Čtvrtek 30. červen 2022 22:27
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Sankce

C:\fakepath\trader-30062022-38-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli nejistotě ohledně příští těžby skupiny OPEC+

30.06.2022 Ceny ropy klesají kvůli nejistotě ohledně budoucnosti těžby skupiny OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci v čele s Ruskem. Skupina na dnes skončeném dvoudenním zasedání potvrdila dříve oznámené zvýšení těžby na srpen, ale nediskutovala o plánech na září.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\trader-30062022-16-zm.jpg

Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily

30.06.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
img

USA usiluje o zlepšení vztahů s Venezuelou

29.06.2022 Venezuelu navštívili vysocí američtí představitelé, cesta ale neměla velkou medializaci, protože Washington se v situaci trvalého nedostatku energie snaží zlepšit vztahy s Nicolasem Madurem.
C:\fakepath\trader-28062022-31-zm.jpg

USA zavádějí nové sankce vůči Rusku, včetně zákazu dovozu zlata

28.06.2022 Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Rusku, jejich terčem je mimo jiné ruský zbrojní průmysl. Součástí sankcí je rovněž zákaz dovozu zlata z Ruska. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nové sankce podle ministerstva zasáhnou schopnost Ruska vyvíjet a vyrábět "zbraně a technologie používané pro brutální válku Vladimira Putina proti Ukrajině".
C:\fakepath\trader-28062022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál rostou kvůli obavám ohledně dodávek

28.06.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta na 117,14 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba jedno procento na 110,69 dolaru za barel.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 chtějí další sankce proti Rusku, mohou se týkat zlata i cen energií

28.06.2022 Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v dnešním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že chtějí ve vzájemném souladu dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. G7 rovněž vyzvala Čínu k dodržování lidských práv.
img

Je to oficiální: Rusko je po 104 letech v bankrotu vůči zahraničí. Poškození věřitelé Ruska se chtějí „zahojit“ ze zmrazeného majetku ruských oligarchů nebo ze zmrazených peněz ruské centrální banky

28.06.2022 Světově významná ratingová agentura Moody’s v noci na dnešek středoevropského času potvrdila, že Rusko se ocitlo v platební neschopnosti – tedy v bankrotu – vůči svým zahraničním věřitelům. Rusko se v platební neschopnosti ocitlo už včera, ta však nebyla oficiálně vyhlášena. Nyní ji tedy oficiálně vyhlásila právě zmíněná ratingová agentura Moody’s.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Moskva odmítá tvrzení, že je v platební neschopnosti, oznámil Kreml

27.06.2022 Ruská federace odmítá tvrzení, že se poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety ocitla v platební neschopnosti. Úroky, které měla zaplatit, zahraničním držitelům dluhopisů odeslala, oznámil dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Pokud peníze nedorazily, jsou na vině sankce, které na Rusko uvalily západní země, dodal.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj podle Reuters požádal země G7 o sankce a protiletecké systémy

27.06.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal skupinu velkých světových ekonomik G7 o další protiruské sankce, protiletecké systémy a pomoc s vývozem obilí a poválečnou rekonstrukcí země. S odvoláním na nejmenovaného činitele Evropské unie o tom informovala agentura Reuters. Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, se dnes k summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau připojil digitálně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl kolísá, trh vyhodnocuje informace kolem platební neschopnosti Ruska

27.06.2022 Ruská měna zahájila týden mírným poklesem, který ale později smazala a začala růst. Vůči dolaru se tak dál drží blízko nejvyšších hodnot za sedm let. Trh vyhodnocuje informace, že někteří držitelé ruských dluhopisů nedostali platbu úroku, protože západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu Moskvě znemožňují platbu řádně dokončit. Rusko se tak ocitá ve vynucené platební neschopnosti.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 podle USA chystají další protiruské sankce

27.06.2022 Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Dnes to na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau před začátkem jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským novinářům sdělil zástupce americké vlády. Možností je i zavedení cenového stropu na vývoz ruské ropy, toto opatření ale zatím nemá jednoznačnou podporu Evropské unie.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Reuters: Rusko zůstalo dlužit některým tchajwanským držitelům bondů

27.06.2022 Rusko je na cestě do technické platební neschopnosti. Podle zdrojů Reuters zůstalo dlužit úroky některým tchajwanským držitelům dluhopisů. Moskva sice peníze na úhradu úroků ze zahraničních dluhopisů má, Západ jí ale nechce platbu umožnit s ohledem na protiruské sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko se ocitlo v platební neschopnosti, píše Bloomberg

27.06.2022 Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Stalo se tak poté, co v neděli večer Moskvě vypršela lhůta na zaplacení zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) úroků ze zahraničních dluhopisů, informovala dnes agentura Bloomberg. Moskva peníze na zaplacení má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Ruský ministr financí Anton Siluanov situaci označil za frašku.
img

Rusko dnes po 104 letech zbankrotovalo – jak se teď zahraniční věřitelé dostanou ke svým penězům? Někteří se chtějí „zahojit“ z majetku ruských oligarchů či ze zmrazených ruských rezerv

27.06.2022 Dnes časně ráno středoevropského času Rusko poprvé od začátku roku 1918 nenaplnilo své závazky vůči zahraničním věřitelům. Poprvé za více než 104 let tudíž zbankrotovalo na svůj zahraniční dluh. Jedná se o bankrot technického rázu, protože Rusko má peníze i ochotu dlužné částky nadále řádně hradit. Neumožňují mu to však západní sankce.
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko uhradilo další dolarové eurobondy opět v rublech

24.06.2022 Ruská federace dnes odeslala úroky z další emise dolarových eurobondů. Stejně jako ve čtvrtek je zaplatila v rublech, a tím považuje své závazky vůči věřitelům za splněné. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí, které má platby úroků z dluhopisů na starosti. Rusko odeslalo do centrálního depozitáře 8,5 miliardy rublů, což odpovídá částce 159 milionů USD (3,7 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. června 2022

24.06.2022 Přední čínská sociálních platforma WeChat aktualizovala svou politiku a zakázala účty, které poskytují přístup ke službám souvisejícím s kryptoměnami nebo NFT.
C:\fakepath\trader-23062022-33-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, na trhu přetrvávají obavy o poptávku

23.06.2022 Ceny ropy se dnes snižují. Na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů zpřísňování měnové politiky na ekonomiku a na poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,4 procenta na 111,27 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela téměř 0,7 procenta na 105,49 dolaru za barel.
img

Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci

23.06.2022 Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.
C:\fakepath\putin.png

Ruský prezident podepsal dekret o obsluze zahraničního dluhu

22.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu hrozí, že své dluhy nebude schopna splácet. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská měna vystoupila vůči dolaru k 55 rublům, což je maximum za sedm let

20.06.2022 Ruský rubl dnes vůči dolaru vystoupil na nejvyšší hodnotu za téměř sedm let. Podporuje ho zejména blížící se konec měsíce, kdy budou firmy platit daně, uvedla agentura Reuters. Růst kurzu rublu je do značné míry stále jen umělý, protože jeho vývoj ovlivňují kroky ruské centrální banky a zejména administrativní zásahy, které po začátku války na Ukrajině nařídil Kreml.
img

Fialova vláda závodí levicí a populisty, ale pro to ji většina voličů hlas nedala

19.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda předminulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Ruská divize americké internetové firmy Google vyhlásila bankrot

17.06.2022 Ruská divize americké internetové společnosti Google ve čtvrtek vyhlásila bankrot. Uvedla to dnes agentura Interfax, která se odvolává na soudní záznamy. Divize tento krok následně potvrdila. O záměru vyhlásit bankrot informovala už v květnu s tím, že ruské úřady jí obstavily bankovní účet, čímž jí znemožnily provádět veškeré platby.
img

📉 Ropa WTI ztrácí téměř 5 %!

17.06.2022 Američané hodlají zachovat sankce na export ropy a ropných produktů z Íránu. Dle analytiků se musí trh soustředit na zvýšení ziskovosti.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Putin: Chmurné předpovědi se nenaplnily, sankce se obrátily proti Západu

17.06.2022 Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Míra inflace v některých zemích Evropské unie podle něj přesáhla 20 procent a EU jako celek bude chudší o více než 400 miliard USD (9,4 bilionu Kč) právě v důsledku sankcí, které zavedla proti Rusku.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy mírně klesají kvůli obavám ohledně poptávky

17.06.2022 Ceny ropy se dnes mírně snižují, na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů, jaké může mít na poptávku zpřísňování měnové politiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 14:30 SELČ vykazovala pokles přibližně o 0,2 procenta na 119,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,4 procenta a podávala se za 117,10 dolaru za barel.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Sberbank: Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se zotaví ze sankcí

17.06.2022 Ruské ekonomice by mohlo trvat i deset let, než se vrátí na úroveň loňského roku, tedy do doby, než proti Rusku začaly západní státy zavádět sankce za jeho útok na Ukrajinu. Uvedl to dnes šéf největší ruské banky Sberbank German Gref, který byl v minulosti ruským ministrem hospodářství.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-16062022-33-zm.jpg

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 procent, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU.
img

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 %, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský velvyslanec při Evropské unii Vladimir Čižov.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině

16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
img

Gazprom: Přepravní kapacity plynovodu Nord Stream 1 kvůli opravám výrazně klesla

14.06.2022 Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie. Cena plynu se po zprávě začala výrazněji zvyšovat. Na dodávky plynu do České republiky by to podle oslovených odborníků nemělo mít vliv.
img

Inflace v Česku překonává inflaci v Rusku nejvíce od roku 2000. Sankce se Česku ekonomicky vracejí jako „bumerang“, jakkoli jsou morálně opodstatněné

12.06.2022 Rychlost inflace v České republice je zarážející nejen v meziročním vyjádření, ale také v tom meziměsíčním. Mezi dubnem a květnem letošního roku totiž spotřebitelské ceny v ČR vzrostly hned o 1,8 procenta. To znamená třeba to, že za letošní květen vzrostly spotřebitelské ceny v ČR citelně více než za celý rok 2013. Nebo než za celý rok 2014. Nebo též za celý rok 2015 či 2016.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Odchod zahraničních firem z Ruska ohrožuje podle analýzy až osm milionů míst

10.06.2022 Až osm milionů pracovních míst v různých odvětvích v Rusku může být ohroženo kvůli odchodu zahraničních firem. S odvoláním na studii moskevského Centra strategických studií (CSR) to dnes napsal ruský podnikatelský list RBK. Prezident Vladimir Putin si na úterní poradě o ekonomických otázkách pochvaloval, že nezaměstnanost v Rusku podle něj klesla na historické minimum.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Benzín byl včera už jen o osm haléřů levnější než před snížením spotřební daně z něj. Pohonné hmoty v dalších dnech podraží o korun a více na litr

09.06.2022 Už dnes zřejmě došlo ke „smazání“ efektu týden snížení spotřební daně z pohonných hmot z minulého týdne. Alespoň tedy v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla pod 80 eur, i díky plnění zásobníků

08.06.2022 Cena plynu pro evropský trh dnes klesla pod 80 eur za megawatthodinu (MWh), a dostala se tak nejníže od února, než začala válka na Ukrajině. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. K poklesu cen přispívá i rychlé plnění zásobníků, což snižuje obavy z dopadů případného zastavení dodávek plynu z Ruska.
C:\fakepath\rybolov.jpg

Rusko pozastavilo platnost smlouvy s Japonskem o rybolovu u Kurilských ostrovů

07.06.2022 Rusko pozastavilo platnost smlouvy, která japonským rybářům umožňuje lovit ryby v blízkosti jižního pobřeží Kurilských ostrovů. Ruské ministerstvo zahraničí dnes tento krok vysvětlilo tím, že Japonsko neprovedlo dohodnuté platby.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: V případě platební neschopnosti Ruska čeká investory mnoho sporů

07.06.2022 Pokud se Rusko vinou zahraničních sankcí ocitne v platební neschopnosti, čeká držitele dluhopisů změť finančních, politických a právních sporů. Zatím ale není jasné, jakým způsobem bude případná platební neschopnost vyhlášena, uvedla agentura Bloomberg. Moskva zatím byla schopna zahraniční dluh navzdory sankcím obsluhovat, ale to se pravděpodobně změní, protože Spojené státy zemi uzavřely další cestu k věřitelům. Dotklo se to plateb zhruba za 100 milionů USD (2,3 miliardy Kč) splatných 27. května.
C:\fakepath\putin.png

Putin řekl, že inflace v Rusku klesla na nulu a nezaměstnanost je minimální

07.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin při dnešní poradě o ekonomických otázkách prohlásil, že nezaměstnanost v Rusku se podařilo snížit na historicky nejnižší úroveň a inflace aktuálně klesla na nulu. Připustil nicméně dubnový pokles výroby v automobilovém průmyslu a pokles těžby ropy, jakož i pokles dynamiky poskytování úvěrů ruskému byznysu a hypoték obyvatelstvu. Vybídl vládu ke zvýšení příjmů ruských občanů a k poskytnutí dodatečných prostředků podnikům.
img

Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál

07.06.2022 Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Rusko vyzvalo skupinu BRICS ke koordinovaným opatřením ke stabilizaci ekonomiky

07.06.2022 Rusko vyzvalo skupinu předních rozvíjejících se ekonomik BRICS ke koordinovaným opatřením s cílem stabilizovat hospodářskou situaci. Informovala o tom včera agentura Reuters. BRICS kromě Ruska zahrnuje Čínu, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Rusko se nyní potýká s negativními hospodářskými důsledky sankcí, které na něj kvůli útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
C:\fakepath\platina.jpg

Podíl Ruska v největším platinovém projektu v Zimbabwe odrazuje investory

05.06.2022 Největší projekt na těžbu platiny v Zimbabwe, který se země snaží rozjet v posledních dvou letech, má nový problém. Významný podíl ruského magnáta odrazuje potenciální zájemce o financování těžby v projektu za tři miliardy USD (69 miliard Kč). Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Lavrov: Rusko letos vykáže prudký nárůst zisků z vývozu energie

05.06.2022 Rusko v letošním roce zaznamená prudký nárůst zisků z vývozu energie, protože politika západních zemí vedla ke zvýšení cen. Uvedl to včera podle agentury Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
img

Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal

03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.
img

Přehled páru GBP/USD 3. 6. 2022. Orbán vydírá Evropskou unii a Erdogan vydírá NATO. V obou blocích není názorový rozkol, ale chybí jednohlasnost.

03.06.2022 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve čtvrtek v obchodování identickém s párem EUR/USD. V posledních třech týdnech nebo ještě déle, oba páry vykazovaly téměř stejný pohyb, který se lišil ouze volatilitou. Včera se například libra také začala korigovat podle úterního poklesu a činila tak celý den. Ve Spojeném království se také neplánovaly žádné makroekonomické události ani fundamentální data a zpráva ADP v USA nevyvolala žádnou reakci trhu, na rozdíl od indexu obchodní aktivity ISM zveřejněného o den dříve. Vše, co jsme napsali v článku euro/dolar, platí téměř 100% pro pár libra/dolar. V tuto chvíli obchodníci obchodují pouze s dolarem. Euro a libra závisí na náladě obchodníků ve vztahu k americké měně. Z Evropské unie a Spojeného království teď prostě nejsou žádné důležité zprávy. Jsou zde důležitá a aktuální témata, která však neovlivňují pohyb obou párů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Růst německého exportu v dubnu překonal očekávání, vývoz do Ruska opět klesl

03.06.2022 Export z Německa se v dubnu oproti předchozímu měsíci zvýšil o 4,4 procenta a dosáhl 126,4 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Meziměsíční růst vývozu tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 1,5 procenta. V meziročním srovnání se export zvýšil o 12,9 procenta.
img

Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu

02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Členové OPEC zvažují vyjmout Rusko z dohody o produkci

02.06.2022 Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se v úterý setkal se saúdským protějškem princem Faisalem bin Farhanem Al Saudem. Oba muži si pochvalovali "úroveň spolupráce ve formátu OPEC+", uvedlo ruské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení.
img

Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem

02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
C:\fakepath\trader-01062022-40-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli sankcím na Rusko a uvolňování covidových restrikcí v Číně

01.06.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, za jejich růstem stojí dohoda Evropské unie o embargu na ruskou ropu a uvolňování koronavirových restrikcí v Číně. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta na 117,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a podávala se za 116,48 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Moskva tvrdí, že může omezit dopady ropných sankcí EU přesměrováním vývozu

01.06.2022 Ruská vláda dnes varovala, že sankce Evropské unie na dovoz ropy z Ruska zasáhnou globální trh s energiemi. Dodala nicméně, že Rusko může svůj vývoz ropy přesměrovat, aby tak omezilo vlastní ztráty. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Denní makro postřehy: Hrozba cen energií 01/06/2022

01.06.2022 HROZBA: Ropa Brent se vrátila nad 115 USD za barel, OPEC+ bude udržovat omezené dodávky, ruské sankce se rozšířily a obavy z růstu v Číně se zmírnily. Futures kontrakty jsou výrazným příkladem inverzní situace, tzv. backwardation. Mezitím rostou obavy z prudkého nárůstu cen benzinu v USA směrem k 6 dolarům za galon v důsledku chronicky nízkých rafinérských kapacit a zásob v USA v době, kdy začíná letní „řidičská sezóna“. To představuje hrozbu pro rychlý pokles inflace, odolnost téměř rekordních ziskových marží podniků, ale také pozitivum pro energetické akcie (XLE).
C:\fakepath\trader-01062022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.06.2022 1) Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
img

Technický přehled WTI: ceny ropy se odrazí nahoru

01.06.2022 Ceny ropy se dokázaly udržet nad hladinou 115,00 a vykazují vzestupnou dynamiku i přes pokračující vysokou poptávku, vojenský konflikt na Ukrajině a sankce ze strany Západu.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\\fakepath\\Rusko.jpg

Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce vrátila k růstu

01.06.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu se navzdory válce s Ukrajinou v květnu vrátila k růstu, předtím se tři měsíce snižovala. Uvedla to dnes organizace S&P Global, která tato data sleduje za více zemí, včetně například Evropské unie či Spojených států. V případě Ruska minulý měsíc výrazně polevil tlak na růst cen, na poptávku ale dál velmi nepříznivě doléhají západní sankce.
img

Pokusy světových centrálních bank omezit inflaci jsou odsouzeny k neúspěchu.

01.06.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily ve středu mírným poklesem. V tuto chvíli vidíme korekci proti korekci. Připomeňme, že začátkem letošního roku začal na americkém akciovém trhu "medvědí trend", který je z našeho pohledu vcelku logický a očekávaný. A podle našich odhadů vydrží minimálně rok. Jinými slovy, americký akciový trh roste velmi dlouho a nyní je prostě nutná korekce, abychom mohli později počítat s novým růstem. Jak jsme řekli dříve, žádný nástroj se nemůže neustále pohybovat jedním směrem. To platí pro dlouhodobé i krátkodobé trendy. V tuto chvíli je mnoho centrálních bank světa zaneprázdněno zpřísňováním měnové politiky. A zpřísňování měnové politiky téměř vždy vede k propadu rizikových aktiv, mezi které patří akcie nebo kryptoměny. Proto nyní vidíme očekávaný vývoj událostí. Sazby po dvou letech pandemie rostou, centrální banky ukončují své programy kvantitativních stimulů a některé dokonce zahajují programy kvantitativního zpřísňování. To znamená, že sazby rostou a peněžní zásoba se začíná zmenšovat. I nadále proto očekáváme další pokles indexů.
C:\fakepath\ropa3.jpg

OPEC zvažuje vyloučení Ruska z dohody o těžbě ropy

01.06.2022 Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
C:\fakepath\trader-31052022-31-zm.jpeg

Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu

31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
img

Gazprom kvůli sporu o platby zastavil dodávky plynu do Nizozemska

31.05.2022 Ruská státní plynárenská společnost Gazprom zastavila veškeré dodávky plynu do Nizozemska. Ruský podnik dnes oznámil, že nizozemská obchodní společnost GasTerra, která dovoz plynu do Nizozemska zajišťuje, nezaplatila za surovinu dodanou v dubnu. GasTerra už v pondělí avizovala, že nepřistoupí na platby v rublech, jak požaduje Kreml. Problémy se zásobováním v důsledku zastavení dodávek neočekává.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko

30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu

30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.
img

Ranní shrnutí (30.05.2022)

30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
C:\fakepath\trader-27052022-24-zm.png

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout

27.05.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout. Podporuje je vyhlídka na napjatý trh kvůli rostoucí spotřebě benzinu v létě ve Spojených státech a také kvůli možnosti zavedení embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
img

Přehled páru GBP/USD. 27. 5. 2022 Nebezpečí obchodní války mezi EU a Spojeným královstvím si je vědomo i Irsko, které je "v první linii" konfliktu.

27.05.2022 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek nacházel nad hranicí klouzavého průměru, a udržoval si tak rostoucí trend. Britská libra se také nadále nachází pod svým posledním lokálním maximem, které je blízko Murrayovy úrovně "7/8"-1,2634. V článku o euru jsme si řekli, že v globálním měřítku vypadá celý pohyb posledních dvou týdnů jako korekce. U libry to není tak docela pravda. Celý pohyb posledních týdnů vypadá jako banální rollback. Jakkoli bych nyní nerad očekával vznik nového vzestupného trendu, od jeho možného startu uplynulo příliš málo času. A libra se vzdálila od svých 2letých minim příliš blízko na to, aby se dalo mluvit o jednoznačném obrácení sestupného trendu. Připomeňme, že libra nyní roste díky "technologii". Stejná potřeba přizpůsobit se sestupnému trendu, který trvá již více než rok a půl. Pokud tedy neexistují žádné faktory podporující libru, pak také nemá žádné zvláštní vyhlídky.
C:\fakepath\trader-26052022-28-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim mimo jiné napjatá globální nabídka

26.05.2022 Ceny ropy rostou, vystoupaly na dvouměsíční maximum. K jejich růstu přispívá mimo jiné napjatá globální nabídka. Evropská unie se dohaduje s Maďarskem ohledně plánů na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarské fondy na ropu jsou u ledu, Polsko vyhlíží odblokování svých miliard

26.05.2022 Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
img

V EU stále není jistý zákaz ruské ropy, ropné firmy jsou omezeny dodávkami

26.05.2022 Ve čtvrtek vzrostly ceny ropy, což tento týden kvůli známkám omezených dodávek prodloužilo opatrný růst, Evropská unie (EU) mezitím jedná s Maďarskem o plánech na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\trader-25052022-34-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli napjaté nabídce a růstu aktivity amerických rafinérií

25.05.2022 Ceny ropy uprostřed týdne rostou. Je to důsledek napjaté nabídky a růstu aktivity amerických rafinérií, která je nejvyšší od začátku pandemie. Krátce před 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupala o 0,1 procenta na 113,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala taktéž 0,1 procenta na 109,90 dolaru za barel.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko kvůli sankcím přijde letos o 30 procent vývozu, odhaduje vláda

25.05.2022 Vývoz z Běloruska v letošním roce zřejmě klesne o 30 procent a příjmy z vývozu se sníží zhruba o 14 miliard USD (přes 323 miliard Kč). Důvodem jsou sankce, které vůči Bělorusku začaly uplatňovat západní státy. S odvoláním na místopředsedu vlády Nikolaje Snopkova to dnes uvedla běloruská státní tisková agentura BelTA.
img

Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska

25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy

25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi

24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
C:\fakepath\eu-Rusko.jpg

Čtyři země EU vyzývají k využití zmrazených ruských aktiv na obnovu Ukrajiny

23.05.2022 Slovensko, Litva, Lotyšsko a Estonsko v úterý vyzvou k zabavení ruských aktiv zmrazených Evropskou unií. Chtějí, aby jimi bylo možné financovat obnovu Ukrajiny po ruské invazi. S odvoláním na společný dopis těchto čtyř zemí to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě plynovodů, kterou podepsalo s Ruskem

23.05.2022 Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě sítě plynovodů na svém území, kterou v roce 1993 podepsalo s Ruskem. Oznámila to dnes ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Vláda podle ní příslušnou rezoluci přijala 13. května. Smlouva z 25. srpna 1993 byla podepsána ve Varšavě a předpokládala, že na polském území vznikne síť plynovodů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | AUD/CAD | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Diverzifikace | Dividenda | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Forwardová cena | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena rublu | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země Evropské unie | Devizové kurzy | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak získat peníze | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs měny | Kurs rublu | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pivot | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarské banky | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj rublu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | ROIC | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | BIC | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Daniel Beneš | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Peněžní trhy | Protistrana | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | Tovární objednávky | Upisovací období | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Cukr | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Euro forex | Global forex | Investment | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Sky News | Rabobank | DPA | Jefferies | Again Capital | The New York Times | Charles Schwab | Energy Aspects | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Julius Bär | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Mizuho Bank | ABN Amro | Westpac | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BNY Mellon | PwC | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | High Frequency Economics | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Technické indikátory | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Světová měna | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Globální měny | Londýnská akciová burza (LSE) | Renminbi | Čínský renminbi | Cizí měny | Finanční centrum | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Kitco | Rada ČNB | Podnikatelé | Dekabank | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Index IBEX | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Index italských akcií | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Obchodník s ropou | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Agentura AFP | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Finanční svoboda | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Úroková sazba Fedu | Globální krize | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Short příležitost | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Ziskové obchodování | Německý Ifo index | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Výnosné investice | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Politico | Business Insider | JPMorgan Chase & Co. | Investec | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | Venture Capital | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Zklamání investorů | Generali Investments | Investiční aktiva | Rystad Energy | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Ruské akcie | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Euler Hermes | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | Index americké měny | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Snižování rozvahy Fedu | Bureau of Economic Analysis | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Aleš Michl | Quant | Stox | Breakout Trader | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Burzovní index PX | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Zásoby zlata | Markéta Šichtařová | BlueBay | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Nejvýkonnější akcie | Backwardation | Altcoin | Kraken | Monero | Zcash | ETH | XRP | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kryptoměna ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | Tether | Krypto burzy | Nákup digitálních měn | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Altcoiny | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Kobalt | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Globální dividendy | Geopolitická rizika | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Index italských akcií FTSE MIB | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | PANW | Wood Mackenzie | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Členové Evropské unie | Podíl dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Globální hospodářský růst | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Apple (AAPL) | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | BGA | Kompozitní index | Úrokový výnos | Julius Baer | Trh s ropou | NIESR | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Burzy padají | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Pražský akciový trh | Nervozita na trzích | Prognóza ECB | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Výkyvy na trzích | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Oživení akcií | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Mezinárodní dluhopisy | Budoucnost Bitcoinu | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Vývoz do Británie | PDVSA | Makléřská společnost | Finanční operace | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Norský fond | Státní fond | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Micro futures | Vyjádření analytiků | Riziková měna | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | SPI Asset Management | Příjmy Ruska | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Globální HDP | Akciové strategie | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Fibo retracement | Růst cen zlata | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Společnost MSCI | Vliv na obchodování | Indická ekonomika | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Asijské továrny | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Tamás Varga | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | Korunové sazby | Pictet | Asociace pro kapitálový trh | Dolarové likvidity | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | Bank for International Settlements | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Cena akcie | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Platební společnost | TikTok | Huawei | Papež František | Vlastní investice | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Institut WIFO | WIFO | Investiční skupina | Analytik portálu | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Investiční nálada | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Server Politico | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Záznam ČNB | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Fixed income | Millennium | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Nadhodnocení | Úrok | Tiffany | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Blahobyt | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast rezistence | Oblast supportu | SECO | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Swingové maximum | Globální trh | Technické rezistence | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Dnešní data | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ABC | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Přeprodané podmínky | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Neuberger Berman | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | Tata Steel | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Šperky | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Hospodářský růst v Rakousku | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | Počet investorů | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ANSA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Ruští miliardáři | Index šanghajské burzy | Michal Skořepa | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Hospodářské statistiky | Erik Bregar | Apache | Výprodeje akcií | Finální odhad | Analýza společnosti | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Obavy z konfliktu | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní auta | Oslabení kurzu koruny | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Obchodní sankce | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Výnos bondů | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zamyšlení | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Firma Avast | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Americké hospodářství | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Rating České republiky | Impérium | Finanční regulátor | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie ING | Aktuální rezistence | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Trhy v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | Universal Music Group | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Indexy aktivity | Tým XTB | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Lídři zemí Evropské unie | Směřování trhů | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Akcie na evropských trzích | České banky | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Výskyt koronaviru | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | České mzdy | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Propad rublu | Dolar k rublu | Loko-Invest | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Propad koruny | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Analytik České spořitelny | Silný pokles | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Posílení ekonomiky | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Rating vyšší | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Vyrovnat ztráty | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | UNA | Katar | Státní televize | Salmán | MPSV | Ošetřovné | Američtí senátoři | NPR | Hlavní centrální banky | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Britský akciový index | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Riziko dalšího poklesu | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Šéf institutu WIFO | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Býčí potenciál | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Německý statistický úřad | Americký investor | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Historické pohyby | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Jaderné války | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Saúdové | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Špatná data | Aktivita ve službách | Vláda USA | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | RBK | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Španělský premiér | Ropný průmysl | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Cushing | OPEC plus | Setkání OPEC | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Ministři EU | Situace na ropě | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Pesimistické odhady | Ministři | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Nemovitosti v ČR | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | Zpravodajské služby | Tajné služby | Španělská vláda | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Přebytek běžného účtu | France Info | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Delaware | Představitelé G7 | Více peněz | Hlavní emise | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | Bob Haberkorn | RJO Futures | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Investoři z Wall Street | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Snížení likvidity | Indikace | Geopolitická krize | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | HDP Španělska | Potravinové krize | Levná ropa | Rizikové averze | Stephen Innes | Global Wealth Management | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Nabídka ropy | Analytik ČSOB | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ztráty eura | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Chesapeake Energy | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Ceny domů v USA | ODS | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Údaje o zásobách v USA | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Chránit ekonomiku | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Podpůrná opatření | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Státní peníze | SAS | Cenový propad | Cestování | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Bitcoin dnes | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | HDP report | SMA 100 | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Warren Patterson | Ropa roste | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Jiří Hruška | Pozastavit obchodování | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Čistá ztráta | Rakouská vláda | Robert Holzmann | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Ztráta indexu | Blízký východ | Dopravci | PAMP | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Aktivní obchodování | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Obchodní přebytek | Minimalizovat ztráty | Velikost pozic | Státní banka | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Regulační orgány | Australský premiér | Australská ekonomika | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Huobi | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Leasing | Růst EBITDA | Dluhy | Toyota Motor | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Karl Schamotta | Členské země | Dominance bitcoinu | Burza Binance | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | T-Mobile | Auta | JD.com | Xiaomi | FBI | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | De Beers | Alrosa | Čeští centrální bankéři | Dění na trhu | Velké peníze | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | MRNA.US | Mluvčí MMF | Lee Hardman | Marek Brávník | Manažeři | Růst Bitcoinů | Velký růst | LMC Automotive | LMC | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Sankce USA | Protiíránské sankce | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Aktivity společnosti | Urals | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Canberra | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Soukromé banky | Hikvision | Argentina | Spoluzakladatel | Výše kapitálu | Investment management | Proti trendu | Tisknout peníze | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Analytické centrum | Technologické centrum | Kia | JDE Peet's | Jacobs | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Měsíční průzkum | Pokles investic | Agentura IEA | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Plán EU | Salesforce | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Akcie Intel | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Průraz | Reliance Industries | Akcie České zbrojovky | CZG | Bývalý prezident | Tržní situace | Chování trhu | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Špatné zprávy | Ruští statistici | Ruské úřady | Londýnské burzy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Pokračování růstu | OCBC | Howie Lee | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Nikola | Hertz Global | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Ropná krize | Premier League | Francouzský index CAC 40 | Průmyslová výroba v EU | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | Nižší DPH | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Energetický gigant | Bern | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Propad cen | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečná měna | Covid | Nárůst nově nakažených | Internetové bubliny | Technologické firmy | Cardano | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Výrobci aut | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Objem aktiv | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Medtronic | Ukrajinská vláda | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Nizozemská vláda | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | E.ON | Jachty | Zdroj příjmů | Emirates | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Reputace | KLM | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Citroën | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Krátkodobé trendy | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Salesforce.com | IT společnost | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Newmont Goldcorp | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Bretton Woods | Reliance | Progres | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Alternativa ke zlatu | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Odveta | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Hugo Boss | Margrethe Vestagerová | Piotr Matys | Známky oživení | Philip Lane | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Růst vývozu | Objem dovozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Zvýšené napětí | Damoklův meč | Klesající tendence | Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Obchodní centra | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Rystad | Match Group | Výrobce pneumatik | SkyBridge Capital | Kryptoměnový trh | Snížení DPH | Marc Chandler | Zvýšení daní | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Deglobalizace | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Automobilka Daimler | Představitelé ECB | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Katarský státní investiční fond | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Řecký premiér | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Ben Luckock | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Pokles exportu | VOW3 | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Universal Music | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | PX START | Nákupní centra | Obchodní domy | Slabší kurz | Caroline Bainová | Propad cen akcií | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Vyhlídky světové ekonomiky | Diverzifikovat | Jacinda Ardernová | Rezervy centrálních bank | Investiční prostředí | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Počet úmrtí | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciová burza dnes | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Obchodování dnes | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Nancy Pelosiová | Oživení německé ekonomiky | MicroStrategy | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Concho | Mluvčí Bílého domu | Dílčí indexy | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Elvira Nabiullinová | Guvernérka banky | GS | Pokles indexu | Průměrný český investor | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | XOM | CVX | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Podvážení | Indikátor vývoje cen | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | GLE | Přebytek zahraničního obchodu | Sumitomo | Šéfové firem | Nové zprávy | Trade Center | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Dillí | Balík akcií | Obchodní politika | Exekutivní příkaz | Coloseum | Skupina Coloseum | Palo Alto Networks | MRNA | Polská vláda | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Babcock | Babcock International | Poptávka po státních dluhopisech | Transněfť | Ropovod Družba | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Adobe Systems | Zasedání WEF | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Lyft | CD Projekt | Cenový skok | Výběr akcií | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Post | Continental | Virgin Atlantic | Swingový výhled | H&M | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Cointelegraph | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Zajištění proti riziku | Ceny aktiv | Roskosmos | Dmitrij Rogozin | Futures na ropu WTI | Velký kapitál | Irský premiér | Předsednictví EU | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | BA.US | Bitcoinový trh | Lukáš Novotný | Inflace v Polsku | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Report stavu ropných zásob | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Dopad na akcie | Racionální rozhodnutí | TUI | TUI Group | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | JD | Nové restrikce | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Dopad na trhy | CARA | MJ | Měsíční data | Futures na indexy | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Ministryně spravedlnosti | WU | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | Aligator | DHL | United Parcel Service | UPS | Etsy | ETSY.US | KFC | BYND | BYND.US | Polská společnost | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Express | Kryptoburza Binance | Skyworks Solutions | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Jestřábí přístup | ROI | Retailoví investoři | Londýnská akciová burza | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Jen Psakiová | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Platby v bitcoinech | HAS | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Arcane Research | Kov | ETS | Zajímavé akcie | Just Eat Takeaway | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Impala Platinum | Fosilní paliva | Trendové linie | Růst produktivity | Vytěsnění minoritních akcionářů | Raiffeisen Bank International (RBI) | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | AIG | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | WTI Crude Oil | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Rizika při obchodování | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Propady na akciích | Terra | Maďarská ekonomika | Akcie Phillips 66 | PSX | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Britská společnost | Japonský HDP | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | CrowdStrike Holdings | CRWD | Investice společnosti | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Risk-on sentiment | Index RUS50 | RUS50 | Vysoké dividendy | VOW3.DE | Výhled růstu ekonomiky | Zasedání ruské centrální banky | VOW1.DE | VOW1 | Ropné futures | Ministerstvo financí USA | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Uzamykání zisků | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | Kryptoměnový sektor | Údaje MMF | LMT | Reuters analytik | ISM ve službách | CoinGecko | Globální finanční systém | Electricite de France | Analytické zprávy | Data o inflaci | Prudký růst cen | BABA.US | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Krok za krokem | Krypto trh | Vstupní náklady | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Nejvíce peněz | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | HSBC Holdings | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | Uranium Energy | UEC | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Venezuelská vláda | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Internetové společnosti | Verizon | Produkce zlata | Větší korekce | Futures na americké indexy | Poptávka po kryptoměnách | Boční trend | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Panasonic | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Saxo Group | Arca | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Kybernetický útok | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Royal Dutch Shell A | Hlavní indikátor | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | Ochota riskovat | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Byznysmeni | Obavy z inflace | API | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Cena dřeva | Politická rizika | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Konsolidace na akciích | MNB | Cinemark | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Kryptopeněženky | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Těžař zlata | ANZ Research | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Nadnárodní společnosti | KOL | Nejbohatší člověk | GameStop Corp | Nevládní organizace | Dnešní makrodata | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Tržní síly | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Guy Parmelin | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Senegal | Platný signál | Shortování | Další kryptoměny | McDonald's | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Nové prognózy | Graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Didi | CO2 | Zvyšování dodávek | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Starlink | Programátor | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Deficit nabídky | Etsy (ETSY.US) | Akcionáři ČEZ | Dynamické prostředí | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Malajsie | Thajsko | Moderna (MRNA.US) | Výhled na letošní rok | Report ADP | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Očekávaná data | Makroekonomické indikátory | Vývoje ceny | Sazby daně | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Egypt | Pojišťovací společnost | Prodej zboží | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | Budvar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | NortonLifeLock | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | American Express Company | AI | Ceny suroviny | FIXED | Současný trend | Globální ceny | Přidaná hodnota | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Akcie švýcarské banky | Přijímání bitcoinů | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | BHP | Divize | Indické společnosti | Pohyb kapitálu | Flexibilita | Načasování | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Klimatická politika | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Yum Brands | Guidance | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Bankovní skupina | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Logistika | Alibaba Group (BABA.US) | Devon Energy | DISCA | DISCA.US | Discovery (DISCA.US) | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Hodnota akcií automobilky | TWS | Futures na železnou rudu | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Společnost Virgin Atlantic | Aplikace TikTok | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Společnost Equinor | Norilsk | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Populární kryptoměny | Pioneer Natural Resources | WIG | Elliptic | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Akciové obchodování | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | První odhad | Akcie Home Depot | Home Depot | Čínské přístavy | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Tokeny | Meituan | Medián | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Best Buy | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Salman Ahmed | Společnosti | Ředitel pro investice | Národní měny | Vydávat akcie | Guardian | Neúspěch | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Dna | The Times | Britské burzy | Carrier Global | Carrier | Prazdroj | Guvernér rakouské centrální banky | Nákladová inflace | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | McDonald's Corporation | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Porsche SE | Puma | Siemens Healthineers | Energetika | Signet Jewelers | Klenotnictví | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Konfederace | Reakce centrální banky | Evropský index | Los Angeles | Týdenní výhled | Luxusní značky | Etherea | Zájem o kryptoměny | Výrobní podniky | Nicky Shielsová | Ceny kovů | Americká firma | Airbus SE | Porsche Automobil Holding | Jednotné Rusko | Warner Bros | Index Euro Stoxx 600 | UMG | Universal Music Group (UMG) | Leasingové společnosti | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Omezení cestování | Kompenzace | Německá skupina | VanEck | Tim Ash | BNP | Investice do těžby | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Dosažení dohody | Zlato a bitcoin | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Trader Workstation (TWS) | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | OTP | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Nexon | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kryptoměnové společnosti | Vládní fond | Nord Stream 2 AG | EQT | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Horizon | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Schlumberger | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Kuny | Rumunsko | Notino | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Equiti Capital | Bankovní společnosti | Boeing (BA.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Metaverse | Burger King | Plynovod Jamal | Hlavní index francouzských akcií | Francouzský index | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Fialova vláda | Australská banka | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | British Petroleum | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | Míra inflace v Rusku | Target | Narušené dodavatelské řetězce | Macy's | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Ropný šok | Lockdowny | Skybridge Capital | Telecom Italia | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Uvolnění rezerv | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Nákupy cizích měn | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Nálada na trzích | | CMA | Kazachstán | Marex | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | BofA | Postavení na trhu | Předpověď počasí | Fibonacciho retracement | Cykly | Fibonacciho posloupnosti | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Krypto komunita | L'Oréal | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Společnost SpaceX | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Beyond Meat (BYND.US) | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Dun & Bradstreet (D&B) | Obchodní tipy | Bundesnetzagentur | Cena zemního plynu v Evropě | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Inflační situace | David Madden | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Nejhorší krize | Základní sazba | Čínské dluhopisy | Banka HSBC | TerraUSD | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Telefónica | Italská banka | Těžební společnost | Logistické společnosti | MTI | Agentura MTI | Purple Trading Jaroslav Tupý | Celkový sentiment | Han Tan | Přebytky zahraničního obchodu | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Tranzit ruského plynu | Těžař | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Cena uranu | Kasym-Žomart Tokajev | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Srí Lanka | EOG Resources | Doporučení k obchodování | Tengiz | Kvalita aktiv | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Gate | Japonská automobilka Toyota | Napětí mezi Moskvou a Západem | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Severokorejští hackeři | Ceny domů | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Fujitomi Securities | Hashrate | Uhelné elektrárny | Húsíové | BofA Global Research | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | Vlna omikronu | Kristina Hooperová | Valneva | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Qatar Airways | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Objemy investic | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Ericsson | Komoditní analytik | Časový plán | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Cenová akce | Zrychlení růstu ekonomiky | GlobalBlock | Výplatní poměr | OFZ | London Bullion Market Association | Ebury | Šéf NATO | Polský podnik | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | BBC News | Björnar Tonhaugen | Zmírnění sankcí | Analýza indikátorů | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Žádné dividendy | Glapinski | Rollback | Banka Barclays | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | HTZ | HTZ.US | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Roman Ziruk | Luxusní zboží | Marathon Oil | MRO | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Situace kolem Ukrajiny | Kryptoinvestiční produkty | Kryptoinvestiční | Decentralizace | Zisk EBIT | Plynárenské firmy | Ukrajinské síly | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Elliottova vlnová teorie | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | Index PCE | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Neuznávané republiky | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Krok Moskvy | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Rizika kolem Ukrajiny | Myojo Asset Management | Makoto Kikuči | Masahiro Jamaguči | SMBC Trust Bank | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Rusko-ukrajinské napětí | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Směr trhu | Odvětví ruského hospodářství | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Obchodování akcie | Ruští oligarchové | Oligarchové | Sankce na ruské banky | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Dopady sankcí na eurozónu | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Booking Holding (BKNG.US) | BKNG | BKNG.US | Booking Holding | Hertz Global (HTZ.US) | Lowe's Companies | LOW.US | Lowe's Companies (LOW.US) | Lowe's | Vyhodnocení obchodních příležitostí | Konflikt na Ukrajině | Šéfka německé diplomacie | Mír a svoboda v Evropě | Svoboda v Evropě | Uvalené sankce na Rusko | Indexové trhy | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | RTS index | RTS index (RUS50) | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Polymetal International | Ruská Sberbank | Společnost Uniper | Dopad konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Prodeji akcií Tesly | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Demilitarizace Ukrajiny | Klienti ruských bank | Energiewende | Akcie Sberbank dnes | Sberbank CZ | Volksbank | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Jaderný program | Porušování lidských práv | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Ignazio Cassis | Prezident Ignazio Cassis | Švýcarská národní banka | Vklady Rusů | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Dmitrij Polevoj | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Ruský fond přímých investic | Ruský fond | RDIF | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Americký vládní činitel | Vládní činitel | Úřad pro ekonomickou analýzu | Státní pojišťovna | Pojišťovna EGAP | Pojišťování vývozu | Pojišťování vývozu do Ruska | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Corpay | UEC.US | Sovkombank | Otkritie FC Bank | VEB.RF | Britské kapitálové trhy | Grant Shapps | Britský ministr dopravy | Ministr dopravy | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Počet BTC velryb | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | Globální objem dividend | Celosvětový objem dividend | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Světoví lídři | Výše ruských aktiv | Kolaps ruské ekonomiky | Finanční rovnováha | Sedmadvacítka | Elysejský palác | Nejbohatší Rusové | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Pokles ruských finančních trhů | Krize na Ukrajině | EN+ Group | Akcie Lukoilu | Gulfstream | Bombardier | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Mír s Ruskem | Hodnota majetku Romana Abramoviče | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Politický tlak | Zasedání ruské vlády | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Ruské podnikání | Miliardáři Fridman a Aven | Avena EU | Avena | VEON | Zátah na ruské podnikání | Evropský blok | Witan Investment Trust | Andrew Bell | Witan Investment | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Budoucnost ruské ekonomiky | Zlato ruské centrální banky | Statista | Rezervy držené v eurozóně | Novinářka Statista | Katharina Buchholzová | Čínské trhy | Filip Louženský | Japonský Nikkei 225 | In Touch Capital Markets | Dodávky ruských komodit | Pozornost devizového trhu | Polská centrální banka (NBP) | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | OTP Bank | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | DSLV | Válečný zločin | Orsted | Dell Technologies | Tele2 | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Hansjörg Wyss | Roman Abramovič | Ruský oligarcha | Oligarcha | Petr Čech | Prima | Pegas | Švýcarský miliardář | Prezident OPEC | Bruno Jean-Richard Itoua | Schopnost Ruska splácet dluh | Ruské finanční trhy | Poskytovatelé indexů | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Ruská krize | Energetické společnosti z EU | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Meduza | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Černobyl | Zahájení invaze | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Maršal Rokossovskij | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zničení Ruska | Zvezda | XTB Štěpán Hájek | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Společnost Eni | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Staropramen | Bill Miller | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Ruské vojenské intervence | Vojenské intervence | Mezinárodní sankce | Sankce uvalené na Bělorusko | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Nákupy dolaru | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Lawrence Freedman | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Kurzy akcií českých bank | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Promsvjazbank (PSB) | Nápojové firmy | Rozvoj kryptoměn | Levi's | Řetězec | Majitelé franšíz | Kevin Johnson | Kathleen Brooksová | Minerva Analysis | Ian Peters | Potravinářské firmy | Řetězce | Financování výdajů | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Neschopnost splácet dluhy | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Peníze pro Ukrajinu | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Panika lidí | Sankce Západu | Tvrdé sankce Západu | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Sankce na ruské oligarchy | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Luigi Di Maio | Di Maio | Italský ministr zahraničí | Ruské aerolinky | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Nejistota kolem ukrajinské krize | Ukrajinské krize | Cizoměnový dluh | Akcie Avast | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Rostěch | Rostec | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Důsledky konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Ruský vyjednavač | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Růst českého HDP | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Antimonopolní pravidla | Výrobce pneumatik Nokian | Embargo na ruské zboží | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Huw Roberts | Quant Insight | Ruská vesmírná agentura | Čerpání ropných zásob | Platby za plyn v rublech | Axie Infinity | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vývoj důvěry v ekonomiku | German Gref | Oleg Tiňkov | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely | Uvolnění suroviny | Výkon ruské ekonomiky | Ukončení válečných zločinů | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení z G20 | Vyloučení z G20 pro Rusko | Vyloučení Ruska | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Locko-Invest | Hlavní akciový index MOEX | Aeroflot | Akcie na moskevské burze | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Rublové dluhopisy | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Ruské dodavatelské řetězce | Platby za plyn | Ronin | Vypnutí plynu | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Central Banking Transparency Award | Central Banking Transparency Award 2022 | Central Banking | Časopis Central Banking | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Ropa Brent (OIL) | Odpojení od ruských energií | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Ruští zákonodárci | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ruský majetek | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Rosbank | Ruský bankrot | Rating ruského vládního dluhu | Závazky z dluhopisů Ruska | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Kdy Rusko zbankrotovalo | Omezení kapitálových kontrol | Zahraniční tradeři | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Světové postavení | Atlantic Council | Nejbohatší člověk světa | Správní rada | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Pozastavení aktivit v Rusku | Ruští výrobci | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Zdražení rýže | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Andrea Enria | Šéf bankovního dohledu | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Společnost Tata Steel | Kryptoměnová burza Binance | Akcie Carvana | Carvana | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Zdražování hypoték | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Účet v rublech | Ruský ekonomický růst | Potravinová krize | Platba za plyn | Platba za plyn v rublech | Plyn v rublech | Výrazné cenové pohyby | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Stagflační trend | Rostoucí ceny energií | Newsweek | Týdeník Newsweek | Ruské televizní stanice | Vedení Gazprombank | Ruské devizové rezervy | Michael Hartnett | Hlavní investiční analytik | Analytik Bank of America | Spekulativní technologické tituly | Rublové účty | Výprodej na trhu kryptoměn | Obchod s diamanty | Globální obchod s diamanty | Cena digitální měny | EuRoPol Gaz | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Hladomor | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Dluhové závazky | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Šéfové | Podíl Ruska | Nárůst zisků | ISDA | Odchod zahraničních firem z Ruska | Odchod zahraničních firem | Repsol | Rychlost inflace | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Spolupráce Moskvy a Pekingu | AllianceBernstein | Peter Kažimír | Znárodnění ČEZ | Ruská federace | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Samsung Securities
Samurai bond
Samurajské dluhopisy
Sanborns
Sandbox
Sand Dollar
Sanderfx
Sands China
Sandvik
Sanford C. Bernstein

Následující klíčová slova

Sankce EU
Sankce EU proti Rusku
Sankce na dovoz ruské ropy
Sankce namířené proti Rusku
Sankce na ruské banky
Sankce na ruské oligarchy
Sankce na Rusko
Sankce na ruskou centrální banku
Sankce proti Íránu
Sankce proti Rusku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít