Sobota 29. leden 2022 06:54
reklama
fpmarkets
reklama
Purple Trading Smolen
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Zaměstnanci

img

Americké státy žalují Google, zasahuje podle nich do soukromí uživatelů

25.01.2022 Tři americké státy a federální okrsek kolem metropole Washingtonu podaly v pondělí žalobu na americkou technologickou společnost Google, která podle nich zasahuje do soukromí svých zákazníků. Uživatelé podle stížnosti v podstatě nemají možnost zamezit tomu, aby firma sledovala jejich polohu. Google, který provozuje největší internetový vyhledávač stejného názvu, podle žaloby uživatele klame. Dává jim totiž falešný dojem, že se mohou rozhodnout, které informace o nich Google shromažďuje, informuje agentura AP. Google se hodlá bránit a tvrdí, že žaloba vychází ze zastaralých a nepřesných informací.
img

Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”. Lepší čísla přišla zejména z nejvíce postižených průmyslových odvětví - výrobci dopravních prostředků, zpracovatelé plastů a kovů.
img

Ranní glosa: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”.
img

GBP/USD. "Partygate" a čekání na klíčové zprávy.

18.01.2022 Libra se v páru s dolarem neudržela v rámci 37. čísla. V návaznosti na celkové oslabení dolaru pár GBP/USD minulý týden aktualizoval 2,5měsíční cenové maximum (1,3748), ale pak o 100 bodů klesl. Sestupný trend byl zapříčiněn nejen revalvací amerického dolaru, ale i depreciací libry. Britská měna dlouho ignorovala politický skandál, který se ve Spojeném království rozvíjí. Takzvaná partygate poměrně silně otřásá pozicí Borise Johnsona ve funkci premiéra. Nakonec skandál dosáhl i na devizový trh. Odborníci vážně hovoří o konci Johnsonovy kariéry: mnozí pochybují, že si tentokrát premiérské křeslo udrží. Politická krize vyvíjí na britskou měnu tlak v pozadí. Ten může výrazně zesílit, pokud klíčové makroekonomické zprávy ve Velké Británii vyjdou tento týden v červených číslech.
C:\fakepath\covid-vakcina.jpg

Nejvyšší soud v USA zamítl povinné očkování pro zaměstnance větších firem

14.01.2022 Nejvyšší soud ve Spojených státech zablokoval protiepidemické opatření administrativy prezidenta Joea Bidena, které požaduje, aby lidé pracující v amerických firmách s více než stovkou zaměstnanců byli očkovaní proti covidu-19, nebo se pravidelně testovali na koronavirus. Soud ale Bidenově administrativě umožnil prosazovat nařízení o povinné vakcinaci pro část zdravotníků, uvádí se v rozhodnutí.
img

Obchodování na pre-marketu 10. 1. 2022. Citigroup tento měsíc propustí neočkované zaměstnance.

10.01.2022 Futures Dow Jones v pondělí mírně posílily po velmi náročném začátku roku 2022. Riziko agresivnějšího zvýšení úrokových sazeb v USA kvůli vysoké inflaci vzbuzuje mezi kupujícími obavy. Navzdory tomu je však třeba poznamenat, že korekce z maxim zveřejněných na konci loňského roku není tak hrozná a není důvod k panice, protože ekonomika je plná síly a míra nezaměstnanosti se téměř vrátila na předkrizové úrovně. Futures Dow Jones vzrostly o 27 bodů, zatímco futures na S&P 500 a Nasdaq 100 zůstaly téměř beze změny.
img

Trh práce – zdroj inflace a brzda růstu produkce

10.01.2022 Míra nezaměstnanosti dle očekávání vzrostla vlivem ukončení sezónních prací a smluv na dobu určitou z listopadových 3,3 % na 3,5 %. V porovnání s prosincem 2020 je míra nezaměstnanosti o 0,5 pb nižší. Počet dosažitelných nezaměstnaných činí 236 375. V porovnání s loňským rokem jsou jejich řady před Úřady práce o 37 383 kratší. Česko si nadále drží místo premianta v EU s nejnižší mírou nezaměstnanosti (dle metodiky Eurostatu 2,6 % oproti evropskému průměru 6,6 %). Ne nutně je to ale pro firmy marně shánějící pracovníky zrovna výhra.
C:\fakepath\akcie-07012022.jpg

Strašák pro akcie

07.01.2022 Dnešní report z amerického trhu práce vyzněl pro největší světovou ekonomiku lehce pozitivně. Nejsledovanější číslo o přírůstku pracovních míst 199 tisíc sice zastalo za očekávanými 426 tisíci, ale minulé měsíce byly revidovány vzhůru a do toho statistiky ukázaly na silný růst mezd a další pokles nezaměstnanosti na 3,9 %.
img

Akcie Kazatompromu sa prepadli o 10 % v dôsledku politických nepokojov v Kazachstane, ktoré boli spôsobené vysokými cenami energií

05.01.2022 Kazatomprom (KAP.UK) je v súčasnosti najväčším producentom uránu na svete s podielom 23 % na produkcii suroviny v roku 2020. Kazatomprom ťaží urán pomocou technológie ISR (In-Situ Recovery Mining) so zdravotnými, bezpečnostnými a environmentálnymi normami (ISO 450001 a 14001 certifikátov).
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika se příští rok dostane na úroveň před pandemií, bude vysoká inflace

26.12.2021 Růst české ekonomiky by měl příští rok zrychlit na 3,9 procenta z letošních 2,5 procenta. Ekonomika by se tak mohla dostat v příštím roce na předpandemickou úroveň. Zároveň by výrazně měla stoupnout inflace na průměrných 5,5 procenta z letos odhadovaných 3,8 procenta. Naopak nezaměstnanost mírně klesne. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK. Podle nich bude přitom inflace příští rok zřejmě největším problémem pro českou ekonomiku.
img

Rozbřesk: ČNB může zvýšit sazby o 75 bps

22.12.2021 Česká národní banka na posledním letošním zasedání nebude mít vůbec jednoduchý úkol. Od podzimní prognózy neuplynulo o moc více než měsíc a centrálním bankéřům se na stole opět kumulují pro-inflační rizika. Listopadová inflace nehledě na dočasně nižší DPH skončila více než procentní bod na listopadovou prognózou. Současně s tím rostly ve třetím kvartále rychleji HDP (o jeden procentní bod oproti prognóze) i mzdy (o jeden procentní bod oproti prognóze). A aby toho nebylo málo, koruna je naopak setrvale slabší, než odhaduje odborný tým ekonomů ČNB - přes poslední zisky je koruna vůči euru také zhruba o procentní bod slabší, než ukazuje listopadová prognóza centrální banky.
img

Ranní glosa: ČNB může zvýšit sazby o 75 bps

22.12.2021 Česká národní banka na posledním letošním zasedání nebude mít vůbec jednoduchý úkol. Od podzimní prognózy neuplynulo o moc více než měsíc a centrálním bankéřům se na stole opět kumulují pro-inflační rizika. Listopadová inflace nehledě na dočasně nižší DPH skončila více než procentní bod na listopadovou prognózou.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská vláda poskytne miliardu liber firmám zasaženým dopady omikronu

21.12.2021 Britská vláda poskytne miliardu liber (29,6 miliardy Kč) převážně malým a středním podnikům, na které nejvíce doléhají dopady koronavirové varianty omikron. Oznámilo to dnes britské ministerstvo financí. Pomoc bude ve formě grantů a půjček a zaměří se na pohostinský sektor, kde je kvůli zhoršení pandemie v sázce přežití mnoha firem, informují britská média.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
img

Ceny ropy rostou, kvůli větší poptávce po pohonných hmotách

16.12.2021 V USA ve čtvrtek vzrostly ceny ropy, poptávka po ní je na rekordní úrovni. Navýšení cen pomohl i signál amerického Federálního rezervního systému, inflaci je totiž třeba řešit dříve než vykolejí ekonomiku USA.
img

Světově významná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rizikem může být příliš nesourodá koalice Fialovy nastupující vlády, provizorium samo o sobě ne

12.12.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila koncem letošního června.
img

Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA skupině BBA Capital Partners

30.11.2021 Quinta-Analytica, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).
img

Fenomén ESG přichází i do České republiky

30.11.2021 Investice do životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (tzv. ESG - Environmental, social and governance) se pomalu dostává do popředí i u společností působících v České republice. Mezi nejčastější důvody zájmu patří starost o životní prostředí a společnost a potřeba splnit regulatorní požadavky a očekávání všech přímo i nepřímo zapojených.
C:\fakepath\top5-25112021-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.11.2021 1) Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
img

Zaměstnanci Amazonu plánují na Black Friday stávky ve 20 zemích

24.11.2021 Zaměstnanci americké společnosti Amazon plánují na slevovou akci Black Friday koordinované stávky ve více než 20 zemích. Chtějí mimo jiné upozornit na špatné mzdové podmínky, informoval německý odborový svaz Verdi. Německo je po Spojených státech největším trhem Amazonu. České pobočky se zřejmě stávka netýká. Amazon už roky čelí kritice, že zaměstnance špatně platí a že musejí pracovat v obtížných podmínkách.
C:\fakepath\1637448888-crypto.jpg

Změní kryptoměny svět?

20.11.2021 Kdyby mi před rokem někdo řekl, že si někdy koupím nějakou kryptoměnu, tak bych se mu asi vysmál. Proč bych si kupoval něco, co má v názvu měna a přitom se to defacto nedá použít k placení? Respektive dá, ale s tak pomalým zpracováním transakcí a poplatky klidně i v řádu několika jednotek dolarů, že by to pro většinu lidí nedávalo smysl. Dalším argumentem by mohlo být, že se nejedná o měnu, ale o uchovatele hodnoty, stejně jako například zlato. To je sice dobrý argument, ale nebyl by to pro mě dostatečný důvod k investici.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

O inflaci zisků (2. díl)

19.11.2021 V předchozím článku jsme si ukázali, že dnešní růst spotřebitelských cen pomáhá spíše vylepšit výsledovky společností, které se na trhu nacházejí ve správný moment na správném místě, než že by byl vynucený růstem nákladů/mezd. Prozatím.
img

Rivian se stal druhou nejhodnotnější americkou automobilkou

16.11.2021 Akcie automobilky Rivian (RIVN.US) vzrostly už o více než 50 % od svého středečního debutu na americké burze. Výsledkem je, že už 12 let starý startup, který dosud neprodal dle výkazů ani jedno auto, je nyní ohodnocen na více než €140 mld. Automobilka Volkswagen je až další v pořadí s kapitalizací ve výši $139 mld. Naopak před Rivianem je na druhém místě Toyota s $306 mld. kapitalizací a na výsluní se vyhřívá Tesla s biliónovou tržní kapitalizací. Rivian si rychle smlsl na více než sto let starých automobilkách General Motors a Ford, jejichž tržní kapitalizace nedosahuje ani $100 mld.
img

Brazilský návrh zákona by umožnil mzdy v bitcoinech

08.11.2021 Brazilský poslanec Luizão Goulart chce státním zaměstnancům umožnit výplatu v bitcoinech. Nedávno navrhl zákon, který by umožňoval výplaty zaměstnanců ve veřejném i soukromém sektoru v bitcoinech.
C:\fakepath\psychologie-04112021.jpg

Psychologický paradox – zaměstnání vs. trading

04.11.2021 Uvědomováním si paralel mezi zaměstnaneckou a tradingovou praxí může přinést mnoho zajímavých informací o sobě samém.
img

Mezi vedením Volkswagenu a zaměstnanci panuje napětí, příčinou je Tesla

04.11.2021 Mezi vedením největší evropské automobilky Volkswagen a závodní radou firmy panuje napětí. Firma se jednak nadále potýká s výrobními problémy kvůli nedostatku čipů, jednak šéf podniku Herbert Diess připouští, že konkurence ze strany americké automobilky Tesla může být pro Volkswagen problém. Obavy se ale dnes před několika tisíci zaměstnanců snažil rozptýlit, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\FTMO-25102021-1.jpg

Práce v FTMO? A proč ne?

01.11.2021 V prvním díle našeho miniseriálu o společnosti FTMO jsme si řekli něco o historii společnosti a o tom, jak důležití jsou pro zdravý vývoj Prop Trading firmy nejenom dobří tradeři, kteří pro ni obchodují, ale také kvalitní a loajální zaměstnanci. V dnešní druhé části se podíváme na dění ve společnosti FTMO očima jednoho z jejich nových kolegů.
img

Růst ekonomiky USA výrazně zpomaluje na 2 %. Inflace v EU je na 13letém maximu

29.10.2021 Ekonomika USA za Q3 vykázala růst HDP o 2 % v ročním vyjádření. To představuje výrazné zpomalení z 6,7 % v Q2 a také oproti odhadům, které počítaly s růstem 2,8 %. Hlavním důvodem zpomalení se zdají být problémy s dodavatelskými řetězci. Výdaje Američanů po očištění o inflaci klesly o 2,4 %. Důvodem byl poklesu prodejů automobilů a dalšího zboží dlouhodobé spotřeby. Samotná inflace rostla o 1,3 %, což je mírný pokles tempa růstu oproti předchozímu kvartálu. Meziročně ceny byly vyšší o 4,3 %.
img

PPF Telecom prodal 100 procent v Telenor Montenegro maďarské 4iG

27.10.2021  Společnost PPF Telecom Group prodala 100 procent akcií operátora Telenor Montenegro maďarské 4iG. Dokončení prodeje podléhá schválení regulátora v Černé Hoře a jeho vypořádání se očekává do konce letošního roku. PPF to uvedla v tiskové zprávě. Obě strany se dohodly, že cenu nezveřejní.
C:\fakepath\pozornost-24102021-1.jpeg

Peníze leží na „zemi“, jen je sebrat – sociální experiment

25.10.2021 V tomto vzdělávacím článku se podíváme na „zoubek“ fenoménu, který v praktickém životě může nejen burzovním obchodníkům velmi ulehčit jejich cestu k ziskům, ale také v obecném měřítku může každému jedinci dopomoci nalézt to, čemu se mu v životě nedostává. Jako je například láska, rodina, peníze atd.
img

Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?

22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.
img

Long signál na akcie Porsche (PAH3)

20.10.2021 Automobilový průmysl trpí nedostatkem čipů. Zavírají se celé výrobní závody, zaměstnanci mají zkrácenou pracovní dobu a čekací doby zákazníků na nové vozy se prodlužují. Po dosažení svého historického maxima 102 EUR se akcie dostala do fáze korekce. Byl nastaven medvědí trend, který byl nedávno přerušen.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Škoda ode dneška odstaví výrobu na dva týdny kromě jedné linky v Kvasinách

18.10.2021 Automobilka Škoda Auto ode dneška na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10.000 rozdělaných aut, řekl ČTK vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V USA se schyluje ke stávkám za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky

15.10.2021 Ve Spojených státech se do konce října schyluje k celostátním stávkám za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Celkem by se těchto akcí mohlo zúčastnit více než 100.000 lidí, kteří účast ve stávce už schválili anebo pohrozili, že stávkovat začnou, uvedla dnes BBC. Už ve čtvrtek stávkovalo zhruba 10.000 zaměstnanců společnosti John Deere, která vyrábí zemědělské stroje.
img

GitLab Inc debutuje ve čtvrtek na burze!

13.10.2021 GitLab, all-remote softwarová společnost, se začne obchodovat na Nasdaqu už ve čtvrtek. Její akcie budou k dispozici investorům v platformě xStation, jakmile se rozjede standardní obchodování. IPO v hodnotě cca $10 mld. se může zdát malé v porovnání s Coinbase nebo Robinhood, ale zákazníky společnosti jsou top světové technologické firmy a zaujme také nestandardní model fungování. Pojďme se ve zkratce nyní na business společnosti podívat!
img

Průmysl propadl kvůli automobilkám

07.10.2021 Průmysl v srpnu výrazně klesl pod všechny odhady zejména kvůli propadu produkce automobilů. Ruku v ruce s tím se zhoršila i bilance zahraničního obchodu. Stavební produkce nepatrně rostla. V souhrnu byla zveřejněná data horší, než se čekalo a ačkoliv z letních měsíců není dobré dělat silné závěry, problémy se subdodávkami průmysl zjevně silně tíží i nadále.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Asociace: Růst sazeb ČNB je nesystémové opatření, pro firmy znamená velké potíže

04.10.2021 Růst sazeb České národní banky (ČNB) o 0,75 procentního bodu je podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) nesystémové až nekompetentní opatření. Místo podpory exportu tento krok posílí dovoz ze zahraničí. České firmy se potýkají se stoupajícími cenami vstupů a nedostatkem materiálů, čelí tlaku na zvyšování mezd. Finanční rezervy přitom použily na vyrovnání se s následky pandemie koronaviru. Opatření ČNB tak podnikatelé vnímají jako jejich pokutování za snahu odvrátit následky krize. AMSP to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\graf global.jpg

Bloomberg: Nedostatek pracovníků po celém světě je hrozbou pro ceny potravin

03.10.2021 Nedostatek pracovníků po celém světě ohrožuje dodavatelské řetězce u potravin. Ať jsou to sběrači ovoce, pracovníci na jatkách, řidiči kamionů, skladníci, kuchaři nebo číšníci, celý globální potravinářský ekosystém se hroutí kvůli nedostatku zaměstnanců. Někteří zaměstnavatelé jsou proto nuceni výrazně zvyšovat mzdy. Hrozí tak, že ceny potravin, které už prodražují rostoucí náklady na suroviny a dopravu, se zvýší ještě víc. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Vietnam.jpg

Vietnamská ekonomika kvůli pandemii klesla o rekordních 6,17 procenta

29.09.2021 Vietnamská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání se stejným obdobím loni o rekordních 6,17 procenta. Příčinou jsou pandemická omezení, uvedl dnes vietnamský statistický úřad GSO. Ten data zveřejňuje vždy před koncem daného čtvrtletí a později vydá zpřesněnou zprávu. Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil, růst činil 6,57 procenta.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
C:\fakepath\FTMO-19092021-1.jpg

Co a kdo je za úspěchem FTMO

20.09.2021 Určitě jste slyšeli o tom, že Americká firma NortonLifeLock nedávno převzala českou antivirovou firmu Avast za 8,6 miliardy dolarů (přes 186 miliard korun). Je jasné, že i v Čechách mohou vznikat kvalitní technologické firmy, které se stanou lídry na svém trhu, i když jich není mnoho. Za jednoho z lídrů ve svém oboru, a to na mezinárodní úrovni, dnes může být považována také Prop Trading firma FTMO, která poskytuje své obchodní účty obchodníkům po celém světě.
img

Výrobci se potýkají s nedostatkem materiálů, se zpožděním dodávek a s růstem cen

17.09.2021 Nedostatek materiálů, zpoždění dodávek a růst jeho cen jsou hlavní problémy, které v současné době řeší výrobci v podstatě na celém světě. Jak dlouho je tato situace pro firmy únosná, záleží na oboru, ale i dovednosti firem, a především jejich managementu přizpůsobit se novým podmínkám.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka nebude vydávat zprávu Doing Business kvůli podezření z manipulací

17.09.2021 Světová banka včera oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.
img

Cena Facebook akcie na rekordních úrovních. Firma dostala pokutu 270 mil. USD za WhatsApp

10.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na Facebook akcie (FB), což je akciový titul patřící mezi tzv. FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google). Pořád se tudíž držíme silného technologického odvětví. Společnost Facebook má i za druhý kvartál solidní čísla, na která se za chvíli podíváme. FB aktuálně čelí několika antimonopolním řízením, které ho budou stát nemalé peníze.
img

Rozbřesk: Mzdy výrazně zrychlují, každé odvětví však píše svůj vlastní příběh

03.09.2021 Dnešní výsledek mezd pomáhá dokreslit obrázek české ekonomiky v první polovině roku 2021. Nominální mzdy šly dál vzhůru a meziročně díky nízké srovnávací základně výrazně zrychlila dynamika mezd (8,2 % meziročně ve druhém čtvrtletí, odhadem trhu bylo 5,7 %). Pod pokličkou se však budou skrývat i nadále velmi různé příběhy lidí v různých odvětvích.
img

Rozbřesk: Mzdy rostou dvouciferně, mezi odvětvími však existují velké rozdíly…

03.09.2021 České mzdy v druhém kvartále výrazně zrychlily svoji dynamiku na 11,3 % (meziročně), což jenom zapadá do obrázku rychle oživující spotřeby domácností jako hlavního tahouna probíhajícího oživení. Za dvouciferným meziročním růstem však zásadním způsobem stojí nízká srovnávací základna z minulého roku – v druhém kvartále 2020 vrcholila pandemie a mzdy v některých odvětvích prudce poklesly.
img

Ranní glosa: Mzdy výrazně zrychlí, díky nízkému srovnávacímu základu

03.09.2021 Dnešní výsledek mezd pomůže dokreslit obrázek české ekonomiky v první polovině roku 2021. Nominální mzdy šly pravděpodobně dál vzhůru a meziročně díky nízké srovnávací základně výrazně zrychlila dynamika mezd (možná až do dvouciferných vod). Pod pokličkou se však budou skrývat i nadále velmi různé příběhy lidí v různých odvětvích.
img

Rozbřesk: Inflace a nedostatek lidí, ČNB má v ruce další argumenty pro růst sazeb

12.08.2021 Tento týden jestřábům v ČNB přinesl další důležité podpůrné argumenty pro vyšší sazby - vysokou červencovou inflaci a silná čísla z trhu práce.
img

Cena akcie Pfizer raketově roste. Je správný čas na nákup?

11.08.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Pfizer. Aktuálně se schyluje k úplnému schválení jejich vakcíny. Pfizer již dříve získal povolení očkovat děti (od 12 let). Nyní navíc usiluje i o možnost vakcinace dětí ve věku 5 až 11 let. Cena akcie PFE navíc poslední dobou raketově roste.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

Analýza makroindikátorů: Průmysl sice roste, ale brzda subdodávek je silná

06.08.2021 Průmyslová výroba jako celek meziměsíčně vzrostla, i když opožděné subdodávky vedly k dalšímu poklesu produkce automobilů. Pokles exportu a růst importu stáhl v červnu bilanci zahraničního obchodu nečekaně do deficitu. Stavebnictví meziměsíčně stagnovalo a jeho produkce se tak v meziročním srovnání držela v solidním růstu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka měnovou politiku nezměnila, varuje před vyšší inflací

05.08.2021 Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu na rekordním minimu 0,1 procenta a celkový objem nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (26,7 bilionu Kč). Bank of England (BoE) to oznámila po zasedání výboru. Měnovou politiku nezměnila i přes zrychlující inflaci po polevení pandemie emoci covid-19 a silné oživování ekonomiky. Před krátkodobě výraznější inflací ale varovala.
C:\fakepath\top-30072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.07.2021 1) Turbulentní týden na asijských akciových trzích ovlivněný obavami z čínské regulace tamních technologických firem poslal jejich akcie na hongkongské i čínské burze dnes opět směrem dolů. Pokles cen akcií na burze v Austrálii je pak připisován rekordnímu počtu nových případů koronaviru v Sidney.
img

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard

28.07.2021 Premiér Andrej Babiš chce v pátek vládě předložit návrh na dva dny volna jakožto „odměnu“ za očkování. Státní zaměstnanci, kteří se již nechali očkovat, by měli nárok na dva dny placeného volna. Premiér navíc apeluje na firmy a podniky, kraje i obce, aby dva dny volna umožnily o ony také svým zaměstnancům.
C:\fakepath\forex-obchodovani-23072021.jpg

Forex jako sportovní výkon a rozcvička jako jeho začátek

23.07.2021 Začnu vlastní zkušeností. Dělal jsem atletiku, potkalo mě zranění, normální stav. Tři týdny jsem netrénoval, pak jsem začal opět trénovat, jenže zranění se opakovalo a já opět tři týdny neběhal. Tohle zná asi každý sportovec.
C:\fakepath\Británie3.jpg

V Británii hrozí kvůli nařízeným izolacím nedostatek potravin

22.07.2021 Británie, kde v posledních týdnech přibývá nakažených koronavirem, se potýká s velkým počtem nařízených izolací, kvůli kterým lidé nemohou docházet do zaměstnání. V zemi hrozí nedostatek potravin v obchodech a paliv, informovala dnes agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Výrobní inflace stoupá. Strach z další vlny drží korunu na slabších úrovních

21.07.2021 Zatímco finanční trhy v současné době řeší otázku opětovného rozjetí pandemické vlny, firmy pohybující se v rámci tzv. reálné ekonomiky se musejí vypořádávat s rychle rostoucími náklady na vstupy, některé s nedostatkem subdodávek a téměř všechny s chybějícími zaměstnanci. Výsledkem je nyní vzedmutí vlny výrobní inflace, která je stále viditelnější u nás i v řadě dalších evropských zemí.
img

Budvaru stoupl zisk po zdanění o desetinu na 305 milionů Kč

12.07.2021 Budějovický Budvar zvýšil loni zisk po zdanění o necelých deset procent na 305 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o 0,4 procenta na 2,81 miliardy Kč, byly rekordní. Čistý obrat překročil druhým rokem po sobě tři miliardy korun. Ztráty v desítkách milionů Kč zaznamenal podnik kvůli gastro provozům, zavřeným při koronakrizi. Vyplývá to z výroční zprávy.
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

Dobrá data z trhu práce přináší více jistoty pro FED a více rizik pro investory

02.07.2021 Červen vylepšil nemastný, neslaný obrázek amerického trhu práce, který nahlodával důvěru investorů i FEDu v udržitelnost silného oživení americké ekonomiky. V červnu bylo vytvořeno 850 tisíc nových pracovních míst a konečně zabrala odvětví maloobchodu a školství. Jejich příspěvek k nově vytvořeným pracovním místům dosáhl 300 tisíc. K tomu se přidalo dalších 343 tisíc pracovních míst v amerických restauracích, ubytovacích zařízeních a zábavních podnicích. Míra nezaměstnanosti sice zůstala na 5,9 %, ale to by nemělo být po předchozím rychlém poklesu zdrojem obav. Stále však americký trh práce čeká dlouhá cesta k návratu do stavu před vypuknutím pandemie. Počet pracovních míst je 7,8 milionu pod předkrizovou úrovní a míra nezaměstnanosti více než dva procentní body na úrovní z přelomu let 2019 a 2020. Firmy by přitom tuto „díru" rády zaplnily co nejrychleji a stěžují si na potíže při hledání nových pracovníků. Ty dokonce převažují nad obavami vyvolanými nejprudším růstem cen vstupů od 80. let. Firmám nezbývá nic jiného, než nabídnout nově nastupujícím zaměstnancům lepší podmínky, než jaké byly ochotné nabízet doposud. Týká se to zejména hůře placených profesí ve službách těžce postižených pandemií, kde zaměstnanci byli nuceni přijmout zaměstnání v jiném segmentu ekonomiky, nebo si doma užívají dočasně zvýšenou podporu v nezaměstnanosti, která se nyní často přibližuje jejich potenciálním výdělkům.
img

Tomáš Vlk: Solidní report z trhu práce se s pozitivní reakcí nesetkává

02.07.2021 Červnová zpráva z amerického trhu práce dodala čísla svědčící o slušném oživení. Nových pracovních míst přibylo nad očekávání, mzdy stouply v souladu s odhady. Rozdílný obrázek poskytuje rostoucí míra nezaměstnanosti, která by ale měla hrát menší roli.
img

🗓 Dočkáme se od NFP pozitivního překvapení?

01.07.2021 V posledních měsících jsme byli svědky spíše horších dat z amerického trhu práce. Přes postpandemický vzestup ekonomiky se Američanům kvůli různým pobídkám do práce příliš nechtělo. Existují nějaké signály zlepšení situace? Jak se vyvíjejí mzdy, které jsou stěžejní pro odhad dalšího cenového vývoje? A jaký dopad můžeme čekat na trzích?
img

MetLife se zavázala do roku 2030 investovat 500 milionů dolarů do sociální a environmentální oblasti

30.06.2021 Pojišťovna MetLife vydala minulý týden výroční zprávu o udržitelnosti, v níž se zavázala k novým investicím se společenským přesahem. V následujících deseti letech (do roku 2030) do nich plánuje investovat 500 milionů dolarů. Čtvrtina této částky je zamýšlena pro environmentální oblast, konkrétně pro otázku změny klimatu, další finanční prostředky potom poputují zejména na podporu finanční gramotnosti sociálně znevýhodněných lidí, což zahrnuje podporu rasové a genderové rovnosti v komunitách s nízkými příjmy a etnicky odlišných komunitách.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB - čekáme první růst sazeb

21.06.2021 Po ECB a Fedu to budou také centrální banky ve střední Evropě, které budou muset zvážit, jak velkým problémem je pro ně inflace. Česko podobně jako značná část eurozóny čelí prudkému post-pandemickému zrychlení výrobních cen. Měď a základní kovy jsou meziročně dražší skoro o sto procent, ropa o více jak osmdesát, rychle zdražují velkoobchodní ceny elektřiny, energeticky náročné chemické produkty a samozřejmě paleta nedostatkových vstupů v čele s polovodiči. Výrobní inflace je nejvyšší za posledních deset let a postupně se přelévá do cen “na pultech”.
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti

18.06.2021 Poslanci se dnes opět mají zabývat návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů.
img

Americký dolar se i nadále obchodoval v konsolidaci

14.06.2021 Minulý týden si světová rezervní měna zachovala konsolidační náladu a zaznamenala pouze drobné změny. Páteční obchodní seance byla volatilnější a americký dolar na denním grafu posílil k 50dennímu klouzavému průměru, celkově však měna zůstala v obchodním pásmu z minulého měsíce.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Americký Senát schválil technologický balíček za 250 miliard dolarů

09.06.2021 Americký Senát schválil rozsáhlou většinou zákon, jež má výrazně posílit schopnost USA čelit čínským technologiím. Pro legislativní text hlasovalo 68 senátorů, proti jich bylo 32, uvedla dnes agentura Reuters. Celková hodnota opatření je odhadována na zhruba 250 miliard dolarů (přes 5 bilionů korun).
img

Mzdy zpomalily, ale dále rostou

04.06.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla v letošním prvním kvartále o 3,2 % meziročně, což po očištění o inflaci znamená reálnou dynamiku na úrovni 1,0 %. Ve srovnání s předcházejícím čtvrtletím to po zohlednění sezónních vlivů odpovídá nárůstu o 0,6 %. Výsledek se nachází poměrně významně pod tržním i naším odhadem, zatímco téměř přesně odpovídá prognóze ČNB. To je zajímavé již z toho pohledu, že právě aktuální prognóza ČNB ve stejném období počítala s mnohem výraznějším útlumem ekonomické aktivity, než jaký reálně nastal. Ukazuje se tak, že trh práce se během pandemie stal jen velmi obtížně predikovatelnou oblastí. V tomto kontextu pak ani tolik nepřekvapí, že došlo i k poměrně výrazné revizi údaje o posledním čtvrtletí loňského roku, který nově namísto původně udávaných 3,8 % hlásí „jen“ 2,6 %.
img

Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou

04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
img

Akciím se odpoledne přestalo dařit, Amerika jen u nuly. Data nepomohla

01.06.2021 Dopoledne se neslo ve znamení optimismu o hospodářském růstu, čemuž dopomohly evropské plány na rušení restrikcí, evropská data i příznivé výhledy. Hlavní akciové indexy slušně rostly.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v Ohiu obhajoval plány na zvýšení daní bohatým a podnikům

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden včera navštívil stát Ohio a na tamní škole obhajoval svoje ekonomické a investiční plány, které mimo jiné obnášejí vyšší zdanění podniků a bohatých. Biden se v pátek chystá představit svůj první návrh rozpočtu na rok 2022 i výhled na příští desetiletí, který počítá s nejvyššími veřejnými výdaji od druhé světové války, napsal list The New York Times, který se k dokumentům dostal ještě před jejich zveřejněním.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
img

Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v dole Turów, nařídil soud EU

21.05.2021 Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v uhelném dole Turów, kterou dlouhodobě kritizuje Česká republika. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, který tak vyhověl české žádosti o vydání předběžného opatření. Zákaz těžby bude platit až do vynesení konečného rozsudku v tomto sporu, oznámil soud. Ministerstvo životního prostředí a Liberecký kraj uvítaly nařízení zastavit těžbu v Turówě.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Americký dolar hledal svůj další směr

17.05.2021 Minulý týden zaznamenal americký dolar oslabení k novým tříměsíčním minimům, avšak ve středu, po zveřejnění údajů o inflaci v USA trhy zneklidněly, což vedlo jak ke korekci akciových trhů a posílení USD. Tato změna sentimentu byla nicméně krátká a chuť k riziku po zbytek týdne opět rostla.
img

Ach ty daně

15.05.2021 Ach ten ministr zdravotnictví. Nový ministr vypadá rozumně, ale zase tam je nějaký problém.
img

Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu

07.05.2021 Poslanecká sněmovna dnes schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Projde-li příslušná legislativa Senátem, kurzarbeit by se mohl zavést už od července. Nahradí dosavadní program Antivirus, který zatím platí do konce května. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl loni na jaře spouštěn.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuelská vláda zvýšila minimální mzdu o 289 procent

02.05.2021 Venezuelská vláda zvýšila minimální měsíční mzdu o 289 procent. Oznámil to ministr práce Eduardo Piňate. Venezuelská ekonomika je sedmým rokem v recesi a čtvrtým rokem ji trápí vysoká inflace, tzv. hyperinflace.
C:\fakepath\měď.jpg

Měď je nejdražší za deset let, tuna je za více než 9700 dolarů

26.04.2021 Ceny mědi dnes vystoupily na maximum za více než deset let. Pomohl jim slabší dolar, ale také obavy o budoucí dodávky v době, kdy se globální ekonomika začíná zotavovat, což podle předpokladů přinese i vyšší poptávku po kovech. Cena tříměsíčního kontraktu na měď na Londýnské burze kovů (LME) se dostala až na 9700,50 dolaru (207.100 Kč) za tunu, nejvýše od srpna 2011.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti. Ať si firmy samy určují, kolik týdnů dovolené vypíší

21.04.2021 Poslanci se dnes zabývají návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů. Kvůli návrhu svolali mimořádnou schůzi Sněmovny.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
C:\\fakepath\\xtb-platforma.jpg

5 výhod brokera XTB

13.04.2021 Společnost X-Trade Brokers (zkratka XTB) působí na trhu již více než 15 let. Během tohoto období společnost dynamicky rostla a dnes se řadí mezi přední online brokery na světě.
img

Zaměstnanci Amazonu zřejmě odmítnou vznik odborů v USA

09.04.2021 „Odbory ve Spojených státech nemají příliš silnou pozici. Zatímco v roce 1983 v nich bylo organizováno 20 procent pracovní síly, dnes je to již pouze 11 procent. Počátkem roku však byl ohlášen vznik odborů v Googlu a je možné, že se začnou odborově organizovat i zaměstnanci dalších amerických společností. Mají k tomu podporu od současné americké administrativy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zahraniční obchod si udržel solidní výkon

08.04.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila únorová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 22,5 mld Kč, což je obdobný výsledek jako v lednu, kdy přebytek činil 24,6 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 2,2 mld. Kč.
img

Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu?

07.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Nike, neboť společnost čelí jistým problémům kvůli svému firemnímu stanovisku. Konkrétně se jedná o kritiku vnitrostátní politiky Čínské lidové republiky, kterou země zaujímá vůči etnickým Ujgurům.
img

Zaměstnanci Amazonu koketují se vznikem odborů

30.03.2021 „Odbory ve Spojených státech nemají příliš silnou pozici. V loňském roce se k nim hlásil jen každý desátý americký zaměstnanec. Počátkem roku však byl ohlášen vznik odborů v Googlu a je možné, že se začnou odborově organizovat i zaměstnanci dalších amerických společností,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

IPO Deliveroo již v tomto roce! Cena bude od £ 3,90 za akcii!

24.03.2021 Společnost Deliveroo oznámila svůj záměr vstoupit na burzu. Přesné datum IPO Deliveroo ještě není známé, ale odhaduje se, že by k němu mohlo dojít v první polovině tohoto roku. Mělo by jít o doposud největší evropské IPO roku 2021.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii nečekaně klesla na pět procent

23.03.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii klesla za tři měsíce do konce ledna navzdory koronavirové krizi na pět procent z 5,1 v posledních třech loňských měsících. Práci tak podle britského statistického úřadu (ONS) hledalo 1,7 milionu lidí. Čekal se přitom nárůst nezaměstnanosti. Přesto v zemi pracovalo o 693.000 lidí méně, než loni v únoru a tedy před tím, než byla zavedena opatření proti šíření pandemie covidu-19.
img

V krizovém roce 2020 pokračoval růst mezd

08.03.2021 „Mzdy v loňském roce mírně vzrostly, přestože ekonomika zažila dramatický propad. K růstu mezd přispěla situace na trhu práce, kde je stále vysoký počet volných pracovních míst. V odvětvích silně zasažených koronavirovou krizí však zaměstnanci i podnikatelé trpěli kvůli výpadkům příjmů. Ty zhoršovaly jejich rodinné rozpočty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Obchodní schodek USA v lednu stoupl kvůli rekordnímu dovozu zboží

05.03.2021 Obchodní deficit Spojených států v lednu vzrostl, protože dovoz zboží se v důsledku oživení spotřebitelské poptávky vyšplhal na rekordní maximum. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu.
img

Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům

01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Komoditní fondy | Futures | GAAP | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | ISO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Overnight | P/E | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Britská měna | Futures kontrakt | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Benzín RBOB | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Admiral Market | Admiral Markets recenze | Admiral Markets zkušenosti | AdmiralMarkets | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Porsche | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bitcoin peněženka | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD trading | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Co je bitcoin | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Daňové přiznání | Day trading | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex cashback | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP v EU | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování na burze | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | Jak těžit Bitcoin | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se investovat | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Ninja Trader | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s Čínou | Obchodujeme | Odkup akcií | OTC trh | PayPal | Pivoty | Platforma xStation | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Rakousko | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Švédská koruna | Švýcarská banka | Těžba bitcoinů | Throwback | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | RBOB | Andrej Babiš | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | Prospekt | Provozní marže | Redukce | REIT | Roadshow | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Využití kapacit | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Hlavní trh | Kmenové akcie | Minimální množství | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | WebTrader | Bailout | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | S/R hladiny | Vydělávat na burze | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Cukr | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Day trader | Forex analysis | Investment | Capital Economics | Markit | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Rabobank | DPA | The New York Times | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | State Street | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | Sentix | David Marek | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | YouGov | Ole Hansen | PwC | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Sentix index | Reporty | Petr Koblic | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Daily FX | Důležité fundamenty | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Živnostník | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Velcí investoři | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Rada ČNB | Online webináře | Earnings | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | Kč/EUR | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | City | Posilování koruny | Německý ústavní soud | Obchodní styl | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Alerty | Styl obchodování | Die Welt | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Fitch Ratings | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Vitol | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Investovat do akcií | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | S&P Global Ratings | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Investiční plány | Softbank | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Indexy PMI | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Obchodování forexu | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Bitfinex | Business Insider | ex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Bitstamp | Rystad Energy | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Makroekonomické zprávy | Vydělávat peníze | BHS | René Remšík | Breakout Trader | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Bitcoinové burzy | Jak obchodovat akcie | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Jerome Powell | Bitcoin futures | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | ETC | GDAX | Mineři | Fincentrum | XBT | Inteligentní investor | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Robinhood | Crypto | Burzy kryptoměn | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Dobří tradeři | Ochrana před negativním zůstatkem | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Začít investovat | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Forexové páry | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Facebook (FB) | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Domácí měna | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | Manažer fondu | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | I-Trader | FKI | Trhy v USA | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Brexitová dohoda | Signál na akcie | Propad cen ropy | Kybernetické pondělí | Vývoj kurzu bitcoinu | Předpovědi Saxo Bank | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Regulační orgán | BinckBank | Kim Fournais | Anticyklické akcie | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Veřejný dluh | Česká firma | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | Odhady analytiků | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Klasické peníze | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Podnikové investice | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | MetaTrader Supreme Edition | Mezinárodní investoři | Německé banky | Hodnotové investování | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Palantir | IPO Instacart | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Posilování kurzu koruny | Zákaznická podpora | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | GDPNow | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Silnější euro | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Dolarové sazby | Vietnamská ekonomika | Volný čas | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Svět investování | Ropné akcie | STAR | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | GBTC | Maržové obchodování | Maržový účet | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Situace na trzích | SEBA | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Komoditní obchody | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Měnové kontroly | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | CFD na akcie | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | US500 | Deficit rozpočtu | MT5 Supreme Edition | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Finanční situace | UCITS | Finanční údaje | TeamViewer | Snížení daní | iShares | Kurzarbeit | Pojišťovna MetLife | MetLife | ESG | Český index nákupních manažerů | Jihokorejská centrální banka | Čas jsou peníze | Akcie Splunk | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Čeští ekonomové | Zerohedge | Kakao | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | IPO TeamViewer | Očekávané Earnings | Nová měna | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Následky krize | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | TikTok | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Majoritní akcionář | Propad ceny akcií | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | LNG | Objem | Evropské firmy | Konec obchodní války | Ropný kartel OPEC | Dvojitý vrchol | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Supreme Edition | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Růst cen | Server BBC | NHS | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | IW | BAKKT | Tomáš Vlk | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Rozvoj umělé inteligence | Statistici | IPO Alibaba | Největší pokles | Dnešní růst | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nulový úrok | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | All Time High | Technologie blockchainu | PROP Trading | CENTRICA | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Rezistenční pásmo | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | Finanční rezervy | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Dvojité dno | Globální trh | Záměna | Too Big to Fail | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Čínské zboží | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Klíčový support | Zdražování | Listopadová inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Zbývající akcie | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | Soukromý sektor | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Fidelity National Information Services | FIS | Americká ropná společnost | UTC | Federální obchodní komise | FTC | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Porsche | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Ministerstvo životního prostředí | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Zpracování kovů | Regulátoři | Ředitelka | Optimismus investorů | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | Disney | Peter Altmaier | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | EY | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Organizace Conference Board | Shortování akcií | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Růst poptávky | Bernie Sanders | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Guyana | Exact Sciences | Návratnost | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Dobrá data | Washington | Vysoká dividenda | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | ASML | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | FTSE Russell | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Úkoly a cíle | Česká inflace | Emisní cena | Emisní cena akcií | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Britské podniky | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Parabolický vývoj | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Jihokorejská ekonomika | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | ASX 200 | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Coronavirus | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Jumpshot | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Výpočet daně | Slevy na dani | Platit daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | ETH/BTC | Dopady koronaviru | Dodávky na trh | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Riziko zvýšení úrokových sazeb | Sazby beze změny | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | SEC | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Palantir | GitLab | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Hodnota aktiv | Americké banky | NFP data | Obchodovanie | Firemní sektor | Mezinárodní finanční instituce | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Ekonomické dopady koronaviru | Gilead Sciences | Prudký propad | Noviny | FinTech akcie | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Střední podniky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Michel Barnier | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | Guru | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Varovné signály | Cenová válka | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Vlna výprodejů | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Brutální propady | Solidarita | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | ČMZRB | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | Nákupy vládních dluhopisů | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Větší podniky | Zásobníky | Texas | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Vyplácet dividendy | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | WM | MPSV | MF | Ošetřovné | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Futures v Evropě | Výrobce letadel | Lidovci | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Senátor Bernie Sanders | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Hlasování v Senátu | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | KNF | The Economist | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Rozložení kapitálu | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Apple (AAPL) | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | Umělá inteligence | Internet věcí | Akcie Nvidia | Závislost | Náročná práce | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Úročení vkladů | Sentix indikátor | Únorová bilance zahraničního obchodu | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Pavel Baudiš | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Koronavirová epidemie | CBS | Ministři | Opětovný pokles | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Mozek | Životní styl | Profitabilnější | CIA | Tajné služby | Pákistán | Nejvyšší soud | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Vývoj HDP | Massachusetts | Pensylvánie | Více peněz | Postoj investorů | Long signál na akcie | Peníze z vrtulníku | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Bankovní vzdělání | Procter & Gamble | Statistiky | Plošné testování | Malé podniky | USD za barel | Japonský export | SaxoStrats | USO | Propad ceny | Trade | Dílčí index | Nabídka ropy | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | ETF USO | Cenové pohyby | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | NY FED | WEI | Nové zakázky | Joe Biden | Budoucnost kryptoměn | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Seznam brokerů | Cenový pokles | Cestování | 3M | Daň z nabytí | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Pokles úmrtí | Úmrtí s nemocí covid-19 | Pokles úmrtí s nemocí covid-19 | Denní pokles úmrtí | Denní pokles | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | Letečtí dopravci | Dopravci | Průměrná míra nezaměstnanosti | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Rally na akciích | Obchodní deficit Spojených států | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Finanční riziko | PEPSICO | Karlsruhe | FOMO | Export v dubnu | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | ETN | Pozitivní očekávání | Zaměstnanci Škody Auto | Zaměstnanci Škody | Závody Škody Auto | Tomáš Kotera | Soud EU | Unijní soud | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Pokles ekonomické aktivity | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Ekonomické výhody | Zveřejněné údaje | Macy’s | Dluhy | Podmínky kurzarbeitu | Podezřelé transakce | Členské státy | Ceny zeleniny | Akcie Nike | NKE | Verdikt soudu | Analýza makroindikátorů | ONE | Merck | RBI | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Hrozba COVID-19 | Účet platební bilance | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Digitální revoluce | Spekulovat | Potenciální zisk | Zahájení dodávek | Moderna | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Nové studie | Velký růst | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | EasyJet | Odražení ode dna | Splunk | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Vládní pomoc | Propad příjmů | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Jan Sýkora | OKD | Euromonitor International | Mondelez | Jacobs | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Měsíční mzda | Průraz | Zrušení karenční doby | Počet nemocných | Základní příjem | Indické ETF | Rizika a příležitosti v Indii | Příležitosti v Indii | Ekonomický růst v Indii | Franklin FTSE India ETF | iShares MSCI India ETF | Lyxor MSCI India ETF | Franklin FTSE India SKIPCP ETF | iShares MSCI India SKIPCP ETF | Lyxor MSCI India SKIPCP ETF | Vedanta | Infosys | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Soubor pravidel | Prime Market | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Britské firmy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Střední Evropa | Londýnské burzy | Sázková firma | GVC | Sázková firma GVC | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | INLOOPX | CCleaner | Antivirus pro PC | Antivirus | Strategie Avastu | Ochranný software | Zvyšování mezd | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Rozhodnutí soudu | Tempo poklesu | Nikola | Rozpočty zemí EU | Rozpočty zemí | Veřejné rozpočty zemí | Rozpočty zemí Evropské unie | EUIPO | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) | Nižší DPH | Globální poptávka | Energetický gigant | Podpůrné programy | Podpůrné programy vlád | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Per rollam | Rostoucí akciový trh | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Koronavirové epidemie | Vrcholoví manažeři | Stimulační program | ONS | Objem aktiv | Fintech společnosti | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Sony | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Generace Z | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Koronavirová situace | Ceny emisních povolenek | Reputace | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Chrysler | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Verizon Communications | Spotřební daně | Společnost Amazon | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Model 3 | Životní úroveň | Následky pandemie | Index Ventures | Podmínky money-managementu | Progres | Aerolinky Ryanair | Předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | COVID III | Konkurenční společnosti | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Výzkumy | Kreativita | Myšlenkové pochody | WeCHat | Zpomalující růst | Interní informace | NYT | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Sputnik V | Podhodnocené akcie | Čas na nákup | Počty nakažených | eMan | Pandemická situace | Počet zaměstnaných v Německu | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | Počet akcií | Růst důvěry | Světová rezervní měna | Snížení DPH | DPH v Německu | Globální pandemie | VisualCapitalist | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Unijní ministři | Coca-Cola | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výpadek příjmů | Výrobní index | FTMO Challenge | FTMO | Venezuela | Holdingová společnost | Růst eura | Průměrné mzdy | SPAC | Společnost eMan | Zhodnocení akcií | Big Tech | Klimatické změny | Pokles hospodářství | Ceny mědi | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Trafigura Group | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Universal Music | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Robusta | Zhoršení pandemie | Program Antivirus | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Vývoj ceny akcie | Malý kapitál | Diverzifikovat | Údaje o sentimentu | Ministr životního prostředí | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Test na koronavirus | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Federální odvolací soud | Epidemická situace | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Nárůsty nakažených koronavirem | Měnový fond | Americké měny | iPhone | Klinické testy | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Michael Saylor | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | Sainsbury’s | Akcie Sony | Chování ceny | Mluvčí Bílého domu | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | SAP AG | Pravidelný příjem | XOM | PFE | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | BioNTech vakcína | MCD | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Albert Bourla | Síť restaurací | Broker XTB | Akciové investování | Blockchainové technologie | QCOM | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | NFIB | Indikátor NFIB | Ministr zdravotnictví | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | PLTR | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Situace ve stavebnictví | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | NextEra Energy | Dluhopis Republiky | Tesco | Investice do vody | GME | GameStop | Siemens | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Vakcinace | TABAK | H&M | BIDU | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Sainsbury‘s | Mutace viru | MGM | Plný úvazek | Britská média | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Nálada investorů | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Emise dluhopisů | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | Tržby z prodeje | Shopify | Soud v USA | Zpomalující inflace | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Držení pozice | MRK | MJ | WU | Situace na trhu | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | KFC | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Jen Psakiová | Dnešní seance | Německá koalice | Rozvolnění | Retailová asociace | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | Martin Dozrál | SOLODOOR | Nákup bitcoinu | UNH | Ark Invest | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Sentiment v ekonomice | Růst produktivity | AIG | Americká pojišťovna | FinTech akcie 2021 | SPWR | Posílení české měny | Covidová krize | Covidová opatření | Více obchodů | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | PPF Telecom | Akcie ropy v roce 2021 | Oživování ekonomiky | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | Akcie třídy A | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | IPO Deliveroo | Cenové alerty | Discovery | Platformy xStation | Archegos | Akcie Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Special Purpose Acquisition Company | Zaměstnanci Amazonu | Platformy MT4 | Data o inflaci | xStation Mobile | Unikátní vzdělávání | Společnost X-Trade Brokers | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Ark | Cathie Wood | AA | Ceny ropy Brent | Nikotin | Ceny surovin | Zvýšení ratingu | Strach z inflace | LME | Ceny mědi dnes | Bronz | Mosaz | ERA | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Venezuelská vláda | Eduardo Piňate | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Objem transakcí | Objem transakcí v cizích měnách | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Výsledky FAANG | Větší korekce | Kellogg | Eurokomisařka | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Shiba Inu | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Pandemické nákupy dluhopisů | Turów | Colt Canada Corporation | Těžaři | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Růst úroků | Vývoj ceny dřeva | Ceny dřeva | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Martin Klass | Růst mezd v ČR | Nadnárodní společnosti | FAST | Americké farmaceutické společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Platidlo | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | McDonald's | Graf akcie | Tennessee | Úročené vklady | CO2 | Důležité makroekonomické zprávy | Paradox | Malajsie | Cenové stability | Technologie | Ekonomický šok | Průměrný Čech | Jednání kartelu OPEC | Růst cen stavebních materiálů | Koncentrace | Nvidia akcie | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Výše odpisů | Zvýšení produkce | Výstav | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | JAR | NortonLifeLock | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Nedostatek potravin | Divize | Rekord | Babišův bonus | Babišův bonus za očkování | Bonus za očkování | Bilion | Dodávky čipů | CAR | Dnešní report | Štěstí | Konzistentně ziskový | Chování | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Účetní období | VIAC | Trh práce v USA | Subdodávky | Uvedení na burzu | Delta varianta | Důležité zprávy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Stav trhu s ropou | Objem peněz | Růst úrokových sazeb ČNB | Byty | Palantir akcie | Akcie PLTR | Jaroslav Povšík | Předseda podnikové rady | Bonusy | Rozbor | Mluvčí firmy | Školení | Proočkovanost | Nedostatek čipů | GPEF | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Káva robusta | Lobbing | Lobbing v EU | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Google akcie | Honeywell International | Velkoobchodní ceny elektřiny | TIPS | Ceny plynu | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | Extrémní počasí | Marika Čupa | Doing Business | Americká firma | Firma FTMO | Obchodní účty | Dodržování pravidel | Nedostatečný kapitál | Investiční pobídky | ZískejÚčet | FTMO Account | Odvětví Prop Tradingu | Fungování firmy | Vzdělaný trader | Růst firmy | Rising Stars | Deloitte Technology Fast 50 | Deloitte Technology | Pracovní den | Zvedat mzdy | Růst sazeb ČNB | Čínský finanční systém | Investice do těžby | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | Samou | Telecom | Úročení | Automotive | Navyšování cen | GitLab Inc | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Vysoké ceny | Rekordní ceny | FF Trader | PAH3 | Porsche (PAH3) | Akcie Porsche (PAH3) | Zdravotnictví | Exxon Mobil akcie | Rozpočtové schodky | Trading firmy | Prop Trading firmy | Práce v FTMO | Tradingový byznys | Pozornost | Teoretický výklad | Sociální experiment | Získávání peněz | Myšlenkové plánování | Přijetí bitcoinu | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Naše obchodní strategie | 4iG Nyrt | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Firma FF Trader | Fialova vláda | IG Metall | RIVN | Starosta New Yorku | Evergrande Group | Mzdy v bitcoinech | RIVN.US | Společnost | ESG principy | Akcie automobilky Rivian | Vývoj čistých marží | Vývoj ceny dřeva a železné rudy | Vývoj růstu mezd | Vývoj růstu mezd v eurozóně | Ropný šok | Povinné očkování | TIM | Obchodník s energií | Vivo Energy | Vivo | AVAX | Ava labs | Avalanche | Avalanche (AVAX) | Měna avalanche | Omikron | Omicron | | Investice do životního prostředí | Michal Fila | Jan Růžička | QUINTA-ANALYTICA | BBA Capital Partners | LVA Holding | LVA Holding GmbH | GPEF III | Quinty | Kazachstán | Varianty covidu | Rozšíření | Covidové vakcíny | Obavy z omikronu | Shimao Group | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Miliardy USD | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Cena uranu | Nejvyšší soud v USA | Povinné očkování pro zaměstnance | Očkování pro zaměstnance
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zalistování na burzu
Záloha
Založení demo účtu
Založení účtu
Založit obchodní učet
Záložna
Zamávat trhy
Zambie
Záměna
Zaměření investorů

Následující klíčová slova

Zaměstnanci Amazonu
Zaměstnanci Škody
Zaměstnanci Škody Auto
Zaměstnanost
Zaměstnanost a ekonomika
Zamezení dvojího zdanění
Zamezení šíření viru
Zámořské indexy
Zamyšlení
Zamyšlení nad trhy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít