Pondělí 17. června 2024 22:49
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Odliv kapitálu

img

Ranní shrnutí (24.05.2024)

24.05.2024 Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %.
img

Graf dne - USDIDX (08.05.2024)

08.05.2024 Dnes je dolar v první části dne mimořádně silný. Dolarový index (USDIDX) si připisuje 0,16 % a dříve během dne nárůsty dokonce přesáhly 0,20 %. Současné oživení je však reakcí na poklesy, ke kterým došlo v prvním květnovém týdnu po krátkém období konsolidace na maximech z konce dubna. Jak je vidět na grafu níže, nedávný pohyb dolaru posunul cenu USDIDX téměř na úroveň lokálních maxim z října 2023.
img

Mohou vyšší sazby Fedu vést k rychlejšímu snižování sazeb v eurozóně?

26.04.2024 Oddalování momentu prvního poklesu sazeb v USA začíná pomalu ale jistě názorově štěpit evropské centrální bankéře. Strnulost inflace, odolný trh práce a možná i riziko dalšího povolebního nárůstu amerických deficitů vedou americký Fed k velké obezřetnosti - trhy nejenže přestávají věřit poklesu sazeb, ale na trzích se objevují i první sázky na jejich růst (podle analýzy Financial Times opční trhy dávají zhruba 20% šanci na růst sazeb v následujících 12 měsících).
C:\fakepath\bitcoin-20042024.jpg

Hedge fondy začínají sázet na pokles bitcoinu: Ztrácí již tato kryptoměna svůj dech?

20.04.2024 Kryptoměny v poslední době získávají obrovskou pozornost díky prudkému růstu. Jak je na tom bitcoin nyní?
img

VIX klesá o 10 %, protože trhy vidí nižší krátkodobou možnost eskalace mezi Izraelem a Íránem

19.04.2024 Index volatility VIX vymazal rychlé zisky, které zaznamenal během nočních a časných ranních hodin. Futures padly v reakci na pravděpodobné ostřelování Íránu Izraelem, protože situace nevyvolala okamžitou reakci a íránská média uklidňovala, že útok nezpůsobil žádné vážné škody. V důsledku toho získala riziková aktiva včetně Nasdaq 100 (US100) a VIX vymazal více než 10 % svého vzestupného pohybu; nyní se obchoduje jen o 0,5 % výše.
img

Goolsbee z Fedu se obává rostoucího geopolitického napětí a inflace 📌

12.04.2024 Goolsbee z Fedu vyjádřil obavy z různých inflačních tlaků, které ovlivňují schopnost Federálního rezervního systému dosáhnout svých cílů. Jako potenciální divokou kartu, která by mohla negativně ovlivnit ceny ropy a zemního plynu, zdůraznil nestabilitu na Blízkém východě. Goolsbee zdůraznil významnou roli nákladů na bydlení a poznamenal, že pokud inflace v oblasti bydlení zůstane nad úrovní před pandemií, mohlo by to bránit dosažení cíle Fedu vrátit se k cílové míře inflace. Naznačil také, že ačkoli došlo k obecnému poklesu inflace oproti vrcholným hodnotám, nedávné násobné hodnoty zůstávají vyšší, než je žádoucí. V závěru uvedl, že Spojené státy čelí složitému prostředí "křížových proudů", což naznačuje, že zvládání těchto ekonomických problémů bude vyžadovat pečlivé sledování a potenciálně aktivnější zásahy, pokud ukazatele jádrové inflace, jako je index výdajů na osobní spotřebu (PCE), budou vykazovat nepříznivý vývoj.
img

Dojde ke korekci zlata?

11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
img

Bitcoin v síti Fedu

05.04.2024 Nic není věčné. Zájem o specializované burzovně obchodované fondy s bitcoinem jako podkladovým aktivem postupně opadá, což spolu s pochybnostmi investorů, že halving i nadále povede k růstu BTC/USD, vede k uzavírání spekulativních dlouhých pozic. Nárůst objemu obchodů na spotových a futures trzích s kryptoměnami na rekordní hodnotu 9,1 bil. USD však naznačuje zapojení investorů do tohoto procesu. Podle společnosti CCData vzrostl spotový obchod s digitálními aktivy za rok o 108 % a dosáhl 2,94 bil. dolarů, což je nejvíce od května 2021.
img

Zlato bude pod tlakem, pokud Fed sníží sazby později než v červnu

28.02.2024 Každá generace má své idoly. Jestliže na konci 20. století všichni šíleli po zlatě, pak na začátku 21. století zaujala jeho místo digitální aktiva. Rychlý nárůst bitcoinu na rekordní hodnoty od roku 2021 zastínil přitažlivost drahých kovů. Kapitál se na trhu s ETF přesouvá ke kryptoměnám a spekulanti se zbavují pozic na zlatě. Například v týdnu od 20. února klesly long pozice na COMEXu o 1 802 na 98 840 kontraktů a short pozice o 17 549 na 48 917 kontraktů.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Čína loni převzala méně evropských firem

27.02.2024 Počet převzetí evropských firem čínským podniky v loňském roce klesl na nejnižší úroveň od roku 2012. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti EY. Čínské společnosti loni podle analýzy koupily v Evropě celkem 119 podniků, což je o 20 méně než v předchozím roce a téměř o 200 méně než v rekordním roce 2016, napsala agentura DPA.
img

Bitcoin nahrazuje zlato

23.02.2024 Bitcoin se rozhodl dát si pauzu navzdory rychlé rally amerických akciových indexů v čele s výrobcem čipů NVIDIA. Díky silným firemním ziskům akcie této společnosti vyskočily o 16 %, čímž se její tržní kapitalizace během jednoho dne zvýšila o rekordních 276 mld. USD, čímž překonala předchozí vrchol Meta ve výši 204 mld. USD. To vedlo k rekordnímu růstu nejen amerických, ale i evropských akciových indexů.
img

BTC býci se radují, jelikož největší ETF zastavily odliv – co to znamená pro BTC?

26.01.2024 Bitcoin se stabilizoval kolem 40 000 dolarů, protože příliv z fondu Grayscale Bitcoin Trust v hodnotě 20 miliard dolarů se zpomalil, což podle stratégů může pomoci zastavit dvoutýdenní pokles.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic

06.11.2023 Čína zaznamenala poprvé čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic. Přímé investiční závazky, což je široké měřítko přímých zahraničních investic, byly podle předběžných údajů platební bilance v období červenec až září v deficitu 11,8 miliardy USD (268,5 miliardy Kč). To je první čtvrtletní schodek od roku 1998, kdy čínský devizový regulátor začal tyto údaje sledovat. Údaj naznačuje tlak na odliv kapitálu a problémy Pekingu při získávání investic od firem ze zahraničí a může souviset s odklonem západních zemí do Číny a nevýhodnou úrokovou sazbou v Číně, uvedla agentura Reuters.
img

Denní shrnutí: Pokles dolaru podporuje zisky akcií! 💲

03.11.2023 Konec týdne přináší prodloužení lepší nálady na akciovém trhu. US500 vzrostl o 1,30 %, zatímco US100 zaznamenal solidní zisk 1,70 %.
img

Ranní shrnutí (20.10.2023)

20.10.2023 Asijsko-pacifické indexy převážně ztrácejí další den v řadě poté, co zasedání na Wall Street opět zhoršilo náladu na trhu.
img

Graf dne - TNOTE (19.10.2023)

19.10.2023 Mezi členy FOMC jsou nyní názory na další zvýšení úrokových sazeb rozděleny. Z komentářů některých bankéřů se dozvídáme, že současná úroveň je dostatečně vysoká na to, aby přivedla inflaci k cíli a ochladila ekonomiku - to je například názor Harkera. Na druhé straně zbývající bankéři zůstávají jestřábí a signalizují další zvýšení sazeb na prosincovém zasedání. Waller se takto vyjádřil již včera.
img

Jestřábí komentáře Wallera táhnou EURUSD níže 📣

18.10.2023 Guvernér Waller se zabýval výhledem vývoje americké ekonomiky a jeho dopady na měnovou politiku. Vyzdvihl pozitivní ekonomické údaje z posledních měsíců, kdy byla zaznamenána silná ekonomická aktivita a výkonnost trhu práce. Vyjádřil však nejistotu ohledně toho, zda je současná měnová politika dostatečně restriktivní k dosažení 2% inflačního cíle FOMC. Waller představil dva potenciální scénáře: jeden, kdy se hospodářský růst zmírní a sladí se s inflačním cílem, a druhý, kdy by přetrvávající růst mohl ohrozit pokrok v inflaci. Zdůraznil, že je třeba pečlivě sledovat příchozí údaje, aby bylo možné určit vhodný směr měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Čínská ekonomika se stále potýká s problémy i přes četné vládní stimuly

13.10.2023 První část dnešního dne rozšířila pochmurnější náladu po včerejším zveřejnění vyššího než očekávaného reportu o indexu spotřebitelských cen v USA. Hned po zprávě jsme mohli pozorovat prudké posílení dolaru, růst výnosů dluhopisů a odliv kapitálu z rizikových aktiv včetně akcií. V podobném tónu zahájily seanci také indexy z asijsko-pacifického regionu.
img

Denní shrnutí: Eskalace konfliktu na Blízkém východě otřásá trhy

09.10.2023 Pondělní seance v Evropě končí poklesem: Německý DAX klesl o 0,67 %, španělský IBEX o 0,91 % a francouzský CAC 40 o 0,55 %. Velkým překvapením je domácí WIG20, který si během dne připsal přes 2,08 % a byl nejvýkonnějším indexem v regionu.
img

Graf dne - USDIDX (06.10.2023)

06.10.2023 Vzestupná dynamika amerického dolaru slábne a v současné době zastavila svůj růstový trend přesně na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu z nedávných maxim dosažených v září 2022. Říjen sezónně přeje rizikovějším aktivům, což ovlivňuje i odliv kapitálu z bezpečnějších aktiv, jako je dolar. Před rokem jsme ve stejném období, zhruba na konci září, zažili lokální vrchol po výrazných nárůstech způsobených náhlým zpřísněním měnové politiky Fedu a zhoršením vyhlídek. Letos jsme v podobném období zaznamenali podobný sentiment na trzích. Nyní vstupujeme do dalšího měsíce s tím, že dolar již zahájil drobnou korekci.
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
img

USDCNH blízko historických maxim na pozadí odlivu kapitálu z Číny📈

08.09.2023 Americký dolar, i když je dnes rozsah jeho posílení poněkud omezený, se stále blíží k přerušení nejdelší týdenní série za posledních devět let na týdenní bázi, což je podpořeno solidní sérií ekonomických údajů z USA, které zpochybňují konec cyklu agresivního zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.
img

Odliv finančních prostředků ze zlatých ETF fondů

07.09.2023 Nejnovější data Světové rady pro zlato (World Gold Council – WGC) ukazují, že růst výnosů dluhopisů nadále vyvíjí tlak na trhy drahých kovů. Investoři opouštějí fondy obchodované na burze (ETF) kryté zlatem.
img

Co sledovat tento týden?

21.08.2023 Minulý týden přinesl na finanční trhy mnoho negativních nálad. Společnost Evergrande požádala u amerického soudu o bankrotovou ochranu - druhý největší developer v Číně zvýšil nejistotu ohledně čínské ekonomiky a jejího aktuálního zpomalení. Mezitím zápis z jednání FOMC a silné ekonomické údaje z USA zvýšily pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Tento týden investory čekají další významné události, takže se vyplatí sledovat US500, EUR/USD a Bitcoin.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína nečekaně snížila úrok u střednědobých úvěrů, aby podpořila ekonomiku

15.08.2023 Čínská centrální banka (PBOC) dnes nečekaně snížila úrokovou sazbu u střednědobých úvěrů. Banka tak učinila podruhé za tři měsíce; rozhodnutí přišlo současně s novou statistikou, která ukázala, že růst průmyslové výroby a maloobchodních tržeb v červenci zpomalil a zaostal za prognózami. Čína uvolňuje měnovou politiku s cílem podpořit skomírající ekonomické oživení. Podle analytiků nejnovější krok otevřel dveře k možnému snížení základní primární úrokové sazby (LPR) příští týden, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Dolar zpevnil nad 100 rublů, Kreml z propadu kurzu viní centrální banku

14.08.2023 Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
img

Chile jako první z rozvojových trhů začalo snižovat úrokové sazby. Budou následovat další země včetně těch v Evropě?

07.08.2023 Chile oznámilo nečekaně razantní snížení úrokových sazeb. Stává se tak prvním rozvojovým trhem, který v současném cyklu začal s jejich uvolňováním. Tento krok může být katalyzátorem, který odstartuje rozsáhlejší uvolňování úrokových sazeb napříč rozvojovými ekonomikami. Právě ty totiž v minulosti zpřísnily sazby velmi rychle, aby tím stihly dostat rostoucí inflaci pod kontrolu. K Chile se tak nyní možná přidají další země Latinské Ameriky i rozvíjející se trhy v Evropě. Naopak rozvojové země v Asii mohou v tomto ohledu zaostávat. Úrokové sazby se v této oblasti nezvyšovaly tak agresivně a tamní rozvojové trhy tím pádem nemají nyní tak velký manévrovací prostor. Celá situace může zvýšit atraktivitu akcií rozvojových trhů i obligací v tamních měnách.
img

💵Technologická ETF zaznamenávají vysoký příliv kapitálu!

21.06.2023 Euforie na akciovém trhu, kterou podpořila technologie umělé inteligence a vyhlídka na brzké ukončení zvyšování úrokových sazeb v USA, způsobila, že kapitál investorů začal velmi rychle proudit do technologických ETF. Tržní býci vzhlížejí především k indexu Nasdaq 100, který byl v loňském roce silně přeprodaný, a existuje velká šance, že první polovina letošního roku bude z hlediska pozitivních změn na tomto indexu patřit k těm rekordním. Kapitalizace sedmi největších amerických technologických společností se od začátku roku zvýšila o rekordních téměř 3,8 bilionu dolarů. V květnu se mezi společnosti s hodnotou vyšší než 1 bilion dolarů zařadila společnost Nvidia, která vedla zběsilý růst akcií výrobce polovodičů. Kyvadlo akciového trhu je opět v pohybu - od paniky a obav z opakování výprodeje "dot-com" bubliny jsme plynule přešli k extrémní euforii. Uprostřed ní už akcie Applu nebo Microsoftu dosáhly nových historických maxim a technologické ETF fondy už dlouho nezaznamenaly tak obrovský příliv peněz. Čím jsou způsobeny?
img

Čína překvapivě snížila krátkodobé úvěrové sazby

14.06.2023 „Čína tímto krokem nepřímo přiznává potíže s obnovou ekonomiky a mohlo by to být předzvěstí intenzivnější stimulace a snížení klíčových úrokových sazeb později v roce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bitcoin ignoruje dohodu o dluhovém stropu

05.06.2023 Cena bitcoinu měla minulý týden klesající tendenci a v porovnání s předchozím týdnem klesla přibližně o 5 %, protože investoři nadále vyčkávají na makroekonomický vývoj. Trh s kryptoměnami na úspěch v otázce dluhového stropu v USA nijak výrazně nereagoval, což naznačuje, že investoři se soustředí spíše na jiné oblasti.
img

USD/JPY: Kam tento pár směřuje?

31.05.2023 Pár USD/JPY padá už druhý den po sobě. Na pozadí klesajících výnosů amerických státních dluhopisů se dolaroví býci po nedávné rally rozhodli vybrat část svých zisků.
img

USDZAR na rekordních hodnotách po zvýšení sazeb SARB

25.05.2023 Jihoafrická rezervní banka (SARB) dnes zvýšila úrokovou sazbu o 50 bazických bodů, čímž se hlavní úroková sazba zvýšila ze 7,75 na 8,25 %. Ačkoli rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním trhu, jihoafrický rand se v návaznosti na něj propadl. USDZAR se aktuálně obchoduje poblíž 19,75 - na rekordním maximu! Jihoafrická republika se potýká s mnoha ekonomickými problémy, včetně snížené dostupnosti elektřiny, která má za následek výpadky proudu. Lze také zaznamenat odliv kapitálu ze země. SARB poznamenala, že inflace sice zpomaluje (podle poslední zprávy 6,8 % meziročně), ale globální ekonomické problémy pravděpodobně zatíží jihoafrickou ekonomiku a měnu.
img

Americký pre-market 5. 5. 2023: Akciový trh se po 4denním poklesu zotavuje

05.05.2023 Futures S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly o 0,7 %, zatímco USD index získal zpět část svých ztrát z předchozího dne. Zvýšily se i výnosy státních dluhopisů.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka ponechala základní úrok na 7,50 procenta

28.04.2023 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu na 7,50 procenta, kde ji drží od loňského podzimu. Mírně ale zlepšila výhled inflace, která by ke konci roku měla být v pásmu 4,5 až 6,5 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě.
img

Úterní výprodej na Wall Street

26.04.2023 Včerejší den v USA byl ve znamení velmi výrazných poklesů napříč trhem. Jedním z důvodů byly zprávy týkající se jedné z amerických regionálních bank - First Republic Bank (-49,4 %), která zažila ještě výraznější odliv kapitálu, než se čekalo. Tím se opět otevřelo téma problémů menších bankovních domů v USA z nedávné doby. To samozřejmě způsobilo, že právě bankovní sektor byl včera nejvíce pod tlakem (Bank of America -3,1 %, JPMorgan -2,2 %, Wells Fargo -2,2 %, Citigroup -2,3 %). Kvůli výraznému propadu ropy (-2,2 %) se nedařilo ani energetickému sektoru (Chevron -1,5 %, Exxon Mobil -1,4 %, Halliburton -3,5 %).
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Ve světě dál sílí trend postupného odklonu od amerického dolaru

24.04.2023 Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
img

Americké banky tento týden zahájí výsledkovou sezónu na Wall Street

11.04.2023 První čtvrtletí roku skončilo, a tak nastal čas pro zahájení maratonu výsledků na Wall Street. Jako obvykle budou jako první reportovat finanční výsledky za období leden až březen 2023 velké americké banky. Ačkoli výsledky budou bedlivě sledovány, pozornost se možná více zaměří na doprovodné komentáře, zejména na dopad nedávných bankovních kolapsů na celý sektor.
img

Ranní okénko - Křehké zlepšení situace na finančním trhu

24.03.2023 Výnosy amerických i německých vládních dluhopisů i ve druhé polovině týdne pokračovaly převážně v sestupném trendu na pozadí nadále zvýšené opatrnosti investorů vůči riziku. Největší vlnu nejistoty už ale má finanční trh za sebou, co dokumentuje například obnovení toku kapitálu do rozvíjejících se trhů, kdy například MSCI index (Emerging Markets) od začátku tohoto týdne rostl, i přesto je aktuálně 7 % pod vrcholem z konce ledna. Prospívá mu zklidnění situace ohledně SVB (a spol) a také swap kontrakty ukazující nižší sazby v USA koncem roku navzdory vyjádření šéfa Fedu Powella tuto středu, že centrální banka snižování sazeb neplánuje.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Koruna za rok od začátku invaze oslabila k rublu a posílila k ukrajinské hřivně

22.02.2023 Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
img

Cena Polkadot (DOT) se blíží ke klíčové podpoře, co bude dál?

01.02.2023 Cena Polkadotu (DOT) začala na svém denním grafu zaznamenávat pokles poté, co se Bitcoin nedokázal udržet nad cenou 24 000 dolarů.
img

Dosáhl bitcoin svého dna, nebo v roce 2023 klesne na 5 000 dolarů?

09.12.2022 Fed si možná nevede příliš dobře s inflací, ale bubliny na trhu aktiv úspěšně praskají díky zpřísňování měnové politiky. Týká se to více než 50% kolapsu populárních technologických akcií během pandemie, prvního poklesu ceny na rozžhaveném americkém trhu s nemovitostmi za posledních 10 let a kryptoměn, které na svém vrcholu dosahovaly odhadované kapitalizace 3 bilionů dolarů a nyní zbývá jen jedna třetina. Byl to cyklus zvyšování sazeb federálních fondů, který ohrožoval Bitcoin a jemu podobné, a bankrot FTX jen přilil olej do ohně. Stabilizace BTC/USD však umožňuje fanouškům tokenu mít alespoň nějakou naději.
img

Cena SOL – překoná hranici 15 USD?

01.12.2022 Za posledních 7 dní se cena mince vyšplhala o více než 9 %. Ačkoli se SOL může pomalu pohybovat směrem vzhůru, z technického hlediska se altcoin zotavil a v nadcházejících obchodních seancích by se mohlo uskutečnit rally.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína letos podruhé snížila požadavek na povinné minimální rezervy bank

25.11.2022 Čínská centrální banka dnes oznámila, že sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje podruhé. Smyslem je podpořit slábnoucí ekonomiku. Banky budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 500 miliard jüanů (1,6 bilionu Kč). Přísná protipandemická politika zatemňuje ekonomické vyhlídky a naděje, že Čína v dohledné době postup vůči pandemii změní, napsala agentura Reuters.
img

Zlato povolilo sevření

26.10.2022 Zlato v roce 2022 prohrálo s dolarem v boji o status hlavního bezpečného aktiva. Páru XAUUSD proto nepomohla ani vysoká míra geopolitických rizik, ani inflace v USA, která se pohybuje poblíž 40letým maxim. Kotace drahého kovu se propadly asi o 20 % z úrovní svých březnových maxim, money manažeři drží čisté shorty na zlato poprvé po mnoha letech a odliv kapitálu z ETF se nezastaví ani na minutu. Zdálo by se, že drahý kov je odsouzen k pádu na 1500 dolarů, ale najednou se pravidla hry změnila.
C:\fakepath\forex-30092022.jpeg

Jak inflace ovlivňuje obchodování na forexu?

30.09.2022 Inflace má na ekonomiku dané země negativní vliv. Rostoucí ceny komodit a zhoršování kupní síly lidí narušují hodnotu měny. To spouští krizi na forexovém trhu. Investoři přeorientovali své investice do bezpečných komodit, jako je zlato, které vesměs zůstávají stabilní a dokáže dlouhodobě odolat jakémukoli ekonomickému šoku. Blíže k inflaci a jejímu vlivu na devizový trh v dnešním příspěvku.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: Odklon od Ruska může u produkce energie trvat roky, hrozí stagflace

29.09.2022 Odklon od Ruska může u produkce energie ve světě trvat roky, varoval šéf Světové banky (SB) David Malpass. Tím se podle něj prodlužuje riziko stagflace čili období nízkého růstu a vysoké inflace. Malpass ve vystoupení na Stanfordově univerzitě ve středu také řekl, že v Evropě se zvyšuje pravděpodobnost recese, růst Číny prudce zpomaluje a výkon americké ekonomiky se v první polovině roku snížil. Tento vývoj bude mít podle něj vážné dopady na rozvojové země.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Světová banka kvůli zpomalení růstu v Číně zhoršila výhled růstu východní Asie

27.09.2022 Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

Slábnoucí inflace umožnila ruské centrální bance snížit úrok na 7,5 procenta

16.09.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 7,5 procenta. Své rozhodnutí zdůvodnila zejména slábnoucí inflací, za jejímž poklesem je série faktorů zavedených začátkem letošního roku. Další snižování sazeb už ale centrální banka nenaznačila.
C:\fakepath\forex-12092022.jpg

ČNB už sazby zřejmě nezvýší

12.09.2022 Dnešní inflační čísla z dílny Českého statistického úřadu příjemně překvapila. Meziroční růst cen se snížil z červencových 17,5 % na srpnových 17,2 %. Zásluhu hledejme především ve vyšší srovnávací základně, protože loni touto dobou už se začalo zdražovat, a také v poklesu cen benzínu. Ten však zpomalí růst cen jen na 2 měsíce a nejde na něm zakládat klesající trend.
img

Investoři se mohou dostat do pasti Fedu

16.08.2022 Přední americké indexy, DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 uzavřely v pondělí růstem. Současné chování investorů považujeme za nelogické, protože v zásadě neexistovaly žádné důvody pro nákup amerických akcií. Přesto by mohlo existovat několik scénářů vysvětlujících události, které se aktuálně odehrávají na akciovém trhu.
img

Slabá čínská ekonomická data vyvíjejí tlak na akcie těžařů ropy

15.08.2022 Akcie těžařů ropy se během pondělní seance propadly v reakci na slabší než očekávaná ekonomická data. Zveřejnění čínských dat o průmyslové produkci a maloobchodních tržbách má za následek odliv kapitálu z rizikových aktiv, kvůli obavám z dalšího ekonomického zpomalení. Zatímco analytici očekávali růst čínského maloobchodu meziročně o 5 %, dosaženo bylo pouze 2,7% meziročního růstu. K negativnímu sentimentu na trhu přispělo i zveřejnění nižších než očekávaných výsledků čínské průmyslové produkce (3,8 % YoY vs očekávání 4,5 % YoY). Dle analytiků Goldman Sachs se obnova ekonomiky od dubnového a květnového čínského lockdownu zastavila a v červenci dokonce mírně obrátila.
img

Zlato se rozhodlo

20.07.2022 Stagflace, recese nebo měkké přistání? Co čeká americkou a globální ekonomiku v blízké budoucnosti? Pouze zodpovězením této otázky můžeme zjistit osud zlata. I když se na trzích stále častěji mluví o tom, že drahý kov ztratil své funkce bezpečného přístavu a nástroje pro zajištění inflace, dynamika aktiva nemůže záviset na jediném faktoru.
img

Ranní shrnutí (14.07.2022)

14.07.2022 Americké indexy dokázaly umazat většinu ztrát po CPI, ale přesto skončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,45 %, Dow Jones klesl o 0,67 % a Nasdaq klesl o 0,15 %. Russell 2000 se posunul o 0,12 % níže.
img

Forex: Prezident Zeman naznačuje, že chce “holubičí” bankovní radu

04.07.2022 Výroky prezidenta Zemana pro korunu nevěstí nic úplně dobrého. V rozhovoru pro CNN Prima news naznačil, že vybíral nové kandidáty ke guvernérovi Michlovi tak, aby se jednalo převážně o holubice. „Mluvil jsem s novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k nějakému razantnímu navyšování úrokových sazeb,“ uvedl prezident. S vyššími domácími i zahraničními inflačními tlaky, rostoucími inflačními očekáváními a zejména s růstem úrokových sazeb v okolních evropských zemích je přitom vysoce pravděpodobné, že nová prognóza a většina interních analýz ČNB bude volat po dalším růstu úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Zeman chce holubičí bankovní radu ČNB

04.07.2022 Výroky prezidenta Zemana pro korunu nevěstí nic úplně dobrého. V rozhovoru pro CNN Prima news naznačil, že vybíral nové kandidáty ke guvernérovi Michlovi tak, aby se jednalo převážně o holubice. „Mluvil jsem s novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k nějakému razantnímu navyšování úrokových sazeb,“ uvedl prezident. S vyššími domácími i zahraničními inflačními tlaky, rostoucími inflačními očekáváními a zejména s růstem úrokových sazeb v okolních evropských zemích je přitom vysoce pravděpodobné, že nová prognóza a většina interních analýz ČNB bude volat po dalším růstu úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

AUDUSD je stabilní před zítřejším rozhodnutí o sazbách RBA

02.05.2022 V úterý ráno v 6:30 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách australské centrální banky RBA. Konsenzus hovoří o růstu sazeb o 15 bazických bodů (nebo na 0,25 %). Pokud se tento scénář vyplní, bude se jednat o první růst sazeb za poslední více než dekádu.
img

BREAKING: Bitcoin sa dostal pod kľúčovú podporu 45 000 $

06.04.2022 Bitcoin klesol pod kľúčovú podporu 45 000 dolárov, pričom pokles zaznamenali aj iné kryptomeny, vďaka nedávnym jastrabím komentárom členov Fedu. Dnes o 20:00 budú zverejnené FOMC minutes, ktoré taktiež môžu zvýšiť volatilitu na trhu kryptomien. Napriek negatívnemu sentimentu stojí za zmienku, že údaje o reťazci naznačujú, že býci ešte nezložili zbrane. Podľa údajov z Glassnode, kryptoburzy zaznamenali v posledných mesiacoch prudký odlev kryptomien, čo poukazuje na to, že prebiehala „historicky silná akumulácia“.
C:\fakepath\trader-23032022-30-zm.jpeg

Forex: Dolar posiluje vůči euru, USA a Evropa chystají další sankce proti Rusku

23.03.2022 Dolar dnes posiluje vůči euru. Americký prezident Joe Biden se chystá během své cesty do Evropy oznámit spolu s dalšími evropskými představiteli nové sankce proti Rusku. Někteří analytici se domnívají, že mohou mít dopad i na evropskou ekonomiku. K růstu americké měny přispívá i to, že šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell naznačil přísnější přístup Fedu, bude-li to třeba k udržení cenové stability.
img

Bitcoin se před zasedáním Fedu akumuluje a je velmi volatilní

17.03.2022 Během posledních tří týdnů došlo před zasedáním Fedu k výraznému přerozdělení investičních objemů. Kryptoměnový a zejména bitcoinový trh během tohoto období ztratily část investičního kapitálu. Pouze 24,53 % investorů drží BTC alespoň šest měsíců, což je rekordně málo. Odliv kapitálu z kryptoměnových fondů během minulého týdne navíc činil 110 mil. USD.
img

Odliv kapitálu z Evropy podpoří dolar před zasedáním FOMC; Přehled USD, EUR, GBP

14.03.2022 Jak vyplývá ze zprávy CFTC, dvouměsíční pokles dolaru se možná chýlí ke konci – týdenní změnu -7 mil. lze považovat za bezvýznamnou. Trend je stále klesající, takže to zatím nevypadá, že by dolar nabíral na síle, zejména vzhledem k rychle rostoucí dlouhé pozici na zlatě, která za týden přidala +6,156 mld. a dosáhla 56,270 mld. EUR. Jedná se o maximální býčí míru od začátku roku 2021 – převaha je více než výrazná.
img

Tématické reporty: ČNB intervenuje na devizovém trhu

04.03.2022 Česká národní banka dnes vstoupila na devizový trh, aby zabránila oslabování české koruny. Ta za posledních čtrnáct dní vlivem rusko-ukrajinského konfliktu proti euru ztratila zhruba šest procent. Lze nalézt dva důvody pro toto rozhodnutí. Jedním je stabilizace korunového trhu, který je pod tlakem odlivu kapitálu v důsledku globálního nárůstu rizika. Druhým důvodem jsou další silné inflační tlaky, které oslabující koruna spolu s rostoucími cenami energetických komodit vytváří. Intervenční hladinu ČNB nezveřejnila a ani to od ní neočekáváme. Hlavním nástrojem měnové politiky zůstávají úrokové sazby. Vlivem aktuálního vývoje je rizikem, že tuzemské sazby překročí hranici 5 % a jejich snižování se odsune až do příštího roku.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici: ČNB nenechá oslabit českou měnu pod 26,00 Kč za euro

04.03.2022 Česká národní banka zřejmě nenechá oslabit českou měnu pod 26,00 Kč za euro, uvedli analytici oslovení ČTK. ČNB začala dnes intervenovat na forexovém trhu proti oslabování koruny. Česká měna zareagovala posílením, po 14:30 se obchodovala za 25,72 Kč za euro.
img

Forex: ČNB intervenuje na devizovém trhu

04.03.2022 Česká národní banka na svých internetových stránkách zveřejnila informaci, že se rozhodla vstoupit na devizový trh a intervenovat proti oslabující koruně. Tuto možnost přitom připouštěla mnohokrát v minulosti, když uváděla, že provádí svou měnovou politiku v rámci režimu řízeného plovoucího kurzu. To jinými slovy znamená, že při náhlých výkyvech kurzu koruny je připravena jeho vývoj regulovat. Za posledních čtrnáct dní přitom tuzemská měna vůči euru ztratila přibližně 6 procent své hodnoty vůči euru.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Budoucnost ruské ekonomiky pod vlivem sankcí

01.03.2022 Novinářka Statista Katharina Buchholzová nedávno shromáždila údaje o tom, kde je uloženo zlato ruské centrální banky. Zdá se, že v současné době jde o klíčové téma, protože vlády celého světa uvalují na Rusko sankce. K 30. červnu 2021 byla Čína jediným největším zahraničním držitelem rezerv ruské centrální banky s 13,8 % celkových ruských rezerv. Uvádí se, že jde o kombinaci zlata a cizí měny a zhruba stejný podíl aktiv držených v čínské měně jüan.
img

Forex: Rusko směřuje do ekonomické izolace, rubl strmě padá

01.03.2022 Pozornost finančních trhů bude nadále upřena směrem k Ukrajině. Západ v průběhu uplynulých několika dní výrazně zpřísnil sankce vůči Rusku, které povedou k jeho ekonomické izolaci. Schváleno bylo odstřižení části ruských bank od systému SWIFT a zmrazeny byly také veškeré devizové rezervy ruské centrální banky u zahraničních institucí. Ta včera výrazně zvýšila úrokové sazby a došlo také k regulaci odlivu kapitálu ze země.
img

Forex: Ruská ekonomika míří do izolace

28.02.2022 Finanční trhy dnes silně reagovaly na další, tentokrát poměrně významné, zpřísnění sankcí vůči Rusku, ke kterému přistoupil Západ v průběhu uplynulého víkendu. Ty směřují k téměř úplné ekonomické izolaci Ruska od zbytku světa. Shodu nakonec Západ nalezl i v dosud nejspornějším bodu, čímž je odpojení od mezinárodního platebního systému SWIFT. To by se prozatím mělo týkat pouze vybraných bank, jejichž seznam není dosud znám.
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
img

Rusku se pád rublu zatím mírnit nedaří, a to ani po zavedení drakonických opatření typu znárodnění devizových příjmů firem. Základní úroková sazba v zemi stoupá na 20 procent

28.02.2022 Ruská centrální banka se dnes masivními intervencemi, ale i znárodněním devizových příjmů snaží mírnit dopad víkendových sankcí Západu. Rubl se po otevření trhů vůči dolaru propadal zhruba o 30 procent, posléze však svůj propad zmírnil na zhruba 25 procent, aby opět začal padat o nějakých 30 procent. Devizoví obchodníci se snaží započítat dopad masivních intervencí ruské centrální banky za obranu rublu.
img

Ve Vladivostoku rubl padá vůči dolaru o 50 %, může stáhnout i čínský jüan. Rusko cizincům zakazuje prodávat akcie ruských firem – aneb „Chceme dolary, ruské akcie si nechte“

28.02.2022 Část Ruska už se začíná naplno potýkat se sankcemi Západu. Ve Vladivostoku na samém východu Ruska jedna z tamních bank prodává americké dolary dokonce za 250 rublů za kus (viz printscreen níže). V pátek přitom kurs uzavíral na úrovni zhruba 83 rublů za dolar. V průměru banky ve Vladivostoku žádají za dolar zhruba 120 rublů. I to však ukazuje na možné dnešní oslabení rublu vůči dolaru o 50 procent. Obchodování na tomto měnovém páru na devizových trzích ještě dnes nezačalo, započne až s ranním otevřením burz v Evropě.
img

Obchodní plán pro páry EUR/USD a GBP/USD na 25. února 2022 pro začátečníky

25.02.2022 Za hlavní téma je pokládána Ukrajina a s ní související informace a zpravodajství. Kvůli geopolitickým rizikům se na finančních trzích objevily silné spekulace.
img

Forex: Zasedání ČNB vytváří prostor k posílení

31.01.2022 Riziková aktiva mají za sebou náročný týden. Tisková konference Fedu se nesla v jestřábím tónu a finanční trh se začal obávat agresivnějšího růstu úrokových sazeb, než dosud předpokládaných +25bb v každém čtvrtletí. Olej do ohně později přilil šéf Fedu v Atlantě Bostic, když zmínil možnost zvyšování sazeb na každém dalším zasedání a nevyloučil ani netradiční zvýšení o 50bb. Investoři vzápětí přehodnotili očekávání a pro letošek již počítají s pěti namísto čtyřmi „hiky“.
img

Zlato reaguje na fakta

26.01.2022 Jestliže v roce 2021 bylo zlato problémovým dítětem a poprvé od roku 2015 uzavřelo rok v červené zóně, pak je v roce 2022 drahý kov připraven proměnit se ve hvězdu. Od začátku listopadu kotace XAUUSD vzrostly o 4 % a "býci" hodlají pokračovat ve stejném duchu na pozadí rostoucí poptávky po bezpečných aktivech v podmínkách zvýšené volatility na finančních trzích. Ale na konci roku 2021 mnozí předpovídali zlatu téměř "smrt". Jak se však často stává, očekávání smrti se ukázalo být horší než smrt samotná.
img

Zlato má eso v rukávu

20.01.2022 Zlato je jako vytrvalý cínový vojáček – důstojně snáší všechny těžkosti, které na něj dopadly. V roce 2021 ztratil drahý kov přibližně 4 % své hodnoty a poprvé za poslední tři roky se uzavřel v červeném pásmu, ale je třeba si uvědomit, že protivítr byl tak silný, že kotace XAUUSD měly klesnout mnohem hlouběji. Na začátku roku 2022 zlato čelilo skokovému nárůstu výnosů amerických státních dluhopisů, ale stále se drží nad 1 800 USD za unci.
img

Forex: Koruna vyčerpala impulzy k posilovací jízdě

17.01.2022 Koruna minulý týden odevzdala část zisků vůči euru, které během své posilovací jízdy od začátku roku nabila. Týden zakončila na EUR/CZK 24,50 a od pondělí tím oslabila o necelé půl procento. Vedlo se jí hůře než ostatním měnám regionu – polský zlotý oproti euru zhruba stagnoval a maďarský forint si připsal 0,3 %. Během dneška koruna zatím osciluje okolo 24,45.
img

Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?

11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
img

Forex: Evropská spotřebitelská důvěra výrazně klesá

21.12.2021 Důvěru spotřebitelů nahlodávají obavy týkající se rychlého šíření nové varianty omikron a rychle rostoucích cen. Ukazatel německé spotřebitelské důvěry od společnosti GfK zaznamenal oproti očekávání výraznější pokles. Snížil se z -1,8 na -6,8 bodů, zatímco analytici očekávali v průměru -2,7. Podobně dopadl i celoevropský index od Evropské komise.
img

Ranní okénko - Německá spotřebitelská důvěra se snižuje

26.11.2021 Dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný a patrně nejzajímavější tak bude sledovat epidemický vývoj v Česku i v blízkém okolí. Po včerejším vyhlášení nouzového stavu a nové várky nadále relativně umírněných restrikcí dorazil čtvrteční údaj o počtu nově nakažených, který opět překonal dosavadní rekord. Na trhu je znatelná významná nervozita ohledně možnosti tvrdšího lockdownu v zemích střední Evropy, byť tuto eventualitu česká vláda dosud nepřipouští. Pokud by ji epidemické statistiky ovšem přinutily tento pohled přehodnotit, lze očekávat další odliv kapitálu do bezpečnějších regionů.
img

Běžný účet platební bilance ukázal lepší výsledek

15.11.2021 Běžný účet platební bilance ČR v září dosáhl deficitu 10 mld. CZK, tedy zhruba polovinu, než jsme my i finanční trhy předpokládali. Deficit byl ovlivněn především pasivem důchodové bilance. Naopak bilance zboží a služeb v metodice platební bilance vykázala přebytek 3,4 mld. CZK. Ve formě dividend do zahraničí odteklo 14,8 mld. CZK, což není nijak závratná částka. Na kapitálovém účtu kromě příjmů z rozpočtu EU (3,4 mld. CZK) v září přistály i prostředky z národního plánu obnovy určeného na pomoc ekonomikám zasaženým pandemií Covid-19, a to ve výši 23,2 mld. CZK.
img

Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat

09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Studie: Přímé investice z Číny do EU a Británie loni klesly téměř o polovinu

16.06.2021 Objem přímých investic z Číny do Evropské unie a Británie se v loňském roce propadl o 45 procent na 6,5 miliardy eur (zhruba 165 miliard Kč), a dostal se tak na nejnižší úroveň za deset let. Uvádí to německý institut pro čínská studia MERICS a newyorská výzkumná společnost Rhodium Group, na jejichž společnou práci dnes upozornila agentura DPA.
img

Naděje pro dluhopisy?

13.04.2021 Růst úrokových sazeb, které stlačují ceny bezpečných dluhopisů, je téma, které hýbe kapitálovým trhem. Samotná kategorie státních dluhopisů může do budoucna nabídnout, v závislosti na regionu, výrazně odlišný vývoj. Když budeme brát v potaz dvě největší ekonomiky, tak lze očekávat, že čínské státní dluhopisy mohou výkonnostně předstihnout dluhopisy z USA. „Čínská ekonomika může postupně ztrácet na dynamice růstu oproti obecnému očekávání, zatímco USA svůj ekonomický výhled stále navyšují. Tomuto vývoji se tak přizpůsobují i měnové politiky. Případné zvedání úrokových sazeb by nadále snižovalo cenu dluhopisů. Stabilizace úrokové politiky by v případě Číny mohla dluhopisy udržet na uzdě,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Zlepšování běžného účtu platební bilance zpomaluje

16.03.2021 Odhad vývoje finančních toků mezi Českem a zahraničím ukázal na počátku roku přebytek na běžném účtu ve výši 28,7 miliard Kč. Ve srovnání s očekáváním trhu lehce nad 31 miliard je to nepatrně méně. My jsme odhadovali přebytek nad 40 miliardami, ale již dříve zveřejněný slabší výsledek obchodní bilance za leden indikoval riziko menšího přebytku i pro běžný účet platební bilance.
C:\fakepath\koruna-08032021.jpg

EUR/CZK: Oslabila už koruna dostatečně?

08.03.2021 Jak jsem zmiňoval ve forexovém výhledu na rok 2021, velkou roli hrají v letošním roce výnosy amerických vládních dluhopisů. Jejich růst nyní ovlivňuje snad téměř všechna obchodovatelná aktiva od zlata, přes měnové páry, akcie až samozřejmě po samotné dluhopisy. A ani měnový pár EUR/CZK, který zdánlivě s dolarem a jeho úrokovými sazbami nemá nic společného, nebyl této vlny ušetřen.
img

Forex: Korunu budou i nadále podporovat vysoká tržní očekávání

18.02.2021 Finanční trhy korigují předchozí optimistický růst napříč všemi aktivy. Odliv kapitálu do dolaru však oslabuje euro i celý region. Vyšší korunové sazby, jestřábí rétorika ČNB a odolné inflační tlaky však budou i nadále podporovat korunu k silnějším úrovním. Dnešní kalendář nabídne jen druhořadé statistiky. O stavu tuzemského průmyslu na začátku letošního roku by mohl napovědět výsledek polské průmyslové produkce. V USA bude sledován vývoj na trhu nemovitostí. ECB zveřejní záznam ze svého posledního jednání a spotřebitelská důvěra v eurozóně ukáže mírný pokles.
img

Přebytek běžného účtu platební bilance na rekordu

15.02.2021 Běžný účet platební bilance ČR v posledním měsíci loňského roku sklouzl do deficitu 3,9 mld Kč, což bylo prakticky v souladu s naším očekáváním a necelých 7 miliard Kč pod odhady trhu. S ohledem na již dříve zveřejněný vysoký přebytek zahraničního obchodu jde o slabší výsledek, za kterým stojí vyšší výplaty dividend, které se snažily dohánět, co zameškaly v předchozích měsících. Deficit bilance důchodů dosáhl v prosinci 35,6 mld Kč, což je meziroční nárůst o necelých 18,6 miliard. Samotný odliv dividend tvořil 33,2 mld Kč. Ovšem přebytek obchodní bilance činill ve stejném období téměř 27 miliard Kč, což je meziroční zlepšení o více než 30 miliard. V souhrnu tak lze prosincový deficit běžného účtu necelých 4 miliard Kč označit jako velmi mírný, když jeho meziroční zlepšení činí necelých 9 miliard Kč.
img

Rozvíjející se trhy začínají lákat investory

02.02.2021 Jen za první tři týdny v roce 2021 rozvíjející se trhy dokázaly přilákat zahraniční kapitál o velikosti 17 miliard dolarů. Postupně tak pokračuje přesun peněz, na který jsme několikrát upozorňovali a investoři tím odstartovali “hon za výnosy”. Důvodem je postupný pokles rizik na trzích a v ekonomice, který podporuje blížící se konec chřipkové sezony a postupná vakcinace světové populace. Očekávání jsou v tuto chvíli z dlouhodobého hlediska velmi pozitivní.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
img

Čo bolo, čo bude ... na finančných trhoch

23.11.2020 V posledných týždňoch zaplavila finančné trhy vlna pozitívnych správ (najmä však o predbežných výsledkoch niektorých z testovaných vakcín). To viedlo k zmene sentimentu na trhoch, pričom investori na základe toho boli ochotní viac riskovať, čo sa preukázalo aj na náraste akciových trhov. V priebehu posledného mesiaca sa najviac darilo práve tým aktívam, ktoré boli najhoršie zasiahnuté pandémiou koronavírusu a dosiahli najvýraznejší pokles. Medzi tieto aktíva patria napríklad akcie ropných, či leteckých spoločností a akcie bánk.
img

Platební bilanci pomáhá nízký odliv dividend

14.10.2020 Běžný účet tuzemské platební bilance v srpnu dosáhl přebytku ve výši 16,4 mld. Kč. Analytici v průměru čekali deficit 5 miliard. My jsme odhadovali přebytek 3 miliardy Kč. Výsledek tak opět výrazně předčil odhady. Za vysokým přebytkem na běžném účtu opět stojí nízký odliv dividend ve výši 4,9 mld. Kč. Celá bilance prvotních důchodů se tak nachází v mírném deficitu -3,2 mld Kč, zatímco před rokem činil její deficit více než 38 miliard korun. Přebytek zahraničního obchodu se zbožím a službami se přitom meziročně prakticky nezměnil, když v srpnu dosáhl 24,7 mld Kč. Na kapitálovém účtu činila bilance příjmů z rozpočtu EU 0,4 mld. Kč.
img

⏫ USDTRY vyrostl na historické maximum!

29.09.2020 Turecká lira je pod tlakem už dlouhou dobu. Měnová expanze zaměřená na obnovení růstu ekonomiky se nezdařila a odliv kapitálu vedl k vyplenění oficiálních rezerv. Aby centrální banka zabránila nejhoršímu, tak zvedla v minulém týdnu hlavní úrokovou sazbu o 2 %. Důsledkem však byla pouze pauza v oslabování liry a měnový pár USDTRY opět navyšuje historická maxima.
img

Běžný účet platební bilance ČR opět pozitivně překvapil

14.09.2020 Běžný účet tuzemské platební bilance v červenci dosáhl přebytku ve výši 20,6 mld. Kč. To zcela přebilo všechny odhady trhu. Analytici včetně nás v průměru čekali jednociferný deficit. Za dobrým výsledkem stojí z části výraznější přebytek v zahraničním obchodě ve výši 30 mld. Kč, nicméně tady bylo překvapení relativně malé. Zahraniční obchod má navíc po slabém období mezi březnem až květnem co dohánět. Za vysokým přebytkem na běžném účtu za červenec stojí především velmi malý odhad odlivu dividend ve výši 6,1 mld Kč, zatímco před rokem ve stejném období činil více než 40 mld Kč.
img

Běžný účet se vrátil do přebytku, odliv dividend zůstává nízký

14.07.2020 Běžný účet platební bilance ČR v květnu vyrostl do přebytku 4,2 mld Kč po předchozím deficitu 9,2 mld Kč. V průměru se se čekal deficit kolem 4 miliard Kč. Meziročně se jedná o zhoršení o téměř 22 miliard Kč. Za tím stojí propad zahraničního obchodu, přičemž ještě většímu deficitu brání snížený odliv dividend.
img

Běžný účet platební bilance v deficitu, větší odliv kapitálu se nekonal

15.06.2020 Běžný účet platební bilance ČR v dubnu sklouzl do deficitu 9,2 mld Kč. To znamená výrazné meziroční zhoršení o 32 miliard Kč. Na druhou stranu s ohledem na již dříve zveřejněný deficit obchodní bilance se čekal ještě horší výsledek. Medián trhu činil 21 miliard a my jsme čekali deficit kolem 37 miliard. O velké nejistotě měsíčních odhadů platební bilance tentokrát napovídá velká revize předchozího údaje za březen. Ten byl vylepšen z deficitu 0,5 mld Kč do přebytku 22,5 mld Kč. Jinými slovy měsíční data o platební bilanci není radno přeceňovat.
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
img

Běžný účet v prvních dvou měsících roku korunu podporoval

14.04.2020 Běžný účet únorové platební bilance skončil v přebytku 29,9 mld. CZK a výrazně tak překonal očekávání trhu ve výši 20 mld. CZK i náš nejoptimističtější odhad mezi analytiky ve výši 22,8 mld. CZK. Ve srovnání s loňským únorem byl přebytek meziročně vyšší o téměř 12 mld. CZK. Za první dva měsíce letošního roku činilo aktivum 48,4 mld., CZK, meziročně bylo vyšší o 1,1 mld. Přebytek na běžném účtu vysvětluje sílu měny v prvních dvou měsících letošního roku. Pro současný vývoj je ale irelevantní.
Související klíčová slova: Akcie PacWest Bancorp | Zvyšování sazeb ČNB | Marcos Caramuru | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Finanční ústav | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Údaje z USA | Globální hrozby | Vývoj | Obchodní platformy | Optimistický sentiment | Rychlé zisky | TD Securities | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | US2000 | Globální růst | Devizové obchodování | Podíl bitcoinů | Jana Steckerová | Šíření viru | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Maxim Rešetnikov | Bundesbank | David Malpass | Výkyvy | Hlavní úrokové sazby | Mark Tinker | Dnešní obchodování | XOM | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Take Profit | PEPP | Obchodní deficit | Zpráva z akciového trhu | Finanční aktiva | Očekávání | Standard Bank | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Russell 2000 (US2000) | Devalvace peněz | Varianta omikron | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | JAR | Volatilní | Swiss Life | Chile | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Spuštění ETF | EURJPY | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Okénko trhu | Pro investory | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Globální dluhopisové trhy | Švédské koruny | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Finanční stabilita | Lednová inflace | Oslabování měny | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Vývoj spreadu | Ifo | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Chování | Náklady na financování | NYSE | Intervence | Kryptoburzy | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Experti | Měnový pár GBP/USD | Produkce energie | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Největší ETF | Zavedení embarga | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Ceny ropy a zemního plynu | EUR/USD | TRIM Live | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Český průmysl | Růst akciových indexů | Cena bitcoinu | Výroky prezidenta | Price Action | Akcie společnosti | Benchmark | Rostoucí výnosy | Ruský ministr hospodářství | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Cenné papíry | Americký akciový trh | Výnos | Nová prognóza ČNB | Russell 2000 | Měnový pár USD/JPY | Kurzy koruny | Akcie těžařů | Asijské akcie | Delta | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Investiční strategie | Import | Série ztrát | Exchange | Forexový trh | Kontrakty | Slábnutí koruny | Jeden dolar | Měnové krize | Politico | Index spekulativního sentimentu | AUDUSD | Praxe | Finanční války | AI | Platební neschopnosti | Vývoj české obchodní bilance | JPY | Propad rublu | Odhad HDP | Výpadky proudu | Kurz zlotý | Posilování dolaru | Projekce | Znehodnocení | Výrobní sektor | FTX | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Demo obchodování | Shanghai Composite Index | Fitch Solutions | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Prognóza | FTSE 100 | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | CashFlow | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | BlueBay | Barel ropy | Americký Fed | Goldmani | Ropa WTI | Nejoblíbenější ETF | Obchodní transakce | Simon Peters | Lockheed Martin | Volby v Řecku | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Oslabení jüanu | Bankovní domy | Brexit | ZEW index | NFP report | Dolar dnes | Kapitál | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Záchranný fond | Americký prezident Joe Biden | Fondy obchodované na burze | Cestování | Reálné ekonomiky | USD | Kč/USD | Otřesy na finančních trzích | Bond | Broker | Technická analýza | Cash flow | Proražení | Vakcinace | Posílení koruny | Prodávat akcie | Export | Banka Goldman Sachs | Na burze | Trh s nemovitostmi | Macquarie | Inflačně mzdová spirála | Jestřábí komentáře | Investiční analytik | Maďarsko | Šok | Depreciace | Index ISM ve službách | Ceny BTC | Riziková averze | Měnové války | Grayscale Bitcoin | Ekonomická aktivita | Spekulovat | Regulace | GBP/CHF | LMT | Bezpečná měna | Swapy | Měnový fond | Balíček na podporu ekonomiky | Cenné kovy | WIG20 | Pověst | Ruský prezident | Silný růst | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | Roční růst | Úroková sazba | Rostoucí ceny energií | P.A. | Patria Online | Chilské peso | Kapitálový trh | Dovoz | Nasdaq Composite | Unie | Next Finance | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Zasedání FOMC | Sentiment na akciových trzích | Caterpillar | Čínské úřady | Rekordní maxima | Krátká pozice | Pro tradery | Válka na Ukrajině | Zemní plyn v USA | 1 milion | Stratégové | Fincentrum | Výrobní ceny | Anwar Ibrahim | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Investing.com | Kurz jüanu | Vybírání zisků | Akciové indexy | Americký prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Myšlení | Poptávka centrálních bank | Euforie | Makrodata | Christine Lagardeová | WGC | Investoři | Portfolio | Sója | Nejistoty | Západní sankce | Fidelity | Objem přímých investic | Negativní sentiment | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Globální ekonomiky | Šéf SB | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Prezident ECB | Média | Inflační čísla | Bitcoin ETF | Finanční instituce | Index PPI | Grayscale | Nárůst ceny | Jádrový index | Britský premiér | Zisk | Bez rizika | Peso | Prezident | Přijetí ETF | Rekordní minima | CAC 40 | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Carry trading | Bank of England | World Gold Council | Airbnb | Scope | Evropské akcie | Zveřejnění zprávy | Britské akcie | Program nákupu aktiv | WSJ | CDC | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Pesimismus | Co bude dál? | Bohatí | Finanční pomoc | Úvěrové krize | Investiční | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Moderna | Americké centrální banky | Kč/EUR | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Analýzy | Komodita | Fiskální rok | Zdravotní péče | Hlavní úroková sazba | Poradenská společnost | US500 | Invesco | Morningstar | Latinskoamerické měny | Jednotná evropská měna | Německý DAX | Patria | TRY | Analytik Purple Trading | Obchodní plán | Data z ekonomiky | Short selling | Úrok | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Spike | Ekonomické dopady | Evropské ekonomiky | Zpráva | P/E | Prémie | Rozpočtová politika | Oslabování dolaru | Agentura Reuters | Recese ve Spojených státech | Česká měna | Prodej | Althea Spinozzi | Spotřebitelský sentiment | Platební neschopnost | Znárodnění | Bohatý | Země G20 | Zasedání Fedu | First Republic Bank | Ruské společnosti | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index volatility | Konflikty | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | S&P | Nová prognóza | Indická rupie (INR) | JPM.US | Rovnovážný kurz koruny | Obchodování | GBP | Vyšší ceny | S&P Global | Rekordní hodnoty | Management | Centrální banky | Vývoj akcií | Meta | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | XAU/USD | Zpomalení ekonomického růstu | Růst cen ropy | ZEW | Offshore jüan | Vysoký přebytek | Zprávy | Lukáš Lipovský | Akcie v Asii | xStation | Růst amerických výnosů | Zahraniční investoři | Dolary | Akciové burzy | EY Sun I | BREAKING | Evropské trhy | Averze k riziku | Ruský rubl | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Deflace | Přebytek obchodní bilance | Kristalina Georgievová | Hrubý domácí produkt | Moskevská burza | Ceny ropy | UBS | Turecká lira | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Covid | Ceny Bitcoinu | Další růst | Cena ropy brent | Broker Trust | Bydlení | Tržní úrokové sazby | Vyhlídky | NATO | Míra | Odchod z Evropské unie | Odhad inflace | Firmy | Vývoj akciového trhu | Tapering | Depozitní sazby | Čínské zboží | EURRUB | Medvědí divergence | Free float | Lula | Počet převzetí evropských firem čínským podniky | Statista | Nástroj | Luhanské lidové republiky | Hedgeové fondy | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Ekonomické oživení | Dnes ČNB | Fundamentální zprávy | Odhady trhu | Australský dolar | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Eurodolar | Zpřesněný odhad | Inflace v Rusku | Bank of America | Koruna | Komoditní měny | TIM | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | René Remšík | Kontraindikátor SSI | Retracement | Dění na akciových trzích | Finanční výsledky | Kupující | Včerejší obchodování | Kroky centrálních bank | Francie | Předpověď | Kurz dolaru | Akcie leteckých společností | Epidemické situace | S&P/ASX 200 | Propad | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Swapová výnosová křivka | Stimulační opatření | BHS | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Objem | Hlavní měny | HDP eurozóny | Údaje | Ruská vojska | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Exxon Mobil | Obchodní války | Společnost Nvidia | Cenový šok | Dovoz z USA | Western Alliance Bancorp | Deprese | Asie | Technologické společnosti | Očekávání analytiků | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Over-The-Counter | Nomura | Stablecoiny | Malajsie | Regulátor | Automobilky | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Televize CNBC | Poptávka po úvěrech | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Moving Average Convergence Divergence | Britské libry | Bilion | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Studie | Carry trade | Minimální rezervy bank | Northrop Grumman | Index S&P 500 | Graf | Deficit | Odliv dividend | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Ropa Brent | Dolar vůči japonskému jenu | Guvernéři centrálních bank | Forexové intervence | Přehled | USDRUB | Bankéř | Zvýšené riziko | Short | Distribuce | Pohyb kurzu | Lukáš Kovanda | Technické ukazatele | Aktuální hodnoty měny | EY | Přijetí | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Omezení pohybu | USD/PLN | OPEC | Argentinské peso | Ukrajina | Jednání FOMC | Slabý jüan | Devalvace | Index výrobních cen | Zveřejněná data | Obchodování s pákou | Americká centrální banka | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst zlata | Hospodářské oživení | Udržení inflace | Earnings | Sazby centrální banky | Institut Ifo | Rostoucí obavy | Trump | Makroekonomický vývoj | High | Směnárny | Vir | Finanční krize | Kurzový závazek | Chaikin | Obchodování v Asii | Ekonomická situace | Euro dnes | EY Sun | Turecká centrální banka | APAC | GBPUSD | Rusko dnes | Goolsbee z Fedu | Česká koruna | OECD | Christopher Dembik | Čínský akciový index | Stříbro | USDCAD | G10 | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Instituce | Turecko | Brokers | Přeprodané oblasti | Foreign Exchange | Bank of Japan | Oslabování čínské měny | Měnový trh | Western Alliance | Britská měna | Běžný účet | Býčí signál | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | USD/CNH | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Drahý kov | Spot | Czech Fund | Čínský statistický úřad | MetaTrader | Rozpočtový deficit | Vývoj měnového páru USD/JPY | Zvýšení úrokových sazeb | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Růst výnosů | Hospodářské dějiny | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Prudké oslabení | Komise pro cenné papíry a burzy | Offshore | Nová Čína | Trh s futures | Trh | Otočení trendu | Komise | University of Michigan | Pád rublu | Války na Ukrajině | Oslabování amerického dolaru | Čínská centrální banka (PBOC) | Forexové trhy | Klesající trend | Pozornost | Rubl | CNN Prima News | Důvěra spotřebitelů | Equal weight | Měnová autorita | Carry obchody | Příliv kapitálu | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Technologická ETF | Arbitráže | LIBOR | Americké dolary | Finanční společnosti | Největší ekonomika světa | Zveřejnění výsledků | Výběry | Ekonomický a strategický výzkum | Světová banka (SB) | Kanada | Ruský kapitálový trh | Globální recese | XOM.US | Indikátory sentimentu | Aukce | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Ostatní investice | Ruské úřady | Posílení dolaru | Stock | ANO | X-Trade | Kupní cena | Prognóza ČNB | Domácnosti | Oslabování hegemonie dolaru | Obchodní systém | Rating | Populární kryptoměny | Prezident Joe Biden | Miroslav Singer | Velké banky | Wells Fargo | Agentura S&P | SNB | Nejistota | Natixis | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Američtí investoři | Dluhopisy a zlato | Vládní dluhopisy | Data z USA | Členové Fedu | Forwardy | Shortování | Akcenta | Sell | Správci aktiv | Úrokové sazby v Číně | Long pozice | Světová banka | Kurz dolarů | Mexické peso | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Grayscale Investments | Index Nasdaq | Asijské indexy | Obchodování na forexovém trhu | Rizikovější aktiva | Haruhiko Kuroda | Představenstvo | Makroekonomika | Range | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Agentura AP | Dluhopisy | Trendové linie | MicroStrategy | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | CFTC | Tomáš Pfeiler | Riksbank | Makroekonomické zprávy | Invest | Centrální banka | Exxon | Devizové intervence | Zemní plyn | Deutsche Börse | Tržní sentiment | Německo | Index PMI | Ranní zpráva z akciového trhu | HNonline.sk | QE | Měnové otázky | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Krach | Donald Trump | Janis Varufakis | Jádrová inflace | Dluh Řecka | Burzovně obchodované fondy | Standard Chartered | C3.ai | Centrum | Walmart | Turecký premiér | Společnosti | Bank of China | CL | Budoucnost ruské ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | Dluhové krize | iShares Nasdaq | Kurz české měny | Pokles dolaru | Grafy | Forwardový kurz | ING | Inflace v ČR | Nedostatek potravin | Nárůst objemů | Vice | Směnný kurz | Fúze a akvizice | Úvěrové podmínky | Zahraniční investice | Aktivum | Společnost XTB | Česká republika | Bitcoin (BTC) | EUR/HUF | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Kov | Situace na Ukrajině | Dobré zprávy | Situace | Chevron | Důvěra v eurozóně | Bilance běžného účtu | Státní dluhopisy | Analytici | Index US500 | Americký dolar | Depozitní sazba | Kurz koruny | Vrcholy | Výrobní aktivita | Štěpán Hájek | Rolování | Palo Alto | Rekordní maximum | Huw Roberts | Předseda | Finanční trhy dnes | Přímé zahraniční investice | Equity | Viceprezident | Guvernér Fedu | Utahování měnové politiky | LTCM | Komodity ropa | Zpomalení globální ekonomiky | Ripple | VIX klesá | US100 | USDIDX | Tržby | CVX.US | Korunové sazby | Evropská unie | DPA | Stagnace | Příkaz | Ekonomiky | Finanční systém | Floating | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Prime | Riziko recese | Negativní dopad | Fiskální stimul | Apple | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Nákup akcií | CFD | Slabší euro | Vývoj spreadu výnosu | Ztráty zaměstnání | Kasino | Pokračování trendu | Finanční poradce | Index výdajů | FTSE | Financovat | Fond | Investiční rozhodnutí | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Kurz EUR/CZK | BRICS | Vysoké inflace | Ochlazení zahraniční poptávky | Americké vlády | Pandemie nemoci | Volný kapitál | Výroky prezidenta Zemana | ECB | Nový rekord | Ceny komodit | Úroky | Formace dvojitý vrchol | CVX | Eskalace | Cena | Investiční banky | Měny rozvíjejících se zemí | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Rezervy bank | DOT | Akcie ruských firem | Nastavení měnové politiky | Benchmarky | Guvernér japonské centrální banky | Americká centrální banka (Fed) | Přenos | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Merrill Lynch | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Euro STOXX | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Ruský trh | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Bancorp | Institucionální investoři | Ceny | Vyšší úroky | Kurzy | Prudký pokles | Oslabení kurzu | Moskva | Technologie | iShares NASDAQ | Dolarový index (USDIDX) | ČNB | Devizoví obchodníci | Ranní okénko | Hedge fondy | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Cena měny | Contango | Obchodování na zámořských trzích | Výběr zisků | Nižší zisk | Konsensus | Trading systém | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | JPM | Potenciální zisk | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Měnová politika | RBI | Začněte obchodovat | Poplatek | Guvernér | Platební bilance | Rabobank | Hodnota jüanu | Makro | Banka | Index ISM | Tržní očekávání | Americký dolar vůči japonskému jenu | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Odpor | Malajsijský premiér | Drahé kovy | Evropská centrální banka | Obchodník | Pád cen | Fitch | Portfolio manažer | Co je inflace? | Finanční prostředky | Close | Býčí trh | COVID-19 | Ekonomické vyhlídky | Inflace zpomaluje | Regulátoři | Krize v USA | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Rizika | Finance | ISM | Analytika | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Pivot | Kryptoměna | Pokles indexu | Dovoz z Číny | Momentum | Conference Board | Daně z příjmů | Ekonomické údaje | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Kurz USD/EUR | Zisky | Konec kurzového závazku | HICP | Rozpočtový schodek | Shanghai Composite | Analytik XTB | Globální trhy | BNP Paribas | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Globální ekonomika | Růst světové ekonomiky | TradingEconomics | Swap | Summit G20 | USD/TRY | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Scope Ratings | Obrovské ztráty | Inflační očekávání | Oslabení japonského jenu | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | NATGAS | Vyšší sazby | Ratingové agentury | HSBC | Indexy pohyb | Pullback | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Altcoin | Alokace | Obchodníci | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Hegemonie | F-35 | Růst cen | Pokles akcií | Saxo | Turecké liry | RSI | Zasedání Bank of England | Asset management | PacWest Bancorp | Repo sazby | Reporty | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Turecká ekonomika | Zasedání RBA | Cenový graf | Čína | Měnový index | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Americké banky | Obchodovat | USDJPY | Cizí měny | Long-Term Capital Management | Makroekonomické data | JPMorgan (JPM.US) | Úrokový diferenciál | Globální poptávka | Investiční poradenství | Povinné minimální rezervy bank | FRED | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké akciové trhy | GfK | S&P Global Market Intelligence | Vývoz plynu | Dividenda | Přijetí kryptoměny | MIFID | Reverzní formace | Parita | SSI | Meziroční inflace v ČR | DAX | Dluhová krize | Long Term Capital Management | Recesia | Čínské devizové rezervy | Výkyvy na finančních trzích | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Prezident Fedu | Katharina Buchholzová | XTB Štěpán Hájek | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Palo Alto Networks | WTI | Křiž smrti | ETF fondy | Bod | RBNZ | Investiční činnost | Kapitálové trhy | Asijský měnový fond | Pokladniční poukázky | Wells Fargo (WFC.US) | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Americké maloobchodní prodeje | HDP | ROCE | Měnové kurzy | Americká měna | EMU | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | Saúdská Arábie | GlassNode | Reakce koruny | Bankéři | Sázet | Deutsche Bank | Zahraniční firmy | Cena ropy | Inflace | Tržní aktuality | UBS Wealth Management | Pentagon | Analytik trhů | Drobní investoři | Marže | Jak je na tom bitcoin nyní? | Využití kapacit | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Reálné příjmy | Zlato a stříbro | Polygon | Tisková konference Fedu | Glassnode | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Kurz USD | Zprostředkovatelé | Lot | Konjukturální průzkum | Ropa | Optimismus | Ether | Omikron | Rezervy | Lira | Kalendář ekonomických událostí | Cedric Chehab | Statistiky | Peněžní zásoba | Nárůst bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | Výprodej | Světová ekonomika | Čínský index | Dluhopisové trhy | FX | Ben Bernanke | Indická rupie | RUB | Polská měna | Kurz | Market | Forexu | 256/2004 | Unicredit | EMA | LMT.US | Pokles výnosů | TASS | UST | Odliv zahraničního kapitálu | Dolar | Washington Post | Vývoj na akciovém trhu | Růst dolaru | BH Securities | Hodnoty měny | Euro | Fundamentální pozadí | ANZ | Francouzský CAC 40 | Agentura DPA | JP Morgan | Čínská měna | Spekulace na pokles | Risk | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Rozvíjející se trhy | AUD | Bank of New York Mellon | Bod zlomu | Obchod | Pevninská Čína | Výnosy státních dluhopisů | Japonský Nikkei | Trh se zlatem | Zpomalení růstu | Predikce | Fibo | Růst ekonomiky | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Kypr | Citigroup | Zahraniční kapitál | Ekonomové | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Nový Zéland | Etoro | EU | Long Term Capital Management (LTCM) | Miliardy | Ministerstvo financí | Maďarský forint (HUF) | Bollingerova pásma | Odklon od Ruska | Spojené státy | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Vlastní kapitál | Kurz domácí měny | Podpora ekonomiky | Nástroje měnové politiky | Společnost Rhodium | Hlavní trend | Vývoz | Komerční banka | Světové finanční krize | Finanční tituly | Recese | BTCUSD | Sterling | Výrobní inflace | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | Cena Polkadot | BIS | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | CZK/EUR | Silicon Valley | NZDUSD | Agentura Interfax | xStation 5 | Vývoj meziroční inflace v ČR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Kyjev | Stavební povolení | Silný americký dolar | Pandemie | Investice z Číny | Inflace v Německu | Izraelské akcie | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Ustálení ceny | Růstový trend | Ekonomický výzkum | František Táborský | Snížení úroků | Long Term | Obchodní příkaz | Objem přímých investic z Číny | Frank | Odliv peněz | Kurz eura | Dnešní zpráva | Swapová křivka | MSCI index | Nikkei225 | Ekonomický poradce | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Grayscale Bitcoin Trust | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Míra inflace v Rusku | Přebytek bilance | Japonský jen | Index důvěry | FOMC minutes | Základní sazby | Íránská měna | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | NEST | Virtuální mince | Prezident Donald Trump | USDCHF | Rostoucí inflace | OSN | Panika | Henry Hub | Blockchain | Kanadský dolar | Sell Stop | Slábnutí rublu | Předpovědi | Bondy | Konflikt na Ukrajině | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Likvidita dolaru | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Přímé investice z Číny do EU | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Závislost na americkém dolaru | Oslabení | Míra inflace | Fyzické zlato | Platforma | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Ekonomický výhled | Důsledky epidemie | Nařízení | Americká cla | Míra nejistoty | SWIFT | Zvýšené napětí | Poskytování úvěrů | Schodek | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Pimco | Odborníci | Mizuho | ASX 200 | Odkup akcií | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bolest | Východní Asie | Makroekonomické strategie | Rhodium | Slábnutí čínské měny | Linie odporu | Marže společností | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovnictví | USD index | Americké dluhopisy | Specifický typ tradingu | Break-Even | Nižší kurz | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | České dluhopisy | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Nasdaq-100 (US100) | Varování | Obchodní bilance | Úsilí | Bankovní unie | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Spojení | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Futures na VIX | Zasedání České národní banky | Investiční doporučení | Aktiva | Pokles inflace | Klid | SXXP | 19b-4 | Zasedání centrální banky | MXN | Indexy na Wall Street | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | US akcie | Business | GBPJPY | Evropští investoři | Nastavení sazeb | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | WFC | Základní úrok | Pokles cen | LPR | Investments | Americká centrální banka FED | Čínská centrální banka | SP500 | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Bezpečnost | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | | Pochybnosti | Danske Bank | Tržní kapitalizace kryptoměn | Riziková aktiva | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Ruleta | Majetek | ISM ve službách | Sky News | Purple Trading | WFC.US | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Měnová unie | Breaking | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Politika | Koš | CoinShares | ToscaFund | Čínský jüan | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Komunikace | Druhá vlna | Rizika globální | Pravidla hry | Martin Gürtler | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | Typ tradingu | George Soros | Nálada | Quant | Geopolitická rizika | Indie | Nákup zlata | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Chevron (CVX.US) | Kurz íránské měny | SVB | Index volatility VIX | Lula da Silva | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Dobrá zpráva | SYRIZA | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | ESM | ZEN | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Quant Insight | Timur Barotov | Devizové restrikce | Nenaplněná očekávání | Deriváty | Ethereum | Vysoké ceny | Economist | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Polkadot | Bankovní krize | Zlaté ETF | Česká swapová křivka | ČNB dnes | Finanční trhy | Burza dnes | Zlaté rezervy | Cyrrus | Burze | PacWest | Expanze | X-Trade Brokers | Největší ekonomika | Mojmír Hampl | Prodejní signál | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | Fúze | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Revalvace | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Financial Times | Investor | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Kanadská centrální banka | New York | Saldo zahraničního obchodu | Analytik finančních trhů | Krize | Rizikový apetit | Zvýšení úroků | Riziko | Managed floating | Horizontální linie | Skotská ekonomika | Federal Funds Rate | Eso v rukávu | Fundamenty | Pasiva | Ekonomické zprávy | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Čas na nákup akcií | Situace na trzích | Silné ekonomické údaje | Zlotý | IBEX | Exotické měny | EURCHF | G20 | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Objednávky | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | NFT | Vratislav Zámiš | Newedge Strategy | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Absolute-return strategie | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Claudia Goldinová | Sazby | US30 | Brazilský real | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Interfax | Ekonomický kalendář | LTRO | MarketWatch | Index MSCI | EM Quest Capital | První odhad | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | OIL.WTI | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Transakce | Švýcarské banky | Volatility trhu | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Devizové rezervy Číny | Zaměstnanost | Slovensko | Hedgeový fond | Irsko | Dílčí indexy | Energie | Trade Brokers | Zpravodajství | Tradeři | AUDJPY | USDX | BTC/USD | Brazilský prezident | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Jasný signál | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | Oslabení eura | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Hodnota bitcoinu | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Výnosy | FTMO | Miliardy dolarů | Nákup amerických akcií | Obchodování na forexu | Finanční trh | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Růstové vyhlídky | Regionální měny | Překoupené oblasti | Poptávka po ropě | EFSF | Patria.cz | Ústup rizik | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Pravděpodobnost recese | EIA | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Další růst sazeb | Makroekonomické události | Zkušenost | Invaze ruských vojsk | Signál | Citigroup (C.US) | Írán | Zdražování | Afrika | EPS | Rotace | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Short squeeze | Ropy | Historie | C.US | Úspěšné obchodování | Timothy Ash | Burzovní rozcvička | Řízení rizik | Starwood Hotels & Resorts | Fond Long Term Capital Management | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Silný trend | Ekonomický dopad | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Důchody | Likvidní | I-Trader | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Zboží z Číny | Obchodované fondy | Zvýšení volatility | Swiss National Bank | Kurzotvorné zprávy | Čas na nákup | BlackRock | Vysoká volatilita | Odliv kapitálu na finančním účtu | Ukrajinská ekonomika | ASX | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | D1 | Ropný trh | Halving | Americké ministerstvo financí | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Ztráty | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Bankovní systém | Organizace | Obilí | Prodat dluhopisy | Gap | UNCTAD | Ruská měna | VIX | Stock Exchange | Růst | Rezervy držené v eurozóně | Put | Polská centrální banka | Příjmy | Zasedání bankovní rady | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | WU | Zajištění | Société Générale | Polkadot (DOT) | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomický rozvoj | BOSSA | Linie podpory | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Ruská vláda | Komoditní | Investiční tipy | MiFID II | Token | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Bohatství | Komodity | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Tuzemská měna | Valuace | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Odvětví | Dnešní zprávy | Očekávaný růst | Turecká krize | Návrat k normálu | Světové trhy | Otevření Wall Street | Obchodování na devizových trzích | Wall Street | Česká národní banka | Zveřejněné údaje | Index amerického dolaru | Snížit úrokové sazby | Kryptoměnový trh | Koronavirus | Trumpova cla | Regulační orgány | Capital Management | Riziko deflace | Podíl čínského jüanu | Šíření koronaviru | Oscilátor | Ministr obchodu | Poradenství | Diverzifikace | USD/CNY | Prohlášení | Opční trhy | Produkční ceny | Posílení rublu | Zisk na akcii | Ruská krize | Strategy Research | Obchodovat pro FTMO | Země eurozóny | Španělsko | Obchodování na burze | Produkce ropy | Ondřej Hartman | Hegemonie dolaru | Holubice | Bluebay Asset Management | Rezistence | Stimul | USD/INR | CFETS | Růst cen plynu v Evropě | Obnova ekonomiky | Nejistoty na finančních trzích | Čínské podniky | Bitcoinový trh | Graf EURUSD | Znehodnocování měn | Hedgové fondy | Grexit | Prudký pokles cen | Slábnoucí inflace | Kapitalizace akciového trhu | IMF | Analýza | Zlato ruské centrální banky | Rhodium Group | Americký trh nemovitostí | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Rovnovážný kurz | Posilování koruny | Bankrot FTX | Přebytek běžného účtu | Trendový indikátor | Pád měny | EURTRY | Letní obchodování | ČSOB | EURUSD | Instrumenty | Přebytky zahraničního obchodu | Analytička | Zlepšení | Aktuální kurz eur | Obchodní komora | Shanghai Stock Exchange | NFP | Počet převzetí evropských firem | Přímé investice | Trpělivost | Vyšší úrokové sazby | Světový finanční systém | Stav americké ekonomiky | Investovat | Trend odklonu od amerického dolaru | Sazby Fedu | Německá spotřebitelská důvěra | Silicon Valley Bank (SVB) | Směnné kurzy | Cena za barel ropy | Bankrot | EK | EUR/PLN | Cílové ceny | Expanzivní politika | Společnost Evergrande | Bloomberg | Nabídka | Luiz Inácio Lula da Silva | 21Shares | Financial | Bunds | Světové akciové burzy | Základní úroková sazba | Graf dne | DJIA | Maďarský forint | Světové rezervní měny | Důvěra investorů | České koruny | Politika centrální banky | Zvyšování úroků v USA | Snižování sazeb | David Vagenknecht | Australská měna | Oslabení měny | Dot-com | Schůzce FOMC | Bitcoin | Investice z Číny do EU | Americké měny | Kobalt | Index spotřebitelských cen | Obchodování s devizami | Simple Moving Average | Výnosové křivky | Futures | Inflace v eurozóně | Investiční výzkum | Obchody | Nemovitosti | Příležitosti na trzích | FXstreet.cz | Index Nikkei | Dluhopisoví investoři | XTB | Bankers Trust | Zrychlení růstu | EPFR Global | CHF | Akciový index | Odhad amerického HDP | Obchodování s českou korunou | Prezident Trump | DPH v Německu | Protiruské sankce | James Bullard | Euro k dolaru | Podpora | Index CPI | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | OpenAI | JDE | Tržní kapitalizace společnosti | Svíčkový graf | First Republic | Růst ruské ekonomiky | Hlavní ekonom | Globální akcie | MT4 | Velké americké banky | Volatility | Ruské akcie | ATH | Portfólia | Maloobchodní prodeje | Vývoj úrokových sazeb | Zpřísňováním měnové politiky | Polský zlotý | Očekávání trhu | Ekonomie | Statistické údaje | Růst cen plynu | Růst kryptoměn | Zhodnocení vloženého kapitálu | Zahájení invaze | eFXnews | Předpovědět vývoj ceny | Portugalsko | Ekonomické zpomalení | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Novozélandský dolar | Omezení pohybu kapitálu | Česká vláda | Nvidia | Taper | Makléřské společnosti | Mario Draghi | Obchodovaný měnový pár | Japonská centrální banka | ČR | MICEX | Cena amerického dolaru | Výprodejní tlak | Výprodej na Wall Street | Simple Moving Average (SMA) | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Nízká likvidita | Dow Jones (US30) | Akumulace | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Závislost | Globální likvidita | Marketingová komunikace | Situace v Rusku | Americké trhy | Eurozóna | Dceřiné společnosti | Důsledky koronaviru | Makroekonomický kalendář | Solana | EURGBP | FXstreet | Příliv zahraničního kapitálu | Forward | Indonésie | Vysoká poptávka | Analytik | Ruská centrální banka | Baker McKenzie | Podnikatelská aktivita | Trader | Hang Seng | Čínský akciový index Shanghai Composite | AAA | Swiss Life Select | Doporučení | Newedge | Pozornost trhu | FinWeb | Ruský ministr | De-dolarizace | Tým FXstreet.cz | Charkov | Václav Pech | Nárůst nakažených koronavirem | Dnešní posílení | Novinářka Statista | Statistický úřad | Christopher Waller | Podnikání | Emerging markets | Dluhopisový trh | Kotace BTC | Krypto | Akciové fondy | Co bude | Politické napětí | Přímé investice z Číny | Kupón | Opatření | Poptávková strana | Těžaři | Evropský regulátor | Vývoj ceny | Evropská spotřebitelská důvěra | Oslabování koruny | CAPEX | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Maďarská centrální banka | Rozvojové země | Intervenovat | Bavlna | Riziko stagflace | Bitwise | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Ministerstvo hospodářství | Argentinská měna | Jihoafrický rand | Investing | Pfizer/BioNTech | Kurz eura dnes | Finanční svět | UCITS | Obchodní grafy | Akcie Kofoly | SEC | Devizový kurz | Období volatility | Velký třesk | Šance | Shenyin & Wanguo Securities | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Prudký růst cen | Redukce | ETF na zlato | Sazby v Číně | TradingView | Inflace ve světě | Mizuho Bank | Dow Jones | Sankce vůči Rusku | CARA | Summit EU | Pokles bitcoinu | Zvyšování úroků | USD/CAD | Finanční kapitál | Úrokové sazby | Akcie bank | Pokles libry | xPuls.cz | Trading | CNY | Americký ISM | Americké vládní dluhopisy | Cena aktiva | Ruská ekonomika | Sebevědomí | Biden | Pozice | Budoucnost | Velkoobchodní tržby | Banky | Devizy | Nižší úrokové sazby | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Ray Dalio | Ocenění | Fundamentální výhled | Směnný kurz jüanu | ASEAN | JPMorgan Chase | Zvýšení cenové hladiny | Lockheed Martin (LMT.US) | Dna | Výkon ruské ekonomiky | Aktuální situace | Aktuální kurz | AUD/USD | Nesoulad | Nárůst Bitcoinu | Prodeje | Halliburton | Politici | Shenwan Hongyuan Securities | Kurz EUR | Čínské akciové trhy | Index FTSE 100 | Pimco Total Return Fund | Měnové trhy | Impulzy | SPX | Měnový pár | Finanční situace | Meziroční inflace | Investování | G7 | xPuls | Akcie v Číně | BlueBay Asset Management | Joe Biden | Obnovení růstu | Rostoucí ceny komodit | Guvernér ČNB | Kotace | Technický výhled | Výzkumná společnost | Tématické reporty | CAD | Cena SOLANY | Fidelity Investments | Úroková míra | VanEck | Intervenovat na forexovém trhu | Kontrakt | Paradox | Sazby v eurozóně | Retail | NIESR | Ekonom | USA | Názory analytiků | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | PAMP | Janet Yellen | Zlato | Investice v Číně | Jak vydělat | Asijské akciové trhy | Ruské hospodářství | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Ark 21Shares | Geopolitika | Nasdaq | Světová obchodní organizace | Volkswagen | Globální investoři | Odhady analytiků | Geopolitické napětí | Spekulanti | Velké varování | Skupina G20 | Dluhopis | Prodej aut | Domácí poptávka | Slabé euro | Uvalení cel | CFA | Práce | Dukascopy Europe | FOREX | Údaje o inflaci | Obchodovat s měnami | Černá labuť | Čínské investice | Investment | Podíl dolaru | Analýza ceny | Globální ekonomický růst | FTMO Account | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Bitcoin Trust | Ochota investovat | Globální obchod | OTC | Druhý odhad amerického HDP | USD/JPY | Doněcké lidové republiky | Evropské akciové trhy | Nárůst objemu obchodů | Vývoj na trhu | Daně z příjmů právnických osob | Zdroje WSJ | Kryptoměny | EPFR | Low | Manažeři | Šéf Světové banky | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Fixing | Turecké měny | Fabio Panetta | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | BCS | Úspěch | CNBC | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Americký ministr zahraničí | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | Volby | Parita kupní síly | Ukazatele | Moving Average | Index relativní síly | Směřování ceny | Balík pomoci | Vladimir Putin | Oživení globální ekonomiky | Trading Economics | Obavy z konfliktu | Stabilita | Británie | Cena zemního plynu | Investiční divize | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Čistý dluh | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Norská koruna | Podniky | Švýcarská měna | Překážky | EURPLN | Sentiment trhu | Inflační šok | Euro vůči americkému dolaru | Významné události | Analytický tým | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Pohyb dolaru | Zůstatek na účtu | Zahraniční forex | Asijská finanční krize | Foreign exchange trading | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Odkup vlastních akcií
Odkupy akcií
Odkupy akcií ve Spojených státech
Odkupy akcií v USA
Odliv aktiv
Odliv deviz
Odliv deviz do zahraničí
Odliv dividend
Odliv investic
Odliv investic z Německa

Následující klíčová slova

Odliv kapitálu na finančním účtu
Odliv mozků
Odliv peněz
Odliv peněz z fondů
Odliv peněz z fondů dluhopisů
Odliv prostředků
Odliv prostředků z trhu
Odliv vkladů
Odliv vkladů z malých amerických bank
Odliv zahraničního kapitálu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít