Pátek 27. květen 2022 16:45
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Swissquote Bank
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Fundamentální pozadí

img

EUR/USD: Čekání na rozhodující prezidentské debaty ve Francii a pokrok v mírových rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou

20.04.2022 Číslo 7 se ukázalo být tvrdým oříškem pro medvědy páru EUR/USD. Od minulého pátku se prodejci snaží prosadit pod hranicí 1,0800, ale marně – jakmile tuto úroveň supportu překročí, sestupná hybná síla odezní. Obchodníci berou zisky a otevírají dlouhé pozice, projevují nadměrnou opatrnost v oblasti dvouletých cenových minim. Výsledkem je, že pár ve skutečnosti čeká v rozsahu 100 bodů 1,0760-1,0860. Ceny jsou volatilní, pár se střídavě odráží od horní a spodní hranice koridoru.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.

01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
img

Pár GBP/USD se kvůli Baileyho "holubičím" tezím zhroutil

29.03.2022 Pár GBP/USD negativně zareagoval na holubičí a nerozhodné komentáře guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho. Před týdnem se kupující páru GBP/USD blížili k hranici 33. čísla, zatímco včera se pár propadl do oblasti 30. cenové hladiny. Oslabení britské měny se časově shodovalo s posilováním dolaru, který začal být znovu velmi poptávaný coby ochranný nástroj. Geopolitická nestabilita umožňuje dolarovým býkům zůstat nad vodou a ignorovat všechny ostatní fundamentální faktory. Libra ale Baileyho prohlášení ignorovat nemohla.
img

Glassnode: velcí investoři prodávají více bitcoinů

21.03.2022 Na 4hodinovém časovém rámci se technický obraz bitcoinu za poslední den nezměnil. Kryptoměna se stále nachází mírně nad formálním trojúhelníkem, ale zároveň nemůže pokračovat v růstu. Obecně se nachází uvnitř bočního kanálu 34 267–45 408 USD, což je důležitější bod. Ani v následujících dnech tedy nebude možné předpovědět, kam se bitcoin posune. Ani indikátor Ichimoku nyní neposkytuje žádné předpovědi, jelikož pohyb z posledních týdnů se velmi podobá flat trendu.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

Bitcoin na pozadí zvýšení sazeb Fedu mírně vzrostl

17.03.2022 Federální rezervní systém včera poprvé po třech letech rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 0,25 % a zároveň oznámil dalších 6 zvýšení v tomto roce. Jerome Powell navíc poznamenal, že hlavním cílem Fedu je nyní cenová stabilita, takže do boje proti vysoké inflaci se vrhají všechny prostředky a metody. Powell také poznamenal, že na příštím zasedání může být rozhodnuto o zahájení prodeje státních a hypotečních dluhopisů, kterých se v rozvaze banky nahromadilo téměř 9 bil. USD. Všechna tato opatření znamenají zpřísnění měnové politiky. Jak jsme již mnohokrát uvedli, jakékoli zpřísnění měnové politiky je potenciálně negativním faktorem pro kryptoměny a akciové trhy, stejně jako pro jakákoli jiná riziková aktiva. Včera však reakce trhů nebyla zcela jednoznačná. Bitcoin rostl, americký akciový trh rostl, dolar klesal. Domníváme se, že to zaprvé není zcela logické a zadruhé, že trh mohl zvýšení sazeb o 0,25 % získat zpět s předstihem, protože nikdo nepochyboval o tom, že ke zvýšení opravdu dojde. Nicméně pro bitcoin vše výše uvedené prakticky nemění obraz toho, co se děje. V roce 2022 Fed v každém případě zpřísní měnovou politiku. Jedinou otázkou zůstává, jakým tempem. Tak či onak však poptávka po rizikových aktivech může a měla by klesnout. To samozřejmě nyní neznamená, že by se měl bitcoin v příštích několika letech propadnout na 10 000 USD a obchodovat tam. Nicméně chceme upozornit na to, že fundamentální pozadí pro něj zůstává negativní.
img

EUR/USD. V centru pozornosti je opět geopolitika

21.02.2022 Makroekonomické základy konečně ustoupily do pozadí. Například dnes obchodníci páru EUR/USD ignorovali rozporuplné zprávy PMI. Indexy podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru (německém i celoevropském) se dostaly do "červené zóny", odrážející zpomalení v této oblasti ekonomiky. Ale v sektoru služeb byla naopak zaznamenána pozitivní dynamika, a to jak v Německu, tak v celé Evropě. Účastníci trhu však tomuto zveřejnění nevěnovali žádnou pozornost - pár dnes reaguje pouze na tok zpráv geopolitického charakteru.
img

EUR/USD. Mimořádné zasedání Fedu, geopolitika a projev Lagardeové

14.02.2022 Pár EUR/USD se dnes pomalu pokusil o korekci směrem vzhůru. Cena, která je zjevně pod tlakem, vykazuje nízkou volatilitu. Fundamentální pozadí z celkového hlediska prospívá americké měně, a tak se jako prioritní jeví scénář dalšího poklesu páru. Medvědi tohoto hlavního měnového páru stojí na straně rekordního růstu inflace v USA, růstu antirizikového sentimentu, posilování jestřábích očekávání ve věci kroků Fedu a současného zesilování holubičího sentimentu ve věci dalších kroků ECB. Kupující tohoto páru se mohou spoléhat jen na dočasné oslabení amerického dolaru, protože euro samo nemá téměř žádné důvody k růstu. Predikce obchodníků po výsledcích únorového zasedání ECB se minulý čtvrtek zhroutily, když byla Christine Lagardeová proti zpřísňování měnové politiky. Býci páru EUR/USD tudíž nedokázali z vlastních sil nic a musejí sledovat americkou měnu.
img

Souboj titánů: Dolarový král odchází do zákulisí a na pódiu září zlato. Past na býky, nebo udržitelný trend?

09.02.2022 Trhy se kvůli absenci silného katalyzátoru těžko rozhodují, hlavní měnové páry se nadále obchodují v rámci nedávných úrovní. Dolaru se nikdy nepodařilo získat zpět své postavení krále růstu, a to navzdory silným údajům o trhu práce, očekávané rekordní inflaci, jestřábímu postoji Federálního rezervního systému a růstu výnosů státních dluhopisů. Jeden by si řekl: no, a co je ještě potřeba k návratu k růstové dynamice?
img

EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu

27.01.2022 Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 26. ledna 2022

26.01.2022 Bitcoin v uplynulém týdnu udělal přesně to, co se od něj očekávalo. Lze připomenout, že stále očekáváme, že kryptoměna bude tento měsíc pokračovat v poklesu, protože fundamentální pozadí pro ni zůstalo velmi slabé a počítání vln naznačovalo další formování sestupné vlny c. Nyní je třeba doufat, že se celá sestupná část trendu ukáže jako třívlnová, a nikoliv pětivlnová. V prvním případě budeme moci počítat s ukončením poklesu poblíž 34 322 USD, které se kryptoměně právě včera nepodařilo prolomit, nebo poblíž 29 068 USD, což odpovídá minimu z loňského léta. Pokud současné počítání vln nenabude složitější podoby, pak má bitcoin dobrou šanci pokles zastavit.
img

Přehled páru GBP/USD. 19. ledna Nikoho nezajímá Bank of England, všechny zajímá rezignace Borise Johnsona.

19.01.2022 Měnový pár GBP/USD v úterý prolomil hranici klouzavého průměru. Zprávy o nezaměstnanosti a mzdách samozřejmě nelze považovat za důležité a britské statistiky nelze považovat za důležitější než ty americké. Jinými slovy, trhy mnohem pravděpodobněji a horlivěji zpracovávají americká data než ta britská. Skutečnost, že britské zprávy byly včera ignorovány nás nepřekvapuje. Z technického hlediska se již dva týdny schyluje k pádu britské libry. Připomeňme (a to je vidět na obrázku výše), že pár libra/dolar vykázal za poslední měsíc působivý růst, během kterého dokázal zdražit zhruba o 600 bodů.
img

AUD/USD. Australský dolar následuje svůj americký protějšek

18.01.2022 Americký dolar nadále postupně získává na síle a přepisuje výhled hlavních dolarových párů. Následuje výnosy státních dluhopisů, které naopak lámou několikaměsíční rekordy. Zejména výnos desetiletých státních dluhopisů dnes dosáhl ročního maxima (1,852 %), což odráží náladu investorů ohledně dalších kroků Fedu. Minulý týden, jen několik dní před oznámením "režimu mlčení", se mnozí představitelé Fedu vyjadřovali "jestřábím" tónem. Někteří z nich uvedli, že první kolo zvyšování sazeb by mělo být provedeno v březnu, zatímco jiní dodali, že očekávají tři nebo čtyři zvýšení do konce letošního roku. Vzhledem k tomu se americké akciové indexy dostaly pod tlak, zatímco výnosy státních dluhopisů začaly postupně (ale jistě) růst.
img

AUD/USD. Australský dolar nedokázal využít poklesu amerického dolaru

14.01.2022 Kupující na páru AUD/USD se chovají poměrně skromně a nerozhodně navzdory celkovému oslabení amerického dolaru. Za zmínku stojí, že americká měna klesla o více než 200 bodů v páru s frankem a librou, o téměř 300 bodů v páru s japonským jenem a o téměř 400 bodů s kanadským dolarem. Australská měna naopak v důsledku devalvace amerického dolaru vzrostla pouze o 100 bodů a růstový impuls se v tuto chvíli vlastně zastavil. Včera kupující AUD/USD zaútočili na oblast 0,73, ale dokázali otestovat pouze úroveň rezistence 0,7310 (horní linie ukazatele BB na denním grafu), načež ustoupili a klesli do oblasti 0,7280–0,7300.
img

EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu

13.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

Předpověď pro GBP/USD na 10. 1. 2022. Nové koronavirové antirekordy.

10.01.2022 Podle hodinového grafu pár GBP/USD v pátek provedl odraz od spodní hranice vzestupného koridoru a obnovil proces růstu ve směru korekční úrovně 76,4 % (1,3675), čímž rovněž dokončil uzavření nad Fibo úroveň 61,8 % (1,3576). Proces růstu tak může tento týden pokračovat. Euro a libra se nyní obchodují zcela odlišně, takže libra může klidně pokračovat v růstu, zatímco euro stojí měsíc a půl na jednom místě. Fixace kurzu páru pod vzestupným koridorem bude zároveň působit ve prospěch americké měny a začátku nového, možná dlouhodobého propadu k úrovním 1,3497 a 1,3418. Informační pozadí v pátek bylo téměř zcela totožné s párem euro/dolar. Ve Spojeném království nebyla žádná zpráva o inflaci. Ale každopádně se obchodníci dívali jen na americká data, takže dolar rostl stejným způsobem na základě slabých výplat v Americe. Všechny ostatní zprávy, i když byly také dost důležité, byly ignorovány.
img

GoldMan Sachs – 100 000 USD za minci; Peter Brandt – 30 000 USD za minci!

10.01.2022 Bitcoin během víkendu (kryptoměnový trh je otevřen) nevykazoval silné pohyby. V podstatě můžeme zaznamenat pouze druhý test úrovně 40 746 USD, který považujeme za velmi silný a dokonce trendotvorný. Jinými slovy, pokud bitcoin odolá náporu medvědů, může se vrátit do "býčího" trendu. Možná ne na dlouho, protože fundamentální pozadí stále není na straně bitcoinu, ale přesto. Pokud bude tato úroveň překonána, pak se otevře cesta až k úrovni 31 100 USD.
img

AUD/USD. Australský omikron a slibná zpráva ADP

07.01.2022 Australský dolar v páru s americkou měnou dnes aktualizoval dvoutýdenní minimum na úrovni 0,7147. Pár AUD/USD klesá již druhý den po sobě na pozadí všeobecného posilování dolaru a slabých pozic australského dolaru. Australský dolar je pod tlakem hned několika fundamentálních faktorů, které jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny. Na vině je omikron, který se v poslední době aktivně šíří napříč zeleným kontinentem. Vzhledem k převládajícímu fundamentálnímu pozadí je nyní riskantní hovořit o dlouhých pozicích: je vhodné využít pullbacků AUD/USD směrem vzhůru jako záminky k otevření krátkých pozic. Ve střednědobém horizontu zůstane pár pod tlakem, zejména pokud se zítřejší zprávy o nezemědělském sektoru ocitnou v zeleném pásmu. Vše se však bude řešit popořadě.
img

USD/CAD: Kanadský dolar čeká na páteční zprávy

05.01.2022 Kanadský dolar spárovaný s americkou měnou na konci loňského roku prudce posílil: za pouhých pár dní posílil CAD svou pozici o více než 200 bodů. Pár USD/CAD klesl z 1,2830 na 1,2620. Začátkem letošního roku však medvědi povolili. Tato skutečnost umožnila býkům páru vystoupat do oblasti 27. úrovně, v rámci které se nyní obchoduje.
img

Náhled na prosincové zasedání Fedu

15.12.2021 Na měnovém trhu se dnes očekává zvýšení volatility, protože Fed na konci americké obchodní seance shrne výsledky svého prosincového zasedání a oznámí své rozhodnutí o výhledu měnové politiky.Jedná se jednoznačně o nejdůležitější událost v životě dolarových párů. Dnešní verdikt Fedu může určit vektor pohybu americké měny na několik týdnů (nebo dokonce měsíců) dopředu. Obchodníci jsou na amerického regulátora příliš nároční: podle jejich názoru by členové výboru měli dnes nejen schválit předčasné ukončení QE, ale také oznámit dvojnásobné (nebo dokonce trojnásobné) zvýšení úrokové sazby během příštího roku. Takovým jestřábím požadavkům Fed zpravidla nevyhoví – alespoň ne v očekávaném objemu. Riziko oslabení amerického dolaru je proto dnes poměrně vysoké, a to i v případě, že Federální rezervní systém oznámí urychlení redukce stimulačního programu, což je velmi pravděpodobné. Toto rozhodnutí by mělo jít ruku v ruce s oznámením agresivního zpřísnění měnové politiky v roce 2022. Pouze v tomto případě bude americký dolar schopen zorganizovat další rozsáhlou rally.
img

GBP/USD. Libra a omikron.

09.12.2021 Pár GBP/USD včera aktualizoval další letošní cenové minimum. Je zajímavé, že hodnota libry klesla i na pozadí nejistých pozic americké měny. Dolarový index se po dočasném růstu znovu začal propadat, a odrážel tak slabou poptávku po americkém dolaru. Pár GBP/USD nicméně včera vykázal impulzivní pokles o 100 bodů, a to především kvůli devalvaci britské měny.
img

EUR/USD. "Jestřábí sbor" Fedu a faktor omikron

06.12.2021 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na hladině 1,1315, tedy o 100 bodů výš, než byla pondělní otevírací cena. To je pro jeho býky velmi malý úspěch, když uvážíme, že cena se během týdne "procházela" v širokém rozpětí, jehož spodní hranice odpovídala značce 1,1235 a horní hranice značce 1,1380. Jak vidíte, ani medvědi, ani býci nedokázali rozvinout pohyb dolů nebo nahoru. Obchodníci otevírali krátké pozice při prudkých vzestupech, respektive dlouhé pozice při poklesech ceny.
img

Přehled páru EUR/USD - 30. 11. 2021. Omikron přichází, ale devizový trh je stále klidný

30.11.2021 Měnový pár EUR/USD byl v pondělí upraven proti korekci. Co se stalo v posledních dnech? Evropská měna našla sílu získat zpět malou část dříve ztracených pozic a dostat se nad linii klouzavého průměru. To už na jednu stranu znamená úspěch, protože v posledních týdnech většinou klesal.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. 11. 2021. Uplynul rok a Velká Británie a EU jsou stále v jednání. Rétorika Maroše Šefčoviče se nemění.

25.11.2021 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pomalém a trvalém poklesu také ve středu. Navíc to začalo ráno, kdy ve Spojeném království nebyly žádné důležité publikace a události. Účastníci trhu se tak v zásadě nyní zaměřují na prodej eura a libry a také na nákupy dolaru. Aby se drželi této strategie, nepotřebují teď ani silný, nápomocný dolar, základ nebo makroekonomii. Britská měna tak pokračuje ve svém znehodnocování vůči dolaru a můžeme jen hádat, jak dlouho ještě bude pokračovat. Připomeňme, že po tři čtvrtletí roku 2021 projevoval pár libra/dolar neochotu klesat.
img

EUR/USD. Vlna covid-19 v Evropě, holubičí rétorika ECB a Powellovo nové funkční období

23.11.2021 Medvědí trend pokračuje: měnový pár EUR/USD se systematicky a konzistentně pohybuje směrem k základně 12. značky a aktualizuje roční minima. Momentálně se nejbližší úroveň supportu nachází na úrovni 1,1200 (spodní linie ukazatele Bollinger Bands na časovém rámci D1). Co se týče dlouhodobých vyhlídek, odborníci stále častěji volají po cíli na úrovni 1,10. Pár se propadá již pátý týden v řadě a impulzivně se propadl o téměř 400 b.
img

Graf dne: OIL.WTI (03.08.2021)

03.08.2021 Cena ropy se včera odpoledne propadla. Benchmarky Brent a WTI klesly o více než 3 % během dvou hodin. Jednoznačný důvod poklesu se hledá jen obtížně. Fundamentální pozadí pro nižší ceny je spojeno s šířením mutace Delta, která vede k zavádění nejen ekonomických restrikcí po celém světě a má negativní dopad na poptávku po ropě. Poslední zprávy z Číny a Austrálie jsou zvláště zneklidňující. Čína zavádí restrikce na cestování a části Austrálie se už týdny nacházejí v lockdownu. Nemocnice v Japonsku jsou přetížené, volná lůžková kapacita začíná docházet. Trhy se soustředí na pravděpodobnost podobného vývoje v Evropě a USA v následujících týdnech či měsících. V případě tohoto scénáře by se ropa mohla ocitnout pod sílícím tlakem.
C:\fakepath\forex-trader-12022021.jpg

Psychologie obchodního přístupu

12.02.2021 Jistě jste ve svém životě zaznamenali mnoho zkušeností s tím, že pokud jste něco dělali s nadšením a vášní, dařilo se vám v tom dosahovat znamenitých výsledků. Pokud jste naopak něco dělali s nechutí a vlastním sebezapřením, často to nepřinášelo ve výsledku žádné výraznější benefity. Jako trader jste si vybrali zajímavou a rozmanitou činnost, nicméně již od začátku byste se měli nadchnout pro všechny její aspekty, jako jsou obchodní plán, obchodní deník apod. Je potřeba znát své cíle a užívat si nejen jejich plnění, ale také plánování.
C:\fakepath\forex-trader.jpg

Čím jsou ovlivněny cykly na forexu?

04.12.2020 Nejúspěšnější obchodníci na forexu věří, že trhy mají své cykly. Cyklus na trhu je výsledkem lidského chování, které je vrozené. V důsledku toho se zdá, že se trendy na trzích opakují. Pokud obchodník dokáže tyto trendy zmapovat a předvídat budoucí pohyby, může se obchodování na forexu stát jeho živobytím. Klíčové je rozpoznání různých fází na trhu a především toho, ve které fázi trhu se právě nacházíme. V tomto článku vysvětlíme 4 různé fáze obchodního cyklu a podíváme se také na to, jak může obchodník použít tyto informace k uskutečnění ziskových obchodů.
C:\fakepath\tulipan.png

Tulipánová horečka roku 1637

10.07.2020 Jedním z nejvíce fascinujících aspektů lidského chování je naše tendence k pohlcení davem a následné ztrátě logického uvažování. Mnohokrát jsme tak nadšení, že náš smysl pro realitu a naše racionální myšlení je ohroženo. V tomto článku bude popsána jedna z prvních velkých bublin na finančním trhu - Tulipánová horečka. Historie se opakuje a lidská mentalita a uvažování se zdá být v čase neměnné. Čtěte tedy následující řádky pozorně a snažte se v nich hledat paralelu s dnešními bublinami na finančních trzích a najít poučení pro vaše obchodní seance.
Související klíčová slova: Psychologie | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Pullback | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | Britská libra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | XAU/USD | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bod | CCI | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Flat | Futures | G7 | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Korekce | Kotace | Kotovaná měna | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodník | Pozice | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena ropy | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Credit Suisse | Japonská měna | Obchodovat | Investiční banky | Investovat | Index cen | Index PPI | Obchodní seance | Index strachu | Swingové obchodování | BTC | Dukascopy | Wall Street Journal | Obchodníci | Aktivum | Delta | Index | Průlom | Volatilní | Analytika | Analýzy | Australská měna | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | Dnešní události | Dolar | Dukascopy Europe | Eura | Euro měna | Evropská měna | Forexu | Frank | Graf | Hodnota akcií | Ichimoku | Indikátor CCI | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Jádrová inflace | Komodita | Kurz libry | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomický kalendář | Měna dolar | Nemovitosti | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Benzín | Indie | MIC | Obchodní den | Range | Redukce | ROCE | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | QE | Komise | Federální rezervní systém | Velcí hráči | CNN | NATO | BBC | Zvyšování sazeb | Obchodníci na forexu | Brazílie | Úspěch | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Pád libry | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Nálada na trhu | Nejistota | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Měnová politika Fedu | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Institucionální investoři | Údaje o inflaci | Zvýšení volatility | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Jerome Powell | Růst bitcoinu | Altcoiny | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | Posilování dolaru | Projev Jeroma Powella | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Poptávka po dolaru | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Cena plynu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Makroekonomické statistiky | Obchodní přístup | Skalpování | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | Finanční svět | Britský premiér | Denní graf | Očekávání trhu | LPR | Vstup do LONG pozice | Nákupní příkazy | Lineární regrese | Medvědí signál | Objem | Bílý dům | Trh práce | Obrat trendu | Inflace v USA | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Studie | Bilance | Co bude | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Philip Lowe | Vyhlídky | Průzkumy | Federální rezervní banky | Americká data | Předpovědi | ADP | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Problémy | Růstový impuls | Cvičení | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | Míra | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Dolar roste | xStation5 | Andrew Bailey | Bydlení | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Washington | Von der Leyenová | RBA | Předběžné výsledky | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Koronavirus | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Hlavní úrokové sazby | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Dolarové páry | COVID-19 | Britské měny | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Výskyt koronaviru | Průměrná mzda | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Vývoj | Mzda | Restrikce | Program nákupu aktiv | Index strachu VIX | Mince | Medvědí trend | Další vývoj | Míra nejistoty | Důležitý support | Historie se opakuje | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Kongres | Komerční banky | Demokraté | Zápis z posledního zasedání | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Inflace zpomaluje | Izrael | Ekonomiky | Války | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | CBS | Ministři | Hlavní měnové páry | Úspory | Statistiky | Vzrušení | Nizozemsko | Debata | Posílení | Joe Biden | Cestování | Sazba Fedu | Pracovní síly | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Devalvace amerického dolaru | Politika centrální banky | Sektor služeb | Růst Bitcoinů | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Vrcholní představitelé | Proti trendu | JDE | Unie | Setkání lídrů | Gambling | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Členové Fedu | Skalpeři | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Tiff Macklem | Ukrajinský prezident | Pesimistické scénáře | Tulipánová horečka | Tulipánová mánie | Carolus Clusius | Tulipány | Pěstovat tulipány | Tulipánoví brokeři | Semper Augustus | Tulipánové cibule | Tulipánová aktiva | Kolaps na tulipánovém trhu | Nizozemská vláda | Životní úspory | Nový trend | Šance | Ceny | PlanB | Alternativa ke zlatu | Pár EUR/USD | Obnovení růstu | Alexandr Lukašenko | Philip Lane | Cenové hladiny | Kryptoměnový trh | Představitelé ECB | Typ obchodování | Brexitové dohody | Odborníci | Budoucí vývoj | Epidemiologické situace | Prezidentské kampaně | Biden | Lockdown | Americké měny | Epidemiologická situace | Embargo | Geopolitické faktory | Oslabování amerického dolaru | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Cykly na forexu | Rovnováha na trhu | Pohyb v rangi | Proražení | Odmítnutí ceny | Proobchodování | Očkování | Lael Brainardová | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Růst ceny | Dlouhodobé obchodování | CARA | Situace na trhu | Dialog | Kov | Sklapování | Obchodní přístupy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Sentiment investorů | Oživení americké ekonomiky | Ceny železné rudy | Nejvyšší růst | Krypto trh | Přeprodané oblasti | Cenové úrovně | Těžaři | Oslabení | První zvýšení sazeb | Tržní hodnota akcií | Těžaři bitcoinu | Trend klesající | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Jednotné měny | Dolar dnes | Odraz ceny | Spotové ceny | UST | Rada guvernérů | Americký trh | Mutace delta | Načasování | Rekord | Nedostatek zboží | Chování | Základní sazby | Cena kryptoměny | Signály Fedu | Esther Georgeová | Funkční období | Koronavirus ve Velké Británii | Společnosti | Opatření | Katastrofy | ANO | Vysoká poptávka | Etherea | Zvýšení základní úrokové sazby | Regrese | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Pravidla hry | Zdravotnictví | Pozornost | Dodávky z Ruska | Peter Brandt | Obchodník Peter Brandt | Stratégové | Tým InstaForex | Lockdowny | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | Skutečný výsledek | | Varianty covidu | Kmen omikron | Informace z kryptoměnového trhu | Hráči na trhu | Růst inflace v USA | Válka na Ukrajině | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Le Penová | Marine Le Penová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Fundamentální aspekty
Fundamentální data
Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální informace
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled

Následující klíčová slova

Fundamentální ukazatele
Fundamentální úrovně
Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální zprávy
Fundamentální zprávy z USA
Fundamenty
Fundamenty britské měny
Fundamenty s Jardou Tupým
Fundamenty Solana
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít