Středa 29. května 2024 14:39
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO král
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Dukascopy new

Měnový fond

C:\fakepath\Cina-mena.jpg

MMF zvýšil výhled růstu čínské ekonomiky

29.05.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) zvýšil výhled růstu čínské ekonomiky na letošní rok po dobrém prvním čtvrtletí na pět procent, ještě v dubnu počítal s růstem o 4,6 procenta. Varuje ale před riziky v příštích letech, která podle něj další růst zpomalí. V příštím roce by druhá největší ekonomika světa mohla vykázat růst o 4,5 procenta, uvedla dnes v Pekingu první zástupkyně výkonné ředitelky MMF Gita Gopinathová.
C:\fakepath\trader-28052024-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2024 1) Na akciové burze v Bukurešti se dnes začalo obchodovat s akciemi společnosti Premier Energy z portfolia české firmy Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce. V úvodu obchodování si akcie připisovaly více než pět procent a pohybovaly se kolem 20,65 lei, uvedla agentura Reuters. Premier Energy má sídlo v Rumunsko, působí ale i na moldavském trhu.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

MMF: Německo by mělo zvážit, zda neuvolnit dluhovou brzdu

28.05.2024 Německo by kvůli rostoucím dluhovým tlakům mělo zvážit, zda neuvolnit takzvanou dluhovou brzdu, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Podle zdrojů agentury Reuters se však lidé na ministerstvu financí obávají, že takový krok může zhoršit inflaci. Změna pravidel dluhové brzdy, která nařizuje, že deficit veřejných financí nesmí přesáhnout 0,35 procenta hrubého domácího produktu (HDP), by vyžadovala schválení dvoutřetinovou většinou v horní i dolní komoře německého parlamentu.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
C:\fakepath\trader-17052024-52-zm.jpg

Ruská ekonomika zrychlila čtvrtletní růst na 5,4 procenta, vyšší je také inflace

17.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 5,4 procenta. Tempo růstu zrychlilo z 4,9 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Ekonomiku podpořily vojenské výdaje a příznivý vývoj cen na ropy, vyplývá z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Statistici rovněž oznámili, že inflace v dubnu zrychlila na 7,84 procenta z březnového tempa 7,72 procenta.
C:\fakepath\trader-17052024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2024 1) Akcie společnosti GameStop mají (téměř) za sebou turbulentí týden. V jeho začátku se staly opět terčem "meme" spekulantů a prudce vystřelily, v druhé polovině týdne jsou již pod prodejním tlakem a výrazně oslabují o desítky procent. Před zahájením obchodování akcie zleňují o dalších 20 procent poté, co prodejce videoher vydal varování o zisku a prodeji za první čtvrtletí a také požádal o prodej dalších akcií.
C:\fakepath\Ukrajina-hrivna.png

MMF přezkoumá vývoj ukrajinské ekonomiky

17.05.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) zahájí v nadcházejících týdnech novou misi na Ukrajině, kde bude posuzovat plnění podmínek úvěrového programu 15,6 miliardy USD (354,6 miliardy Kč) a nejnovější vývoj a výkon ekonomiky země zasažené už déle než dva roky trvající ruskou ozbrojenou agresí. Řekla to podle agentury Reuters na včerejší tiskové konferenci mluvčí MMF Julie Kozacková.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
img

MMF aktualizoval výhled. Německo bude těsně nad nulou. Rusko naopak poroste. Sankce evidentně selhaly

29.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) v dubnu aktualizoval svoji prognózu a řekl nám, jaký očekává vývoj hlavních ekonomik světa. Nabídl obrázek, který ovšem není pěkný. Data ukazují, že Evropa se stává skanzenem. Budeme mít další slabý rok, kdy se budeme pohybovat těsně nad nulou, zatímco jiným se bude dařit lépe. Nůžky mezi námi a Ruskem se podle dat přivřou. Tak to ale přece být nemělo.
C:\fakepath\Lindner.jpg

Lindner: Německo potřebuje reformaci hospodářství

28.04.2024 Německo potřebuje reformovat hospodářství, aby si zachovalo své geopolitické postavení. Ministr financí a předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner to včera podle agentury Reuters uvedl na sjezdu své strany.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst americké ekonomiky v 1Q překvapivě zvolnil

25.04.2024 Růst americké ekonomiky v prvním čtvrtletí výrazně zvolnil a v přepočtu na celý rok činil 1,6 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku činil ročně přepočtený růst hrubého domácího produktu (HDP) Spojených států 3,4 procenta.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země

25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko zlepšilo odhad letošního růstu ekonomiky

23.04.2024 Ruské ministerstvo hospodářství dnes zlepšilo odhad letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Ruska na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta. Zároveň však zvýšilo odhad letošní inflace a předpovědělo postupné oslabování domácí měny v nejbližších letech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v dubnu zrychlil

23.04.2024 Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu vzrostla nejrychlejším tempem za téměř rok, protože pokračující oživení v sektoru služeb převážilo nad prohlubujícím se útlumem ve zpracovatelském průmyslu. Vyplývá to podle agentury Reuters z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
C:\fakepath\rubl3.png

Růst ruské ekonomiky by se měl udržet na 3,6 procenta

21.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska by se měl v letošním roce zvýšit stejným tempem jako loni, kdy vzrostl o 3,6 procenta. Předpověděl to podle agentury Reuters ruský ministr financí Anton Siluanov.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky

19.04.2024 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky na 0,3 procenta z dříve očekávaných 0,2 procenta, uvedl zdroj agentury Reuters. Pro příští rok vláda podle něj počítá, že hrubý domácí produkt (HDP) stoupne o procento. Očekávaná prognóza je součástí návrhu jarních projekcí vlády, které má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští středu.
img

V průmyslu ceny výrobců stagnují, v zemědělství klesají již jedenáctý měsíc po sobě

17.04.2024 „Ceny průmyslových výrobců se v březnu v meziročním srovnání nezměnily. Po únorovém a lednovém poklesu se tak snižování cen zastavilo, nicméně před tím více než tři roky rostly. Meziměsíčně se ceny průmyslových výrobců snížily o 0,1 %. Není tedy důvod obávat se trvalejší změny trendu ve vývoji cen průmyslových výrobců a případného vzedmutí spotřebitelské inflace,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-16042024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se téměř nemění, sledují vývoj na Blízkém východě a statistiku

16.04.2024 Ceny ropy se dnes drží v úzkém rozpětí a pohybují se oběma směry kolem svého předchozího závěru. Na jedné straně je dolu tlačí zmírnění obav o dodávky z Blízkého výhodu po víkendovém útoku Íránu na Izrael a vyšší maloobchodní tržby v USA, které oslabily naději na snížení úrokových sazeb, které by podpořilo poptávku. Podporu cenám naopak poskytla zpráva o růstu čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí a Mezinárodní měnový fond svým výhledem, který předpovídá další rok pomalého, ale stabilního růstu globální ekonomiky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF zhoršil odhad růstu ekonomiky ČR na 0,7 procenta

16.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,7 procenta po loňském poklesu o 0,4 procenta. Předpověděl to dnes ve svém jarním výhledu pro světovou ekonomiku Mezinárodní měnový fond (MMF). Prognóza pro Českou republiku je výrazně pesimističtější než dřívější odhady MMF i než výhled českého ministerstva financí.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF zlepšil odhad růstu světové ekonomiky

16.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes mírně zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle jeho jarní prognózy se globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 3,2 procenta, zatímco v lednu fond letošní růst odhadoval na 3,1 procenta.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Fitch zhoršil výhled ratingu Číny

10.04.2024 Ratingová agentura Fitch zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Číny na negativní ze stabilního. To znamená, že by mohla současný rating země ve střednědobém horizontu snížit. Ekonomika země čelí rostoucí nejistotě při přechodu na nové modely růstu, což představuje rizika pro veřejné finance, odůvodnil Fitch své rozhodnutí. Čína má u agentury Fitch známku A+, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová se v Číně přimlouvá za tržní reformy

05.04.2024 Číně by prospěly tržně orientované reformy, její nadbytečná průmyslová kapacita utlačuje ostatní ekonomiky. Při své návštěvě asijské země to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Politička přijela do jihočínského Kantonu (Kuang-čou) ve čtvrtek odpoledne a v sobotu se chystá do Pekingu, uvedl zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Ukrajina dostala od Světové banky úvěr 1,5 miliardy dolarů

31.03.2024 Ukrajina v rámci programu Světové banky (SB) obdržela úvěr v objemu 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun), uvedl v pátek ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Půjčku Kyjev bránící se ruské invazi podle něj využije na rozpočtové, sociální a humanitární výdaje.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

Salvador chce ochránit svá bitcoinová aktiva přesunem do trezoru

15.03.2024 Salvador převede velkou část svých bitcoinových aktiv do zařízení mimo dosah internetu, které bude uloženo ve fyzickém trezoru na území této středoamerické země. S odvoláním na prezidenta Nayiba Bukeleho o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. Na prezidentův popud zavedl Salvador v roce 2021 bitcoin jako svou oficiální měnu vedle amerického dolaru.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
C:\fakepath\USA7.jpg

Americká ekonomika ve 4Q rostla pomaleji

28.02.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve čtvrtém čtvrtletí podle zpřesněných údajů zvýšil v přepočtu na celý rok o 3,2 procenta, což je o trochu méně, než uváděl rychlý odhad z minulého měsíce. Podle něj růst činil 3,3 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německo se zřejmě nachází v technické recesi

19.02.2024 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamenalo, že se německé hospodářství nachází v technické recesi. Uvedla to dnes německá centrální banka. Poukázala v této souvislosti na přetrvávající slabou zahraniční poptávku, na pokračující opatrný postoj spotřebitelů k výdajům i na negativní dopad vysokých úrokových sazeb na investice.
img

MMF: Britská ekonomika bude mít v roce 2024 problémy

15.02.2024 Britské libře se nadále daří mnohem lépe než britské ekonomice. Připomeňme, že problémy s ekonomikou ve Spojeném království začaly v roce 2016, kdy se většina občanů v referendu vyslovila pro brexit. Od té doby zažívá Spojené království (které zůstává jednou z nejsilnějších zemí světa) hospodářské turbulence. V posledním roce a půl byla Bank of England nucena zvyšovat úrokové sazby, což dále ochlazovalo hospodářský růst. Skutečnost, že britská ekonomika dosud neupadla do recese, je překvapivá a potěšující.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

14.02.2024 Německá vláda příští týden sníží odhad letošního růstu domácí ekonomiky na pouhých 0,2 procenta z 1,3 procenta předpovídaných v říjnové prognóze. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Za zhoršením prognózy podle zdroje stojí mimo jiné slabší růst globální ekonomiky a problémy kolem německého rozpočtu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se zlepšila

13.02.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru dál zlepšila, výsledky překonaly očekávání. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné hospodářské situace, které je na nejnižší úrovni od června 2020. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 19,9 bodu z lednových 15,2 bodu.
C:\fakepath\trader-12022024-43-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.02.2024 1) Mezinárodní měnový fond (MMF) je přesvědčen, že světová ekonomika směřuje k takzvanému měkkému přistání, tedy že se jí podaří vrátit se k nižší inflaci, aniž by se objevila recese. Úrokové sazby se pak začnou snižovat přibližně v polovině roku. Na Světovém summitu v Dubaji to dnes řekla šéfka MMF Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF Georgievová: Globální ekonomika směřuje k měkkému přistání

12.02.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) je přesvědčen, že světová ekonomika směřuje k takzvanému měkkému přistání, tedy že se jí podaří vrátit se k nižší inflaci, aniž by se objevila recese. Úrokové sazby se pak začnou snižovat přibližně v polovině roku. Na Světovém summitu v Dubaji to dnes řekla šéfka MMF Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci

12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

MMF: Ekonomiku Blízkého východu brzdí válka Izraele s Hamásem i nižší těžba ropy

12.02.2024 Růst ekonomik na Blízkém východě kvůli omezování dodávek ropy na trh a konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás zaostává za očekáváním. Výhled světové ekonomiky však navzdory nejistotám zůstává překvapivě odolný. Uvedla to včera šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Průmyslová výroba v Německu loni klesla o 1,5 procenta, v prosinci ještě více

07.02.2024 Meziměsíční pokles průmyslové výroby v Německu v prosinci výrazně zrychlil, a to na 1,6 procenta ze zpřesněné hodnoty 0,2 procenta v listopadu. V předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. V celém loňském roce průmyslová produkce v Německu podle těchto údajů klesla o 1,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý průmysl v prosinci nečekaně zaznamenal silný růst zakázek

06.02.2024 Objem nových zakázek německého průmyslu se v prosinci zvýšil o 8,9 procenta, zaznamenal tak nejprudší meziměsíční nárůst za více než tři roky. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že objem nových zakázek v prosinci zůstane na listopadové úrovni.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v únoru opět zlepšila

05.02.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v únoru čtvrtý měsíc za sebou zlepšila. Vyšplhala se tak na nejvyšší úroveň od loňského dubna, uvedla ve své zprávě výzkumná společnost Sentix. Upozornila však na přetrvávající problémy německé ekonomiky.
C:\fakepath\trader-01022024-52-zm.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v lednu rostla nejpomaleji za půl roku

01.02.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v lednu rostla nejpomalejším tempem za půl roku, negativně ji ovlivnil pokles nových exportních zakázek. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\Izrael.jpg

MMF očekává, že v Pásmu Gazy budou v prvním čtvrtletí pokračovat intenzivní boje

01.02.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) vychází ve svých ekonomických prognózách z předpokladu, že válka v Pásmu Gazy bude během letošního prvního čtvrtletí pokračovat s vysokou intenzitou, načež by válečné akce měly zvolna polevovat. MMF to uvedl ve včerejším aktuálním výhledu pro Blízký východ a severní Afriku.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Ekonomika Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí kvůli ropě klesla o 3,7 procenta

31.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie ve čtvrtém čtvrtletí klesl meziročně o 3,7 procenta. Příčinou byl propad ropného sektoru. Tempo hospodářského poklesu však zpomalilo ze 4,4 procenta ve třetím čtvrtletí, kdy země zaznamenala první pokles ekonomiky od pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Saúdské Arábie.
C:\fakepath\trader-30012024-55-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli geopolitickému napětí a příznivé statistice rostou

30.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Přispěly k tomu příznivá prognóza globálního ekonomického růstu a eskalace napětí na Blízkém východě, které převážily nad obavami o další vývoj čínské poptávky.
C:\fakepath\trader-30012024-43-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.01.2024 1) Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.
C:\fakepath\Global3.png

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

30.01.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky. Podle aktualizované prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o 3,1 procenta, zatímco v říjnu MMF letošní růst odhadoval na 2,9 procenta. Za zlepšením prognózy podle fondu stojí příznivější hospodářské vyhlídky ve Spojených státech a v některých velkých rozvíjejících se ekonomikách.
C:\fakepath\Global3.png

Průzkum: Růst světové ekonomiky letos dosáhne 2,6 procenta, příští rok zrychlí

23.01.2024 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se měl podle ekonomů v letošním roce zvýšit o 2,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský hospodářský institut Ifo. V příštím roce ekonomové podle průzkumu počítají se zrychlením tempa růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta.
img

Forex: Řecko, euro a mýtus o hladkém přistání

19.01.2024 V souvislosti se vzrušenou debatou o euru zaznívá ve veřejném prostoru celá řada mýtů. Jeden z nich se týká Řecka a hodnocení jeho hospodářského vývoje po dluhové krizi prizmatem posledních let jako “úspěch” nebo dokonce “hladké přistání”. Jedná se o zajímavý intelektuální obrat – původně byl totiž řecký příběh akcentován především odpůrci přijetí eura jako odstrašující příklad.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v prosinci rostla nejrychleji za sedm let

29.12.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v prosinci rostla nejrychlejším tempem skoro za sedm let, objem nových exportních zakázek nicméně druhý měsíc za sebou klesl. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Růstu v průmyslu teď vydatně pomáhá zbrojní výroba.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Nový argentinský prezident vydal dekret, jímž ruší či mění na 300 zákonů

22.12.2023 Nový argentinský prezident Javier Milei ve středu podepsal dekret, který mění či ruší tři stovky zákonů. Milei jím chce deregulovat ekonomiku a vyvést ji tak z krize. Takzvaný dekret nutnosti a naléhavosti (DNU) přináší podle serveru BBC Mundo změny například pro trh s nemovitostmi, supermarkety, cestovní ruch, prodej aut a léků či pracovní trh. Dekret může zrušit parlament, pokud se proti němu vysloví obě jeho komory. Proti reformám vyšly ve středu do ulic Buenos Aires demonstrovat tisíce lidí, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Argentina2.jpg

Argentinská měna odepsala přes 50 procent na 801 pesos za dolar

13.12.2023 Argentinská měna dnes oslabila o více než 50 procent zhruba na 801 pesos za dolar. Trh tím reagoval na úterní rozhodnutí administrativy nového prezidenta Javiera Mileie, který se šokovou terapií snaží zemi vyvést z vleklé hospodářské a finanční krize. Trh prezidentovu snahu zatím hodnotí relativně optimisticky, uvedla agentura Reuters.
img

Špatný rok pro českou ekonomiku - propad HDP se prohloubil

01.12.2023 „Český statistický úřad dnes zveřejnil zpřesněné údaje o vývoji hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí. Bohužel se však jen potvrdilo to, co už naznačoval předběžný odhad – česká ekonomika má vážné problémy. Podle zpřesněného odhadu klesl HDP ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 0,7 %. Tento propad je dokonce ještě větší, než původně odhadovaný mezičtvrtletní pokles o 0,3 % a meziroční o 0,6 %. Jako jediná země EU se tak Česká republika stále nevrátila na svou úroveň z doby před pandemií covid,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-29112023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.11.2023 1) Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP včera o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

MMF, SB a BIS budou spolupracovat v oblasti digitálních měn a aktiv

29.11.2023 Tři základní světové finanční instituce - Mezinárodní měnový fond (MMF), Světová banka (SB) a Banka pro mezinárodní platby (BIS) - budou poprvé spolupracovat na takzvané tokenizaci některých finančních nástrojů, které jsou základem jejich globální práce. Uvedla to dnes úřednice BIS Cecilia Skingsleyová. Tokenizace je proces přeměny běžných aktiv na unikátně kódované tokeny.
img

Důvěra v ekonomiku pod dlouhodobým průměrem

24.11.2023 Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, se v listopadu sice meziměsíčně neparně zvýšil o 0,3 bodu na hodnotu 93,1, nicméně dlouhodobě zůstává na nízké úrovni. Index důvěry podnikatelů v české hospodářství rostl o 0,7 bodu na hodnotu 93,5, ale i v jeho případě platí, že důvěra podnikatelů v ekonomiku se drží od začátku letošního roku pod dlouhodobým průměrem. Není to nijak překvapivé, český průmysl trápí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. Stále častěji se začínají objevovat negativní zprávy i z automobilového průmyslu, ať již jde o odložený projekt gigafactory, anebo o ohlášené propouštění v Hyundai,“ komentuje partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
C:\fakepath\rubl2.png

Rusko čeká letos nižší rozpočtový deficit, kolem jednoho procenta HDP

22.11.2023 Deficit ruského rozpočtu se letos bude pohybovat kolem jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Rozpočtový plán vlády přitom počítá s deficitem dvě procenta HDP a někteří ekonomové začátkem roku čekali, že schodek rozpočtu dosáhne až pěti procent HDP, uvedla agentura Reuters.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

MMF: Rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou

08.11.2023 Příliš rychlé uvolnění měnové politiky v eurozóně by bylo drahou chybou. V panelové diskusi v Bruselu to řekl náměstek evropského oddělení Mezinárodního měnového fondu (MMF) Helge Berger. Evropská centrální banka (ECB) v říjnu přerušila nejdelší sérii zvyšování úrokových sazeb ve své historii a základní úrok ponechala na 4,50 procenta. Od základních sazeb se odvíjí cena peněz, a tedy i náklady na úvěry všeho druhu, včetně hypoték.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz výrazněji klesl

07.11.2023 Dovoz do Číny v říjnu nečekaně vzrostl, zatímco vývoz klesl rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak v říjnu snížil na 56,53 miliardy USD (1,3 bilionu Kč) ze zářijových 77,71 miliardy USD a zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s přebytkem až 82 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad. Smíšený vývoj ukazatelů naznačuje, že domácí poptávka se sice zlepšila, druhá největší ekonomika světa však nadále čelí rizikům. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ale zároveň zlepšil výhled růstu ekonomiky Číny na letošní a příští rok.
img

Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů

31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
img

Blízkovýchodní konflikt: Hrozba pro českou ekonomiku?

25.10.2023 V době, kdy eskalace mezi Izraelem a Hamásem trvá již několikátý týden, začínají se rýsovat obavy ohledně jeho dopadu na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka varují před rostoucími cenami ropy a inflačními tlaky, které by mohly ovlivnit i českou ekonomiku. Obě instituce přitom počítají s ekonomickým růstem v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %. Ačkoli obě instituce předpovídají ekonomický růst v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %, situace na Blízkém východě nesouvisí jen s tamním konfliktem.
img

Důvěra v ekonomiku je jak na houpačce

24.10.2023 „Klesající inflace a zpomalení propadu průmyslové výroby přispěly k růstu důvěry v českou ekonomiku. V říjnovém měření Českého statistického úřadu se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 3,6 bodu na hodnotu 92,8. Důvěra v budoucí vývoj ekonomiky posílila jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Vývoj tohoto indikátoru ekonomického sentimentu je však letos značně volatilní - v září se například dostal na nejnižší úroveň od března 2021. Bylo by tedy předčasné interpretovat říjnové zvýšení jako zásadní obrat v důvěře v naši ekonomickou budoucnost. Tvrdá data totiž zatím optimismem nehýří.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

MMF: Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou, sesadí Japonsko

24.10.2023 Německo se letos patrně stane třetí největší ekonomikou světa, sesadí tak z této pozice Japonsko. Přispěje k tomu zejména oslabování japonského jenu vůči dolaru a euru, uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své nejnovější prognóze odhaduje, že nominální hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos bude činit 4,43 bilionu dolarů (102,5 bilionu Kč), zatímco v případě Japonska dosáhne 4,23 bilionu dolarů.
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Rating Řecka se u S&P poprvé od roku 2010 vrátil do investičního pásma

22.10.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka se poprvé od dluhové krize v roce 2010 u jedné ze tří ratingových agentur vrátilo do investičního pásma. V noci z pátku na sobotu agentura S&P Global Ratings zvýšila své hodnocení Řecka na BBB-/A-3 se stabilním výhledem. U ostatních dvou velkých agentur, Moody's Investors Service a Fitch Ratings, je rating Řecka stále jeden stupeň pod investičním pásmem. Zlepšení ratingu by podle agentury AP mohlo posílit důvěru mezinárodních investorů v Řecko a přitáhnout nové investice.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 13. 10. 2023

13.10.2023 Inflace v USA zůstala na 3,7 %, což odpovídá očekávání. Dolar však nadále rostl, protože stabilita inflace přiměla každého obchodníka zvážit růst indexu cen výrobců, což vedlo k závěru, že inflace může začít znovu růst.
C:\fakepath\trader-10102023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2023 1) Česko si v evropském žebříčku inflace v září polepšilo, ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 13. nejvyšší, zatímco v srpnu byla v ČR devátá nejvyšší. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v září zpomalil na 6,9 procenta ze srpnových 8,5 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
C:\\fakepath\\Banky.jpg

MMF: V případě poklesu ekonomiky může mít problémy zhruba pět procent bank

10.10.2023 Přibližně pět procent bank na celém světě by mohlo mít problémy, pokud úrokové sazby centrálních bank zůstanou delší dobu vyšší, přestože se turbulence v tomto sektoru v posledních měsících zmírnily. Dalších 30 procent bank, včetně těch největších na světě, může mít problémy, pokud by světová ekonomika vstoupila do období nízkého růstu a vysoké inflace, tedy stagflace. Uvedl to ve své zprávě o globální finanční stabilitě Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Graf dne – US100 (10.10.2023)

10.10.2023 Přestože je makrokalendář na dnešek velmi skromný – a kromě amerických velkoobchodních akcií (15:00) nebudou zveřejněna žádná významná data – index US100 může zaznamenat vyšší volatilitu, taženou prohlášeními tří členů Fedu, kteří dnes promluví ( 15:00 Perli, 16:30 Bostic, 20:30 Waller, 22:00 Kashkari) a všeobecné zlepšení nálady na globálním trhu. A co víc, americké společnosti (hlavně finanční sektor - Wells Fargo (WFC.US) nebo BlackRock (BLK.US) ) tento týden oznámí finanční výsledky. I když nejsou součástí Nasdaq 100, index může reagovat i na potenciálně větší reakce S&P 500.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky na rok 2024, letošní nechal beze změny

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) mírně snížil odhad růstu globální ekonomiky na příští rok, výhled na letošek nechal beze změny. Předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos zvýší o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. Výhled na rok 2024 MMF snížil o 0,1 procentního bodu. Organizace to dnes uvedla ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

MMF zlepšil výhled české ekonomiky na letošní rok i příští rok

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled vývoje české ekonomiky na letošní i příští rok. V letošním roce se má hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 0,2 procenta, v dubnu přitom fond čekal pokles o 0,5 procenta. Příští rok má tempo růstu zrychlit na 2,3 procenta místo dříve očekávaných dvou procent. Uvedl to MMF ve své podzimní prognóze.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Ifo: Nálada mezi německými vývozci se v září zhoršila, je nejníže za tři roky

26.09.2023 Nálada mezi německými vývozci se v září pátý měsíc za sebou zhoršila a je nejnižší od března 2020. Německý ekonomický institutu Ifo dnes uvedl, že ukazatel exportních očekávání se v září snížil na minus 11,3 bodu ze srpnových minus 6,5 bodu.
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
img

Kdy konečně nastane ta recese?

15.09.2023 Slovo recese je odvozeno z latinského slova recessio, což znamená ústup. Definice dále uvádí, že v ekonomii je tímto pojmem označován pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dobu minimálně dvou po sobě následujících kvartálů. Tento makroekonomicky jev prý může zahrnovat souběžný pokles zaměstnanosti, investic a firemních zisků. Ohledně vazby recese a pohybů cenové hladiny se mnoho nedozvíme, když poučka z Wikipedie říká, že recese může být provázena jak klesajícími, tak rychle stoupajícími cenami – jak deflací, tak inflací. Je Česko v recesi, podaří se zkrotit inflaci a kam se vydají ukazatelé nezaměstnanosti a HDP?
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky loni opět klesl

13.09.2023 Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky se loni druhý rok za sebou snížil. Zůstal nicméně nad úrovní z doby před příchodem pandemie covidu-19. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Poměr globálního dluhu k celosvětovému hrubému domácímu produktu (HDP) se loni podle MMF snížil na 238 procent z 248 procent v roce 2021. V nominálním vyjádření dluh činil 235 bilionů dolarů (zhruba 5,3 biliardy Kč), a byl tak o 200 miliard dolarů nižší než v roce 2021.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září mírně zlepšila

12.09.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v září podobně jako o měsíc dříve mírně zlepšila. Hodnocení současné situace se však i nadále zhoršuje. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 0,9 bodu na minus 11,4 bodu. Analytici v průměru očekávali zhoršení, a to na minus 15 bodů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Chystá se regulace kryptoměn?!

07.09.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) a Rada pro finanční stabilitu (FSB) syntetizovaly svá politická a regulační doporučení k řešení rizik makroekonomické a finanční stability spojených s krypto-aktivy, včetně těch, která jsou spojena se stablecoiny a decentralizovaným financováním (DeFi). Trh kryptoaktiv, který se objevil před více než deseti lety, zaznamenal značnou volatilitu a složitost, přičemž celková tržní hodnota zažívá dramatické výkyvy. Složitost trhu se rozrostla, protože emitenti kryptoaktiv a poskytovatelé služeb vykonávají širokou škálu funkcí, čímž se zvyšuje propojenost trhů s kryptoaktivami. Stabilní coiny, jejichž cílem je udržovat stabilní hodnotu, se staly ústředními body vzájemného propojení v různých činnostech týkajících se kryptoaktiv. Prokázali však zranitelnost, jak je vidět na turbulencích na trhu v květnu 2022, kdy se odchýlili od svých fixů, což vedlo k většímu napětí na trzích kryptoaktiv. Navzdory růstu a složitosti zůstala přímá spojení mezi kryptoaktivy a systémově důležitými finančními institucemi omezená.
img

Průmysl i stavebnictví se propadají a vyhlídky příliš pozitivní nejsou

06.09.2023 „Problémy českého průmyslu a s ním i celé ekonomiky se dále prohlubují. V červenci se průmyslová produkce meziročně propadla o 2,8 %, přičemž již v červnu její růst zpomalil na 0,9 % z květnových 1,4 %. Nicméně i v těchto měsících růst táhla jen výroba automobilů a ostatní odvětví více méně stagnovala. Automobilová výroba však těžila primárně z odložené poptávky z dob čipové krize. Bylo jen otázkou času, jak dlouho ještě udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí. Damoklovým mečem visícím nad českým průmyslem je už řadu měsíců klesající hodnota nových zakázek. V červenci 2023 opět meziročně klesla, a to o 3,0 %. Propadly se přitom jak nové zakázky ze zahraničí, tak zakázky tuzemské,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-30082023-35-zm.png

Berlín schválil balíček daňových úlev za 32 mld. eur na restart ekonomiky

30.08.2023 Německá vláda dnes schválila čtyřletý balíček daňových úlev pro firmy za 32 miliard eur (770,4 miliardy Kč), který má znovu nastartovat růst tamní slábnoucí ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. Balíček zahrnuje dotace na pokrytí 15 procent nákladů na ekologické investice společností. Kancléř Olaf Scholz zdůraznil, že vláda si musí dát pozor, aby její stimulační opatření nepodnítila inflaci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-28082023-22-zm.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila

28.08.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila. V oslabeném chemickém odvětví se projevily známky zlepšení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index hodnotící očekávání exportérů se v srpnu snížil na minus 6,3 bodu z červencové hodnoty minus šest bodů.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Rozvojová banka zemí BRICS usiluje o snížení závislosti na americkém dolaru

22.08.2023 Rozvojová banka zemí skupiny BRICS, kam patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, bude usilovat o snížení závislosti na americkém dolaru. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekla prezidentka této instituce Dilma Rousseffová, která v minulosti působila i jako prezidentka Brazílie.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

WSJ: Rozmach čínské ekonomiky po 40 letech končí, známky problémů jsou všude

21.08.2023 Desítky let zažívala čínská ekonomika nebývalý rozmach, zejména díky investicím do továren, mrakodrapů a silnic. Tento hospodářský model vyvolal obdivuhodné období růstu, které zemi vyvedlo z chudoby a proměnilo ji v globálního obra, jehož exportní schopnosti zaplavily celý svět. Ten model už ale nefunguje, píše v obsáhlém článku americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Problémy jsou podle něj patrné po celé Číně.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v srpnu mírně zlepšila

15.08.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v srpnu mírně zlepšila. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné situace. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 2,4 bodu na minus 12,3 bodu a překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury DPA počítali s dalším poklesem indexu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Zakázky německého průmyslu v červnu nečekaně vzrostly, růst činil sedm procent

04.08.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v červnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o sedm procent, zejména díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles zakázek. Pochybují ale, že jejich nečekané zvýšení představuje udržitelný vzestup.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,25 pct.

03.08.2023 Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,25 procenta. Banka se zvyšováním úroků snaží bojovat s vysokou inflací a v prohlášení také varovala, že náklady na půjčky pravděpodobně zůstanou po nějakou dobu vysoké. Měnový výbor Bank of England (BoE) zvýšil hlavní úrok už počtrnácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
img

Nové prognózy HDP od MMF

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ve 14:00 SEČ zveřejnil nový soubor prognóz růstu pro roky 2023 a 2024. Při zveřejnění došlo k řadě revizí směrem nahoru pro největší světové ekonomiky, zejména pro rok 2023. Zatímco u čínské ekonomiky se stále očekává růst o 5,2 %, jak bylo signalizováno v dubnové prognóze, u ostatních velkých ekonomik se v letošním roce očekává mírně vyšší tempo růstu, než MMF předpokládal před třemi měsíci.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
C:\fakepath\trader-25072023-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.07.2023 1) Akcie na burzách v pevninské Číně i v Hongkongu dnes výrazně zpevnily. Investoři nákupem reagovali na zprávy, že vláda v Pekingu se chystá podpořit ekonomiku, jejíž oživení slábne. Na téměř dvoutýdenní maximum vůči dolaru se dostal čínský jüan. Nejvýraznější růst byl patrný v odvětví vyspělých technologií a realit, přestože někteří analytici se k dopadům státní podpory stavějí skepticky.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes odpoledne zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky. V dubnu fond zhoršil odhad letošního globálního hospodářského růstu na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Zároveň varoval, že hospodářské vyhlídky zůstávají nejisté.
C:\fakepath\Německo3.jpg

MMF: Německá ekonomika letos mírně klesne, z části kvůli drahým energiím

17.07.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce vykáže mírný pokles, zejména kvůli vysokým cenám energií a přísnějším finančním podmínkám. V dnešní zprávě to předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada dalších zemí. Dubnová prognóza německé vlády počítá na letošní rok s růstem HDP o 0,4 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální veřejný dluh loni stoupl na rekordních 92 bilionů USD

13.07.2023 Globální veřejný dluh se v loňském roce zvýšil na rekordních 92 bilionů dolarů (téměř dvě biliardy Kč), protože vlády si půjčovaly na boj s krizemi, včetně pandemie nemoci covid-19. Za poslední dvě desetiletí domácí a vnější celosvětový dluh stoupl více než pětinásobně. Překonal tak tempo hospodářského růstu, když hrubý domácí produkt se od roku 2002 zvýšil jen trojnásobně. Vyplývá to ze zprávy Organizace spojených národů (OSN).
Související klíčová slova: Střední Evropa | Čína a USA | Vytváření finančních nástrojů | Útok na Izrael | Autopůjčovna Hertz | Privatizace | Rozpočtový schodek Spojených států | Německé ministerstvo hospodářství | Ekonomiky zasažené krizí | Obchod s Ruskem | Amia Capital | Výnosy řeckých dluhopisů | Daňové výhody | Silvergate Capital | Odhad vývoje ekonomiky | Dohoda RCEP | Aktualizovaný výhled | PayPal Holdings Inc | Propad ekonomiky | Marcos Caramuru | Hospodářská situace | Akcie na burzách v Asii | Výnosy dluhopisů | Největší americký výrobce léků | Ekonomické podmínky | Mezinárodní kontext | Růst v eurozóně | Argentinská centrální banka | Největší ruská banka | Finanční ústav | Fond Salutem | ChatGPT | Jak fungují akcie | Mediální magnát Rupert Murdoch | Zpravodajský server | Makléřská společnost | Globální veřejný dluh | ČSA | Nexi | Ontario Teachers | GEA | Polo Ralph Lauren | Kryptoměnové transakce | Zvyšování cen | Rostoucí úrokové sazby | Hodnota fúzí | Věřitelé USA | Federální úřad pro letectví | CentroCreditBank | Dukascopy | Zonky | Geopolitické konflikty | Války | Skandinávské aerolinky | Lithium | Západní země | Fumio Kišida | Zveřejněné údaje | Formace Bearish Engulfing | Americká makléřská společnost | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Výhled globální ekonomiky | Digitální měna bitcoin | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Akcie ropy v roce 2021 | Panevropský index | Laurent Kssis | Nákupu státních dluhopisů | Vyspělé země | Pesimismus | Globální růst | Ceny bytů | IW | Skupina Colt | Investiční záměr | Vytvořené tokeny | Česká ekonomika letos | TV Nova | Míra inflace v Argentině | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Míra inflace v EU | Klimatická opatření | Prognóza IMF | Kryptoaktiva | FDA | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Zadlužení České republiky | Bundesbank | Přijmout euro | Zhodnocení akcií | Paul Krugman | Zlato na burze | Náklady spojené s bydlením | Kingsview Investment Management | Petr Kymlička | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | Nedostatek čipů | Kalifornie | Vít Hradil | David Malpass | Nové studie | Volatilní | Veřejný dluh USA | Akcie problémové banky | Devon Energy | Yandex | Mezinárodní dohody a organizace | Salesforce | Mark Tinker | Realitní firmy | Wal-Mart Stores | Žebříček nejbohatších | Digitální převody peněz | Vliv technologií a digitální éry | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Stoxx | Madeleine Albright | Stavební produkce | CBDC | Česká vláda | Cena emisních povolenek v EU | Turquoise Hill Resources | Qualcomm | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Epidemická situace | Obchodní deficit | Kathimerini | Emise | Vývoj ceny zlata | Magnát Rupert Murdoch | PMI v eurozóně | Výkonný ředitel | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | Globální zájmy | Vlastní kryptoměny | První den obchodování | Daňové povinnosti | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Společnost Avast | Mega Millions | Očekávání | Korelace | Mimořádné daně | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Možnosti obchodování | Historické události | Politico | Luckin Coffee | Program nákupů dluhopisů | Inflace v září | Britská letecká společnost | Cla na čínské zboží | Levice | Evropské centrální banky | Japonské maloobchodní tržby | Úrokové sazby v eurozóně | Největší regulační orgány | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | HDP v EU | Ministr vnitra | Geely | Vlna zdražování v Německu | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Cena severomořské ropy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Španělská centrální banka | Tlak na Rusko | Konkurent | Ruská centrální banka | Pesimistické odhady | Faktory ovlivňující finanční trhy | Výpadek příjmů | Novo | Brand Finance | Snížení dluhu po pandemii | EUR/JPY | Společnost Nasdaq | Alternativní investice | Londýnské burzy | Hospodářské stimuly | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Veřejné finance | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | Keir Starmer | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Náklady na financování | FAA | AUS200 | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Stimulační balíček | Trh práce | Camelot | Cena kávy arabica | Komora ruského parlamentu | Společnost Ryanair | Roční míra inflace | Prognostici | Evropská komise | Gazprom Germania | Německý Spolkový sněm | Souhrnný indikátor | Pro investory | Diverzifikace | Samolibost | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | iShares | Globální výzvy | Aramco | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Francouzské energetické společnosti | Britská centrální banka | Fungování ČNB | Německý automobilový koncern | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Digitální éry | Krok za krokem | TPCA | Support | XEL | Výkonná rada MMF | Chování | Coca-Cola Company | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Mezinárodní události | Akvizice | Japonské firmy | Lednová inflace | Index aktivity | Pokrok ve vývoji | Továrny na čipy | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Achim Wambach | Dění na světových burzách | Margrethe Vestagerová | Advanced Micro Devices (AMD) | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Měnové krize | Zajímavé výnosy | Miliony dolarů | Plán na obnovu Ukrajiny | Ifo | Světový dluh | Nákupní centra | Programátor | Hlavní index německých akcií DAX | Manipulace s trhem | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Obchodní pravidla | Světové ceny potravin | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Antimonopolní zákony | Prognózy | Britská libra | Islandská centrální banka | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Zkušení obchodníci | Zajímavé zisky | NYSE | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | Konflikty a spory | Peter Chia | E.ON | Čistý příjem | Odklad splátek | Interactive Brokers | Měnový pár GBP/USD | Vklady | Abbott Labs | Experti | Technická analýza | Německý parlament | LSEG | České hospodářství | Veřejný dluh Británie | Futures a opce | Futures kontrakt | Bezpečný přístav | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Nejvíce zlata | Zpevňování koruny | Ropná firma Saudi Aramco | Viterra | Nezávislost | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Zastropování ceny | Bankovní skupina | Madrid | Návrh zákona | Russell 2000 | Ruský premiér | Evropské měny | Obchodování na finančních trzích | Systém bitcoinu | Nákupy aktiv | Hnojiva | Daň z nabytí nemovitosti | Skupina J&T | Deutsche Bank Jim Reid | Moody's Investors Service | Roberto Gualtieri | Důvěra v ekonomiku | Největší světová ekonomika | Hospodářské turbulence | Prezident Salvadoru | Objem ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Účely primární veřejné nabídky | Americké investiční banky | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Index Nikkei | ČMZRB | Impuls | Český statistický úřad | Akciové společnosti | EUR/USD | PiS | Bruno Le Maire | Ekonomika oživuje | Na burze | Index ekonomické nálady | Návratnost investic | General Electric | Carmen Reinhartová | Acacia Communications | Pokles akcií | Nálada v průmyslu | Vanguard | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Akciové burzy | Von der Leyenová | NFP | General Motors (GM) | Dobré výsledky | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Americká kosmetická společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Strach | Čtvrtletní zisk | Americký soud | Český průmysl | Cena bitcoinu | Penzijní fondy | ČSOB | Wolters Kluwer | Konkurenti | Řetězec Makro | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Uzdravování | ETH | Britské podniky | Agentura AFP | Witkowitz | ČD-Telematika | Tuzemské hospodářství | Američtí vojáci | Vývoz ruské ropy | Pivovar | Softwarová společnost | Fungování finančních trhů | CSI 300 | Aktuální vývoj | Obchodování a investování | Benchmark | FTX | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Včerejší obchodování | Lagardeová | Nejvyšší soud | Automobilka PSA | Výnosové křivky | Demografie | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | ČR | Výnos | DeFi | Evernym | Vladimir Lisin | Američtí centrální bankéři | Ekonomika Saúdské Arábie | Masakr na trzích | Oxfam | Kryptoměna Bitcoin | Daimler | Výrobní sektor | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | RBC Capital | Historické souvislosti | Diem Association | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | RBS | Plány obnovy | Frakování | Zpřesněné údaje | Soukromá spotřeba | AOL | Akcie těžařů | Delta | Dlužník | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Zvolení Pavla | Vývoj na trzích | AI | Globální banky | Drahokam | USMCA | Vzdělávání | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Ant Group | Vzácné kovy | Nastavení úrokových sazeb | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Vliv finančních trhů a institucí | Růst sazeb | Dopravci | Amartya Sen | Reddit | Cena emisních povolenek | Technické rezistence | Dodávky ruského plynu | Šéfové | Zkrocení inflace | Jiné měny | Intel Corporation | Akcie Erste | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | Import | Binance Coin | Capri | Americká společnost Tapestry | Americká energetická společnost | Posílení | Power Exchange Central Europe (PXE) | Reálné ekonomiky | Londýn | Exchange | Investiční portfolio | Data o HDP | Dovoz z Británie | Forexový trh | Splátky dluhů | Světová rada pro zlato (WGC) | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Státní dluh | Nižší daně | Prodeje aut | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Supervelmoci | Zasedání centrálních bank | Mezinárodní organizace práce (ILO) | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Hluboké recese | Pracovní místa | Avast | Citroën | Obchodovat na burze | Katar | Kontrakty | INR | Tempo hospodářského růstu | Jeden dolar | Adam Tooze | Hlavní ekonom ING | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Akcie Ralph Lauren | Těžební farmy | Financování dluhu | Christine Lagardeová | Akciové investování | Největší světové ekonomiky | Automobilka Ford Motor | Největší IPO | Plány | Chemický průmysl | FinTech | Změny HDP | Praxe | Nasdaq100 | Společnost Didi | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ekonomiky | Labouristé | Britové | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Rijád | JPY | Inflace v České republice | Koronavirová mutace delta | Kč/USD | H&M | Lídři zemí EU | SOTIO | Burza Liquid | Premiéři zemí Evropské unie | Béžová kniha | Obchodní deficit USA | Nejvýraznější růst | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelské inflace | Jim Yong Kim | Síť Threads | Americká investiční banka | Spory kolem ruského plynu | Globální krize | Bulgargaz | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Cena americké ropy | Odhad HDP | Upravený zisk | Karlsruhe | Společnost Sentix | Parag Agrawal | Vakcinace | LG Energy Solution | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Více peněz | Casino | Posilování dolaru | Objem nouzových rezerv | Německý export | Svaz průmyslu | Otřesy na finančních trzích | Uber Technologies | Německá společnost | ÚOHS | Praní špinavých peněz | Changpeng Zhao | Standard & Poor's 500 | Investiční specialista | Projekce | Jaguar Land Rover | Kontrakce | Posilování koruny | Viceguvernér ČNB | Akcie Discovery | Eurohold | Magnát | Peníze | Nabídky akcií | Rezistence | Pandemie COVID-19 | Sodexo | Ropné a plynárenské společnosti | Robert Habeck | FB | Zpracovatelský sektor | Rheinische Post | Ukazatel | Suezský průplav | Největší kryptoměnová burza | Nord Stream 2 | Bankovní rady ČNB | Přímé intervence | Francie | IIF | Americký dolar dnes | Tempo zdražování | Trh s nemovitostmi | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | SOLEK | Dosáhnout zisku | Investiční analytik | Pařížská dohoda o klimatu | Americká média | Bankovní skupiny | Title Transfer Facility | ASIC | Zvýšení důvěryhodnosti | Klaus Wohlrabe | Coinmarketcap | Zastropování cen energií | Úřad pro hospodářskou soutěž | InterContinental | O2 | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | Federální dluh | Akcie na burzách | Ceny BTC | Lukáš Voženílek | Český miliardář | Obavy z inflace | Tokenizace | Certifikáty | Total | Freedom Finance Europe | Snižování úroků | Zdravotní péče | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Americký ropný gigant | Služby | Norsko | Mazars Wealth Management | Pozitivní zprávy | Rekordní maxima | CNBC Street Signs Asia | Technologie blockchainu | EMH | FedEx | Index AUS200 | Úroková sazba | Ukrajinský parlament | Maďarsko | Existence bitcoinu | Valná hromada ČEZ | Klimatické změny | Patria Online | Nasdaq Composite | Zvláštní ekonomická zóna | Evropský výrobce letecké techniky | Produktovod | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Borsa Italiana | Pařížská dohoda | Regulace investičních fondů | CSCO | TXN | Běžný účet platební bilance | Oblasti tradingu | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Německá zajišťovna | Barel ropy | Amgen | Swapy | Norské společnosti | Sociální sítě | Evropské investiční banky | Garance | Jaroslav Haščák | Představitelé ECB | Makléři | Globální hospodářský růst | Tvůrce bitcoinu | Obchodování na trzích | CashFlow | Tencent Music Entertainment Group | Ropa WTI | Spekulovat | Micron | Snowflake | Cenové tlaky | Chainalysis | Tipy na zajímavé akcie | Podpůrné programy | Instagram | Lockheed Martin | Munich Re | Americký dolar | Americká softwarová společnost | Česká zbrojovka | Širší index S&P 500 | ATVI | Výrobce pneumatik | Walt Disney Co | Shenzhen Composite | Bankovní rada ČNB | Nasdaq v New Yorku | Helen Čchiaová | Ekonomické dopady pandemie | Ruský prezident | Pověst | Čínské úřady | Růst britské ekonomiky | Kabinet | Středoevropské měny | Ceny emisních povolenek | Převrácená výnosová křivka | SRI | Steven Mnuchin | Výkon | Trend odklonu od amerického dolaru | Představitelé ČNB | Developeři | Minimální mzda | Eurex | Brexit | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Varianta koronaviru | ZEW index | Rohlik Group | Společnost NJJ | Admirals | Open Society Foundations (OSF) | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dovoz | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Tesla Elon Musk | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Next Finance | Evropské burzy | Bungie | Valná hromada | Rosstat | Ruská federace | Obnovení rovnováhy na trhu | Pozornost investorů | Růst trhu | Nikkei | Burzy | Nejbohatší | Německý ministr hospodářství | Společnost China Mobile | USD/EUR | Ceny elektřiny | Politická situace | Ekonomika USA | Komoditní trh | Akcie Wester Alliance Bancorporation | Krizové řízení | Americký prezident Joe Biden | Dopady epidemie | Dopravní subvence | Soud v Haagu | Snížení dluhu | Fondy obchodované na burze | Společnost Pfizer | Venture Capital | Progres | Verizon Communications Inc. | The New York Times | Zajišťovny | Tiff Macklem | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Největší ztráty | Broker | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Vakcína | David Solomon | Oliver Blume | Válka na Ukrajině | Firemní zisky | Akciové indexy | Americký prezident | Cash flow | Investing.com | Proražení | Michail Mišustin | Index frankfurtské akciové burzy | Společnost Shell | Měnové riziko | EEX | Roubini | Moderna | Úsporný tarif | Směnné kurzy měn | Posílení koruny | Coca-Cola | Česká pošta | Vybírání zisků | Sazby hypoték | Export | Změna klimatu | Ekonom BHS | Odškodné | NFLX | Čínské technologické firmy | DTE | Macquarie | Baterie do elektromobilů | Podmínky na trhu | Dluhopisy německé vlády | Hyperinflace | Německá bankovní společnost | OIV | Nigérie | PYPL | Kolibřík Energie | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zynga | Vyšší úrokové sazby | EPPE | Gilead | Spolkový sněm | Comcast | Výroční zprávy | Ruská společnost | Portfolio | Tržní volatilita | Southwest Airlines | Ranil Vikremesinghe | Společnost innogy | Futures na S&P 500 | Vládní opatření | Statistický úřad Eurostat | Centrální banky USA (Fed) | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Energetická společnost | UNDP | Mezinárodní agentura pro energii | Komise pro cenné papíry (SEC) | Globální ekonomiky | Akcie Novavax | Západní sankce | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Pochybení | N7 Holding Ltd. | CAC 40 | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | Trans-Pacifik (TPP) | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Kapitálové rezervy | Dovoz ropy | Ekonom společnosti | Hongkong | Dovoz do Číny v říjnu | Finanční instituce | ByteDance | ProSiebenSat.1 | Special Drawing Rights | Americký index | Zavedení eura | Společnost Emirates | Radovan Vítek | Finanční pomoc | Unie | Fialova vláda | Druhy akcií | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Faustin-Archange Touadéra | Regulace | Úrokové sazby v roce 2022 | Americké ministerstvo spravedlnosti | Hospodářské problémy | Stav energetické nouze | Béžová kniha Fedu | Globální vývoj | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Značka Amazon | Michael Burry | Institut Ifo | Model 3 | Globální pravidla | Noviny | Těžba bitcoinů | Boom | Obchodní dohoda | Hertz | Pokles cen nemovitostí | Tichomoří | Ropné společnosti | FTC | Japonská automobilka | Denis Šmygal | Inflace | Ahold Delhaize | Netěžař | Raytheon | Cenné kovy | Fiat Chrysler Automobiles | Události roku | Pomoc ekonomice | Globální dluh | Obchodování s termínovými kontrakty | US500 | Obchodní napětí | Xiaomi | SDR | Emirates | Boj s inflací | Hyundai | Hypotéky v Česku | Daňové škrty | Záchranné programy | Roční růst | PPF Telecom Group | Platební neschopnost | Fitch Ratings | Separatisté | Trpělivost | Kapitál | Ekonom ING | Průmyslová výroba v Německu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Berlín | Rostoucí ceny energií | Kanadský premiér | Colt CZ | Ocel | Devizové rezervy České národní banky | Airbus | Čtvrtletní výsledky | Bankomaty | Týdenní pivotní body | PMI pro sektor | Elon Musk | Fintech společnosti | Nízké úrokové sazby | IEA | Sociální nepokoje | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Rockaway Capital | Stavebnictví | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Investovat | Insolvence | Fitch Solutions | Hrubý domácí produkt (HDP) | EPH | IBKR | Západní společnosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý svaz | Státní investiční fond | Ekonomický vývoj | Hospodářský institut | Představitelé MMF | Skupina Home Credit | Salutem | Solární energie | Týdenní shrnutí | Anglie | Australská komise pro cenné papíry a investice | Šíření nemoci | Caterpillar | Program Antivirus | Hertz Global | Tyche Capital Advisors | Souhrnný index nákupních manažerů | Investiční riziko | Albertsons | MPO | Honeywell International Inc. | Just Eat Takeaway | Úřad ONS | Jednotná evropská měna | Sony Interactive | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Gigant Gazprom | 1 milion | Cenové pohyby | RWE | Výrobní ceny | Fincentrum | Co má na to vliv? | Zpomalováním růstu | Kryptoměnová burza FTX | Tržní hodnota americké společnosti | Ekologické organizace | Světová finanční krize | Zprávy | Anwar Ibrahim | Kávové akcie | Světový obchod | Nejznámější kryptoměna | Rozpočtová politika | Zpráva | Ekonomické dopady | Tower Semiconductor | Výkonnost společnosti | ASRNL | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Válka | Prémie | Vliv na ekonomiku | Prodej | Zdanění firem | Lula | Instacart | Fatih Birol | Recese ve Spojených státech | Cena elektřiny pro německý trh | Rovnováhy | Tencent | EUR/CZK | Průmyslová výroba v Rusku | Spotové obchodování | Obchodní partnerství | Letecká společnost Virgin Atlantic | McKinsey | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Země G20 | Banka JPMorgan | Poptávka centrálních bank | Rekordní zisk | Dostatek hotovosti | Euforie | Finančník | Janet Yellenová | Prezident Javier Milei | Podíl čínského jüanu | Nedostatek polovodičů | FANG | Výhled vývoje ekonomiky | Francouzská automobilka | Technický výhled trhu | iPhone | Převzetí CME | Rozpočtový schodek Německa | Nová prognóza | Investoři | JOLTS | Prodej nových osobních automobilů | Skupina OPEC+ | Fungování | J&J | Oslabování japonského jenu | České aerolinie (ČSA) | Akciová burza | UBS | MTI | Bloomberg | Nejistoty | Fidelity | Automobilka | Letecká přeprava | Situace kolem koronaviru | Vedoucí představitelé | BaFin | Očkování proti covidu | Investiční | Breakout strategie | Nabídka | Evropská měna | AMD | Abdalláh Dardarí | Společnost Google | Jeff Bezos | ADR | Japonská vláda | Finanční ústavy | Nové mutace | Média | Inflační čísla | Kurz japonského jenu | GBP | Index PPI | Kurz jenu | Společnost Wirecard | Vliv na gruzínskou ekonomiku | Míra inflace ve Spojených státech | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Nárůst ceny | N7 Holding | Světové kryptoměny | Bez rizika | Zisk | Společnost Eurohold | Majitel | Restrukturalizace domácího dluhu | Firma Meta | Hlavní kryptoměna | Global Blood Therapeutics | Prezidentka ECB | Peso | Zpomalení ekonomického růstu | S/R zóna | Pandemie COVID | Mezinárodní organizace a smlouvy | ČSSD | Hlavní úroková sazba | Zemědělské plodiny | Inflace v lednu | Den obchodování | Commonwealth Bank | Ministerstvo obchodu | Dolary | Ministr financí Steven Mnuchin | Jak investovat do zlata | Odhad růstu světové ekonomiky | Kurzu měn | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | Hospodaření státu | Společnost Smartwings | Gary Gensler | ZSSK | Cineworld Group | Cenové výkyvy | Technická analýza BTC/USD | TSMC | Nejznámější kryptoměny | Pákový efekt | Ekonomka Světové banky | Daniel Křetínský | Nové vakcíny | WSJ | Tiskové agentury | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Americký maloobchod | Britský ministr financí | Index STOXX Europe | Analytická společnost | BABA | Energetický gigant | Reálné mzdy | Česká měna | Účetní závěrky | Závislost na dolaru | Mimořádná opatření | BP | Ekonomická teorie | Averze k riziku | Bohatí | Christian Lindner | Bard | Byty | Restrukturalizace ukrajinského dluhu | Island | Robert Reich | Růst německé ekonomiky | Náhrady mezd | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Funkční období | CRHC | Finanční nástroje | Ceny ropy | Makrokalendář | Sestupný trend | Čínské hospodářství | CRISPR Therapeutics | Ceny Bitcoinu | Kč/EUR | Rozsah škod | Silný růst | Avis | Bydlení | Analýzy | Snížení DPH | Potravinové krize | Slevy | Vojenský konflikt | CZ | Tržní podmínky | Ratingové hodnocení | Technická analýza a sentiment | Makroekonomické ukazatele | TTF | American Airlines | IWH | NATO | Obchodování s měnami | Poradenská společnost | Cena ropy brent | Odchod z Evropské unie | Angela Merkelová | PXE | Zemní plyn ve Spojených státech | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Globální finanční systém | Altria | Migrace | Základní úrokové sazby ČNB | Německý DAX | Agentura Scope | Nová varianta covidu | Ifo Klaus Wohlrabe | Míra zadlužení | Brusel | Důvěra domácností | Vliv na ceny | Patria | Hong Kong | IKEA | EP | Snižování cen | Alstom | Zlatý standard | Udržitelnost | Dollar General Corporation | Realitní společnost | Uber | Míra | Skupina AXA | Aktuální kurzy | Obchodování s dluhopisy | Street Signs Asia | UnitedHealth Group | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Úrok | Dluh Británie | Luiz Inácio Lula da Silva | Technická recese | Hedgeové fondy | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Digitální měny | Vlastní sociální sítě | Agentura Reuters | Primární nabídka Aramco | Půjčka | Tlak medvědů | Opatření proti koronaviru | Nobelovy ceny za ekonomii | Důvěra investorů | Evropské akcie | Výrobce letadel | Agrofert | České koruny | Pokles tuzemské ekonomiky | Česká televize | Evropský výrobce letadel | Bohatý | Aktuální prognózy | Výrobce léků | Hlavní kryptoměny | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Italská banka | Nové příležitosti | Vztahy velmocí | SS&C | Volatilita na forexu | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Sankce Spojených států | Koruna | Švýcarská banka | China Evergrande | Růstové akcie | Konflikty | Huawei | Finanční služby | Financial | Akcionáři | Eutelsat | Státní pomoc | Výhled ratingu | Letiště Praha | Automobilka Toyota Motor | Automobilka Škoda | Kontejnerová loď | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Svaz dovozců automobilů | Cukr | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Rozhodnutí soudu | Vzdělání | Quantum | Den daňové svobody | Výrazný pokles | Turquoise Hill | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | EIU | Obchodování | Epidemické situace | Zvýšení daní | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Slabý dolar | Legislativa | Shell | Situace ve Spojených státech | Společnost Berkshire Hathaway | Telegram | Problémy Německa | Plynovod Baltic Pipe | Finanční výsledky | Rostoucí životní náklady | Videokonference | Tržby z prodeje | DMA | Tisková konference ECB | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Onemocnění | Americký výrobce | Index cen průmyslových výrobců | Kryptoaktivum | Chevron Corporation | Hlavní měny | David Card | Propad | Meta | Fiat Chrysler | Financial Times (FT) | Nový argentinský prezident | Biotechnologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Nákupy dluhopisů | Trigger | HDP Británie | Akcie výrobce čipů Intel | Worldpay | Předseda dozorčí rady | Zelenskyj | Riziko recese | Thyssenkrupp | Údaje | HDP eurozóny | Finanční domy | Sazby ČNB | Konec roku | Cena ropy na světových trzích | Asociace | Ekonomický propad | Thoma Bravo | Obchodní války | Cinema City | ZEW | Nová šéfka MMF | Spotřební daně | Výkonnost | Údaje o obchodu | Exxon Mobil | Power Exchange Central Europe | PG | Zahraniční investoři | Německá automobilka Porsche | Regional Comprehensive Economic Partnership | České firmy | Fenomén | Společný podnik | Odvětví cestovního ruchu | Armageddon | Oslabení měny | Nejlepší čínské akcie | Covid | Akcie ASR Nederland | Burza FTX | Největší švýcarská banka | Indigo | Eurostat | Prezident | Průzkumy | Očekávání analytiků | Guido Imbens | Úřad Eurostat | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Monitorování | Nomura | CVC Capital | WMT | Kristalina Georgievová | Ralph Lauren | Investiční aktivita | Moskevská burza | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Toyota Motor | Růst inflace | Cena povolenek | Michelle Bowmanová | Snižování sazeb | Tempo růstu spotřebitelských cen | Turecká lira | Cílování inflace | Felbermayr | Televize CNBC | Investiční banka | Energetická skupina | Tesco | Obchodování s akciemi | Genesis Capital | Occidental Petroleum | PwC | Společnost Verizon | Northrop Grumman | Instrument | Americká společnost Intel | Comcast Corporation | Praha | Berkshire Hathaway | Britské libry | Bilion | Sázka | Emise skleníkových plynů | Evropský parlament | Příjmy Ruska | Hospodářské cykly | Raketové útoky | Central European Media Enterprises (CME) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | 787 Dreamliner | Obchod Amazon | Tržní úrokové sazby | Výsledky společnosti | Ropa Brent | Graf | Macquarie Asset Management | 4iG | 3M | Intervence ČNB | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Index S&P 500 | VHM | Německý výrobce | Volodymyr Zelenskyj | Sony Interactive Entertainment | Patrick Harker | Hazard | Dennis Shen | WIZZ | Americká banka | PSTH | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Docomo | Petrochemická společnost | Vývoj ukrajinské ekonomiky | Hodnota primární veřejné nabídky | České banky | Zvýšené riziko | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | HKEX | Zpráva o měnové politice | Skupina Vivendi | YPF | Odhad inflace | Bitcoin dnes | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Příjmy z reklamy | Distribuce | Zadlužování | Zrušení nejnižší sazby DPH | Index US100 | ESMA | Konzervativní strany | Oživení americké ekonomiky | Čínské zboží | Index cen domů | Short | World Economic Outlook | Výkon ruské ekonomiky | Pár EUR/USD | Legální platidlo | Investment management | Kryptoměnové burzy | Eurodolar | Poptávka po bezpečných aktivech | Investování v Číně | Technologické standardy | Nástroj | Trans-Pacifik | Kurz dolaru | Prodej elektromobilů | Výsledky | Britské domácnosti | HUF | Ekonomické oživení | Hospodaření | Bali | Carrefour | Inflace v Česku | Superměna | MRK | Finanční ztráty | Lesy ČR | Růst zlata | Devalvace | Světová potravinová krize | Booking Holdings | Tržní sentiment | Italská vláda | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Finmex | Siemens | Minulá výkonnost | Výhled na příští rok | Spotřebitelská nálada | Stellantis | Směnárny | Alitalie | Evropský statistický úřad Eurostat | Cena ropy WTI | Bank of America | Inflace v Rusku | Americká společnost | Finanční krize | Křetínský | Finanční rok | TIM | Title Transfer Facility (TTF) | Euroskupina | Fundamentální analýza | Oživení z pandemie | Petr Lajsek | Nuevo León | Sazby na hypotékách | Andrej Babiš | Zvyšování daní | Zajímavé akcie a ETF | Silný dolar | Midstream | Zdanění mimořádných zisků | Čínský prezident Si Ťin-pching | Farmaceutické firmy | Pokles ceny | Ceny ropy WTI | Ekonomická situace | Následky pandemie | Eli Lilly | Přední světoví těžaři | Podnikatel Elon Musk | Akcie Western Alliance Bank | Barrick Gold | SVB Financial | Česká koruna | PSA Group | Ant Financial | Turecká centrální banka | Stimulační opatření | Největší primární nabídka akcií | Investiční společnost | Schlumberger | FXstreet.cz | Investování do čínských ETF | Financial Conduct Authority (FCA) | OPEC+ | Salvadorská ekonomika | Výrobce letadel Airbus | Pandemie nemoci COVID-19 | Ekonomové MMF | SAE | Akcie v roce 2022 | Přebytek bilance běžného účtu | Vlna koronaviru | OECD | CHF | BHS | Mírové mise | Celková investice | Objem | Brokers | Ruská vojska | Zvyšování mezd | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Největší IPO roku | Energetický trh | Obavy z recese | The New York Times (NYT) | Zastropování ceny plynu | Měnový trh | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Futures na ropu WTI | Ziskové marže | Cenový šok | Klima | Telenor | Energetické podniky | Řecká krize | Dovoz z USA | Tuzemské banky | Patrik Tkáč | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Procter & Gamble Company | Sankce uvalené na Rusko | BDO | Ekonomické ukazatele | Spot | Ondřej Vlček | Náhoda | PSA | PX index | JNJ | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Vývoj EUR/USD | Čínský statistický úřad | Podnikatelská nálada | ex | Propuštění | Rally na akciích | Postavení na trhu | iPhone 14 | Wall Street Journal (WSJ) | Inflace v Polsku | Stablecoiny | Rozpočtový deficit | Malajsie | Mimořádná daň | WEN | Zvýšení úrokových sazeb | Subvence | Snížení daní | Výroba počítačů | Daň na pohonné hmoty | Německé instituty | Japonská automobilka Toyota | Tongyi Qianwen | Regulátor | Steve Moser | Vládní dluh | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Hlavní index CSI 300 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Avis Budget | Nejprudší pokles | Offshore | Akciový index | Francouzská vláda | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | Parlamentní volby | Digitální zlato | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Venezuelský bolívar | Důchod | Podíl Evropy | MMF Kristalina Georgievová | NLMK | Přehled o dění na světových burzách | Pfizer | Německý HDP | Akcie firem | Nová Čína | The Guardian | Snížit emise | Klesající trend | Pozornost | Tempo očkování | Situace v eurozóně | AFP | Studie | Blízký východ | Důvěra spotřebitelů | Britská premiérka Liz Trussová | Velmi bohatý | Americký podnik | Joachim Nagel | GlobalFoundries | European Energy Exchange | Signál na akcie | Španělská ekonomika | První obchodní den | Ant | Světové ekonomické fórum | Průraz | Drahota | Strop na ruskou ropu | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | London Stock Exchange (LSE) | Čínský realitní sektor | Úřad INSEE | Indikátory sentimentu | Premiér Andrej Babiš | Země EU | Deficit | Globální dění | EDF | Finanční společnosti | Polsko | Kolaps | Debut na trhu Nasdaq | Rio Tinto | Cohn Robbins | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Významné zisky | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | CzechInvest | Zbrojovka | FRA | Bohemia Energy | National Australia Bank | Medián | Růžový diamant | Cenová hladina | Veřejný sektor | Bankéř | Vodafone Group | Kering | Americké automobilky | Spekulace | Zmrazení splátek | Naše ekonomika | Akcie výrobce čipů | Tata Motors | Exact Sciences | Index Nasdaq Composite | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Vlivné skupiny | Jak fungují mezinárodní dohody | Lukáš Kovanda | Koncern RWE | Kroger | Poslanci Evropského parlamentu | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Americký výrobce elektromobilů | Globální problémy | Royal Mail | LEN | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Evropa | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Velké banky | Jackson Hole | Ruská invaze na Ukrajinu | Dysfunkce | HUF/EUR | Kanada | JDE | Generali Investments | Americká ropná společnost | USD/PLN | MWh | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Velké hospodářské krize | Tiffany | McAfee | Egypt | Johnson & Johnson | Třetí vlna | Národní rozpočtová rada | Budoucí vývoj | Ceny zemědělských výrobců | BYD | Investice do nemovitostí | Polský premiér | Dopady na ekonomiku | First Republic | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Znalost | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Wells Fargo | Zestátnění | Maloobchod | Seth Klarman | Maržový účet | Aktuální cena ropy | Logistika | Natixis | GME | Earnings | Aktualizace výhledu | Německé vydavatelství | CME | Zpomalení inflace | Nejistota | Inflace v EU | Maastrichtská kritéria | Trump | Letecká skupina | Brands | Craig Erlam | Omezení COVID | Pomoc lidem | S&P Global Ratings | Dow Jonesův index | Strategický partner | České dráhy | Estee Lauder | Úrokové sazby centrálních bank | Pokles cen ropy | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | Ropná firma | Silnější dolar | Mosaic | Jachty | CMA | Urals | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | E*Trade | Skupina ČEZ | Euro dnes | Vstupy | Akcie Barrick Gold | Genesis | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Hackeři | Haruhiko Kuroda | Prodeje státních dluhopisů | Evropský regulátor | Světová banka | Společnost PayPal | Groupe Beneteau | Ředitel Salvadoru | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Ozdravení českých veřejných financí | ProCent | Royal Caribbean Cruises | Rakousko | RBC | Společnost Meta Platforms | Stříbro | Euro 7 | Polský zlotý | Německá vláda | Instituce | XRP | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | J P Morgan Chase & Co | Dopady inflace | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Globální ceny | Kukuřice | Dovoz ukrajinského obilí | Šíření nového koronaviru | Luxusní značky | Jan Dvořák | Software pro těžbu | Mezinárodní zastřešující orgán regulátorů | Digitální měny centrálních bank | Válka Izraele | Guvernérka banky | Makroekonomický kalendář | Riziko pro finanční stabilitu | LNG | Western Alliance | Francouzská společnost | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Býčí signál | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Jemenští povstalci | Americké akcie | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Primární nabídka akcií | Cla na dovoz hliníku | Federální rezervní banka | BBC | Silná ekonomika | Exxon | Řízení rizika | Rada pro finanční stabilitu | Měnový výhled | Julie Kozacková | Globální daňové dohody | Do čeho investovat | Investor Ondřej Janata | Ex-dividend | Nový výhled | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Ekonomie | Pandemická situace | Divize | Pozitivní vliv | Vládní pomoc | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Jana Maláčová | Akcie Amazonu | Spotová cena | Zadlužení | Evropská ekonomika | Dolar k japonskému jenu | Energetická společnost ČEZ | Moore Czech Republic | Derivátové trhy | Finanční média | Ukrajinské ministerstvo financí | Další růst | Audi | Indikátor RSI | Menšinový podíl | Dopady pandemie na ekonomiku | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodní a mezinárodní dohody | Afghánská měna | Proočkovanost | WeWork | Martin Krištoff | Trh | Akcie ve Spojených státech | Plán restrukturalizace dluhu | Opatření | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Vydělávání peněz | Míra úspor domácností | Devizové trhy | List Financial Times | Blog | SolarEdge Technologies | CL | Války na Ukrajině | Podíl českých potravin | Erste Bank | Výkyvy | Logo IMF | Výrazný růst | CNN Prima News | Měnová autorita | Severomořská ropa | Zoetis Inc | Nvidia | Ptačí chřipka | Podnikatelé | Fed | Sankce vůči Rusku | Snížení schodku | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Luis De Guindos | Mezinárodní investoři | Společnost ByteDance | Francouzský CAC 40 | Ekonomické škody | Air France | Korekce | Inflace v říjnu | ING | Spotřebitelská důvěra v USA | Sazby daně | Skupina Erste Group | Nové trhy | Illumina | Hnutí ANO | Buffett | Tradingové webináře zdarma | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Evropská komisařka | Ceny zemního plynu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Kov | Pražské burzy | Banka First Citizens | Ekonomické vztahy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Výběry | Apple | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zahraniční investice | Hlavní index čínských akcií | Guvernér australské centrální banky | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Technologická společnost Apple | Významné úrovně | Výrobce luxusních aut | SAP AG | Konkurenceschopnost | Price Futures Group | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Dopad na trhy | Ekonom IHS Markit | Globální recese | Úspory | Jün-nan | Zasedání MMF a SB | Zavedení bitcoinu | Soud v Tokiu | Česká republika | NYMEX | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Hamás | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Swingové minimum | Chesapeake Energy | Postoj USA | Stimulační balík | Stock | ANO | Apollo | Situace | Negativní dopad | Oleg Děripaska | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Rostoucí příjmy | Burzovně obchodované fondy | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | VZ | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | Dezinflace | Společnost XTB | Alligator | Agentura S&P | Koruna dnes | Merck & Company | Největší kryptoměna | Tempo hospodářského růstu Číny | SNB | Koronavirová pandemie | Chorvatsko | Prezident Bukele | Dovoz ruské ropy | Zpráva CNBC | Hospodářský růst v Německu | KKR | Microsoft | Trh dnes | Maxim Manturov | Hospodářské problémy Německa | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Západní státy | Dopad na cenu | UNWTO | CM.com | BBC prezident | VaR | USD/CZK | Media for Europe | Hodnota investic | Aktivity v Číně | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Steen Jakobsen | SBUX | Růst polské ekonomiky | Salvador | Vláda v Pekingu | Prohlášení čínské vlády | Mateusz Morawiecki | Dividends | Společnost Tesla | Forwardy | Commission | Spotřebitelská inflace | Závazek | Defi | Kurz eura vůči dolaru | Akcenta | Srí Lanka | CRSP | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | US100 | Institut pro mezinárodní finance | Výroba aut v Německu | Letadla | Long pozice | Vývoj kurzů měn | Siemens Energy | Cybertruck | Equity | Obchodování akcií | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Peníze z rezerv | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Dluhy | Penta Investments Group | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | NTES | Zahraniční společnosti | Pravděpodobnost | Akcie Alphabet (GOOGL) | Markets | Rozvojová banka | Prosperity | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | FSB | Přijetí bitcoinu | První fáze | MGM Resorts International | Meziroční růst HDP | Vyhlídky světové ekonomiky | Obchodování zlata | Realitní magnát | Bankovní akcie | Ekonomicky vyspělé země | Bukele | Vysoké inflace | Short obchod | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Ministryně práce | IATA | British Airways | Moody's | Argentinská měna | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Kellogg | Agentura AP | Evropská banka | Nižší minima | Rušení pracovních míst v Německu | Ekonomická nálada | Newmont | Měkké přistání | Merlin Entertainments | Trendové linie | Vlajka | Ralph Lauren (RL) | Dohoda Severoatlantické aliance | Výpadky | Objem obchodů | Komodita | CFTC | Zboží dlouhodobé spotřeby | Těžební společnost | FIAT | Podpůrná opatření | Poptávka USA | Nifty 50 | AA | Příjmy a výdaje | Invest | Gazprom | Centrální banka | Splátky úroků | Bitcoin a další kryptoměny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Andrew Bailey | Moneta | Deutsche Börse | Konsolidovaný čistý zisk | Životní prostředí | Inflace v Británii | Společnost Deutsche Börse | Benxy | CME Group | Hrubý národní důchod | Nákupní horečka | Quantum Fund | Mutace koronaviru | NJJ Presse | Diamant | Výrobce sportovního oblečení | Neformální sektor | Pravidla regulace trhů | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Toyota Motor Manufacturing | Donald Trump | Atrium European Real Estate | Digitální měna centrální banky | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Zakázky německého průmyslu | Manfred Hübner | Harmony | Zneužití tržní síly | Pandemie nemoci | Centrum | Rizika | Dovoz čínského zboží | Společnosti | Fundamentální faktory | Americký index S&P 500 | Zpomalení ekonomiky | Hospodářský vzestup | Hodnota majetku | Celebrity | Americká automobilka Tesla | Scénáře vývoje české ekonomiky | BASF (BAS) | Konsensus | Mezinárodní spolupráce | Prodávající | CRISPR | Odolné proti inflaci | Antivirus | Ruská ekonomika | Republikánský prezident | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Canadian Securities Commission (CSC) | Skupina Colt CZ Group | Ropná pole | Zasedání vlády | GfK | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Nárůst objemů | CEC Capital | Březnová inflace | API | Chesapeake | Bossa Investment | Ekonomická zóna | Hospodářské instituty | Pokles nákladů na financování | Německý koncern | Čínská internetová firma | Sdružení výrobců automobilů | Chatbot | BlackBerry | Penta Real Estate | Zoom Video | Oslabení forintu | Řízení portfolia | Škoda | Mluvčí | CZK | ASR Nederland (ASRNL) | Scope Ratings | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | ETC | Odpovědnost a udržitelnost | Hrozba globální recese | Hospodářský šok | Fondy Apollo | Baidu | Helicopter money | Situace na Ukrajině | QCOM | Ekonomický růst Číny | Pohled na finanční trhy | Damoklův meč | Dopady vysokých úrokových sazeb | Cena ruské ropy Urals | Dluhová krize | Vlajka NATO | Změny klimatu | Chevron | Brazilský prezident | Naftogaz | Akcie Samsungu | Asijské země | Cena benzínu | Členské země EU | BTC/USD | Hang Seng | Primark | Michael Kors | Guvernér Michl | PowerCo | Francouzský statistický úřad | RBI | Cena palladia | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Coinbase | Výrobní aktivita | Měnověpolitické zasedání | Akciový index Dow Jones | Deliveroo | FIS | BIS | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Overbalance | Rekordní maximum | Euronext | Zakladatel | Zásoby ropy ve Spojených státech | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Předseda | Afghánistán | Americká Komise pro cenné papíry | Růstový potenciál | Abú Dhabí | Italia Trasporto Aereo | ERA | Hlavní ekonom Saxo Bank | Růst v Číně | Evropské akciové indexy | Tištění peněz | Zájmové skupiny | Deficit veřejných financí | Centrální banky ve střední Evropě | Deutsche Boerse | Linda Yaccarinová | Sociální síť | Cyberark Software Ltd | Fiskální balíček | Vysoké úroky | Výnosy z investic | Bohemia Interactive | Singapurský dolar | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Analytické společnosti | Rok 2024 | ING Bank | Opatření vlády | Jihokorejská automobilka | Operace na volném trhu | Obchodníci | Saxo | Economist Intelligence Unit | Guvernér | Fond kvalifikovaných investorů | DPA | Evropská unie | Boeing | Media for Europe (MFE) | Daniel Beneš | Mezinárodní turistika | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Spotřební daň z nafty | Akcie Netflixu | Hrubý domácí produkt země | Shanghai Composite | Webináře zdarma | Dohoda o klimatu | Schodek | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Riziko politických a environmentálních událostí | Postmates | SLR | Výrobci automobilů | Evropské banky | Finance | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Energetický a průmyslový holding | Uchovatel hodnoty | Správce daně | Nakoupit akcie | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Invaze | CFD | iShares China Large Cap UCITS ETF | Rekordní inflace | Ruský ministr financí | Rekordní hodnoty | Centrální banky | Řetězec Casino | Nová data | Dopad na ekonomiku | Open | Životní úroveň | Doporučení | Britský statistický úřad | Jemenská válka | Denní graf | Nabídka akcií | Americké ministerstvo obchodu | Zvýšení cel | Jevgenij Suvorov | Důvěra v průmyslu | Zvýšení základní sazby | Cena kryptoměny | Výrobce letadel Boeing | Facebook | Financovat | Počet lidí bez práce | Členské státy EU | Čínské měny | Honeywell | Ztráta | Řecko | Evropské země | BRICS | Finanční instrumenty | Madeta | Dna | Dividenda | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | FDIC | Ukrtatnafta | Silné hospodářské oživení | AMGN | Nynější krize | Energetická skupina ČEZ | Trading | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Centrální banky světa | Hong Kong Exchanges and Clearing | Alibaba Group | Nový rekord | Boj proti podvodům | Index německých akcií | Úroky | Vyšší úrok | Refinitiv | Přenos | Plodiny | Statistický úřad | LG Energy Solution (LGES) | Kancléř Olaf Scholz | CVX | PPF Telecom | Potravinová krize | Cyklické akcie | Portu | Miliardy švýcarských franků | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Den výplaty | Toshiba | Předstihové ukazatele | Analytik Deutsche Bank | Bearish Engulfing | ASML Holding NV | Býčí trh | Letecká doprava | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Centrální banky USA | Roční maximum | Lulo Rose | Firma | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Ostrovní země | Inspirace | Huawei Technologies | Producent ropy | E-shopy | Infineon Technologies | David Einhorn | Huayou Cobalt | PIE | Royal Bank of Scotland | EBay | Prognóza České bankovní asociace | Telekomunikační společnost | NEO | Ruský trh | LEAG | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | Alfred Kammer | ČNB | Menší poptávka | Letecká osobní doprava | Devizoví obchodníci | Změna režimu | Daň z nabytí | Měnové kurzy | Asijský měnový fond | VW | Celkový deficit | Uniper | Nobelovy ceny | Barterový obchod | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Sankce Západu | Omezení těžby | Contango | Irské aerolinky | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | JPM | Tomáš Holub | ILO | MGM | Ochrana proti inflaci | Czech Media Invest (CMI) | E-mini | Růst cen nemovitostí | Japonská agentura pro finanční služby | Margin | Western Alliance Bancorporation | Large Cap | Ondřej Hartman | Globální inflace | International Flavors & Fragrances | Rating AAA | Chivo | Know-how | Polská ekonomika | Antarktická smlouva | Andy Jassy | NYT | KO | Společnost Twitter | Tencent Music | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Norwegian Air | Apollo Global Management | Energetický regulátor | Co se vyplatí sledovat? | Akcie Alphabet | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Jumpshot | Finančnictví | Ether | GOOGL | Charles Schwab | Růst spotřebitelských cen v Číně | Soud v Německu | Utahování měnových podmínek | Rezervní měna | Private Equity a Venture Capital | Royal Caribbean | Poplatek | Server BBC | 4GLD | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Lego | Maloobchodní tržby | Nike, Inc. | Mercedes | Index ISM | Nízkonákladová letecká společnost | Vyšší daně | NTT | Situace na trhu | Rivian | Americká ekonomika | HDP | Credit Suisse Group | Malajsijský premiér | Svět investování | Jaderné elektrárny | Dluh USA | WBD | Akcie spoločnosti | Americký výrobce letadel | Banka JP Morgan | Obchodník | Nová rozvojová banka | Charlie Munger | Akcie týdne | Plynárenská společnost | Greg Kelly | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Premiér Denys Šmyhal | MRNA | PVM | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Tokio | GATT | Bezpečnostní situace | Odkup akcií | Regulátoři | CF Industries | Problémy | Tempo poklesu | News Corp | Remdesivir | Růst světové ekonomiky | Index cen | Dolar | Německý ministr financí | Veřejné zadlužení | Paypal Holdings | Globální letecká osobní doprava | Odklad splácení | Bankovní rada České národní banky | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Výrobce léků Pfizer | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Lídři | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Šéfka ECB | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | CEO of El Salvador | Epidemiologické situace | Pokles indexu | Obchodovat | Omikron | Zásoby ropy v USA | JCPOA | Jackpot | Alibaba (BABA) | Dopad na hospodářství | Momentum | Craig Wright | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Společnost Uber | Převzetí firmy | LGES | Nepokoje v Kazachstánu | Evropský systém | Konsorcium | Andrej Babiš (ANO) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Náklady na práci | Zisky | Obavy z globální hospodářské recese | Konglomerát | FCA | Největší ekonomiky | BNP Paribas | Zátěžový test | Společnost DoorDash | Nejlepší akcie 2022 | E*Trade Financial | EUR/MWh | Globální ekonomika | Organizace spojených národů | Metaverzum | ACEA | Thomas Jordan | Italský ministr hospodářství | GRMN | Swap | Miliardy eur | DAX | SEC | Televize Sky News | Světová obchodní organizace (WTO) | Zavedení cel | Nákup nemovitostí | Výnos desetiletých dluhopisů | Spotřeby plynu | Vývoj HDP | Renfe | Valné hromady | Jestřábí hlasy | Wells Fargo (WFC.US) | Členské státy | Africké země | Americká cla | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Americké akciové trhy | Starbucks | Německý kancléř Olaf Scholz | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Toyota | Delta Air Lines | Rozhodování | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Míra nezaměstnanosti v Británii | Ratingové agentury | Cena zlata | Německé podniky | Světové obchodní organizace | HSBC | Zvýšení ceny | Rozpočtové politiky | CFTA | MF | Internetová společnost Google | Marks & Spencer | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Kryptotrh | Softwarová společnost Microsoft | Trinity Bank | Rozpočtový deficit Francie | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Turecký prezident | Hegemonie | Pojištění vkladů | Tamás Varga | Společnost Janus Henderson | Kdo to řídí | Průběh obchodu | Růst cen | Stefan Klebert | Společnost Chevron | IONWAY | Rating vyšší | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Open Society Foundations | Kryštof Míšek | Dluhový strop | Minimální sazby daně | Pokles cen akcií | Gamble | RSI | Zvýšení zadlužení | Společnost Deliveroo | Dovoz oceli | Shopify | Ropa a Plyn | Politické události | Asset management | Beata Javorciková | Agentura MTI | Hlavní ekonomka Světové banky | Nižší těžba ropy | Dnes na trzích | Financování | Thierry Vircoulon | Snížení úrokových sazeb v USA | Podnikání | ČSÚ | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Ursula von der Leyenová | Založení účtu | Jackpot loterie | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Burza v Argentině | Zisky čínských průmyslových firem | Internetové společnosti | Údaje o zásobách v USA | Výrobce čipů | Reserve Bank of New Zealand | Omezení dodávek | Boris Vujčić | Řecké akcie | Barel ruské ropy | Occidental | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | Obchod | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Server CNBC | ishares China | Růst úroků | Akcie Netflix | TASS | WBA | Loď Ever Given | Kapitálové trhy | Peer-to-peer | Turów | Plynárenské společnosti | Emisní povolenky | About You | USDJPY | Gigafactory | Globální poptávka | Investiční poradenství | Bankovní asociace | Růst spotřebitelských cen v Německu | Erste | Jihokorejské společnosti | ROCE | Cykly | DISH | Primární veřejné nabídky (IPO) | Line | Jüanová aktiva | Objem dovozu | UMA | Největší centrální banky světa | Premiér Babiš | Salvadorský prezident | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Propad těžby | FT | Investiční platformy | Medvědí trend | Regulace a dohled | Westpac | Obchodování na akciových trzích | Nouzový stav | Freedom Finance | Hnutí Tálibán | Ropa | Morrisons | Balík stimulačních opatření | Dnešní čísla | Ostatní kryptoměny | Daňové zatížení | Denis Popov | Poptávka po zlatě | Manufacturing PMI | Turistika | Amazon Jeff Bezos | Automobilka Tesla | Čínská měna | Spotřebitel | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Německé vládní strany | Colt CZ Group | Restrikce | Hospodářský růst | Společnost Procter & Gamble | Soukromé investiční společnosti | Ekonomické teorie | Pepco | Nové rekordy | HDP Ukrajiny | Největší americká banka | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | Dodávky ruské ropy | Koronavirové epidemie | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | AMAT | HAS | Costco | Inflace v Maďarsku | Blizzard | WTI | LVMH | ASX 200 | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Guvernér japonské centrální banky | Akcie americké společnosti | Oslabování měn | Helena Horská | Impérium | Shares | Zranitelnost bankovního sektoru | Raiffeisen Bank International | NetEase | Ruský list | RBNZ | Paládium | Rekordní propad | Raiffeisen Bank International (RBI) | Reserve Bank of Australia | Sedmadvacítka | Organizace pro bezpečnost | Únorová inflace | Akcie CM.com | Nejhorší výsledek | Merck | Americká měna | Nový Zéland | Honeywell International | Nord Stream | Pracovní síla | Debata | Saúdská Arábie | Největší banky | Americký miliardář | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Euro | Vylepšení teorie aukcí | Sony | Reebok | OCI | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Sázet | Hodnoty měny | Cena ropy | Podnikatelské aktivity v eurozóně | HKComp | Porušení zákona | Plán firmy | Mezinárodní standard | Vývoj kurzu měn | Členské země | Recese světové ekonomiky | Šíření koronaviru | Liquid | Clemens Fuest | JPMorgan | Značné riziko | GIC | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Planeo Elektro | Poskytování hypoték | Domácí měna | SpaceX | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Hnutí Hamás | Zlato a stříbro | Polygon | Jack Dorsey | Diskont | Soud EU | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Technologický index | Risk | Ministerstvo financí | Vstup do obchodu | Televize Netflix | Dividendový výnos | Výrobce čipů Intel | Zprostředkovatelé | Tempo růstu HDP | Alphabet | Struktura | Vleklá válka na Ukrajině | Míra inflace v USA | Technologický vývoj | Uvalení cel | Vedení společnosti | J&T Capital Partners | Rada ČNB | Zkušenosti | Inovace | Emmanuel Macron | Ekosystém | Trh se zlatem | Výnosy státních dluhopisů | Zasedání měnového výboru | Delta Airlines | Signály | Hospodářský model | Mediální skupina | Zdanění | Šéfka EK | CNBC | Historie kávy | Zrušení fyzických peněz | Cedric Chehab | Zastavení dodávek | Lira | Applied Materials | Růst ekonomiky | TWTR | Promsvjazbank | Bank of Canada | MCD | Přijetí kryptoměny | IHS Markit | Obchodování akcie | Statistiky | Peněžní zásoba | Ekonomické recese | Liz Trussová | Podílník | Oligarcha | TTIP | Společnost Lufthansa | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Electricite de France | Amcor | SAP | Dluhopisové trhy | NPT | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Letní turistická sezona | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | OSN a NATO | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Ben Bernanke | Propad HDP | ZEW Achim Wambach | CETIN | Dnešní údaje | Technologický Nasdaq | Známky oživení | Světové finanční trhy | Šéfka fondu | Mobilizace | Měnový pár | Purple Trading | RUB | PBOC | Kurz | Market | Renminbi | Oživení eurozóny | Americká Federální obchodní komise | Americké akciové indexy | Home Credit | Používání kryptoměn | Odhad letošního růstu | Bankovní sektor | Unicredit | Plány na omezování výroby | Helge Berger | Pokles výnosů | Rating Řecka | Výkon světové ekonomiky | Ukrajinský premiér | Výnosnost | Bankman-Fried | Rozkolísaný | Nové investice | Dluhy českých domácností | Institut německého hospodářství | UST | Irské aerolinky Ryanair | Finančník George Soros | Thomas Schäfer | Ukrajinská vláda | Tenza | Cena ropy klesá | Mzdové požadavky | Měna euro | Akcie v roce 2021 | Ceny pšenice | Regulace trhů | BH Securities | Akcie podniku | Makroekonomické faktory | Ceny ropy Brent | Mnichovský ekonomický institut | Národní zájmy | Řecký dluh | Vontobel Asset Management | SuperCash | Čínský vicepremiér Liou Che | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Odliv peněz | Investujte | Ekonomický poradce | Obchodní bilance | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Stock Spirits | Libanon | Index londýnské akciové burzy | Eskalace války na Ukrajině | Platforma | Rozvíjející se trhy | Přijetí kryptoměny bitcoin | Internetová firma | Dolní komora ruského parlamentu | Rozpočtový deficit Ruska | Jeffrey Halley | AUD | Globální finanční krize | Rychlé uvolnění měnové politiky | Ruské ministerstvo hospodářství | Skupina Volkswagen | Binance | Economist Intelligence Unit (EIU) | Odvolací soud | IKL | Vývoj hrubého domácího produktu | České veřejné zadlužení | Breakout Trader | Měnový výhled v roce 2022 | Nové obchodní příležitosti | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Spolupráce a přístup na trhy | Nedostatek zakázek | Didi Global | Počet obyvatel | Norský státní investiční fond | Predikce | Dodávky ropy | Nákupy plynu | David Vagenknecht | Abhijit Banerjee | Janus Henderson | Ekonomická rizika | Bemis | Prima | Plán obnovy | Aerolinky Ryanair | Citigroup | Organizace spojených národů (OSN) | Digitální daň | Softbank | Avalanche | Evropský blok | Nákup ruské ropy | Ruská firma | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Důvěra v českou ekonomiku | MFF | Akcie automobilky | Abkajk | Penzijní společnosti | George Lagarias | Oslabení | Ovlivňování | Zájem o dluhopisy | Společnost Silvergate Capital | Ukrtransnafta | Referendum | Agentura Interfax | Čínský premiér | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Moelis | MFE | Úsilí | Inflace v Evropské unii | Belgická vláda | Zrušení daně z nabytí | Plánování | Ranní glosa | Setkání ministrů financí eurozóny | Růst spotřebitelských cen v Británii | Caixin | Krach SVB | Kapitalizácia | Intermediate | Realizace obchodu | Uhlí | Nižší ceny | Hospodářské oživení eurozóny | Hodnota indexu | Casinos Austria | SSB | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Take-Two Interactive | Philip Lowe | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | EQT | Bosch | Vysoká cena | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Soud v Karlsruhe | Restart ekonomiky | Western Union | Regulace kryptoměn | Recese | Nový lék | Index strachu | ZNGA | Výzkumný institut | Akcenta Miroslav Novák | DG | Likvidita | Německé aerolinky | Dominion Energy Inc | ASML | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | IPO roku | Capital Partners | GameStop akcie | Erdogan | Virtuální měny | Hráči na forexu | Výhled úvěrového ratingu | Analýza BTC | Ríjál | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | Stimul | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Kyjev | Nižší DPH | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Tencent Holding | Index francouzských akcií | Deník Kathimerini | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Parlament na Srí Lance | Baterie | Realitní společnosti | Internetové firmy | Trade Financial | Ekonomka MMF | Sazka Group | Mazars | Dceřiná firma | Vedoucí UNDP | Zavádění kryptoměn | Schwab | Frank | Skupina CZG | Ministři | Retailoví obchodníci | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | OSF | Mondelez | Transparentní | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | EASA | Investiční firmy | COP21 | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Pracovní síly | Cap | Údaje z USA | Goldcorp | Centrální banka USA | Goodyear | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Šéf evropského odboru MMF | Dieselgate | Debt Service Suspension Initiative | Uznání nezávislosti | Šíření nového typu koronaviru | Americký internetový obchod | Společnost Cineworld | Ceny energií | Cena Brentu | DTE Energy Company | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Trh s kryptoměnami | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Obrat trendu | Rychlý růst mezd | Měnový stratég | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Ekonomická opatření | Polská centrální banka (NBP) | Změny daní | Japonský premiér | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Riziková aktiva | NEST | Zvýšení DPH | Buy the dip | Swingové maximum | Duke Energy | Prezident Donald Trump | ZEN | Ziskový obchod | Politická rozhodnutí | Zvýšení cen ropy | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Schodek rozpočtu | Advance | Nejslabší růst | Zoetis | Kurz bitcoinu | Microsoft Corporation | Potravinová a energetická krize | Europe 1 | TCL | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Výroba v Německu | Společnost ČEZ | Komunita | Výkon amerického dolaru | Booking | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | China Mobile | Carlos de Sousa | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Skupina Smartwings | Koncern Sony | Mince | Facebook Ireland | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Merkelová | Rozvojová banka zemí BRICS | Arabský měnový fond | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Ripple Labs | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Čínský vicepremiér | Střadatelé | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Aktivita v sektoru služeb | EC Investments | Adidas | Internetová televize | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Finanční společnost | SVB Financial Group | Sankce | Zásoby plynu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Fyzické zlato | Přebytek obchodu | Trade | Hertz Global Holding | ReGas | Energetika | WEF | Manufacturing | Obchodní podmínky | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Biotechnologické společnosti | Hlavní index řeckých akcií | CNN | Náklady na úvěry | Ruská banka | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Nařízení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Ropné akcie | Indikátor Alligator | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Komerční banka | Přísná protikoronavirová opatření | Převody peněz | BTC | Posílení rezerv | Nejlepší způsob | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Inflační data | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Stravenkový paušál | Největší světové kryptoměnové burzy | Severomořská ropa Brent | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Digitální peněženky | Zpřísnění měnové politiky | Objem obchodování | iShares Gold Trust (IAU) | Výrobní PMI | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Čistá místa | Investovat do zlata | Dostatečný kapitál | Bolest | Japonský akciový index Nikkei | Lehká ropa WTI | Zmírnění obav | Východní Asie | Omezování výroby | Firma Avast | Druhá vlna koronaviru | Airbus Group | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Podnikatel | Prazdroj | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Evergrande Group | Libye | Dolar vůči japonskému jenu | Aerolinky | ARM Holdings | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Pandemie covidu-19 | Cena termínového kontraktu | A321Neo | Continental | Ministerstvo dopravy | ARM | Pohonné hmoty | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Diamanty | Zdražování energií | Air France-KLM | Akcie ČEZ | Bilion dolarů | ETF | FCC | Marathon Oil | Nové dluhopisy | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Cíle | České dluhopisy | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Loterie | Analytik České bankovní asociace | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Měnový výbor | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Kolínská automobilka | SunPower | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | Moneta Money Bank | Pražská burza | UnitedHealth | Kanadský statistický úřad | Ceny drahých kovů | Varování | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Družba | Úrokové sazby | LLY | Maloobchodní prodej | Viceprezident ECB | Philip Dybvig | APP | Přístup na trhy | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Spojení | Diem | Long | WHO | Rally | Regulátoři finančního trhu | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Státní fond | Střední třída | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Fidelity National Information Services | PlayStation | Návrhy UNDP | Internetový obchod | Dlouhodobý úspěch | Seat | USDC | Fischer | Japonská ekonomika | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | První odhad | Chris Williamson | Mezinárodní dohody | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Paul Volcker | Fundamentální analýzy | PDD | Citrix | Časopis Forbes | Širší index | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | Intuice | Nemovitosti v ČR | Discovery | Střední podniky | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Nákup zlata | Švýcarská banka UBS | Business | Volume | GBPJPY | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Francesco Pesole | Camelot LS | Indikátory | Albemarle | Srbsko | WFC | Konsolidace | Růst cen akcií | Investování do akcií | NDB | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Automatic Data Processing | Členka rady guvernérů Fedu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zákonné platidlo | Výrobce luxusního zboží | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Obchodní operace | Technologická společnost | Platební společnost | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hodnota trhu kryptoměn | Nový stavební zákon | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Velké ztráty | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Long signál na akcie | Průmyslový sektor | CZG - Česká zbrojovka Group | Danění globálních firem | Zdravotnictví | Fox Corp | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Long signál | NZD/USD | Rusko a Ukrajina | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | NKE | BlockFi | Technologický pokrok | Jak investovat | Investice do kávy | Diskontní sazba | Mezinárodní sankce | Brazílie | Dow Jones | Jihoafrická republika | Společnost BP | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Vývoz z Německa do Británie | Ropa OIL.WTI | Energy Aspects | Objem zakázek | Německý statistický úřad | Rozšíření nouzových rezerv | Smartwings | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Pavel Kohout | Investiční skupina PPF | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Česká inflace | Trinity | Stratég | Obchodní přebytek | Oyu Tolgoi | Společnost Saudi Aramco | Signa Holding | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | iRobot | Přírodní katastrofy | WFC.US | Cena americké ropy WTI | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Pokles nákladů na financování dluhu | Akcionáři Avastu | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Státní duma | CoinShares | Ministři energetiky | Firma Saudi Aramco | Indexy amerického akciového trhu | Duke Energy Corp | Zvyšování úrokových sazeb | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Infineon | Kapitalizace | Abu Dhabi Commercial Bank | Jamie Dimon | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Ukrajinská agentura | Komunikace | Burzovní hodnota | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | SAS | Akcie Siemens Gamesa | ERC-20 | Burza Binance | Investiční ředitel | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Tyche Capital | Rušení pracovních míst | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Warner Bros. Discovery | Agentura TASS | Novavax | Apple TV+ | Finmex Academy Martin Maršovský | Ekonomické prognózy | Paxlovid | Alternativní taxislužby | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Strach z inflace | ECOFIN | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Karel Komárek | Koronavirus | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Další vývoj | Vlastní akcie | Citibank | Anton Siluanov | Problémy ekonomiky | BASF | České aerolinie | Pokles průmyslové výroby | Kanadská centrální banka | Výrobce aut | Japonský akciový index | Puma | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | WeDo | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Penta | George Soros | Setkání zemí OPEC | Rozpočtový deficit USA | Ruská úvěrová agentura ACRA | Americký ministr financí | Hřivna | Investování do ETF | FTX Sam Bankman-Fried | EU a NATO | CNY | Federální vláda | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Společnost Virgin Atlantic | Nákupy | Zátěžové testy | Společnost S&P Global | Obchodování se zlatem | Výhled trhů | Měnové páry | ASM International | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Opatření proti dopadům války | Výrazná inflace | Centrální bankéř | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Dopady pandemie | Hlavní rizika | Společnost Gilead | Kybernetická bezpečnost | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Investiční příležitosti | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Pohyby na trzích | Výprodej akcií | TotalEnergies | Forexové obchodování | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | Německé automobilky | Pohyb ceny | Beneteau | Výnosová křivka | Šíření varianty omikron | Expert na kryptoměny | Historická maxima | Ekonomická data | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | Wester Alliance Bancorporation | WTO | Antivirové firmy | Ruská společnost Gazprom | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Výroba v Rusku | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Warner Bros | Sněmovna reprezentantů USA | Proticyklické kapitálové rezervy | XPeng | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Katastrofy | Poradenské společnosti | Americký kongres | Zvyšující se inflace | Úrokové sazby ECB | Investice do zlata | Ceny zlata | Výhled | Operátor O2 | Timeframe | Index technologického trhu | České akcie | Prodejní cena | ESM | Zerohedge | Úřad pro ochranu osobních údajů | Slovo recese | Vinci | Balík pomoci | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Španělsko | Spojené státy a Čína | Nová stimulační opatření | Ruská aktiva | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Deriváty | IfW | Ethereum | Přísná opatření | Pension Plan | Investiční prostředí | Embargo | Kraft Heinz | Economist | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Vysoké ocenění | Roberto Azevedo | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Nový balík pomoci | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Snížení závislosti na americkém dolaru | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Zásoby benzinu | Tok kapitálu | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | ETH/USD | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Paschal Donohoe | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Couche-Tard | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ekonomické trendy | Burzovní společnost | Cyrrus | Bankovní účty | Komunistická strana | Expanze | Giphy | Balík sankcí | Finančníci | Prezident Federální rezervní banky | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Banky | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Prostor pro růst | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Pomoc MMF | Cryptocurrency | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Devizová politika | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | ASEAN | Epidemie nemoci | Bílý dům | Restrukturalizace dluhu | Komoditní trhy | OSVČ | ČEZ | Nakamoto | Měnové unie | Austrálie | Cenové hladiny | AAPL | HDP Číny | Tether | Německé ekonomiky | USA inflace | Sanofi | Výzkumná společnost | Těžba ropy v Rusku | Martin Maršovský | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Teams | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Spread | Fondy zaměřené na ESG | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Koronavirová opatření | Devizové rezervy ČNB | Britský antimonopolní úřad | Hodnota kryptoměn | Vývoj měnového páru EUR/USD | Goldman Sachs Group | Peněžní trhy | Intel | Under Armour | Buy | New York | Tradingové webináře | Anadarko Petroleum | MSFT | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | GS | Saldo zahraničního obchodu | Společnost Amazon | Dřevo | AIG | Krize | Obligace | Kartel při obchodování s měnami | Futures kontrakty a opce | Zvýšení úroků | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Nejvyšší deficit | Investing | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Akcie IBM | Americká internetová společnost | Vlády | Růst spotřebitelských výdajů | Automobilka Porsche | CMI | Majetek státu | Riziko likvidity | Situace na trzích | Daňové dohody | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | NXP | Uvalení sankcí | Paramount | CoinGecko | G20 | Míra inflace v eurozóně | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Informace z trhu | Pokles poptávky | Štěstí | Rekordní schodek | CEO | Oslabení dolaru | Virgin Orbit | Napadení Ukrajiny | Nákupy centrálních bank | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Andrej Kostin | Majoritní akcionář | Společnost Walt Disney | FOMC | Algoritmy | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | Hodnota majetku ruských miliardářů | Vratislav Zámiš | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Dánská farmaceutická společnost | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Akciové trhy v USA | Dolarový index | ZTS | Ztráty | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Skvělý výhled | Nový cyklus | Výrobci čipů | ODS | Dialog | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Ředitelka | Generální ředitel | Likvidní | Zdravotní pandemie | Ceny aktiv | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost CVC | HN | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | Protikoronavirová opatření | Japonský ministr financí | Jakub Vejmola | DIHK | Problémy v Číně | Internetová společnost | Burza | Úřad pro energetické informace | Semináře | Interfax | Oživení globální ekonomiky | Letecká společnost | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | AXP | MarketWatch | Investiční skupiny | Firma Meta Platforms | Guvernér Rusnok | Zadlužené Řecko | Maria Röttgerová | Rozvoj | Americká inflace | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Mathias Cormann | Cenová bublina | Yahoo Japan | Federální společnost pro pojištění vkladů | OIL.WTI | Tržby společnosti | Český statistický úřad (ČSÚ) | Druhá největší ekonomika světa | Růst spotřebitelských cen ve Francii | SPWR | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | FAST | Banka Citi | Marian Jurečka | Nabídka a poptávka | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Měny | Bilance | Růst podnikatelské aktivity | Australský podnikatel | CMCSA | Bitcoinovej kanál | Volby | Snížení úrokových sazeb | PGNiG | Sankce proti Rusku | Cena kávy | Americká vláda | Růst cen potravin | Sezónnost | Innogy | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Vzestup inflace | Express | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Mylan | Waymo | Hlavní ekonomka MMF | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Apple Arcade | Nová historická maxima | Regulační úřady | Energie | Ruská úvěrová agentura | Milei | Akcie Western Alliance Bancorporation | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Duševní vlastnictví | OneWeb | Special Purpose Acquisition Company | Bank of America Global Research | USDX | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | NLMK Vladimir Lisin | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Akciový trh | Finanční sektor | Daňové příjmy | Intradenní obchodník | Sazby | David Marek | Ropa dnes | Společnost Oneok | Historie | Trader Workstation | Renáta Kellnerová | Cena rublu | Gemsstock | Uvolnění měnové politiky | Ukončení obchodní války | Index podnikatelské nálady | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | GE Renewable Energy | Thomson Reuters | USD | Britská ropná společnost | Paul Milgrom | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Miliardy dolarů | Akcionáři Monety | Veřejný dluh Spojených států | Růst aktivity | Ceny mědi | Politická stabilita | Nákup nemovitosti | ProLogium | Polo Ralph Lauren (RL) | Finanční trh | Růst poptávky | Invaze ruských vojsk na Ukrajině | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Algoritmické obchodování | EET | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Robert Wilson | Německá automobilka | Neúspěch levice | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Zahájení ruské invaze | Regulační orgán | Virgin Atlantic | Eni | Recese americké ekonomiky | Akcie švédské automobilky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Automotive | Nové prognózy | Obavy z konfliktu | Kalifornské bankovní regulační orgány | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kdo řídí mezinárodní dohody | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Satoši Nakamoto | Investování do zlata | Authentic Brands Group | Vyspělé ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Milník | Nejprudší pokles v historii | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Nová rozvojová banka (NDB) | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | DCA | Ceny výrobců | Siemens Gamesa | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Nižší maxima | Pinduoduo | Obchodní den | CNN Business | Analytické zprávy | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Invaze ruských vojsk | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Meziroční inflace | Afrika | Lámání rekordů | HDP Asie | Většinový podíl | Dnešní obchodování | Oneok | Pozemky | Předstihové indikátory | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Ekonom Jan Švejnar | Generální ředitel ČEZ | Tržby obchodníků | Nový druh digitálních měn | Domácí měny | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | National Bank of Greece | Britská vláda | EPS | Výkonnost společností | ADP | Square | Hodnota zlata | Makléřské společnosti | Přijetí eura | Biliony dolarů | Nejlepší ropné akcie | CPI v USA | Úbytek | Short signál | Ministryně financí Alena Schillerová | Termínový kontrakt | Ocenění | ČKMA | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Vedlejší účinky | Dluhové potíže | Sigmar Gabriel | Předsedkyně Evropské komise | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Řízení rizik | Singapur | Společnost Tapestry | CHNComp | Tencent Music Entertainment | Podmínky půjčky | Míra úspor | Druhá vlna | Polská společnost | Investiční doporučení | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Švédská společnost | Očekávané Earnings | Výdaje | Produkce energií | ADB | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Válka Izraele s Hamásem | Změny trendu | Porušení pravidel | Ekonomický dopad | Embraer | Trh s bitcoiny | Společnost | Investor | Akcie ropy | Rezervní měny | Časové období | Joe Biden | Geopolitická nejistota | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | List The Wall Street Journal | Coffee | Firma McDonald's | Největší ropná firma světa | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Forbes | Investiční instrument | Obchodujte | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Colt | Snižování počtu zaměstnanců | Zmírnění rizik | Allergan | Evropská unie dnes | NIO Inc | Patová situace | Negativní výhled | František Vinopal | Tkáč | Jerome Powell | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Freedom Financial Services | Ukrajinská ekonomika | Investování | Výkon německé ekonomiky | ASX | Munger | Světové hospodářství | Plynárenské firmy | Rozšíření | BBVA | NBER | Vitalik Buterin | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Anton Tabach | Neúspěch | EBRD | Nízká nezaměstnanost | IRBT | Nizozemsko | Investiční skupina | Bankovní systém | Pershing Square Tontine Holdings | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Inflace v české ekonomice | Akcie Erste Group | Lari | Zdražování v Česku | Obilí | Ryanair | DIW | Posilování USD | Kryptoburza | Vrcholoví manažeři | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Expedia | Úrokové swapy | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Primární trh | Dnešní zprávy | Občanské války | Český investor | Ceny surovin | Centrální bankéři | Michelin | RegioJet | Polská centrální banka | Energetické komodity | Ekonomika Srí Lanky | Ceny výrobců v USA | Příjmy | J&T Patrik Tkáč | Událostí ve světové ekonomice | ToscaFund | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Upjohn | Ministři EU | ČTK | Světoví těžaři | PMI pro sektor služeb | Risk-off | Volvo | Emitent | VMware | WU | Zajištění | Dominion Energy | CzechTrade | IAG | Strategie řízení | Obchodování na trhu | Inflace v Číně | Automobilka Škoda Auto | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | NZD | Altria Group | Schodek veřejných financí | Zprávy z krypto průmyslu | Jukos | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Zasedání MMF | Biliony USD | Currency | Index | BNP Paribas Investment Partner | Wall Street Journal | Holdingové společnosti | Komoditní | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Společnost Uniper | MiFID II | Token | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Dny Německa | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Smlouva o volném obchodu | Mimoburzovní | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | NHTSA | CFDWorld | Tuzemská měna | Engulfing | Hospodářský pokles | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | ACRA | Dovoz z Ruska | Panika | Snižování úroků ve střední Evropě | Obchodovat s akciemi | Dvojité recese | Stavební zákon | Obchodní omezení | Technický výhled | Avis Budget Group | ECB Luis De Guindos | Mezinárodní pracovní síla | Nositel Nobelovy ceny | Národní rozvojový fond | Denys Šmyhal | Šance | Lídři zemí Evropské unie | Čínské firmy | Jak fungují změny politik a předpisů? | Pracovní trh | Globální měny | Aktivity v podnikatelském sektoru | Uptrend | Klimatický plán | Německý kancléř | Mark Mobius | Mezinárodní měnový fond (IMF) | John Doyle | Zásoby zlata | Odhady HDP | Výhled růstu HDP | Western Alliance Bank | Akcie NIO | Guvernérka ruské centrální banky | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Nejvýraznější propad | EP Power Europe | Budoucnost mezinárodních vztahů | Americké vlády | Robert Kaplan | Saudi Aramco | Nejdůležitější čínské indexy | Míra zadluženosti | Dovoz do Číny | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Poradenství | RDIF | Evropský orgán pro bankovnictví | Vlastnictví | Hlavní ekonom | Převzetí moci Tálibánem | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Eskalace války | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Kjótský protokol | Průzkum | Mise MMF | Jim Reid | Světové burzy | Podíl nesplácených úvěrů | UCITS | Kupci | Setkání zemí OPEC+ | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | WIIW | Pinduoduo Inc | Xetra Gold | Daň z mimořádných zisků bank | Dodávání likvidity | Změny politik | Ministerstvo financí ČR | Ministři obchodu | Zmírnění chudoby ve světě | Bolívar | Mimořádná valná hromada | Výběr daní | Společnost Media for Europe | Tisková konference šéfa Fedu | Tempo ekonomického růstu | Brent | Nevládní organizace | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Ruská vláda | Akcie CM.com (CMCOM) | Bilance zahraničního obchodu | Obchodování na burze | Vytvoření měny | Deutsche Wohnen | Moderní finanční trhy | Francouzský Senát | Cardano | Ropný průmysl | Společnost PwC | S&P Global Market Intelligence | USD/INR | Orgán regulátorů cenných papírů IOSCO | Dodatečný výnos | Vzdělávací a osvětové kampaně | Obnova ekonomiky | Nákupní manažeři | Dohled nad trhy | Geopolitické události | Komentátor | Zlepšení nálady | IMK | Britská měnová autorita | Tržní riziko | Německá automobilka Volkswagen | Nervozita na finančních trzích | Pokles nákladů | Inven Capital | Výhled globálního růstu | Tržní ekonomiky | Měnová krize | Dlouhodobý investor | Banka Goldman Sachs | 2U | Země eurozóny | Kontrakty na ropu | Vstup na burzu | Omezení výplaty dividend | Ondřej Janata | Tržní hodnota | Deficit zahraničního obchodu | Marka | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Cestování | Allegro | Prezident institutu | Brexit bez dohody | Globální výhled | Čínská telekomunikační společnost | Investice a obchodování | Americká sněmovna reprezentantů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Evropské unii | Přehled | Sběratel | Vlajka OSN | Analytička | Oživení hospodářství | Vliv technologií | Oživení světové ekonomiky | Společnost Reddit | Očkování proti covidu-19 | Prognóza Evropské komise | Německé maloobchodní tržby | Rozdělení ČEZ | SPDR Gold Shares (GLD) | CISCO | Akcie Nio (NIO) | CMCOM | ViacomCBS | Podíl eura | Státní výdaje | Finanční trhy a instituce | Úroky z dolarových dluhopisů | Poptávka po stříbře | Společnost Naftogaz | Inflace v únoru | Andrej Melničenko | Mince PayPal | Platidlo | Barrick Gold (ABX) | Růst Německa | NFP report | Vladimir Potanin | FDP | Celosvětové zadlužení | Zvolení Pavla prezidentem | Události tohoto týdne | Zpráva Evropské komise | Dobrý byznys | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Neomezené nákupy | Koupit akcie | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Šéf švýcarské centrální banky | Applied Materials | Členové Evropské unie | Hlavní index francouzských akcií | Gita Gopinathová | P/E | Sentiment investorů | Německé hospodářské instituty | Cestovní ruch | Scope | Znárodnění | Ruské společnosti | Akcie Polo Ralph Lauren | Vývoj měnového páru | Advanced Micro Devices | Směnné kurzy | Britská centrální banka dnes | Zasedání Fedu | Americké centrální banky | Medvědí pohlcení | S&P Global | FTSE | Fiskální rok | TRON | DZ Bank | Společnost Genesis | Akcie v Asii | Digitální komunikace | Robert Gilpin | Celosvětový hrubý domácí produkt | Přebytek obchodní bilance | Vývoj ceny bitcoinu | Ministr životního prostředí | Mutace delta | Plynovody | iPhone 15 | Obchodování s deriváty | Vyhlídky | WGC | Macerich | HDP Německa | Management | Současné globální výzvy | Sazby centrálních bank | Prezident institutu ZEW | Studená válka | Fiskální pravidla | Zvýšit ziskovost | Růst mezd v USA | Nio | Žebříček nejbohatších Čechů | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Lawrence Summers | Stratég Deutsche Bank | Ruský oligarcha | Údaje o vývoji HDP | Evropské společenství | Regulační úřad | Pokles HDP | Úpis nových akcií | Předpověď | S&P/ASX 200 | Wolt | CDW | DSSI | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Tržní hodnota kryptoměn | Výhled hospodaření | Li Čchiang | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | Softwarový gigant | Akcie kybernetické bezpečnosti | Ripple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Asie | Alibaba | Řetězec restaurací | Obchody s cennými papíry | Řecká vláda | Ekonomický model | Zasedání Světového ekonomického fóra | Financování výdajů | Politika centrální banky | Tálibán | Hospodářský růst v eurozóně | Aktivita ruských továren | Spoření | Bitcoin | Krátkodobý hospodářský výhled | Technologické společnosti | Převodník měn | Výsledky průzkumu | Příjmy z prodeje ropy | Zelené investice | Plyn | Ekonomické události | Britská premiérka | Argentinský prezident | Automobilky | Kontext | Nakupovat státní dluhopisy | Thomas Cook | Luhanské lidové republiky | Hodnota fúzí a akvizic | Futures | TUI | Dopady konfliktu | London Stock Exchange | Pojišťovny | Guvernéři centrálních bank | Index spotřebitelské důvěry | Ministerstvo spravedlnosti | Obavy o globální ekonomický růst | Kulturní výměna | Liou Che | Česká bankovní asociace (ČBA) | Omezení pohybu | Středoafrická republika | Devizové trhy (FOREX) | Problémy ekonomiky Německa | VTB | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Lobbing | Společnost S&P | Dohoda o klimatu (COP21) | Ústup inflace | Reálný účet | Dopady války na Ukrajině | Dopady koronavirové krize | Členka rady guvernérů | SPAC | Universal Music | Nemovitosti | Růst výnosů | CVC | Prodej akcií | AvaTrade | Emise státních dluhopisů | Kevin McCarthy | Nově zahájené stavby domů | DTE Energy | Rekordní minimum | James Bullard | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Phil Flynn | Procter & Gamble | CAT | Renfe Operadora | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Německý hospodářský institut | Japonská kryptoměnová burza | CEPS | Obchodování ETF | Závislosti na Číně | Iris Pangová | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Index CPI | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | Purdue Pharma | Venture Capital spoločnosti | Drahý kov | Průmysl v eurozóně | xStation5 | Index CSI 300 | Technická rezistence | Zájem o kryptoměny | Výrobce sportovních vozů | Analýza BTC/USD | OpenAI | Electronic Arts | Německá energetická společnost | Zdražení ropy | Podpora | Time-Frame | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Prudké oslabení | Ministři financí | Čínská společnost | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Technologické firmy | Tata Steel | Těžba ropy | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Burzy cenných papírů | Prognóza ČNB | Strategie Ondřeje Hartmana | Šíření nemoci COVID-19 | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Příliv kapitálu | Prezident Joe Biden | Skupina Colt CZ Group SE | Unijní země | Růst cen v EU | Krypto news | Dílčí index | Akcie americké internetové společnosti | Opatření proti šíření koronaviru | Arbitráže | Plovoucí terminál | Tendr | Slabé výsledky | Fondy a ETF | McDonald's Corporation | Výrobce čipů Nvidia | MT4 | Česká firma | COIN | Ekonomika Rakouska | S&P 500 | ADP report zaměstnanosti | Investiční nástroje | Akciové korporace | Problémy s dodavatelskými řetězci | Eskalace | TD Ameritrade | Activision | Dobrá čísla | Síla dolaru | Měna Bitcoin | Nayib Bukele | Růst ruské ekonomiky | Ruská invaze | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Oslabování hegemonie dolaru | Zadlužená Srí Lanka | Black Knight | Zemní plyn | UnitedHealth Group Incorporated | Německo | Capital Markets | Laszlo Hanyecz | Portfólia | Akcie roku | Japonsko | Jaguar | Finmex Academy | OKD | Eurovia CS | Amundi | Akcie v USA | ECB dnes | Japonský HDP | Newcrest Mining | VDA | Kellnerová | Eric Rosenberg | SK Hynix | Gazprom Export | Výkonná ředitelka | Nejziskovější | Prognóza německé vlády | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Američané | Společnost PPF Telecom Group | Aerolinky SAS | EU a USA | Vzdělávací webináře | Standard & Poor’s 500 | Bert | Aukce | Visa | Největší kryptoměna bitcoin | Získávání finančních prostředků | Pravděpodobnost úspěchu | Americké sankce | Státní dluh ČR | Tamas Varga | MJ | Vývoj úroků | Akcie na evropských trzích | Twitter | Rakouská bankovní skupina | Zasedání americké centrální banky | Polská vláda | Vstupní S/R zóny | Walmart | Albemarle Corp | Editis | Standard Chartered | Těžařská společnost | Bankovky | Zdražování potravin | Virus | Obchodní spory | Krach | Čeští investoři | Nejnovější údaje | JPMorgan Chase & Co | Hotovost | Marathon | Kartel OPEC | Bitcoin City | Nejvýraznější pokles | Maďarský forint | Partnerství | Registrace cenných papírů | Hospodářský institut Ifo | Životní náklady | Vyšší ceny | Efektivnější obchodování | Gruzínská vláda | Dluhové krize | Investice do akcií | Pandemie covidu | Rozpočet | Magellan Midstream Partners | Boční trend | Unijní ministři | Japonská centrální banka | Erste Group | Opce | EUR/HUF | Portugalsko | Eurobondy | COVID III | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Vice | Baker Hughes | Hospodářský řád | Měny centrálních bank | PEPSICO | Termínové kontrakty | Výhled pro EUR/USD | Alexander Krüger | Prognózy inflace | Sdružení automobilového průmyslu | Vodafone | Dysfunkce na trhu | NÚKIB | Sociální síť Instagram | Ekonomické zpomalení | Světová cena | Aktivum | Akcenta CZ | Investiční Memento | Britský regulátor | UCITS ETF | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Globální ceny ropy | Podhodnocené akcie | Směnný kurz | Výroba automobilů | Akcie Siemens | Jan Švejnar | Investiční plány | Threads | Ghana | Index nákupních manažerů | Stablecoin | Dobré zprávy | Ceny komodit | Meta Platforms | Internetová měna | Ruské síly | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Akciová burza v Argentině | BNP | Nejlepší akcie v roce 2022 | Nouriel Roubini | Cohn Robbins Holdings | Provozní zisk | 3M Company | Americká ekonomika podle MMF | Bilance běžného účtu | Viceprezident | Suez | Konjunkturální průzkum | Dialog Semiconductor | Fundamentální ukazatele | Maďarská ekonomika | Domácnosti | Takata | Akcie 2022 | Nové zakázky | Google | Euro vůči dolaru | Průmyslové supervelmoci | Vysoká inflace | Portfolio manager | Ontario Teachers' Pension Plan | MRO | Státní dluhopisy | Analytici | JD.com | Elektromobily | Platební prostředek | Právo | Kontejnerová loď Ever Given | Důvěra v eurozóně | Splácení dluhu | Médea | Arm | Pilsen Steel | Zpomalení globální ekonomiky | Záporožská jaderná elektrárna | Cointelegraph | Tržby | Zakladatel FXstreet.cz | Přehled o dění | BlackRock (BLK.US) | Žlutý kov | RCEP | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Americký trh | Snižování úrokových sazeb | 737 MAX | Štěpení | Celní úřad | Počet žádostí o podporu | Makléřská společnost Genesis | Ukončení činnosti | Jaderná elektrárna Temelín | Sam Bankman-Fried | Závislost | WIFO | INSEE | P2P | Destatis | Miroslav Novák | Růst úroků v USA | TUI Group | Německá centrální banka | Čínský výrobce elektromobilů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Arlington Asset Investment | Situace v Německu | Venture Capital společnosti | Finanční systém | NAFTA | Platební bilance | Produktovod IKL | Nabízené dluhopisy | Klaus Geissdörfer | Makro | Dow Jones Industrial Average | Stagnace | Futures kontrakty | Skupina OPEC | Sazba ČNB | Vývoz těžařského odvětví | Dceřiné společnosti | Růst mezd | Světové centrální banky | Royal Dutch Shell | Conference Board | Růst americké ekonomiky | Hospodářský růst v Číně | Evropská centrální banka | Mezinárodní instituce | Arnault | Telecom | Prime | Nižší růst | Přímé zahraniční investice | EFTA | Nákup akcií | Letadlo | Regulační změny | Německá kancléřka | BAT | Automobilka Renault | Statut | Americká centrální banka (Fed) | PX Pražské burzy | Mezinárodní organizace práce | Růst cen v Česku | Výhled české ekonomiky | Finanční prostředky | Antimonopolní úřad | Koronavirová mutace | Provozovatel loterií | Eurozóna | Ekonomická situace v eurozóně | Argentina | Fáze obchodní dohody | Švédsko | Průmyslové firmy | TSLA | FXstreet | Partners | Vývoj inflace | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Epidemie nemoci covid-19 | Institucionální investoři | Vývoz z Německa | Short signál na akcie | Vládní koalice | Ministři financí zemí Evropské unie | Ekonomický institut Ifo | Marketingová komunikace | Kurzy | Investiční rozhodnutí | Fond | Růst čínského HDP | Ekonomické údaje | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Největší ropná firma | Čínské ministerstvo | Vývoj hodnoty | Zambie | Inflační očekávání | Míra nezaměstnanosti v EU | COST | Počet nemocných | Kyrylo Ševčenko | Největší evropská ekonomika | Státní plynárenská společnost | Aktuální prognóza | Canadian Securities Commission | Nižší produkce | Aerolinky Lufthansa | Úvod do mezinárodních vztahů | Těžaři | NBP | Americký podnikatel | Robert Novoměstský | ECB | Řetězec | ITA Airways | Cena ruské ropy | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Dekret | Statut celebrity | Zinek | CSX Corporation | Avon Products | Globální hospodářský řád | Globální nedostatek čipů | Euro vůči americkému dolaru | Měnová politika | Institut ZEW | Eurasia | Ranní okénko | American Express Company | Etherea | Nezisková organizace | MAAE | Silnější kurz | Lídři zemí | Volvo Cars | Růst ceny | Cla na dovoz | Hodnota akcií | Ukrajinská hřivna | Dluhopisy | Množství peněz | Odpor | Temelín | Bankovky a mince | Ministr zahraničí | KLM | Voda | Americká ministryně financí | Splatnost | Restrukturalizace | Podnikání v oblasti hnojiv | ISM | Dopad vysokých úrokových sazeb | Spekulativní investice | Air Bank | Webináře | Příliv migrantů | Indikátor | NATGAS | Vyšší sazby | Prodej aut | Financial Conduct Authority | Ruský útok | Jihokorejská společnost | Analytika | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Hospodářské škody | Zastavení výroby | Statistici | Robert Bosch | FOREX | Dominancia | Cisco Systems, Inc. | Pšenice | Maďarská měna | Alarmující čísla | Konsenzus | Nissan Motor | Francouzský statistický úřad INSEE | Zmírnění chudoby | Americké banky | Objem aktiv | Tržní síly | Moskva | Poptávka | Prezident Světové banky | ECB Christine Lagardeová | Soudní spor | Trader | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Výzvy globalizace | Banka Morgan Stanley | Co bude | Michal Uma | HDP z Kanady | Investiční produkty | Ropná společnost Exxon Mobil | Krypto | El Salvador | Potíže v dodavatelských řetězcích | Obavy o poptávku | Tempo inflace | Růst čínské ekonomiky | Inflace v ČR | Olaf Scholz | Expirace | Prezident SB | Technologické inovace | Ceny suroviny | Největší ekonomika eurozóny | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Očekávání trhu | Primární nabídka | Akcie BASF | Sazby beze změny | Otevírání ekonomiky | Pivotní body | Premiérka Liz Trussová | Invaze v ekonomice | Růst HDP | G7 | Úvěrový program | Výhled německé ekonomiky | Akcie Airbusu | Peking | Solana | Čína | Změny v danění | Finanční podniky | Stabilní úrokové sazby | Historické momenty | Cenový graf | Ekonomická recese | Christopher Waller | Více riskovat | Záznamy o majetku | Bulharsko | Munich | Tchajwanská firma | Devalvaci měn | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Převzetí firmy Twitter | Výhledy | Zastavení dodávek ruského plynu | Hodnota HDP | Zahraniční forex | Politici | TPG | IOSCO | Motor Sič | Údaje MMF | Stavební výroba | Zákaz dovozu | Čínský export | PlayStation 5 | Omezování nákupů aktiv | New York Times | Šíření covidu | Rozvojové ekonomiky | Jan Hamáček | Německý index DAX | Medvědi | Islandsbanki | Fotbalové kluby | Reporty | Kalendář událostí | Sankce na Rusko | Pákistán | HSBC Holdings | Počasí | UTC | Gram zlata | Anonymní vývojář | Soudní dvůr | Konkurenční společnosti | Tweet | Activision Blizzard | Klouzavý průměr | Sam Altman | Výrobní aktivity | Video | Míra inflace v Maďarsku | Aliance | Microsoft Corp | Dreamliner | Elektrotechnický koncern | Hegemonie dolaru | Axel Springer | United Auto Workers | Ekonomická nálada v EU | Největší centrální banky | Hospodářské vyhlídky | Daňová pravidla | Očekávané úrokové sazby | Napětí mezi USA a Čínou | Mezinárodní organizace a dohody | Koronavirové restrikce | Fiskální politika | Koš | Výrobce videoher | Adenza | Prodejní signál | International Business Machines Corporation | Americký Federální úřad pro letectví | Christine Lagarde | Měkká síla | XTB | Hospodářská krize | MALL | Drahé kovy | Geoffrey Okamoto | Nový plán vlády | Institut IMK | Nezaměstnanost v ČR | Deutsche Bank | Podnik | Mediální společnosti | Východní Evropa | Monetární politika | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Redukce | Mišustin | Nastavení měnové politiky | USA | PEP | Maďarská centrální banka | Index PMI | Varianty covidu | Evropské méně | Globální trh | NIESR | SWIFT | Home Depot | Kurzy.cz | Ukončení konfliktu | EOG Resources | Tomáš Nidetzký | Hliník | Grünheide | Tyson Foods | Kurzy měn | Capital | Ratingová agentura Scope | Přerušení dodávek ruského plynu | Šok na trhu | Jestřáb | Americká půjčovna kryptoměn | Akcie Alibaba (BABA) | Plynárenský gigant | Dukascopy Europe | Dow Chemical Company | Tajné služby | Inflace spotřebitelských cen | Naše prognóza | NN IP | Federální rezervní banky | Devizový trh | Investiční ředitel společnosti | Kartel při obchodování | Orgán pro cenné papíry a trhy | Základní měna | BLK.US | Výzva | Bernard Arnault | Rizikový profil | PVM Tamas Varga | Čínský vývoz | Tržby v eurozóně | Mineři | JP Morgan | Platina | Nadnárodní korporace | Nové daně | Janet Yellen | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Státy a jejich zájmy | Valné shromáždění | Politické napětí | Arménie | Ben Broadbent | Úroveň rezistence | Zlato | Uvolňování opatření proti koronaviru | Cecilia Skingsleyová | MIFID | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Výsledky makroekonomických statistik | Ekonomové | Veolia | Oznámení centrální banky | Odchod z Ruska | Spojené státy | Český HDP | Estée Lauder | WP | Pokles světové ekonomiky | JPMorgan Chase | Mluvčí MMF | Guvernér ČNB | Souhrnná hodnota | Banka pro mezinárodní platby | Kommersant | Skupina Colt CZ | NJJ | Samsung | Inflace ve světě | Společnost PayPal Holdings | Disney | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální energetická krize | Investoři a obchodníci | INTU | Zpomalování inflace | JD | Akcie TSMC | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Fastenal Company | Rozvojové země | Závislost na americkém dolaru | Protiruské sankce | Celková inflace | Reálné příjmy | Data společnosti | Společnost Allegro | Načasování | Turistická sezona | Geopolitické zájmy | Daně z mimořádných zisků | Silicon Valley | Futures na ropu | Rozhodnutí Číny | Penta Investments Group Limited | Prognóza MMF | Alphabet (GOOGL) | Daň z mimořádných zisků | Burze | Ekonomická zóna v Hondurasu | Finanční situace | Americké trhy | Ekonomické krize | Verizon Communications | Emise dluhopisů | Kryptoprůmysl | Walt Disney (DIS) | Raketový růst | Regulace trhů s kryptoměnami | Posílení ekonomiky | Inflační výhled | Boeing 737 Max | Inskol | Costco Wholesale Corporation | Změny úrokových sazeb | Alexandre de Juniac | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Air Liquide | Verizon | Allwyn Entertainment | I-Trader | Vliv finančních trhů | Výhled na letošní rok | Bunge | Čínské vlády | Forexu | Globalizace | CM.com (CMCOM) | Pozice | Land Rover | Pandemie | ANZ | TAP | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Pips | QUALCOMM Incorporated | Míra nezaměstnanosti v březnu | Výprodej | Byznys | Special Drawing Rights - SDR | Alipay | Organizace Severoatlantické smlouvy | Průměrná cena | Reorganizační plán | Míra inflace v Německu | Poskytování úvěrů | Salmán | Jihoevropské země | Fiskální stimuly | Indonésie | Vláda v Berlíně | Merck KGaA | Gilead Sciences | Americký HDP | Antigenní testování | Klenotnictví | Indikátor důvěry | Haísám Ghais | Akcie Tata Motors | Pacifik | Nejvyšší kontrolní úřad | Novo Nordisk | Deutsche Post | Navýšení úrokových sazeb | Investiční fond | Tisknout peníze | Oživování globální ekonomiky | Konflikt v Evropě | Vliv na finanční trhy | Plánované obchody | AUD/USD | Stagflace | Makro Cash & Carry | Hlavní ekonomka | Muhammad bin Salmán | Růst Bitcoinů | HDP Ruska | Plán restrukturalizace | TradingEconomics | EU | Měnové podmínky | OBSE | Summit EU | Embargo na ruské diamanty | USD/JPY | Agilent | Vyšetřování | Salutem Fund | Wealth Management | Ekonomka ING | Islamistické hnutí | Universal Music Group | Lael Brainardová | Politické a regulační změny | Sony Group | Index pražské burzy | Měkká síla a kulturní výměna | Malý prostor | Vliv mezinárodních vztahů | Výkon dolaru | Ruský ministr | Investice do BTC | Pokles zásob | Eskalace konfliktu | Americká pravidla | Vysoké ceny | Rizika a krize | Akcie společnosti GameStop | Odvětví | AMZN | Společná evropská měna | Arabica | Bělorusko | Důvěra v Německu | Šéf opozičních labouristů | Leo Express | Poskytování finančních služeb | Prodeje | Ekonomika Německo | Oslabování koruny | Micron Technology | CZK/USD | Invaze Ruska na Ukrajinu | ABC | Lula da Silva | Inženýrské stavitelství | Oživování světové ekonomiky | Panasonic | Úrokové výnosy | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Spojené arabské emiráty | Odolnost ekonomiky | China Evergrande Group | Internetový gigant | Futures na americké akciové indexy | Index DAX | Česká národní banka | Zrušení superhrubé mzdy | Polská měna | Investoři a emitenti | Společnost IAG | RBC Capital Markets | Barclays | XPEV | Poptávky po ropě | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomka | Cena plynu pro evropský trh | Zahájení prodeje | Ifo Clemens Fuest | Akcie online | Příjmy ruského rozpočtu | Russia Today | Evropské akcie dnes | Regulační rizika | Automobilový koncern | Dodavatelské řetězce | CoinDesk | Covid19 | Mocenské struktury | Analytik | Evropská rada | Agentura DPA | Lot | Naeem Aslam | Úspěch | Platidla | PIF | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Bankrot | Comfort Finance Group | Vlna zdražování | Průměrná míra inflace | OTC | Konzervativci | Slovensko | Kompenzace | České nemovitosti | Znovusjednocení země | Co je akcie | YNDX | Luxusní auta | Zpomalení růstu | Hodnota globálních trhů | Intervenovat | Americké firmy | Držení akcií | CAD | Výhled pro rok 2022 | Zkapalněný zemní plyn | Nálada mezi německými spotřebiteli | Obchodovat s cennými papíry | Hospodářský výhled | KPMG | Riziková prémie | Lufthansa | Mzda | Nabídka Aramco | Kryptoměna ethereum | SVB | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Společnost Gazprom | Japonský konglomerát | Miliardy | Geopolitika | Banka | Zlaté ETF | BrandZTop | Novozélandská centrální banka | Vymáhání práva | American Eagle | Markit | Půjčovna kryptoměn | Výzkumný institut Ifo | Plán vlády | Ekonomika Evropské unie | Walgreens Boots Alliance | Prodeje existujících domů | AXA | Daně z příjmů právnických osob | Negativní hospodářské dopady | Varianta koronaviru omikron | Jaderná elektrárna | Základní sazba | Britská společnost | CFA | Primární veřejné nabídky akcií | Produkce ropy | SPD | Prudký růst cen | Šéf Světové banky | Bezpečnost | Výnosy | Michal Šnobr | Správa | Další kryptoměny | Komodity | Průměrování | Ministr obchodu | Vyšší inflace | Ministři financí EU | Český ministr | Bulharská finanční společnost | Úrokové míry | Rozvojová spolupráce | Osvětové kampaně | Martin Ulčák | Fúze | Ministr financí Jeremy Hunt | Ticker | NN Investment Partners | | Omezení spotřeby plynu | WhatsApp | Společnost Exxon Mobil | Ukazatele | Japonská společnost | Epidemie koronaviru | Chatovací robot | Grexit | Španělská vláda | Zpracovatelský průmysl | Cenové války | Christoph Weil | PPF | Regulační orgány | Byznys model | Zlotý | Práce | IMF | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Paul Nolte | Pokles bitcoinu | Korporace | Měnový výbor Bank of England | West Texas Intermediate (WTI) | Enel | Výhled britské ekonomiky | Telenor Montenegro | Základní úroková sazba | Array Biopharma | Banky pro mezinárodní platby | CAR | Analýza | Čínské centrální banky | Porsche | Evropské vlády | Tokeny | Private equity | Podíl Číny | Trans Adriatic Pipeline | Americký ekonom | Výsledkové zprávy | Investiční rating | Didi | Deloitte | Futures na americké indexy | Odpovědnost | Globální finanční trhy | Nižší úrokové sazby | Biden | Budoucnost | Výměny akcií | Tranzit ruské ropy | Index spotřebitelských cen | Spojené arabské emiráty (SAE) | Aktuální situace | Invaze Ruska | Zvýšení limitu pro zadlužení | Daňový balíček | Hans Dieter Pötsch | NASDAQ 100 | Zisk na akcii | Výhled růstu ekonomiky | Nissan | Program pomoci | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | Abú Zabí | Podnikatelské klima | Zvýšení daně | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Příjmy z turistiky | Ekonom IHS | CyberArk Software | Stabilita | NERV | Britský FTSE | Put | Objednávky | MGM Resorts | Index technologického trhu Nasdaq | Zotavení globální ekonomiky | Příjmy domácností | Banka UBS | Gruzie | Hry | UNH | Zlepšení | Analytici JPMorgan | Úrokové sazby ČNB | Nesoulad | Co to ovlivňuje? | Greenlight Capital | Makléř | RDSA | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Optimismus | Banka Sberbank | Dánsko | Výhled růstu německé ekonomiky | Jakub Matis | Komunistické strany | Prodat dluhopisy | Svíčková formace | Automobilka Hyundai | Energetická bezpečnost | Wall Street | Odborník na ropný trh | Student Agency | Rozpočtové příjmy | Obchodování na forexu | UNCTAD | Hyundai Motor | Nákup dluhopisů | Expirace kontraktu | Vzestupný trend | Kotace | Sazby Fedu | Mezinárodní vztahy | Dluhopis | Eulerův diagram | Veřejné investice | Žádosti o podporu | Ekonomika Francie | Společnost Sony | Výplaty dividend | Automobilka BMW | Důsledky konfliktu | Impulzy | Zadluženost | Komise v přenesené pravomoci | Týdenní pivot | Nornickel | Vyšší ceny ropy | Zvýšení ratingu | Měnový výbor centrální banky | Země G7 | ASR Nederland | Banky v eurozóně | Rozpad eurozóny | Trhy v USA | MMM | Zahraniční měny | Halliburton | Emitenti | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Americké ministerstvo zahraničí | Růst bitcoinu | Americké technologické společnosti | Prudký růst inflace | Bloky | Mimořádná situace | Finanční polštář | Vivendi | SABIC | Chrysler | Varianta covidu | Akcie BASF (BAS) | Proč investovat | Francouzský ministr financí | Transakce s kryptoměnami | Protiepidemická opatření | Renaissance Capital | Poradci | Riziko | Nejnovější prognóza | Výrobce pneumatik Michelin | KKCG | GM | Kosmetická společnost | Očkování | Graf akcie | Zakladatel Amazonu | Nejrozšířenější digitální měna | Marek Dospiva | Evropská unie (EU) | Obchodní model | Eskalace obchodního napětí | Akcie | EBM-Papst | DoorDash | Světová turistická organizace | Tempus | CVC Capital Partners | Bublina na trhu | Japonský jen | Analýza a sentiment | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Islamistické hnutí Hamás | Agentura Moody's | Letecká skupina Smartwings | Volný obchod | INTC | Německá finanční společnost | MSCI China | Kontrakt | Výnos dluhopisů | Volkswagen | Cineworld | Obchodní příležitosti | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Indická ekonomika | Přehled kurzů | Kapitálové zdroje | Objemy peněz | SEDG | Šperky | Podniky | USA a Čína | Vývoj ceny ropy Brent | Omyl | Země BRICS | Ekonom | Ladislav Bartoníček | Ministr financí | Logo WTO | Pozitivní trendy | Zvýšení rezerv | Vyšší výnosy | 5G | Globální hrubý domácí produkt | Ruský HDP | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | ING Groep NV | Celosvětový dluh | Afghánská ekonomika | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Ekonomické prostředí | Ruské hospodářství | Revize výhledu | Rekordní pokles | Instrumenty | Novozélandský premiér | Analog Devices | Clearing | Obchodní nastavení | Cenu plynu | Patrick Drahi | Daň z příjmu | Zastropování cen | Měnový pár EUR/HUF | Graf dne | Výhled růstu české ekonomiky | Philip Morris | Analytik trhů | České Radiokomunikace | Akciový index Nikkei | Nižší likvidita | Záchranný balík | Nasdaq | Dekarbonizace | Úrokové sazby v Česku | Philip Lane | Vysoký veřejný dluh | HDP Saúdské Arábie | Demokracie a legitimita | Ray Dalio | Společnost Meta | Poptávka v Číně | Nový americký prezident | ONS | AbbVie | Akcie Redditu | NN Investment Partners (NN IP) | Index Nikkei 225 | Údaje o výkonu HDP | Mediální podnik | Průmysl v Německu | Světová obchodní organizace | Návratnost | Běžný výnos | Čistý dluh | ITA | Bitcoin jako zákonné platidlo | Aktuální nálada | Buenos Aires | Odhady analytiků | Pravidla regulace | Ministerstvo práce | SAMR | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Pevninská Čína | Zemní plyn (LNG) | DYDX | Ericsson | Tempo růstu čínské ekonomiky | Výroby elektromobilů | Podstatné riziko | Inflace v USA | Fiskální plány | Psychologický efekt | Velké varování | Skupina G20 | Ukrajina a Rusko | Konec recese | Ukrajinská centrální banka | Aktéři mezinárodních vztahů | Pinpoint Asset Management | Fond PIF | Domácí poptávka | Evropské společnosti | Mobilní operátor | CETIN Group | Xetra GOLD | Levnější půjčky | Jaroslaw Kaczyński | Severoevropská dohoda | EK | Průmyslové podniky | Fox | Export z Německa | Zdražování v Německu | Údaje o inflaci | Výroba aut | Ceny nových bytů | Koncern | Zemědělství | Tržní kapitalizace společnosti | Vydavatelství Axel Springer | Omezení cen plynu | Obchodní dohody | Globální ekonomický růst | GROWING WAY | Texas Instruments Incorporated | Důvěra investorů v eurozónu | CTBT | Herbert Diess | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Société Générale | Nepředvídané události | Zákaz dovozu ruské ropy | Belgie | Podnikový sektor | Počet zaměstnaných | Bert Colijn | Citrix Systems | Indikátor ekonomického sentimentu | CZG | Conchagua | Čínský HDP | Průlom | Dohoda o globální dani | KOSP200 | Ministryně hospodářství | AAA | Světové trhy | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Nákup aktiv | Investment | Kurz dolaru dnes | Prezident Světové banky (SB) | Podíl dolaru | Inflace v Argentině | Američtí senátoři | VIAC | Statistika | Počasí v Brazílii | Dovozce ruského plynu | Vývoj ceny | 100 procent HDP | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Energetické suroviny | Fidelity International | Ministerstvo hospodářství | Investiční podmínky | IMF a OSN | Xetra GOLD (4GLD) | Rusové | BlackRock | Inflační šok | Jak fungují změny politik | CSX | Index čínských akcií | Odliv prostředků | Zotavení ekonomik | Klesající inflace | Rychlé očkování | Astrazeneca | Obchodování na newyorské burze | Cestovní kancelář | Ford Motor | Streamovací společnosti | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Zajištění proti inflaci | Šíření nákazy | Kryptoměny | Ruská armáda | SABMiller | TPP | Zasedání Rady guvernérů | Zbyněk Stanjura | Taiwan Semiconductor | Ruský útok na Ukrajinu | Húsíové | Ekonomické aktivity | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | EU a OSN | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Obchodní výhled | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Výrobce elektromobilů Tesla | Aktuální Price Action | Světová turistická organizace (UNWTO) | Amazon | Nedoplatky | Tržní hodnota Microsoftu | Transpacifické partnerství | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Dohled a provádění | American Express | WKL | Stimuly | OSN a WTO | Varování před riziky | Chudoba | Hodnota dluhopisu | BrandZTop 100 | Zhoršení epidemické situace | Čínský renminbi | Maloobchodní tržby v eurozóně | Obchodní aplikace | Netflix | Americké úřady | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Tesla | Prohlášení | ProSiebenSat.1 Media | Ekonomický růst | Umění | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Zoom Video Communications | Manažer Finmex | V4 | Royal Gold | Intuit Inc. | Manažeři | Sektor služeb | Napětí na trzích | Manažeři fondů | City | Liberty Ostrava | Akcie antivirové společnosti | Ceny zemního plynu v USA | Louis Vuitton | Ever Given | Kwasi Kwarteng | Velkoobchodní ceny elektřiny | Analytici banky | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Měnové turbulence
Měnové unie
Měnové války
Měnové výbory
Měnové zajištění
Měnové zásahy
Měnové zasedání
Měnové zasedání bankovní rady
Měnové zóny
Měnový faktor

Následující klíčová slova

Měnový forward
Měnový impuls
Měnový index
Měnový investiční fond
Měnový kalkulátor
Měnový konvertor
Měnový koš
Měnový kurs
Měnový kurz
Měnový kurz ČNB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít