Středa 29. červen 2022 06:11
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Střední podniky

C:\fakepath\trader-18032022-21-zm.jpg

Rusko zvažuje povolení dovozu bez souhlasu majitele ochranné známky

18.03.2022 Rusko uvažuje o tom, že dovolí maloobchodníkům dovážet ze zahraničí zboží bez souhlasu majitele ochranné známky. Uvedl to dnes ruský antimonopolní úřad FAS. Rusko povolení takzvaného paralelního dovozu zvažuje poté, co řada globálních značek přerušila prodej na ruském trhu či pozastavila vývoz do Ruska v reakci na ruský útok na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. ledna 2022

17.01.2022 Generální ředitel Tesly Elon Musk oznámil, že Tesla přijímá k platbě za své zboží dogecoiny. Produkty, na které se program DOGE v Tesla Store vztahuje, lze zakoupit zasláním kryptoměny do peněženky Tesla Dogecoin.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Fixed.zone dnes obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií

15.10.2021 Společnost Fixed.zone dnes obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie výrobce příslušenství pro mobilní zařízení bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start pražské burzy. Fixed.zone to dnes sdělila ČTK. Start je určen pro malé a střední podniky.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Německá skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři Arrows a chce masivně investovat do jejího růstu

23.09.2021 Do české advokátní kanceláře Arrows, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.
C:\fakepath\top-03092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2021 1) Japonské akcie dnes výrazně překonaly zbytek asijsko-pacifického regionu růstem o dvě procenta poté, co premiér Yoshihide Suga oznámil, že nebude svou funkci obhajovat v nadcházejících volbách. Čínský index nákupních manažerů ve službách klesl v srpnu na 46,7 bodu z červencových 54,9 bodu.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čína plánuje v Pekingu otevřít akciovou burzu pro malé a střední podniky

03.09.2021 Čína plánuje v Pekingu otevřít novou akciovou burzu, která by sloužila malým a středním podnikům. Oznámil to čínský prezident Si Ťin-pching. Neposkytl k tomu ale žádné podrobnější informace, například termín otevření burzy. Kontinentální Čína má v současnosti dva velké akciové trhy, které sídlí v Šanghaji a Šen-čenu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.6.2021)

29.06.2021 Trhy začínají pomalu vnímat novou variantu delta koronaviru, která se šíří po Evropě a některé státy už omezují cestování pro cestující z Británie. Pod tlak se včera dostaly evropské akcie a ropa. Technologické akcie však včera znovu rostly o 1 %, čemuž pomohl především Apple.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
img

BHS Private Equity Fund

17.06.2021 BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
img

Moneta: Čistý zisk za Q1 21 mírně nad odhady, potvrzený výhled

29.04.2021 Moneta Money Bank oznámila dnes ráno výsledky za první kvartál tohoto roku, které překonaly očekávání trhu. Čistý zisk dosáhl 598 mil. CZK, což je nad tržním konsensem 576 mil. CZK. Jádrová položka tržeb, čistý úrokový výnos dosáhl 2,07 mld. CZK. Klesly také náklady na riziko a Moneta potvrdila své celoroční cíle.
img

Co očekávat od NFP reportu?

04.03.2021 NFP report z amerického trhu práce za únor (pátek, 14:30) je hlavní makro událostí tohoto týdne. Trh očekává vzestup o 185 tisíc nových pracovních míst po růstu zaměstnanosti o 49 tisíc v lednu. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat nezměněna na 6,3 %. ADP report, který byl zveřejněn ve středu, však vykázal růst zaměstnanosti o pouze 117 tisíc. Máme se bát o zdraví největší světové ekonomiky?
C:\fakepath\francie.jpg

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
img

Pandemie nadále posiluje e-commerce odvětví

18.02.2021 Jen před několika dny jsme mluvili o vynikajících výsledcích výdělků z Amazonu, Alibaba a eBay a včera jsme se dozvěděli o výsledcích Shopify. Opět platí, že i tyto přišly lépe, než se očekávalo, což nám díky pandemii Covid-19 dalo další dobré znamení síly sektoru elektronického obchodování.
img

Rozbřesk: Nejrychlejší růst zadlužení od pádu Lehman Brothers…jaké mohou být problémy?

18.02.2021 V uplynulém roce vzrostly v Evropě úvěry podnikům nejrychlejším tempem od roku 2008. Je to logické. Řada odvětví musela překonat výpadky v tržbách a sáhnout si na úvěry garantované (alespoň z části) národními vládami. S tím, jak se pandemie prodlužuje, nicméně také roste riziko, že řada úvěrů nebude splacená.
img

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Hospodářské svazy žádají po německé vládě plán otevírání

16.02.2021 Jasnou strategii pro otevírání uzavřených provozů po karanténě kvůli pandemii nemoci covid-19 žádají po německé vládě hospodářské svazy. Ministr hospodářství Peter Altmaier jim na dnešním virtuálním ekonomickém fóru přislíbil, že konkrétními plány se bude kancléřka Angela Merkelová věnovat na svém příštím krizovém jednání s premiéry německých spolkových zemí 3. března.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán slíbil odklad splácení půjček až do července

20.12.2020 Maďarská vláda prodlouží domácnostem a podnikům odklad na splácení půjček do července, aby zmírnila dopady koronavirové krize. Uvedl to včera premiér Viktor Orbán. Ten na facebooku také uvedl, že místní daň pro malé a střední podniky se od Nového roku sníží o polovinu.
img

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy

23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
img

Průzkum: Více než čtvrtina firem na odložené splátky nemá

27.10.2020 Více než čtvrtina malých a středních firem nebude mít na splátky svých úvěrů peníze. V sobotu přitom končí šestiměsíční období odkladu splátek úvěrů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu společnosti Lidya mezi 330 podnikateli. Vzhledem k tomu, že výzkum se uskutečnil ještě před zavedením aktuálních vládních opatření, lze čekat, že realita bude horší.
C:\fakepath\euro.jpg

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy

22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie chystá úvěry pro menší firmy v objemu 20 miliard eur

16.10.2020 Francie chystá program úvěrů pro malé a střední podniky v objemu 20 miliard eur (zhruba 545 miliard Kč). Firmám půjčí banky, které pak 90 procent úvěrů nabídnou k prodeji institucionálním investorům. Za zbytek se zaručí stát, čímž riziko ztráty bankám klesne na dvě miliardy eur. Cílem opatření je zabránit vlně krachů malých a středních firem, které byly už před koronavirovou krizí zatíženy vysokými dluhy. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA

29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.
img

Rychlé shrnutí

25.09.2020 Americké indexy včera dokázaly růst. Index Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 rostl o 0.3 % a Nasdaq o 0.4 %.
img

Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná

01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
img

Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 firem

02.06.2020 Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 společností. V roce 2018 to bylo 19 firem. Co se týká celkového objemu investovaných peněz, v roce 2019 meziročně narostl o 127 procent. Objem nových peněz od investorů, tedy fundraising, dosáhl téměř 100 milionů eur (267 milionů Kč), což je třetina roku 2018. Vyplývá to ze společné zprávy společnosti Deloitte a Czech Private Equity & Venture Capital Association (CVCA).
img

Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem

29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
img

Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI

22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie a Pákistán už chtějí obnovit chod částí ekonomiky

13.04.2020 Indie a Pákistán mají v plánu obnovit chod některých částí ekonomiky dříve, než budou uvolněna všechna omezující opatření zavedená kvůli šíření koronaviru. S odvoláním na představitele vlád v obou zemích o tom dnes informovala agentura Reuters. V důsledku zákazu vycházení jsou miliony lidí bez práce. Podle odhadů Světové banky (SB) by tak hospodářský růst Indie mohl v nynějším fiskálním roce zpomalit na 1,5 až 2,8 procenta, což by bylo nejméně za 30 let.
C:\fakepath\eurusd-10042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.4.2020

10.04.2020 Akcie v USA včera potřetí za čtyři dny posílily. Index S&P 500 za sebou má podle agentury AP nejvyšší týdenní nárůst od roku 1974. Americká centrální banka (Fed) oznámila, že uvolní balíček 2,3 bilionu dolarů (56,68 bilionu Kč) na úvěry malým a středním podnikům a místní samosprávě. To zastínilo i zprávu amerického ministerstva práce, že o podporu v nezaměstnanosti požádalo ve Spojených státech minulý týden asi 6,61 milionu lidí.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Ministři EU se dohadují o plánu na oživení ekonomiky

07.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie by dnes měli přijít s koordinovaným a rozsáhlým plánem na podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Před začátkem videokonference unijních ministrů to řekl šéf takzvané euroskupiny Mario Centeno, podle něhož musí EU doplnit již přijaté akutní kroky dalšími závazky, které poskytnou ekonomikám dostatek financí na budoucí obnovu. Zásadním tématem jednání je vydání společných dluhopisů eurozóny, na což ale mají státy používající společnou měnu rozdílné názory.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

SB je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160 miliard USD

03.04.2020 Světová banka (SB) je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard dolarů (zhruba čtyři biliony korun), aby pomohla státům řešit zdravotní důsledky šíření koronaviru a podpořit hospodářské oživení. Uvedla to včera banka.
img

Reakce průmyslu na pandemii: Firmy začaly vyrábět nové dezinfekční přístroje a respirátory

02.04.2020 České a slovenské průmyslové firmy ze sektoru malého a středního podnikání pružně reagují na aktuální situaci. Ve snaze zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19, vyvinuly nové přístroje, které zabíjí koronaviry. Rovněž začaly vyrábět vysoce účinné respirátory, které chrání před jejich šířením.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Přední ekonomové chtějí pomoct vládě, zakládají KoroNERV-20

01.04.2020 Přední ekonomové zakládají iniciativu KoroNERV-20. Chtějí posuzovat kroky veřejných institucí a hledat krátkodobá řešení, jak kormidlovat hospodářství v krizi způsobené dopady koronaviru, ale i přijít s dlouhodobými návrhy, jak vrátit Česko k prosperitě. Mezi iniciátory projektu patří například Danuše Nerudová, Petr Stuchlík, Mojmír Hampl, Tomáš Sedláček nebo Mariana Čapková. Napsal to server Peníze.cz.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
img

Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná

25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
img

Vláda by mohla podpořit podnikatele a firmy až bilionem korun

18.03.2020 Vláda by mohla na základě analýz poskytnout na podporu podnikatelů a firem postižených šířením koronaviru až jeden bilion Kč. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Na přímou pomoc by podle něj mělo směřovat zhruba 100 miliard korun a na záruky 900 miliard korun.
img

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?

12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
img

Britská centrální banka snížila úroky

11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
C:\fakepath\ek-10032020-lv.jpg

EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice

10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jižní Korea podpoří ekonomiku dodatečnými penězi

04.03.2020 Jižní Korea podpoří svou ekonomiku částkou 11,7 bilionu wonů (skoro 225 miliard Kč) na zmírnění dopadů nákazy novým typem koronaviru. Oznámil to dnes ministr financí Hong Nam-ki. Jižní Korea je po Číně druhou nejvíce zasaženou zemí onemocněním COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Vládním návrhem na dodatečný rozpočet, z něhož se bude pomoc financovat, se bude ve čtvrtek zabývat parlament.
C:\fakepath\cina2.jpg

Malé a střední podniky v Číně se zotavují, vláda je podpoří

27.02.2020 Malé a střední podniky v Číně, důležité pro hospodářský růst, se zotavují z nuceného přerušení činnosti v důsledku koronaviru a nyní jsou zhruba na třetině běžného výkonu. Na tiskové konferenci to dnes řekl zástupce čínské státní plánovací komise. Úřady slíbily na oživení ekonomiky levné půjčky a další pomoc. Vládnoucí komunistická strana nařídila v oblastech s nižším rizikem nákazy obnovení činnosti továren, restaurací, obchodů a dalších podniků, které byly měsíc preventivně zavřené kvůli epidemii.
img

Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií

06.05.2018 Výrobce strun do 3D tiskáren Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií. Dříve byl 3D tisk spíše pro nadšence, ale hobby tiskárny začínají využívat i velké firmy.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Valná hromada | Bloomberg | Bond | Breakout | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Distribuce | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Futures | Fúze | G7 | High | IPO | Index DAX | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kotace | Kurz | LIBOR | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Pasiva | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RRR | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Rollover | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | USDX | Portugalsko | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie PayPal | Akcie Visa | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CZK | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Eura | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jiří Rusnok | Komodita | Kurz forintu | Libra | Maďarsko | Market | Markets | MetaTrader 5 | Největší světové ekonomiky | PayPal | Peníze.cz | Pivot | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Zprávy | Zisky | EIA | ING | Mojmír Hampl | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Čistá úroková marže | Due diligence | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | Překoupení | ROCE | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Volby | Know-how | Genesis | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Německá burza | Western Union Business Solutions | MSCI | Investing.com | Agentura AP | BBC | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Technický výhled | Short squeeze | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Ministr financí | Energie | Podnikatelé | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Rozdávání peněz | Fidelity International | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economist | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Na volné noze | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Vladimir Putin | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Opatření centrálních bank | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Dogecoin | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Přebytek ropy | Výnosy | Japonská vláda | Příjmy | cTrader | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Konsenzus | Belgie | Přístup k financím | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Venture Capital | Purple Trading | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Euler Hermes | Zahraniční forex | BHS | Breakout Trader | ETH/USD | Jerome Powell | LYNX Trading | ETH | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jak fungují akcie | Výkonnost fondů | Kurz eurodolaru | Free Market | Airbnb | Saxo | Obchodní války | FinTech | Krypto | Kartel OPEC | Obchodní válka | Podniky | Graf vývoje | Technologické akcie | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Trh Start | Czech Fund | HKD | Brookings Institution | Úrokový výnos | Brookings | Trh s ropou | Propad cen ropy | Roční výnos | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Starteepo | Průzkum společnosti | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Společnost Apple | Majetek | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické strategie | Mezinárodní investoři | Přední ekonomové | IPO Airbnb | Obavy investorů | Pokles kurzu | TLTRO3 | Boris Johnson | Čínský trh | Akcie a ETF | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Britský premiér | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Shrnutí obchodování | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Overbalance | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Snížení daní | Hospodářské dopady | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Investice do fondu | McKinsey | Huawei | Digitalizace | US30 | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Majoritní akcionář | Hongkong | Trinity | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Růst ruské ekonomiky | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Firma | BAT | Parlamentní volby | Studie | Podřízené dluhopisy | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Co bude | Generální ředitel | Čínský prezident | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Americká data | Financovat | Wüstenrot | EET | Předpovědi | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Visa | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Digitální věk | Problémy | Soukromé podniky | Pojišťovny | Nejistoty | Ranní komentář | Cena za akcii | Evropský průmysl | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Alstom | David Malpass | Fidelity National Information Services | FIS | FTC | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | AAPL | FB | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Dot-com | Bydlení | NERV | Nejlepší akcie | Roční růst | Miliardy korun | Visa (V) | Peking | Singapur | Ziskovost | Investiční aktivita | IKEA | Inovace | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Hodnota společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | Kapitálová přiměřenost | Poradenství | FTSE Russell | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Iniciativa | Ukazatele | Velké firmy | Hotovostní prostředky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Francouzská vláda | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Epidemie koronaviru | Pandemie | EFPA ČR | EFPA | Raiffeisenbank a.s. | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Převody peněz | Americká společnost | SEC | Výsledek NFP | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Prodávající | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | FinTech akcie | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Podniky v Číně | NVAX | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Guru | Vládní opatření | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Asijské akcie dnes | MSCI China | Restriktivní opatření | Brusel | Fiskální politiky | Vyšší úrok | ČMZRB | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Politbyro | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Internetový obchod | Další pokles | Koronavirová krize | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Německý akciový index | CPI v Británii | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | The Economist | Tempo růstu CPI | Živobytí | Šíření nákazy | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | Petr Stuchlík | Tomáš Sedláček | Mariana Čapková | Server Peníze.cz | Server Peníze | EGAP | Jan Procházka | Petr Smejkal | Bohumil Kartous | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Daniel Münich | Jiří Nekovář | Daňový poradce | Poradce | Marta Gellová | Vzdělávání finančních poradců | Organizace EFPA | Organizace | Expert na vzdělávání | Akcie Apple (AAPL) | Reakce průmyslu na pandemii | BOCO PARDUBICE machines | Hrubý domácí produkt země | Umělá inteligence | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | Marshallův plán | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Ministři EU | Poradenské firmy | Dopady koronavirové krize | Snaha Fedu | Ministři | Ekonomické oživení | Zprávy z pracovního trhu | Hrozné zprávy | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Pákistánský premiér | Imran Chán | Výpadky | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | Americké produkce | Trade | S&P500 | Mimořádný rollover | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Reddit | PMI ve službách | Posílení | Joe Biden | Cestování | Zaměstnanci | Soud | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | Recyklace | Nové studie | PMI v eurozóně | Australská vláda | Akcie v Hongkongu | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Nový investiční fond | Czegg Ventures | Fond Czegg Ventures | Skupina Starteepo | Fundraising | Jaroslav Palát | Prabos plus | František Bostl | Fondy soukromého kapitálu | CVCA | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Objem divestic | Prodej podílů | Dušan Ševc | Fenestra Wieden | České fondy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Zuzana Picková | Antivirus | Square | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Stimulační balík | CapitalPanda | Jozo Perić | Výplata | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Vyšší daně | Ukončení činnosti | ITC | Koronavirová opatření | Fintech společnosti | Situace na trhu práce | Novavax | Chorvatsko | Úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | American Depositary Receipt | Merkelová | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Důvěra | Margrethe Vestagerová | Analytici Fidelity International | Růst zaměstnanosti | Worldometers | Období zvýšené volatility | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Přístup na burzu | Hospodářské svazy | Zdanění | Inditex | Ekonomické dopady pandemie | Politici | Diverzifikovat | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Antimonopolní úřad | Měnový fond | iPhone | První peníze | Platby v kryptoměnách | Intel | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Vítězství Bidena | GME | GameStop | Očkování | Odklad splácení půjček | Odklad splácení | Maďarská vláda | Orbán | Cenné papíry a burzy | Nálada investorů | Burzy v USA | Online prostředí | Růst ceny | Pomoc firmám | DOT | Samsung Electronics | Shopify | ACT | Situace na trhu | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Amsterodam | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Obchodování FinTech akcií | Rizika a příležitosti | Hypoport (HYQ) | Akcie Hypoport (HYQ) | HYQ | Akcie Fidelity National Information | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Visa (V) | Akcie Square | Akcie Square (SQ) | Square (SQ) | Nový kapitál | Riziková prémie | Fidelity | Dnešní videokomentář | Vývoj pandemie | Primoco | Výrobce dronů Primoco | Podíl nesplácených úvěrů | Graf indexu Nasdaq | DOGE | Dogecoiny | Pandemie COVID | cTrader Purple Trading | Plány | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | BHS Private Equity Fund | Luděk Palata | Versute Investments | Alternative Investments & Corporate Finance | Bohumil Pavlica | Prodej | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Technologie | FIXED | Odvětví | Varianta delta | Vnímání | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | DWS | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Komise pro regulaci akciových trhů | CSRC | Qontigo | Puma | Růst firmy | ETL | Arrows | ETL Global | Advokátní kancelář | Advokátní kancelář Arrows | Christian Gorny | ETL Group | Jakub Dohnal | Jáchym Petřík | CEO Arrows | Arrows a ETL | Německá skupina | Skupina ETL | Pavel Machajdík | ShrtCut Studio | Paras Anand | Fixed.zone | Souhlas ČNB | Společnost Fixed.zone | Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií | Souhlas ČNB k veřejné nabídce | Výrobce příslušenství pro mobilní zařízení | Tržní segment | Českobudějovická společnost | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Fibonacciho retracement | Technická rezistence | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský útok | Švédská nábytkářská značka | Ochranné známky | Povolení dovozu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Střadatelé
Středisko cenných papírů
Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí
Střednědobé nastavení cílů
Střednědobé obchodování
Střední cena
Střední Evropa
Střední hodnota
Střední kurz
Střední plat

Následující klíčová slova

Střední výnos portfolia
Středoafrická republika
Středoevropské devizové trhy
Středoevropské měny
Středoevropské měny dnes
Středoevropské trhy
Stříbrná horečka
Stříbrná mince
Stříbrné ETF
Stříbrné mince
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít