Pátek 21. června 2024 13:45
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Referendum

img

Paříž už nemá největší evropskou burzu. Kvůli hrozbě dluhové krize i frexitu ji sesadil Londýn, jenž se sám „sbírá“ z brexitu

17.06.2024 Francie se před blížícími se parlamentními volbami otřásá jak politicky, tak ekonomicky. Volby předčasně vypsal prezident Emmanuel Macron v reakci na eurovolební fiasko své vlastní partaje. První kolo voleb proběhne už 30. června. Přitom v nich Macronovu partaj může přeskočit jak strana Marine Le Penové, tak aliance levicových stran. Ve Francii tak poprvé od let 1997 až 2002 může nastat takzvaná kohabitace, tedy situace, kdy je prezident z jiné politické strany než premiér, resp. parlamentní většina. Což je z hlediska správy země v poloprezidentském systému, jakým Francie je, pochopitelně méně efektivní varianta.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Prezident Pavel nepodporuje referendum o přijetí eura

22.05.2024 Prezident republiky Petr Pavel včera na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Při zvažování této věci by ale podle něj měla rozhodovat fakta, nikoliv emoce. S uspořádáním referenda o přijetí eura by byl opatrný.
C:\fakepath\EU3.jpg

ČR před 20 lety vstoupila do Evropské unie

01.05.2024 Česká republika před 20 lety vstoupila do Evropské unie. Kromě ní se od 1. května 2004 staly členskými zeměmi bloku také Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ministr: Vystoupení Německa z EU by bylo pro jeho ekonomiku zničující

12.02.2024 Vystoupení Německa z Evropské unie (EU) by bylo pro jeho ekonomiku zničující. Agentuře Bloomberg to řekl německý ministr financí Christian Lindner. Reagoval na návrh pravicově populistické strany Alternativa pro Německo (AfD), aby Německo šlo cestou Británie a vyhlásilo o členství v Evropské unii referendum.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Průzkum: Dvě třetiny lidí si myslí, že zavedení eura v ČR pro ně nebude přínosné

21.01.2024 Víc než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median pro Radiožurnál, jehož výsledky dnes zveřejnil iROZHLAS. O přijetí eura by chtělo 60 procent dotázaných rozhodovat v referendu.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img

Referendum o euru prý v Česku nemá smysl, neboť už jedno bylo. Jenže bez opakovaného referenda – v Dánsku – by euro ani nevzniklo a o euru v referendu hlasovali i Švédové

14.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003, kdy řekli „ano“ vstupu do EU, a tedy i do eurozóny. Jenže kdyby tento argument platil, žádné euro dost možná ani existovat nebude.
C:\fakepath\investice-2024-07012024.jpg

To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit

08.01.2024 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2024, abyste si je mohli vyznačit ve svém investičním kalendáři.
C:\fakepath\euro money.jpg

Debatu o přijetí eura dál provázejí rozporuplné výroky politiků

04.01.2024 Rozporuplné výroky vládních představitelů i názory politiků dál provázejí debatu o přijetí eura, kterou spustil svým novoročním projevem prezident Petr Pavel. Zatímco podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) nemá přijetí společné evropské měny nyní smysl řešit, protože Česko neplní žádné z kritérií pro její zavedení, ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) připomněl, že vládní programové prohlášení výslovně zmiňuje snahu o naplnění tzv. maastrichtských kritérií pro zavedení eura. Proti euru se dnes postavili zástupci opozičních hnutí ANO a SPD či bývalý prezident Václav Klaus.
C:\fakepath\Brazilie3.png

Brazílie kvůli územnímu sporu Venezuely s Guyanou posílí armádu u hranic

07.12.2023 Brazílie včera oznámila, že posílí vojenské jednotky na hranicích s Guyanou a Venezuelou, mezi nimiž roste napětí kvůli guyanskému regionu Esequibo, bohatého na ropu. Toto území si Caracas dlouhodobě nárokuje a v neděli o něm uspořádal referendum. V úterý venezuelský prezident Nicolás Maduro nařídil státní ropné společnosti, aby začala s přípravou pro těžbu ropy a kovů v Esequibu, což guyanský prezident Irfaan Alí označil za "přímou hrozbu". Včera spolu podle AFP hovořili ministři zahraničí obou zemí.
img

EUR/USD: Euro je v nepříznivé situaci, protože eurozóna míří do recese

24.11.2023 Je náročné být optimistou, pokud jde o měnu regionu, jehož ekonomika se zmítá v problémech. Navzdory skutečnosti, že složený index nákupních manažerů (PMI) eurozóny v listopadu překonal odhady expertů Bloombergu, je již šestý měsíc v řadě pod kritickou hranicí 50 bodů, což ukazuje na pokles HDP. Zdá se, že měnový blok se spíše ponořil do recese, než aby se pomalu "vyhrabával" nahoru, jak zmiňuje Evropská komise. To je nepříznivé zejména pro EUR/USD.
img

Ranní shrnutí (23.11.2023)

23.11.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem: S&P 500 si připsal 0,41 %, Dow Jones se posunul o 0,53 % výše a Nasdaq přidal 0,46 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací si připsal téměř 0,6 %.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Křeslo guvernéra bulharské centrální banky obhájil zastánce zavedení eura

18.07.2023 Křeslo guvernéra bulharské centrální banky (BNB) obhájil zastánce zavedení eura v zemi. Dimitara Radeva dnes ve funkci potvrdil bulharský parlament, banku povede dalších šest let, informovala agentura DPA.
img

Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o ústavním zakotvení práva na platbu v hotovosti. Český Senát jej tento týden odmítl

18.02.2023 Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o záležitosti, kterou v tomto týdnu český Senát zamítl. Totiž o ústavním ukotvení práva na platbu v hotovosti. Stoupenci referenda v této věci, Švýcarské hnutí za svobodu, shromáždili pro záměr více než 157 tisíc podpisů svých spoluobčanů. Pokud úřady potvrdí platnost alespoň 100 tisíc podpisů z nich, musí se ze zákona alpské země referendum konat.
img

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty

08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
img

GBP/USD. Přehled pro 28. 11. 2022. Očekáváme "horký" týden

28.11.2022 Měnový pár GBP/USD zakončil předchozí obchodní týden pouze mírným pullbackem směrem dolů. Růst britské libry byl tématem diskuzí předchozího týdne, i když není zcela neopodstatněný. Připomeňme, že Skotsko požádalo o uspořádání referenda bez formálního souhlasu Londýna, ale Nejvyšší soud Spojeného království to zamítl, což znamená, že v dohledné době se referendum konat nebude, a království tak předejde ztrátě významné části svého území a ekonomiky. Tento faktor je velmi důležitý, takže obchodníci by na jeho základě mohli libru nakupovat. Navíc všechny technické faktory jsou ve prospěch vzestupného pohybu. Ve 24hodinovém časovém rámci je cena nad všemi liniemi indikátoru Ichimoku a nachází se nad linií klouzavého průměru. Navíc oba kanály lineární regrese směřují nahoru. Růst za poslední tři týdny však vyvolal určité obavy, protože byl příliš rychlý. Nejsme proti tomu, aby kotace libry dále rostly, ale myslíme si, že by mělo dojít ke korekci. Minulý týden jsme ji čekali, ale Nejvyšší soud vše "zkazil".
img

Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 27. 9. 2022

27.09.2022 Jakmile libra dosáhla svého historického minima, Bank of England se pokusila uklidnit trhy, ale její prohlášení jen přililo olej do ohně, a ještě více vyděsilo investory. Všechna ta vágní slova o sledování situace a připravenosti jednat rozhodně vyvolala jen další otázky a obavy. Zřejmě právě z tohoto důvodu rozšířila Bank of England v příštích dnech fámy o možnosti neplánovaného zvýšení úrokových sazeb. Samotný fakt, že regulátor se k problému nevyjádřil, by mohl naznačovat, že za podněcování spekulací je zodpovědná samotná Bank of England. Tyto předpoklady vyvolaly oživení ceny. Přesto je důležité si pamatovat, že libra vykázala rekordní pád těsně před návratem nahoru. V procentech se ukázalo, že propad byl ještě hlubší než ten, který vyvolalo referendum o Brexitu. Obavy každopádně rostou a investoři jsou téměř ve stavu paniky. Trhy navíc nyní očekávají rozhodná opatření od Bank of England. V opačném případě může libra prodloužit medvědí trend, a dokonce dosáhnout parity s americkým dolarem.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Reuters: Pět zemí EU chce zákaz dovozu diamantů z Ruska, čeká se reakce Belgie

26.09.2022 Polsko, Irsko, Litva, Estonsko a Lotyšsko požadují, aby Evropská unie přestala z Ruska dovážet diamanty. Uvádějí to ve společném návrhu, k němuž se dostala agentura Reuters. Zákaz dovozu ale dosud bojkotovala Belgie, protože belgické město Antverpy je největším světovým centrem obchodu s diamanty. EU nyní připravuje seznam dalších sankcí vůči Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruské akcie po vyhlášení částečné mobilizace prudce klesly, slabší je i rubl

21.09.2022 Ruské akcie po zahájení obchodování prudce klesly, hlavní index odepisoval kolem deseti procent. Ruský rubl pak vůči dolaru spadl nejníže za více než dva měsíce. Trhy tím podle analytiků reagují na oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina o částečné mobilizaci. Později akcie podstatnou část ztrát smazaly.
C:\fakepath\soros-19092022.jpg

Jak George Soros před 30 lety vydělal na libře miliardu

19.09.2022 Přesně před 30 lety došlo k historické události na forexu a tímto článkem si tuto významnou událost podrobně popíšeme. Připomeneme si tak výročí důležité události, kdy britská centrální banka neubránila svoji měnu před spekulativním útokem vedeným finančníkem Georgem Sorosem.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Prezident Macron zahájil dialog o reformách ve Francii, opozice jej bojkotuje

08.09.2022 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zahájil celostátní dialog o reformách s názvem Národní rada pro obnovu (CNR). Macron chce do debaty zapojit regionální politiky, státní správu, odbory, opozici, firmy i širokou veřejnost. Opozice projekt bojkotuje a debat se odmítá účastnit. Macron zdůrazňuje, že jde o novou metodu a nikoliv nový orgán, který by ze státní kasy odčerpával prostředky. O slavnostním zahájení v Marcoussis u Paříže informovala francouzská média.
C:\fakepath\trader-23052022-40-zm.jpg

Ukrajinská Chersonská oblast ode dneška zavádí rubl, uvedl šéf místní správy

23.05.2022 V ukrajinské Chersonské oblasti se ode dneška bude používat vedle ukrajinské hřivny také ruský rubl. Oznámil to současný šéf Chersonské oblastní správy Volodymyr Saldo, který byl do funkce dosazen koncem dubna poté, co nad částí oblasti získaly kontrolu ruské síly. Informovala o tom ruskojazyčná redakce stanice BBC.
img

Americký akciový trh 28. 4. 2022

28.04.2022 Americký trh zůstává pod silným tlakem. Hlavní americké indexy se ve středu pokusily vykázat zisky, ale uzavřely den poblíž minima. Dow přidal 0,2 %, NASDAQ zůstal na stejné úrovni a S&P500 vzrostl o 0,2 %. S&P 500 se obchoduje za 4184. Zůstává v rozmezí 4 160-4 220. V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby vzrostly za měsíc o 0,8 %.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

RIA Novosti: Ukrajinská Chersonská oblast přejde od května na rubl

28.04.2022 Chersonská oblast na Ukrajině, od března okupovaná ruskými jednotkami, začne od 1. května jako svou měnu používat ruský rubl, řekl ruské agentuře RIA Novosti ruskými jednotkami dosazený představitel regionu. Přechodné období bude trvat nanejvýš čtyři měsíce, pak zde ukrajinské hřivny přestanou platit.
img

Panika před víkendem💥❗

22.04.2022 Americký dolar po začátku americké seance pokračuje v posilování. Jedním z důvodů tohoto pohybu může být report S&P Global PMI, který ukázal na rozšiřující se inflaci v sektoru služeb, a to rozhodně není dobrá zpráva pro Fed. Očekávání ohledně agresivnějšího zpřísnění měnové politiky vytváří tlak na akcie a drahé kovy a udržuje výnosy státních dluhopisů na vyšších úrovních.
img

📈 3 trhy, ktoré ovplyvnia francúzske voľby

21.04.2022 Druhé kolo francúzskych prezidentských volieb sa bude konať túto nedeľu 24. apríla. Do druhého kola sa podľa očakávania dostali úradujúci prezident Emmanuel Macron a krajne pravicová kandidátka Marine le Penová. Nižšie uvádzame zoznam kľúčových informácií pred nedeľným hlasovaním, ako aj technickú analýzu trhov, ktoré môžu zaznamenať veľké pohyby – FRA40, DE30 a EUR/USD.
img

Nedělní prezidentské volby ve Francii - jaký dopad na trhy a EU můžeme čekat?

20.04.2022 Marine Le Penová, vůdkyně populisticko-šovinistického Národního shromáždění, v neděli pravděpodobně prohraje s Emmanuelem Macronem ve francouzských prezidentských volbách. To by byla pro mnohé úleva, ale toto pravděpodobné vítězství Macrona by nemělo zastírat skutečnost, že politická umírněnost je ve Francii na ústupu. Zásadní budou průzkumy veřejného mínění, které přijdou po prezidentské debatě (dnes večer). Nebylo by to poprvé, kdy by došlo k překvapení. Už v případě Brexitu jsme byli svědky "šokového" výsledku.
img

Menší chorvatské strany začnou sbírat podpisy pro vyhlášení referenda o měně

24.10.2021 Menší chorvatské pravicové strany, které mají nepočetné zastoupení v parlamentu, začnou v neděli sbírat podpisy k vyhlášení referenda o zachování národní měny. Jak píše web vecernji.hr, důvodem není podle mluvčího iniciativy Marijana Pavličeka obecné odmítání společné evropské měny, ale to, že Chorvatsko není ještě na zavedení eura dostatečně připravené po ekonomické stránce.
C:\fakepath\h-08092021-lv.gif

Komodity: Cena hliníku kvůli převratu v Guineji vystoupala nejvýše za 13 let

08.09.2021 Cena hliníku dnes vystoupala na nejvyšší hodnotu za 13 let. Převrat v Guineji, která je druhým největším světovým producentem bauxitu, umocnil obavy ohledně dostupnosti tohoto kovu. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dnes vyšplhala až na 2807,50 dolaru (zhruba 60.400 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od srpna 2008, informovala agentura AFP.
img

Británie žije fotbalem a frustrací ze zvládání pandemie

25.06.2021 Velká Británie nyní žije fotbalem a měla by hostit semifinále i finále Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2020. Jak se však ukazuje, fotbalový svátek je jen slabou náplastí na upadající ekonomiku. Země, která se před pěti lety v referendu rozloučila s Evropskou unií a v současné době je půl roku po brexitu, stále ještě nepocítila plné dopady odluky od EU. Ty byly přehlušeny pandemií a frustrací obyvatelstva z toho, jak se vláda vypořádává s Covid-19. „Ekonomický dopad pandemie je tak velký, že je velmi obtížné určit dopad brexitu," říká Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Forex: Dolarový index slábne po zprávě o stagnaci maloobchodních tržeb v USA

14.05.2021 Americký dolar v závěru týdne slábne po zprávě o nečekané dubnové stagnaci maloobchodních tržeb ve Spojených státech a kvůli slabším obavám z inflace. Odevzdává tak většinu zisků z tohoto týdne, kdy reagoval na překvapivě silný růst spotřebitelských cen.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar sestoupil na nejnižší úroveň od února

10.05.2021 Americký dolar dnes vůči koši měn sestoupil na nejnižší úroveň od února. Páteční překvapivě slabá zpráva o trhu práce ve Spojených státech podkopala očekávání, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o dřívějším zvyšování úrokových sazeb. Euro si krátce po 18:00 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,1 procenta na 1,2170 EUR/USD.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (10.5.2021)

10.05.2021 Akciové indexy v USA zůstávají výše, ačkoliv technologické akcie vstoupily do nového týdne korekcí a téměř už umazaly páteční zisky. Ty podpořila americká data z trhu práce, která ovšem nevypadají na první pohled tak famózně. Britská libra navazuje dne dalšími zisky na pokles politické nejistoty v Británii.
C:\fakepath\GBPUSDH1.png

Forex: Libra posiluje k dolaru, skotská SNP zřejmě nezíská ve volbách většinu

05.05.2021 Libra dnes mírně posiluje k dolaru. Skotská národní strana (SNP) zřejmě nezíská ve čtvrtečních volbách do skotského parlamentu absolutní většinu, což může zkomplikovat její snahy o vyhlášení nového referenda o nezávislosti na Británii. Vyplývá to z průzkumu společnosti Savanta Comres ve spolupráci s listem The Scotsman.
C:\fakepath\Brexit-dohoda.jpg

Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů

24.12.2020 Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů po konci přechodného období po brexitu. Oznámil to dnes úřad britského premiéra Borise Johnsona. "Dohoda je hotová," uvedl úřad a dosažení dohody označil za "skvělou novinu".
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Akcia týždňa: Uber Technologies

05.11.2020 V utorok sa okrem prezidentských volieb v USA konali aj lokálne referendá. Spoločnosť Uber Technologies možno považovať za jasného víťaza kalifornského referenda, čo sa odrazilo na náraste ceny akcií o viac ako 10% počas stredajšieho obchodovania. Ďalšia kľúčová udalosť pre spoločnosť – zverejnenie hospodárskych výsledkov za Q3 - prichádza po štvrtkovom ukončení obchodovania na Wall Street.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron slíbil 15 miliard eur pro takzvanou zelenější ekonomiku

29.06.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes slíbil 15 miliard eur (téměř 403 miliard Kč) na podporu takzvané zelenější ekonomiky. Uvedl to dnes na zahradě Elysejského paláce, kam pozval občany, kteří svými nápady přispěli do Konvence pro klima. To je iniciativa, jejíž myšlenky chce hlava státu v září využít ve speciálním zákoně. Macron teď čelí tlaku, protože v nedělních komunálních volbách jeho strana ve velkých městech zaostala za Zelenými.
img

Koronavirová krize může v Jižní Americe obnovit sociální nepokoje

07.04.2020 V Latinské Americe na koronavirus doplatí z ekonomického hlediska zejména Kuba či Dominikánská republika a malé karibské ostrovy, jako třeba Barbados, tedy země závislé na turistice. Katastrofou bude tato krize pro Salvador, kde je řada lidí závislá na penězích, co jim posílají příbuzní ze Spojených států, řekl v rozhovoru s ČTK iberoamerikanista Josef Opatrný. S propadem ekonomiky a zhoršující se sociální situací pak mohou někde opět propuknout nepokoje, které některé země regionu zažívaly loni na podzim.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.png

Evropské země přijímají přísná opatření, mnohde je karanténa

20.03.2020 Výběr opatření, kterými evropské země reagují na koronavirovou pandemii (státy řazeny abecedně):
img

Pražská burza znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od roku 2016

27.02.2020 Pražská burza dnes znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od června 2016. Index PX klesl o 2,91 procenta na 1002,24 bodu. Podobně výrazný propad postihl burzu už v pondělí, kdy index PX oslabil o 2,81 procenta. Burza ztratila už pošesté v řadě. Propad ji přiblížil hranici 1000 bodů, pod kterou byla naposledy loni 10. října. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Podle analytiků trhy ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.
img

Pražská burza zažila nejvýraznější propad od června 2016

24.02.2020 Pražská burza dnes zažila nejvýraznější denní propad od referenda k brexitu v červnu 2016. Index PX oslabil o 2,81 procenta na 1058,69 bodu. Dostal se tak na nejnižší hodnotu od konce loňského října. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků jsou důvodem oslabení obavy z šíření koronaviru. Výrazně oslabují i další světové akciové trhy.
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
C:\fakepath\brexit-forex.jpg

Brexit – od minulosti k současnosti

23.01.2020 Výstup Velké Británie z EU je již za dveřmi, ovšem chaos a nejistota do jisté míry přetrvávají. Otázkou nyní zůstává, jaké scénáře kurzového vývoje libry se nabízí nyní?
C:\fakepath\trader2.jpg

Nejzranitelnější měna na forexu

30.12.2019 Kombinace nízkých až záporných úrokových sazeb, zvyšující se inflace, překotně rostoucích investic a s tím spojeným prohlubujícím se deficitem na běžném účtu je smrtící kombinace pro hodnotu domácí měny. Zvlášť pak když jde o měnu, kterou už předem finanční trhy klasifikují jako „rizikovou“. Při ztrátě důvěry zahraničních investorů dochází k náhlému úprku kapitálu a znehodnocení měny o desítky procent.
C:\fakepath\forex-kalendar.png

Hlavní ekonomické události v roce 2020

30.12.2019 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2020, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém trading plánu.
C:\\fakepath\\brexit.jpg

Resumé parlamentných volieb v Spojenom kráľovstve

15.12.2019 Voľby jednoznačne rozhodli o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Otázkou je, či tento geopolitický a ekonomický akt bude prebiehať a prebehne v „jemnejšej“ alebo v „tvrdšej“ línii. Konzervatívna strana sa snaží nebyť „rukojemníčkou“ tzv. brexitských tvrdých línií a bude sa snažiť usmerňovať dohodu podľa svojich predstáv. Prechodná fáza by sa mala skončiť v decembri a nakoľko vyhlásenie volieb bolo zverejnené 13. decembra, je to až príliš malý časový priestor, aj keď je potrebné podotknúť, že na víťazstvo vo voľbách a s tým aj súvisiaci Brexit k 31. januáru 2020 sa Boris Johnson pripravoval. V prípade nedodržania uvedeného, by sa porušila okrem iných aj dohoda s WTO. V súvislosti s týmito skutočnosťami, Johnson povedal: „dohodu nerozšírime, aj keď uvedené neberieme ako dogmu, nakoľko si myslíme že takýto termín predstavuje príliš veľa striktnosti“. Perlička na záver bodu č. 1.: Kto pozorne sledoval, nielen čítal a počúval, ale aj videl priebeh volieb, môže jednoznačne súhlasiť „so starou známou pravdou“, že: „pes sa po čase začne podobať na svojho pána“ (alebo že by naopak?). ... v každom prípade to bol úsmevný pohľad a milá záležitosť.
C:\fakepath\GBPUSD-782x516.png

Obchodování britských voleb na reálném účtu

13.12.2019 Live trading britských parlamentních voleb na měnovém páru GBP/USD. Realizovaný obchod týmu FXstreet.cz.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov trochu inak (13. december)

13.12.2019 Na základe informácie v závere článku Spanilá jazda anglickej dámy z 5. decembra 2019, že určite bude zaujímavé porovnať aktuálny vývoj na vybraných menových pároch a následne stav po voľbách 13. decembra 2019“ sa k tejto téme krátko po oficiálnom vyhlásení volebných výsledkov vraciame.
C:\fakepath\volby2.png

Britské volby vyhráli Johnsonovi konzervativci

13.12.2019 Konzervativní strana britského premiéra Borise Johnsona získala ve čtvrtečních parlamentních volbách absolutní většinu v Dolní sněmovně. Podle webu televize Sky News po sečtení hlasů v 610 z celkových 650 obvodů mají konzervativci 337 mandátů. Opoziční labouristé jsou se 198 křesly druzí, zatím přišli o 55 míst. Británie by tak mohla na konci ledna opustit Evropskou unii.
C:\fakepath\akcie.jpg

Blonďatá rally

13.12.2019 Tento týden byl pro trhy velice turbulentní. Překvapivě titulky zpráv neplní americký Fed, jehož středeční zasedání prošlo víceméně bez povšimnutí. Naopak pozitivní body od Wall Street i od forexu sbírají západní „blond lídři“.
C:\fakepath\Británie2.jpg

V Británii začaly předčasné parlamentní volby

12.12.2019 V Británii v 08:00 SEČ začaly předčasné parlamentní volby, které mají vyřešit patovou situaci, jež nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 SEČ. Krátce poté budou zveřejněny první odhady výsledků. Čeká se vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté.
img

Rozbřesk: Britské volby centrem dění na libře i euru, ECB zřejmě lehce sníží inflační výhled

12.12.2019 Řada Britů věří, že dnešní volby přinesou konečně trochu jasno do otázky brexitu. I proto si také v průzkumech udržoval v posledních týdnech náskok Boris Johnson, jehož plán je při porovnání s opozicí přece jen trochu přímočařejší - odejít z Evropské unie na konci ledna, a to podle poslední s Bruselem předjednané dohody. Pokud dnes konzervativci získají ve sněmovně většinu, nechá Johnson pravděpodobně ještě před Vánocemi hlasovat právě o této výstupní dohodě a libra může ještě mírně posílit. Trhy však do značné míry na tento scénář sází a výraznější prostor pro posílení libry už před sebou nevidíme - také kvůli přetrvávající vnější nerovnováze Británie (deficit běžného účtu opět přesahuje 3,5 % HDP) a současně kvůli tomu, že rozvodová dohoda s EU teprve nastartuje novou složitou kapitolu vyjednávání obchodní dohody Británie s EU.
img

Ranní nadhoz - Fed sazby nezměnil, stabilitu dnes potvrdí i ECB

12.12.2019 Několik členů bankovní rady ČNB se týden před měnovým zasedáním vyjádřilo k nastavení měnových podmínek. Z jejich vyjádření vyplývá, že aktuální úroveň sazeb bude zachována. Dokonce i Vojtěch Benda hlasující v poslední době pro zpřísnění měnových podmínek nyní nevidí potřebu pro pohyb sazeb. T. Niedetzký připomněl vnější nejistoty a rizika, která neubývají, navíc opět připomněl úmysl rady vyhlazovat sazby. T. Holub pak vidí silnější kurz koruny jako argument pro stabilitu sazeb, i když nová ekonomická data nemění jeho vnímání ekonomické situace.
img

Český index nákupních manažerů ve výrobě v říjnu nepatrně vzrostl na 45,0 bodů

01.11.2019 Zaznamenal tak de facto stagnaci již třetí měsíc v řadě. Přes stagnaci celkového indexu zaznamenali průmyslníci další pokles výroby i nových zakázek. Nedostatečná poptávka vedla firmy k nejrazantnějšímu snížení pracovní síly od krizového roku 2009. Navíc výrobci ztrácí naději a jejich očekávání od příštího roku se poprvé od roku 2012 propadlo do negativního teritoria.
img

Rozbřesk: Přinesl říjen pro Německo obrat k lepšímu?

01.11.2019 V říjnu jako by se ve světové ekonomice začaly věci obracet k lepšímu a některé černé mraky již zdaleka nevypadají tak děsivě. Čína a Spojené státy v obchodní válce vyjednaly dočasné příměří a snaží se dospět k první (minimalistické) fázi dohody. V případě brexitu viditelně poklesla pravděpodobnost chaotického odchodu Británie bez dohody - souboj před prosincovými volbami se mezi dvěma hlavními stranami vede o to, zda přijmout dohodu Borise Johnsona nebo vypsat nové referendum. Současně Fed znovu uvolnil měnové kohouty a americké korporace hlásí slušnou výsledkovou sezónu. Tento koktejl dohromady přispěl na trzích k velké úlevě a rizikovým aktivům se jednoduše dařilo - akciové indexy si připsaly mezi 2-5 %, viditelně posílilo euro na frontě s dolarem a daří se i české koruně.
img

UK sa snažia prekonať patovú situáciu ohľadom Brexitu

30.10.2019 Po tretí raz za päť rokov sa Briti chystajú voliť vo všeobecných voľbách, ktoré sa budú konať 12. decembra. Pri výbere budúcej vlády je tu teoreticky široká škála problémov, ale treba si uvedomiť, že tieto voľby by mohli vyriešiť patovú situáciu ohľadom Brexitu.
img

Ranní nadhoz - Britové míří k volbám

30.10.2019 Britský parlament včera poměrem 438 ku 20 schválil návrh premiéra Johnsona na vypsání předčasných voleb. Ty se tak uskuteční dne 12. prosince a lze je do značné míry chápat jako zástupné referendum o brexitu. K volbám Johnsona dotlačila nemožnost prosadit jeho odchodovou dohodu, již vyjednal s EU, skrz parlament, ve kterém neměl většinu. Slibuje si od nich tak posílení vlastního mandátu a následně volné ruce k dokončení rozvodového procesu. Pokud by ovšem naopak Johnson ve volbách ztratil, může se stát téměř cokoliv, včetně opakování samotného referenda o setrvání v EU. Sázkové kanceláře Johnsona v tuto chvíli favorizují na vítězství, ovšem nad tím, zda získá potřebnou většinu poslanců, shoda nepanuje.
img

EU prodlouží lhůtu pro Brexit; Ale co se bude dít pak?

24.10.2019 Počátek týdne se nesl ve znamení Brexitu a s ním spojené volatility na trzích. Po rozhodnutí britského parlamentu se situace postupně uklidňuje, přestože stále není jasné, co se bude dít v blízké budoucnosti. V této analýze se podíváme na možnosti, jaké má v současnosti britský premiér Johnson a jaký potenciální dopad na libru můžeme očekávat.
img

Sentiment brexitové dohody je pryč. Britská libra opět ztrácí na hodnotě

23.10.2019 Informace o předběžném dosažení brexitové dohody, které se podařilo dosáhnout vyjednavači obou stran, dokázaly poslat britskou libru koncem minulého týdne opět do zelených čísel. Obchodní den uzavřela libra na hodnotě 1,288 USD, přičemž během dne dosahovala ceny těsně pod 1,3 USD – to představuje pětiměsíční maxima. Jenže britský parlament během víkendu dohodu neschválil, Británie musí čelit opětovnému odkladu a Skotsko s Walesem chtějí další referendum, což britskou měnu oslabuje.
img

Nekonečný příběh jménem brexit

21.10.2019 Co týden, to nové hlasování o brexitu. Premiér Boris Johnson se stále nevzdává svého plánu vystoupit z unie do 31. října. Mezitím se Labouristé snaží vynutit si druhé hlasování, kterým by zastavili hlasování o novém návrhu z jednání minulé týdne v Bruselu. Lhůta pro odchod by se navíc prodloužila minimálně na 31. ledna. Podle Saxo Bank je 75% šance, že Británie opustí EU do 31. ledna 2020. Tato pravděpodobnost zahrnuje alternativu odchodu k 31. říjnu.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Britský parlament pozdržel schválení Johnsonovy brexitové dohody

20.10.2019 Dolní komora britského parlamentu včera udělala čáru přes rozpočet vládě premiéra Borise Johnsona, když hlasovala pro odsunutí rozhodnutí ohledně upravené dohody o brexitu. Poměrem 322 hlasů ku 306 přijala návrh, aby bylo schválení dohody pozdrženo, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Britská vláda následně odvolala hlavní hlasování o usnesení týkajícím se návrhu "rozvodové" dohody. Johnson poté poslal dopis požadující odklad brexitu.
img

Britské hlasování se blíží a libra mírně roste. Stoupá napětí, nikoli skepse

18.10.2019 Boris Johnson zítra předstoupí s nově dojednanou dohodou o brexitu v parlamentu a klíčovou otázkou je logicky to, zda dohoda projde. Zatímco premiérka Mayová s podobnou dohodou několikrát výrazně pohořela, tak nyní zde šance na schválení je, ale hlavně převládá velká míra nejistoty. V parlamentu funguje i v rámci hlavních stran řada frakcí s různými postoji. Situace je velmi nepřehledná i pro samotné Brity; televize Sky News dokonce spustila nový kanál beze zpráv o brexitu, neboť veřejnost celé téma už natolik otravuje, že přestává zprávy úplně sledovat.
img

Šachy britského parlamentu zotavují libru

06.09.2019 Libra pokračuje v silném zotavování díky tomu, že poslední šachy britského parlamentu odstranily riziko okamžitého tvrdého brexitu. Parlament zřejmě dosáhne svého a posune lhůtu 31. října, čímž by zmařil pokus Borise Johnsona vyhlásit předčasné volby na polovinu října. Stále však existuje příliš mnoho možností, jakým směrem se bude situace vyvíjet na to, abychom mohli tvrdit, že vše poběží hladce. Nadšení se tak kdykoliv může ukázat jako předčasné. Volby, které by představovaly referendum o brexitu, stále představují riziko možného brexitu bez dohody.
img

Předčasné volby v Británii toho moc nevyřeší, agónii spíše protáhnou

04.09.2019 Britský premiér Boris Johnson se v křesle ještě ani příliš neohřál a už utrpěl katastrofální porážku. Jeho silová taktika „brexit k 31. říjnu za každou cenu, bude-li třeba bez dohody“ narazila. Pravděpodobnost vystoupení Británie z EU před letošním 1. listopadem prudce klesla zhruba na 35 procent.
C:\fakepath\forex.png

Najočakávanejšie udalosti druhej polovice roku 2019 na Forexe

30.07.2019 Zvyšok roku 2019 môže byť na forexe ešte veľmi zaujímavý. Čoskoro zasadne FED a bude rozhodovať o zmene úrokových sadzieb, čo môže výrazne ovplyvniť obchodovanie na všetkých dolárových pároch. Na október je naplánovaný Brexit, jeho zástanca Boris Johnson ako nový britský premiér má teraz šancu uskutočniť odchod Británie z EU…
img

Co znamená nový premiér Boris Johnson pro GBP/USD?

25.07.2019  Je to oficiální. Boris Johnson byl zvolen novým vůdcem Konzervativní strany při hlasování členů strany, aby se stal dalším britským premiérem. Bývalý londýnský starosta porazil soupeře Jeremyho Hunta s velkou rezervou, když získal 92 153 hlasů ve srovnání s 46 156 hlasy svých soupeřů. Reakce po celé zemi byly smíšené, ale Johnsonovo jmenování otevřelo některé zajímavé obchodní příležitosti na britských trzích.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL: NOVÝ BRITSKÝ PREMIÉR, BREXIT A TRHY

24.07.2019 S Borisem Johnsonem jako nově nastupujícím premiérem Velké Británie zůstávají možnosti, jak se Velká Británie vypořádá s Brexitem, zhruba stejné: dohoda o Brexitu podobná té, kterou předložila Theresa May; volby umožňující získání většiny pro konzervativce; nebo nové referendum.
img

Komentář Fidelity International: Možné reakce trhu na Brexit bez dohody

29.05.2019 Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
img

USA rozšířily seznam zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou

29.05.2019 Americké ministerstvo financí zveřejnilo nový report na téma makroekonomické situace a devizového trhu svých největších obchodních partnerů. V tom rozhodlo přidat na list zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou pět nových států (Irsko, Itálie, Vietnam, Singapur a Malajsie). Dvě země (Švýcarsko a Indie) ze seznamu naopak odstranilo.
img

Libra zůstává pod tlakem; UK100 v blízkosti otevírací ceny

28.05.2019 Britská libra se na páru s eurem stále pohybuje kolem tříměsíčních minim a na páru s dolarem se nachází v blízkosti nejnižších úrovní od ledna. Výsledek voleb do Evropského parlamentu, v němž s přehledem vyhrála strana prosazující tvrdý Brexit, je výraznou brzdou jakékoliv výraznější korekci. Hlavní londýnský index FTSE otevřel po dlouhém víkendu až dnes a po poledni se obchoduje v okolí otevírací ceny.
img

USD míří k maximům. Libra se propadá

24.05.2019 Americký dolar posiluje i přes slabou chuť investorů riskovat z důvodu pokračující obchodní války mezi USA a Čínou. Libra je na tom naopak špatně a po současné rezignaci Mayové lze očekávat další propad. Americký dolar i přes paniku na finančním trhu nadále posiluje. Někteří analytici označují jako důvod vzdorovitý postoj čínských médií. Kurz USD/CNY se blíží maximům cyklu. Slabý květnový PMI Japonska uvádí pokles pod 50 (po dubnové úrovni 50,2), což jen zvýrazňuje riziko „falešné stabilizace“.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 23.5.2019

23.05.2019 Při dalším hlasování o brexitové smlouvě na počátku června premiérka T. Mayová s největší pravděpodobností utrpí další porážku. Poté co představila plán dalšího postupu, který zahrnuje referendum o tom, zda bude navrhovaná brexitová smlouva realizována, ztrácí postupně podporu poslanců. Její dny ve funkci premiérky jsou tak zřejmě sečteny. Ve světle těchto událostí zůstává způsob odchodu Británie z EU, plánovaný na konec října, stále nejasný. Britská libra postupně ztrácí.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Centrální bankéři se dnes povezou na holubičí vlně

22.05.2019 Kalendář ve Spojených státech i v eurozóně je dnes v podstatě prázdný. Pozornost tak bude patřit vystoupením centrálních bankéřů, a to jak z Fedu, tak i z Evropské centrální banky, a zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Ten by mohl ukázat, jak reálná jsou očekávání trhu, že sazby půjdou dolů ještě do konce letošního roku.
img

Libra vzhlíží k novému referendu, akcie zůstávají v růstové náladě

21.05.2019 Zprávám z Británie se podařilo částečně odpoutat pozornost trhů od Číny. Premiérka Mayová podle agentur chce nabídnout poslancům hlasování o tom, zda se má konat referendum o jejím návrhu smlouvy s EU. Referendu by ovšem mělo předcházet schválení dohody v parlamentu (kde už třikrát neprošla). Proti tomuto nápadu se navíc ihned obrátili ministři podporující opuštění EU.
img

Brexit se odkládá

11.04.2019 Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom v noci na dnešek dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.
img

GBP ostáva stabilizovaná aj napriek poklesu PMI služieb na najnižšiu úroveň za dva a pol roka

03.04.2019 Aktivita v sektore služieb podľa PMI klesla na najnižšiu úroveň za viac ako dva a pol roka, pričom PMI dosiahlo úroveň 48,9 bodov. Pokles PMI služieb prichádza po poklese PMI stavebného sektora pod úroveň 50 bodov. PMI výrobného sektora zaznamenalo nárast, no rekordný stav zásob poukazuje na nezdravý rast. Prieskumy PMI sú považované za kľúčové ukazovatele a naznačujú, že hospodárstvo Británie spomaľuje vďaka neistote ohľadom Brexitu. Libra sa odrazila od najvyšších úrovni tohto týždňa (1,32 GBPUS), avšak zostáva stabilizovaná.
img

Trhy v euforii vyhlížejí loňská maxima, brexit je však větším rizikem, než to vypadá

03.04.2019 Středa je pro hlavní finanční trhy opět naplno ve znamení optimismu. Evropské akcie navazují na slušné zisky v Asii a rostou. Nejlépe je na tom německý DAX stoupající o 1,3 procenta. Dluhopisy se dostávají pod obnovený tlak a vzestup výnosů sledujeme jak na evropských, tak ještě více na amerických papírech. Na své zisky navazuje také ropa.
C:\fakepath\TOP5-02042019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2019 1) Britská Dolní sněmovna v pondělí zamítla všechny čtyři navrhované poslanecké varianty dalšího postupu v krizi kolem brexitu. Většinu hlasů nezískaly návrhy uzavřít celní unii s Evropskou unií, setrvat na jednotném trhu, uspořádat referendum o brexitové dohodě ani návrh zrušit brexitu v případě neschválení dohody s Bruselem o jeho podmínkách. Nejblíže k úspěchu byla celní unie, kde měli odpůrci navrch pouze o tři hlasy.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2019

02.04.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě se v březnu snížil o 1,3 b. na 47,3 bodů. Pokračoval tak v sestupném trendu započatém už na počátku loňského roku a dosáhl svého minima za posledních více než šest let. Březnový propad byl přitom nejvýraznější od roku 2012.
img

Tvrdý brexit: reakce trhů zatím nepatrná

01.04.2019 Brexit je jedním z nejkontroverznějších témat posledních měsíců. Zatímco se obchodní válka mezi USA a Čínou stáhla do pozadí, kde stále probíhají jednání, která by měla směřovat k nové obchodní dohodě, dění kolem brexitu graduje a "rozvod" Bruselu s Londýnem nabírá na obrátkách. A to doslova.
C:\fakepath\brexit.jpg

Trhy se nadále přiklánějí k posunutí brexitu

29.03.2019 Světové finanční trhy se nyní přikládají spíše k variantě dlouhého odkladu vystoupení Velké Británie z EU než brexitu bez dohody. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Libra po dnešním třetím odmítnutí dohody britským parlamentem oslabila, poté však ztráty zcela smazala. A je silnější, než byla v prosinci nebo po převážnou část ledna či února, reagoval pro ČTK hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.
img

Trhy mají (alespoň trochu) jasno: měkký brexit a žádný brexit jsou i po dnešku pravděpodobnější než tvrdý brexit

29.03.2019 Třetí neúspěch premiérky Mayové a jejího návrhu brexitu se očekával. Pro trhy to nijak výrazné překvapení není. O tom svědčí i to, že libra se sice v reakci na hlasování vůči dolaru propadla, ale pak svoji ztrátu prakticky zcela umazala. Po dnešním hlasování se zužuje okruh variant a termínů dalšího vývoje, a trhy tak čelí jasnějšímu nástinu dalších možných variant. Důležité je nyní datum 12. dubna, do kdy se Británie musí rozhodnout, zda vystoupí z Evropské unie bez dohody, nebo zda požádá Brusel o odklad brexitu, pravděpodobně do konce roku, nebo dokonce až na termín v horizontu dvou let.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Britské firmy omezily nábor pracovníků

27.03.2019 Britské podniky v době rostoucí nejistoty kolem odchodu země z Evropské unie výrazně omezily plány na příjímání nových zaměstnanců a investice. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu Konfederace pro nábor pracovníků a zaměstnanost (REC), který se uskutečnil v období od 11. prosince do 21. února.
img

Britská vláda bude v stredu hlasovať o alternatívnych scenároch Brexitu

26.03.2019 Britská vláda schválila dodatok, podľa ktorého budú poslanci dolnej snemovne v stredu hlasovať o alternatívach k dohode o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. Schválený návrh umožní sériu hlasovaní o alternatívnych scenároch Brexitu, čo zahŕňa napríklad zotrvanie Británie v colnej únii, alebo v jednotnom trhu, či druhé referendum o Brexite.
img

Mayová padá, libra stoupá. Trhy si pohrávají a nadějí na ještě měkčí brexit nebo druhé referendum

26.03.2019 Mayová padá, libra stoupá. Poté, co britský parlament včera večer převzal kontrolu nad procesem brexitu, britská měna nejprve oslabila, ale poté poměrně rapidním zpevněním více než umazala svoji předchozí ztrátu. Devizoví obchodníci vstřebávají stále velmi nepřehlednou situaci kolem vystoupení Británie z Evropské unie. Nejnověji jim ale vychází, že pravděpodobnost tvrdého brexitu, kterého se děsí nejvíce, po včerejšku opět o něco klesla. Proto dnes po sedmé ranní středoevropského času britská měna dokonce posilovala. Také růst indexu V2X, který měří kolísavost trhů v eurozóně, aktuálně ustal. To svědčí o tom, že evropské trhy se přece jenom poněkud uklidnily. Napětí částečně opadlo. Byť za to může i vývoj v jiných částech světa, je zjevné, že převzetí kontroly nad brexitem ze strany britského parlamentu vnímá trh s určitou nadějí.
img

Rozbřesk: ČNB kvůli brexitu a slabému Německu nedostane šanci zvýšit sazby

25.03.2019 Tento týden nás čekají zasedání centrálních bank v Chile, Nigérii, Keni, Egyptě, Jižní Africe, Mexiku, na Novém Zélandu, v Maďarsku a v neposlední řadě také v Česku. ČNB podle nás ponechá sazby beze změny. Na jednu stranu vysoká inflace (zejména ta jádrová) a čísla z trhu práce ukazují na potřebu dalšího růstu domácích sazeb. Problém ovšem je, že ochlazení v německé ekonomice začíná být vidět již také u nás doma - konkrétně v lednovém průmyslu. Náš nowcast tak ukazuje na citelné zpomalení hospodářského růstu z 1 % mezikvartálně na 0,2 % (po sezónním očištění).
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.3.2019

21.03.2019 Na včerejším večerním zasedání FOMC vedení Fedu již letos neočekává žádné další zvýšení úroků. Navíc politika redukce bilance se květnu začne omezovat a velmi pravděpodobně skončí již 30. září (původně se očekávalo konec roku). Hlavním důvodem dalšího posunu Fedu holubičím směrem jsou dle vyjádření FOMC stále zřetelnější rizika oslabování globálního ekonomického růstu. I v důsledku toho americká centrální banka v nově zveřejněné prognóze snížila výhled inflace o jednu desetinu na 1,8% a růst ekonomiky z 2,3 % na 2,1 % v roce 2019 a o další desetinku v obou případech i pro rok 2020. Fed tedy bude dále vyčkávat a pouze změna cenového růstu nebo inflačních očekávání ho může rozhoupat k nějaké akci. Americký dolar reagoval oslabením vůči všem měnám, proti euru ztratil 0,8 % a nyní se pohybuje okolo úrovně 1,143. Naši kolegové vzhledem k výraznému názorovému obratu již nepředpokládají další růst základních sazeb v USA. Naopak v roce 2020 prognózují jejich snížení.
img

Jak vidí brexit finanční trhy a investoři: celkem pozitivně, největší šanci teď dávají měkkému brexitu a druhému referendu

18.03.2019 Evropské akcie v pátek zakončily obchodování na nejvyšší cenové úrovni za uplynulých pět měsíců. Kromě naděje na zmírnění či smír v obchodní válce USA a Číny byl důvodem růstu evropských akcií také vývoj na britských ostrovech.
img

Rozbřesk: Propad evropského automobilového trhu zpomaluje

15.03.2019 Mírně optimisticky bylo možné vnímat lednové výsledky evropského průmyslu zveřejněné ve středu. Svoji roli sice sehrála energetika, která celková čísla vylepšila, nicméně první zmínka o tom, že se už alespoň (a prozatím) průmysl nepropadá dále, tu je. Přílišnému optimismu však brání minimálně vyznění dosavadních PMI, které na jasný obrat k lepšímu ovšem stále neukazují. Jak je na tom tuzemský průmysl s jeho produkcí a zakázkami se ovšem dozvíme až dnes.
img

Ranní komentář: Britští poslanci souhlasí s tříměsíčním odložením brexitu, libra zůstává nad 1,32 GBPUSD

15.03.2019 Včera jsme se dočkali dalšího hlasování v britském parlamentu, které i tentokrát dopadlo podle očekávání. Poslanci vyjádřili souhlas s prodloužením brexitu o tři měsíce a vše zatím nasvědčuje tomu, že se Theresa Mayová bude snažit během tohoto prodloužení znovu protlačit parlamentem návrh dohody, kterou poslanci v úterý odmítli. Pokud by se jí ani toto nepodařilo, na stole pak možná bude šance na mnohem delší prodloužení brexitu, druhé referendum, nebo například předčasné volby.
img

Trnitá cesta Velké Británie: Zamítnuto, zamítnuto… a prodlouženo?

13.03.2019 Debakl s brexitem se blíží k papírovému rozuzlení, ale kolem celého tématu je jen málo jistot. Britský parlament je stále rozdělen a britské politické elity zřejmě nevědí, co vlastně chtějí.
img

Rozbřesk: Další prohra Mayové, bude následovat zamítnutí tvrdého brexitu?

13.03.2019 Theresa Mayová utrpěla v britském parlamentu další porážku. Nebyla sice tak výrazná jako první, ale i tak třetí hlasování o staro-nové “výstupní” dohodě nedává v dohledné době moc velký smysl. Budou tedy následovat hlasování jiná. Dnes se mají poslanci rozhodnout, zda chtějí tvrdý brexit. Pokud návrh velkou většinou odmítnou, oslabilo by to pravděpodobně tábor tvrdých brexitářů, kteří se nebojí chaotického odchodu z EU “bez dohody”. Na takovou zprávu by libra mohla zareagovat lehce pozitivně, stejně tak jako euro (na frontě s USD) a možná i středoevropské měny.
img

Brexit – drama na pokračování

12.03.2019 Dnešní vystoupení premiérky Mayové v britském parlamentu znamená, že brexit by mohl vstoupit do závěrečné fáze. Vzhledem k tomu, že Mayová má jen malou šanci získat podporu pro svou verzi dohody, je cesta k řešení stále stejně nejistá jako dříve.
img

BREXIT průvodce – vše, co potřebujete vědět (2019)

12.03.2019 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Německo se chystá na brexit, neví ale, co vlastně čekat

11.03.2019 Pokles hrubého domácího produktu, snížení německých investic do Británie nebo další četné žádosti Britů o německé občanství - to jsou jen některé z očekávaných dopadů brexitu na spolkovou republiku. Přesněji je ale dokáže odhadnout málokdo; především kvůli tomu, že nikdo dodnes neví, podle jakého scénáře a kdy se vlastně odchod Británie z Evropské unie odehraje. V Německu je tato nejistota předmětem vzrůstající frustrace.
C:\fakepath\brexit.jpg

Brexit zpomalí ekonomiku

10.03.2019 Jaký dopad bude mít odchod Británie z Evropské unie na ekonomiku, zatím nelze přesně určit, protože stále není jasné, jak bude brexit vypadat. Už teď ale britská vláda i někteří ekonomové upozorňují, že britská ekonomika na tom bude hůř, než kdyby v unii zůstala. A ještě horší by pro ekonomiku byl odchod bez dohody s unií. Ukazuje se ale, že i tak může na brexitu někdo vydělat.
img

Burzovní grafy: Rezistence na 2 800 vydržela, index S&P 500 odepsal přes 2 %

10.03.2019 Americký akciový index S&P 500 odepsal v prvním kompletním březnovém týdnu 2,16 %. Obavy o vývoj globální ekonomiky v týdnu zesílily po snížení růstového cíle ze strany čínské vlády a po holubičí rétorice po zasedání ECB.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 28.2.2019

28.02.2019 Bílý dům informoval, že vrcholná schůzka amerického prezidenta D. Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una skončila bez dohody. Dřívější průběh jednání ani předběžná očekávání to však nenaznačovala. Jednání zástupců obou stran by měla pokračovat, hovoří se o tom, že by mohlo dojít k otevření styčných úřadů.
Související klíčová slova: Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Odhad vývoje ekonomiky | Evropská unie a Británie | Objem transakcí | Zpomalení čínské ekonomiky | Jak obchodovat na burze | Dolarové dluhopisy | Cenový kanál | BCPP | Realitní trh | Investiční soutěže | Hlava a ramena | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Euro k americkému dolaru | Vyhlášení mobilizace | Pád libry | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Odvrátit deflaci | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Češi | AUD/USD | Řecké referendum | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | Superúterý | Allianz | Panevropský index | US2000 | Globální růst | Postavení země | Zachování národní měny | Investiční poradci | DPH | Americká automobilka | EUR | Volby v Bhútánu | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Přijmout euro | Paul Krugman | Sazka Entertainment | Standard & Poor's | Global Insight | Kalifornie | Cable | Finanční ústav | Brokeři | Vystoupení Německa z EU | Automobilový sektor | Surová ropa | Dnešní obchodování | Wells Fargo Funds Management | Odchod Británie z Evropské unie | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Zásoby zlata | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Take Profit | Okénko finančního trhu | Vývoj ceny zlata | CBDC | Daňové povinnosti | UBS Wealth Management Americas | Finanční aktiva | Turtle Trader | Společnost Avast | Pip | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Možnosti obchodování | Historické události | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | CMC Markets | Společnost Delta Air | Stoupenci brexitu | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Volby v Indonésii | Skotská národní strana | Výpadek příjmů | AUD/NZD | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Filantrop | Veřejné finance | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | PDVSA | eFXnews | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Harmonické formace | iShares | Swiss | Raghee Horner | Osobní finance | Investice | Britská centrální banka | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | TPCA | Support | Diverzifikace | Saxo Trader | Fundamenty | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Japonské firmy | Finanční stabilita | Guyana | Česká měna dnes | Schroders | Škoda Auto | ADP report | Euro Česku | Intermarket analýza | Ifo | Webinář | Ljubomir Christov | Hlavní index německých akcií DAX | Standard Life | Invaze na Ukrajinu | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Fond Quantum Fund | E.ON | Interactive Brokers | ACA | Analytik Patrie | Experti | NZDJPY | Raiffeisenbank | Nezávislost | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropské měny | FTSE MIB | Alexander De Croo | Creditas | Chytrý Honza | Meziroční inflace ve Velké Británii | Moody's Investors Service | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | HDP na obyvatele | Index ekonomické nálady | TRIM Live | General Electric | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Die Welt | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Neckline | Kurz jednotné evropské měny | Indexové fondy | Klesající firemní zisky | Konkurenti | Price Action | Růst akciových indexů | Agentura AFP | Aktuální vývoj | Benchmark | Lagardeová | Nejvyšší soud | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nevládní organizace | Výnos | Styl obchodování | AdmiralMarkets | Soudní dvůr EU | Měnový pár USD/JPY | RBS | Brent | Španělsko | Posouvat kupředu | Delta | Nejprudší jednodenní pokles | Uzavření příměří | Likvidita na trhu | Americký akciový trh | SMA | Severní Dakota | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Dopravci | Axiory | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Societe Generale (GLE.FR) | Firma ČEZ | Akcie Erste | Import | Bankrot Řecka | Inven Capital | Německý akciový index DAX | Exchange | Londýn | Kolísání měn | Alcoa | Forexový trh | Buy rumor, sell the news | Investiční strategie | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Commodities | Turecká měna | Strach | Jeden dolar | Automobilka Ford Motor | Nejistoty na finančních trzích | AUDUSD | Online obchodování | Index spekulativního sentimentu | Úroková sazba | Konec eura | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdravý rozum | Labouristé | JPY | H&M | Politico | Michel Barnier | Členové eurozóny | Analytický tým FXstreet.cz | Regionální volby | Volby v Řecku | Růst hrubého domácího produktu | Witkowitz | Chaos na finančních trzích | Odhad HDP | Index Russell | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | ÚOHS | Kurz EURSEK | Více peněz | Projekce | Peníze | Britské parlamentní volby | ICM | Rheinische Post | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | SDR | Kabinet | FTX | Panama papers | Měnová opatření | Nakupovat akcie | Druhé odložení Brexitu | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Bancor | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Pád měnového páru GBP/USD | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Downside | Barel ropy | Přebytek ropy | Index CAC 40 | Palladium | Ropa WTI | Vzácné kovy | VTB Capital | Bloomberg komoditní index | Výsledek hospodaření | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Cenové gapy | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Čínská banka | Evropské burzy | CSI300 | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Komoditní trh | Býčí divergence | Cestování | Covid | Odliv kapitálu | Broker | Cash flow | Záchranný fond | Citroën | Magnát | Posílení koruny | Společnost Alrosa | Kč/USD | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Technická analýza | Macquarie | Globální ekonomiky | Investiční analytik | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Automobilka | Delta Air | GBP/JPY | Americká ropa WTI | Nabídka | Španělský premiér | Tržní volatilita | Výnos v aukci | Plány | Energetická společnost | Na burze | Naučte se, jak obchodovat na burze | Riziková averze | Počáteční kapitál | Italský premiér | EMH | Mitsubishi UFJ Financial Group | Performance | Opinium | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Poker | TraderCop | Maďarsko | Měnový fond | Největší evropská pojišťovna | Exekuce | Američtí centrální bankéři | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Klimatické změny | Litva | Tovární objednávky | Asociace | UniCredit Bank | PPF Telecom Group | Měny a kurzy | Fitch Ratings | Separatisté | Swapy | Cenové tlaky | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Index menších firem FTSE 250 | Giuseppe Conte | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Oživení trhu | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Radovan Vítek | Euroval | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Výzkumy | Caterpillar | Next Finance | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Tyche Capital Advisors | Typ obchodu | Převzetí CME | Hyundai | Disciplína | Penzijní fondy | Nikkei | Obchodování s dluhopisy | České hospodářství | 1 milion | CISCO | Marek Mora | Schůze Evropského parlamentu | Světový obchod | Pražská burza PX | FDP | Bundesbanka | Tržní ceny | Rekordní maxima | Pokles ceny akcií | Co je to Brexit? | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Euforie | Alena Schillerová | Der Spiegel | Vstup do eurozóny | Makrodata | Sell Limit | Akciové indexy | Společnost Shell | Investoři | Volby v Mexiku | Malta | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Sója | Petr Pavel | Akciová burza | EHS | Nejistoty | Americký prezident | Akciové trhy čeká propad | MetaQuotes | Evropská měna | Firemní zisky | Krátké (short) pozice | Prezident ECB | Christine Lagardeová | Index PPI | Marine Le Pen | Euro Stoxx 50 | Evropské společenství | Tranše | Venezuela | Volby na Tchaj-wanu | ČSOB Finanční trhy | Jádrový index | Obsah dohody | Bez rizika | Zisk | Volatility | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Průmyslové objednávky | DAX30 | Finanční instituce | Důvěra investorů | Bank of England | Automobilka Toyota | Tape Reader | Minimální mzda | CAC 40 | Britský premiér | Volatilita na trzích | Daniel Křetínský | VIG | Ministerstvo obchodu | Vyjednávání o vystoupení | WSJ | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Odložení brexitu | Vypsání referenda | Makroekonomický kalendář | Britská banka | BP | Britské akcie | Míra zadlužení | Christian Lindner | Makrokalendář | Cena mědi | Oslabení měny | Ropné společnosti | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Inflace v eurozóně | Boj s inflací | Analýzy | Investiční | Národní rozvojový fond | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Britské banky | Zasedání Evropské centrální banky | Londýnská akciová burza (LSE) | Průzkum | Sociální nepokoje | IEA | Demokraté | Třetí odložení Brexitu | Německý DAX | Den D | Patria | EP | Anglie | Uber | Tržní podíl | Všeobecné volby | Obsah článku 50 | Skupina AXA | Pandemie koronaviru | Rothschild | Program Antivirus | Obchodní příležitost | Les Echos | Investiční riziko | Jednotná evropská měna | DZ Bank | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Obchodní plán | Agrofert | Index Nikkei | Spike | Zpráva | Česká televize | EUR/AUD | Bohatý | Loonie | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Kybernetické měny | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | TradingFloor.com | Automobilka Škoda | S&P | Oslabování dolaru | Svaz dovozců automobilů | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Quantum | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | Dohoda Evropské unie s Británií | Obchodování | Růst výnosů | Legislativa | WGC | Zasedání Fedu | Roman Koděra | Tisková konference ECB | Začněte s tradingem | Brexit bez dohody | Vedoucí představitelé | Libra k americkému dolaru | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Vývoj akcií | Management | GBP | Bossa.cz | Obchodní týden | Admiral Markets | ZEW | Walmart | Důležité ekonomické události | Zasedání OPEC | Centrální banky | XAU/USD | České firmy | GBP/CAD | Japonská vláda | Eurostat | Majitel | Evropské trhy | Zprávy | New Yorská akciová burza | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Index britských akcií FTSE 100 | Murray | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Krach burzy | Výroční zpráva | Petr Fiala | Island | MOEX | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Britský ministr financí | Averze k riziku | CCI | Investiční banka | Dow Jones index | PwC | Výnosové křivky | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Makro data | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Piráti | Central European Media Enterprises (CME) | Wyoming | Inteligentní investor | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Bezpečné investice | Náhrady mezd | Plenární schůze | Silný růst | Burzovní grafy | Saxo PrivatBank | Airbus | NATO | Trading Academy | Shell | Institut Ifo | Prodej akcií | Cena ropy brent | CZ | Vyhlídky | Firmy | Nordea | Leoš Mareš | Tapering | Kupónový výnos | Index cen domů | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Medvědí divergence | Odchod z Evropské unie | Angela Merkelová | Obchodování na trzích | Kryptoměnové burzy | PEG | Nástroj | eTrader | Výsledky | Míra | HUF | Ekonomické oživení | Obchodovanie | Dění na finančních trzích | EURCZK | Fundamentální zprávy | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Nicolás Maduro | ACA.FR | Ministři financí | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Cena ropy WTI | Bank of America | HDP USA | TIM | Opatření proti koronaviru | Komoditní měny | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Silný dolar | Australský dolar | Retracement | American Airlines | Uplynulý rok | Cena zlata dnes | Koruna | Rystad Energy | Finanční služby | Cukr | Campbell Soup | Včerejší obchodování | BFM | Iberoamerikanista | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Francie | S&P 500 | Barrick Gold | OPEC+ | Kurz dolaru | Pokles HDP | Americký výrobce | Index cen průmyslových výrobců | Makroekonomický výhled | Referendum o přijetí eura | Objem | Propad | Ruská vojska | Vývoj reálných investic | Marka | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Pražská burza SPAD | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP Británie | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | HDP eurozóny | Saxo Bank Steen Jakobsen | Britská banka HSBC | Den díkůvzdání | BDO | Exxon Mobil | Zemní plyn | Americká banka | xStation | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Kering (KER.FR) | Fat finger | Světové ceny ropy | Devizový kurz | Alibaba | Národní měny | Regulátor | HighSky | Dnešní výsledek aukce | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Gold/Silver Ratio | Průmyslová výroba | Aussie | Britské libry | Sázka | Irská pojistka | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Investice do technologií | Index australského dolaru | Pojišťovny | Kansas | London Stock Exchange (LSE) | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Odliv dividend | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Instrument | CzechInvest | Zbrojovka | Reakce trhu | FRA | Kamil Boros | Maďarský forint | CNR | Cenová hladina | USDRUB | Pozornost | Fio dividendy | Bankéř | Ropa Brent | Posílení libry | Kering | Mezinárodní soudní dvůr | SRF 1 | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Volby prezidentské | Opce | Pohyb kurzu | Současná situace | Lukáš Kovanda | Japonský HDP | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Změny na trhu | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Short | Ekonomické události | Ukrajina | Ukončení intervencí | Jednání FOMC | Specialista na online obchodování | Index výrobních cen | Egypt | Národní rozpočtová rada | Omezení pohybu | Eurodolar | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj úrokových sazeb | Debata prezidentských kandidátů v USA | Maloobchod | Americká centrální banka | Americká společnost | Zveřejněná data | Earnings | Analýza akciového indexu | Maastrichtská kritéria | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Index volatility | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Finanční rok | Britský FTSE 100 | Křetínský | Silnější dolar | Příjmy z obchodování | Euroskupina | Stranická volební shromáždění | Obchodování v Asii | Mexiko | High | Finanční krize | Euro dnes | Obchodní strategie | Genesis | Andrej Babiš | Kvantitativní zpřísňování | Index spotřebitelské důvěry | COVID III | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | ERM II | X-Trade | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | GBP/AUD | Rakousko | Česká koruna | Christopher Dembik | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | USDCAD | Guvernér banky | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Podnikatelská důvěra | Investiční společnost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | G10 | Dluhopisoví investoři | Dnešní fundamenty | Foreign Exchange | Vliv na investice | Brokers | Burza cenných papírů | Reálný účet | Americké akcie | Měnový trh | BBC | Czech Fund | Britská měna | Řecká krize | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Divize | Oslabení koruny | Ekonomické ukazatele | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj indexu volatility | ex | Evropská ekonomika | Dnešní aukce | Rosněfť | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Sjednané smlouvy | Měnový koš | Zvýšení úrokových sazeb | Komise pro cenné papíry a burzy | Top Stocks fond | Obchodování se CFD | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Zhodnocení kapitálu | Výnos klíčového amerického vládního dluhopisu | Trh | Ruské síly | Komise | Erste Bank | Těžba ropy | Frustrace | Viktor Orbán | Akcie firem | Nová Čína | Znalost | Burzy cenných papírů | ICU | Výrazný růst | CNN Prima News | Vyplnění GAPU | Otočení trendu | Marine Le Penová | Fed | Lloyd's of London | Kurz dolar | Zahraniční obchod | Bailout | Korekce | Světové ekonomické fórum | Rubl | Země EU | Dividendové akcie | Arbitráže | Španělská ekonomika | FRA40 | Money management | Hnutí ANO | Propad kurzu britské libry | Největší ekonomika světa | Volby v USA | Premiér Petr Fiala | Guvernér | Pražské burzy | Finanční společnosti | Downtrend | Heiken Ashi | Členství v ERM | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | Automobilový průmysl | CME Group | Ekonomický a strategický výzkum | IronFX | Volby v Británii | Luis De Guindos | CNOOC | Oživení české ekonomiky | Keynes | Posílení dolaru | Skotská SNP | ANO | Stock | Apollo | Americké zásoby ropy | ProCent | Barclays | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Zasedání k měnové politice | Měny a sazby | Obchodní systém | Rating | Dohoda EU s Británií | Velké banky | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Ruská invaze | SNB | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Příležitosti | Letecká skupina | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Nejistota | Evropské obchodování | Primárky v Nevadě | Synottip | Litecoin | Akciové indexy v USA | Forwardy | CME | Commission | HDP v eurozóně | Sell | Demokratické strany | OKD | Prague Live Trading | Long pozice | Eurovia CS | Kurz dolarů | Banka HSBC | Tipsport | AlfaOmegaTrhov | Volby v Jižní Koreji | Skotská premiérka | Peugeot | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Finanční metropole | Index Nasdaq | Mexické peso | Cena hliníku | Realitní magnát | Spekulace na pád | Futures na DAX | Standard & Poor's (S&P) | Představenstvo | Hlavy států | Makroekonomika | Agentura AP | Evropská banka | DEM | Objem obchodů | Range | CFTC | Japonsko | Pokles eura | Nifty 50 | JBC Energy | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Rizikové investice | Riksbank | Deutsche Börse | Inflace v Británii | Exxon | Výchylky v kapitálových tocích | Devizové intervence | Řízení rizika | Vývoj dolaru | Polský zlotý | Tržní sentiment | QE | Quantum Fund | Měnové otázky | Měny&Sazby | Aktiva a pasiva | Kurzový závazek | Bankovky | LYNX | Bund | HNonline.sk | Německý Ifo index | Donald Trump | Dopady na euro | Úvěry od komerčních bank | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Dluh Řecka | Daiwa Securities | Fluktuace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Nejvýraznější pokles | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Janis Varufakis | Další růst | Arbitráž | ATR | LIBOR | Eurobondy | Bollinger Bands | Aukce | Bankovní tituly | Devizové trhy | Ekonomové | Forwardový kurz | Inflace v ČR | Podnikatelé | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz české měny | Šéfka Fedu | Grafy | Nízká volatilita | Status bezpečného přístavu | US akcie | Komodita | Zprávy a analýzy | Směnný kurz | Zahraniční investice | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | Top Stocks | Obchodníci | Česká republika | Premiér Mario Draghi | EUR/HUF | Společnost XTB | Fondy Apollo | Londýnská burza | Hillary Clintonová | Fixed income | Kompozitní index | Prezident Pavel | Index nákupních manažerů | Škoda | Letecká společnost | Vývoj USD | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Cenné papíry Komerční banky | Ekonomický kolaps | Kov | Rolování | Předseda | Analytici | Kurz CZK | BNP | Kurz koruny | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Ripple | CARA | J&T | Situace | Traders | Forex web | Equity | VaR | DPA | Evropská unie | Boeing | Forex market | Daniel Beneš | Příkaz | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Kurz novozélandského dolaru | Štěpán Hájek | Společnost Walmart | Stagnace | Rozpočet | Evropské banky | Negativní dopad | Apple | Ženy | Investiční plány | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Správce daně | xPartners | Opatření centrálních bank | TOP 09 | CFD | Index ekonomické nálady v Británii | Guvernér Fedu | Cena stříbra | Open | Akcie Walmart (WMT) | Životní úroveň | Americké ministerstvo obchodu | Financovat | Brexit referendum | Příprava | Ztráta | Řecko | BRICS | Finanční instrumenty | Agentura ČTK | Madeta | Platební bilance | Jednání o brexitu | Západoevropské trhy | Orbán | Prime | Médea | JPMorgan Chase & Co | Úroky | Mezinárodní instituce | Severomořská ropa | Finanční centra | Plodiny | Kurz online | Šárka Nobilisová | Indexy PMI | Akce centrálních bank | Ranní nadhoz | Omezení pohybu kapitálu | Cena | NÚKIB | Jaderná elektrárna Temelín | Investiční banky | Jair Bolsonaro | ING | Ceny komodit | Pilsen Steel | Výnos desetiletých britských dluhopisů | Moneta | Nákup akcií | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | MetaTrader 4 | Porovnání měn | Pražská burza cenných papírů | Aktivum | Ceny akcií | Merrill Lynch | Měny rozvíjejících se zemí | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | E-shopy | Fond | Přenos | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Americký dolar | MUFG | Čínská ekonomika | Euro vůči dolaru | Ceny | Švédsko | Futures kontrakty | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | Ekonomické údaje | ČNB | Rizika | Devizoví obchodníci | Wall Street | Vládní koalice | Viceprezident | Agentura Bloomberg | Ekonomické fórum | USD/CZK | Pokles | Italský premiér Mario Draghi | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Trading analýza | Snižování úrokových sazeb | E-mini | Výběr zisků | Kurzy | Margin | Ceny zemního plynu | Právo | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Polská ekonomika | Americké společnosti | Jumpshot | Finančnictví | Ceny hliníku | Konsensus | Švýcarská centrální banka | Hedge | Německá kancléřka | Rezervní měna | Americký trh | Poplatek | Moody's | Google | ECB | Makro | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Odpor | Obchodník | Silnější euro | Pád GBP/DEM | Portfolio manažer | Plynárenská společnost | Digitální měna centrální banky | Nebraska | Rozvojová banka | Tržby | COVID-19 | Nižší kurz | Americký dolar vůči japonskému jenu | Luboš Růžička | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Tým FXstreet.cz | Německý ministr financí | Prezidentské volby v USA | Slušné zisky | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Close | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Investiční rozhodnutí | Temelín | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Antivirus | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Dluhopisy | Bankovky a mince | Sázkové kanceláře | Konsorcium | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | SNY | Černá Hora | Maloobchodní tržby | Partners | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Šokující předpovědi Saxo | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Akcie Boeingu | Historické rekordy | Bývalý prezident | Globální ekonomika | Obchodní pozice | ACEA | Vývoj inflace | Mayzus | Thomas Jordan | TradingEconomics | Swap | Summit G20 | ISM | Miliardy eur | Anomálie | Míra inflace v ČR | Ministr zahraničí | Akcie Visa | Zboží dlouhodobé spotřeby | Členské země eurozóny | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Manuál | Režim devizových intervencí | Nový šéf Fedu | Cena zlata | Shanghai Composite | SPAD | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Conseq | Měnověpolitické zasedání | Americký index S&P 500 | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Podílové fondy | Silnější kurz | Obchodníci s měnami | RRR | Trade 24 | Index FTSEurofirst 300 | Moskva | Růst cen | Index Russell 2000 | Caracas | Tok investic | Drahé kovy | Saxo | Výsledky hospodaření | Open Society Foundations | TLTRO | Analytika | RSI | Měnová politika | Akcie Apple | Obchodujeme | Asset management | Alokace | Vyhlášení mobilizace v Rusku | Delaware | Býčí trh | ForexTicket | Poptávka | Ekonomická nálada | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Polský zlotý (PLN) | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Finance | Čína | Stres | Platforma MT4 | Měnový index | Nálada spotřebitelů | Americká lehká ropa | Konfluence | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Pierre Moscovici | Psychologie | Volby do Evropského parlamentu | AUD kurz | Úrokový diferenciál | USDJPY | Makroekonomické data | Velké riziko | Investiční poradenství | Micheál Martin | Maďarská měna | Depozitní úrokové sazby | Předčasné volby v Británii | GfK | Zasedání Bank of England | Patrik Mackových | Lineární regrese | Betfair | Strategie komodit | Premiér Babiš | Americké banky | Globální trhy | Obchodování na měnových trzích | Pokles akcií | Invaze | EURGBP | Investiční soutěž | FT | SSI | Vydávání dluhopisů | Jedno euro | Bulharsko | Investor | Recesia | Americké akciové trhy | Kalendář událostí | Obchodovat | Měnové trhy | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Parita | Dluhová krize | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Nové rekordy | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Dividenda | SNP | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Stavební výroba | WTI | Online trading | Resistance | Bod | Miliardy korun | RBI | Hrubý domácí produkt Německa | Aliance | Referendum 2016 | Medvědi | Obilniny | Uchovatel hodnoty | Investiční výdaje | RBNZ | Paládium | Index MOEX | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | Klouzavý průměr | Aktivně spravované fondy | Produktivita práce | Trading | Americká měna | Měna na forexu | Událost na finančních trzích | EMU | Komise v přenesené pravomoci | Sdružení výrobců automobilů | Tradition Energy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Payrolls | Kapitálové trhy | Bankéři | Sázet | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Šance | Inflace | Měnové kurzy | Problémy | Prezidentské primárky | Marže | Využití kapacit | ROCE | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | DAX | Zlato a stříbro | Josef Košťál | HDP | Koruna zpevnila | Schwartz György | Kurz USD | Pokles cen akcií | Alphabet | Zkušenosti | Tweety | Index PMI | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Britská bankovní asociace | Signály | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Venezuelský prezident | Spotřební daně | Válečná ekonomika | Lira | Devizový trh | Načasování | Zastánce zavedení eura | Akcioví býci | Lot | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Erste | Lend | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Monetární politika | Karel Havlíček | Dluhopisové trhy | FX | Ben Bernanke | Světové finanční trhy | Kalendář ekonomických událostí | Vlády | Mobilizace | Deutsche Bank | RUB | Finančníci | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Fix GBP/DEM | Raiffeisenbank a.s. | Švýcarské franky | Unicredit | Pokles výnosů | Lukoil | Polská měna | Optimismus | Facebook | Hliník | Růst dolaru | Obchodování ropy | Ceny pšenice | BH Securities | Vývoj indexu S&P 500 | Profit-Target | Dostatečný kapitál | Turek | Francouzský CAC 40 | Výstup ze systému ERM | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | Costco | Debata | Výkon Dow Jonesova indexu | Důležité fundamenty | Měď | Sázková Fortuna | Články o forexu | Ekonomický institut | Hodnoty měny | Euro | ANZ | Ministři financí eurozóny | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Yield | AUD | Bod zlomu | Finanční zmatek | Byznys | EuroStoxx50 | Finanční středisko City | Agentura DPA | Mnoho ziskových obchodů | Vyhlášení referenda | Akcie na Wall Street | Pegas Nonwovens | Zvýšená nejistota na trzích | Risk | Predikce | Accendo Markets | Fibo | Vývoz komodit | Americké firmy | DG | Riverside Risk Advisors | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Citigroup | Softbank | Rozkolísanost trhu | Christine Lagarde | LME | Hospodářství | Primárky | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Maynard Keynes | Indikátor důvěry | Novatek | EBITDA | Moody's Analytics | Obchod | Růst ekonomiky | USD GBP | Wales | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Měny zemí G-10 | LPL Financial | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Oddělení forexu | Intermediate | Bollingerova pásma | Rada ČNB | EU | Ekonomická krize | Casinos Austria | Dna | Zasedání ECB | Credit Suisse | Měna euro | Portfolia | Tesla | Převis | Investiční skupina | Obchodní nastavení | Conseq Investment Management | Precedens | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Ekologie | ForwardKeys | Světové finanční krize | Theresa May | Televize Sky News | Recese | Index strachu | Akcie GDF Suez | Akcie bankovní skupiny Erste | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Esequibo | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | Bank of Canada | Alokace aktiv | Referendum o euru | EFSI | CZK/EUR | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Migrační krize | Společnost IHS Markit | Hargreaves Lansdown | Kyjev | BIS | Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) | Největší propad | Stavební povolení | Inflace v Německu | Miliardy | Petr Kellner | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Komerční banka | Komodity krok za krokem | Americké burzy | Snížení úroků | Forex soutěž | Survation | Sazka Group | Frank | Ministři | ERM | Balance | Pin Bar | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Vzestup virtuálních měn | Členské státy | Objem investic | Dnešní zpráva | Swapová křivka | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Patria Finance | Babypips | KPMG | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | Graf indexu S&P 500 | Makléřské firmy | Americké indexy | Unipetrol | Politická nejistota | Obrat trendu | Intel | Vstup Bulharska do eurozóny | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Finanční skupina | KBC | Japonský premiér | Kiwi | Prezident Donald Trump | USDCHF | Prodeje existujících domů | Nouzový stav | CySEC | Multi-Asset obchodování | AXA | Kancléřka Angela Merkelová | Kurz bitcoinu | Televize ARD | Sterling | Šéfka ECB | Investování | CEBR | OSN | Denní ekonomický kalendář | Soud | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Kanadský dolar | Politické riziko | Agentura Fitch | Sell Stop | Předpovědi | Meziroční inflace | Bondy | Skupina Smartwings | Jeremy Corbyn | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Vývoj depozitní úrokové sazby | Ministr financí | Trend | Western Union | Zastánci brexitu | Pokles sazeb | Odvětví | Dow Jones Industrial | RTT News | Akcie Bayer | Zásoby plynu | Národní rada pro obnovu | Oslabení | WorldWideMarkets Online Trading | Dnešní kurz | Míra inflace | Fyzické zlato | Letecká doprava | Zvládání pandemie | RTS | Platforma | Akcie těžařských společností | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Nejúspěšnější trader | MMF | Michala Moravcová | ICJ | CNN | USD/RUB | Německý ministr zahraničí | Ekonomický výhled | Nařízení | SWIFT | Jak obchodovat | Primárky Demokratické strany | Schodek | Prezident Petr Pavel | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Forex Factory | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Mizuho | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Tržní aktuality | Národní rada pro obnovu (CNR) | Zpřísnění měnové politiky | Patrik Hezucký | Penzijní společnosti | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Kamil Boroš | Výzkumná společnost | Ekonomický establishment | Oslabování libry | Průmysl | Centrální bankéři | Nizozemský premiér | Obchodování měnových párů | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Podnikatel | American Airlines Group | Úvěrový rating | Bankovnictví | Trim Broker | Aerolinky | USD index | Pohonné hmoty | Francouzská ekonomika | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Divergence | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Politické události | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Kurzy měn | Loterie | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Obchodní bilance | Bankovní unie | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Národní bezpečnost | Long | Rally | Bankovní rada | Banka | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Pojišťovna | Futures na VIX | Macron | Klíčový support | Pandemie | Zasedání České národní banky | GLE | Členství v EU | EY Item Club | Globální ekonomický výhled | Společnost Saxo Bank | Fischer | Klid | Aktiva | Poskytování úvěrů | Burzovní společnosti | Tržní cena | Live trading | Zasedání centrální banky | Výprodej | Sazby maďarské centrální banky | České měny | Index německých akcií DAX | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Business | GBPJPY | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Arizona | Zdanění | Pokles cen | LPR | Čínská centrální banka | SP500 | Začít obchodovat | Index euro | YouGov | Povolení k průzkumu | Poptávka investorů | Kurz rublu | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Graf ropy | Brazílie | Jihoafrická republika | Sentix | Trhy dnes | Zákaz cestování | | Smartwings | Pochybnosti | Zavedení eura ve Velké Británii | Danske Bank | Výsledek voleb | Investiční skupina PPF | Johnsonovi konzervativci | Westpac | Členské země | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Vývoj ceny hliníku | Britské referendum | Purple Trading | Znovusjednocení Německa | Řetězce | Vznik eura | Období nejistoty | Sentiment | Síla měn | Order | L.F. Investment Limited | Online obchodování a investice | Short pozice | Události ve světové ekonomice | WEF | Šéf společnosti | Investiční fondy | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Berenberg | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | LVMH | Čínský jüan | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Tier 1 | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | ECOFIN | Soutěž ve snižování daní | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Forint | GDP | Velká Británie | Makroekonomická data | Ziskový obchod | Investment Banking | Citibank | Rezignace Theresy Mayové | Chersonská oblast | Objemy obchodů | Dění v Katalánsku | Zákaz dovozu diamantů | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | UCITS | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Indie | Oanda FX trade | J&T Banka | Úrokové sazby maďarské centrální banky | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Oregon | Prudential Financial | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Výprodej akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Živobytí | Ekonomika | Oxford Economics | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Index FTSEMIB | Pokračování divergence | WTO | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Automobilka BMW | SYRIZA | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | Operátor O2 | Timeframe | Jan Kovalovský | WorldWideMarkets | České akcie | ESM | Kurzotvorná informace | Volume | Americký akciový index | Auta | Americké ministerstvo | Short sell pozice | Americký trh práce | Pražská burza aktuální kurz | López Obrador | Konzultační společnosti | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Zpráva o trhu práce | Economist | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | Sentix index | Private equity | Technical analysis | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Burza dnes | Zlaté rezervy | Americká centrální banka FED | X-Trade Brokers | Index DJIA | Mojmír Hampl | Makroekonomické analýzy | Fibonacci | Diamanty | Prodejní signál | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | Vliv na finanční trhy | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Financial Times | Tesla Motors | Nikkei 225 | Bulharský parlament | CAD | Spread | Iniciativa | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Bankrot | New York | Čistá ztráta | Analytik finančních trhů | Krize | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Obligace | European Metals Holdings | Skotská ekonomika | Epidemie koronaviru | cTrader | Pasiva | USD/MXN | Ekonomické zprávy | Risk Off | IBEX | Omezení produkce | Exotické měny | EURCHF | Mimořádný stav | G20 | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Kurz libry | Evropská rada | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | FX trh | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Dolarový index | Sumitomo Mitsui Trust Bank | Indikátor CCI | Výkyvy devizového trhu | Vývoj ceny ropy | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Graf indexu | Index ekonomické aktivity | ODS | Dialog | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Bezpečnost | Devizové rezervy | Akcie Stock | Měny emerging markets | DIHK | Cíle | John Hardy | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | LTRO | MarketWatch | Obchodování brexitu | Investiční skupiny | Index MSCI | Zadlužené Řecko | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Likvidita | Aktivace článku 50 | Capital Economics | Rozhovor | Roklen24 | Transakce | Švýcarské banky | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Dnešní údaje | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Forex tip | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Glencore | Irsko | Energie | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Trade Brokers | Roklen | Zpravodajství | Ekonomika EU | Světové trhy | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Úrokové sazby | AUDJPY | DE30 | USDX | Hřivna | Spravované fondy | Inaugurace | FX Trade | Dividendy | Finanční centrum | Session | Měna | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Jamie Dimon | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | David Marek | Šíření koronaviru | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | EUR/CHF | Patria Direct | LEND | Index IBEX | Thomson Reuters | Výnosy | Akcia | Miliardy dolarů | Skotská národní strana (SNP) | Libra k dolaru | Inside | BB&T Wealth Management | Martin Ulčák | Obchodování na burze | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Akcie Erste Bank | Deloitte | Regionální měny | Překoupené oblasti | Tržní indikace | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Mountain Pacific Group | Britské hospodářství | Patria.cz | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | ABN Amro | EIA | Americké akciové indexy | Partneři | IPO | Obchodovat s cennými papíry | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | Zachování kuny | Miliardy USD | Brazilský real | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Prezident Václav Klaus | Zkušenost | Invaze ruských vojsk | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Daňový balíček | Západoevropské akcie | State Street | Britská vláda | Vývoj cen akcií | ADP | Náklady na zajištění | Repo sazba | Strategy Research | Přijetí eura | Biliony dolarů | Short squeeze | DAX 30 | Ropy | Úspěšné obchodování | Ekonomický cyklus | EET | Burzovní rozcvička | Řízení rizik | Zadlužení země | Riziko a zisk | CNY | Forex trader | Volby Velké Británie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Vyhlášení referenda o měně | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Rezervní měny | Likvidní | Jaderná elektrárna | PinBar | Sázky | Forbes | Mezinárodní obchod | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Swiss National Bank | Obchodujeme.eu | BlackRock | Německá Bundesbanka | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | CVG | Non-Farm Payrolls | Kupci | ASX | Rozšíření | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Ropný trh | Nový Zéland | Akcie Amazon | Burze | Buy | Eura | Schodek rozpočtu | Burza online | Ztráty | Citywire | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Akcie Erste Group | Dluhopis | DIW | Gap | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Volby v Pákistánu | Česká národní banka | Polská centrální banka | RegioJet | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | CzechTrade | Měnový výbor | Stravenkový paušál | Propad cen ropy | BOSSA | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Investiční tipy | Merkelová | Hlavní americké indexy | Zajišťování portfolií | MiFID II | Bohatství | Poplach na burze | Malý prostor | Průmyslová produkce | Mimoburzovní | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | S&P Dow Jones Indices | ČTK | Důsledek referenda | Politická dohoda | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Setrvání Británie v EU | EURPLN | Dnešní zprávy | Úrokové výnosy | Akciový býk | Evropská pojišťovna | Dnešní videokomentář | Premiér Mark Rutte | Mzda | Index amerického dolaru | Prezident Nicolás Maduro | Investiční doporučení | Primárky v Jižní Karolíně | Koronavirus | Klimatický plán | Středoevropské devizové trhy | Virgínie | ČSOB Asset Management | Debata prezidentských kandidátů | Slabší libra | Analýza | Keir Starmer | EP Power Europe | Portfolio cenných papírů | KKCG | Obchodovat s akciemi | Předsedkyně Evropské komise | Úvěrová krize | PPF | La Repubblica | Index eura | Put | Kathimerini | GLE.FR | Země používající euro | Země eurozóny | Okénko trhu | Kapitalový výnos | Lloyds Bank | Prodloužení přechodného období | Holubice | Výsledek zasedání k měnové politice | Demokratické primárky | Ondřej Hartman | Poradenství | Société Générale | Vývoj objemu | Světové akciové trhy | Fluktuace měnových kurzů | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Online zprávy | Forexové obchody | Kuny | Volby ve Španělsku | Dow Jones Newswire | Instrumenty | CDU/CSU | Obchodní komora | Zkušení investoři | Produkce ropy | Vinci | Zátěžové testy bank | Václav Klaus | Závazek | Ekonomická nálada v EU | Volba prezidenta | Axiory Europe | Ferrari | Petr Fiala (ODS) | Kosovo | Německý ústavní soud | Dividendová sezóna | Foreign Policy | Dluhopisy EU | Ohio | Euro vůči americkému dolaru | FX Concepts | Rezistence | Dvoudenní summit EU | Volební shromáždění | Sociální demokraté | Volby v Portugalsku | Základní úroková sazba | Odhad růstu ekonomiky | Netflix | Volatility report | Krize v Řecku | Ekonomický indikátor | Koš | Komentář k trhům | Obchodování na forexových trzích | Hedžové fondy | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Medvědí trend | Grexit | 5G | Šéf labouristů | City | Pedro Sánchez | ISTAT | Posílení | CNBC | Mobilní operátor | Denní obchodování | Volby v Bělorusku | Spotová volatilita | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Zavedení eura v ČR | Volby do parlamentu | Šéf britské centrální banky | Pracovní místa | Britská burza | Londýnská City | Čínská poptávka | Markit | Vývoj dolarového indexu | Dollar Index | Článek 50 | Obavy z brexitu | Devalvace měny | EURUSD | O2 | Trendový indikátor | ČSOB | Nicola Sturgeonová | NFP | Béžová kniha | Americký dolar dnes | Kurzy akcií | Finanční otázky | Vývoji podnikatelské nálady | Vít Hradil | Unie | Nasdaq Composite | Analytička | The Sunday Times | Aljaška | Trpělivost | OIBDA | Investovat | NFP report | Komoditní | Investiční příležitosti 2020 | Norsko | RIA Novosti | American Eagle | Tučné zisky | Ekonomický růst | Giorgia Meloniová | Praní špinavých peněz | M5S | Sociální demokraté (SPD) | Velké firmy | Šéf švýcarské centrální banky | ECU | SaxoSelect | Spotřebitelský indikátor | Ruské společnosti | Důvěra v českou ekonomiku | Ludvík Turek | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Dobré výsledky | Kursy | FTSEurofirst 300 | Akciové burzy | Kapitálová rezerva | BNB | Rating dlouhodobých závazků | Obchodování a investice | UBS | The Scotsman | Vývoj libry | Ukrajinská Chersonská oblast | V USA volba prezidenta | České koruny | Vybrané měny | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Foreign exchange broker | Makléřské společnosti | Lobbistické skupiny | Volby v Izraeli | Předpověď | DJIA | S&P/ASX 200 | Výkonnost | Baker Hughes | ČEZ akcie | Obchodní války | Řecké volby | Black swan | Genesis Capital | Dopad brexitu | Forexové trhy | Automobilky | Snižování sazeb | Nejziskovější | Cyklické tituly | Alrosa | Bilion | ComRes | CitiFX | Čárový graf | Skotsko | Intervence ČNB | eSignal | Ceny zemního plynu v USA | Přehled | Plyn | Kontraindikátor SSI | Luhanské lidové republiky | London Stock Exchange | Hospodaření | Propad akcií | Digitální peníze | Futures | FXstreet.cz | Evropský statistický úřad Eurostat | Volby v Bangladéši | Investiční výzkum | Články o investování | Analytik Commerzbank | Parlamentní volby | Nemovitosti | CHF | Odchod z EU | Maryland | Savelletri | Obchody | Akcie v západní Evropě | MF Global | KER.FR | Prezident Trump | Americká data | Podpora | Boris Johnson | Index CPI | Nejlepší investiční příležitosti | Akciový index | Technický pohled | Volby v Íránu | Svíčkový graf | Brexitová dohoda | Tendr | Euro k dolaru | Zlepšení | Primárky v Portoriku | Brokerské domy | Ruské akcie | Medián | Česká firma | Maloobchodní prodeje | Akciový index MOEX | JDE | Illinois | Digitální euro | Ekonomie | Úvěrový program | Zahraniční forex | Automobilka Hyundai | Volby ve Venezuele | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Akumulace | HFT | Indiana | Zákaz dovozu | Skupina ČEZ | Stav nouze | Backtesty | Novozélandský dolar | Vývoj kolem brexitu | Makléř | Rhode Island | Víkendové parlamentní volby | Státní dluhopisy | Volby v Rwandě | Chance | CL | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | xStation5 | Globální ekonomický růst | Jak k Brexitu došlo? | Hotovost | Německo | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | Šokující předpovědi | MT4 | Kartel OPEC | Fed fund futures | AAA | Vice | Emerging markets | Černá středa | Venezuelská vláda | Nové kvantitativní uvolňování | Inside day | Kurz švýcarského franku | Vstupu do EU | Vysoké sázky | Zprávy a události | Soudní dvůr | Úřad britského premiéra | Scénáře vývoje české ekonomiky | Pozice | TopForex | Index technologického trhu Nasdaq | XTB | Uptrend | Pražská burza kurzy akcií | Splatnost | Portfolio manager | Protiruské sankce | INSEE | Pšenice | Zpřísňováním měnové politiky | Mario Draghi | FXstreet | Velcí hráči | Obchodníci na forexu | Coface | Republikánské primárky | Prezidentské a parlamentní volby | Společnost Delta Air Lines | Ruská centrální banka | Le Penová | Italský premiér Giuseppe Conte | Riziko | ClipperData | Platina | Volby v Dominikánské republice | Vývoj ceny | Swiss Life Select | Dosažení brexitové dohody | FinWeb | Expirace | Drachma | Index londýnské burzy FTSE 100 | The Guardian | EPPE | Global macro | Hang Seng | Index amerických akcií | Volby v Mosambiku | Dluhopisový trh | EK | Sazby beze změny | Cenový graf | Západní Virgínie | Evropské země | Francouzský prezident | Italský bankovní sektor | Mediální společnosti | Paříž | Co bude | Colonial Pipeline | Politické napětí | Německý index DAX | Thales | EUR/GBP | Investice do podnikání | Opatření | Těžaři | Výnos u desetiletých dluhopisů | Webináře | USDMXN | Chorvatsko | EURSEK | Etiopie | Šíření nového koronaviru | Connecticut | Standard Life Investments | HDP Řecka | UK100 | Fiskální politika | Demo účet | Analytik | Čeští investoři | EURNOK | Finanční systém | Nejsilnější ekonomiky světa | Antimonopolní úřad | Investing | UCITS ETF | Širší index amerických akcií S&P 500 | Oscilátory | Nervozita na trzích | Evropské investiční banky | Fair Value | Index DAX | Ján Čarný | Americké trhy | Video | EMA | Kapitálový/finanční trh | Poslanec | Německé dluhopisy | UBS Wealth Management | TheCityUK | JP Morgan | Ekonomický přínos | Americký ministr financí | Německé státní dluhopisy | Aerolinky Lufthansa | Risk Management | Čínské akciové trhy | Spojené státy | Tržní hráči | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Redukce | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Eurozóna | Akcie evropských bank | Mobilizace v Rusku | Dnešní kurz libry | Chris Svorcik | CZK/USD | Světové centrální banky | Statut | Premiérka | Regrese | GBP/DEM | MF | Emise | Konflikt v Evropě | Heiko Maas | Intervence centrální banky | Ruská ekonomika | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | Akcie bank | Ministerstvo financí | Pokles libry | Analytik XTB | Bavlna | Velkoobchodní tržby | Banky | Intervenovat | Americká letecká společnost | Coffee | Bilance | Oscilátor | NASDAQ 100 | Nákup dluhopisů | Podnik | Durace | Konzervativci | Fundamentální výhled | Klasifikované úvěry | Volby na Islandu | Ford Motor | Hlavní ekonomické události | Procter & Gamble (PG) | JPMorgan Chase | SPD | Žlutý kov | Vstup do EU | Ekonomická nálada v eurozóně | To nejdůležitější | Pozornost trhu | Investovat peníze | Aktuální kurz | Doporučení | Ocenění | Inflace ve Velké Británii | USD/CNY | Prohlášení | Student Agency | Politici | Analytik eTrader | Kurz EUR | Trader | Elektronické peníze | Finanční situace | Index FTSE 100 | Kč/GBP | Měnový pár | Dohoda o přechodném období | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Výkyvy kurzu libry | Dnešní události | European Commission | USD/CAD | Republikánské prezidentské primárky | G7 | Volby v Ghaně | Guvernér ČNB | Kotace | Technický výhled | ČNATA | Základní sazba | Podnikání | Úroková míra | Volby v Salvadoru | Letecká skupina Smartwings | Ukrajinské hřivny | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Rolls-Royce | Kurz GBP | CBOT | Americký finanční ústav | Irský premiér | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | USA | Kupón | Býčí scénář | Výzkumná společnost Markit | Japonský index Nikkei | Názory analytiků | Obchodní válka | Andrej Babiš (ANO) | Index CSI300 | Janet Yellen | Zlato | Asijské akciové trhy | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Burza v Miláně | Státní dluh ČR | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | FED sazby | Rebalancování indexů | Demokratické prezidentské primárky | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Volkswagen | První odložení Brexitu | Evropské dluhové krize | Pips | MIC | Digitální koruna | Ministerstvo práce | Index RTS | Bloky | Spekulanti | Slabé euro | Zero Hedge | IHS Global Insight | Makroekonomické nerovnováhy | Vyšší inflace | John Maynard Keynes | Pražská burza | Práce | FOREX | Pražská burza online | Údaje o inflaci | BIC | Zpomalení hospodářského růstu | Pavel Drahotský | Fundamentální pohled | Průlom | IOBE | iShares Listed Private Equity | Aleš Sosnovský | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Westpac Banking | Agentura Moody's | Zásobníky | Forex VPS | Období po brexitu | Britské volby | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Hedgový fond Quantum Fund | Fidelity International | Globální obchod | Obchodní dohody | OTC | Investiční účet | Doněcké lidové republiky | Evropské akciové trhy | Kentucky | Ludvík Turek Facebook | Generální ředitel ČEZ | Janney Montgomery Scott | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | Fio | Kryptoměny | Premiér Giuseppe Conte | Silná domácí měna | Summit EU | Low | Mark Rutte | Crédit Agricole | Ekonomické aktivity | Podílové fondy kurzy | Tržní vývoj | Podnikání na kapitálovém trhu | Panika na finančních trzích | Další pokles | Volby v Senegalu | Státní fond | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | KER | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Jerome Powell | Francouzské akcie | Volby | Ukazatele | Americké úřady | Švýcaři | Vladimir Putin | Nonfarm Payrolls | Index relativní síly | Země G7 | Vojtěch Benda | Británie | COT | Česká swapová křivka | Vývoj jádrové inflace | Americká vláda | NZD | Koncern | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Čistý dluh | Dánsko | Belgie | Spotový VIX | ČR | Currency | Výnosy bezpečných dluhopisů | Podniky | Analytický tým | Dassault Aviation | Kurz EURUSD | Commitment of Traders | NERV | Pohyb kurzu britské libry | Medium Term | MICEX | Severní Irsko | Market Color | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Redwire (RDW.US)
Redwood
REEAM New Construction
Reebok
Reed Hastings
Reentry
Referenční hodnoty kapitálu
Referenční index kryptoměn
Referenční měna
Referenční ropa

Následující klíčová slova

Referendum o euru
Referendum o přijetí eura
Referendum 2016
Refinancování dluhů
Refinancování firemních úvěrů
Refinefxtrading.Online
Refinitiv
Refinitiv Eikon
Refinitiv IBES
Refinitiv SmartEstimate
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít