Gartner

Zámořské indexy oslabují
15.12.2025 Americké akciové indexy v pondělní seanci ztrácí v čele s technologickým Nasdaqem (-0,6 %), v červeném se drží i širší index S&P500 a tradiční index Dow Jones přibližně s polovičními ztrátami.

Americké akcie v úvodu smíšeně, ServiceNow údajně vede pokročilá jednání o akvizici Armis
15.12.2025 Index Dow Jones +0,07 % na 48490,84 b. S&P 500 +0,07 % na 6832 b. Nasdaq Composite -0,13 % na 23165,93 b.

Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
03.12.2025 Firmy investují do umělé inteligence vysoké částky a návratnost je zatím nejistá. Britská centrální banka varuje, že by vysoké ohodnocení firem mohlo vést k pádu trhu.

Wall Street v úvodu obchodování roste
24.11.2025 Index Dow Jones -0,07 % na 46212,55 b. S&P 500 +0,68 % na 6647,64 b. Nasdaq Composite +1,5 % na 22607,54 b.

Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
21.11.2025 Dnes jsme v zámoří svědky výrazné volatility, podobně jako včera. Nicméně nyní je příběh jiný, protože se trh již uklidňuje a hledá pevnou půdu pod nohama. Indexy se přesouvají z červených čísel do plusu a technologie se vzpamatovávají po včerejším značném výplachu, zvláště čipový sektor a sektor umělé inteligence. Momentálně technologický NASDAQ přidává již slušných +1,05 %. Přesto nadále je trh velice opatrný a náchylný na další pokles z důvodu strachu z přílišného nacenění AI-sektoru.

Modernizace legacy software. Investice, která se firmám rychle vrací
21.11.2025 Mnoho firem se stále spoléhá na zastaralé softwarové systémy, jejichž kořeny sahají desítky let zpět. Tyto systémy sice fungují, ale stávají se brzdou rozvoje, zvyšují náklady na údržbu, komplikují integraci s novými technologiemi a snižují flexibilitu firem reagovat na dynamické tržní podmínky.

Analýza: Ceny některých akcií z maloobchodu letos prudce klesly
30.10.2025 Přestože akcie na světových trzích v letošním roce spíše zpevňují, některé ze sektorů maloobchodu a poradenství zaznamenávají prudký cenový propad. Zatímco akcie německé zbrojovky Rheinmetall téměř ztrojnásobily svou hodnotu, na trhu jsou i tituly, jejichž cena propadla o polovinu. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB. Mezi nejvýznamnější oběti v USA patří společnosti Deckers Outdoor a Lululemon, jejichž akcie od začátku roku ztrácejí přes 50 procent.

Tyto akcie vystrašily investory před letošním Halloweenem🎃 — Tržní poražení roku 2025
22.10.2025 Zatímco někteří giganti jako Rheinmetall a Nvidia nadále okouzlují investory, jiné firmy čelí skutečné noční můře na burze. Podívali jsme se, které akcie se letos proměnily ve finanční zklamání — a které společnosti v roce 2025 skutečně vyděsily investory v USA, Evropě, Číně a Japonsku.

Georgievová: Trhům hrozí propad kvůli nadhodnocení akcií v souvislosti s AI
09.10.2025 Globální finanční trhy by se mohly propadnout, pokud investoři dojdou k závěru, že akcie firem navázaných na odvětví umělé inteligence (AI) jsou nadhodnocené. Varovala před tím výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová a také britská centrální banka.

Index Dow Jones se drží v červených úrovních
10.09.2025 Index Dow Jones -0,43 % na 45516,81 b. S&P 500 +0,51 % na 6545,72 b. Nasdaq Composite +0,44 % na 21975,47 b.

Ranní komentář: Americké makro, Trump a nová cla, výsledky AMD, Pfizer, Gartner, Axon a další
06.08.2025 Včerejší obchodování se neslo v opatrném duchu kvůli napětí kolem nových cel, které navrhuje Donald Trump, a smíšeným signálům z americké ekonomiky. Investoři sledovali také výsledky velkých firem jako AMD nebo Pfizer, které přinesly rozdílné výhledy do dalšího období. Dnes se pozornost přesouvá k dalším korporátním výsledkům a komentářům centrálních bankéřů, které by mohly naznačit další směr měnové politiky.

Wall Street otevírá v zeleném, výsledková sezóna pokračuje. Výsledky reportoval Pfizer a Palantir
05.08.2025 Index Dow Jones +0,19 % na 44257,34 b. S&P 500 +0,23 % na 6344,32 b. Nasdaq Composite +0,34 % na 21125,78 b.

Americké indexy v úvodu smíšeně, představenstvo společnosti Crown Castle nečekaně odvolalo svého CEO
25.03.2025 Index Dow Jones -0,03 % na 42570,12 b. S&P 500 +0,1 % na 5773,48 b. Nasdaq Composite +0,18 % na 18221,96 b.

Americké akcie mírně ztrácejí
20.03.2025 Wall Street otevřela kladně a přes další vzepětí v průběhu dne se dvě hodiny před koncem opět noří do červených čísel. Nálada investorů zůstává nadále rozkolísaná i přes včerejší relativně uklidňující slova Jerome Powella (poté co FED podržel sazby). Hrozba inflace a ekonomické stagnace zůstává. Mír v duších obchodníků nepřinesla ani solidní série makrodat v podobě prodejů domů, žádostí o podporu v nezaměstnanosti nebo indexu výrobní aktivity. Dluhopisový trh dnes jde s výnosy dolů, zlato pokračuje ve spanilé jízdě směrem vzhůru (aktuálně 3056 dolaru za trojskou unci) a ropa roste o 1,5 %.

Ekonomický kalendář: Prezidentské volby v USA a zpráva ISM ve službách v centru pozornosti trhů 🗽
05.11.2024 V kontextu velmi slabého kalendáře evropské seance se pozornost trhů zcela soustředí na údaje z amerického sektoru služeb (ISM). Kromě toho se investoři dozvědí americkou obchodní bilanci, změnu zásob ropy podle API a údaje z novozélandského trhu práce, kde se očekává poměrně výrazné zpomalení, což by v kombinaci s ISM mohlo ovlivnit volatilitu páru NZD/USD. Největšími i dnes jsou samozřejmě americké prezidentské volby, jejichž výsledky mohou ovlivnit americký dolar, Wall Street a také kryptotrh, kde rostoucí šance na Trumpa v posledních měsících podporovaly Bitcoin.

Google posílí v USA svůj vyhledávač o generativní umělou inteligenci
15.05.2024 Výsledky vyhledávání na Googlu se nyní budou zobrazovat ve formě odpovědí napsaných technologií generativní umělé inteligence (AI) nad odkazy na webové stránky. Je to největší změna ve vyhledávači od jeho vzniku. Služba bude od tohoto týdne dostupná všem uživatelům v USA. Oznámil to na konferenci pro vývojáře generální ředitel Googlu a jeho mateřské firmy Alphabet Sundar Pichai.

Samsung představí na veletrhu chytrý prsten, Lenovo notebook s průhlednou obrazovkou
26.02.2024 Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung představí na veletrhu bezdrátových technologií MWC v Barceloně svůj první chytrý prsten. Samsung mimo jiné uvádí, že prsten uživatelům díky pokroku v oblasti umělé inteligence (AI) nabízí větší míru personalizace. Sledovat bude mimo jiné srdeční tep či spánek. Čínský technologický gigant Lenovo, který je největším výrobcem počítačů na světě, představil prototyp notebooku s průhlednou obrazovkou.

Gartner: Ceny elektromobilů a aut se spalovacím motorem se do roku 2027 srovnají
07.09.2023 Ceny automobilů s čistě elektrickým pohonem se podle analytiků do roku 2027 dostanou na úroveň cen srovnatelných vozů se spalovacím motorem. Uvedla to výzkumná společnost Gartner v dnešní tiskové zprávě. Předpověděla rovněž, že celosvětový odbyt osobních automobilů s elektrickým pohonem se v letošním roce zvýší o zhruba 35 procent na téměř 15 milionů vozů. V příštím roce počítá s nárůstem o zhruba 19 procent na téměř 18 milionů vozů.

Tvůrci videoher: ztraceni v době chytrých telefonů?
12.07.2012
Matt Bolduc, akciový analytik Saxo Bank
Stoupající obliba smartphonů a jiných chytrých zařízení pomohla
masivnímu...
Související klíčová slova:
Diverzifikace | Zkušenosti | Henry Schein (HSIC) | Bank of China | Pfizer | Dceřiná firma | Pokles indexu | Line | Henry Schein | Alphabet | Statistiky | Zranitelná místa | EUR | Pozornost trhu | Byznys | CrowdStrike Holdings | Trend | Praní špinavých peněz | Crown | Akcie Oracle | Chytrý prsten | Broadridge Financial | Přesnost | Energy | Širší index | Pravděpodobnost | Dovozní cla | Investice do infrastruktury | Apollo | Zveřejnění výsledků | Western Digital | FDA | ISM ve službách | Reality | Rolls-Royce | Prudký pokles | CPRT | Kolaps | Americký akciový index | Group | Udržení ziskovosti | Marathon | Samsung Health | Arbes | Trade Desk | Financial Times | Broadridge | Směrnice | Vývoj ceny akcií Novo Nordisk | Exxon Mobil | USA | Volby | Velké problémy | EIA | Paramount | Velké finanční instituce | Snížení úrokových sazeb | Jakub Němec | Ferrari | Investiční doporučení | Vysoké riziko | Stabilní růst | Tmall | Německé zbrojovky | Strach | New York | Copart | Širší index S&P 500 | Sundar Pichai | Analytik Saxo Bank | Bank of Scotland | NZD/USD | Raymond James | Výnosy | Stargate | Bubliny | Stylus | Maloobchod | Komise v přenesené pravomoci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fidelity National Information Services (FIS) | Blue Owl Capital | Vistra | Vedení společnosti | Očekávání | Projekt Stargate | Dow Jones | HBO Max | Palantir Technologies (PLTR) | Systémy umělé inteligence | Realita | Představenstvo společnosti | Trpělivost | Pozornost | Odbyt osobních počítačů | Ekonomiky | Allstate | Růst | Kristalina Georgievová | WYNN | Oznámení | Příležitosti | Výpadky | ORCL | MiFID II | Akče | Rostoucí šance | BP | Prognóza | Coca-Cola | Výrazný propad | Nálada investorů | Financial Times (FT) | Použití finanční páky | Růst Facebooku | Umělá inteligence | Alokace kapitálu | Britská centrální banka | Výhled | Hrozba | Výkonná ředitelka | Spotřebitel | Micron | Výsledky AMD | Čínský technologický gigant | DR Horton | Nejslabší akcie | Velká Británie | Puma | Čínský trh | BTIG | Taobao | Nordea | Nový model | APA | Inflace | Kontrakty | Deutsche Bank | Šéfka MMF | TransDigm Group | Analýzy | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Trh | Broadridge Financial Solutions | Zdravotní péče | Utility | Zkušenost | Hino Motors | Americké prezidentské volby | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Průmysl | Index | MMF | Komise | Nejistoty | Bílý dům | Kapitál | Nejsilnější sektory | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Warner Bros | Nové systémy | Covid | IT společnosti | Deckers Outdoor | FAIR | Zboží dlouhodobé spotřeby | Sledování zdravotního stavu | Blue Owl | S&P | Obrovský potenciál | Sázky | Zpráva | Včerejší obchodování | Akciové indexy | Centrální banky | Válka | Ekonomický kalendář | MWC | Obchodní napětí | Centene | Zaměstnanost | Hotovostní rezervy | DRI | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nejsilnější akcie S&P | Doručování | Ubisoft | E15 | Index Hang Seng | Tržní podmínky | Alibaba | Platformy Robinhood | Nařízení Evropského parlamentu | Zařízení | Řetězec | Cvičení | xStation | CoreWeave | Akcie výrobce | Hodnotové akcie | Pokles ceny | Graf | Volatility | Novo Nordisk | Darden Restaurants | PLUG | Donald Trump | Bitcoin | Akciový index | Obchodní války | Firma | OpenAI | STX | Research | Společnosti | Nadhodnocení akcií | Americké indexy | Index Nasdaq Composite | IT společnost | Náklady | Zásoby surové ropy | Platformy | Hodnocení vitality | Prezident Donald Trump | Offshore | Domácnosti | Vice | E-commerce | Stříbro | Index PMI | Opatření | Finanční instituce | Arbes Technologies | BNP Paribas | Analytici | Elektromobily | Marketingová komunikace | Společnost Lenovo | Technologický index Nasdaq | Pandemie nemoci | Prsten | Mitsubishi | Freeport-McMoRan | Výrazné pohyby | Výsledek voleb v USA | Nová cla | Hang Seng | Sektory S&P | Ředitel kapitálových trhů | Blizzard | Surové ropy | Micron Technology | CL | Rok 2025 | Saxo | Softwarová společnost | Poptávka | Výdaje | Obchodníci | První chytrý prsten | HBO | Vývoj | Exane | Kryptotrh | Uzavření trhů | Firma Lenovo | Podnikání | Lenovo notebook | Bankéři | Apollo Global Management | Resorts | Nadhodnocení | Ropa | Konkurenceschopnost | Problémy | Americké akcie | Alphabet (GOOGL) | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | Akcie Broadcom | Měnové politiky | MIFID | Fio | Ross Stores | Constellation Energy | NZDUSD | Cenová válka | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Gigant Lenovo | Fio banka, a.s. | Globální finanční krize | Samsung | Čínské indexy | Investiční strategie | Miliardy dolarů | Strach z promeškání | AI | AXON | 3М | Activision Blizzard | Pandemie | Technologický index | MWC v Barceloně | JD | Ceny akcií Novo Nordisk | Prezidentské volby | Akcie Exxon Mobil | Axon Enterprise | Společnost Gartner | Sazby | Start-upy | Energetický gigant | Prodej počítačů | Británie | Burze | Generální ředitel | Jihokorejský výrobce elektroniky | Regulátor | Průzkum | Hon Pak | Firmy | Konkurenční tlak | Podnikání na kapitálovém trhu | Výzkumná společnost | Prohlášení | Odvětví | Investování | Fed | Regulace technologických firem | Společnost Palantir | Palantir | Technologický Nasdaq | Informace pomocí umělé inteligence | Hry | Axon Enterprise (AXON) | Generativní umělé inteligence | Trhy | Trade | Obchodní model | Starý kontinent | Jiří Tyleček | Informace pomocí umělé inteligence (AI) | Rizika | Vstupní bariéry | ISM | Nový notebook | Dluhopisový trh | Dánské společnosti | JD.com | Dánsko | Velcí hráči | Generativní AI | Energetické společnosti | Výrobci osobních počítačů | Oblasti umělé inteligence | Dánské firmy | Ředitelka | Klíčové faktory | Nissan | Orsted | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Bilance | Wynn | Americké akciové indexy | Americký akciový index S&P 500 | Solidní růst | Ekonomický růst | Poradenství | CAD | Cenové války | Na burze | Základní materiály | Analytička | Společnost | The New York Times | Evropské trhy | Analytická společnost | Hospodaření | Obchodní modely | Wynn Resorts | Čínská firma Lenovo | Domácí kapitálový trh | EBITDA | Nejslabší sektory | Riziko | Analytik | FT | Adidas | Šok | Zvýšené volatility | Meta | Akciový analytik | Capital | Americký regulátor | Inovace | Ozempic | Ceny | Představenstvo | Financování | Pokles | Pohyby na trhu | FactSet | Hubnutí | Války | Impuls | Centrální banka | Softbank | Novo | OXY | WTI | Salesforce | Biliony | GameStop | Luboš Bedrník | Výsledek voleb | Broadcom | Instituce | Morgan Stanley | Michal Bárta | Index DOW | Index Nasdaq | CEO | 256/2004 | CMI | Které akcie | Minulá výkonnost | Index technologického trhu | Ceny akcií | CrowdStrike | Euforie | Zisk | Bank of England | Overweight | Akcie Exxon | Vývoj ceny akcií | Martin Varecha | Finanční ředitel | Nasdaq Composite | PLTR | Progres | Obchodování | Pokles ceny akcií | Xbox | Monitorování | Prezident | Akciový index S&P 500 | Outperform | Evropa | Management | Nasdaq | Trump | Mateřské firmy | CCI | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Automobilky | List Financial Times | Finanční krize | Nejslabší sektory S&P | Electronic Arts | ProCent | Platforms | Exxon | Marže | Super Micro Computer | Výhled pro rok | Společnost XTB | BNP | Situace | Nové zakázky | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Mosaic | Býčí trh | Konsenzus | Cenový propad | New York Times | Ranní komentář | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Technology | Optimismus | Dolar | Investování je rizikové | Ropa roste | Průměrná cena | Obchodní bilance | Microchip Technology | Analytik finančních trhů | ČTK | Ztráty | CRWD | Akcie | Byznys model | Nový Zéland | Návratnost | Podniky | Vývoj ceny | Index cen | Reuters | Technologie | Společnost Apple | Prognózy | Ross Stores (ROST) | SOK | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | AMD | Index cen výrobců | Výsledky | Komunikační služby | Chile | Investice | Čínský index | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Robinhood | Ohodnocení | Rally | Investujte | Konkurence | Komunikace | Zynga | Lehká ropa WTI | Zisky | Regulace | 100 miliard dolarů | Ukazatel | Lululemon | Návratnost investic | Ropa WTI | Finanční sektor | Americké makro | Thomson Reuters | Politico | Čínská firma | Čtvrtletní výsledky | Services | Negativní sentiment | Výsledková sezóna | Toyota | COVID-19 | Cena ropy WTI | Lenovo | Umělé inteligence (AI) | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Trh dnes | Sloučení | Fiskální rok | Prodej | Financial | Bloomberg | Rozvoj | Finanční trhy | Akcie S&P | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výkonnost | Televize CNBC | Index S&P 500 | Stavebnictví | Krize | Růst výnosů | Akcie firem | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Cena | Luxusní značky | Apple | Americký trh | Snížení sazeb | FIS | Royal | TPG | Výhledy | Technologický index Nasdaq Composite | Zbrojovky | Rezervy | Akcie společnosti | Zlato | Denní graf | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Buy | Bublina | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Investiční platformy | Netflix | Wall Street | Apollo Global | Analýza | Nejsilnější sektory S&P | XTB | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Uzavření dohody | API | Pozice | Constellation | ChatGPT | Nejslabší akcie S&P | Silný výhled | Royal Bank of Scotland | Lídři | Accenture | Pandora | Farmaceutické společnosti | XOM | Texas | Inflační tlaky | PlayStation | Fidelity National Information Services | Spokojenost | Služby | GPT-4o | Algoritmus | Server Politico | Fio banka | Sentiment | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Technologický gigant | Spotřebitelé | Rheinmetall | Německé automobilky | Meituan | Německá společnost | Index Dow Jones | Gemini | Analytici společnosti | Saxo Bank | Spotřebitelská poptávka | Nařízení | Ropy | Ocenění akcií | Oracle | Internetové bubliny | Americké ekonomiky | USD | D1 | Odvětví polovodičů | Cena ropy | CZ | AVGO | Propad | Finanční ztráty | Agentura AP | Kanada | Oblasti umělé inteligence (AI) | Rozsáhlé investice | Activision | Nvidia | Indexy | Americký dolar | Makro | Prezidentské volby v USA | Alokace | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | Palantir Technologies | GOOGL | EU | Miliardy | Materiály | PMI ve službách | Marathon Petroleum | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Prodeje | Uhlí | Šperky | SMCI | NZD | Banka | Index technologického trhu Nasdaq | Baker Hughes | CNBC | Další pokles | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | 3М | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




