Klíčová slova - Zaměstnanci

Konsenzus predpovedí: Čo vidia odborníci v roku 2021
19.01.2021 Vytváranie predpovedí je v najlepších časoch zložitá záležitosť, ale hlavne po takom prevrate. Aj tak to nezabránilo ľuďom v tom, aby vyskúšali čítanie krištáľovej gule. Neistota vytvára väčšie pokušenie, aby sme sa pokúsili predpovedať rok dopredu.

Utrácejte co můžete, vyzvala vlády šéfka MMF
15.01.2021 Politici po celém světě by měli zvýšit výdaje, aby pomohli oživit jejich zadrhávající se ekonomiky. Uvedla to dnes ve svém projevu na Gajdarově ekonomickém fóru v Rusku šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová.

SEC údajne vyšetruje spoločnosť Exxon pre oceňovanie aktív
15.01.2021 Akcie spoločnosti ExxonMobil (XOM.US) poklesli takmer o 5% po tom, čo denník The Wall Street Journal uviedol, že SEC začal vyšetrovanie ropného giganta po sťažnosti zamestnancov na informovanie o ocenení majetku. Sťažnosť ukazuje, že zamestnanci boli nútení „agresívne predpokladať“, ako rýchlo môže spoločnosť vrtať studne na svojich poliach v permskej kotline v Texase, aby tak odôvodnila vysoké ocenenie, ktoré chcela spoločnosť priradiť k majetku. Najmenej jeden z pracovníkov zapojených do sťažnosti bol minulý rok prepustený, uviedol pre WSJ informovaný zdroj. Sťažnosť viedla k vyšetrovaniu SEC, informovali zdroje. Hovorca spoločnosti Exxon - Casey Norton odmietol komentovať, či ide o vyšetrovanie.

Zpomalující inflace se očekávala, její tempo však překvapilo
13.01.2021 Spotřebitelské ceny v prosinci vykázaly meziroční růst o 2,3 % oproti předchozím 2,7 % a skončily tak pod naším (2,5 %) i tržním (2,6 %) očekáváním. V meziměsíčním vyjádření se dostavil celkový pokles spotřebitelských cen o 0,2 %.

Zákaz Trumpova účtu se nevyplácí. Akcie Twitteru klesají o 8 procent
11.01.2021 „Podobně jako Twitter se zachoval i Facebook, který dočasně zablokoval účty Donalda Trumpa. Akcie Facebooku však reagují výrazně klidněji a klesají jen o 2 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

České dráhy se chystají plošně škrtat na mzdách, využívají zrušení superhrubé mzdy. Kdo bude další?
10.01.2021 Rok 2021 se ponese ve znamení plošného snížení mezd a platů v řadě firem a podniků, a to i těch ve vlastnictví státu. Signálů je více. Jeden z nich vysílá nový generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik v podnikovém časopise Železničář.

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021
04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.

Průzkum: Německá ekonomika hledí do roku 2021 s optimismem
28.12.2020 Německá ekonomika hledí po masivním poklesu způsobeném koronavirem do roku 2021 s optimismem. Podle průzkumu německého hospodářského institutu IW, ze kterého cituje agentura DPA, odhaduje 26 ze 43 odvětví nárůst výroby. Pro mnoho firem a celá odvětví ale příští rok ještě nebude znamenat návrat na úroveň před krizí, zdůrazňuje IW.

Řada evropských zemí zahájí očkování proti covidu-19
27.12.2020 V řadě zemí EU dnes začne očkování proti covidu-19 vakcínou od společností Pfizer a BioNTech, které je podle řady expertů jedinou možností, jak vrátit život v Evropě do normálních kolejí. První dávky dostanou lidé například ve Francii, Španělsku, Německu, Portugalsku, Slovensku, Řecku či Polsku.

Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn
27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech
22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!
17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?

Zaměstnanci promrhají třetinu času, výkon zvýší umělá inteligence
09.12.2020 Zaměstnanci denně promarní neproduktivní prací 162 minut: zbytečnými úkony (37 %), prostoji (33 %) a nepotřebnou administrativou (30 %). Firmy proto zvyšují produktivitu práce pomocí umělé inteligence, která umí být drtivě spravedlivá a nestranná.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021
08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.

Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy
04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.

S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy
04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosahovala výše 35 402 Kč. Po zohlednění aktuálně zhruba tříprocentní inflace mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 %, po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.

Upravené letadlo Boeing 737 MAX dokončilo první let s cestujícími
03.12.2020 Zástupci médií si dnes mohli jako první cestující vyzkoušet let upraveným letadlem Boeing 737 MAX. Let zorganizovaly aerolinky American Airlines, aby ukázaly, že letadlo je bezpečné. Byl to první let letadla s cestujícími od jeho odstavení z provozu před 20 měsíci, uvedla agentura Reuters.

Británie jako první na světě schválila použití covidové vakcíny
02.12.2020 Británie dnes jako první na světě schválila použití vakcíny proti covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Dostupná má být od příštího týdne. S odvoláním na britskou vládu o tom informovala agentura Reuters.

Přichází inflace nebo pád cen?
23.11.2020 Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?

Daňový balíček znamená, že schodek příští rok bude až 410 miliard korun. Balíček, k němuž cestu otevírá „tištění miliard“ v podání Evropské centrální banky, se uhradí z peněz z fondu obnovy EU
20.11.2020 Sněmovní přijetí daňového balíčku je pro českou ekonomiku příznivou zprávou. Nejen proto, že v hospodářsky náročném čase dojde k proticyklickému, tedy ekonomicky žádoucímu snížení daňové zátěže obyvatelstva, ale i proto, že z důvodu navýšení daňové slevy na poplatníka se příznivý efekt balíčku výrazněji dotkne také skupin zaměstnanců s nižšími příjmy. Do značné míry tak odpadá zásadní argument proti změně základu zdanění práce ze superhrubé na hrubou mzdu. Tímto argumentem bylo právě to, že tuto změnu – neboli „zrušení superhrubé mzdy“ – tolik nepocítí zaměstnanci s nízkými příjmy, kteří logicky platí nižší daň než zaměstnanci s vyššími příjmy.

Biden bude bojovat s ekonomickou krizí, shodují se analytici
08.11.2020 Joe Biden přichází do Bílého domu, aby vedl Spojené státy, uprostřed ekonomické krize. V podobné situaci se již ocitl za vlády Baracka Obamy, který si ho vybral za viceprezidenta. Na rozdíl od roku 2008, kdy globální ekonomiku zasáhla hypoteční krize a kolaps investiční banky Lehman Brother a to nejhorší měla teprve před sebou, se nyní analytici a ekonomové shodují, že nyní má již americká ekonomika možná ten nejhorší propad za sebou a bude důležité podpořit dále její oživení, uvedla agentura Reuters.

Stavební výroba překvapila mírně lepším výsledkem
06.11.2020 Stavební výroba v září příjemně překvapila. Meziročně sice poklesla o 8,2 %, i tak to ale byl nejlepší výsledek od dubna letošního roku. Ve srovnání s minulým měsícem se už dostala do plusu, když po očištění o sezónní faktory stoupla o 0,6 %. Produkce v pozemním stavitelství ve srovnání se stejným obdobím loňského roku poklesla o 6,7 %, produkce inženýrského stavitelství byla meziročně nižší o 6,7 %. Nutno však podotknout, že data ovlivnila i vysoká srovnávací základna z loňského roku.

Šéfové britských firem se obávají dopadů nového lockdownu
01.11.2020 Šéfové britských firem se obávají, že druhá plošná uzávěra v Anglii bude mít na podnikání výrazně horší dopady než na jaře. Potenciální škody budou podle nich obrovské, řada firem už si nemůže dovolit přerušit činnost. Poukazují rovněž na rychlý růst zadlužení a také na to, že jak lidé přicházejí o práci a nevidí perspektivu, zhoršuje se i jejich duševní zdraví. Vláda o plošné uzávěře pro Anglii rozhodla v sobotu, platit má měsíc. Není ale vyloučeno, že platnost nařízení se podle situace prodlouží.

HDP ve 3. čtvrtletí zmírnil meziroční pokles na 5,8 procenta
30.10.2020 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí zmírnila propad. Hrubý domácí produkt klesl meziročně o 5,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se přitom kvůli koronaviru snížil o 10,9 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,2 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Německo na pomoc podnikům v listopadu vydá až deset miliard eur
29.10.2020 Německo je připraveno na pomoc podnikům zasaženým nadcházející listopadovou karanténní uzávěrou poskytnout až deset miliard eur (274 miliard Kč). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz. Jeho kolega Peter Altmaier, který vede ministerstvo hospodářství, řekl, že Německo je díky dosavadnímu dobrému hospodaření na krizi připraveno lépe než jiné evropské státy.

Živnostníci i firmy si budou moci letošní „home office“ odečíst z daní – ale jak? Předmětem dohadů může být i to, kterou část toaletního papíru doma používají v „pracovní době“…
25.10.2020 Příští rok čeká finanční úřady po celé České republice těžká zkouška. Něco, s čím se doposud nikdy nesetkaly. Budou muset posoudit, do jaké míry si daný živnostník či firma mohou ulevit od daně z toho titulu, že po podstatnou část letoška mnozí uplatňují – musí uplatňovat – práci z domova, tedy takzvaný „home office“.

Britské firmy podle kontrolorů neprávem získaly až 3,9 mld. liber
23.10.2020 Britské podniky mohly z veřejných financí neprávem získat až 3,9 miliardy liber (117 miliard Kč) na podporu zaměstnanosti v době krize. Podle Národního kontrolního úřadu (NAO) přijímali někteří zaměstnavatelé peníze na platy zaměstnanců, kteří byli za celostátní karantény na nucené dovolené, zároveň ale lidem nařizovali, aby dál chodili do práce. Částka představuje asi desetinu celkového objemu peněz, kterými systém disponoval.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy
22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.

Forex: Coronavirus začíná nahlodávat důvěru spotřebitelů
22.10.2020 Jak ranní německá, tak odpolední evropská spotřebitelská důvěra odhalí, že opětovně se šířící pandemie a zavádění vládních restriktivních opatření začínají mít na spotřebitele negativní dopad a jejich nálada se tak zřejmě zhorší. Pravidelné týdenní počty nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti v USA potvrdí, že zlepšujícímu se trendu na americkém trhu práce již pomalu dochází dech.

Akcie Sony – dostane Playstation 5 ceny akcie na historická maxima?
16.10.2020 Akcie společnosti Sony již léta vykazují silný výkon na akciovém trhu. Japonský konglomerát brzy uvede dlouho očekávanou herní konzoli Playstation 5. Může příchod nejnovější herní platformy nastartovat nový uptrend? V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o akciích Sony a jaké mají tyto akcie vyhlídky do budoucna.

Lidí s covidem dál rekordně přibývá, Babiš nevyloučil lockdown
09.10.2020 Rekordní nárůsty nakažených koronavirem v Česku pokračovaly také ve čtvrtek a premiér Andrej Babiš (ANO) varoval před dalším zpřísněním opatření proti šíření nákazy. Může podle něj dojít i na takzvaný lockdown, tedy uzavření země jako na jaře v počátcích epidemie. Právě dnes přitom začala platit tvrdší omezení, která způsobují ztráty třeba restauracím, fitness centrům nebo zoologickým zahradám, a další zpřísnění je naplánováno od pondělka. Premiér uvedl, že se připravuje pomoc podnikatelům a vyzval k dodržování pravidel. Podle opozice Babiš svádí vinu za své letní selhání na občany.

Koronavirus „zamával“ se zaměstnaneckými benefity. Mnohé se seškrtávají, některé jiné, jako home office či notebooky, ale samozřejmě rozhodně ne
06.10.2020 Před koronavirovou krizí se na přehřátém pracovním trhu v ČR doslova roztrhl pytel s benefity. V roce 2019 je poskytovalo 95 zaměstnavatelů v průměrném počtu pěti různých benefitů na jednoho zaměstnance. Zvláště rozšířené byly třeba v odvětví IT, ve farmacii nebo v autoprůmyslu.

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?
06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.

Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start
05.10.2020 Lékárenská a technologická společnost Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start pražské burzy, který je určený pro menší firmy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800.000 akcií společnosti, ukončení příjmu objednávek je stanoveno na úterý 20. října. Prvním obchodním dnem bude pondělí 26. října. Cenové rozpětí nabídky je 350 až 424 korun za akcii. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

CZG - Česká zbrojovka Group SE získala ve veřejné nabídce akcií 812 mil. Kč
02.10.2020 Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost) dokončila úpis svých akcií v rámci veřejné nabídky (dále jen Nabídka), v níž získala celkem 812 milionů Kč určených k financování rozvojových plánů Společnosti ve Spojených státech. Nad rámec primární nabídky poskytl jediný akcionář CZG, jímž je společnost Česká zbrojovka Partners SE, opci navýšení umožňující prodej dalších 280 000 akcií v hodnotě až do výše 81,2 milionů Kč. Obchodování akciemi CZG na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha (BCPP) začíná dnes pod symbolem CZG. Otevírací cena byla stanovena na Kč 290 za akcii.

České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA
29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu
25.09.2020 Vláda dnes schválila nová pravidla kurzarbeitu. Ten by se tak mohl zavést už od listopadu a plynule tudíž navázat na dosavadní program Antivirus. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl letos na jaře spouštěn.

Britská vláda od listopadu podpoří na půl roku kurzarbeit
24.09.2020 Britská vláda od listopadu na půl roku podpoří kurzarbeit, tedy zkrácení pracovní doby, nemůže ale zachránit všechny firmy a pracovní místa, oznámil dnes na tiskové konferenci britský ministr financí Rishi Sunak. Na tiskové konferenci představil další opatření na podporu ekonomiky stižené dopadu pandemie nemoci covid-19.

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?
24.09.2020 Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.

Češi se připravují na druhou vlnu, skupují notebooky. V rámci EU tak upevní svoji nadprůměrnou pozici v mobilním přístupu na internet
20.09.2020 Obchody s elektronikou hlásí citelně zvýšení zájem Čechů o nákup notebooků, podobných zařízení či příslušenství typu webkamer nebo mikrofonů. Tuto nákupní horečku nyní stupňuje obava ze závažného průběhu druhé vlny pandemie koronaviru. A očekávání toho, že i podzim, podobně jaro, stráví prací mimo kancelář.

Ekonomický kalendář: Čekáme na ZEW a americkou průmyslovou produkci
15.09.2020 V ekonomickém kalendáři přibyly po líném pondělí důležité fundamenty. Ještě dopoledne bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW pro Německo i celou eurozónu. Z USA se pak odpoledne dočkáme průmyslové produkce a výrobního indexu z oblasti New Yorku. Večer jsou na programu tradiční soukromé zásoby ropy API z USA, kde se však očekává jen velmi malý přírůstek.

Nový kurzarbeit ještě více znevýhodní osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), například turistické průvodce. Vláda na ně „zapomněla“, jsou již tři měsíce zcela bez příjmu
09.09.2020 Vláda se má dnes mimořádně sejít, aby schválila návrh zákona s novými pravidly kurzarbeitu. Do budoucna by tak právě mechanismus tohoto kurzarbeitu měl znamenat, že se pod zaměstnanci v čase ekonomické tísně rozevře jakási „záchranná síť“, placená z peněz daňového poplatníka. Budou ji tedy ze svých daní platit také osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). Ty však samy s žádnou takovou „sítí“ počítat nemohou. Alespoň pokud by v tuzemské legislativě i nadále platil pořádek uplynulých měsíců.

Česká zbrojovka Group SE oznamuje záměr nabídnout své akcie k obchodování na pražské burze
09.09.2020 CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost), jejíž akcie byly s účinností od 1. června 2020 zapsány na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha („BCPP“), oznamuje svůj záměr uskutečnit veřejnou nabídku svých akcií („Nabídka“). Podrobné informace o Nabídce budou zveřejněny v prospektu, jakmile jej schválí Česká národní banka („Prospekt“).

Rozbřesk: Koronavirus zastavil růst mezd. Další rekord nově nakažených
04.09.2020 Včera přišlo konečně na řadu jedno z posledních čísel za druhý kvartál a sice výsledek mezd. Potvrdilo se, že pandemie a s ní spojená recese výrazně zasáhla do mzdového vývoje v ČR. V podstatě se zastavil růst průměrné nominální mzdy, nicméně v řadě odvětví mzdy klesaly.

Průměrný Čech reálně zchudl, poprvé za téměř 7 let
03.09.2020 Průměrná mzda v České republice ve druhém čtvrtletí letošního roku nominálně meziročně vzrostla o 0,5 %, což ovšem po očištění o inflaci znamená reálný pokles o 2,5 %. Kupní síla průměrného výdělku tak vykázala pokles poprvé od závěru roku 2013. Mezikvartálně to odpovídá snížení mezd o 3,1 % (po sezónním očištění). Průměrný Čech ve druhém čtvrtletí roku 2020 pobíral 34 271 Kč měsíčně, zatímco medián, tedy hranice mezi horní a dolní polovinou zaměstnanců, poklesl na 29 123 Kč. Snížil se i průměrný evidenční počet zaměstnanců, a to o 3,4 % meziročně. Za celé první pololetí letošního roku pak oproti tomu loňskému mzdy narostly o 2,7 %, což odpovídá reálnému poklesu o 0,7 %. Celkově je výsledek jen mírně slabší, než činily naše i tržní předpoklady. Pro vysvětlení pochopitelně nemusíme chodit daleko – český trh práce po předchozím mimořádně příznivém období nemohla nezasáhnout virová pandemie a s ní spojené ekonomické restrikce.

Zaměstnanci se mají hůře. Reálná výše mezd poklesla
03.09.2020 „Zaměstnanci se bojí o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Spotřebitelské ceny však rychle narůstají, což v konečném důsledku znamená, že si zaměstnanci mohou ze svých mezd koupit méně zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

ExxonMobil zvažuje snižování pracovních míst po celém světě
02.09.2020 Americká ropná společnost ExxonMobil chce kvůli vleklému útlumu v odvětví začít snižovat počet pracovních míst po celém světě. Část míst by mohla přesunout i do zemí s nižšími náklady na práci, uvedl s odkazem na interní informace server BusinessInsider. Mluvčí firmy Casey Norton agentuře Reuters řekl, že je zatím na konkrétní čísla brzy.

„Sekera“ dalších minimálně 90 miliard korun do rozpočtu. To je výsledek dnes oznámeného zrušení superhrubé mzdy a zavedení jednorázového příspěvku pro důchodce
28.08.2020 Vláda se dnes rozhodla pro zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z hrubé mzdy. Záměr ještě musí projít parlamentem. Pokud se tak stane, většina zaměstnanců si polepší. Například zaměstnanec, který pobírá průměrnou mzdu letošního prvního čtvrtletí, 34 077 korun, by po změně bral v čistém nikoli 25 559 korun měsíčně jako nyní, ale 27 280 korun. Za celý rok by si tak polepšil o 20 736 korun.

Zrušení superhrubé mzdy a zavedení rouškovného zřejmě bude vítězstvím vládních stran, prohrou ekonomiky jako celku a její budoucnosti
28.08.2020 Vláda dnes odpoledne podle všeho oznámí, jak změní daň z příjmu a v jaké podobě rozdělí důchodcům peníze v podobě takzvaného rouškovného.

Rozbřesk: Český kurzarbeit na obzoru, Fed mění přístup k inflaci i nezaměstnanosti
28.08.2020 Firmy sice z programu Antivirus A a B čerpají stále méně peněz, avšak s nezaměstnaností v ČR to zatím vůbec nic nedělá. Z přehledu MPSV vyplývá, že boom čerpání „dotací“ na mzdy v rámci české obdoby kurzarbeitu již skončil. I když tyto programy mají fungovat ještě další dva měsíce, od dubna se čerpání peněz postupně snižuje.

Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020
25.08.2020 Skupina Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, vykázala za 1. pololetí letošního roku čistý zisk 529 milionů DKK, zatímco k červnu roku 2019 to byla čistá ztráta 139 milionů. K červnu 2020 činily její provozní příjmy 2,3 miliardy DKK, zatímco k červnu 2019 to bylo pouze 1,1 miliardy DKK, což představuje nárůst o 107 %. Takový výsledek je velmi uspokojivý.

Rozbřesk: Konec superhrubé mzdy na obzoru
20.08.2020 S blížícím se koncem léta obvykle přichází na řadu diskuse o státním rozpočtu na další rok a letos i diskuse o novém nastavení daně z příjmu fyzických osob. Na mále tak má superhrubá mzda, jejíž zrušení se stalo takřka politickým cílem. Přitom nejde o nic jiného než o výpočet, díky kterému každý poplatník i jeho zaměstnavatel přesně vidí, kolik odvádí z mezd do veřejných rozpočtů.

Babiš a sociální demokraté nejspíše nahradí superhrubou mzdu dvěma sazbami daně ze mzdy hrubé. Pro vládní strany jde o „win-win“ aranžmá, pro ekonomiku už tolik ne
18.08.2020 Tanečky kolem zrušení superhrubé mzdy pokračují dalším číslem. Oba koaliční „tanečníci“ – ANO a ČSSD – si po dnešním vystoupení mohou gratulovat. Výrazně se totiž přiblížili situaci, kterou lze označit jako „win-win“. Každý z koaličních partnerů totiž získává více, než ztrácí.

Trh práce na kapačkách. Co se stane, až přestanou kapat?
05.08.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR se v červenci zvýšila o jednu desetinku na 3,8 % z červnových 3,7 %. Loni v červenci dosahovala 2,7 %. Očekávali jsme vyšší nárůst vzhledem k riziku končících dvouměsíčních výpovědí z počátku pandemie COVID-19.

Rozbřesk: Evropské firmy čekají výrazné zlepšení situace v průmyslu
04.08.2020 Předběžný odhad HDP indikující hloubku propadu ekonomiky ve druhém kvartále, nicméně bez jakýchkoliv dalších podrobností, je už za námi, ale červnové statistiky z jednotlivých odvětví přijdou na řadu až ve druhé polovině tohoto týdne. Dozvíme se nejenom to, zda pokračoval nákupní boom českých spotřebitelů, ale zejména, zda se firmám v průmyslu a ve stavebnictví začaly opět plnit zakázkové knihy nebo zda spíš jen finalizují dřívější objednávky a vyčkávají – se zaměstnanci na kurzarbeitu – co bude dál.

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat
03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.

Česká ekonomika stejně jako další ve 2. čtvrtletí rekordně klesla
31.07.2020 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP se tak propadl nejvíce v historii samostatné České republiky kvůli restriktivním opatřením proti šíření koronaviru. Podle ekonomů i politiků nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika podle analytiků za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst.

ČSÚ: Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně klesla o 10,7 pct
31.07.2020 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj se HDP propadl nejvíce v historii samostatné České republiky. Vliv na to měla restriktivní opatření proti šíření koronaviru.

Rozbřesk: Jak se proinvestovat z krize?
30.07.2020 Investice mají na rozdíl od spotřeby domácností nebo vlády hned dvojí pozitivní efekt. Nejprve podobně jako spotřeba podporují poptávku - investující firma tím, že staví nebo nakupuje stroje, jednoduše utrácí peníze a dává “okamžitě” práci řadě jiných firem v dalších odvětvích (například ve stavebnictví). Ne každá nová poptávka ovšem podpoří českou ekonomiku stejně. Důležité je, jaké navazující obory ovlivní. Klíčové je, kolik benefitující firmy vytvoří přidané hodnoty v Česku a kolik z ní nakonec rozdělí mezi zaměstnance na mzdách, které oni zase mohou utratit za nové zboží a služby. Jednoduše řečeno, je velký rozdíl mezi investicí, která znamená nákup drahého stroje vytvořeného z větší části firmami v Německu a v Číně a mezi investicí, která znamená výstavbu nové výrobní haly menší domácí stavební firmou zaměstnávající domácí stavaře.

Fed ponechal podle očekávání úroky beze změny
29.07.2020 Americká centrální banka (Fed) dnes ponechala podle očekávání své úrokové sazby beze změny. Zopakovala, že použije veškeré své nástroje k podpoře ekonomiky Spojených států, která se potýká s negativními dopady šíření koronaviru.

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020
26.07.2020
FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o se...

Jihokorejská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla do recese
23.07.2020 Jihokorejská ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla do recese. Epidemie nemoci covid-19 totiž vedla k prudkému snížení vývozu, zatímco nařízení o dodržování minimálních odstupů mezi zaměstnanci paralyzovalo výrobu v továrnách. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů snížil ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 3,3 procenta, což byl nejhlubší pokles od prvního čtvrtletí 1998, uvedla dnes centrální banka.

MMF: Ekonomika USA čelí rizikům a dlouhé cestě k oživení
17.07.2020 Ekonomika Spojených států by letos měla klesnout o 6,6 procenta kvůli šoku způsobenému pandemií nemoci covid-19. Opětovný růst nově nakažených a systémové zvýšení chudoby by však mohly tento výhled zhoršit, varovali dnes zaměstnanci Mezinárodního měnového fondu (MMF). Obnova ekonomiky a návrat aktivity na úroveň před pandemií bude také podle MMF pravděpodobně trvat delší dobu.

Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III tempem prvního měsíce jeho fungování, program se dočerpá za zhruba 38 let
14.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, ale jen velmi pomalu. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.

Ranný komentár
14.07.2020 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. Nálada sa zhoršila po tom, ako sa niektoré štáty USA rozhodli zastaviť uvoľňovanie opatrení. S&P 500 klesol o 0,94%, Nasdaq klesol o 2,13% a Dow Jones zaznamenal nárast o 0,04%.

Investoři nadále zvyšují své riziko
13.07.2020 Minulý týden na trzích přetrvával optimismus, což přimělo investory, aby nadále nakupovaly rizikové aktiva a americký dolar se tak znehodnocoval. Zatímco si účastníci trhu zachovali apetit po vysokém riziku, ekonomická data a počty nově infikovaných současný trend nepodpořili.

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,14 procenta možného celkového objemu
07.07.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 19. červnu, bylo v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schváleno 122 žádostí v objemu přes 433 milionů korun, ke dni 26. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už 349 žádostí v objemu takřka 1,21 miliardy korun. Zatímco k 19. červnu bylo čerpáno reálně necelých 183 milionů korun, ke dni 26. června bylo reálně čerpáno necelých takřka 685 milionů.

Státní rozpočet vykazuje absolutně nejhorší plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos dosáhne nejspíše 500 miliard korun, pomoc firmám je však stále nedostatečná
01.07.2020 Červnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 195,2 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních šesti měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A hůře nehospodařila ani v žádném z jakýchkoli jiných období toho či onoho roku v celé historii od roku 1993.

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,04 procenta možného celkového objemu
30.06.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 12. červnu, bylo v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schváleno padesát žádostí v objemu přes 143 milionů korun, ke dni 19. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už 122 žádostí v objemu přes 433 milionů korun. Zatímco k 12. červnu bylo čerpáno reálně sedmnáct milionů korun, ke dni 19. června bylo reálně čerpáno necelých 183 milionů.

Die Welt: Airbus sníží produkci o 40 pct. a propustí tisíce lidí
29.06.2020 Airbus v příštích dvou letech sníží produkci a dodávky o 40 procent oproti původnímu plánu a propustí tisíce lidí. Německému deníku Die Welt to řekl šéf společnosti Guillaume Faury. Evropský výrobce letadel reaguje na koronavirovou krizi, která na měsíce drasticky omezila mezinárodní lety; masivní pokles zájmu o létání pak snížil poptávku po nových strojích ze strany leteckých společností. Dříve přitom Airbus uváděl, že výrobu sníží jen o třetinu.

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,003 procenta možného celkového objemu
23.06.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 5. červnu, byla v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schválena jediná žádost v objemu 20 milionů korun, ke dni 12. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už padesát žádostí v objemu 143 milionů korun. Zatímco k 5. červnu nebyla čerpána reálně ještě ani jedna koruna, ke dni 12. června bylo reálně čerpáno sedmnáct milionů.

Allianz: Podpůrné programy vlád pracovní místa možná neochrání
17.06.2020 Jeden z pěti Evropanů, který je kvůli pandemii na nucené dovolené nebo má zkrácenou pracovní dobu, může navzdory státním podpůrným programům práci ztratit. Vyplývá to z průzkumu ekonomů, který dnes zveřejnila společnost Allianz. Podpůrných programů vlád, které kompenzují ušlou mzdu nebo zkrácenou pracovní dobu, využívá téměř pětina evropské pracovní síly. To je asi 45 milionů pracovních míst v pěti největších ekonomikách kontinentu.

Rozpočty zemí EU přijdou kvůli padělkům ročně o 394 miliard Kč
10.06.2020 Veřejné rozpočty zemí Evropské unie přicházejí kvůli padělání výrobků každý rok v přepočtu o téměř 400 miliard korun. Padělky představují skoro sedm procent všech výrobků dovezených do EU. V posledním roce vzrostl zvláště počet napodobenin kosmetiky a výrobků osobní potřeby. Jen v České republice toto odvětví evidovalo ušlý zisk více než dvě miliardy korun, vyplývá z analýzy, kterou dnes zveřejnil Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

BBC: Na stranu protestujících v USA se poprvé postavily též firmy
09.06.2020 Černoši zabití rukama policistů nebyli dlouhá léta tématem, ke kterému by se vyjadřovaly velké americké firmy. Tentokrát je ale něco jinak: smrt George Floyda, která rozpoutala masivní vlnu demonstrací, veřejností otřásla natolik, že ani korporátní prostředí nemohlo zůstat stranou. Na sociálních sítích přišla slova podpory pro protestující třeba od firem Nike, General Motors, L'Oreal či Disney, v řadě případů jde ale podle odborníků spíše o kalkul a snahu neztratit zákazníky, napsal server BBC.

Průmysl dostal nečekaně silný úder
08.06.2020 Koronavirová epidemie dopadla na český průmysl vskutku drtivě, když v dubnu způsobila meziroční propad produkce o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření (např. během poslední krize z let 2008/09 šlo „pouze“ o něco málo přes 20 %). V meziměsíčním srovnání pak tento výkon po sezónním očištění odpovídá -23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily odhady. Bídná dubnová kondice se promítla i do tržeb, které meziročně poklesly o 35,5 %, přičemž výrazněji se na propadu podepsaly snížené prodeje přes přímý vývoz (-41,7 %), než domácí (-27,3 %). Vzhledem k téměř totálnímu vypnutí české ekonomiky, kterého jsme byli v dubnu svědky, se jedná o logický vývoj. Kromě vynucených odstávek provozů na něm měly svůj podíl i absence zaměstnanců či problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Svou pozici si pod tlakem průmyslového útlumu již neudrželi ani všichni zaměstnanci, když jejich evidenční počet meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda o 5,6 % (ta přitom ještě v březnu rostla tempem přes 3 %). Naději na brzký obrat pak poněkud hasí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %, přičemž nejcitelnější úbytek byl zaznamenán ze zahraničí a konkrétně pak v automobilovém sektoru.

Ranní nadhoz - německý průmysl se dál propadá
08.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty, nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý.

3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020
05.06.2020 Objem dat, které lidstvo generuje a zpracovává roste raketovým tempem. Globální objem dat se za pouhé 2 roky více než zdvojnásobil. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem ve všech průmyslových odvětvích získat větší ekonomické výhody z této obrovské záplavy informací.

Místo zvyšování mezd se bude propouštět
04.06.2020 „Zaměstnanci se začínají bát o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Zaměstnavatelé zas přichází o zakázky a musí hledat úspory. V důsledku tohoto vývoje se sníží tempo růstu mezd. Mnohým zaměstnancům dokonce v důsledku vysoké inflace klesne reálná hodnota mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Do prestižního indexu londýnské burzy FTSE 100 přibyl Avast
04.06.2020 Do prestižního indexu londýnské akciové burzy FTSE 100 včera přibyl se třemi dalšími firmami český výrobce antivirových programů Avast. Čtvrtletní aktualizaci složení indexu po ukončení obchodování oznámil jeho provozovatel FTSE Russell. Avast je první českou firmou v indexu FTSE 100. A je to vůbec poprvé, co v něm figuruje společnost se sídlem v jednom z bývalých evropských sovětských satelitů, připomněl server Patria. Většina společností v indexu má sídlo v Británii nebo Irsku.

Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní. Kvůli koronaviru se to změní, boom ale nenastane všude, jelikož při lidi je důležitá i „chemie“ a náhoda
31.05.2020 Jedním z důsledků koronavirové krize bude rozšíření fenoménu „práce z domova“, tedy na bázi „home office“. Před úderem koronaviru, v loňském roce, vykazovalo Česko v rámci EU podprůměrný podíl zaměstnaných osob pracujících obvykle právě z domova. Podíl odpovídal jen 4,6 procenta osob. Vyplývá to z dubnových údajů Eurostatu.

Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020
29.05.2020 Indie je rozvíjející se ekonomikou s obrovským potenciálem. Pro mnoho investorů je indická ekonomika stále neznámou oblastí, která však skrývá mnoho investičních příležitostí ale i specifických rizik.

Po zrušení karenční doby narostl počet neschopenek takřka o pětinu. Éře kanceláří typu „open space“ zřejmě i tak odzvonilo
29.05.2020 Prognóza, že Češi budou po zrušení karenční doby „více nemocní“, se potvrdila. Loni totiž bylo nově nahlášeno 1914,8 tisíce případů pracovní neschopnosti pro nemoc a úraz. Oproti roku 2018 přibylo 65,3 tisíce případů

Po zrušení karenční doby vzrostl počet nemocných
29.05.2020 „Zrušení karenční doby vedlo ke statisticky významnému nárůstu případů pracovní neschopnosti. Někteří lidé přestali přecházet své nemoci, jiní začali zneužívat systém nemocenského pojištění,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Index Exportu – rychlý nebo pomalý restart exportu?
28.05.2020 Stačily pouhé dva týdny celonárodní karantény a výkonnost českého exportu se v březnu propadla nejprudším tempem od července 2009. A to byl pouhý začátek. „Dle odhadu Indexu Exportu, který jsme podrobili dvojnásobnému šoku ve srovnání s tím březnovým, byl český export v dubnu postižen dvouciferným propadem v rozsahu více než jedné čtvrtiny (o 25-30 % v porovnání s loňským dubnem). Ten vrátil dubnovou hodnotu exportu o sedm let zpátky na úroveň z roku 2013,“ komentuje situaci Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank a dodává, že: „ještě hůře se odhaduje další vývoj exportu a jeho případný restart. Předstihové ukazatele u nás i v Německu se sice už odráží od historických minim, ale dodavatelsko-odběratelské řetězce se znovu spojují a rekonstruují. V mnohých provozech stále chybí zaměstnanci a spotřeba domácností ožívá zatím jen opatrně. Na přesnější vyhlídky našeho exportu si budeme muset ještě počkat.“

Japonsko připravilo druhý balíček na podporu ekonomiky
27.05.2020 Japonská vláda dnes schválila druhý balíček na podporu ekonomiky zasažené dopady koronavirové krize. Vynaloží na ni dalších 31,9 bilionu jenů (7,3 bilionu Kč), což činí spolu s prvním balíčkem navrženým před méně než měsícem 230 bilionů jenů, tedy 40 procent hrubého domácího produktu (HDP) země. Oznámená pomoc je v souhrnu největší na světě, informují světové tiskové agentury.

ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank
26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.

Na Karvinsku se rozvolňovat nebude
25.05.2020 Na Karvinsku v pondělí nedojde k rozvolnění restrikcí kvůli šíření koronaviru. Plošné testování na Dole Darkov odhalilo do této chvíle 212 případů nákazy Covid-19.

Ekonomika klesla meziročně o 2,2 pct, nejvíce od krize v roce 2009
15.05.2020 Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí klesla meziročně o 2,2 procenta a mezičtvrtletně o 3,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad. Pokles je podle statistiků nejvyšší od ekonomické krize v roce 2009. Výsledky výrazně ovlivnila celosvětová pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření.

COVID-19 může dlouhodobě změnit to, jak lidé pracují, nakupují a cestují
14.05.2020 Sociální a ekonomické dopady koronaviru byly okamžitě vidět po celém světě. Může však nějakou dobu trvat, než se projeví problémy mimo ekonomiku a podnikání – to zjistíme, teprve až COVID-19 přestane plnit novinové titulky.

Obchodní firmy ze střední Evropy vidí v krizi šanci
14.05.2020 Zatímco pandemie nemoci covid-19 ničí pracovní místa a vyprazdňuje kanceláře po celém světě, středoevropské firmy, které na dálku levněji poskytují služby velkým nadnárodním společnostem, se v novém podnikatelském pořádku snaží využít příležitosti. Od Prahy a Varšavy až po Bukurešť dlouhodobě poskytují outsourcingové nebo offshorové služby, jinak řečeno smluvně a odjinud, než kde působí jejich odběratel.

Studie: O kurzarbeit firmy v Evropě požádaly pro 50 milionů lidí
12.05.2020 V zemích Evropské unie, v Británii a ve Švýcarsku firmy požádaly o takzvaný kurzarbeit už pro zhruba 50 milionů zaměstnanců. Ukazuje to studie, kterou na svém webu zveřejnila německá Nadace Hanse Böcklera. Věnuje se dopadům, které má na trh práce pandemie způsobená koronavirem.

Rychlé shrnutí
11.05.2020 Začátkem týdne na trzích panuje pozitivní nálada. Akcie v Japonsku i v Austrálii rostou, zatímco Čína zůstává stabilní. Futures v Evropě i v USA rostou.

Závody Škody Auto přidají v pondělí ve výrobě třetí směnu
08.05.2020 Zaměstnanci Škody Auto od pondělí začnou pracovat i ve třetí směně, a to v závodech v Mladé Boleslavi a Kvasinách. Ve Vrchlabí zatím zůstává dvousměnný provoz, řekl dnes ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Komentář Raiffeisenbank: Průmysl klesá pod tlakem viru
07.05.2020 Jak se dalo očekávat, ani český průmysl nezůstal imunní vůči koronavirové nákaze. Po očištění o vliv pracovních dnů v březnu meziročně odepsal 10,8 %, čímž ovšem oproti tržním odhadům překvapil spíše pozitivně, když očekávání činila -14,2 %. Ačkoliv se při podobném poklesu pochopitelně nedá hovořit o úspěchu, výsledek je stále znatelně lepší, než jakého průmysl dosahoval během horké fáze krize z let 2008/09. Po sezónním očištění březnový výsledek odpovídá meziměsíčnímu utlumení produkce o 8,7 %. Tržby průmyslníků meziročně vykázaly pokles o 9,5 %, přičemž citelněji ubyly ty ze zahraničí, nežli z tuzemska. Smutnou, ač ne zcela překvapivou zprávou je propad nových zakázek, který dosáhl 15,7 %. Ekonomické restrikce související s bojem proti viru se tak na průmyslovém výkonu citelně projevily, ačkoliv na rozdíl od služeb se na výrobní podniky nevztahovaly tak přísné zákazy. Ochlazení zatím výrazněji nepocítili ani zaměstnanci, kterých v březnu meziročně ubylo v evidenčním vyjádření 2,6 %, tedy prakticky stejně jako v únoru. Jejich průměrná mzda pak narostla o 3,2 %, což ovšem jasně ukazuje tendenci firem k šetření nákladů, jelikož mzdová dynamika oproti únoru zpomalila o více než polovinu.

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá
05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.

Schodek státního rozpočtu trhá rekordy
04.05.2020 „Zatímco zaměstnanci v soukromém sektoru si utahují opasky, platy státních zaměstnanců vzrostly. Polepšili si i důchodci, kterým byly na začátku roku valorizovány penze,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Itálie ohlásila další denní pokles úmrtí s nemocí covid-19
01.05.2020 Počet lidí, kteří za minulý den zemřeli v Itálii s nemocí covid-19, se znovu snížil. Bylo jich 269, ve čtvrtek 285. Celkem má země od února 28.236 úmrtí. Informoval o tom dnes úřad civilní ochrany, podle nějž se v zemi nákaza koronavirem potvrdila u 207.428 lidí.

Argentina kvůli finančním problémům zavádí měnové kontroly
02.09.2019 Argentinská vláda zavedla měnovou kontrolu ve snaze stabilizovat trhy v době, kdy čelí prohlubující se finanční krizi a domácí měna peso prudce klesá. Firmy nyní musí požádat centrální banku o povolení, pokud chtějí koupit zahraniční měny či převádět peníze do zahraničí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na vládní vyhlášku zveřejněnou v úředním věstníku.

Počet zaměstnaných v Německu je rekordní
31.07.2017 Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Bezpečný přístav | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Futures | IPO | ISIN | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Opce | Open | Overnight | P/E | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Resistence | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Český statistický úřad | Stavební výroba | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Benzín RBOB | Index | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie PayPal | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Fio banka | Bitcoin peněženka | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je bitcoin | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Daňové přiznání | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak těžit Bitcoin | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz bitcoinu | Kurz USD | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Ninja Trader | Obchodní platformy | Obchodujeme | OTC trh | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Švédská koruna | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | RBOB | Andrej Babiš | Buy | CEE | Cenové rozpětí | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | Free float | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P.A. | Prospekt | Provozní marže | Roadshow | ROCE | CTA | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hlavní trh | Minimální množství | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Capital Economics | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | DPA | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | CME Group | Generali Investments CEE | Sentix | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Ole Hansen | PwC | BBC | Agentura DPA | Reporty | Petr Koblic | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Živnostník | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | City | Německý ústavní soud | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | České firmy | Economist | Economic | Akcie bank | Ekonomické dopady | Xetra | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Styl obchodování | Die Welt | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Cenový boom | Ropná společnost | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dosahovat zisku | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | TRY | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Monopoly | Konsenzus | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Bitfinex | Generali Investments | Bitstamp | Rystad Energy | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | BHS | René Remšík | Obchodování ETF | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Bitcoinové burzy | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Bitcoin futures | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | ETC | GDAX | Mineři | XBT | Komentář Raiffeisenbank | Crypto | Burzy kryptoměn | Jak fungují akcie | BTC/EUR | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Forexové páry | Obchodní týden | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie Facebooku | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Trh Start | Czech Fund | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | FKI | Rostoucí akciové trhy | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Brexitová dohoda | Vývoj kurzu bitcoinu | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | BinckBank | Kim Fournais | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fondy ETF | Veřejný dluh | Bankomaty | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Klasické peníze | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Podnikové investice | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Akcie herních vývojářů | Statistický úřad | Akciový stratég | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | CNY | GDPNow | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Silnější euro | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Nabídka akcií | Americké společnosti | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | STAR | GBTC | Maržové obchodování | Maržový účet | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | XTB Research | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Konglomerát | Nové akcie | Komoditní obchody | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Měnové kontroly | AMZN | Burzovní průvodce | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Úpis akcií | UCITS | Snížení daní | iShares | Kurzarbeit | ESG | Český index nákupních manažerů | Akcie Splunk | Internet of Things | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Kakao | Obchodní restrikce | Nízké daně | Nová měna | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | TikTok | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Kryptoměnová burza | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Supreme Edition | UCITS ETF | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Technické analýzy | BAT | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Pfizer | Růst cen | Server BBC | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | IW | BAKKT | Počet obchodů | Index DOW | Důchodový systém | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Rozvoj umělé inteligence | Statistici | Největší pokles | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nulový úrok | Úrok | Miliardy | Technologie blockchainu | CENTRICA | Vyhlídky | Průzkumy | Vicepremiér | Americká data | 5G | České hospodářství | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Visa | General Motors | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Zbývající akcie | Zasedání FOMC | Prognózy | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Fidelity National Information Services | FIS | Americká ropná společnost | UTC | Londýnské akciové burzy | Airbus | Ústavní soud | Míra | Úroky | Konec roku | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Regulátoři | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Disney | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Netflix | Inovace | Americké dolary | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Míra nezaměstnanosti v ČR | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Mzdová dynamika | FTSE Russell | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Luboš Růžička | Snížit úrokové sazby | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Spotřebitel | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Britské podniky | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Parabolický vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Google | WhatsApp | Instagram | Nákaza koronavirem | Trhy | ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Většinový podíl | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Coronavirus | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Výpočet daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | ETH/BTC | Dopady koronaviru | Americká společnost | Sazby beze změny | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Hodnota aktiv | Obchodovanie | Firemní sektor | Medvědi | Prodávající | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ekonomické dopady koronaviru | FinTech akcie | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Střední podniky | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Jižní Korea | Vývoj | Pokles prodeje | Šok | Michel Barnier | Mzda | Mediánová mzda | Guru | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Varovné signály | Obrovské ztráty | WP | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Vývoj na trhu | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Vlna výprodejů | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Brutální propady | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | ČMZRB | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Nákupy vládních dluhopisů | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Spiegel | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Větší podniky | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Další pokles | Vyplácet dividendy | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | MPSV | MF | Ošetřovné | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Futures v Evropě | Výrobce letadel | Lidovci | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Mitch McConnell | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | The Economist | Allianz | Karanténa | Viry | Rozložení kapitálu | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Internet věcí | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Sentix indikátor | Opatření proti šíření koronaviru | Pavel Baudiš | Veřejný sektor | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Koronavirová epidemie | CBS | Opětovný pokles | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | CIA | Tajné služby | Nejvyšší soud | Výpadky | Vývoj HDP | Více peněz | Postoj investorů | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Úspory | Bankovní vzdělání | Statistiky | Plošné testování | USD za barel | SaxoStrats | USO | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | ETF USO | Cenové pohyby | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Sociální síť | Debata | Tweety | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | NY FED | WEI | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Pokles úmrtí | Úmrtí s nemocí covid-19 | Pokles úmrtí s nemocí covid-19 | Denní pokles úmrtí | Denní pokles | Čistá ztráta | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Soud | PEPSICO | Karlsruhe | Export v dubnu | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | ETN | Pozitivní očekávání | Zaměstnanci Škody Auto | Zaměstnanci Škody | Závody Škody Auto | Tomáš Kotera | Pokles ekonomické aktivity | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Ekonomické výhody | Zveřejněné údaje | Macy’s | Dluhy | Podmínky kurzarbeitu | Podezřelé transakce | Analýza makroindikátorů | ONE | RBI | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Hrozba COVID-19 | Auta | Vývoj ekonomiky | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Digitální revoluce | Spekulovat | Zahájení dodávek | Fiskální stimul | Manažeři | Nové studie | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | EasyJet | Odražení ode dna | Splunk | Umělé inteligence | Argentina | Předstihové ukazatele | Jan Sýkora | OKD | Jacobs | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Salesforce | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Měsíční mzda | Zrušení karenční doby | Počet nemocných | Indické ETF | Rizika a příležitosti v Indii | Příležitosti v Indii | Ekonomický růst v Indii | Franklin FTSE India ETF | iShares MSCI India ETF | Lyxor MSCI India ETF | Franklin FTSE India SKIPCP ETF | iShares MSCI India SKIPCP ETF | Lyxor MSCI India SKIPCP ETF | Vedanta | Infosys | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Prime Market | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Britské firmy | Londýnské burzy | Sázková firma | GVC | Sázková firma GVC | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | INLOOPX | CCleaner | Antivirus pro PC | Antivirus | Strategie Avastu | Ochranný software | Zvyšování mezd | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Nikola | Rozpočty zemí EU | Rozpočty zemí | Veřejné rozpočty zemí | Rozpočty zemí Evropské unie | EUIPO | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) | Globální poptávka | Podpůrné programy | Podpůrné programy vlád | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Koronavirové epidemie | Vrcholoví manažeři | Objem aktiv | Fintech společnosti | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Sony | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Koronavirová situace | Reputace | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Spotřební daně | Životní úroveň | Aerolinky Ryanair | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Konkurenční společnosti | Propad ekonomiky | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | WeCHat | Interní informace | Podhodnocené akcie | Počty nakažených | eMan | Počet zaměstnaných v Německu | Počet akcií | Globální pandemie | VisualCapitalist | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Výrobní index | Holdingová společnost | Růst eura | Průměrné mzdy | SPAC | Společnost eMan | Big Tech | Klimatické změny | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Nvidia | Universal Music | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Program Antivirus | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Diverzifikovat | Biden | Softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pokles spotřebitelských cen | Epidemická situace | Lockdown | Nárůsty nakažených koronavirem | Měnový fond | Americké měny | Akcie Sony | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Solární energie | Bidenovo vítězství | Moneta | XOM | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | NFIB | Indikátor NFIB | Ministr zdravotnictví | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Investice do vody | Vakcinace | TABAK | Očkování | LEN | Zadlužování | Očkování proti covidu-19 | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Akcie Twitteru | Zpomalující inflace
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE