Pondělí 26. září 2022 02:32
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Webinar energie

Klíčová slova - Asociace

img

Tuzemské banky nabízí Fialově vládě „obchod“: daly by až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. Lidem by například pomohly se splátkami hypoték

22.09.2022 Česká bankovní asociace, jež sdružuje 34 tuzemských bank a představuje tak více než 99 procent tuzemského bankovnictví, nabízí Fialově vládě „obchod“. Členské banky by zajistily české ekonomice podporu až za 50 miliard korun. Výměnou za to by vláda upustila od svého záměru zavést válečnou daň právě na banky. Banky by v rámci uvedeného až 50miliardového podpůrného balíku mohly finančně podpořit například zajištění dostupného bydlení nebo poskytnout finance do rozvoje dopravy a dopravních projektů či digitalizace, případně také pomoci občanům s jejich závazky v podobě hypoték či úvěrů.
img

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU

19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Statistici dnes zveřejní data o vývoji inflace v srpnu

12.09.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v srpnu. Podle odhadů analytiků bude blízko červencových 17,5 procenta. Tahounem růstu cen jsou energie a potraviny, zlevňovaly naopak pohonné hmoty.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Meziroční růst cen byl v srpnu blízko červencových 17,5 procenta

11.09.2022 Meziroční inflace v ČR byla v srpnu blízko červencových 17,5 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků, které ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly hlavně potraviny a energie, naopak proti červenci zlevnily pohonné hmoty. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za srpen v pondělí 12. září.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Reuters: Německé pekaře pálí rostoucí ceny energií

11.09.2022 Spolumajitel pekárny v německém městě Mülheim an der Ruhr Peter Hemmerle očekává, že roční účet jeho firmy za elektřinu vzroste čtyřnásobně a dosáhne 1,2 milionu eur (téměř 30 milionů Kč). Pekárna elektřinu používá pro své hnětací stroje a v chladírnách, pece má na plyn, jehož cena prudce vzrostla kvůli nižším dodávkám z Ruska.
img

ČSOB Asset Management je jedničkou ve správě aktiv v Česku

06.09.2022 Největším správcem aktiv v Česku se k 30. červnu 2022 stal ČSOB Asset Management s hodnotou objemu spravovaného majetku 339,5 miliardy korun. Vychází to z aktuálních dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
img

Index Exportu – Vývoz pokračuje v růstu, koncem roku hrozí zpomalení

01.09.2022 Podle predikce Indexu Exportu by hodnota českého vývozu měla v nejbližších měsících dál růst, i když meziroční tempo by mělo zbrzdit k jednociferným hodnotám. Stále platí, že za růstem hodnoty vyvezeného zboží stojí především růst cen vyváženého zboží. Fyzický objem vývozu až na dvě výjimky v květnu a lednu nedosahuje ani loňských hodnot. Začátkem zimy model signalizuje nepatrný meziroční pokles do výše 1 % oproti loňskému roku. „Ve srovnání se srpnovou predikcí Indexu Exportu aktualizovaný výpočet naznačuje o něco příznivější vývoj,“ komentuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Finanční gramotnost Čechů se podle ČBA mírně zlepšila

16.08.2022 Finanční gramotnost Čechů se mírně zlepšila, když index finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace (ČBA), stoupl na 56 bodů z loňských 55 bodů. Stále platí že, čím vyšší vzdělání, tím lepší povědomí o financích. I letos pro respondenty bylo nejtěžší otázkou určit, který z navrhovaných úvěrů je z hlediska úrokové sazby výhodnější. O výsledcích průzkumu ohledně finanční gramotnosti dnes informovali představitelé ČBA na tiskové konferenci. Průzkum ČBA a agentury Ipsos se uskutečnil během srpna mezi 1063 respondenty ve věku 18 až 79 let.
C:\fakepath\trader-11082022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2022 1) Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošek na 2,4 pct.

11.08.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Meziroční inflace opět zrychlila, menší tempo podle analytiků ale překvapilo

10.08.2022 Meziroční inflace v ČR v červenci potřinácté za sebou zrychlila, meziměsíční růst cen zboží a služeb byl ale nejslabší od února. Proti červnu spotřebitelské ceny stouply o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků červencová data byla díky menšímu tempu zdražování překvapením. Shodli se ale, že vrcholu inflace ještě nedosáhla, záležet bude i na vývoji cen energií.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Meziměsíční růst cen v červenci byl nejslabší od února

10.08.2022 Červencový meziměsíční růst cen činil 1,3 procenta, což je podle analytiků nejslabší dynamika od letošního února, meziročně však inflace zřejmě stále není na svém vrcholu, otázkou zůstávají zejména ceny energií, shodli se. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Statistici dnes zveřejní data o vývoji červencové inflace

10.08.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v červenci. Podle odhadů analytiků meziroční inflace v červnu dále stoupla na průměrných 17,6 procenta z červnových 17,2 procenta. Tahounem růstu cen jsou nadále ceny energií.
C:\fakepath\trader-04082022-30-zm.jpg

ČNB nechala základní úrok na sedmi procentech, inflaci čeká až kolem 20 procent

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Jednala poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem předchozího zvyšování sazeb. Analytiky rozhodnutí nepřekvapilo, další mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. ČNB také zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok, pro příští rok ho naopak zhoršila. Meziroční růst spotřebitelských cen očekává ČNB na podzim kolem 20 procent, průměrnou inflaci za letošní rok 16,5 procenta.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici: Ponechání sazeb ČNB není překvapením, růst může přijít na podzim

04.08.2022 Rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech není překvapením, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. Bankovní rada dnes jednala po personální obměně a poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem zvyšování sazeb. Šlo o první ponechání sazeb po sedmi nadstandardních zvýšeních základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 4. srpna 2022

04.08.2022 Bitcoin Valley je projekt, jehož cílem je posílit "krypto turistiku" v Hondurasu. Bitcoinové městečko se nachází v obci Santa Lucia na jihu země. V rámci této iniciativy přijalo bitcoin jako prostředek platby více než 40 místních společností.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb, poprvé s Michlem v čele

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů ekonomů, které oslovila ČTK, bankovní rada zřejmě úrokové sazby ponechá na sedmi procentech. Důvodem má být podle nich nové složení bankovní rady v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Úroková sazba by tak nadále zůstala nejvýše od roku 1999. Rozhodnutí je ale podle ekonomů neznámou, někteří z nich totiž nevylučují ani mírné zvýšení sazeb. Zasedání bankovní rady se zúčastní ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Rada ČNB spíše nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

31.07.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve čtvrtek nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Rozhodnutí je ale podle nich velkou neznámou. Zásadní bude komunikace rady. Někteří analytici mírné zvýšení sazeb nevylučují.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí stoupla o 3,6 pct, ovlivnila to srovnávací základna

29.07.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,2 procenta. Čísla, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jsou ale předběžná a podle analytiků je ovlivnila nízká srovnávací základna loňského roku, kdy platila opatření proti šíření koronaviru. V dalších čtvrtletích čekají pokles HDP.
img

Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem. Píše se rok 2022 a ruský dodavatel plynu Gazprom rozesílá svým hlavním zákazníkům dopisy v nichž jim píše, že z důvodu “zásahu vyšší moci” nebude schopen dodávat plyn. Pokud k tomu dojde a příští týden, měsíc a čtvrtletí nezačne plyn z důvodu “vyšší moci” po pravidelné odstávce plynovodu Nord Stream I.
img

Rozbřesk: Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích, pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem.
C:\fakepath\trader-14072022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.07.2022 1) Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Exportéři: Posílení dolaru by mohlo usnadnit vývoz z EU a tím pomoci i Česku

14.07.2022 Posílení kurzu amerického dolaru vůči euru by mohlo podle Asociace exportérů zvýšit export z Evropské unie a tím pomoci i českým exportním firmám. Naopak negativem bude zdražení dovážených surovin, které přinese další prohloubení schodku zahraničního obchodu České republiky a zvýšení inflace. ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 USD, zatímco Ethereum čeká sloučení

11.07.2022 Bitcoin se nadále drží nad 20 000 USD, přičemž minulý týden, poprvé od poloviny června, nakrátko přesáhl 22 000 USD a vykazoval tak známky odolnosti.
C:\fakepath\trader-08072022-16-zm.jpg

Analytici: ČNB v květnu dala z devizových rezerv na obranu koruny 86 miliard Kč

08.07.2022 Česká národní banka v květnu ze svých devizových rezerv vynaložila na obranu koruny před oslabením téměř 3,5 miliardy eur (86 miliard Kč), což byl nejvyšší objem intervencí od ukončení kurzového závazku v roce 2017. ČTK o tom s poukazem na dnešní data ČNB informovali analytici.
img

Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou!

05.07.2022 Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská asociace těžařů ropy a zemního plynu uvedla, že produkce ropy se v sobotu propadla o 341 000 barelů a export zemního plynu klesl o 56 %. Norsko je jedním z největších dodavatelů plynu do Evropy díky poklesu importu ruského plynu a prozatím limitovaného importu z USA (USA se stala největším dodavatelem plynu do Evropy, avšak uzavření Freeport terminálu může pořadím opět zamíchat).
img

Index Exportu – Zpomalující tempo vývozu ochlazuje ekonomiku

30.06.2022 Výhled ve vývoji českého vývozu se dle zaktualizované predikce Indexu exportu zhoršil. „Důvodem jsou přetrvávající komplikace na nabídkové straně, kdy firmy čelí nedostatku výrobních vstupů, vysokým cenám čehokoliv a sílícím signálům ochlazení světové ekonomiky,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
C:\fakepath\cnb-30062022-3-zm.jpg

Guvernér ČNB Rusnok ukončil intervence a podporoval růst sazeb

30.06.2022 Kariéra: v 80. letech začínal na Státní plánovací komisi a federálním ministerstvu pro strategické plánování, poté přešel na federální ministerstvo práce a sociálních věcí; v letech 1992 až 1998 vedl sociálně-ekonomické oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů; v exekutivě začínal jako náměstek ministra práce a sociálních věcí (srpen 1998 až duben 2001), poté byl ministrem financí (duben 2001 až červenec 2002) a ministrem průmyslu a obchodu (červenec 2002 až březen 2003); od června 2002 do dubna 2003 byl poslancem; po pětiletém působení ve vládních funkcích začal v roce 2003 pracovat pro penzijní fond ING (předseda představenstva); od ledna 2005 do listopadu 2012 byl prezidentem Asociace penzijních fondů ČR; v roce 2009 a po jejím obnovení v létě 2010 byl do roku 2013 členem Národní ekonomické rady vlády; v roce 2013 se stal poradcem prezidenta Zemana; poté ho Zeman jmenoval předsedou prozatímní vlády (červen 2013 až leden 2014); členem Bankovní rady ČNB je od března 2014, než byl od července 2016 jmenován guvernérem, měl na starost sekci licenčních a sankčních řízení a odbor ochrany spotřebitele.
img

V této situaci mohou prodejci hledat signály, jak ceny ještě snížit.

28.06.2022 Ceny zlata klesly poté, co USA v květnu oznámily lepší než očekávané údaje o prodejích domů. Národní asociace realitních kanceláří (NAR) uvedla, že index minulý měsíc vzrostl o 0,7 % po poklesu o 4 % v dubnu. Ve srovnání s loňským číslem však tržby klesly o 13,6 %.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. června 2022

17.06.2022 Vedle toho, že Kazachstán rychle postupuje v oblasti regulace těžby kryptoměn, spustí také pilotní projekt na krypto burzách. Projekt bude vybudován ve zvláštní ekonomické zóně Mezinárodního finančního centra Astana.
C:\fakepath\benzin.jpg

CNN: Cena benzinu v USA poprvé dosáhla pět dolarů za americký galon

12.06.2022 Průměrná cena benzinu ve Spojených státech poprvé dosáhla pět dolarů (asi 118 korun) za americký galon (3,79 litru), což je v přepočtu zhruba 31,1 koruny za litr. Informovala o tom včera stanice CNN s odkazem na údaje americké asociace automobilistů AAA. Podle stanice není ale dosažení této hodnoty nikterak překvapivé, protože ceny pohonných hmot v USA rostou již osmým týdnem.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB kvůli inflaci v červnu opět výrazně zvýší úrokové sazby

10.06.2022 Překvapivě vysoká inflace v květnu povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB), a to minimálně o 0,75 procentního bodu. Většinou ale ekonomové odhadují růst sazeb o jeden procentní bod i více. Základní úroková sazba nyní činí 5,75 procenta. Tahounem květnové inflace bylo především zdražování potravin. Ceny by přitom měly růst dále a inflace by měla kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent, odhadují ekonomové. Podle některých se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\euro star.jpg

Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna příštího roku

02.06.2022 Chorvatsko včera udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou. Dalších šest zemí včetně Česka podle komise plní jen část nutných podmínek na cestě ke společné měně.
img

Indie se v celosvětovém měřítku umístila na prvním místě v herní adopci Play-To-Earn

27.05.2022 Indie se dostala na první místo, pokud jde o Play-to-Earn (P2E). 34 % indických respondentů nového průzkumu uvádí, že hráli hru P2E.
img

Zlato je vždy bezpečným aktivem

27.05.2022 Na trhu se zlatem je nová býčí dynamika, protože nejnovější údaje o trhu s bydlením byly ve čtvrtek poslední špatnou zprávou.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
img

Výsledky transformovaných penzijních fondů za rok 2021: Sázka na jistotu přináší reálnou ztrátu

25.05.2022 Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sázejí tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, dlouhodobě reálně prodělávají bezmála desítky procent. Vyplývá to z aktuální analýzy výsledků zhodnocení transformovaných fondů za minulý rok připravené společností Freedom Financial Services. U klientů, kteří mají deset a více let před důchodem, stojí za zvážení, zda se na penzi nezajistit i jinak.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Důvěra v českou ekonomiku v květnu dál stoupla, mezi spotřebiteli se ale propadá

24.05.2022 Důvěra v českou ekonomiku v květnu dál vzrostla, meziměsíčně stoupla o 1,8 bodu na hodnotu 101,8. Za nárůstem stojí vyšší důvěra mezi podnikateli, naopak spotřebitelé jsou dál pesimističtější. Jejich důvěra v ekonomiku se dostala na nejnižší hodnotu od května 2012. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Celková důvěra v ekonomiku a důvěra podnikatelů je ve srovnání s loňským květnem vyšší.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy během čtvrtletí stoupl

22.05.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, v prvním čtvrtletí stoupl na 27,6 procenta. Na konci loňského roku činil 26,5 procenta, což byla nejnižší hodnota od července 2016. Vyplývá to z dat ministerstva financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů během čtvrtletí stoupl na 669,4 miliardy korun z 608 miliard korun na konci roku 2021. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci března 2,5 bilionu korun.
img

Ruský Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska

20.05.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji dnes informoval Gazprom. Finský podnik předtím podle agentury DPA odmítl platit Gazpromu za dodávky v rublech.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok

12.05.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,8 procenta. V předchozí únorové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,7 procenta. Růst ekonomiky bude podle asociace ovlivněn dopady války na Ukrajině, problémy v dodavatelských řetězcích a inflací. Ta by měla letos podle nových odhadů ČBA stoupnout na průměrných 12,4 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Aleš Michl bude pátým guvernérem České národní banky

11.05.2022 Vizitky dosavadních guvernérů České národní banky (prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do čela ČNB od července Aleše Michla):
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz

10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě stoupne k 15 pct., ČNB tak zřejmě zvýší sazby

10.05.2022 Meziroční inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i 15procentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). K němu by měla rada ČNB přistoupit v červnu, tedy ještě před plánovanou částečnou personální obměnou. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním údajům Českého statistického úřadu k dubnové inflaci. Analytici v této souvislosti upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Jmenování Michla guvernérem ČNB může podle ekonomů naznačovat výraznější změny

09.05.2022 Jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky, o kterém se v poslední době spekuluje a informoval o něm server Seznam Zprávy, může naznačovat výraznější změny v bankovní radě a následně tak změnit směřování měnové politiky. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Michl je společně s dalším členem rady Oldřichem Dědkem proti zvyšování úrokových sazeb. Spekulace o Michlově jmenování tak byly podle ekonomů i za pátečním oslabením koruny.
C:\fakepath\trader-05052022-33-zm.jpg

Forex: ČNB dál zvýšila úrokové sazby, čeká nižší růst ekonomiky a vyšší inflaci

05.05.2022 Česká národní banka dnes zvedla základní úrokovou sazbu na nejvyšší úroveň za víc než 20 let a v nové prognóze čeká pro letošní rok nižší hospodářský růst a vyšší inflaci než dosud. Zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trh překvapením. Podle analytiků to prodraží hypotéky, na které dosáhne méně lidí, a zhorší se rovněž podmínky financování podniků. Na dalších měnových zasedáních může bankovní rada ČNB sazby dále zvýšit, uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dnešní zvýšení sazeb ČNB na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením

05.05.2022 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) zvýšit sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadní otázkou je podle nich nyní to, zda úroky ČNB čeká ještě další viditelnější růst, nebo je repo sazba již blízko svého vrcholu. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 5,75 procenta, je nejvyšší od r. 1999

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Zároveň dnes šlo o šesté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes bude jednat o úrokových sazbách a představí novou prognózu

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb a představí novou makroekonomickou prognózu. Podle odhadů ekonomů rada nejpravděpodobněji zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval

28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
img

Americký akciový trh ve středu smíšený

21.04.2022 Americké akciové indexy byly ve středu vzhledem k nevyrovnaným zprávám o výsledcích hospodaření předních amerických společností smíšené. Zisky v sektorech zdravotnictví, financí a veřejných služeb táhly akcie nahoru, zatímco ztráty v sektorech spotřebitelských služeb, technologií a spotřebního zboží táhly akcie dolů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím klesl o 58 procent

21.04.2022 Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím za invazi na Ukrajinu klesl o 57,5 procenta na 1,1 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Rusko je tak pro Němce až dvanáctým nejdůležitějším trhem, zatímco ještě v únoru bylo na páté příčce.
img

Netflix akcie se propadly o 35 %. Firma ztratila 200 000 předplatitelů

21.04.2022 Akcie Netflix zaznamenaly významný propad na burze poté, co společnost ohlásila své kvartální výsledky. Analytici léta varovali před klesajícím růstem odběratelů Netflixu a stále silnější konkurencí. A obavy se opravdu naplnily. Netflix poprvé za 10 let ztratil předplatitele a cena akcie Netflix na to zareagovala poklesem o 35 %.
img

Středoškoláci budou debatovat o kryptoměnách

14.04.2022 V Senátu se v pondělí 25. dubna utkají nejlepší středoškolští debatéři o titul mistra 27. ročníku Debatní ligy. Od září loňského roku se 72 soutěžních týmů setkávalo každý měsíc na kvalifikačních turnajích a bojovalo o postup do finále. Vyřazovací kola před pondělním finále proběhnou o víkendu 23. - 24. dubna v prostorách pražského Gymnázia Nad Alejí.
img

Akcie Wells Fargo se po slabých čtvrtletních výsledcích v pre-marketu propadají

14.04.2022 Jedna z největších investičních bank v USA, Wells Fargo (WFC.US), dnes zveřejnila své finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022, které se ukázaly jako nedostatečné na to, aby změnily současný sentiment kolem bankovního sektoru:
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace se přiblížila 13 procentům a ještě poroste

11.04.2022 Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
img

Broker Freedom Finance dál expanduje do Evropy, čtvrtletní tržby jeho holdingu vzrostly o 46 % na 146 milionů dolarů

11.04.2022 Freedom Finance Europe od začátku dubna rozšiřuje své působení v západní Evropě a otevírá zastoupení ve španělském Madridu. Provozovatel investiční platformy Freedom24 je dceřinou společností Freedom Holding Corp., jejíž příjmy v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostly o polovinu na 146 mil. dolarů. Holding v březnu dosáhl tržní kapitalizace 3,6 mld. dolarů.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Inflace může vystoupat až k 15 procentům kolem poloviny roku

11.04.2022 Inflace zřejmě nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent. Vrchol lze přitom očekávat kolem poloviny roku. Po zbytek roku ale meziroční růst spotřebitelských cen zůstane i tak dvouciferný. Ke dvěma procentům by se mohla inflace přiblížit nejdříve v polovině příštího roku. Navíc dnešní data jsou zároveň impulzem pro další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z reakcí ekonomů na dnešní údaje o březnové inflaci.
C:\fakepath\trader-07042022-23-zm.png

Švýcarsko zmrazilo ruský majetek za 7,5 miliardy švýcarských franků

07.04.2022 Švýcarsko dosud zmrazilo ruský majetek a finanční transakce za zhruba 7,5 miliardy švýcarských franků (180 miliard korun). S odvoláním na Státní sekretariát pro hospodářství (SECO) to dnes uvedla agentura DPA. Jedná se o finanční prostředky a nemovitosti patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna za pět let od konce intervencí ČNB posílila o zhruba 10 procent

06.04.2022 Koruna od doby před pěti lety, kdy Česká národní banka ukončila forexové intervence, posílila do dneška zhruba o deset procent na dnešních 24,45 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření oslovených analytiků. Kurzový závazek ČNB s cílem držet korunu kolem 27 Kč/EUR zároveň vedl k výraznému nárůstu devizových rezerv ze zhruba 20 procent HDP na aktuálních více než 60 procent HDP. Nárůst rezerv vedl k účetní kumulované ztrátě centrální banky.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Podíl problematických hypoték i v únoru klesl na dlouholetá minima

04.04.2022 Podíl problematických bankovních úvěrů, tedy těch po splatnosti, se v Česku v únoru opět snížil. U hypoték klesl o 0,02 procentního bodu na 0,71 procenta, což je nejméně za 20 let. U spotřebitelských úvěrů klesl o 0,19 bodu na 4,48 procenta, u podniků o 0,16 bodu na 3,69 procenta. ČTK o tom informovala Česká bankovní asociace (ČBA). Únorová data nezachycují plný dopad napadení Ukrajiny ruskou armádou a vliv konfliktu a jeho následků do finanční situace podnikové sféry a domácností.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Úrokové sazby ČNB se již blíží svému vrcholu

31.03.2022 Úrokové sazby centrální banky se již blíží svému vrcholu, jejich pokles přijde nejpozději v příštím roce, odhadli ČTK oslovení analytici. Za dnešním zvýšením sazeb je podle nich boj proti inflaci, která se výrazně zvyšuje následkem války na Ukrajině. Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Takto vysoko byla naposledy v roce 2001.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na pět procent, je nejvyšší od r. 2001

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Zároveň dnes šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
C:\fakepath\trader-29032022-28-zm.jpg

Prezident Ukrajinské obchodní komory Čyžykov volal po usnadnění exportu do EU

29.03.2022 Prezident Ukrajinské obchodní a průmyslové komory (UCCI) Hennadij Čyžykov apeloval na dnešním setkání s českými podnikateli na co nejrychlejší usnadnění exportu ukrajinských výrobků na trh EU zjednodušením pravidel. Novinářům to po jednání řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Podle něj to je velmi důležité, protože vývoz je zdrojem příjmů nutných pro boj s ruskou armádou a pro udržování základních funkcí země. Česko by mělo s dalšími zeměmi prosazovat, aby se zjednodušení obchodu Ukrajině umožnilo, dodal.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět výrazně zvýší úrokové sazby

27.03.2022 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\trader-25032022-18-zm.jpg

Forex: Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru a stagnovala k dolaru

25.03.2022 Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru a vůči dolaru stagnovala. Kolem 17:00 se obchodovala k jednotné evropské měně za 24,64 EUR/CZK a proti čtvrtku tak získala pět haléřů. K americké měně koruna stagnovala na čtvrtečních 22,44 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Vývoj důvěry v ekonomiku naznačuje zhoršení vývoje

24.03.2022 Březnové údaje o důvěře v českou ekonomiku jako první oficiální makroekonomický ukazatel po začátku války na Ukrajině naznačují, že vývoj ekonomiky bude letos horší, než se obecně čekalo ještě na počátku letošního roku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním statistikám.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta a zřejmě ještě poroste

10.03.2022 Meziroční inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta a je tak nejvyšší od června 1998. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Růst inflace přitom bude podle ekonomů ještě pokračovat, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. Inflace by tak mohla v následujících měsících přesáhnout i 12 procent, odhadují analytici. Další růst inflace očekává i Česká národní banka, přičemž inflace v únoru byla o 1,4 procentního vyšší, než odhadovala ve své prognóze.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, může překonat i 12 procent

10.03.2022 Inflace ještě nedosáhla vrcholu a v dalších měsících dál poroste, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. V únorové inflaci se ještě nepromítl úplně dopad války na Ukrajině, kterou v Česku doprovází například výrazný nárůst cen pohonných hmot. V březnu by tak mohla inflace dosáhnout 12 procent a stoupat i v dalších měsících. To by zároveň mohlo vést k tomu, že Česká národní banka nakonec zvýší základní úrokovou sazbu až na pět procent nebo i výše. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním údajům Českého statistického úřadu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB a bankovní asociace varují před dezinformacemi o stabilitě českých bank

09.03.2022 Česká národní banka společně s Českou bankovní asociací upozornily na šířící se dezinformace o stabilitě českého bankovního sektoru, které se objevily v souvislosti s krachem Sberbank CZ. Jsou podle nich zcela nepodložené a mohou být vyhodnoceny jako šíření poplašené zprávy, tedy jako trestný čin. ČNB a ČBA o tom informovaly v tiskové zprávě. V posledních dnech čelily některé banky dezinformační kampani na sociálních sítích a formou SMS zpráv. Cílem kampaně je způsobit bankám potíže například tím, že lidé začnou hromadně vybírat vklady.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB a ČBA se vymezují vůči dezinformacím

09.03.2022 Česká národní banka se společně s Českou bankovní asociací vymezuje vůči šířícím se dezinformacím, které zpochybňují stabilitu českého bankovního sektoru. Tyto dezinformace jsou zcela nepodložené a účelově zneužívají specifické situace Sberbank ke snahám o podlomení důvěry ve stabilitu tuzemského bankovního sektoru. Upozorňujeme, že šíření takových dezinformací může být vyhodnoceno jako šíření poplašné zprávy se všemi trestněprávními důsledky, které z toho vyplývají.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dnes dopoledne oslabuje, ČNB ale pravděpodobně intervenuje

07.03.2022 Koruna se dnes dopoledne obchoduje kolem 25,85 Kč/EUR. Je tak proti pátečnímu večeru zhruba o 15 haléřů slabší. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle některých ekonomů je na vývoji kurzu ale vidět, že Česká národní banka zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny, které oznámila v pátek.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
img

Index Exportu – Navzdory zanedbatelnému napojení na Rusko je český export ohrožen

28.02.2022 Výsledky posledních šetření mezi výrobními podniky jsou z pohledu vývoje exportu povzbudivé. Podle konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se v únoru oproti lednu zlepšilo hodnocení situace v zahraniční poptávce a přes nepatrnou korekci převládá optimismus také u očekávaného vývoje exportu v příštích třech měsících.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 25. února 2022

25.02.2022 Společnosti, které v Kazachstánu legálně fungují jako bitcoinové doly, přesunuly už přibližně 30 % svých zařízení jinam. O aktuálním dění informoval média prezident Národní asociace blockchainového průmyslu a datových center Kazachstánu Alan Doržijev. Uvedl, že rozhodnutí těžařů ovlivnily přetrvávající problémy s dodávkami energií a očekávané zvýšení daně. Jeho organizace zastupuje ty největší společnosti na těžbu digitálních měn, to je 70 % kazašského těžebního odvětví.
img

Americké akciové ukazatele v pátek a na konci týdne klesly

21.02.2022 Index Dow Jones Industrial Average klesl o 232,85 b. (0,68 %) na 34 079,18 b. Standard & Poor's 500 se snížil o 31,39 b. (0,72 %) na 4 348,87 b. Nasdaq Composite klesl o 168,65 b. (1,23 %) na 13 548,07 b.
img

Geopolitická situace zvyšuje ceny drahých kovů

18.02.2022 Trh se zlatem vykazuje novou dynamiku, protože růst ceny k 1 900 USD tlačí nahoru hodnotu všech drahých kovů. Platina a palladium přitom vykazují výrazné pohyby překonávající celý sektor kovů.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v lednu rekordně stoupla

16.02.2022 Průměrná úroková sazba hypoték v lednu stoupla na 3,43 procenta z prosincových 2,99 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu, podle kterého byl nárůst nejvyšší od roku 2003, tedy od doby fungování ukazatele. Hypoindex se sestavuje podle jiné metodiky než Hypomonitor, který Česká bankovní asociace zveřejnila minulý týden v pátek.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace v dalších měsících překoná 10 pct, víc poleví v polovině roku

14.02.2022 Lednový růst spotřebitelských cen potvrzuje, že česká ekonomika bude v letošním roce čelit nejvyšší inflaci od roku 1998, míní analytici. Podle nich meziroční inflace v dalších měsících pravděpodobně překoná deset procent a až od poloviny roku začne výrazněji polevovat. Letošní celoroční průměr odhadují na zhruba devět procent. Obava z růstu inflačních očekávání zřejmě ještě povede ke zvýšení úrokových sazeb České národní banky, dodali. ČNB čekala lednovou inflaci 9,4 procenta, tedy o půl procentního bodu nižší. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v lednu podle ekonomů mohla překonat desetiprocentní hranici

13.02.2022 Meziroční inflace v lednu výrazně stoupla a mohla se přiblížit hranici 11 procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Ti kvůli zdražování energií včetně obnovení plateb DPH pro domácnosti, celkové tradiční lednové změně ceníků zboží a služeb a očekávanému zdražení potravin očekávají inflaci mezi 8,6 až 10,9 procenta, v průměru tedy 9,8 procenta. Zároveň se shodují, že odhadovat lednovou inflaci, zvláště letos, je velmi obtížné. Český statistický úřad zveřejní údaje o lednové inflaci v pondělí 14. února. V prosinci byla meziroční inflace 6,6 procenta. Podle údajů ČSÚ byla meziroční inflace nad deseti procenty naposledy v červenci 1998.
img

Zájem Čechů o hypotéky citelně opadá, jsou pro ně příliš drahé. Z dnes zveřejněného zápisu z jednání bankovní rady ČNB navíc plyne, že drahé zřejmě zůstanou déle, než mnozí čekají

11.02.2022 Mnoha Čechům se rozplývá sen o vlastnickém bydlení. Nemají totiž na hypotéku. V lednu banky a stavební spořitelny poskytly hypotéky za 32,6 miliardy korun, oproti prosinci o čtvrtinu méně, vyplývá z dnes zveřejněných údajů České bankovní asociace. Jde o výraznější lednový pokles, než jaký je běžný.
C:\fakepath\trader-10022022-19-zm.png

Forex: Koruna dnes o několik haléřů oslabila k euru a zpevnila k dolaru

10.02.2022 Koruna dnes mírně oslabila k euru, proti středečnímu večeru ztratila šest haléřů na 24,34 EUR/CZK. K dolaru naopak česká měna zpevnila o pět haléřů a kolem 17:00 se obchodovala za 21,22 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Národní krasobruslařský orgán USA přijal dary v BTC

09.02.2022 Poté, co v září loňského roku oznámil plány na kryptografii, U. S. Figure Skating (krasobruslařský americký orgán) nyní oficiálně přijímá Bitcoin za dary. Národní řídící orgán Spojených států pro sport krasobruslení, U. S. Figure Skating, je organizace v zemi, která umožňuje dary v kryptoměnách, jako je Bitcoin (BTC).
img

Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky

07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Základní úroková sazba ČNB se již blíží svému vrcholu

03.02.2022 Základní úroková sazba České národní banky se blíží svému vrcholu, další zvýšení by již nemělo být tak výrazné. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Neměla by podle nich překročit pět procent, ve druhé polovině roku by mohla začít klesat. Záležet ale bude na vývoji inflace, dodali. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Ta je tak nejvyšší od počátku roku 2002.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta, je nejvyšší od 2002

03.02.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od počátku roku 2002. Zároveň dnes šlo o čtvrté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy loni klesl

31.01.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 26,5 procenta, což je nejnižší hodnota od července 2016. Na konci roku 2020 podíl činil 31,2 procenta. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů ovšem loni stoupl na 608 miliard korun z 587 miliard korun na konci roku 2020. Zároveň loni v dubnu zahraniční investoři drželi vůbec největší objem dluhopisů, a to 727,5 miliardy korun. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci loňského roku 2,37 bilionu korun.
img

Guvernér Colorada je připraven přijímat platby daní v kryptoměnách

31.01.2022 Guvernér Colorada Jared Polis prohlásil, že pokles na trhu s kryptoměnami neohrožuje jeho návrh přijímat vládní daňové poplatky v bitcoinech a dalších virtuálních měnách.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB ve čtvrtek podle odhadů zvýší úrokové sazby výrazně o 0,75 procentního bodu

30.01.2022 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zřejmě opět výrazně zvýší úrokové sazby, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků, které ČTK oslovila. Základní úroková sazba by v takovém případě stoupla na 4,5 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od ledna 2002. Důvodem růstu sazeb je nadále rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Bloomberg: Ceny za přepravu nákladů po moři zůstanou zřejmě vysoké i letos

21.01.2022 Ceny za přepravu nákladů po moři loni prudce vzrostly a očekává se, že zůstanou vysoké i v letošním roce. To přinese globálním nákladním dopravcům další rok vysokého růstu zisku, menší společnosti a jejich zákazníci - od Španělska až po Srí Lanku - však budou muset platit více téměř za všechno. Ve svém článku na to upozornila agentura Bloomberg.
img

Reuters: Djokovič koupil podíl v dánské firmě, která vyvíjí lék na covid-19

19.01.2022 Srbský tenista Novak Djokovič, oblíbený mezi odpůrci očkování, koupil 80procentní podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na covid-19. Agentuře Reuters to řekl šéf podniku. Djokovič není proti covidu-19 očkovaný, což mu spolu s nejasnostmi ohledně jeho prodělání této nemoci znemožnilo start na turnaji Australian Open. Tenista byl z Austrálie minulý týden vyhoštěn a v neděli odcestoval do vlasti.
img

Růst cen energií může lidi ponechat bez potravin

19.01.2022 Ray Dalio řekl, že zastavení dotací pro producenty ropy může mít vážné následky, ke kterým patří podpora růstu cen pohonných hmot a potravin.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Asociace exportérů varuje před zvyšováním sazeb ČNB, ztrácí prý stovky mld.

18.01.2022 Asociace exportérů varuje před následky dalšího zvyšování základní úrokové sazby České národní banky, posilování koruny vůči euru znamená pro české exportéry podle asociace roční ztrátu stovek miliard korun. ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. Vývozci se musejí potýkat i s jinými problémy, jako je nízká nezaměstnanost, tlak na mzdy, nedostatek surovin a růst jejich cen nebo zvyšování cen energií, dodal.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Programování | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Doba návratnosti | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FINMA | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | Gap | High | High Yield | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Penzijní fond | Platforma | Podílník | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Provize | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Portfolio manažer | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Jiné zajištění | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Netflix | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokers | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz ČNB | Kurz koruny k euru | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový forward | Mezinárodní investiční společnost | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup EUR | Naučte se investovat | Nejlepší investice | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Paládium | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Smíšené fondy | Société Générale | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trade Brokers | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Webináře | WTI | X-Trade | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | Finanční nástroj | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Buy | CEE | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Range | ROCE | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hlavní trh | Instrukce | Konzervativní investor | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Know-how | Genesis | Cukr | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burze | Diskusní fórum | Investment | Slušný zisk | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | TD Securities | Rabobank | DPA | Bernstein | Jackson Hole | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | NATO | Ole Hansen | Americká mincovna | American Eagle | Moody's Analytics | PwC | Next Finance | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | The Guardian | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Finanční gramotnost | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Měnové riziko | Creditas | Globální trhy | Cizí měny | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Vývoj měn | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v Asii | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | CzechInvest | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | BDO | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Manažeři fondů | Výnosy | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Příjmy | Čistý příjem | Dun & Bradstreet | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Německý Ifo index | Internetové firmy | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Mercedes | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Morningstar | Aleš Sosnovský | TPG Capital | ČSOB Asset Management | MUFG | Generali Investments | Bernstein Bank | Rystad Energy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | Euler Hermes | JPMorgan Asset Management | CoinDesk | Ondřej Janata | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | GlobalMarkets | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Trh s bitcoiny | Nemovitostní fondy | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Masivní výprodeje | Robinhood | Služby spojené s kryptoměnami | Lithium | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Altcoiny | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Kobalt | Drobní investoři | Akciové výnosy | Wood & Company | Složené úročení | Airbnb | Burzovní trh | Strop úrokových sazeb | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | Saxo | FinTech | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Objem obchodování | Forint | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Alternativní investiční fondy | Ether | IPO kalendář | Korunový trh | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | BGA | Úrokový výnos | Expobank | Expobank CZ | Finanční skupina | Stavební spoření | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Regulační orgán | Posilování české koruny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | Vývoj kurzu koruny | Ztráta ČNB | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Vývoz do Británie | Vysoké zisky | Jak se obchoduje | Inven Capital | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | IPO Uber | Michal Uma | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Pinterest | IPO Airbnb | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Akcie Pinterest | PINS | Pinterest (PINS) | Odpůrci eura | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | České HDP | GDPNow | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | Společná měna | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Stablecoin | Americké společnosti | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Ferrari | Ponziho schéma | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Asociace Libra | Vlastní kryptoměny | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Úspěch na akciovém trhu | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Globální akciové indexy | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bankovní daň | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Měna Facebooku | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | KB | SAB Finance | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Thomas Cook | Britské domácnosti | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Tamás Varga | The Washington Post | Snížení daní | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Investujte do akcií | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Odhady ČNB | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hypoteční sazba | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Nová měna | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Následky krize | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Radomír Lapčík | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Společnost SAB Finance | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Statistické údaje | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | CETA | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | USDC | BAT | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | BSC | Global Finance | Royal Mail | NHS | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | IPO Saudi Aramco | Statistici | Negativní nálada | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Walt Disney | Disney+ | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | SECO | Ekonomická důvěra | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Konkurenti | Velká krize | Financovat | Digitální měna Facebooku | Wüstenrot | EET | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Akcie Saudi Aramco | Ceny výrobců | Průmysl | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Být trpělivý | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Nezaměstnanost v Česku | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Růstový impuls | NAFTA | Finanční ztráty | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Kotační výbor | Ranní zpráva | Goldenburg | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Celkový zisk | Půjčka | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Nižší likvidita | Kupní síla | Metalurgie | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Eurokomisař | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Bankovní vklady | MasterCard | Roku Inc | Disney | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Přelom roku | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | NLI | Koruna posílila | Události v ČR | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Placení daní | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Odškodné | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | CRIF | Czech Credit Bureau | Washington | Tamas Varga | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | T. Rowe Price | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Horší časy | Poradenství | Mercedes-Benz | Nedostatek zakázek | Vliv na investice | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Předsudky | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Účastnické fondy | Francouzská vláda | Stabilita sazeb | Macron | Trump | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Plány Facebooku | Firma Avast | Lepší zítřky | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Finanční regulátor | Změny cen | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Zahájení intervencí | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Ekonom Ifo | Penzijní systém | Pravidelné investice | Důchody | Coronavirus | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Jumpshot | IHNED | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Pravděpodobnost hospodářské recese | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Americké banky | Orkán Sabine | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Akcie Twitter | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | České banky | Šíření onemocnění | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Akcie Netflix (NFLX) | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Guru | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Inflace v únoru | Obrovské ztráty | Extrémní růst | WP | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Cílování inflace | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Poradci | Aerolinky | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Mince | Tržní podmínky | Pozitivní impulz | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Vratislav Jůza | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | Asijská seance | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Inflace v EU | Gazprombank | ECB dnes | Odhad inflace | Situace kolem šíření koronaviru | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Získávání nových půjček | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Nárůst devizových rezerv | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Vládní podpory | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Algoritmy | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Pravidla EU | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Koito Czech | Denso Manufacturing | Denso | Manufacturing | Výrobce autoklimatizací | Liberecký výrobce | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Odkládat splátky úvěrů | Odkládat splátky | ATOK | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Spoření | mBank | Politická rozhodnutí | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Tvorby zisku | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | KNF | Polský finanční regulátor KNF | Polský finanční regulátor | Finanční regulátor KNF | Regulátor KNF | Chorvatský finanční regulátor | HANFA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Podnikatelé v cestovním ruchu | Český cestovní průmysl | Cestovní průmysl | Hotelnictví | Invia | Jaroslaw Czernek | Invia Jaroslaw Czernek | LTV | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Práce | Vyhoření | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | DPH | Eurokomisaři | Úročení vkladů | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Lukáš Vokel | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Stav devizových rezerv | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Rozpočtový schodek USA | Splátky dluhů | WFC.US | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | DAWN | Novela zákona o dluhopisech | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Pokles čínského HDP | Výrazný pokles čínského HDP | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Vzrušení | Uzavření trhů | Malé podniky | Poradenské společnosti | Návrat do práce | USD za barel | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Analytik ČSOB | Průměrný výnos | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Reddit | Debata | Soukromá spotřeba | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | NY FED | WEI | Největší propady | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Propad exportu | Rozhodnutí o sazbách | Zájem zahraničních investorů | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Podíl zahraničních investorů | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | FDA | Anthony Fauci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | PAMP | Guvernér Colorada | Jared Polis | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | HashRate | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politika centrální banky | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | ONE | RBI | Ředitel ING | Světové hospodářství | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Mluvčí MMF | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Státní podpora | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Václav Šimek | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Prodej starších domů | Biotechnologická společnost | Ekonomický magazín | Fischer | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Technologické centrum | OKD | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Průraz | Podíl českých potravin | Nové hypotéky | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Jiří Kovařík | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Nárůst nesplácených úvěrů | CBO | Ředitel CBO | PEPP | Genesis Capital | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | The Information | Server The Information | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Používání eura | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Premier League | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Pevninská Čína | Akcie FAANG | Novartis | Roční míra inflace | Český investor | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Aplikace Robinhood | Technologické firmy | Investiční aplikace | Infekce Covid | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Podnikatelské aktivity v USA | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | CERGE-EI | IDEA | Státní pomoc | Instinkt | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Nejlepší strategie | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Úroda | Nepředvídané události | Jasný signál | Situace na trhu práce | MAM | Ant | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Epic Games | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Reputace | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | SAE | Peugeot | Citroën | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | FANMAG | Spotřební daně | Možnost dalšího růstu | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | CVVM | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Celkový výsledek | Bjornar Tonhaugen | Insolvence | COVID III | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Obnovení růstu | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Rekordní deficit | IPO Ant Group | Ant Group | List Global Times | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Časový horizont | Inflace v červenci | NYT | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Erdogan | Oživení poptávky | VHM | eMan | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Match Group | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Zhodnocení prostředků | Počet akcií | SMA 200 | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | Časovat trh | Airbus Group | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Zisk a tržby | Výpadek příjmů | Růst eura | Fisker | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Sequoia | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Nákup cenných papírů | Pražírny | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Program Antivirus | Unity | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Majetek ve fondech | Politici | Fiskální stimul v USA | Americký trh s bydlením | Exportní průmysl | Epidemiologické situace | Vystoupení Británie z Evropské unie | Diverzifikovat | Denní nárůst infekcí | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Turecká vláda | Nárůst HDP | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | ČKMA | Adam Chvaja | ČKMA Adam Chvaja | Předseda ČKMA | Etický kodex | Tuzemští obchodníci | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Test na koronavirus | GROWING WAY | Pozitivní výsledek | Provozovatel akciových trhů | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Průmyslová výroba v ČR | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Speciální strategie | Rostoucí riziková averze | Fondy kvalitních dluhopisů | Akademie věd | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Příjmy z prodeje ropy | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Chování ceny | Množství peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | TPG | Intel | Průměrný český investor | Moneta | ACI Europe | Asociace evropských letišť | Asociace ACI Europe | Vlny koronaviru | UMA | Bankovní úvěry | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Reakce zlata | Pfizer a BioNTech | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Zisky bank | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Kurz liry | Heiko Maas | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Stuart Levey | Zelené dluhopisy | Proražení | Daňový balíček | Attac | Antiglobalizační hnutí Attac | Antiglobalizační hnutí | Hnutí Attac | Životní prostředí | Nio | Enphase Energy | Tesco | Akcie Airbnb | Cenový skok | Sektor kryptoměn | Akcie společnosti Walt Disney | Siemens | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vakcinace | TABAK | H&M | Očkování | Představitelé ČNB | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | EC Investments | Sainsbury‘s | Stabilní příjem | Mutace koronaviru | Štědrý den | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | SOLEK | Silné oživení | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Larry Fink | Situace na trhu | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Obavy o poptávku | Mincovny | Stimuly v USA | Rozvolnění | Retailová asociace | Tencent Holding | Finanční výsledky | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | Proočkování populace | Dialog | Platby v bitcoinech | Čínský Tencent | Marek Španěl | Bohemia Interactive Marek Španěl | Ředitel Bohemia Interactive | Paradox Interactive | Obrat českých počítačových herních společností | Piper Sandler | Maersk | Poptávka po stříbře | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Den prezidentů | Jak fungují vakcíny | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | Růst produktivity | Vývoz z EU | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | V4 | WFC | Akcie Wells Fargo | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | Air | Covidová krize | Finanční zdraví | Rohlik Group | PPF Telecom | Herní průmysl | Oživování ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Míra inflace v EU | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Pandemická krize | Vývoj pandemie | Cestovní ruch v Německu | Distribuované účetní knihy | Očkování v USA | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Citelná inflace | PMI index | Nejvyšší růst | Electricite de France | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | HoReCa | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | COIN | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Revoluce v Číně | Zimní olympijské hry | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Bronz | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Ekonomický plán | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | DOGE | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Důvěra v globální ekonomiku | Asociace certifikovaných účetních | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Arca Investments | Arca | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | Plán obnovy | Pandemie COVID | Turów | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Akcie Airbusu | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Ceny benzínu v USA | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Finanční gramotnost Čechů | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Salvador | Proinflační faktory | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Platforma Freedom24 | Freedom24.com | Freedom Holding Corp | Freedom Finance Europe Ltd | Asociace finančních trhů v Evropě | Asociace finančních trhů | AFME | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Primark | Zajišťování se proti kurzovému riziku | Počáteční veřejné nabídky | Zájem o zajišťování se | Zájem o zajišťování | Zajišťování | Zajišťování se | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | CO2 | Nordstream | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Životní pojišťovny | Moravské tornádo | Tornádo | Trh dnes | Společnosti Netflix | Energetická společnost ČEZ | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Ekonomický šok | Makroekonomické indikátory | Hliník | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Index českého investora CII750 | Index CII750 | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | NortonLifeLock | Americký trh | Procter & Gamble Company | Základní úrokové sazby ČNB | Mutace delta | Produkce kávy | Přidaná hodnota | Odvětví | Nedostatek potravin | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Současné ceny | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Delta mutace | Bilion | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Thomas Schäfer | Živnostenské banky | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Syndrom vyhoření | Ovlivňování | Logistika | Růst průmyslových cen | Ropné a plynárenské společnosti | Společnost Freedom Finance | Timur Turlov | Freedom Holding | Analytik České bankovní asociace | Martin Podolák | Jana Pokorná | Filip Belant | Ředitel úvěrových produktů | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Olympiáda | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Růst úrokových sazeb ČNB | Byty | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Home Depot | Vyšší úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Tokeny | Medián | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Zájem Čechů | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Národní měny | Opatření | Martin Vohánka | Prazdroj | Bitcoinové peněženky | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Latinskoamerické země | Uhlí | NFT | Broker Consulting Lukáš Vokel | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Reakce centrální banky | Los Angeles | Česká společnost | Miliardář Daniel Křetínský | Vyšší hodnoty | Bukele | Lagardere | Etherea | Doing Business | Výrobní podniky | Pracovní den | České aerolinie | A321Neo | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Růst sazeb ČNB | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | AFP ČR | Michala Janatová | Asociace finančních poradců ČR | Asociace finančních poradců | Vyhlídky letošního růstu ekonomiky | Jaroslav Haščák | Samou | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Riziko ztrát | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Zpožděné dodávky | Navyšování cen | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Nejnovější zprávy | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Investice do BTC | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Pád Bohemia Energy | Wells Fargo (WFC.US) | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | Kolibřík Energie | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) | Barmská junta | Ekonomické sdružení | Vývoje kurzu | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Přijetí bitcoinu | Index investiční gramotnosti | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Miliardář Křetínský | West Ham United FC | The Athletic | FC Southampton | Sparta Praha | Meta | Dceřiná firma | Prodej aut v Japonsku | Igor Vida | Maxim Manturov | Investiční analýzy | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | West Ham | Společnost | Stratégové | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Další růst sazeb | Data o výrobní inflaci | Celoroční výhled | Družba | Lockdowny | TIM | Pozemky | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Booking | Zprávy z krypto | Nové mutace | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | | CMA | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Marex | Prodej kávy | Maximillian Copestake | Vietnam | Občanské války | Etiopie | Mezinárodní asociace kávy | Asociace kávy | Globální problémy | Trh s kávou | Analytik trhu komodit | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Evernym | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Letadlo | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Alpaslan Çakar | TBB | Pojištění rizika | Závazky vůči věřitelům | Cena pětiletých úvěrových swapů | Inflační spirála | Korunka ke korunce | Znehodnocování vkladů | Sekyra Group | Pavel Štěpánek | Fondee | Základní sazba | Banka HSBC | Focus | Těžební společnost | Reakce zlata na zprávy | Společnost Smartwings | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Nepokoje v Kazachstánu | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Předpokládaný růst | Ocel | Ziskovost bank | Ruský plyn | Radek Špicar | Martin Wichterle | Tomáš Salomon | Hypomonitor | Francouzské energetické společnosti | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Hashrate | Národní asociace blockchainového průmyslu | Alan Doržijev | Vincent Liou | Kazachstánské těžební farmy | Těžební farmy | Kazachstánská vláda | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Novak Djokovič | QuantBioRes | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Simon Peters | Ceny za přepravu nákladů | Streamování videa | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Ericsson | Základní úrok | Ebury | Tomáš Kudla | Schönfeld & Co | Miloš Filip | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Ivo Lukačovič | WIZZ | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Sberbank CZ | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Rusko a Ukrajina | MWh | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Leonardo | Invaze | Finská společnost | Nadměrné výkyvy kurzu | Výkyvy kurzu | Nadměrné výkyvy | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Pokles inflace | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Britský FTSE | Axie Infinity | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vývoj důvěry v ekonomiku | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Dodávky zemního plynu | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Tobin Gorey | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Petr Fiala | Ruský majetek | Honduras | Le Penová | Výsledek inflace | Broker Freedom Finance | Marine Le Penová | Tržní ocenění | Asociace debatních klubů | Nadace OSF | Active Citizens Fund | Debatní ligy | Soutěžní debata | Soutěžní debatování | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Reed Hastings | Technický výhled trhu | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Zavření Číny | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Chorvatský parlament | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | Dow Jones Industrial Average | Embargo EU | Jan Frait | Cena benzinu v USA | Bilance ČNB | Přijetí | Snížení inflace | Norský ropný sektor | Evropské akciové indexy | Celsius | Zvýšení úroků | Posílení kurzu amerického dolaru | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Válečná daň | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík opatření | Jiří Vévoda | Řízení financí | Řízení financí a investičních služeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Asijský tygr
Ask
ASK cena
Asko Bid
ASKoBID
Asko Bid FM
Askobid.fm
ASM International
ASML
ASML Holding NV

Následující klíčová slova

Asociace ACI Europe
Asociace certifikovaných účetních
Asociace certifikovaných účetních (ACCA)
Asociace debatních klubů
Asociace evropských letišť
Asociace exportérů
Asociace finančních poradců
Asociace finančních poradců ČR
Asociace finančních trhů
Asociace finančních trhů v Evropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít