Neděle 14. července 2024 04:17
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Střední podniky

img

V Česku přibylo firemních bankrotů. Podniky si musejí hlídat cash flow, radí expertka

26.06.2024 Květen byl z pohledu firemních bankrotů zatím nejhorším měsícem letošního roku. I přesto celkové statistiky stále vyznívají optimisticky, jelikož krachujících podniků je nejméně za poslední tři roky. Odborníci přesto varují především malé a střední firmy, aby dávaly pozor na tok hotovosti, jelikož nečekaný výpadek příjmů pro ně může být fatální.
img

Analytici: Reforma stabilizuje trh EU s elektřinou, je pozitivní pro spotřebitele

21.05.2024 Reforma trhu s elektřinou, kterou dnes v Bruselu definitivně schválily členské státy EU, by měla podle analytiků zvýšit stabilitu a předvídatelnost trhu. Podle nich bude mít reforma pozitivní důsledky zejména pro spotřebitele, které má prostřednictvím mechanismu pro krizové situace ochránit před neočekávaným kolísáním cen energií. U dodavatelů lze naopak počítat s vyšší administrativní zátěží. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.
img

USD/JPY. Zahráváme si s ohněm: jen se nachází v rizikové zóně

21.03.2024 Měnový pár USD/JPY se řítil směrem k hodnotě 152. Výsledek březnového zasedání Bank of Japan japonské měně nepomohl: obchodníky zklamalo holubičí zvýšení úrokových sazeb, tón doprovodného prohlášení a postoj Uedy. Ve skutečnosti pár aktivně rostl již před zasedáním, ale po oznámení rozhodnutí BoJ se kupující USD/JPY vrhli vpřed a stanovili nová lokální cenová maxima.
img

USD/JPY: Co čekat od zasedání Bank of Japan?

19.03.2024 Bank of Japan oznámí 19. března výsledky svého zasedání. V žádném případě nejde o rutinní záležitost. Bez ohledu na výsledek, tedy zda regulátor ponechá svou politiku beze změny, nebo se rozhodne zvýšit úrokovou sazbu, se trh na možných výsledcích březnového zasedání neshodne. Jakýkoli výsledek proto nevyhnutelně vyvolá zvýšenou volatilitu páru USD/JPY. Otázkou je pouze to, v čí prospěch – jestli kupců, nebo prodejců.
img

USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje

19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
img

KB první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ na pobočkách 3,114 miliardy Kč

18.03.2024 Komerční banka první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ prostřednictvím poboček 3,114 miliardy korun. Drtivá většina zvolila osobní žádosti na pobočce před on-line žádostí, kde je nárok na celkovou výplatu do maximálně 100.000 korun. Denní kompletní čísla, tedy i s on-line žádostmi, zveřejní KB po 19:00. ČTK to řekla mluvčí KB Šárka Nevoralová. Věřitelé, jichž je přes 15.000, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
img

Zvýší Bank of Japan sazby❓

18.03.2024 Ačkoli je na tento týden naplánována řada rozhodnutí centrálních bank o úrokových sazbách, zdá se, že nejzajímavější bude zítřejší rozhodnutí Bank of Japan během asijsko-pacifické seance. Očekává se totiž, že japonská centrální banka zvýší sazby ze záporného pásma! Pojďme se podívat na to, co trh očekává, a také na to, co by mohlo být považováno za jestřábí či holubičí překvapení!
img

Správkyně: Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března

27.02.2024 Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března. ČTK to dnes řekla insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. Věřitelé, kterých je přes 15.300, by měli dostat zhruba 57 miliard korun.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Německé investice v Číně loni stouply na rekord

14.02.2024 Přímé zahraniční investice Německa v Číně se v loňském roce zvýšily o 4,3 procenta na rekordních 11,9 miliardy eur (301,7 miliardy Kč). Zvýšil se také podíl Číny na celkových investicích země. Vyplývá to z analýzy údajů německé centrální banky, kterou provedl hospodářský institut IW.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina přepracuje pravidla pro podnikání, aby podpořila ekonomiku

09.02.2024 Ukrajinská vláda pracuje na revizi systému pravidel podnikání s cílem zrušit a aktualizovat stovky dokumentů. Chce tak podpořit podnikání a pomoci válkou zničené ekonomice v oživení. Agentuře Reuters to řekl náměstek ukrajinského ministra hospodářství Oleksij Sobolev.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Akcie výrobce dronů Primoco budou od 29. ledna na hlavním trhu BCPP

24.01.2024 S cennými papíry výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE se bude od pondělí 29. ledna obchodovat na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel a majoritní akcionář společnosti Ladislav Semetkovský. Firma podle něj dokončila závěrečnou fází příprav, od schválení prospektu Českou národní bankou až po přechod na finanční výkaznictví podle mezinárodních standardů.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Obchody s akciemi na pražské burze loni klesly o 26 procent na 123,5 mld. Kč

03.01.2024 Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy vloni meziročně klesly o 26 procent na 123,5 miliardy korun. Pokles nastal po třech letech růstů v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) dnes poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
img

Týdenní kryptografické události z Asie

20.11.2023 Asijské kryptoměnové prostředí se v uplynulém týdnu hemžilo významnými událostmi. Od inovativních imigračních návrhů Hongkongu týkajících se bitcoinu až po pokroky Singapuru v oblasti digitálních měn – tento region byl horkým místem kryptoaktivity.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německý ministr hospodářství: Financování cenového stropu energií je ohroženo

20.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu ohrožuje budoucnost regulovaných cen elektřiny a plynu, což by pro odběratele znamenalo zdražení. V rozhovoru s německým rozhlasem Deutschlandfunk to dnes prohlásil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Ústavní soud označil převod peněz do klimatického fondu, které byly původně půjčeny pro rozpočet v roce 2021, ale zůstaly nevyužity, za protiústavní před týdnem ve středu. Spolkové vládě tak v rozpočtu chybí 60 miliard eur, které nemůže použít. Rozsah dopadu soudního verdiktu vláda vyhodnocuje.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Habeck: Německo podpoří průmysl a průmyslové firmy 50 miliardami eur

24.10.2023 Německo v příštích čtyřech letech podpoří průmyslové odvětví a průmyslové firmy částkou 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Pomoc, ze které budou těžit i malé a střední podniky a také zaměstnanci, zdůvodnil nezbytností investic, pokud má Německo zůstat průmyslovou zemí i po přechodu na bezuhlíkové hospodářství. Zároveň varoval před možným zaostáváním Německa v inovacích.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německo se chystá podpořit firmy částkou asi 50 miliard eur

24.10.2023 Německo se chystá v příštích čtyřech letech podpořit své průmyslové a další firmy částkou zhruba 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, podle které s tím počítá nová průmyslová strategie. Návrh ministerstva hospodářství mimo jiné počítá i s daňovými úlevami. Z pomoci by měly mít prospěch hlavně malé a střední podniky.
C:\fakepath\EK.jpg

EK představila balíček, který má usnadnit život malým a středním podnikům

12.09.2023 Evropská komise dnes představila nový balíček opatření, která mají usnadnit život malým a středním podnikům. Ty v posledních letech zasáhlo množství krizí, od pandemie covidu-19, přes vyšší náklady na energie způsobené ruskou válkou proti Ukrajině až po zvyšující se inflaci. Jedním z hlavních předložených pravidel je návrh nařízení o opožděných platbách v obchodních transakcích. Ten má pomoci zajistit, aby podniky získávaly své peníze včas. Součástí balíčku je i směrnice o zjednodušení daní pro malé a střední podniky zapojené do přeshraniční činnosti.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 22. srpna 2023

22.08.2023 Představitelé Hongkongu se shodují na tom, že aby si poloautonomní čínské území udrželo status globálního finančního centra, který ohrozily roky přísných covidových omezení a plošné zásahy proti disidentům, potřebuje získat víc hráčů na trhu.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonské firmy podle odborů nabídly nejvyšší růst mezd za 30 let

05.07.2023 Japonské firmy nabídly při letošních jednáních se zaměstnanci nejvyšší zvýšení mezd za posledních 30 let. Vyplývá to z průzkumu organizace Rengo, což je největší odborová skupina v zemi. Podle ekonomů růst mezd pomůže oživit chřadnoucí spotřebitelskou poptávku. Japonsko se léta potýkalo s velmi nízkou inflací, v některých letech i s deflací, tedy poklesem cen.
img

Allianz Trade uzavřela partnerství se společností 4Trans. Ta meziročně vzrostla o 350 %

30.05.2023 Společnost 4Trans, fintech specializující se na finanční produkty pro logistické společnosti, uzavřela partnerství s Allianz Trade, aby malým a středním podnikům v EU nabídla přístup k bezpečným řešením financování a ochranu před možnou ztrátou příjmů. 4Trans financovala 82 000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun, což představuje 350% meziroční nárůst.
img

Nový svět přináší vyšší úrokové sazby

20.04.2023 Po téměř patnácti letech, kdy úrokové sazby ignoroval, si teď svět začíná pomalu uvědomovat jejich citelné dopady na makroekonomickou situaci. To může přinést celou řadu problémů.
img

Co je to tokenizace? Klíč k jejímu pochopení

11.04.2023 Technologii blockchain si většina lidí spojuje pouze s kryptoměnami. Tato asociace není zcela mylná, blockchain byl původně vyvinut pro potřeby kryptoměny Bitcoin. Od roku 2009 (kdy byl Bitcoin představen) se však mnohé změnilo a spektrum technologie blockchain se neustále rozšiřuje. V současné době je jednou z nejpoužívanějších konceptů této technologie tokenizace. Co to ale vlastně tokenizace je? A proč ji využívat?
img

TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií

11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let dosáhl deseti bilionů Kč

02.04.2023 Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let od zahájení obchodování dosáhl deseti bilionů Kč. Za posledních deset let to bylo 2,4 bilionu Kč. ČTK to řekl mluvčí Burzy cenných papírů Praha Jiří Kovařík. Burza v těchto dnes slaví 30 let od svého založení. Její budoucnost je podle analytiků nejistá, problémem je odchod velkých firem.
img

Jak atraktivní jsou evropské akcie?

23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate

09.02.2023 Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Obchody na pražské burze loni stouply na 166,2 mld. Kč, nejvíce za šest let

02.01.2023 Objemy obchodů na akciovém trhu pražské burzy loni meziročně stouply o 18,3 procenta na 166,2 miliardy Kč, což je nejvíc za posledních šest let. Vzrostly potřetí v řadě. Vyplývá to ze statistik, které Burza cenných papírů Praha (BCPP) poskytla ČTK. Ještě v roce 2007 obchody překročily bilion korun.
C:\fakepath\windfall-tax.jpg

Začíná platit windfall tax i cenové stropy na elektřinu a plyn

01.01.2023 Dnes začíná platit daň z mimořádných zisků firem v energetickém, těžebním, petrochemickém a bankovním sektoru. Výnos z daně má společně s odvodem nadměrného zisku při výrobě elektřiny, který funguje už od prosince, zajistit peníze na stanovení cenových stropů na elektřinu a plyn. Cenové stropy nahrazují takzvaný úsporný tarif, kterým stát od října do prosince dotoval domácnostem ceny energií. Na rozdíl od úsporného tarifu ale bude moct cenový strop využít i většina firem.
img

Zastropování cen energií pro velké podniky přichází. Hrozí „maďarský scénář“?

14.12.2022 Vláda dnes projedná zavedení zastropování cen energií pro velké podniky. Na ně se zatím zastropování cen nevztahuje, platí totiž nyní jen pro domácnosti, malé a střední podniky a organizace financované z veřejných rozpočtů, jakou jsou třeba městské dopravní podniky. Kabinet však s největší pravděpodobností rozhodne od příštího roku zastropovat právě též ceny energií velkým podnikům. A to na stejných cenových úrovních, jaké budou platit pro ostatní, tedy na úrovni 6000 korun za jednu megawatthodinu včetně DPH v případě elektřiny a 3000 korun včetně DPH v případě plynu.
img

Průmysl: podobný výkon jako v srpnu

07.11.2022 Situace v průběhu září byla v průmyslu podobná jako během letních měsíců. Automobilky dohánějí “ztracený čas” a výrazně opticky vylepšují celkový obrázek. Zejména díky nim nakonec meziměsíčně průmyslová produkce jen lehce poklesla (-0,2 %) a meziroční dynamika zrychlila na 8,3 %. Zatímco v sektoru automotive působí letos nízká srovnávací základna pozitivně, v řadě jiných sektorů je to naopak.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda představila maximální ceny elektřiny pro domácnosti a menší firmy

11.10.2022 Polská vláda dnes představila maximální ceny u dodávek elektřiny pro domácnosti, malé a střední podniky a sociální instituce, jako jsou například školy, sirotčince a nemocnice. U domácností by podle vlády měla od začátku prosince do konce příštího roku platit maximální cena 693 zlotých (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh), u malých a středních podniků a sociálních institucí pak 785 zlotých za MWh. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko hodlá napřesrok zajistit snížené ceny elektřiny pro téměř všechny firmy

09.10.2022 Polská vláda bude příští rok udržovat náklady na elektřinu na snížené úrovni až pro 98 procent polských podniků. Uvedl to včera podle agentury PAP polský ministr rozvoje Waldemar Buda.
C:\fakepath\trader-27092022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2022 1) Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná

27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
C:\fakepath\elektrina.png

Síkela: Opatření EU na boj s drahými energiemi by se mohla rozšířit

26.09.2022 Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat.
img

Vláda po volbách „přiznává barvu“: zastropování cen energií domácnostem se nebude vztahovat na celý rozsah jejich spotřeby. Ekonomicky je to rozumné

25.09.2022 Zastropování cen elektřiny či plynu pro domácnosti a malé a střední podniky se zřejmě nebude vztahovat na celou úroveň jejich spotřeby. Dnes to uvedl ministr obchodu a průmyslu Jozef Síkela. Jedná se o poměrně zásadní zvrat v rétorice vládních představitelů. Dosud z jejich výroků plynulo, že v případě domácností by mělo být zastropování bez omezení. Zastropování se tak mělo vztahovat k celému rozsahu spotřeby.
img

Forex: Spotřebitelské ceny v USA po více než dvou letech klesly

13.09.2022 Po včerejších tuzemských datech srpnové inflace se údajů o vývoji spotřebitelských cen dočkáme z USA. Oproti červenci očekáváme mírný pokles spotřebitelských cen, což jsme viděli naposledy v květnu roku 2020. Nicméně jádrová složka ukáže na pokračující cenové tlaky. Německá finální čísla srpnové inflace již budou znamenat pouze potvrzení předběžných odhadů bez nových tržních impulsů. Z Německa bude zajímavější zářijový ZEW index očekávání investorů. Obáváme se dalšího zhoršení sentimentu ve složce očekávání, i když ne tak výrazné, jak se obává trh.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
C:\fakepath\trader-04072022-41-zm.jpg

Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace

04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
C:\fakepath\trader-18032022-21-zm.jpg

Rusko zvažuje povolení dovozu bez souhlasu majitele ochranné známky

18.03.2022 Rusko uvažuje o tom, že dovolí maloobchodníkům dovážet ze zahraničí zboží bez souhlasu majitele ochranné známky. Uvedl to dnes ruský antimonopolní úřad FAS. Rusko povolení takzvaného paralelního dovozu zvažuje poté, co řada globálních značek přerušila prodej na ruském trhu či pozastavila vývoz do Ruska v reakci na ruský útok na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. ledna 2022

17.01.2022 Generální ředitel Tesly Elon Musk oznámil, že Tesla přijímá k platbě za své zboží dogecoiny. Produkty, na které se program DOGE v Tesla Store vztahuje, lze zakoupit zasláním kryptoměny do peněženky Tesla Dogecoin.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Fixed.zone dnes obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií

15.10.2021 Společnost Fixed.zone dnes obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Akcie výrobce příslušenství pro mobilní zařízení bude možné upsat v rámci veřejné nabídky (IPO) burzy v termínu od 19. října do 2. listopadu 2021. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start pražské burzy. Fixed.zone to dnes sdělila ČTK. Start je určen pro malé a střední podniky.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Německá skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři Arrows a chce masivně investovat do jejího růstu

23.09.2021 Do české advokátní kanceláře Arrows, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.
C:\fakepath\top-03092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2021 1) Japonské akcie dnes výrazně překonaly zbytek asijsko-pacifického regionu růstem o dvě procenta poté, co premiér Yoshihide Suga oznámil, že nebude svou funkci obhajovat v nadcházejících volbách. Čínský index nákupních manažerů ve službách klesl v srpnu na 46,7 bodu z červencových 54,9 bodu.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čína plánuje v Pekingu otevřít akciovou burzu pro malé a střední podniky

03.09.2021 Čína plánuje v Pekingu otevřít novou akciovou burzu, která by sloužila malým a středním podnikům. Oznámil to čínský prezident Si Ťin-pching. Neposkytl k tomu ale žádné podrobnější informace, například termín otevření burzy. Kontinentální Čína má v současnosti dva velké akciové trhy, které sídlí v Šanghaji a Šen-čenu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.6.2021)

29.06.2021 Trhy začínají pomalu vnímat novou variantu delta koronaviru, která se šíří po Evropě a některé státy už omezují cestování pro cestující z Británie. Pod tlak se včera dostaly evropské akcie a ropa. Technologické akcie však včera znovu rostly o 1 %, čemuž pomohl především Apple.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
img

BHS Private Equity Fund

17.06.2021 BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
img

Moneta: Čistý zisk za Q1 21 mírně nad odhady, potvrzený výhled

29.04.2021 Moneta Money Bank oznámila dnes ráno výsledky za první kvartál tohoto roku, které překonaly očekávání trhu. Čistý zisk dosáhl 598 mil. CZK, což je nad tržním konsensem 576 mil. CZK. Jádrová položka tržeb, čistý úrokový výnos dosáhl 2,07 mld. CZK. Klesly také náklady na riziko a Moneta potvrdila své celoroční cíle.
img

Co očekávat od NFP reportu?

04.03.2021 NFP report z amerického trhu práce za únor (pátek, 14:30) je hlavní makro událostí tohoto týdne. Trh očekává vzestup o 185 tisíc nových pracovních míst po růstu zaměstnanosti o 49 tisíc v lednu. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat nezměněna na 6,3 %. ADP report, který byl zveřejněn ve středu, však vykázal růst zaměstnanosti o pouze 117 tisíc. Máme se bát o zdraví největší světové ekonomiky?
C:\fakepath\francie.jpg

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
img

Pandemie nadále posiluje e-commerce odvětví

18.02.2021 Jen před několika dny jsme mluvili o vynikajících výsledcích výdělků z Amazonu, Alibaba a eBay a včera jsme se dozvěděli o výsledcích Shopify. Opět platí, že i tyto přišly lépe, než se očekávalo, což nám díky pandemii Covid-19 dalo další dobré znamení síly sektoru elektronického obchodování.
img

Rozbřesk: Nejrychlejší růst zadlužení od pádu Lehman Brothers…jaké mohou být problémy?

18.02.2021 V uplynulém roce vzrostly v Evropě úvěry podnikům nejrychlejším tempem od roku 2008. Je to logické. Řada odvětví musela překonat výpadky v tržbách a sáhnout si na úvěry garantované (alespoň z části) národními vládami. S tím, jak se pandemie prodlužuje, nicméně také roste riziko, že řada úvěrů nebude splacená.
img

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Hospodářské svazy žádají po německé vládě plán otevírání

16.02.2021 Jasnou strategii pro otevírání uzavřených provozů po karanténě kvůli pandemii nemoci covid-19 žádají po německé vládě hospodářské svazy. Ministr hospodářství Peter Altmaier jim na dnešním virtuálním ekonomickém fóru přislíbil, že konkrétními plány se bude kancléřka Angela Merkelová věnovat na svém příštím krizovém jednání s premiéry německých spolkových zemí 3. března.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán slíbil odklad splácení půjček až do července

20.12.2020 Maďarská vláda prodlouží domácnostem a podnikům odklad na splácení půjček do července, aby zmírnila dopady koronavirové krize. Uvedl to včera premiér Viktor Orbán. Ten na facebooku také uvedl, že místní daň pro malé a střední podniky se od Nového roku sníží o polovinu.
img

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy

23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
img

Průzkum: Více než čtvrtina firem na odložené splátky nemá

27.10.2020 Více než čtvrtina malých a středních firem nebude mít na splátky svých úvěrů peníze. V sobotu přitom končí šestiměsíční období odkladu splátek úvěrů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu společnosti Lidya mezi 330 podnikateli. Vzhledem k tomu, že výzkum se uskutečnil ještě před zavedením aktuálních vládních opatření, lze čekat, že realita bude horší.
C:\fakepath\euro.jpg

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy

22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie chystá úvěry pro menší firmy v objemu 20 miliard eur

16.10.2020 Francie chystá program úvěrů pro malé a střední podniky v objemu 20 miliard eur (zhruba 545 miliard Kč). Firmám půjčí banky, které pak 90 procent úvěrů nabídnou k prodeji institucionálním investorům. Za zbytek se zaručí stát, čímž riziko ztráty bankám klesne na dvě miliardy eur. Cílem opatření je zabránit vlně krachů malých a středních firem, které byly už před koronavirovou krizí zatíženy vysokými dluhy. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA

29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.
img

Rychlé shrnutí

25.09.2020 Americké indexy včera dokázaly růst. Index Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 rostl o 0.3 % a Nasdaq o 0.4 %.
img

Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná

01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
img

Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 firem

02.06.2020 Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 společností. V roce 2018 to bylo 19 firem. Co se týká celkového objemu investovaných peněz, v roce 2019 meziročně narostl o 127 procent. Objem nových peněz od investorů, tedy fundraising, dosáhl téměř 100 milionů eur (267 milionů Kč), což je třetina roku 2018. Vyplývá to ze společné zprávy společnosti Deloitte a Czech Private Equity & Venture Capital Association (CVCA).
img

Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem

29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
img

Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI

22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie a Pákistán už chtějí obnovit chod částí ekonomiky

13.04.2020 Indie a Pákistán mají v plánu obnovit chod některých částí ekonomiky dříve, než budou uvolněna všechna omezující opatření zavedená kvůli šíření koronaviru. S odvoláním na představitele vlád v obou zemích o tom dnes informovala agentura Reuters. V důsledku zákazu vycházení jsou miliony lidí bez práce. Podle odhadů Světové banky (SB) by tak hospodářský růst Indie mohl v nynějším fiskálním roce zpomalit na 1,5 až 2,8 procenta, což by bylo nejméně za 30 let.
C:\fakepath\eurusd-10042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.4.2020

10.04.2020 Akcie v USA včera potřetí za čtyři dny posílily. Index S&P 500 za sebou má podle agentury AP nejvyšší týdenní nárůst od roku 1974. Americká centrální banka (Fed) oznámila, že uvolní balíček 2,3 bilionu dolarů (56,68 bilionu Kč) na úvěry malým a středním podnikům a místní samosprávě. To zastínilo i zprávu amerického ministerstva práce, že o podporu v nezaměstnanosti požádalo ve Spojených státech minulý týden asi 6,61 milionu lidí.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Ministři EU se dohadují o plánu na oživení ekonomiky

07.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie by dnes měli přijít s koordinovaným a rozsáhlým plánem na podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Před začátkem videokonference unijních ministrů to řekl šéf takzvané euroskupiny Mario Centeno, podle něhož musí EU doplnit již přijaté akutní kroky dalšími závazky, které poskytnou ekonomikám dostatek financí na budoucí obnovu. Zásadním tématem jednání je vydání společných dluhopisů eurozóny, na což ale mají státy používající společnou měnu rozdílné názory.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

SB je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160 miliard USD

03.04.2020 Světová banka (SB) je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard dolarů (zhruba čtyři biliony korun), aby pomohla státům řešit zdravotní důsledky šíření koronaviru a podpořit hospodářské oživení. Uvedla to včera banka.
img

Reakce průmyslu na pandemii: Firmy začaly vyrábět nové dezinfekční přístroje a respirátory

02.04.2020 České a slovenské průmyslové firmy ze sektoru malého a středního podnikání pružně reagují na aktuální situaci. Ve snaze zamezit dalšímu šíření onemocnění COVID-19, vyvinuly nové přístroje, které zabíjí koronaviry. Rovněž začaly vyrábět vysoce účinné respirátory, které chrání před jejich šířením.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Přední ekonomové chtějí pomoct vládě, zakládají KoroNERV-20

01.04.2020 Přední ekonomové zakládají iniciativu KoroNERV-20. Chtějí posuzovat kroky veřejných institucí a hledat krátkodobá řešení, jak kormidlovat hospodářství v krizi způsobené dopady koronaviru, ale i přijít s dlouhodobými návrhy, jak vrátit Česko k prosperitě. Mezi iniciátory projektu patří například Danuše Nerudová, Petr Stuchlík, Mojmír Hampl, Tomáš Sedláček nebo Mariana Čapková. Napsal to server Peníze.cz.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
img

Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná

25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
img

Vláda by mohla podpořit podnikatele a firmy až bilionem korun

18.03.2020 Vláda by mohla na základě analýz poskytnout na podporu podnikatelů a firem postižených šířením koronaviru až jeden bilion Kč. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Na přímou pomoc by podle něj mělo směřovat zhruba 100 miliard korun a na záruky 900 miliard korun.
img

Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?

12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
img

Britská centrální banka snížila úroky

11.03.2020 Britská centrální banka včera oznámila snížení základní úrokové sazby o 50 bazických bodů na úroveň 0,25 %. Rozhodnutí členů měnového výboru bylo jednomyslné. Tímto krokem chtějí pomoci ekonomice, která je aktuálně zasažena dopady šířící se epidemie koronaviru, ovšem neměla to lehké ani v loňském roce, kdy ekonomický růst srážela nejistota spjatá s odchodem Spojeného království z EU. Bank of England je tedy další centrální bankou, která se rozhodla rychle reagovat na současnou situaci a podpořit ekonomickou aktivitu nižšími úroky. Toto opatření však současně BOE doplnila dalšími kroky pro zajištění dostatečné likvidity zejména pro malé a střední podniky i na podporu úvěrové expanze komerčních bank. Bezprostředně po oznámení britská libra oslabila, ale rychle zase své ztráty dohnala. Kroky měnové autority pak byly vzápětí podpořeny i fiskálními stimuly, když britský ministr financí přišel s novým rozpočtovým plánem, který by měl rovněž podpořit zasaženou ekonomiku. V aktuální situaci by mohlo zvýšení vládních výdajů působit mnohem efektivněji než snížení úroků.
C:\fakepath\ek-10032020-lv.jpg

EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice

10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jižní Korea podpoří ekonomiku dodatečnými penězi

04.03.2020 Jižní Korea podpoří svou ekonomiku částkou 11,7 bilionu wonů (skoro 225 miliard Kč) na zmírnění dopadů nákazy novým typem koronaviru. Oznámil to dnes ministr financí Hong Nam-ki. Jižní Korea je po Číně druhou nejvíce zasaženou zemí onemocněním COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Vládním návrhem na dodatečný rozpočet, z něhož se bude pomoc financovat, se bude ve čtvrtek zabývat parlament.
C:\fakepath\cina2.jpg

Malé a střední podniky v Číně se zotavují, vláda je podpoří

27.02.2020 Malé a střední podniky v Číně, důležité pro hospodářský růst, se zotavují z nuceného přerušení činnosti v důsledku koronaviru a nyní jsou zhruba na třetině běžného výkonu. Na tiskové konferenci to dnes řekl zástupce čínské státní plánovací komise. Úřady slíbily na oživení ekonomiky levné půjčky a další pomoc. Vládnoucí komunistická strana nařídila v oblastech s nižším rizikem nákazy obnovení činnosti továren, restaurací, obchodů a dalších podniků, které byly měsíc preventivně zavřené kvůli epidemii.
img

Pražská burza sníží minimální investici na trhu Start

17.09.2018 Pražská burza zvýší na svém neregulovaném trhu Start od příštího roku počet obchodních dnů z nynějších čtyř na 12. Současně sníží minimální investici na 100.000 Kč. Této možnosti budou moci využít zejména menší firmy, které na trh míří pro nižší desítky milionů korun. BCPP o tom dnes informovala ČTK.
img

Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií

06.05.2018 Výrobce strun do 3D tiskáren Fillamentum chce 30 milionů korun za 1/5 akcií. Dříve byl 3D tisk spíše pro nadšence, ale hobby tiskárny začínají využívat i velké firmy.
Související klíčová slova: HYQ | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Jak fungují akcie | Akcie Visa (V) | Průzkum Cambridgeské univerzity | Hodnota společnosti | EPC | Dlouhé pozice | Celkový objem úvěrů | Války | Vývoj | Zvýšení zisku | Allianz | Globální růst | Digitální hongkongský dolar | Radim Dohnal | IW | DPH | EUR | Nové studie | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Spotřebitelské výdaje | Fondy soukromého kapitálu | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | Budoucnost | David Malpass | Ředitel skupiny ČSOB | Garanční systém | Prabos plus | Výrobce dronů Primoco | Vzdělávání finančních poradců | Výkyvy | Itálie | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Vývoj ceny zlata | Obchody | CBDC | Texas | Akcie firmy | Očekávání | Peníze.cz | Korelace | Předpověď | Evropské centrální banky | Mmcité | Podniky v Číně | Bank of Ghana | Technické signály | Regulovaný trh | Výpadek příjmů | Webináře | Akcie Fidelity | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Jan Večerka | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pro investory | Skupina G7 | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | Support | Allianz Trade | Finanční produkty | Akvizice | Japonské firmy | Bohumil Kartous | Technologie blockchain | Výrobní podniky | ADP report | Vedení centrální banky | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkonný ředitel | Finanční výkonnost | ETL Group | Experti | Non-fungible token | Index exportních očekávání | Podřízené dluhopisy | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Těžební farmy | Bitcoiny | Návrh zákona | Evropské měny | Hnojiva | Obchody s akciemi na BCPP | Společnost Apple | Hospodářské oživení | ČMZRB | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Povolení dovozu | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Mariana Čapková | Akcie společnosti | ETH | Aktuální vývoj | Politico | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Petr Zahradník | Výnos | CapitalPanda | Nákupy státních dluhopisů | Měnový pár USD/JPY | Brent | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | LYNX Trading | Karel Havlíček | Reddit | ESG | Index DOW | Německý akciový index DAX | Exchange | Investiční portfolio | Akcie Fidelity National Information | Investiční strategie | Akcionáři | Kontrakty | Hodnota indexu PX-TR | First Republic | Capitalinked.com Radim Dohnal | The Economist | Praxe | Akcie Apple (AAPL) | Investiční výhled | Reálné ekonomiky | Platební neschopnosti | JPY | Klienti Sberbank | Investiční příležitost | Jiřina Lužová | O2 | Tržní hodnota | BCPP Petr Koblic | Peníze | Pandemie COVID-19 | FinTech akcie 2021 | Robert Habeck | Ukazatel | Posílení | Měnová opatření | Bezvavlasy | Zastropování cen energií | EFPA ČR | Prognóza | Evropské firmy | Investovat | Pokles ceny ropy | Unie | DOGE | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Přebytek ropy | Ropa WTI | Fundraising | NFP report | Šíření onemocnění | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomiky | Analytika | ZEW index | FDP | Konkurz na Sberbank | Burza cenných papírů Praha | Prime Market | NFP | Evropské burzy | Úvěrová pojišťovna | Valná hromada | Burzy | Největší světové ekonomiky | WallStreetBets | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | První veřejná nabídka akcií (IPO) | Inovativní řešení | Cestování | Krizové situace | Bond | Cash flow | Oslabení | USD | Stablecoin | Export | Shopify | Technická analýza | Advokátní kancelář Arrows | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Na burze | Umělá inteligence | Šok | Varianta delta | Hodnocení současné situace | ČSOB | Ekonom společnosti | Hongkong | Trh s ropou | Fialova vláda | Regulace | Středoevropské trhy | Maďarsko | Pokles kurzu | Garance | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Úroková sazba | Kabinet | Index ISM ve službách | Roční růst | Spekulovat | Cenové tlaky | Podpůrné programy | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Avast | Zvýšení sazeb | Řešení vysoké inflace | Vyšší náklady | Odklad splácení půjček | Hospodářský institut | Dovoz | MT5 | Nejbohatší | Penzijní fondy | Nikkei | Člen představenstva | Bankroty | 1 milion | Stratégové | Zuzana Picková | Čínské úřady | Venture Capital | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Zasedání Bank of Japan | Evropští ministři | EUR/CZK | McKinsey | Evropské trhy | Elon Musk | Steven Mnuchin | Čínští výrobci | Investoři | Investing.com | Portfolio | Britský ministr financí | Spoření | Myšlení | Akciová burza | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Negativní sentiment | TLTRO3 | Média | Analytici | ADR | Petr Koblic | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Zisk | Digitální věk | Platby v kryptoměnách | Zpřísňování měnové politiky | Skupina Starteepo | Jak investovat do zlata | Bank of England | Airbnb | Britský premiér | Vliv na ceny | Podíl nevýkonných úvěrů | Reálné mzdy | VIG | Prezident | Interní systémy | Co bude dál? | Poměr nákladů a výnosů | Polský premiér | Christian Lindner | Úsporný tarif | Global Finance | Pákistánský premiér | Kurz jenu | Pomoc státu firmám | Boj s inflací | Analýzy | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Poradenská společnost | Přístup na burzu | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Nový kapitál | Riziko recese | Úrok | Evropské ekonomiky | Insolvence | Agentura Reuters | Koupit akcie | Data z průmyslu | Sázka | Prodej | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Visa (V) | Technologické tituly | Nové příležitosti | First Republic Bank | Prémie | Tržní kapitalizace | Gen Digital | Ekonomické dopady | Huawei | Rozhodnutí centrálních bank | S&P | Česká měna | Vzdělání | iPhone | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Obchodování | Technický výhled trhu | Německý výrobce | Genesis Capital | Spotřebitelské ceny v USA | Futures | Meta | S&P Global | Nabídka | Oznámení | GBP | Pokles ceny | Management | ZEW | BHS Private Equity Fund | Globální zdanění firem | Bitcoin | Ropovod | Admiral Markets | Automobilky | Dobré výsledky | Centrální banky | České firmy | Pandemie COVID | Japonská vláda | Equity | Eurostat | Guru | Skupina ETL | Zprávy | Deflace | Investiční aktivita | Dolary | FB | Hrozné zprávy | Tokeny | Růst inflace | Petr Fiala | Dopady koronavirové krize | Německé firmy | Dovoz uhlí z Ruska | BOCO PARDUBICE machines | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Evropský parlament | Distribuce | Evropské akcie | Udržitelnost | HKD | YCC | Christian Gorny | Vyhlídky | Firmy | CZ | Graf vývoje | Zadlužování | Tržní podmínky | Růst zadlužení | Míra | Investment management | Advokátní kancelář | Alstom | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Správkyně Sberbank | Švédská centrální banka | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | cTrader Purple Trading | Digitální měny | TIM | Zvyšování daní | Tržby | Financial | Retracement | Uplynulý rok | Koruna | Následky pandemie | Kryptoměny bitcoin | Finanční služby | Výrazný pokles | Burzy cenných papírů | Analytická společnost | Alternative Investments & Corporate Finance | Kupující | Úpis nových akcií | Cenová maxima | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Onemocnění | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Očekávání investorů | Medián | Trigger | Výkonnost | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Makro | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Údaje | Klima | Německé investice v Číně | Asie | Nabídka akcií | Období zvýšené volatility | Cenné papíry a burzy | Alibaba | Stablecoiny | Reddit WallStreetBets | Výsledky průzkumu | Regulátor | Investiční nástroje | Průzkumy | První veřejná nabídka akcií | Převodník měn | Videokonference | Šéf centrální banky | Bilion | Antivirus | Coloseum | Obchodování s akciemi | Studie | ETL Global | Cena plynu | Deficit | GME | Americký dolar | Graf | Polsko | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | České fondy | Plyn | Ropa Brent | FTC | Výnosové křivky | Hypotéky | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Akcie 2021 | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Okrajový trh | LIBOR | Evropa | Přežití pražské burzy | Změny na trhu | OPEC | Short | Ukrajina | Arrows | Parlamentní volby | Dot-com | Institut Ifo | Novodobé obchodování | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | KB | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Maloobchod | Logistika | Podíl nesplácených úvěrů | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Stavebnictví | Akcie Hypoport | ETL | Kurzarbeit | PYPL | Euroskupina | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Ekonomická situace | E-commerce | Genesis | Obchodní strategie | Akcie společnosti ČEZ | Provozní výnosy | Americká data | Kritické myšlení | Christopher Dembik | Česká republika | Ekonomka | Akcie | Euler Hermes | Instituce | Česká koruna | Dogecoin | CBECI | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Investice do fondu | Bank of Japan | OECD | Guvernér BOJ | GameStop (GME) | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Devizové trhy | Burza cenných papírů | Samsung Electronics | Americké akcie | BBC | Czech Fund | UBS Group | Zastropování cen elektřiny | Home Credit Group | Tuzemské banky | MetaTrader | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | Polská vláda | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Ziskové marže | Evropská ekonomika | Zkapalněný zemní plyn | Apple | Komise pro cenné papíry a burzy | Josef Síkela | Trh | Snížení daní | Komise | Francouzská vláda | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Aukce | Fed | Zahraniční obchod | Ruská invaze na Ukrajinu | Korekce | Příliv kapitálu | Rubl | Premiér Petr Fiala | Pozornost | Země EU | Finanční společnosti | Společnost XTB | Velký problém | Kurz forintu | Bohaté zkušenosti | Japonská centrální banka | Pražské burzy | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | Vysoké ztráty | Bollinger Bands | Kov | Kanada | BHS Fund II. | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Objem akcií | JDE | Zvýšení mezd | ANO | Americké zásoby ropy | Společnost Fixed.zone | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ministři financí | MWh | Dezinflace | Kartel OPEC | Tržní segment | Ruská invaze | Dílčí index | Příležitosti | Otevření obchodu | Obchodování kryptoměn | Data z USA | Nejistota | Daňové úlevy | Dnes ČTK | Mateusz Morawiecki | Úspory | Pokles cen ropy | Erste Group | Index nákupních manažerů | CL | Starteepo | UCITS ETF | Objem divestic | Národní ekonomická rada vlády | Šíření koronavirové nákazy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Akcie Monety | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Web3 | Spolková vláda | Investice do fondů | Švédská nábytkářská značka | Agentura AP | Soukromí investoři | Pokles spotřebitelských cen | Výpadky | Objem obchodů | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Aktivity v Číně | Invest | Akcie v USA | Centrální banka | Riksbank | Životní náklady | KoroNERV-20 | Akcie Paypal (PYPL) | Mario Centeno | Paras Anand | Polský zlotý | Německá vláda | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Útok na Ukrajinu | Situace | LYNX | Jakub Dohnal | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Ekonomický dopad koronaviru | Centrum | Technické problémy | Portugalsko | Společnosti | Další růst | Úspěšný začátek | Přední ekonomové | Prime | Vybírat zisky | Roční výnos | UAV SE | Spoluzakladatel | Partnerství | Nárůst objemů | Globální index | FIS | Eurozóna | Fúze a akvizice | Jozo Perić | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Mluvčí | CZK | Reuters | Fixed.zone | Akcie výrobce dronů | Zombifikace | Zpracovatelský průmysl | Depozitní sazba | Dluhy | Embargo na dovoz uhlí | Souhrnný index | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Overbalance | Předseda | Tempo růstu CPI | Ministr obchodu | Asijské země | Index nových zakázek | Přístup k financím | Dluhopisy | FOREX | Vstup na burzu | Zvyšování úroků | Invaze | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Opatření centrálních bank | CFD | JPMorgan Chase | Deutschlandfunk | Obchodníci | Evropská unie | Cena akcie | Online prostředí | Index technologického trhu Nasdaq | DOT | Přímé zahraniční investice | Hodnota indexu PX | Financovat | Řecko | Rostoucí náklady | Platební bilance | Nálada investorů | Cenový graf | Angela Merkelová | Nový rekord | Úroky | Dopady pandemie | Aktivita v čínském průmyslu | Komerční banka | Českobudějovická společnost | Cena | Vladimir Putin | Investiční banky | Technický výhled na trh | Ghana | CRO | ERÚ | ING | Trh Standard | Akcie dnes | Objem aktiv | Ceny akcií | Rozpočet | Mezinárodní investoři | Životní úroveň | S&P500 | EBay | Dolar | Orbán | Amazon | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | ČNB | Investujeme | Jiří Rusnok | Evropská opatření | Pokles | Coloseum Holding | Zahraniční investice | Peter Altmaier | Fiskální politika | Počet uživatelů | Vyšší riziko | Komodita | Jan Vejmělek | Úvěrové podmínky | Poplatek | FTSE | Index ISM | Štěpán Hájek | Velké korporace | Americká ekonomika | Kurz koruny | Obchodník | IKEA | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Blue chips | Růst mezd | Obchodovaná společnost | Spotřebitelské ceny | BHS Timur Barotov | Odklad splácení | Daně | Lídři | Moneta | Vyšší úrok | Investment Management | Cena za akcii | Pivot | Rizika | ECB | BAT | Dalibor Trojek | Nové hypotéky | Americké produkce | Momentum | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Marketingová komunikace | Akcie Philip Morris | Fond | Čína | Finanční prostředky | Prodej podílů | Zisky | FCA | Konsenzus | Průmyslové firmy | Server Peníze | Miliardy eur | Qontigo | Akcie Visa | Růst ceny | ISM | Souhlas ČNB k veřejné nabídce | Zboží dlouhodobé spotřeby | Situace na trhu práce | Splatnost | Tuzemská inflace | Očekávání do budoucna | Ruský útok | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Conseq | Trinity Bank | Breakout | RRR | Měnové intervence | Růst cen | Vrcholy | Moskva | Měnová politika | | Akcie Apple | ERA | Reakce průmyslu na pandemii | Saxo | MSCI World | Dnes na trzích | Tomáš Sedláček | Financování | CPI v Británii | ČSÚ | Finance | Financial Conduct Authority | Očekávání trhu | Prodávající | Guvernér | Překoupení | Počet bankrotů | Investice do bitcoinu | Durace | USDJPY | Zemědělství | Poptávka | Line | Zvýšení produkce | EGAP | Americké banky | Krypto | Kancléř Olaf Scholz | Emise uhlíku | Investor | Ondřej Vičar | Malé podniky | Obchodovat | Pivotní body | Hospodářský růst | Kapitálové trhy | XTB Štěpán Hájek | Akcie Gamestop | Silicon Valley | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Čínské podniky | Bod | Miliardy korun | Reporty | Pákistán | Medvědi | GfK | Bohumil Pavlica | Co bude | Získané peníze | Wüstenrot | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Průmyslové podniky | Zájem o akcie | Ziskovost | Ukrajinská vláda | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Czegg Ventures | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Členské státy | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Firma | Ekosystém | Blahobyt | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Cyrrus Vít Hradil | Načasování | Pokles cen akcií | Byznys | Erste | USA | Ropa | Statistiky | Zahájení obchodování | Komise v přenesené pravomoci | Diverzifikovat | Index PMI | Ekonom | Týdenní pivot | První peníze | Kurz | Market | Home Credit | Cyklické sektory | Raiffeisenbank a.s. | Důležitý support | Podíl Číny | Rozhodování | BH Securities | CCR | PX-TR | Invaze ruských vojsk | Fibonacciho retracement | Objem vkladů | Průzkum společnosti | Euro | AUD | SGD | Breakout Trader | Úsilí | SEC | Capitalinked | Fibo | PMI ve službách | Dividendový výnos | Obchodování s emisemi | Hospodářství | EBITDA | Obchod | Zpomalení růstu | EFPA | Uniper | Trh Prime | Ranní komentář | Bollingerova pásma | Asijské akcie dnes | EU | Poskytování úvěrů | Michal Mejstřík | Daně z mimořádných zisků | Zasedání ECB | Portfolia | Převis | Conseq Investment Management | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Automotive | Cena akcií Primoco UAV | Zprávy z pracovního trhu | Členské státy EU | Primoco UAV SE | Souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií | Regulace kryptoměn | Samsung | Recese | Kazuo Ueda | Emisní povolenky | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Investiční doporučení | Německý ZEW index | Hospodářské svazy | Vývoj pandemie | Hongkongský dolar | Růst globální ekonomiky | Petr Stuchlík | Index Dow Jones | Digitalizace | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Investiční nemovitosti | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Akcie PayPal | Hodnota indexu | Know-how | Méně rozvinutý okrajový trh | Frank | Ministři | Kurz eura | Pivot Pointy | Kurz eurodolaru | Organizace EFPA | Indický stát | Ceny energií | Americké indexy | Japonský jen | Úspěchy | České inovativní firmy | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | OSN | Soud | Výkon amerického dolaru | Plánování | Blockchain | Avalanche | Makroekonomické prostředí | Soukromé podniky | Předpovědi | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Cena jedné akcie | Windfall tax | Platforma | Rollover | Spotřebitelská důvěra | MMF | Finanční situace | Nařízení | Schodek | Americký Senát | Převody peněz | BTC | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Transparentnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Firma Avast | Makroekonomické strategie | Emise akcií | Tempo růstu | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Biliony | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Expert na vzdělávání | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Spojení | Long | Rally | Investování do akcií | Telekomunikace | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Pojišťovna | Free Market | Pandemie | Fidelity National Information Services | Internetový obchod | Účastnický fond | Aktiva | Pražský městský soud | Ekonomické krize | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | NVAX | GEVORKYAN | IPO Airbnb | Business | Poradenské firmy | Logistické společnosti | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | 1D | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zdanění | Pokles cen | Čínská centrální banka | Jan Procházka | Lék na krizi | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Bankovní účet | Fiskální politiky | Inovace | Western Union | Konsolidace | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Cena akcií Primoco | Čínské akcie | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Brazílie | | Velké investiční fondy | Schodek zahraničního obchodu | Hospodářský institut IW | Německé společnosti | Trinity | Splasknutí bubliny | Zisky společnosti | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Jaroslav Ton | Investiční fondy | Negativní hospodářské dopady | Politika | Konkurence | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Jaroslav Palát | Čínský prezident | Tier 1 | Novavax | FinTech akcie | Pravidla hry | Jak investovat | Poplatky | Velká Británie | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | ShrtCut Studio | Puma | Objemy obchodů | Úrokový výnos | Zlatá horečka | Garanční systém finančního trhu | Nálada | Investování | Indie | Německé investice | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Intel | Financování cenového stropu | Výhled trhů | Fenestra Wieden | Ekonomika | Živobytí | Hospodářská recese | Šíření nákazy | První zvýšení sazeb | Přímé zahraniční investice Německa | Historická maxima | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Zhodnocení | Šance | Investiční manažer | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Zbyněk Stanjura | ESM | Erste Group Bank | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Worldometers | Timur Barotov | Akciový trh | Embargo | Kótování | Vysoké ceny | Economist | Hry | Akciový index DAX | Akcie Fidelity National Information Services | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Finanční trhy | Česká národní banka | Británie | Cyrrus | Růst cen energií | Fondy | Allianz Trade Dalibor Trojek | Investiční příležitosti | Technický výhled | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | ČEZ | AAPL | Graf indexu Nasdaq | Arrows a ETL | Nárůst objemu obchodů | Petr Smejkal | USD za barel | Spread | Iniciativa | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dnešní videokomentář | Peněžní trhy | Helikoptérové peníze | Krize | Fundamenty | NERV | Burzy v USA | Epidemie koronaviru | Pasiva | ETH/USD | Společnost GEVORKYAN | CEO | NFT | Majoritní akcionář | Algoritmy | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Sazby | US30 | Graf indexu | CEO Arrows | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Pavel Machajdík | Cíle | Burza | Provozní náklady | Index MSCI | Rozvoj | Ovlivňování | Likvidita | Investice do zlata | Americká administrativa | Capital Economics | Uttarpradéš | Transakce | Evropská rada | Měny | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Intradenní obchodník | Irsko | Energie | Tokenizace nemovitostí | Special Purpose Acquisition Company | USDX | Obchody s akciemi | BTC/USD | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Jasný signál | Trading | Finanční sektor | Kotace | Ichimoku | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Výnosy | Poradenství | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Bidenovo vítězství | Investice Německa v Číně | Opatření na podporu ekonomiky | Pravidla pro podnikání | Maďarská vláda | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Uhlí | Apple (AAPL) | Trade | Sberbank | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Výhody tokenizace | IPO | Partneři | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Martin Chvoj | Akcionář | Ruský útok na Ukrajinu | Poradce | Mojmír Hampl | Signál | Jerome Powell | ADP | Square | Biliony dolarů | Kupní síla | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | EET | Dow Jonesův akciový index | Řízení rizik | ITC | Singapur | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Důchody | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Obchodujte | Colt | Trh Start | Německá burza | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Kompenzace | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Německé hospodářství | D1 | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Burze | Tisková konference | Eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | ACT | Organizace | Crowdfundingové platformy | Services | Inflační data | Premiér Boris Johnson | Růst | Koronavirová opatření | Objem obchodování | Akcie ČEZ | UCITS | 4Trans | Příjmy | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Ministři EU | Emitent | Zajištění | Počet potvrzených případů | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Daň z mimořádných zisků | Výrobce příslušenství pro mobilní zařízení | Fúze | Index | Dow Jones | Merkelová | Token | Čínský trh | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Konsolidační balíček | ČTK | Valuace | František Bostl | Marshallův plán | Prohlášení | BrikkApp | Šíření koronaviru | Riziková prémie | Australská vláda | Zpracovatelský sektor | Snaha Fedu | Akcie výrobce dronů Primoco | Tesla | Evropský průmysl | Zadlužení České republiky | CPI v Kanadě | Square (SQ) | GameStop | Server Politico | Švédská centrální banka Riksbank | SPAC | Obrat hlavního indexu PX | Czech Credit Bureau | Deloitte | DWS | Vlastnictví | Trader | cTrader | Na volné noze | Spready | Rezistence | Ministr financí | Umění | Finanční produkt | Objemy obchodů na akciovém trhu | Genesis Capital Equity | Jáchym Petřík | MiFID II | OSL | Hlavní ekonom | Společnost Primoco | Elektroauta | Komise pro regulaci akciových trhů | ČSOB Smart | Regulační orgány | Akcie Square | Obchody na pražské burze | Odvětví | Panika | PPF | Bibby Financial | Marta Gellová | Pracovní místa | Pražská burza | Česká vláda | Mimořádný rollover | Výkonnost fondu | Vývoj dolarového indexu | Cenové války | Daňový poradce | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Expertka | Vít Hradil | Analytička | Sociální demokraté (SPD) | Sociální demokraté | Analýza | Vklady | Kapitálový poměr Tier 1 | Rozdávání peněz | Snížení úroků | Luděk Palata | Velké firmy | Výkonnost fondů | SPD | CSRC | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Konkurz na Sberbank CZ | Podpora | Zahraniční forex | Domácí průmysl | Napětí na trzích | UBS | Uvedení společnosti na burzu | Rostoucí úrokové sazby | Čistá úroková marže | Bydlení | Danuše Nerudová | Obchodovat na trzích | Server Peníze.cz | Fond s proměnným základním kapitálem | Akciová portfolia | Vysoké ceny energií | Celkové objemy | Obchodní války | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Souhlas ČNB | Snižování sazeb | Inovativní firmy | Hotovostní prostředky | Ravi Menon | Vítězství Bidena | Pojišťovny | ČSOB Aleš Blažek | Amsterodam | Zhoršení nálady | Spravedlivé důchody | New Deal | Biden | Hospodaření | Americká společnost | Andrej Babiš | Nemovitosti | Politbyro | Kapitálová přiměřenost | Boris Johnson | EK | Technická rezistence | Retailové obchodování | Veřejně obchodovaná společnost | Ochranné známky | Akciový index | Přehled | Bohemia Energy | HARDWARIO | Obchodní výhled | UAV | XTB | Index nákupních manažerů (PMI) | xStation5 | Hotovost | Analytici Fidelity International | Německý kancléř | Trendová linie | Německo | Výkonná ředitelka | MT4 | Kontrakt | Výplata věřitelů | Vice | Španělsko | TWD | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Visa | Indonésie | Zadlužení | Chorvatsko | Domácnosti | Uptrend | Analytik | Versute Investments | Objem úvěrů na bydlení | ONS | Vzdělávací webináře | Další pokles | Nové zakázky | Margrethe Vestagerová | Veřejná nabídka akcií | Státní dluhopisy | Indický premiér | Ruská ekonomika | Index DAX | Vysoká inflace | Pozice | Konzervativní unie | Primoco UAV | Aleš Blažek | Brookings Institution | Analytik XTB | Riziko | IG | Objem akciových obchodů | Generální ředitel skupiny ČSOB | Závislost | CVCA | Rozpočtové opatření | CDU/CSU | Zdanění firem | Japonské společnosti | Aktuální tržní podmínky | Hypoport (HYQ) | Investing | Due diligence | Býčí trend | Imran Chán | Výrobce sportovního oblečení | Primoco | Bithumb | Růst firmy | Institut IW | Investiční rozhodnutí | Virus | Týdenní nárůst | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | GEN | Výsledek NFP | MIFID | Dogecoiny | Podnikatelé | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Square (SQ) | Banky | Premiér Viktor Orbán | Peking | Obchodovat s akciemi | Aktiva pod správou | Fond Czegg Ventures | Banka | Doporučení | Odborový svaz | Jak zhodnotit peníze | Antimonopolní úřad | Kapitálová pozice | Švýcarská vláda | Měnový pár | FTSE Russell | Průmysl a zahraniční obchod | Caixin | Ocenění | Opatření | Ukončení činnosti | Novinky | MSCI China | Kapitálový poměr | Úrokové sazby | Obchodní válka | Investice Německa | Vývoj ceny | Daň z příjmu | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Obchodování FinTech akcií | Země G7 | Hang Seng | Zastropování cen | Stimulační balík | Společnost Primoco UAV | Práce | Akciové dividendy | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Evropské země | Čínské vlády | CZG | Investment | Private Equity Fund | ČSOB Premiéra | Fidelity International | Globální obchod | Spojené státy | Nezaměnitelný token | Financování cenového stropu energií | Portfolio fondu | Období záporných úrokových sazeb | Dovoz uhlí | Daně z příjmů právnických osob | Kryptoměny | Podnik | Brookings | Úvěr | Situace na trhu | IG Metall | Akcie Hypoport (HYQ) | Úspěch | Jiří Nekovář | Ekonomové | USD/SGD | G7 | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Dušan Ševc | Volby | Růst ruské ekonomiky | Ukazatele | Inditex | Zlepšení | Investice v Číně | Objem akciových obchodů na pražské burze | ČSOB Bohatství | ARD | Americká vláda | Jiří Kovařík | Daniel Münich | USD/JPY | American Depositary Receipt | Koronavirus | Dánsko | Počet potvrzených případů nákazy | Belgie | Nový investiční fond | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Počet firemních bankrotů | Hrubý domácí produkt země | Významné události | Ekonomické aktivity | BOJ Kazuo Ueda | Bilance | Politici | Očkování | Zlato | Vzestupný trend | FIXED | Mzdy | CRIF | Naréndra Módí | Bankrot | Emitenti | Hlavní trh | Objem celkových klientských vkladů | Start Days | NZD | Dodavatelské řetězce | Německá skupina | Ceny domů v USA | Emise | Olaf Scholz | UNCTAD | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Střednědobé obchodování
Střednědobý klouzavý průměr
Střednědobý výhled
Středně rizikový profil
Střední cena
Střední ekonomická třída
Střední Evropa
Střední hodnota
Střední kurz
Střední plat

Následující klíčová slova

Střední třída
Střední výnos portfolia
Středoafrická republika
Středoevropská energetická burza
Středoevropské burzy
Středoevropské devizové trhy
Středoevropské měny
Středoevropské měny dnes
Středoevropské trhy
Středoevropský region
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít