Středa 09. července 2025 17:03
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW

Velmoci

img

Ranní shrnutí (08.07.2025)

08.07.2025 Trump uvedl, že datum zavedení cel od 1. srpna „není stoprocentně jisté“, čímž ustoupil od svých předchozích, rozhodněji formulovaných prohlášení. Jedná se o další změnu po předchozích odkladech z 9. dubna na 9. července a poté na 1. srpna. To sice poskytuje více času na jednání, ale také prodlužuje období nejistoty na trzích. Trhy reagovaly oslabením amerického dolaru a index USD (USDIDX) je v současné době o 0,20 % nižší.
C:\fakepath\libanon-uvod-1.jpg

Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná

24.06.2025 Těžko se věří tomu, že rozvrácený Libanon byl kdysi srovnávaný se Švýcarskem a přitahoval západní investory. Vlivem revolucí, válek a korupce se ale Libanon propadl do bídy. Jeho měna dnes patří mezi nejslabší platidla světa. Na cestu libanonské libry se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\iran-17062025-1.jpg

V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa

17.06.2025 Íránský rijál patří mezi nejstarší měny Blízkého východu, zároveň ho ale tíží unikum jedné z nejslabších měn světa. Současná íránská ekonomika je totiž zdevastována sankcemi. Rijál ale vždy tak chmurnou pověst neměl, na jeho cestu se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Analýza: Nejchudší země musí letos vrátit Číně rekordní částku z půjček

28.05.2025 Nejchudší země na světě musí letos Číně vrátit 22 miliard dolarů (483 miliard Kč). Vyplývá to z analýzy australského výzkumného centra Lowy Institute. Jde o splátky půjček, které Čína těmto státům poskytla v rámci Iniciativy Nová hedvábná stezka. Role asijské velmoci v rozvojovém světě se tak podle analýzy změnila a chudé země tak místo nových čínských půjček splácejí Pekingu své dosavadní dluhy.
img

Spotřeba v USA ztrácí dech

20.05.2025 Pozornost Wall Street se v nadcházejícím týdnu zaměří na zprávy o výsledcích hospodaření největších amerických maloobchodních řetězců – klíčové ukazatele toho, jak proměnlivé obchodní podmínky ovlivňují ekonomiku a zda nedávný růst akciového trhu stojí na pevných základech.
img

Index Dow Jones se drží v kladných úrovních

14.05.2025 Index Dow Jones +0,06 % na 42164,34 b. S&P 500 +0,18 % na 5897,16 b. Nasdaq Composite +0,66 % na 19134,92 b.
img

Proč se akcie vrací na úrovně před “dnem osvobození” a je to udržitelné?

05.05.2025 Americké akciové trhy jako by se srovnaly s celní ofenzivou oznámenou Donaldem Trumpem v “den osvobození” - hlavní akciové indexy jsou zpět nedaleko úrovní z počátku dubna. Znamená to, že je vyhráno a “jede se dál”? Bohužel ne. Akciové indexy v posledních dvou týdnech těžily z kombinace několika příznivých faktorů, které se mohou v průběhu nadcházejících týdnů vyčerpat.
C:\fakepath\krypto-02052025.jpg

Krypto šeptanda (2.5.2025)

02.05.2025 Poslední týden v kryptosvětě potvrdil, že Bitcoin i nadále dominuje trhu, a to nejen cenou, ale hlavně strukturálními změnami, které mění podobu celého segmentu digitálních aktiv. Institucionální zájem už není jen teorií – naopak, aktivity kolem bitcoinových ETF překročily novou hranici a ukazují, jak hluboce kapitál mění své směřování.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit se letos spíše zvyšují, nejvíce roste zlato a káva

01.05.2025 Ceny komodit se od začátku roku na světových trzích spíše zvyšují, nejvíce do konce dubna zdražilo zlato a káva. Naopak výrazně zlevnilo kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny ropy, elektřiny či plynu. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje tříprocentní růst, ukazují burzovní statistiky.
img

Trumpova cla jako symptom něčeho vážnějšího

24.04.2025 „Cla jsou jen příznakem hlubší krize pod povrchem. Světový řád, na který jsme si zvykli se drolí a pokud to politici neuřídí, může být výsledek horší než pouhá recese,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\saudska-arabie-15042025-1.png

K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu

15.04.2025 Saúdská Arábie dnes patří mezi ropné velmoci Blízkého východu a opírá své bohatství o stabilní měnu, kterou je saúdský rijál (SAR). Z chudoby pomohly zemi ropná naleziště. Svou roli v tom všem hráli Britové i Američané. Na příběh rijálu se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\trader-14042025-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2025 1) Evropské akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Technologické společnosti těžily ze zprávy o tom, že Spojené státy dočasně poskytly chytrým telefonům a některým dalším elektronickým produktům výjimku z vysokých cel. Panevropský index STOXX Europe 600 si krátce před 10:00 SELČ připisoval téměř dvě procenta a pohyboval se v blízkosti 496 bodů.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem

14.04.2025 Spojené státy podle informací médií požadují po Ukrajině kromě vzácných kovů také kontrolu nad důležitým plynovodem, který slouží k přepravě ruského plynu do Evropy. Přední kyjevský ekonom pro list The Guardian označil nejnovější postoj vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa za šikanu ve stylu koloniálních velmocí. Představitelé USA a Ukrajiny se v pátek sešli, aby projednali novou podobu návrhu Bílého domu na dohodu o nerostných surovinách.
C:\fakepath\Moldavsko-10032025-1.png

Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století

11.03.2025 Maličké Moldavsko se o opravdovou nezávislost snaží už přes šest set let, dodnes je ale ve vleku politických a ekonomických plánů okolních mocností. Moderní moldavský lei vznikl ostatně až v roce 1993. Na historii tohoto platidla se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\Meta-Sandberg.jpg

USA potřebuje více žen do čela velkých firem, píše bývalá manažerka Mety

09.03.2025 Posílení role žen na pracovním trhu je klíčem k budoucímu ekonomickému růstu USA. V komentáři v listu Financial Times (FT) to uvedla Sheryl Sandbergová, bývalá provozní ředitelka společnosti Meta a zakladatelka organizace LeanIn.Org, která se zaměřuje na podporu žen v kariérním postupu. Ženy získávají 59 procent univerzitních titulů, ale tvoří pouze 11 procent šéfů tamních společností v žebříčku největších společností Fortune 500, což podle Sandbergové nelze vysvětlit nedostatkem ambicí.
img

Německo pumpuje miliardy, Čína bojuje s Trumpem – světová ekonomika se mění

06.03.2025 „Německo sází na historicky největší balík investic do armády a infrastruktury, zatímco Čína se snaží udržet ekonomiku nad vodou, i když jí Trump hází klacky pod nohy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ceny ropy kolísají v reakci na Ukrajinu, cla a čínský stimul

03.03.2025 Ceny ropy se během obchodní seance pohybovaly mezi zisky a ztrátami, protože investoři sledují vývoj války na Ukrajině, obchodní cla USA a stimulační opatření Číny.
C:\fakepath\btc-0202025.png

Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)

01.03.2025 Úvaha o tom, jak by chování prezidenta Donalda Trumpa mohlo teoreticky vést k poklesu cen na akciových trzích, včetně Bitcoinu, což by nakonec pomohlo USA stát se Bitcoinovou velmocí:
C:\fakepath\Trump-Putin.jpg

Rubio: Pro schůzku Trumpa s Putinem zatím nenazrál čas

21.02.2025 Americký prezident Donald Trump a ruský vůdce Vladimir Putin se sejdou, až bude reálné dosažení pokroku v jednáních o míru na Ukrajině. Prohlásil to americký ministr zahraničí Marco Rubio, podle něhož taková situace zatím nenastala, a na schůzku dosud nenazrál čas.
img

Trump v Davosu (ŽIVĚ)

23.01.2025 Donald Trump se chystá vystoupit (dálkově) na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Jeho speciální projev bude následován diskusí s několika obchodními lídry, včetně CEO Bank of America.
img

Analytický výhled ČSOB: Česká ekonomika v roce 2025 více než zdvojnásobí růst a inflace zůstane pod kontrolou

11.12.2024 Česká ekonomika bude v příštím roce ve stínu záměrů nově nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a mdlé výkonnosti Německa, hlavního obchodního partnera Česka. Přesto hrubý domácí produkt zrychlí tempo svého růstu v porovnání s letoškem více než dvakrát na 2,3 procenta, předpovídají analytici skupiny ČSOB.
img

Čína zahájila antimonopolní vyšetřování Nvidie: akcie reagují poklesem

09.12.2024 Čínský trh s technologiemi zažívá další otřes. Čínský státní úřad pro regulaci trhu (State Administration for Market Regulation, SAMR) zahájil vyšetřování společnosti Nvidia Corp pro podezření z porušení tamního antimonopolního zákona.
img

Obchodní boj mezi USA a Čínou přinese pokles světového obchodu

04.12.2024 Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA pravděpodobně znovuobnoví obchodní válku s Čínou. Nová americká administrativa nejspíše zvýší cla na čínský a další strategický dovoz. Výsledkem navýšení cel pro Čínu na 25 % a 5 % pro zbytek světa způsobí v roce 2026 snížení nominálního růstu světového obchodu o 0,6 procentního bodu. Obchodní války mezi USA a Čínou se také negativně dotknou obchodu Evropské unie, vyplývá z analýzy společnosti Allianz Trade.
img

Káva je nejdražší do roku 1977, zdraží i „kafe“ v kavárnách. Pozor na zmenšování balení kávy v obchodech

27.11.2024 Termínové kontrakty na kávu arabica dnes na newyorské burze vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 1977. V letošním roce přidaly už takřka sedmdesát procent. Stěžejním důvodem dramatického nárůstu je obava z nedostatku kávy v důsledku špatné sklizně kávových zrn. Obavu tedy ve své podstatě stupňují letošní teplotní extrémy a či extrémně silné deště v zemích typu Brazílie nebo Vietnamu, které globálně představují dvě hlavní pěstitelské velmoci. Tyto extrémy ničí úrodu, což ohrožuje celkovou světovou produkci kávy. Vývoj cen na burze tuto obavu odráží.
C:\fakepath\alzirsko-23102024-1.jpg

Nese si dědictví Osmanů i Francouzů. Jaký je příběh alžírského dináru?

24.10.2024 Podobně jako ostatní africké státy si Alžírsko na svou nezávislost muselo počkat stovky let. Stejně tak dlouho na severu Afriky čekali na vlastní měnu. Nejdříve bylo Alžírsko v područí Osmanské říše, pak Francie. Na historii alžírského dináru se podíváme v další etapě cyklu CASH HISTORY.
img

Čínské akcie válcují západní tituly

02.10.2024 „Příslib vlády Xi Jinpinga podnítil raketový růst čínských akciových titulů, které tak nyní válcují i ty americké, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Jihokorejsky-won-19092024-uvod.jpg

Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny

19.09.2024 Jihokorejský won dnes patří mezi patnáct nejobchodovanějších měn světa. Jižní Korea jako taková se pak řadí mezi rostoucí asijské velmoci. K tomuto stavu ale vedla trnitá cesta. Na historii jihokorejského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
C:\fakepath\investor-03052023.jpg

Ray Dalio varuje před zhoršením situace mezi Čínou a USA

03.05.2023 Ray Dalio patří mezi zasvěcené komentátory čínského dění. Jednou ze strategií, které výrazně pomohly jeho fondu Bridgewater, byla jeho orientace na Čínu. Dalio sem jezdí přes 40 let a své znalosti tamního trhu buduje především na osobních vztazích s kapitány čínského bankovnictví a průmyslu. V nedávné době sem podnikl dvě pracovní cesty a na vlastním profilu na LinkedIn se podělil o své poznatky.
img

Mírné zvyšování sazeb centrálních bank - globální zpomalení

16.12.2022 Klesající inflace a relativně mírné zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England (BoE), Federálního rezervního ...
Související klíčová slova: Gate | Persie | Statistiky | Nejslabší platidla | Absence sekularizace | Ekonomické problémy | Cesta saúdského rijálu | Vývoj kurzu libanonské libry | Alžírská měna | Oživení cen | Dalio varuje | Cena platiny | Long pozice | Peru | Situace mezi Čínou a USA | Moldavské měny | Vláda Saúdů | Kč/EUR | Mince z Evropy | Vývoj ceny hliníku | EUR | Zkušenosti | Tempo růstu | Alphabet | Nukleární zbraň | Bretton Woods | Autoritářský režim | Dominik Rusinko | Americký státní dluh | Ministát | Matěj Široký | Akciové trhy | Australská centrální banka | Saúdská měna | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Poplatky | Růst akciového trhu | Moldavsko | Inflační čísla | Zdroj příjmů | Stimulační balíček | Měny světa | Izraelský útok | Delegace | IRR | Íránské měny | Bank of Japan | Společnost Nestlé | Howard Lutnick | Informované zdroje | Indická měna | Aktiva | Ropný boom | Impéria | Správa Libanonu | Ríjál | Nová Hedvábná stezka | Výhled centrální banky | Nejslabší měny světa | Francouzský frank | Nikl | Mince | Indexy na Wall Street | Reálný kurz | Kolaps | Cenové stability | Širší index | Moldavské mince | Problémy v Číně | Íránský měnový systém | Ekonomické potíže | Zvýšení cel | Státní nezávislost | Patria Finance | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hlavní ekonom | Alžírský frank | Americký prezident Donald Trump | Eric Balchunas | Cena pšenice | Africká země | Měna Saúdské Arábie | Vzestup Libanonu | Vlastní mince | Pravděpodobnost | Američtí vojáci | Nové půjčky | Bitcoin a jeho pokles ceny | Dopad na akcie | Události v Íránu | Investor Ray Dalio | Nejslabší platidla světa | USD/KRW | Stříbrný rijál | Vliv na trh | Osmanské říše | HDP země | Prodávat akcie | Indické rupie | Saúdská Arábie | SAMR | Výsledek předčasných parlamentních voleb | Závislost na Číně | Sankce v Íránu | Burkina Faso | Cenné papíry a burzy | Ethereum | Geopolitické napětí | Snížení cen | Prosperity | Války v Evropě | Diverzifikace | Megastát | Krádež století | Čínský prezident | Investice do infrastruktury | Směrnice | Výhled | Gold | Kurz platidel | Nacistické Německo | LBP/USD | Analytik Bloomberg | Nařízení Evropského parlamentu | Sovětský měnový systém | KLDR | Nové trhy | Pověst | Guardian | Cena zlata | Dražší půjčky | Bouřlivá historie | Evropské finanční trhy | Klid na trzích | Separatistický region Podněstří | Nejchudší země | Ukrajinský prezident | Americko-čínské vztahy | Řízený kurz | Nizozemsko | Velké hospodářské krize | Sultánské velmoci | Teokratický režim | Pandemie COVID-19 | Strach | STOXX Europe 600 | LBP/CZK | Sovětský rubl | Kongo | Tradingové webináře | Protivládní protesty | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Vyhlášení nezávislosti | Britové | Obchodní příměří | Vysoká zadluženost | Banka Moldavska | Úpadek íránské ekonomiky | Reálný kurz platidel | Bouřlivé události | Národní banka Moldavska | Rumunský leu | Oil Company | Nejsilnější měny světa | Prodemokratické transformace | USD/SAR | Hwan | Historie moldavské měny | Investing | Vývoj indexů | Obchodní seance | Rumunsko | Financial Times | Posilování dolaru | Rupie | Kapitalismus | Íránský ríjál | Analýzy | ČSOB | Historie | Ceny aktiv | Velké problémy | Vysoká inflace | Nejstarší měny Blízkého východu | Vysoké riziko | Repo sazba ČNB | Kuruš | Nejsilnější sektory | Alžírský dinár | TJX | Výsledkové sezóny | Saxo | Mezinárodní sankce v Íránu | Širší index S&P 500 | Won v Jižní Koreji | BP | Starý kontinent | Status nejslabší měny světa | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Dodávky ruského plynu | Zvyšování napětí | Nejsilnější akcie S&P | Představitelé Fedu | Návrat Donalda Trumpa | Osmanská říše | Rod Saúdů | Nepřízeň počasí | Irsko | Příběh alžírského dináru | Rozpadlá Osmanská říše | Platidla světa | Trumpová | Pozice Íránu | Vývoj ceny ropy WTI | Dnešní Sýrie | Zaměstnanost | Hedvábná stezka | Čínský trh | Politiky pevných směnných kurzů | Washington | Kurz k dolaru | Systémové problémy | CZK | Bankovní skandál | Problémy v západním světě | Koš světových měn | Made in USA | Reserve Bank of Australia | Moldavské knížectví | Byznys | Separatistický region | EUR/MDL | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Slábnutí domácí měny | Náklady | Varovný signál | Saúdský rijál | Rok Afriky | Ekonomiky | Nejsilnější měny | Makroekonom | Americké prezidentské volby | Marco Rubio | Maďarsko | Covid | Hodnota rijálu | Burzovně obchodované fondy | Kádžárovská dynastie | Průmyslová produkce | Příběh rijálu | Podněstří | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Status nejslabší měny | Donald Trump | Bridgewater Associates | Státní dluh | Inflace | Více peněz | Peníze | Politická situace | Rating USA | Odhodlání | Brent | Švýcarská společnost | Politika | Nejslabší akcie | Stimul | Očekávání | Suroviny | Konec medvědího trhu | Islámští revolucionáři | Zpomalení čínské ekonomiky | Úrokové sazby | Palladium | Vyšší výnosy | Investujeme | Vláda srpu a kladiva | Trump včera | Stimulační politika | Rijál | Reakce trhu | Boom | Celní války | Průmysl | Války na Ukrajině | Majetek | Allianz | Alžírsko | Osmanská platidla | Evropské měny | Financovat | Alibaba | Platby kartou | Cena elektřiny | Globální ekonomiky | Nákupy | Růst | Itálie | Makroekonomický analytik | Vývoj ceny kakaa | MiFID II | Vlastní měnový systém | Blízkovýchodní velmoc | Šéf americké diplomacie | Zdroj příjmu | Rezá Chán | Vstup do Evropské unie | Použití finanční páky | Trh práce | Ropný potenciál | Hrozba | CL | Allianz Trade | Káva Arabica | Spotřebitel | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Zpráva | Světová válka | Okupace | Území dnešního Moldavska | Index agentury Bloomberg | Globální obchod | First Republic Bank | Kateřina Kirakosjan | Vývoj kurzu české koruny | Podvody | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Spolupráce | Surové ropy | Ropný trh | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Leu | Ropné společnosti | Lira | Vývoj války | Graf | Kryptomagazin | Nigérie | Dolary | KryptoMagazín | Ropná cesta | Plynovody | Portál FXstreet.cz | Smrskflace | Exxon Mobil | Meziroční růst | Válka s Irákem | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Reálná hodnota rijálu | Vývoj kurzu | Drahé energie | Růst světového obchodu | Trh | Reálný HDP | Centrální banky | SAE | Používaná platidla | Financial Times (FT) | Utility | Íránský dinár | Australská centrální banka (RBA) | Ropná naleziště | Nejoblíbenější měny | České úrokové sazby | Cla USA | Ruský prezident | Bridgewater | Ceny plynu | Celní politika | Oblast dnešní Sýrie | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Futures | Měď | Platidla | Směnný kurz | Kurz vůči franku | Webináře | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vývoj ceny platiny | MMF | Demokracie v Íránu | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | Thajsko | USA | Eura | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Bílý dům | Počasí | Kapitál | FinTech | Posílení | Roční vývoj indexu S&P 500 | Období nejistoty | Agentura Reuters | Obchodní války mezi USA a Čínou | Golden Gate Pavel Ryba | Íránská ekonomika | Moldavský lei | Index STOXX Europe | Hospodářský výsledek | S&P | xStation | Hnutí Hizballáh | Unie | Největší riziko | E-commerce | Volodymyr Zelenskyj | Devalvace | Hedgeové fondy | Nejchudší země na světě | Zvolení Donalda Trumpa | Příležitost pro investory | Lukáš Kovanda | Omezení dodávek | Rubl | Dnes Moldavsko | Akciové indexy | Pozice měny | Vývoj ceny plynu | Vice | Komoditní index | Vývoj kurzu íránského tomanu | List The Guardian | IRR/CZK | Ministr zahraničí | Pozornost | Kuvajt | Asijské státy | Osmanské mince | Reakce trhů | Bilion | Svobodný stát | Ropa | Opatření | Migrace | Pandemie COVID | Volatility | Asie | Komoditní index agentury Bloomberg | Rekordní hodnoty | Ceny Bitcoinu | Kupónový rubl | Budoucnost | Europe | Net-long pozice | Podnikání na kapitálovém trhu | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Muhammad Rezá Pahlaví | Americké výrobky | Historie Jižní Koreje | Moskva | Prezident Trump | Stříbrné mince | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Měnový guláš | Altcoiny | Zásoby surové ropy | Izrael | Porušení podmínek | Vývoj kurzu měny moldavský lei | Oblečení | Dějiny moderní Jižní Koreje | Akcie Super Micro | Důvěra veřejnosti v bankovní systém | Koloniální velmoci | Ropa Brent | Termínové kontrakty | Obchodní války | Burzovní statistiky | Švýcarsko Blízkého východu | Asijská země | Bohatství | Ifo | Akciový index | Devalvace jihokorejské měny | Trump v Davosu | Měnový dohled | Kov | Druhá světová válka | Vyspělé asijské státy | CZK/DZD | Britské impérium | Omezení podpory | Kolonizace | Domácnosti | Bitcoin | Filip Kalčák | Burze | Dna | Revoluce v Rusku | Sazba ČNB | Šíření viru | Ostrovy | Eskalace | Kolísání cen | Moody's | Ceny palladia | Pavel Ryba | Jihokorejská měna | Kryptonovinky.cz | Bitcoin a jeho pokles | Cesta k samostatné měně | Ceny obilovin | Sekularizace | Silnější euro | Ceny hliníku | Ray Dalio varuje | Fortune | Přechodný systém | Schizma | Prezident Donald Trump | Ekonomický úpadek | KRW | Maloobchodní tržby | Sovětský svaz | Analytici | Korejský stát | BH Securities | Čínský prezident Si Ťin-pching | Závislost | Marketingová komunikace | Asijské velmoci | Sektory S&P | Stříbro | Arabian American Oil Company | Manažerka | Osmanské platidlo | Honduras | ERA | Kapitálové trhy | Regulace a legislativa | G7 | Finance | Směnný kurz k dolaru | Pozornost trhu | Pozemky | ETF | Dluhopisy | Obchodníci | Poptávka | Libanonské libry | Nejstarší měny | Koncentrace | Druhý won | West Texas Intermediate (WTI) | Africké země | De-dolarizace | ABBV | Arabian American Oil | SMA 200 | Saúdské ropné společnosti | Alžírský odboj | EUR/KRW | Rok 2025 | Hlavní měna | Alphabet (GOOGL) | Osmani | Podnikání | MIFID | Problémy | SAR/CZK | Rozvojové země | | Navázání na francouzskou měnu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Jihokorejské platidlo | Národní zájmy | Moderní historie | Hashrate | ZEN | Bank of Canada | Americká Komise pro cenné papíry | Analytik ČSOB | Krypto šeptanda | Vývoj kurzu eura | Spojené státy | Carské Rusko | Vývoj | Finanční aktiva | Vývoj ceny pšenice | Úsilí | Saúdská Arábie dnes | Kurz domácí měny | Celní válka | Vlastní stát | Velmoci Asie | Časový rámec | BHS Timur Barotov | LBP | Moldavský lei vůči české koruně | Výzva | Investiční poradenství | Západní sankce | Volby | Důvěra veřejnosti | Lowy Institute | Akcie Applu | BRICS | Iniciativa | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | Arabský poloostrov | Moderní moldavský lei | OSN | Varování | Konflikt na Ukrajině | MDL/CZK | Jasná pravidla | Pandemie | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | Měna s plovoucím kurzem | Velmoc | Pozice rijálu | Měnové politiky | Stabilní velmoci | CSI 300 | Ceny nemovitostí | Dánové | Intervenovat na měnových trzích | HashRate | Íránské jaderné kapacity | Podněsterský rubl | Mining | Obchodní dohody | Manufacturing | Cena kukuřice | Ekonomický řád | Výdaje | Výnosy | Příjmy z ropy | Spojené státy a Čína | Íránský rijál | Iránský kran | Saúdský rijál (SAR) | Alžírské mince | Války s Izraelem | KryptoNovinky | Fio banka, a.s. | Dow Jones | Americká administrativa | JD | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Korejská lidová demokratická republika | Investiční strategie | Pomerančový džus | Region Podněstří | Národní banka | Nacistická říše | Fio | Odliv kapitálu | Týdenní časový rámec | Miliardy dolarů | Dinár | AI | Investiční doporučení | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Prezidentské volby | Udržení cenové stability | Světový obchod | Vývoj kurzu rijálu | Bankovní systém | Kurz dináru vůči dolaru | Růst mezd | Net-long | Odvětví | Belgie | Prodejce luxusního zboží | Sazby | Robusta | Patria | Británie | České koruny | Won | Výroba čipů | Americký ministr obchodu | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Umělá inteligence | Dovoz do USA | Alžířani | Investovat | Komoditní | Africké státy | Prohlášení | Hotovost | Těžby ropy | Banky Alžírska | Rozklad íránské měny | Kryptomagazin.cz | Berlín | Průzkum | Firmy | Dovozní clo | Eskalace obchodního napětí | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Budoucí vývoj | Severomořský Brent | Američtí politici | Korejská lidová demokratická republika (KLDR) | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | USD/IRR | Aramco | Osud Alžírska | Politický problém | Severokorejský won | Nikaragua | Argentina | Investování | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Fed | Vyšetřování | Okupace Francie | Nejlepší pozemky | Automobilový průmysl | Hry | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Jednotný korejský stát | Jiří Tyleček | Walmart | Válka na spadnutí | Žlutý kov | Eskalace obchodní války | Autonomní tendence | Francouzská kolonizace | Obchodujeme | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Dluhopisový trh | Komentáře členů Fedu | JD.com | Ropné velmoci | Ceny niklu | Dánsko | Úvěrový rating | Libanonská libra | Ministr obchodu | Nominální růst | Cena zlata od začátku roku | Rostoucí inflační očekávání | Ředitelka | TradingEconomics | Americké akciové indexy | Cena kávy | Vladimir Putin | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Španělsko | USD/DZD | Komodity | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nestlé | Ekonomický plán | Deeskalace | Na burze | Roční vývoj indexu | Základní materiály | Společnost | Ruský rubl | Ekonomické problémy v západním světě | Ralph Lauren | Advanced Micro Devices | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | USDIDX | Druhá světová | FXstreet | Kurz dináru | Globalizace | Kukuřice | První světová válka | Obchod | Nejslabší sektory | Francouzský index | Úspěšný investor | Ekonomický rozmach | Kobalt | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Německé dluhopisy | Advanced Micro Devices (AMD) | Trinity | JPY | FT | IBIT | RSI | Bank of America | Semináře | Lowe's | Zvýšené volatility | Meta | Nástroj | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Vývoj ceny niklu | Platidlo | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Změna politiky | Války | Ukrajina | Centrální banka | OXY | WTI | Malajsie | SMA | Praxe | Biliony | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Luboš Bedrník | Celní politiky | Jihoafrická republika | Nejvyšší růst | Klima | Paříž | Instituce | Americký ministr financí | Vývoj kurzu amerického dolaru | Ceny zlata | Výnos | Měnový systém | Nová měna | Index DOW | Frank | Index USD | CEO | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Austrálie | Minulá výkonnost | Měnové krize | Stoxx Europe 600 | Singapur | Vietnam | Osvobození | Barometr | Zvyšování daní | Vzácné kovy | Investiční rady | Obchodní analýza | Občanské války | Írán | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Pracovní místa | Káva | CASH HISTORY | ČNB | Bank of England | Katar | Obchodované fondy | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | The Guardian | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Prezident | Obavy trhu | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Ceny ropy | Nové regulace | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Měsíční časový rámec | Údaje | Technologické společnosti | Zájem o bitcoin | FXstreet.cz | Nejslabší sektory S&P | Snížení daní | xStation5 | ProCent | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Super Micro Computer | Směřování | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Mario Draghi | Europe 600 | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Dluhy | Světové války | Golden Gate | Konsenzus | Signály | Americké akciové trhy | Peking | Aliance | Pokles zásob | HDP | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Protekcionismus | Ekonom | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zdanění | Temu | Globální investoři | Politici | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Burzovní cena | JPMorgan | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Ztráty | Spojené arabské emiráty | Japonský jen | Klesající inflace | Blahobyt | Akcie | Target | Podniky | Investiční apetit | AbbVie | Koš | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Vysoké poplatky | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Nálada v průmyslu | Technologie | Prognózy | Maloobchodníci | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Růst zisků | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Intermediate | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Komunikační služby | BHS | Aerolinky | Saúdové | Chile | Investice | Pro investory | Potenciál | Ceny kakaa | Mezinárodní sankce | Investujte | Sýrie | Konkurence | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Myšlenka | Výdaje na obranu | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | Timur Barotov | Důvěra | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Signál | České firmy | SoFi | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Organizace | Nemovitostní trh | Napětí mezi Čínou a USA | Jižní Korea | Média | Výsledková sezóna | Fixní kurz | Administrativa | COVID-19 | Hypotéky | Evropské akcie | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ženy | Příjmy | Fiskální rok | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Ceny stříbra | Rozvoj | Hlavní indexy | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Akcie S&P | Udržitelnost | Míra | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Ekonomický model | Stimulační opatření | Výkonnost | Hodnota měny | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Nvidia Corp | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Spotřebitelská nálada | Krize | Chudé země | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Centrum | HDP USA | Frustrace | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | First Republic | Řešení problémů | Cena | Akcie Super Micro Computer | Německo | Upozornění | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Dluh USA | Snížení sazeb | Impérium | Ceny kukuřice | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ropná pole | Co bude | Medvědi | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Forexu | Hliník | Vývoj ceny kávy | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Jestřábí přístup | Intel | Ceny kávy | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Daňové změny | Obchodní podmínky | Automotive | Vlády | INTC | Ceny mědi | Šance | Velký státní dluh | Správa | Ray Dalio | Wall Street | Analýza | Ministr financí | Jan Bureš | Nejsilnější sektory S&P | ČR | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Lithium | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Francouzi | Nejslabší akcie S&P | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Kovy | Maloobchodní tržby v Číně | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Cenné papíry | Stoxx | Medvědí trh | XOM | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Služby | OPEC | Řetězce | Fio banka | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Spotřebitelé | Polsko | Čínská vláda | Jeden dolar | Omezení produkce | AUDUSD | Index Dow Jones | Saxo Bank | Volatility trhu | LinkedIn | Velké banky | Akcie Nvidia | Nařízení | Pinduoduo | Zdražování | Ropy | RBA | Dnešní obchodování | Americké ekonomiky | USD | Trh s nemovitostmi | TJX Companies | Významné změny | Legislativa | D1 | Piráti | Investing.com | Nízké úrokové sazby | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Cena ropy | Obavy z recese | Rusové | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | CZ | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | Dogecoin | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Rezidenční nemovitosti | Rise | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Kanada | Nejistota | Akcie technologických společností | CVX | Jan Čermák | Akcie Nvidie | Nvidia | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | RISE | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Sazby ECB | Vývoj války na Ukrajině | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Arabica | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Čínský export | Krypto | Pákistán | Měnová reforma | ROCE | Spekulace | ABC | Navýšení | Nejslabší měny | Raketový růst | Vývoj indexu S&P 500 | Negativní vývoj | Enphase Energy | GOOGL | Hizballáh | EU | Miliardy | PBOC | Černé zlato | ENPH | Americký dluh | Materiály | SVB | Nejistoty na trzích | Prodeje | Nové strategie | Vyšší cla | Investor | SMCI | Trump 2.0 | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Banka | Saudi Aramco | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Podnikatelské klima | Úřady | Američané | UNCTAD | Zvýšený objem | Průmyslové kovy | CNBC | Výzvy | Domácí průmysl | Indonésie | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Velmi slušný zisk
Velmi volatilní
Velmi volatilní aktivum
Velmi volatilní měnový pár
Velmi vysoká volatilita
Velmi vysoké dividendy
Velmi vysoké výnosy
Velmi vysoké zisky
Velmi vysoký kapitál
Velmoc

Následující klíčová slova

Velmoci Asie
Velmon Enterprise
VELOCITY VISTAFX
VELOCYS
VELOXTRADES
Velryby
Velstand Capital
Velvyslanec EU
Velvyslanec Evropské unie
Velvyslanec Evropské unie v Číně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít