Středa 29. červen 2022 05:02
reklama
Vantage
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - WU

img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. června 2022

24.06.2022 Přední čínská sociálních platforma WeChat aktualizovala svou politiku a zakázala účty, které poskytují přístup ke službám souvisejícím s kryptoměnami nebo NFT.
img

Rychle se šířící covid v Číně je novým strašákem pro světovou i českou ekonomiku. Motoristům v ČR však může zlevnit benzín i naftu

28.03.2022 V Číně se šíří covid nejrychleji od doby propuknutí pandemie ve Wu-chanu před více než dvěma lety. Nyní je zasažena obzvláště Šanghaj. Město s 25miliony obyvatel je v režimu obří uzávěry, kdy vždy jedna polovina obyvatel má zákaz vycházení. Tento striktní režim, jenž je v souladu s čínskou nulovou tolerancí covidu, letos může čínskou ekonomiku připravit o 0,4 procentního bodu jejího celoročního růstu. Ten tak může skončit pod úrovni pěti procent. Šanghaj je totiž ekonomickým motorem celé Číny.
C:\fakepath\lotus.jpg

Britská značka luxusních sportovních aut Lotus zvažuje vstup na burzu

21.02.2022 Britská značka luxusních sportovních automobilů Lotus uvažuje, že během příštích dvou let vstoupí na akciovou burzu, aby tak získala finance na mezinárodní expanzi a na investice do aut s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT), který se odvolává na vedoucí představitele podniku.
img

Ethereum klesá rychleji než bitcoin

24.01.2022 Prodejní tlak na kryptoměnovém trhu nepolevil, takže bitcoin zaznamenal další 4% pokles, zatímco ether ztratil dalších 7 %.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 4. ledna 2022

04.01.2022 Marshall Mathers III, známější jako Eminem, se připojil ke klubu "Bored Ape Yacht Club" (BAYC) tím, že na trhu NFT OpenSea zakoupil jeden z tokenů NFT Bored Ape za 462 000 USD. Eminemův Bored Ape představuje náhrdelník se zlatým řetízkem a vojenskou čepici v barvě khaki, kterou nosí ve skutečném životě a kterou OpenSea oficiálně přidala do jeho portfolia.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevňují. Kvůli delta mutaci covidu - v Číně je šíření koronaviru nejzávažnější od propuknutí pandemie ve Wu-chanu koncem roku 2019

05.08.2021 Zdražování pohonných hmot v Česku se zastavilo. Benzin Natural 95 od minulého týdne zlevnil o 15 haléřů na průměrných 33,78 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 31,66 koruny za litr, což je o 17 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V červenci benzin i nafta zdražily o více než korunu, Natural byl před týdnem nejdražší od prosince 2014.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají v obavách z růstu nakažených variantou delta

03.08.2021 Ceny ropy se dnes zpočátku pohybovaly směrem nahoru, nyní ale klesají v obavách z růstu nakažených koronavirovou variantou delta. Ztráty mírní očekávání, že klesly zásoby ve Spojených státech.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

Je Alibaba vhodný ke koupi?

16.07.2021 Dne 13. května 2021 oznámila společnost Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) své výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Dle jejich nedávno zveřejněné tiskové zprávy zaznamenala společnost růst výnosů o 64% v porovnání s minulým rokem. Současně firma dosáhla jednoho milionu aktivních uživatelů ročně, včetně 891 milionů uživatelů na čínském maloobchodním trhu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
C:\fakepath\b-21052021-lv.gif

Čína slíbila zasáhnout proti těžbě a obchodování s bitcoiny

21.05.2021 Čína v rámci svého boje proti finančním rizikům a spekulantům zasáhne proti těžbě bitcoinů a obchodování s nimi. Oznámil to dnes státní Výbor pro finanční stabilitu a rozvoj, kterému předsedá vicepremiér Liou Che. Oznámení přichází jen několik dní poté, co Čína zakázala finančním institucím a platebním společnostem poskytovat služby spojené s kryptoměnami a znamená výraznou eskalaci zásahů proti kryptoměnám, upozornila agentura Reuters. Bitcoin reagoval na zprávu poklesem až o deset procent.
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
C:\\fakepath\\Cina.jpg

Čína do konce června spustí celostátní systém obchodů s emisemi

01.03.2021 Čína do konce června spustí svůj dlouho očekávaný on-line systém obchodování s emisemi (ETS). Vyplývá to z prohlášení čínského ministerstva životního prostředí, uvedla dnes agentura Reuters. Čína je největším producentem skleníkových plynů na světě. Celostátní systém obchodů byl opakovaně odložen, částečně kvůli obavám o přesnost a transparentnost údajů o emisích.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska loni kvůli pandemii klesl nejvíce za 11 let

21.01.2021 Vývoz z Japonska v loňském roce klesl o 11,1 procenta na 68,41 bilionu jenů (14,2 bilionu Kč). To byl nejvyšší propad za 11 let. Pandemie nemoci covid-19 prudce snížila poptávku po průmyslovém zboží, jako autech. Bilance zahraničního obchodu pak poprvé za tři roky skončila v přebytku, který činil 673,73 miliardy JPY. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
img

Akcie spoločnosti Western Union zaznamenali nárast vďaka partnerstvu so spoločnosťou Walmart

19.01.2021 Akcie spoločnosti Western Union (WU.US) vzrástli o viac ako 3%, keď banka oznámila sľubné partnerstvo so spoločnosťou Walmart. Služby prevodu peňazí Western Union budú k dispozícii v celoštátnych pobočkách spoločnosti Walmart (viac ako 4 700 obchodov Walmart) pre domáce aj medzinárodné prevody. peňažné príkazy a platby na faktúru. Zavádzanie sa predpokladá na jar.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Německo | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Mezinárodní obchod | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Platforma | Portfolio | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Support | Swiss | Ticker | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výnos | WTO | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Zisk | Výsledky | Euronext | RBNZ | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní deficit | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Vzdělávání | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | Česká ekonomika | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický růst | Finanční prostředky | Fondy | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Volná pracovní místa | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Těžba bitcoinů | Trh | Trh s akciemi | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | XM | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | DXY | ING | Benzín | Andrej Babiš | Diskont | EBITDA | Ex-dividend | Hold | Intermediate | Měď | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Burze | Investment | Markit | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | CNN | Microsoft | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | DIHK | RBC Capital | BBC | Sentix index | Zvyšování sazeb | Halifax | Technický výhled | Short squeeze | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | IHS | Xetra | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Eurex | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Stagnace | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Britská ekonomika | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Krize | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Zpomalení čínské ekonomiky | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Čínský statistický úřad | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Země G7 | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | UniCredit SpA | ING Groep NV | Aleš Michl | Coinbase | ETH/USD | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | ETH | Těžba kryptoměn | Služby spojené s kryptoměnami | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Kryptoměnové burzy | Airbnb | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Podniky | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | CSI 300 | Forint | Turecké liry | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Ether | Americký dolarový index | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | CCTV | Dolarová aktiva | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Kenetic Capital | Norská centrální banka | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Sharpe ratio | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Ferrari | Svět investování | Ropné akcie | Uranové akcie | Pokles cen | SIX | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Depozitní sazby | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pohonné hmoty v Česku | Britská obchodní komora | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Trinity Bank | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Hongkong | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | CPI v eurozóně | Risk-off | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Generální ředitel | GM | Lagardeová | Si Ťin-pching | Nálada spotřebitelů | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | INTC | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | 5G | FT | České hospodářství | Nezaměstnanost v eurozóně | Technické rezistence | Průmysl | ADP | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | European Central Bank | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Prohlášení | Alstom | United Technologies | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | IAG | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Metro AG | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Měnové politiky | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | xStation5 | Disney | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Izraelská ekonomika | Wirecard | Organizace Conference Board | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Klesající trend | Pracovní trh | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | List Financial Times | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | O2 | O2 Czech Republic | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Většinový podíl | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Dovoz z Číny | SBUX | BABA | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | ETH/BTC | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Gilead Sciences | FinTech akcie | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Šéfka ECB | Čínské banky | Průměrná mzda | Stabilita | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Mzda | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Čínský růst | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Karanténní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Členové bankovní rady | Největší propad | Inflace v EU | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Přísná opatření | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | REGN | Státní televize | Pravidla EU | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Fundament | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | FANG | WMT | Česká ekonomika letos | Microsoft Corp | Vedoucí představitelé | Procter & Gamble | Tlak medvědů | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Tweety | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Institut GfK | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Čtvrtletní výsledky | 3M | Pracovní síly | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Wu-chan | Bezpečnost | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Merck KGaA | Merck | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Státní podpora | Advance Auto Parts | Komunistická strana | Mondelez | Jacobs | JDE | Fraport | Unie | ČR | Costco | Rozhodnutí FOMC | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Rekordní pokles | ProSiebenSat.1 Media | Světové krize | Plán investic | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Den nezávislosti | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Ant | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Akcie těžařů | LOTUS | Zlatá horečka | Mezinárodní firmy | Důvěra | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Caixin | Skupování aktiv | WeCHat | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Pandemická situace | Pokles tržeb | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | DIA | SPAC | Transparentnost | Čínská státní televize | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | NAHB | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Micron | BT Group | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ministr životního prostředí | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | ACS | Vinci | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Antimonopolní úřad | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Chování ceny | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | Pandemický program | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | Cardinal Health | BDX | JNJ | CAH | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Coty | MCD | QCOM | Akcie spoločnosti | Proražení | Životní prostředí | Investice do vody | GME | GameStop | Uvedení akcií | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Očkování | NBP | MGM | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | DOT | Zvýšení ceny | Brands | JD | Shopify | ProSiebenSat.1 | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | Cellnex | WU.US | Akcie spoločnosti Western Union | Jack Ma | Situace na trhu | Philips | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Vypuknutí pandemie | Zpráva o měnové politice | Snoop Dogg | UNH | Anheuser-Busch inBev | Obchodování s emisemi | ETS | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | PMI indexy | Manufacturing PMI | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | Obchodování s emisemi (ETS) | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Zakladatel Alibaby | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | Loď Ever Given | Ever Given | Kryptoměnový sektor | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Special Purpose Acquisition Company | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | AA | Ceny ropy Brent | Imperial Brands | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Pandora | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Shiba Inu | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Aktuální problémy | Ruský ministr | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Stress testy | UBI | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Nabídky akcií | Capital Panda | Symantec | Společnost Alibaba | Alibaba Group Holding Limited | NYSE: BABA | Alibaba a čínská vláda | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Mutace delta | Odvětví | Divize | Načasování | Nálada mezi německými spotřebiteli | Delta mutace | CAR | HICP | Chování | Jysk | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Continental Resources | Obavy z šíření koronaviru | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Viacom | Pioneer Natural Resources | Koninklijke Ahold Delhaize | Home Depot | CBRE | Rozbor | ASX | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Axel Springer | Opatření | RBC | NFT | Zájem o NFT | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Brenntag | Qiagen | SIE | Konfederace | Solana | PST | Etherea | Doing Business | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Telecom | Zvýšení základní úrokové sazby | Dohoda o globální dani | Automotive | Pozornost | Volvo Cars | Regeneron Pharmaceuticals | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TIM | Booking Holdings | Booking | Avalanche | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Fibonacciho retracement | Technická rezistence | Krátkodobý výhled | Telefónica | CNH Industrial | Uniper | Siemens Gamesa | Aareal | Aareal Bank | Britská značka | Společnost Lotus | Značka luxusních sportovních aut | Společnost Geely | Podíl ve firmě Lotus | Špion | Špion, který mě miloval | James Bond | Lotus Esprit | Sankce | Covid v Číně | Technický výhled trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

WSP
WTI
WTI CFD
WTI Crude Oil
WTI ropa
WTO
WT Physical Silver
WT Physical Silver ETF
WTS Assets
WTS Assets Ltd

Následující klíčová slova

Wubbe Bos
Wu-chan
Wuling
Wunderlich Securities
Wüstenrot
WU.US
WVH
WVH Ethical
WVH Sustainable Portfolios
WVH Wealth Management
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít