Úterý 19. březen 2024 04:54
reklama
Purple pivot points
reklama
Purple pivot points
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Řecko

C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČR má 14. nejsilnější ekonomiku EU

28.02.2024 Česko má podle Indexu prosperity a finančního zdraví čtrnáctou nejsilnější ekonomiku v EU, proti roku 2023 si tak pohoršilo o dvě příčky. Ačkoliv má relativně pestrý průmysl s vysokou komplexitou, ekonomiku brzdí nízká přidaná hodnota a vysoká inflace. Index společně vytváří Česká spořitelna a datový portál Evropa v datech.
C:\fakepath\ateny-letiste.png

Akcie mezinárodního letiště v Aténách po zahájení obchodování zpevnily

07.02.2024 Akcie mezinárodního letiště v Aténách dnes po zahájení obchodování na burze prudce zpevnily. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto letiště je letos prvním velkým vstupem na burzu v Evropě a největší nabídkou akcií v Řecku za posledních 15 let. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Allianz Trade: Riziko neschopnosti firem splácet závazky loni ve světě kleslo

06.02.2024 Riziko neschopnosti společností splácet své závazky ve světě v roce 2023 kleslo. Vyplývá to z modelu hodnocení rizik, které každé čtvrtletí s aktualizovaným ekonomickým vývojem vydává společnost Allianz Trade. Ta za loňský rok zvýšila rating 21 zemím, snížila jej u čtyř z 83 sledovaných zemí. Tento výsledek je odlišný od roku 2022, kdy Allianz Trade zvedla osm ratingů a 17 snížila.
img

Riziko neschopnosti společností splácet za loňský rok celosvětově kleslo. Potvrzuje to Atlas rizika zemí od Allianz Trade

06.02.2024 V roce 2023 riziko neschopnosti společností splácet své závazky kleslo v celém světě. Dokazuje to první vydání Atlasu rizik zemí, který se zakládá na modelu hodnocení rizik, jenž každé čtvrtletí s aktualizovaným ekonomickým vývojem vydává společnost Allianz Trade. Za loňský rok společnost zvýšila rating 21 zemím, přičemž došlo ke snížení pouze u 4 z 83 sledovaných zemí. Analytici však varují před faktory, které v letošním roce mohou naopak vést k početnějšímu snížení ratingů.
C:\fakepath\ateny-letiste.png

S akciemi mezinárodního letiště v Aténách se začne obchodovat na burze

02.02.2024 S akciemi mezinárodního letiště v Aténách se příští týden začne obchodovat na burze. Zájem o primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která je v Řecku největší od dluhové krize v letech 2010 až 2018, je mezi investory vysoký, poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena tak byla stanovena na horním konci plánovaného rozpětí, oznámila dnes řecká privatizační agentura HRADF. Vláda v nabídce nabízí 30 procent akcií letiště.
C:\fakepath\recko-29012024.jpg

Investiční glosa: Dlužím, tedy jsem. Podívejte se, jak pákují evropské státy včetně Česka

29.01.2024 Globální ekonomika se točí kolem kolem dluhu. Dluží státy, dluží firmy, dluží jednotlivci. Pro řadu domácností mohou být investice prostředkem, který jim pomůže se z dluhu vyvázat. Těžké je ale učit lidi finanční gramotnosti, když člověk zjistí, jak moc jedou jednotlivé země na dluh.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
img

Forex: Řecko, euro a mýtus o hladkém přistání

19.01.2024 V souvislosti se vzrušenou debatou o euru zaznívá ve veřejném prostoru celá řada mýtů. Jeden z nich se týká Řecka a hodnocení jeho hospodářského vývoje po dluhové krizi prizmatem posledních let jako “úspěch” nebo dokonce “hladké přistání”. Jedná se o zajímavý intelektuální obrat – původně byl totiž řecký příběh akcentován především odpůrci přijetí eura jako odstrašující příklad.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Akcie v listopadu dál zpevnily, index S&P 500 letos přidává asi 20 procent

01.12.2023 Akcie na světových trzích v listopadu zpevnily, většina trhů tak zvýšila své letošní zisky. Nejsledovanější americký index S&P 500 si od začátku roku do konce listopadu připsal téměř 20 procent, index Nasdaq Composite pak 37 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil téměř o 15 procent, vyplývá z burzovních statistik.
C:\fakepath\trader-28112023-37-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.11.2023 1) Čínský prodejce módního oblečení Shein podal ve Spojených státech v utajení žádost o vstup na akciovou burzu. Uvádějí to zdroje agentury Reuters. Firma plánovala vstup na burzu několik let, ale plán téměř dvakrát zastavila. Rozhodnutí tohoto giganta v oblasti rychlé módy nyní přichází v době, kdy širší trh s novými primárními veřejnými nabídkami akcií (IPO) upadá.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Reuters: Řecko předčasně splatí členům eurozóny přes pět miliard eur

28.11.2023 Řecko v prosinci předčasně splatí půjčky v objemu 5,3 miliardy eur (zhruba 129 miliard Kč), které získalo od členských zemí eurozóny v rámci prvního záchranného programu. Agentuře Reuters to dnes sdělili nejmenovaní představitelé řeckého ministerstva financí. Atény podle nich navíc doufají, že v příštím roce členům eurozóny předčasně splatí další půjčky.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023

16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Šéfka ECB: Inflace v eurozóně se dvouprocentnímu cíli vrátí v roce 2025

05.11.2023 Evropská centrální banka (ECB) předpokládá, že se inflace v eurozóně vrátí k dvouprocentnímu cíli v roce 2025. V rozhovoru s řeckým deníkem Kathimerini, který byl dnes zveřejněn na webu ECB, to uvedla šéfka centrální banky Christine Lagardeová.
img

Rozpočet ČR jako černá díra

27.10.2023 To, že český státní rozpočet není v nejlepší kondici, je všeobecně známo. Je ovšem v tak špatném stavu, jak se říká? Ke konci třetího čtvrtletí dosáhl český státní dluh 3,1 bilionu korun. To je samozřejmě ohromné číslo, při kterém na každého Čecha připadá přes 286 000 Kč. „Velmi důležitý údaj je státní zadlužení vůči HDP, které je v ČR na úrovni 42,8 %. Touto optikou to v mezinárodním srovnání není za tak špatné, ostatní země EU jsou totiž zadlužené podstatně více. Řecko přibližně ve výši 170 % HDP, Itálie 144 % a třeba takové Portugalsko 114 % HDP. Určitě se ale nechceme srovnávat s těmi nejhoršími. Naopak nejlépe jsou na tom Bulharsko s 22,9 % a Estonsko s 18,4 %,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
img

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí

24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.
C:\fakepath\euro recko5.jpg

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje

23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Rating Řecka se u S&P poprvé od roku 2010 vrátil do investičního pásma

22.10.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka se poprvé od dluhové krize v roce 2010 u jedné ze tří ratingových agentur vrátilo do investičního pásma. V noci z pátku na sobotu agentura S&P Global Ratings zvýšila své hodnocení Řecka na BBB-/A-3 se stabilním výhledem. U ostatních dvou velkých agentur, Moody's Investors Service a Fitch Ratings, je rating Řecka stále jeden stupeň pod investičním pásmem. Zlepšení ratingu by podle agentury AP mohlo posílit důvěru mezinárodních investorů v Řecko a přitáhnout nové investice.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta, čekal se mírnější pokles

29.09.2023 Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta ze srpnové hodnoty 5,2 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Inflace je tak nejníže za poslední dva roky. Před rokem byla na deseti procentech, což byl tehdejší rekord. Nejvyšší inflaci má nyní v eurozóně Slovensko.
img

Počet obyvatel ČR se přiblížil k 11 milionům

11.09.2023 „Česká republika zřejmě brzy bude mít 11 milionů obyvatel. Již nyní jsme devátou nejlidnatější zemí Evropské unie a necháváme za námi země jako jsou Portugalsko, Švédsko nebo Řecko. Osmou nejlidnatější zemí Evropské unie je Belgie, která má přibližně o 900 tisíc obyvatel více než Česká republika,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ekonomika EU ve druhém čtvrtletí stagnovala, meziročně její růst zpomalil

07.09.2023 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů stagnovala, zatímco v prvních třech měsících roku vykázala proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně hrubý domácí produkt (HDP) zpomalil růst na 0,4 procenta z 1,1 procenta v prvním čtvrtletí. To je horší vývoj, protože Eurostat v předběžné zprávě uváděl, že růst ve druhém čtvrtletí činil 0,5 procenta.
C:\fakepath\trader-22082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2023 1) Míra inflace v České republice byla v červenci v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pátá nejvyšší, a to po Turecku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Vyplývá to ze zprávy o vývoji inflace v roce 2023, kterou sestavila společnost Utility Bidder. Naopak nejnižší míru inflace vykázalo Švýcarsko (1,7 procenta), následuje Řecko (1,8 procenta) a Španělsko (1,9 procenta).
img

Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…

22.08.2023 Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v České republice je pátá nejvyšší v zemích OECD, zjistila studie

22.08.2023 Míra inflace v České republice byla v červenci v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pátá nejvyšší, a to po Turecku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Vyplývá to ze zprávy o vývoji inflace v roce 2023, kterou sestavila společnost Utility Bidder. Naopak nejnižší míru inflace vykázalo Švýcarsko (1,7 procenta), následuje Řecko (1,8 procenta) a Španělsko (1,9 procenta).
C:\fakepath\ecb-18082023.png

ECB provádí agresivní QT

18.08.2023 Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: ČR měla v červenci přes pokles v Evropě stále devátou nejvyšší inflaci

10.08.2023 Inflace v ČR byla v červenci přes pokles stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červnu si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červenci zpomalil na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura

06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v červnu zůstala na 5,9 procenta, v ČR patří k nejnižším

01.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu zůstala na květnové úrovni 5,9 procenta, oznámil dnes Evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázala Malta, a to 2,6 procenta. Za ní následovaly Česká republika a Polsko, obě s hodnotou 2,7 procenta. Údaje Eurostatu nicméně ukázaly v Česku na výrazný vzestup nezaměstnanosti mezi mladými lidmi.
img

Lidé nechápou a nadávají: proč vláda škrtá důchody, když si přitom půjčuje 140 miliard? Vláda se chytla do pasti svého strašení rozvratem veřejných financí

26.07.2023 Česká vláda si v Bruselu hodlá půjčit bezmála 140 miliard korun. Objemný úvěr schválila v rámci aktualizace Národního plánu obnovy. Veřejnost tomu ale příliš nerozumí a je rozhořčená: proč vláda na jedné straně přichází s konsolidačním balíčkem, proč chce kdekomu „utahovat opasky“, proč zpřísňuje podmínky důchodců, jak o tom nyní hlasují poslanci, proč dokonce snížením mimořádné valorizace penzí riskuje náraz u Ústavního soudu, když se na straně druhé chce půjčkou od Evropské komise dále výrazně zadlužit?
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste

21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza Portu: ČR měla v červnu přes pokles v Evropě devátou nejvyšší inflaci

13.07.2023 Inflace v ČR byla v červnu přes pokles devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti květnu si Česko pohoršilo o čtyři příčky. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Migrační dohoda EU může českého daňového poplatníka vyjít dráž než konsolidační balíček. Přesto se o jejích dopadech na veřejné finance vůbec nediskutuje – na rozdíl od balíčku

20.06.2023 Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků, se bude podílet na přijetí buď nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo na platbě ročně minimálně 600 milionů eur, tedy dle dnešního kursu více než 14 miliard korun.
img

Lidé nechápou a nadávají: proč si vláda půjčuje 140 miliard, když přitom říká, že je třeba šetřit? Vláda se chytla do pasti svého strašení rozvratem veřejných financí

15.06.2023 Česká vláda si v Bruselu hodlá půjčit bezmála 140 miliard korun. Objemný úvěr schválila v rámci aktualizace Národního plánu obnovy. Veřejnost tomu ale příliš nerozumí a je rozhořčená: proč vláda na jedné straně přichází s konsolidačním balíčkem, proč chce kdekomu „utahovat opasky“, proč dokonce snížením mimořádné valorizace penzí riskuje náraz u Ústavního soudu, když se na straně druhé chce půjčkou od Evropské komise dále výrazně zadlužit?
img

Studie Mazars: V ČR narostla průměrná mzda o 10 %, je nejvyšší ze zemí Visegrádu

14.06.2023 Průměrná mzda v soukromém sektoru v eurech činí v Česku 1 683 eur (40 324 Kč), což je nejvyšší hodnota ze zemí Visegrádské čtyřky (V4). Absolutně nejvyšší průměrnou mzdu ze sledovaných států 25 evropských a středoasijských zemích však aktuálně nabízí lidem Rakousko, a to 4 497 eur (107 746 Kč). Rakousko se tak dostalo před Německo, kde průměrná mzda poklesla o 2 procenta na 4 045 eur (96 917 Kč). Nejnižší průměrná mzda 377 eur (9 033) je v Kyrgyzstánu, v Kosovu a současně i Uzbekistánu 400 eur (9 584 Kč) a na Ukrajině 469 eur (11 237 Kč). Vyplývá to z každoroční studie „CEE Tax Guide“ poradenské společnosti Mazars, která porovnává daňové trendy ve 25 evropských a středoasijských zemích.
img

„Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ bude moci být jedno z hesel vládních stran před dalšími sněmovními volbami. Inflace do termínu jejich konání totiž dramaticky klesne

13.06.2023 Inflace v Česku je neústupnější, než se čekalo. Přesto už v příštím roce opravdu výrazně klesne. To si vládní pětikoalice před dalšími sněmovními volbami přičte nepochybně jako svoji zásluhu. „Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ může znít jedno z jejích hesel. Zároveň část pětikoalice využije nynější dění k zesílení volání po rychlém přijetí eura. Bude to ale odůvodněné?
C:\fakepath\trader-12062023-39-zm.jpg

Analýza: ČR měla v květnu přes pokles v Evropě 13. nejvyšší inflaci

12.06.2023 Inflace v ČR byla v květnu přes pokles 13. nejvyšší mezi 41 evropskými státy. Proti dubnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v květnu zvolnila na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Berlusconiho, průkopníka „politického podnikání“, povalil až dluh a hrozba státního bankrotu

12.06.2023 Dnes zesnulý Silvio Berlusconi vstoupí do dějin nejen jako někdejší italský premiér. Těch má ostatně země kvůli častému střídání vlád vskutku přehršel. Jen Berlusconiho však mezi nimi – a dokonce celosvětově – lze považovat za prototyp politického podnikatele. Takového, jenž ve svých rukou kumuluje moc mediální, finanční a politickou a ještě přitom – za spolupráce dobře placených marketérů – dokáže působit jako obyčejný člověk z lidu, jenž se vzepřel mocným a na straně toho samého lidu bojuje za jeho zájmy.
img

Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni

09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
img

V Británii otestují nepodmíněný příjem, nápad se líbí i některým českým politikům. Průměrný starobní důchod v ČR by se ovšem při jeho prosazení mohl snížit na méně než polovinu nynější částky

05.06.2023 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Británie. V obci na severovýchodě Anglie a ve čtvrti na severu Londýna budou tamní obyvatelé dostávat pod dva roky 1600 liber měsíčně, tedy zhruba 44 tisíc korun. Badatelé přitom podrobí zkoumání duševní a fyzické zdraví účastníků experimentu.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
img

PPF kupuje podíl v polské firmě InPost, která provozuje síť výdejních boxů

26.05.2023 Skupina PPF kupuje od společnosti soukromého kapitálu Advent International patnáctiprocentní podíl v polské firmě InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody. PPF je nyní s celkovým podílem 16,75 procenta druhým největším akcionářem ve firmě InPost právě po Advent International. Součástí dohody je opce pro PPF na nákup dalších 15 procent akcií InPost od Advent International. ČTK to v tiskové zprávě sdělil mluvčí PPF Leoš Rousek.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Turisté zřejmě neprodělají, když koruny před dovolenou smění již nyní

24.05.2023 Česká měna je v současnosti velmi silná, takže turisté zřejmě neprodělají, když před letní dovolenou smění koruny za eura nyní. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Upozornili na výrazné oslabení egyptské libry a turecké liry. Česká měna se v úterý odpoledne obchodovala za 23,70 Kč/EUR a 21,98 Kč/USD, vyplývá z dat serveru Patria Online.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
img

Řecko jako lekce pro příští rozpočtové konsolidace

22.05.2023 V Řecku se o víkendu konaly parlamentní volby a zdá se, že vládnoucí Nová Demokracie v nich podle posledních výsledků uspěla, a to i díky relativně slušné kondici domácí ekonomiky. Té jsme se věnovali již na konci uplynulého týdne - Řecko bylo na první pohled úspěšné při své fiskální konsolidaci, ale zaplatilo za to “vysokou cenu” - reálné mzdy v poslední dekádě prudce poklesly a procento lidí ohrožených chudobou je na necelých 30 % stále třetí nejvyšší v EU (hned za Rumunskem a Bulharskem).
img

Řecko: from zero to hero?

19.05.2023 Před více než deseti lety se řecká ekonomika dostala na pomyslné dno. V důsledku masivních makroekonomických nerovnováh země de facto zbankrotovala a vážně hrozila i varianta grexitu, čemuž zabránila jen série bailoutů a následná politika fiskální přísnosti (austerity). Daní za to byl však propad ekonomiky o celou čtvrtinu, přičemž v recesi zůstalo Řecko osm let v kuse. Po ztracené dekádě se však nyní zdá, že se řecká ekonomika konečně dostala do lepší kondice.
img

eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %

11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: ČR má v dubnu přes pokles mezi 41 evropskými státy 13. nejvyšší inflaci

11.05.2023 ČR má v dubnu přes pokles mezi 41 evropskými státy 13. nejvyšší inflaci. Proti březnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v dubnu zpomalila potřetí za sebou. Dosáhla 12,7 procenta, což je proti březnu pokles o 2,3 procentního bodu, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Cestovní ruch se loni zotavil z Covidu, letos poroste. Posílí hlavně zavedené značky

11.05.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Global přinesl rok 2022 v sektoru cestovního ruchu zotavení z pandemické krize. Předpokládají, že letos bude mnoho firem dále expandovat. Týká se to především velkých zavedených značek v oblasti hotelnictví, které budou stále více zavádět franšízový model. To může být výhodné i pro drobnější podnikatele. Experti z Moore Czech Republic věří, že tuzemský sektor cestovního ruchu letos neminou globální trendy, jako je ESG (enviromentální a sociální řízení firem), automatizace nebo kombinace pracovní cesty s dovolenou v rámci tzv. bleisure. Expanzi pak očekávají i cestovní kanceláře, které už nyní reportují násobně vyšší předprodeje.
img

Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“

30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Eurobarometr: Češi se obávají inflace, nejsou spokojeni s ekonomikou ani vládou

28.04.2023 V české společnosti nadále panují silné obavy z rostoucích cen a inflace i z dalšího vývoje v energetice a také nespokojenost s domácí ekonomikou. Oproti loňsku klesla důvěra v Evropskou unii i vládu. Vyplývá to z výsledků celoevropského průzkumu veřejného mínění Eurobarometr z letošního ledna a února, kterou dnes zveřejnilo Zastoupení Evropské komise v ČR. Budoucnost Evropské unie vidí optimisticky 55 procent českých respondentů, což republiku řadí mezi sedm nejpesimističtěji naladěných zemí sedmadvacítky.
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne

14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Rating Řecka se podle šéfa centrální banky vrátí brzy do investičního pásma

07.03.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka, které se už 12 let nachází ve spekulativním pásmu, se v letošním roce zřejmě vrátí do pásma investičního. V rozhovoru s britským listem Financial Times (FT) to řekl šéf řecké centrální banky Jannis Sturnaras. Zároveň vyzval příští řeckou vládu, aby zachovala rozpočtovou obezřetnost.
C:\fakepath\euro star.jpg

Inflace v eurozóně v únoru klesla na 8,5 procenta, čekal se výraznější pokles

02.03.2023 Míra inflace v eurozóně v únoru čtvrtý měsíc v řadě klesla, tentokrát ale jen o 0,1 bodu na 8,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Na trhu se čekal výraznější pokles, analytici počítali s inflací 8,3 procenta nebo nižší. Za vyšším růstem jsou opět zejména drahé potraviny.
img

Má stát zvýšit daně, či spíše věk odchodu do penze?

19.02.2023 Vládní politici čím dále častěji vypouštějí balonek, jímž testují, jak veřejnost přijme záměr navyšovat věk odchodu do důchodu. Už loni ministr práce a sociálních věcí, lidovec Marian Jurečka hlásal, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí. Ministr financí Zbyněk Stanjura pak podle materiálu z jednání koaliční rady v minulém týdnu už črtá poměrně konkrétní obrysy toho, co se chystá.
img

Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo, vláda má po prezidentské volbě jedinečnou šanci jej prosadit

06.02.2023 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka už loni uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí.
C:\fakepath\EK.jpg

Šéfka EK představí plán na podporu ekonomiky v reakci na subvence USA

01.02.2023 Plán podpory evropských firem čelících dopadům ruské agrese na Ukrajině a chystaným masivním americkým subvencím představí dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Unijní činitelé naznačují, že půjde spíše o zjednodušení některých administrativních pravidel než o návrh přímé finanční podpory, na kterou nemají členské země jednotný pohled.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Silné koruně by měli tleskat i euronadšenci

23.12.2022 Koruna je nejsilnější od roku 2011. V tomto týdnu se totiž české měně podařilo obchodování uzavírat na kursu pod 24,20 za euro, což je nejnižší úroveň od září před jedenácti lety. Z hlediska české ekonomiky jde nepochybně o dobrou zprávu. Výraznější posilování koruny sice škodí vývozcům, zejména ovšem těm méně konkurenceschopným. Ale v tuto chvíli je přednější zkrocení inflace a k němu silnější koruna přispívá znatelně, prostřednictvím zlevňování dovozu.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
C:\fakepath\trader-15122022-51-zm.png

Řecko podle Reuters poprvé splatilo předčasně splátku z půjčky od eurozóny

15.12.2022 Řecko splatilo předčasně 2,7 miliardy eur (65,5 miliardy Kč) z půjčky od zemí eurozóny, kterou získalo v rámci prvního záchranného programu v době dluhové krize. Řekl to agentuře Reuters úředník ministerstva financí, který si nepřál být jmenován. Dřívějším splacením chce Řecko zlepšit udržitelnost svého dluhu.
C:\fakepath\irsko.jpg

Irský ministr financí Donohoe obhájil post v čele euroskupiny

06.12.2022 Irský ministr financí Paschal Donohoe byl dnes na další dva a půl roku znovuzvolen do čela euroskupiny, vlivného orgánu koordinujícího hospodářskou a finanční politiku 19 zemí platících eurem. Oznámila to Rada EU v tiskové zprávě. Donohoe za svou první prioritu označil posílení koordinace opatření proti inflaci a vysokým cenám energie.
img

EU zastropuje ruskou ropu, přičemž každý dolar stropu znamená pro Rusko ztrátu dvou miliard dolarů. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

03.12.2022 Evropská unie se včera dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Strop bude činit 60 dolarů na barel. V platnosti by měl být od tohoto úterý. K stropu se hlásí nejen EU, ale všechny země skupiny G7, jež jej rámcově schválily již dříve.
img

EU se dohodla na zastropování ruské ropy

02.12.2022 Vlády Evropské unie zavedou cenový strop na ruskou námořní ropu ve výši 60 dolarů za barel s mechanismem úpravy, který udrží strop na úrovni 5 % pod tržními cenami poté, co Polsko s touto myšlenkou formálně souhlasilo. Dříve se Polsko a pobaltské země vyslovily pro přísnější limit, dokonce 30 dolarů za barel, zatímco Řecko, Kypr a Malta, jejichž domácí lodní průmysl hraje klíčovou roli v mezinárodní přepravě ruské ropy, chtěly limit 70 dolarů, uvedli pro Euronews diplomaté obeznámení se situací. Očekává se, že zbytek skupiny G7 (a Austrálie) tento mechanismus brzy schválí. V platnost by měl vstoupit 5. prosince, tedy den po zasedání OPEC+. Obchodníci s ropou proto mohou po víkendu očekávat zvýšenou volatilitu. 
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla v říjnu na šest procent, nejnižší je nadále v Česku

01.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu klesla na šest procent, což je o desetinu bodu méně než v září. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo i nadále v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,1 procenta ze zářijových 2,2 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
img

Zelenskyj navrhl výrazně přísnější strop na ruskou ropu než státy G7

28.11.2022 Ukrajina by ráda, aby strop na ruskou ropu přepravovanou po moři činil 30 až 40 dolarů za barel, řekl dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. To je výrazně nižší částka, než navrhují vyspělé země ze skupiny G7, které hovoří o ceně 65 až 70 dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší částka by znamenala tvrdší trest pro Moskvu, protože cílem je omezit příjmy z prodeje ropy, které pomáhají Rusku financovat válku na Ukrajině.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí

09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku

03.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala na srpnových šesti procentech. Nejnižší byla i nadále v České republice, kde klesla na 2,2 procenta ze srpnových 2,4 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Vládní dluh členských zemí EU ve druhém čtvrtletí klesl, v Česku se ale zvýšil

21.10.2022 Vládní dluh v členských zemích Evropské unie se na konci druhého čtvrtletí snížil na 86,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,5 procenta v závěru prvního čtvrtletí. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Vládní dluh klesl ve všech členských zemích s výjimkou České republiky, Lucemburska a Nizozemska - Česko bylo v tomto ohledu druhou nejhorší zemí v EU.
img

Přehled páru EUR/USD 18. října. ECB nebude schopna účinně bojovat s inflací.

18.10.2022 Měnový pár EUR/USD začal nový týden vcelku poklidně. Na první obchodní den v týdnu nebyly naplánovány žádné důležité události, které by mohly trh donutit k aktivnímu obchodování. Většinu dne se proto pár pohyboval poblíž klouzavého průměru, ale ten se odpoledne ještě zvýšil. Pokud se podíváme na 4hodinový časový rámec (nebo 24hodinový), klesající trend stále nevyvolává žádné pochybnosti. I když vezmeme v úvahu poslední korekci eura o 450 bodů, celkově to na tom nic nemění. Euro stále potřebuje vážné a přesvědčivé důvody, aby se obrátilo vůči dolaru. Jak jsme opakovaně řekli, nyní žádné takové důvody neexistují.
img

Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo

12.10.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Pokud se tak stane, nebude ČR v rámci EU žádnou výjimkou. Byť je pravda, že dle nyní platné legislativy jednotlivých zemí EU by měl být v roce 2033 průměrný věk odchodu do důchodu v Unii stále jen 65,5 roku (viz tabulka níže). Tento údaj plyne z aktuálně schválené legislativy jednotlivých zemích EU týkající se právě penzijní problematiky. Některé země EU ovšem rozhodly navázat věk odchodu do důchodu na vývoj délky života (viz opět tabulka níže), takže v těchto zemích již v roce 2033 může být věk odchodu do důchodu vyšší než ten aktuálně daný nebo aktuálně plánovaný.
img

Letošní schodek může být i 375 miliard korun. Hrozí Česku „řecký scénář“?

07.10.2022 Fialova vláda za prvních devět měsíců vlády – a de facto již po dvou novelách původního rozpočtu Babišovy vlády – neuskutečňuje žádné opravdu viditelné úspory. Nejprve sice seškrtala původní rozpočet Babišovy vlády, ale tyto škrty z velké části bere nyní zpět, když pro letošek počítá rozpočet se schodkem 330 miliard korun, namísto předchozích 280 miliard. Přitom v tom týdnu sněmovní rozpočtový výbor podpořil dva koaliční pozměňovací návrhy, které letošní schodek státního rozpočtu navyšují na 375 miliard korun. O těchto návrzích rozhodnou poslanci příští týden.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Polsko hodlá po Německu žádat až takřka 32 bilionů korun jako válečné reparace. Dnes zveřejnilo kalkulaci škod

01.09.2022 Komise polského parlamentu dnes zveřejnila zprávu vyčíslující odhad škod, které Polsku za druhé světové války způsobilo nacistické Německo. Částka činí v přepočtu 31,8 bilionu korun. Z rozsáhlé, třídílné zprávy budou polští politici vycházet v rámci požadavku uhrazení válečných reparací, který hodlají vůči Německu vznést.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v červenci klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku

01.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v České republice, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Zároveň zpřesnil údaj za červen, kde původně uváděl také šestiprocentní nezaměstnanost.
img

Klíčový týden pro EURO

20.07.2022 Už zítra se dozvíme, jak rázně bude reagovat Evropská centrální banka na stále se zvyšující inflaci. Dosavadní uvolněná měnová politika s úrokovými sazbami na nule, krize koronaviru a následně válka na Ukrajině, zapříčinila enormní nárůst inflace, na kterou je potřeba reagovat.
img

Pentagon a Lockheed Martin se předběžně dohodly na dodání 375 stíhaček F-35

19.07.2022 Americké ministerstvo obrany se předběžně dohodlo s firmou Lockheed Martin na nákupu zhruba 375 stíhaček F-35, zbrojovka stroje vyrobí do tří let. O jejich ústní dohodě informovala agentura Reuters, která kontrakt vyčíslila přibližně na 30 miliard dolarů (více než 725 miliard Kč). Finální podobu ale dohoda i cena získají za několik týdnů či měsíců, konečnou cenu patrně ovlivní také inflace.
img

EURUSD padá pod 0,99

14.07.2022 Posilování dolaru opět pokračuje a hlavní měnový pár se nyní obchoduje pod 0,99. Právě byly s vysokou pravděpodobností dosaženy stop loss úrovně pod paritou. Na druhou stranu je nutno říct, že ropa výrazně zlevnila. WTI se obchoduje pod minimem z února letošního roku. Jedná se tak o dobrou zprávu pro Evropu, kde se již neočekává recese, ale pouze zpomalení. Šance na zvyšování sazeb jsou v Evropě však neustále vysoké. Trh nyní očekává zářijové zvýšení sazeb o téměř 100 bp. Zatímco se včera pohybovaly odhady kolem 80 bp. Vzhledem k vysoké infalci by bylo červencové zvýšení o 50 bp. pozitivním překvapením. O oddálení utahování monetární politiky se budou snažit postarat státy jako Portugalsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
img

ECB otevírá další dva velké penězovody ze „severu“ na „jih“, potenciálně rozbíjí jednotný trh EU. Aby oddálila bankrot Itálie & spol.

04.07.2022 Už za necelé tři týdny zahájí Evropská centrální banka cyklus zvyšování úrokových sazeb. Zvýší je poprvé od roku 2011. Ocitá se tudíž na křižovatce. Předlužené země typu Itálie by totiž nemusely vysoké úroky unést, takže by se mohly zhroutit v bankrotu. Tomu se nyní bude ECB snažit zabránit za každou cenu, dokonce za cenu vážného narušení, ba rozbití jednotného trhu EU. Pokud by totiž padla Itálie, může padnout euro – a to je politicky zcela nepřijatelné.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB urychlí práce na mechanismu, který zmírní rozdíly ve výnosech dluhopisů

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) urychlí práce na mechanismu, který pomůže zmírnit rozdíly ve výnosech státních dluhopisů eurozóny. ECB to uvedla po dnešním mimořádném zasedání Rady guvernérů, které nečekaně svolala, aby projednala zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Finančně slabé a silně zadlužené země na jižním křídle eurozóny totiž čelí citelnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky: Co je to Evropská centrální banka?

10.06.2022 Jak již název napovídá, Evropská centrální banka je centrální bankou Evropy a je všeobecně známá pod zkratkou ECB (European Central Bank). ECB je zodpovědná za dohled nad měnovým a bankovním systémem v eurozóně a stojí na vrcholu bankovní struktury.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, úroky jsou zatím beze změny

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že kvůli vysoké inflaci přikročí od července k sérii zvyšování úroků. Základní sazbu ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

V Česku je desátá největší bída v EU. Slováci ji mají vyšší, navzdory nižší inflaci; vůbec největší bídu má pět zemí, které vesměs platí eurem

29.05.2022 Největší bída v EU teď panuje v pětici zemí, které vesměs sdílí euro: Estonsko, Litva, Řecko, Španělsko a Lotyšsko. Tyto země mají index bídy vyšší než 20. Vyplývá to z dat Eurostatu.
img

Denní makroekonomické postřehy: Největší letní cestovní horečka v našem životě 18/05/2022

19.05.2022 OBNOVA: Cestování po celém světě se znovu rozvíjí díky nahromaděné poptávce, nižšímu počtu případů nákazy a omezení, a je tak relativním útočištěm během současné volatility na trhu. To může být hnacím motorem největšího cestovatelského léta našeho života, kterému vévodí hlavně mezinárodní cestování, přičemž k domácímu cestování se vrací jen zlomek. Volný čas tvoří čtyři pětiny výdajů na cestování a cestovní ruch, což je více než 10 % světového HDP. To je vzpruhou pro velké ekonomiky od Španělska po Řecko (viz graf) a akcie od JETS po @TravelKit. Pro mnoho menších zemí, od Malediv po Macau, je to existenční záležitost s více než 50 % HDP.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
C:\fakepath\trader-13052022-22-zm.jpg

Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny

13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst nákladů na úvěry vyvolává v části zemí EU vzpomínky na dluhovou krizi

10.05.2022 Růst výnosů evropských dluhopisů zneklidňuje některé ekonomy. Varují přitom, že zvláště Itálie a Řecko nemají příliš velký manévrovací prostor, než se jim začnou zvyšovat náklady na obsluhu dluhu. To oživuje vzpomínky na dluhovou krizi v eurozóně z let 2011 a 2012, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27042022-31-zm.png

Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA

27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
C:\fakepath\recko foto.jpg

S&P zlepšila rating Řecka, od investičního pásma zemi dělí jeden stupeň

24.04.2022 Agentura S&P Global Ratings zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na BB+. Rating Řecka nadále zůstává ve spekulativním pásmu, od investičního pásma ho však dělí již jen jeden stupeň. S&P v odůvodnění uvedla, že očekává další pokrok vlády v provádění strukturálních reforem a fiskální konsolidace a dodala, že dopady války na Ukrajině na zemi se zdají být zvládnutelné.
img

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Korelace měn | George Soros | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Nová drachma | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | AUD/CAD | AUD/CHF | SGD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/MXN | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | ATM | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Arms Index | Ask | Asset management | Auditor | Aussie | BRICS | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy Stop | Béžová kniha | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CME | CPI index | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Denní rozpětí | Daytrading | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downside | Downtrend | Drawdown | ECB | ECB (European Central Bank) | ECN | ECOFIN | ECU | EFSF | EMA | EMS | Monetární unie | ERM | ERM II | ESM | European Stability Mechanism | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Evropský systém centrálních bank | Exekuce | Exit strategy | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Falešné proražení | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Figúra | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forexový obchodník | Forward | Forwardová cena | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | Higher Low | Holubice | IFO index | International Monetary Fund | IPO | ISO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Makro data | Margin | Market Maker | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | Outside Bar | P/E | Pakt stability | Parita | Peněžní zásoba | Pip | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Standard and Poor's | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Time frame | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yard | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černá ekonomika | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Nick Beecroft | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | WSM | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Druhá měna | EPS | First notice day | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Théta | Vlastní jmění | Volatilní | Poker | Kasina | Hazardní hry | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie CETV | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie KB | Akcie Shell | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akcie Unipetrol | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Bossa FX | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | CAD NOK | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínská banka | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Dax index | Degiro | Devalvace měny | Devizové trhy | Devizový kurz | Direct market | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní kurz | Dnešní události | Dobrá investice | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Drahé kovy ceny | Drachma | Druhy akcií | Dvojitý profit | ECB kurzy | ECN broker | Egyptská libra | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Řecka | Ekonomika Řecko | Ekonomika Slovenska | Ekonomika Slovensko | Ekonomika Ukrajiny | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fond | ETF fondy | Etoro | ETX | ETX Capital | ETX Capital Brno | ETX Capital Praha | ETX Capital recenze | ETX Capital zkušenosti | ETX Capital.cz | EUR na USD | EUR RON | EUR USD | EUR USD chart | EUR vs CZK | EUR vs USD | Eura | EURAUD | EURGBP | EURCHF | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | EURSEK | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | EZtrader | EZtrader recenze | Finance.cz | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex blog | Forex Exchange | Forex market | Forex obchodování | Forex zpravodajství | Forexu | Frank | Frank kurz | FX Street | FX Trade | FXCM | FXstreet.cz | GBPCHF | GE money | GfK | GFT | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harami | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | HDP Řecka | HDP USA | HDP v ČR | HDP v EU | HDP v Evropě | HighSky | Hodnota eura | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHFJPY | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Inside | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční poradenství | Investiční služby | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investiční zprávy | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak obchodovat forex | Jak obchodovat na burze | EBay | Jak získat peníze | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | Jedna libra | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Kolik je dolar | Kolik je euro | Kolik je libra | Kolik stojí dolar | Kolik stojí euro | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konec dolaru | Konec eura | Konfluence | Konvertor měn | Korporátní dluhopis | Koruna dolar | Koruna euro | Koruna posiluje | Koruna rubl | Koupě akcií | Koupě zlata | Koupím eura | Koupím kukuřici | Koupit dolary | Krize eurozóny | Krize Řecko | Krize v Řecku | Kurs dolaru | Kurs dolaru ke Kč | Kurs EUR | Kurs EUR Kč dnes | Kurs eura | Kurs eura GE Money | Kurs eura online | Kurs eura v České spořitelně | Kurs Kč kuna | Kurs PLN | Kurs US dolarů | Kurs USD | Kurs USD ČNB | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz čínské měny | Kurz čínského jüanu | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura dnes | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz franku | Kurz GBP | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy koruny | Kurzy měny | Libra | Lira | Ludvík Turek | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Mig Bank | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Nákup EUR | Nákup euro | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Norská koruna | Norská měna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s Čínou | Obchodujeme | Obchody na burze | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Otevřené podílové fondy | Pád akcií | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PinBar | Pips | Pivot | Platforma MT4 | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Psychologie trhu | Pšenice | Rates | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řecké drama | Řecké referendum | Řecké volby | Řecko bankrot | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnárny | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové měny | Světové události | Švýcarská měna | SWIFT | Školení finanční gramotnosti | Španělská ekonomika | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Švýcarsko měna | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Švýcarský frank vývoj kurzu | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Top Option | Top Option recenze | Top Option zkušenosti | TopForex | TopOption podvod | TopOption recenze | TopOption zkušenosti | Trade Brokers | Trailing Stop | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Turek | Twitter | Ukrajinská hřivna | Úrokový swap | US dolar | USD index | USD JPY | USDRUB | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj rublu | Vývoj USD | Vývoj zlata | Vznik eura | Webinář | Webináře | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | WTI ropa | Patria Direct | Highsky.cz | XTB.cz | Zlataky.cz | xForex | xPuls.cz | xTrade | X-Trade | xTrade Brokers | xTrade.com | Zahraniční měny | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Zdanění výnosů | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy ekonomika | Zprávy online | Zprávy svět | Zprávy z burzy | Zprávy z ekonomiky | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | Trading Coach | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | OTM | Put | WSP | Andrej Babiš | Auditorská společnost | BIC | Book Value | Bunds | Buy | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Discount Rate | Doba splatnosti | Due diligence | EBITDA | Effieciency Ratios | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Japonsko | Ekonomika Německo | Ekonomika Rusko | Ekonomika Turecko | Elon Musk | Emise cenného papíru | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Hold | Christine Lagarde | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Kolik zaplatíme za jeden dluhopis? | Komunální dluhopisy | Kontinuální režim | Konvertibilní obligace | Kupónový výnos | Matthias Müller | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Naked Short Selling | Nominální hodnota | Obchodní den | Overweight | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Překoupení | Přeprodání | PX index | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | TED Spread | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Žádosti o pracovní podpory | Commonwealth Bank | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Denní změna | Duální listing | Dynamický (agresivní) investor | Instrukce | Intervenční nákupy | Konzervativní investor | P/E Ratio | Převis | Repo operace | Štěpení cenného papíru | Zajištění (hedging) | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Outperform | StopLoss | Tržby | Underperform | Under-weight | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Zaměstnanost | Zero Bond | Bod zlomu | Komisionářská smlouva | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Paul Krugman | Jan Kovalovský | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Mezinárodní banky | Trendový indikátor | Majors | FND | Burzovní grafy | Volby | Fundamentální data | Pivot Pointy | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný investor | Genesis | Futures trading | eBroker | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | RichDad | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Commodities | Currency | Černý pátek na burze | Day traders | Day trades | Daytraders | Důležitá historická data | eForex | eBroker přihlášení | Ekonomický kolaps | Euro forex | Forex forex | Forex trh | Graf EUR/USD | Investment | Slušný zisk | Spot forex | Traders | Živé výsledky | Jim Rogers | IMPOSSIBLE | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Forex analýza | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | Ernst & Young | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Chapdelaine Foreign Exchange | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Janus Capital | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Plimsoll Mark Capital | Institut ZEW | CNOOC | Scotia Capital | Scotiabank | CNN | Petromatrix | Wells Fargo | CitiFX | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Mizuho Bank | State Street | Energy Management Institute | Mizuho Corporate Bank | ABN Amro | Westpac | Chapdelaine | ICAP | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Tyche Capital Advisors | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Powerhouse | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Riverside Risk Advisors | Kathimerini | London Capital Group | Institut Ifo | Timber Hill | Timber Hill/Interactive Brokers Group | Joseph Gunnar & Co. | Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ | Frankfurter Allgemeine Zeitung | IHS Global Insight | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | The Sunday Times | YouGov | Mitsubishi | Global Insight | NATO | EGL | MIG | USD/UAH | Zlaté mince | ANZ Bank | Cantor Fitzgerald | Pimco Total Return Fund | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Mladá fronta Dnes | Standard Chartered | Cambridge Mercantile Group | Agentura AP | PVM | EPFR Global | BBC | Barclays Capital | Agentura DPA | The Guardian | Chaos na finančních trzích | Propad na finančních trzích | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Investiční soutěže | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Specialista na investice | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční analýzy | Důležité fundamenty | Diamantová formace | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | Stock Success System | Andy Tanner | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Škola byznysu | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Investičníweb.cz | Ekonomický výzkum | Top Stocks | Top Stocks fond | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Oanda FX trade | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Krach burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Tape Reader | Komodity krok za krokem | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Tržní cyklus | Creditas | Globální trhy | Riziko a zisk | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Trade 24 | Cizí měny | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trading range | Trendový kanál | Otočení trendu | TRIN | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | William Hill | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Příležitosti na trzích | Finanční stabilita | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Kapitálová rezerva | Earnings | Sentiment trhu | Marketscope | Oscilátor RSI | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Malý prostor | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Dluhopisy německé vlády | Zvýšená nejistota na trzích | Panevropský akciový index | Začněte s tradingem | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Otřesy na trzích | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Odvaha | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Il Sole 24 | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Turtle Trader | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Nervozita na finančních trzích | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | ČNATA | City | Rozdávání peněz | Naučte se, jak obchodovat na burze | Články o investování | Články o forexu | Program OMT | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Expirace opcí | Prague Live Trading | FX Concepts | Ludvík Turek Facebook | Obchodujeme.eu | Investiční firma | New Yorská akciová burza | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodník s měnami | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Devalvace čínského jüanu | Měny zemí G-10 | Program nouzové likvidity (ELA) | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Nárůst úroků | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Turbulence na burze | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Dollar Index | Bankovní regulace | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Die Welt | Globální ekonomický růst | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Volby ve Španělsku | Britské banky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | GER30 | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Les Echos | Milánský FTSE MIB | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Čínské akciové trhy | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Čínský akciový index | Největší banky | Indikátor Stochastic | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizových trzích | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | CEBR | Index těžařů | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Finanční poradce | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Investiční divize | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Bear Sterns | Nákupní signál | Prodejní signál | Neutrální výhled | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Tradeweb | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Západoevropské trhy | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Dnešní výsledek aukce | Výnos v aukci | Státní rating | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Vyhlídky eurozóny | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Analytik Patria Online | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Zprávy a události | Posunutí kurzového závazku | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | S&P Global Ratings | TTIP | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Quantum | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Bisnode | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Rumunské lei (RON) | Rumunské leu (RON) | Měny střední a východní Evropy | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Obchodování forexu | Kurz jednotné evropské měny | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Tisková konference ČNB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Stimulace hospodářského růstu | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Vývoj eurodolaru | Evropský bankovní úřad (EBA) | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Zhodnocování měny | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | eTrader | Ekonomické průzkumy | Politico | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | SaxoTraderGO | Bill Gross | Flash Crash | Oliver Wyman | Venture Capital | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | Klamání investorů | Zklamání investorů | eTrading | Generali Investments | Makléřské firmy | Investiční aktiva | LCH Clearnet | Nejvyšší výnosy | Forwardový kurz | Bitstamp | Ekonomická globalizace | Pokles kurzu eura | Keystone XL | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Akcie českých bank | Swiss Life Select | Index rozpadu eurozóny | Krize eura | Index německé burzy | Vstup na burzu | TopOption | BBVA | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | IMFC | ČSOB Finanční trhy | Federated Investors | Výnosy řeckých dluhopisů | Sell in May and go away | Index americké měny | Zahraniční FX | CoinDesk | Cena palladia | Investoři na trzích | Polychain Capital | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | Obchodování s dolarem | Inflace ve světě | Goldenburg Group | BlueBay Asset Management | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | World Gold Council | Zlato.cz | Český zlatý poklad | LBMA Gold | LBMA | Evropské zlaté rezervy | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Objem zlata | Pokles českých zlatých rezerv | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Shromažďování zlata | Držby zlata centrálními bankami | Český poklad | LNG Capital | Návratnost investic | MAYZUS Investment Company | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Patria Plus | BlueBay | Spekulativní investice | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Obchodování indexů | Technologie blockchain | Analytik eTrader | BusinessEurope | ETH/USD | Alternativní měny | Kalendář makroekonomických dat | Měnové zajištění | ERM-2 | Jerome Powell | Hodnota všech kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Zavedení vlastní měny | ETH | Capitalinked | Ropné měny | Světové akciové burzy | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Měna Mosambiku | Uzbecký som | Börsen-Zeitung | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Inteligentní investor | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Air Berlin | Česká investiční skupina | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Craig Wright | Výhled eura | Vstup na akciovou burzu | Btc-e | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Devizy prodej | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Krypto | Hodnota majetku | Analytik TopForex | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Slabší koruna | BitFlyer | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Čínské měny | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Apple (AAPL) | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Měnové turbulence | Geopolitika | Ekonomické krize | Finanční pomoc Řecku | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Poptávka po dolaru | Hlavní akciový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Norges Bank | Zasedání OPEC | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Pražský PX | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Přímé zahraniční investice | BAML | Die Zeit | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Analytické služby | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Long obchod | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Česká firma | Bankomaty | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Silný frank | Makléřská společnost | Obchodní jednání | Dluh vlád | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Obchodovat na finančních trzích | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Významný akcionář | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Inflace v ČR | Odchod z eurozóny | Plánované obchody | Dluh zemí eurozóny | ESA 2010 | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Řecká burza | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Ruská firma | Short obchod | Splácení dluhu | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Eurobarometr | Boris Johnson | The Telegraph | BrandZ | Prodej ropy | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Coffee | Senior trader | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Rozpočet řecké vlády | Thajský baht | Primární rozpočet | Snížení úroků | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Situace na trzích | SIX | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tisk peněz | Obchodní pokyny | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Řecka | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Novozélandská centrální banka | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Jakub Petruška | Úvěrová aktivita | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | F1 | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Zerohedge | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Černý čtvrtek | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Mediální společnosti | Ropný gigant | Začínající tradeři | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Ekonom ING | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Call centra | František Táborský | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Hospodářský růst v Evropě | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Server Politico | Přijmout euro | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Pfizer | Výrobce léků | IIF | USA a Čína | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | TradingEconomics | Růst cen | Global Finance | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Jiří Šmejc | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Buy-and-Hold | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | PROP Trading | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Český akciový trh | Kalendář událostí | Americká data | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | FT | Naše ekonomika | Meziroční růst HDP | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Využití stříbra | Zmírnění rizik | Neinvestovat do stříbra | Neinvestovat | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | European Central Bank | Viceprezident ECB | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | COPPER | NAFTA | Britové | Cvičení | Tomáš Holub | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Předčasné parlamentní volby | Goldenburg | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Pokračující protekcionismus | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Analýza forex | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Jim Yong Kim | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Registrace automobilů | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Automobil | AXA | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | AT&T | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Tempo růstu americké ekonomiky | Kybernetické měny bitcoin | Ministr spravedlnosti | Konstantinos Tsiaras | Směnárenské platformy | Boháči | Emerging market měny | Celkový deficit | Bydlení | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | ANSA | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Peking | Obezřetná měnová politika | DuckerFrontier | AJ Bell | National Bank of Greece | Akcie National Bank of Greece | Akcie Eurobank | Eurobank | Akcie Alpha Bank | Alpha Bank | Investiční platformy | Investiční ředitel | Russ Mould | Index akciové burzy v Aténách | Index akciové burzy v Miláně | Singapurský premiér | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Největší řecké banky | Akciová burza v Aténách | Akcie v Řecku | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Paschal Donohoe | Vladimír Vávra | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Silný support | Point of Control | Objem objednávek | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Micron Technology | Apache | Hlavní rizika | O2 | Tovární objednávky v Německu | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Kantony | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Bankroty | Konzervativní politik | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Pozitivní komentáře | Ceny energií | Zamyšlení | Akcie Morgan Stanley | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Kapitalismus | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Belt and Road | Prezident | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Americký miliardář | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Role ECB | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Dluh řecké vlády | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Impérium | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Ekonom Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Aktuální technická analýza | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Volné peníze | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Varšavská burza | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Obchody | Uskupení Přátel koheze | Rozpočtový rámec | Víceletý rozpočtový rámec | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Cathay Pacific | Cathay Pacific Airways | Institut IOBE | Zrychlení růstu | Zrychlení růstu řecké ekonomiky | Růst řecké ekonomiky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Německý HDP | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Prada | Údaje z USA | Dopad koronaviru | Noviny | Krize v eurozóně | Virus Covid-19 | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Nižší sazby | Nová data | Šok | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Cílování inflace | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Nifty 50 | Burzy celého světa | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Nákupy státních dluhopisů | Mimořádný stav | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Dostatek likvidity | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Dopad na finanční trhy | Italské dluhopisy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Krátkodobé dluhopisy | Chod ekonomiky | Tudor | Šíření viru | Stimul | New York Times | Růst cen v eurozóně | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Propad poptávky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Bulharská měna | Dluhopisy řecké vlády | Rumunská měna | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Waste Management | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Zisk bank | Ekonomiky zasažené krizí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MF | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Páka | Přírůstek obyvatelstva | Výrobce letadel | Lidovci | Neomezené množství | Hotovost | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Spoření | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Stabilizační mechanismus | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Alžírsko | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Italský deficit | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Společnost Unilever | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Omyl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Jednání euroskupiny | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Ministři EU | Patenty | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Španělská vláda | Pákistán | Německé automobilky | Markus Söder | Nákup automobilů | Splátky dluhů | Nejvyšší rozpočtový deficit | Přebytek běžného účtu | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Activision Blizzard | Emitenti | Rhode Island | Více peněz | Inflace v březnu | Long signál na akcie | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Kde investovat | Krize koronaviru | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Růst daní | Poradenské společnosti | USD za barel | Madrid | Trade | S&P500 | Analytik ČSOB | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | MFF | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Evropská data | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Vláda v Aténách | Christos Staikuras | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Úřad INSEE | Cestování | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Globální pracovní síly | Ryanair | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetické úspory | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | Stoiximan | Maloobchod | Zaměstnanci | PMI z výroby | Řecký dluh | Akcie padají | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | NMS Market Research | Oddlužení | PEPSICO | Bankovní akcie | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Rekordní zisk | Státy eurozóny | Australský premiér | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Šéfka EK | Quantitative Easing | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Vrácení daně | Míra inflace v dubnu | Členské země | ONE | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Royal Caribbean | Xiaomi | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Levné peníze | Sektor služeb | Manažerka | Prémie koruny | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Martin Winterkorn | Manažeři | Klíčové oblasti | Nové studie | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Budoucnost EU | Cena ruské ropy | Vrcholní představitelé | Renault | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Index akcií | Unijní činitelé | Unie | ČR | Záchranný program | Negativní výhled ratingu | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Plán EU | Koronavirové pandemie | Lukoil | Hertz | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Základní příjem | Záchranný balík | Řecký parlament | Václav Klaus | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Odpisy řeckého dluhu | PEPP | Eduard Kučera | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Společnost BP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Používání eura | Mário Centeno | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Průmyslová výroba v EU | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | Subvence | Index Nikkei 225 | Energetický gigant | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | 100 procent HDP | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Evropští leadeři | HDP EU | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Roční výkonnost | Changpeng Zhao | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Spotřebitelská důvěra v EU | ITC | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | IDEA | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Živnostníci | Paušální daň | Stimulační program | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Hlavní index Hang Seng | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | Nákupy přes internet | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Prostor pro další růst | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Opel | Chrysler | Mazars | Eurodluhová unie | Evropská dluhová unie | Dluhová unie | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Verizon Communications | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Vývoj tržní kapitalizace | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Nižší poptávka | Herní plán | Úspěšně obchodovat | Insolvence | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Důvěra | Obnovení růstu | Covid19 | Německý automobilový průmysl | Indonésie | WeCHat | Významné události | Slábnoucí dolar | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Nikos Dendias | Ceny dováženého zboží | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Worldometers | Analytik XTB | Pandemická situace | Úroky na hypotékách | Vládní koalice | Naleziště plynu | Naleziště plynu v Černém moři | Největší naleziště zemního plynu | Opatření proti dopadům pandemie | Zajištění na stáří | Společnost Lukoil | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Brazilská vláda | Americký soud | Růst eura | Průměrné mzdy | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | Představitelé ECB | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Klimatické změny | Měnová politika Evropské centrální banky | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Kuba | Odborníci | Kroger | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Zdanění | Růst průmyslové výroby v EU | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Ropovody | Plynovody | App Store | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Yavuz | Loď Yavuz | Celková míra nezaměstnanosti | Změna cen bytů | Frakování | Změna politiky | Měnový fond | Negativní účinky | Ceny v Česku | Ceny bytů | Libye | iPhone | Masivní investice | Walgreens | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Andorra | Příležitosti k obchodování | Nařízení | Interfax | Intel | První obchodní den | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Sigmar Gabriel | Moneta | Technologické tituly | Dluh eurozóny | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Apollo | Apollo Global Management | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Pád cen | Cena bitcoinu dnes | Nabízené dluhopisy | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Představitelé americké centrální banky | Tranzit ruské ropy | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Politická stabilita | Diem | Ministerstvo energetiky | Daňový balíček | Zelené investice | Životní prostředí | Enphase Energy | Tesco | Diem Association | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | ABNB | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | TABAK | BIDU | Lego | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | Rekordní rozpočet | Částečný úvazek | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Svět kryptoměn | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Zdravotní péče | Rio Tinto | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Streamovací služby | InPost | Společnost InPost | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Automobilka Tesla | MIB | Poslanci Evropského parlamentu | Daňové zvýhodnění | FTX | Kov | Evropský systém | Colt | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Inflace na Slovensku | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | CETIN | Výnos desetiletého dluhopisu | V4 | Rizika a příležitosti | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Finanční zdraví | Freeport-McMoRan | Trebitsch | Whisky Trebitsch | PPF Telecom | Herní průmysl | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Admirals | Příznivé údaje | Silný růst | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Balík rozpočtových opatření | Riziko likvidity | Dlouhodobý investor | Společnost eToro | Řecká vláda | FX Update | Míra inflace v EU | Výhled růstu ekonomiky | Turistická sezona | Letní turistická sezona | Zpravodajské události | SLR | Týdenní shrnutí | Discovery | PPF Group | Poptávka po nemovitostech | Nejvyšší růst | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Firemní daně | HoReCa | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | Krok za krokem | Pomoc MMF | Silná americká data | AA | Island | Zvýšení ratingu | Centene | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Verizon | Pakt stability a růstu | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Situace v eurozóně | Inflace v České republice | Interactive Brokers Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Plán obnovy | EEX | Ceny realit | Malta | Zvýšené riziko | Německé společnosti | Oslabení | Práce v EU | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Akcie TSLA | Ruský ministr | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Dlouhodobý support | Dodávky plynu | Konkurence | Revolut | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Zvyšování daní | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | CO2 | Den daňové svobody | Největší rizika | Finanční vzdělání | Malajsie | Počet nezaměstnaných | Úvěrový trh | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Technologie | MAN | Americký výrobce | Údaje Eurostatu | Ethereum (ETH) | Zkušení obchodníci | Sazby daně | Hliník | Egypt | Energetický regulátor | Očekávání zisku | Spotové ceny | Pivovar | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Plány obnovy | Český vývoz | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Podíl státního dluhu k HDP | Cyklické sektory | Americký trh | DG | AI | PG | Walgreens Boots Alliance | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Flexibilita | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Balkán | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Současné ceny | Společný podnik | Bilion | A350 | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Mateřská společnost | Daňový poplatník | HICP | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Internetové obchody | Společnost Equinor | Německý stát | Červencová inflace | Sekce měnové | Analytik Portu | BUX | Americké ceny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Dovoz oceli | Vyšší úroky | Afghánistán | Varšava | Rozbor | Fitch Solutions | Zloba | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Jihoafrická republika | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Evergrande | Výběr daní | Výrobní aktivita v USA | Lenka Kalivodová | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Puma | Jannis Sturnaras | Energetika | Podpůrný program | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macau | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | ČSSD | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | FDP | Sociální demokraté | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Snížení dluhu | Fiskální pravidla | Inflace v září | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Češi | OTP | Multimiliardář | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Rozpočtové schodky | Cena termínového kontraktu | Obilí | Kuny | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Gascade | Avis | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Analytik Deutsche Bank | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Obchodní výhled | ESG principy | Dopady inflace | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Společnost Allianz | Lockdowny | TIM | Booking Holdings | Booking | Průměrná volatilita | Zprávy z krypto | Omikron | Záporná inflace | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | Broadcom | | Rozpočet Japonska | CMA | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Larry Summers | Dun & Bradstreet (D&B) | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Inflační situace | Joachim Nagel | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Bulhaři | Hráči na trhu | Zvýšení slevy na poplatníka | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Kosovo | Petr Lajsek | Facebook Ireland | Ministr práce a sociálních věcí | Vývoj německého akciového indexu | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Cena práce | Japonská automobilka Toyota | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Ceny domů a bytů v EU | Průměrná míra inflace | Diamant | Hry | Allwyn | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Murray | Advent International | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Ceny evropského plynu | Výrobce hraček | Didier Stoessel | HTZ | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | Short obchod (sell) | Ozbrojené složky | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Scope Ratings | Dennis Shen | BKNG | Konflikt na Ukrajině | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Přímé intervence | Erste Group Bank | Ruská vojska | MWh | Sedmadvacítka | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Oligarcha | Prima | Pegas | Intervence České národní banky | Krátkodobý vývoj | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Nákupy dolaru | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Odchod z Ruska | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Britský FTSE | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Skupiny PPF | Dodávky zemního plynu | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Tagesspiegel | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Celkový trend | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Krátkodobé strategie | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | E-Control | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Embargo na ruskou ropu | Tereza Hrtúsová | Šmejc | Italský módní dům | Rozhodování o obchodování | Cena digitální měny | Zavedení eura jako oficiální měny | Převzetí firmy | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Hlavní ekonom Saxo Bank | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Index BUX | Nové daně | Index bídy | Index bídy zemí EU | Embargo EU | Vedení ECB | Úrokový spread | Zavedení eura v Chorvatsku | ZEN | Ruská federace | Popírání | Přijetí | Širší trh | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | Vývoj německého akciového indexu DAX | Energetická situace | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Cenový strop | Konzervativní uložení finančních prostředků | Úroveň parity | Purple Trading Petr Lajsek | Stav energetické nouze | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Americké ministerstvo obrany | Pentagon | Sloučení | Steve Sosnick | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Prime | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Překoupené oblasti | Řetězec lékáren | Investiční ředitel společnosti | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pohyby ceny | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | iPhone 14 | Investovat do ETF | Společnost Sony | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Půjčování cenných papírů | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Energie v Evropě | Zasedání Rady guvernérů | Zastropování cen energií | Vyspělé země | Scope | Makroekonomické nerovnováhy | Marka | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Ekonom společnosti | Josef Síkela | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Arménie | Boj s drahými energiemi | Velké energetické firmy | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investiční rating | Zajímavé příležitosti | Konzervativní strany | Český premiér Petr Fiala | Telekomunikační společnost | Rating Česka | Tradingový portál FXstreet.cz | Globální energetická krize | Euronews | Camelot | Marek Pokorný | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Svobodné podnikání | Powerball | Jackpot | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Rozvojové země | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Ingredience | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Zavedení cenového stropu | Moldavsko | Aktuální informace | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Příliv migrantů | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Vlády Evropské unie | Zastropování ruské ropy | Národní bezpečnost | Německý koncern | Koncern RWE | Podnikové objednávky | Výrobce sportovních vozů | Irský ministr financí | Donohoe | Inflace v roce 2023 | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Investoři do evropských akcií | Růst valuací | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Meziroční inflace v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Centrální banka ve Frankfurtu | Arabské jaro | Záplavy v Austrálii | Fukušima | Požáry v Rusku | Protiinflační akce | Měnová unie | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Akciové tituly | Výhled trhů | Vládní dluh | Tom Kadeřábek | Média | Rozpad eurozóny | Rating Řecka | Reporting | Daňoví poplatníci | Vklady | Bývalý šéf | Sport | Krize důvěry | Počet obyvatel | Chile | Válka | Černá Hora | Situace evropských bank | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Veřejná nabídka akcií | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Veřejné zadlužení | Asie | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Výkonný ředitel skupiny | Spokojenost | Nezávislost | Nové investice | Piráti | Přesnost | Albánie | Bosna | Srbsko | Zvyšování nákladů | Tanzanie | Zakladatel | Magdaléna Frouzová | Zastoupení Evropské komise | Zastoupení Evropské komise v ČR | Zhoršení ratingu Francie | Stanislav Zeman | Čedok | Marcela Hrdá | Litva | Eurovision Stock Contest | CZPXIDX | CYMAP | MSSERBL | ISEQUIT | GRAGENL | FRCAC40 | DAXINDX | RIGSEIN | LNVILSE | SWEDOMX | COSEASH | IBEX35I | FTSE100 | NLALSHR | CTCROBE | SLOETOP | POPSIGN | POLWIGI | ATXINDX | MALTAIX | ESTALSE | ASX200I | OSLOASH | RMBETRL | HEXINDX | SWISSMI | BGBEL20 | ICEXALL | MSUKRN$ | Daně z nemovitosti | FinGO | Konsolidační balíček | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Úvěrování | Neúspěch levice | Levice | Hlavní index řeckých akcií | Mazars Wealth Management | George Lagarias | Oslabení egyptské libry | Nejvyšší rating | InPost od Advent International | Tržní hodnota InPostu | Hodnota InPostu | Mluvčí PPF Leoš Rousek | Ředitel skupiny PPF | PPF Didier Stoessel | Automatizace | Směřování | Hodnocení rizik | ARM | Evropské dluhové krize | Studie Mazars | Shein | Švýcaři | Migrační dohoda EU | Migrační dohoda | Dohoda EU | Agentura Scope | Nižší ceny | DNO | InvestBay | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení v eurozóně | Zadlužení Evropské unie | Podpory ekonomiky | Řecké dluhopisy | Journal of International Money and Finance | Vývoj italského akciového indexu MIB | Vývoj italského akciového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Velikosti rozvahy ECB | Rozvahy ECB | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Vývoj italského deficitu | Vývoj italského deficitu a dluhu | Společnosti z indexu MIB | Společnosti z indexu | Plánování | Mistrovství | Filip Kalčák | Investiční glosa | Zvýšení firemní daně | Financování dluhu | Pokles nákladů na financování dluhu | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Deník Kathimerini | metodologie | Černá díra | Nadšení | Uvolněné měnové | CCC | TROJEK | PG&E | Společnost PG&E | Turecký akciový index | Akciový index BIST 100 | Turecký akciový index BIST 100 | Pandemie covidu | Důvěryhodnost | Potenciální rizika | Západní státy | Výběry peněz | ProCent | Telekomunikace | Snížení ratingu | Kuvajt | Zadlužení státu | Největší příležitosti | Terminál | Noční můra | Úřad Eurostat | Portfólia | Daniel Rajnoch | Prosperity | Nabídka letiště | Letiště | Aténské letiště | Mezinárodní letiště | Eleftheria Venizela | Eleftheria Venizela Atény | Atény | Elias Kikilias | INSETE | Nabídka akcií letiště | AviAlliance | Německý provozovatel | Letiště v Aténách | OAG | HRADF | Privatizační agentura | Řecká privatizační agentura | Atlas rizika | BBB | BBB- | Akcie mezinárodního letiště | Akcie mezinárodního letiště v Aténách | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela Atény | Letiště Eleftheria Venizela Atény | Letiště Eleftheria Venizela | Suroviny | Žebříček | Financial
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Řecká ekonomika
Řecká krize
Řecká privatizační agentura
Řecká vláda
Řecké akcie
Řecké banky
Řecké dluhopisy
Řecké drama
Řecké referendum
Řecké volby

Následující klíčová slova

Řecko bankrot
Řecký dluh
Řecký parlament
Řecký premiér
Ředění obchodních pozic
Ředění rizika
Ředitel ADP
Ředitel americké ropné společnosti
Ředitel Auresu
Ředitel banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít