Pondělí 12. května 2025 07:01
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple e-book Reverzní cenové formace

Odliv kapitálu

img

Trhy si nenechají poroučet

07.05.2025 Trh konečně otevřel oči. Donald Trump není prezidentem, který by snížil cla výměnou za reciproční opatření ze strany jiných zemí. Současný šéf Bílého domu si klade za cíl diktovat podmínky jednání – buď splníte jeho požadavky, nebo opusťte americký trh. Index S&P 500 si začíná uvědomovat, že americký prezident může kdykoli změnit přístup a že jednání probíhají pod hrozbou nátlaku. Jaká je šance na úspěch za takových podmínek? Pokles širokého akciového indexu druhou obchodní seanci po sobě odráží výraznou míru nejistoty.
img

Dolar chce nemožné

02.05.2025 Trh si konečně oddechl po "Dni osvobození Ameriky". Akciové indexy jsou připraveny získat zpět ztracené území, o které přišly po zavedení plošných cel ze strany Bílého domu, a to na pozadí očekávání silných výsledků společností ze skupiny "Magnificent Seven". V tomto prostředí se medvědi na EUR/USD pokusili o protiútok. Důvěra však byla narušena a ústup od "americké výjimečnosti" nyní těžce doléhá na americký dolar.
img

Makroekonomická prognóza: Cla ukousnou z růstu

30.04.2025 Globální ekonomika čelí negativnímu šoku z titulu rozpoutaných obchodních válek ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Negativní dopad z tohoto titulu zejména do průmyslu, exportu a investic se začne projevovat od druhého čtvrtletí s nejvýraznějším dopadem ve druhé polovině roku. Výrazně negativně tak poznamená hospodářský růst v roce 2026. Tuzemskou ekonomiku by ale měla podporovat spotřeba domácností s tím, jak dále porostou reálné disponibilní příjmy. Inflace se letos i příští rok bude držet poblíž inflačního cíle. ČNB by měla mít prostor během letošního roku snižovat úrokové sazby až k terminálním 3 %.
C:\fakepath\zlato5.png

Analýza: Průměrný výnos zlata od roku 2000 je 10,1 procenta ročně

29.04.2025 Cena zlata od roku 2000 do současnosti stoupla o 1042 procent, což je průměrný roční výnos 10,1 procenta. Od začátku letošního roku si připsal žlutý kov více než 30procentní zhodnocení a stal se jedním z nejvýnosnějších aktiv současnosti. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost XTB.
img

Trh si líže rány

29.04.2025 Trh nás neustále udržuje ve střehu. Navzdory všem chmurným řečem o recesi, obchodních válkách, nedostatku dodávek, inflaci a propouštění klesl index S&P 500 jen o něco málo přes 3 % z úrovní, které byly zaznamenány při oznámení cel v Den osvobození Ameriky. Pro akcie není nejdůležitější samotná ekonomika, ale to, jak společnosti na její stav reagují. Dokážou si zachovat ziskovost a jak silná tato ziskovost bude? V letech 2000 až 2015, s výjimkou recese, dosahovaly marže v průměru 7,8 %. V roce 2024 se toto číslo zvýšilo na 10,7 %. Co tedy můžeme očekávat v roce 2025?
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 29. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu

29.04.2025 K testu ceny na úrovni 1,1371 došlo ve druhé polovině dne ve chvíli, když se indikátor MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od linie nula, což potvrdilo správný bod pro vstup do nákupu eura a vedlo k růstu páru k cílové úrovni 1,1423.
img

USD není odolný

29.04.2025 Je americký dolar nadhodnocený? Podle Bank of America ano. Banka upozorňuje, že v předchozích cyklech, kdy index USD dosáhl v polovině 80. let a na začátku 21. století vrcholu, následoval výrazný sestupný trend, během něhož americký dolar oslabil o 25–30 %. V současnosti zahraniční investoři drží americká aktiva v hodnotě 22 bil. USD, a pokud by došlo k výprodeji, byla by to noční můra pro medvědy na páru EUR/USD. Ne všichni však tento výhled sdílejí.
C:\fakepath\rusko-25042025.jpeg

Ruská centrální banka nechala základní úrok na 21 procentech, rizikem jsou cla

25.04.2025 Ruská centrální banka nechala na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu na 21 procentech. Oznámila to v tiskové zprávě. Růst inflace podle banky zvolňuje, rizikem je ale celní válka ve světě a případný další pokles cen ropy spolu s poklesem ekonomické aktivity.
C:\fakepath\xtb-25042025.jpeg

Nejistota žene zlato vzhůru: Kompletní analýza pro investory

25.04.2025 Ještě před několika lety by málokdo očekával, že cena zlata překoná hranici 3 500 USD za unci. Dnes je tato hranice realitou a zlato tak potvrzuje svou pověst bezpečného přístavu v dobách globální nejistoty. Od začátku roku si připsalo více než 30 % zhodnocení a stalo se jedním z nejvýnosnějších aktiv současnosti. Co stojí za tímto dramatickým růstem? A jaké jsou vyhlídky pro další období?
img

Trumpova cla jako symptom něčeho vážnějšího

24.04.2025 „Cla jsou jen příznakem hlubší krize pod povrchem. Světový řád, na který jsme si zvykli se drolí a pokud to politici neuřídí, může být výsledek horší než pouhá recese,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bitcoin využil příležitosti

23.04.2025 Pomalu, ale jistě! Bitcoin tiše prorazil na nejvyšší úrovně od začátku března – v době, kdy Donald Trump útočí na Jeroma Powella. Když je ohrožena nezávislost Federálního rezervního systému a důvěra v americký dolar začíná slábnout, investoři přehodnocují svá portfolia – a právě kryptoměny z toho profitují více než jiná riziková aktiva. BTC/USD překonává výkonnost amerických akciových indexů a dál míří na sever.
img

Dolar to myslel dobře. Ale dopadlo to jako obvykle

22.04.2025 Pozor na to, co si přejete. Touha Donalda Trumpa učinit Ameriku znovu skvělou a vrátit ji do zlatého věku se obrací proti němu – podkopává důvěru v americká aktiva, způsobuje odliv kapitálu a oslabuje dolar. Index USD klesl na nejnižší úroveň od září, zatímco rally páru EUR/USD zrychlila v reakci na kritiku Jeroma Powella ze strany Bílého domu.
img

Trhy v limbu: Přijde další otřes, anebo oživení?

22.04.2025 Po jízdě jako na horské dráze z počátku dubna se zdá, že americký akciový trh ustrnul. Index S&P 500 není ani živý, ani mrtvý – začíná připomínat Schrödingerovu kočku. Stačil by jediný šok, aby se tento široký akciový index opět propadl do medvědího trhu. A tím šokem by mohl být jediný příspěvek Donalda Trumpa na sociálních sítích. Je to muž, jehož slova hýbou biliony. Korporátní Amerika nikdy nic podobného nezažila. Měli bychom se pak divit prudkým výkyvům volatility?
img

Euro se polekalo vlastní dynamiky

16.04.2025 Růst eura do oblasti tříletých maxim umožnily fiskální stimul v Německu, obchodní politika Donalda Trumpa a odliv kapitálu ze Severní Ameriky do Evropy. Když investoři přestali nakupovat akciové indexy v EU, obrátili svou pozornost na německé dluhopisy, jež se staly alternativou k americkým státním dluhopisům a pomohly posunout pár EUR/USD nahoru.
img

Trh chce, ale váhá

15.04.2025 Máte nějaký plán, pane Donalde Trumpe? Někteří lidé věří, že to, co se právě odehrává, je mistrovská diplomacie, a doufají, že jakmile do Bílého domu dorazí seriózní návrhy z jiných zemí, cla budou zrušena, HDP zrychlí na 3 % a index S&P 500 dosáhne nových rekordních maxim. Jiní jsou přesvědčeni, že dovozní cla uvrhnou americkou ekonomiku do recese a široký akciový index začne znovu klesat. Jedno je ale jisté: investoři jsou unaveni nejistotou a doufají, že jasno v oblasti nového obchodního režimu jim umožní znovu začít nakupovat akcie. Ale ne tak rychle.
img

Graf dne: USDCNH (14.04.2025)

14.04.2025 Eskalace obchodní války mezi Čínou a USA přiměla Čínskou lidovou banku (PBOC) k bezprecedentnímu kroku, kterým je zvýšení referenční sazby USD/CNH nad 7,20. Investoři tuto úroveň považovali za symbolickou hranici stability čínské měny. Nejnovější plány na další podporu vývozu a likvidity na akciovém trhu však posunuly očekávání ohledně oficiálního kurzu nad 7,30.
C:\fakepath\chaos-11042025.jpg

Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!

11.04.2025 Přichází panika na akciových trzích, kontrolky recese blikají červeně, cena ropy významně poklesla a k tomu přišlo i nečekané zpomalení jádrové inflace v USA v březnu.
img

Přebytek běžného účtu Česka je lepší, než se čekalo. Podporuje odolnost koruny v čase světových turbulencí kvůli clům, koruna drží podobně jako švýcarský frank

11.04.2025 Přebytek běžného účtu platební bilance ČR dosáhl letos v únoru 43,8 miliardy korun, vyplývá z dnes zveřejněných údajů České národní banky. Takový výsledek je nečekaně příznivý, protože překonává všechna expertní očekávání. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů přebytek čítající 32 miliard korun. Vůbec nejvyšší odhad pak činil 36 miliard korun.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čínský jüan se kvůli obchodnímu napětí s USA propadl

10.04.2025 Čínský jüan se kvůli zostřujícímu obchodnímu napětí se Spojenými státy propadl vůči dolaru nejníže od finanční krize. Středeční oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Číně zvýší dovozní clo ze 104 na 125 procent, ale už na čínské akcie nepříznivé dopady nemělo. Jejich hlavní index zpevnil.
img

Dolar – toxická měna

10.04.2025 Problémy obvykle nechodí samy. Úpadek amerického výjimečného postavení je pouze jednou z výzev, kterým medvědi páru EUR/USD čelí. Hlavní měnový pár zůstává odolný a občas přechází do ofenzivy, a to navzdory poklesu evropských akciových indexů a eskalujícímu obchodnímu napětí mezi USA a Čínou. Jádro problému spočívá ve výprodeji amerických státních dluhopisů. Tento trh už pro vystrašené investory nepředstavuje bezpečný přístav. Dolar může tímto tempem brzy ztratit svůj status hlavní světové rezervní měny.
img

Bitcoin pod prodejním tlakem. Proč by býky nemusel zachránit ani prudký růst

09.04.2025 Bitcoin se propadá, fondy hlásí ztráty a analytici nevidí důvod k růstu. Co se děje s lídrem kryptoměnového trhu? Co v této situaci dělat?
img

PBOC oslabuje fixaci jüanu v reakci na Trumpova cla

08.04.2025 Čínský jüan (USD/CNH: +0,2 %) se dnes vrací na historické minimum poté, co Čínská lidová banka (PBOC) oslabila referenční kurz vůči dolaru na 7,2038 CNH. Kurz poprvé od listopadového zvolení Donalda Trumpa prolomil psychologickou úroveň 7,20 a nyní se nachází na nejnižší úrovni od září 2023.
img

Rekapitulace amerického akciového trhu k 7. dubnu: SP500 a NASDAQ zahajují nový týden výrazně v červených číslech

07.04.2025 Referenční americké akciové indexy uzavřely páteční obchodní seanci v New Yorku ve ztrátě. Index S&P 500 se propadl o 5,97 %, zatímco Nasdaq 100 odepsal 5,92 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 5,5 %. Všechny tyto pohyby jsou reakcí na cla oznámená prezidentem Trumpem.
img

Zpravodaj z amerického trhu – 7. dubna

07.04.2025 Dne 7. dubna se futures na index S&P 500 přiblížily k důležité zóně supportu 4 953. Udržení nad touto oblastí by mohlo vytvořit předpoklady pro růst směrem k 5 100 a 5 274. Pokud však dojde k dalšímu zesílení prodejního tlaku, nelze vyloučit pokles až k úrovni 4 612.
img

Dolar si pod sebou podřezal větev

04.04.2025 Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Donald Trump se pokusil využít vedoucí pozice Spojených států v globální ekonomice, když oznámil nejvyšší cla za více než sto let. Šéf Bílého domu tvrdil, že tím vrátí Ameriku do její "zlaté éry". Reakce finančních trhů však vypovídají o něčem jiném: největší obětí se stávají samotné Spojené státy – a dolar padá do propasti.
img

🚨 EURUSD s největším denním ziskem od 2015

03.04.2025 Euro dnes posiluje na vlně slabosti amerického dolaru, který je pod tlakem kvůli rostoucím obavám z recese ve Spojených státech. Ty jsou způsobeny včera oznámenými drastickými celními opatřeními Donalda Trumpa.
img

Bitcoin překonal hranici 83 000 USD: Posiluje o 1,36 % za posledních 24 hodin a naznačuje návrat optimismu

01.04.2025 Bitcoin (BTC), největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, dnes v ranních hodinách překonal klíčovou hranici 83 000 USD. Podle údajů z platformy Binance se v čase 02:19 UTC obchodoval za 83 000,79 USDT, což představuje nárůst o 1,36 % za posledních 24 hodin. Tento vývoj přichází v době zvýšené volatility napříč globálními finančními trhy, kdy investoři hledají směrové vodítko v nejistém makroekonomickém prostředí.
C:\fakepath\eu-akcie.jpg

Evropské akcie v prvním čtvrtletí vesměs rostly

01.04.2025 Evropské akcie v prvním čtvrtletí vesměs rostly, zatímco americké indexy zaznamenaly pokles. Širší americký index S&P 500 odepsal 4,4 procenta. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, ztratil přes deset procent. Index Euro STOXX 50 si naopak připsal 6,7 procenta, britský FTSE 100 zpevnil o pět procent a německý DAX o 10,5 procenta, ukázaly burzovní statistiky.
img

Americký akciový trh: špatné zprávy jsou už plně započítány

01.04.2025 Index S&P 500 zažil nejhorší čtvrtletí za poslední tři roky. Investoři přesouvají kapitál ze Severní Ameriky do Evropy. Dříve prosperující americké technologické akcie se zhroutily. Velké banky a respektované instituce zvyšují pravděpodobnost recese v americké ekonomice. To je poměrně hodně negativních zpráv pro široký akciový index, že? Přesto se nákup při poklesu směrem ke spodní hranici bočního rozpětí 5 500–5 790 vyplatil — a to právě včas před americkým "Dnem osvobození".
img

Obchodní doporučení pro trh s kryptoměnami na 31. března

31.03.2025 Bitcoin a ethereum během uplynulého víkendu obnovily svůj pokles. Ani minulý týden nedošlo k žádnému výraznému růstu, což naznačuje pokračující korekci na trhu s kryptoměnami. Obzvláště silně bylo zasaženo ethereum. Další neúspěšný pokus bitcoinu udržet se nad úrovní 82 600 USD vyvolal výprodej během pondělní asijské seance. Ethereu se dařilo ještě hůře – po několika neúspěšných pokusech prorazit nad 1 818 USD se tlak na toto aktivum vrátil. Nyní se obchoduje na úrovni kolem 1 800 USD.
img

Přehled zpráv z amerického trhu za 19. březen

19.03.2025 Americké akcie klesají v souvislosti s blížícím se rozhodnutím Fedu a eskalací geopolitického napětí; zlato dosahuje v prostředí nestability historického maxima.
img

Americké akcie prudce oslabují kvůli obavám z Trumpovy obchodní politiky

18.03.2025 V úterý dochází k výraznému poklesu amerických akcií, zejména technologických firem, kvůli rostoucím obavám investorů z ekonomických a obchodních politik Donalda Trumpa. Index S&P 500 klesá o 1,1 %, přičemž devět z jedenácti sektorů bylo v červených číslech. Nasdaq Composite ztrácí 1,8 %, přičemž Tesla se propadá o 5,8 % a Nvidia o 3,5 %.
C:\fakepath\krypto-15032025.jpg

Krypto šeptanda (15.3.2025)

15.03.2025 Svět kryptoměn se neustále mění a přináší nové překvapivé události. Od odvážných návrhů na strategické investice Bitcoinem, přes cenovou nejistotu u XRP, až po obavy kolem centralizovaných digitálních měn (CBDC) – tohle vše formuje současnou kryptoměnovou scénu. Pojďme si nyní rozebrat ty nejdůležitější novinky.
img

Dolar utíká tak rychle, že se po něm jen zaprášilo

12.03.2025 Co je pro euro lepší: úpadek americké ekonomiky a dominance dolaru nebo "sputnikovský okamžik" v Německu? Odmítnutí Berlína použít fiskální brzdu připomíná start rakety do vesmíru. V kombinaci s obavami z americké recese to vyhnalo kurz EUR/USD nad 1,090. Naposledy se hlavní měnový pár dostal na tyto úrovně během amerických prezidentských voleb na začátku listopadu. Nepředvídatelné chování Donalda Trumpa způsobilo, že se investoři od amerického prezidenta odvrátili.
img

Trumpovo setkání s lídry Wall Street má stabilizovat trh

11.03.2025 Prezident Donald Trump se dnes vzhledem k prudkému poklesu amerických akciových trhů setká s vedoucími představiteli velkých společností, protože lídři průmyslu se snaží vypořádat s nejistotou spojenou s rozsáhlými cly a výprodeji na trhu, které jsou dány obavami z recese. Trump by se měl zajímat o stav ekonomiky a výhled na nadcházející měsíce a měl by uklidnit investory i veřejnost.
img

Obchodní tipy pro kryptoměnový trh na 10. března

10.03.2025 Bitcoin a ethereum obnovily klesající trend, což potvrzují údaje z ETF ukazující na další významný odliv kapitálu. V době psaní článku se bitcoin odrazil od úrovně 80 000 USD a obchoduje se kolem 82 000 USD. Ethereum během asijské seance také kleslo k oblasti 2 000 USD, ale jeho pokles byl rychle vykoupen, což vedlo k oživení na 2 063 USD.
img

Trh se vydává cestou "all-in"

04.03.2025 Americký prezident si ve velkém zahrává. S&P 500 zaznamenal nejhorší propad roku 2025 v reakci na zavedení cel proti Mexiku a Kanadě. Investoři si dlouho stěžovali, že trh je až příliš sebevědomý. Věřili, že Trumpovy hrozby celními opatřeními jsou jen vyjednávací taktikou a že nikdy nezažene situaci do extrému, protože by nechtěl poškodit akciový index. Březen však přinesl kruté vystřízlivění.
img

Akciový trh kapituloval

03.03.2025 Problémy nikdy nepřicházejí samy. Index S&P 500 se propadl na nejnižší úrovně od poloviny ledna, když Donald Trump opět oživil hrozby celními tarify. Nejprve přišla negativní ekonomická data z USA, poté výsledková zpráva společnosti NVIDIA, která investory nijak nenadchla, a nakonec nová cla na dovoz—všechny tyto faktory přinutily býky na amerických akciových trzích kapitulovat. Další ránu zasadila Tesla, jejíž akcie se vrátily na úrovně z doby kolem listopadových prezidentských voleb.
img

Bitcoin a ethereum se přibližují k rozhodujícím minimům

28.02.2025 Krypto trhu se stále nedaří přemoci medvědí sentiment. Bitcoin a ethereum dnes dosáhli klíčových úrovní, jejichž prolomení a konsolidace pod nimi by mohly "pohřbít" veškeré naděje na letošní oživení trhu a obnovení historických maxim.
img

Americký akciový trh se dostává z úzkého rozpětí

25.02.2025 Před výprodejem ve dnech 23. a 24. února absolvoval index S&P 500 35 po sobě jdoucích obchodních seancí bez 1% poklesu, což představuje nejdelší sérii od prosince. V roce 2024 se to stalo pouze třikrát. Od listopadových prezidentských voleb se široký akciový index držel v úzkém obchodním rozpětí 4 %–- nejužším od roku 2017. Proražení bylo nevyhnutelné a býci se rozutekli z bitevního pole.
C:\fakepath\trader-17022025-48-zm.jpg

Ruská ekonomika vykazuje první známky ochlazení, řekl ministr hospodářství

17.02.2025 Ruská ekonomika vykazuje první známky ochlazení, vlivem vysokých úrokových sazeb a inflace klesají tržby a zakázky v různých odvětvích. S odkazem na ministra hospodářství Maxima Rešetnikova to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Ranní okénko - O víkendu čekají Německo předčasné parlamentní volby

17.02.2025 Tomuto týdnu budou dominovat předčasné parlamentní volby v Německu, které se konají o víkendu. Jejich výsledek bude zásadním pro dění nejen za našimi západními hranicemi, ale také v celé Evropě. Z ekonomických dat budou hlavními údaji předstihové ukazatele v podobě indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu, které budou zveřejněny během pátku v Německu, eurozóně i USA.
img

Bitcoin a ethereum se nadále potýkají s problémy

17.02.2025 Bitcoin a ethereum v současné době čelí náročné situaci. Přetrvávající nezájem obchodníků a investorů během uplynulého víkendu spolu s výrazným odlivem kapitálu ze spotových ETF odráží opatrný postoj investorů na pozadí nejistoty ohledně snižování úrokových sazeb v USA a obchodní války, kterou zřejmě iniciuje a následně odkládá Donald Trump.
img

Analytici eToro: Akcie, které stojí za to sledovat v roce 2025

14.02.2025 Společnost eToro požádala svůj tým globálních analytiků, aby zhodnotili nejvýznamnější investiční trendy, které podle nich vstoupí do hry v roce 2025, a předpověděli, které akcie by mohly těžit ze změn na trzích. Zde jsou regiony, sektory a konkrétní akcie, které podle jejich odhadů v příštích 12 měsících významně posílí.
C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Index: ČR má devátou nejvyspělejší ekonomiku v EU

11.02.2025 Česká republika má devátou nejvyspělejší ekonomiku z 27 států Evropské unie, meziročně si polepšila o pět příček. Do první desítky jí pomohlo snížení inflace, rostoucí podíl národního důchodu na HDP či stabilizace veřejného dluhu. Česká ekonomika je tak v lepší kondici než například Finsko, Belgie či Itálie a vrátila se na úroveň, na které byla v roce 2022. Naopak překážkou pro růst ekonomiky v Česku je hospodářské oslabení domácností a nízká přidaná hodnota práce. Vyplývá to z Indexu prosperity a finančního zdraví, který vydává Česká spořitelna ve spolupráci s platformou Evropa v datech. Tu jejich zástupci představili novinářům.
img

Americké akciové indexy jsou odhodlány dosáhnout nových maxim

06.02.2025 K poslední výrazné korekci indexu S&P 500 došlo v období od ledna do listopadu 2022, a to hlavně kvůli výrazné změně politiky Federálního rezervního systému, který v reakci na rostoucí obavy z inflace zvýšil úrokové sazby během osmi měsíců z 0,25 na 5,50 % a způsobil tím odliv kapitálu od akcií k dluhopisovému trhu. Současná situace se podstatně liší – trh se adaptoval na vysoké úrokové sazby, které už nejsou limitujícím faktorem. Ačkoli se očekává, že Fed bude dál snižovat sazby, byť postupně, už to není hlavním tématem. Pozornost se místo toho obrátila k protekcionistické politice americké administrativy.
C:\fakepath\rubl2.png

Ruské ekonomice hrozí vlna firemních bankrotů

27.01.2025 Ruské ekonomice letos hrozí vlna firemních bankrotů. O výzkumné zprávě moskevského Centra pro makroekonomické analýzy a krátkodobé prognózy, které je blízké Kremlu, dnes informovala agentura Reuters. Podíl firem s rizikovou mírou zadlužení na celkových příjmech soukromých společností v Rusku se loni zdvojnásobil, vyplývá z analýzy.
img

Čínské výhledy: Volba mezi odvetou a deeskalací

22.01.2025 S nástupem roku 2025 má Čína před sebou dvě náročné výzvy. Tou první je Trumpův návrat, který s sebou přináší hrozbu velkých amerických dovozních cel. Navrhované 60% clo na dovoz z Číny může zahájit novou obchodní válku. Druhou hrozbou je fakt, že se čínská ekonomika i bez vnějších tlaků potýká se zpomalením, pro něž je typická nízká důvěra spotřebitelů, pošramocený realitní sektor a nástup problémů se zadlužením. Otázkou je, jak teď Peking zareaguje?
img

Ranní shrnutí (20.01.2025)

20.01.2025 Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodují se zlepšenou náladou. Čínské indexy rostou přibližně o 0,90-1,00 %. Akciový trh v Japonsku rovněž zaznamenává zisky, když index JP225 vzrostl o 0,35 % na 38 880 bodů. Singapurský index SG20cash roste o 0,05 %, zatímco australský index AU200cash zůstává v podstatě beze změny.
img

Bitcoin ztrácí dynamiku

10.01.2025 Neschopnost bitcoinu překonat psychologicky významnou hranici 100 000 USD se setkala s odolností býků na BTC/USD. Ti jsou přesvědčeni, že "když ne dnes, tak zítra tato úroveň ustoupí!". Závažnost tohoto neúspěchu však nelze přehlížet. V roce 2024 zaznamenalo digitální aktivum prudký růst v důsledku silné poptávky po ETF a očekávání iniciativ v krypto sektoru ze strany Donalda Trumpa. Nicméně bez souběžného růstu amerických akciových indexů by byl výkon bitcoinu pravděpodobně mnohem méně působivý. Vzhledem k tomu, že index S&P 500 nyní čelí potenciální korekci, začíná i bitcoin vykazovat známky slabosti.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě ponechala úroky beze změny

20.12.2024 Ruská centrální banka dnes překvapivě ponechala svou základní úrokovou sazbu na 21 procentech. Analytici očekávali, že ji o dva procentní body zvýší. Centrální banka se domnívá, že dosavadní opatření povedou ke zmírnění inflace, uvedla v dnešním sdělení. Inflaci prohlubují také vládní výdaje na válku proti Ukrajině. Rozhodnutí přichází v době, kdy centrální bankéře za zvyšování sazeb kritizuje řada vlivných podnikatelů, včetně magnátů blízkých Kremlu, uvedla agentura Reuters.
img

NZD/USD: Novozélandský dolar klesá pod tlakem několika faktorů

13.12.2024 Novozélandskému dolaru se stále nedaří, a to kvůli agresivnímu uvolňování měnové politiky novozélandské centrální banky (RBNZ) a obavám z oživení čínské ekonomiky.
img

Je cíl 100 000 dolarů u Bitcoinu stále na dosah?

27.11.2024 Cena Bitcoinu v letošním roce několikrát vzrostla k historickým maximům, přičemž se těsně přiblížila hranici 100 000 USD. Ačkoli se růst zpomalil a cena se momentálně pohybuje kolem 92 000 USD, analýzy ukazují, že se stále jedná o velmi silný trend. Tento zpomalený růst však vedl k některým obavám, že cíl 100 000 USD by mohl být vzdálenější, než se původně očekávalo.
img

Jízda na vlně: Nvidia vzpruhou na Wall Street, bitcoin atakuje hranici 100 000 USD, dolar na maximu

22.11.2024 Světové akciové indexy ve čtvrtek rostly navzdory smíšené náladě investorů. Hlavním tématem obchodování byly prognózy společnosti Nvidia, které sice zůstaly pozitivní, ale zaostaly za očekáváním trhu. Bitcoin zároveň pokračoval v sebevědomém pohybu a přiblížil se k psychologické hranici 100 000 USD.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka chce začít příští rok snižovat úroky

19.11.2024 Ruská centrální banka plánuje začít příští rok snižovat základní úrokovou sazbu, která je na 20letém maximu 21 procent. Podmínkou je, že ekonomiku nepostihnou nové šoky. Podle agentury Reuters to dnes uvedla guvernérka Elvira Nabiullinová.
img

Čína - Hledání ztraceného růstu 🔎 🇨🇳

08.11.2024 Ve třetím čtvrtletí 2024 se Čína dostala do centra pozornosti investorů kvůli významnému posunu v hospodářské politice Komunistické strany Číny. Oznámené nebo již realizované stimulační balíčky pro druhou největší ekonomiku světa rozproudily globální trhy a místní indexy i jednotlivé společnosti zaznamenaly výrazné zisky.
img

Forex: Fed sníží sazby o dalších 25 bb

06.11.2024 Americká centrální banka ve čtvrtek sníží sazby o dalších 25 bb. Kroky ve stejném rozsahu budou podle naší prognózy následovat v prosinci a pak každé čtvrtletí, dokud klíčová sazba nedosáhne 3,25-3,50 %. To je i v souladu s mediánem výhledu úrokových sazeb Fedu, který do konce roku počítá se snížením sazeb o 50 bb, v příštím roce pak o 100 bb. Terminální sazbu předpokládá medián níže než my (na 2,9 %). Americká centrální banka ji nicméně od začátku letošního roku postupně zvyšuje a podle našeho názoru v tom bude ještě pokračovat. Náš odhad je v tuto chvíli v souladu i s tržními očekáváními, která také počítají pouze s pozvolným uvolňováním měnových podmínek. K agresivnějšímu snižování úrokových sazeb by podle nás Fed přistoupil pouze v případě výraznějšího ochlazovaní na tamním trhu práce, které ale zatím nepředpokládáme.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zvýšila úroky na 21 procent

25.10.2024 Ruská centrální banka na dnešním zasedání k měnové politice zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu z 19 na 21 procent. To je nejvyšší úroveň od roku 2013, kdy byla tato sazba zavedena. Ve svém oznámení centrální banka dále uvedla, že inflace v září stoupla ze 7,5 na 9,8 procenta.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok o jeden procentní bod

13.09.2024 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 19 procent. Ve svém dnešním oznámení mimo jiné uvedla, že inflační tlaky zůstávají v Rusku vysoké. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že banka ponechá sazbu beze změny, vzhledem k prvním známkám ochlazení ekonomiky. Část expertů ale předpovídala zvýšení.
C:\fakepath\kryptomeny-21082024-1.jpg

Fundamentální analýza kryptoměn – bezpečnostní rizika a jejich dopad na fundamentální analýzu (5. díl)

21.08.2024 Článek se zaměřuje na různé typy bezpečnostních rizik kryptoměn, jako jsou hacky (51% útoky, phishing), podvody (Ponziho schémata, falešné ICOs), útoky na síť, transakce a uživatele. Dále rozebírá, jak tyto incidenty ovlivňují tržní hodnotu a důvěru v kryptoměny, a jak je zahrnout do fundamentální analýzy pro lepší investiční rozhodování.
C:\fakepath\kryptomeny-01082024.jpg

Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)

01.08.2024 Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení zasedání ECB

18.07.2024 O dnešní hlavní ekonomické události není pochyb. Zasedá totiž bankovní rada Evropské centrální banky, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Ta na svém posledním zasedání zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, když snížila sazby o 25bb. Zároveň ovšem představitelé bankovní rady poměrně zřetelně naznačovali, že další proces snižování sazeb bude postupný a obezřetný.
C:\fakepath\1720520897-trading_IV-09072024.jpg

Jak se zachovat v cenovém propadu a neztratit hlavu

09.07.2024 Cenové propady a korekce jsou přirozenou součástí trhu. Jak ale poznat kdy jde o korekci a kdy o down trend? To si povíme v tomto článku
C:\fakepath\leto-trade.jpg

Na co si v letních měších dát na Forexu pozor

25.06.2024 Letní měsíce jsou specifické období obchodního roku, které může výrazně změnit výkonnost obchodních strategií. Na co si v létě dát pozor, se dočtete v tomto článku.
img

ECB euro nezachrání

19.06.2024 ECB neplánuje intervenovat na finančních trzích, protože jejich nedávné pohyby nesplňují klíčové kritérium: nárůst rizikové prémie není chaotický a neopodstatněný. Tento názor vyjádřil hlavní ekonom Philip Lane. Pokud není nejvýraznější týdenní rozšíření výnosového rozpětí mezi francouzskými a německými dluhopisy v historii považováno za bezdůvodné, tak co potom je? Výprodej aktiv na trzích ve "Starém světě" brání měnovému páru EUR/USD zvednout hlavu.
img

Ranní shrnutí (24.05.2024)

24.05.2024 Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %.
img

Graf dne - USDIDX (08.05.2024)

08.05.2024 Dnes je dolar v první části dne mimořádně silný. Dolarový index (USDIDX) si připisuje 0,16 % a dříve během dne nárůsty dokonce přesáhly 0,20 %. Současné oživení je však reakcí na poklesy, ke kterým došlo v prvním květnovém týdnu po krátkém období konsolidace na maximech z konce dubna. Jak je vidět na grafu níže, nedávný pohyb dolaru posunul cenu USDIDX téměř na úroveň lokálních maxim z října 2023.
img

Mohou vyšší sazby Fedu vést k rychlejšímu snižování sazeb v eurozóně?

26.04.2024 Oddalování momentu prvního poklesu sazeb v USA začíná pomalu ale jistě názorově štěpit evropské centrální bankéře. Strnulost inflace, odolný trh práce a možná i riziko dalšího povolebního nárůstu amerických deficitů vedou americký Fed k velké obezřetnosti - trhy nejenže přestávají věřit poklesu sazeb, ale na trzích se objevují i první sázky na jejich růst (podle analýzy Financial Times opční trhy dávají zhruba 20% šanci na růst sazeb v následujících 12 měsících).
C:\fakepath\bitcoin-20042024.jpg

Hedge fondy začínají sázet na pokles bitcoinu: Ztrácí již tato kryptoměna svůj dech?

20.04.2024 Kryptoměny v poslední době získávají obrovskou pozornost díky prudkému růstu. Jak je na tom bitcoin nyní?
img

VIX klesá o 10 %, protože trhy vidí nižší krátkodobou možnost eskalace mezi Izraelem a Íránem

19.04.2024 Index volatility VIX vymazal rychlé zisky, které zaznamenal během nočních a časných ranních hodin. Futures padly v reakci na pravděpodobné ostřelování Íránu Izraelem, protože situace nevyvolala okamžitou reakci a íránská média uklidňovala, že útok nezpůsobil žádné vážné škody. V důsledku toho získala riziková aktiva včetně Nasdaq 100 (US100) a VIX vymazal více než 10 % svého vzestupného pohybu; nyní se obchoduje jen o 0,5 % výše.
img

Goolsbee z Fedu se obává rostoucího geopolitického napětí a inflace 📌

12.04.2024 Goolsbee z Fedu vyjádřil obavy z různých inflačních tlaků, které ovlivňují schopnost Federálního rezervního systému dosáhnout svých cílů. Jako potenciální divokou kartu, která by mohla negativně ovlivnit ceny ropy a zemního plynu, zdůraznil nestabilitu na Blízkém východě. Goolsbee zdůraznil významnou roli nákladů na bydlení a poznamenal, že pokud inflace v oblasti bydlení zůstane nad úrovní před pandemií, mohlo by to bránit dosažení cíle Fedu vrátit se k cílové míře inflace. Naznačil také, že ačkoli došlo k obecnému poklesu inflace oproti vrcholným hodnotám, nedávné násobné hodnoty zůstávají vyšší, než je žádoucí. V závěru uvedl, že Spojené státy čelí složitému prostředí "křížových proudů", což naznačuje, že zvládání těchto ekonomických problémů bude vyžadovat pečlivé sledování a potenciálně aktivnější zásahy, pokud ukazatele jádrové inflace, jako je index výdajů na osobní spotřebu (PCE), budou vykazovat nepříznivý vývoj.
img

Dojde ke korekci zlata?

11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
img

Bitcoin v síti Fedu

05.04.2024 Nic není věčné. Zájem o specializované burzovně obchodované fondy s bitcoinem jako podkladovým aktivem postupně opadá, což spolu s pochybnostmi investorů, že halving i nadále povede k růstu BTC/USD, vede k uzavírání spekulativních dlouhých pozic. Nárůst objemu obchodů na spotových a futures trzích s kryptoměnami na rekordní hodnotu 9,1 bil. USD však naznačuje zapojení investorů do tohoto procesu. Podle společnosti CCData vzrostl spotový obchod s digitálními aktivy za rok o 108 % a dosáhl 2,94 bil. dolarů, což je nejvíce od května 2021.
img

Zlato bude pod tlakem, pokud Fed sníží sazby později než v červnu

28.02.2024 Každá generace má své idoly. Jestliže na konci 20. století všichni šíleli po zlatě, pak na začátku 21. století zaujala jeho místo digitální aktiva. Rychlý nárůst bitcoinu na rekordní hodnoty od roku 2021 zastínil přitažlivost drahých kovů. Kapitál se na trhu s ETF přesouvá ke kryptoměnám a spekulanti se zbavují pozic na zlatě. Například v týdnu od 20. února klesly long pozice na COMEXu o 1 802 na 98 840 kontraktů a short pozice o 17 549 na 48 917 kontraktů.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Čína loni převzala méně evropských firem

27.02.2024 Počet převzetí evropských firem čínským podniky v loňském roce klesl na nejnižší úroveň od roku 2012. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti EY. Čínské společnosti loni podle analýzy koupily v Evropě celkem 119 podniků, což je o 20 méně než v předchozím roce a téměř o 200 méně než v rekordním roce 2016, napsala agentura DPA.
img

Bitcoin nahrazuje zlato

23.02.2024 Bitcoin se rozhodl dát si pauzu navzdory rychlé rally amerických akciových indexů v čele s výrobcem čipů NVIDIA. Díky silným firemním ziskům akcie této společnosti vyskočily o 16 %, čímž se její tržní kapitalizace během jednoho dne zvýšila o rekordních 276 mld. USD, čímž překonala předchozí vrchol Meta ve výši 204 mld. USD. To vedlo k rekordnímu růstu nejen amerických, ale i evropských akciových indexů.
img

BTC býci se radují, jelikož největší ETF zastavily odliv – co to znamená pro BTC?

26.01.2024 Bitcoin se stabilizoval kolem 40 000 dolarů, protože příliv z fondu Grayscale Bitcoin Trust v hodnotě 20 miliard dolarů se zpomalil, což podle stratégů může pomoci zastavit dvoutýdenní pokles.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic

06.11.2023 Čína zaznamenala poprvé čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic. Přímé investiční závazky, což je široké měřítko přímých zahraničních investic, byly podle předběžných údajů platební bilance v období červenec až září v deficitu 11,8 miliardy USD (268,5 miliardy Kč). To je první čtvrtletní schodek od roku 1998, kdy čínský devizový regulátor začal tyto údaje sledovat. Údaj naznačuje tlak na odliv kapitálu a problémy Pekingu při získávání investic od firem ze zahraničí a může souviset s odklonem západních zemí do Číny a nevýhodnou úrokovou sazbou v Číně, uvedla agentura Reuters.
img

Denní shrnutí: Pokles dolaru podporuje zisky akcií! 💲

03.11.2023 Konec týdne přináší prodloužení lepší nálady na akciovém trhu. US500 vzrostl o 1,30 %, zatímco US100 zaznamenal solidní zisk 1,70 %.
img

Ranní shrnutí (20.10.2023)

20.10.2023 Asijsko-pacifické indexy převážně ztrácejí další den v řadě poté, co zasedání na Wall Street opět zhoršilo náladu na trhu.
img

Graf dne - TNOTE (19.10.2023)

19.10.2023 Mezi členy FOMC jsou nyní názory na další zvýšení úrokových sazeb rozděleny. Z komentářů některých bankéřů se dozvídáme, že současná úroveň je dostatečně vysoká na to, aby přivedla inflaci k cíli a ochladila ekonomiku - to je například názor Harkera. Na druhé straně zbývající bankéři zůstávají jestřábí a signalizují další zvýšení sazeb na prosincovém zasedání. Waller se takto vyjádřil již včera.
img

Jestřábí komentáře Wallera táhnou EURUSD níže 📣

18.10.2023 Guvernér Waller se zabýval výhledem vývoje americké ekonomiky a jeho dopady na měnovou politiku. Vyzdvihl pozitivní ekonomické údaje z posledních měsíců, kdy byla zaznamenána silná ekonomická aktivita a výkonnost trhu práce. Vyjádřil však nejistotu ohledně toho, zda je současná měnová politika dostatečně restriktivní k dosažení 2% inflačního cíle FOMC. Waller představil dva potenciální scénáře: jeden, kdy se hospodářský růst zmírní a sladí se s inflačním cílem, a druhý, kdy by přetrvávající růst mohl ohrozit pokrok v inflaci. Zdůraznil, že je třeba pečlivě sledovat příchozí údaje, aby bylo možné určit vhodný směr měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Čínská ekonomika se stále potýká s problémy i přes četné vládní stimuly

13.10.2023 První část dnešního dne rozšířila pochmurnější náladu po včerejším zveřejnění vyššího než očekávaného reportu o indexu spotřebitelských cen v USA. Hned po zprávě jsme mohli pozorovat prudké posílení dolaru, růst výnosů dluhopisů a odliv kapitálu z rizikových aktiv včetně akcií. V podobném tónu zahájily seanci také indexy z asijsko-pacifického regionu.
img

Denní shrnutí: Eskalace konfliktu na Blízkém východě otřásá trhy

09.10.2023 Pondělní seance v Evropě končí poklesem: Německý DAX klesl o 0,67 %, španělský IBEX o 0,91 % a francouzský CAC 40 o 0,55 %. Velkým překvapením je domácí WIG20, který si během dne připsal přes 2,08 % a byl nejvýkonnějším indexem v regionu.
img

Graf dne - USDIDX (06.10.2023)

06.10.2023 Vzestupná dynamika amerického dolaru slábne a v současné době zastavila svůj růstový trend přesně na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu z nedávných maxim dosažených v září 2022. Říjen sezónně přeje rizikovějším aktivům, což ovlivňuje i odliv kapitálu z bezpečnějších aktiv, jako je dolar. Před rokem jsme ve stejném období, zhruba na konci září, zažili lokální vrchol po výrazných nárůstech způsobených náhlým zpřísněním měnové politiky Fedu a zhoršením vyhlídek. Letos jsme v podobném období zaznamenali podobný sentiment na trzích. Nyní vstupujeme do dalšího měsíce s tím, že dolar již zahájil drobnou korekci.
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
img

USDCNH blízko historických maxim na pozadí odlivu kapitálu z Číny📈

08.09.2023 Americký dolar, i když je dnes rozsah jeho posílení poněkud omezený, se stále blíží k přerušení nejdelší týdenní série za posledních devět let na týdenní bázi, což je podpořeno solidní sérií ekonomických údajů z USA, které zpochybňují konec cyklu agresivního zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.
img

Odliv finančních prostředků ze zlatých ETF fondů

07.09.2023 Nejnovější data Světové rady pro zlato (World Gold Council – WGC) ukazují, že růst výnosů dluhopisů nadále vyvíjí tlak na trhy drahých kovů. Investoři opouštějí fondy obchodované na burze (ETF) kryté zlatem.
img

Co sledovat tento týden?

21.08.2023 Minulý týden přinesl na finanční trhy mnoho negativních nálad. Společnost Evergrande požádala u amerického soudu o bankrotovou ochranu - druhý největší developer v Číně zvýšil nejistotu ohledně čínské ekonomiky a jejího aktuálního zpomalení. Mezitím zápis z jednání FOMC a silné ekonomické údaje z USA zvýšily pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Tento týden investory čekají další významné události, takže se vyplatí sledovat US500, EUR/USD a Bitcoin.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína nečekaně snížila úrok u střednědobých úvěrů, aby podpořila ekonomiku

15.08.2023 Čínská centrální banka (PBOC) dnes nečekaně snížila úrokovou sazbu u střednědobých úvěrů. Banka tak učinila podruhé za tři měsíce; rozhodnutí přišlo současně s novou statistikou, která ukázala, že růst průmyslové výroby a maloobchodních tržeb v červenci zpomalil a zaostal za prognózami. Čína uvolňuje měnovou politiku s cílem podpořit skomírající ekonomické oživení. Podle analytiků nejnovější krok otevřel dveře k možnému snížení základní primární úrokové sazby (LPR) příští týden, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Dolar zpevnil nad 100 rublů, Kreml z propadu kurzu viní centrální banku

14.08.2023 Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
img

Chile jako první z rozvojových trhů začalo snižovat úrokové sazby. Budou následovat další země včetně těch v Evropě?

07.08.2023 Chile oznámilo nečekaně razantní snížení úrokových sazeb. Stává se tak prvním rozvojovým trhem, který v současném cyklu začal s jejich uvolňováním. Tento krok může být katalyzátorem, který odstartuje rozsáhlejší uvolňování úrokových sazeb napříč rozvojovými ekonomikami. Právě ty totiž v minulosti zpřísnily sazby velmi rychle, aby tím stihly dostat rostoucí inflaci pod kontrolu. K Chile se tak nyní možná přidají další země Latinské Ameriky i rozvíjející se trhy v Evropě. Naopak rozvojové země v Asii mohou v tomto ohledu zaostávat. Úrokové sazby se v této oblasti nezvyšovaly tak agresivně a tamní rozvojové trhy tím pádem nemají nyní tak velký manévrovací prostor. Celá situace může zvýšit atraktivitu akcií rozvojových trhů i obligací v tamních měnách.
img

💵Technologická ETF zaznamenávají vysoký příliv kapitálu!

21.06.2023 Euforie na akciovém trhu, kterou podpořila technologie umělé inteligence a vyhlídka na brzké ukončení zvyšování úrokových sazeb v USA, způsobila, že kapitál investorů začal velmi rychle proudit do technologických ETF. Tržní býci vzhlížejí především k indexu Nasdaq 100, který byl v loňském roce silně přeprodaný, a existuje velká šance, že první polovina letošního roku bude z hlediska pozitivních změn na tomto indexu patřit k těm rekordním. Kapitalizace sedmi největších amerických technologických společností se od začátku roku zvýšila o rekordních téměř 3,8 bilionu dolarů. V květnu se mezi společnosti s hodnotou vyšší než 1 bilion dolarů zařadila společnost Nvidia, která vedla zběsilý růst akcií výrobce polovodičů. Kyvadlo akciového trhu je opět v pohybu - od paniky a obav z opakování výprodeje "dot-com" bubliny jsme plynule přešli k extrémní euforii. Uprostřed ní už akcie Applu nebo Microsoftu dosáhly nových historických maxim a technologické ETF fondy už dlouho nezaznamenaly tak obrovský příliv peněz. Čím jsou způsobeny?
img

Čína překvapivě snížila krátkodobé úvěrové sazby

14.06.2023 „Čína tímto krokem nepřímo přiznává potíže s obnovou ekonomiky a mohlo by to být předzvěstí intenzivnější stimulace a snížení klíčových úrokových sazeb později v roce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bitcoin ignoruje dohodu o dluhovém stropu

05.06.2023 Cena bitcoinu měla minulý týden klesající tendenci a v porovnání s předchozím týdnem klesla přibližně o 5 %, protože investoři nadále vyčkávají na makroekonomický vývoj. Trh s kryptoměnami na úspěch v otázce dluhového stropu v USA nijak výrazně nereagoval, což naznačuje, že investoři se soustředí spíše na jiné oblasti.
img

USD/JPY: Kam tento pár směřuje?

31.05.2023 Pár USD/JPY padá už druhý den po sobě. Na pozadí klesajících výnosů amerických státních dluhopisů se dolaroví býci po nedávné rally rozhodli vybrat část svých zisků.
img

USDZAR na rekordních hodnotách po zvýšení sazeb SARB

25.05.2023 Jihoafrická rezervní banka (SARB) dnes zvýšila úrokovou sazbu o 50 bazických bodů, čímž se hlavní úroková sazba zvýšila ze 7,75 na 8,25 %. Ačkoli rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním trhu, jihoafrický rand se v návaznosti na něj propadl. USDZAR se aktuálně obchoduje poblíž 19,75 - na rekordním maximu! Jihoafrická republika se potýká s mnoha ekonomickými problémy, včetně snížené dostupnosti elektřiny, která má za následek výpadky proudu. Lze také zaznamenat odliv kapitálu ze země. SARB poznamenala, že inflace sice zpomaluje (podle poslední zprávy 6,8 % meziročně), ale globální ekonomické problémy pravděpodobně zatíží jihoafrickou ekonomiku a měnu.
img

Americký pre-market 5. 5. 2023: Akciový trh se po 4denním poklesu zotavuje

05.05.2023 Futures S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly o 0,7 %, zatímco USD index získal zpět část svých ztrát z předchozího dne. Zvýšily se i výnosy státních dluhopisů.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrok na 7,50 procenta

28.04.2023 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu na 7,50 procenta, kde ji drží od loňského podzimu. Mírně ale zlepšila výhled inflace, která by ke konci roku měla být v pásmu 4,5 až 6,5 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě.
img

Úterní výprodej na Wall Street

26.04.2023 Včerejší den v USA byl ve znamení velmi výrazných poklesů napříč trhem. Jedním z důvodů byly zprávy týkající se jedné z amerických regionálních bank - First Republic Bank (-49,4 %), která zažila ještě výraznější odliv kapitálu, než se čekalo. Tím se opět otevřelo téma problémů menších bankovních domů v USA z nedávné doby. To samozřejmě způsobilo, že právě bankovní sektor byl včera nejvíce pod tlakem (Bank of America -3,1 %, JPMorgan -2,2 %, Wells Fargo -2,2 %, Citigroup -2,3 %). Kvůli výraznému propadu ropy (-2,2 %) se nedařilo ani energetickému sektoru (Chevron -1,5 %, Exxon Mobil -1,4 %, Halliburton -3,5 %).
Související klíčová slova: Otevření Wall Street | Mezinárodní měnový fond | Eurostoxx 50 | Situace v Rusku | Zbrojovka | PAMP | Fibo | Český průmysl | Zvyšování sazeb ČNB | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Australská centrální banka | Bankéř | Jack Dorsey | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Významné finanční instituce | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Finanční tituly | Front-running | HSBC | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Index výdajů na osobní spotřebu | Formace dvojitý vrchol | Forexový broker | Vládní dluhopisy | Citigroup (C.US) | Russell 2000 (US2000) | Řecko | Škodlivý odkaz | Devizoví obchodníci | Globální dluhopisové trhy | Bretton Woods | STOXX Europe 600 | Údaje z USA | Take Profit | Kč/EUR | Intervenovat na forexovém trhu | Fiskální stimul | Ceny plynu v Evropě | EUR | Podíl bitcoinů | Zkušenosti | Makroekonomika | Cenová hladina | Bank of China | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Ark | Akciové trhy | Investiční činnost | US2000 | Obnova ekonomiky | Ark 21Shares | Exporty | Inflace v září | Silicon Valley Bank | Očekávané výsledky | USDT | Whales | Švédské koruny | Rolování | Prohlížeč Chrome | Pfizer | Obchodník | Bitcoin ETF | Veřejné finance | Měnový pár EUR/CZK | Hacky | Mince | Indexy S&P | Republikánský prezident | Zranitelná místa | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Vlna investic | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Marže společností | Vývoj míry nezaměstnanosti | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Finanční injekce | Politická podpora | Zvýšení cel | Long pozice | BTC | Útoky na Smart contracts | Běžný účet platební bilance ČR | Prosperity | Období konsolidace | Obchodovaný měnový pár | Statistiky | Patria Finance | Obavy z Číny | VIX klesá | Plán obchodování | Investiční banky | Pokles likvidity | Agentura S&P | Finanční stabilita | Další růst | Odvetná cla vůči USA | SP500 | Kurzy koruny | Bain | Dow Jones Industrial | Porozumění | Hluboká recese | Aktiva | USD/PLN | Utahování měnové politiky | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | ETF na Ethereum | Americká inflace | GBPJPY | Kapitálové trhy | Fondy obchodované na burze | Spojení | Index US500 | Vedoucí pracovníci | Nedostatek potravin | Futures kontrakt | Korelace | Náklady na půjčky | Bankovní index | Baiting | PLN | Evropská komise | Investing | Dovednosti | FOMC minutes | Associated Press | Závislost | Kolaps | Lockheed Martin | Závislost na Číně | Volný pád | Makroekonomické zprávy | Indexy na Wall Street | Zveřejnění výsledků | Objem přímých investic | Konkrétní akcie | Klouzavé průměry | Obchodní systém | Zasedání ECB | Cenné kovy | Komunita | Analýza Bitcoinu | Diverzifikace | Devizové restrikce | Cena amerického dolaru | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Co je inflace? | Ruské invaze na Ukrajinu | Reálná ekonomika | Výkyvy na trzích | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Mark Tinker | Cenové stability | Forwardový kurz | Chování trhu | Mezinárodní ratingová agentura | USD/BRL | Lagardeová | ETF na zlato | Podíl na trhu | Ethereum | Dílčí indexy | Americké dluhopisy | Typ tradingu | Pokles indexu | Válečné ekonomiky | Růst sazeb | Pokles indexu S&P 500 | Měny emerging markets | Britská libra | Rostoucí ceny | Deutsche Boerse | Příliv zahraničního kapitálu | Reality | Německá zbrojovka Rheinmetall | Poplatky | Výkyvy | Simon Peters | Únik kapitálu | Podíl čínského jüanu | Administrativa prezidenta | Dovoz z USA | Míra inflace v Rusku | Asijské akcie | Depozitní sazba | APP | Financial Times | Posilování dolaru | NFP report | Oslabování měny | Goldman Sachs | Sebevědomí | Zlato a stříbro | Deflace | Scott Bessent | Léto | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Vítězství CDU | Akcie PacWest Bancorp | Konflikty | Expanze | Německý DAX | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Velké ekonomiky | Devizové obchodování | Oznámení | Turecká krize | Pokles na trzích | Burze | LTCM | ISM ve službách | František Táborský | Vysoké inflace | Chování investorů | Palo Alto | Standard Bank | Maxim Rešetnikov | Marcos Caramuru | Příležitosti k nákupu | S&P Global Market Intelligence | Vliv na regulace | Finanční centrum | Situace na Ukrajině | Cenové výkyvy | Vliv obchodní války | Analýza pro investory | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Směřování měnové politiky | Cenné papíry a burzy | Strach | Burza | Finanční války | Porovnání výkonnosti | Exchange | Clo na dovoz | GDP | Finanční trhy dnes | Vratislav Zámiš | BlueBay | Japonský akciový index | Ruský trh | Kvalitativní analýza | Schůzce FOMC | Banky na Wall Street | Americký akciový index | TNOTE | Krypto trh | Akcie leteckých společností | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Přebytek zahraničního obchodu | USD/INR | Červená linie | Směrnice | Silicon Valley | Robert F. Kennedy | Gold | Cla na EU | Memecoin | WTO | Krypto šeptanda | Afrika | US dluhopisy | Analýzy | Hegemonie dolaru | Goldmani | Sociální inženýrství | Vývoj inflace v Eurozóně | Průmyslový Dow Jones | Odvětví vyspělých technologií | Kapitalizace akciového trhu | Ruský ministr hospodářství | Celní válka | Globální ekonomické aktivity | Dnes ČNB | Tuzemská měna | Velké varování | Obchodní komora | Break-Even | Dolar dnes | Dovoz z Číny | Graf EURUSD | Investiční analytik | Grayscale | Raiffeisenbank a.s. | FTSE100 | Předseda Fedu | Danske Bank | Vývoj na trzích | Výroky prezidenta | Cena měny | Proti trendu | Znehodnocení | NIM | Řízení obchodu | Francouzské společnosti | Americký prezident | Bluebay Asset Management | Špatná zpráva | Nejistoty na finančních trzích | Růst cen | Globální konkurence | Tradiční finanční trhy | CZK | Sentiment na trzích | Zvýšení základní úrokové sazby | Ekonomické problémy Číny | Čínská aktiva | Dovozní cla | Latinskoamerické měny | Přijetí | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | False breakout | Pandemie COVID-19 | Obchodování s devizami | Důchody | Nástroje měnové politiky | Brexit | Vysoké riziko | Proražení | Investiční příležitost | Token | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Michael Arone | Americké ministerstvo financí | Ekonomika Spojených států | Velcí investoři | IMF | Vývoj spreadu výnosu | Cena zemního plynu | Cla vůči USA | Makroekonomické nejistoty | Čínský trh | Regionální měny | EIA | Inflace | Kurz zlotý | Dotcom | GBP/CHF | Cenový šok | Otřesy na finančních trzích | Managed floating | Trumpová | Vladimír Pikora | Swiss National Bank | Breakout | Nejoblíbenější ETF | Digitální měna | NZD/USD | Likvidace pozic | Gap | Hlavní ekonom | Výprodej amerických akcií | Investice do infrastruktury | Globální likvidita | Meziroční inflace v ČR | Největší ETF | Dolarový index | Česká měna | Prima | Sell | Obavy investorů | Politická situace | Nezaměstnanost | Dividendy | Zmírnění inflace | eFXnews | Breaking | Formace 1-2-3 | Wealth | CFETS | Bitcoinová rezerva | Možnost obchodovat | Zvýšení cel na dovoz | Klid před bouří | Obchodní seance | Evropská měna | Kulturní faktory | Společnost Rhodium | Obchodování na burze v Hongkongu | Metriky volatility | Pověst | Automobilový trh | Index volatility VIX | Období zvýšené nejistoty | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | EURCHF | Hodnota jüanu | Absolute-return strategie | Šéfka MMF | ČSOB | ČSÚ | Burzy v Evropě | Příkaz | Bankrot FTX | Tržní události | Zavedení embarga | Ceny aktiv | Generuje zisk | Společnost Evergrande | Kurz eura dnes | Grayscale Bitcoin | PIIE | Německá spotřebitelská důvěra | Analytika | Guvernér Fedu | Regulační zásah | Kapitálové toky | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Sazby v Číně | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Kontraindikátor SSI | Úročení spořicích účtů | Velký třesk | Geopolitická situace | Rubl | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Simple Moving Average | Trumpovo rozhodnutí | Zrušení cel | Strana Zelených | Panika na akciových trzích | Výnosy | WSJ | Návrat Donalda Trumpa | Moderna | Volatilní cenové pohyby | Růst cen plynu v Evropě | Počet převzetí evropských firem | USD index | De-dolarizace | Britské akcie | Irsko | Podnikání | Obchodní transakce | EFSF | Kč/USD | Trendový kanál | LMT | Výpadky proudu | Podnikatelský sektor | Typy bezpečnostních rizik | Banka Citi | Celková inflace | Krize v Německu | Obchodování s pákou | Nerovnováhy | Komoditní měny | Nárůst nakažených koronavirem | Vliv na tržní hodnotu | Globální obchod | Výkon | Poradenská společnost | Invesco | Znehodnocování měn | Odkup akcií | Chilské peso | Sankce | Phishingové útoky | Zveřejněná data | Summit EU | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Podíl dolaru | Washington | Aktuální hodnoty měny | Dnešní posílení | Zasedání FOMC | Data z USA | Útoky na transakce | Reálné výnosy | Směnné kurzy | Období nejistoty | Německý index | Výkon ruské ekonomiky | Indická rupie (INR) | Slábnoucí inflace | BTC ETF | Pentagon | Výprodeje | Bankéři | Fiskální politiky | Inside | Rabobank | iShares NASDAQ | Obchodní plán | Neschopnost bitcoinu | Reserve Bank of Australia | Akciový index | Charu Chanana | René Remšík | CL | Bilion | Guvernér japonské centrální banky | Parlamentní volby v Německu | EUR/PLN | Silicon Valley Bank (SVB) | Bankers Trust | Aktuální kurz eur | Cyklus zvyšování sazeb | Ruská ekonomika | Izraelské akcie | Mike Novogratz | TD Securities | Rostoucí obavy | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ministerstvo hospodářství | Období inflace | Ekonomiky | Odhodlání | Nerealistická očekávání | Dnešní makroekonomické ukazatele | Světový finanční systém | Marine Le Pen | Lula | Donald Trump | Data z trhu | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Bohatí | CISCO | Sociální a kulturní faktory | Čínský jüan | Volatilita | Argentinské peso | Poplatek | Maďarsko | Carry trades | Noční můra | Morningstar | Zajímavé zhodnocení | Dust attacks | Santiment | TSMC | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Mizuho Bank | Pád měny | Dění na akciových trzích | Nastavení úrokových sazeb | Manažeři | Čínské devizové rezervy | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | Dominance dolaru | Alternativa pro Německo | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Index ISM ve službách | Státní dluh | Rovnovážný kurz | Smart portfolio | Lednové přecenění | Airbus | Centrální banky | P/E | Huw Roberts | Potenciál růstu | Futures na ropu WTI | Ruské hospodářství | Rezervy držené v eurozóně | Peníze | Zveřejněné údaje | Příležitosti na trzích | Vývoj české obchodní bilance | Zpráva | Foreign Exchange | Pozitivní očekávání | EPFR Global | Farmaceutika | Trpělivost | Brent | Portu Marek Malina | Akcie a dluhopisy | Volby v Řecku | HUF | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Jüan | CHN.cash | Moody's Analytics | Očekávání | Daňové úlevy | Australská měna | Devalvace peněz | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Přebytky zahraničního obchodu | Zpomalení čínské ekonomiky | Německá zbrojovka | Ponziho schémata | BCS | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Šance na úspěch | Nomura | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Cisco Systems | Ratingová agentura | NZDUSD | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investujeme | Harris | Index USDIDX | Pimco Total Return Fund | Pád rublu | Zdroje příjmů | Boom | Napadení Ukrajiny | Celní války | Ozvěny trhu | MMF Kristalina Georgievová | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | ETF fondy | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Makroekonom | WFC.US | Měnový fond | Obchodní příkaz | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Financovat | Úvěrování | Největší riziko | Poptávka po úvěrech | Býčí signál | Návrat k normálu | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Zdražovat | Výzkumné zprávy | Over-The-Counter | Jana Steckerová | InstaForex | Zásoby ropy | Optimistický sentiment | Kurz eurodolaru | Politická nejistota | Vliv pandemie | Situace na trzích | Saxo | Hedgeové fondy | CZK/EUR | Čínský akciový index Shanghai Composite | Útoky na směrování | Nákupy | Růst | David Malpass | Růst ruské ekonomiky | Kristalina Georgievová | Zemní plyn v USA | Historie | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Žaloba | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Rhodium | Válka | MetaTrader | Uvolnění měnové politiky | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Národní měny | Offshore jüan | Nový rekord | Dnešní zprávy | Ochota investovat | Jednání FOMC | PacWest | Prognóza | Výnosová křivka | Prodávat akcie | USDRUB | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Prezident Fedu | Bariéra | Swiss | Růstový impuls | xStation | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Vliv inflace | Swapová křivka | Polovodiče | Graf | Kongres | Akvizice | Standard Chartered | Bydlení | Claudia Goldinová | Ukončení války na Ukrajině | Štěpán Hájek | Pochybnosti | Růst kryptoměn | AI revoluce | Španělský IBEX | Objem přímých investic z Číny | Hrubý domácí produkt (HDP) | First Republic Bank | Kurz české měny | Izrael | Objem obchodů | Fraser | Bankovní unie | Ekonomické zpomalení | Podvody | Spike | Ekonomické indikátory | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Spolupráce | Minimální rezervy bank | Evropské ekonomiky | Produkční ceny | Obrat trendu | George Soros | Technologické akcie | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Trend odklonu od amerického dolaru | Ceny výrobců | Long | Poptávková strana | Chování | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Crossmark Global Investments | Zpomalení ekonomiky | Floating | Indikátor RSI | Evergrande | TRIM Live | Pokles bitcoinu | Lira | Správci aktiv | Koruna posílila | Novozélandský dolar | RSI (Relative Strength Index) | Moody's | Kurz USD/EUR | KI | Geopolitická rizika | Balíček na podporu ekonomiky | AUD | Bunds | Oblečení | DJIA | Kryptoměnové společnosti | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Zvýšený zájem investorů | Akcie Kofoly | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Ředitel JPMorgan Chase | Tok kapitálu | Posílení rublu | Snižování úrokových sazeb v USA | Tlak na akcie | Oslabování koruny | S&P500 | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Globální hrozby | GlassNode | Tapering | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Zavedení recipročních cel | Covid | Oslabení eura | Období volatility | Turecko | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Konsolidace | Hegemonie | Trh | Barel ropy | Finanční poradce | Portu | Alternativní zdroje | Lukáš Kovanda | Digitální aktiva | Americké dolary | Zkušenost | Makroekonomické události | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | EMU | Povinné minimální rezervy bank | Cestovní ruch | Order Flow | Zdroje energie | Riziková averze | Double spending | Coinbase | Rozpočtový schodek | Ruský prezident | Fair Value | Statistické údaje | Recese ve Spojených státech | Ceny plynu | Chrome | Přijetí ETF | Odliv zahraničního kapitálu | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Studie | Hedgeový fond | Data z reálné ekonomiky | Obchodní konflikty | Futures | Budoucí cenové pohyby | Měď | Směnný kurz | Dluh Řecka | Dovážené zboží | Timothy Ash | C.US | Medvědí tlak | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Vývoj akciového trhu | Světové akciové burzy | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Směnný kurz jüanu | Hackerský útok | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Reverzní formace 1-2-3 | Zlaté rezervy | Eura | Terminál | Komise | Nejistoty | Objednávky | Rovnováhy | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Derivátové trhy | Obchodní grafy | Posílení | Devalvace | ICOs | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | Bank of Canada | Včerejší obchodování | Althea Spinozzi | Evropské HDP | Devizové rezervy Číny | Obchodní války mezi USA a Čínou | Reakce vývojového týmu | Zásady money managementu | Údaje o inflaci | Depreciace | Úvěrové krize | Propad rublu | Finanční analytici | Shanghai Composite | Index STOXX Europe | Šéf SB | S&P | Regulátoři | Společnosti | Koruna | Rok 2025 | Unie | Vice | EURRUB | LPR | Pokles důvěry | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Ekonomické ukazatele | Historické maximum | Sázky | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Kurz dolaru | Nerovnováha | Akciové indexy | Polkadot | Northrop Grumman | Ranní zpráva z akciového trhu | Momentum | GLOBAL WEALTH | Výrazné ztráty | Goolsbee z Fedu | Reakce komunity | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Soukromý sektor | Střadatelé | Britský premiér | Zvolení Donalda Trumpa | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Finanční společnosti | Sentiment na akciových trzích | Slábnutí koruny | Americké státní dluhopisy | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Wall Street Journal | Marek Malina | Ocel | Problémy | Prudké oslabení | Chaikin | Globální poptávka | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | UBS Wealth Management | Vzdělávací materiály | Analytický tým | Cla na dovoz | Rozpočtová politika | Fitch Solutions | Prezident USA | Asie | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Inflace ve světě | Marathon | Rekordní hodnoty | Důvěra spotřebitelů | Prodej dluhopisů | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Negativní dopad | BREAKING | Směnárny | Index Stoxx 600 | Rovnovážný kurz koruny | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Výzkumná společnost | Technické analýzy | G7 | TASS | Lukáš Lipovský | Budoucnost | Pokles ceny | Zdražování potravin | Finsko | LIBOR | Útoky na síť | Inflace zpomaluje | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vysoká inflace | Počet převzetí evropských firem čínským podniky | Situace v USA | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Bloomberg Terminal | Cena SOLANY | CPI (index spotřebitelských cen) | DAX 40 | Regulace kryptoměn | Prostor pro posílení | OpenAI | Přesun výroby | Obchodování s českou korunou | MACD (Moving Average Convergence Divergence) | Výhled pro bitcoin | Vir | IBEX 35 | Altcoiny | Taper | Globální finanční krize | BNP Paribas | Obnovitelné zdroje energie | Malajsijský premiér | Tržní sentiment | Česká koruna | Brokers | G10 | Zastavení šíření viru | Daně z příjmů | Vysoká volatilita | Metriky a ukazatele | Benzín | Solidní zisk | Forexové trhy | Asijské indexy | Elektromobilita | Oslabování hegemonie dolaru | Červnová inflace | Technologická ETF | Index Nasdaq Composite | Fincentrum & Swiss Life Select | Miroslav Singer | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Ostatní investice | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Nízká likvidita | EM Quest Capital | Obchodní války | Eskalace | Investiční rozhodování | Burzovní statistiky | WFC | Reverzní pattern | Range | Devizové intervence | Bohatství | Kryptoměnová scéna | Obrovské ztráty | Spekulace na pokles | Ifo | Stratégové | Hospodářské dějiny | Grayscale Investments | Offshore | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | C3.ai | Korunové sazby | Ruský kapitálový trh | Conference Board | Integrace AI | Čínská centrální banka (PBOC) | Američtí investoři | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Výprodej na Wall Street | EY Sun I | Úvěrové podmínky | Ripple | Newedge | Americká měna | Quant Insight | Generální ředitel JPMorgan Chase | Ředitel společnosti | Nižší zisk | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Jednoduché tipy | Latinská Amerika | Výkonnost zlata | Bitcoin | Hazard | Dynamika trhu | Halving | Viceprezident | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Poptávka | Kov | Memecoiny | Druhá největší ekonomika světa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Globální index MSCI | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Francouzský CAC 40 | Ekonomické vyhlídky | Měny rozvíjejících se zemí | Nižší minima | Agentura Interfax | Šíření viru | Dovozní clo | Zisk společnosti | Akcie ruských firem | JPM | Vývoj cen ropy | Obchodování na zámořských trzích | Útoky na uživatele | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Invaze | Maďarský forint (HUF) | Nákup akcií | Nastavení měnové politiky | Odpor | Simple Moving Average (SMA) | Research | MSCI index | CVX.US | Argentinská měna | Zboží dlouhodobé spotřeby | Depozitní sazby ECB | Ministr zahraničí | Marketingová komunikace | Burzovně obchodované fondy | Postavení USA | Bitwise | Fundamentální analýza kryptoměn | Oslabení kurzu | Předseda Fedu Jerome Powell | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | SNY | Státní banky | Očekávání trhu | Chris Turner | Bancorp | Dceřiné společnosti | Obchodovat | Výkyvy cen | Americké indexy | Historická minima | Digitální zlato | Největší ekonomika | Závazek | Přímé zahraniční investice | Válka na Ukrajině | Formace Inside Bar | Cena Polkadot | Finance | xPuls | Krize v USA | Nákupy centrálních bank | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Ztráty společnosti | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Růst akciových indexů | Dolar vůči japonskému jenu | Nenaplněná očekávání | Platformy | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Splátky úroků | Pokles jüanu | Analytici | Populární kryptoměny | Čistý zisk | Rozvojové země | Aukce | Cenový graf | Likvidita a volatilita | Banka Morgan Stanley | Kotace BTC | Deutsche Bank | Trading systém | Inflace cen | Stříbro | Ole Hansen | Pozornost trhu | Inflačně mzdová spirála | Keylogging | Trumpův návrat | Finanční instituce | Vývoj meziroční inflace v ČR | Routing Attacks | Prostor pro další růst | FRED | Vyšší sazby | Kryptotrh | Hlavní ekonomické události | EURGBP | Přijetí kryptoměny | Podílové fondy | Statistický úřad | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Charkov | Monetární politika | Index PMI | Katharina Buchholzová | Počasí | State Street | Vývoj na akciovém trhu | Short squeeze | ETF | BH Securities | UTC | RBI | Fond Long Term Capital Management | Fiskální brzdy | Bollingerova pásma | Klouzavý průměr | UK100 | Ropa | Investice z Číny | Přímé investice z Číny | SWIFT | Analytik Portu | Ústup rizik | Zasedání Bank of England | Barclays | Euro vůči americkému dolaru | Trumpovo vítězství | Veřejné zadlužení | Bloomberg Financial LP | Fundamentální analýzy | Zbrojovka Rheinmetall | Odvetná opatření | Německý index DAX | JPMorgan Chase | Letecká doprava | Politické napětí | Čínské akciové trhy | Fiat měny | Tržní korekce | Indická rupie | Bank of New York Mellon | Short pozice | Íránská měna | Pokračování trendu | Kurz domácí měny | Úrovně rezistence | Okamžitý vliv | Vliv pandemie COVID-19 | Statistici | Signál k nákupu | UBS | Tomáš Cverna | ANZ | Zpomalení inflace | Tématické reporty | Vývoj situace | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Pfizer/BioNTech | Pevninská Čína | Janet Yellen | ZEN | Podnikání na kapitálovém trhu | Backtest | USA | Ruská krize | Ekonomové | Spojené státy | Měnové manipulace | Další kryptoměny | Růst HDP | Bezpečnostní rizika | Zpomalení hospodářského růstu | Pokles trhů | Obchodovat pro FTMO | Pandemie | Moving Average Convergence Divergence | Turecké měny | | Platforma | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kurz libry | FinWeb | BIS | Long Term Capital Management | Vhodná doba | Poskytování úvěrů | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Smart Contracts | Světová banka (SB) | Turecký premiér | Rostoucí ceny komodit | Index volatility | Dow Jones | Důsledky koronaviru | MICEX | Kurz USD | Obchodní sankce | Výrobní inflace | Boeing | Technická analýza Bitcoinu | Kurz íránské měny | Jak obchodovat | Velmi volatilní | Nový týden | Fixing | Kontrola inflace | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Úsilí | Signál k nákupu (buy) | Grayscale Bitcoin Trust | SIM swapping | Chevron (CVX.US) | Trade Brokers | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Inside Bar | Americké burzy | Posílení ekonomiky | Americké technologické společnosti | Velké technologické firmy | Investice do zlata | Christopher Dembik | Úroková sazba | Přímé investice z Číny do EU | Hodnota kryptoměn | Sazby v eurozóně | Obchodovat s měnami | Dluhová krize | Snížení základní úrokové sazby | BHS Timur Barotov | Oznámení amerického prezidenta | Nastavení sazeb | Ekonomické potíže | Německý parlament | MXN | Revalvace | Investiční poradenství | Ekonomický poradce | Glassnode | Bitcoin Trust | Rizikové averze | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Válka mezi USA a Čínou | Americké akcie | Komodity ropa | Ruská centrální banka | Washington Post | Zasedání České národní banky | Investiční trendy | Důvěra domácností | Baker McKenzie | Politika centrálních bank | Akcie Applu | BRICS | České měny | iShares | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Balík pomoci | Německé hospodářství | BlueBay Asset Management | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | JPM.US | Masový výprodej | FAIR | Vývoj spreadu | Výdaje | OSN | Varování | Zisky firem | Intervence | Sky News | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Slábnutí rublu | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Scope Ratings | Výsledkové zprávy | Prohlášení | Důsledky epidemie | Další vývoj | Long Term Capital Management (LTCM) | Dnes zveřejněná data | První odhad | Kryptoburzy | 19b-4 | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Podíl firem | Recesia | Druhý odhad amerického HDP | Měnové politiky | G20 | Eso v rukávu | Nová cla | Joe Biden | Oslabování čínské měny | Vývoj měnového páru USD/CNH | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Předstihový ukazatel | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Geopolitické události | Asijský měnový fond | Falešné ICOs | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Útoky na časové razítko | Zdroje WSJ | Výroky prezidenta Zemana | Fiskální politika | Manufacturing | Investice v Číně | Odvětví | Vzpomínky | Rozhodnutí o sazbách | Investiční doporučení | EPFR | Měnový výbor | IBEX | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Česká swapová křivka | Spojené státy a Čína | Směřování ceny | Obavy z konfliktu | TradingView | Sazby centrální banky | Nárůst Bitcoinu | Ekonomická situace | Odhad HDP | Slabý jüan | Čas na nákup akcií | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Odklon od Ruska | Snížení úroků | Centrální bankéři | CNY | Trh se zlatem | KOSPI | ToscaFund | Japonský ministr financí | Index FTSE 100 | Kryptoměnoví nadšenci | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Čínské indexy | UCITS | Vyšší časové rámce | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Podpůrný balíček | Výprodej na akciovém trhu | Švýcarská měna | Bezpečný přístav | Obchodní příležitosti | Vývoz do Spojených států | Zájem o kryptoměny | Hypoteční sazby | Riziko deflace | MTS | Lockheed Martin (LMT.US) | Belgie | Vliv na tradiční finanční trhy | Pump and dump | Parita kupní síly | Vývoj volatility | Koronavirus | Odliv kapitálu na finančním účtu | FOMO | Christopher Waller | Index Eurostoxx | Nákup amerických akcií | Miliardy dolarů | Růst BTC | ADP | AI | Ceteris paribus | Regulační vliv | Druhá vlna pandemie | Británie | Index EU50 | Silný trend | Umělá inteligence | Analytik Komerční banky | Nesoulad | Obchodování eura | Robert F. Kennedy mladší | Status bezpečného přístavu | Závislost na americkém dolaru | Likvidita dolaru | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Deník The Wall Street Journal | Odolnost ekonomiky | Obilí | Prezidentské volby | Linie odporu | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Anwar Ibrahim | Intradenní strategie | Fabio Panetta | Miliardy korun | Dluhopis | Světový obchod | Europe | Tisková konference | Bankovní systém | Světové trhy | Platební bilance | Prezident ECB | Eskalace obchodního napětí | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | EURPLN | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Timestamp Attacks | Nákupy dluhopisů | Kennedy mladší | Společnost Nvidia | Sazby | Ekonomický řád | Americký trh nemovitostí | Invaze ruských vojsk | Dopady pandemie | Růst průmyslové výroby | Patria | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | České koruny | Objem zakázek | UBS Global Wealth Management | Tempo zdražování | Ustálení ceny | Komise v přenesené pravomoci | Čínský HDP | Vývoj akciového indexu | Ekonomický boom | Úrok | Amazon | Sankce vůči Rusku | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Supportní úrovně | Hedgové fondy | Foreign exchange trading | Přidaná hodnota | Asijská finanční krize | Cílové ceny | Cedric Chehab | Nerozhodnost | Rhodium Group | Quid Pro Quo | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Překážky | Největší kryptoměna | Jak je na tom bitcoin nyní? | Supporty | Ruské akcie | Zvyšování úroků v USA | Čínské exporty | Regulátor | Letní obchodování | Vysoká rizika | Clipboard hijacking | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Michael Saylor | Masové propouštění | Světové rezervní měny | Ruské společnosti | Budoucí vývoj | Slábnutí čínské měny | Odliv peněz | Index výrobních cen | Marathon Digital | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Starwood Hotels & Resorts | Cla EU | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Euro dnes | Money management | Zhodnocení vloženého kapitálu | Bitcoin (BTC) | Zlaté ETF | Kroky centrálních bank | COVID-19 na kryptoměny | Růst cen komodit | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Dlouhodobé investice | Obchodní přebytky | Nákupy zlata do rezerv | Oslabení měny | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Newedge Strategy | Šéf Světové banky | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Splacení dluhu | Fed | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Maďarský forint | Rusko dnes | UBS Global | Globální rizika | Dnešní fundamenty | Budoucnost ruské ekonomiky | NASDAQ 100 | Forwardy | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | České veřejné zadlužení | Euro k dolaru | Equal weight | Pokračující růst | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | Nezávislost Fedu | Akcie bank | Obchodování akciových indexů | COIN | Ochlazení zahraniční poptávky | Zadluženost | Trhy | Obchodování na forexovém trhu | Akcie společnosti Nvidia | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Předpovědět vývoj ceny | HNonline.sk | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Volný kapitál | Doněcké lidové republiky | Janis Varufakis | Problémy Číny | Růst české ekonomiky | Výprodejní tlak | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Oscilátor | Pokračování rally | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rychlé rozhodování | Nižší kurz | Žlutý kov | Lightning | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Zvýšení volatility | Omezení pohybu kapitálu | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Fitch | Americké banky | Dluhopisový trh | Úrokové sazby v Číně | Kvantitativní analýza | Úspory | Měnová politika ECB | iShares Nasdaq | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Kalendář ekonomických událostí | xPuls.cz | Velcí hráči | Vlastní kapitál | Japonský Nikkei | Wells Fargo (WFC.US) | Počet stavebních povolení | Kyjev | Energetické společnosti | Long-Term Capital Management | Ministr obchodu | Nominální růst | Hodnota akcií | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Tržní aktuality | Růst cen plynu | České státní dluhopisy | Obnovení růstu | Investment Banking | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Pretexting | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Čínské státní banky | TradingEconomics | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Rizika globální | Polkadot (DOT) | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Volby v Německu | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Shenyin & Wanguo Securities | Tesla | Společnost eToro | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Low | Růst Bitcoinů | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Odrazy | Zlato ruské centrální banky | Ekonomický růst | Cena aktiva | Globální ekonomický růst | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Skotská ekonomika | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | SYRIZA | Ruský rozpočet | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Odhady analytiků | Investice do ETF | Výše dluhu | DPH v Německu | Sentiment trhu | ETF na bitcoin | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Banka Goldman Sachs | Shortování | Na burze | EURTRY | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Aerospace & Defense | EY Sun | Evropské trhy | Carry obchody | Sázet | Politika centrální banky | Investice z Číny do EU | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | XOM.US | Wells Fargo | Velké americké banky | XRP | Riksbank | Dluhové krize | EUR/HUF | USDIDX | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Projevy centrálních bankéřů | Globalizace | Regulační rizika | Fundamentální pozadí | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Cenový pokles | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Hospodářské politiky | Ruská měna | Čas na nákup | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Oživení globální ekonomiky | Long Term | Eskalace konfliktu | OTC | Evropa v datech | Moving Average | Přímé investice | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Kobalt | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Novinářka Statista | Riziko | Jak vydělat | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Pražský PX | Trinity | Klesající ceny | Spotové ceny | ATH | Benchmarky | FIAT | JPY | Credit Suisse | Kennedy | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | Binance | Kurz rublu | Ekosystém | Slabá koruna | IBIT | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Šok | Úvěrová aktivita | Finanční trh | Zvýšené volatility | Order | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | US akcie | Prodat dluhopisy | Analýza ceny | USD/CNY | Ceny | Siemens | Představenstvo | ETH | Financování | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Deutsche Börse | FTSE 100 | Ruské úřady | Dukascopy | Ben Bernanke | Kasino | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | USD/TRY | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | Malajsie | Hurikány | Globální index | SMA | Polygon | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Příklady z historie | Specifický typ tradingu | Mizuho | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Futures na VIX | Fyzické zlato | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Celní politiky | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Manipulace s trhem | Stratég | Stablecoiny | Instituce | Index UK100 | SXXP | USDCAD | Forint | Kupní cena | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Analytický report | Commerzbank | Náklady na financování | Výnosy z investic | Výnos | Global Wealth Management | Výnosy z dluhopisů | Bezpečná měna | Bankovní krize | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | X-Trade Brokers | Bloomberg Intelligence | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index USD | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Vyšší low | Pasiva | CEO | 256/2004 | US30 | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Burzovně obchodovaný fond | Které akcie | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | FTMO | Bitcoinový trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Rostoucí ceny energií | Forex trader | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Barometr | Zboží z Číny | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | VIX | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | MarketWatch | BOSSA | Sója | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Akcionář | Čínské zboží | Pracovní místa | Křiž smrti | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | Ukrajinská ekonomika | Akciové trhy v USA | Vlna poklesu | BTCUSD | Zisk | Devalvace měny | Total | Xetra | ČNB | Bank of England | World Gold Council | Ceny BTC | EURUSD | Obchodované fondy | Spekulovat | Swapy | Huawei | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Analytik Purple Trading | Shanghai Stock Exchange | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Moskevská burza | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Statista | Sell Stop | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Pokles hodnoty | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Konsolidace trhu | WGC | Burzy kryptoměn | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Potravinářství | Rostoucí vliv | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Údaje | Hlavní měny | Dluhopisy a zlato | Potenciální změny | Western Alliance Bancorp | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Omezení pohybu | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | Riziko stagflace | Luhanské lidové republiky | Růst zlata | Finanční krize | Zisky akcií | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Digitální euro | ProCent | Zasedání k měnové politice | Držitelé Bitcoinu | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | Svíčkový graf | Natixis | SaaS | Roční maximum | PRIBOR | RBC | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Akciové strategie | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | Výhled pro rok | Velké objemy | X-Trade | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Europe 600 | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Roční výnos | FTMO Account | Konsensus | Hedge fondy | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Prodej aut | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Zvýšení rizika | GfK | Ruský ministr | Investiční výdaje | Spready | HDP | Měnové kurzy | Oživení ekonomiky eurozóny | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Skupina G20 | Zvýšení dovozních cel | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Čínská měna | Etoro | Globální investoři | Nové investice | Natixis Investment Managers | Politici | USD/CAD | Quant | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Slovensko | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | JPMorgan | Akumulace | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | EUR/CHF | Zdraví | Přijetí kryptoměn | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Trading Economics | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Jamie Dimon | Infineon | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Americký ISM | ASEAN | Brazilský real | 1D | Nárůst objemu obchodů | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Bankovní licence | Philip Lane | Technický výhled | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Fidelity Investments | Blahobyt | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Grexit | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Turecká ekonomika | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Kupci | Americké úřady | Opční trhy | Býčí potenciál | Nižší úrokové sazby | MSCI China | Čínské podniky | Nový Zéland | Société Générale | Pražská burza | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Urbanizace | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Cena za barel ropy | Propad indexu | Demografické trendy | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | AAA | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Domácí akcie | Inflační šok | VanEck | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Důležitý signál | Převis | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Technické faktory | USDJPY | Index VIX | Rekordní maximum | Úroková míra | Price Action | Flash Crash | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | SSI | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | SOK | DNO | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Růst zisků | S&P 500 a Nasdaq 100 | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Index cen výrobců | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Spuštění ETF | NVDA | Komunikační služby | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Nasdaq-100 (US100) | JAR | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Chile | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | USDC | CBDC | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Obchodování v Asii | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Odveta | Automatizace | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Konkurence | CoinShares | Pokles inflace | Produkce energie | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Zpráva z akciového trhu | Photon Energy | Americká politika | Indie | Bod | Výkonnost indexu S&P 500 | Obchodování na burzách | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | GBTC | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Ruská vojska | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Praktické využití | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | Akcie klesají | Důvěra | České dluhopisy | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | Sekundární trh | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Shanghai Composite Index | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Exotické měny | Měny | Profitovat | Inaugurace | Bankovní domy | AUDJPY | Ropa WTI | Série ztrát | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | UST | Optimismus na trhu | Cash flow | F-35 | Patria.cz | Politico | Ekonomický institut | Export | Milník | Lightning Network | Rusko | Omezení exportu | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Roční růst | Silná inflace | Investovat do akcií | Burzovní rozcvička | Unicredit | GBPUSD | Odkupy akcií | Řízení rizik | Postoj investorů | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Ukončení války | Kurzotvorné zprávy | Zvýšení úroků | Mnozí investoři | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Výsledková zpráva | HSCEI | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Interfax | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Ekonomický rozvoj | Václav Pech | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Výhled Číny | Začněte obchodovat | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Americké maloobchodní prodeje | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Fixní kurz | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Administrativa | CDC | Trendový indikátor | COVID-19 | Silný trh | WIG20 | Příliv investic | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | NFP | Devizové rezervy | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Next Finance | Nikkei | Short selling | Rychlý vývoj | Signál k prodeji | Americké společnosti | State Street Global Advisors | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | 21. století | Inflace v Rusku | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Scope | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Znárodnění | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Akcie v Asii | Růst amerických výnosů | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Free float | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | University of Michigan | Vstup do SHORT pozice | EY | Korekce | Odhady trhu | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Letní měsíce | Nerozhodnost trhu | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Televize CNBC | Pokles libry | Downtrend | Carry trade | Nižší maxima | Position sizing | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Rezervy bank | Spotřebitelské ceny v Číně | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Měnové otázky | OECD | Technické problémy | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | James Bullard | Akcie firem | Otočení trendu | Zakladatel | Příliv kapitálu | Nikkei225 | S&P 500 | Galaxy Digital | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | QE | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Japonský premiér | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Výběry zisků | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Dow Jones (US30) | Interpretace | Splácení dluhů | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Partners | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Teroristické útoky | Drahé kovy | Obchodování indexů | Pád cen | Názory analytiků | Evropské akciové indexy | Etherea | Soudní spor | Ekonomická data z USA | Solana | Výhledy | Tisková konference Fedu | PacWest Bancorp | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Strategie obchodování | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Uvolněná měnová politika | Rezervy | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Báze | Zastavení dodávek | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Devizový kurz | Evropské méně | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | CFA | SEC | Impulzy | Komentáře Fedu | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Ruleta | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Nový býčí trh | LTRO | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Cíle | Lula da Silva | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Repo sazba | Bezpečnost | Likvidní | Banky | BlackRock | Buy | Zisky společnosti | Brazilský prezident | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Investiční divize | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Malý prostor | Australský index | Dlouhodobá strategie | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Fundamenty | Capital Management | Bankrot | Očekávaný růst | Čínské centrální banky | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | Ray Dalio | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Datová centra | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | Horší časy | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Zahájení invaze | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Výrobce letadel Airbus | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | OCI | Pullback | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Měnový index | Měnová autorita | Demo obchodování | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Henry Hub | Las Vegas | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Průměrný roční výnos | Výrobci léků | Sestupný trend | LSEG | Support | Gabriel Štefaňák | Nezaměstnanost mladých | XOM | Důležité informace | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Obchodní aktivity | Vysoké výnosy | Investiční banka | Služby | Lednová inflace | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Měnové války | Evropští investoři | Technologie blockchain | Broker | Peněžní zásoby | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Nákupy aktiv | Politická krize | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Akcenta | Von der Leyenová | Výprodej akcií | Přecenění | Vývoj měnové politiky | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Investment Managers | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Hackerské útoky | Jeden dolar | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Komoditní trh | Oživení čínské ekonomiky | Volatility trhu | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Bond | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | RBA | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | XTB Tomáš Cverna | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Jádrový index | Nárůst ceny | Úročení | Inflace v lednu | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Cestování | Peso | Ekonomický dopad | Tokio | Forexové intervence | Contango | Měnová unie | Longovat | Obchodování s měnami | Kurz jüanu | Zprostředkovatelé | Nové příležitosti | Doji | Společnosti v indexu | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Aerospace | 3M | Nízké úrokové sazby | Velryby | Svět kryptoměn | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Země G20 | Western Alliance | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Program nákupu aktiv | Luiz Inácio Lula da Silva | Výrobce letadel | Australský dolar | Bloomberg Financial | Pokles HDP | Maastrichtská kritéria | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Nákupy akcií | Období zvýšené volatility | Vysoká nezaměstnanost | Trh s futures | ANO | Britské libry | Vývoz do Číny | EU50 | Guvernéři centrálních bank | Magnificent Seven | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | APAC | Stimulační program | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | Růst spotřebitelských cen v Německu | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Nová Čína | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Invest | Arbitráže | Nejhorší den | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | CVX | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | ING | Martin Klass | Malina | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Státní dluhopisy | Americký dolar | Vstup do LONG pozice | Splácení dluhu | RISE | US100 | Global Advisors | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Čínští investoři | ECB | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Altcoin | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Technologické inovace | Oslabuje dolar | Hardware | Konec kurzového závazku | Rozpočtové politiky | Makroekonomické data | Body | Zvýšení inflace | Čínský export | Index výdajů | Parita | Swiss Life Select | Reverzní formace | Vývoz plynu | Krypto | Holubičí postoj | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Reálné příjmy | Lot | Navýšení | Kupón | Omikron | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Dovozní ceny | NIESR | Americká cla | Konjukturální průzkum | Hodnoty měny | Vánoční svátky | LMT.US | GOOGL | JPMorgan (JPM.US) | Shenwan Hongyuan Securities | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Sterling | Pimco | Časové rámce | Bank of America Merrill Lynch | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Federal Funds Rate | MasterCard | SVB | Bezpečné měny | Nejistoty na trzích | Tržní kapitalizace kryptoměn | Spotové ETF | Vedlejší účinky | Prodeje | Devizy | WU | Základní sazba | Linie podpory | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Evropské dluhopisy | Virtuální mince | Rizikový apetit | Ekonomické prostředí | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Americké vlády | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Strategy Research | Světové akciové indexy | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Nákupy zlata | Mobilní operátor | Významné události | Úřady | Američané | Graf dne | Čínské investice | UNCTAD | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Globální akcie | Pohyb dolaru | CNBC | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Indonésie | Jihoafrický rand | Finanční kapitál | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Odkupy akcií ve Spojených státech
Odkupy akcií v USA
Odlesňování
Odlišné tržní chování
Odliv aktiv
Odliv deviz
Odliv deviz do zahraničí
Odliv dividend
Odliv investic
Odliv investic z Německa

Následující klíčová slova

Odliv kapitálu na finančním účtu
Odliv mozků
Odliv peněz
Odliv peněz z fondů
Odliv peněz z fondů dluhopisů
Odliv prostředků
Odliv prostředků z trhu
Odliv vkladů
Odliv vkladů z malých amerických bank
Odliv zahraničního kapitálu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít