Čtvrtek 29. únor 2024 02:18
reklama
Instaforex Dakar
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Jiří Tyleček

img

Pohonné hmoty v Česku dál zdražovaly o desítky haléřů

15.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 37,78 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Růst cen bude podle analytiků zřejmě pokračovat i v příštím týdnu.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\USA ekonomika2.jpg

Analytici: Za růstem amerických akcií na maxima je názor, že Fed sníží sazby

24.01.2024 Za růstem amerických akcií na historická maxima je přesvědčení investorů, že tamní centrální banka Fed začne snižovat úrokové sazby. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Další vývoj bude podle nich záležet na výsledcích firem za loňský rok, pokračování růstu je ale pravděpodobné.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Experti: Inflace v ČR příští rok zeslábne, ekonomiku čeká mírné oživení

26.12.2023 Inflace v Česku příští rok zeslábne, i když pravděpodobně nedosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB). Díky pomalejšímu růstu spotřebitelských cen se vrátí k růstu reálné mzdy, což by mělo dát impulz k mírnému oživení ekonomiky po letošním celoročním propadu. Situace na trhu práce zůstane napjatá a nezaměstnanost by se proti současnosti dramaticky zvyšovat neměla. Vyplývá to z prognóz ministerstva financí, ČNB a analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\konference-23112023.png

Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!

23.11.2023 Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Aktuální komoditní výhled: Brent překonal $90 za barel. Porostou ceny paliv?

06.09.2023 Komoditní trhy mají za sebou několikatýdenní růst. V čele stála ropa a její deriváty. Cena severomořského Brentu vzrostla jen za poslední týden o 4,4 % a ropný benchmark WTI přidal dokonce 6,5 %. Brent se dokonce poprvé od listopadu minulého roku v úterý vyhoupnul nad úroveň 90 dolarů za barel. Velké nebezpečí se rodí zvláště na cenách nafty. Prudký růst její ceny hrozí zdražováním a negativním dopadem na inflaci nejen v Česku či na Slovensku. O této problematice a situaci také na dalších komoditách bude diskutovat Jiří Tyleček a Martin Jakubec v živém vysílání od 16:15.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\trader-04092023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.09.2023 1) Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
C:\fakepath\xtb-28082023.jpeg

Zasedání v Jackson Hole: Co můžeme čekat od centrálních bankéřů amerického FEDu?

28.08.2023 Minulý pátek se uskutečnilo další výroční zasedání Federálního rezervního systému (FED) v Jackson Hole ve Wyomingu, které je ve světě ekonomie a financí považováno za jednu z nejzásadnějších akcí každý rok. Toto setkání, kterého se obvykle účastní centrální bankéři, ekonomové a finanční odborníci, slouží jako platforma pro diskusi o zásadních otázkách měnové politiky a ekonomických výzvách, kterým čelí Spojené státy i světová ekonomika.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
img

🔴ŽIVÁ DISKUZE: Jsou akciové trhy moc vysoko?

08.06.2023 Připojte se k nám dnes v 18:00 do diskuze na YouTube, kde budeme řešit, proč akcie letí do nebývalých výšin. Je to známka iracionálního jednání, nebo skutečný odraz ekonomického optimismu?
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
C:\fakepath\xtb-23052023.png

Co zaznělo na Analytickém fóru 2023?

23.05.2023 Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analitického fóra XTB. Vzhledem k současné situaci na finančních trzích bylo mnoho důležitých témat k diskuzi. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejdůležitějšího, co na události zaznělo. Akce nicméně celkově trvala pět hodin, a tudížbohužel není možné v rámci tohoto textu popsat vše. Pro zájemce je k dispozici kompletní záznam, který je volně dostupný na YouTube kanálu XTB.
img

🎙️CELÝ ZÁZNAM: Co zaznělo na Analytickém fóru 2023?

19.05.2023 Tuto středu a čtvrtek proběhl další ročník Analitického fóra XTB. Vzhledem k současné situaci na finančních trzích bylo mnoho důležitých témat k diskuzi. Přinášíme krátký souhrn toho nejdůležitějšího, co na události zaznělo. Akce nicméně celkově trvala pět hodin, a bohužel není možné v rámci toho textu popsat vše. Pro zájemce je k dispozici kompletní záznam, který je volně dostupný na Youtube kanálu XTB.
C:\fakepath\trader-16052023-39-zm.jpg

Agentura IEA: Pokles cen ropy neodpovídá vyhlídce na nedostatečnou nabídku

16.05.2023 Týdny trvající pokles cen ropy na světových trzích kvůli obavám z možné recese je v nesouladu s vyhlídkou na nedostatečnou nabídku a silnou poptávku v další části roku. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?

15.05.2023 Tuto středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?
C:\fakepath\CZ_Analyst_Forum_2023.png

Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?

15.05.2023 Tuto středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?
img

Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?

10.05.2023 Příští středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Cena zlata v tomto týdnu překročila 2000 USD za unci, je blízko rekordu

05.05.2023 Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Dnes cena mírně klesá, kov se ale dál obchoduje poblíž rekordu, za týden jeho cena přidává přes dvě procenta. Ve čtvrtek vystoupala až na 2072,19 dolaru (přes 44.000 Kč) za unci, zatímco dosavadní rekord činí 2072,49 USD/oz, ukazují burzovní data.
C:\fakepath\trader-01052023-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.05.2023 1) Ve Spojených státech končí za méně než dva měsíce už třetí velká banka. Úřady zavřely finanční ústav First Republic Bank z Kalifornie, jeho novým vlastníkem bude největší americká banka JPMorgan Chase & Co. V tiskové zprávě to uvedla Federální společnost pro pojištění vkladů.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\trader-03042023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.04.2023 1) Akcie na světových trzích v prvních třech měsících letošního roku většinou zpevnily. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 si za první čtvrtletí připsal 7,5 procenta, evropský index Euro STOXX 50 pak téměř 12 procent. Řada evropských akciových indexů přitom dosáhla historických maxim, dařilo se hlavně technologickým titulům, ukazují statistiky.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\trader-20032023-48-zm.jpg

Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, polevil strach o banky

20.03.2023 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, akcie bankovních titulů se zotavily z tříměsíčního minima. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 nakonec přidal o 0,98 procenta a uzavřel na 440,6 bodu, ačkoli během dne ztrácel téměř dvě procenta. Investoři posuzovali důsledky nedělního oznámení, že největší švýcarská banka UBS převezme svého rivala Credit Suisse, který se ocitl v problémech.
C:\fakepath\xtb-14032023.png

Americké banky padají jedna za druhou. Přijde černý scénář jako v roce 2008?

14.03.2023 Od konce minulého týdne se bankovní sektor otřásá v základech. Po nedávném pádu banky Silvergate své dveře zavřely v posledních dnech ještě Silicon Valley Bank a Signature Bank. Je to počátek dominového efektu, nebo pouze ojedinělé případy špatného managmentu?
C:\fakepath\trader-13032023-38-zm.jpg

EK sleduje situaci po krachu SVB, v EU byla banka přítomna jen omezeně

13.03.2023 Evropská komise sleduje situaci po krachu americké Silicon Valley Bank (SVB). Banka však byla v EU přítomna jen ve velmi omezené míře. Uvedl to dnes mluvčí Evropské komise. Situaci monitorují také úřady ve Švýcarsku a Norsku. Norský státní investiční fond agentuře Reuters řekl, že investoval do SVB a doufá, že se mu podaří část investic získat zpět. Páteční krach SVB byl největším bankrotem americké banky od finanční krize v roce 2008.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB: V ČR nepůsobí banky s podobným modelem jako padlé v USA

13.03.2023 V českém bankovním sektoru nepůsobí banky s podobným obchodním modelem, jako měly americké Sillicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank, které se dostaly do problémů. Na dotaz ČTK to dnes uvedla viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. České banky jsou podle ní dobře kapitálově vybavené. Páteční krach SVB byl největším pádem americké banky od roku 2008, následně úřady uzavřely i Signature Bank.
C:\fakepath\Ukrajina-27022023.jpeg

XTB stream k výročí války na Ukrajině. Co důležitého zaznělo?

27.02.2023 V pátek jsme si připomněli první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Bohužel není co slavit. Intenzivní boje pokračují a konec konfliktu je v nedohlednu. Společnost XTB při této příležitosti pořádala stream zaměřený na toto téma. Budou Rusové pokračovat v pustošení, nebo je zastaví ukrajinská obrana a protiofenzíva? A jak se konflikt projevuje v evropské a ruské ekonomice? Přinášíme souhrn těch nejzajímavějších témat.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Analytici: Pokles cen energií na trhu nyní brzdí zdražující emisní povolenky

03.02.2023 Ceny emisních povolenek v posledních dnech výrazně rostou, což v současnosti brzdí další pokles cen energií na trhu. Zdražení povolenek, které v tomto týdnu poprvé atakují hranici 100 eur za tunu oxidu uhličitého, totiž zvyšuje náklady na výrobu elektřiny z fosilních paliv. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Podle nich může být aktuální vývoj výsledkem spekulací na trhu.
C:\fakepath\xtb-23012023.png

Série investičních a tradingových streamů je v plném proudu. Zjistěte, jaký je výhled pro akcie, komodity a mnoho dalších aktiv!

23.01.2023 Začátek roku přinesl svěží vítr na finanční trhy. Můžeme ale opravdu očekávat výrazné změny, nebo se jedná jen o další rally medvědího trhu a po chvíli euforie budeme pokračovat do těžké recese? Pro zodpovězení těchto otázek připravilo XTB celou sérii živých vysílání, kdy každý jednotlivý stream je zaměřen na specifický instrument.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Rekordně silná koruna pomáhá tlumit inflaci zlevněním dovozu

23.01.2023 Kurz koruny, který se v posledních dnech dostal pod hladinu 23,90 Kč/EUR, což je nejsilnější úroveň od roku 2008, je pro Česko momentálně dobrou zprávou, protože pomáhá tlumit inflaci zlevněním dováženého zboží, včetně energetických surovin. Naopak problémem může být pro tuzemské vývozce. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh poprvé po více než roce zlevnil pod 58 eur za MWh

16.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes sestoupila pod 58 eur (zhruba 1392 Kč) za megawatthodinu (MWh), za jejím poklesem stojí hlavně mírná zima a vysoká úroveň zásob. Plyn je tak nyní ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku nejlevnější za více než rok, ukazují záznamy na webu. Jen od začátku roku jsou ceny nižší téměř o čtvrtinu, respektive asi o 24 procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
C:\fakepath\trader-29122022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytik: Na současném poklesu cen plynu na burze vydělá také česká vláda

28.12.2022 Současný pokles cen plynu na burze je dobrou zprávu také pro českou vládu, která bude mít nižší náklady se zajištěním plynu pro domácnosti i firmy. Vydělat na ní mohou i spotřebitelé, kteří uzavírají nové smlouvy nebo jim končí fixace. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB: Čistý zisk bank stoupl letos o 30,8 miliardy na 81,8 miliardy Kč

15.12.2022 Bankám a spořitelnám v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl souhrnný čistý zisk v meziročním srovnání o 30,8 miliardy Kč na 81,78 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank činila ke konci září 9,448 bilionu korun, což je o 926 miliard více než na konci roku.
C:\fakepath\CPI-13122022.jpg

Blýská se na trzích na lepší časy? Tento týden nás čekají dvě důležité makroekonomické události!

13.12.2022 Americké trhy znovu s velkou pravděpodobností čekají bouřlivé momenty, a to především kvůli publikaci dvou zásadních dat jejich ekonomiky.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za téměř 15 mld. Kč

24.11.2022 Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group - MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira. PPF to oznámila dnes v tiskové zprávě.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Tempo inflace zpomalilo na 15,1 procenta, způsobilo to omezení cen energií

10.11.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent. Meziměsíčně ceny klesly o 1,4 procenta. Podle analytiků i České národní banky (ČNB) výsledek inflace ovlivnilo započítání vládních opatření na snížení cen energií, bez nich by růst cen proti září zrychlil na 18,6 procenta. Pokles inflace pod deset procent očekávají analytici i ČNB v polovině příštího roku. Zpomalení tempa růstu cen znamená, že se Česko v evropském srovnání posunulo z desátého na patnácté místo nejvyšších inflací.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Říjnovou inflaci podle analytiků zkreslilo započítání úsporného tarifu

10.11.2022 Říjnovou inflaci zkreslilo započítání úsporného tarifu na energie a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie. Bez těchto opatření by růst cen proti září zrychlil na více než 18 procent, shodují se analytici, které oslovila ČTK. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) byla v říjnu meziroční inflace 15,1 procenta, v září bylo tempo růstu cen 18 procent.
C:\fakepath\02-10112022.jpg

Prozradil Powell, jak dopadne dnešní inflace?

10.11.2022 Aktuální statistiky amerických spotřebitelských cen jsou pochopitelně velmi sledovaným indikátorem. V minulém týdnu se pozornost investorů ubírala k zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,75 bazického bodu.
C:\fakepath\trader-04112022-48-zm.jpg

Analytici mají pochybnosti, zda tzv. windfall tax vynese očekávaných 85 mld. Kč

04.11.2022 Analytici, které dnes oslovila ČTK, vyjadřují pochybnosti o tom, že daň z mimořádných zisků, kterou dnes Sněmovna schválila, skutečně vynese v příštím roce 85 miliard korun, které očekává ministerstvo financí. Veřejná debata o konečné podobě takzvané windfall tax navíc podle nich narušila české investiční prostředí. Vyplývá to z odpovědí expertů pro ČTK.
C:\fakepath\elektrina.png

Ceny emisních povolenek ze srpnového rekordu klesly o více než 30 procent

07.10.2022 Ceny emisních povolenek v posledních dvou měsících klesají. V srpnu cena stoupla na rekordních téměř 100 eur (2500 Kč) za tunu, od té doby se ale o více než 30 procent snížila a v posledních týdnech se pohybuje pod 70 eury za tunu. Podle analytiků jsou za poklesem ceny zejména slabší spekulace na burze, přispívá k němu ale i zhoršení výhledu ekonomiky a možnost prodeje dodatečných povolenek.
C:\fakepath\trader-05102022-34-zm.jpeg

OPEC a jeho spojenci sníží produkci ropy výrazně víc, než se čekalo

05.10.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně. Ministři členských zemí skupiny označované OPEC+ se na tom dnes dohodli na své pravidelné měsíční schůzce. Je to mnohem výraznější snížení, než se čekalo, analytici nejčastěji hovořili zhruba o jednom milionu barelů.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
img

Fiala má shodu ministrů EU za krok na cestě k evropskému řešení cen energií

30.09.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) považuje dnešní výsledek jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie za důležitý krok na cestě k evropskému řešení vysokých cen energií. Uvedl to na twitteru. Země EU se ve snaze zmírnit dopady krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.
C:\\fakepath\\xtb-29092022-3.png

Reportáž z vysílání XTB: Energetická krize 2022

29.09.2022 V úterý 22. 9. 2022 od 18:00 pořádala společnost XTB online konferenci na aktuálně velmi skloňované téma „Energetická krize 2022“. Pozvanými řečníky byli: Lukáš Kovanda (hlavní ekonom Trinity Bank), Tomáš Prouza (prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR) a Jaroslav Šura (ekonom a investor). Konferencí provázel hlavní analytik XTB Česká republika Jiří Tyleček.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rozhodnutí ČNB ponechat základní sazbu je v souladu s analytiky, čekal jej i trh

29.09.2022 Rozhodnutí České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech je v souladu s předpoklady analytiků a očekával jej i finanční trh. Shodli se na tom odborníci, které ČTK oslovila. Ve prospěch dnešního rozhodnutí vedle pozměněné prognostické metodiky ČNB vyznívala podle nich i nejnovější data o české inflaci, která indikují její citelné zpomalování.
img

Analytici: Doba investicím nepřeje, reality mohou přinést pěkné zhodnocení

28.09.2022 Doba vysoké inflace investicím nyní nepřeje, přesto některé dlouhodobé investice typu realit mohou přinést v budoucnu pěkné zhodnocení. Trefou do černého mohou být alternativní typy investic, jako jsou například drahý alkohol, historické mince nebo veterány. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Otázkou je další vývoj cen akcií - některé z nich už spadly na zajímavé ceny, uvedli.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici čekají zachování sedmiprocentní úrokové sazby ČNB

25.09.2022 Bankovní rada ČNB zřejmě ve čtvrtek ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy na nejvyšší úrovni od roku 1999. Očekává to většina analytiků, které ČTK oslovila. Sedmiprocentní sazby platí od 22. června, pro jejich zachování se v uplynulém týdnu vyslovili v médiích i viceguvernérka Eva Zamrazilová a člen rady Jan Frait.
img

⚠️Nezapomeňte na dnešní online vysílání o energetické krizi!

20.09.2022 Dnes v 18:00 začíná očekávaná debata na téma energetické krize a jejího dopadu na finanční trhy! V živé diskuzi na YouTube kanálu XTB vystoupí:
C:\fakepath\xtb-19092022-2.png

Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?

19.09.2022 Cenové stropy na energetické komodity budí zajisté hodně zájmu. Analytik XTB Jiří Tyleček odpovídá, zdali jde vláda správným směrem, jaká existují rizika návrhů a jaké dopady mohou čekat akcionáři ČEZu.
img

Energetická krize 2022: Jiří Tyleček, Lukáš Kovanda, Jan Šura a Tomáš Prouza

14.09.2022 Energetická krize je bezpochyby klíčovým tématem současnosti. Úzce souvisí s inflací a celkovou situací v ekonomice i na finančních trzích. Jak dlouho s námi bude a jaké dopady bude mít na společnost a trhy?
C:\fakepath\krize-12092022.jpeg

ŽIVÝ PŘENOS XTB: Energetická krize

12.09.2022 Energetická krize je bezpochyby klíčovým tématem současnosti. Úzce souvisí s inflací a celkovou situací v ekonomice i na finančních trzích. Jak dlouho s námi bude a jaké dopady bude mít na společnost a trhy?
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny pro francouzský trh poprvé přesáhla 1000 eur za MWh

26.08.2022 Velkoobchodní cena elektřiny pro francouzský trh s dodáním za rok dnes poprvé přesáhla 1000 eur (přes 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se zvýšila více než desetinásobně. K jejímu růstu přispívá vedle obav z přerušení dodávek plynu z Ruska i fakt, že v provozu je kvůli údržbě a technickým problémům jen asi polovina francouzských jaderných reaktorů. Energetická společnost EDF oznámila, že tato zařízení se do provozu vrátí později, než se čekalo.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Exportéři: Posílení dolaru by mohlo usnadnit vývoz z EU a tím pomoci i Česku

14.07.2022 Posílení kurzu amerického dolaru vůči euru by mohlo podle Asociace exportérů zvýšit export z Evropské unie a tím pomoci i českým exportním firmám. Naopak negativem bude zdražení dovážených surovin, které přinese další prohloubení schodku zahraničního obchodu České republiky a zvýšení inflace. ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Analytici: Posilování dolaru není pro ekonomiku dobré, zdražuje suroviny

12.07.2022 Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
C:\fakepath\trader-11052022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2022 1) Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval člena bankovní rady Aleše Michla (44) guvernérem České národní banky (ČNB). Ve funkci od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát a nemůže být znovu jmenován. Michl je členem bankovní rady od prosince 2018.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna v reakci na jmenování nového guvernéra ČNB Michla ztratila procento

11.05.2022 Česká koruna v reakci na zveřejnění jména nového guvernéra České národní banky Aleše Michla prudce ztrácí. K euru překonala úroveň 25,23 Kč za euro, v bezprostřední reakci tak přichází o více než jedno procento. V úterý byl kurz 25,00 korun za euro. Podobně silným propadem si prochází také na páru s americkým dolarem, řekl ČTK analytik XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna za pět let od konce intervencí ČNB posílila o zhruba 10 procent

06.04.2022 Koruna od doby před pěti lety, kdy Česká národní banka ukončila forexové intervence, posílila do dneška zhruba o deset procent na dnešních 24,45 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření oslovených analytiků. Kurzový závazek ČNB s cílem držet korunu kolem 27 Kč/EUR zároveň vedl k výraznému nárůstu devizových rezerv ze zhruba 20 procent HDP na aktuálních více než 60 procent HDP. Nárůst rezerv vedl k účetní kumulované ztrátě centrální banky.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
C:\fakepath\trader-21022022-27-zm.png

Komodity: Káva letos zdražila o další desetinu a je nejdražší za 11 let

21.02.2022 Káva letos navázala na trend z loňska, kdy její cena rostla o 76 procent, a zdražila o další desetinu na 109,5 koruny za kilogram. Je tak nejdražší za 11 let. Loňský nárůst byl nejvyšší procentuální od roku 2010. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB. Vztah mezi cenou kávy na komoditní burze a cenou v kavárně je ale pouze velmi volný, upozornila firma.
img

Putin straší investory

25.01.2022 Dobrá nálada na finančních trzích z počátku roku nevydržela dlouho. Investoři se bojí a riziková averze roste. Sešlo se hned několik faktorů, které trhy negativně ovlivňují. Kromě chystaného utahování měnové politiky v USA jde především o potenciální invazi Rusů na Ukrajinu. Jak moc zaplatíme za rusko - ukrajinský konflikt?
img

Evergrande nejsou Lehmani, ale binec po nich taky zůstane

20.09.2021 Čínský realitní gigant Evergrande se již několik týdnů zmítá v problémech. Společnost čelí platební neschopnosti. Dle dosavadních vyjádření nemá ani na nejbližší splátky úroků. Až 1,5 milionu čínských domácností se pravděpodobně nedočká svého zaplaceného bytu. Hlavní otázkou zůstává, jak se k problému postaví čínské politburo. To ovlivní, jak moc se problémy Evergrande nakonec podepíší na globálních finančních trzích.
img

Co čekat od Jackson Hole?

26.08.2021 Sympózium centrálních bankéřů v Jackson Hole stojí tradičně na špici nejdůležitějších událostí roku v centrálním bankovnictví. Jeho dosah je však mnohem širší. Výrazně ovlivňuje dění na finančních trzích i v globální ekonomice. Bude tomu tak i letos?
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (7.6.2021)

07.06.2021 Máme za sebou opět úspěšný týden s pozitivními výsledky na finančních trzích. Páteční data z amerického trhu práce mírně zklamala, když bylo vytvořeno pouze 559 tisíc pracovních míst při tržním konsenzu ve výši 650 tisíc. Trh však reagoval pozitivně. Zlepšení na trhu práce ukázalo, že americká ekonomika pokračuje v růstovém trendu, který však zatím není tak rychlý, aby změnil holubičí rétoriku Fedu. Zastavení přílivu likvidity tak v brzké době nehrozí a „všichni jsou spokojeni“.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (31.5.2021)

31.05.2021 Máme za sebou klidný týden. Akciové indexy mírně rostly v čele s technologiemi. Také na komoditách převážily růsty. Naopak výnosy mírně klesaly. Výnosy z amerických desetiletých dluhopisů klesly pod 1,6 %. O dobré náladě na trhu svědčí i pokles rizikových přirážek. Index volatility VIX se dostal pod 17. A v neposlední řadě opět roste zájem o „meme“ akcie typu AMC nebo GameStop, kam se přesunula část spekulantů z nejistého trhu s kryptoměnami. Z makrodat byl zajímavý trh s bydlením v USA, kde se snižují prodeje nových domů kvůli nedostatečné nabídce na trhu. Naopak medián ceny nového domu vzrostl meziročně o 19,1 %! Boom na trhu s bydlením v USA však začíná alespoň v některých ohledech slábnout. Ceny dřeva klesly ze svého historického maxima dosaženého před 3 týdny už o více než pětinu.
img

Tři trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat

24.05.2021 Akciové trhy na počátku minulého týdne prudce klesly, když propad kryptoměn zatlačil na společnosti z technologického sektoru. Podobně jako v předcházejícím týdnu se výprodeje na akciových trzích v polovině týdne zastavily. Nic na tom nezměnil ani mírně jestřábí zápis z posledního zasedání Fedu. Konec pracovního týdne situaci napravil. V pátek byly zveřejněny pozitivní výsledky indexů PMI z Evropy i USA. Z posledních makrodat se zdá, že příznivá makroekonomická situace pokračuje.
img

Investice v době inflačního tlaku. Nový report od XTB.

20.05.2021 Proč je inflace důležitá? Zvýší se míra inflace ještě více? Jaké ukazatele inflace je potřeba sledovat a které instrumenty mohou být přirozeným zajištěním proti inflaci? Těmito a mnoha dalšími otázkami souvisejícími s investováním během vysokého inflačního tlaku se zabývá nejnovější report od analytiků XTB.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (17.5.2021)

17.05.2021 Akciovým trhům se v minulém týdnu nedařilo. Studenou sprchou bylo úterní zveřejnění americké inflace v USA, která meziročně zrychlila na 4,2 %. Index S&P 500 ztrácel ze svých maxim až 5 %, nicméně v závěru týdne se mu podařilo většinu ztrát zlikvidovat. Pondělní seance zatím ukazuje červená čísla. Trhy spekulují, zda je růst inflace vyšší, než Fed očekával. Pokud by tomu tak bylo a začaly by růst výnosy, tak akcie by mohly mít to nejlepší na nějakou dobu za sebou. Situace se nevyvíjela pozitivně ani na kryptoměnách a komoditách, kde jsme byli svědky nejvyšších propadů na zrninách a některých průmyslových kovech.
img

Tři trhy, které se vyplatí sledovat v tomto týdnu

12.04.2021 Máme za sebou poklidný týden, který byl na některých trzích zkrácen o Velikonoční pondělí. Makrodat bylo zveřejněno pomálu a tomu odpovídaly nevýrazné pohyby mnoha instrumentů. Globální indexy se držely na vysokých úrovních, často v blízkosti historických maxim. Index S&P 500 už dokonce na počátku nového týdne překonal 4 100 bodů a rekordy jsou v jeho případě na denním pořádku.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (29.3.2021)

29.03.2021 Obchodní týden bude tentokrát o něco kratší, protože většina rozvinutých trhů bude v pátek zavřená, a to včetně USA, Německa či Austrálie. Přesto by se obchodníci nudit neměli. Na počátku týdne se řeší výprodej aktiv fondu Archegos Capital Management, který v pátek nuceně prodal čínské a americké akcie za 20 mld. dolarů. Krach společnosti a výprodej aktiv způsobil otřesy v investičních bankách jako Credit Suisse a Nomura, které Archegosu poskytovaly brokerské služby. A letošní zisk těchto bank může být výrazně negativně ovlivněn. Trh zároveň doufá, že výprodeje nespustí lavinu problémů dalších hedgeových (často napákovaným) fondů.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (22.3.2021)

22.03.2021 Finanční trhy se sžívají s vyššími výnosy, ale neděje se tak bez obětí. Americký index S&P 500 v minulém týdnu klesl a stejně na tom byly také další hlavní indexy na Wall Street. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů se v minulém týdnu dostaly až čtrnáctiměsíční maximum na 1,75 %. Nejhůře je snášení technologické akcie, které během pandemie výrazně vzrostly.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)

15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (22.2.2021)

22.02.2021 Růst amerických výnosů zůstává událostí, na kterou se na finančních trzích soustředí největší pozornost. Existují pochyby, zda může v době prudkého růstu úroků pokračovat akciová rally. Je pravdou, že se akciové indexy za poslední týden příliš nepohnuly, ale není právě tato stagnace vyjádřením „novodobé“ korekce?
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně hype na stříbru)

01.02.2021 Retailoví investoři z Redditu pokračovali v minulém týdnu v hrátkách s akciemi některých malých amerických společností. Důsledky však zasáhly globální akciový trh a finanční média se tématu věnují velmi pozorně. Další „obětí“ se stává stříbro, které už na sklonku minulého týdne solidně rostlo. To však nebylo nic oproti masivnímu skoku, jaký kov předvedl na počátku pondělní seance. Kov tak zničehonic dobyl osmiletá maxima v blízkosti 30 dolarů za unci a vypadá to, že příběh ještě nekončí. A čeho se dále dočkáme? Z pohledu makrodat se jedná o velmi zajímavý týden. Navíc pokračuje výsledková sezóna, i když finančních reportů známých společností postupně ubývá.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně MONETY)

25.01.2021 Joe Biden byl v minulém týdnu zvolen 46. prezidentem Spojených států. Předání moci proběhlo v poklidu, i když byl tradiční ceremoniál poznamenán zvýšenými bezpečnostními opatřeními v souvislosti s nedávnými nepokoji v Kapitolu i pandemií koronaviru. Na trhu se začaly projevovat určité snahy o korekci vysokého růstu z posledních týdnů, ale ani inaugurace amerického prezidenta ZATÍM nevedla k výraznějšímu výběru zisků.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (18.1.2021)

18.01.2021 Začíná důležitý týden pro Spojené státy a důvodem není pondělní státní svátek, který v tento den omezí obchodování na trzích. Ve středu proběhne inaugurace Joe Bidena, který se stane 46. prezidentem Spojených států. Bezpečnostní služba je ve střehu s cílem zamezit podobnému chaosu, jakého jsme byli svědky 6. ledna při útoku na Kapitol. V tomto týdnu nebude zveřejněno velké množství důležitých fundamentů. Větší pozornosti investorů by se mohlo dostat výsledkové sezóně v USA a důležité by měly být také novinové titulky v souvislosti s předáváním moci nové americké administrativě.
img

Co bylo, co bude… na finančních trzích

03.08.2020 Nálada na trzích byla v minulém týdnu smíšená. Akciím na Wall Street se dařilo. Index S&P 500 rostl o 1,73 %. Evropa na tom byla o poznání hůře. Německý DAX klesl o 2,8 % a v negativním teritoriu skončily také další důležité evropské indexy. Americkým akciovým trhům pomohly spekulace o novém fiskálním stimulu s potvrzení holubičího postoje Fedu, který opět přislíbil podporu, pokud by byla potřeba. V závěru týdne byla také zveřejněna data vývoje HDP z důležitých ekonomik. Německé HDP kleslo ve Q2 o 10,1 % a trhy negativně překvapilo. Americké ekonomika sice klesla o 32,9 % za Q2 (odlišný výpočet), ovšem trh čekal ještě horší výsledek.
img

Co bylo, co bude... na finančních trzích

15.06.2020 Obchodování na finančních trzích se v minulém týdnu přepnulo do negativního módu. Německý akciový index DAX klesl o 7,45 % a zamířil pod 12 000 bodů. Jednalo se o nejvyšší pokles od poloviny března, kdy se ke koronavirové krizi přidaly také propady na ropných trzích. Newyorský akciový index S&P 500 ztratil 4,8 % a klesl až k úrovni 3 000 bodů. Akciové indexy zamířily na úrovně, kde se nacházely na přelomu května a června.
img

Co bylo, co bude... na finančních trzích

08.06.2020 Máme za sebou pozitivní týden na finančních trzích. Akciové trhy rostly nejvíce za poslední 3 týdny a některé akciové indexy už kompletně vymazaly ztráty způsobené pandemií koronaviru. Akciový index Nasdaq dokonce vystoupal na nové historické rekordy. Český akciový index PX přidal dokonce 10 %. Obchodníci sázejí na rychlé hospodářské oživení ve tvaru “V”. Výrazného překvapení jsme se v pátek dočkali z amerického trhu práce. Místo výrazného zhoršení přišel pokles nezaměstnanosti na 13,3 % a v americké ekonomice přibylo více než 2,5 mil. pracovních míst (místo poklesu o 7,5 mil.). Analytici se spletli nejvíce v historii! Hojně se však spekuluje o tom, že skutečný stav trhu práce se stal objetí statistických metod používaných Bureau of Labor Statistics, která data připravuje.
img

VIDEO: Dolar pozitivně reagoval na výsledky z amerického trhu práce, DAX klesal ve všech seancích v minulém týdnu

08.02.2016 Dolar pozitivně reagoval na výsledky z amerického trhu práce, DAX klesal ve všech seancích v minulém týdnu - videokomentář XTB...
img

VIDEO: ECB by už v březnu měla přijít s novým stimulem, euro reagovalo oslabením, prudce vzrostly ropa i akcie

22.01.2016 ECB by už v březnu měla přijít s novým stimulem, euro reagovalo oslabením, prudce vzrostly ropa i akcie - videokomentář XTB...
img

VIDEO: Trhy zklamala čínská data, zemní plyn roste nejvíce za poslední desítky let

29.12.2015 Trhy zklamala čínská data, zemní plyn roste nejvíce za poslední desítky let - videokomentář X-Trade Brokers...
img

VIDEO: Trhy se přes Vánoce uklidnily, zajímavé pohyby předvedla ropa

28.12.2015 Trhy se přes Vánoce uklidnily, zajímavé pohyby předvedla ropa - videokomentář Jiřího Tylečka X-Trade Brokers...
img

VIDEO: Akcie korigovaly, trápí je zvýšená volatilita, Brent padl nejníže od roku 2004

21.12.2015 Akcie korigovaly, trápí je zvýšená volatilita, Brent padl nejníže od roku 2004 - videokomentář Jiřího Tylečka z X-Trade Brokers...
img

VIDEO: Akciové trhy smazaly dosavadní ztráty tohoto týdne, ropa rostla nejvíce od roku 2008

28.08.2015 Akciové trhy smazaly dosavadní ztráty tohoto týdne, ropa rostla nejvíce od roku 2008 - videokomentář společnosti X-Trade Brokers...
img

VIDEO: Propady indexů provázel růst zlata, dnešní PMI z Číny bylo nejhorší od roku 2009

21.08.2015 Propady indexů provázel růst zlata, dnešní PMI z Číny bylo nejhorší od roku 2009 - videokomentář společnosti X-Trade Brokers...
Související klíčová slova: FOREX | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Live trading | Čína | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Austrálie | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Objemy obchodů | Hloubka trhu | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FINMA | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Leverage | Likvidita | Long | Lot | MIFID | MT4 | Makléř | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Parita | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Repo sazba | Restriktivní politika | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | STP (Straight Through Processing) | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Support | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Break-Even | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Online trading | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Algo trading | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Makrodata | Forexové intervence | Devizové intervence | Riziková averze | Akcenta | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Volatilní | Daniel Gladiš | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Devizové rezervy ČNB | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Fondy | Forexu | Graf | Guvernér ČNB | HangSeng | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | ISM | J&T | Jeden dolar | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Koruna posiluje | Krach na burze | Krize eurozóny | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Martin Jakubec | Měna euro | Měnová krize | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Nemovitosti | Obchodování komodit | Obchody na burze | Oslabení měny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Online | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Trade Brokers | Trh | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | WTI | XTB.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EIA | Benzín | Báze | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Investiční instrument | Kmenové akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Cukr | Burze | Dividendové akcie | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Home Credit | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | City Index | PwC | BBC | Agentura DPA | Technické indikátory | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Dění na finančních trzích | Bloomberg komoditní index | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Rozdávání peněz | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Bezpečnější investice | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Černé pondělí | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Volatilita na forexu | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Šéf společnosti | Digitální měny | Tesla | Agentura AFP | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Světový obchod | Bankovní krize | Data z amerického trhu práce | Krize | Finanční ústav | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Příjmy | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Forexový broker | Obchody s akciemi | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Nejvyšší zhodnocení | Finlord | Ruské akcie | Skupina PPF | Silicon Valley Bank | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Cena palladia | Ceny pšenice | Aleš Michl | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Roklen24 | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | Český akciový index PX | Dominik Stroukal | Charles Hoskinson | Štěpán Hájek | Krypto burzy | Krypto burza | FundStrat | Obchodování na trzích | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Výprodeje na akciových trzích | Zonky | Očekávání investorů | Krypto | Boris Tomčiak | Analytik finančních trhů | Analytik Raiffeisenbank | Komoditní index Bloombergu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Silný americký dolar | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Forint | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Index Stoxx 600 | Zasedání OPEC | Růst amerických výnosů | Výsledky firem | Akciový výhled | NIESR | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Cena plynu | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Posilování české koruny | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | François Villeroy de Galhau | Akciový index PX | Pojištění vkladů | Michal Stupavský | Akciová rally | Úrokové sazby ČNB | Ztráta ČNB | Výsledková sezóna v USA | WEF | Sazby ČNB | Dolarová aktiva | Velké riziko | Poptávka po zlatu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Český akciový index | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Hodnota firmy | Ceny obilovin | Obiloviny | Marek Vaňha | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Token | Stablecoin | DE30 | Guvernér Fedu | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Komoditní výhled | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Pokles cen | Německé HDP | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Pohonné hmoty | Čeští investoři | Cena žlutého kovu | US500 | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Denní graf | Novozélandská centrální banka | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | ESG | Ceny palladia | Makroekonomický výhled | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Analýza měnových párů | Stav trhu práce | Cena akcie | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Digitalizace | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Deficit | Prohloubení schodku | Káva | Analytik portálu | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Objem | Data z USA | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Říjnová inflace | Obrat trendu | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | USDC | BAT | Výše úrokových sazeb | Pravděpodobnost úspěchu | Růst cen | Studie | Bilance | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Co bude | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Statistici | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Citadel | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Proof of Stake | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Americká data | AFP | FT | Růst české ekonomiky | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | SMA | Omezení těžby | Predikce vývoje | Technologický sektor | Petr Dufek | Průmysl | Ján Hájek | Na burze | Drahý kov | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Americká automobilka | Události roku | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Kupní síla | Regulátoři | Obchodované akcie | xStation5 | Káva Arabica | Bydlení | Oživení inflace | EY | Ztráta | Cena bavlny | Propad akciových trhů | Miliardy korun | Cena pšenice | AJ Bell | US100 | Index US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Jan Berka | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | Netflix | Washington | Vývoj na kapitálových trzích | Čeští exportéři | RBA | Asociace exportérů | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Poradenství | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Google | Trhy | Americký miliardář | Filantrop | Banka UBS | Šíření koronaviru | Finanční regulátor | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Analytik skupiny | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Vstupy | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | XTB Live Trading | Tým XTB | OIL.WTI | Nejvýraznější ztráty | Globální indexy | České banky | Šéfka ECB | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Snížení těžby | Mzdový růst | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Varovné signály | Akcie na světových trzích | Změna sazeb | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Mince | Tencent | Dostatek likvidity | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Nízká likvidita | Velmi nízká likvidita | Energetické společnosti | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Stimul | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Automobilka | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Nárůst devizových rezerv | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Český ekonom | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Americká banka | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | České vlády | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Výše devizových rezerv | Reálné mzdy | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Zelené energie | Změny sazeb | FAO | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Velké americké banky | Hluboké recese | Ministři | Cena benzínu | Snížení produkce | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Mluvčí EK | Více peněz | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | Rizikové averze | Trade | Finanční pomoc | ODS | BFM | Cenové pohyby | CBRT | Debata | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Evropské méně | Cenový pokles | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Energetická společnost | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | PMI z výroby | Dopravci | Akcie padají | Pasivní investice | Rozhodnutí australské centrální banky | Růst výnosů | Rally na akciích | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Regulační orgány | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Dluhy | Průmyslové kovy | Členské země | Konsorcium | Vakcína | CL | Spekulovat | Moderna | Marek Brávník | Omezení produkce | Odražení ode dna | Renault | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Agentura IEA | Salesforce | Slabá poptávka | PEPP | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | Nikola | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Globální poptávka | Nestlé | Prodeje automobilů | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | ZIL | Cardano | Počty nových případů | Analytik Purple Trading | Nákupní apetit | Boom na trhu | Úroda | Situace na trhu práce | Exporty | Prostor pro další růst | Nizozemská vláda | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Následky pandemie | Nižší poptávka | DeFi | Nikl | Světové rezervní měny | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Indonésie | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Hlavní akciové trhy | Erdogan | Turecký prezident | Analytik XTB | Kryptoměnový trh | Finlord Boris Tomčiak | Měnová politika v USA | Přístup k inflaci | Decentralizované finance | Big Tech | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | VOW3 | Snížení emisí | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Investiční prostředí | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | CPI v USA | Americké měny | Norský státní investiční fond | Akciové portfolio | Koncern | Mluvčí Bílého domu | Defi | Nařízení | Intel | Moneta | Banka Moneta | Tržní výhled | Očekávané výnosy | Ruské společnosti | Tempo inflace | Online investiční konference | Záznam konference | Odhad amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | GameStop | Norbert Nepela | Index DAX 30 | Očkování | Burza Coinbase | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Lukáš Novotný | Nálada investorů | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Inaugurace amerického prezidenta | Inaugurace | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Nárůst ceny | Tržní reakce | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Retailoví investoři z Redditu | Hype na stříbru | Nasdaq (US100) | Finanční výsledky | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Fosilní paliva | Vývoz z EU | Historické mince | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Index Nasdaq (US100) | Systémové riziko | Výrazný růst | VOW3.DE | Supplementary Leverage Ratio | SLR | Online trading konference | Trading konference | Prezident Erdogan | Archegos Capital | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj hodnoty | Nejvyšší růst | EDF | Realitní fondy | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Bohemian Empire | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Dluhový strop | Francouzská společnost | Meme coiny | Systém obchodování | Ceny producentů | EEX | Analytické fórum | Těžaři | Oslabení | Meme akcie | Ceny dřeva | Dříví | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zajišťování | Prodej | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Regulační úřad | Pozitivní vliv | Trh dnes | Technologie | Síla dolaru | Hliník | První obchody | UST | Tempo zdražování | Americký trh | AI | Ceny suroviny | Mutace delta | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Firma Starbucks | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Rekord | Počasí v Brazílii | Bilion | Polovodičové společnosti | Úrokové výnosy | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Dřevo | Chování | Vnímání | Projekce | Stabilní kryptoměny | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Rozpočtové příjmy | Byty | Americká ministryně financí | Sympozium | Proočkovanost | Proočkovanost obyvatelstva | Golden Gate CZ Marek Brávník | Finanční web | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Ceny surových diamantů | Ceny plynu | Evropský index | Vyšší hodnoty | Etherea | Problémy Evergrande | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | Sociální demokraté | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Chování lidí | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Investiční možnosti | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Obilí | Pozornost | Bankovní společnosti | Návrh rozpočtu | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Plynovod Jamal | SunPower | CFIG | Martin Chovanec | Tisková zpráva | Poskytování likvidity | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Ondřej Klečka | Obchodní ředitel | Burzovní cena | Další růst sazeb | TIM | Jiří Gavor | ENA | RTS | Těžařská společnost | | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Největší švýcarská banka | Předpověď počasí | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Jean-Pascal Duvieusart | Jaromír Gec | Jamal | Miliardy USD | Petr Lajsek | Ruský plyn | Gate | Big tech | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Komoditní analytik | Ebury | Sev.en | Roblox | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | TotalEnergies | XTB Jiří Tyleček | Vývoj ceny kávy COFFEE | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Motivace | Bankovní licence | MWh | EUR/MWh | Společnost TotalEnergies | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Společnost Google | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Vývoj ceny niklu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Uvalení sankcí | Politika ČNB | Ondřej Koběrský | Skupiny PPF | Poslanec | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Studie poradenské společnosti | Petr Fiala | Výsledek inflace | Inflační data | Waves | Výhled pro akcie | Vojtěch Slovák | Výrazné cenové pohyby | Šmejc | Boj s inflací | Akcie Roblox | Sazba Evropské centrální banky | Akcie JPMorgan | Dow Jones Industrial Average | Potravinové komodity | Poptávková inflace | Realitní sektor | Jan Frait | Ceny plynu a elektřiny | Přijetí | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Přicházející recese | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Posílení kurzu amerického dolaru | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Ceny komodit na světových trzích | Upozornění | Jaroslav Šura | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Plyn pro evropský trh | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Portu Filip Louženský | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Terminál na LNG | Tomáš Prouza | Jan Šura | Evropské akcie dnes | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Akcionáři ČEZu | Rozhodný den | Ekonom společnosti | Doba vysoké inflace | Energetická krize 2022 | Burzovní cena plynu | Danni Hewsonová | Implikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Stíhačky | Očekávané reakce trhu | Živé vysílání | Jak dopadne dnešní inflace | Války na Ukrajině | CZ | Mitsubishi UFJ | Krungsri Bank | Finanční vypořádání | Vývoj ceny bavlny | Důležité makroekonomické události | Živý komentář | US CPI | Komentář FOMC | Živý komentář US CPI | Živý komentář FOMC | Konference XTB | USD za tunu | Marek Malina | Portu Marek Malina | Firma Exxon Mobil | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Cenový růst | Federální společnost pro pojištění vkladů | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Silvergate | Vliv počasí | Silná koruna | Výhled pro rok 2023 | Výhled trhů | Pokles cen energií | Zdražení povolenek | Analytik společnosti XTB | Radek Jirků | Tomáš Cverna | Výročí války na Ukrajině | Viceguvernérka České národní banky | Viceguvernérka | Pozastavení růstu | SVB | Signature Bank | Circle | Společnost Circle | Krach SVB | Silicon Valley Bank (SVB) | First Republic | Problémy Credit Suisse | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Zklidnění situace | ČNB Aleš Michl | Charles Schwab Corp | Jednodenní krach na burze | Akcie americké finanční společnosti | Americké finanční společnosti | Nejvyšší propad | Asie | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Poptávka v Číně | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | KCM Trade | Tim Waterer | Velké problémy | Vice | 4Trans | Jaroslav Ton | Ceny platiny | Velká očekávání | Živý stream | DNO | Marek Nemky | Country Garden | Zasedání v Jackson Hole | Ceny paliv | Pavel Ryba | Malina | Kryštof Míšek | Argos Capital | Krize na Blízkém východě | REITs | Zajímavé firmy | Petr Horáček | XTB Marek Nemky | Skryté příležitosti | Příležitosti na akciových trzích | Aleš Vávra | Elitní investoři | Makroekonomický výhled trhů | Ceny komodit na trzích | ProCent | Možné riziko | Komoditní index agentury Bloomberg | Capital
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Graf | Cena | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Jiří Procházka
Jiří Rataj
Jiří Rusnok
Jiří Sedláček
Jiří Soustružník
Jiří Svoboda
Jiří Sýkora
Jiří Šimáně
Jiří Šindelář
Jiří Šmejc

Následující klíčová slova

Jiří Váchal
Jiří Vévoda
Jiří Zelinka
Jisté pokračování trendu
Jistina (principal)
Jistota na finančních trzích
Jistoty proti inflaci
Jištění proti ztrátě (Hedging)
Jitan Solanki
Jitka Cechlová Komárková
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít