Neděle 14. července 2024 03:10
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Akciové futures

img

BREAKING: USD po datech ISM oslabuje

03.06.2024 Americká výrobní data ISM za květen byla zveřejněna dnes v 16:00. Očekávalo se, že zpráva ukáže, že se celkový index mírně zlepší, ale také zůstane v pásmu poklesu pod hranicí 50 bodů. Ostře sledovaný subindex placených cen měl však klesnout.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o HDP USA v centru pozornosti

30.05.2024 První náznaky z trhu s futures naznačují, že čtvrteční seance na evropských trzích začne poklesem. Indexy tak mohou prodloužit vlnu poklesů, která je tažena růstem výnosů amerických dluhových cenných papírů. Pozornost investorů se dnes může obrátit k několika zajímavým makroekonomickým údajům. Nejdůležitější z nich jsou uvedeny níže.
img

BREAKING: USD skoky po údajích o maloobchodních tržbách

15.04.2024 Zpráva o maloobchodních tržbách v USA za březen byla zveřejněna dnes ve 14:30. Očekávalo se, že zpráva ukáže další měsíc silného růstu, i když se očekávalo, že celkové tržby porostou pomaleji než v únoru.
img

Bitcoin, Ethereum a Dogecoin Rally před zasedáním Fedu 

30.10.2023 Hlavní kryptoměny prudce vzrostly díky rostoucímu optimismu kolem očekávaného schválení spotového burzovně obchodovaného fondu (ETF) na bitcoin ze strany regulačních orgánů.
img

Ranní komentář: Silné výsledky NFP drží výnosy vysoko, ropa roste v reakci na dění v Izraeli

09.10.2023 Trhy se do nového týdne probouzí po událostech v Izraeli, které už brzy ráno mají negativní dopad na akciové futures. Cena ropy naopak reaguje růstem. Téma Izraele zůstane určitě dominantním také dnes, kdy budou navíc objemy na trzích nízké kvůli svátku v USA. V dalších dnech čekáme na americké výsledky inflace, minutes ze zasedání fedu a začíná také výsledková sezóna.
img

Americký pre-market 21. 9.: Americký akciový trh po rozhodnutí Fedu prudce klesl

21.09.2023 Americké akciové futures během včerejší seance prudce klesly a dnes pokračovaly v sestupném trendu s výraznými ztrátami. Futures na S&P 500 klesly o 0,5 %, zatímco technický Nasdaq klesl o více než 0,7 %. Státní dluhopisy nadále klesaly, ale dolar posílil. Mezitím evropský index Stoxx 600 klesl o více než 1 %, přičemž všechny sektory byly v červených číslech.
img

Americký pre-market 20. 9. 2023: Rozhodnutí Fedu může podpořit zisky akciového trhu

20.09.2023 Americké akciové futures otevřely v zelených číslech a prodloužily své zisky ze včerejška. Tato rally je živena nadějemi, že Federální rezervní systém zůstane opatrný a nebude dále zpřísňovat úrokové sazby, což umožní ekonomice vyhnout se recesi v příštím roce, nebo ji alespoň oddálit. V tuto chvíli futures S&P 500 vzrostly o 0,2 %, zatímco technický NASDAQ vzrostl o 0,3 %. Výnosy amerických státních dluhopisů klesly poté, co v úterý zaznamenaly sazby pěti a desetiletých dluhopisů nejvyšších hodnot od roku 2007.
img

Americký pre-market 7. 9. Americký akciový trh začíná klesat.

07.09.2023 Ve čtvrtek americké akciové futures otevřely s poklesem kvůli obavám ze zpomalení globálního ekonomického růstu a očekávaného zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Trhy také zatěžují přetrvávající problémy v Číně.
img

Ranní shrnutí (11.07.2023)

11.07.2023 ​​​​​​Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodují převážně o něco výše - pouze japonský Nikkei klesl o 1,2 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,5 % výše, Kospi je o 1,60 % a indexy z Číny se obchodují o 1,3 % výše.
img

Bitcoin drží zisky nad 30 000 USD

23.06.2023 Bitcoin v pátečním ranním obchodování v Asii vzrostl a udržel se nad 30 000 USD, čímž si udržel silné zisky dosažené tento týden na pozadí rostoucího institucionálního zájmu o největší světovou kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Ether se příliš nezměnil. Ostatní kryptoměny z první desítky nestablecoinů se obchodovaly smíšeně, přičemž token ADA společnosti Cardano získal a BNB společnosti Binance ztratil. Celkově si většina tokenů držela týdenní zisky povzbuzené rallye Bitcoinu.
img

Ranní shrnutí (29.05.2023)

29.05.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se na začátku nového týdne obchodovaly smíšeně. Nikkei a Kospi klesly o 0,12 % a 1,1 %, Nifty 50 přidaly 0,34 % a indexy z Číny – HKComp a CHNComp se obchodovaly až o 2,3 % a 2,8 % % výše po dohodě o dluhovém stropu v USA.
img

Ranní okénko - Trh v USA je nadále v nejistotě ohledně výhledu inflace

22.05.2023 V tomto týdnu plní ekonomický kalendář Česka, eurozóny a USA především předstihové indikátory. První na řadě bude spotřebitelská důvěra v eurozóně za květen, která vyjde dnes odpoledne. Očekáváme mírné zlepšení indexu na -16,5 z -17,5 bodu, což představuje nadále slabou úroveň. Na spotřebu domácností doléhá měnová politika ECB, jak vyplývá z šetření úvěrových podmínek. Cyklus zvyšování sazeb ECB bude podle naší prognózy dovršen až v 3Q23.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA rozpohybovala výnosy tamních dluhopisů

17.05.2023 V ekonomickém kalendáři je dnes finální odhad inflace v eurozóně. Zpřesnění odhadu by mělo přinést malý posun meziroční celkové inflace z 6,9 % na 7,0 %. Dále byla zveřejněna statistika registrací nových automobilů za duben, která vzrostla v EU vlivem nízké srovnávací základny meziročně o 17,2 %, o měsíc dříve dokonce o 28,8 %. V Česku byl růst dubnový růst vyšší, konkrétně o 25,2 %. Odpoledne následují data z amerického nemovitostního trhu, jedná se ovšem z pohledu trhu o sekundární data s malou šancí na tržní reakci. Zajímavější téma v USA je pokračování jednání ve Washingtonu DC ohledně dluhového stropu. Z pohledu měnové politiky ECB mohou být pro investory užitečné proslovy členů ECB, kterých je dnes vícero.
img

Ranné zhrnutie (20.04.2023)

20.04.2023 Indexy na Wall Street ukončili včerajšie seansu so zmiešaným sentimentom. Akcie vykazovali volatilitu, keď obchodníci analyzovali najnovšie výsledky amerických spoločností. Dôležitým faktorom však boli obavy z pokračovania cyklu zvyšovania úrokových sadzieb, ktoré vzrástli po vyššej než očakávanej inflácii v Spojenom kráľovstve.
img

Ranní shrnutí (19.04.2023)

19.04.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší seanci ve smíšeném duchu. Akcie vykazovaly volatilitu, když obchodníci analyzovali nejnovější výsledky bank a prohlášení dvou členů Federálního rezervního systému, kteří se vyslovili pro zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání v rámci boje proti vysoké inflaci.
img

Forex: Splní dnes ECB, co slíbila? Toť otázka

16.03.2023 ECB se svou vlastní vinou dostala do prekérní situace. Poněkud nezvykle se totiž již na minulém zasedání zavázala, že i na tom dnešním zvýší úrokové sazby o 50 bb. Ve světle aktuálních potíží v bankovním trhu, dnes již na obou stranách Atlantiku, se ale uvedený slib může jevit jako silný závazek. Moc si ale nedovedeme představit, že by ho evropští centrální bankéři nedodrželi. Na druhou stranu zvýšení sazeb v současné době může sentiment na trzích dále zhoršit.
img

Powell pravděpodobně naznačí, že silná ekonomika přinese více zvýšení sazeb, dle WSJ

07.03.2023 Nick Timiraos z Wall Street Journal v nejnovějším článku napsal, že „Powell bude pravděpodobně v Kongresu varovat, že silná ekonomická aktivita v tomto roce by mohla vést představitele centrální banky USA ke zvýšení úrokových sazeb více, než očekávali, aby bojovali s vysokou inflací“. Text Powellova projevu by měl být zveřejněn kolem 14:30.
img

BREAKING: Dolar posílil po výsledcích ADP reportu

05.01.2023 Report ADP z amerického trhu práce za prosinec byl zveřejněn ve 14:15. Zatímco trh očekával, že zaměstnanost v USA vzroste o 150 tisíc pracovních míst, skutečný výsledek by ještě lepší. Report ukázal, že přibylo 235 000 pracovních míst oproti 127 000 v listopadu. To naznačuje, že Fed zůstane nadále jestřábí. Americký dolar na data reaguje pozitivně, zatímco americké akciové futures se stáhly na nižší úrovně.
img

Ranní okénko - Nejpravděpodobnější scénář - stabilita sazeb ČNB během prvního pololetí 2023

22.12.2022 ČNB včera ponechala v souladu s očekáváními úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba je tak již šestý měsíc v řadě na 7 %. Současně bankovní rada rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Investoři očekávají zprávu z amerického trhu práce, ČSÚ zveřejní strukturu HDP

02.12.2022 Za několik minut ČSÚ zveřejní zpřesněný odhad HDP za 3Q22 včetně jeho struktury. V Německu vyšla data o zahraničním obchodu a v eurozóně se očekává údaj o cenách výrobců (PPI). Z globálního pohledu je ale pro investory hlavní událostí měsíční statistika z amerického trhu práce. Evropské i americké akciové futures kontrakty v očekávání výsledku klesají a špatný start mají za sebou i akcie v Asii. Včerejší obchodování zakončil americký S&P 500 mírně v záporu (-0,09 %), obdobně i český PX index (-0,08 %) zatímco německý DAX si polepšil o 0,65 %.
img

💲Dolar prodlužuje pokles📉

15.11.2022 Americký dolar před severoamerickou seancí nadále oslabuje, protože čerstvé údaje o indexu cen výrobců a nedávné holubičí komentáře místopředsedkyně Fedu Lael Brainardové a guvernéra Fedu Christophera Wallera vyvolaly naději, že tvůrci politiky mohou zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb. Index cen výrobců, který měří ceny přijaté za produkty konečné poptávky, v říjnu oproti předchozímu měsíci vzrostl o 0,2 %, zatímco analytici očekávali nárůst o 0,4 %. Zpráva také ukázala, že index PPI byl v meziročním srovnání i v jádrovém ukazateli mírnější, než se očekávalo.
img

Nový týden navazuje dalším růstem, pomáhá Čína

14.11.2022 Hlavní evropské akciové trhy začínají další týden růstově a navazují tak na pozitivní vývoj z posledních dní. Zisky klíčových indexů jsou však o poznání skromnější, když se vejdou do pár desetin procenta. Daří se také dluhopisům na evropské straně, přičemž výnosy v Německu jdou dolů asi o 5 bazických bodů.
img

Akciové trhy rostly uprostřed potenciální americké recese na konci roku 2023

18.10.2022 Akcie rostou, protože se investoři zaměřují na začátek reportovací sezóny podniků a úsilí Spojeného království přinést více stability na volatilní dluhopisový trh.
img

Akciové trhy rozšiřují zisky

22.07.2022 Americké akciové futures slabě rostou uprostřed neklidného obchodování, protože investoři analyzují řadu významných zisků za druhé čtvrtletí a hledají vodítka o dopadu vysoké inflace na firmy.
img

Akciové trhy na pokraji dalšího propadu

20.07.2022 Americké akciové futures ve středu klesly kvůli rostoucím obavám, že Evropa ztratí přístup k ruskému plynu, což uvrhne region do recese, která by mohla mít globální dopady.
img

Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu

14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Trhy dále tíží inflace a centrální banky, světlou výjimkou povýsledkový Oracle

14.06.2022 Zrcadlo dění na kapitálových trzích, a to ať v Evropě či v USA nastavuje inflace a vyhlídka chování centrálních bank. Šance, že FED či ostatní centrální banky budou nuceny agresivněji zvyšovat úrokové sazby vzrostla v předešlém týdnu, kdy byla reportována roční inflace v USA 8,6 %.
img

Rally na akciovém trhu zpomaluje, protože Fed se chystá snižovat rozvahu

01.06.2022 Akciový trh v Evropě a akciové futures v USA uprostřed debat o rozsahu zpřísňování měnové politiky Fedu, nutného pro boj s inflací, hledaly směr.
img

Forex: Zápis z jednání Fedu potvrdí apetit členů Fedu po vyšších sazbách

25.05.2022 Dnešní zveřejnění zápisu z minulého jednání Fedu by mohlo indikovat ochotu zvyšovat urychleně úrokové sazby, ale jeho vliv na dnešní vývoj trhu bude pravděpodobně limitovaný. Zveřejněné makroekonomické údaje v podobě německého HDP ale i amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby by měly potvrdit ekonomickou expanzi. Nicméně z hlediska vývoje na finančním trhu jde o pohled do zpětného zrcátka.
img

Forex: Čekáme mírné zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně

20.05.2022 Makroekonomický kalendář dnes nabídne spotřebitelskou důvěru v eurozóně, která pravděpodobně ukáže mírné zlepšení, ale vliv na finanční trh mít nebude. Polský průmysl by měl za duben klesnout a indikovat tak směr českého protějšku. Koruna hlavně čeká na jakékoliv zprávy ohledně dalšího směřování ČNB.
img

Forex: Intervence brání koruně v oslabování, ta čeká na jmenování dalších členů ČNB

13.05.2022 Pro globální finanční trhy je stále tématem riziko recese, které je spojeno s utahováním měnové politiky. Březnový výsledek průmyslové výroby v eurozóně za březen ukáže výrazný pokles, který už naznačily národní statistiky. Zveřejněné výsledky platební bilance v ČR pravděpodobně nemá šanci na finanční trh zapůsobit. Zde je tématem číslo jedna nejisté směřování české měnové politiky.
img

Ranní shrnutí (11.04.2022)

11.04.2022 Indexy v Asii se na počátku nového týdne obchodovaly na nižších úrovních. Nikkei spadl o 0,8 %, Kospi se snížil o 0,5 % a indexy v Číně končily seanci v blízkosti 3% ztrát. S&P/ASX 200 zakončil v blízkosti nulového zhodnocení.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh bude vstřebávat válku na Ukrajině a ruskou finanční krizi

28.02.2022 Makroekonomický kalendář nabídne tento týden mnoho dat silného kalibru, ale ta budou hrát druhé housle. Na prvním místě bude eskalující konflikt na východě Evropy. Přijaté sankce odstřihnou Rusko od cizoměnového financování a vyvolají v něm finanční krizi. Otřes na finančním trhu může vyvolat potřebu dodávek likvidity od hlavních centrálních bank. Silná data z trhu práce v USA by současně měla trhy udržet v očekávání začátku růstu úrokových sazeb v březnu. Zvýšení inflace za únor připomene, jakým směrem se ubere příští prognóza ECB.
img

Futures na americké akcie klesli, pretože investori hodnotili komentáre Browmanovej, ktorá je členkou Fedu

21.02.2022 Index US30 - pokračuje v poklese po Browmanovej komentároch. Index smeruje k hlavnému supportu, ktorý sa nachádza na úrovni 33410 bodov a je označený predchádzajúcimi cenovými reakciami a spodnou hranicou štruktúry 1:1. Zdroj: xStation5
img

Ranné zhrnutie (04.02.2022)

04.02.2022 Americké indexy ukončili včerajšiu seansu výrazne nižšie. S&P 500 (US500) klesol o 2,44 %, Dow Jones (US30) sa znížil o 1,45 %, Nasdaq (US100) klesol o 3,74 %, zatiaľ čo Russell 2000 (US2000) klesol o 1,97 %.
img

Forex: Úrokové sazby opět na vzestupu

03.02.2022 Česká národní banka zvýší hlavní úrokovou sazbu o 75 bb, rizikem je růst o 100 bp. Evropská centrální banka dnes setrvá ve stávajících měnověpolitických kolejích, ale jistě bude slovně reflektovat oproti odhadům vyšší inflaci za leden a zmíní i rizika plynoucí z konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Bank of England zvedne klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb. ISM index aktivity ve službách vykáže pokles, avšak zůstane v teritoriu solidní expanze.
img

Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce

02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
img

Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data

01.02.2022 Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je za námi. Zájem investorů mířil hlavně do těch oblastí, které předtím výrazně klesaly. Je otázkou, nakolik jde o krátkodobou spekulaci na silný odraz a nakolik o trvalejší investice, neboť valuace stále těžko označit jako nízké.
img

Evropa v plusu, Amerika se po včerejším obratu zatím rozhoduje

25.01.2022 Americkým trhům se včera podařilo, co mnoho let ne. Z hlubokého propadu (Nasdaq až k 5 procentům) se vyhrabaly až lehce do plusu. To vše na vysokých objemech obchodů. Z Ameriky si dnes ráno bere příklad Evropa a koriguje včerejší propad. Zisky hlavních indexů jsou už přes procento.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA rostou nad 1.8 %, akciové futures znovu klesají

18.01.2022 Začátek týdne se na trzích nesl v klidném duchu. V USA byly trhy uzavřeny kvůli svátku, zatímco Evropa mírně rostla. Dnešní ráno už je ale o poznání zajímavější. Dluhopisové výnosy v USA totiž pokračují v růstu a výnos u desetiletých splatností už vystoupal nad 1.8 %. To dostává znovu pod prodejní tlak hlavně technologické a růstové akcie, díky čemuž dnes ráno futures na americký Nasdaq klesají o více než procento. Korekcí si ráno procházejí i ostatní riziková aktiva, zatímco zpevňuje například americký dolar.
img

Forex: Solidní spotřebitelská poptávka v USA přetrvává

14.01.2022 Pozornost investorů bude v závěru týdne směřovat k americkým prosincovým statistikám maloobchodních tržeb, spotřebitelské důvěry a průmyslové produkce. Data by měla potvrdit dosavadní povzbudivé trendy a pomoci americké měně. Z Německa se dnes ráno dočkáme maastrichtské statistiky podílu deficitu na HDP. Z celoročního HDP budeme moci odvodit předpoklad ohledně Q4 21.
img

Forex: Inflace zůstává v centru pozornosti

13.01.2022 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA za prosinec by se podle dnešní statistiky měl přiblížit k 10 %. V ČR upoutá pozornost zveřejnění maloobchodních tržeb za listopad. Od těch čekáme mírné meziměsíční oslabení kvůli zvýšené inflaci a poklesu spotřebitelské důvěry, ale naopak zvýšení prodejů aut. V meziročním srovnání uvidíme silný růst díky srovnávání s obdobím lockdownu. Oproti tržním odhadům silnější tržby by hovořily ve prospěch silnější koruny. V prosinci ale čekáme pro maloobchod spíše relativně slabý výsledek.
img

Forex: Trh práce v USA za listopad zklamal

03.12.2021 Data z trhu práce USA vyslala smíšený signál. Počet nově vytvořených pracovních míst dosáhl v listopadu 210 tisíc, zatímco trh čekal 550 tisíc. Slabší byl především přírůstek ve službách. Míra nezaměstnanosti se naopak snížila více, než se čekalo, a to na 4,2 % z předchozí úrovně 4,6 %. Růst průměrné mzdy ve výši 4,8 % y/y byl jen lehce pod odhady. V souhrnu se tak data z trhu práce za listopad jeví slabší, než se čekalo.
img

Ranné zhrnutie (29.11.2021)

29.11.2021 Sentiment sa na začiatku nového týždňa zlepšil, pretože nový koronavírusový variant Omicron údajne spôsobuje len mierne príznaky.
img

Forex: Finanční trh negativně reagoval na novou variantu viru

26.11.2021 Evropské akcie dnes prošly výrazným propadem kvůli obavám z šíření nově objevené jihoafrické varianty Covid-19 B.1.1.529. Eurostoxx 600 klesl o 2,5 %. Ve výrazném záporu jsou i americké akciové futures. S rostoucími obavami z nové varianty nákazy klesaly také spekulace na budoucí zvyšování úrokových sazeb centrálních bank, což napomohlo oslabení dolaru proti euru o 0,7 %. Cena ropy Brent dnes klesla o 5,5 %.
img

Nezrychlí inflace? Trhy jsou před daty převážně pozitivní

13.10.2021 Čínský vývoz za září příjemně překvapil, když vykázal dynamičtější růst, než se čekalo. V domácí měně byl export o 28 procent výš než před rokem. Naproti tomu dovoz za odhady zaostal. Z pohledu trhů by však mohl převažovat signál, že data z Číny neukazují na zhoršování problémů s dodávkami na západní trhy. To je poměrně důležité v situaci, kdy řešíme, do jaké míry se právě problémy nabídkové strany projeví na inflaci. Na ni se pochopitelně upřou zraky hned poté.
img

Ekonomický kalendár: Spotrebiteľský sentiment, štvornásobný čarodejnícky deň

17.09.2021 Trhy s futures poukazujú na vyššie otvorenie dnešného obchodovania. Je však potrebné poznamenať, že akcie v Európe sa tento týždeň obchodujú v bočnom trende, a preto by investori nemali vyvodzovať príliš ďalekosiahle závery len na základe samotného otvorenia, pretože veľa toho sa môže zmeniť.
img

Mírnější inflace v USA bude trhům vyhovovat

14.09.2021 Srpnová inflační čísla ze zámoří jsou nakonec pro trhy poměrně příznivá. Že nepůjde o vysoké hodnoty, naznačoval už report o výrobních cenách z minulého týdne, a tato indikace se ukázala relevantní. Spotřebitelské ceny meziměsíčně rostly o 0,3, respektive po očištění o potraviny a energie o 0,1 procenta. To je v obou případech pod konsensem nastaveným na 0,4, resp. 0,3 pct. Meziroční inflace klesla podle očekávání na 5,3 z 5,4 procenta, jádrová inflace pak zpomalila rovnou na 4,0 z 4,3 pct.
img

BREAKING: Slabé NFP dáta, USD oslabuje

03.09.2021 Správa NFP za august bola zverejnená pred malou chvíľou. Dlho očakávané údaje negatívne prekvapili, pretože celkový počet nových pracovných miest mimo poľnohospodárskych ukázal sklamanie (235 000 vs očakávaných 750 000).
img

BREAKING: USD sa zmenil len mierne, pretože jadrová PCE inflácia zodpovedá odhadom

27.08.2021 Americký hlavný cenový index PCE, obľúbený ukazovateľ inflácie Fedu, bol práve zverejnený. Dáta za júl sa ukázali byť v súlade s očakávaniami, pretože ceny medziročne vzrástli o 3,6% (v porovnaní s predchádzajúcim rokom: 3,5% medziročne). Trhy očakávali medziročnú nárast o 3,5%.
img

Forex: Klidné obchodování na konci týdne

25.06.2021 Příjmy amerických domácností v květnu klesly meziměsíčně o 2,0 %. Čekal se pokles o 2,5 %. Poté, co v dubnu klesly o 13,1 %, ale měsíc před tím díky vládnímu balíčku skočily vzhůru o 20,9 % se rozhodně nejedná o negativní zprávu. Příjmy amerických domácností zůstávají v růstovém trendu, který je podporován rostoucími mzdami a zaměstnaností. Výdaje domácností v květnu sice zaostaly za očekáváním, když meziměsíčně stagnovaly, nicméně předchozí údaj byl revidován vzhůru, takže opět nejde o významnější negativní překvapení. Ostře sledovaný cenový deflátor spotřeby o desetinku zaostal za očekáváním, když meziměsíčně přidal 0,4 % a bez vlivu energií a potravin 0,5 %. V meziročním vyjádření tak průměrné výdaje domácností zdražily o 3,9 % a jádrová složka o 3,4 %, což bylo v souladu s odhady.
img

Forex: Finanční trh bude vyčkávat zejména na data z trhu práce USA

02.06.2021 Dnešní kalendář obsahuje pouze data druhořadého charakteru a ani na dnešek naplánované projevy členů Fedu pravděpodobně impulsy trhu nepřinesou. Finanční trh tak bude zejména vyčkávat na zveřejnění dat z trhu práce USA tento čtvrtek a pátek.
img

Forex: Koruně dál pomáhají spekulace na růst sazeb

14.05.2021 Maloobchodní tržby v USA v dubnu oproti březnu stagnovaly. Čekal se jejich mírný růst. Bez zahrnutí motoristického segmentu tržby klesly o 0,8 %, což bylo pro finanční trhy, které počítaly s jejich růstem o 0,6 %, nepatrné zklamání. Nicméně po předchozím skokovém nárůstu o 10,7 % s auty a 9,0 % bez aut je faktem, že maloobchod posiluje za podpory předchozího Bidenova fiskálního balíčku. Průmyslová výroba ve stejném měsíci vzrostla meziměsíčně o 0,7 % po předchozím růstu o 2,4 %. Čekalo se nepatrně rychlejší tempo 0,9 %. Zpomalení tempa korespondovalo s předchozím snížením ISM indexu ve výrobním sektoru. Ten je však stále na vysokých úrovních indikujících expanzi.
img

Výnosy rostou moc rychle, co na to Fed? Akcie se sbírají po propadu

26.02.2021 Dluhopisový trh, hlavně ten americký, se naplno stal středobodem dění na finančních trzích. Nárůst výnosů není nový fenomén, trvá už půl roku. Tempo však začíná být varovné, na což včerejšek rázně upozornil. Spolu s tím zintenzivněl výprodej akcií s vysokými valuacemi či stojícími na růstu budoucích peněžních toků, pod tlak se dostalo zlato i průmyslové kovy. Dolaru naopak taková situace vyhovuje.
img

Koruna nevyužila inflaci, nejistota o epidemii jí může škodit

12.02.2021 Závěr týdne přinese nové firemní výsledky či americkou spotřebitelskou důvěru. Zatímco výsledky mohou mít spíše malý dopad na celkový sentiment, u makrodat to bude vliv zřejmě blízký nule. Pátek je ale také posledním obchodním dnem před prodlouženým víkendem v USA, přičemž čínské trhy zůstávají zavřené kvůli oslavám lunárního nového roku.
img

Ranní komentář: Mastercard umožní obchodníkům přijímat platby v bitcoinech, BTC krátce nad 48 tis. USD

12.02.2021 Čtvrteční seance se na trzích nesla opět ve spíše poklidném duchu. Indexy v Evropě i v USA si své pozice držely a větších změn jsme se nedočkali. Index S&P 500 přidal 0.17 %, Index Dow Jones ztrácel 0.02 % a německý DAX přidával 0.77 %.
img

Forex: Koruna oslabila i přes rostoucí úrokové sazby

10.02.2021 Spotřebitelské ceny v USA v lednu oproti prosinci vzrostly o 0,3 %, což bylo v souladu s odhady trhu. Meziroční tempo růstu cen setrvalo na 1,4 %, když se čekalo 1,5 %. Zdražování bylo ale způsobeno především vyššími cenami energií v souvislosti vývojem ceny ropy. Jádrová inflace, která nezahrnuje proměnlivé ceny energií a potravin naopak skončila pod odhady s meziměsíční stagnací a zpomalením meziročního tempa na 1,4 % z předchozího 1,6 %. Dolar proti euru dnes opět mírně oslabil, ale na samotné zveřejnění inflace reagoval velmi rezervovaně. Větší vliv by mohlo mít večerní vystoupení šéfa Fedu v Ekonomickém klubu v New Yorku. Domníváme se, že na signalizaci budoucího utahování měnové politiky je nyní příliš brzy, takže projevy Fedu by spíše měly dál podpořit slabší dolar, nežli naopak.
img

Forex: Ekonomika v USA pravděpodobně pokračuje v růstu

28.01.2021 První odhad HDP USA za čtvrtý kvartál roku 2020 ukáže silný růst výroby a naopak slabší růst spotřeby domácností. Některé sektory jsou ve výrazném útlumu, ale očkování, které včera zmínil i šéf Fedu drží naději na oživení ekonomiky v letošním roce. Od německé inflace na začátku roku se čeká zvýšení v meziročním vyjádření do kladných hodnot.
img

Forex: Indexy nákupních manažerů klesnou

22.01.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně za leden ukáží nižší růst výroby a klesající aktivitu ve službách. V prvním čtvrtletí se Evropa stále potýká s rizikem recese, což ovlivní i očekávání vůči středoevropským ekonomikám a měnám. Index PMI pravděpodobně klesl i v USA, kde má ovšem menší sledovanost.
img

Ranní komentář: Technologie pomohly akciím výše, dolar a většina komodit stabilní

20.01.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu. Dow Jones a S&P 500 přidaly 0.38 % a 0.81 %, zatímco technologický Nasdaq rostl dokonce o 1.53 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní, i když dnes ráno akciové futures jen udržují své včerejší úrovně a dál nerostou.
img

💲 USD maže zisky pred zverejnením NFP dát ❗

08.01.2021 USD mierne klesá, pretože trhy čakajú na zverejnenie údajov z trhu práce v USA z decembra. Akciové futures sa obchodujú o niečo vyššie, zatiaľ čo zlato zostáva pod hranicou 1 900 dolárov.
img

Demokrati o krok blíž ovládnutí Senátu. Špatná zpráva pro Nasdaq, dluhopisy a dolar

06.01.2021 Pozornost finančních trhů se momentálně soustřeďuje hlavně na výsledky druhého kola senátních voleb v americké Georgii. Reakce ukazuje, že si zřejmě velká část investorů dosud nepřipouštěla, že by mohlo dojít ke změně rozložení sil v Senátu. Volatilita stoupla a americké akciové futures míří dolů. Nejvíce, 2,2 procenta, ztrácí Nasdaq , neboť technologické tituly se asi nejvíce mohou obávat vyšších daní a tvrdší regulace. Pro americké dluhopisy jsou zase nebezpečím rozpočtové plány demokratů - ovládnutí Senátu by otevřelo cestu navýšení fiskálního stimulu.
img

Trhy dnes 4/1/2021: Akciové indexy ve světě začínají nový rok na historických maximech

04.01.2021 Akciové futures a ostatní riziková aktiva vkročila do nového roku podobně, jako skončila ten minulý, a to velmi pozitivně naladěna. Akciové indexy v USA začínají nový týden navýšením svých historických maxim a svá maxima navyšuje také německý akciový index DAX. Právě evropské indexy by se měly po vyřešení otázky brexitu plně soustředit na koronavirus, který stále dostává země na starém kontinentu pod tlak.
img

Forex: Fiskální balíček v USA udržuje lepší předvánoční náladu

22.12.2020 Akciové trhy v Evropě po včerejším poklesu dnes mírně rostou a v „zeleném“ se nacházejí i americké akciové futures. Ačkoliv se to čekalo, přece jen bylo dnes příznivou zprávou v zádech včerejší rychlé přijetí záchranného balíku Kongresem USA. Co naopak akciím nepomáhá, jsou přetrvávající obavy z opětovného uzavírání ekonomik a v Evropě pak stále nekončící brexit. Vyjednavači na straně EU údajně odmítli poslední návrh brexitu ze strany Velké Británie ve věci rybolovu. HDP za třetí čtvrtletí v USA byl mírně revidován vzhůru na 33,4 % (mezikvartální anualizované tempo) díky silnější spotřebě domácností, která rostla o 41,0 %. Jde sice o analyticky zajímavé údaje, ale z pohledu finančního trhu jsou to „včerejší“ zprávy na které trh nereaguje. EUR/USD se dnes nachází bez větších změn poblíž 1,2230 EUR/USD.
img

Forex: Koruna vyčkává na silnější signál

15.12.2020 Finanční trhy otevřely týden na lehce pozitivní vlně a nenechaly si pokazit náladu ani nekonečným jednáním o brexitu. Maďarská centrální banka dnes ponechá své sazby beze změny. Její nová prognóza ukáže pomalejší růst ekonomiky i spotřebitelských cen v příštím roce. Snížení úrokových sazeb očekáváme až v lednu. Forint by měl opět oslabit a silnějších hodnot se dočká až v druhé polovině příštího roku. Koruna v úvodu týdne ztrácí na region, své zisky si však vybrala již v minulém týdnu a na další posílení bude chtít vidět nové signály z trhu. Tím by mohlo být čtvrteční zasedání ČNB nebo vývoj kolem brexitu.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení vakcíny a čísel z amerického trhu práce

30.11.2020 V nadcházejícím týdnu budou v centru pozornosti vedle pandemie především čísla z amerického trhu práce a jednání o brexitu. Zatímco v Česku druhá vlna dosáhla svého vrcholu a začneme znovu experimentovat s rozvolňováním, v řadě evropských zemí, a zejména pak v USA, podzimní vlna teprve naplno startuje. Navíc rozvolňování v zemích jako Česko tentokrát přichází daleko dříve, ve chvíli, kdy se ještě vir na značné části území šíří komunitně. Existuje proto značné riziko, že si předvánočním uvolněním zaděláváme na třetí vlnu.
img

Forex: Koruna na konci týdne na houpačce

20.11.2020 Dle agentury Bloomberg generální tajemnice Evropské komise Ilze Juhansone údajně na meetingu v Bruselu uvedla, že jednání o brexitu se s ohledem na pomalý progres mohou protáhnout až do prosince. I když času na dohodu je opravdu málo, výroky a zprávy od zúčastněných stran ukazují na výraznější snahu dohody dosáhnout, což je pozitivní.
C:\fakepath\top-05112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v plusu. Investory neznervóznila ani hrozba táhlé právní bitvy kvůli výsledku amerických prezidentských voleb. Burza v Hongkongu stoupla podle indexu Hang Seng o 3,25 %.
C:\fakepath\top-04112020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v zelených číslech. Trhy čekaly, jakým výsledkem skončí americké volby, především hlasování o prezidentovi. Průběžné výsledky ukazovaly na těsný souboj Donalda Trumpa a Joea Bidena.
img

Forex: Čekání na nového presidenta USA

03.11.2020 Globální trhy kromě sledování pandemických statistik vyčkávají nyní především na výsledek presidentských a senátních voleb v USA. Akciové trhy rostou. Tovární objednávky v USA pravděpodobně vykáží pokračující expanzi. V Eurozóně se sejdou ministři financí k diskusi o pandemii a záchranném fondu. Česká koruna bude čekat na čtvrteční zasedání ČNB.
img

Forex: Ekonomická aktivita v eurozóně zpomalí

23.10.2020 Indexy nákupních manažerů ze zemí eurozóny by již měli odrážet zhoršenou epidemickou situaci, ale o žádné drama by se zatím jednat nemělo. Pro čtvrté čtvrtletí v tuto chvíli v eurozóně převažuje očekávání růstu ekonomiky.
img

Forex: Koruna na konci týdne posiluje, akcie rostou

09.10.2020 Konec týdne se na globálním finančním trhu nesl v mírně optimistické náladě. Převládají spekulace na fiskální stimul v USA, když americký ministr financí údajně uvedl, že Donald Trump si přeje dohodu na „rozsáhlém záchranném balíku“. Akcie v Evropě v průměru mírně rostly. V plusu se nacházejí americké akciové futures. Dolar dnes pokračoval v oslabování a dosáhl úrovně 1,1800 EUR/USD.
img

Forex: Epidemická situace v ČR drží korunu u slabých hodnot

08.10.2020 Epidemická situace v Evropě se stále zhoršuje, nejvíce ovšem v ČR. Zahraniční obchod v Německu v návaznosti na průmysl za srpen vykáže slabší údaj. Týdenní data z trhu práce USA zřejmě ukáží jen pozvolné zlepšování. Finanční trhy stále více spekulují na vítězství Joe Bidena. Od maloobchodních tržeb v ČR čekáme za srpen výkyv směrem dolů.
C:\fakepath\trhy-1.jpg

Jak reagovaly akciové futures na divokou debatu Trumpa a Bidena?

02.10.2020 První debata pro volby 2020 byla zajímavá podívaná hodná televizní show. Neustále překřikující Trump doplňovaným Bidenem, kterému tekly nervy tak, že se uchyloval k jasným a přímým urážkám. Jak na tak kuriózní situaci reagovaly futures amerických indexů a další aktiva?
img

Covid-19 už i v Bílém domě. Bude ohrožena Trumpova kandidatura?

02.10.2020 Zástupci Bílého domu v pátek potvrdili, že 74letý americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania byli pozitivně testováni a aktuálně musí zůstat v karanténě. Bude tak muset na chvíli zastavit své aktivity související s kampaní k prezidentským volbám, které se mají konat již v listopadu. Situace může být o to vážnější, protože Trump patří do rizikové skupiny a všechno bude záviset na tom, jaký průběh u něj onemocnění nabere.
img

Forex: Trh spekuluje na další fiskální stimul v USA

25.09.2020 V USA uvidíme další nárůst objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V Evropě bychom mohli slyšet politické výroky ze zasedání lídrů evropských zemí. Akcie mírně rostou při spekulacích na další fiskální stimul v USA.
img

Forex: Negativní sentiment přetrvává, koruna slábne

24.09.2020 Dnes zveřejněný index důvěry podnikatelů Ifo v Německu vykázal v září další zlepšení, nicméně mírně zaostal za odhady a z historického pohledu je stále na podprůměrných hodnotách. V dnešní aukci dodávek dlouhodobé likvidity (TLTRO’s) dodala ECB 174 mld. EUR, což bylo na horním konci odhadů. Poptávka přišla od 338 bank. Přebytek volné likvidity tím v eurozóně pravděpodobně poprvé překoná hranici 3000 mld. EUR. Měnová expanze nad odhady je faktorem proti euru, které dnes skutečně pokračovalo v oslabování proti USD. Euribor v průběhu září klesal. Působí ale i zvyšující se averze vůči riziku. Na akciových trzích dnes převažují poklesy a v záporu jsou i americké akciové futures. S rostoucími obavami o budoucí růst ekonomiky se dále snižují inflační očekávání. Začátkem září se dlouhodobá inflační očekávání v USA přiblížila 2,2 % a nyní klesla těsně pod 2 %. Oproti odhadům vyšší týdenní nárůst žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA dnešní náladě rovněž nepomohl.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka bude komunikovat nový inflační cíl

14.09.2020 Zasedání americké centrální banky nepřinese změnu nastavení měnové politiky. Dojde ovšem k úpravě prognózy a také na komunikační sladění s novým inflačním cílem. Prezidentka Evropské komise přednese svůj první projev o stavu Unie. Data v USA i v eurozóně by měla ukázat na pokračování hospodářské expanze zpomalujícím tempem.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Ekonomické oživení ve třetím čtvrtletí pokračuje

31.08.2020 V USA čekáme další zlepšení ISM indexu aktivity v průmyslu i ve službách a také silná data z trhu práce. V Eurozóně uvidíme slabá inflační data a návrat meziroční inflace k nule. Německé tovární objednávky by měly vykázat další expanzi zpomalujícím tempem. Zpřesněná data o HDP v ČR podle nás ukáží mírnou revizi dat směrem vzhůru, zatímco průměrná mzda poukáže na pokles. Český maloobchod by měl pomalu pokračovat v oživení. S blížícím se koncem prázdnin se bude sledovat vývoj epidemiologické situace.
img

Forex: Dozvuk včerejších změn Fedu dnes dál hýbal finančním trhem

28.08.2020 Na finančním trhu bylo dnes ještě znát doznívání včerejších zpráv z Jackson Hole, kde šéf Fedu oznámil změny ve způsobu nastavení měnové politiky. Pokračoval tak pozvolný nárůst inflačních očekávání v USA. Akciové indexy v Evropě se pohybovaly smíšeně a americké akciové futures míří do lehkého plusu. Signály vyšší budoucí inflace při uvolněné měnové politice jsou obecně negativní zprávou pro dolar a ten dnes proti euru oslabil o 0,6 %. Naopak středoevropské měny posilovaly. Česká koruna posílila o téměř 10 haléřů na 26,20 CZK/EUR, ale odpoledne část zisků umazala.
img

❗ Akcie klesajú pred zverejnením maloobchodných predajov z USA 📉

14.08.2020 Európske akciové indexy a americké akciové futures klesajú počas posledného obchodného dňa v týždni. Investori očakávajú zásadné údaje o maloobchodnom predaji zo Spojených štátov, ktorých zverejnenie je naplánované na 14:30. Správa ukáže, do akej miery ovplyvnilo vyplácanie dávok v nezamestnanosti výdavky spotrebiteľov. US500 sa odrazil od historicky najvyšších úrovní, ale pozitívne maloobchodné dáta by mohli býkom ponúknuť čerstvé palivo.
img

Forex: Nezaměstnanost v USA klesá, průmysl v Německu na vzestupu

07.08.2020 Tvorba nových pracovních míst v USA pravděpodobně vykáže zpomalení. Pokračují jednání o záchranném balíčku v USA. Průmyslová výroba v Německu pravděpodobně v červnu výrazně vzrostla. ČNB ozřejmí detaily prognózy před analytiky. Donald Trump zakázal TikTok a WeCHat a akcie klesají.
img

Forex: Optimismus převládá, koruna se houpe

23.07.2020 Akciové trhy v Evropě dnes opět rostly za podpory zveřejněných kvartálních výsledků technologických firem. Akciím se relativně daří navzdory rostoucím statistikám o počtech nakažených. Výhled automobilky Daimler dnes podpořil akcie automobilek. Ten uvedl, že prošel krizí lépe, než čekal, a s ohledem na známky rostoucí poptávky čeká letošek v zisku. Dnešní jednání o Brexitu v Londýně nepřineslo žádný posun. V plusu se dnes nacházely i akciové futures v USA, nicméně po zveřejnění týdenního nárůstu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti část zisků umazal.
img

Forex: Týden centrálních bankéřů

15.06.2020 Americká data ukáží tento týden ekonomiku v průběhu oživení, které je rychlé, ale částečné. Guvernér Fedu v Senátu pohovoří o stavu ekonomiky a měnové politice. ECB dodá další dávku dlouhodobé likvidity. Evropská rada bude diskutovat záchranný fond, ale dohoda je zatím nepravděpodobná. Bude zasedat mnoho centrálních bank. V ČR by před mediální karanténou mohly zaznít názory členů bankovní rady ČNB.
img

Forex: Fed signalizuje podporu ekonomice, zatímco trhy se obávají druhé vlny nákazy

11.06.2020 Dnes bychom mohli vidět další pokles žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Krom toho bude finanční trh vstřebávat včerejší zasedání Fedu, který signalizoval podporu ekonomice po velmi dlouhou dobu. Česká koruna zůstává pod vlivem zahraničního vývoje, přičemž trh ještě může přehodnocovat včerejší údaj o překvapivém zvýšení jádrové inflace.
img

Forex: Guvernér dnes rozhýbal korunu

15.05.2020 Kurz české koruny dnes poletoval jak hadr na holi. Impulsem k posílení bylo vystoupení guvernéra ČNB Rusnoka v CNN Prima. Ten uvedl, že koruna je podhodnocená a nevidí důvod pro její oslabení. Koruna reagovala posílením o 0,9 %. Nesdílíme zcela interpretaci, že by guvernér vylučoval možnost intervencí. Spíše uklidňoval veřejnost v tom smyslu, že užití nekonvenčních nástrojů nebude potřeba. Naopak i z dnes zveřejněného zápisu z minulého jednání spíše vyplývá, že využití kurzu v případě potřeby dalšího uvolnění měnových podmínek zůstává mezi nekonvenčními nástroji stále v první linii. Ostatně alternativní scénáře ČNB vývoje obsahují skutečně i teoretické oslabení koruny až k úrovni 32 CZK/EUR. Posílení koruny dnes nakonec nemělo dlouhého trvání a během dne oslabila až k 27,80 CZK/EUR.
img

GBP / USD – 11. 5. 2020

11.05.2020 Sterling v pondělí klesal proti dolaru, protože rostoucí výnosy US státních bondů zvyšují poptávku po americké měně, přičemž investoři jsou opatrní ohledně uvolnění opatření blokujících pohyb a služby k zamezení šíření koronavíru v Británii. Sterling posledních dnech pozitivně koreloval s vývojem na akciových trzích, když zvýšená chuť k riziku přiměla investory vedle akcií investovat i do libry. Výnosy amerického desetiletého státního dluhopisu vzrostly na 0,7036% a dnes redukovaly v dopolední seanci americké akciové futures a další měny v paris dolarem.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Duben, ještě tam budem

28.04.2020 Spotřebitelská důvěra v USA pravděpodobně v dubnu dál klesla a dosáhla svého dna. Právě v dubnu by indikátory ukazující na ekonomickou aktivitu v USA i Evropě dosahovat svých minim. Nezaměstnanost ve Španělsku zřejmě vzrostla nad 15 %. Evropská komise představí opatření umožňující větší úvěrování ze strany bank.
img

Ekonomika padá, akciové trhy rostou

17.04.2020 Registrace aut v eurozóně, které už v předchozích měsících meziročně klesaly o více než 7 %, v březnu vlivem opatření proti šíření pandemie propadly do meziročního záporu 55.1 %. Není náhoda, že k největšímu poklesu došlo v Itálii (-85,4 % y/y). Naopak nejmenší pokles hlásí Finsko (-0,9 %) či Švédsko (-8,6 %). V Česku registrace aut meziročně klesly o 36,6 %.
img

Rozbřesk: Evropský automobilový trh padá o 55 %. Remdesvir zabijákem koronaviru? Trhy to tak vidí...

17.04.2020 Zatímco řada zemí EU ještě nestihla dát do kupy statistiky z reálné ekonomiky za únor, k dispozici jsou už březnová tvrdá data z evropského automobilového trhu. Podle dnes zveřejněných výsledků se registrace nových vozů v EU meziročně propadly o 55 %, respektive téměř o 700 tisíc vozů. Na vině je nástup korona-krize, který vedl k uzavírání autosalonů a celkově přesměroval pozornost zákazníků úplně jiným směrem.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Těžké týdny za námi, špatná data před námi

06.04.2020 Tento týden přinese další kroky hospodářských politik na podporu ekonomik. Čínská centrální banka pravděpodobně sníží úrokové sazby. Ostře sledované bude úterní zasedání Euroskupiny. Eurozóna dychtivě očekává silný fiskální impuls a mocně se hovoří o možnosti emise společného eurodluhopisu. Ač je patrné, že k tomuto tématu nyní ochotněji přistupují i země jako Německo, byla by shoda již tento týden skutečně pozitivním překvapením.
img

Forex: Trhy práce se propadají, finanční trh je přesto v klidu

03.04.2020 Počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru USA klesl v březnu o 713 tisíc. Takto silné poklesy jsou srovnatelné s rokem 2009. Tehdy nebyl sestup na takto nízké úrovně zdaleka tak rychlý. Medián odhadů počítal s propadem kolem 100 tisíc. Míra nezaměstnanosti skočila z 3,5 % na 4,4 %, když analytici čekali 3,8 %. Nutno podotknout, že někteří analytici podobné zhoršení čekali. S ohledem na to, že tato statistika nezahrnuje druhou půlku března, přičemž USA pocítily šok z pandemie se zpožděním za Evropou, je velmi pravděpodobné, že údaje za duben se budou počítat v propadech o miliony.
img

Forex: Finanční trhy stále hledají pevný bod

02.04.2020 Obavy z propadu trhu práce v USA dnes dokreslí další týdenní údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Čeká se jejich další extrémní nárůst.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci čekají na výsledky evropské inflace a spotřebitelské důvěry z USA

31.03.2020 Evropské a americké akciové futures se vzpamatovaly z předchozích poklesů a otevřely do pozitivního teritoria. Dnes je na programu řádka zajímavých makrodat. Německá nezaměstnanost, chicagské PMI a data Conference board spotřebitelské důvěry, která by měla ukázat výrazný dopad koronaviru. Navíc se uskuteční konferenční hovor ministrů financí G20 a centrálních bankéřů. V následné asijské seanci čekáme na výsledky PMI z Japonska a Číny.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude dál uvolňovat měnovou politiku

26.03.2020 Na pozadí rostoucích statistik obětí pandemie a obřích hospodářských stimulů hledá trh světlo na konci tunelu. Akciové trhy při zvýšené volatilitě hledají směr. Česká národní banka naplní očekávání trhu a bude dál stimulovat ekonomiku.
img

BREAKING: Akciové indexy zaznamenali nárast po tom, čo FED ohlásil neobmedzené QE

23.03.2020 Akcie v Európe a americké akciové futures poskočili po tom, čo Fed oznámil rozšírenie opatrení zameraných na podporu trhov. Federálny rezervný systém kúpi neobmedzené množstvo štátnych dlhopisov a cenných papierov krytých hypotékou. Nákupy dlhopisov tento týždeň dosiahnu 375 miliárd dolárov, zatiaľ čo nákupy MBS dosiahnu 250 miliárd dolárov. US500 po týchto správach poskočil o 40 bodov.
img

Akcie se zvedají. Přinese šíření viru další vlnu výprodejů?

11.03.2020 Finanční trhy zuřivými změnami směrů a obrovskými pohyby dál přinášejí investorům vysoké riziko, stejně tak ale mohou ty otrlejší vybízet ke krátkodobému tradingu. Na včerejší masivní zisky Wall Street navazují evropské akcie růstem bezmála o 2 procenta. Vedle toho se ale výnosy amerických dluhopisů posunuly o něco níž a akciové futures na tamní akcie jsou v červeném. Takže krátkodobá nákupní horečka včerejšího střihu se na nás znovu asi nechystá.
img

Nové černé pondělí

10.03.2020 Dramatické vyhlášení války o cenu ropy vyvolalo o víkendu na světových trzích, které už nyní zažívají novou obdobu Černého pondělí, přímo katastrofu. JPY absorboval masivní toky hledající bezpečné útočiště a měny citlivé na cenu ropy zažily masakr a utrpěly ztráty, které patří v některých případech k největším v celé historii trhu. Teď ještě pozor na riziko dalšího oddlužování a také na snahy politiků se s nákazou nějak vyrovnat.
img

Evropské akcie hlouběji v korekci, ve víru aerolinky i ropa

28.02.2020 Evropské trhy se dnes posunuly hlouběji do pásma korekce. Stoxx Europe 600 v úvodu seance odepsal 3 %, o více než 4,7 % se propadá německý DAX , o zhruba 4 % hlavní indexy burz v Paříži a v Londýně a o 3,7 % index milánské burzy. Celý týden bude pro evropské akcie pravděpodobně nejhorší od finanční krize roku 2008. Od rekordů z minulého týdne se evropské akcie propadly o 12 % a za celý únor by mohla ztratit 7,7 %.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Volby 2020 | Objem transakcí | Propad ekonomiky | Korunové úrokové sazby | Vývoj na kapitálových trzích | Uvolněné měnové politiky | Výnosy dluhopisů | Spekulace na růst sazeb | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Stavební výdaje | Americký ADP | Snap Inc | Vývoj | Data z trhu práce | Týdenní makrokalendář | US2000 | Chování centrálních bank | DPH | EUR | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Ceny nových aut | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Obchody | CBDC | Dolar zpevňuje | Očekávání | Ceny energetických komodit | Předpověď | Jüan | Volatilní | Russell 2000 (US2000) | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Binance.US | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Oživení ekonomiky | Globální hospodářské krize | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Stagnace | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Uvolnění pravidel pro regulaci | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Non-fungible token | Německý parlament | Chování | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Stimul | Madrid | Evropský index | Burza v Hongkongu | Olívia Lacenová | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Český průmysl | Akcie společnosti | ETH | Hedžové fondy | Aktuální vývoj | Blockchainová sázka | Desetileté výnosy | Benchmark | Index NASDAQ 100 | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Kurzotvorné informace | Brent | Výkon průmyslu | Asijské akcie | Americký akciový trh | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Oživení ekonomiky USA | Hodnoty měny | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Viceguvernér ČNB | Investiční strategie | Státní dluh | Pesimismus | Řešení inflace | Kontrakty | Strach | CPI v eurozóně | Kancléřka Merkelová | AUDUSD | Škoda | Reálné ekonomiky | Sentiment na trhu | JPY | Béžová kniha | Odhad HDP | Index Russell | Měny v regionu | Kontrakce | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Posílení | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Nestlé | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Investovat | EURUSD | Unie | Index milánské burzy | Saxo Bank | FedWatch | Běžný účet platební bilance | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Události v ČR | CISCO | Ekonomiky | HDP v USA | Analytika | Developeři | Zasedání FOMC | Brexit | AEX | ZEW index | Target | NFP | Pozornost investorů | Burzy | Obchodní dohoda | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Kurz koruny k euru | Cash flow | Záchranný fond | Prodeje aut | Oslabení | Posílení koruny | USD | Export | Posilování koruny | Prodej automobilů | Plány | Vládní opatření | Šok | ČSOB | Hongkong | Ekonomická aktivita | Regulace | Béžová kniha Fedu | Maďarsko | Pokles kurzu | Tichomoří | Recese ve Spojených státech | TJX Companies | Tovární objednávky | Verizon Communications Inc. | Skutečný výsledek | Swapy | Cenové tlaky | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Index nákupních manažerů v ČR | Nervozita | Dovoz | Sazby hypoték | Šíření nemoci | Aktuální kurzy | Nová prognóza | Ekonomika oživuje | Nikkei | Cenové pohyby | Čtvrtletní zisk | Komoditní | Růst cen ropy | Santiment | Černé pondělí | Progres | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Evropské trhy | Euforie | Nezávislost centrální banky | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Data o HDP | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Hong Kong | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Jeff Bezos | Analytici | Inflační čísla | Christine Lagardeová | Bitcoin ETF | Index PPI | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Jádrový index | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | NY Empire state index | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Bank of England | Lepší výsledky | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Reálné mzdy | WSJ | Prezident | AT&T | Odložení brexitu | BP | Makrokalendář | Boj s inflací | S&P/ASX 200 | Americký S&P 500 | Investiční | Průzkum | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Obchodování na trzích | Invesco | Německý DAX | Hlavní události | Technologické společnosti | Realitní společnost | Riziko recese | Data z ekonomiky | US500 | České koruny | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Sázka | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Vítězství Joe Bidena | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Dluhopisové výnosy | S&P | Akcie společnosti Amazon | Obchodování | Zasedání Fedu | Narušení dodávek | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | Futures | Vývoj kolem brexitu | GBP | Pokles ceny | Thyssenkrupp | Management | ZEW | Obchodní týden | Bitcoin | Automobilky | Zasedání OPEC | Centrální banky | Armageddon | Japonská vláda | Objem dluhopisů | Ekonomické události | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Dolary | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | BREAKING | TLTRO III | Nezaměstnanost v USA | Dopady koronavirové krize | Index STOXX Europe | Asijská seance | HDP USA | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Akcie v Evropě | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Příjmy a výdaje | Obchod Amazon | Evropské akcie | Silný růst | Měsíční report | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | NATO | Charles Schwab Corp | USA Donald Trump | Cena ropy brent | Míra | Nástroj | Výsledky | HUF | Obchodovanie | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Dnes ČNB | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Kryptoanalytik | Siemens | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Odhady trhu | Vakcína | Silný dolar | Tržby | James Bullard | Klíčové zasedání | Zpřesněný odhad | Koruna | Finanční služby | Výrazný pokles | Koruna dnes | EUR/NOK | American Airlines | DJIA | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Společnost Verizon | Epidemické situace | Onemocnění | Sazby ČNB | Objem | DMA | Propad | xStation | Obavy z recese | Hypotéza | Medián | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Makro | Údaje | Asie | Report ADP | Cenné papíry a burzy | Očekávání analytiků | Intervence ČNB | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Podíl nezaměstnaných | Zhoršení epidemické situace | Průmyslová výroba | Pfizer | Britské libry | Offshore | CME FedWatch | Joachim Nagel | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Graf | Polsko | Průmysl v Německu | Index S&P 500 | Reakce trhu | Odliv dividend | Turecké akcie | Plyn | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Německý akciový index | Recep Tayyip Erdogan | Aktuální hodnoty měny | LEN | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | Pokles exportu | HUF/EUR | Koronabond | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Poptávka po bezpečných aktivech | Jednání FOMC | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Token TRUMP | Zpomalení inflace | MJ | Trump | Stavebnictví | Měsíční data | Vir | Dopady války na Ukrajině | Index Dow Jones Industrial Average | Euroskupina | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Odpor | Finanční krize | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Indikace | Americká data | Problémy se subdodávkami | Stříbro | Česká republika | Nově zahájené stavby domů | Švédsko | S&P 500 futures | Ekonomka | Akcie | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | Dogecoin | Státní dluh ČR | Bitcoinové ETF | Bank of Japan | Zpřesněná data o HDP | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Index Nikkei | G10 | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Německý Ifo index | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Americké akcie | BBC | Ekonomická důvěra | Běžný účet | Kongres | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | ex | Las Vegas | Platby v bitcoinech | PSA | Japonský export | Apple | Výsledky HDP | Komise pro cenné papíry a burzy | Hodnocení ekonomiky | Rozhodnutí ČNB | Trh | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Kevin McCarthy | Technologické firmy | Volby v USA | Aukce | Maďarský forint | Fed | Zahraniční obchod | Míra inflace v USA | Korekce | Indexy v Asii | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Společnost XTB | Vývoj ekonomiky | Kurz forintu | Nájemné | S&P 500 | Snižování úrokových sazeb | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Philip Lane | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | IRS | FTSE 250 | Ministři financí | Trumpova administrativa | Dow Jones (US30) | Americký ADP report | Prezident Joe Biden | Dolar k japonskému jenu | Rivian | Microsoft | Příležitosti | Craig Erlam | Netflix | Nejistota | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Správci aktiv | Index nákupních manažerů | CL | NFP data | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Kurz dolarů | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Decentraland | Důvěra v eurozóně | Ministryně práce | Společnost BlackRock | Pokles úrokových sazeb | Kurz CZK | John Hardy | Objem obchodů | FIAT | Japonsko | Nifty 50 | Invest | Centrální banka | Analytici Morgan Stanley | Tesla Inc. | Polský zlotý | Tržní sentiment | QE | Odhad vývoje HDP | Situace | Mario Draghi | Donald Trump | Kurz EUR | Největší kryptoměna | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Společnosti | Další růst | Výsledky bank | Nižší růst | API | Fiskální balíček v USA | Eurozóna | Rušení objednávek | Futures kontrakty | Rusnokův výrok | Clearing | Kurz české koruny | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Stabilita sazeb | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Předseda | Tempo růstu CPI | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Newstream | Deficit veřejných financí | Klidné obchodování | Automobilový trh | Dluhopisy | FOREX | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | TLTRO | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Fiskální stimul | Růst HDP | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Obchodníci | Nová data | Evropská unie | US100 | Oslabení kurzu | Kurz EUR/CZK | Konjunkturální průzkum | Rostoucí náklady | Platební bilance | Jednání o brexitu | CME Group | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Úroky | Komerční banka | Cena | Statistiky z Číny | WisdomTree | Guvernér Fedu | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Rozpočet | S&P500 | Dolar | MUFG | Amazon | Ceny | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Šíření viru | VW | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Ceny komodit | E-mini | Společnost Twitter | Gala | Rekordní zisky | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Setkání centrálních bankéřů | Euro vůči dolaru | FTSE | Index ISM | Investoři do kryptoměny | Americká ekonomika | Indexy v Číně | Kurz koruny | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Obchodování na americkém trhu | Růst mezd | Nákupy vládních dluhopisů | ISM indexy | Blue-chip | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | Zasedání Bank of England | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Banka Credit Suisse | Index PX | Průmyslové kovy | Daně | Rizika | Kryptoměna | ECB | Vývoj inflace | Coinbase | Česká ekonomika | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Sazby ECB | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Konsensus | FCA | Oslabení kurzu koruny | Conference Board | Empire State Index | EURIBOR | Intervence na devizovém trhu | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Splatnost | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Trh práce v USA | Růst cen | Index Russell 2000 | Spekulace na růst | Měnová politika | Asset management | Býčí trh | Saxo | Francouzský prezident | Výrobní aktivity | IFO index | Financování | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Globální trhy | Stres | Očekávání trhu | Guvernér | Betway | Epidemická situace v ČR | Durace | Psychologie | Poptávka | Express | Spekulace na pokles | ASX 200 | Premiér Babiš | Průměrná mzda | Obchodovat | Naše prognóza | Akciový trh v USA | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Zvýšení inflace | Smarkets | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Tržní sazby | Pfizer/BioNTech | Americké státní dluhopisy | Vývoz plynu | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Reporty | Šéfka ECB | RBNZ | GfK | Paládium | Pokladniční poukázky | Co bude | Data PMI | Analytik trhů | NEST | RBI | HDP v ČR | Americká měna | Pokles zásob | Christine Lagardová | OCI | Philip Lowe | Payrolls | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | HKComp | Středoevropské měny dnes | Inflace | Problémy | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | Index S&P/ASX 200 | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Předběžné výsledky | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Signály | Omikron | Debata | Devizový trh | TJX | Byznys | Erste | USA | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Ether | Stoxx 600 | Komise v přenesené pravomoci | FX | Index PMI | Ekonom | AMZN.US | Úroveň supportu | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Nový typ koronaviru | RUB | MPSV | Kurz | Forexu | Market | Americký PMI | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | EDX Markets | Pokles výnosů | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Krize v eurozóně | Oracle | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Akcie společnosti Amazon.com | Prezident USA | Proinflační | Asie a Tichomoří | Fiskální stimuly | Česká inflace | Euro | AUD | Indexy PMI | Binance | Německá průmyslová výroba | Úsilí | Verizon | SEC | Predikce | Čínský vývoz | Christine Lagarde | Hospodářství | Japonský Nikkei | JP Morgan | Obchodní dohody | Obchod | Růst ekonomiky | Dnešní asijské obchodování | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | Oddělení forexu | EU | Zasedání ECB | Credit Suisse | Akciové trhy v Asii | Převis | Inflace v Německu | Koronavirové krize | Index výrobní aktivity | Vývoz | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | xStation 5 | Theresa May | Recese | ASML | Investiční doporučení | Bank of Canada | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Eskalace konfliktu | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Ropa roste | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Hodnota indexu | Realitní společnosti | Frank | Ministři | Negativní nálada | Ekonomický poradce | Silné euro | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Dluhopis | David Vagenknecht | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Brent (OIL) | Likvidita trhu | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Soud | Sterling | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Časový rámec | Míra inflace | Platforma | Měnová politika ECB | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trhy v USA | CNN | USD/RUB | Státní rozpočty | Finanční situace | Nařízení | Verizon Communications | SWIFT | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Schodek | BTC | Fed index | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Nálada na finančních trzích | Výrobní PMI | Guvernér centrální banky | Průmysl | Tempo růstu | STOXX50 | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Dopad covid-19 | ETF | Axie Infinity | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Červnový kontrakt | Měnový výbor Fedu | Odhad HDP USA | Centrální bankéři | Rally | Bankovní rada | Macron | Pandemie | Michaël van de Poppe | Osobní příjmy | Aktiva | FOMC | Prodejní tlak | Ministerstvo financí | Výprodej | Indexy na Wall Street | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Překvapení trhu | Chuť k riziku | Citadel | Čínská centrální banka | SP500 | Technologická společnost | Průmyslové ceny | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Fiskální politiky | Konsolidace | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Brazílie | Trhy dnes | | Výsledek voleb | Stratég | Čínský akciový trh | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst průměrné mzdy | Schwab | Sentiment | Dnešní statistiky | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Goldman Sachs Group | Míra nezaměstnanosti | PredictIt | Komunikace | Dnešní seance | Americké futures | Ekonomické zotavování | Měnové trhy | ETF společnosti BlackRock | I-Trader | Forint | Epic Games | Velká Británie | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Indexy S&P | Centrální banky USA | Nálada | Energetická krize v Evropě | ProShares | Měnové politiky | Výprodej akcií | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Dohoda o brexitu | Karanténa | Sankce | Zhodnocení | Šance | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Amazon.com Inc. | Americký akciový index | Auta | GBTC | Americký trh práce | Ethereum | Akciový trh | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Fidelity Investments | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Česká národní banka | Británie | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Fondy | Komise pro cenné papíry | Austrálie | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | HZL | CZK/USD | Nikkei (JAP225) | New York | Riziko korekce | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Obligace | Ceny ropy Brent | Fundamenty | Euro včera | Německé tovární objednávky | Zpřesněná data | G20 | Oslabení dolaru | Objednávky | NFT | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Objemy investic | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Deeskalace | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | US30 | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Problémy v Číně | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | SPX 500 | MarketWatch | Guvernér Rusnok | První ETF | Zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Heineken | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Slabší dolar | Evropská rada | Technologický index | Měny | Nasdaq (US100) | Snížení úrokových sazeb | MasterCard | Druhá vlna | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Energie | Tržní kapitalizace kryptoměn | Michal Brožka | Tradeři | DE30 | Měna | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Kotace | Ropa dnes | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Poradenství | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | JPMorgan | Uhlí | Regionální měny | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Jiří Makovský | Sentiment na trzích | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | ADA | GBP/EUR | Signál | Úrokové sazby ČNB | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Repo sazba | Joe Biden | Ropy | Správce aktiv | Americké akciové indexy | CHNComp | Základní sazba | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Záchranný balíček | Koruna posílila | Společnost | Stimuly | Sázky | Futures na americké akcie | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské aktivity v eurozóně | BlackRock | Guvernér ČNB | ASX | Špatná data | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Americká spotřebitelská důvěra | Burze | Tisková konference | Eura | Přijetí kryptoměn | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Inflační cíl | Britský FTSE | Gap | CEE | Úrokové swapy | Inflační data | Růst | Index Dow Jones Industrial | Energetické komodity | Inflační výhled | Komodity | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Aukce státních dluhopisů | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | IAG | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Růst průmyslové výroby | Japonský index Nikkei | Index | Wall Street Journal | PCE index | Dow Jones | Lockdown | Token | Fundament | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | ČTK | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Dopad konfliktu na Ukrajině | Výplaty dividend | Prohlášení | Šíření koronaviru | Běžný účet platební bilance ČR | Investiční nástroj | Mzda | CAD | Tesla | Snížit úrokové sazby | Výrobci aut | Debata prezidentských kandidátů | Britské dluhopisy | CPI v Kanadě | Růst bitcoinu | Nervozita na trzích | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Stabilita | Program nákupů dluhopisů | Ropná rally | Ministerstvo financí ČR | Index spotřebitelských cen | Trader | Rezistence | Ministr financí | MUFG Bank | Odhady analytiků | MiFID II | Hlavní ekonom | Daimler | Regulační orgány | Hike | Odvětví | Panika | Pražská burza | Včerejší seance | Přebytek běžného účtu | Omicron | Trpělivost | Růst Bitcoinů | Analytička | Ekonomika USA | Data z trhu práce USA | Sazby Fedu | Události tohoto týdne | Marko Kolanovic | Indexy aktivity | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Globální vývoj | Index výroby | Vybrané měny | Americké centrální banky | Bloomberg | Podpora | Zahraniční forex | Pozitivní sentiment trhů | Pokles HDP | Bydlení | Polský PMI | Bez reakce trhu | Kurz české koruny dnes | Fiskální stimul v USA | Snižování sazeb | Ceny zemního plynu v USA | Zpřísňováním měnové politiky | Biden | USD/CZK | ATH | Nemovitosti | Citadel Securities | Boris Johnson | CEE region | Snížení sazeb | EK | Prezident Trump | Akciový index | Pokračování expanze | Přehled | PX index | Prognóza ČNB | Maloobchodní tržby | Sektor služeb | Platební bilance ČR | XTB | xStation5 | Michaël van de Poppe | Německo | Polský průmysl | Desetileté výnosy v USA | Koruna posiluje | Kontrakt | Ericsson | Situace v Hongkongu | Sazby beze změny | Přerušení dodávek zemního plynu | Vice | Nálada na globálních trzích | Španělsko | Data z ekonomiky USA | Asijské akciové trhy | Indikátory ekonomického sentimentu | Aktivum | Dodávání likvidity | Domácnosti | Finanční svět | Analytik | Fiskální balíček | TopForex | Betfair | Další pokles | Kvantitativní utahování | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | Turecké prezidentské volby | Globální sentiment | Index DAX | Pozice | Statistika | Ekonomika padá | Ceny v eurozóně | Riziko | Platina | Dluhopisový trh | EUR/GBP | Globální akcie | Oslabování koruny | Výkon českého průmyslu | Vývoj EUR/USD | Investing | Býčí trend | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | New York Times | Týdenní nárůst | Daňové změny | Pád amerických bank | MIFID | Index PCE | Index SPX | Meziroční inflace | Pokles libry | Smíšený signál | Krize v Evropě | Banky | Cardano | Řešení krizí | NASDAQ 100 | Index US30 | Výraznější pokles | Maloobchodní tržby v ČR | Banka | Doporučení | Nonfarm Payrolls | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Vývoj mezd | Státní rozpočet ČR | Makléřské společnosti | Měnový pár | Caixin | Opatření | Emerging markets | Úrokové sazby | Sentiment trhu | Obchodní válka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Dluhopisové emise | Index Nikkei 225 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Hang Seng | Vyšší inflace | Práce | Evropské země | AMZN | Prognóza ECB | VIAC | Maďarská centrální banka | Token ADA | Objemy obchodování | Spojené státy | Ztráta indexu | Vývoj středoevropských měn | Německá inflace | Centrální vláda | Kryptoměny | Šéf amerického Fedu | MF | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | Americká seance | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Volby | Ukazatele | Zlepšení | Evropské dluhopisy | Průmyslová výroba v USA | Opatření proti šíření epidemie | Očekávaná data | USD/JPY | Koronavirus | ČR | Podniky | AUD/USD | Ekonomické aktivity | Tomáš Nidetzký | Bilance | Výsledky NFP | Nová auta | Správa | Očkování | Zlato | Mzdy | Měnové podmínky | Ústup rizik | NZD | Wall Street | Markit | American Express | Emise | Koruna oslabuje | SPX | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Setkání lídrů | Americké obchodování | Firemní výsledky | Růst cen průmyslových výrobců | Vojtěch Benda | BNB | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Akciové bubliny
Akciové burzy
Akciové burzy v USA
Akciové ceny
Akciové CFD
Akciové deriváty
Akciové dividendy
Akciové ETF
Akciové fondy
Akciové fondy aktuální kurzy

Následující klíčová slova

Akciové indexy
Akciové indexy a diverzifikace
Akciové indexy na Wall Street
Akciové indexy v Asii
Akciové indexy v USA
Akciové indikátory
Akciové instrumenty
Akciové investování
Akciové kasino
Akciové korporace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít