Pátek 07. srpen 2020 20:35
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
FP Markets
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Londýnská burza

C:\fakepath\akcie.png

Evropské akcie výrazně oslabily kvůli obavám ze šíření koronaviru

24.06.2020 Evropské akcie dnes výrazně oslabily kvůli obavám z dalšího šíření nákazy koronavirem. K poklesu přispěla i zpráva, že Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie.
C:\fakepath\akcie-26032020-lv.jpg

Evropské akcie třetí den za sebou posílily

26.03.2020 Evropské akcie dnes už třetí seanci za sebou posílily. Následovaly tak akcie ve Spojených státech. Investoři čekají na hlasování evropských zákonodárců o návrzích ke zmírnění dopadů koronavirové krize. Panevropský index STOXX 600 dnes stoupl o 2,6 procenta na 321,38 bodu a za poslední tři dny si připsal téměř 15 procent.
img

Londýn a drahé kovy výš, koruna ztrácí. Horší data nevadí

23.12.2019 Pondělní obchodování na hlavních trzích podle očekávání ani odpoledne nenachází jasné téma. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA dopadly tak, jak jsme se obávali - po solidním říjnu přišel slabší listopad. Report zklamal napříč hlavními i očištěnými statistikami. S oživením průmyslu to vypadá o něco hůř, respektive bude zřejmě trvat déle, než se dříve čekalo.
C:\fakepath\lse-13092019-lv-7.jpg

Londýnská burza odmítla nabídku na převzetí od hongkongské HKEX

13.09.2019 Společnost London Stock Exchange (LSE), která provozuje akciovou burzu v Londýně, odmítla nabídku na převzetí za 39 miliard USD (907,5 miliardy Kč) od firmy Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX). Rozhodla se přitom držet plánu na převzetí společnosti Refinitiv, která poskytuje analýzy a data. Spojením LSE a HKEX by vznikl globální gigant v oblasti finančních trhů, který by pokrýval Asii, Evropu a Spojené státy.
C:\fakepath\london4.jpg

Londýnská burza jedná o převzetí Refinitivu za 27 miliard dolarů

29.07.2019 Provozovatel londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE) jedná o převzetí analytické obchodní platformy Refinitiv za 27 miliard dolarů (přes 619 miliard Kč). Společnost dnes potvrdila páteční zprávu listu Financial Times (FT) a uvedla, že transakci by uhradila nově vydanými akciemi LSE. Stávající investoři Refinitivu by se tak stali akcionáři LSE s podílem zhruba 37 procent a necelými 30 procenty hlasovacích práv. Spojením by vznikla globální mocnost v obchodování s cennými papíry a poskytování finančních údajů.
img

Včerejší tržní euforie vyprchává. Eurodolar na 1,1200

02.04.2019 Evropské akciové trhy nepokračují ve včerejším euforickém růstu a většinou se drží kolem nulové změny. Výjimkou je londýnská burza, kterou táhne vzhůru slabší libra. Na dluhopisových trzích většinou sledujeme pokles výnosů a co do velikosti změny opět kráčí v čele americké papíry.
img

Akcie v USA startují vzhůru, Evropa přešlapuje, eurodolar se vrací. Doznívá Fed, komplikuje se brexit

21.03.2019 Během dnešního dne na trzích především ještě doznívá reakce na jednání Fedu. Z toho včera večer přišly překvapivě holubičí zprávy, na které finanční trhy reagovaly různě. Třeba dluhopisové výnosy v USA spadly a dnes se stabilizují, načež se dolů vydaly výnosy napříč Evropou.
C:\fakepath\britanie1.jpg

EK žaluje Británii kvůli osvobození komoditních burz od daní

24.01.2019 Evropská komise dnes oznámila, že u unijního soudu žaluje Británii, protože osvobodila od daní některé komoditní trhy. Brusel tyto výjimky považuje za porušení pravidel Evropské unie, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\TOP5-07062018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.06.2018 1) Londýnská burza (LSE) vydala dnes dopoledne zprávu, podle níž mohl blíže nespecifikovaný technický problém za zpožděné zahájení obchodní seance. Burza tak zahájila obchodování až v devět hodin ráno tamního času na rozdíl od obvyklé osmé hodiny.
img

IPO Avast: největší technologické IPO ve Velké Británii

27.04.2018 Pražská společnost Avast specializující se na kybernetickou bezpečnost potvrdila svůj záměr vstoupit na Londýnskou burzu cenných papírů. Management firmy uvedl, že akcie Avast by měly býk k dispozici již na začátku května 2018. Firma plánuje zvýšit svou kapitalizaci na 4 miliardy dolarů a IPO Avast se velmi pravděpodobně stane největší veřejnou nabídkou akcií ve Spojeném království.
C:\fakepath\cena-hliniku.png

Cena hliníku vzrostla o rekordních 12 %

13.04.2018 Cena hliníku dnes vystoupila na nové šestileté maximum a za celý týden vykázala rekordní růst. Mohou za to sankce, které Spojené státy uvalily na ruskou společnost Rusal, druhého největšího producenta tohoto kovu na světě. Cena dnes vystoupila až na 2340 dolarů (48.000 Kč) za tunu, nakonec ale zisky smazala a klesla o 1,7 procenta na 2285 USD za tunu. Za celý týden se však zvýšila o téměř 12 procent, což je nejvyšší růst od roku 1987, kdy se s hliníkem začalo v současné podobě obchodovat, uvedla agentura Reuters.
img

Dolar těží z rostoucích výnosů, libra z dohody s EU

29.11.2017 Podle Janet Yellenové, která dnes vystoupila v Kongresu, stojí ekonomické oživení na stále širších základech. Jádrová inflace je sice překvapivě nízko a mohou se v ní odrážet i trvalejší faktory, ale pravděpodobněji půjde o přechodný jev. Postupný růst úrokových sazeb stále vypadá jako přiměřená strategie.
img

Zatímco dolar sbírá zisky, koruně se odpoledne nedaří

28.11.2017 Mírně pozitivní sentiment se hlavních finančních trhů nepustil ani v průběhu dne. Nová data situaci příliš neovlivňují...
img

Koruna navyšuje zisky. Na hlavních měnách tlumí aktivitu americký svátek

23.11.2017 Indexy nákupních manažerů v eurozóně dnes ukázaly, že je třeba nadále počítat s rychlým ekonomickým růstem tohoto bloku. Německý ani britský HDP za 3Q se nedočkaly na celkové úrovni revize. V USA je dnes svátek, takže se neobchoduje a ani nejsou zveřejňována nová data. Do dneška se však částečně přenesl vliv posledních holubičích příspěvků z Fedu k výhledu inflace.
img

Antivirová firma z České republiky Avast vstoupí na burzu

19.11.2017 Česká antivirová firma Avast Software se chystá vstoupit na londýnskou burzu, jak napsala agentura Reuters a odvolala se hned na 4 nezávislé zdroje. První veřejný úpis akcií by společnost Avast Software mohl ohodnotit na 4 miliardy dolarů. Vedení společnosti doposud uvádělo, že na burzu nijak nespěchá a momentálně se soustředí zejména na spojování podniku s konkurenční společností AVG. Generální ředitel společnosti Avast Vincent Steckler nechce ale aktuální spekulace o burze komentovat.
img

Libru tlačí dolů rostoucí nedůvěra v premiérku Mayovou

13.11.2017 Evropské obchodování na hlavních finančních trzích se do nového týdne rozjíždí docela opatrně. Sledujeme zvýšený zájem o dluhopisy, ale plošný pokles výnosů a vývoj na dalších trzích nenaznačují, že by to znamenalo obecný odklon investorů od rizika. Drahé kovy jsou zhruba na svém a akcie se při malých změnách indexů obchodují smíšeně.
img

Libra ožila, euro navyšuje své zisky

10.11.2017 Závěr týdne přinesl slušná čísla z britského průmyslu a naopak mírně slabší výsledky americké spotřebitelské důvěry. Ewald Nowotny z ECB se vyslovil pro konec QE po září, pokud to dovolí kondice ekonomiky. Souhlasí tak s německými zástupci v bance, kteří vyzvali ke stanovení jasného termínu konce kvantitativního uvolňování. Krom toho se dál řeší americká daňová reforma a trhu se drží obavy, že konfrontace mezi návrhy obou sněmoven vyústí v oddálení účinnosti zákona až na přespříští rok.
img

Libra koriguje ztráty a doléhá na londýnské akcie

09.10.2017 Začátek týdne není na hlavních trzích příliš hektický. Chybějí nové impulsy, a tak vidíme větší pohyb indexů, výnosů či kurzů poměrně sporadicky. Nervozita ze situace ve Španělsku je na ústupu, když sílí hlasy po dohodě mezi Madridem a Barcelonou. Velmi slušný růst německé průmyslové výroby na trhy dojem neudělal a další data už dnes na programu nebyla.
img

Euro zlevňuje pod 26,00 a tentokrát to není chvilkový výkyv

02.10.2017 V souhrnu dnešních událostí patří čestné místo české měně, která po testování hranice 26,00 zamířila dolů a obchoduje ...
img

Obchod s lithiem na londýnské burze

09.09.2017 Elektrické automobily a zelená energetika jsou asi hlavními oblastmi, kde se stále více hovoří o lithiu. O zavedení kontraktu na lithium uvažuje ale i londýnská burza kovů LME. Jako potíž se jeví skladování. Lithium zřejmě půjde v příštích letech na dračku. Nejlehčí kov nachází své využití v bateriích do elektromobilů, mobilních telefonů, v bateriových systémech sloužících k přechovávání elektrické energie zejména z větru, slunce a dalších obnovitelných zdrojů. Další je možné použití lithium-iontových akumulátorů ve spotřební elektronice, jako jsou počítačové tablety a chytré telefony. Poradenská společnost Roskill oznamuje odhad na poptávku po lithiu zvýšený 4x do roku 2025.
eurusd-02032017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.3.2017

02.03.2017 Americké akciové trhy včera obnovily růst na nové rekordy a jejich indexy zaznamenaly nejsilnější jednodenní nárůst od 7. listopadu. Nejsledovanější index Dow Jones poprvé překonal hranici 21.000 bodů. Investory na Wall Street i na dalších světových burzách povzbudil úterní projev prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu.
dow-jones-index.png

Dow Jones překonal hranici 21.000 bodů

01.03.2017 Americké akciové trhy dnes obnovily růst a stoupají na nové rekordy, Dow Jonesův index poprvé překonal hranici 21.000 bodů. Investory na Wall Street i na dalších světových burzách podpořil úterní projev prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu.
gbpusd-27062016-9.png

Propad libry po "brexitu" pokračuje mírnějším tempem

27.06.2016 Na globálních finančních trzích v pondělí pokračoval výprodej rizikových aktiv v čele s akciemi a na nová minima padal...
img

Najvyššiu volatilitu (a teda aj príležitosti) po referende možno očakávať na britských akciách

22.06.2016 Ešte vyššie pohyby ako na libre môžu v súvislosti so zajtrajším referendom priniesť jednotlivé akciové tituly, na ktorých zvyčajne panuje podstatne vyššia volatilita ako na devízových trhoch. Pokiaľ by niekto hľadal inštrumenty s potenciálom najvyšších percentuálnych pohybov po referende, tak ich nájde práve medzi britskými akciami. V nasledujúcich riadkoch prinášame prehľad sektorov britskej ekonomiky (a samozrejme aj konkrétnych akciových titulov), ktoré majú potenciál reagovať najprudšie:
uk_population_brexit.png

Jak obchodovat brexit?

20.06.2016 Ve čtvrtek (23. června) se koná ve Velké Británii referendum, v němž se občané vyjádří, zda chtějí zůstat v Evropské unii, nebo ji definitivně opustit (takzvaný brexit). Když se Britové nakonec rozhodnou zůstat v Evropské unii, finanční trhy si uleví, opadne z nich strach a nejistota. Lze očekávat posílení britské libry na všech měnových párech stejně jako britského akciového indexu FTSE 100. Rovněž si vydechnou všechna riziková aktiva, která jsou před referendem pod prodejním tlakem (akciové indexy, ropa, komoditní měny). Naopak bezpečné přístavy jako japonský jen, švýcarský frank, zlato by mohly korigovat zisky, kterých dosáhly za posledních 14 až 21 dní.
img

Ozvěny trhu: Komoditám by měly vévodit palladium a základní kovy

28.11.2013  Zatímco některá procyklická finanční aktiva těží z kombinace uvolněné měnové politiky centrálních bank a postupného hospodářského oživování rozvinutých ekonomik, ceny komodit výraznějších změn nedoznávají. Investoři přesouvají svoje volné, prakticky neúročené, peněžní prostředky do akcií rozvinutých zemí, zatímco zájem o komodity zůstává stranou. Zřejmě hlavním důvodem této zdrženlivosti k nefinančních aktivům je všeobecné zpomalování rozvíjejících se ekonomik a zejména pak hospodářský útlum v Číně. Důvod však můžeme hledat i ve zvýšené nabídce některých komodit, která přispívá k jejich nepopularitě. Mezi ně lze zařadit mnoho zemědělských plodin, měď, energetické uhlí či zemní plyn. Od těchto aktiv v nadcházejících kvartálech příliš čekat nemůžeme a pravděpodobně se tak budou jejich ceny pohybovat v širším cenovém pásmu.
img

Akcie: Výpredaje pokračujú po neúspešnom španielskom úpise dlhopisov

05.04.2012 Stred týždňa na svetové akciové trhy priniesol piatkovú výpredajovú náladu a akc...
img

Akcie: Negatívne správy z EÚ, v USA rast na nadštandardnom objeme

19.12.2011 Americké akciové trhy počas piatkovej obchodnej seansy mierne rástli. Hlavný ind...
img

Akcie: Obchodný týždeň začal výpredajom

13.12.2011 Začiatok obchodného týždňa pre americké akcie znamenal výpredaje. Index Dow Jone...
img

Večerné zhrnutie

30.08.2011 Ázijské akciové trhy pokračujú v rally: Nikkei225 +1,13%, Hang Seng +1,80%, Shanghai +0,42%, S&P ASX + 0,16% a Sensex +0,84%. US akciové trhy včera zaznamenali výrazný rast po lepších výsledkoch osobnej spotreby. Tieto výsledky úplne zatienili zlý výsledok prieskumu dallaského Fedu. Sentiment je na trhu pozitívny a japonské akcie rastú napriek slabým maloobchodným tržbám a vyššej nezamestnanosti, najviac sa darí bankovému sektoru: Nomura Holdings +2,86%, Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. +2,40% a technológiám: Sony +3,60%, Toshiba +2,11% a Eipida Memory +1,63%... Bank of America predala svoj podiel China Construction Bank +3,06%, čo je považované za pozitívne. Americká banka sa snaží získať kapitál či už predajom aktív alebo investíciami od Buffeta.
img

Večerné zhrnutie

02.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Čína | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Investiční fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | Objemy obchodů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bid | Bloomberg | Broker | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fúze | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MT4 | Makléř | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Platební bilance | Pozice | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Tištění peněz | Ukazatel | Upgrade | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | FTSEurofirst | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | BOSSA | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomické data | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | London Stock Exchange | Ozvěny trhu | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | Donald Trump | Burzy | FX trh | Financial Times | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Aktivum | Index | Odpor | Vystavení riziku | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Britské libry | Brokeři | CAC40 | Cena | Conference Board | CZK | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURCHF | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Fondy | Frank | GDP | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Komoditní | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurzy | Libra | London metal exchange | Londýnská burza kovů LME | Makléřské zkoušky | Management | Market | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nikkei 225 | Nikkei225 | Obchodní platformy | Portfolia | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Mojmír Hampl | Buffett | Báze | Buy | EBITDA | Měď | P.A. | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Clearing | QE | Miliardář | MT4 Multiterminal | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Market sentiment | Volby | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Forex account | Forex accounts | Investment | Learn forex | Lite Forex | Managed forex | Managed forex account | Managed forex accounts | Evropské obchodování | Dow Jonesův index | Rabobank | Royal Bank of Scotland | Natixis | Jackson Hole | MSCI | Janlyn Capital | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | Investing.com | Mitsubishi | MF Global | Rothschild | Thomson Reuters | HUF/EUR | Podnikání | Erste Bank | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Stock Exchange | Energie | Společná evropská měna | Tržní nálada | Sentiment trhu | Index FTSEurofirst 300 | Globální akciové trhy | Přehled | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Cenové gapy | Referendum | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Strategy Research | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Deutsche Börse | Výnos desetiletého "giltu" | Zavedení plovoucího kurzu | Výnosy britských státních dluhopisů | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Euro proti libře | AAA | Propad | Světové akciové trhy | Index Nikkei | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Pokles výnosů | Nejistota | Erste | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | FTSE 100 | Výhled | Burzovní společnost | Poplatky | Akcie v západní Evropě | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Průzkum | Krize | FTSE MIB | Měnová politika Fedu | Výnosy | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Norsko | Očekávání | Mitsubishi UFJ Financial Group | Vývoj ceny hliníku | Index finančního sektoru | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Palladium | Panevropský index STOXX 600 | Lithium | Ceny lithia | Investování s LYNX | Jamie Dimon | Investorský guru | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Burzovní operátor | Reakce trhu | IG | EK | Evropská komise | Německé akcie | Financial Times (FT) | Slabší libra | Refinitiv | USTR | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | CNY | Blackstone | Analytické obchodní platformy | Obavy z recese | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | KB | Nabídka na převzetí | Pozice britského finančního sektoru | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | PLN/EUR | Klesly akcie | Miliardy | HUF | PLN | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Nálada | Airbus | Stratég | Wirecard | Washington | Miliardy eur | Ifo | Trhy | Šíření koronaviru | Boeing | Prudký propad | Brusel | Index frankfurtské burzy | Vznik nouzového fondu | Výrobce letadel | Koronavirové krize | Limit pro nákup dluhopisů | Šíření nákazy | Organizace | Vývoz | Koronavirová nákaza | Unie | Hlavní index frankfurtské burzy | Akcie společnosti Wirecard | Joshua Mahony
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

London Global Markets
London Kapital
London metal exchange
London Option Exchange
London School of Economics
London Stock Exchange
London Stock Exchange Group (LSE)
London Stock Exchange (LSE)
Londýn - ICE
Londýnská akciová burza (LSE)

Následující klíčová slova

Londýnská burza kovů LME
Londýnská City
Londýnská mezibankovní sazba
Londýnské akciové burzy
Londýnské burzy
Londýnské finanční centrum City
Londýnské finanční středisko City
Londýnské společnosti
Londýnský index
Londýnský index FTSE 100
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading letni strategie
Potvrďte prosím... Zavřít