Čtvrtek 18. července 2024 03:20
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Členské země

img

Společné půjčování EU se prohlubovat nebude, Berlín plán shazuje ze stolu. Využívá Macronova oslabení po eurovolbách a současně chce zastavit nástup Alternativy pro Německo

25.06.2024 Společné půjčování EU dostává zásadní úder, nebude se prohlubovat. Německo využilo – či se spíše vylekalo – Macronova fiaska v eurovolbách a vypsání francouzských předčasných voleb a shazuje ze stolu plán na prohloubení společného půjčování EU. Tedy plán na další společné dluhopisy Bruselu, jež by financovaly třeba zbrojní, vojenské a bezpečnostní výdaje.
C:\fakepath\trader-18062024-41-zm.jpg

Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší

18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko

09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
img

WSJ: Prodej muniční firmy české CSG vzbudil v USA odpor

23.05.2024 Dva senátoři či bývalý ministr zahraničí už ve Spojených státech vystoupili proti tomu, aby americká společnost Vista Outdoor prodala svou muniční divizi českému průmyslově-technologickému holdingu Czechoslovak Group (CSG). Všímá si toho dnes deník The Wall Street Journal (WSJ), podle kterého by se ještě v nedávné minulosti takováto akvizice nejspíše s výraznějším odporem nesetkala. Dohoda s CSG ale přišla v době zvýšených obav ze zahraničního vlastnictví firem a problémů dodavatelských řetězců.
C:\fakepath\EU3.jpg

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky

25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\trader-05042024-55-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou

05.04.2024 Ceny ropy dnes rostou, směřují ke druhému ziskovému týdnu za sebou. Přispívá k tomu geopolitické napětí na Blízkém východě, obavy z omezování nabídky a očekávání, že poptávka po ropě se zlepšováním ekonomické situace poroste.
C:\fakepath\trader-04042024-57-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají

04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v únoru klesla na 2,8 procenta

18.03.2024 Míra inflace v Evropské unii v únoru zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla pod unijní průměr a z lednové hodnoty 2,7 procenta se dostala na 2,2 procenta. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů

14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
img

Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko dnes podepsaly přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií, nejlidnatější země světa. Získávají tak značnou výhodu na zeměmi EU, které takovou dohodu zatím nemá

10.03.2024 Členské země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) získávají značnou výhodu oproti členským zemím EU. Čtveřice zemí EFTA – Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko – totiž dnes uzavřela přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií. Tu EU zatím nemá, a ani se k ní neblíží, na rozdíl od Británie.
C:\fakepath\trader-28022024-45-zm.jpg

Forex: Dolar mírně roste, čeká se na nové údaje o vývoji inflace v USA a eurozóně

28.02.2024 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru, investoři čekají na nové údaje o vývoji inflace ve Spojených státech a eurozóně. Jednotná evropská měna krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0835 EUR/USD.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ministři financí eurozóny navrhují snazší slučování burz

15.02.2024 Evropská unie by měla zvážit odstranění překážek, které brání slučování akciových burz. Umožnila by tím lepší fungování trhu a přispěla k tomu, že evropské akciové burzy přestanou zaostávat za konkurencí ze zámoří. Počítá s tím návrh ministrů financí eurozóny, ke kterému se dostala agentura Reuters.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\trader-19012024-41-zm.jpg

Reuters: EK navrhne povinné prověrky zahraničních investic ve všech zemích EU

19.01.2024 Evropská komise příští týden navrhne, aby všechny členské země Evropské unie musely prověřovat zahraniční investice s cílem zjistit, zda nepředstavují bezpečnostní riziko. Vyplývá to z dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters. Návrh je součástí širší snahy o posílení hospodářské bezpečnosti EU.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

EU má nová rozpočtová pravidla, jež zadlužování členských zemí ale spíše usnadní. Dosavadní Pakt růstu a stability z 90. let byl porušen ve stovkách případů

20.12.2023 EU má nová rozpočtová pravidla. Pakt růstu a stability z 90. let se tak definitivně stává minulostí. Nová pravidla umožní ještě snazší zadlužování zemí EU, zejména pak eurozóny.
img

Slovensku padá rating i kvůli euru. Společná měna není automatem na solidní rating, může ho i zhoršovat

15.12.2023 Jednotná měna euro přispívá ke zhoršení rozpočtové kázně většiny zemí, které jej přijaly. Nejnověji to dokládá nedávné zhoršení ratingu Slovenska agenturou Fitch na nejslabší úroveň za osmnáct let. Česko má nyní oproti Slovensku nejlepší rating dokonce od roku 2002.
img

Ropa klesá, protože detaily dohody OPEC+ zklamaly

30.11.2023 Ceny ropy se propadly o více než 4 % od chvíle, kdy OPEC+ na dnešním zasedání oznámil, že dosáhl dohody o dalším snížení produkce ropy. Zatímco snížení produkce by mělo být pro ceny pozitivní, oznámená velikost mimořádného snížení produkce (1 milion bpd) byla trhy očekávána a naznačena zprávami médií. Podrobnosti dohody se však ukázaly jako obrovské zklamání. Zdá se totiž, že OPEC+ se nedohodl na úrovních produkce pro jednotlivé země a že členské země oznámí velikost snížení produkce samy. Navíc bylo řečeno, že všechny škrty navíc budou dobrovolně. To ve skutečnosti znamená, že OPEC+ se nedokázal dohodnout na ničem definitivním. Dobrovolné škrty lze kdykoli zrušit, jejich zrušení nevyžaduje souhlas OPEC+ a skutečnost, že jsou dobrovolné, znamená, že nemusí činit 1 milion barelů denně. Vypadá to, že dnešní oznámení mohlo být učiněno s jediným cílem, nedávat více paliva spekulacím o neshodách mezi členskými zeměmi OPEC+.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Reuters: Řecko předčasně splatí členům eurozóny přes pět miliard eur

28.11.2023 Řecko v prosinci předčasně splatí půjčky v objemu 5,3 miliardy eur (zhruba 129 miliard Kč), které získalo od členských zemí eurozóny v rámci prvního záchranného programu. Agentuře Reuters to dnes sdělili nejmenovaní představitelé řeckého ministerstva financí. Atény podle nich navíc doufají, že v příštím roce členům eurozóny předčasně splatí další půjčky.
img

Ranní shrnutí (24.11.2023)

24.11.2023 Po mírně pozitivní čtvrteční evropské seanci a neobchodování na Wall Street byl páteční sentiment v asijské seanci převážně slabý. HangSeng ztratil více než 1,7 % a jihokorejský index KOSPI 0,7 %. Japonské indexy Topix a Nikkei si připsaly do 0,5 %.
C:\fakepath\EK.jpg

EK schválila Maďarsku 900 milionů eur na plán obnovy, více zatím neuvolní

24.11.2023 Maďarsko získá 900 milionů eur (21,96 miliardy korun) z unijních peněz poté, co Evropská komise schválila úpravy v maďarském plánu obnovy. Brusel ale upozorňuje, že další peníze z balíku, na který má Budapešť nárok, uvolní, až Maďarsko přidá v boji proti korupci a posílí nezávislost justice. Agentura Reuters dává včerejší oznámení Evropské komise do souvislosti se snahami EU přesvědčit Maďarsko, aby nevetovalo pomoc Ukrajině.
C:\fakepath\trader-23112023-52-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení zasedání skupiny OPEC+ klesají

23.11.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Může za to odložení zasedání skupiny OPEC+, které vyvolalo očekávání, že skupina v příštím roce zřejmě neprohloubí snižování těžby. Aktivita na trhu je dnes klidnější, protože v USA je státní svátek.
C:\fakepath\trader-21112023-45-zm.png

Brusel schválil Polsku výplatu 5 mld. eur na plán obnovy, trvá ale na podmínkách

21.11.2023 Polsko získá 5,1 miliardy eur (125 miliard korun) z unijních peněz poté, co dnes Evropská komise schválila změny v jeho národním plánu obnovy. Polsko má šanci získat půjčky v hodnotě 34,5 miliardy eur a dotace ve výši 25,3 miliardy eur. Brusel ale do Varšavy vzkázal, že pro výplatu hlavní části balíku musí splnit několik zásadních kritérií.
img

Češi jsou nejvíce „odíraným“ národem v Evropě, plyne z dat OECD a Světové banky. Ve své výplatě dostávají nejmenší část toho, co skutečně odpracují; ale i tak „drží pusu a krok“

16.11.2023 Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří. Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).
C:\fakepath\trader-13112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2023 1) Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu celosvětové poptávky po ropě. Ve své měsíční zprávě rovněž uvedla, že trh s ropou zůstává relativně silný a že za nynějším poklesem cen ropy stojí spekulanti.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-01112023-36-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.11.2023 1) Dnes večer je na programu výsledek měnového zasedání Fedu. Jako obvykle půjde o velmi sledovanou událost, která však má v našich očích menší význam než jindy. Měnový výbor nebude prezentovat novou prognózu a tu zářijovou využije k tomu, aby doložil svůj trvající boj s inflací. Tehdy zveřejněné dots totiž počítají s dalším letošním růstem sazeb. Trh a podle nás ani Fed už na to tolik nastavené nejsou, předseda Powell však v komentáři bude mluvit o zvýšení sazeb jako o reálné možnosti. Důvodem je to, že čas snižování je ještě daleko před námi a Fed potřebuje podpořit svou tezi o vysokých sazbách po delší dobu. Ve výsledku tedy z menší části zůstane možnost zvednutí sazeb v tržních očekáváních, podstatné změny by se konat neměly a celková reakce může být poměrně malá.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Baterie do elektromobilů vyrábí hlavně Čína, investuje i do továren v Evropě

01.11.2023 Investice do výroby baterií v poslední době výrazně rostou v důsledku přechodu automobilového průmyslu od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Členské země Evropské unie letos definitivně schválily normu, která od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut v EU. Nejpoužívanější jsou v současnosti lithium-iontové akumulátory, dojezd na jedno nabití u těchto typů baterií činí v současnosti zhruba 300 až 600 kilometrů.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
img

Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti

17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta, čekal se mírnější pokles

29.09.2023 Míra inflace v eurozóně v září klesla na 4,3 procenta ze srpnové hodnoty 5,2 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Inflace je tak nejníže za poslední dva roky. Před rokem byla na deseti procentech, což byl tehdejší rekord. Nejvyšší inflaci má nyní v eurozóně Slovensko.
C:\fakepath\trader-13092023-32-zm.png

Další omezení těžby ropy výrazně zhorší situaci na trhu, varuje agentura

13.09.2023 Další omezení těžby ropy ve státech mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve čtvrtém čtvrtletí výrazně zhorší situaci na trhu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). S omezením těžby až do konce roku počítá zejména Saúdská Arábie a Rusko. Posledně jmenovaná země není členem OPEC, ale patří mezi spojence této organizace.
C:\fakepath\trader-31082023-26-zm.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu zůstala na 5,3 procenta, čekalo se zmírnění růstu

31.08.2023 Míra inflace v eurozóně se v srpnu nezměnila a zůstala na 5,3 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Analytici přitom čekali další zmírnění tempa růstu, a to na 5,1 procenta. Takzvaná jádrová inflace, očištěná o kolísavé ceny energií a potravin, se podle očekávání snížila na 5,3 procenta z červencové hodnoty 5,5 procenta. Nejvyšší inflaci v eurozóně má Slovensko.
C:\fakepath\dolary.jpg

Indický ministr: Dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí vliv

25.08.2023 Americký dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí svůj vliv a například energetické suroviny se budou v dolarech obchodovat asi pořád. V rozhovoru v americké televizi CNBC to dnes řekl indický ministr pro ropu a zemní plyn Hardíp Singh Purí. O takzvané dedolarizaci, tedy snížení závislosti na americké měně, tento týden jednali zástupci skupiny BRICS. Tu tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika.
C:\fakepath\Brics4.jpg

BRICS v první fázi rozšiřování přijme šest zemí včetně Saúdské Arábie či Íránu

24.08.2023 Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
img

Řecké dluhopisy se po 13 letech vrací mezi investiční elitu. Čechy to může přesvědčit k přijetí eura

06.08.2023 Dluhopisy řecké vlády se vrací mezi investiční elitu. Alespoň tedy z pohledu ratingové agentury Scope. Ta jim včera večer středoevropského času, po zavření burz, zlepšila ratingové hodnocení ze stupně BB+ na BBB-. To znamená, že řecký dluh se z hlediska hodnocení agentury Scope ocitá v investičním pásmu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v červenci podle rychlého odhadu klesla na 5,3 procenta

31.07.2023 Míra inflace v eurozóně v červenci klesla o dvě desetiny bodu na 5,3 procenta, uvedl v rychlém odhadu Eurostat. Pomohl tomu další pokles cen energií. V květnu činila míra inflace 6,1 procenta. Inflace zůstává výrazně nad dvouprocentním cílem stanoveným Evropskou centrální bankou (ECB).
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EU poskytla Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur z dlouhodobé finanční pomoci

25.07.2023 Evropská unie poslala Ukrajině dalších 1,5 miliardy eur (přes 35 miliard Kč) z programu dlouhodobé finanční podpory země, která se brání ruské agresi. Informovala o tom dnes Evropská komise (EK). Podle její předsedkyně Ursuly von der Leyenové dostane Kyjev v příštích třech měsících celkem 4,5 miliardy eur.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Inflace v eurozóně v červnu podle rychlého odhadu klesla na 5,5 procenta

30.06.2023 Míra inflace v eurozóně v červnu klesla o šest desetin bodu na 5,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Je to výraznější pokles, než se čekalo, a zároveň nejnižší hodnota od loňského ledna. Nejvíce se zvýšily ceny v kategorii potraviny, alkohol a tabák, kde meziroční růst dosáhl 11,7 procenta. Je to ale zpomalení tempa z 12,5 procenta v květnu.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EK plánuje poskytnout 50 miliard eur Ukrajině, dalších 15 miliard na migraci

20.06.2023 Evropská komise plánuje navýšit víceletý rozpočet Evropské unie a poskytnout dalších 50 miliard eur (téměř 1,2 bilionu korun) v rámci finanční pomoci Ukrajině v příštích čtyřech letech. Dalších 15 miliard eur má v rámci revidovaného rozpočtu do roku 2027 pomoci evropskému bloku vyrovnat se s rostoucím počtem přicházejících migrantů. Oznámila to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\trader-07062023-40-zm.png

EK navrhla rozpočet EU na rok 2024, chce podpořit zelené a digitální projekty

07.06.2023 Celkem 189,3 miliardy eur (téměř 4,5 bilionu korun) by měla mít Evropská unie k dispozici na výdaje v příštím roce. Počítá s tím návrh unijního rozpočtu, který dnes představila Evropská komise. Peníze by podle exekutivy EU měly stejně jako letos směřovat především do zelených a digitálních projektů, ale i pomoci mají zemím také vyrovnávat se s dopady války na Ukrajině a nebývale vysoké inflace. Státy bloku budou paralelně s rozpočtem čerpat peníze z mimořádného postpandemického fondu, v němž bude pro příští rok 113 miliard eur. Konečné slovo při schvalování rozpočtu budou mít na podzim členské země a Evropský parlament.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Důvodem je i to, že Indie zaplavuje země EU naftou vyrobenou ze zakázané ruské ropy

18.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. V příštím týdnu je třeba počítat s jejich dalším cenovým poklesem. Cena benzínu klesne o zhruba 20 haléřů na litr na úroveň přibližně 36,30 koruny za litr. Nafta zlevní o přibližně 40 haléřů na litr k úrovni 30,70 koruny za litr. Za méně než 31 korun za litr se nafta v Česku prodávala naposledy v červenci 2021. Od té doby však došlo – loni v červnu – ke snížení spotřební daně z ní, o 1,50 koruny na litr. Vláda nyní plánuje vrátit tuto daň na úroveň před loňským červnem. Mělo by se tak stát v polovině letošního léta. To povede ke skokovému zdražení nafty, zhruba o 1,80 koruny na litr, neboť je třeba počítat ještě s DPH z navýšené částky.
C:\fakepath\trader-16052023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2023 1) Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

EU schválila nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami na světě

16.05.2023 Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\trader-03052023-40-zm.png

Novým šéfem Světové banky bude Ajay Banga

03.05.2023 Novým prezidentem Světové banky (SB) se stane americký podnikatel indického původu Ajay Banga (63). Rozhodla o tom dnes výkonná rada SB. Banga byl jediným navrženým kandidátem za odcházejícího Davida Malpasse. Funkce se ujme 2. června.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
C:\fakepath\trader-20042023-38-zm.png

Bloomberg: Klíčoví spojenci Ukrajiny zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska

20.04.2023 Někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Znamenalo by to další silný tlak na prezidenta Vladimira Putina ve snaze ještě více mu zkomplikovat financování invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur

19.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
C:\fakepath\trader-18042023-34-zm.png

EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur

18.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
img

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

28.03.2023 Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.
img

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému

28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
C:\fakepath\trader-28032023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.03.2023 1) Soukromé kryptoměnové burzy ukazují, že jsou schopny klesnout ještě níž, pokud jde o správu a řízení firmy. Jestli si někdo myslel, že podání návrhu na bankrot kryptoměnové burzy FTX podnikatele Sama Bankmana-Frieda bylo ohromující v tom, co ukázalo o řízení té firmy, pak je potřeba se podívat na žalobu, kterou ve Spojených státech podala Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) na kryptoměnovou burzu Binance. V komentáři to píše americký server The Information.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU se shodla na sankčním systému proti obchodnímu zastrašování od Číny a dalších

28.03.2023 Evropská unie bude mít k dispozici nový nástroj, jak čelit obchodnímu a ekonomickému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších zemí. Členské země a europoslanci se dnes nad ránem shodli na znění pravidel, která EU umožní v krajním případě sáhnout k zavedení odvetných cel či omezení dovozních licencí. Některé členské země se obávají, aby případné využívání systému nevedlo k obchodním válkám. I proto si proti původnímu návrhu Evropské komise vyjednaly státy větší podíl na rozhodování o možných protiopatřeních.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři EU proberou situaci bank a návrat k fiskálním pravidlům

24.03.2023 Jednání o dalším prohlubování hospodářské a měnové unie eurozóny mají dnes na programu prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. V rámci druhého dne summitu v Bruselu budou probírat také plán návratu k pozastavenému uplatňování rozpočtových a dluhových pravidel EU, na jehož podrobnostech se členské země zatím neshodují. Řeč bude podle očekávání diplomatů rovněž o stavu evropských bank v souvislosti s nedávným kolapsem švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Summit EU se shodl na podpoře zelené a digitální ekonomiky

24.03.2023 Evropská unie by měla usnadnit povolování ekologicky čistých a digitálních projektů a investovat do snížení své závislosti na zdrojích z Číny a dalších mimoevropských zemí. Na závěr prvního dne summitu se na tom včera shodli prezidenti a premiéři unijních států v debatě o posílení jednotného trhu a konkurenceschopnosti evropské ekonomiky v době mohutných státních subvencí Spojených států a Číny. Členské státy by podle přijatých závěrů měly pracovat na tom, aby se na území EU vyrábělo více obnovitelných technologií a těžilo, zpracovávalo a recyklovalo více strategických surovin.
img

Reuters: EK navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej aut na syntetická paliva

21.03.2023 Evropská komise (EK) navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej nových osobních aut se spalovacími motory, ale jen v případě, že budou využívat pouze syntetická paliva. Informovala o tom agentura Reuters. Ta se odvolává na dokument, který nastiňuje návrhy komise německému ministerstvu dopravy. Německo patří spolu s Českou republikou mezi členské země Evropské unie, které pro auta na syntetická paliva prosazují výjimku ze zákazu prodeje nových osobních aut se spalovacími motory po roce 2035.
C:\fakepath\trader-23022023-60-zm.jpg

Kandidátem USA do čela Světové banky je bývalý šéf MasterCard Banga

23.02.2023 Kandidátem Spojených států na post prezidenta Světové banky je indicko-americký podnikatel Ajay Banga (63), bývalý šéf společnosti MasterCard. Banga dnes nominoval americký prezident Joe Biden. SB hledá nového šéfa, protože současný prezident David Malpass v polovině měsíce oznámil, že se rozhodl koncem června odstoupit z funkce.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři EU budou debatovat o Ukrajině či migraci, zavítá mezi ně Zelenskyj

09.02.2023 Setkáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským dnes dopoledne lídři států Evropské unie zahájí mimořádný summit, jehož tématem je mimo jiné další pomoc zemi, která už téměř rok čelí ruské agresi. Kromě toho budou prezidenti a premiéři debatovat o možnostech omezení rostoucího počtu migrantů mířících do Evropy nebo o podpoře unijní ekonomiky v době masivních státních subvencí ve Spojených státech a Číně. Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.
C:\fakepath\EK.jpg

Šéfka EK představí plán na podporu ekonomiky v reakci na subvence USA

01.02.2023 Plán podpory evropských firem čelících dopadům ruské agrese na Ukrajině a chystaným masivním americkým subvencím představí dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Unijní činitelé naznačují, že půjde spíše o zjednodušení některých administrativních pravidel než o návrh přímé finanční podpory, na kterou nemají členské země jednotný pohled.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Země EU se před summitem přou o nové peníze na podporu ekonomiky

25.01.2023 Dva týdny před mimořádným summitem Evropské unie začíná mezi členskými zeměmi hlasitěji rezonovat spor o další společné financování unijní ekonomiky. Návrh závěrů vrcholné schůzky počítá se zřízením nového fondu, který by v reakci na masivní americké subvence podpořil zvláště zelené a digitální evropské projekty. Zejména Francie či jihoevropské země se o fondu vyjadřují pozitivně, nizozemský premiér Mark Rutte tuto myšlenku v úterý jednoznačně odmítl.
img

Rusko letos bude přicházet o 200 miliard korun měsíčně jen kvůli zastropování cen ropy a ropných produktů v režii Západu. Už v prosinci přitom Kreml měl historicky nejhlubší rozpočtový schodek

11.01.2023 Rusko bude letos kvůli embargu EU a zastopování cen ropy a ropných produktů přicházet v přepočtu o zhruba 200 miliard korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem

10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\trader-28122022-31-zm.jpg

Exxon Mobil žaluje EU kvůli mimořádné dani pro sektor fosilních paliv

28.12.2022 Firma Exxon Mobil oznámila, že dnes podala žalobu na Evropskou unii ve snaze vynutit si zrušení nedávno schváleného plánu odebrat dodavatelům fosilních paliv část mimořádných zisků. Nadnárodní těžařská společnost, která letos zaznamenala rekordní zisk, má za to, že EU novou daní překročila své pravomoci. Píše to list Financial Times (FT), který krok označuje za dosud nejvýznamnější reakci ropného průmyslu na unijní opatření.
C:\fakepath\Madarsko.png

Bek: Maďarsko stále může provést reformy a získat zbytek zablokovaných peněz

22.12.2022 Maďarsko stále může provést nezbytné reformy a získat zbytek peněz ze zmrazených kohezních fondů. Je na něm, jakým způsobem bude dál rozvíjet vztahy s Evropskou unií. V rozhovoru to ČTK řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Maďarsko podle něj v posledních měsících udělalo řadu legislativních změn, Evropská komise i členské státy EU je ale nechtějí pouze na papíře, nýbrž chtějí vidět jejich reálné fungování.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Unijní instituce se dohodly na principech fondu pro odklon od ruských energií

14.12.2022 Zástupci členských zemí Evropské unie se předběžně dohodli s Evropským parlamentem na konečné podobě plánu REPowerEU, který má unii pomoci vymanit se ze závislosti na ruských fosilních palivech. Program přináší pro tento účel nové granty v celkové výši 20 miliard eur (skoro 490 miliard Kč), které budou státy čerpat skrze dodatky k takzvaným plánům obnovy reagujících na pandemii. Česku by z nich mělo připadnout zhruba 17 miliard Kč.
img

Von der Leyenová: Energetická krize vyžaduje další kroky, včetně nových investic

12.12.2022 Evropská unie je díky dosavadním krizovým opatřením na začínající zimu energeticky zabezpečená, musí se ovšem připravovat na tu příští. Řekla to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která vyzvala k dotažení aktuálně projednávaných plánů, jako je spuštění společných nákupů plynu. Zároveň hovořila o potřebě dalších investic do odklonu od fosilních paliv a nastínila nový fond na rozvoj takzvaných čistých technologií.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Forex: Forint a zlotý pod lehkým tlakem

06.12.2022 Forint a zlotý se dostávají pod lehký tlak, což nemusí nutně souviset jen s faktem, že na hlavních trzích se zvyšuje averze k riziku. EU dnes totiž bude skrze své ministry financí jednat o tom, jak naložit s pomocí ze strukturálních fondů unie pro Maďarsko. Komise totiž předložila návrh, kde 65 % pomoci skrze tyto fondy má být Maďarsku zablokováno do té doby, dokud země neupraví legislativu tak, aby byla slučitelná s principy právního státu. Pokud ministři financí nerozhodnou dnes, tak by tak měly učinit členské země na summitu EU příští týden.
img

Českému státu hrozí žaloby a arbitráže, a to kvůli dvojímu mimořádnému zdanění výrobců elektřiny. Spornou legislativu včera schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze

20.11.2022 Poslanci včera schválili novelu energetického zákona, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u jejích výrobců, tedy zejména elektráren, resp. elektrárenských společností. Potíž ke v tom, že novela je v zásadním rozporu s příslušnou legislativou Evropské unie, což může vést k řadě žalob či arbitráží vůči českému státu, například ze strany českých nebo mezinárodních akcionářů společností typu ČEZ.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\elektrina.png

FT: Síkela vyzval Brusel k rychlejšímu řešení energetické krize

09.11.2022 Evropská komise (EK) postupuje při řešení energetické krize příliš pomalu, řekl v rozhovoru s listem Financial Times (FT) český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Varoval přitom, že nedostatečné kroky by v příštím roce mohly vést ke zhoršení energetické krize a způsobit hospodářskou újmu, která by podkopala veřejnou podporu Ukrajině. Pochválil nicméně dosavadní opatření ke snížení poptávky po plynu a k rozvoji energetické infrastruktury.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU se shodla na přísnějším omezení emisí z dopravy, budov či zemědělství

09.11.2022 Evropská unie by měla do roku 2030 snížit emise z pěti odvětví dosud nezahrnutých do systému emisních povolenek o 40 procent proti hodnotám z roku 2005. Shodli se na tom v úterý večer zástupci českého předsednictví Rady EU a Evropského parlamentu, kteří dojednali podobu nařízení stanovujícího závazky jednotlivých zemí na omezování emisí ze silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství, malých průmyslových provozů a nakládání s odpady. Dohodu musí ještě formálně stvrdit členské státy i europoslanci.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Evropská komise představila nový energetický balík, omezí i cenu plynu

18.10.2022 Evropská komise (EK) navrhla vytvořit mechanismus, který by v nadcházející zimě umožnil dočasně omezit velkoobchodní cenu plynu. Jde o součást dalšího souboru opatření, kterými chce unijní exekutiva bojovat proti energetické krizi. Nový plán stanovuje i principy pro společné nákupy plynu a uvolnil by miliardy eur z unijních fondů na pomoc firmám a domácnostem. Nezahrnuje ale dříve diskutované varianty cenového stropu.
img

Britský ministr financí byl odvolán a ministr obrany je na řadě.

17.10.2022 Politická krize ve Spojeném království nabírá na obrátkách a nemůže na britskou libru netlačit. Poté, co se nástroj vzdálil od svého minima o více než 1 000 bazických bodů, je britská libra opět ohrožena. Tentokrát se ale k ekonomickým problémům přidaly i problémy politické. V pátek vyšla zpráva o odvolání britského ministra financí Kwasiho Kwartenga. Ve funkci strávil jen 38 dní. Důvodem rezignace byl otřes na britských finančních trzích, způsobený daňovými změnami v právních předpisech. Tyto změny ještě ani nebyly přijaty a neví se, zda budou. Týkaly se několika daňových sazeb, které měly být podle britské vlády sníženy za účelem omezení tlaku z rostoucích cen energií na domácnosti a podniky. Ekonomové ale plán na snížení daní zkritizovali a okamžitě vyšlo najevo, že jeho realizace povede k obrovskému rozpočtovému deficitu.
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu, sestoupila pod 150 eur za MWh

10.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes pokračuje v poklesu. Nejnovější údaje ukazují, že zásoby plynu v Evropě dál rostou, zatímco spotřeba se snižuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 9:30 SELČ ztrácel téměř pět procent na 149 eur (zhruba 3650 Kč) za megawatthodinu (MWh). Předtím sestoupil až na 144 eur za MWh, tedy na nejnižší úroveň od konce června. Cena kontraktu nicméně zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\elektrina.png

Ceny emisních povolenek ze srpnového rekordu klesly o více než 30 procent

07.10.2022 Ceny emisních povolenek v posledních dvou měsících klesají. V srpnu cena stoupla na rekordních téměř 100 eur (2500 Kč) za tunu, od té doby se ale o více než 30 procent snížila a v posledních týdnech se pohybuje pod 70 eury za tunu. Podle analytiků jsou za poklesem ceny zejména slabší spekulace na burze, přispívá k němu ale i zhoršení výhledu ekonomiky a možnost prodeje dodatečných povolenek.
C:\fakepath\euro.jpg

Meziroční růst výrobních cen v eurozóně v srpnu dosáhl rekordních 43,3 procenta

04.10.2022 Meziroční tempo růstu výrobních cen v eurozóně v srpnu zrychlilo a výrobní inflace vystoupila z červencových 38 procent na rekordních 43,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii se výrobní ceny meziročně zvýšily o 43 procent po červencovém nárůstu o 37,9 procenta. Ceny i nadále tlačí vzhůru zejména růst nákladů na energie.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Kupka: Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty

03.10.2022 Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty. Konkrétní výše se určí na nadcházejícím jednání. Stát by tak mohl získat až 100 miliard korun. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Cesta, kterou vláda jde, je podle místopředsedy Sněmovny a bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) velmi nešťastná.
img

Úspěch to rozhodně není, hodnotí čeští průmyslníci včerejší energetický summit v Bruselu

01.10.2022 Svaz průmyslu a dopravy ČR nepovažuje výsledky včerejšího energetického summitu v Bruselu za úspěch. „Slovo úspěch rozhodně nemůžeme za průmysl použít a nálada v mnoha firmách proto zůstává velmi napjatá,“ říká prezident svazu Jaroslav Hanák.
C:\fakepath\trader-30092022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2022 1) Míra inflace v eurozóně v září stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Jednání ministrů energetiky zemí EU

30.09.2022 Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody dnes oznámilo české předsednictví v Radě EU.
Související klíčová slova: Lufthansa (LHA.DE) | Hospodaření českého státu | Střední Evropa | Přírodní katastrofy | Státy OPEC | Největší banky | Firemní sektor | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Velké energetické firmy | Fond obnovy EU | Premiér Mark Rutte | Zpravodajské události | Kryptoměnové transakce | Ontario Teachers | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Rizikové prémie | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Premiérka | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Západní země | Krizový plán | Světové tiskové agentury | Vývoj | Americká automobilka Tesla | Míra nezaměstnanosti v USA | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Daně z nemovitosti | LHA | Portugalský ministr financí | Skupina Colt | AIR.DE | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Král Salmán | Kryptoaktiva | Fundamenty | Mark Mobius | Infografika | Bundesbank | Rozmach Číny | Přijmout euro | Paul Krugman | Standard & Poor's | Daně na energetické produkty | UCG.IT | Nedostatek čipů | Geopolitické události | David Malpass | Realitní firmy | Uvolnění podmínek | Automobilový sektor | Riziko poklesu cen | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Eurodluhová unie | Hospodářské stimuly | Cena emisních povolenek v EU | Mezinárodní dohody a organizace | PEPP | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Těžební zařízení | Mega Millions | Historická zkušenost | Rozpočet EU | Očekávání | BAE Systems (BA.UK) | Finanční injekce | Jüan | South China Morning Post | Index prosperity | Volatilní | Evropské centrální banky | Vliv technologií a digitální éry | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | JAR | Dluhopisy EU | Údaje o vývoji inflace | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Tlak na Rusko | Brand Finance | Export klíčových komodit | Letecké palivo | Filantrop | Prodej aut v EU | Veřejné finance | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | FAA | Společnost PwC | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | ORSTED.DK | Evropská komise | Gazprom Germania | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | Daňové otázky | Swiss | Crypto | Investice | Členské státy Evropské unie | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | Francouzské dluhopisy | Evropský systém obchodování | Potenciál | MACD | Německý obchodní svaz | Digitální éry | Diverzifikace | Support | Nové technologie | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Státy a jejich zájmy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Oslabování měny | Nízkoúročené půjčky | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | CBAM | Škoda Auto | ADP report | Frakování | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Daň z mimořádného zisku | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Odhad letošního růstu ekonomiky | Invaze na Ukrajinu | Graf nabídky | Prognózy | HDP na obyvatele | Britská libra | ISTAT | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Tagesspiegel | Experti | Počáteční zisky | Produkce energie | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Nezávislost | Bitcoiny | Zastropování ceny | Návrh zákona | Madrid | Země skupiny G20 | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Zavedení digitální daně | EUR/USD | Výhled poptávky | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | Bruegel | Posouvat kupředu | Index ekonomické nálady | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | PKN Orlen | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Český průmysl | Raytheon Technologies (RTX.US) | Cena bitcoinu | Současná cena | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Zadlužení EU | Solidarita | Konflikty a spory | Softwarová společnost | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Demografie | Sankce EU | Cenné papíry | Euro vůči americkému dolaru | Americké podniky | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Přiznání k dani z příjmu | Diem Association | Soudní dvůr EU | Unijní soud | RBS | Plány obnovy | Slučování burz | Brent | Soukromá spotřeba | AOL | IHNED | BreakEven | Delta | Zadlužení Evropské unie | Zpřísňováním měnové politiky | Zhejiang Huayou Cobalt | Kuvajt | USMCA | Drahokam | Vzdělávání | Politico | Zhejiang Geely | Výrobce letecké techniky | Rozhodnutí soudu | Dopravci | Cena emisních povolenek | Reddit | Šéfové | ESG | Index DOW | Import | Zákaz vývozu | Robert Gilpin | Výrobní ceny v eurozóně | Exchange | Londýn | Milton Friedman | Forexový trh | Splátky dluhů | Investiční strategie | Miliardář Elon Musk | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Dedolarizace | CapitalPanda | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Praxe | Zvednutí sazeb | Lídři Evropské unie | Společnost Didi | Škoda | Platební neschopnosti | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Akciový index | Michel Barnier | Premiéři zemí Evropské unie | Nejvýraznější růst | Premiér Mario Draghi | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | AI | Bulgargaz | Odhad HDP | Spojené arabské emiráty (SAE) | Ekonomický sentiment | N7 Holding | Německá společnost | The Washington Post | Peníze | MFN | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | FTX | Continental (CON.DE) | Reálné ekonomiky | Měny v regionu | Kontejnerová loď Ever Given | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Splatnost | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | Lukáš Voženílek | Šéf ECB | Geely | Prognóza | Evropské firmy | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Parag Agrawal | Zoom Video | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Čerpání peněz | PwC Global Top 100 Companies | Německá zajišťovna | Barel ropy | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Produkce v průmyslu | Americká softwarová společnost | Inflace v zemích EU | Brexit | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Vlajka OSN | Dopady krize | Předsedové vlád | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Bungie | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | EURUSD | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Dodávky na trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Nicola Sturgeonová | Cestování | Průmyslová výroba v Evropské unii | Primární veřejná nabídka (IPO) | Akcionáři | Záchranný fond | Globalizace a dodavatelské řetězce | Nákup plynu | Posílení koruny | USD | Investovat | BGA | PwC Global Top | InterContinental | Plynovod Nord Stream 1 | Tempo hospodářského růstu | Eurokomisařka | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | The Information | Odškodné | Otřesy na finančních trzích | Čínské technologické firmy | Občané | Investiční analytik | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Trade Data Monitor | Federální úřad pro letectví | Zynga | Unie | Omezení produkce OPEC+ | Qualcomm | Nové mutace | Ruská společnost | Cena americké ropy | Obchodní signály | Více peněz | Plány | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Šok | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | Český ministr | ČSOB | Hongkong | Země BRICS | Italský premiér | Inflace v České republice | Globální krize | ProSiebenSat.1 | Evropský systém centrálních bank | Ekonomiky | Zvyšování těžby | Special Drawing Rights | Společnost Pfizer | Zavedení eura | Trh s ropou | Total | Fialova vláda | Směnné kurzy měn | Ekonomická aktivita | Regulace | Katar | GlobalFoundries | LMT | Hospodářské oživení | Maďarsko | Prodej akcií | Lídři G20 | Zpráva Evropské komise | Měnový fond | Hertz | Tichomoří | Úroková sazba | Ceny emisních povolenek | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Růst výrobních cen | Kabinet | Klimatické změny | Xiaomi | Litva | Prodej vozů v rámci Evropské unie | Hypotéky v Česku | Zvyšování sazeb Fedu | Daňové škrty | Tržní trendy | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | Data z tuzemské ekonomiky | Mezinárodní spolupráce | Ruský prezident | Nástroj SURE | HDP v USA | Snižování úroků | Giuseppe Conte | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Asijská rozvojová banka | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Velikost fondu | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Agentura Kjódó | Sazby ČNB | Dovoz | Hospodářský institut | Dillí | Bilion | Automobilka Tesla | Baterie do elektromobilů | Šíření nemoci | Výzkumy | Lenovo | Evropské společenství | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Produktovod | Investice do těžby | Investiční plány | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Odpojení Ruska | Nikkei | Instagram | Společnost China Mobile | 1 milion | Gigant Gazprom | Konvergence | Dohoda o klimatu | Výrobní ceny | Fincentrum | Komoditní | Tržní hodnota americké společnosti | Světová finanční krize | Elisabeth Svantessonová | Světový obchod | Zajišťovny | Ruské banky | Velké firmy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vysoký rozpočet | Progres | Zdravotní péče | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Makroekonomické ukazatele | Nigérie | Intercontinental Exchange | Jaroslav Hanák | Stav energetické nouze | Rekordní zisk | Ropné zásoby | Elon Musk | Dostatek hotovosti | Jak fungují mezinárodní dohody | Fiat Chrysler | Nedostatek polovodičů | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Obchodní dohoda | Oliver Blume | Obrat trendu | Čínští výrobci | Tesla Elon Musk | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Revolut | Maďarské fondy | Investing.com | Fungování | Portfolio | Myšlení | Obchod a mezinárodní ekonomika | Západní společnosti | Globální ekonomiky | ERM-2 | Nejistoty | Americký prezident | Mimořádný zisk | RWE | Evropská měna | Coca-Cola | Moderna | Společnost Google | Jeff Bezos | Finanční ústavy | Média | Lety v Evropské unii | Inflační čísla | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Svaz BGA | Hodnota akcií | Mezinárodní agentura pro energii | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Mário Centeno | Tranše | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Ruské společnosti | Global Blood Therapeutics | Problémy německých průmyslových podniků | Janet Yellenová | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Mezinárodní organizace a smlouvy | Zastropování cen ruské ropy | ČSSD | Agentura MTI | Korporátní daň | Červencová inflace | Skupina OPEC+ | Členové G7 | Finanční instituce | Index KOSPI | Jaderné války | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Lepší výsledky | NICE | CAC 40 | Britský premiér | Nové vakcíny | Tiskové agentury | WSJ | Prezident | AT&T | Obchodování s termínovými kontrakty | Medián | Hlavní index francouzských akcií | Mimořádná opatření | BP | Christian Lindner | NCEE IBM Consulting | Japonská automobilka | Investiční firmy | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Separatistické regiony | Funkční období | Sestupný trend | Raytheon | Ropné společnosti | Kroger | Kapitálové rezervy | Ochota riskovat | Snížení nákladů | Evropské trhy | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční pomoc | První zelené dluhopisy EU | Jednotné měny | Zisk výrobců energie | TTF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Migrace | EuRoPol Gaz | Sociální nepokoje | Berlín | IEA | Demokraté | ETS | Hlavní události | Brusel | Používání eura | Patria | Dluh Itálie | Vladimir Čižov | EP | Člen představenstva | Covid | Uber | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Ekonomický vývoj | Ruské dluhopisy | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Vojenský konflikt | Válka | Úrok | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Les Echos | Jednotná evropská měna | MPO | Albertsons | Agentura Reuters | Půjčka | Data z průmyslu | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | Agrofert | Prodej | Zpráva | Bohatý | Nové příležitosti | Prémie | Události roku | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Prezident Václav Klaus | Ekonomické dopady | Konflikty | Huawei | Tencent | Colt CZ | Firemní daně | Státní pomoc | Ministerstvo obchodu | Kontejnerová loď | Vzdušný prostor | Automobilka Škoda | Vliv na ekonomiku | S&P | Luiz Inácio Lula da Silva | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Svaz dovozců automobilů | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rizika a příležitosti | Meta Platforms | Evropská data | Dohoda Evropské unie s Británií | Rozpočtový přebytek | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | Tržby z prodeje | Vedoucí představitelé | Plynovody | Automobilka | David Card | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Francouzská vláda | Rekordní hodnoty | J&J | Belt and Road Initiative | Management | Aktéři mezinárodních vztahů | ZEW | Obchodní týden | Ropovod | TSMC | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Rakouský kancléř | Fungování trhů | Japonská vláda | Digitální ekonomiky | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Úřad Eurostat | Oanda | Monitorování | BCM | Kristalina Georgievová | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Investiční aktivita | IBM Consulting | Šéf SB | Kanada | Dluh zemí eurozóny | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | Island | Turecká lira | Alena Schillerová | Investiční banka | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Tesco | PwC | Události ve světě | Americká společnost Intel | Omezení produkce OPEC | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Normalizace měnové politiky | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Příjmy Ruska | Poptávka v Číně | Ceny elektřiny v Německu | Hospodářské cykly | Distribuce | Norský Equinor | Obchod Amazon | Zahraniční akvizice | Evropské akcie | Udržitelnost | Sazby v USA | Bitcoin | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Silný růst | Covidové krize | Těžařská společnost | Evropská dluhová krize | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Burza FTX | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Merkelová a Macron | Regulační úřad | Reliance | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | Index německých akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Mimořádný summit EU | Zadlužování | Odvětví polovodičů | Ratingové hodnocení | ESMA | Cena ropy brent | Páka | Futures | Čínské zboží | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Wolt | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Jiří Tyleček | Rekordní ceny | Prodej elektromobilů | Chorvatský parlament | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Dopady války na Ukrajině | HDP v eurozóně | Slabý dolar | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Lula | Investiční výzkum | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Dohoda Severoatlantické aliance | Ruský plyn | Technická recese | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Stellantis | Bank of America | Německý výrobce | Opatření proti koronaviru | Těžba OPEC | TIM | Kurz dolaru | Samou | Růst ceny | Nejlepší způsob | Výrobce letadel | Vakcína | Silný dolar | Deutsche Bank (DBK.DE) | XTB Jiří Tyleček | Eutelsat | Ajay Banga | Spravedlivější zdanění | Koruna | Následky pandemie | Activision | Kryptoměny bitcoin | Finanční služby | Ekonomické události | Výrazný pokles | Makroekonomie | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Cities 40 | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Společnost Verizon | Klimatické strategie | 787 Dreamliner | Plynovod Baltic Pipe | Poklesy HDP | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Onemocnění | Objem exportu | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Platit daně | Ruská vojska | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | Energetický trh | Telegram | Mark Rutte | Evropský statistický úřad Eurostat | Omezení cen plynu | Výkonnost | TUI | Sankce uvalené na Rusko | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | HDP Británie | Globální dodavatelské řetězce | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Právo | Asie | Šéfové států | Softwarový gigant | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Odchod z EU | Americká banka | Leva | Společný podnik | KOL | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Propuštění | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Vypořádávání transakcí | Čínské ministerstvo obchodu | iPhone 14 | Alibaba | Dluhové problémy | Plyn z Ruska | mmBtu | Národní měny | Malajsie | Subvence | Farmaceutické firmy | DPA | Suez | Arnault | Strach z druhé vlny | PSTH | Státní rozpočet | CVC Capital | Zavedení eura v Chorvatsku | Videokonference | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | CTA | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | AMC | Pfizer | Snížit emise | Investiční společnost | EQNR.NO | Posílení amerického dolaru | AFP | Studie | Offshore | Blízký východ | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obchody | Cena plynu | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Globální dění | Deficit | Investice do výroby baterií | Červencová inflace v ČR | Graf | Polsko | Kolaps | Chudoba | Zajištění bezpečnosti umělé inteligence | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | CzechInvest | Skupina Vivendi | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Volodymyr Zelenskyj | Růžový diamant | Cenová hladina | FOMC | Ropa Brent | Americké automobilky | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | EY | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | Přijetí | Ukrajinský premiér | Evropa | Premiér Kiril Petkov | Střední kurz | HUF/EUR | Vesa Equity | Pravidla Evropské unie | Americká ropná společnost | OPEC | USD/PLN | Short | Norský Equinor (EQNR.NO) | PwC Global Top 100 | Ukrajina | Celková investice | Česká bankovní asociace (ČBA) | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Ukončení intervencí | Zelené investice | Situace | McAfee | Šíření nemoci COVID-19 | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Quadient | Egypt | Johnson & Johnson | Vypnutí Nord Streamu | Title Transfer Facility (TTF) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Omezení pohybu | Mírové mise | Carrefour | Kontext | Český vývoz | Douglas Diamond | Deficit rozpočtu | Jakub Matis | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Německé vydavatelství | Dohoda o klimatu (COP21) | Inflace v EU | Maastrichtská kritéria | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | Makroekonomický vývoj | Brands | Vir | Placení daní | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Silnější dolar | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zdanění mimořádných zisků | Thierry Breton | Mexiko | Směnárny | Finanční krize | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Universal Music | Genesis | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Kiril Petkov | Ceny ropy WTI | Úplný zákaz vývozu | Rakousko | Turecká centrální banka | Stříbro | Portu | Euro 7 | BA.US | CHF | Instituce | Platby za plyn | Česká koruna | Turecko | Vlna koronaviru | EU a OSN | OECD | Graf nabídky a poptávky | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Mobilní aplikace | Dnešní fundamenty | LNG | Německý hospodářský institut | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Odhad růstu světové ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Vestas Wind Systems | Cla na dovoz hliníku | BBC | Globální daňové dohody | Czech Fund | UBS Group | Zastropování ceny plynu | Futures na ropu WTI | Běžný účet | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Výdělky | Divize | ERM II | Dluhová unie | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Sebastian Kurz | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Evropská ekonomika | Rosněfť | PSA | Inflace v Polsku | Výrobce sportovních vozů | European Energy Exchange | Krizový fond | Mimořádná daň | Růst cen v EU | Fatih Birol | Audi | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Budoucí rozpočet eurozóny | Prezident Evropské unie | Polský premiér | Capital Markets | Equinor | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení daní | Ekonomické následky pandemie | Snížení těžby | Komise | Josef Síkela | Aktivita na trhu | Budoucnost automobilového průmyslu | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Viktor Orbán | Zvýšení těžby | Těžba ropy | Technologické firmy | Výrazný růst | Odpojení Ruska od systému SWIFT | CNN Prima News | Fed | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Vliv mezinárodních vztahů | Druhá vlna | Lídři EU | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Skupina Colt CZ Group SE | Premiér Petr Fiala | Hospodářský růst v Číně | Pozornost | Sazby daně | Země EU | Finanční společnosti | Zelené dluhopisy EU | Nové trhy | Celosvětová poptávka | Hnutí ANO | Závislosti na Číně | Vývoj ekonomiky | Akcie americké internetové společnosti | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Spotřeba ropy | Setkání lídrů | Kjódó | Debut na trhu Nasdaq | Koncern RWE | Česká bankovní asociace | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Manfred Weber | ICBC | Sam Bankman-Fried | Purdue Pharma | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Keynes | JDE | ANO | Apollo | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Ministři financí | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Ceny zboží | Rating | MWh | Energetická agentura IEA | Proměny automobilového průmyslu | Dohoda EU s Británií | Analytická a výzkumná společnost | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Koronavirová pandemie | Expirace | Rivian | Black Knight | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Plovoucí terminál | UNWTO | Media for Europe | Šéf euroskupiny | Data z USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Nejvýraznější propad | Unijní země | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Úspory | Forwardy | CTBT | Srí Lanka | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | CMA | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | NAFTA | Siemens Energy | Investiční účely | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Skotská premiérka | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Prosperity | Index Nasdaq | Apple | Skluz | Spolková vláda | ECB dnes | Obchodní praktiky | Využití záchranného fondu eurozóny | Zpřísnění sankcí | IATA | Agentura AP | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Vlajka | Hospodářský institut Ifo | Ministr průmyslu a obchodu | Republikánský senátor | CFTC | FIAT | Japonsko | Snižování inflace | Běžný účet eurozóny | XTB | Propad průmyslové výroby | Gazprom | Sazby ECB | Centrální banka | Jozef Síkela | Jan Čermák | Slučování akciových burz | FIDESZ | Inflace v říjnu | Deutsche Börse | Hazard | Životní prostředí | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | NYMEX | Německá vláda | Grafy | QE | Polský zlotý | ILO | Růst HDP | Hyundai Motor | Diamant | Surové ropy | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | Rozpočet eurozóny | Útok na Ukrajinu | Pakt stability a růstu | Donald Trump | Výhled domácí ekonomiky | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Analytika | Podíl Ruska | Rumunsko | Technické problémy | Krach | Centrum | Rychlé ekonomické oživení | Portugalsko | Nejnovější údaje | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Bank of China | Dopady pandemie na ekonomiku | Rozpočet | Další růst | Světové hospodářské podmínky | Spojenci Ukrajiny | CL | Bankovky | Aleš Rod | Japonská centrální banka | BNP | CON.DE | Měnové zóny | Hamás | AIIB | Spoluzakladatel | Role ECB | Partnerství | Smlouva o volném obchodu | Klimatický plán | Globální zájmy | Rumunský ministr financí | Rozšiřování kapacit | Rozhodnutí EU | Dohoda mezi EU a Británií | Dluhové krize | Air France | Energetický sektor | Získávání zkušeností | I-Trader | David Frost | Sociální síť Instagram | Rozpočtová pravidla EU | Viceprezident | Rozsáhlé sankce | Výroba automobilů | ECB Luis De Guindos | PEPSICO | Cena kryptoměny | CZK | Ruská ropa | Reuters | Výkonná rada MMF | Přebytek zahraničního obchodu | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Baidu | Ceny zemního plynu | Makléřská společnost Genesis | Zvýšení produkce | Kartel OPEC | Chevron | Mario Draghi | Těžba ropného kartelu OPEC | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Česká republika | Maďarská ekonomika | Akciový index Dow Jones | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Mario Centeno | Italia Trasporto Aereo | Splácení dluhu | Dotace na elektromobily | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Pedro Sánchez | INSEE | Ekonomické vztahy | Velvyslanec SAE | Haísám Ghais | Skupina Colt CZ | Základní pojmy | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Automobilový trh | Unijní ministři | Moody's | Makro | Boeing | Media for Europe (MFE) | Politická krize | Příjmy a výdaje | Belt and Road | Prime | Americký dolar dnes | Equinor (EQNR.NO) | Rychlý růst | Daňový balíček | Evropské banky | SLR | Ženy | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | CFD | Motivace | Vláda ČR | Brexitové dohody | Evropská unie (EU) | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Open | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Americké statistiky | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Závazek | Financovat | Pomoc ekonomice | Finanční krizový plán | Příprava | Vládní koalice | Řecko | Jak funguje nabídka a poptávka? | BRICS | Konjunkturální průzkum | Aktuální cena | Green Deal | Snižování úrokových sazeb | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | Evropský průmysl | Alibaba Group | Nový rekord | Dluhopisy | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Vesa Equity Investment | Státní svátek | Cena | Maďarské fondy na ropu | Investiční banky | Toshiba | Poptávka a nabídka | Swiss Life Select | Odpor | Růst čínské ekonomiky | Prudké zdražování | Řetězec | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Objem peněz | Air | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Přímé zahraniční investice | Krizový plán Evropské komise | Izrael | Ceny akcií | TABAK | Huawei Technologies | Producent ropy | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | Životní úroveň | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Orbán | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | EK | Koronakrize | Technologie | Opce | Standard Chartered | Energetická krize | Šíření viru | ČNB | Letecká osobní doprava | Rozdíly v názorech | VW | Spojené arabské emiráty | NÚKIB | Gazprom Export | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Švédsko | Futures kontrakty | Pokles | Sankce Západu | Záchranný program | Boeing (BA.US) | Kurs koruny | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Vývoz z Německa | MGM | UEC | Zahraniční investice | Peter Altmaier | Margin | Akceptovat ztráty | Obchodní spory | Vývoz komodit | Polská ekonomika | Andy Jassy | Kuny | Společnost Twitter | Pandemie covidu | Vyšší riziko | IMF | Apollo Global Management | Identifikační kód | Co se vyplatí sledovat? | Americké společnosti | Hodinky | Komodita | Inflace v EU v únoru | Jan Vejmělek | Hedge | Poplatek | EUR/HUF | Odvody | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | Zajištění bezpečnosti | CARA | Evropská unie dnes | Mercedes | Index ISM | Ontario Teachers' Pension Plan | Sanofi | Americká ekonomika | Počet žádostí o podporu | Plán na zavedení digitální daně | Americký trh | Důvěryhodnost | Maďarský premiér | Americký výrobce letadel | HDP Německo | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Plynárenská společnost | Ekonomické aktivity v eurozóně | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | MRNA | Tomáš Holub | COVID-19 | Organizace spojených národů | Tokio | Negativní dopad | Dostupná data | Cla na zboží | Google | Data z reálné ekonomiky | Plán Evropské komise | GATT | Americká centrální banka (Fed) | FOREX | Regulátoři | Veřejné investice | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Thajsko | Produktovod IKL | Německý ministr financí | Dialog Semiconductor | Globální letecká osobní doprava | Andorra | Ředitelka | Salvador | Daně | Růst americké ekonomiky | Kosovo | Lídři | Automobilka Renault | Ivan Bartoš | Vyšší úrok | Krok Moskvy | Hrubý národní důchod | Mutace koronaviru | Rizika | Kryptoměna | ECB | EU Tibor Navracsics | Mezinárodní organizace práce | Rozvojová banka | BAT | Pracovní trh | Ekonomicky vyspělé země | Coinbase | Brokerské společnosti | Zásoby ropy v USA | Argentina | Česká ekonomika | Jackpot | Dopad na hospodářství | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | Valdis Dombrovskis | Německá kancléřka | Fond | Evropský systém | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Prezident Vladimir Putin | Zisky | UniCredit (UCG.IT) | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | Emisní povolenky EU | Partners | Trader | Konsensus | FCA | Přežití Evropské unie | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Společnost DoorDash | Historické rekordy | Bývalý prezident | Globální ekonomika | ACEA | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Čínské Lenovo | Výnos desetiletých dluhopisů | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Členské země eurozóny | Toyota | Delta Air Lines | Tuzemská inflace | Barterový obchod | Francouzský statistický úřad | KLM | Ministr zahraničí | Globální nedostatek čipů | Ratingové agentury | Ruský útok | Společná měna | Pšenice | Vypnutí Nord Streamu 1 | Státní plynárenská společnost | Obchodníci | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | Hedge fondy | HSBC | Množství peněz | MAAE | Zvýšení ceny | Ruská vláda | Micheál Martin | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Silnější kurz | Chorvatská ekonomika | Embargo na vývoz | Epidemiologická situace | MiCA | Růst cen | IPEF | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Indikátor | Firma Exxon Mobil | Moskva | RSI | Volvo Cars | Dovoz oceli | Jihokorejská automobilka | Měnová politika | Vysoké inflace | Rheinmetall | Alokace | Florin Citsu | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | IFO index | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Invaze | Francouzský statistický úřad INSEE | Ursula von der Leyenová | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Internetové společnosti | Zákaz vývozu do Ruska | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Occidental | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Photon Energy | Turecké liry | Cena palladia | Státy G20 | Růst úroků | Finance | Bukurešť | Republikáni | Primární veřejné nabídky akcií | Metaverzum | Czechoslovak Group | Inflace v ČR | Globální poptávka | Investiční poradenství | Systém obchodování | Technologické inovace | Poptávka | Lulo Rose | Banka Morgan Stanley | Obavy o poptávku | Mezinárodní turistika | Guvernér | Globální trhy | Americké banky | Premiér Babiš | Ceny suroviny | Historické momenty | Očekávání trhu | FT | Axel Springer | Dalibor Trojek | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | V4 | Akciové fondy | Pierre Moscovici | Průměrná mzda | Dolarové sazby | DNO | Malé podniky | Situace na trzích s energiemi | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Balík na podporu ekonomiky | EUR/MWh | Konečná sazba | Holger Schmieding | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Společnost Media for Europe | Mezinárodní ekonomika | Nové rekordy | Kurz měny | Největší americká banka | Sociální síť | Bernard Arnault | Odhodlání | Dluhová krize | WTI | Sony Group | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Počasí | Rozpočtové deficity | Pákistán | Medvědi | Antarktická smlouva | Jaderná elektrárna | Otvírání hranic | Bloomberg Economics | RBNZ | GfK | Softwarová společnost Microsoft | Macao | Úrokový diferenciál | Co bude | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Obchodování s měnami | Jihokorejská společnost | Index technologického trhu Nasdaq | Klouzavý průměr | Měnové kurzy | Dreamliner | Pokles podnikatelské aktivity | RBI | Turistický ruch | Veolia | Fiskální balík | Aliance | Nord Stream | Pracovní síla | EMU | OSN a NATO | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Reebok | OCI | Ziskovost | Zkapalněný zemní plyn | ICIS | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Video | Barclays | Sázet | Podnikání | Španělsko | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Grünheide | Výhled německé ekonomiky | Unijní instituce | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Jackpot loterie | Spotřeby plynu | Změny klimatu | Deficit federální vlády | Marže | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | ROCE | SpaceX | Obchodní partnerství | Německá ekonomika | Celkový výsledek | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Technology | Jack Dorsey | HDP | Bankrot kryptoměnové burzy | Dotace | Televize Netflix | Kupka | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Národní zájmy | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Turistika | Agentura Scope | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Spotřební daně | Katarina Kakalíková | Energetický balík | Nové údaje | Stabilita | Lira | Devizový trh | Načasování | Prezident Světové banky | Contemporary Amperex Technology | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | USA a Čína | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Liz Trussová | Výrobce videoher | Blizzard | TTIP | Světová ekonomika | Monetární politika | Čínský index | Dluhopisové trhy | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Ben Bernanke | Předsednictví EU | Ekonom | COP21 | Debata | Volckerovo pravidlo | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Pohonné hmoty v ČR | Američané | První peníze | Kurz | Referendum | Klíčoví spojenci | Prodejní ceny | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Období po brexitu | Unicredit | Andrej Babiš (ANO) | Bali | Rychle rostoucí ceny | Rozkolísaný | Objem dovozu | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Optimismus | DoorDash | Rozhodování | Facebook | Bezemisní ekonomika | Snížení spotřební daně | Indická rupie | Hliník | DBK | About You | Krize v eurozóně | Odklon od fosilních paliv | LMT.US | Makroekonomické faktory | Světová obchodní organizace | C40 | Globalizace | Investiční banka Goldman Sachs | USA | Pandemická paralýza | Kukuřice | Jednotná měna | Washington Post | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Konzervativci | Gigafactory | Dodávky suroviny | Konglomerát | ANZ | Průzkum společnosti | Euro | AUD | UEC.US | Zavedení jednotné měny | Dánský ministr | Evropské akciové burzy | Organizace pro bezpečnost | Binance | Kyjev | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Záchranný balík EU | Indický premiér | Didi Global | Společnost Lufthansa | Predikce | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Vydavatelství Axel Springer | Nejlidnatější země světa | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Kypr | Citigroup | Evropský blok | Ruská firma | Mnichovský ekonomický institut | Sony | Obchodování s emisemi | Hospodářství | Africké země | RHM.DE | Výnosy státních dluhopisů | Maynard Keynes | EV | Mediální skupina | Ministr financí | Míra nezaměstnanosti v Británii | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Výrobce čipů Intel | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Průmyslová výroba v EU | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Uniper | MFE | Nový energetický balík | Belgická vláda | Úrokové sazby | Ranní komentář | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Air France-KLM | Švédská ministryně financí | Kommersant | Intermediate | Nižší ceny | EU | Japonský konglomerát | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Precedens | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Mluvčí Kremlu | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Světové poptávky | Samsung | Recese | Zoufalství | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Renault | Řecký dluh | Capital Partners | Erdogan | Technologický index Nasdaq Composite | Referendum o euru | Mercedes-Benz | Solidární poplatek | CZK/EUR | Baltic Pipe | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Škoda ENYAQ | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Inflace ve světě | Brexitové přechodné období | Akcie Alibaby | Největší propad | Silný americký dolar | Měna euro | Index francouzských akcií | Miliardy | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | František Táborský | Fosilní paliva | Know-how | Dceřiná firma | Ministři | Prudký propad | Retailoví obchodníci | ERM | Cenový strop na ruskou ropu | Výroby elektromobilů | David Cameron | EASA | Exprezident | Vláda Spojených států | Regulace trhů | Akcie HP | Dlužníci | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Graf indexu S&P 500 | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | David Vagenknecht | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Půjčovna kryptoměn | Jerome Powell | Společnost Allwyn | Summit v Bruselu | Vstup do EU | Základní sazby | Brent (OIL) | Indický ministr | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Renault (RNO.FR) | Kurz bitcoinu | Dodávky zemního plynu | Vládní deficit | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | Plánování | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | PMI indexy | China Mobile | Předpovědi | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Bondy | Mince | Facebook Ireland | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Zavedení eura jako oficiální měny | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | IKL | Adidas | Automobil | Finanční společnost | Nákupy plynu | Heiko Maas | Zásoby plynu | Orbánova strana Fidesz | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Indexy PMI | Členské státy IEA | Evropský statistický úřad | Energetika | ReGas | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Specializované dohody | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | CNN | Německý ministr zahraničí | Český Svaz dovozců automobilů | Ruská banka | Finanční situace | Platební systém | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Oslabení | Plán zavedení eura | Nařízení | Verizon Communications | Vonovia a Deutsche Wohnen | Odvětví ruského hospodářství | SWIFT | Evropská investiční banka | Verizon | Ukrajinská vláda | Schodek | Americký Senát | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Nouzový stav | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Angola | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Investování | Průmysl | Internetová televize | Státy Mezinárodního měnového fondu | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Americké technologické společnosti | Úsilí | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Activision Blizzard | Podnikatel | Úvěrový rating | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Allianz Trade Dalibor Trojek | Continental | Divergence | Biliony | Zdražování energií | Bilion dolarů | Plán obnovy | Akcie klesají | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Tibor Navracsics | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Inflace v Evropské unii | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | Viceprezident ECB | Philip Dybvig | Přístup na trhy | Cykly | Diem | Národní bezpečnost | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Tržní kapitalizace firmy | GLE | Členství v EU | Internetový obchod | Fischer | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Nejslabší růst | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | CFIUS | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | John Maynard Keynes | Tuzemský průmysl | Švýcarská banka UBS | Business | Členské země WTO | Jednání EU s Británií | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Automobilka Mercedes-Benz | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Dekarbonizace | Švédská společnost | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | OSN a WTO | Veřejný dluh | Obchodní operace | Technologická společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Nejlepší rating | Řešení energetické krize | LHA.DE | Dan Jörgensen | Kurz rublu | Hodnota trhu kryptoměn | Orsted | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Španělé | Inovace | Paschal Donohoe | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Ole Hansen | Spekulanti | Riziko ztráty | Ministryně financí | BlockFi | Technologický pokrok | Automotive | Mezinárodní sankce | Brazílie | Jihoafrická republika | Ratingová agentura Fitch | Americká makléřská společnost | Dodávky plynovodem | | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Danske Bank | Orlen Unipetrol | Hospodářský model České republiky | Westpac | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Dluhopisy řecké vlády | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Kupci | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Kadri Simsonová | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Země WTO | Lucembursko | Měnová unie | Industrial and Commercial Bank of China | Šéf společnosti | WarnerMedia | Investiční fondy | ECB Christine Lagardeová | Berenberg | Politika | Ekologické podmínky | Konkurence | Letecké společnosti | Jakub Holub | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Komunikace | Powerball | Bankovní asociace | Backwardation | Hráči na forexu | OMV | Čínský prezident | Digi24 | Transpacifické partnerství | Americké futures | Alternativní taxislužby | MAM | Baterie | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Americké akcie dnes | GDP | Země SCO | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Bulharský premiér | TPP | Pomoc firmám | Rekordní propad | Evropské společnosti | Společnost Amazon | Puma | Průzkum PMI | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Úřad pro energetické informace | Automobilka BMW | Objem fondu obnovy | CAR | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Sabotáž plynovodů | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Snížení základní úrokové sazby | Intel | Světová turistická organizace | Dohled a provádění | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Nezávislost justice | CSG | Ekonomika | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Bloky | Internetová firma | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Švýcaři | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Karanténa | Světový potravinový program | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Marshallův plán | Míra inflace v Polsku | Ministr energetiky | Poradenské společnosti | Americký kongres | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvyšující se inflace | Investice v USA | Výhled | Členové OPEC | Index technologického trhu | ESM | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Financování fondu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Automobilový koncern | Ever Given | Colt CZ Group SE | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Hry | Digitální daň | Odpovědnost | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Zahraniční forex | Private equity | PGNiG | Ceny dováženého zboží | Měnové unie | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Miliardáři | Couche-Tard | Ekonomické trendy | Británie | Burzovní společnost | Expanze | Giphy | Největší ekonomika | Cena termínového kontraktu | Růst cen energií | Síkela | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Maroš Šefčovič | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Soukromé kryptoměnové burzy | USD za barel | Poptávky po ropě | Počet nakažených | CZK/USD | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Britský antimonopolní úřad | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Návrh rozpočtu | New York | Místní rozvoj | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | Kartel při obchodování s měnami | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Americká internetová společnost | Balík opatření | Invaze ruských vojsk | Zotavení ekonomiky | Luxusní zboží | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Daňové dohody | Omezení produkce | Sedmadvacítka | Uvolnění rozpočtových pravidel | Světový trh s ropou | Salmán | Země se středními příjmy | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | Poradenské služby | Obchodní přebytek | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Tesla | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | NERV | Deeskalace | Kontrakt | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Munich | Sazby | Nadnárodní korporace | Řešení rozpočtového sporu | Mezibankovní | Graf indexu | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | DIHK | Jamal | Politická rozhodnutí | Ekonomický kalendář | Volkswagen | EU a NATO | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Ovlivňování | Dnes na světových trzích | Mathias Cormann | Žádosti o podporu | Nové sankce | Průměrná míra inflace | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Porsche | Pravidla regulace | Internetová společnost | Švýcarské banky | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Evropská rada | Marian Jurečka | Devizy | Technologický index | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Měny | Obchodní jednání | EBRD | Obchodní podmínky | Daně z mimořádných zisků | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Analytici společnosti | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Justice | Rolování kontraktů | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | Mezinárodní pracovní síla | BAE Systems | Finanční centrum | Nabídka a poptávka | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Mezinárodní ratingové agentury | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Yavuz | Koronové dluhopisy | Řecké dluhopisy | Ropa dnes | Situace na trhu s ropou | MSCI | Karanténní opatření | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Přirážka | SEB | Růst aktivity | Ministři financí EU | Hypoindex | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Půjčovna kryptoměn BlockFi | JPMorgan | Clement Beaune | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Daň z nadměrných zisků | Trade | Regionální měny | Eni | Akcie švédské automobilky | Nové prognózy | EFSF | Kdo řídí mezinárodní dohody | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Authentic Brands Group | Odborník na ropný trh | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Snížení úroků | Centrální bankéři | Společnost Silvergate Capital | Světová zdravotnická organizace | Nadnárodní firmy | Ministři energetiky | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | Bankrot | Pakt stability | GBP/EUR | Duševní vlastnictví | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Afrika | Indexy amerického akciového trhu | Předstihové indikátory | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | National Bank of Greece | Britská vláda | Analytik portálu | ADP | Square | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Short squeeze | Výbor pro zahraniční investice | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Sigmar Gabriel | Dow Jonesův akciový index | Americké akciové indexy | Singapur | Základní sazba | Pracovní síly | Polská společnost | Obiloviny | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Záchranný balíček | Ekonomický dopad | Rafinerie | Platba SWIFT | Společnost | Johan van Overtveldt | Petr Dufek | Italská ekonomika | Rezervní měny | LTV | Orbánova strana | Ukrtatnafta | Důchody | List The Wall Street Journal | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Uhlí | Hospodářské podmínky | Mezinárodní obchod | Forbes | Zboží z Číny | Colt | General Atlantic | Mimořádný summit | Výrobce elektromobilů Tesla | Trading | BMW | Cena akcií | Upozornění na rizika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Eura | Výsledek HDP | Nizozemsko | Pershing Square Tontine Holdings | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Ryanair | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Komunistické strany | Zmírnění inflace | Zastrašování ze strany Číny | Premiér Boris Johnson | Růst | Zákon o zavedení eura | Ministři financí zemí platících eurem | Hodně peněz | Energetická agentura | TotalEnergies | Akcie ČEZ | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Daniel Ferrie | Odhad letošního růstu | Těžba ropy v Rusku | Klimatický plán Kodaně | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Emitent | VMware | Zajištění | WU | Těžba ropného kartelu | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Parlament dnes | Měnový výbor | Obchodování na trhu | Peníze z krizového fondu | Nejprudší pokles v historii | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Zasedání MMF | Fúze | Výrobce aut | Kartel OPEC+ | Kosmetická společnost | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Merkelová | Wirecard | Společnost Uniper | Fidesz | Dovozce ruského plynu | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Vista Outdoor | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Varovné signály | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Skupina Stellantis | Obchod a mezinárodní ekonomie | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Stabilizační mechanismus | Jihoevropské země | Orsted (ORSTED.DK) | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Dohoda RCEP | UCG | Inflace v eurozóně v červnu | Ekonomické následky | Mišustin | Denys Šmyhal | Nákupy přes internet | Special Drawing Rights - SDR | Boston Consulting Group | BRIC | OX Capital Markets | Vlády | Úvod do mezinárodních vztahů | Jan Kalina | Italský statistický úřad | Obchodování s emisemi ETS | Společnost Gazprom | OBSE | Makléřská společnost | Amazon | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mluvčí MMF | Energetické technologie | Záporožská jaderná elektrárna | Mezinárodní ekonomie | BA.UK | Budoucnost mezinárodních vztahů | Vítězství | GLE.FR | Faktory ovlivňující obchod | Unijní činitelé | Řešení sporů | ProSiebenSat.1 Media | Výroby baterií | Dna | Odhady HDP | GameStop | Míra inflace v EU | Chrysler | Server Politico | Investiční společnosti | Zbyněk Stanjura | Celní války | Madeleine Albright | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Tržby společnosti | Unijní ministři zahraničí | Cena plynu pro evropský trh | Okénko trhu | Mezinárodní konkurenceschopnost | Estonsko | Halliburton | Riziko politických a environmentálních událostí | Daně ve Spojených státech | Francouzský dluh | Šance | Míra inflace v Německu | Zlevňování ropy | Bidenova vláda | Kjótský protokol | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí šance | LVMH | Jednání mezi EU a Británií | MOL | Dovoz ruské ropy | Koronavirová nákaza | Velké hospodářské krize | DBK.DE | Mimořádná inflace | Severoevropská dohoda | BMW.DE | Societe Generale (GLE.FR) | Reliance Industries | Cena emisních povolenek EU | Nový Zéland | Zlepšení nálady | Akcie | LBBW | Evropská měnová unie | Americký podnikatel | Měnový výbor ruské centrální banky | Kantar | Představitelé G7 | SDR | Vatikán | Investice ve Spojených státech | Evropská legislativa | MiFID II | Server The Information | První zelené dluhopisy | Fiskální pakt | Daimler | Výrobce baterií | Herman Van Rompuy | NEL.NO | Elektroauta | Politické problémy | Velké částky | Údaje americké vlády | Boston Consulting Group (BCG) | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Poptávka po ropě | Pařížská dohoda | Automobilová skupina | Deutsche Wohnen | Edward Moya | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Zemědělství | Budoucnost | Eurokomisaři | TUI.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Společnost Orsted | Trans-Pacifik | Dluhopisy německé vlády | 100 procent HDP | Kontroverze a výzvy | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Technologické společnosti | Prohlášení | Autoprůmysl | Zelené dluhopisy | Pracovní místa | Extrémní nárůst | Scope | Britský statistický úřad | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Objem nouzových rezerv | Krok za krokem | Banka | Vliv technologií | ECU | Energetické suroviny | Zdanění energií | Prodej vozů | Zotavení ekonomik | Praní špinavých peněz | VESA | Maďarský forint | Investiční nástroj | Výrobce pneumatik | Aramco | Vztahy velmocí | České předsednictví | Rekordní růst | Vít Hradil | Zlepšení | Analytička | Dánská vláda | Nasdaq Composite | BCM Begin Capital Markets CY | Ruská federace | Zákaz dovozu ruského uhlí | MTI | Fyzické akcie | Vlastnictví | Vstup do eurozóny | Norsko | Ray Dalio | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Umění | Banka Sberbank | Michael Gove | Munich Re | Německá bankovní společnost | Plyn pro evropský trh | Španělský premiér | Členské země SCO | CAD | Trans-Pacifik (TPP) | Političtí vůdci | Zasedání OPECu | Odpovědnost a udržitelnost | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Rating zemí | ONE | Mimořádná situace | Bloomberg | Hongkongské akcie | Onemocnění COVID-19 | Equity | CIPS | Lídři zemí EU | Společnost Genesis | Výhled vývoje ekonomiky | Jan Bureš | UBS | Právní normy | Aerolinky Lufthansa | Bydlení | Indický trh | Obchodní svaz | Zlatý standard | Tok ruského plynu | Irský premiér | Lawrence Summers | Napětí v Hongkongu | Zoom Video Communications | VOW1.DE | Eurokomisař pro ekonomiku | Obchodní a mezinárodní dohody | Vlajka NATO | Den díkůvzdání | Hospodářský růst v eurozóně | cTrader | Vysoké ceny energií | Obchodní války | Výroky Christine Lagardeové | Příjmy z reklamy | Podpora | BMW (BMW.DE) | EEX | Snižování sazeb | Tereza Hrtúsová | Italský premiér Giuseppe Conte | Pojišťovny | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Společnost Photon Energy | Společnost Meta | Zdražení ropy | Ceny ropy v dolarech | Kulturní výměna | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Italský statistický úřad ISTAT | Konec roku | Americká společnost | Erste Group | Andrej Babiš | Nemovitosti | Boris Johnson | Průběh obchodu | Inflace v únoru | Výrobce letadel Boeing | Větší zdanění | Geopolitické zájmy | Trumpova vláda | Vyspělé země | Burza v Moskvě | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Přehled | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Carsten Fritsch | Institut ZEW | Harmonizovaná inflace | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Agentura Moody's | FDI | Finanční ztráty | Fincentrum Hypoindex | Růst cen plynu | Marine Le Penová | Horší časy | Uzavření transakce | Kritéria konvergence | Oživení světové ekonomiky | Akumulace | Soudní dvůr | Elektromobily | USD/CZK | Opatření proti šíření koronaviru | Zákaz dovozu | Vonovia | Globální problémy | Evropská unie a Británie | Vivendi | Snížení produkce ropy | Překážky | Nabízené dluhopisy | Ruské akcie | CETA | Index Nasdaq Composite | EFTA | EU a USA | xStation5 | Statistické údaje | Volkswagen (VOW1.DE) | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Sada dat | EQNR | AAA | Airbus (AIR.DE) | Výkonná ředitelka | NEL | MT4 | Estee Lauder | Jozo Perić | Největší evropská ekonomika | Americký HDP | Riziko | Jens Stoltenberg | NEL (NEL.NO) | Centre William Rappard | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | Kyrylo Ševčenko | Vstupu do EU | Sílící dolar | Silvergate Capital | Martin Jahn | Nové daně | BCG | Chorvatsko | Mimořádný zisk výrobců energie | Vyjednávač s EU | Domácnosti | Evropské investiční banky | Politické faktory | Letecká společnost | Premiér Naréndra Módí | Státní dluhopisy | Globální výzvy | Václav Klaus | TUI (TUI.DE) | Provozní zisk | Tranzit ruského plynu | Ruská centrální banka | Le Penová | BCM Begin Capital Markets | Regulace trhů s kryptoměnami | Statistika | Základní úrokové sazby v USA | Bulharské měny | Vysoká inflace | Lehman Brothers | Veřejný sektor | Protekcionismus | Technologický rozvoj | Premiér Denys Šmyhal | Kwasi Kwarteng | BofA Securities | eMarketer | Ruský plynovod | JCPOA | Vliv na vývoz a dovoz | Co má na to vliv? | Daňová pravidla | The Guardian | Automobilka Volvo | Amartya Sen | Gazeta | Evropské aerolinky | Paralýza | Americké vlády | Pozice | Další pokles | Tajné služby | Jihoevropské státy | Ceny v eurozóně | Šíření koronaviru | Uvolnění rezerv | Země G20 | Caroline Bainová | Závislost | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americké firmy | Nepokoje v Číně | Česká vláda | Kompenzace | Měkká síla | Masivní investice | Iniciativa Pásu a cesty | Ruský velvyslanec | Ocenění | Oslabování koruny | Spolupráce a přístup na trhy | Zvyšování úroků | Předsedkyně Evropské komise | Německá energetická společnost | Nákup automobilů | WHO | Martin Kupka | Dopady pandemie | Zasedání bankovní rady | Pozitivní komentáře | Hospodářský model | Pravidla EU | Ruský útok na Ukrajinu | Největší švýcarské banky | Spotřebitelské ceny | Donohoe | Snížení schodku | Indonésie | Margrethe Vestagerová | Generální ředitel ČEZ | Investing | Země eurozóny | Koncern | Irák | Rating Česka | Výnosy řeckých dluhopisů | Americké investiční banky | Pozornost trhu | Oživit ekonomiku | Průmyslníci | Světová turistická organizace (UNWTO) | Výrobce sportovního oblečení | Společnost Saudi Aramco | Ruská ekonomika | News | Euro forex | Kongo | Evropské indexy | Výraznější pokles | Premiér Giuseppe Conte | Ropovody | Prodloužení přechodného období | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Investiční rozhodnutí | Čínské ministerstvo | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Kit Juckes | Skupina Colt CZ Group | Rozvojové země | Závislosti na ruské ropě | Měkká síla a kulturní výměna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Pacifik | Předseda Evropské rady | Konflikt v Evropě | Co je to obchod | MIFID | SCO | Alžírsko | Universal Music Group | TOPIX | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Podnikatelé | Omezení spotřeby plynu | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Čínské podniky | Riziková prémie | Nové energetické technologie | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Korporace | Nevládní organizace | Globální energetická krize | Meziroční inflace | Výrobci aut | Světový hospodářský růst | Ruský ministr | Společnost Microsoft | HDP EU | Banky | Průlom | Cena benzínu | Řešení krizí | Premiér Viktor Orbán | Peking | Obchodovat s akciemi | Obranný sektor | Disney | Burza | Mzda | Nejnižší cena | Michail Mišustin | LG Chem | Radek Špicar | CVC Capital Partners | Etiopie | Výrobce elektromobilů | Süddeutsche Zeitung | Lockheed Martin (LMT.US) | Vývoj cen komodit | Doporučení | Mocenské struktury | Miliardy dolarů | Soud EU | Agentura IEA | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Vítězství Donalda Trumpa | Vlastní investice | Partneři | IPO | Astrazeneca | Fitch Solutions | VWS.DK | Podmínky obchodování | Antimonopolní úřad | Mike Pompeo | Inflační cíl | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Společnost Sony | Italský premiér Mario Draghi | Měnový pár | Organizace Severoatlantické smlouvy | OX Capital Markets Ltd | Cenu plynu | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Příjmy domácností | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Šíření nového koronaviru | Kartel při obchodování | Výhledy | Úřad britského premiéra | Mauricius | Pařížská dohoda o klimatu | Výzkumná společnost | Kolo jednání | Ceny bydlení | Opatření | Americká ministryně financí | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Didi | Společnost MSCI | New York - Nymex | Evropský fond finanční stability | Demografické změny | EHS | Energie | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Vývoj ceny ropy Brent | RNO.FR | HangSeng | Mediální podnik | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | LPG | Firmy z EU | Loď Ever Given | Pokračující protekcionismus | IMF a OSN | Tým FXstreet.cz | Evropská komise (EK) | Ekonomické prostředí | Zelená energetika | Rozvojová pomoc | Dow Jones | BusinessEurope | Daň z příjmu | Měna | Akciové burzy | Nasdaq | Fiskální pravidla | Demokracie a legitimita | Výrobce léků | Země G7 | Hong Kong | Geopolitické napětí | Logo IMF | Zastropování cen | VOW1 | Kurz bulharské měny | Silnější kurz dolaru | Vyšší inflace | Elektrická auta | Zákon o snížení inflace | Práce | Export z Německa | Société Générale | Pepco | Lichtenštejnsko | Herbert Diess | Výzvy globalizace | Baker Hughes | Nepředvídané události | Komisařka pro energetiku | Banka Citi | Mluvčí EK | Lídři zemí | Společnost Eni | Investment | Prezident Světové banky (SB) | Embargo na ruskou ropu | Krize | Prognóza ECB | Logo WTO | Rozvojová spolupráce | Čínská banka | Snížení emisí uhlíku | Zadlužení státu | PMI index | RIA Novosti | Maďarská centrální banka | Výrobní náklady | Markets in Crypto Assets | Přímý zahraniční investiční kapitál | TRIPS | Spojené státy | Rumuni | RTX.US | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoké úrokové sazby | Současné globální výzvy | Estée Lauder | Vývoj na trhu | Daně z příjmů právnických osob | Německý obchodní svaz BGA | Akcie společnosti GameStop | Kryptoměny | KKCG | Bělorusko | Ministři financí eurozóny | Podnik | Ingredience | Analytik XTB | Regional Comprehensive Economic Partnership | Exprezident Klaus | MF | Oživení ekonomik | Nové peníze | Vývoj směnných kurzů | Boeing 737 Max | Ekonomie a globální bezpečnost | Brazilský prezident | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Volný obchod | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | G7 | Hlavní akciové indexy | Pravidla a dohody | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | Ekonomika Francie | Charles Michel | Rozpad eurozóny | Analytici Morgan Stanley | Štěpení | Záchranný balík | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Tržby | ARD | Eurozóna | Tranzit ruské ropy | RCEP | Rovnováha na trhu | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Záporné úrokové sazby | Cena ruské ropy | Ministři financí zemí Evropské unie | Budoucnost mezinárodního obchodu | Londýn - ICE | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Investice amerických firem | Energetická bezpečnost | Dánsko | Belgie | Dění kolem brexitu | Podniky | Alarmující čísla | Rusko dodávky plynu | Motor Sič | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Dramatický dopad | AUD/USD | NPT | Bilance | Politici | Francouzský ministr financí | Ekonomika Evropské unie | Indické společnosti | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Slovinsko | Očkování | Evropské země | Zlato | Desetiletí v ekonomice | Mzdy | CFTA | Výhled růstu ekonomiky | Minimální sazby daně | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Nabídka ropy | Naréndra Módí | Britská společnost | Čistý dluh | Přeshraniční obchod | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Regulace a právní normy | Šéfka EK | Lukáš Kintr | Poradenství | Rozšíření nouzových rezerv | Valné shromáždění | ČR | Vojenská pomoc | OTC | Camelot | CNBC | Silicon Valley | Řízení portfolia | Olaf Scholz | Čínské firmy | Eulerův diagram | Jukos | Ekonomické sankce | Posílení ekonomiky | CAPITALS | Uranium Energy (UEC.US) | Objednávky | Vývoj ceny | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Tradeři | Vliv obchodu | Státní rozpočty | Kobalt | Napětí mezi USA a Čínou | UNCTAD | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky
Člen Rady guvernérů Fedu
Členské státy
Členské státy EU
Členské státy Evropské unie
Členské státy G20
Členské státy IEA
Členské státy Mezinárodního měnového fondu
Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF)
Členské státy OPEC

Následující klíčová slova

Členské země EU
Členské země eurozóny
Členské země Evropské unie
Členské země kartelu OPEC
Členské země SCO
Členské země WTO
Členství Polska v NATO
Členství v ERM
Členství v EU
Členství v NATO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít