Sobota 20. srpen 2022 05:01
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Sberbank

C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
C:\\fakepath\\trader-03062022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
img

Ranní shrnutí (31.05.2022)

31.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během dnešní seance obchodovaly smíšeně. Indexy z Austrálie a Japonska klesly, zatímco akcie z Jižní Koreje a Číny dokázaly růst. Wall Street včera zůstala zavřená.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

USA uvalily sankce na vedení Gazprombank a ruské televizní stanice

08.05.2022 Spojené státy dnes uvalily sankce na 27 členů vedení banky Gazprombank a také na tři ruské televizní stanice. Američanům navíc vláda zakázala poskytovat Rusům účetní a poradenské služby. Po dnešní virtuální konferenci představitelů skupiny nejsilnějších ekonomik G7 to v prohlášení uvedl Bílý dům. USA také zakázaly vstup celkem 2596 příslušníkům ruské armády a 13 běloruským vojenským představitelům. Toto opatření se vztahuje též na vojáky, kteří se údajně v ukrajinské Buči podíleli na vraždách stovek civilistů, oznámil později šéf americké diplomacie Antony Blinken.
C:\fakepath\EK.jpg

Předsedkyně EK vyzvala k přípravě balíčku pro poválečnou rekonstrukci Ukrajiny

04.05.2022 Evropská unie by měla začít připravovat balíček pro poválečnou obnovu Ukrajiny. V projevu před europoslanci to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která celkové náklady na rekonstrukci země odhaduje na stamiliardy eur. Řekla také, že úspěšná obnova připraví Ukrajinu na členství v EU.
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
C:\fakepath\trader-02052022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.05.2022 1) Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ

02.05.2022 Česká národní banka pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ. Centrální banka o tom dnes informovala na webu. Kroky k odnětí licence banky, která je navázána na Rusko, zahájila ČNB 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
img

Garanční systém začne vyplácet institucionální klienty Sberbank v pátek

21.04.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí v pátek výplatu náhrad vkladů institucionálním klientům Sberbank CZ prostřednictvím pobočkové sítě Komerční banky. Garanční systém o tom informoval ČTK. Česká národní banka odebrala Sberbank CZ licenci, rozhodnutí centrální banky však tím není pravomocné. Banka s vazbami na Rusko může podat rozklad.
img

ČNB nepravomocně odebrala licenci Sberbank CZ, uvedly HN a Seznam Zprávy

20.04.2022 Česká národní banka (ČNB) odebrala licenci Sberbank CZ, uvedly dnes servery HN.cz a Seznam Zprávy. Rozhodnutí centrální banky zatím není pravomocné, banka s vazbami na Rusko může podat rozklad. Pokud se Sberbank CZ proti odejmutí licence odvolá, bude námitky řešit rozkladová komise a poté bankovní rada.
C:\fakepath\rubl-17042022.jpg

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10042022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.4.2022)

11.04.2022 Moje obchody byly v minulém týdnu vysoce úspěšné. Na vše jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Dopředu jsem uveřejnil mé čekající objednávky na měnovém páru EUR/USD a dvě byly úspěšně trhem vyplněny a nabídly tak ziskové obchody. Jako první došlo k průrazu spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který po aktivaci pokračoval v poklesu až k mé předem určené hladině výstupu, kde jsem ukončil obchod v zisku na Profit-Targetu. Poté byl rychle otevřen také další prodejní ochod, který také došel velmi přesně do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k velmi pěknému zisku, který byl zároveň rekordní v tomto roce!
C:\fakepath\trader-07042022-24-zm.jpg

Rusko čelí kvůli sankcím nejtěžší situaci za třicet let, řekl ruský premiér

07.04.2022 Rusko čelí kvůli bezprecedentním západním sankcím nejtěžší situaci za posledních třicet let, řekl dnes ruský premiér Michail Mišustin. Zahraniční pokusy o odstřižení Moskvy od světové ekonomiky však podle něj selžou. Západní země rozšiřují ekonomické sankce ve snaze přimět Rusko k tomu, aby ukončilo svou invazi na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06042022-34-zm.jpg

Evropské akcie klesly, mimo jiné vlivem obav z agresivního zvyšování sazeb v USA

06.04.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily. Přispěly k tomu obavy z agresivnějšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech, jež by mohly narušit hospodářský růst, a z dalších sankcí proti Rusku, které přispívají k inflaci. Panevropský index STOXX 600 odepsal 1,5 procenta na 455,97 bodu. Výrazně oslaboval technologický segment a odvětví cestovního ruchu.
C:\fakepath\trader-06042022-33-zm.jpeg

Ruští zákonodárci odhlasovali stažení ruských firem ze zahraničních burz

06.04.2022 Dolní komora ruského parlamentu schválila návrh zákona o stažení akcií ruských firem ve formě depozitních poukázek (ADR) ze zahraničních akciových burz. Podle návrhu zákona firmy registrované v Rusku, které nabídly na zahraničních trzích ADR, se stáhnou ze zahraničí a jejich ADR budou přeměny na akcie obchodované v Rusku, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06042022-32-zm.jpeg

USA a Británie zavedly další protiruské sankce, země EU se na tom zatím neshodly

06.04.2022 Spojené státy a Británie dnes oznámily další zpřísnění protiruských sankcí vyvolaných ruskou invazí na Ukrajinu, včetně postihů namířených na největší ruskou banku Sberbank a zákazu nových investic v Rusku. Washington a Londýn také rozšiřují opatření vůči příslušníkům ruských elit, v USA se na sankční seznam nově dostaly například dospělé děti prezidenta Vladimira Putina. Země Evropské unie se dnes naopak napoprvé neshodly na nových sankcích, jejichž pátý balík navrhla Evropská komise.
C:\fakepath\trader-06042022-23-zm.png

Británie zmrazila aktiva Sberbank, do konce roku přestane dovážet ruské uhlí

06.04.2022 Británie dnes zmrazila aktiva ruské instituce Sberbank a Moskevské kreditní banky. Oznámila, že v rámci odvetných opatření za válku na Ukrajině do konce letošního roku ukončí veškerý dovoz ruského uhlí i ropy. Uvalila také sankce na dalších osm oligarchů, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-06042022-22-zm.png

USA oznámily zákaz nových investic v Rusku či maximální sankce proti Sberbank

06.04.2022 Spojené státy oznámily další zpřísnění protiruských sankcí, které zahrnuje přerušení veškerých vazeb mezi americkým finančním systémem a institucemi Sberbank a Alfa Bank, zákaz nových investic v Rusku a nová opatření proti "ruským elitám" včetně dospělých dětí prezidenta Vladimira Putina. Kroky v prohlášení prezentoval Bílý dům s tím, že jsou součástí společného postupu USA s partnery v Evropské unii a ve skupině G7. Hovoří o odvetě za ruská "zvěrstva na Ukrajině, mimo jiné v Buči".
img

Ranní shrnutí (06.04.2022)

06.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P 500 klesl o 1,26 %, Dow Jones ztratil 0,8 % a Nasdaq propadl o 2,26 %. Russell 2000 padl o 2,36 %
img

Garanční systém 1. dubna obnoví výplaty klientů Sberbank v režimu oddlužení

30.03.2022 Garanční systém finančního trhu obnoví od 1. dubna výplatu náhrad pohledávek z vkladů na účtech majetkových podstat u insolvenčních dlužníků v režimu oddlužení u Sberbank CZ. Jde o zhruba 6000 vkladů. Garanční systém o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Bude se řídit stanoviskem ministerstva financí, podle kterého bude náhrada vyplacena k rukám příslušného insolvenčního správce.
C:\fakepath\trader-29032022-29-zm.jpg

Forex: Rubl se dostal na nejsilnější úroveň za více než měsíc

29.03.2022 Ruský rubl dnes v Moskvě zpevnil o více než sedm procent na zhruba 83 USD/RUB. Dostal se tak na nejsilnější úroveň od 25. února, tedy od druhého dne války na Ukrajině. Později nicméně o část zisků přišel a pohyboval se v blízkosti 86 USD/RUB. Podle analytiků nyní ruskou měnu podporuje záměr prodávat ruský plyn za rubly a povinnost ruských podniků směňovat za rubly 80 procent devizových příjmů, napsala agentura Reuters.
img

Garanční systém vyplatil k pátku přes 82 procent vkladů Sberbank CZ

28.03.2022 Garanční systém finančního trhu vyplatil prostřednictvím Komerční banky k pátku 53.287 klientů Sberbank CZ za 19,9 miliardy Kč, což je přes 82 procent vkladů. Nově je možné požádat o výplatu náhrady vkladů prostřednictvím datové schránky. Garanční systém o tom dnes informoval ČTK. Garanční systém začal vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, 9. března. Celkem jde o zhruba 106.000 klientů a výplatu 24,2 miliardy korun.
img

Apple pozastavil svou službu Apple Pay pro ruský systém platebních karet Mir

25.03.2022 Technologický gigant Apple pozastavil svou službu Apple Pay pro ruský systém platebních karet Mir. S odvoláním na největší ruskou banku Sberbank o tom dnes informovala agentura Reuters. Americká firma tak uzavřela skulinu, s jejíž pomocí ruští uživatelé službu Apple Pay používali.
C:\fakepath\g20.jpg

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov

25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Británie rozšířila ruský sankční seznam o 65 subjektů, včetně bank a železnice

24.03.2022 Británie dnes rozšířila sankční seznam o dalších 65 subjektů napojených na ruský režim, část z nich je i z Běloruska. Je mezi nimi několik ruských bank, Wagnerova (v ruštině Vagnerova) skupina soukromých žoldnéřů, firmy z obranného průmyslu nebo ruské železnice. Spojené království tak reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu, která začala před měsícem. O nových sankcích informovala britská vláda.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akcie na moskevské burze po částečném obnovení obchodování posilují

24.03.2022 Moskevská burza dnes po měsíci částečně obnovila obchodování s akciemi, většina titulů po zahájení výrazně zpevnila. Burza byla zavřená od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád. Hlavní akciový index MOEX, který je denominovaný v rublech, v úvodu vykazoval růst asi o deset procent zhruba na 2740 bodů. Dolarový index RTS ale přibližně čtyři procenta ztrácel a pohyboval se kolem 892 bodů.
img

Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, cena ropy roste

23.03.2022 Světové akcie ve středu klesaly, zatímco trh s dluhopisy se stabilizoval po nebývalém propadu. Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, zatímco index S&P 500 klesl poté, co od ledna umazal polovinu svého poklesu. Na dluhopisy doléhají výzvy centrálních bank k tvrdším opatřením na omezení inflace, zatímco investoři drží akcie jako zajištění proti inflaci, což podnítilo růst indexu S&P 500 v pěti z posledních šesti seancí. Investoři utíkají od dluhopisů, jelikož Fed slibuje vyšší sazby, aby zkrotil rozbujelou inflaci. Válka na Ukrajině zvýšila ceny komodit v tomto roce o 26 %.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza ve čtvrtek částečně obnoví obchodování s akciemi

23.03.2022 Moskevská burza ve čtvrtek částečně obnoví obchodování s akciemi, oznámila dnes centrální banka. Na burze se neobchoduje od 25. února, což je den po invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Provozovatel burzy uvedl, že zpočátku bude obchodování časově omezené a že nedovolí spekulace na pokles cen, takzvaný short-selling.
img

Garanční systém dnes nezahájí výplatu institucionálním klientům Sberbank CZ

21.03.2022 Garanční systém finančního trhu dnes nezahájí výplatu náhrad pohledávek z vkladů institucionálním klientům Sberbank CZ. Důvodem je to, že mu Sberbank CZ nedodala nezbytné podklady. Garanční systém o tom dnes informoval ČTK. Česká národní banka již 28. února oznámila, že zahájila kroky k odebrání bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko.
img

Komerční banka za dva a půl dne vyplatila klientům Sberbank 45 procent vkladů

11.03.2022 Komerční banka za dva a půl dne vyřídila 24.135 žádostí klientů Sberbank CZ a vyplatila náhrady vkladů za 10,9 miliardy korun, což je asi 45 procent vkladů. Z toho v hotovosti bylo 2183 žádostí za 314 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek. Garanční systém finančního trhu začal ve středu prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Celkem jde o zhruba 106.000 klientů a výplatu 24,2 miliardy korun. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Expert: Ruská ekonomika je schopna sankce ustát, ohrožuje ji panika lidí

11.03.2022 Ruská ekonomika je schopna tvrdé sankce Západu po určitou dobu ustát jen s minimálními ztrátami. Nejvíce je pocítí běžní obyvatelé, jejichž panika je také nyní největším nebezpečím, řekl ČTK Vladan Hodulák z Katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se zabývá politickou ekonomií.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-4-11032022.jpg

Inflace užírá vaše úspory, co s tím?

11.03.2022 Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.
img

Komerční banka za dva dny vyplatila klientům Sberbank 40 procent vkladů

11.03.2022 Komerční banka za dva dny vyřídila 21.275 žádostí klientů Sberbank CZ a vyplatila náhrady vkladů za 9,8 miliardy korun, což je asi 40 procent vkladů. Z toho v hotovosti bylo 1902 žádostí za 275 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek. Garanční systém finančního trhu začal ve středu prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Celkem jde o zhruba 106.000 klientů a výplatu 24,2 miliardy korun. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025.
img

Majitelem Expobank CZ se stane konsorcium Signet Bank AS a amerických investorů

10.03.2022 Novým majitelem české Expobank CZ, jejímž hlavním akcionářem je od roku 2014 ruský finančník Igor Kim, se stane konsorcium složené z lotyšské Signet Bank AS a amerických investorů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala banka. Provedení transakce podléhá souhlasu České národní banky, která byla o dohodě již informována. Jakmile ČNB transakci odsouhlasí a dojde k jejímu naplnění, Expobank CZ přestane mít ruské akcionáře, uvedla banka.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři zemí EU budou jednat o ruském plynu, obraně i sankcích

10.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes ve francouzském Versailles zahájí dvoudenní neformální jednání, jehož hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Summit se bude věnovat posilování společné evropské obrany, snižování energetické závislosti na Rusku či další pomocí Kyjevu a ukrajinským uprchlíkům.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU přidá na sankční seznam dalších 160 Rusů, potrestá i běloruské banky

09.03.2022 Státy Evropské unie se dnes shodly na uvalení dalších sankcí kvůli ruské agresi na Ukrajině. Na sankčním seznamu se nově objeví jména 160 ruských politiků a oligarchů. Unie také rozšíří vyloučení z mezinárodního platebního systému SWIFT i na běloruské banky. Oznámila to Rada EU. Podle jednoho z unijních činitelů budou prezidenti a premiéři členských zemí ve čtvrtek jednat i o dalších krocích, jež mají Rusku zkomplikovat financování války.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB a bankovní asociace varují před dezinformacemi o stabilitě českých bank

09.03.2022 Česká národní banka společně s Českou bankovní asociací upozornily na šířící se dezinformace o stabilitě českého bankovního sektoru, které se objevily v souvislosti s krachem Sberbank CZ. Jsou podle nich zcela nepodložené a mohou být vyhodnoceny jako šíření poplašené zprávy, tedy jako trestný čin. ČNB a ČBA o tom informovaly v tiskové zprávě. V posledních dnech čelily některé banky dezinformační kampani na sociálních sítích a formou SMS zpráv. Cílem kampaně je způsobit bankám potíže například tím, že lidé začnou hromadně vybírat vklady.
img

Zdražování hypoték pokračovalo i v únoru. Průměrná úroková sazba meziměsíčně vzrostla o 0,37 procentního bodu na 4,15 procenta

09.03.2022 Zdražování hypoték nepolevilo ani ve druhém měsíci letošního roku. Jak potvrdily výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, průměrná úroková sazba hypoték v únoru vystoupala o 0,37 procentního bodu na 4,15 %. Podle odborníků je třeba počítat s dalším růstem i v následujících měsících, a to v návaznosti na pokračující zvyšování základních sazeb ze strany ČNB. V obzvlášť složité situaci se ocitli klienti se sjednanou hypotékou u Sberbank, které se ČNB v důsledku ruské agrese na Ukrajině chystá odebrat bankovní licenci. Odborníci jim doporučují zajistit si refinancování do jiné banky, jakmile to bude možné.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB a ČBA se vymezují vůči dezinformacím

09.03.2022 Česká národní banka se společně s Českou bankovní asociací vymezuje vůči šířícím se dezinformacím, které zpochybňují stabilitu českého bankovního sektoru. Tyto dezinformace jsou zcela nepodložené a účelově zneužívají specifické situace Sberbank ke snahám o podlomení důvěry ve stabilitu tuzemského bankovního sektoru. Upozorňujeme, že šíření takových dezinformací může být vyhodnoceno jako šíření poplašné zprávy se všemi trestněprávními důsledky, které z toho vyplývají.
img

Dnes začne výplata vkladů klientů Sberbank, ti mají na výběr peněz tři roky

09.03.2022 Garanční systém finančního trhu dnes začne prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. V hotovosti bude možné vybrat peníze na 40 vybraných pobočkách Komerční banky, u kterých bude prodloužená otevírací doba od 8:00 do 18:00. Bezhotovostně bude možná výplata peněz na všech 241 pobočkách Komerční banky. Náhrady se klientům Sberbank budou vyplácet tři roky, tedy do března 2025.
img

12. den rusko-ukrajinského vojenského konfliktu

07.03.2022 Jakýkoli vojenský konflikt je pro světovou ekonomiku mimořádně nebezpečný. I když se boje odehrávají na Blízkém východě, kde je příliš malá infrastruktura a kde je ekonomika stimulována vývozem uhlovodíků, dovozem potravin a drog, globální ekonomiku stále ovlivňují. Zaprvé, kapitál začne proudit od rizikových aktiv k bezpečnějším alternativám, a ze zemí, kde dochází k vojenským akcím, do mírových států atd.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-06032022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.3.2022)

07.03.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long (buy) obchod, který přesně došel do svého prvního cíle (Profit-Target 1 – PT1) a byl ukončen v částečném zisku, protože zbytek pozice však bohužel skončila na Break/Evenu a nedošlo tak k zasažení PT2. Trh totiž díky válce na Ukrajině prudce klesal a mohli jsme vidět masivní výprodej eura (riziková měna) a silné nákupy dolaru (bezpečná měna).
img

Garanční systém začne vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ 9. března

04.03.2022 Garanční systém začne prostřednictvím poboček Komerční banky vyplácet náhrady vkladů klientům Sberbank CZ ve středu 9. března. Celkem půjde o 24,2 miliardy korun. Garanční systém finančního trhu o tom dnes informoval ČTK. Česká národní banka v pondělí oznámila, že zahájila kroky k odebrání bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko.
C:\\fakepath\\akcie-04032022.jpg

Akcie za ukrajinské války

04.03.2022 Od invaze putinovského Ruska na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se pochopitelně lépe daří americkým akciím ve srovnání s těmi evropskými. Index S&P 500 za posledních 8 dnů zůstává na srovnatelných úrovních v blízkosti 4320 bodů, zatímco německý index DAX ztrácí 11 %.
img

Kryptoměny v době nepokojů vykazují obrovský potenciál

04.03.2022 V důsledku nedávných událostí kryptoměny posilují. Ruské činy agrese zničily jak jeho vlastní ekonomiku, tak Ukrajinu a obyvatelé obou zemí se snaží své finance zachránit pomocí krypto trhu.
C:\fakepath\rusko-bohaci.jpg

Většina nejbohatších Rusů k invazi na Ukrajinu mlčí, zmenšují se jim ale majetky

03.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč).
img

Jak sankce ovlivní Rusko, svět a trh s kryptografií? 

03.03.2022 Mezinárodní sankce mají poškodit zemi jako celek, a v důsledku toho jsou nejvíce postiženi nevinní lidé a malé podniky. Málokdy ubližují těm, kdo jsou „ve vedení“.
C:\fakepath\trader-03032022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2022 1) Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než 10 % a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než 7 % na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\london8.jpg

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi desítek ruských firem

03.03.2022 Londýnská akciová burza (LSE) dnes pozastavila obchodování s akciemi téměř tří desítek ruských podniků, včetně největší ruské banky Sberbank a energetických gigantů Rosněfť a Gazprom. Burza to dnes oznámila v tiskové zprávě. Zároveň uvedla, že uplatňování sankcí uvalených na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu bude mít na její aktivity pouze omezený dopad.
img

Americký trh před rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou doufá v mír

03.03.2022 Americký akciový trh ve středu vykázal silný růst, a to i přes negativní pozadí způsobené rusko-ukrajinským konfliktem. Americké akciové indexy ve středu zaznamenaly výrazné zisky: Dow +1,8 %, NASDAQ +1,6 %, S&P500 +1,9 %.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie klesají, rusko-ukrajinský konflikt dál snižuje chuť riskovat

02.03.2022 Evropské akcie dnes třetí den za sebou klesají. Sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu totiž ještě více snížily chuť riskovat a pokračující růst cen komodit prohlubuje obavy z inflace. Ztrácejí hlavně automobilky a banky. Panevropský index STOX Europe 600 dopoledne ztrácel zhruba 0,5 procenta, později ale ztráty částečně zmírnil díky růstu akcií těžařských firem.
img

Tři podoby ruského finančního krvácení: v akciích, v ropě i v měně

02.03.2022 Rusko v důsledku sankcí Západu finančně těžce krvácí, a to hned na více způsobů. Zde jsou graficky přiblíženy tři zásadní: krvácení Ruska v akciích, v ropě a v měně.
img

Ruská Sberbank má rekordní zisk, lidem v Evropě vrátí vklady a odejde

02.03.2022 Největší ruská banka Sberbank odchází z Evropy. Zdůvodnila to velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku, ruskou invazi na Ukrajinu ve svém vyjádření nezmínila. Rozhodnutí se netýká provozu banky ve Švýcarsku. Sberbank dnes také uvedla, že za loňský rok zvýšila čistý zisk o 64 procent na rekordních 1,25 bilionu rublů (264,5 miliardy Kč).
img

Ranné zhrnutie (02.03.2022)

02.03.2022 Americké indexy zakončili včerajšie obchodovanie nižšie, keďže konflikt na Ukrajine ohrozuje dodávateľské reťazce a ťahá ceny komodít nahor. S&P 500 klesol o 1,55 %, Dow Jones o 1,76 % a Nasdaq o 1,59 %. Russell 2000 klesol o 1,93 %.
img

Ruská Sberbank oznámila odchod z Evropy, peníze vkladatelům vyplatí

02.03.2022 Ruská Sberbank odchází z Evropy. Největší ruská banka to dnes odůvodnila velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku. Ruskou invazi na Ukrajinu ve vyjádření nezmínila. Banka, která má později během dne zveřejnit finanční výsledky za rok 2021, uvedla, že již není schopna zajistit likviditu evropských dceřiných společností, ale úroveň jejího kapitálu a kvalita aktiv jsou dostatečné k tomu, aby mohla vyplatit peníze všem vkladatelům.
img

Asijsko-pacifické akciové trhy obecně klesají

02.03.2022 K 7:39 GMT + 2 klesl index Shanghai Composite o 0,41 % na 3 474,45 bodů, index Shenzhen Composite Exchange o 0,84 % na 2 306,81 bodů a hongkongský index Hang Seng o 1,1 % na 22 511 bodů. Australský index S&P/ASX 200 vzrostl o 0,14 % na 7 106,2 bodů. Japonský Nikkei 225 klesl o 1,87 % na 26 347,5 bodů. Jihokorejský index KOSPI stoupl o 0,24 % na 2 705,61 bodů.
C:\fakepath\swift.jpg

EU se dohodla, že odstřihne od SWIFTu sedm ruských bank, Sberbank ušetřila

02.03.2022 Zástupci Evropské unie se dohodli, že odstřihnou od mezinárodního platebního systému SWIFT sedm ruských bank. Největší z nich - Sberbank - mezi nimi není. Informovala o tom agentura Bloomberg. Odpojena nebude ani banka částečně vlastněná ruským plynárenským gigantem Gazprom. Podle úředníků obeznámených s rozhodnutím jsou zasaženy banky VTB, Bank Rossiya, Otkritie, Novikombank, Promsvjazbank, Sovkombank a VEB.RF. Zasílání zpráv v systému SWIFT umožňuje transakce v hodnotě bilionů dolarů po celém světě.
img

Ruský postup doléhá na trhy, dobrá data stranou zájmu

01.03.2022 Americký průmyslový index ISM by normálně patřil mezi klíčové události dne. Index sice překonal očekávání růstem na 58,6 bodu a solidně vypadají i dílčí indexy v průzkumu, ale fakticky jde o staré číslo, které trhy moc nezajímá. Nezohledňuje totiž poslední události, které do vyhlídek pro objednávky či cenové tlaky promluví. Pozornost tak zůstává upřena k Ukrajině.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
C:\fakepath\trader-28022022-28-zm.jpg

Forex: Koruna znovu citelně oslabila, vůči euru se dostala nad 25,00 EUR/CZK

28.02.2022 Koruna na pokračující invazi Ruska na Ukrajině a zavedení sankcí Západu vůči Moskvě reagovala poslední únorový den dalším oslabením. K euru dnes proti pátečnímu závěru ztratila 46 haléřů a dostala se na 25,13 EUR/CZK. K dolaru oslabila o 44 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 22,38 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Podobně slabá jako nyní byla česká měna naposledy koncem loňského prosince.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
img

Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary

28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
img

Emotivní plejáda na finančních trzích pokračuje – jak jsou na tom jednotlivé instrumenty?

28.02.2022 V dnešním článku se podíváme na čerstvý vývoj mnoha instrumentů. Od forexu až po krypto aktiva. Finanční trhy jsou nyní pořád hodně emotivní, což je dáno tím, že informační proud je velmi dynamický. Na tržní účastníky se tudíž chrlí mnoho informací. Informací, které jsou velmi často zcela protichůdné. Nebo jsou podávány velmi negativně, takže počáteční reakce trhů jsou též vskutku negativní.
img

Co teď bude s klienty Sberbank CZ? A jejich vklady? A hypotékami?

28.02.2022 Česká národní banka dnes zahájila proces odebírání licence bance Sberbank CZ. Pozbytím licence se Sberbank CZ stane akciovou společností. Nebude tedy bankou. Pokud nebude bankou, nesmí tedy už přijímat vklady, ani poskytovat jakékoli úvěry, včetně hypoték.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB zahájila proces k odnětí bankovní licence Sberbank CZ

28.02.2022 Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. V souvislosti s tím ČNB vydala předběžné opatření, kterým bance zamezila nakládání s aktivy a pasivy, včetně poskytování nových úvěrů a přijímání vkladů. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
img

EU nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, včetně rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá tuzemská Sberbank CZ. Klienti tak například nemohou vybírat vklady

28.02.2022 EU dnes nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, ovládané ruským ministerstvem financí. Zmrazení se týká rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá i česká Sberbank CZ, a také dvou jejích divizí, slovinské a chorvatské. Znamená to například, že klienti uvedených bank nemohou vybírat své vklady. Zmrazení zatím platí pro celý dnešek a celý zítřek.
img

Sberbank CZ se zřejmě připravuje k odchodu z Česka

27.02.2022 Banka Sberbank CZ se zřejmě připravuje na odchod z České republiky. Sankce, které vůči jejímu většinovému majiteli, bankovnímu domu Sberbank, zavedli západní spojenci v čele s USA již v končícím týdnu, prakticky likvidačním způsobem dopadá na její obchodní aktivity i v ČR. Navíc prudce ztrácí důvěru veřejnosti, české i zahraniční, která vnímá včerejší dojednání dalšího sankčního balíku Západu. Ten má potenciál přivodit krach rublu, rozvrátit celý ruský finanční systém, a tedy i vést ke kolapsu právě bankovního domu Sberbank.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\dolary.jpg

Washington kvůli invazi na Ukrajinu zvažují sankce vůči ruské centrální bance

27.02.2022 Spojené státy a jejich spojenci jsou blízko k zavedení nových drastických sankcí vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, které by mohly ochromit jeho ekonomiku a finanční systém. Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje uvedla, že Washington zvažuje sankce proti ruské centrální bance se zaměřením na rezervy země. Není však jasné, v jak pokročilé fázi tato jednání jsou.
img

Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, ve 14:00 uzavřela své pobočky v ČR

25.02.2022 Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, dnes ve 14:00 uzavřela své pobočky v Česku. ČTK to řekla mluvčí banky Radka Černá. Důvodem jsou podle ní bezpečnostní problémy na pobočkách. Ve čtvrtek a dnes se před některými pobočkami banky tvořily fronty lidí, kteří chtěli zrušit služby nebo žádali informace o fungování banky. Kolem dnešního poledne nefungovalo internetové bankovnictví Sberbank CZ. Personál pobočky Sberbank v Brně v Heršpické ulici dnes požádal o asistenci strážníky, klienti se z bankomatů na poslední chvíli snažili vybrat peníze. Na místo vyrazila hlídka městské policie.
C:\fakepath\trader-25022022-20-zm.jpg

Klienti ruských bank mohou mít problémy s platbami kartou v zahraničí

25.02.2022 Klienti některých ruských bank, na které se vztahují západní sankce, již nebudou moci používat své karty v zahraničí nebo v mobilních platebních systémech společností Apple a Google. Uvedla to ruská centrální banka, která současně zvýšila svoji podporu bankám.
img

Akcie Sberbank dnes rostou o 17 %, Putin jí pomůže a má z čeho. Lidé v Česku se o své úspory bát nemusí, je ale prozíravé si je převést do jiné banky, takové, jež není sankcionována

25.02.2022 Akcie ruské Sberbank dnes na burze v Moskvě posilují o bezmála 17 procent. Její akcie těží z toho, že sankce Západu vůči Rusku jsou nakonec slabší, než investoři po celém světě čekali. Lidé v ČR se nemusí obávat o své úspory v tuzemské divizi Sberbank. Do částky v přepočtu 100 tisíc eur jsou jejich úspory tak jako tak ze zákona pojištěny. Je ovšem krajně nepravděpodobné, že by lidé v ČR přicházeli o úspory, jestliže jich ve Sberbank mají i v přepočtu nad 100 tisíc eur.
img

Americký akciový trh: silná rally po Bidenově prohlášení o sankcích

25.02.2022 Hlavní americké akciové indexy si ve čtvrtek připsaly výrazné zisky: Dow Jones posílil o 0,3 %, NASDAQ vzrostl o 3,3 % a S&P500 přidal 1,5 %.
img

Západ znovu volí ústup, nechce poškodit ekonomiky. Akcie to vítají

25.02.2022 Demokratické země v čele s USA včera oznámily "zdrcující" sankce proti Rusku. I po několikerém pročítání je však stále záhadou, čím Rusko zadrží a jakým způsobem mají vlastně Ukrajině pomoci. Několik ruských boháčů nebude moci volně přesypávat svůj majetek a Rusko bude muset část technologií nově dovážet z Číny. Jako klíčový se jeví zásah proti ruskému finančnímu systému v čele se Sberbank a omezení obchodování v hlavních západních měnách. Zmrazení aktiv a omezení přístupu k dolarům je určitě velká nepříjemnost.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Zelenskyj: Trvající ruský útok ukazuje, že sankce Západu proti Moskvě nestačí

25.02.2022 Sankce, které v posledních dnech na Moskvu uvalily západní země, nejsou dostatečné, řekl dnes ráno ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Důkazem je podle něj stále pokračující ruská agrese proti jeho zemi. Dodal, že svět nadále pozoruje dění na Ukrajině z povzdálí, uvedla ukrajinská média.
C:\fakepath\eurusd-25022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2022

25.02.2022 Americké akcie včera posílily. Poté, co americký prezident Joe Biden oznámil další část protiruských sankcí, smazaly předchozí ztráty a zpevnily. Seanci hlavní indexy po zprávách o ruské invazi na Ukrajinu zahájily výrazným propadem.
C:\fakepath\akcie1.jpg

Analytik: Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie

24.02.2022 Akciové trhy dnes padají, výrazně ztrácejí především ruské akcie. Začátek ruské invaze přinutil řadu investorů opustit některé akcie velmi rychlým tempem, což se podepsalo pod aktuálními velmi silnými propady. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské akcie klesly téměř o 50 procent, rubl je na historickém minimu

24.02.2022 Ruské akcie dnes dopoledne oslabily téměř o 50 procent a na rekordním minimu se ocitl ruský rubl. Investoři se ruských aktiv hromadně zbavují kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli dopadům, který tento krok bude mít na evropskou i globální ekonomiku. Hodnota akcií na burze v Moskvě tak spadla o více než 250 miliard dolarů (5,6 bilionu Kč). Centrální banka zahájila intervenci na devizových trzích, aby propad kurzu rublu mírnila.
img

Ruská agrese na trzích: Evropské akcie klesají, ruské jsou potopené. Zemní plyn s ropou prudce zdražují

24.02.2022 Prudké výprodeje akcií v Evropě, nejhorší den v historii pro ruské akcie, ropa a plyn prudce nahoru. Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině válečný stav. Západ vojenský vpád odsoudil a hovoří o tvrdších sankcích proti Rusku. Přinášíme shrnutí úvodní reakce na akciových, komoditních a devizových trzích.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza přerušila obchodování, rubl se propadl nejníže od roku 2016

24.02.2022 Moskevská burza přerušila obchodování na všech trzích. Uvedla to dnes ráno na svém webu skupina MOEX, která provozuje moskevskou burzu, s tím že obnovení obchodování oznámí později. Rubl se poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil ozbrojenou invazi na Ukrajinu, propadl nejníže od roku 2016.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské akcie urychlily propad, hlavní index odepsal přes 15 procent

21.02.2022 Ruské akciové trhy dnes odpoledne urychlily propad, hlavní index moskevské burzy RTS odepisoval více než 15 procent a výrazně oslaboval i rubl. Impulzem k výprodeji se stalo tvrzení Moskvy, že ruská armáda a pohraniční stráž zabily na svém území sabotéry z Ukrajiny, ačkoliv Kyjev to podle médií popřel. Výrazně oslabovaly například akcie finančního ústavu Sberbank a plynárenské společnosti Gazprom.
C:\fakepath\top-21022022-23-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2022 1) Bitcoin po výrazném lednovém propadu, kdy cena této nejznámější kryptoměny spadla až zhruba na 35.000 dolarů, zahájil týden růstem a blíží se k hranici 40.000 USD. Zůstává tak daleko od maxima, které je blízko 69.000 USD a na němž se bitcoin ocitl v listopadu loňského roku. Názory na další vývoj se různí, například podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy Huobi se další fáze silného růstu může dostavit až za dva nebo tři roky.
img

Ukrajinský konflikt – 3️⃣ tržní scénáře

13.02.2022 Zprávy z amerických tajných služeb o bezprostřední hrozbě ruského útoku na Ukrajinu vystrašily v pátek večer trhy. Přestože Rusové tyto informace popřeli, tak ani během víkendu se situace nezlepšila. Jaký vývoj na trzích můžeme očekávat?
img

Americký akciový trh prudce klesá

19.01.2022 Americký akciový trh se v úterý propadl: Dow Jones ztratil 1,5 %, NASDAQ se propadl o 2,6 % a S&P 500 o 1,8 %. Propad na americkém akciovém trhu vyvolal pokles na světovém akciovém trhu: Japonský benchmark Nikkei 225 klesl o 2,9 % a čínský index Shanghai Composite ztratil 1,2 %.
img

🔽Ruské akcie jsou pod těžkým tlakem

18.01.2022 Ruský RTS index (RUS50) dnes ztrácí 6,5 % a z lokálního maxima dosaženého 12. ledna už pád dosáhl téměř 15 %. Vysoká korelace mezi vývojem indexu a cenou ropy se roztrhala na kusy! Velké množství společností indexu je napojeno na ropný sektor, takže dosavadní pozitivní korelace dávala smysl. Nyní jsme svědky výrazné divergence. Co je jejím důvodem?
img

Banky zdražují hypotéky, ČSOB tak činí od pondělí u všech fixací

06.01.2022 Banky v návaznosti na razantní zvýšení základní úrokové sazby České národní banky dále zdražují hypotéky. Skupina ČSOB od 17. ledna zvyšuje sazby u všech fixací hypoték. Nově bude úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na pět let vyšší o 0,6 bodu. Největší zdražení postihne sazby u jednoleté fixace, a to o jeden procentní bod. ČSOB to dnes sdělila ČTK.
img

Největší banky v Česku zdražují hypotéky. Která ji má teď nejlevnější?

06.07.2021 V Česku zůstává ještě jedna banka, která hypotéku s pětiletou fixací poskytne za méně než dvě procenta. Za začátku letošního roku ovšem bylo takových bank hned osm. I to ilustruje probíhající postupné zdražování hypoték v ČR. Nejlepší doba pro pořízení hypotéky již minula. Stále však není pozdě pro to, pořídit si hypotéku za stále ještě docela příznivých podmínek, neboť úroky půjdou dále nahoru.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Reuters: Ruské firmy letos získaly z primárních nabídek nejvíce peněz od r. 2013

28.06.2021 Objem primárních veřejných nabídek (IPO) akcií ruských firem za prvních šest měsíců letošního roku vystoupil na nejvyšší úroveň od zavedení západních sankcí vůči Moskvě. Podle propočtů agentury Reuters si ruské firmy zajistily na burze více než 2,4 miliardy USD (51,4 miliardy Kč). To je více, než kolik se jim od roku 2013 podařilo získat vždy za celý rok. Analytici banky UBS na začátku roku očekávali, že ruské firmy by letos mohly získat až deset miliard USD. Ruský producent zlata Nordgold se ale rozhodl svůj možná až několikamiliardový debut na burze v Londýně odložit, což vyvolává mezi analytiky obavy, že vlna vstupů ruských firem na burzu možná končí.
img

Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku

20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Banky plošně zdražují hypotéky. Doba ultralevných levných hypoték je pryč, kdo ji chce ještě levně, musí si pospíšit

07.04.2021 Doba ultralevných hypoték je pryč. Úrokové sazby na hypotékách míří v těchto dnech nahoru celkem plošně. V poslední době zdražila své hypotéky většina tuzemských bank.
img

Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, na hypotékách si půjčují historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách klesá hlouběji pod dvě procenta, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější

20.01.2021 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly loni v prosinci nejlevnější od března 2017. Jejich průměrná úroková míra spadla hlouběji pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,96 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex.
img

Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, letos si na hypotékách půjčí historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách spadl po letech pod úroveň dvou procent, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější

16.12.2020 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly letos v listopadu nejlevnější od března 2017. Poprvé od té doby totiž jejich průměrná úroková míra spadla pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,98 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. V evropském měřítku však i tak patří české hypotéky k těm spíše dražším, neboť například průměrná sazba hypoték se splatností nad deset let činila v eurozóně v říjnu – podle nejnovějších dostupných dat Evropské centrální banky – pouze 1,36 procenta (viz graf níže). Na Slovensku jsou hypotéky nad deset let k mání pouze za 1,24 procenta, vyplývá také z dat Evropské centrální banky.
img

Hypotéky přestávají zlevňovat. Právě teď tak může být pro pořízení hypotéky vůbec nejpříhodnější doba, vakcína je bude totiž zdražovat

02.12.2020 V listopadu přistoupily ke zlevnění hypoték již jen dvě z tuzemských bank, a to Equa Bank a Moneta Money Bank. Banka Creditas své hypoteční sazby dokonce zvýšila. Doba koronavirového zlevňování hypoték je u konce.
img

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní

18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
img

Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí

03.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Denní minima | Demo účet | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Futures | G7 | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Risk | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Breakout strategie | Jaroslav Tupý | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Trpělivost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index PPI | Index CPI | Facebook | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Time-Frame | Zásoby ropy | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie Sberbank | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | EURRUB | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investing | ISM | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Komodita | Komodity ropa | Krátkodobé investice | Kurz akcií | Kurz rublu | Kurzy | E15 | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nákup dolaru | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Směnné kurzy | Société Générale | Spekulace na pokles | Spořící účty | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Trh | Tržní podíl | Úrokový swap | USDRUB | Velká Británie | Výprodej | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | Báze | Buy | Doba splatnosti | EBITDA | Fond pojištění vkladů | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | PX index | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akciová společnost | GDR | Instrukce | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | S/R zóny | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | The New York Times | KPMG | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | ANZ | Sentix | Baker Hughes | MICEX | Investing.com | Mitsubishi | NATO | BCS | BBC | Washington Post | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Finanční systém | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | Televize ARD | Erste Bank | Ministr financí | Creditas | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Precedens | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Přehled | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Členství v EU | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý akciový index DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | SaxoSelect | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Největší banky | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Ethereum | Zájem o akcie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Credit Suisse Group | Finanční svoboda | Kapitalizace | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Britská vláda | Investiční zkušenosti | Mzdy | Úspěšné obchodování | Makléřské společnosti | Mezinárodní investice | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | ExxonMobil | Volatilita trhů | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Japonský Nikkei | Konsenzus | Hlavní ekonom | Setkání G20 | Inflační čísla | Očekávání | Business Insider | Index KOSPI | Flash Crash | Akcie firem | Purple Trading | J.P. Morgan | Ruské akcie | Swiss Life Select | Snižování rozvahy Fedu | BlueBay Asset Management | Stox | LBBW | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Americký akciový trh | BlueBay | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Jerome Powell | Kraken | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Krypto aktiva | Asijské trhy | Index MOEX | Emerging Market Bond Index | EUR/RUB | Kryptoměnové burzy | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | FinTech | Krypto | Hodnota majetku | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Spartan Capital Securities | OPEC+ | Členové Evropské unie | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Americká investiční banka | Ruský akciový index | Index RTS | Výplaty dividend | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Obchodování se CFD | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Pojištění vkladů | Bankomaty | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | ETF portfolia | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Norský fond | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Riziková měna | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Moje obchody | Akcie klesají | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Ziskové obchody | Vývoj na trzích | Pokles cen | Akcie automobilky | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | KB | Depozitní sazby | Denní graf | Finanční situace | The Washington Post | Snížení daní | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Vyzkoušet si trading | ESG | Banky pro mezinárodní platby | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Průběh krize | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Deficit | Peter Garnry | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Zájem o investice | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Předseda představenstva | Slušné zisky | Riziko pro investory | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | PLN/EUR | Global Markets | BAT | Risk-off | IIF | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Avast | Generální ředitel | Negativní nálada | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | FT | Předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Export z Německa | Stavebnictví | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Cvičení | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Embraer | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nová sazba | Europoslanci | xStation5 | Ministr hospodářství | Bydlení | Ztráta | NERV | Yandex | Stratég | Miliardy korun | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | US100 | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | List Financial Times | Americké dolary | Dobrá data | Washington | Ceny ropy dnes | Erik Bregar | Výprodeje akcií | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Ministerstvo práce | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Peter Cardillo | Ruský premiér | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Akciový index MOEX | MOEX | Barma | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Trump | Francie a USA | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Pokles sazeb hypoték | Průměrná úroková sazba | Google | Samsung | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Pražské burzy | Finanční regulátor | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Zdravotní pojištění | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Slábnutí koruny | Nemovitý majetek | Bez rizika | Správci aktiv | Směřování trhů | České banky | Největší ztráty | Tržní úrokové sazby | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Šok | Aktuální Price Action | Propad rublu | Lídři EU | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Akcie včera | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Shenzhen Composite | Opatření vlády | Dostatek likvidity | Další vývoj | Energetické společnosti | Největší propad | Silný pokles | ČMZRB | Index frankfurtské burzy | New York Times | Gazprombank | ECB dnes | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Markéta Fišerová | ČNB Markéta Fišerová | Prudký pokles cen | Texas | Další pokles | Koronavirová krize | MPSV | Ošetřovné | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Německý akciový index | Enormní zájem | Akcie společnosti Boeing | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | Živobytí | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Hello Bank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | VW | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Dlužník | Hrozí krach | Mexiko | Ropný průmysl | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Ministři | Ministři energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Tajné služby | Dluh Ruska | Technické problémy | Výpadky | Více peněz | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Chuť riskovat | Bankomat | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Kontrakty na ropu | Zbyněk Stanjura | ODS | Mimořádná situace | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Energetická společnost | Zaměstnanci | Intervenovat na forexovém trhu | Blízký východ | Soud | Petra Kopecká | Mluvčí Raiffeisenbank | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Státní banka | Rekordní zisk | Historicky nejnižší | Zadlužení | Šéfka EK | Huobi | Růst EBITDA | Členské státy | Členské země | Hypoteční banka | Xiaomi | Konsorcium | Alrosa | Vakcína | Silná rally | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Protiíránské sankce | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Aktivity společnosti | Renault | Soukromé banky | Investovat peníze | Inflace v Turecku | Ztráty zaměstnání | Britská automobilka | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Nissan | Gazprom Něfť | Japonské maloobchodní tržby | Nové úvěry | CZG | Bývalý prezident | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Antivirus | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Společnost BP | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Výplata | Političtí vůdci | Bezpečná měna | Covid | Druhá vlna pandemie | Zahraniční kapitál | Představenstvo | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Analytik Purple Trading | Státní pomoc | ARD | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Situace na trhu práce | MAM | Reputace | Americký výrobce letadel | Šance | SAE | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | LOTUS | Insolvence | Plynárenské společnosti | Důvěra | Caixin | Známky oživení | Indonésie | Růst vývozu | Časový horizont | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Velký propad | Analytik XTB | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Kryptotrh | Výrobní index | Seznam Zprávy | Odborníci | Pumpování peněz | Obchodování s ropou | Američtí investoři | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Ropa dnes | Program Antivirus | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Ropovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Největší česká banka | Česká republika | Ruské firmy | Ropa a Plyn | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | Interfax | Producent zlata | Ruský producent zlata | Intel | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Šéfové firem | Babcock | Babcock International | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Futures na DAX | Vakcinace | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Kryptoburzy | Voda | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Západní ekonomiky | TUI | TUI Group | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | VTB | Agentura Interfax | Londýnská akciová burza | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Dnešní seance | Brent (OIL) | Finanční výsledky | MIB | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | Rostoucí výnosy | Air | Riziková prémie | Silný růst | Pandemie covidu-19 | RUS50 | Týdenní shrnutí | Nárůst sazeb | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Dostupná data | Krok za krokem | Kurz ruského rublu | Polymetal | Ruská politická scéna | Politická scéna | Nejvíce peněz | Raytheon Technologies | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Ministr práce | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Trading.com | Saxo Group | Zvýšené riziko | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Růst úroků | MNB | Nordgold | ANZ Research | Firmy z EU | Zajištění proti inflaci | EMA data | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | BCS Global Markets | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Mali | Graf akcie | Denní graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Stažení akcií | Programátor | Obrovský potenciál | Trh dnes | Dynamické prostředí | Technologie | Americký výrobce | Vývoj měnového páru USD/RUB | Největší banky v Česku | Analytici JPMorgan | Americký trh | Odvětví | Divize | Načasování | Rekord | Klimatická politika | Společný podnik | Bilion | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Mateřská společnost | Chování | Dodávky ruského plynu | Jana Pokorná | VIAC | Rekordní minimum | Společnost Equinor | Norilsk | Aktuální prognózy | WIG | Ocelárny | Zahraniční společnosti | Pozitivní korelace | Medián | ASX | Indexy v Číně | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Národní měny | Vydávat akcie | Opatření | Carrier Global | Carrier | Rychlý růst | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Čínský index | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Airbus SE | Leasingové společnosti | Tim Ash | Zvýšení základní úrokové sazby | Apple Pay | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nobelovy ceny | Adler | OTP | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Dmitrij Peskov | Ceny energie | Obilí | Pozornost | Stuart Cole | Equiti Capital | Bankovní společnosti | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Igor Vida | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Dopady inflace | Target | RIA Novosti | Družba | TIM | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Omikron | Akcie Gazpromu | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Globální problémy | Míra inflace v Turecku | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Počet případů koronaviru | Cena zemního plynu v Evropě | Pojištění rizika | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | Čínské dluhopisy | Odvětví cestovního ruchu | Nárůst počtu nakažených | Těžební společnost | Purple Trading Jaroslav Tupý | Desetileté výnosy | Uniper | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kvalita aktiv | Ruský plyn | Průměrná míra inflace | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Instituce | Ericsson | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | Britská značka | Ruské hospodářství | Fáze silného růstu | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Pojištění ruského dluhu | Náklady na pojištění ruského dluhu | Ruské akcie (GDR) | Ruské akcie (GDR) obchodované v Londýně | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Obchodování akcie | Oligarchové | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Efekt sankcí | Polský akciový index | Index WIG | Index ATX | Rakouský index ATX | Cena amerického dluhopisu | Polymetal International | Ruská Sberbank | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Klienti ruských bank | Akcie Sberbank dnes | Sberbank CZ | Volksbank | AvtoVAZ | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Jaderný program | Porušování lidských práv | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Západní firmy | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | Evraz | Sovkombank | VEB.RF | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | Sedmadvacítka | Michail Fridman | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Michail Mišustin | VEON | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | OTP Bank | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Roman Abramovič | Ruský státní investiční fond | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Nákupy dolaru | NICKEL | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Akvizice Expobank CZ | Jakub Švestka | Mluvčí Expobank CZ | Akcionáři Expobank CZ | Akcionáři Expobank | Pumpování peněz do ekonomik | Protiinflační dluhopisy | Spekulace (krátkodobé investice) | Západní sankce | Panika lidí | Sankce Západu | Tvrdé sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Balík sankcí | Solventnost | Ředitel Sberbank | Skupina soukromých žoldnéřů | German Gref | Poradce ruského prezidenta | Tinkoff Bank | Oleg Tiňkov | Didier Casimiro | Viceprezident ruské ropné společnosti | Ruské ropné společnosti | Galina Danilčenková | Vyloučení z G20 | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vyloučení Ruska | Ruský systém platebních karet | Systém platebních karet | Systém platebních karet Mir | Používání karet Mir | NSPK | Národní systém platebních karet (NSPK) | Národní systém platebních karet | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Plynárenská společnost | Ruští zákonodárci | Stažení ruských firem | Dolní komora ruského parlamentu | Aktiva Sberbank | Hrubý domácí produkt Ruska | Ruský bankrot | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Zelenskyj | Akcie společnosti Adler | Ruské televizní stanice | Vedení Gazprombank | Vývoz obilí | Borouge | Akcie Borouge | Borealis | Abú Dhabí | Spolupráce Moskvy a Pekingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Sázky
Sázky fondů
Sázky hedgeových fondů
Sázky na pokles
Sázky na růst zlata
Sázky na snížení úroků
Sběratel
Sběratelé
Sběratelské kartičky
Sběratelské kartičky a známky

Následující klíčová slova

Sberbank CZ
Sberbank Europe
Sběrný agent
Sběrný účet
Sběr statistik z burz
Sbírka cenných indikátorů
Sbírka známek
Sbor volitelů
SBUX
SBUX.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít