Obnovení růstu

Trump dál vyvíjí tlak na obchodní partnery USA (možné obnovení růstu USD/JPY a etherea)
14.07.2025 Spojené státy prostřednictvím svého prezidenta dál vyvíjejí ekonomický – a zřejmě i geopolitický – tlak na své obchodn...

Zlato, stříbro a platina zaznamenaly silné první pololetí. Jak si ale povedou ve zbytku roku?
09.07.2025 Po fenomenálním prvním pololetí vstoupil sektor investičních kovů do období konsolidace. Cena zlata se se v posledních dvanácti týdnech nijak dramaticky neměnila, což vytvořilo prostor pro dotahování pozic stříbra a platiny. Přestože od začátku roku zaznamenaly zlato a stříbro nárůst přibližně o 26 % a platina dokonce o 54 %, investoři si logicky kladou otázku: Je tohle konec růstu?

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 8. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
08.07.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD obchodoval s klesající tendencí a americký dolar zaznamenal poměrně silný růst. Jak jsme zmínili už dříve, ani za prezidentství Donalda Trumpa dolar nemůže oslabovat každý den – periodické korekce jsou očekávané. Jakýkoli náhlý růst dolaru je však často vnímán se skepsí a opatrností.

Analytici: Růst vývozu i dovozu ukazuje na zlepšení ekonomiky
07.07.2025 Květnové zvýšení vývozu i dovozu ukazuje na zlepšení ekonomických podmínek. Dobrou zprávou pro české hospodářství je i to, že exportní dynamika byla vyšší než importní, uvedli analytici, které oslovila ČTK. Zároveň ale varovali před tím, že nejistotou pro další měsíce zůstává vývoj kolem amerických cel vůči Evropské unii. Odklad účinnosti cel, která dříve vyhlásil americký prezident Donald Trump, má vypršet ve středu.

Příští týden může začít pro trhy pozitivně (možné obnovení růstu indexů #SPX a #NDX)
04.07.2025 Údaje z amerického trhu práce, které zveřejnilo ministerstvo práce, přinesly investorům opatrný optimismus, prodloužily růstovou rally na amerických akciových trzích, podpořily USD a oslabily ceny zlata.

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 23.–28. června 2025: nakupte nad 3 350 USD (21 SMA – Murray 7/8)
24.06.2025 Pár XAU/USD se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 3 373, nad 21 SMA a nad Murray 7/8. Drží se v rámci rostoucího trendového kanálu a signalizuje možné oživení v následujících dnech.

Češi jezdí na delší dovolené do zahraničí nejvíce v historii
23.06.2025 Češi loni za ně utratili 106 miliard korun – historicky vůbec poprvé se na ně více vydávají letadlem než autem. Hned 2,3 milionu Čechů ale nemá dost peněz ani na jednu jedinou dovolenou ročně, ani kdyby měla být jen v Česku.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 19. června: Euro se připravuje na nový růst
19.06.2025 Pár EUR/USD začal po úterním poklesu podle očekávání korigovat směrem vzhůru. Jak už bylo uvedeno v předchozích článcích, výsledky zasedání Federálního rezervního systému a reakci trhu na ně zatím nehodnotíme. Domníváme se, že je nutné počkat do čtvrtečního poledne, abychom mohli vyvodit smysluplné závěry ohledně této události. Často se totiž stává, že po takto významném impulzu se cena nejprve pohne jedním směrem, ale během následujících 10–20 hodin se vrátí zpět na původní úroveň.

Prognóza pro EUR/USD na 18. června 2025
18.06.2025 V úterý pár EUR/USD zaznamenal odraz od hladiny 100,0 % Fibonacciho retracementu na úrovni 1,1574, obrátil se ve prospěch amerického dolaru a oslabil směrem k hladině 76,4 % Fibonacciho na úrovni 1,1454. Odraz od této úrovně dnes by mohl signalizovat možný obrat ve prospěch eura a obnovení růstu zpět k 1,1574. Naopak pevný průraz pod 1,1454 by naznačoval pokračující pokles směrem k zóně supportu 1,1374–1,1380.

Novozélandský dolar se navzdory slabé ekonomice nevzdává
17.06.2025 Jak už jsme upozornili, ekonomika Nového Zélandu aktuálně vykazuje známky slabosti, a nejnovější data tento obrázek nijak nezpochybnila. Indexy PMI se v květnu prudce zhoršily – index ve výrobním sektoru klesl z 53,3 na 47,5 bodů, čímž se dostal do pásma kontrakce, a index ve službách klesl ještě výrazněji – z 48,1 na 44,0 bodů.

Divergence na trzích: americké akcie stagnují, Asie zrychluje
06.06.2025 Dow: -0,22 %; S&P 500: beze změny; Nasdaq: +0,32 %. Aktivita v americkém sektoru služeb v květnu poprvé za téměř rok poklesla. Akcie CrowdStrike výrazně ztratily kvůli slabému výhledu tržeb. Fed zrušil omezení aktiv společnosti Wells Fargo a vyslal její akcie na tříměsíční maximum. Akcie GlobalFoundries posílily díky plánům na navýšení investic. Jihokorejský index KOSPI dosáhl 11měsíčního maxima díky povolebnímu optimismu.

Prognóza pro pár EUR/USD na 4. června 2025
04.06.2025 Včerejší údaje o inflaci v eurozóně mírně zpomalily růst eura, a to navzdory pokračujícímu růstu akciového trhu (index Dow Jones +0,51 %). Pokud však vezmeme v úvahu, že trh roste i přes řadu výzev – včetně zákazu vývozu kovů vzácných zemin z Číny, potíží v jednáních USA s Čínou i Evropou, náznaků možného obnovení dodávek ruského plynu do Evropy přes Ukrajinu a hrozícího globálního nedostatku energie v důsledku rozvoje AI – spolu s návrhem zákona v americkém Kongresu na zavedení 20% daně z příjmů zahraničních investorů, pak se tento růst trhu zdá být příliš optimistický.

Prognóza pro pár GBP/USD na 28. května 2025
28.05.2025 V úterý britská libra váhala s průnikem do úzkého klínu mezi linií cenového kanálu a cílovou úrovní 1,3635. V kontextu posílení indexu amerického dolaru o 0,42 % by takový pokus pravděpodobně selhal.

BYD mění poměr sil: Čínská automobilka přebírá pozici Tesly
27.05.2025 Dubnové výsledky evropského automobilového trhu, které sestavila analytická společnost JATO Dynamics, odhalily průlomovou změnu. Společnost BYD, která vznikla v Číně, poprvé překonala Teslu v prodejích bateriových elektromobilů (BEV) na tomto klíčovém trhu, a také se zařadila mezi deset nejčastěji registrovaných značek. Tato rekordní čísla navíc podpořila i samotnou cenu akcií, což investory přimělo přemýšlet – BYD nebo Tesla?

Citigroup jmenovala nového šéfa korporátního bankovnictví pro Jižní a Jihovýchodní Asii
26.05.2025 Americká banka Citigroup oznámila jmenování Prashanta Thakkera do funkce šéfa Corporate Bank pro region Jižní a Jihovýchodní Asie. Podle interního memoranda, vstupuje toto rozhodnutí v platnost okamžitě a znamená zásadní změnu v řízení aktivit banky v dynamickém asijsko-pacifickém regionu.

Americké trhy oscilují kolem otevíracích hodnot
22.05.2025 Americké trhy po dvou ztrátových seancích hledají směr. I nadále mezi investory rezonuje včerejší nepodařená aukce státních dluhopisů, která při malém zájmu vynesla 30letý dluhopis k výnosu nad 5 % a 10letý narostl k 4,6 %. Značí to do budoucna výrazný problém s refinancováním amerického dluhu.

Target v 1Q zaznamenal pokles porovnatelných tržeb a snížil výhled na rok 2025
22.05.2025 Americký maloobchodní řetězec Target zveřejnil včera před otevřením trhu výsledky hospodaření za 1Q fiskálního roku 2025, který skončil 3. května 2025. Společnost vykázala meziroční pokles porovnatelných tržeb o 3,8 %, což bylo horší než očekávaný pokles o 1,94 %. Zároveň snížila výhled očištěného zisku na akcii na fiskální rok 2025.

Češi poprvé v historii na dovolené více létají, než jezdí autem. Využívání letecké dopravy v posledních letech narostlo
19.05.2025 Obyvatelé České republiky loni ve svém volném čase podnikli 5,7 milionu zahraničních cest, jejichž délka činila alespoň pět dní (čtyři přenocování); nejčastěji do Itálie, Chorvatska a na Slovensko. To je dosud nejvíce v historii. Zároveň historicky nejvyšší podíl těchto cest, z takřka 90 procent za účelem rekreace a dovolené, podnikali letecky.

Evropská komise zhoršila odhad růstu české ekonomiky
19.05.2025 Evropská komise (EK) zhoršila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle ní zvýší o 1,9 procenta, uvedla dnes ve své jarní ekonomické prognóze. V předchozím výhledu, zveřejněném loni na podzim, komise počítala na letošek s růstem o 2,4 procenta. Na příští rok počítá komise jen s mírným zrychlením tempa růstu HDP, a to na 2,1 procenta.

Češi jezdí na delší dovolené do zahraničí nejvíce v historii, loni za ně utratili 106 miliard korun
18.05.2025 Češi jezdí na delší dovolené do zahraničí nejvíce v historii, loni za ně utratili 106 miliard korun – historicky vůbec poprvé se na ně více vydávají letadlem než autem. Hned 2,3 milionu Čechů ale nemá dost peněz ani na jednu jedinou dovolenou ročně, ani kdyby měla být jen v Česku.

Přehled zpráv z amerického trhu, 16. května
16.05.2025 Akcie Micron Technology prodlužují stabilní rally díky podpoře příznivých technických signálů. Investoři sledují cílové úrovně 117,34 a 137,12, takže akcie jsou atraktivní jak z krátkodobého i střednědobého hlediska.

Hrozba Trumpových cel „nakopla“ český průmysl i zahraniční obchod
07.05.2025 Březnový výkon českého průmyslu a také zahraničního obchodu překonal očekávaní analytiků. Na svědomí to má hrozba zavedení vysokých cel ze strany Spojených států, která přiměla podniky urychlit výrobu i vývoz, aby ještě stihly zásobit odbytiště před zavedením cel. Průmyslová výroba v březnu v Česku vzrostla meziročně o 1,4 procenta. Produkce ve zpracovatelském průmyslu meziročně stagnovala, polepšila si ale výroba elektřiny, zejména ovšem kvůli nižší loňské srovnávací základně.

Podmínky v českém průmyslu jsou nejlepší za poslední takřka tři roky, navzdory hrozbě obchodních válek. Snižování stavu zaměstnanců ale pokračuje
02.05.2025 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu byly letos v dubnu nejlepší za poslední takřka tři roky. Stav českého průmyslu – jak jej vidí respondenti daného šetření z řad nákupních manažerů – se meziměsíčně sice stále zhoršoval, avšak v nejmenším rozsahu od června 2022. Drtivá většina expertů přitom očekávala, že dubnová situace bude horší, než jak ji uvedení respondenti vyhodnotili.

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a ZLATO ze dne 28. dubna
29.04.2025 Od února letošního roku euro vůči americkému dolaru posiluje. Přechodná zóna rezistence v denním časovém rámci, která byla prolomena před třemi týdny, se změnila v support. Pár v současné době vytváří podél tohoto supportu korekci před obnovením svého vzestupného pohybu a korekce zůstává nedokončená.

Technická analýza intradenního pohybu ceny kryptoměny solana – pátek 25. dubna 2025
25.04.2025 Solana se aktuálně nachází v růstovém trendu, což potvrzuje její pohyb nad klouzavým průměrem WMA (30 Shift 2). Objevuje se divergence mezi cenovým vývojem a indikátorem Stochastic Oscillator, který se zároveň nachází nad hranicí překoupenosti (úroveň 80) a naznačuje možný obrat směrem dolů. Tato kombinace faktorů naznačuje, že by v blízké době mohla přijít korekce směrem k úrovni 145,25. Pokud by však cena neklesla pod úroveň 141,02 a neuzavřela pod ní, zůstává stále šance, že dojde k obnovení růstu. V takovém případě bude klíčové, zda se podaří překonat rezistenci na úrovni 154,50. Úspěšný průraz této úrovně by mohl otevřít cestu k dalšímu cíli na 156,51. Pokud bude růst dále podpořen dostatečnou volatilitou a momentem, solana by mohla pokračovat až k úrovni 159,60.

Zlato se odráží od technického supportu, ale narazilo na rezistenci – klíčové úrovně rozhodnou o dalším směru
24.04.2025 Cena zlata v posledních dnech prošla výraznější korekcí po prudkém růstu, který kulminoval na maximu kolem 3498,94 USD. Zlato se odrazilo od úrovně 38,2 % a začalo konsolidovat mezi touto hladinou a rezistencí v podobě klouzavých průměrů. EMA 50 (oranžová) i SMA 100 (modrá) se nyní nacházejí nad aktuální cenou a vytvářejí krátkodobý tlak směrem dolů. Průraz nad tyto průměry by byl prvním technickým signálem pro obnovení růstu. Naopak, pokud by zlato opět sklouzlo pod úroveň 3292 USD, hrozí retest nižších Fibonacciho úrovní – konkrétně 3228 USD (50 %) a 3165 USD (61,8 %), což by odpovídalo přirozenému vydechnutí po předchozím silném růstu.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 24. dubna. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
24.04.2025 Test úrovně 1,3285 nastal v okamžiku, když indikátor MACD právě začal klesat od linie nuly, čímž potvrdil platný signál pro vstup do prodeje libry. Výsledkem byl pokles páru o více než 30 pipsů.

Puma najala bývalého CEO z Adidasu, situaci okomentovali zahraniční analytici
04.04.2025 Společnost Puma včera jmenovala nového generálního ředitele Arthura Hoelda, který je bývalým CEO společnosti Adidas. Jmenování nového ředitele komentují analytici z Citi, RBC Capital Markets a Deutsche Bank.

Trh potřebuje důkaz
02.04.2025 Na strach je už pozdě. Na trhu kolují zvěsti, že by Bílý dům mohl zavést plošné clo ve výši 20 % namísto recipročně cílených cel – čímž by se průměrná dovozní sazba dostala na nejvyšší úroveň od 30. let minulého století a vyolala by globální ekonomický šok. Přesto zůstává index S&P 500 překvapivě klidný a odolný v předvečer amerického "Dne osvobození". Proč? A jak zareaguje tento široký akciový index na událost roku?

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, #ethereum a #litecoin ze dne 31. březnu 2018
01.04.2025 Analýza 4hodinového grafu hlavního měnového páru britské libry ukazuje, že vzestupná vlna z 13. ledna zůstává nedokončená. Její první část (A) byla dokončena. Od začátku března se prostřední část vlny (B) formuje v bočním flatu. Tato vlna se vyvíjí jako kontrakční flat a stále není dokončena. V době analýzy se kotace nacházejí na spodní hranici vytvořeného cenového koridoru.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 19. března: Trump je důležitější než Fed a BoE
19.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vykazoval růst, ačkoli k němu neměl fundamentální důvod. Ve Velké Británii se nic významného nestalo, ani nevyšla žádná důležitá zpráva a ve druhé polovině dne byly zveřejněny silné americké zprávy o průmyslové výrobě a bytové výstavbě. Dolar si však za zhruba dvě hodiny připsal jen asi 40 pipů a pak se vrátil k poklesu. Toto byl celý rozsah reakce trhu na pozitivní údaje z USA – krátce posílily dolar a pak obchodníci obnovili prodej. To je vše, co potřebujeme vědět o současné logice trhu.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. března: Britská libra znovu letí na sever
18.03.2025 Měnový pár GBP/USD znovu vykázal růst, ačkoli k němu neměl důvod. Trh nakupuje britskou libru stále z pouhé setrvačnosti, podobně jako bitcoin. Ten často roste jednoduše proto, že ho všichni kupují v naději, že bude mít hodnotu několika milionů. Stejná logika platí i pro libru – kurz roste, takže obchodníci pokračují v nákupech, což podporuje další růst. V pondělí se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a jediná zpráva z USA podpořila dolar. Jenže americká měna neposílila ani v nejmenším. Donald Trump v ten den sice nepředstavil žádná nová cla ani sankce, ale dolaru nepomohlo ani to. Britská měna pokračovala po krátké pauze v růstu, jako by se nic nestalo. Hledat v současných pohybech logiku je zbytečné.

Technická analýza na tento týden (17. března–22. března): Měnový pár EUR/USD
17.03.2025 Tento týden by se trh mohl od úrovně 1,0878 (zavírací cena předchozí týdenní svíčky) nejprve pohybovat směrem dolů k 1,0835 – úroveň 14,6% Fibonacciho retracementu (modrá přerušovaná čára). Po otestování této úrovně se očekává obnovení pohybu směrem nahoru k 1,1002 – historická útoveň rezistence (modrá přerušovaná čára).

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, ethereum a litecoin – 17. března
17.03.2025 Od ledna se v grafu GBP/USD formuje vzestupná vlna. Analýza vlnové struktury ukazuje, že je tato vlna stále neúplná. Po proražení další úrovně rezistence se cena nyní nachází v blízkosti její horní hranice a vytváří tak přechodnou korekci, která stále pokračuje. V grafu nejsou patrné žádné bezprostřední signály obratu.

EUR/USD. 13. března. Býky už nebaví skákat tak, jak Trump píská
13.03.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval ve velmi slabém poklesu poté, co se odrazil od úrovně 1,0944. Dnes ráno dosáhl 200,0% korekční hladiny na úrovni 1,0857. Odraz od této úrovně by vyzněl ve prospěch eura a obnovení růstu směrem k úrovni 1,0944. Konsolidace pod úrovní 1,0857 by medvědům otevřela cestu k zóně supportu 1,0781–1,0797 a 161,8% Fibonacciho hladině na úrovni 1,0734.

Alibaba představila AI model, který umí číst emoce
12.03.2025 Čínský technologický gigant Alibaba Group uvedl nový model umělé inteligence R1-Omni, který podle tvrzení firmy dokáže rozpoznávat lidské emoce. Tento krok naznačuje snahu společnosti konkurovat OpenAI a jejím nejnovějším modelům.

Komoditní měny jsou pod čím dál větším tlakem navzdory celkové slabosti dolaru. Analýza páru AUD/USD
12.03.2025 Napětí vyvolané agresivní snahou nové americké administrativy o revizi cel dolehlo také na Austrálii. Podle NAB se podnikatelské podmínky v únoru mírně zlepšily, přičemž obchodní podmínky a ziskovost lehce posílily. Nicméně podnikatelská důvěra zaznamenala výrazný 6bodový pokles, kterým téměř umazala lednový nárůst. Důvěra se tak vrátila pod dlouhodobý průměr a do negativního pásma.

Dogecoin (DOGE) se pokouší o odraz – dosáhne obnovení růstu?
05.03.2025 Dogecoin zaznamenal pokles vůči americkému dolaru pod klíčovou úroveň 0,2150 USD, čímž se přiblížil k supportu na 0,1820 USD. Po tomto propadu se cena stabilizovala a nyní se pokouší o návrat k vyšším hodnotám. Překonání úrovní odporu na 0,2050 a 0,2120 USD by mohlo podpořit zotavení DOGE a otevřít cestu k dalšímu růstu.

Česká ekonomika loni koncem roku rostla nečekaně rychle, „nakoply“ ji Vánoce a související nákupy domácností
28.02.2025 Česká ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla nečekaně rychle. Mezičtvrtletně přidala 0,7 procenta, plyne z dnešních zpřesněných údajů ČSÚ. Předběžný odhad měl za to, že to bylo o 0,5 procenta. Ale i to by byl celkem solidní výsledek, potvrzující poměrně silný výkon tuzemského hospodářství v celém loňském druhém pololetí. Meziročně pak česká ekonomika loni od října do prosince přidala reálně 1,8 procenta, kdežto předběžný odhad měl za to, že to bylo jen 1,6 procenta.

CIBC překonala odhady zisku
27.02.2025 Kanadská banka Canadian Imperial Bank of Commerce překonala očekávání analytiků, když vykázala silný růst ve všech segmentech, zejména v oblasti kapitálových trhů.

🚩 USDJPY klesá o 0,6 %
17.02.2025 Japonský jen začína nový obchodný týždeň s výraznými ziskami. Hlavným dôvodom eufórie okolo JPY sú lepšie než očakávané údaje o HDP, ktoré prekonali trhové prognózy. Ukazovatele ekonomickej sily Japonska naznačujú blížiace sa zmeny v menovej politike, pričom sa očakáva jej ďalšie sprísnenie. Zároveň americký dolár v posledných dňoch vykazuje výraznú slabosť.

Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové páry
09.02.2025 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

GBP/USD. 23. ledna. Býci se stahují od úrovně silné rezistence
23.01.2025 V hodinovém grafu měnový pár GBP/USD ve středu vzrostl k zóně rezistence 1,2363–1,2370, od které se odrazil a obrátil ve prospěch amerického dolaru. Od čtvrtečního rána pár klesl na Fibonacciho hladinu korekce 261,8 % na úrovni 1,2303. Konsolidace pod touto úrovní by mohla vést k dalšímu poklesu směrem ke spodní hranici kanálu vzestupného trendu. Odraz by však mohl signalizovat obnovení růstu nad zónu 1,2363–1,2370.

Technická analýza intradenního pohybu ceny palladia vůči USD, středa 15. ledna 2024
15.01.2025 Pokud se podíváme na 4H graf XPD/USD, zdá se, že palladium se snaží vůči americkému dolaru posílit, i když jeho volatilita začíná oslabovat. To lze vidět na formaci rostoucího klínu a na tom, že se aktuálně cena pohybuje pod EMA (10). V blízké budoucnosti má XPD/USD potenciál oslabit k úrovni 905,47, avšak pokud nedojde k proražení a uzavření pod úrovní 882,14, stále existuje možnost obnovení růstu zpět k úrovni 953,90. Pokud by tato úroveň byla úspěšně překonána, mohlo by posilování pokračovat až k hlavnímu cíli na úrovni 1 022,59. Pokud by další posílení podpořily také růstová dynamika a volatilita, nelze vyloučit dosažení oblasti 1 047,30–1 065,04 jako dalšího cíle.

GBP/USD. 14. ledna. Dvě inflace: Co by měla libra očekávat?
14.01.2025 V hodinovém grafu pár GBP/USD pokračoval v poklesu zhruba polovinu pondělního obchodování, ale poté se obrátil ve prospěch libry a vzrostl na úroveň 1,2191. Dnes vyznívá konsolidace pod touto úrovní opět ve prospěch amerického dolaru a povede k obnovení poklesu směrem ke korekční Fibonacciho hladině 323,6 % na úrovni 1,2036. Pokud se kotace udrží nad úrovní 1,2191, nelze vyloučit další růst směrem k Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,2303.

Do eurozóny se vrací inflace, ale vyhlídky eura jsou stále slabé
07.01.2025 Před zveřejněním zprávy o spotřebitelské inflaci v eurozóně došlo k nárůstu obav z obnovení růstu cen, protože největší země eurozóny vykázaly vyšší míru inflace, než se předpokládalo. V Německu rostly ceny v prosinci rychleji, než se očekávalo, a vykázaly meziroční nárůst o 2,6 % oproti 2,2 % v předchozím měsíci. Ve Španělsku dosáhla inflace ve stejném období 2,8 % a překonala tak prognózu 2,6 %. Francie má svou zprávu o inflaci zveřejnit v úterý, jen dvě hodiny před zveřejněním údajů za celou eurozónu. Pokud také vývoj inlface ve Francii překoná očekávání, můžeme očekávat posílení eura.

Důvěra v českou ekonomiku klesla u podnikatelů i spotřebitelů
23.12.2024 Celková důvěra v českou ekonomiku v prosinci meziměsíčně klesla o 0,5 procentního bodu na 97,5 bodu. Pesimističtější byli v porovnání s listopadem podnikatelé i spotřebitelé, uvádí Český statistický úřad (ČSÚ). Důvěra v ekonomiku je přesto na vyšší úrovni, než byla před rokem, kdy měl její souhrnný indikátor hodnotu 93,8 bodu.

Důvěra v českou ekonomiku klesá, stahuje ji dolů průmysl a spotřebitelé. A obava z Trumpových cel
23.12.2024 Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila. Jedná se ale spíše o korekci listopadového nárůstu než o trvalejší změnu trendu k horšímu. Nálada spotřebitelů zůstává z dlouhodobého hlediska, na poměry uplynulých dvaceti let, mírně nadprůměrná. Spotřebitelé se díky odeznění mimořádně vysoké inflace a obnovení růstu reálných mezd letos osmělují k vyšším útratám, zůstávají však opatrní.

Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
16.12.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Futures na zlato rostou díky obnoveným nákupům čínské centrální banky
10.12.2024 Futures na zlato zaznamenávají růst, protože čínská centrální banka pokračuje ve své agresivní strategii nákupů zlata. Čínská lidová banka (PBOC) nedávno obnovila akvizice zlata, což naznačuje snahu země diverzifikovat své rezervy a posílit ekonomickou odolnost tváří v tvář měnícím se geopolitickým a ekonomickým podmínkám.

Prognóza vývoje EUR/USD dne 9. prosince 2024
09.12.2024 V pátek měnový pár EUR/USD po konsolidaci nad hladinou Fibonacciho retracementu 323,6 % pokračoval v růstu, který však netrval dlouho. Informační pozadí ve druhé polovině dne vyvolalo prudkou aktivaci medvědů, kteří pár rychle stáhli zpět k úrovni 1,0532. Dnes bude vše záviset na této úrovni. Odraz od ní by mohl signalizovat nový růst směrem k Fibonacciho hladině 423,6 % na 1,0662. Konsolidace pod ní by mohla znamenat konec býčího trendu a další pokles k úrovni 1,0420.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CHF a EUR/CAD
08.12.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 % a ukazatel LTV na 80 %
27.11.2024 Horní hranice úvěrového ukazatele LTV bude i nadále činit 80 % a pro žadatele mladší 36 let 90 %. Úvěrové ukazatele DTI a DSTI zůstanou deaktivované. Bankovní rada ČNB ponechává proticyklickou kapitálovou rezervu na úrovni 1,25 %.

Rada ČNB nechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték
27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. V platnosti zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity omezující výši splátek a zadlužení žadatele o hypotéku zůstávají deaktivované, uvedla ČNB.

Dolar před zveřejněním klíčových zpráv z USA oslabuje – ale na jak dlouho? (Pokles EUR/USD a pravděpodobné obnovení růstu XAU/USD)
26.11.2024 Minulý týden se nálada na trhu nadále měnila směrem k potenciálnímu posílení dolaru a zvýšené poptávce po amerických aktivech v prostředí geopolitických a ekonomických problémů v Evropě i mimo ni.

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD, EUR/GBP, zlato a #bitcoin ze dne 18. listopadu 2018
19.11.2024 Od konce srpna následuje cenový trend eura na primárním páru klesající vlnu. V denním grafu tento úsek představuje korekci předchozího vzestupného trendu. V době analýzy zůstává struktura vlny neúplná. Poslední segment vlny (část C) se aktivně vyvíjí od 5. listopadu.

Analytici: Inflaci táhly služby spojené s bydlením
11.11.2024 Meziroční inflaci táhly v říjnu vzhůru ceny služeb spojených s bydlením, naopak růst cen zboží je umírněný. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení aktuálních údajů o vývoji spotřebitelských cen. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční inflace v říjnu zrychlila na 2,8 procenta ze zářijových 2,6 procenta, proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta. V závěru roku analytici očekávají další zrychlení inflace nad tři procenta, zejména vlivem statistické základny z loňska.

Prognóza vývoje USD/JPY dne 7. listopadu 2024
07.11.2024 Měnový pár USD/JPY reagoval na prezidentské volby v USA velmi technicky. Ve středu se cena dostala z pásma 150,83–153,60 a oscilátor Marlin se od své neutrální linie nuly obrátil směrem vzhůru. Cíl na úrovni 156,39 je nyní otevřený, a pokud bude překonán, je možný další růst směrem ke 157,72.

GBP/USD. 5. listopadu. Libra čeká na podporu ze strany Bank of England
05.11.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí vrátil do zóny supportu 1,2892–1,2931. Odraz od této zóny naznačuje možný obrat ve prospěch libry a obnovení růstu směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,3054. Pro býky je náročné zahájit útok, ale tok zpráv z tohoto týdne by je mohl podpořit. Ačkoli jsou šance v tuto chvíli nízké, stále jsou možné různé scénáře.

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato ze dne 4. listopadu
05.11.2024 V krátkodobém horizontu vykazuje hlavní vlnová struktura eura rostoucí trend, který započal v polovině dubna letošního roku. V posledních dvou měsících se formuje korekce, přičemž extrémní vlny vytvářejí v grafu rozšířený flat. Tato vlnová struktura se nachází v závěrečné fázi formování a cena v denním časovém rámci směřuje k zóně supportu.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, ethereum a index amerického dolaru
08.10.2024 V grafu hlavního měnového páru britské libry je patrné, že globální trend táhne poslední dva roky kotace tohoto páru směrem vzhůru. Vlnová struktura vytváří závěrečnou část (C). Ke konci minulého měsíce dosáhla cena horní hranice silné potenciální zóny obratu. Začala fáze korekce, která zůstává nedokončená.

EUR/USD. 2. října. Inflace v EU rychle klesá
03.10.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v poklesu a na konci dne uzavřel pod zónou supportu 1,1070–1,1081. Uvedené naznačuje, že pokles eura může pokračovat i dnes směrem k další Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,0984). Zavírací cena nad zónou 1,1070–1,1081 by podpořila euro a mohla by vést k obnovení růstu směrem k úrovni retracementu 200,0 % (1,1165).

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, index amerického dolaru a #bitcoin
01.10.2024 Pár GBP/USD v posledních dvou měsících formuje závěrečnou část (C) dominantního růstového trendu, který započal na podzim loňského roku. V denním časovém rámci se cena přiblížila k horní hranici potenciální zóny obratu. Současná vlnová struktura zatím nevypovídá o svém dokončení. K průlomu a pokračování poklesu potřebuje vlna získat dynamiku díky korekčnímu pohybu.

Prognóza pro pár GBP/USD na 27. září 2024
27.09.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek vrátil k úrovni 1,3425 a od této hladiny se podruhé odrazil. Došlo k obratu ve prospěch dolaru a pokles může pokračovat směrem k nedávnému minimu na úrovni 1,3311. Libra zůstává překoupená a včerejší zprávy nenaznačují novou vlnu býčích útoků. Býci však pokračují ve své ofenzivě a medvědi nemají nic, čím by jim mohli čelit. Proto je možný další růst libry.

Čemu věnovat pozornost dne 26. září? Stručný přehled nejdůležitějších událostí pro začátečníky
26.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno příliš mnoho makroekonomických událostí, ale je jich poměrně dost, které je třeba vzít v úvahu. Nejvíce pozornosti se zaměří na třetí odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí a také na údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Stojí za zmínku, že trh bude na tato zveřejnění pravděpodobně reagovat pouze v případě, že se odchýlí od prognóz. V opačném případě bude možné zprávy ignorovat. Pro americký dolar je stále velmi náročné spolehnout se na podporu ze strany makroekonomických údajů, protože předchozí zprávy o HDP vykazovaly trvale vysoké hodnoty, přesto to na dolar nemělo žádný vliv. Totéž platí pro objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/CHF a index amerického dolaru ze dne 23. září
25.09.2024 Od října loňského roku se směr cenového vývoje hlavního páru britské libry řídí algoritmem vzestupné vlny. V týdenním časovém rámci dosáhly kotace hranice potenciální zóny obratu. Než bude struktura pokračovat v růstu, musí se vytvořit přechodná korekce. V grafu nejsou patrné žádné jasné signály blížícího se obratu.

GBP/USD. Analýza ze dne 3. září. Slibný začátek týdne pro dolar
04.09.2024 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu nepokračoval v poklesu, ale úterní obchodování zahájil konsolidací pod vzestupným trendovým kanálem. Konsolidace zůstává slabá, ale stále se jedná o pozitivní znamení. Tento týden bude pro tento pár hrát významnou roli informační pozadí, takže obchodní rozhodnutí by neměla být založena pouze na grafické analýze. Další pokles kotací směrem k Fibonacciho úrovni 127,2 % na úrovni 1,3054 může pokračovat.

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, ethereum a index amerického dolaru ze dne 19. srpna
19.08.2024 Hlavní měnový pár britské libry pokračuje ve svém vzestupném pohybu, který zahájil na začátku tohoto měsíce. Cena prolomila střednědobou rezistenci, čímž si otevřela cestu k dalšímu růstu. Než bude trend pokračovat, je nutné zvýšit úroveň vlny pohybu prostřednictvím korekce.

HDP Spojeného království ztrácí na dynamice
16.08.2024 Libra téměř nereagovala na zprávu, že Spojené království po loňské recesi pokračuje ve vytrvalém oživení, což premiérovi Keirovi Starmerovi poskytuje pevný ekonomický základ pro jeho snahu stimulovat hospodářský růst a stabilizovat veřejné finance.

Prognóza pro pár GBP/USD na 9. srpna 2024
09.08.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu sebejistě odrazil od hladiny korekce 61,8 % na úrovni 1,2665, otočil vývoj ve prospěch libry a vzrostl k Fibonacciho hladině 76,4 % na úrovni 1,2752. Konsolidace kurzu páru nad touto úrovní bude znamenat také konsolidaci nad klesajícím trendovým kanálem, což lokálně změní trend na býčí. To naznačuje, že rostoucí trend bude pokračovat směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od hladiny 1,2752 by naznačoval obnovení poklesu směrem k úrovni 1,2665.

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, EUR/CHF a Index amerického dolaru ze dne 5. srpna
06.08.2024 Analýza: Hlavní pár britské libry pokračuje v cenovém grafu ve svém vzestupném pohybu. Struktura trendové vlny v době analýzy není dokončena. Od poloviny července se cena páru pohybuje do strany od zóny rezistence a vytváří přechodnou korekci. V posledních dnech se cena stahuje od silné rezistence.

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze ze dne 29. července 2024 pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato EUR/USD
30.07.2024 Analýza: Měnový pár EUR/USD pokračuje v pohybu do strany. Neúplná část tohoto trendu směřuje nahoru a začala v polovině dubna. Cena se pohybuje mezi klíčovými úrovněmi potenciálních obratů různých časových rámců. Kotace poslední dva týdny vytvářely korekci-proti trendu, která dosud není dokončena.Předpověď: V nadcházejícím týdnu se očekává pokračování pohybu do strany v rámci nejbližších zón. Na počátku může být vyvíjen tlak na spodní hranici supportu, ale do konce týdne je možná změna směru a obnovení růstu ceny páru.

Australský dolar je na dobré cestě k posílení
03.07.2024 Měsíční ukazatel inflace, který překonal očekávání, má na prognózy pro australský dolar nadále výrazný býčí vliv. Výpočty ukazují, že očištěná průměrná míra inflace ve druhém čtvrtletí bude činit 1 % mezičtvrtletně, což je výrazně více než květnová prognóza Reserve Bank of Australia ve výši 0,8 %.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Politické dění a sjezd centrálních bankéřů v Sintře v centru pozornosti
01.07.2024 Na začátku týdne zaujme pozornost investorů sjezd centrálních bankéřů na výročním ECB fóru centrálního bankovnictví v Sintře. Začátek týdne ovlivní i výsledek francouzských voleb, zejména pak vyjednávání před druhým kolem již 7. července. Další silný přírůstek nových pracovních pozic v nezemědělském sektoru v červnu podle nás potvrdí pokračující napětí na tamním trhu práce. ISM indexy v USA by zase měly ukázat na relativně silnou aktivitu v službách, a naopak slabší v průmyslu. V eurozóně celková i jádrová inflace v červnu zpomalí po překvapivě silném zrychlení v květnu. Tuzemská data by měla vyznít pozitivně, když odhalí mírné zlepšení sentimentu v průmyslu a obnovení růstu spotřebitelské poptávky v květnu.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata ze dne 24. června
24.06.2024 Od července loňského roku ovlivňuje směr ceny eura medvědí vlnová struktura. Vlnová struktura vytvořila formaci "horizontální pennant". Od poloviny dubna cena vykazuje známky formování vzestupné vlny s potenciálem k obratu. Pokud se tato struktura potvrdí, mohla by začít nová vlna podle převládajícího trendu. Medvědí fáze od 16. května postrádala potenciál k obratu a zůstala v rámci korekce býčí vlnové struktury.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarového indexu ze dne 10. června
10.06.2024 Od dubna byl hlavní směr pohybu britské libry udáván vzestupným trendem. Od poloviny května cena vytváří korekci (B) ve formě flatu, která zůstává neúplná. Kotace dosáhly spodní hranice zóny přechodné rezistence vyššího časového rámce.

Průmyslová výroba, ČR, duben 2024
06.06.2024 Tuzemská průmyslová výroba si v dubnu vedla poměrně dobře, a to navzdory mírnému meziročnímu poklesu, jenž činil 0,4 %.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.

Libra aktualizovala dvouměsíční maximum a nehodlá se zastavit. Přehled páru GBP/USD.
05.06.2024 Libra nabírá obrátky a má pro to přinejmenším dva důvody. Za prvé fakt, že se po dvou čtvrtletích poklesu v řadě obnovil ekonomický růst, indexy PMI jsou v oblasti expanze a další růst je velmi nadějný. Toto snižuje zátěž Bank of England a mohlo by potenciálně změnit plány na snižování sazeb ve prospěch pozvolnější trajektorie.

OPEC+ prodloužil produkční škrty
04.06.2024 Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.

Novozélandský dolar prudce porostl vůči americkému dolaru
22.05.2024 NZD/USD měl včera agresivní býčí nástup, když se po rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách odrazil od úrovně podpory 0,6080 a vytvořil skok směrem k čerstvému dvouměsíčnímu maximu 0,6151. Trh se od května vyvíjí výrazně nad proraženou klesající trendovou linií i nad silnou překážkou 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Technické oscilátory naznačují v nejbližší době silnou býčí tendenci, jelikož RSI míří na sever a pohybuje se směrem k úrovni 70, zatímco MACD stojí nad svými spouštěcími a nulovými liniemi.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarového indexu ze dne 20. května
21.05.2024 Od 22. dubna se hlavní měnový pár britské libry v cenovém grafu pohybuje směrem vzhůru. Kotace tvoří protichůdnou korekci s potenciálem obratu od spodní hranice potenciální reverzní zóny. Pokud se potvrdí, změní se směr krátkodobého trendu tohoto páru.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata na 13. května.
13.05.2024 Směr trendu eura je od července loňského roku orientován na jih. Ve struktuře větší vlny tvoří neúplný úsek korekční penant. V grafu se vytvořila vlnová struktura. Po silné oblasti supportu z poloviny dubna vytváří cena v grafu rostoucí segment, který v rámci analýzy nemá potenciál pro obrat.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarový index ze dne 6. května
09.05.2024 Z denního grafu britské libry vyplývá, že v rámci dominantní klesající roviny z posledních měsíců se v závěrečné části (C) vytváří přechodný retracement. Nedokončený segment ve směru nahoru se datuje k 22. dubnu. Vypočtená rezistence probíhá podél spodní hranice široké potenciální zóny obratu v týdenním časovém rámci.

Průmyslová výroba, ČR, březen 2024
07.05.2024 Březnová data o výkonu tuzemské průmyslové výroby přinesla zklamání v podobě poklesu o 2,7 % meziročně a 1,6 % meziměsíčně.

Svaz průmyslu snížil odhad růstu reálného HDP ČR
30.04.2024 Svaz průmyslu a dopravy ČR snížil odhad meziročního růstu reálného hrubého domácího produktu (HDP) Česka pro letošní rok na 1,6 procenta. Pro příští rok jej odhadl na 2,8 procenta. V podzimní prognóze svaz letošní růst ekonomiky očekával o 2,6 procenta. Vyplývá to z jarní makroekonomické prognózy Svazu průmyslu a dopravy, který ji poskytl ČTK.

Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu
24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY a index amerického dolaru, 15. dubna
16.04.2024 V širším měřítku se v cenovém grafu libry od července loňského roku formuje medvědí trend. Ve vlnové struktuře se celý měsíc rozvíjela závěrečná část (C). Kotace dosáhly horní hranice potenciální reverzní zóny v denním časovém rámci.

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza 10. dubna
11.04.2024 Včera byla otestována nejbližší rezistence (1,0884), ale ke konci dne se pár opět vrátil k supportu denního střednědobého trendu (1,0854). Hlavní závěry a prognózy se proto výrazně nezměnily. Pozice cílů růstu zůstaly beze změny na úrovních 1,0884 – 1,0899 – 1,0918. Supporty dnes také zůstávají na úrovních z předchozích dnů 1,0825–39 (týdenní kříž Ichimoku).

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a indexu amerického dolaru
08.04.2024 Od července loňského roku určuje hlavní směr cenového pohybu na měnovém páru GBP/USD algoritmus klesající vlny. Její struktura se vyvíjí jako korekční typ připomínající "pennant". Nedokončená část začala 8. března. Minulý týden cena prorazila silnou hladinu supportu, po čemž kotace páru potřebovaly konsolidovat, aby mohly pokračovat v klesajícím trendu.

Průmyslová výroba, ČR, únor 2024
08.04.2024 Tuzemský průmysl se v únoru vrátil k růstu jak v meziročním, tak v meziměsíčním vyjádření, přičemž tahounem růstu byla výroba motorových vozidel.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata
08.04.2024 V grafu evropské měny určuje směr cenových fluktuací od září loňského roku algoritmus klesající vlny. Struktura vlny tvoří horizontální korekční rovinu. Extrémy v grafu vytvářejí formaci "pennant". Vlnová struktura se pomalu dokončuje, ale v grafu nejsou žádné signály blížícího se obratu.

GBP/USD. 5. dubna. Pomohou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor dolaru?
05.04.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Poté však došlo k obratu ve prospěch americké měny a začal proces poklesu směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Odraz od této zóny bude působit ve prospěch britské měny a obnovení růstu. Konsolidace pod ní zvýší šance na další pokles směrem k úrovni 1,2517.

Česká ekonomika v závěru roku solidně rostla navzdory vysokým úsporám domácností
28.03.2024 Konečný odhad tuzemského HDP za čtvrté čtvrtletí přinesl vzestupnou revizi mezičtvrtletního růstu ekonomiky z původních 0,2 % na 0,4 %. V meziročním srovnání ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco podle předchozího odhadu ČSÚ ze začátku března ve stejném rozsahu poklesla. Na výdajové straně zaznamenal nejvyšší příspěvek k mezičtvrtletnímu růstu čistý vývoz, což pravděpodobně z velké části souviselo s vývozem dříve rozpracované produkce, především pak v případě automobilového průmyslu.

Weekly forecast based on simplified wave analysis of GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, and US dollar index from March 27th
27.03.2024 Analýza denního grafu britské měny ukazuje neúplnost modelu vzestupné vlny od 4. října loňského roku. Od prosince se rozvíjí střední část vlnové struktury (B). Dne 8. března se její závěrečná část (C) vydala dolů. V průběhu minulého týdne vytvořily kotace horizontální retracement, který byl v době analýzy neúplný.

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato od 27. března
27.03.2024 Kotace hlavního eurového páru pokračují v klesajícím trendu, který začal v červenci loňského roku. Cena od konce prosince vytváří korekční flat korekci. K dnešnímu dni není ve vlnové struktuře žádná závěrečná část. Support jde podél spodní hrany potenciální silné zóny obratu.

Bank of England připravuje trhy na první snížení sazeb. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD
26.03.2024 Bank of England se podle očekávání rozhodla ponechat bankovní sazbu na úrovni 5,25 %. Rozložení hlasů naznačuje, že ve výboru stále panují neshody, ale v mnohem menší míře než dříve. Na tomto zasedání hlasovalo 8 členů pro nezměněné rozhodnutí a jeden člen pro snížení o 25 bazických bodů ve srovnání s dřívějším rozdělením hlasů 6–2–1, kdy jestřábi Haskel a Mann změnili své postoje na neutrální.

AUD/USD podařilo zastavit klesající ústup
21.03.2024 AUD/USD od začátku března ztrácel půdu pod nohama a klesl pod klesající 50- a 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA). Páru se však podařilo zastavit ústup a s určitou pomocí holubičích signálů FOMC ve středu se vrátit zpět na vyšší hodnoty. V případě obnovení růstu by cena mohla zpočátku otestovat březnový vrchol na úrovni 0,6666.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Navzdory slabé ekonomice a nízké inflaci sníží ČNB sazby opět pouze o 50 bb
18.03.2024 Klíčovými událostmi tohoto týdne pro korunový trh budou zasedání České národní banky, ale i amerického Fedu. Tuzemští centrální bankéři dali v minulém týdnu poměrně jasně najevo, že i přes slabou ekonomiku a inflaci na dvouprocentním cíli chtějí pokračovat v pouze pozvolném snižování úrokových sazeb. Na středečním zasedání tedy očekáváme jejich pokles o dalších 50 bb. V USA je situace jiná.

Prognóza pro EUR/USD na 18. března 2024
18.03.2024 V pátek euro uzavřelo den téměř beze změny, když se cena usadila pod úrovní 1,0905 a pod linií MACD na denním časovém rámci. Signální linie oscilátoru Marlin klesá a nepomáhá ceně s pokusem o návrat nad tyto důležité linie. Ve středu FOMC osvětlí výhled měnové politiky Federálního rezervního systému a poté budou moci investoři ukázat, jak jsou odhodlaní.
Související klíčová slova:
Český průmysl | Tržby ve službách | Akciové trhy | Býčí pohyb | Fibo | Statistiky | Ark | 3М | Obchodování zlata | Poptávka po riziku | Analýza intradenního pohybu | Dění v USA | Údaje z USA | Celková průmyslová výroba | Lidské emoce | Retracement | LYNX | Aktuální situace | Jackson Hole | Pokles sazeb | Mezinárodní měnový fond | Cena platiny | Měny zemí | Bankéř | Wal-Mart Stores | PPI v USA | Deutsche Lufthansa | EUR | Tempo růstu | Long pozice | Veřejné finance | Kiwi | Účet u XTB | Zkušenosti | Řecko | Nárůst objemů | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Dění na světových burzách | Exporty | Tuzemský průmysl | Pozitivní vliv | Sekce měnové | Obchodník | Průmyslová výroba v lednu | Opětovný pokles | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Rozkolísaný | International Business Machines Corporation | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Inflační čísla | Vývoj inflace | Pfizer | Index výdajů na osobní spotřebu | Dávky v nezaměstnanosti | Budoucí směr | Údaje o výkonu HDP | Signature Bank | Intesa Sanpaolo | Nákupy přes internet | Sněmovní volby | PLATINUM | Bank of Japan | Pattern Inside Bar | Take Profit | Finbold | Bezpečné útočiště | Silný support | Průzkum PMI | Konfederace britského průmyslu | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | SEDG | Investiční banky | Dow Chemical Company | Kurs eura | Profesionální obchodníci | Hayden Hughes | Nikl | Měnové zasedání | Snižování stavů zaměstnanců | Mince | Trend | Fair Value Gap (FVG) | Energetika | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Bankovní rada České národní banky | Hospodářské problémy | ISM ve službách | Tvorba fixního kapitálu | Ruské invaze na Ukrajinu | Aktivita firem | Nominální mzdový růst | Vysoce rizikové | Hnojiva | Komunita | Výhled růstu HDP | Albemarle | Nesoulad | Line | Patria Finance | Oživení poptávky | Další zasedání OPEC | Německá průmyslová produkce | Organizace zemí vyvážejících ropu | Úrokové sazby v Polsku | Splátky dluhů | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Průmysl v listopadu | Lagardeová | Hladina rezistence | APP | Akcie Tesly | Depozitní sazba | Přesnost | Nákup akcií | Nejlepší podmínky | Evropská komise | Pravděpodobnost | Oslabování měny | Goldman Sachs | Zpráva CFTC | Americké dluhopisy | Období konsolidace | Nástup druhé vlny koronaviru | Zpomalení růstu ekonomiky | Trend měnového páru | UAL | Utahování měnové politiky | František Táborský | Zveřejnění výsledků | Velké ekonomiky | Republikáni | Čínská automobilka | Investiční kapitál | Znehodnocení | Jak obchodovat měnový pár | Nálada na trhu | Posílení rublu | Český statistický úřad | Indexy S&P | Technické signály | Cenové výkyvy | Aktuální prognózy | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Akciové bubliny | Zvýšení cel | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | Nižší ceny | Break-Even | Unilever | Desinflační trend | Expanze | Růst průmyslové produkce | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | PLN | Americký akciový index | Deflace | Uptrend | Růst sazeb | Očištěný zisk na akcii | Směrnice | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Target (TGT) | Zahraniční obchod ČR | Regionální měny | DOGE/USD | Advance | Předpověď pro GBP/USD | Nařízení Evropského parlamentu | Riziko dalšího poklesu | Potvrzení signálu | Rostoucí inflace | Prohlášení | Akcie Chevron | Cena zlata | Výkon českého průmyslu | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Bydlení v ČR | Commitments of Traders | Burza | Zprávy z USA | Otřesy | Technická analýza intradenního pohybu ceny | Základní úrokové sazby | Proti trendu | Negativní výhled | NZD/USD | Inflace v prosinci | Index očekávání firem | Přijetí | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Strategie banky | Měna euro | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | Reálné příjmy domácností | Dolar dnes | Údaje o americké ekonomice | Jednoduché tipy | Strach | Zavírací cena | Brexit | Událost roku | Akcie Wells Fargo | Zaměstnanost | Konsensus analytiků | Americké ministerstvo financí | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Nová data | Klouzavé průměry | Pověst | Domácnosti | Elektromobily | Snížení úrokových sazeb | EIA | Akcie Target | Růst cen | Dogecoin (DOGE) | Makroekonomické zprávy | Předběžný údaj o HDP | Bankovní rada ČNB | Hodinový graf | Směřování měnové politiky | Trpělivost | Naše prognóza | Vzdělávací materiály | Obchodní komora | Hrozba stagflace | SRI | Růst nezaměstnanosti | Tuzemská ekonomika | Oznámení | Vlnové analýzy (SWA) | Cíl ČNB | Důležité zprávy | Dividendy | Nový model | Zajištění zisků | Special Purpose Acquisition Company | Klesající tržby | Pozitivní sentiment | Zlato a stříbro | Vybírání zisků | Silné oživení | Obchodní seance | Průraz supportu | Bohuslav Čížek | Možnost obchodovat | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Výrobce polovodičů | Růstový směr | BIDU | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Vítězové a poražení | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pád amerických bank | Válka na Blízkém východě | Data z burz | Tuzemská měna | Sazby v Polsku | Zdražování cen | Jak investovat do komodit | Omezení těžby | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Historie | Nákupy zlata centrálními bankami | Risk-on sentiment | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Nový CEO | Vysoké riziko | Snížení úrokové sazby | Nejsilnější sektory | Kate Spade | Vlnová analýza | Proražení | Striker | Zájem o ETF | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | BP | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Investice do robotiky | Příkaz | Zprávy o inflaci | Americká inflace | Nejsilnější akcie S&P | Investování do akcií | Nový rekord | Inflace v Maďarsku | Pokračování poklesu | Obchodní transakce | Pokles EUR/USD | Míra úspor | Více obchodů | Oslabení české koruny | Těžební kapacity | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Útlum ekonomiky | Uber | Obnovení dodávek | Rozhodnutí centrálních bank | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Hospodářská opatření | Maloobchod | Globální poptávka po ropě | Ekonomické vyhlídky | NFP report | UnitedHealth Group | Powellův projev | Trumpovo vítězství | Coca-Cola | Pavel Prokop | Konflikty | Růstová vlna | Nákup dolaru | Washington | Technická analýza intradenního pohybu | Výrazný růst | Britská obchodní komora | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Výkon domácí ekonomiky | Ekonomické zpomalení | Jiří Hruška | Potenciální obrat | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Výprodeje | Bydlení | Wealth | Akcie UnitedHealth | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní plán | Slabý americký dolar | Obchodní signály | AI model | Canadian Imperial Bank of Commerce | Postoj americké centrální banky | Reserve Bank of Australia | Saxo | Vít Hradil | Představitelé Fedu | Hospodaření státu | Gap | Meta (Facebook) | Naplnění prognózy | Svaz průmyslu | Vakcinace | Flat | Nárůst investic | Plnění objednávek | Banka pro mezinárodní platby | United Airlines Holdings | TD Securities | Pohyb ceny | Pokles k supportu | Náklady | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Potenciální pokles | Růst německé ekonomiky | Výkon | Země OPEC | Česká měna | Volatilita | Nový trend | Covid | Ministerstvo práce | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | CZK | Levels | Český trh práce | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Rostoucí obavy | Donald Trump | CISCO | Změny trendu | Státní dluh | Index ISM ve službách | Inflace | Potenciál růstu | Více peněz | Výpadek příjmů | Indikátor | Růst cen nájmů | Peníze | Cathie Woodová | Velikost lotu | Odhodlání | RUS50 | Brent | Stavební produkce | Komoditní sektor | Moderna | Prudký pokles | Politika | Nejslabší akcie | Ceny pohonných hmot | Obchodní instrument | Očekávání | Daňové úlevy | Yardeni | Odeznívání inflace | NN Group | NFLX | Palladium | Odhady PMI | P/E | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Aktivita v americkém sektoru služeb | Investiční centrum | Cisco Systems | Alpha Impact | Hutnictví | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Prodeje akcií | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Výrazný vzestup | ETF fondy | Kurs zlotého | Deprese | Americký S&P 500 | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Měnový fond | Allianz | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Miroslav Novák | Commodity | Automobil | Alibaba | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Akcie Micron | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Časové řady | Americké volby | DeepSeek | Oblasti elektromobility | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Inverze výnosové křivky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Nárůst zásob | CZK/EUR | Výhled růstu německé ekonomiky | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Komplexní analýza | Nálada domácností | Falešný průraz | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Listopadová inflace | Itálie | EUR/CZK | Koruna | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | Neckline | MiFID II | Rhodium | Zasedání OPEC+ | Drobní investoři | Snižování úroků | Fundamentální analýza | Národní měny | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Trendový kanál | Dnešní makroekonomické ukazatele | Snižování cen | Coinbase | Hokejové mistrovství světa | Měsíční průzkum | Sentiment na trhu | Prognóza | Souhrnný index | Měnový pár USD/JPY | Krátkodobé obchody | Použití finanční páky | Pokles ceny | Trh práce | RWE | Prezident Fedu | Potenciál pro růst | Bariéra | Změny cen | Druhá největší kryptoměna | Růstový impuls | Platný signál | Výhled české ekonomiky | Veřejný dluh | Lembros | SMA 100 | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | CL | Akvizice | Svíčkový pattern | Nákup libry | Růst amerického dolaru | Válka | Řecká vláda | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Cena indexu NASDAQ | Wolters Kluwer | Micron | Pomoc ekonomice | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Objemy obchodování | Společnost BYD | Spolupráce | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Puma | SWA | Obrat trendu | Surové ropy | Negativní dopad | AUD/JPY | Cena bitcoinu | Nike | Období poklesu | Dollar Tree | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Hodnota majetku amerických domácnostní | Oslabování japonského jenu | Zpomalení ekonomiky | Systémová rizika | Evropská inflace | Americký index | Lira | EUR/PLN | Německé tovární objednávky | Koruna posílila | Výroba počítačů | Harris | Graf | Geopolitická rizika | Akcie Netflixu | Čínský technologický gigant | Thyssenkrupp | AUD | Obchodní příležitost | United Technologies | JOLTS | Vývoj měnového páru GBP/USD | Politická rizika | Caterpillar | Tok kapitálu | Oslabování koruny | Exxon Mobil | Konference v Jackson Hole | Červencová meziroční inflace | Meziroční růst | Zdravotní péče | World Platinum Investment Council | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Klesající trend | Lembros Commodity Advisors LLC | Baidu | Intradenní obchodování | Fungování společnosti | Trh | Acacia Communications | Maloobchod v květnu | Reálný HDP | Sezónnost | Průměrné mzdy v ČR | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Utility | Oblasti rezistence | Ceny akcií Tesly | Centrální banky světa | MSCI | Friedrich Merz | NextEra Energy (NEE) | Oživení české ekonomiky | Retailoví investoři | Průměrné mzdy | Testovací účet u XTB | Americká sněmovna reprezentantů | Falešné signály | Dollar Index | Open | Očekávání trhu | Prudké výkyvy cen | Sell pozice | PwC | Vizionář | Ředitel firemního bankovnictví | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Kursy | Studie | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | Měď | HUF | Ekonomický šok | C.US | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Elektřina | Největší banka | MMF | Amazon | Politické strany | David Marek | Nabídka | USA | Globální poptávka | Rollback | Zpřísnění měnové politiky | Vývoj ceny kryptoměny | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Petr Král | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | ROE | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Fungování | Zvýšení dluhového stropu | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Stav českého průmyslu | Analýza trendu | Upravený zisk | Agentura Reuters | GBP/JPY | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | MACD (Moving Average Convergence Divergence) | Úrokové sazby | Inflační tlaky v české ekonomice | Prodej akcií | Ústup inflace | Zvyšování nákladů | Předstihové indikátory | Americká data | S&P | xStation | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Vývoj ceny akcií Walt Disney | Rekordní minimum | Unie | Honeywell International Inc. | Chování obchodníků | Turecko | Airbus | Masivní investice | Hlavní ekonom | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Hedgeové fondy | Důvěra investorů | Vývoj AI | Zpřesněný odhad | Reakce trhu | Merck & Company | Finanční stability | Lukáš Kovanda | Růstová fáze | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Pohyb zlata | Odhad vývoje HDP | Nerovnováha | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Tuzemský maloobchod | Britský premiér | Řetězec | Vývoj měnového páru NZD/USD | Země EU | Společná měna | Disciplína | Slábnutí koruny | Pozornost | Obchodní napětí | Projev Jeroma Powella | Závazek | Nejnovější data | Vlnové analýzy | Červnová inflace | Ocel | Swing | Akcie Cisco Systems | Zlotý | Ekonomický vývoj | Dnešní sentiment | Raiffeisenbank a.s. | Výroba elektřiny | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Reakce trhů | Upgrade | Novozélandský dolar | CoinDesk | Komoditní měny | EUR/GBP | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Hodnota dolaru | Nová prognóza | Cena akcií Walt Disney | Opatření | Deficit | Asie | PLUG | Rekordní hodnoty | Shell | SolarEdge Technologies | Zařízení | Produkční škrty | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Úvěrové aktivity | Americká měna | Další růst | Filip Horečka | Kurz dolaru | Budoucnost | Oslabení kurzu | Vysoká volatilita | Spotřební daně | Férové hodnoty | Inflace v eurozóně | Pokračující pokles | Fiskální politiky | Americká banka | UBS Wealth Management | WSM | Dluh Řecka | Americká centrální banka | Nízký potenciál | Zveřejněná data | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Ukončení intervencí | Cosmos | Rostoucí trendový kanál | Sell | Společnosti | Poptávka po úvěrech | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Měsíční data | Ceny akcií Walt Disney | Objednávky | Futures | Vývoj tržeb | Vývoj na devizovém trhu | BNP Paribas | Capital Markets | Česká koruna | Výroba aut | Luboš Komárek | PEPSICO | Benzín | Marathon | Ropa | Americké měny | Oblečení | Trading | Makroekonomická data | Dlouhodobý support | Ropa Brent | Virus | Ekonom UniCredit Bank | Vyhlídky světové ekonomiky | Obchodní války | ECB dnes | Oblast rezistence | Míra úspor domácností | Ifo | Akciový index | Striker Securities | Offshore | Zpráva z amerického trhu práce | Důvěra spotřebitelů | Kov | Největší hráči | Přehled o dění na světových burzách | Inside | Švýcarská ekonomika | Překoupené zóny | Momentum | Samou | Důvěra ve výrobním sektoru | Investice do stříbra | Trendová linie | MCD | Globální likvidita | Úroveň dluhu | Pandemie covidu | Vývoj mezd | Výhled pro GBP/USD | Prolomení rezistence | Starmer | Bankovky | LIBOR | Jednání mezi USA a Čínou | Růst vývozu | Elektroautomobily | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Burze | Cena plynu | Volná pracovní místa | Příležitost ke vstupu | Mzdy v ČR | Patterny | Dna | Korunové sazby | Býčí obrat | Tržní sentiment | ISM index | Růst cen zlata | Maloobchodní tržby | Index nákupních manažerů | Ředitel společnosti | Kurz koruny | STX | Polská průmyslová produkce | Slabé výsledky | Research | Volatility | Albemarle Corp | Data o inflaci | Moody's | NAFTA | Pennant | Aukce státních dluhopisů | Guvernér Fedu | Ceny palladia | 3M Company | Tlumit inflační tlaky | Energetický sektor | Pozitivní zpráva | Zdražování potravin | Sestup ekonomiky | Konec růstu | Podnikatelé | Polský PMI | Thajsko | Royal Dutch Shell | Tovární objednávky | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Sektor služeb | Válka na Ukrajině | Norsko | Charles Evans | Zátěžový test | Ranní okénko | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Fair Value | Další zasedání OPEC+ | Úrokové náklady | Platformy | Nastavení sazeb | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Více volatilní | Snižování úrokových sazeb | Prezident USA | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Zpráva Commitment of Traders | Zásady money managementu | Historická minima | Posílení rezerv | Indikátor důvěry v ekonomiku | Proinflační rizika | Sektory S&P | Fundamentální události | Závislost | Hodnota majetku domácností | Stříbro | Martin Lembák | Skupina OPEC | Finanční instituce | Obchodovat | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Antivirus | Marketingová komunikace | Pokles cen | Exponenciální klouzavý průměr | Pozornost obchodníků | Nedostatečné investice | G7 | Ichimoku Kinko Hyo | Invaze | Vysoké inflace | Ekonomika nového Zélandu | Trh práce v USA | Finance | Indikátor CCI | Přijetí eura | Obchodování v Evropě | ETF | Výkyvy cen | Hodnota majetku | Index RUS50 | Dluhopisy | Nejlepší kávové akcie | Analytika | Firma | Micron Technology | Obchodníci | Celková inflace | Hospodářský vývoj v Německu | Poptávka | Williams %R | Zasedání Bank of England | Informace z kryptoměnového trhu | Hang Seng | Investiční aktivita | Zboží dlouhodobé spotřeby | RBI | Odpor | Bloomberg Financial LP | Nastavení měnové politiky | SMA 200 | Cena kryptoměny | Překoupené podmínky | Zvýšené úrokové sazby | Uchovatel hodnoty | JATO Dynamics | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | JPMorgan Chase | UBS | Rok 2025 | Zpomalení inflace | Strategie pro zlato | MIFID | UTC | Bankéři | Obchodní aktivita | Depozitní sazby | Podnikání | Barclays | Vyšší maxima | Statistický úřad | Nezaměstnanost v EU | Ex-dividend | Růst HDP | Komerční banka | Index PMI | Problémy | Moving Average Convergence Divergence | Kalendář událostí | Komentář Radomíra Jáče | Litecoin | Dividendový výnos | Poptávka po zlatě | ANZ | Poskytování hypoték | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Tyson Foods | SWIFT | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Pravidla obchodního systému | Ceny nájmů | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Boeing | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ole Hansen | Inside Bar | Komplexní analýzy | AXA | Úsilí | Výkon ekonomiky | Indexy PMI | Fiat měny | Euro posiluje | Ekonomové | Christopher Dembik | Úroková sazba | Medvědí fáze | Svět investování | Zisk na akcii (EPS) | Úroveň rezistence | Časový rámec | Technické korekce | Sójový olej | Maloobchodní tržby ČR | Jak obchodovat | Mistrovství světa | ECB Christine Lagardeová | Průmysl a stavebnictví | Rekordní propad | Investiční poradenství | Býčí divergence | Finanční ukazatele | Akcie v roce 2020 | Rizikové averze | Zpomalování americké ekonomiky | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Signál k nákupu (buy) | Facebook | Americké akcie | Zasedání České národní banky | MSCI index | Starbucks Corporation | Velmi volatilní | Pokračující geopolitické napětí | Důvěra domácností | Pohonné hmoty | SOL Trader | RISK-ON | Short pozice | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Částka uložená na spořících účtech | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | Kurz libry | Pin Bar | Růstové tendence | Varování | Intervence | Akcie Walt Disney | Trh s kryptoměnami | LEN | ČSOB Pavel Prokop | Iniciativa | Fluktuace kurzu | Směr trendů | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Flexibilita | Vstupní náklady | Nový britský premiér | Analýza makroekonomických zpráv | Člen bankovní rady ČNB | Dodržování pravidel | Volby | Chevron Corporation | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | První odhad | Odkotvená inflační očekávání | Růst poptávky po ropě | Konsolidace | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | Cena kryptoměny ethereum | Porsche | Hlavní ekonom Cyrrusu | Onemocnění | Řecká ekonomika | Korekce trendu | Sazby ČNB | LemBros | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Dánové | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Komoditní spread | Investice do kávy | Člen bankovní rady | ČNB Luboš Komárek | Dedolarizace | Abenomika | Akcenta Miroslav Novák | XPD/USD | Odhad HDP | NextEra Energy | CFD kontrakt | Růstový potenciál | Japonci | Dopad covid-19 | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Kurz tradingu | Kapitálové rezervy | Citigroup (C.US) | Směřování ceny | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Dow Jones | Bezpečný přístav | Lembros Commodity | Úrokové sazby České národní banky | Centrální bankéři | Nejsilnější růst | RSI (Relative Strength Index) | Fio | Odliv kapitálu | Náměstek ředitele | Sanofi | Jurisdikce | Denní graf měnového páru | Zlepšení ekonomiky | Miliardy dolarů | Šíření nákazy | ADP | AI | ČSOB Index očekávání firem | US Dollar Index | Daimler | Silný trend | Rekordní pokles | Analytici JPMorgan | Pojišťovnictví | Přeprodané zóny | IRBT | Investiční doporučení | Likvidita dolaru | Zajištění rizika | Obavy z konfliktu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zbyněk Stanjura | Podnikání na kapitálovém trhu | Fibonacci | Prezidentské volby | Globální ekonomický kalendář | Cenové pohyby | Miliardy korun | LVMH | Poptávky po dolaru | Platební bilance | Honeywell International | Růst mezd | Platina | Úrovně supportu a rezistence | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Prezidentství Donalda Trumpa | Palantir | Sazby | Koronavirus | Inflace v České republice | Vítězství | Lufthansa | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Americký index S&P 500 | České koruny | Deloitte | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Stochastic oscillator | Zprávy o trhu | Čínská poptávka | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Británie | Investovat | Komoditní | First Solar | Rekordní maxima | Potvrzení signálů | Ekonomické aktivity | Cena severomořské ropy Brent | Přidaná hodnota | Nerozhodnost | Filipíny | Podnikový sektor | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Snížení úrokových sazeb v USA | Světové trhy | Michal Šnobl | Největší kryptoměna | Regulátor | Úspěšné obchody | Berlín | Dluhopis | Průzkum | Důvěra v českou ekonomiku | Firmy | Perzistentní inflace | Medvědí divergence | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Futures na americké indexy | Celkový sentiment | HDP Německa | Svaz průmyslu a dopravy | Panika | Murray | Zajištění | Reálné mzdy | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Intradenní strategie | Banka Creditas | Vyšší ceny | Supporty | Euro dnes | Výhled růstu ekonomiky | Repo sazby | Provozní zisk | WKL | Hypotéza | Generali Investments CEE | Commitments of Traders (COT) | Státní svátek | Pokračování rostoucího trendu | Euro vůči americkému dolaru | Nová cla | Podíl nezaměstnaných | Výsledky společnosti | Investování | Hospodaření firem | Očekávání firem | Fed | Nonfarm Payrolls | MRK | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | Vyšetřování | JNJ | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Hry | COIN | Trhy | Akcie Cisco | Polská měna | Fluktuace | Motorová nafta | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Růst české ekonomiky | Cena indexu | Měnové trhy | Přehled o dění | Oscilátor | Slabost koruny | Rizika | Kellogg | Oživení ekonomické aktivity | Vánoce | Rada ČNB | Varování před riziky | Eurozóna | Kurs koruny | Commitment of Traders | Fond | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Globální trhy | Pšenice | LemBros Commodity Advisors | Ropa a Plyn | Úspory | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Předkrizové úrovně | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Řízení peněz | Vývoj měnového páru USD/CAD | Otevírání ekonomiky | Konfluence | Verizon Communications | Nominální růst | Oblasti umělé inteligence | Sláva | Vysoké ceny | PMI indikátor | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Klíčové faktory | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Blockchainy | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Průměrná míra inflace | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | CEE | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Tesla | Nejslabší růst | Stabilita | Příjmy domácností | ZM | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Ceny zlata a platiny | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Elliottovy vlny | ICT | General Motors | CAD | Vycházející hvězda | Sentiment trhu | Shares | Investiční aktivity | Deeskalace | Makroekonomická prognóza | Na burze | Cenové úrovně | Obchodní tipy pro zlato | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ekonom Cyrrusu | Analytická společnost | Sázet | Posilování české koruny | Hospodaření | Zahraniční obchod | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Zájem o rizikovější aktiva | Dluhové krize | EUR/HUF | Hewlett Packard | Růst výroby | SolarEdge | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Reporty | Akcie těžařů stříbra | Fundamentální pozadí | Obchod | Prodeje existujících domů | Tripadvisor | Negativní zprávy | Nejslabší sektory | Výhody na trhu | Obchodní rozhodnutí | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Inflace v české ekonomice | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Kryptoměna ethereum | Pokles reálných mezd | Moving Average | EK | Riziko | Inženýrské stavitelství | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | Nájemné | Právo | FIAT | JPY | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Binance | EBIT | Růst platů | RSI | Bank of America | AIG | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | LTV | Finanční trh | Zvýšené volatility | MGM | Order | Trend na trhu | Meta | Turecká lira | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | NATO | CDW | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | ISM indexy | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | Circle | Ceny | Spotřebitelský sektor | Prognóza vývoje | ETH | EMEA | Financování | Propad ekonomiky | FCF | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | COT report | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Doporučení k obchodování | OXY | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Restriktivní opatření | Malajsie | SMA | Divergence | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Energetické úspory | Klíčová úroveň | Souhrnný indikátor | Cena severomořské ropy | Investments | Zóny supportu | Celní politiky | Aussie | E.ON | Ekonom Komerční banky | Sentix | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Instituce | Burza Binance | CFD na akcie | Forint | Vstup do trhu | Ceny zlata | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Výnos | Růst důvěry | Zlevnění potravin | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Automatic Data Processing | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Nové sankce | Vývoj koruny | MNB | Přístup k měnové politice | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Růstové vyhlídky | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Vývoj globální poptávky | Průměrná volatilita | Obchodní den | Akcie týdne | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Švýcarské banky | Osvobození | Šinzó Abe | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | Disclaimer | Cena akcií | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | CrowdStrike | Jaromír Gec | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | McKinsey | Očekávané Earnings | Dynamika mezd | Histogram | Pracovní místa | Shopify | Vyšší hodnoty | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Sezónní vlivy | EURUSD | Pokles kurzu | Demokraté | Swapy | Jan Kubíček | Martin Varecha | Vývoj ceny akcií | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Mzdový nárůst | Analýza trendů | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Tržní sazby | PLTR | Zahraniční investoři | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Krátká pozice | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Nové prognózy | Dnešní data | TGT | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Úsporný tarif | Růst inflace | Ekonom ING | Hypoteční trh | Akcie Micron Technology | Odhad analytiků | Souhrnný index nákupních manažerů | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Kupující | Finanční výsledky | Francie | InvestingFox | Předpověď | Cena akcií společnosti | Trigger | Údaje | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Nejlepší akcie | Inflační vývoj | Riziko stagflace | HRUŠKA | Růst zlata | Snížení spotřeby | Ukazatel inflace | Indikace | Teherán | Obchody | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Pokles české ekonomiky | ex | Zhao | Nejslabší sektory S&P | Expedia | GlobalFoundries | Španělská ekonomika | Dezinflační tendence | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Multitimeframe | PRIBOR | RBC | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | Elliottova vlnová teorie | Kurs koruny k euru | Konsensus | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | Peking | GfK | Resistance | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Technology | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Index euro | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Prudké výkyvy | Air Liquide | Růst těžby v USA | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Slovensko | Martin Gürtler | CAR | JPMorgan | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | ČTK | Pozitivní výhled | Infineon | Výhled měnové politiky | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | 1D | VIAC | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Růst průměrné mzdy | Philip Lane | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Cílová cena | Inflace v eurozóně v červnu | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Americké úřady | Nižší úrokové sazby | Société Générale | Návratnost | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Moelis | Podniky | SPAC | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | Investiční apetit | Zrychlení růstu | Český HDP | Obchodní výhled | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tvrdá data | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Index cen | Kanceláře | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Pokles cen komodit | USDJPY | Price Action | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Ceny Etherea | Analýza EUR/USD | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | Daně | SOK | Negativní nálada | DXY | RBC Capital | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Růst prodejů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | Index cen výrobců | Ceny bytů | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Bolest | Údaj o HDP | Kryptoměnová burza Coinbase | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Galapagos | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Zpětné odkupy | Kevin Tran Nguyen | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Devon Energy | Coca-Cola Company | Zynga | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Makrodata | Zisky | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Zaměstnanci | Deriváty | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Zpráva o trhu práce | Měny | Key level | Profitovat | Dollar | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Advance Auto Parts | CIBC | Oslabování české měny | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Výraznější impuls | Cash flow | Investování do zlata | Export | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | David Matulay | Vývoj ceny ropy | Signál | Nové žádosti o podporu | České firmy | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Odkupy akcií | Petr Dufek | Firma McDonald's | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | GRMN | Britské měny | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Brands | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Dominion Energy | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Optimistický výhled | Prodeje aut | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Resistence | CEO společnosti | DOGE | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Regionální banky | NFP | Devizové rezervy | Rekordní růst | Nikkei | Konvergence | Posílení indexu | Možný scénář | Signál k prodeji | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Zpomalující inflace | Euro Stoxx 50 | Macao | Americký trh práce | TIM | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | FVG | Fiskální rok | Kávové akcie | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Obchodování s deriváty | Bloomberg | KB | Dlouhodobé rezistence | XAU/USD | Evropská unie | NDX | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | Inflace v červenci | Rozvoj | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Akcie S&P | PEG | Míra | Hong Kong | Pokles tržeb | Divize | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Reálná mzda | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Nerozhodnost trhu | Riziko recese | Asociace | NZD/CAD | US dollar | Stimulační opatření | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Index S&P 500 | Instrument | Akcie Starbucks | Hrubý domácí produkt | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | High | Míra zisku | Novela zákona | Pivot Point | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Analýzy více časových rámců | James Bullard | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Prognóza ČNB | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Japonský premiér | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Komerční banky | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Americký trh | Arlington Asset Investment | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | TSLA | Burza Coinbase | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Drahé kovy | Etherea | Solana | DSTI | Výhledy | Banka CREDITAS | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Výhled růstu české ekonomiky | Infineon Technologies | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Merck | Akcie CrowdStrike | Debata | Akcie společnosti | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Oscilátory | Zlato | Hewlett Packard Enterprise | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | PEP | Inflace v Německu | Denní graf | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Sankce na Rusko | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Indikátor MACD | Nálada podnikatelů | Utaženější měnové politiky | Práce | Výnosnost | Finanční nezávislosti | Banky pro mezinárodní platby | Likvidita | Jihokorejský Kospi | SPWR | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Terra | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Petr Veselý | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Vlády | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Ark Invest | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | Zisk na akcii | GM | Správa | ING Groep NV | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Úrovní podpory | KO | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Omicron | Jan Bureš | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Supportní zóna | Výraznější pokles | Agilent | Zastavení poklesu | Americký Fed | Čínské akcie | API | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Portfolia | OCI | Mzdový růst | Ceny kryptoměny | Reakce ceny | Pullback | Nejslabší akcie S&P | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | TTF | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Jakub Seidler | Červencová inflace | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Fibonacciho posloupnosti | Oděvy | Přijmout euro | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | Yandex | Cenný papír | McDonald's | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Texas | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Obchodní aktivity | Vysoké výnosy | Služby | Lednová inflace | Ceny energetických komodit | Obchodování britské libry | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Řetězce | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Zlato (XAU/USD) | Bohatý | Alibaba Group | Guvernér Michl | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Růst libry | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Technologický gigant | Spotřebitelé | Akcenta | Oblasti supportu | Zkrocení inflace | Double bottom | Přecenění | Výkonný ředitel | Obchodní rizika | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Coinbase Global | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Březnová data | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Centrální banka USA | Saxo Bank | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Denní data | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Volatility trhu | Velké banky | Nová vláda | Obchodujte | Nařízení | Bond | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | RBA | Adyen | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Výsledek HDP | Pokles poptávky | CBI | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Nárůst ceny | Krátké (short) pozice | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Stříbro a platina | Zveřejnění zprávy | Cestování | Tokio | Významné změny | ING Jakub Seidler | Emoce | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | NextEra | USD EUR | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Globální vývoj | 3M | Odhad inflace | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Australský dolar | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Srí Lanka | Trh s futures | Mistrovství | WMT | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Výplaty dividendy | Pokles eura | Významné zprávy | First Solar (FSLR) | Vlajka | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Průmyslová produkce v srpnu | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | USD/CHF | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Úspěšný trading | Invest | Cenová maxima | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | CVX | 3M PRIBOR | Německý Ifo index | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Investment | ING | Britský regulátor | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Letadlo | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Asijské země | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | CSX Corporation | Inflační očekávání | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Reverzní formace | Korekční fáze | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | Reálné příjmy | ABC | Navýšení | MPSV | Akcie Alphabet | NIESR | Americká cla | RBC Capital Markets | Enphase Energy | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | EU | Ekonomický výhled | Terra (LUNA) | Miliardy | Analog Devices | PBOC | KBC | Úroveň supportu | ENPH | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | SVB | Globální finanční trhy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Kraft Heinz | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | WU | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Rizikový apetit | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Stochastic | USD/JPY | Sazba Fedu | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | MMM | Šíření koronaviru | Nové údaje | Banka | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Nákupy zlata | Polský zlotý a maďarský forint | Významné události | Nárůst rizikové averze | Enel | Německý kancléř | Historie kávy | Sol | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | Americký HDP | COT | Indonésie | Disney | Ocenění | Home Depot
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot