Klíčová slova - Propad cen

Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů
05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní
01.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní propad od roku 2011. V červnu se pak cena bitcoinu propadla o rekordních 38 procent. Celý trh s kryptoměnami se ve druhém čtvrtletí snížil přibližně o 1,2 bilionu dolarů (28,6 bilionu Kč), uvedl zpravodajský server CNBC.

Denní makro postřehy: ‘Kryptokapitulace’ v kontextu 22/06/2022
22.06.2022 KAPITULACE: 30% propad cen kryptoměn z minulého týdne může být katarzí. Byla to „dokonalá bouře“ - zaprvé zvýšené korelace s prudkými výprodeji akcií a VIXu, zadruhé rány, které se způsobily samy, když se Celsius zastavil po kolapsu TerraUSD a Luny, a zatřetí rozšíření „smyčky zkázy“ – likvidací s pákovým efektem, výzev k úhradě marží a propouštění od Coinbase (COIN) po BlockFi. Takové výprodeje nejsou bezprecedentní a přicházejí na pozadí pokračující adopce, což vytváří příležitosti pro odvážné. Chytrá portfolia od @CryptoPortfolio po @DeFiPortfolio.

Prognóza ceny pro Ethereum: Dostane se kryptoměna ETH znovu na vrchol? Kdy?
15.06.2022 Ethereum (ETH-USD) dnes ráno kleslo o 16 % na 1 237 USD a vinu má částečně potenciální odklad změn pravidel těžby Etherea. Analytici mezitím zveřejňují rozsáhlé předpovědi cen Etherea.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.05.2022 1) Bankovní rada České národní banky na dnešním mimořádném měnovém zasedání rozhodla kvůli výraznému oslabení kurzu koruny z posledních dní zahájit intervence na forexovém trhu. Banka o tom informovala na webu. Podle ČNB je cílem nepřipustit dlouhodobější oslabení kurzu koruny v situaci vysoké inflace. Banka zároveň po dobu intervencí pozastavila program odprodeje části výnosů z devizových rezerv.

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA
12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.

Čínské akcie kvůli dopadům pandemie klesly nejvíce od února 2020
25.04.2022 Čínské akcie zaznamenaly kvůli obavám z dopadů protipandemických opatření na ekonomiku nejvýraznější pokles od února 2020. Čína vůči covidu-19 nadále zastává politiku nulové tolerance a dnešní propad umocnily zprávy, že se uzávěry rozšíří z finanční metropole Šanghaj i do Pekingu. Klesají i ceny komodit, například ropy, a silným poklesem zahájila obchodování také Evropa. Na sedmnáctiměsíční minimum klesl kurz čínského jüanu.

BREAKING: USDCAD obrátil pokles v reakci na propad cen ropy
28.03.2022 Pár USDCAD prudce vzrostl během dnešní seance. Zároveň jsme svědky poklesu cen ropy (jeden z hlavních kanadských exportních artiklů). Kanadský dolar je tak pod tlakem. Ceny ropy ztrácejí 7 % v reakci na částečný lockdown v Šanghaji, kde prudce vzrostl počet případů Omicronu. Obchodníci se tak bojí poklesu poptávky. V minulém týdnu se EU nepodařilo zavést embargo na ruskou ropu kvůli odporu několika členů bloku včetně Německa, a to ani přes nátlak americké administrativy.

Zlevní válka na Ukrajině nemovitosti v Česku? Je to možné, ale...
18.03.2022 Válka na Ukrajině vyvolá v Česku poměrně hlubokou stagflační krizi. Inflace bude vysoká, třeba letos v průměru dvouciferná, zatímco ekonomika bude stagnovat. Výsledkem bude citelný propad reálné kupní síly. Vždyť letos mzdy nominálně porostou jen o šest procent, zatímco inflace bude zřejmě i více než dvojnásobná.

Nafta v ČR i včera zdražovala, navzdory poklesu ceny na burze v Rotterdamu. Ve vztahu k běžné mzdě jsou ale pohonné hmoty stále mnohem levnější než třeba v roce 2012
14.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 včera podruhé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti sobotě o čtyři haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,08 koruny za litr, jak vyplývá z dnešních údajů společnosti CCS. Nafta ovšem i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti sobotě jen o čtyři haléře na litr, na 49,57 koruny za litr, což je historicky rekordní cena. Nafta však včera zdražila nejméně od zahájení invaze.

Benzín v ČR poprvé od invaze zlevňuje, růst cen pohonných hmot vrcholí. Běžně vydělávající řidič přitom stále za měsíční mzdu pořídí o zhruba 200 litrů pohonných hmot více než před deseti lety
13.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 dokonce včera poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti pátku o čtrnáct haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,12 koruny za litr. Nafta i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti pátku o dvanáct haléřů na litr, na 49,53 koruny za litr, což je historicky rekordní cena.

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie
10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.

Ruští oligarchové přišli kvůli ukrajinské krizi za den o 8,3 miliardy dolarů
22.02.2022 Vyhrocená situace kolem dvou separatistických regionů na východě Ukrajiny tvrdě dopadla i na ruské miliardáře, kterým pondělní propad cen akcií snížil hodnotu majetku zhruba o 8,3 miliardy dolarů (asi 178 miliard Kč). Informoval o tom server ruskojazyčné verze časopisu Forbes. Dnes přitom ruské akcie v reakci na eskalaci napětí na východě Ukrajiny opět prudce oslabovaly.

Bitcoin mírně zpevňuje, další fáze silného růstu se zatím nečeká
21.02.2022 Bitcoin po výrazném lednovém propadu, kdy cena této nejznámější kryptoměny spadla až zhruba na 35.000 dolarů, zahájil týden růstem a blíží se k hranici 40.000 USD. Zůstává tak daleko od maxima, které je blízko 69.000 USD a na němž se bitcoin ocitl v listopadu loňského roku. Názory na další vývoj se různí, například podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy Huobi se další fáze silného růstu může dostavit až za dva nebo tři roky.

Ruská ruleta podle Invesca: 5 grafů, které vysvětlují, jak ukrajinská krize ovlivňuje trhy
18.02.2022 Rusko v posledních letech podniklo několik vojenských tažení: v Zakavkazsku (2008); na Krymu (2014), a v Sýrii (2015). Anexe Krymu tak poskytuje pohled na makroekonomické důsledky současné geopolitické situace na Ukrajině.

Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA
11.02.2022 Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.

Inflace v Německu se loni zvýšila na 3,1 procenta, hnaly ji ceny energií
19.01.2022 Spotřebitelské ceny v Německu loni meziročně rostly o 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993. Dnes to v konečné zprávě vycházející z německé metodiky výpočtu oznámil Spolkový statistický úřad. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie loni činila míra inflace v Německu 3,2 procenta. Motorem inflace byly především vysoké tempo růstu cen energií a také problémy v dodavatelských řetězcích.

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.

V roce 2022 hrozí, že pohonné hmoty zdraží na 40 korun za litr. Zatím ale zlevňují a zlevní také v prvním týdnu nového roku
30.12.2021 V roce 2022 existuje značné riziko, že ceny pohonných hmot v ČR vystoupají na svoji historicky rekordní úroveň. Jak benzín, tak nafta by se poprvé v historii mohly průměrně prodávat za ceny na úrovni 40 korun za litr či i mírně vyšší.

Pohonné hmoty pokračují ve zlevňování, do Silvestra se ale stabilizují. Americká centrální banka totiž včera přesvědčila trhy, že zkrotí inflaci, aniž by podvázala ekonomický růst, a tedy i poptávku po ropě
16.12.2021 Pohonné hmoty v ČR druhý týden po sobě zlevňují, jedná se o nejdelší období zlevňování v letošním roce. Cena benzínu Natural 95 v uplynulém týdnu nepatrně zrychlila tempo svého zlevňování, když poklesla o 29 haléřů na cenu 36,46 koruny za litr. Ta je nejnižší od konce letošního října. Nafta ve stejném období také zrychlila své zlevňování, když klesla o 24 haléřů a vyjde na 35,45, což je její nejnižší cena taktéž od konce letošního října.

Bitcoin se vrací na 48 tisíc dolarů, Avalanche vzrostl o 15% po zprávách Market Watch
15.12.2021 Mezitím, co BTC se za posledních 24 hodin dokázal opět vyšplhat na 48 000 dolarů, Avalanche přidal 15% hodnoty a dostal se nad 90 dolarů. Bitcoin velmi dobře zareagoval na poslední propad cen a vyskočil o několik tisíc dolarů na více než 48 000 dolarů. Většina altcoinů je dnes také v plusu, přičemž Avalanche patří mezi nejvíce ziskové s denním nárůstem s 15%.

Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil
09.12.2021 Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu. Nafta ve stejném období zlevnila o deset haléřů a vyjde na 35,69, což je její nejnižší cena od konce letošního října.

Do zlatých ETF přiteklo víc
08.12.2021 Minulý měsíc tlačila investory na trh se zlatem inflace v USA, která dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 31 let. Podle posledních údajů Světové rady pro zlato však tento impuls neměl dlouhého trvání, protože ceny nedokázaly zůstat nad úrovní 1 800 USD.

Komodity: Ropa zdražuje, OPEC+ by mohl přehodnotit svou politiku zvyšování těžby
03.12.2021 Ropa dnes zdražuje. Skupina OPEC+ uvedla, že by mohla přehodnotit svou politiku zvyšování těžby, pokud se poptávka po ropě propadne v důsledku rostoucího počtu pandemických uzávěr.

Swingový výhled 49. týden
03.12.2021 Index strachu VIX se dostal nad hodnotu 30, což ukazuje, že na trhy se vrátila nervozita. Po korekcích, které vytvořily akciové indexy minulý týden, si investoři kladou otázku, zda budou indexy dále klesat a pokud ano, tak o kolik procent. Nejistotu podporují faktory rostoucí inflace, varianta koronaviru Omikron, lockdowny některých evropských zemí a snižování tempa odkupu dluhopisů v USA, tzv. tapering.

Komodity: Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a rostou, OPEC+ dále zvyšuje těžbu
02.12.2021 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a rostou. OPEC+ dnes potvrdil, že se bude držet své dosavadní politiky postupného zvyšování těžby a trh zvažuje, že varianta koronaviru nazvaná omikron možná nebude tak závažná, jak se obával.

Ceny ropy se po propadu výrazně zvyšují
30.11.2021 Severoevropská ropa Brent vykazovala nárůst o 3,8 procenta na 75,49 dolaru za barel. West Texas Intermediate (WTI) americká lehká ropa v tu samou dobu narostla o 4,6 procenta a prodávala se za 71,26 dolaru za barel.

Komodity: Ceny ropy se po propadu způsobeném novou variantou koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové varianty koronaviru. Někteří investoři považují páteční propad na ropných a finančních trzích za přehnaný. Tento názor podpořili i vrcholní představitelé skupiny OPEC+, jež zahrnuje země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence.

Ceny ropy se po propadu způsobeném novou mutací koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové mutace koronaviru. Ke zdražování ropy také přispívají spekulace, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by v reakci na novou mutaci viru mohli pozastavit zvyšování těžby.

Akciové trhy se dnes kvůli omikronu propadají, dubajská burza padá nejvíce od začátku pandemie. Omikron může odradit ČNB od dalšího zvyšování úroků, navzdory dnešním Rusnokovým slovům
28.11.2021 Blízkovýchodní akciové trhy se dnes citelně propadají, dubajská burza dokonce o více než pět procent, tedy nejvýrazněji od propuknutí pandemie v březnu 2020. Na Blízkém východě se s akciemi v neděli obchoduje, na rozdíl od zbytku světa. Vývoj na blízkovýchodních trzích však může předznamenat vývoj na trzích světových, až se zítra burzy po víkendu otevřou.

Evropské akcie kvůli obavám z nové mutace koronaviru prudce oslabily
26.11.2021 Evropské akcie dnes utrpěly nejprudší pokles od loňského června. Pod zvýšený tlak se dostaly kvůli obavám z hospodářských dopadů nové mutace koronaviru, která byla zjištěna v Jihoafrické republice. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 3,67 procenta a obchodování uzavřel na 464,05 bodu. Za celý týden tak přišel asi o 4,5 procenta.

Hypotéky brzy zdraží až k úrovni pěti procent. Tedy třeba i o čtyři tisíce měsíčně
15.11.2021 Průměrná sazba hypoték v ČR v říjnu stoupla na 2,54 procenta. Je to ale pouze začátek prudkého zdražování hypoték, které nastane v příštích měsících. Průměrná sazba tak během prvního pololetí příští roku vystoupá až do pásma čtyř až pěti procent. Důvodem je rapidní růst inflace, který jde v ruku v ruce s růstem tržních úrokových sazeb i s růstem základní úrokové sazby České národní banky.

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let
10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.

Inflace dále citelně roste, Česku hrozí největší zdražování od 90. let. Průměrná sazba hypoték přeskočí úroveň pěti procent, růst cen nemovitostí tím zmírní
10.11.2021 Míra inflace v ČR vykázala v říjnu meziroční úroveň 5,8 procenta. ČNB přitom ve své aktuální prognóze předpokládala inflaci 5,5 procenta. Spotřebitelské ceny rostly tedy v říjnu nejrychleji za uplynulých přesně třináct let, neboť naposledy byla inflace výraznější v říjnu 2008. Rapidnější než očekávanou inflaci mají na svědomí zejména citelně zdražující energie a také růst cen bydlení, ve kterém se promítá zdražování nemovitostí i vzestup cen stavebních materiálů. Česká národní banka bude muset kvůli vyšší než předpokládané inflaci dále citelně utáhnou měnové šrouby.

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent
09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.

Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?
22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.

Zuckerberg během výpadku Facebooku zchudnul o dvojnásobek Babišova majetku. Výpadek Facebooku „přihrál“ miliony nových uživatelů platformám Signal a Telegram
05.10.2021 Včerejší obří výpadek Facebooku, Instagramu a WhatsAppu, zřejmě největší v historii, výrazně pomohl konkurenci. Platforma Signal na svém twitterovém účtu uvedla, že se u ní v reakci na výpadek nově přihlásily miliony uživatelů. Telegram zase poskočil o 55 příček na samý vrchol žebříčku nejstahovanějších aplikací pro iPhony v USA.

Čerpací stanice nezohlednily letní propad cen ropy, pohonné hmoty zdražují
09.09.2021 Pohonné hmoty v Česku mírně zdražují, přičemž čerpací stanice si navyšují své marže a zisky na úkor motoristů. Pohonné hmoty cenově víceméně stagnují od poloviny července, přičemž ovšem na trhu s ropou mezitím nastal propad, kdy barel Brentu zlevnil v řádu několika dolarů. Tento pokles tuzemské čerpací stanici do svých cen převážně nepromítly, a to ani přesto, že koruna vůči dolaru je nyní oproti prázdninovým kursovým hodnotám silnější. Čerpadláři tak svoji neochotu jít s cenou dolů tedy nemohou příliš svádět ani na kurs koruny. Zpevňování koruny vůči dolaru by mělo nahrávat zlevnění pohonných hmot v ČR.

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích
28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.

Forex: Shrnutí obchodování 16.7.2021
16.07.2021 Akcie v USA uzavřely smíšeně. Index Dow Jones mírně vzrostl, Nasdaq ale klesl kvůli ztrátám velkých technologických firem, jako je Apple, Amazon a Facebook. Pokles týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti posílil nedávné obavy investorů z růstu inflace.

Inflace v Česku je stále vysoká. Výrazně zdražuje benzín, lihoviny i voda
13.07.2021 Červnová inflace činila v meziročním vyjádření 2,8 procenta, takže je výraznější než předpoklad ČNB z její aktuální prognózy, čítající 2,7 procenta. Inflace je nadále poměrně výrazná, poblíž horní, tříprocentní meze tolerančního pásma inflačního cílování, primárně z důvodu více než pětinového nárůstu cen pohonných hmot. V jejich případě se ovšem projevuje hlavně dramaticky ponížená loňská základna meziročního srovnání. Její ponížení způsobil loni na jaře pandemický prudký propad cen ropy na světových trzích. Kromě růstu cen pohonných hmot se letos v červnu v citelné meziroční inflaci v ČR odrazil také vzestup cen alkoholu a tabáku, jehož zdražování pohání zejména zvyšování spotřební daně. Výrazně do inflace promluvil také nárůst cen vodného a stočného. Voda zdražuje paradoxně proto, že její spotřeba byla loni kvůli pandemii ponížená, takže vodárenské společnosti musí výpadek v tržbách dorovnávat zdražením, aby měly na nutné investice. Obecně je výraznější zdražování v oblasti služeb než zboží, což souvisí se snahou podnikatelů ve službách dohnat po otevření ekonomiky pandemické manko. Potraviny obecně spíše zlevňují, meziměsíčně však v červnu citelně zdražily brambory a vejce, v obou případech o zhruba desetinu.

Ruská centrální banka kvůli inflaci zvýšila úroky na 5,5 procenta
11.06.2021 Ruská centrální banka zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,5 procenta. Banka přistoupila ke zdražení nákladů na úvěry již potřetí v letošním roce kvůli zrychlující se inflaci. V prohlášení uvedla, že bude nutné další zvýšení úroků.

Covid obrací lidi k přírodě více než Gréta: roste poptávka po kempech, zahrádkách, chalupách i po dřevu
30.04.2021 Pandemie Čechy vrací blíže k přírodě. Do kempů, zahrádek, na chaty a chalupy. Civilizovaný svět obecně v sobě znovuobjevuje náklonnost k přírodním materiálům, jako je dřevo. Utrácet za zeleň a chvilky v ní je zkrátka „in“, dokonce ani nebylo třeba apelu Grety Thunbergové, kterou média v době pandemie odsunula do pozadí, za vir.

Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na pět procent
23.04.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na pět procent. Letos je to už druhé zvýšení, je ale výraznější, než se čekalo. Centrální banka tak chce potlačit vysokou inflaci zapříčiněnou slabým rublem a geopolitickými riziky. Bank Rossiji, jak zní oficiální název ruské centrální banky, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Dodala, že další zvýšení úroků může následovat.

Rozbřesk: Česká výrobní inflace zrychluje
21.04.2021 Podle včera zveřejněných údajů statistického úřadu se ceny v tuzemském průmyslu za poslední měsíc zvýšily o 1,4 % a meziročně jsou výše dokonce už o 3,3 %. Hlavním důvodem jsou nepochybně vyšší ceny ropy a ropných derivátů promítající se nejenom do vývoje cen v rafinérském, ale i v chemickém průmyslu. Není to jediný důvod, protože ceny jsou v meziročním srovnání výše ve všech oborech s výjimkou výroby potravin a těžebního průmyslu. Kromě již zmíněných rafinérií, jejichž čísla se nezveřejňují, a základní chemie se rychle zvyšují zejména ceny kovů (konkrétně u surového železa o více než 17 %) a výstupní ceny v elektrotechnickém průmyslu. A zapomenout nelze ani rychle rostoucí cenu vody.

Ranní okénko - Dostupná data signalizují zhoršení průmyslu v eurozóně
14.04.2021 Včerejším zveřejněním březnové inflace byl vyčerpán tuzemský kalendář pro tento týden. Čeká nás ale ještě zajímává sada měsíčních dat z eurozóny a USA, která zpřesní pohled na výkon těchto ekonomik během prvního čtvrtletí.

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU
01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.

Graf dne: RUS50 (26.03.2021)
26.03.2021 Ruský RTS index (RUS50) už klesl o více než 10 % z posledních postpandemických maxim na 1558 bodech. Hlavním důvodem byl poslední propad cen ropy. Tato oblast je definována spodní limitou tržní geometrie, předchozími cenovými reakcemi a rostoucí trendovou čárou. RUS50 se dnes od této úrovně odráží, a to díky obratu ceny na ropě, která přidává 2 %. Index začal dnešní seanci nad krátkodobou swingovou úrovní na 1 425 bodech a může nyní směřovat do oblasti okolo 1 500 bodů, kde se nachází maxima z půlky ledna a poloviny února. Suezský kanál zůstává stále blokován a fundamenty hovoří pro vyšší ceny ropy. Z tahového setupu by měl ruský index profitovat.

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak
25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 4,50 procenta
19.03.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Zvýšení z rekordního minima zdůvodnila inflačními a geopolitickými riziky a zároveň naznačila, že další zvýšení může následovat. Analytici podle agentury Reuters čekali, že banka zatím nechá náklady na úvěry beze změny a cyklus zvyšování sazeb zahájí až na příštím zasedání.

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima
16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.

Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu
15.03.2021 Ceny průmyslových výrobců po lednovém meziměsíčním růstu o 1,3 % přidaly v únoru v souladu s odhadem již o něco nižším tempem. I přesto se ale dostavilo mírné překvapení směrem nahoru. Shodně s trhem jsme počítali s meziměsíčním zdražením o 0,5 %, dle údajů ČSÚ však činilo 0,7 %. Díky nižší srovnávací základně se ceny meziročně dostaly ze stagnace až na 1,4 %. Ke zdražení došlo i u zemědělských výrobců (o 1,7 % meziměsíčně) a stavebních prací (o 0,1 % meziměsíčně).

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!
03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.

Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta
01.03.2021 Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Je to v souladu s odhadem analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters.

Akcie v Asii po výprodeji v USA prudce oslabily, klesá i bitcoin
26.02.2021 Akcie na burzách v Asii dnes prudce oslabily, a navázaly tak na čtvrteční výprodej ve Spojených státech. K němu přispěl růst výnosů klíčových dluhopisů americké vlády, který byl výsledkem očekávání části investorů, že je na vzestupu inflace a s ní i růst úrokových sazeb. Nepomohla ani slova šéfa americké centrální banky (Fed), který tento týden v Kongresu řekl, že inflace je pod kontrolou a že současné inflační tlaky jsou jen přechodnou záležitostí. Spolu s akciemi dolů zamířil i bitcoin.

Inflace na Slovensku - komentář Martina Pohla, Generali Investments
15.02.2021 Lednová data potvrdila pokračující ústup inflačních tlaků na Slovensku. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen pokleslo na 0.7 %, což je nejméně za poslední čtyři roky. Hlavní zásluhu na tom měly ceny energií pro domácnosti. Plyn zlevnil o 9,6 % a elektřina o 4,3 %. Obě položky patří mezi regulované ceny a se zpožděním reflektovaly propad cen ropy v uplynulém roce. Další výrazný příspěvek přišel od potravin, jejichž ceny meziročně poklesly o 0,5 %.

Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA
10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem
21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA
20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.

Ceny průmyslových výrobců na konci roku stagnovaly
19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců po listopadovém překvapivém poklesu o 0,5 % meziměsíčně v prosinci vzrostly o 0,2 %. Meziročně tak vykázaly stagnaci. Rok tak zakončily v souladu s tržním očekáváním.

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?
13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?

Prosincová inflace byla nižší, než odhadovala ČNB
13.01.2021 Prosincová meziroční inflace byla o 0,7 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl především větší pokles cen potravin. K rozdílu přispěla i jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy. Ta proti listopadu nepatrně poklesla, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v prosinci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,3 procenta.

Rusko příští rok zredukuje státní pomoc ekonomice
29.12.2020 Rusko v příštím roce zredukuje státní podporu ekonomice a bude sledovat růst nákladů na obsluhu státního dluhu, který se kvůli pandemii covidu-19 výrazně zvýšil, a propad cen ropy. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov.

Listopadová inflace byla nižší, než odhadovala ČNB
10.12.2020 Listopadová meziroční inflace byla o 0,2 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl růst cen potravin, který proti odhadům více zpomalil. K rozdílu přispěla i jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy. Ta totiž zůstala na stejné hodnotě jako v říjnu, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v listopadu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,7 procenta.

Ceny v Japonsku klesly nejvíce za deset let, hrozí deflace
20.11.2020 Spotřebitelské ceny v Japonsku v říjnu bez započtení potravin a energií klesly meziročně o 0,7 procenta, nejvíce za déle než deset let. Oznámila to dnes japonská vláda. Analytici očekávají, že pokles cen bude kvůli slabé spotřebě pokračovat i v příštích měsících. Zemi, která se jako další státy nadále potýká s dopady šíření koronaviru, tak hrozí deflace.

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie
27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané
22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.

Vepřové v Česku prudce zlevňuje – a dále zlevní. Důvodem je šíření prasečího moru v sousedním Německu
16.10.2020 Tlaky zmírňující inflaci v české výrobní sféře opětovně sílí. V zemědělské výrobě je po celý letošní rok patrná meziroční deflace. V nadcházejících měsících se přitom pokles agrárních cen ještě prohloubí, a to díky letošní poměrně příznivé úrodě většiny zemědělských plodin, včetně obilovin či brambor.

Zdražuje benzín i nafta, prvně po devíti týdnech. Karanténní uzavírky nyní hrozí hlavně jen v Evropě, což z globálního hlediska není dostatečný důvod pro zlevnění ropy
15.10.2020 Řidiči v ČR si po delší době sáhnou hlouběji do kapsy. Poprvé po devíti týdnech totiž zdražuje jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o jedenáct haléřů na litr a činí 27,95 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta ještě o týden dříve sice nepatrně zlevňovala, ale v uplynulých sedmi dnech zdražila. Stojí nyní 27,09 haléře za litr, tedy o pět haléřů více než před týdnem.

Zářijová inflace byla o 0,4 bodu nižší, než odhadovala ČNB
12.10.2020 Zářijová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl proti očekáváním znatelně pomalejší růst cen potravin. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v září podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,2 procenta.

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky
09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.

OPEC očekává zvýšení svého podílu na globálním ropném trhu
08.10.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čeká, že se jí podaří díky pandemii zvýšit podíl na globálním prodeji ropy, protože letošní propad cen zničil některé konkurenty ve Spojených státech i jinde ve světě. Ve své dnešní zprávě OPEC zvýšil odhad svého prodeje ropy na příští čtyři roky a změnil svoji loňskou prognózu, která počítala s tím, že do poloviny desetiletí bude ztrácet podíl na trhu, upozornila agentura Bloomberg.

Nejhodnotnější energetickou firmou USA se stala NextEra, místo ropy sází na vítr a solární panely
08.10.2020 Propad cen ropy a odklon od fosilních paliv změnil i pořadí nejhodnotnějších energetických firem v USA. Dosavadního lídra, ropnou skupinu ExxonMobil, přinejmenším dočasně přeskočila elektrárenská společnost NextEra Energy. Ta stále více sází na výrobu energie z větrných a solárních elektráren. "Zaznamenáváme ohromnou poptávku po obnovitelných zdrojích," řekl minulý týden generální ředitel NextEra Energy Jim Robo.

Ceny nemovitostí v ČR stále rostou, ale nejpomaleji za poslední více než dva roky, říkají nová čísla Eurostatu. Stále poměrně citelné zdražování způsobuje hlavně špatná legislativa
07.10.2020 Růst kupních cen nemovitostí v ČR zpomalil v letošním druhém čtvrtletí na svoji nejnižší úroveň od prvního čtvrtletí roku 2018, vyplývá z nejnovějších čísel Eurostatu. Meziročně totiž nemovitosti v tuzemsku zdražily o 7,7 procenta. To je na poměry EU sice stále nadprůměrné tempo růstu cen, jelikož průměr ve druhém čtvrtletí činil 5,2 procenta. Avšak jde zároveň o nejpomalejší růst cen realit v ČR za poslední více než dva roky, neboť v uplynulých osmi čtvrtletích rostly ceny nemovitostí v ČR vždy v rozsahu od osmi do deseti procent.

Je teď dobrá doba investovat do nemovitostí? Jejich cena poroste, zakolísání však vyloučit nelze
04.10.2020 Nemovitosti jsou stále i nyní, v době koronavirové krize, dobrou investicí. Zvláště ty v příhodných lokalitách typu širšího centra velkých měst. Dobrou investici momentálně mohou představovat i chaty či chalupy v atraktivních venkovských oblastech. Propad cen nemovitostí sice nelze vyloučit, ale po odeznění koronavirové krize dojde ke zotavení a během několika let budou ceny realit výše než před úderem viru. Kdo tedy do nemovitostí investuje s investičním horizontem pěti a více let, ten zpravidla slušně vydělá.

Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil
02.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta. Hlavním důvodem byl propad cen energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.

Příležitosti na měnách emerging markets
29.09.2020 Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.

Cena kávy arabica zažila nejvyšší týdenní propad za 22 let
21.09.2020 Cena termínovaného kontraktu na kávu arabica v New Yorku se minulý týden propadla o 14 procent. Zaznamenala tak nejvyšší týdenní pokles od roku 1998. Na trhu je nyní nadbytek kávových zrn, upozornila agentura Bloomberg.

Tři grafy, které razantně mění příběh krize
21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.

Srpnová inflace byla o 0,1 bodu vyšší, než odhadovala ČNB
10.09.2020 Srpnová meziroční inflace byla o 0,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,3 procenta.

Je ropa stále levná?
03.09.2020 Po turbulentních jarních měsících se ropa během léta stabilizovala. Drží si mírný rostoucí trend při výrazně nižší volatilitě. Včerejší zprávy o otrávení ruského opozičního předáka novičokem i o vývoji zásob ropy ve Spojených státech sice přinesly 4procentní propad cen, i přesto věříme, že jde pouze o korekci v trendu, která by naopak mohla být dobrou příležitostí pro vstup do dlouhé pozice. Co by mělo pomáhat ropě výše?

Ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly
01.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly v srpnu o 0,2 procenta, o měsíc dříve o 0,4 procenta vzrostly. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se v době koronavirových omezení a dopadů na hospodářství dostala do záporných hodnot poprvé od roku 2016. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.

Červencová inflace 3,4 procenta byla v souladu s prognózou ČNB
13.08.2020 Červencová meziroční inflace byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v červenci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,4 procenta.

Meziroční inflace v červenci podle odhadů klesla ke třem pct.
10.08.2020 Meziroční inflace v červenci podle odhadů analytiků v průměru klesla na 3,1 procenta z červnových 3,3 procenta. Meziročně nadále rostou ceny potravin, alkoholu a tabáku. Někteří analytici nevylučují, že meziroční inflace v červenci stoupla. Data k červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 13. srpna.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.08.2020 1) Asijské akcie dnes uzavřely smíšeně. Na asijských trzích přetrvává nejistota z dalších opatření proti šíření koronaviru a napětí mezi USA a Čínou. To ještě zvýšil americký prezident Donald Trump zákazem obchodování s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat.

Vývoz z Číny navzdory koronaviru a americkým clům vzrostl
07.08.2020 Vývoz z Číny se v červenci navzdory koronaviru a americkým clům zvýšil meziročně o 7,2 procenta, nejrychleji za sedm měsíců. Dovoz naopak klesl o 1,4 procenta, avšak hlavním důvodem byl podle analytiků propad cen komodit, když naopak objem dovozu některých surovin byl rekordní. Vyplývá z údajů čínského celního úřadu.

Ropný gigant BP má rekordní ztrátu, dividendu snížil na polovinu
04.08.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za druhé čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy dolarů (149,4 miliardy Kč) po zisku 2,8 miliardy USD před rokem. Firma také nastínila plány do budoucna, v nichž počítá s tím, že do roku 2030 výrazně sníží produkci ropy i plynu. Poprvé za deset let se také rozhodla snížit dividendu. Tak jako další ropné firmy BP tvrdě pociťuje dopady koronavirové krize, která snížila poptávku po pohonných hmotách.

Ranní nadhoz - lídři EU stále jednají o záchranném balíčku
20.07.2020 Během víkendu probíhala intenzivní jednání prezidentů a premiérů členských zemí EU, kde se snažili najít kompromisní řešení ohledně rozdělení 750 mld. EUR ze záchranného evropského fondu. Zároveň byl předmětem jednání i rozpočtový rámec EU na příštích sedm let. Klíčový spor se vede o poměr grantů a úvěrů v záchranném fondu, když šetrné země (Dánsko, Švédsko, Rakousko, Nizozemí) chtějí co nejmenší podíl přímých dotací na rozdíl od Itálie a Španělska. Shodu se nakonec najít nepodařilo, jednání by měla pokračovat dnes odpoledne.

Nemovitosti dále citelně zdražují, koronavirus Čechy od realit neodrazuje. Z regionálního pohledu si svoji daň vybral pouze v Praze, a to ještě jen v případě nájmů
19.07.2020 Koronavirová krize se na trhu s nemovitostmi a nájemním bydlením v ČR příliš neprojevila ani v období její vrcholné fáze, tedy v měsících dubnu a květnu letošního roku. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz. Celorepublikově totiž ve druhém čtvrtletí, tedy od dubna do června, průměrná prodejní cena starších bytů v ČR nadále znatelně rostla. A to jak meziročně, tedy v porovnání s loňským obdobím dubna až června, tak mezičtvrtletně, tedy v porovnání s obdobím letošního ledna až března, kdy koronavirová krize začínala.

Okénko trhu - lídři EU rozdělují záchranný fond
17.07.2020 Ceny průmyslových výrobců v červnu zmírnily svůj meziroční pokles o šest desetin procentního bodu na -0,3 %. Trh očekával pokles o 0,1 %. Ve srovnání s květnem se ceny ve výrobní sféře snížily o desetinu procenta. Uvedený cenový pohyb byl dán dražšíropou na světových trzích, což podstatně zmírnilo předchozí hluboký propad cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Nadále však výrazně klesaly ceny chemických látek, v těžbě a dobývání a v oblasti zpracování kovů. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračovaly v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8 %. Nadále se zvyšovaly i ceny v potravinářství, v červnu o 1,7 %. Ceny v průmyslu však budou i nadále pod vlivem nedostatečné poptávky utlumené. Výrobci snižují svémarže a zlevňují zboží, aby se prosadily na trhu. Výrobní ceny v zahraničí klesají ještě výrazněji, což bude přes nižší ceny vstupů ovlivňovat i cenotvorbu v tuzemsku. V souhrnu tak odhadujeme, že ceny ve výrobní sféře budou v letošním roce v průměru zhruba stagnovat.

Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci
17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.

Deflace cen výrobců postupně odeznívá
17.07.2020 Ceny průmyslových výrobců v červnu o šest desetin procentního bodu zmírnily svůj meziroční pokles na -0,3 %. Tato hodnota byla o dvě desetiny procentního bodu nižší, než činila tržní očekávání. Ve srovnání s květnem se ceny ve výrobní sféře snížily o desetinu procenta. Uvedený cenový pohyb byl dán dražší ropou na světových trzích, což podstatně zmírnilo předchozí hluboký propad cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Nadále však výrazně klesaly ceny chemických látek (-15,6 %), v těžbě a dobývání (-3,6 %) a v oblasti zpracování kovů (-1,2 %). Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračovaly v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,0 %. Nadále se zvyšovaly i ceny v potravinářství, v červnu o 1,7 %.

Červnová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB
10.07.2020 Červnová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezonní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Meziroční inflace v červnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,3 procenta.

Nemovitosti zlevnit mohou, i výrazně. Zvláště, udeří-li druhá vlna pandemie
20.06.2020 Tuzemský hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně májových hypoték za uplynulých deset let. Slabá poptávka po hypotékách značí, že může oslabit i poptávka po nemovitostech. Ty by pak mohly zlevnit.

Ceny nemovitostí mohou spadnout až o 25 procent, signalizuje Česká národní banka. To už by nemělo daleko ke splasknutí bubliny
18.06.2020 Česká národní banka dnes dále uvolnila podmínky pro poskytování hypoték, resp. uvolnila svá doporučení jednotlivým komerčním bankám. Potvrdila, že banky mohou klientům půjčovat až 90 procent hodnoty kupované nemovitosti, zatímco před úderem koronaviru to bylo jen 80 procent. Zároveň zcela zrušila podmínku určité maximální výše měsíční splátky k čistému příjmu.

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?
14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.

Norská ekonomika loni rostla pomaleji
16.02.2016 Norská ekonomika loni rostla nejpomaleji od počátku finanční krize v roce 2009. Norský statistický úřad dnes oznámil, že za celý rok ekonomika bez zahrnutí ropného průmyslu vzrostla o jedno procento.

Forex: Ceny v Česku v srpnu podruhé v řadě klesly
10.09.2015 Kurz české koruny včera nevybočil z mantinelů nastíněných v předchozích dnech, když se obchodoval v rámci třech haléřů okolo úrovně 27,05 CZK/EUR.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Divergence | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Grafy | High | Hlava a ramena | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MT4 | Margin | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Market Watch | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Uvolnění měnové politiky | Gold | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Ruleta | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | České koruny | Daňové přiznání | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | EURNZD | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz čínského jüanu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz stříbra | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pasivní příjem | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Société Générale | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | EBITDA | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Cukr | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | DPA | Intesa Sanpaolo | Price Futures Group | Julius Bär | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Institut Ifo | Nomura Securities | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Ole Hansen | BCS | BNY Mellon | PVM | Barrick Gold | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Uložení peněz | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Propad cen komodit | Příprava | Přehled | Klid | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Sázet | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | Economist | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie v Asii | JPMorgan Chase | Broker Trust | Velké banky | Vladimir Putin | Finanční metropole | Americký akciový index | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Walmart | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Index burzy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Sinopec | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Světový obchod | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Japonská vláda | Americká vláda | TRY | Příjmy | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Maďarský forint (HUF) | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Odhad cen | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ex | Akcie firem | Generali Investments | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Sladká ropa | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Coinbase | Cena platiny | Václav Pech | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Jerome Powell | LYNX Trading | ETH | Invesco | Nemovitostní fondy | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | EUR/RUB | Vzácné kovy | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Hodnota majetku | Bitcoiny | Zlatý kov | Růstové akcie | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Long signál | Nejnovější statistika | Prognóza ČNB | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | Úrokový výnos | Julius Baer | Trh s ropou | IfW | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úroků | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Index hongkongské burzy | Cíl ČNB | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | PDVSA | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Stablecoin | Pohyb kurzu | Wealth Management | Akcie a ETF | Ropné akcie | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Obavy z recese | Kurz české koruny | Burzovní průvodce | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Denní graf | Vývoz do USA | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Oslabení české koruny | ESG | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Odhady ČNB | Státní ropná společnost | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | TikTok | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Ropný kartel OPEC | Hlavní index burzy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Bilance | Vývoz ze země | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | Dlužníci | Ekonomka | Zveřejněná data | Dvojité dno | Financovat | Christine Lagardová | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Cvičení | Breaking | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | United Technologies | Centrální banky USA | Airbus | Události roku | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Kupní síla | Zpracování kovů | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Disney | Káva Arabica | Americké vlády | Nike | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Koruna posílila | Index šanghajské burzy | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Guyana | Silný support | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Commodity index | Netflix | Celsius Network | Washington | Daimler | Výprodeje akcií | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Prosincová meziroční inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Inflace v Rusku | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájmy | Britské společnosti | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Vyplácení dividend | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | WhatsApp | Instagram | Hodnota transakcí | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Vir | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | České měny | Důchody | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Aktuální rezistence | Techničtí obchodníci | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Slevy na dani | Čínská vláda | Přerušení vývozu | FCF | BP | Optimismus na trzích | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | SEC | America first | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | NFP data | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Půlení bitcoinu | Galapagos | Americká inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Akcie na evropských trzích | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Americký Fed | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Mzda | Vzestup inflace | Mediánová mzda | Výkyvy | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Dolar k rublu | WP | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Asijské akcie dnes | Index strachu VIX | Profitovat | Shenzhen Composite | Další vývoj | Íránská ropa | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Letectví | Masivní propad | Kabinet | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Poměr cen | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Pokles vývozu | Anton Siluanov | Gazprombank | Extrémně levné | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Období finanční krize | Texas | Bilion dolarů | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Salmán | MF | Komentátor | OSVČ | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | Riziko inflace | Ekonomiky | Nigérie | Čtvrtletní pokles | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská centrální banka | Války | Organizace | Poskytování hypoték | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Eni | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Lukáš Vokel | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Delaware | Více peněz | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | USD za barel | Američtí těžaři | Global Wealth Management | Dílčí index | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Tweety | Surové ropy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | SMA 100 | Shell | Společnost Shell | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | UBS Global | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Aktivita v americkém sektoru služeb | Německé průmyslové objednávky | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Velikost pozic | Skladování ropy | Hugo | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Huobi | Evropský datový kalendář | Dluhy | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Vakcína | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Moderna | Manažeři | Zájem o hypotéky | Koronavirová pandemie | Kupci | Vrcholní představitelé | Komunistická strana | Spoluzakladatel | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Výrobní PMI | PEPP | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Pokračování růstu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Ropná krize | Francouzský index CAC 40 | Globální poptávka | Energetický gigant | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | ZIL | Cardano | Vyšší daně | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Index německých akcií | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Větší pozice | Ceny kávy | Slabý americký dolar | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | Počty žadatelů o podporu | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Bezrealitky.cz | Spotřební daně | Německé ceny výrobců | Noble Energy | Akcie těžařů | Životní úroveň | Plynárenské společnosti | Největší firmy | Důvěra | Známky oživení | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Hodnota majetku šéfa | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Pravděpodobné výsledky | Inflace v červenci | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Pandemická situace | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Venezuela | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Inspirace | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Výdaje na podporu ekonomiky | Cena termínovaného kontraktu | Cena kávy robusta | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Caroline Bainová | Nadbytek kávových zrn | Sklady v Brazílii | Pražírny | Vývoj ceny kávy | Propad cen akcií | Příběh krize | Ropa dnes | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Příležitosti na měnách | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Snížit emise | Biden | Odklon od fosilních paliv | Fiskální pomoc | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Druhá vlna koronaviru | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Ranní okénko | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Koronavirová nejistota | Pokles průmyslové výroby | FiveThirtyEight | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | Akcie Johnson & Johnson | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | XOM | CVX | Bankovní úvěry | Výsledky voleb | Klesající dolar | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Pád cen | NFIB | Producent ropy | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Ceny PHM | Dluhopis Republiky | Výběr akcií | Siemens | Vakcinace | Swingový výhled | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Příklad nákupu | Voda | Státní pomoc ekonomice | Augsburger Allgemeine | Pokles zásob | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Polkadot | Babel Finance | Paušální daně | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Měsíční data | Německé ceny | MFČR | Situace na trhu | Přerozdělení bohatství | Cenové výkyvy | ROI | Dnešní seance | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Obchodování s emisemi | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Inflace na Slovensku | WTI Crude Oil | Světová poptávka | Posílení české měny | Míra inflace v Německu | Roční míra inflace v Německu | Terra | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Dlouhodobý investor | RUS50 | Vysoké dividendy | Zvýšení základního úroku | Ropné futures | Suezský průplav | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | Reuters analytik | Data o inflaci | Dostupná data | COIN | Ceny ropy Brent | Vysoká cena | Rostoucí ceny | DOGE | Saxo Group | Shiba Inu | Růst cen v USA | Cenové úrovně | Royal Dutch Shell A | Phil Flynn | Těžaři | API | Oslabení | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Nejbohatší člověk | Peter Višňovský | LEXXUS | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Ruský HDP | Akcie technologických firem | Prodej | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | Nové prognózy | Graf akcie | CO2 | Varianty koronaviru | Zvyšování těžby | Jednání kartelu OPEC | Egypt | Míra inflace v USA | Základní úrokové sazby ČNB | Roger | Odvětví | MiCA | Rekord | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | Delta mutace | Bilion | Devon Energy | Phillips 66 | TWS | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Stav trhu s ropou | WIG | Ocelárny | Rozbor | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Solana | Los Angeles | Etherea | Americká firma | Dolar vůči jüanu | Arrows | Týdeník Euro | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Cenový šok | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Češi | Rekordní ceny | Kryptoměnové společnosti | Schlumberger | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Ruský prezident | Francouzský index | Fialova vláda | Podmínky na trhu | Společnost | Coinbase (COIN) | Lockdowny | TIM | RTS | Zahraniční politika | AVAX | Avalanche | Nové mutace | Nová mutace | B.1.1.529 | Nová verze koronaviru | Omikron | Dubajská burza | Blízkovýchodní akciové trhy | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | Nová varianta omikron | Varianta omikron | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | 3М | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Varianty covidu | Rozšíření | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Kryptoinvestor | Základní sazba | TerraUSD | Zvýšení slevy na poplatníka | Těžební společnost | Miliardy USD | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Akciový index Nasdaq | Shell Plc | Royal Dutch | Chytrá portfolia | Základní úrok | Rusko dnes | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Fáze silného růstu | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Sankce | Kryptoúvěrové společnosti | Ruští oligarchové | Oligarchové | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Kyjev | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Zahájení invaze | Invaze | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ben Laidler | Předpovědi cen | Rublové účty | Výprodej na trhu kryptoměn | Propad kryptoměn | Prognóza ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet