Pondělí 05. prosinec 2022 03:12
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex webinar krypto

Klíčová slova - Sankce

img

EU zastropuje ruskou ropu, přičemž každý dolar stropu znamená pro Rusko ztrátu dvou miliard dolarů. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

03.12.2022 Evropská unie se včera dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Strop bude činit 60 dolarů na barel. V platnosti by měl být od tohoto úterý. K stropu se hlásí nejen EU, ale všechny země skupiny G7, jež jej rámcově schválily již dříve.
img

EU se dnes konečně dohodla na stropu na ruskou ropu – na úrovni 60 dolarů za barel. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?

02.12.2022 Evropská unie se dnes dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Ta cituje nejmenovaného polského diplomata. Strop by měl činit 60 dolarů na barel.
img

Co sledovat příští týden? (02.12.2022)

02.12.2022 V příštím týdnu nebudou zveřejňovány ekonomické zprávy nejvyšší úrovně, jako je zpráva o NFP, ale budou zveřejněny některé pozoruhodné údaje z průzkumů, včetně ISM služeb a spotřebitelské nálady v Michiganu. Kromě toho bude velká pozornost upřena na ropu, protože v pondělí vstoupí v platnost západní sankce na ruskou námořní ropu. V neposlední řadě se očekává, že RBA poprvé od roku 2013 zvýší sazby na 3,0 % nebo výše. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, OIL a AUD/USD!
img

Ropa směřuje dolů a obchodníci čekají na změnu v Číně

02.12.2022 Ropa začala kolísat ve chvíli, kdy investoři vyhodnotili signály Číny, která nejspíš zmírní svou politiku Covid Zero. Došlo k tomu také, když investoři vyhlíželi zasedání OPEC+, které stanoví úroveň dodávek pro příští rok. 
C:\fakepath\Rusko.jpg

Polovina ruských zahraničních plateb je nyní v jiné měně než euro a dolar

01.12.2022 Zhruba polovina ruských zahraničních plateb se nyní provádí v jiných měnách než dolar a euro. Na začátku roku se přitom v jiných měnách než euro a dolar uskutečnilo pouze 21 procent plateb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila ruská centrální banka.
img

Ropa se zvyšuje díky spekulacím OPEC+ o snížení dodávek

01.12.2022 Ve chvíli, kdy průmyslové údaje ukázaly silný pokles ropných zásob v USA, došlo k jejímu růstu. Investoři čekali netrpělivě na zasedání OPEC+, kde nejspíš dojde k dohodě o snížení produkce.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

EK: Chystaná regulace kryptoměn v EU by praktiky kryptoburzy FTX nepovolila

30.11.2022 Praktiky, které vedly ke krachu kryptoměnové burzy FTX, by za chystané unijní regulace odvětví nebyly povoleny. Řekla to dnes Alexandra Jourová-Schroederová z vedení úseku finanční stability při Evropské komisi (EK). Praktiky FTX přitom označila za pochybné. Evropská unie chystá průlomová pravidla pro trhy s kryptoaktivy (MiCA), která by měla vstoupit v platnost v roce 2024 a která blok staví do čela regulace odvětví, uvedla agentura Reuters.
img

Zelenskyj navrhl výrazně přísnější strop na ruskou ropu než státy G7

28.11.2022 Ukrajina by ráda, aby strop na ruskou ropu přepravovanou po moři činil 30 až 40 dolarů za barel, řekl dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. To je výrazně nižší částka, než navrhují vyspělé země ze skupiny G7, které hovoří o ceně 65 až 70 dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší částka by znamenala tvrdší trest pro Moskvu, protože cílem je omezit příjmy z prodeje ropy, které pomáhají Rusku financovat válku na Ukrajině.
img

Ruský prezident požaduje mezinárodní platební systém založený na blockchainu

28.11.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vyzval k mezinárodnímu platebnímu systému založenému na technologii blockchain. Současný systém je dle jeho názoru „kontrolován malým klubem států a finančních skupin”.
C:\fakepath\Madarsko.png

Budapešť prohlubuje ekonomickou spolupráci s Íránem, řídí se pragmatismem

18.11.2022 Maďarsko prohlubuje ekonomickou spolupráci s Íránem. Budapešť si přeje, aby se tato země co nejrychleji vrátila do rodiny států, které se hlásí k hodnotám míru. Po zasedání maďarsko-íránského hospodářského výboru to ve čtvrtek řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Dodal, že Maďarsko se řídí pragmatismem a selským rozumem.
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
img

Ropa si udržuje ztráty

16.11.2022 Na hodnotě cca 86 USD za barel se obchodovaly futures kontrakty na ropu West Texas Intermediate. Organizace OPEC snížila prognózy globální poptávky, když americké společnosti provedly méně vrtů frakováním, a to ukazuje, že by mohlo dojít ke zpomalení produkce.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku

11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
img

První oběti voleb v USA

10.11.2022 Dva dny po amerických průběžných volbách si Američané stále nejsou stoprocentně jisti, kdo převezme Kongres. Předběžné výsledky naznačují, že v případě senátu si kontrolu udrží demokraté. V případě Sněmovny reprezentantů se historie opakuje. V minulosti, kdy v Kongresu vládla strana současného prezidenta, převzala v polovině voleb moc opozice. Vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude i letos a Sněmovnu reprezentantů ovládnou republikáni. To může politiky obou stran donutit k mnoha obtížným kompromisům, které mohou mít nepříznivý dopad na některé společnosti a průmyslová odvětví. Jedním z nich by mohlo být odvětví polovodičů.
img

The Moscow Times: Rusko začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent

08.11.2022 Rusko v reakci na západní sankce začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent. S odvoláním na analýzy ruské státní banky PSB o tom dnes informoval server The Moscow Times. Snahy Kremlu obrátit exportní toky směrem na východ podle něj ničí ruskou ekonomiku založenou na vývozu surovin.
img

Klienti Sberbank CZ dostanou zpět úplně všechny své úspory, do posledního haléře, a na své si přijde i Kraj Vysočina. To vše za peníze České spořitelny

07.11.2022 Dnes spadl kámen ze srdce klientům padlé banky Sberbank CZ. Její insolvenční správkyně Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia banky v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Česká spořitelna je tak na cestě k získání nejhodnotnější části majetku Sberbank CZ. Kupní cena činí lehce přes 41 miliard korun.
img

Valné shromáždění OSN potřicáté vyzvalo ke zrušení amerického embarga vůči Kubě

04.11.2022 Valné shromáždění OSN opět schválilo rezoluci, kterou vyzývá Spojené státy k ukončení hospodářského embarga vůči Kubě zavedeného začátkem 60. let minulého století. Proti této nezávazné rezoluci hlasovaly pouze USA a Izrael, Brazílie a Ukrajina se zdržely hlasování. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní šlo už o třicátou výzvu Valného shromáždění, aby Washington embargo zrušil.
img

📢 Klíčové body k volbám v USA

03.11.2022 Volby ve Spojených státech se budou konat v úterý 8. listopadu 2022. Název těchto voleb vychází ze skutečnosti, že se konají uprostřed funkčního období prezidenta USA. Příští týden budou mít hlasy Američanů vliv na rozdělení moci v Kongresu. Volby v polovině volebního období jsou jakýmsi hodnocením práce současné vlády a především současného prezidenta. Zůstanou demokraté u moci? Získá Biden mandát k pokračování své politiky? Koho Američané zvolí 8. listopadu?
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se výrazně zvyšují, pomáhá jim slabší kurz dolaru

01.11.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispívá k tomu slabší kurz dolaru, který kompenzuje obavy z negativních dopadů koronavirových opatření v Číně na poptávku. Severomořská ropa Brent si kolem 16:50 SELČ připisovala zhruba 2,2 procenta a blížila se k 95 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst téměř o 2,4 procenta a pohybovala se mírně pod 90 dolary za barel.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Cena plynu v EU klesá až do záporu, je ho přespříliš. Rusko má zato málo ledniček, praček či odsávaček mateřského mléka, „pašuje“ je přes Arménii či Kazachstán – prý i kvůli čipům do vojenské techniky

30.10.2022 S blížící se zimou se rozhodně nezdá, že by Rusko mělo nakročeno v triumfu v probíhající ekonomické válce s EU. A to si právě od zimního období a nynější topné sezóny zjevně hodně slibovalo. Cena plynu v EU ovšem od konce srpna klesla o více než 70 procent. Od poloviny září také poměrně dramaticky klesly ceny plynu v EU pro příští rok, jak vyplývá z cen příslušných termínových kontraktů.
C:\fakepath\trader-27102022-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) zvyšuje základní úrokovou sazbu o 75 bps na 2,00 procenta.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Sankce zatím ekonomiku Ruska nedrtí, její vyhlídky ale nejsou světlé

27.10.2022 Sankce, které kvůli invazi na Ukrajinu uvalily Evropská unie, Spojené státy a další, zatím nezasáhly ruské veřejné finance tak silně, jak Západ doufal. S blížícím se koncem roku ale začínají omezovat schopnost Moskvy generovat příjmy a ruské ekonomice hrozí v dohledné době vážné problémy. Takto po osmi měsících války hodnotí dopady sankcí analytici z bruselského institutu Bruegel. Eurokomisařka Věra Jourová mezitím avizovala debatu o dalším zpřísnění sankčního režimu EU.
img

Pokles ropy

26.10.2022 Ropa klesla, jelikož se ukázalo, že vzrostly zásoby v USA a investoři se bojí, že bude slabá poptávka kvůli zpomalujícímu růstu.
img

V globálních řetězcích by se mohly projevit sankce proti hliníku z Ruska

24.10.2022 Hliník je nejaktuálnější globální problém, jelikož ceny klesají v důsledku dumpingu hliníku z Ruska, který snižuje poptávky.
img

Technická analýza BTC/USD na 24. října 2022

24.10.2022 CFTC (Commodity Futures Trading Commission) a Komise pro burzu cenných papírů (SEC) jsou dvě regulační agentury v USA, které byly předmětem mnoha debat o tom, kdo by měl dohlížet na trh s kryptoměnami a nelegální aktivity související s tímto odvětvím.
img

Polovodičová krize: Past, nebo investiční příležitost?

21.10.2022 Stejně jako auta nemohou jezdit bez oleje v nádrži nebo bez nabité baterie, nemůže se trh s novými technologiemi rozvíjet bez křemíkových integrovaných obvodů. Tyto čipy vyžadují obrovské výdaje na vývoj a speciální výrobní podmínky. Svět čelil perspektivě konkurence o strategické dodávky polovodičů, která může určovat tempo technologického rozvoje a konkurenceschopnost podniků na trhu nových technologií.
img

Pohonné hmoty dále výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

20.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly, byť pomaleji než o týden dříve. Benzin Natural 95 zdražil o 93 haléřů na 42,85 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 46,85 koruny, což je o 1,56 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzín je nejdražší od první poloviny srpna, nafta od druhé poloviny července.
img

Kvůli obavám vystoupala ropa z dvoutýdenního minima

19.10.2022 Nejaktuálnější sankce Evropské unie vůči palivu z Ruska by mohly vést ke zhoršení napjatosti trhu, kterou se USA snaží zmírnit dodatečným prodejem.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko oznámilo, že kvůli sankcím nedokáže splácet zahraniční dluh

19.10.2022 Bělorusko dnes oznámilo, že kvůli sankcím, které vůči němu zavedly Spojené státy a Evropská unie, nedokáže splácet dluh v cizí měně. Informovala o tom agentura Reuters. V pondělí Světová banka (SB) uvedla, že s okamžitou platností zařadila všechny půjčky poskytnuté Bělorusku do kategorie nesplácených, protože se Minsk opozdil s platbou 68,43 milionu USD (1,7 miliardy Kč).
img

Gazprom slibuje pokračovat v dodávkách plynu do Maďarska

13.10.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom potvrdila závazek dodávat plyn do Maďarska a dlouhodobě provozovat plynovod TurkStream, který je k těmto dodávkám nezbytný. Po setkání s ředitelem Gazpromu Alexejem Millerem to uvedl maďarský ministr zahraničích věcí a obchodu Péter Szijjártó. Maďarsko tak podle něj nebude muset omezovat spotřebu plynu.
img

Pohonné hmoty výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

13.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly. Benzin Natural 95 zdražil o téměř tři koruny na 41,92 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 45,29 koruny, což je o 2,29 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je kvůli obavám z eskalace konfliktu na Ukrajině pod tříměsíčním minimem

11.10.2022 Rubl je kvůli obavám z další eskalace konfliktu na Ukrajině pod tříměsíčním minimem. Na dolar ruská měna kolem 16:00 SELČ ztrácela 2,1 procenta na 64,03 RUB, a byla tak nejslabší od 7. července.
C:\fakepath\Appstore-07102022.PNG

Konec MetaTrader 4 na obzoru?

07.10.2022 Rozhovor s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem XTB.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý průmysl měl v srpnu méně zakázek, ekonomice hrozí recese

06.10.2022 Zakázky německého průmyslu se v srpnu oproti červenci snížily o 2,4 procenta, což je více, než se čekalo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Největší evropské ekonomice čím dál víc hrozí propad do recese, napsala agentura Bloomberg.
img

Ranní shrnutí (06.10.2022)

06.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci ve ztrátě. S&P 500 klesl o 0,20 %, Dow Jones klesl o 0,14 % a Nasdaq ztratil 0,25 %. Russell 2000 zakončil níže o 0,74 %.
C:\fakepath\trader-05102022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou poté, co OPEC+ dohodl výrazné snížení produkce

05.10.2022 Ceny ropy rostou a navazují na zisky z předchozích dní. Reagují na dnešní zprávu, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem (OPEC+) sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně, což je výrazně více, než se čekalo.
img

Forex: Polská centrální banka zvedne úrokové sazby o dalších 25 bb

05.10.2022 Americký zářijový ADP report ukáže na další solidní tvorbu volných pracovních míst. Větší hrozbou, než recese se tak v současné době zdá být roztočení mzdové spirály. Finální PMI v eurozóně a Německu žádné překvapení nepřinesou. Kvůli zhoršení nálady ve službách budou potvrzeny na úrovni hlouběji pod padesátkou. Polská centrální banka zvýší úrokové sazby o dalších 25 bb. Ani tím však utahování měnové politiky neskončí.
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
img

Forex: Euro těsně pod paritou

04.10.2022 Evropské akciové trhy byly dnes výrazně v zeleném, což zvedlo náladu i společné evropské měně. Ta se dostala těsně pod paritu na úroveň 0,9900 EUR/USD. Ve srovnání s předchozím dnem byla o 1,25 % silnější. Z dat byly zveřejněny ceny průmyslových výrobců v eurozóně, které meziměsíčně vzrostly o 5 %, meziročně pak o 43,3 %. Dolaru odpoledne nepomohla data z trhu práce, kdy JOLTS Job Openings za očekáváním zaostaly.
C:\fakepath\trader-04102022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2022 1) Australská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na devítileté maximum 2,60 procenta. Zvýšení této takzvané hotovostní sazby však bylo výrazně nižší, než čekali analytici. Centrální banka v dnešním sdělení uvedla, že úroky už výrazně zvýšila, ale dodala, že bude nutné je zvyšovat i nadále.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Velké energetické firmy v Evropě se kvůli válce na Ukrajině vracejí k uhlí

04.10.2022 Velké energetické firmy v Evropě se vracejí k fosilním palivům, jako je uhlí, aby se před zimou vypořádaly s nedostatkem ekologičtějších paliv. Zejména plynu je totiž kvůli dopadům války na Ukrajině nedostatek. Například společnost Orsted dostala od dánských úřadů nařízeno, aby začala znovu vyrábět elektřinu ve třech již odstavených elektrárnách na fosilní paliva.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v září rostl, export zůstal pod tlakem

03.10.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu v září rostla nejrychlejším tempem za tři a půl roku, přestože západní sankce měly nadále negativní dopad na export. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Index aktivity zpracovatelského průmyslu se zvýšil na 52,0 bodu ze srpnových 51,7 bodu. Pokud se hodnota indexu nachází nad 50 body, signalizuje to růst v odvětví.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
img

Rusko dnes vypnulo plyn Itálii. Je to výhrůžka nové italské vládě, nebo jen důsledek nových přepravních podmínek v Rakousku?

01.10.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom dnes nečekaně pozastavil dvé dodávky plynu Itálii. Dále se tak stupňuje energetická krize EU.
img

Je krypto připraveno před víkendem na ostrý pohyb? 📌

30.09.2022 Kryptoměny se před víkendem chovají poměrně klidně. Bitcoin se drží poblíž 19 400 USD, cena Etherea osciluje kolem 1 340 USD za token:
img

Americký pre-market 29. 9. 2022

29.09.2022 Futures na americké akciové indexy ve čtvrtek klesly, protože zásah Bank of England byl zastíněn obavami z inflace a globální ekonomiky. S&P 500 futures klesly o více než 1 %, zatímco NASDAQ futures ztratily 0,8 %. Futures Dow Jones ve čtvrtek ztratily zhruba 0,5 %. Evropské akcie také klesly, zatímco čínské akcie na amerických burzách klesly poté, co index Hang Seng Tech dosáhl svého historického minima.
img

Slovenské ekonomice hrozí kvůli nákladům na elektřinu kolaps, řekl Heger

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT) slovenský premiér Eduard Heger. Obrovský nárůst cen po ruské invazi na Ukrajinu by podle něj mohl slovenskou ekonomiku zlikvidovat, pokud Bratislava nezíská z Bruselu podporu v řádu miliard eur. FT označil jeho slova za dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize.
img

Slovensku hrozí ekonomický kolaps, Rusko mu teď navíc kvůli poplatkovému sporu s Ukrajinou zřejmě zastaví dodávky plynu

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
img

Děravý Nord Stream, příprava na akci BoE a klesající ceny domů

27.09.2022 Dnešní obchodování přináší akciovým trhům konečně úlevu od tlaku, pod kterým se dosud nacházely. Bohužel to vypadá, že nejde o víc než přechodné vzedmutí, ke kterým po vytrvalém propadu dochází. Během dne sice přišly i pozitivní zprávy, ale celkový mix je smíšený a hlavní problémy zůstávají.
img

Ropa je nejníže od ledna 2021

26.09.2022 Ceny ropy jednoznačně tíží silný dolarový index, který je na 20letých maximech a obavy z globální recese způsobující pokles poptávky po ropě. V současnosti patří rok 2022 mezi 6 nejvolatilnějších let na ropném trhu za posledních 30 let. Cena ropy brent dnes klesla pod 84 dolarů za barel:
C:\fakepath\trader-26092022-35-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily

26.09.2022 Ceny ropy dnes klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily. Na trhu panují obavy z recese a na cenu působí i silný dolar. Investoři čekají na detaily ohledně dalších protiruských sankcí.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Tokio zakázalo vyvážet do Ruska materiály použitelné k výrobě chemických zbraní

26.09.2022 Japonsko oznámilo další zpřísnění sankcí vůči Rusku v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Nový zákaz se týká vývozu materiálů, které by se daly použít k výrobě chemických zbraní, informoval dnes mluvčí japonské vlády Hirokazu Macuno.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Reuters: Pět zemí EU chce zákaz dovozu diamantů z Ruska, čeká se reakce Belgie

26.09.2022 Polsko, Irsko, Litva, Estonsko a Lotyšsko požadují, aby Evropská unie přestala z Ruska dovážet diamanty. Uvádějí to ve společném návrhu, k němuž se dostala agentura Reuters. Zákaz dovozu ale dosud bojkotovala Belgie, protože belgické město Antverpy je největším světovým centrem obchodu s diamanty. EU nyní připravuje seznam dalších sankcí vůči Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině.
C:\fakepath\trader-22092022-26-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky rostou

22.09.2022 Ceny ropy dnes rostou. Mohou za to obavy o dodávky a nižší než očekávané zvýšení úrokových sazeb britskou centrální bankou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se po vyhlášení částečné mobilizace v Rusku citelně zvyšují

21.09.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích výrazně zvyšují, před polednem přidávaly více než dvě procenta. Reagují tak na vyhlášení částečné mobilizace v Rusku, která vyvolává obavy z omezení dodávek ropy a plynu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla o více než desetinu

18.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek výrazně klesla, přispěly k tomu stabilní dodávky plynu z Norska a pokračující růst zásob. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se v pátek snížila o téměř 13 procent a uzavřela na 186,75 eura (zhruba 4600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\trader-16092022-20-zm.png

Scope: Ruská ekonomika se na předválečnou úroveň vrátí nejdříve v roce 2030

16.09.2022 Ruská ekonomika se na úroveň z doby před zahájením útoku na Ukrajinu pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030. Předpovídá to podle agentury Reuters zpráva evropské ratingové agentury Scope Ratings. Rusko v důsledku útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým sankcím ze strany západních zemí.
img

Raytheon a Boeing zaznamenávají pokles kvůli ztrátě kontraktů

16.09.2022 Američtí výrobci letadel Boeing a Raytheon jsou pod tlakem na straně nabídky navzdory zdánlivě „příznivému“ prostředí pro sektor Aeorospace&Defense. Akcie Boeingu po otevření Wall Street ztrácí více než 4 %:
img

Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn

14.09.2022 Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
img

Bruselský energetický summit přijal svět s rozčarováním. Němci se musí připravit na přídělové hospodaření, je nevyhnutelné, varuje jejich největší banka

11.09.2022 Světová média hodnotí bruselský energetický summit s rozčarováním. Podle agentury Bloomberg před včerejším jednáním zněli jeho účastníci – ministři zemí EU zodpovědní za energetiku a zástupci Evropské komise – odhodlaně. „Odhodlání se však brzy může změnit v zoufání,“ upozorňuje agentura.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

WSJ: Ruský oligarcha nabízí Ukrajině miliardu dolarů, aby se vymanil ze sankcí

09.09.2022 Ruský podnikatel Michail Fridman nabídl, že převede do ukrajinské banky, kterou spoluzakládal, miliardu dolarů (24,5 miliardy korun) ze svých osobních prostředků, uvedl deník The Wall Street Journal (WSJ). Fridman chce svojí nabídkou přesvědčit Británii, aby zrušila sankce, které na něj uvalila, sdělily listu informované zdroje.
img

Je merge ETH katalyzátorem Coinbase? Akcie v premarketu vzrostly o 6 % 📈

09.09.2022 Akcie kryptoměnové burzy Coinbase ztratily od začátku roku téměř 80 % kvůli poklesům na trhu s kryptoměnami a klesajícímu objemu investic zákazníků. Akcie však dnes získávají více než 6 % díky nadcházejícímu přechodu Etherea na verzi 2.0 a zlepšení sentimentu na trhu digitálních aktiv:
img

Kryptoměny zakončují týden růstem 📈

09.09.2022 Cena bitcoinu za posledních 7 hodin nečekaně stoupla nad 20 500 $. Ethereum také dosáhlo zisků a vzrostlo nad 1 700 $ během sloučení, které se blíží za pouhých 5 dní:
C:\fakepath\trader-07092022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2022 1) Objem intervencí České národní banky na podporu koruny v červenci dále stoupl na téměř deset miliard eur (zhruba 246 miliard Kč). Za tři měsíce od května tak už ČNB prodala na trhu eura za 20,5 miliardy eur (asi 504 miliard korun). S poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB to dnes uvedl analytik banky Creditas Petr Dufek.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos klesne jen asi o dvě procenta

07.09.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne zhruba o dvě procenta, nebo o něco výrazněji. Předpověděl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Uvedl také, že situace na ruských finančních trzích se stabilizovala, inflace klesá a míra nezaměstnanosti se nachází na historickém minimu pod čtyřmi procenty. Rusko podle něj letos také vykáže rozpočtový přebytek, který by měl činit asi půl bilionu rublů (zhruba 200 miliard Kč).
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Bloomberg: Důvěrný dokument pro ruskou vládu varuje před hlubokými dopady sankcí

06.09.2022 Důvěrný dokument pro ruskou vládu varuje před hlubokými a vleklými dopady západních sankcí na ruskou ekonomiku. Kontrastuje tak s optimistickými veřejnými prohlášeními ruských činitelů. Informuje o tom agentura Bloomberg, která získala přístup ke kopii tohoto dokumentu. Rusko podle něj čelí prudkému poklesu produkce v klíčových odvětvích a rozsáhlému odlivu mozků.
img

Ranní shrnutí (06.09.2022)

06.09.2022 Indexy z Asie se dnes obchodovaly většinou výše. Nikkei se obchodoval o 0,1 % výše, Kospi přidal 0,2 %, zatímco indexy z Číny si připsaly až 1,2 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %.
img

Ranní komentář: Energie v Evropě znovu rostou, OPEC+ nakonec produkci mírně sníží

06.09.2022 Nový týden na trzích začal v klidu a bez větších pohybů. Na vině byl svátek v USA a uzavření tamních burz. V Evropě se indexy sice propadaly, korekce ale probíhala na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno futures na americké i evropské indexy mírně rostou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
img

Glencore -bezpečný přístav v dobách energetické krize?

05.09.2022 Akcie Glencore (GLEN.UK) dnes posilují téměř o 4 %. Cena akcií vzrostla tváří v tvář zadržování dodávek Gazpromu; plynovod NordStream 1 zůstává nadále uzavřen. Švýcarská společnost zabývající se těžbou nerostných surovin může těžit z rostoucích cen a poptávky po uhlí, která se vrací do obliby, díky zintenzivňování energetické krize v Evropě:
C:\fakepath\trader-05092022-27-zm.png

Forex: Koruna oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru o víc než třicetník

05.09.2022 Koruna v úvodu týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru výrazněji. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,59 EUR/CZK a za 24,79 USD/CZK. Proti pátečnímu podvečeru tak česká měna ztratila vůči euru pět haléřů a k dolaru 32 haléřů. Vyplývá to z dat serveru Patria Online.
img

Situace na trhu s plynem se vyostřuje

05.09.2022 První seance po víkendové přestávce není pro Evropu dobrá. Indexy akciových trhů klesají a ještě více se toho děje na energetickém trhu, kde poptávka a nabídka reagují na nové informace. Kreml prohlásil, že Rusko zastaví dodávky plynu, dokud nebudou odstraněny ekonomické sankce, které dnes zvýšily ceny plynu TTF o více než 20 %. Situace se vyostřuje a i přes doplnění některých zásob může současné pozastavení dodávek bránit v zajištění dostatku plynu na zimu.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
img

Dilema na obzoru: Pokud Fialova vláda vyhoví USA & spol., Česko patrně bude bez ruské ropy. Schová se vláda za Orbána?

04.09.2022 Fialova vláda stojí před zásadním dilematem. Již poměrně záhy se totiž bude muset rozhodnout, zda jako členská země EU podpoří sankci, kterou v pátek schválili ministři zemí skupiny G7. Ta by spočívala v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

Hlavním zdrojem ruského plynu Evropě je poprvé v historii černomořské potrubí Turk Stream. Po vypnutí Nord Streamu 1 se jeho dominantní postavení ještě upevní

04.09.2022 Pokud by došlo k trvalejšímu odstavení dodávek ruského plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1, ještě dále se zvýrazní postavení jiného potrubí, Turk Streamu, jakožto hlavní přepravní cesty ruského plynu na starý kontinent.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
C:\fakepath\trader-30082022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2022 1) Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\Turecko2.jpg

El País: Turecko těží z toho, že nemá sankce proti Rusku, Západu se to nelíbí

28.08.2022 Turecko ekonomicky těží z toho, že jako jediná země Severoatlantické aliance nezavedlo po ruském útoku na Ukrajinu sankce proti Rusku. V posledních měsících se tak výrazně zvýšila aktivita ruských podnikatelů v zemi a také turecký export do Ruska, napsal včera španělský deník El País. To se však moc nelíbí Spojeným státům a dalším západním zemím, které tureckým firmám pohrozily takzvanými druhotnými sankcemi.
img

Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ

26.08.2022 Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Přezkumné jednání o přihlášených pohledávkách nařídil na 6. října, následovat bude ten den i schůze věřitelů. Insolvenční správkyní zůstala rozhodnutím soudu Jiřina Lužová. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. V konkurzu se rozprodává majetek dlužníka a výtěžek se rozděluje mezi jeho věřitele.
img

V konkursu Sberbank CZ se hraje o čas. Do 12. prosince by měly být prodány její úvěry, včetně hypoték, a do té doby bude klesat šance, že klienti padlé banky dostanou všechny své peníze zpět

26.08.2022 Pražský městský soud dnes prohlásil konkurz na Sberbank CZ. Je to důležitá zpráva samozřejmě i pro ty klienty této padlé banky, kteří si u ní sjednali hypotéku. Nejpozději v listopadu by likvidátorka a nyní insolvenční správkyně Jiřina Lužová měla dát dohromady novou nabídku úvěrového portfolia banky. Hypotéky klientů Sberbank CZ by tak byly opět nabídnuty k prodeji jiné bance.
img

OPEC ovládá svět ropy

25.08.2022 Saúdský ministr energetiky princ Abdulaziz bin Salmán začátkem tohoto týdne uvedl, že trh s ropou se stále více vzdaluje od svých fundamentálních faktorů a na vině je vysoká volatilita a extrémně nízká likvidita. Poznamenal také, že v současné situaci může OPEC + využívat všechny výsady, které má k regulaci trhu. Aliance může například kdykoli oznámit snížení výroby, tím spíše, že toto opatření již využila v nedávné minulosti – v krizových letech 2020 a 2021.
C:\fakepath\trader-24082022-23-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.08.2022 1) Kubánská vláda začala skrze své oficiální směnárny prodávat obyvatelům americké dolary. Při směně při tom uplatňuje kurz 123,60 pesa za dolar, což je čtyřikrát více než oficiální kurz pro podnikatelský sektor. Kurz se ale přibližuje poměrům vládnoucím na černém trhu, uvedla agentura AP. Každý Kubánec však může koupit maximálně 100 dolarů za den.
C:\fakepath\london3.jpg

Dovoz z Ruska do Británie klesl na minimum, poprvé se nedovezlo žádné palivo

24.08.2022 Dovoz z Ruska do Británie se v červnu propadl na rekordní minimum. Snížil se na 33 milionů liber (967 milionů Kč), což je nejméně za posledních 25 let, co se tyto údaje sledují, uvedl dnes britský statistický úřad (ONS). Na vině jsou podle něj dopady invaze ruských vojsk na Ukrajinu a související protiruské sankce. Poprvé se z Ruska do Británie nedovezlo žádné palivo a na minimu je i vývoz z Británie do Ruska.
C:\fakepath\trader-23082022-22-zm.jpg

Ruská firma Alrosa opět prodává velké množství diamantů, zvláště do Indie

23.08.2022 Panika, která letos zachvátila svět diamantů, pomalu začíná ustupovat, protože ruský těžební gigant Alrosa, na který byly uvalené sankce, v tichosti obnovil vývoz na téměř stejnou úroveň jako před válkou. Alrosa se na celosvětové nabídce surových diamantů podílí zhruba třetinou, upozornila agentura Bloomberg.
img

Dodávky ropy z Kazachstánu do EU ohrožuje poškozený ropovod CPC

22.08.2022 Evropu čekají další problémy kolem zásobování energiemi z východu. Poškozen je totiž ropovodní systém, který do EU přivádí ropu z Kazachstánu přes Rusko. Provozovatel ropovodu Caspian Pipeline Consortium (CPC) uvedl, že vývoz ze dvou z celkem tří kotevních bodů terminálu v Černém moři byl pozastaven, informovala dnes agentura Reuters.
img

Refinitiv: Turecko letos více než zdvojnásobilo dovoz ruské ropy

22.08.2022 Turecko od začátku letošního roku více než zdvojnásobilo dovoz ruské ropy. S odkazem na své záznamy to dnes uvedla společnost Refinitiv Eikon. Ankara zatím zvýšila dovoz nad 200.000 barelů ropy denně, zatímco loni ve stejném období činil 98.000 barelů denně. V kontextu sankcí, které Západ uvalil na Moskvu za její invazi na Ukrajinu, se Rusko s Tureckem chystají rozšířit hospodářskou spolupráci, zejména v energetice, uvedla agentura Reuters.
img

Graf dne: EURUSD (22.08.2022)

22.08.2022 EUR/USD opět hrozí poklesem pod paritní úrovně. Hlavní měnový pár zahájil nový týden slabší a nyní se obchoduje jen mírně nad psychologickou hranicí 1,00. Zdá se, že hlavním důvodem slabé výkonnosti EUR a dalších evropských aktiv dnes ráno jsou zprávy z východu. Rusko uvedlo, že 31. srpna 2022 zastaví jedinou zbývající plynovou turbínu Nord Stream na 3denní období údržby. Očekává se obnovení toků po 3 dnech na současné kapacitě, vždy ale existuje riziko, že se Rusko rozhodne prodloužit zastavení dodávek plynu, aby získalo nad Evropou páku na sankce. Zima je na obzoru a obchodníci by měli očekávat, že emise plynu zůstanou hybatelem cen eura a evropských aktiv. Evropské ceny zemního plynu dnes ráno vzrostly o 10 % a pokračující růst cen energií bude tlačit na ziskovost firem.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | AUD/CAD | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Diverzifikace | Dividenda | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Forwardová cena | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | ISO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena rublu | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země Evropské unie | Devizové kurzy | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Slovenska | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak získat peníze | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs měny | Kurs rublu | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz CZK | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MQL | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nákup komodit | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s Čínou | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pivot | Platforma MT4 | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj mezd | Vývoj rublu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | ROIC | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | BIC | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Omega | Peněžní trhy | Private banking | Protistrana | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | Tovární objednávky | Upisovací období | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Futures trading | Cukr | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Euro forex | Global forex | Investment | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Sky News | Rabobank | DPA | Jefferies | Again Capital | Bernstein | The New York Times | Charles Schwab | Energy Aspects | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Julius Bär | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Mizuho Bank | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BNY Mellon | PwC | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | High Frequency Economics | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Technické indikátory | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Světová měna | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Krach burzy | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Globální měny | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Čínský renminbi | Cizí měny | Finanční centrum | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Kitco | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Index IBEX | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Index italských akcií | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obchodník s ropou | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | MetaQuotes | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Agentura AFP | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Finanční svoboda | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Úroková sazba Fedu | Globální krize | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Short příležitost | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Oslabování dolaru | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Ziskové obchodování | Aktuální cena | Německý Ifo index | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Výnosné investice | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Politico | Business Insider | JPMorgan Chase & Co. | Investec | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | Venture Capital | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Zklamání investorů | Generali Investments | Investiční aktiva | Rystad Energy | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Ruské akcie | Skupina PPF | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Euler Hermes | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | Index americké měny | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Snižování rozvahy Fedu | Bureau of Economic Analysis | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Aleš Michl | Quant | Stox | Breakout Trader | LBBW | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Burzovní index PX | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Zásoby zlata | Markéta Šichtařová | BlueBay | Obchodování s cizími měnami | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Backwardation | Altcoin | Kraken | Monero | Zcash | ETH | XRP | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kryptoměna ethereum | Růst bitcoinu | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Crypto | Tether | Krypto burzy | Nákupy kryptoměn | Nákup digitálních měn | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Ceny lithia | Altcoiny | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Kobalt | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Globální dividendy | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Index italských akcií FTSE MIB | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Burza kryptoměn | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | PANW | Wood Mackenzie | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Apple (AAPL) | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | BGA | Kompozitní index | Úrokový výnos | Julius Baer | Trh s ropou | NIESR | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Burzy padají | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Roční výnos | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Intercontinental Exchange | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Pražský akciový trh | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Prognóza ECB | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Výkyvy na trzích | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Oživení akcií | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Mezinárodní dluhopisy | Budoucnost Bitcoinu | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Vývoz do Británie | PDVSA | Makléřská společnost | DBS | Finanční operace | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Norský fond | Státní fond | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Micro futures | Vyjádření analytiků | Riziková měna | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Obiloviny | SPI Asset Management | Příjmy Ruska | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Globální HDP | Akciové strategie | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Fibo retracement | Růst cen zlata | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Štěpení akcií | Ceny niklu | Ropné akcie | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Společnost MSCI | Vliv na obchodování | Indická ekonomika | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Asijské továrny | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Tamás Varga | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Pictet | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Programovací jazyk | Dolarové likvidity | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | Bank for International Settlements | Edge | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Nízké daně | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Platební společnost | TikTok | Huawei | Papež František | Vlastní investice | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Institut WIFO | WIFO | Investiční skupina | Analytik portálu | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Investiční nálada | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Server Politico | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Záznam ČNB | Technické analýzy | Global Markets | USDC | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Fixed income | Kenneth Griffin | Millennium | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | Tiffany | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Blahobyt | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast rezistence | Oblast supportu | SECO | Chilské peso | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Swingové maximum | Globální trh | Martin Stránský | Technické rezistence | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ABC | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Přeprodané podmínky | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Neuberger Berman | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | Tata Steel | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Edward Moya | STOXX50 | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Šperky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Hospodářský růst v Rakousku | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Eugal | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | Počet investorů | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ANSA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Ruští miliardáři | Index šanghajské burzy | Michal Skořepa | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Hospodářské statistiky | Erik Bregar | Apache | Vývoj na kapitálových trzích | Výprodeje akcií | Finální odhad | Analýza společnosti | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | FAA | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Rekordní maximum | Obavy z konfliktu | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Příjmy domácností | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní auta | Oslabení kurzu koruny | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Obchodní sankce | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Výnos bondů | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zamyšlení | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Firma Avast | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Americké hospodářství | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Finanční regulátor | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie ING | Aktuální rezistence | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Trhy v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | Universal Music Group | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Indexy aktivity | Tým XTB | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Deutsche Telekom | TS Lombard | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Směřování trhů | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | České banky | Ekonomické recese | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Výskyt koronaviru | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Propad rublu | Dolar k rublu | Loko-Invest | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Extrémní strach | Bankovky | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Armageddon | Těžaři ropy | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | S&P 500 futures | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Propad koruny | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Silný pokles | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Posílení ekonomiky | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Mike Pence | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci | Globální problém | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Rating vyšší | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Vyrovnat ztráty | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | UNA | Katar | Státní televize | Salmán | MPSV | MF | Ošetřovné | Američtí senátoři | NPR | Hlavní centrální banky | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Britský akciový index | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Riziko dalšího poklesu | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Šéf institutu WIFO | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Býčí potenciál | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Německý statistický úřad | Americký investor | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Historické pohyby | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Jaderné války | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Saúdové | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Špatná data | Aktivita ve službách | Vláda USA | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | RBK | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Omyl | Španělský premiér | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Cushing | OPEC plus | Setkání OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Ministři EU | Situace na ropě | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Pesimistické odhady | Ministři | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Nemovitosti v ČR | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | Zpravodajské služby | Tajné služby | Španělská vláda | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | France Info | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Delaware | Představitelé G7 | Více peněz | Hlavní emise | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | Bob Haberkorn | RJO Futures | Index US500 | Anglo American | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Investoři z Wall Street | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Snížení likvidity | Indikace | Vládnoucí strana | Geopolitická krize | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | HDP Španělska | Obchodovat ropu | Potravinové krize | Levná ropa | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Stephen Innes | Global Wealth Management | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Nabídka ropy | Analytik ČSOB | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ztráty eura | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Ropný a plynárenský průmysl | Chesapeake Energy | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Ceny domů v USA | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Selský rozum | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Údaje o zásobách v USA | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Zahrnutí inflace | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Chránit ekonomiku | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Swingové minimum | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Podpůrná opatření | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Státní peníze | SAS | Cenový propad | Cestování | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | SMA 100 | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Jiří Hruška | Pozastavit obchodování | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Čistá ztráta | Rakouská vláda | Robert Holzmann | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Ztráta indexu | Blízký východ | Dopravci | PAMP | Argor-Heraeus | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | PEPSICO | HashRate | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek | Minimalizovat ztráty | Velikost pozic | Státní banka | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Regulační orgány | Australský premiér | Australská ekonomika | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Huobi | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Leasing | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Karl Schamotta | Členské země | Dominance bitcoinu | Burza Binance | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | T-Mobile | Auta | JD.com | Xiaomi | FBI | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | De Beers | Alrosa | Čeští centrální bankéři | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | MRNA.US | Mluvčí MMF | Spolková vláda | Lee Hardman | Marek Brávník | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Velký růst | LMC Automotive | LMC | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Sankce USA | Protiíránské sankce | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Aktivity společnosti | Cena ruské ropy | Urals | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Canberra | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Enron | Soukromé banky | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Výše kapitálu | Investment management | Proti trendu | Tisknout peníze | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Analytické centrum | Technologické centrum | Kia | JDE Peet's | Jacobs | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Měsíční průzkum | Pokles investic | Agentura IEA | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Plán EU | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Akcie Intel | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Průraz | Počet nemocných | Reliance Industries | Akcie České zbrojovky | CZG | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Tržní situace | Chování trhu | Zbrojovka | Čínské továrny | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Londýnské burzy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Akcie AMD | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Pokračování růstu | OCBC | Howie Lee | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Nikola | Hertz Global | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Ropná krize | Premier League | Francouzský index CAC 40 | Průmyslová výroba v EU | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | Nižší DPH | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Energetický gigant | Bern | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Propad cen | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Internetové bubliny | Technologické firmy | Analytické společnosti | Investiční aplikace | Cardano | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Výrobci aut | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Objem aktiv | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Medtronic | Ukrajinská vláda | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Nizozemská vláda | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Trend v obchodování | Nový trend | E.ON | Jachty | Zdroj příjmů | Emirates | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Ceny kávy | Reputace | KLM | ChainLink | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Citroën | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Krátkodobé trendy | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Vývoj tržní kapitalizace | Společnost XTB | Salesforce.com | IT společnost | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Newmont Goldcorp | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Bretton Woods | Reliance | Progres | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Alternativa ke zlatu | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Odveta | Důvěra | Obnovení růstu | Ekonomický vliv | Caixin | Hugo Boss | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Margrethe Vestagerová | Piotr Matys | Známky oživení | Philip Lane | Výzkumy | Indonésie | Indonéská centrální banka | Firmy v Evropě | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Růst vývozu | Objem dovozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Zvýšené napětí | Damoklův meč | Klesající tendence | Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Obchodní centra | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Rystad | Match Group | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | SkyBridge Capital | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Snížení DPH | Marc Chandler | Společnost Lukoil | Zvýšení daní | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Deglobalizace | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Automobilka Daimler | Představitelé ECB | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Katarský státní investiční fond | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kubánská vláda | Kuba | Odborníci | Peso | Rentabilita | Řecký premiér | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Ben Luckock | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Pokles exportu | VOW3 | Výkon ekonomiky | Změny v ekonomice | Snížení emisí | Zasedání FED | Přímé investice | Universal Music | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | PX START | Nákupní centra | Obchodní domy | Slabší kurz | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Propad cen akcií | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Vyhlídky světové ekonomiky | Diverzifikovat | Jacinda Ardernová | Rezervy centrálních bank | Investiční prostředí | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Počet úmrtí | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Akciová burza dnes | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Obchodování dnes | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | NextEra | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Nancy Pelosiová | Oživení německé ekonomiky | MicroStrategy | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Concho | Mluvčí Bílého domu | Dílčí indexy | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Solární energie | FSLR | First Solar | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | GS | Pokles indexu | Průměrný český investor | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | XOM | CVX | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Podvážení | Indikátor vývoje cen | Státy Evropské unie | Nasdaq Futures | Výsledky voleb | Ruské společnosti | GLE | Přebytek zahraničního obchodu | Sumitomo | Šéfové firem | Nové zprávy | Trade Center | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Dillí | Balík akcií | Obchodní politika | Exekutivní příkaz | Coloseum | Skupina Coloseum | Palo Alto Networks | Zvyšování dovozu | MRNA | Polská vláda | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Babcock | Babcock International | Poptávka po státních dluhopisech | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Česká televize | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Vzorce chování | Přebytek obchodní bilance | Adobe Systems | Zasedání WEF | Životní prostředí | Enphase Energy | NextEra Energy | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Lyft | CD Projekt | Cenový skok | Výběr akcií | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Post | Vonovia | Continental | Virgin Atlantic | Swingový výhled | H&M | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Cointelegraph | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Zajištění proti riziku | Ceny aktiv | Roskosmos | Dmitrij Rogozin | Futures na ropu WTI | Velký kapitál | Irský premiér | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | Case-Shiller | BA.US | Refinitiv Eikon | Bitcoinový trh | Analýza BTC/USD | Lukáš Novotný | Inflace v Polsku | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Report stavu ropných zásob | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Dopad na akcie | Racionální rozhodnutí | TUI | TUI Group | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | JD | Zoom Video | Nové restrikce | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Dopad na trhy | CARA | MJ | ACT | Ceny diamantů | Měsíční data | Futures na indexy | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Ministryně spravedlnosti | WU | Indexy na Wall Street | Klienti XTB | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | Aligator | DHL | United Parcel Service | UPS | Etsy | ETSY.US | KFC | BYND | BYND.US | Polská společnost | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Express | Kryptoburza Binance | Skyworks Solutions | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Jestřábí přístup | ROI | Retailoví investoři | Londýnská akciová burza | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Jen Psakiová | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Legal & General | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Platby v bitcoinech | HAS | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | FTX | Arcane Research | Kov | ETS | Zajímavé akcie | Just Eat Takeaway | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Impala Platinum | Fosilní paliva | Trendové linie | Růst produktivity | Vytěsnění minoritních akcionářů | Raiffeisen Bank International (RBI) | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Odliv peněz | AIG | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Súdán | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Rizika při obchodování | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Zlatý kříž | Míra inflace v Německu | Propady na akciích | Terra | Maďarská ekonomika | Antidumpingová cla | Akcie Phillips 66 | PSX | Siemens Energy | XOM.US | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Britská společnost | Japonský HDP | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | CrowdStrike Holdings | CRWD | Investice společnosti | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Risk-on sentiment | Index RUS50 | RUS50 | Vysoké dividendy | VOW3.DE | Výhled růstu ekonomiky | Zasedání ruské centrální banky | VOW1.DE | VOW1 | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Ministerstvo financí USA | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | Přeprodané zóny | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | Kryptoměnový sektor | Údaje MMF | LMT | Reuters analytik | ISM ve službách | CoinGecko | Globální finanční systém | Electricite de France | Analytické zprávy | Data o inflaci | Prudký růst cen | BABA.US | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Průmyslová produkce v eurozóně | Xilinx | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Krok za krokem | Akcie kryptoměnové burzy | Cathie Wood | Krypto trh | Vstupní náklady | AA | Shooting Star | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Nejvíce peněz | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | AMD.US | RTX.US | HSBC Holdings | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | Uranium Energy | UEC | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Venezuelská vláda | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Objem transakcí | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Produkce zlata | Větší korekce | Futures na americké indexy | Poptávka po kryptoměnách | Boční trend | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Panasonic | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Saxo Group | Arca | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Kybernetický útok | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Hlavní indikátor | Malta | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | Ochota riskovat | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Byznysmeni | Obavy z inflace | API | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Dříví | Cena dřeva | Politická rizika | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Konsolidace na akciích | MNB | Cinemark | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kryptopeněženky | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Těžař zlata | ANZ Research | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Nadnárodní společnosti | KOL | Nejbohatší člověk | GameStop Corp | Nevládní organizace | Dnešní makrodata | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Tržní síly | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Guy Parmelin | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Senegal | Platný signál | Shortování | Další kryptoměny | McDonald's | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Nové prognózy | Graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | Tennessee | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Zátěžový test | Didi | CO2 | Nordstream | Zvyšování dodávek | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Starlink | Solární panely | Programátor | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Tornádo | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Deficit nabídky | El País | Deník El País | Etsy (ETSY.US) | Akcionáři ČEZ | Dynamické prostředí | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Malajsie | Thajsko | Moderna (MRNA.US) | Výhled na letošní rok | Report ADP | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Pomalejší inflace | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Očekávaná data | Makroekonomické indikátory | Vývoje ceny | Sazby daně | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Egypt | Pojišťovací společnost | Prodej zboží | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | TSMC | Budvar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Evropská unie dnes | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | JAR | NortonLifeLock | Podíl Číny | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | American Express Company | AI | Ceny suroviny | FIXED | Návrat ekonomiky k růstu | Současný trend | Globální ceny | Přidaná hodnota | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Akcie švýcarské banky | Přijímání bitcoinů | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Regulace MiCA | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | BHP | Divize | Indické společnosti | Pohyb kapitálu | Flexibilita | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Xbox | Rekord | ABB | Klimatická politika | Společný podnik | Google Play | Bilion | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Klíčové společnosti | Yum Brands | Guidance | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Bankovní skupina | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | Dřevo | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Logistika | Alibaba Group (BABA.US) | Devon Energy | DISCA | DISCA.US | Discovery (DISCA.US) | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Hodnota akcií automobilky | TWS | Futures na železnou rudu | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Společnost Virgin Atlantic | Aplikace TikTok | Psychologické úrovně | Logistické problémy | Důležité zprávy | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Společnost Equinor | Norilsk | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Populární kryptoměny | Transgas | Pioneer Natural Resources | WIG | Elliptic | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Akciové obchodování | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | První odhad | Akcie Home Depot | Home Depot | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Tokeny | Meituan | Medián | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Správné řízení peněz | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Best Buy | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Salman Ahmed | Bloomberg News | Společnosti | Ředitel pro investice | Národní měny | Vydávat akcie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Dna | The Times | Britské burzy | Carrier Global | Carrier | Lobbing | Prazdroj | Guvernér rakouské centrální banky | Nákladová inflace | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | McDonald's Corporation | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Porsche SE | Puma | Siemens Healthineers | Energetika | Přijetí kryptoměny | Společnost Siemens | Signet Jewelers | Klenotnictví | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Evropský index | Los Angeles | Týdenní výhled | Analytici Goldman Sachs | Severoirský protokol | Luxusní značky | Etherea | Zájem o kryptoměny | Výrobní podniky | Probinex | Nicky Shielsová | Ceny kovů | Americká firma | Airbus SE | Porsche Automobil Holding | Jednotné Rusko | Warner Bros | Index Euro Stoxx 600 | UMG | Universal Music Group (UMG) | Leasingové společnosti | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Omezení cestování | Kompenzace | Německá skupina | VanEck | Tim Ash | BNP | Investice do těžby | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Globální inflace | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Inflace v září | Dosažení dohody | Zlato a bitcoin | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Trader Workstation (TWS) | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | OTP | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Nexon | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kryptoměnové společnosti | Vládní fond | Nord Stream 2 AG | EQT | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Horizon | Reakce ČNB | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Rozpočtové schodky | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Kuny | Rumunsko | Notino | Pozornost | Společnost Alrosa | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Equiti Capital | Bankovní společnosti | Boeing (BA.US) | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Burger King | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Hlavní index francouzských akcií | Francouzský index | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Polygon | Fialova vláda | Australská banka | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Demoverze | Bílý cukr | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | British Petroleum | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | Fixace úrokové sazby | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Míra inflace v Rusku | Target | Narušené dodavatelské řetězce | Macy's | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Ropný šok | Lockdowny | Skybridge Capital | Telecom Italia | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Svátek v USA | Uvolnění rezerv | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Nákupy cizích měn | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Nálada na trzích | | CMA | Kazachstán | Marex | Powellovy komentáře | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | BofA | Postavení na trhu | Předpověď počasí | Fibonacciho retracement | Cykly | Fibonacciho posloupnosti | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Krypto komunita | L'Oréal | Volatilita ropy | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Společnost SpaceX | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Beyond Meat (BYND.US) | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Dun & Bradstreet (D&B) | Obchodní tipy | Bundesnetzagentur | Cena zemního plynu v Evropě | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Inflační situace | Joachim Nagel | David Madden | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Nejhorší krize | Základní sazba | Čínské dluhopisy | Banka HSBC | TerraUSD | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Telefónica | Italská banka | Těžební společnost | Logistické společnosti | Plynová krize | MTI | Agentura MTI | Purple Trading Jaroslav Tupý | Celkový sentiment | Han Tan | Přebytky zahraničního obchodu | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Tranzit ruského plynu | Akcie AMD (AMD.US) | Těžař | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Cena uranu | Kasym-Žomart Tokajev | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Srí Lanka | EOG Resources | Doporučení k obchodování | Tengiz | Kvalita aktiv | Ruský plyn | Růst inflace v USA | DAO | Gate | Japonská automobilka Toyota | DappRadar | Napětí mezi Moskvou a Západem | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Severokorejští hackeři | Ceny domů | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Fujitomi Securities | Hashrate | Uhelné elektrárny | Rady expertů | Húsíové | BofA Global Research | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | Vlna omikronu | Kristina Hooperová | Valneva | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Qatar Airways | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Objemy investic | Omniverse | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Ericsson | Komoditní analytik | Časový plán | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Cenová akce | Zrychlení růstu ekonomiky | Závislost na Číně | GlobalBlock | Výplatní poměr | OFZ | London Bullion Market Association | Ebury | Šéf NATO | Polský podnik | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | BBC News | Björnar Tonhaugen | Zmírnění sankcí | Analýza indikátorů | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Slovalco | Žádné dividendy | McKinsey & Co | CME.US | CME Group (CME.US) | Glapinski | Rollback | Banka Barclays | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Politika ruské centrální banky | Napětí kolem Ukrajiny | HTZ | HTZ.US | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Roman Ziruk | Luxusní zboží | Alexander De Croo | Marathon Oil | MRO | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Situace kolem Ukrajiny | Kryptoinvestiční produkty | Kryptoinvestiční | Kupní cena | Decentralizace | Zisk EBIT | Plynárenské firmy | Podnikatelský sektor | Ukrajinské síly | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Elliottova vlnová teorie | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | Index PCE | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Neuznávané republiky | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Krok Moskvy | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Rizika kolem Ukrajiny | Myojo Asset Management | Makoto Kikuči | Masahiro Jamaguči | SMBC Trust Bank | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Rusko-ukrajinské napětí | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Směr trhu | Odvětví ruského hospodářství | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Obchodování akcie | Ruští oligarchové | Oligarchové | Sankce na ruské banky | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Dopady sankcí na eurozónu | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Prezident Putin | Scope Ratings | Rusko-Ukrajinská krize | Booking Holding (BKNG.US) | BKNG | BKNG.US | Booking Holding | Hertz Global (HTZ.US) | Lowe's Companies | LOW.US | Lowe's Companies (LOW.US) | Lowe's | Vyhodnocení obchodních příležitostí | Konflikt na Ukrajině | Šéfka německé diplomacie | Mír a svoboda v Evropě | Svoboda v Evropě | Uvalené sankce na Rusko | Indexové trhy | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | RTS index | RTS index (RUS50) | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Polymetal International | Ruská Sberbank | Společnost Uniper | Dopad konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | EGÚ Brno | EGÚ | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Prodeji akcií Tesly | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Demilitarizace Ukrajiny | Klienti ruských bank | Energiewende | Akcie Sberbank dnes | Sberbank CZ | Volksbank | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Jaderný program | Porušování lidských práv | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Ignazio Cassis | Prezident Ignazio Cassis | Švýcarská národní banka | Vklady Rusů | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Motivace | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Dmitrij Polevoj | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Ruský fond přímých investic | Ruský fond | RDIF | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Americký vládní činitel | Vládní činitel | Úřad pro ekonomickou analýzu | Státní pojišťovna | Pojišťovna EGAP | Pojišťování vývozu | Pojišťování vývozu do Ruska | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Corpay | UEC.US | Sovkombank | Otkritie FC Bank | VEB.RF | Britské kapitálové trhy | Grant Shapps | Britský ministr dopravy | Ministr dopravy | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Počet BTC velryb | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | Globální objem dividend | Celosvětový objem dividend | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Světoví lídři | Výše ruských aktiv | Kolaps ruské ekonomiky | Finanční rovnováha | Sedmadvacítka | Elysejský palác | Nejbohatší Rusové | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Pokles ruských finančních trhů | Krize na Ukrajině | EN+ Group | Akcie Lukoilu | Gulfstream | Bombardier | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Mír s Ruskem | Hodnota majetku Romana Abramoviče | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Politický tlak | Zasedání ruské vlády | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Ruské podnikání | Miliardáři Fridman a Aven | Avena EU | Avena | VEON | Zátah na ruské podnikání | Evropský blok | Witan Investment Trust | Andrew Bell | Witan Investment | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Budoucnost ruské ekonomiky | Zlato ruské centrální banky | Statista | Rezervy držené v eurozóně | Novinářka Statista | Katharina Buchholzová | Čínské trhy | Filip Louženský | Japonský Nikkei 225 | In Touch Capital Markets | Dodávky ruských komodit | Pozornost devizového trhu | Polská centrální banka (NBP) | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | OTP Bank | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | DSLV | Válečný zločin | Orsted | Dell Technologies | Tele2 | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | FSLR.US | Zkapalněný zemní plyn | Hansjörg Wyss | Roman Abramovič | Ruský oligarcha | Oligarcha | Petr Čech | Prima | Pegas | Švýcarský miliardář | Prezident OPEC | Bruno Jean-Richard Itoua | Schopnost Ruska splácet dluh | Ruské finanční trhy | Poskytovatelé indexů | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Ruská krize | Energetické společnosti z EU | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Meduza | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Černobyl | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Maršal Rokossovskij | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zničení Ruska | Zvezda | XTB Štěpán Hájek | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Společnost Eni | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Staropramen | Bill Miller | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Ruské vojenské intervence | Vojenské intervence | Mezinárodní sankce | Sankce uvalené na Bělorusko | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Globální ceny ropy | Nákupy dolaru | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Lawrence Freedman | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Kurzy akcií českých bank | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Promsvjazbank (PSB) | Nápojové firmy | Rozvoj kryptoměn | Levi's | Řetězec | Majitelé franšíz | Kevin Johnson | Kathleen Brooksová | Minerva Analysis | Ian Peters | Potravinářské firmy | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Financování výdajů | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Neschopnost splácet dluhy | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Peníze pro Ukrajinu | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Panika lidí | Sankce Západu | Tvrdé sankce Západu | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Sankce na ruské oligarchy | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Luigi Di Maio | Di Maio | Italský ministr zahraničí | Ruské aerolinky | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Nejistota kolem ukrajinské krize | Ukrajinské krize | Cizoměnový dluh | Akcie Avast | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Rostěch | Rostec | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Důsledky konfliktu | Raytheon (RTX.US) | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Ruský vyjednavač | Opatření v Číně | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Růst českého HDP | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | FTNT | Fortinet | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Ruský soud | Antimonopolní pravidla | Výrobce pneumatik Nokian | Britský FTSE | Embargo na ruské zboží | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Huw Roberts | Quant Insight | Ruská vesmírná agentura | Čerpání ropných zásob | Platby za plyn v rublech | Axie Infinity | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vývoj důvěry v ekonomiku | German Gref | Oleg Tiňkov | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely | Uvolnění suroviny | Výkon ruské ekonomiky | Ukončení válečných zločinů | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení z G20 | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vyloučení Ruska | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Locko-Invest | Hlavní akciový index MOEX | Aeroflot | Akcie na moskevské burze | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Rublové dluhopisy | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Ruské dodavatelské řetězce | Platby za plyn | Ronin | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Central Banking Transparency Award | Central Banking Transparency Award 2022 | Central Banking | Časopis Central Banking | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Regulace kryptoměn | Ropa Brent (OIL) | Odpojení od ruských energií | Inflační náraz | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Ruští zákonodárci | Zničení poptávky | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ruský majetek | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Rosbank | Ruský bankrot | Rating ruského vládního dluhu | Závazky z dluhopisů Ruska | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Kdy Rusko zbankrotovalo | Omezení kapitálových kontrol | Zahraniční tradeři | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Světové postavení | Atlantic Council | Nejbohatší člověk světa | Správní rada | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Pozastavení aktivit v Rusku | Ruští výrobci | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Zdražení rýže | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Andrea Enria | Šéf bankovního dohledu | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Společnost Tata Steel | Kryptoměnová burza Binance | Akcie Carvana | Carvana | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Zdražování hypoték | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Účet v rublech | Ruský ekonomický růst | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Výrazné cenové pohyby | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Textron | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Newsweek | Týdeník Newsweek | Ruské televizní stanice | Vedení Gazprombank | Ruské devizové rezervy | Michael Hartnett | Hlavní investiční analytik | Analytik Bank of America | Spekulativní technologické tituly | Rublové účty | Výprodej na trhu kryptoměn | Obchod s diamanty | Globální obchod s diamanty | Cena digitální měny | EuRoPol Gaz | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Occidental | Hladomor | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | Valíd bin Talál | Kingdom Holding | Valíd | Dow Jones Industrial Average | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Covid Zero | Dluhové závazky | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Šéfové | Web3 | Podíl Ruska | Nárůst zisků | ISDA | Odchod zahraničních firem z Ruska | Odchod zahraničních firem | Repsol | Rychlost inflace | Atos | Stavební společnosti | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Úrokový spread | Spolupráce Moskvy a Pekingu | AllianceBernstein | Peter Kažimír | Daň z benzinu | Znárodnění ČEZ | Zavedení eura v Chorvatsku | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Maxim Rešetnikov | Snížení inflace | Výroba v továrnách | Caspian Pipeline Consorcium | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Energetická situace | Těžební gigant | Klimatický zátěžový test | Zátěžový test ECB | Klimatický zátěžový test ECB | Pozitiv Money Europe | Aktivistická skupina | Testování na covid-19 | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Nord Stream AG | Cenový strop | Konzervativní uložení finančních prostředků | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Dovoz ruského zlata | Robin Kolvenbach | Švýcarské rafinerie | Sloučení | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | First Solar Inc (FSLR.US) | First Solar Inc | ENPH | ENPH.US | Největší kryptoměny | Prime | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Zákon o snížení inflace | Bayraktar | Výrobce čipů Nvidia | Objem intervencí České národní banky | Burzovní ukazatele | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | Evropský trh s kryptoměnami | Markets in Crypto-Assets (MiCA) | Kryptoměnové firmy | České předsednictví | Adam Neuberger | Probinex Adam Neuberger | Regulace Markets in Crypto-Assets | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Saúdský princ | Saúdskoarabská investiční společnost | Společnost Kingdom Holding | Ruské energetické podniky | Energetické podniky | Saúdský princ Valíd bin Talál | Mobilní aplikace | Závislost německé ekonomiky | Německé ekonomiky | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad poptávky po ropě | Ruské exporty | Rizikový faktor | Globální ropný trh | Těžba skupiny OPEC | Poptávková strana | Růst hlavních ekonomik | Klesající reálné příjmy | Reálné příjmy domácností | Klesající reálné příjmy domácností | Nástup elektromobility | Spalování ropy | Kapacita elektráren | Topné oleje | Inkaso deviz | OPEC Monthly Report | Investiční cíle | Ceny plynu TTF | Dodávky ropy z Kazachstánu | SOCAR | Společnost SOCAR | Türkiye Petrol Rafinerileri | Tüpraş | Türkiye Petrol Rafinerileri (Tüpraş) | SOCAR Turkey Aegean Refinery | SOCAR Turkey Aegean Refinery (STAR) | Ruská firma Alrosa | Firma Alrosa | Svět diamantů | Odvětví diamantů | Mluvčí Alrosy | Kupci z Indie | Dovoz z Ruska | Dovoz z Ruska do Británie | PlayStation 5 | PlayStation | Pražský městský soud | Konkurz na Sberbank CZ | Konkurz na Sberbank | Španělský deník | Španělský deník El País | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Bolest | Hliníkárenská společnost | Společnost S&P Global | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | South Stream | Turk Stream | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore | Situace na trhu s plynem | Energie v Evropě | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Znovuzprovoznění plynovodu | Cenový strop na plyn | Poptávka po ropě v Číně | Fenomén | Aker BP | Aker | Vyspělé země | Scope | Energetické komodity | Ruské ropy | Typ ropy | Mobilizace | Vyhlášení mobilizace | Mobilizace v Rusku | Zvýšení daně | Zákaz dovozu diamantů | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | IPO Porsche | Kwasi Kwarteng | The Moscow Times | Platební systém | Arménie | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Ruský zpracovatelský průmysl | Velké energetické firmy | Energetické firmy v Evropě | Sankce na ruskou ropu | Konec MetaTrader 4 | Konec MetaTrader | Bogdan Zvarich | Banki.ru | Banki | Jevgenij Loktjuchov | Promsvyazbank | CFD (Rozdílové smlouvy) | TurkStream | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Tržní odhad | Firma provozující Facebook | Exxon Mobil (XOM.US) | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Americká ropa | TXT.US | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | BlockFi | Vztahy Moskvy se Západem | Status tržní ekonomiky | Tržní ekonomiky | Kryptoburzy FTX | John Ray | Likvidátor | Budapešť | Zavedení cenového stropu | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Praktiky kryptoburzy | Praktiky kryptoburzy FTX | Chystaná regulace kryptoměn | Regulace kryptoměn v EU | Chystaná regulace kryptoměn v EU | Alexandra Jourová-Schroederová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Samurai bond
Samurajské dluhopisy
Samy Chaar
Sanborns
Sandbox
Sand Dollar
Sanderfx
Sands China
Sandvik
Sanford C. Bernstein

Následující klíčová slova

Sankce EU
Sankce EU proti Rusku
Sankce na dovoz ruské ropy
Sankce namířené proti Rusku
Sankce na ruské banky
Sankce na ruské oligarchy
Sankce na Rusko
Sankce na ruskou centrální banku
Sankce na ruskou ropu
Sankce proti Íránu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
xPartners
BOSSA
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít