Čtvrtek 23. května 2024 23:08
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO sleva

Fundamentální pozadí

img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
img

USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!

20.05.2024 Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.05.2024 Také GBP/USD zahájil malou medvědí korekci, ale vzestupný trend zůstal neporušen. Dolar měl vlastně docela štěstí, že se ve čtvrtek nepropadl ještě hlouběji. Spojené státy zveřejnily několik nevýznamných zpráv, které se ukázaly být slabší, než se předpokládalo. Proto měl dolar ve čtvrtek důvod k poklesu. Na druhou stranu nebyl důvod, aby dolar klesl až tak hluboko, když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen odpovídal prognózám a inflace se téměř nezměnila, takže z této zprávy rozhodně nevyplynula, že by měl Federální rezervní systém okamžitě začít jednat o snížení sazeb. Připomínáme také, že britská ekonomika v posledních dvou letech téměř nerostla. Také ve Spojeném království, stejně jako ve Spojených státech, roste nezaměstnanost. Proto není možné říci ani to, že dolar klesá kvůli slabším údajům.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

17.05.2024 Pár EUR/USD zahájil mírnou korekci a v pátek může v tomto pohybu pokračovat. Pokles o 30–40 pipů není nic v porovnání s měsíčním obdobím vzestupného pohybu. Cena na první pokus nepřekonala hladinu 1,0888, což ale neznamená, že by býci opustili trh. Pár by ještě mohl stoupat. A hlavně, trh zůstává býčí a euro pokračuje v růstu, i když k němu nemá důvod. Současný pohyb může někomu připadat logický, zvlášť s ohledem na poslední makrodata z USA. To je skutečně zčásti pravda. Chceme ale všem připomenout podstatný fundamentální faktor, který by měl podnítit růst dolaru. Tím klíčovým bodem je fakt, že úrokové sazby Evropské centrální banky by se měly snížit už příští měsíc, zatímco sazby Federálního rezervního systému by se v dohledné době měnit neměly. Kromě toho účastníci trhu už nejsou nadšeni výkonností evropské ekonomiky. Proto se domníváme, že současný růst páru je nelogický. Neměli bychom ale očekávat sestupný trend, když se cena nekonsolidovala pod vzestupným kanálem.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. května (seance v USA)

17.05.2024 K úvodnímu otestování ceny na úrovni 1,0872 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem se, zejména vzhledem ke včerejšímu trendu, zdržel prodeje eura. Krátce poté došlo k dalšímu testu na úrovni 1,0872, když se ukazatel MACD zotavil z přeprodané oblasti, což umožnilo uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. K výraznému růstu však nedošlo a tlak na pár se vrátil. Na náladu na trhu měla negativní dopad absence statistik z eurozóny.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 17. května. Libra korigovala.

17.05.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek mírně klesl z týdenních maxim. Celkově nám středa a čtvrtek umožnily vyvodit téměř jednoznačný závěr o povaze jeho pohybu. Libra roste buď rychle a prudce, nebo pomalu a stabilně. V každém případě ale roste. Roste i tehdy, když k tomu nemá důvod. A když ho má, roste o to víc. Rozdíl úrokových sazeb mezi Bank of England a Federálním rezervním systémem, který se v letošním roce bude jen prohlubovat, není pro trh důležitý. Důležitý není ani fakt, že sazby Fedu, pokud opravdu začnou klesat, pak až na konci roku. Ještě méně důležitý je fakt, že se účastníci trhu mýlili, když očekávali 5–6 snížení sazeb v roce 2024.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky ze dne 16. května (americká seance)

17.05.2024 K prvnímu otestování ceny 1,2670 došlo, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což omezilo další potenciál poklesu páru. Z tohoto důvodu jsem se zvlášť proti trendu zdržoval prodeje. Krátce nato došlo k dalšímu otestování ceny 1,2670, když indikátor MACD oživoval z přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup. K výraznému růstu ale tentokrát nedošlo. Libře nepomohla ani absence statistik z Británie. Máme důležité údaje o počtu počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, nových stavebních povoleních a objemu stavebních povolení. Sledujte také změny v americké průmyslové výrobě. Silné fundamentální pozadí povede k dalšímu poklesu libry a růstu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a 2.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a obchodoval se ještě výše. Včerejšek potvrdil zřejmou skutečnost: trh začal interpretovat jakoukoli událost a jakoukoli zprávu ve prospěch eura. Na začátku tohoto týdne jsme zmínili, že euro pokračuje v růstu prakticky bez korekcí a trh všechny pozitivní zprávy pro americkou měnu jednoduše ignoruje. Ve středu jsme byli svědky stejné situace. EU zveřejnila poměrně neutrální zprávy o HDP a průmyslové výrobě. Druhý odhad HDP se nelišil od prvního a průmyslová produkce překonala odhady pouze o 0,1 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

16.05.2024 Pár GBP/USD v průběhu čtvrtka dál stoupal, ačkoli k tomu neměl důvod. Jak už jsme zmínili, zpráva o inflaci v USA ukázala mírné zpomalení, ale důležitější je, o kolik se inflace snížila, jaké vyhlídky přináší sazbě Fedu a nakolik skutečná hodnota odpovídala prognóze. Odpovědi na tyto tři otázky jsou jednoznačné. Inflace klesla o pouhých 0,1 %, což žádné perspektivy nepřináší, a prognózovaná hodnota také odpovídala skutečné hodnotě. Trh ale této drobné příležitosti využil k prodeji dolaru a nákupu libry. V uplynulých šesti měsících jsme opakovaně zmiňovali, že libra roste častěji, než by měla a trh interpretuje většinu makroekonomických a fundamentálních událostí ve prospěch britské měny. Včera jsme to viděli opět v plné kráse.
img

Výhled pro GBP/USD na 16. května. Libra opět roste

16.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Žádná událost nedokázala trh přimět k nákupu britské libry, protože jedinou středeční událostí byla zpráva o inflaci v USA. Tato zpráva nesloužila jako impuls k prodeji amerického dolaru. Celková inflace oproti předchozímu roku zpomalila v souladu s prognózou na 3,4 % a jádrová inflace zpomalila v souladu s prognózou na 3,6 % meziročně. V obou případech je současná úroveň inflace tak vysoká, že Federální rezervní systém stále nemůže o uvolnění měnové politiky ani začít diskutovat. Obě hodnoty inflace se shodovaly s prognózami. Přitom však ani jedna z hodnot nezaručuje, že inflace bude pokračovat v klesajícím trendu. Proto bylo nelogické, aby libra ve středu rostla. Koho to však překvapilo?
img

Výhled pro pár GBP/USD na 15. května. Trh se nezříká základní strategie týkající se libry.

15.05.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Britská libra je aktuálně v dalším bočním kanálu, tentokrát mezi úrovněmi 1,2445 a 1,2605, jak je jasně vidět v grafu. Současný růst by tedy neměl být považován za trend. Libra neposiluje bezdůvodně; v poslední době se už také několik měsíců obchoduje ve flat pásmu. Celkovým následkem jsou "nelogické nebo obchodníkům nevyhovující pohyby".
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.05.2024 Pár GBP/USD se i v úterý dál obchodoval směrem nahoru. Velká Británie včera zveřejnila tři zprávy, které byly docela zajímavé. Míra nezaměstnanosti byla horší, než se předpokládalo – pokud nebyla úplně katastrofální. Míra žádostí o podporu v nezaměstnanosti a výše mezd ale britskou libru podpořily. Mzdy vykázaly vyšší tempo růstu, než se očekávalo, což by mohlo negativně ovlivnit indikátor inflace. Britská libra nejdřív klesala, takže zjevně reagovala na špatné údaje o nezaměstnanosti. Ve druhé polovině dne byl zveřejněn americký index cen výrobců, který tlačil pár GBP/USD nahoru, i když by bylo logičtější, kdyby pár po této zprávě klesl.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.05.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. Růst byl mírný, ale stabilní, a takto je to téměř každý den. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro posiluje v průměru o 10 pipů denně při nízké volatilitě. Ačkoli tedy jednotná měna stále roste, roste poměrně málo. Pro investory je také těžké obchodovat intradenně a euro postrádá fundamentální podporu. A konečně, růst je součástí korekce.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.05.2024 Také v pondělí pokračovalo obchodování na měnovém páru GBP/USD o něco výše. Technický obrázek britské měny se však od eura poněkud liší. Britská libra se již dva týdny pohybuje ve flat rozpětí mezi 1,2457 a 1,2611. Toto flat rozpětí nemusí být v nižších časových rámcích zřejmé, ale při přechodu do grafů s vyššími časovými rámci se stává zřetelným. V blízkosti hladiny 1,2611 by mohl následovat medvědí obrat s poklesem o 150 pipsů. K tomu není zapotřebí žádných fundamentálních ani makroekonomických událostí, které by podpořily americký dolar, který by měl vůči libře posílit i bez nich.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí stále obchodoval pozvolna nahoru. Ve skutečnosti lze jen těžko mluvit o tom, že pár včera rostl, protože jeho volatilita činila jen asi 40 pipů a euro získalo jen 17 pipů. Mimochodem, toto množství není nic než typický tržní šum. Nicméně růstový trend zůstává už zhruba měsíc neporušený a je součástí korekčního růstu, protože předchozí pokles byl silnější. Stále tedy čekáme na konec této korekce a doufáme, že se obnoví klesající trend. Dál věříme, že euro nemá ve střednědobém horizontu důvod k růstu.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 14. května. Libra zůstává v novém bočním kanálu.

14.05.2024 Včera se pár GBP/USD postupně posouval nahoru poté, co se odrazil od úrovně 1,2445, kterou lze považovat za spodní hranici nového bočního kanálu. Jak už jsme dříve zmínili, linie indikátoru Ichimoku jsou na flat trhu slabé, stejně jako současný pohyb páru GBP/USD. Ať se na to díváte jakkoli, obchody jsou teď velmi obtížné a působí někdy až neprakticky. Libra se obchoduje líně, nelogicky a teď ještě ve flatu.
img

Plán obchodování EUR/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 EUR/USD v pátek nevykázal žádný zajímavý pohyb. Cena se pohybovala do strany a volatilita činila pouhých 30 pispů. Pár se stále drží uvnitř vzestupného kanálu, což svědčí o tom, že se býčí korekce nezměnila. Ta trvá již více než tři týdny a měla dávno skončit. Nejprve však Spojené státy neustále zveřejňovaly slabé zprávy (jako by to v Evropě bylo lepší...), poté si trh vyložil výsledky zasedání Bank of England jako jestřábí (i když to není úplně pravda), a tak euro spolu s librou posilovalo. Opět se objevují otázky ohledně logiky stojící za těmito pohyby. Je zřejmé, že euro by mělo klesat, protože existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka příští měsíc sníží klíčovou úrokovou sazbu. Dokud však nebudeme moci zaručit, že se cena pevně usadila pod vzestupným kanálem, nemůžeme hovořit o konci korekce.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 Pár GBP/USD v pátek vykázal volatilitu 40 pipů. Obecně vzato by náš článek mohl tímto konstatováním už skončit... Jestliže pár EUR/USD celý den přešlapoval na místě, pak pár GBP/USD byl v kómatu. A zatímco v Evropské unii nedošlo k žádným zajímavým událostem, ve Velké Británii byly zveřejněny zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které měly schopnost vyvolat pohyby na trhu. Ale ne, nic takového jsme neviděli. Pokud k nějaké reakci trhu došlo, byla jen sotva znatelná. Jak už jsme ale řekli, volatilita je v posledních měsících velmi nízká. Dosáhnout zisku na takovém trhu vyžaduje velké úsilí. Všimněte si také, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu, jenže v pátek ho konečně měla, a přesto se rozhodla zůstat na místě.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.05.2024 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni, přestože libra měla více důvodů k poklesu. Bank of England ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny, avšak guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil její případné snížení v červnu. Bailey také naznačil vyšší pravděpodobnost pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky, avšak inflace ve Velké Británii klesá, což centrální bance umožňuje začít o snížení sazeb diskutovat. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že dva členové MPC hlasovali pro snížení sazeb. Podle našeho názoru se jedná o medvědí faktory pro britskou měnu, což ukazuje, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu. Britská měna však během posledních šesti měsíců často vykazovala nelogické pohyby. Na to si již všichni zvykli.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 10. května. Britská libra neuspěla. Nebo to prostě odmítla.

10.05.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil pokračovat v pohybu dolů. Trh se nejspíš domnívá, že mu stačilo dva dny obchodovat medvědí pozice, a otevírání short pozic na základě smíšených údajů z Bank of England považoval za nepatřičné. Vše kolem zasedání BoE bylo podle našeho názoru vcelku jasné. Inflace ve Spojeném království zpomaluje, ekonomika stagnuje, BoE informovala trhy o ochotě přejít k uvolnění měnové politiky v roce 2024, guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil snížení sazeb ani na příštím zasedání a dva členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali pro snížení sazeb. Nakolik holubičí musejí být výsledky, aby trh začal prodávat libru? Nebo snad někteří účastníci trhu čekali, že centrální banka začne snižovat sazby v květnu, kdy inflace přesáhne 3 %? Čekali a pak byli zklamáni.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.
img

Plán obchodování EUR/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu stagnoval. Volatilita za celý den činila pouze 22 pipsů. Bylo zřejmé, že pro obchodníky nemá smysl vstupovat do trhu s takovými pohyby. Obecně se pár stále nachází v rostoucím kanálu, což znamená, že pár bude ve střednědobém horizontu nadále procházet korekcí. Všimněte si, že veškerý pohyb páru směrem vzhůru byl v posledních týdnech součástí korekce. Pokud se však kotace neusadí pod kanálem, neměli by začínající obchodníci očekávat, že se euro vydá směrem dolů. Tento týden byl pár při absenci fundamentálního nebo makroekonomického pozadí v podstatě bez pohybu. Proto není důvod očekávat silné pohyby.
img

Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny

09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
img

Plán obchodování EUR/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 EUR/USD v pondělí nevykázal žádné zajímavé pohyby. Během dne došlo k jednomu pokusu o obchodování na vyšší úrovni, který však rychle vyšuměl. Celková volatilita dne činila 35 pipsů, takže jsme byli svědky dalšího "nudného pondělí". Obchodníkům se ani na druhý pokus nepodařilo překonat hladinu 1,0785, což dává naději na ukončení býčí korekce, která se táhne již příliš dlouho. Existovaly k tomu zcela konkrétní a rozumné důvody, neboť Spojené státy v posledních dvou týdnech zveřejňovaly neuspokojivé makroekonomické údaje. Zasedání Federálního rezervního systému se však zdálo být více jestřábí, než si mnozí účastníci trhu mysleli. Předseda Fedu Jerome Powell otevřeně naznačil, že se snížení sazeb nechystá. Sazba proto zůstane na svém maximu delší dobu. To je pro americkou měnu býčí faktor.
img

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst

07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.
img

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy

07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal nepoctivé pohyby. Nejprve trh ignoroval všechny "důležité" americké zprávy. Zadruhé, cena nejprve konsolidovala pod vzestupným kanálem a poté zahájila nový pohyb vzhůru. Zatřetí, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nelze považovat za holubičí, ale dolar přesto klesl. Začtvrté, pár se celý den pohyboval ve flat rozpětí. A nakonec volatilita – na to, že se jednalo o den se čtyřmi významnými zprávami a zasedáním FOMC, byla nízká.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 30. dubna. Další bezdůvodný růst libry

30.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve vzestupném pohybu. Libra neměla jiný důvod k růstu než fakt, že je v novém vzestupném kanálu, který se vytvořil v hodinovém časovém rámci. Zpočátku byl pohyb nahoru z technického hlediska konzistentní. Každý instrument občas musí projít korekcí. Býčí korekce ale zůstává už týden nedotčená a pár během tohoto období vzrostl o 270 pipů, zatímco celý předchozí úsek poklesu činil 410 pipů. Pro nedávný pokles existovaly vcelku podstatné důvody, ale pro současný růst (zvlášť v pondělí) neexistovaly prakticky žádné.
img

Plán obchodování GBP/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár GBP/USD v pátek také klesl, ale tento pohyb neměl výrazný dopad. Z technického hlediska zůstává klesající trend neporušený, zatímco pár prochází korekcí. Korekční fáze by mohla v pondělí skončit. V současné době neexistují kromě úrovní žádné jasné technické reference. Korekce je příliš slabá na to, aby se vytvořila trendová linie, a klesající trend je příliš krátkodobý na to, aby se vytvořila trendová linie. Proto se libra pohybuje opatrně, což obchodníky při otevírání obchodních pozic pochopitelně příliš nenadchne.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 25. dubna. Dolar může začít zlevňovat na konci roku, po nástupu Trumpa

25.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Indexy podnikatelské aktivity v Evropské unii a Spojených státech vyvolaly o několik dní dříve výrazný pokles dolaru, i když jsme tak silnou reakci trhu nečekali. Tato "silná reakce" však činila celkem 73 bodů volatility páru, což není příliš mnoho. Nicméně na pozadí denních výkyvů v rozmezí 40–50 bodů se i takový pohyb zdál působivý.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár GBP/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve středu trh neměl důvod libru nakupovat. Americká zpráva o zboží dlouhodobé spotřeby byla o něco lepší, než se předpokládalo. Pár však stále prochází korekční fází, takže libra může ještě nějakou dobu posilovat. Hlavní je, aby se nevrátila na začátek, kde by se pár ocitl v bočním kanálu 1,25–1,28.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 25. dubna. Připravuje se libra na růst?

25.04.2024 Pár GBP/USD ve středu vykazoval velmi slabou volatilitu, ale ke konci dne chtěl očividně pokračovat v pohybu nahoru. Jak jsme už dříve zmínili, je logické, že pár prochází korekcí a ta ještě neskončila, protože trvá jen pár dní. Britská libra dostala předevčírem silnou podporu v podobě obstojných zpráv o údajích PMI ve Velké Británii a slabých v USA. Ve středu nic takového neměla, ale pár může dál korigovat nahoru z technických důvodů. Z dlouhodobé perspektivy očekáváme stejně jako dřív delší pokles britské libry.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 24. dubna. Libra oživila

24.04.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný růst. Libru podpořilo makroekonomické pozadí. Nelze sice říct, že by ji podpořilo úplně, ale tři ze čtyř zpráv přesto vyzněly v její prospěch. Britský PMI ve službách rostl silněji, než se očekávalo, zatímco oba americké PMI vykázaly slabé výsledky. Proto bylo naprosto logické, že pár v úterý stoupal.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 18. dubna. Údaje o inflaci na libru nezapůsobily

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Volatilita zůstává slabá a obchodníci si po opuštění 4měsíčního bočního kanálu oddechli. Cena je aktuálně 80 pipů pod kanálem, ve kterém strávila téměř půl roku. Proto stále očekáváme pokles libry a bereme na vědomí, že v posledních třech měsících byl vždy důvod k prodeji libry.
img

GBP/USD. Korekce, nebo obrat trendu?

18.04.2024 Pár GBP/USD ukazuje, že je ochoten bojovat, protože se snaží zahájit býčí korekci. Býci spoléhají nejen na slabost dolarů, ale i na zprávu o inflaci ve Spojeném království. Fakt, že inflace neklesla podle očekávání, umožnil býkům dotlačit pár až k hranicím oblasti 1,25, i když libra podle mého názoru nemá důvod držet vzestupný trend. Na jedné straně všechny složky inflačních údajů vyšly v "zelených číslech". Na druhou stranu ale inflace ve Velké Británii dál zpomaluje.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Pár EUR/USD v úterý nedokázal prodloužit klesající pohyb, ani zahájit býčí korekci. Volatilita zůstala druhý den po sobě nízká, a to navzdory makroekonomickým událostem a fundamentům. Zveřejněny byly konkrétně indexy ekonomických očekávání institutu ZEW v eurozóně. Jak jsme už zmínili, tyto zprávy byly považovány za druhořadé a neočekávalo se, že by měly ovlivnit pohyb páru. A opravdu to tak bylo. Dále vystoupila představitelka Federálního rezervního systému Mary Dalyová, která uvedla, že snížení úrokových sazeb v USA "není urgentní" a že úrokové sazby začnou klesat, až se inflace přiblíží k cílové úrovni.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 17. dubna. Libře hrozí, že znovu upadne do kómatu

17.04.2024 Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou, ale stále směřoval dolů. To je jediná věc, která je v tuto chvíli povzbudivá. Připomeňme, že libra se už dlouho drží v bočním kanálu a teprve minulý týden se z něj dokázala vymanit. Teď má jen jednu cestu – dolů. Trh se dlouho zdržoval prodeje britské libry, ale teď už nemá důvod v tom pokračovat. Americké makroekonomické pozadí je (stejně jako dřív) mnohem silnější než britské a Bank of England může začít snižovat klíčovou sazbu ještě před Federálním rezervním systémem, čemuž se na začátku letošního roku dalo jen velmi těžko uvěřit. Z technického hlediska přetrvává ve všech časových rámcích klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár EUR/USD se v posledních měsících vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu – nízké volatilitě. Všimněte si ale, že přetrvává klesající trend, býčí korekce byla po třídenním propadu poměrně slabá a euro ke konci dne ještě víc oslabilo. Trh se tak po poklesu z minulého týdne ani nezastavil a v pondělí začal znovu prodávat euro.
img

Přehled páru EUR/USD. 16. dubna. Jednoduše: ECB v červnu sníží sazby

16.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí po bláznivé druhé polovině minulého týdne znovu obchodoval ve velmi pomalém režimu a s nízkou volatilitou. Trh se samozřejmě uklidnil po zprávě o inflaci v USA, která vykázala růst o 3,5 %. Připomeňme, že inflace je pro Fed hlavním indikátorem při rozhodování o měnové politice. Nezáleží na očekáváních trhu, na prognózách odborníků, na počtu pracovních míst mimo zemědělství, ani na míře nezaměstnanosti. To je třeba pochopit, protože mnoho obchodníků se už několikrát zmýlilo, když očekávalo uvolnění politiky nejprve v březnu a pak v červnu.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 16. dubna. Libra čeká na údaje o inflaci

16.04.2024 Pár GBP/USD se pokusil zahájit býčí korekci, ale šlo jen o menší pohyb. Mluvit o tom, že libra nevykazuje růst, může vypadat zvláštně. Britská libra během posledních 6–8 měsíců velmi rychle stoupala. Čtyřměsíční flat ale nakonec skončil a pár teď míří hlavně dolů. V pondělí byla v USA zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která výrazně předčila očekávání. Jednalo se o další americkou zprávu, která byla nakonec silnější, než trh očekával, a která dokazuje sílu americké ekonomiky navzdory vysokým sazbám Federálního rezervního systému.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨
img

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB

12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 12. dubna. Libra znovu nedokázala opustit totéž pásmo.

12.04.2024 Pár GBP/USD se znovu pokusil usadit se pod úrovní 1,2516, kterou lze v grafu 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Zaznamenali jsme pokus o průraz této úrovně, ale byl spíš jen na oko. Předchozího dne se zdálo, že aby se medvědi vymanili ze 4měsíčního flatu, potřebují udělat ještě jeden malý krok, ale i to bylo nakonec nad jejich síly. Takže i poté, co pár ve středu klesl o 200 pipů, přetrvává flat a může to tak být neomezeně dlouho. Možná i další čtyři měsíce.
img

Přehled páru EUR/USD. 11. dubna. Trh po zprávě o inflaci nevydržel.

11.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční evropské obchodní seance obchodoval ve známých kolejích s minimální volatilitou. Během americké seance se ale propadl. Pochybovali jsme, že trh zareaguje na zprávu o inflaci v USA logicky, ale spravedlnost zvítězila. Inflace v USA v březnu nejenže vzrostla, ale také překonala i ty nejpesimističtější prognózy. Co z toho vyplývá? Snad jen to, že Fed v dubnu upustí od snižování sazeb, a v červnu dokonce od uvolnění měnové politiky. Ale to jsme probírali už mnohokrát.
img

Výhled pro GBP/USD na 11. dubna. Libra se propadla o 200 pipsů, ale stále zůstala ve flatu

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD ve středu vykázal výrazný pohyb směrem dolů. Ten byl tak silný, že cena současně prorazila trendovou linii, linie indikátoru Ichimoku a úrovně 1,2605 a 1,2620. Takový pohyb jsme již dlouho neviděli, ale na celkový technický obraz to nemělo téměř žádný vliv. Do konce obchodního dne pár klesl na úroveň 1,2516, kterou lze ve 24hodinovém časovém rámci považovat za hranici bočního kanálu. Dokud tedy nepotvrdíme, že cena tuto hranici úspěšně překonala, neměli bychom očekávat, že pár zrovna zahájí klesající trend. Bohužel ani včerejší pokles v tuto chvíli nezaručuje obrat trendu. Pár by se mohl snadno odrazit od hladiny 1,2516 a zahájit nový pohyb směrem k horní hranici bočního kanálu – úrovni 1,2800.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí mírně vzrostl, což pro technický obraz nemá valného významu. Všimněte si, že hlavním bodem je flat v časovém rámci 24H. Není to tak dávno, co se cena obrátila poblíž spodní hranice bočního kanálu na úrovni 1,25–1,28, takže teď v průběhu několika týdnů možná uvidíme stabilní pohyb nahoru k úrovni 1,2800. Připomeneme ale, že pohyby v rámci bočního kanálu jsou chaotické a nelogické. Minulý týden se libra obchodovala směrem nahoru, ačkoli téměř všechny fundamentální a makroekonomické faktory podporovaly dolar.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí vrátil ke svému obvyklému způsobu pohybu na pozadí nízké volatility. Obecně platí, že pokud pravidelně pozorujeme nízkou volatilitu i ve dnech, kdy je silné fundamentální pozadí, co bychom asi tak mohli říci o pondělcích, kdy obvykle nebývají zveřejněnovány žádné zprávy ani údaje? Včera byla zveřejněna zpráva o německé průmyslové výrobě, která dopadla lépe, než se předpokládalo. Možná právě kvůli tomu euro vzrostlo o zhruba 20 pipsů. Potřebujeme však vědět, kterým směrem se cena pohnula a jak silné pohyby to jsou. Pokud by pár vykazoval slabé pohyby, pak by z něj nebylo možné vytěžit zisk bez ohledu na to, kterým směrem se pár vydal.
img

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit

08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle

08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 5. dubna. Libra udržela čtyřměsíční flat

05.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal mírný růst. Jak už jsme uvedli v článku o páru EUR/USD, tento pohyb nemá žádné fundamentální ani makroekonomické opodstatnění. Jestliže to ale v případě eura vypadá zvláštně, v případě libry jsme si na to za poslední 4 měsíce zvykli. Britská libra se dál obchoduje do strany mezi úrovněmi 1,2500 a 1,2800 a neklesá, ani když k tomu má vážný důvod. Každým dnem jsme čím dál víc přesvědčeni, že za britskou měnou stojí neznámá síla, která jí brání pokračovat v downtrendu. Klidně to může být Bank of England.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu

05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.
img

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.

04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.
img

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí

04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.
img

EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Přehled páru EUR/USD. 2. dubna. ECB může v roce 2024 snížit sazby dvakrát tolik co Fed.

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval většinou s nízkou volatilitou a mírně klesajícím trendem. Nejvýznamnější událostí pondělka byl index nákupních manažerů ISM v americkém zpracovatelském průmyslu, který byl zveřejněn později během dne, ale pohyb páru v rámci dne evidentně neovlivnil. Z našeho pohledu došlo v pondělí k jiné, mnohem významnější události, i když bylo zpočátku těžké ji rozeznat. Nejdřív ale krátce k historii.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů s mírně vyšší volatilitou, než jakou jsme v průměru pozorovali minulý týden. Americký index nákupních manažerů ISM ve zpracovatelském průmyslu podpořil dolar. Všimněte si, že se jedná o domácí ukazatel, který je pro americký trh a dolar důležitý. Jelikož byla jeho hodnota nad očekávání vysoká a nad úrovní 50, zpráva dolar posílila. A nutno dodat, že víc, než jsme předpokládali.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky

27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami

27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí

26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024

25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval směrem nahoru, i když ve srovnání s párem EUR/USD měl ještě méně důvodů k růstu. Vzestupný kanál v hodinovém časovém rámci jasně ukazuje, že cena pět dní roste bez výraznějšího pullbacku. Ve čtvrtek prorazila a překonala úroveň 1,2787, která déle než tři měsíce sloužila jako horní hranice bočního kanálu. Je tedy velmi nadějné, že v časovém rámci 24H konečně uvidíme konec bočního pohybu. V tom případě by se ve střednědobém horizontu pravděpodobně mohl obnovit vzestupný trend.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Pár USD/JPY ovládá nejistota

05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
img

AUD/USD: Australský dolar následuje dolar

01.03.2024 Australský dolar v páru s americkou měnou tento týden aktivně ztrácí půdu pod nohama. Poprvé za poslední tři týdny převzali iniciativu medvědi na AUD/USD a způsobili obrat. V důsledku toho pár klesl do oblasti 64. čísla.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
img

EUR/USD: Růstovému impulsu nelze věřit

27.02.2024 Na začátku nového obchodního týdne převzali nad párem EUR/USD opět kontrolu kupující a směřují k hladině rezistence 1,0890 (spodní linie cloudu Kumo na denním grafu). Připomeňme, že minulý týden se obchodníci pokusili tento cíl otestovat, ale zastavili se na úrovni 1,0889, načež iniciativu převzali prodávající. Svůj úspěch si však nedokázali udržet a páteční obchodování uzavřeli na úrovni 1,0821.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

USD/JPY. Falešný manévr

16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.
img

Zlato kleslo pod psychologickou hranici 2 000 dolarů

15.02.2024 Zpráva o spotřebitelské inflaci ve Spojených státech, která byla zveřejněna v úterý a která byla silnější, než se očekávalo, potvrdila očekávání trhu, že Federální rezervní systém ponechá úrokové sazby na vysoké úrovni. V důsledku této zprávy došlo k poklesu žlutého kovu. Kombinace určitých faktorů však zlatu poskytuje určitou podporu a pomáhá omezit maximální pokles.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu

12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

Bitcoin konsolidoval nad úrovní 44 000 USD: obnovila se býčí rally?

09.02.2024 Bitcoin se poslední týden a půl nacházel ve fázi konsolidace, přičemž cena byla uzamčena v úzkém rozmezí 40,5–43,4 tis. USD. Během tohoto období cena fluktuovala kolem 1 % a obchodní aktivita nepřesáhla 25 mld. USD. Různé kategorie investorů mezitím pokračovaly v aktivní akumulaci BTC mincí, ale nebyla patrná jasná důvěra v býčí vyhlídky této kryptoměny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.
img

Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky

09.02.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
img

Výhled pro GBP/USD 8. února. Libra vystřelila na důležitou úroveň rezistence

08.02.2024 GBP/USD se ve středu obchodoval s jasnou pozitivitou. Pokud se euro posouvalo nahoru postupně, pak britská libra významně vzrostla a už se zotavila z přibližně 50 % svých ztrát z propadu na konci minulého týdne a na začátku tohoto týdne. V současné době se cena přiblížila linii Kijun-sen na 4hodinovém grafu – pamatujme na to, že tato linie je poměrně silná. Flat trend skončil, takže můžeme očekávat odraz od kritické linie a možná pokračování downtrendu.
img

Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje

08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a den zakončil poblíž úrovně 1,0781. Odraz od ní by mohl znovu vyvolat pokles – čistě z technických důvodů. Jak ukazuje klesající trendová linie, přetrvává klesající trend. Zkušení i začínající obchodníci tak mohou očekávat další pokles eura.
img

Klíčové události 8. února: fundamentální analýza pro začátečníky

08.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA. Kromě této druhořadé zprávy nebudou obchodníci věnovat velkou pozornost ničemu v USA, Velké Británii, Německu ani Evropské unii. Budeme tedy nejspíš svědky nízké volatility a velmi pomalého pohybu obou párů.
Související klíčová slova: Objem HDP | Silvergate Capital | Komplexní analýzy | Cenový kanál | Cena libry | Uvolněné měnové politiky | Celkový zisk | Dlouhé pozice | Dukascopy | Války | Zveřejněné údaje | Vývoj | Data z trhu práce | TD Securities | Globální růst | Volatilní | Zdražovat | EUR | Bundesbank | Plán obchodování EUR/USD | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Surová ropa | Australský dolar | Snížit úrokové sazby | Jestřábí tlak | Hlasovací právo | Take Profit | Michael Barr | Očekávání | Korelace | Bezpečný přístav | Evropské centrální banky | Pozitivní signál | AUD/NZD | EUR/JPY | Cenové úrovně | Příležitost k nákupu | Americký akciový trh | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Tulipánová horečka | Britská centrální banka | DXY | MACD | Potenciál | Support | Chování | Podnikatelské aktivity | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Volatilita páru EUR/USD | Nejdůležitější ekonomické události | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | Flat pattern | Trh s dluhopisy | Měnový pár GBP/USD | Experti | Rekord | Nižší sazby | Rostoucí ceny ropy | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Mário Centeno | Černé labutě | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Evropské PMI | GBP | Management | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Von der Leyenová | Obchodování britské libry | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Strach | Kansas City | COT report | Akcie společnosti | Krátká pozice | Události v eurozóně | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Denní rutiny | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Výnos | Velcí investoři | DAI | Maloobchodní tržby | FTX | RBC Capital | Obchodování GBP/USD | IHNED | BreakEven | Delta | XAU/USD | SMA | Šéf Fedu | Rozhodnutí o sazbách | Index DOW | Zvýšení sazeb Fedu | Sentiment investorů | Nemovitosti | Měna dolar | Zvýšení dluhového limitu | Základní pravidla | Zasedání centrálních bank | Fundamentální analýza pro začátečníky | Americké centrální banky | Americké ekonomiky | Finanční instituce | Způsob obchodování | Současný trend | Standard & Poor's 500 | Plány | Index DXY | Cestování | Makroekonomické statistiky | Ceny ropy | Sentiment na trhu | JPY | Spotřebitelské inflace | Odhad HDP | Raphael Bostic | Posilování dolaru | Le Penová | FTT | Zprávy o nezaměstnanosti | Peníze | Rezistence | Výhled do budoucna | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | FedWatch | Boj s inflací | Francie | Výborné vyhlídky | Dosáhnout zisku | Kupující | Kabinet | Doporučení k obchodování | Nasdaq Composite | Prognóza | Tulipánoví brokeři | Pozitivní zprávy | Histogram | Prezidentské kampaně | Japonské vlády | Měnová politika Fedu | Plyn | Snížení produkce ropy | Nikkei | Stochastický | Zisk z obchodu | Představitelé ECB | Medvědí signál | PlanB | Ropa WTI | Obchodní transakce | John Williams | Tiff Macklem | Výrobní sektor | Brexit | Odmítnutí ceny | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Dolar roste | Americký prezident Joe Biden | Přehled měnového páru | Myšlení | Odliv kapitálu | Členka rady guvernérů | Proražení | Proobchodování | Britský premiér | Jednotné měny | Futures | Anglie | Průzkum | Mark Cuban | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | Mary Dalyová | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Kroky Bank of England | Unie | Představitelé Fedu | Kryptoměny bitcoin | Zpráva | ISM pro sektor služeb | Aktivita investorů | Ekonom ECB | Zasedání FOMC | Skutečný výsledek | Kapitál | Údaje ISM | Základní pravidla systému obchodování | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Válka | Analýza makroekonomických zpráv | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Obchodní týden | Nadšení | Bankroty | 1 milion | Stratégové | Těžaři bitcoinu | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Bydlení | Vysoké inflace | Snižování sazeb | Jestřábí postoj | Makrodata | Cena ropy brent | Inflace v eurozóně | Investoři | Obchodní deník | Finanční služby | Nejistoty | Posílení libry | Předseda sněmovny | Investiční | Evropská měna | Německý PMI | Index PPI | Obchodní plán | Epidemiologická situace | Jádrový index | Zisk | Bank of England | Outsider | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Obchodní války | Očekávání analytiků | Zápis z posledního zasedání | Nomura | Funkční období | Sestupný trend | Analýzy | Doporučení | Zasedání Evropské centrální banky | Propad | Bitcoin | Demokraté | Hlavní události | High | Pokles libry | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Zájem o dolar | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Obchodování | Americká centrální banka | Rekordní růst | Jak trh reaguje | James Bullard | Pokles ceny | Oznámení | ZEW | Devalvace | Rollback | Britská měna | Covid | Prezident | Míra zisku | Rostoucí trend | Deflace | Růst inflace | Hypotéza | Evropský parlament | CME FedWatch Tool | Nejdůležitější události | Americká banka | Prognóza Fedu | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Nerozhodnost | Euro měna | Růst výnosů | François Villeroy de Galhau | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Boris Johnson | Klesající trend | Prezident Fedu v Dallasu | Inflační tlaky | Budoucí vývoj | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Silný dolar | Retracement | Nejistota | JDE | Výhled pro GBP/USD | Stimulační opatření | Tvůrci trhu | Objem | Zvyšování mezd | Signály Fedu | Federální rezervní systém | Heiken Ashi | Tvrdohlavost | Trendová čára | Národní měny | Regulátor | Kryptoprůmysl | Hlavní indexy | Dolarové páry | Digitální zlato | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba | The Guardian | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Studie | CME FedWatch | Joachim Nagel | Tržní hodnota akcií | Průraz | Cena plynu | Kansas | Ministerstvo obchodu USA | Deficit | Kolaps | Reakce trhu | Ceny domů | CME | Současná situace | Evropa | Nárůst cen ropy | Úspory | Změny na trhu | Jackson Hole | Ukrajina | Jednání FOMC | Zadlužení | Index výrobních cen | Otevření obchodu | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Dnešní růst | Další růst | Index Dow Jones Industrial Average | Představitel Fedu | Technické analýzy | Mexiko | Euro dnes | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Obchodníci | ProCent | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Představitel ECB | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Býčí signál | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | BBC | Kongres | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Negativní dopad | Zvýšená volatilita | Kov | Inflace zpomaluje | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Komise | Výkyvy | Měnové intervence | Výrazný růst | Fed | Trading | Korekce | Uzavření obchodu | Vývoz ropy | Upozornění | Sazby daně | Money management | Downtrend | Sázení | Konkurenceschopnost | Posílení dolaru | ANO | Dolar australský | Příležitosti | Data z USA | Odhad růstu HDP | Členové Fedu | Sell | Americký trh | Long pozice | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | PMI ve výrobě | Skalpeři | Oblast supportu | Makroekonomika | Trendové linie | Komodita | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Centrální banka | Hang Seng | Andrew Bailey | Významné zprávy | Dlouhodobé obchodování | QE | Fundamentální hodnota | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Pohyb měnových párů | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Setkání lídrů | Obchodovat | Oscilátor | Pád libry | Růst bitcoinu | Obchodování Bitcoinu | Pokles dolaru | Zvýšené úrokové sazby | Komuniké | Ichimoku Cloud | Nárůst objemů | Daňová sazba | Optimistický sentiment | Nízká volatilita | Cena kryptoměny | Guvernér | Reuters | Obchodovat intradenně | Vybrat zisk | Prodávající | Ceny benzínu | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Příležitost k prodeji | Evropská unie a Spojené státy | Libra šterlinků | Předseda | Růstový potenciál | Utahování měnové politiky | Ziskové obchodování | Sazby Fedu | Růstový impuls | PCE inflační index | Americký regulátor | Ropa | Německý ministr zdravotnictví | Evropská unie | Cvičení | Příkaz | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Fáze růstu | Shanghai Composite | Payrolls | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Rekordní inflace | Centrální banky | Životní úspory | Tulipánová mánie | Klid | NATO | Potenciál dalšího růstu | Pohyby na trhu | Ztráta | Dlouhodobé obchody | Hodnoty měny | Květnová inflace | Nový rekord | Cena | Investiční banky | Dlouhodobý support | Zasedání RBNZ | Růst ekonomiky eurozóny | Izrael | Nálada na trhu | MUFG | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Reserve Bank of New Zealand | Agentura Bloomberg | Tipy pro obchodování | Pokles | Index PCE | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Holubičí postoj | Centrální banka Nového Zélandu | Cenové minimum | Restrikce | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Tržní očekávání | Situace na trhu | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Swingové obchodování | Rada guvernérů | COVID-19 | BoE Andrew Bailey | Úrovně supportu | Regulátoři | Problémy | Tempo poklesu | Úroveň supportu | Index cen | Pablo Hernández de Cos | Příkaz stop-loss | Pracovní síly | Daně | Kryptoměna | Epidemiologické situace | Pokles indexu | Lockdowny | Momentum | Manufacturing PMI | Daně z příjmů | Zisky | Měnová intervence | Signature Bank | Globální ekonomika | Zavedení cel | Toyota | Společná měna | Cena zlata | Pullback | Euro | Vývoj měnového páru GBP/USD | Přeprodané zóny | Rovnováha na trhu | Růst cen | RSI | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Debata | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Omezení dodávek | Stres | Informace z kryptoměnového trhu | Marine Le Penová | Zprávy z USA | Globální poptávka | Snížení úrokových sazeb v USA | ROCE | Kanadský dolar | Line | Peter Kažimír | Průměrná mzda | Důvody pro posílení | Krypto trh | Bollingerova pásma | Short pozice | Omikron | Obchodní aktivita | Hospodářský růst | Růst dolaru | Prezident Fedu | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Tržní šum | Velký zisk | WTI | Bod | Redukce | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Index amerického dolaru | Americká měna | Denní graf | Saúdská Arábie | GlassNode | Omezení těžby | OCI | Cena ropy | Peter Brandt | Falešný signál | Inflace v listopadu | Poslední obchod | Předběžné výsledky | Glassnode | Euro-dolar | USD/CAD | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Mario Centeno | Signály | Intradenní pohyby | Bank of Canada | Statistiky | Past na býky | Úrovně rezistence | Liz Trussová | Rozhodnutí Bank of England | Čínský index | Kurz | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | UST | Představitelé centrální banky | Býčí vyhlídky | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Proinflační | Hlavní ekonom ECB | AUD | Vzrušení | Predikce | Částečný úvazek | Fibo | Hospodářství | Oslabení | Riziková aktiva | Pozice spekulantů | Nárůst nezaměstnanosti | Sklapování | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Další posilování | Signály z Fedu | Carolus Clusius | Investiční fond | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Odhady PMI | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Recese | Index strachu | Kazuo Ueda | Prodejní signál | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Počet nových žádostí o podporu | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Hlavní ekonom | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Daňové reformy | Stav trhu práce | Směr trendů | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Energetický index | Transparentní | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Obchodovat na základě technické analýzy | Snížení úrokové sazby | Údaje z USA | Jestřáb | Ceny energií | Washington | Globální HDP | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Základní sazby | Úspěchy | Kiwi | Nezaměstnanost v USA | Signál ke vstupu | Soud | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Inflace v Austrálii | Předpovědi | Vlna výprodejů | Mince | Kotovaná měna | Silicon Valley Bank | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Manufacturing | MMF | CNN | Severní Irsko | Inflace v Německu | Poptávka po dolaru | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Makroekonomická data | Tempo růstu | Bankovnictví | Dosahovat zisku | Break-Even | Divergence | Úrokové sazby | Nejvyšší růst | Trend dolů | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Silvergate | Obchodní podmínky | Varování | Koronavirus ve Velké Británii | Černé zlato | Obchodní aktivity | Spojení | Ministr zdravotnictví | Objem obchodování | Long | WHO | Rally | Macron | Míra nejistoty | Japonská ekonomika | První odhad | Aktiva | Pokles inflace | Cena dnes | Kolaps na tulipánovém trhu | Cenový strop | Business | Dow Jones | Podíl na trhu | Indikátory | Algoritmus | LPR | Veřejný dluh | Pohyb v rangi | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Nový týden | Tipy pro začátečníky | Zdravotnictví | NZD/USD | Brazílie | Robert Holzmann | Japonské úřady | Indexy PMI | Pochybnosti | Pokračování poklesu | Sky News | Ztráty | Sentiment | Zrychlení inflace | Buy | Americká seance | Výsledek zasedání | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | Výzkumná společnost | Kapitalizace | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Prudké výkyvy | Indikátor MACD | MAM | Pravidla hry | Koronavirus | Akciový trh | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Pokles průmyslové výroby | Objemy obchodů | Obchodní přístupy | Nálada | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vnímání | Předstihový ukazatel | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | CBS | Dobrá zpráva | Karanténa | Šéfka ECB | Commerzbank | Zhodnocení | Katastrofy | Zasedání britské centrální banky | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Výhled | Dmitrij Peskov | Kurz libry | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Dnešní zprávy | Obchodní analýza | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Embargo | Joe Biden | Indikátor Ichimoku | Recese americké ekonomiky | Trendové čáry | CCI indikátor | Bilance | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Graf měnového páru | Údaje o maloobchodních tržbách | Data o inflaci | Expanze | Insider | Prezident Federální rezervní banky | AUD/USD | Místopředseda Evropské komise | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | USD za barel | Nikkei 225 | Iniciativa | Skalpování | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | Swing | Krize | Výše mezd | Euro včera | Mike Novogratz | Míra inflace v eurozóně | Index strachu VIX | Oslabení dolaru | Člen rady guvernérů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Dialog | Úroková sazba | Generální ředitel | Hospodářský pokles | Devizové rezervy | Úřad pro energetické informace | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | RBA | Výprodeje | OIL.WTI | Dlouhá pozice | Plán obchodování | Hlavní měnové páry | Transakce | Hodinový graf | Měny | Hladiny supportu | Dna | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Energie | Důležité zprávy | Sektor služeb v USA | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | Fed dnes | Předsedkyně Evropské komise | Měna | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Slabost dolaru | Sazby | Historie | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Konsolidace | Pravidla obchodování | USD | Fundamenty | Klíčové události tohoto týdne | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Americké vlády | Překoupené oblasti | Huw Pill | Stav ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | EIA | Člen bankovní rady | Rusko | Guardian | Snižování daní | Eskalace konfliktu | Obchodní den | Sazba Fedu | Makroekonomické události | Signál | ADP | Typ obchodování | Číst grafy | Ropy | Úspěšné obchodování | Výdaje | Silný trend | Hlediska technické analýzy | Rafinerie | Společnost | Rezervní měny | Premiér Boris Johnson | NZD | Sázky | Ministr hospodářství | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Obchodujte | Zvýšení volatility | Thomas Barkin | Pěstovat tulipány | Jerome Powell | Medvědí trend | Investování | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Obchodník Peter Brandt | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Bankrot | Bezpečný dolar | Britské měny | Eura | Obchodní signál | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Banky | VIX | Růst | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Vyhlídky eurozóny | Kryptoměnový trh | Kmen koronaviru | Hospodářské výsledky | Risk-off | Proti trendu | Zajištění | Omezení dodávek ropy | Obchodování na trhu | Snížení inflace | USD graf | Index | Wall Street Journal | PCE index | Semper Augustus | Vzestupný trend | Lockdown | Prodeje | Průmyslová produkce | Kupci | Nákupní signál | ISM index | Panika | Klíčové makroekonomické ukazatele | Měnový pár | Dovoz | Šíření koronaviru | Seance v USA | Analýza fundamentálních událostí | Ekonom Evropské centrální banky | Bezpečná aktiva | Nový kmen koronaviru | Proces obchodování | Isabel Schnabelová | Wall Street | Tipy pro začínající | Měnový trh | Komentátor | Býčí rally | Technická analýza | Itochu | Nesoulad | Jádrový PCE inflační index | Trend oslabování | Počet případů koronaviru | Inflační index | Růst Bitcoinů | Ministr financí Jeremy Hunt | Sentiment na akciových trzích | HDP EU | Obchodní signály | Posílení | Tržní hodnota | Krátkodobé trendy | NFP | Válka na Ukrajině | IEA | Události tohoto týdne | Očkování | Obrovský potenciál | Jens Spahn | PMI ze sektoru služeb | Olej | Španělsko | Rozhodnutí britské centrální banky | Akciové indexy | Vybírání zisků | Americký prezident | Členka Rady guvernérů | Christine Lagardeová | CCI | Americký index | Akciový index S&P 500 | Trendové pohyby | Futures na S&P 500 | Prodej | Berlín | Inflace | Fiskální rok | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Risk-off sentiment | Platební neschopnost | Analýza páru EUR/USD | Ceny železné rudy | Posilování amerického dolaru | Reakce trhů | UBS | JOLTS | Celkový trend | Japonská vláda | Vojenský konflikt | Denní obchodování | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | Korekční pohyb | Zprávy | Dolary | Vyšší mzdy | Současný stav | Růst cen ropy | Ministerstvo obchodu | Murray | Silný růst | Britský ministr financí | Vyhlídky | Míra | Mutace delta | Program nákupu aktiv | Dai-ichi Life Research Institute | Jednoduché tipy pro začátečníky | Projev Jeroma Powella | Výrazný pokles | Předpověď | Instrument | Onemocnění | Pokračující pokles | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Devalvace amerického dolaru | Údaje | HDP eurozóny | Politika centrální banky | Australská měna | ONE | Michelle Bowmanová | Průzkumy | Výsledky průzkumu | Britské libry | Obraty | Patrick Harker | Americké měny | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Graf | Ropa Brent | Spotové ceny | Zpráva o inflaci | Přehled | Pár EUR/USD | Oživení americké ekonomiky | Short | Ekonomické události | Výnosové křivky | Životní náklady | Zveřejněná data | Stavebnictví | Biden | Růst eura | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | Ekonomická situace | Ukazatel inflace | Obchodní přístup | Tým InstaForex | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Předpokládaný růst | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Úrokové sazby Fedu | Růst amerického HDP | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Náhoda | Drahý kov | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší ceny ropy | Americká data | Nákupní příkazy | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Kevin McCarthy | Snížení daní | Akciový index | Oslabování amerického dolaru | Otočení trendu | Pozornost | Kurz dolar | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Akumulace | Nákupní příležitost | Technické indikátory | Index CPI | Zvýšení mezd | Vývoj na trhu | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Capital Markets | Plný úvazek | Volatility | Prezident Joe Biden | Makroekonomické údaje | Evropský regulátor | Nová fáze | Slabé výsledky | Geopolitické faktory | RBC | Cryptocompare | Příkaz Stop | Flat | Síla dolaru | Velké objemy | SPX | Trendová linie | Prodej dolaru | Instrukce | Tržní sentiment | Celkový sentiment | Německo | Japonsko | Range | EU a USA | Otevřené obchody | Fluktuace | Opatření | Gambling | Vyšší ceny | Výhled pro EUR/USD | Bollinger Bands | Britský regulátor | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Dlouhodobí investoři | Virus | Směřování | Tržní situace | Boční trend | Rostoucí trendová linie | Grafy | Nvidia | Vice | Překoupené zóny | CARA | Prognózy inflace | Směnný kurz | Aktivum | Finanční svět | Federal Reserve | Zprávy a události | Break Even | Překážky | Jednoduché tipy | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Provozní zisk | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Situace | Vysoká inflace | Makro | Klesající trendové čáry | Prime | Evropská centrální banka | DOT | Vybírat zisky | Regrese | Fair Value | Jednání ECB | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Institucionální investoři | Snížení sazeb | Fond | Varianty covidu | Stagnace | Růst mezd | ECB | Světové centrální banky | Klaas Knot | Eurozóna | Pohyb trhu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Benchmarky | Nejnovější zprávy | Indikátor | Pohyb dolaru | Vysoká poptávka | Conference Board | Ekonomické údaje | Důležité makroekonomické zprávy | Inflační očekávání | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Těžaři | Sazby ECB | Velikost pozice | Ekonomiky eurozóny | Esther Georgeová | Dluhy | Verbální intervence | Měnová politika | Analytik | Konsenzus | Nizozemská vláda | Etherea | Růst ceny | Hodnota akcií | Dluhopisy | Ekonomické vyhlídky | ISM | Nárůst nakažených koronavirem | Sazby beze změny | Moskva | Analytika | Bývalý prezident | Pozornost trhu | Americké banky | Odraz ceny | Premiérka Liz Trussová | Christopher Waller | Poptávka | Trader | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Psychologie | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | G7 | Uptrend | Peking | Masato Kanda | Korekční fáze | Reporty | Politici | Riziko | Medvědi | Slabé euro | Větší pokles | Inflace ve Velké Británii | Klouzavý průměr | Slovní intervence | USA | Turbulence na trzích | Velcí hráči | Intervenovat | Pozornost obchodníků | Analytické společnosti | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Index PMI | Obchodníci dnes | Index SPX | Dukascopy Europe | Federální rezervní banky | Devizový trh | Federal Reserve Bank | Finanční podmínky | JP Morgan | Japonský Nikkei | Kwasi Kwarteng | Jednotná měna | Úroveň rezistence | Zlato | Ekonomové | Zveřejnění zpráv | Zpomalování inflace | Ceny nafty | Kalendář ekonomických událostí | Spekulace | Klesající trendová linie | Nákup libry | Důležitý support | Celková inflace | Načasování | Silicon Valley | Dodávky zemního plynu | ECB Christine Lagardeová | Obchodníci na forexu | Tulipánové cibule | Dolar | Obchodování GBP | News | Tipy pro začínající obchodníky | Vrcholní představitelé | Forexu | Tulipány | Pandemie | Potenciál poklesu | Údaje o nezaměstnanosti | Byznys | Cena barelu ropy | Pozice | Risk | BTC/USD | Stav americké ekonomiky | Růst ekonomiky | Mezinárodní finanční instituce | Low | Cykly na forexu | Hlavní ekonomka | EU | USD/JPY | Philip Lane | Konec trendu | Kalendář událostí | Obchodování na forexu | Nákup eura | Pravidla obchodního systému | Technologický gigant | Nakupovat | Bloomberg Economics | Lineární regrese | Odvětví | Parita | Výrobní náklady | Vysoké zisky | Úsilí | Obnovení růstu | Ekonom | Optimismus | RBC Capital Markets | Vstup do LONG pozice | Barclays | Rozhodování | Cena kryptoměny bitcoin | Ekonomka | Ukazatele | PMI ve službách | Správa | Úspěch | Spekulanti | Konzervativci | Rizikový sentiment | Stabilita | Sony | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Obchod | Významné události | Trh s kryptoměnami | KPMG | Mzda | Christine Lagarde | SVB | Banka | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Výrobní inflace | Produkce ropy | Kmen omikron | Vyšší úroveň | Pravidla systému obchodování | Výnosy | Dlouhodobé trendy | Ekonomické zprávy | Směnný kurz dolaru | Růst inflace v USA | MIC | Kanadská centrální banka | | Míra inflace v Německu | Epidemie koronaviru | Zpracovatelský průmysl | Index spotřebitelských cen | Práce | Americké akciové indexy | CryptoQuant | Trend klesající | Vstupní signály | Alternativa ke zlatu | Analýza | Austan Goolsbee | Zasedání centrální banky | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Maroš Šefčovič | Lael Brainardová | CAD | Inflace v Evropské unii | Energetické krize | Výskyt koronaviru | Objednávky | První obchod | Hry | Dánsko | Dnešní události | Býčí scénář | Krypto průmysl | Američtí politici | Další pokles | Ekonomický růst | Kotace | Rychlost | Zajímavé pohyby | Žádosti o podporu | Technický výhled | MAST | Tržní cena | Nastavení Stop-Lossu | Zlepšení | Akcie | Graf EUR/USD | Tulipánová aktiva | Japonský jen | Meziroční inflace | Signature | Sentiment trhu | InstaForex | Obchodní příležitosti | Historie se opakuje | Klíčový okamžik | Podniky | Ministr financí | Světové akciové indexy | Skepse | Býčí trend | Instrumenty | Dolarový pár | Graf dne | Nasdaq | Nonfarm Payrolls | Geopolitická situace | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Výsledek hlasování | Dopad na sentiment | Inflace v USA | Odrazy | Domácí poptávka | Člen Rady guvernérů Fedu | Stochastic | Údaje o inflaci | Zemědělství | Štěstí | Globální ekonomický růst | Krátkodobý rostoucí trend | Sektor služeb | FOMC | Société Générale | Počet zaměstnaných | Černá labuť | Průlom | Pesimistické scénáře | Prodej eura | Statistika | Alexandr Lukašenko | Výraznější pokles | Kryptoměny | Mzdy | Americké úřady | Británie | Miliardář | Prohlášení | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Nedostatek zboží | City | Konsolidace ceny | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální hodnota
Fundamentální hodnota kryptoměn
Fundamentální impuls
Fundamentální informace
Fundamentální i technická analýza
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled

Následující klíčová slova

Fundamentální ukazatele
Fundamentální úrovně
Fundamentální valuace
Fundamentální vs. Technická analýza
Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální zprávy
Fundamentální zprávy z USA
Fundament ČEZu
Fundament pro začátečníky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít