Pátek 21. června 2024 12:29
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Prezident Vladimir Putin

img

Denní shrnutí: Wall Street klesá a Nvidia se propadá o 4 % z historických maxim

20.06.2024 Americké indexy se ve druhé části seance obchodují s poklesem poté, co se vymanily z historických maxim. Index S&P 500 dnes ztrácí téměř 0,3 % poté, co krátce po otevření prolomil hranici 5 500 bodů. Nasdaq 100 ztrácí 0,8 % poté, co se přiblížil k úrovni 19 980 bodů.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Rusko a Čína plánují celoroční trasu pro nákladní lodě v arktické oblasti

07.06.2024 Ruský Rosatom dnes podepsal memorandum o porozumění s čínskou přepravní společností ohledně vytvoření podmínek pro celoroční provoz kontejnerových lodí přes arktickou oblast. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že ruský prezident Vladimir Putin hovoří o využívání severní mořské cesty mezi Ruskem a Čínou v situaci, kdy Moskva těžiště svých obchodů v souvislosti s invazí na Ukrajinu přesouvá na východ.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní

31.05.2024 Ruská vláda schválila avizované zvýšení daní, které navrhlo ministerstvo financí. Informovaly o tom včera ruské tiskové agentury. Zvýší se progresivní sazba daně z příjmu, daň z příjmu právnických osob stoupne z 20 na 25 procent a více peněz budou státu odvádět i těžaři nerostných surovin.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko chce zavést vyšší daně pro bohaté a vyšší daně z těžby

29.05.2024 Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2,4 milionu rublů (610.000 Kč) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (16.05.2024)

16.05.2024 Akciové indexy z asijsko-pacifické oblasti zaznamenávají po rekordních ziscích na Wall Street v předchozím dni růst. Nejvíce posilují čínské indexy, a to o 1,70-2,00 %.
img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Putin chce bohatým Rusům a firmám zvyšovat daně

02.04.2024 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil úředníkům a zákonodárcům urychleně se věnovat zvýšení daní zámožným spoluobčanům a prosperujícím firmám, aby naplnil státní rozpočet, který letos utratí každý třetí rubl na armádu a výrobu zbraní. Putin dal vládě a sněmovně pokyn provést do 31. července změny daňových zákonů, aby se dosáhlo "spravedlivého rozdělení daňové zátěže se zřetelem na výši příjmů poplatníků", uvedl včera server The Moscow Times s odvoláním na přehled příkazů hlavy státu, zveřejněný Kremlem.
C:\fakepath\trader-26032024-57-zm.jpeg

Ruské soudy loni zestátnily majetek za více než bilion rublů

26.03.2024 Ruské soudy v loňském roce přesunuly do státního vlastnictví strategické podniky a další aktiva v hodnotě přes bilion rublů (více než čtvrt bilionu Kč). Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský generální prokurátor Igor Krasnov. Prezident Vladimir Putin nicméně tvrdí, že v Rusku k žádnému rozsáhlejšímu znárodňování nedochází.
img

Ranní shrnutí (14.03.2024)

13.03.2024 Dobře si vedou především indexy z Asie a Tichomoří. Korejský KOSPI si připisuje 0,50 %, australský S&P/ASX 200 se obchoduje o 0,10 % výše a čínské indexy posilují o 0,15-0,30 %. Jediným ztrátovým indexem je japonský Nikkei, který klesá o 0,25 %.
C:\fakepath\rubl3.png

Podle rostoucích bankovních vkladů Moskva dál rekrutuje vojáky

27.02.2024 Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky. Nejvíce peněz přibývá na bankovních účtech v patnácti nejchudších ruských regionech, odkud se rekrutují vojáci do války na Ukrajině, kteří se už ovšem domů nevracejí. Skrze válku na Ukrajině tak bohatnou ruští chudí, vyplývá z analýzy Institutu pro rozvíjející se ekonomiky (BOFIT), který spadá pod finskou centrální banku.
C:\fakepath\Leyen.jpg

Leyenová: Evropa musí investovat do obranného průmyslu

16.02.2024 Evropa musí nezbytně investovat do obranného průmyslu. Dnes to na úvod začínající třídenní Mnichovské bezpečnostní konference řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oznámila, že komise pod jejím vedením vypracuje strategii, jak by Evropská unie měla postupovat.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
img

Putin je predátor, který se nespokojí se zamrzlým konfliktem, řekl Zelenskyj

16.01.2024 Ruský prezident Vladimir Putin je predátor, který se nespokojí se zamrzlým konfliktem, řekla dnes hlava ukrajinského státu Volodymyr Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu ve Švýcarsku. Západ ukrajinský prezident vyzval k vyšší pomoci Ukrajině a k tomu, aby jí pomohl získat vzdušnou převahu nad Ruskem. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\putin.png

Putin je predátor, který se nespokojí se zamrzlým konfliktem, řekl Zelenskyj

16.01.2024 Ruský prezident Vladimir Putin je predátor, který se nespokojí se zamrzlým konfliktem, řekla dnes hlava ukrajinského státu Volodymyr Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu ve Švýcarsku. Západ ukrajinský prezident vyzval k vyšší pomoci Ukrajině a k tomu, aby jí pomohl získat vzdušnou převahu nad Ruskem. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
img

Ranní shrnutí (26.12.2023)

26.12.2023 Dnes začíná první obchodní seance po Vánocích, ale ne všechny trhy fungují normálně. Některé komoditní trhy zůstávají zavřené a evropští obchodníci jsou stále na dovolené.
C:\fakepath\trader-20122023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2023 1) Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zabavit miliardové podíly rakouské firmy OMV a německé Wintershall Dea v projektech na těžbu plynu v arktické části Ruska. Jde o největší zabavení zahraničních aktiv v Rusku, uvedla dnes agentura Reuters. Podle prezidentských dekretů zveřejněných v úterý pozdě večer mají podíly obou společností na ložisku Južno-Russkoje a na projektech Achimov přejít pod nově založené ruské firmy.
C:\fakepath\putin.png

Putin nařídil zabavit podíly firem OMV a Wintershall Dea v ruských podnicích

20.12.2023 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zabavit miliardové podíly rakouské firmy OMV a německé Wintershall Dea v projektech na těžbu plynu v arktické části Ruska. Jde o největší zabavení zahraničních aktiv v Rusku, uvedla dnes agentura Reuters. Podle prezidentských dekretů zveřejněných v úterý pozdě večer mají podíly obou společností na ložisku Južno-Russkoje a na projektech Achimov přejít pod nově založené ruské firmy.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Rusko pozastavuje daňové dohody se zeměmi, které nepokládá za přátelské

20.12.2023 Ruský prezident Vladimir Putin podepsal nový zákon o pozastavení řady ustanovení daňových dohod s "nikoliv přátelskými státy", včetně Česka. Oznámila to včera ruská média s odvoláním na úřední portál, který příslušný zákon zveřejnil. Zákon vstoupí v platnost deset dní po publikování, napsala agentura TASS.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
img

Šéf pivovaru Carlsberg označil státní převzetí aktivit firmy v Rusku za krádež

31.10.2023 Dánský pivovar Carlsberg přerušil veškeré vztahy se svými ruskými aktivitami a odmítá s ruskou vládou uzavřít dohodu, která by legitimizovala státní převzetí těchto aktivit. Na setkání s novináři po zveřejnění výsledků hospodaření za třetí čtvrtletí to dnes řekl nový šéf Carlsbergu Jacob Aarup-Andersen. Státní převzetí ruských aktivit Carlsbergu označil za krádež, informovala agentura Reuters.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
C:\fakepath\trader-23102023-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.10.2023 1) Čínské úřady vyšetřují dceřiné společnosti smluvního výrobce elektroniky Foxconn kvůli daním a kvůli tomu, jak v zemi využívají půdu. Informoval o tom v neděli čínský státní list Global Times. Deník s odvoláním na obeznámené zdroje uvádí, že vyšetřování postupuje ve dvou provinciích. Tchajwanský Foxconn je největším výrobcem iPhonů na světě a řadí se i mezi největší světové zaměstnavatele. Firma uvedla, že bude ohledně vyšetřování spolupracovat.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
C:\fakepath\Rusko-Cina.jpg

Putin se v Pekingu sešel s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem

18.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin se dnes v Pekingu sešel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem na okraj summitu k plánu takzvané nové Hedvábné stezky. Sia už předtím označil za drahého přítele, informuje agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (17.10.2023)

17.10.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem a hlavní benchmarky na Wall Street si připsaly výrazné zisky. S&P 500 si připsal 1,06 %, Dow Jones se posunul o 0,93 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,20 %. Russell 2000 vzrostl o více než 1,5 %.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-11102023-48-zm.jpeg

Komodity: Ropa ztrácí dvě procenta, reaguje na slib Saúdů, že pomohou stabilizovat trh

11.10.2023 Ceny ropy dnes ztrácejí dvě procenta. Obavy z přerušení dodávek v důsledku konfliktu na Blízkém východě ustoupily den poté, co největší producent Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) Saúdská Arábie slíbil, že pomůže stabilizovat trh.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda v letošním roce očekává propad HDP o 0,4 procenta

11.10.2023 Německá vláda už pro letošní rok nepočítá s hospodářským růstem, nově naopak čeká propad hrubého domácího produktu o 0,4 procenta. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil ministr hospodářství Robert Habeck, který za důvody zhoršených očekávání označil následky ruské invaze na Ukrajinu. Podle nově zveřejněného výhledu se Německo vrátí k růstu v nadcházejícím roce, kdy by se HDP měl zvýšit o 1,3 procenta. Inflace letos dosáhne 6,1 procenta, v roce 2024 ale tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí na 2,6 procenta, dodal Habeck.
C:\fakepath\trader-06102023-78-zm.jpg

Deficit ruského rozpočtu za leden a září klesl díky oživení příjmů

06.10.2023 Deficit ruského rozpočtu se za leden až září snížil na 1,7 bilionu rublů (390,6 miliardy Kč) z 2,36 bilionu rublů za leden až srpen. Mohlo za to oživení příjmů díky vyšším cenám ropy a oslabení rublu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\trader-04092023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.09.2023 1) Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Putin přivítal Erdogana v Soči, očekává se jednání o obilné dohodě

04.09.2023 Ruský prezident Vladimir Putin dnes přivítal v luxusním sanatoriu v letovisku Soči tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Očekává se, spolu budou jednat o obnově dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo o situaci na Ukrajině. Tu Rusko před rokem a půl vojensky napadlo.
C:\fakepath\trader-30082023-47-zm.jpeg

Míra nezaměstnanosti v Rusku v červenci klesla na minimum tři procenta

30.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Rusku v červenci klesla o desetinu procentního bodu a dostala se na tři procenta, minimum za dobu měření. Oznámil to dnes ruský statistický úřad. V zemi se zvyšují maloobchodní tržby, firmám ale klesají zisky, uvedla agentura Reuters.
img

Nizozemský pivovar Heineken se úplně stáhl z Ruska, byznys tam prodal za euro

25.08.2023 Nizozemský pivovar Heineken už se kompletně stáhnul z Ruska. Své aktivity tam prodal symbolicky za jedno euro (přes 24 Kč) ruské firmě Arnest Group. Heineken to uvedl ve svém sdělení. Záměr opustit Rusko oznámil druhý největší výrobce piva na světě loni v březnu, krátce poté, co ruská vojska zahájila invazi na Ukrajinu. Proces ale trval déle, než se očekávalo.
C:\fakepath\trader-25082023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.08.2023 1) Největší ruská banka Sberbank odvede na mimořádné dani do ruského státního rozpočtu tři miliardy rublů (700 milionů Kč). Banka to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o dani z mimořádných zisků firem v červenci.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská Sberbank odvede na mimořádné dani do rozpočtu tři miliardy rublů

25.08.2023 Největší ruská banka Sberbank odvede na mimořádné dani do ruského státního rozpočtu tři miliardy rublů (700 milionů Kč). Banka to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o dani z mimořádných zisků firem v červenci.
C:\fakepath\trader-23082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2023 1) Rusko chce ukončit válku, kterou na Ukrajině "rozpoutal Západ a jeho satelitní země", řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na summitu skupiny zemí BRICS. Šéf Kremlu, který k účastníkům setkání hovořil prostřednictvím videopřenosu, zopakoval tradiční narativ Moskvy, že ruská operace na Ukrajině je vynucenou reakcí na kroky Kyjeva a Západu. Informovala o tom agentura Reuters, která podotkla, že vrcholní představitelé ostatních zemí BRICS ruskou agresi na Ukrajině výslovně neodsoudili.
C:\fakepath\putin.png

Putin na summitu zemí BRICS: Rusko chce ukončit válku, kterou rozpoutal Západ

23.08.2023 Rusko chce ukončit válku, kterou na Ukrajině "rozpoutal Západ a jeho satelitní země", řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na summitu skupiny zemí BRICS. Šéf Kremlu, který k účastníkům setkání hovořil prostřednictvím videopřenosu, zopakoval tradiční narativ Moskvy, že ruská operace na Ukrajině je vynucenou reakcí na kroky Kyjeva a Západu. Informovala o tom agentura Reuters, která podotkla, že vrcholní představitelé ostatních zemí BRICS ruskou agresi na Ukrajině výslovně neodsoudili.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok

11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
img

Autostat: Prodej osobních aut v Rusku v červenci vzrostl o 168,8 procenta

07.08.2023 Prodej osobních automobilů v Rusku v červenci vzrostl o 168,8 procenta na 95.654. Částečně se tak zotavil z loňského propadu, uvedla dnes analytická agentura Autostat. Zpráva přichází krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin vyzval státní orgány, aby přestaly používat auta zahraniční výroby a daly přednost domácím vozů.
C:\fakepath\trader-02082023-44-zm.jpg

Putin ani Zelenskyj nejsou připraveni na mír, řekl brazilský prezident Lula

02.08.2023 Brazílie usiluje o mír na Ukrajině, ale ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ani ruský prezident Vladimir Putin na něj nejsou připraveni. Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva to dnes podle agentury Reuters řekl na prvním setkání se zahraničními zpravodaji od svého nástupu do funkce 1. ledna. Lula také kritizoval šéfa brazilské centrální banky, jemuž přičítá odpovědnost za podle prezidenta "nejvyšší reálnou úrokovou míru na světě".
C:\fakepath\trader-28072023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2023 1) Dva z představitelů Evropské centrální banky (ECB) signalizovali, že se blíží konec nynějšího zvyšování úrokových sazeb v eurozóně, které je nejvýraznější a nejdelší v historii této instituce. Proti dalšímu růstu úroků hovoří zhoršující se hospodářské vyhlídky eurozóny, ačkoliv inflace nadále zůstává vysoká. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-19072023-81-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2023 1) Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
img

Putin povolil prodej ruské dcery firmy J&T Banka majiteli banky Realist

23.06.2023 Ruský prezident Vladimir Putin schválil dohodu o koupi ruské dceřiné společnosti české firmy J&T Banka. Aktiva banky získal holding Bjurokrat, jehož majitelem je ruská banka Realist, informoval list Kommersant.
C:\fakepath\trader-20062023-46-zm.jpg

Ratingová agentura Scope letos nadále počítá s poklesem ruské ekonomiky

20.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 0,8 procenta po loňském poklesu o 2,1 procenta. Předpověděla to podle agentury Reuters evropská ratingová agentura Scope Ratings. Zlepšila tak svůj předchozí odhad, který letos počítal se čtyřprocentním poklesem. Letošní vyhlídky ruské ekonomiky nicméně Scope Ratings nadále hodnotí méně příznivě než Mezinárodní měnový fond (MMF). Ten ve své poslední prognóze předpovídá, že ruský HDP se letos zvýší o 0,7 procenta.
C:\fakepath\putin.png

Putin v projevu na ekonomickém fóru chválil kondici ruské ekonomiky

16.06.2023 Ruský prezident Vladimir Putin dnes v projevu na mezinárodním ekonomickém fóru chválil údajnou dobrou kondici ruského hospodářství. Podle agentury TASS vyzdvihl, že v dubnu ruský HDP vykazoval meziroční růst o 3,3 procenta, a uvedl, že růst vydrží v celém letošním roce. Rusko už přes rok a čtvrt útočí na sousední Ukrajinu a kvůli své vojenské agresi čelí bezprecedentním ekonomickým sankcím.
C:\fakepath\trader-13062023-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.06.2023 1) Letošní Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum, které bývalo do invaze na Ukrajinu magnetem pro světové politiky a investory a které organizuje ruský prezident Vladimir Putin, ukazuje prohlubující se izolaci Ruska. Na akci, která začíná ve středu, se organizátoři snažili přilákat významné politické osobnosti, nepřijet se letos ale kromě většiny Evropanů a Američanů rozhodli i někteří představitelé bývalých sovětských republik, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: Putinovo ekonomické fórum ukazuje prohlubující se izolaci Ruska

13.06.2023 Letošní Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum, které bývalo do invaze na Ukrajinu magnetem pro světové politiky a investory a které organizuje ruský prezident Vladimir Putin, ukazuje prohlubující se izolaci Ruska. Na akci, která začíná ve středu, se organizátoři snažili přilákat významné politické osobnosti, nepřijet se letos ale kromě většiny Evropanů a Američanů rozhodli i někteří představitelé bývalých sovětských republik, píše agentura Bloomberg.
img

Putin upevňuje svůj vliv v ropné mocnosti Lybii. EU si přitom slibovala, že lybijská ropa pomůže nahradit zakázané ruské dodávky

04.06.2023 Rusko upevňuje svůj vliv v Lybii. Plánuje znovuotevřít svoji ambasádu v její metropoli, Tripolisu. Ruský prezident Vladimir Putin skrze takzvanou Wagnerovu žoldáckou skupinu svého spojence Jevgenije Prigožina tudíž rozšiřuje nadvládu nad podstatnou částí severoafrické země a jejími ropnými poli, jeho vliv navíc přesahuje i do Súdánu a Mali.
img

Reuters: Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy na sedmiměsíční maximum

29.05.2023 Turecko v květnu zvýšilo nákupy ruské ropy Urals na sedmiměsíční maximum, turecké rafinerie zvýšenými nákupy reagují na nízké ceny této ropy. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv Eikon a z informací od obchodníků, na které se odvolává agentura Reuters. Turecko je teď jediným velkým dovozcem ropy Urals po moři v Evropě, většina ostatních evropských zemí se kvůli ruské vojenské invazi na Ukrajinu dohodla na embargu na tuto ropu.
C:\fakepath\Erdogan.jpg

Tureckým prezidentem bude dál Erdogan, ve volbách obhájil mandát

29.05.2023 Tureckým prezidentem byl dnes na další pětileté období po 20 letech u moci opět zvolen Recep Tayyip Erdogan. Potvrdila to večer ústřední volební komise v Ankaře při oznámení oficiálních výsledků druhého kola prezidentských voleb po sečtení téměř sta procent hlasů. Erdogan získal zhruba 52,2 procenta hlasů, jeho opoziční vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu 47,8 procenta. Dosud nesečtené hlasy už podle komise nemohou výsledek změnit. Erdogan už předtím poděkoval voličům za odevzdané hlasy a řekl, že mu Turci svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Erdoganovi k volebnímu vítězství už poblahopřáli mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, americký prezident Joe Biden, francouzský prezident Emmanuel Macron či německý kancléř Olaf Scholz.
C:\fakepath\trader-26052023-38-zm.png

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, trh je ale před schůzkou skupiny OPEC+ v nejistotě

26.05.2023 Ceny ropy se na konci týdne zvyšují. Trh je ale před schůzkou skupiny těžařů z OPEC+ naplánovanou na 4. června do Vídně v nejistotě, zvažuje protichůdné signály o budoucí nabídce z Ruska a ze Saúdské Arábie.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Zahraniční firmy zjišťují, že není jednoduché opustit Rusko

25.05.2023 Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu mnoho globálních společností oznámilo, že plánují opustit Rusko, nebo tam alespoň omezit své aktivity. Ukázalo se však, že odchod z Ruska je obtížnější, než se původně zdálo. Ruská vláda zavedla překážky, vyžaduje schválení odchodu a ukládá daně a slevy z prodejní ceny. Firmy se tak ocitají v situaci, kdy se pohybují mezi západními sankcemi a veřejným míněním na straně jedné a snahou Ruska od odchodů odrazovat na straně druhé, uvedla agentura AP.
C:\fakepath\trader-24052023-35-zm.png

Putin: Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, Rusko plní závazky

24.05.2023 Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, řekl dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin na summitu Euroasijské hospodářské unie (EAHU). Rusko podle něj nadále plní své závazky v oblasti dodávek energie. EAHU zahrnuje Rusko, Bělorusko, Arménii, Kazachstán a Kyrgyzstán.
C:\fakepath\trader-11052023-42-zm.jpg

Gruzie nezavede proti Rusku sankce, slíbil premiér

11.05.2023 Gruzínský premiér Irakli Garibašvili dnes prohlásil, že Gruzie nezavede proti Rusku jednostranné sankce. Stalo se tak den poté, co ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekrety rušící Gruzíncům vízovou povinnost při návštěvách Ruska kratších než 90 dnů a zákaz přímých letů ruských aerolinek do této zakavkazské země. Putinův krok už ve středu kritizovala gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová jako "provokaci" a označila jej za "nepřijatelný" v době pokračující ruské agrese proti Ukrajině a okupace části gruzínského území.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průmyslová výroba v Rusku se v březnu překvapivě vrátila k meziročnímu růstu

27.04.2023 Průmyslová výroba v Rusku v březnu vykázala první meziroční nárůst za poslední rok. Ruský statistický úřad včera oznámil, že produkce se zvýšila o 1,2 procenta. Analytici přitom v průzkumu agentury Bloomberg předpovídali, že výroba vykáže pokles o 1,4 procenta.
C:\fakepath\trader-26042023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2023 1) Regulátor hospodářské soutěže ve Velké Británii zablokoval navrhované převzetí Activision Blizzard společností Microsoft za 69 miliard USD kvůli obavám, že by mohlo dojít k poškození soutěže. Akcie Activisionu reagují v pre-marketu poklesem o 10 procent.
C:\fakepath\putin.png

Putinův nový dekret Moskvě umožňuje převzít kontrolu nad cizím majetkem v Rusku

26.04.2023 Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který Moskvě dočasně umožní převzít kontrolu nad zahraničním majetkem v Rusku. Informovala o tom agentura TASS, podle níž Rusko zatím přebírá kontrolu nad většinou akcií zahraničních akcionářů v ruské divizi německého dovozce plynu Uniper a ruské divizi finské energetické společnosti Fortum Oyj. Krok ale neznamená, že by akcionáři o majetek přišli, doplnila agentura s tím, že obdobný krok Rusko v případě potřeby podnikne také v případě dalších společností.
C:\fakepath\trader-11042023-41-zm.jpg

Pozitivní trendy v ruské ekonomice nabírají na síle, uvedl Putin

11.04.2023 Ruské příjmy z prodeje ropy a plynu se budou v příštích měsících zvyšovat díky rostoucím cenám na světových trzích. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že "pozitivní trendy" v ruské ekonomice nabírají na síle. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu ruské ekonomiky, zhoršil však výhled na příští rok.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Putin nečekaně připustil, že sankce by mohly dopadnout na ruskou ekonomiku

29.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že se sankce mohou ve střednědobém výhledu negativně podepsat na ruské ekonomice, uvedl ruský deník Kommersant. Putin přitom v posledních měsících zdůrazňoval, že se Rusku daří sankcím odolávat, podotkla agentura AFP. Podle ní je to poprvé, kdy Putin veřejně přiznal, že příval mezinárodních sankcí, které zasáhly řadu odvětví ruské ekonomiky včetně ropného průmyslu, mají na ruskou ekonomiku vliv.
C:\fakepath\Rusko-Cina.jpg

Rusko chce, aby čínské podniky nahradily v zemi západní firmy

21.03.2023 Moskva je připravena pomoci čínským podnikům, aby nahradily západní firmy, které opustily Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi při jejich setkání v Kremlu. Rusko a Čína tak dále upevňují své ekonomické vazby, když oba prezidenti se také dohodli na posílení dodávek plynu do Číny.
C:\fakepath\putin.png

Inflace je u nás nižší a úroda větší, chválil se Putin před podnikateli

16.03.2023 Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s ruskými podnikateli prohlásil, že ruská ekonomika získává principiálně novou kvalitu a začíná se rozvíjet podle nového modelu. Napsal o tom list Kommersant, podle kterého se Putin s podnikateli sešel poprvé od loňského vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Prezident jim řekl, že Rusku se podařilo v rychle rostoucích regionech světa kompenzovat uzavření západních trhů, sankce dopadly podle přísloví, že kdo jinému jámu kope, sám do ní padá, a inflace je nižší a úroda větší než v Evropě. A i za řepou či tuříny, které západní vůdci doporučují spotřebitelům namísto salátů a rajčat, budou muset Evropané do Ruska, tvrdil.
C:\fakepath\trader-28022023-41-zm.jpg

Rusko zvažuje uvolnění kapitálových restrikcí u zahraničních investic

28.02.2023 Ruští představitelé diskutují o odstranění některých kapitálových restrikcí u zahraničních investic. Chtěli by tak podpořit příliv investic ze zemí, které Moskva považuje za přátelské. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika loni klesla o 2,1 procenta, odhaduje statistický úřad

20.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce klesla o 2,1 procenta po růstu o 5,6 procenta v roce předchozím. Ve svém prvním odhadu to dnes uvedl ruský statistický úřad Rosstat. Pokles způsobily dopady rozhodnutí Moskvy vyslat koncem loňského února vojáky na Ukrajinu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky

10.02.2023 Ruská centrální banka dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu na 7,5 procenta. Naznačila však, že by letos mohla být nucena úroky zvýšit, a to kvůli inflačním rizikům souvisejícím s rostoucím rozpočtových deficitem, nedostatkem pracovních sil a slabším kurzem rublu. Zlepšila rovněž výhled letošního vývoje ruské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-09022023-40-zm.jpg

Putin: Ruská ekonomika odolala šokům ze sankcí a letos by měla vykázat růst

09.02.2023 Ruská ekonomika odolala šokům způsobeným západními sankcemi a v letošním roce by měla dosáhnout mírného růstu. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Rusko čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, kterými západní země reagují na ruský útok na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-18012023-52-zm.jpg

Hodnota ruského fondu národního blahobytu výrazně klesla

18.01.2023 Hodnota ruského fondu národního blahobytu na začátku letošního roku činila 148,4 miliardy dolarů (zhruba 3,3 bilionu Kč). Klesla tak ze 174,9 miliardy dolarů ze začátku loňského února, tedy z doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-17012023-24-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.01.2023 1) Mzdy v Británii rostly za tři měsíce do konce loňského listopadu nejrychleji od roku 2001, za inflací ale zaostaly. Míra nezaměstnanosti zůstala na 3,7 %, a je tak nejnižší za téměř 50 let. Údaje dnes zveřejnil britský statistický úřad.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se loni propadla méně, než jí mnozí prorokovali

17.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se loni podle předběžných údajů snížil pouze o 2,5 procenta, ačkoliv mnozí ruské ekonomice předpovídali pád o 20 procent. Na dnešní poradě o stavu hospodářství to řekl ruský prezident Vladimir Putin. Rozpočtový deficit na úrovni 2,3 procenta HDP označil Putin za jeden z nejlepších ukazatelů ve skupině velkých ekonomik G20, uvedla agentura TASS.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Novak: Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu loni vzrostly o 28 procent

16.01.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to podle médií dnes řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak. Řekl také, že těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Rusko loni podle Novaka dodalo 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny. Předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.
img

Rusko letos bude přicházet o 200 miliard korun měsíčně jen kvůli zastropování cen ropy a ropných produktů v režii Západu. Už v prosinci přitom Kreml měl historicky nejhlubší rozpočtový schodek

11.01.2023 Rusko bude letos kvůli embargu EU a zastopování cen ropy a ropných produktů přicházet v přepočtu o zhruba 200 miliard korun měsíčně. Vyplývá to z výpočtu finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem

10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
C:\fakepath\trader-28122022-37-zm.jpg

Míra nezaměstnanosti v Rusku v listopadu klesla na rekordní minimum 3,7 pct.

28.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Rusku se v listopadu snížila na rekordní minimum 3,7 procenta z 3,9 procenta v říjnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil ruský statistický úřad. Zpráva ukazuje na nedostatek pracovních sil, který ohrožuje ekonomické vyhlídky země, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně oslabil, vrátil se do blízkosti osmiměsíčního minima

28.12.2022 Ruský rubl dnes výrazně oslabil, vrátil se tak do blízkosti osmiměsíčního minima z minulého týdne. Odpoledne si americký dolar vůči rublu připisoval více než tři procenta a nacházel se mírně nad 72 rubly. Minulý týden ruská měna oslabila asi o osm procent. Dolů ji tlačí očekávání, že západní sankce na ruskou ropu budou mít negativní dopad na exportní příjmy Ruska, uvedla agentura Reuters.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 28. prosince 2022

28.12.2022 Největší ruská banka Sber (dříve známá jako Sberbank) ohlásila první emisi digitálních finančních aktiv (DFA) krytých zlatem. Banka je považuje za "vynikající alternativu" investic v prostředí dedolarizace.
img

Vypne Putin Česku ropu? Jeho včerejší podpis příslušného dekretu zatím nechává trhy v klidu

28.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících – přímo i nepřímo – cenový strop na ruskou ropu. Cenový strop se týká ropy, kterou Rusko vyváží námořní cestou, tedy prostřednictvím tankerů. Proto nelze hovořit o tom, že by jej Česko podporovalo přímo. Přímo totiž námořně dodávanou ruskou ropu neodebírá. Nepřímo však strop podpořilo. Podporuje jej totiž Evropská unie jako celek. A Česko si nevyjednalo výjimku z této podpory jako Maďarsko.
C:\fakepath\trader-27122022-36-zm.jpg

Putin zakázal vývoz ruské ropy do zemí, které uplatňují cenový strop

27.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský parlament se chystá zvýšit daně pro Rusy, kteří opustili zemi

26.12.2022 Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, připravuje zákon, na jehož základě mají být zvýšeny daně Rusům, kteří opustili zemi. Podle agentury Reuters to včera uvedl předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. Od únorové ruské invaze na Ukrajinu, ale hlavně po vyhlášení mobilizace na podzim, odjely z Ruska desítky tisíc lidí.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko sníží těžbu ropy

23.12.2022 Rusko by začátkem příštího roku mohlo v reakci na zavedení cenového stropu západními zeměmi snížit těžbu ropy o pět až sedm procent, tedy 500 000 až 700 000 barelů denně. Uvedl to v pátek podle agentury Reuters ruský vicepremiér Alexandr Novak.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko podle Putina hodlá přeorientovat vývoz energií z EU k novým partnerům

15.12.2022 Rusko hodlá přeorientovat vývoz svých energetických surovin na perspektivnější partnery, než je Evropská unie, a to na rychle rostoucí trhy v Asii, na Blízkém východě, v Latinské Americe a v Africe, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v dnešním projevu vysílaném televizí. Rusko se potýká s dopady západních sankcí, které mají Moskvu přimět k ukončení války proti Ukrajině.
C:\fakepath\trader-12122022-47-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli odstávce ropovodu Keystone a vývoji v Rusku a Číně rostou

12.12.2022 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Mohou za to obavy o dodávky kvůli uzavření důležitého ropovodu zásobujícího Spojené státy. Rusko navíc pohrozilo snížením těžby a uvolnění koronavirových omezení v Číně by mohlo znamenat zvýšení poptávky po pohonných hmotách.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad

08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Rusko jedná s Kazachstánem a Uzbekistánem o možné "plynové unii"

29.11.2022 Rusko jedná s Kazachstánem a Uzbekistánem o uzavření "plynové unie", která by podpořila dodávky mezi těmito třemi státy a do dalších zemí, včetně Číny. S odvoláním na prohlášení místopředsedy ruské vlády Alexandra Novaka o tom informovala agentura Interfax. Novak nerozvedl, co přesně by plynová unie obnášela a v jaké fázi se jednání nacházejí.
img

Zelenskyj navrhl výrazně přísnější strop na ruskou ropu než státy G7

28.11.2022 Ukrajina by ráda, aby strop na ruskou ropu přepravovanou po moři činil 30 až 40 dolarů za barel, řekl dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. To je výrazně nižší částka, než navrhují vyspělé země ze skupiny G7, které hovoří o ceně 65 až 70 dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší částka by znamenala tvrdší trest pro Moskvu, protože cílem je omezit příjmy z prodeje ropy, které pomáhají Rusku financovat válku na Ukrajině.
img

Ruský prezident požaduje mezinárodní platební systém založený na blockchainu

28.11.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vyzval k mezinárodnímu platebnímu systému založenému na technologii blockchain. Současný systém je dle jeho názoru „kontrolován malým klubem států a finančních skupin”.
C:\fakepath\APEC.jpg

Většina zástupců asijských a tichomořských ekonomik odsoudila ruskou invazi

20.11.2022 Většina zástupců Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) včera v prohlášení na závěr dvoudenního summitu v Bangkoku odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu. Shodu nicméně země nenašly, píše s odkazem na diplomatické zdroje agentura Kjódó.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině

15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
C:\fakepath\trader-15112022-33-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2022 1) Bahamské regulační úřady jmenovaly likvidátory místní součásti zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Aktivity firmy vyšetřuje bahamská policie. Sama FTX uvádí, že u ní může mít pohledávky více než milion věřitelů. FTX v pátek vyhlásila ve Spojených státech bankrot, její krach je jedním z největších pádů v kryptoměnovém odvětví.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Americký Prezident Biden dorazil na Bali, kde se chystá summit zemí G20

13.11.2022 Americký prezident Joe Biden už dorazil do dějiště nadcházejícího summitu velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. V pondělí se tam sejde s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a podle Bidenova bezpečnostního poradce Jakea Sullivana čeká šéfa Bílého domu několikahodinové jednání, během nějž chce být "zcela otevřený a upřímný".
C:\fakepath\elektrina.png

FT: Síkela vyzval Brusel k rychlejšímu řešení energetické krize

09.11.2022 Evropská komise (EK) postupuje při řešení energetické krize příliš pomalu, řekl v rozhovoru s listem Financial Times (FT) český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Varoval přitom, že nedostatečné kroky by v příštím roce mohly vést ke zhoršení energetické krize a způsobit hospodářskou újmu, která by podkopala veřejnou podporu Ukrajině. Pochválil nicméně dosavadní opatření ke snížení poptávky po plynu a k rozvoji energetické infrastruktury.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka nechala základní úrok beze změny

28.10.2022 Ruská centrální banka podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu beze změny na 7,5 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy banky. Ukončila tak cyklus snižování úrokových sazeb, který trval několik měsíců. Současné tempo růstu spotřebitelských cen sice zůstává podle banky celkově nízké, varovala však před dlouhodobými proinflačními dopady plynoucími z částečné mobilizace v Rusku.
Související klíčová slova: Společnost Norilsk | Fond národního blahobytu (FNB) | Obchod s Ruskem | Německé ministerstvo hospodářství | Obchodní pásmo | Německý regulátor | Objem transakcí | Dynamický růst | Dolarové dluhopisy | Spojenci Ukrajiny | Česká vláda | Největší ruská banka | Mišustin | Cena platiny | ChatGPT | Zpravodajský server | Nord Stream AG | Mediální magnát Rupert Murdoch | Výplach | Ontario Teachers | Short-selling | Aston Martin Lagonda | Cap | Vyhlášení mobilizace | Ruská Sberbank | Ukazatel rozkolísanosti | Státní penzijní fond | LetterOne | Světové akcie | Omezení cen ropy | Skandinávské aerolinky | Války | Západní země | Foxconn | Joe Biden | Nippon Steel | Vývoj | Závislost na ruských energetických surovinách | Denys Šmyhal | Obchodní platformy | Údaje z USA | Jakub Seidler | Společnost Fortum | Češi | AUD/USD | Allwyn | Pokračování klesajícího trendu | Ruská mobilizace | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Ekonomický vliv | Panevropský index | Vyspělé země | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Jednotné Rusko | Radim Dohnal | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | Zveřejněné údaje | Sergej Sobjanin | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Akcie BHP | Zasedání vlády | Sazka Entertainment | Kalifornie | OBSE | Finanční ústav | Yandex | Pivotní body | Norský fond | Falešný průraz | Akciové společnosti | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Ruská vláda | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Zásoby zlata | Stoxx | Take Profit | Ruští zákonodárci | Čínské firmy | PEPP | Vývoj ceny zlata | Magnát Rupert Murdoch | Obilí z Ukrajiny | Gruzínský premiér | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Nafta v ČR | Mega Millions | China National Petroleum Corporation | Rozpočet EU | Očekávání | Vývoz obilí | Korelace | Oživení ekonomiky | Inflace v září | Evropské centrální banky | Daňové ráje | BDSwiss | Poslanci | Nikl | JAR | COP26 | Cena severomořské ropy | Volatilní | Galapagos | SMBC | Tlak na Rusko | Novo | EUR/JPY | Prokuratura | Londýnské burzy | Veřejné finance | DNR | Novartis | Týden na trhu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Komora ruského parlamentu | Oznámení ruské invaze | Evropská komise | Gazprom Germania | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | Vývoj vakcín | Investice | Czech Media Invest | Britská centrální banka | Inflace ČNB | RDIF | Německý automobilový koncern | Mimořádná situace | Saldo běžného účtu | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Turecký Gándhí | Index aktivity | Továrny na čipy | Česká měna dnes | Norges Bank | Bankovní společnost | Alexandr Novak | Dění na světových burzách | ADP report | Londýnská akciová burza | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Posílení rublu | Nákupní centra | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Stephen Brennock | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Cena generických futures | Výkonný ředitel | Broadcom | Energetický problém | E.ON | Intervence České národní banky | Stažení ruských firem | Jaroslav Tupý | Oznámení firmy | Ministr vnitra | Slabá koruna | Klesly akcie | La Nina | Experti | Německý parlament | Volatilita krypto | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Viterra | Nezávislost | Bitcoiny | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Spirálovitý růst cen | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Alexander De Croo | Zlato a bitcoin | Creditas | Moody's Investors Service | Ruští chudí | Bidenova administrativa | Hrozba globální recese | Společnost Apple | Účely primární veřejné nabídky | Asijské trhy | Americké investiční banky | Ukrnafta | Ruští podnikatelé | Obchodní seance | Analytik společnosti XTB | Impuls | Accor | EUR/USD | PiS | Bruno Le Maire | Bruegel | Akcie americké společnosti Mattel | General Electric | Administrativa prezidenta | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Javier Milei | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Americká kosmetická společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Příjmy ruského rozpočtu | Cena bitcoinu | Wolters Kluwer | Ziskové obchody | Konkurenti | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Převzetí Activision Blizzard | Softwarová společnost | Zvýšení dodávek plynu | Desetileté výnosy | Nárůst devizových rezerv | Rostoucí výnosy | Balík inflačních úlev | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Sankce EU | Fortuna | Cenné papíry | Ruský státní investiční fond | Výnos | Ekonomika po pandemii | Nikola | Diem Association | 100 miliard dolarů | Ruský ministr hospodářství | Trh s dluhopisy | Frakování | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Španělsko | Asijské akcie | Nejprudší jednodenní pokles | Dlužník | Meituan | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Drahokam | Hlavní ekonom britské centrální banky | Index ropy a plynu | Russell 2000 | La Grange | Výrobce letecké techniky | Růst sazeb | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Capri | Americká energetická společnost | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Skupina J&T | Německý akciový index DAX | Ruský ministr průmyslu | Vývoz ze země | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Forexový trh | Munich Re | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Dedolarizace | Akcie Sberbank | Kontrakty | Mír a svoboda v Evropě | Akcie RWE | Strach | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Akcie Hyundai | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ceny zemního plynu i elektřiny | Propad cen | Pražský akciový trh | Válka | Úroková sazba | Výzkumný institut Ifo | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká technologická společnost | JPY | H&M | Politico | Premiéři zemí Evropské unie | Více peněz | Spotřebitelské inflace | Síť Threads | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | Bulgargaz | Růst hrubého domácího produktu | Ruský Davos | SoftBank Group | Casino | Většinový podíl | Pár USD/CAD | Brazilská ekonomika | Alexej Miller | IMK | Německá společnost | Uber Technologies | J&J | Changpeng Zhao | Elektronické obchody | Globální ekonomiky | Znehodnocení | Sachalin | Jozef Síkela | Institut DIW | Národní banka Gruzie | Peníze | Robert Habeck | Výrobce pneumatik | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Výrobní sektor | SDR | Kabinet | FTX | Alexandr Lukašenko | MONET.CZ | Title Transfer Facility | Zákaz dovozu ruského uhlí | ČNB Rusnok | Znárodnění | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Stížnost vlády | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | Obnovení dodávek | Český ministr | Pokles ceny ropy | The New York Times | Období finanční krize | Prezidentka ECB | Evropský výrobce letecké techniky | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Německá zajišťovna | BlueBay | Barel ropy | Amgen | Porsche Automobil Holding | Tom Marzec-Manser | Index CAC 40 | Palladium | Vakcíny proti koronaviru | Energetický tarif | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Ministryně hospodářství | Microsoft 365 | Index UK100 | EU Tax Observatory | Lari | Americká softwarová společnost | Americká společnost Tapestry | Realist | Strabag | Růst cen ropy | Bankovní domy | Dell Technologies | Ruský ministr průmyslu a obchodu | Společnost NJJ | Open Society Foundations (OSF) | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Agentura Unian | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Evropské burzy | Bungie | Valná hromada | Důvěra investorů | Pozornost investorů | Burzy | Reálné mzdy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | Vývoj léků | Americké ekonomiky | Polymetal International | Ceny elektřiny | Nejhorší scénář | Komoditní trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Dopravní subvence | Cestování | Covid | Primární veřejná nabídka (IPO) | Odliv kapitálu | Společnost Siemens | Bayer | Jiří Cihlář | Vývoj ceny palladia | Proražení | Prodeje aut | Magnát | Posílení koruny | Společnost Alrosa | Kč/USD | USD | Plynovod Nord Stream 1 | Lídři zemí EU | Zničení Ruska | Export | Index STOXX Europe | Banka Goldman Sachs | Respektování územní celistvosti | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | Rozpoutání války | Posílení kurzu | Americká sněmovna reprezentantů | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Zynga | Automobilka | Panama papers | Nabídka | Gilead | Qualcomm | Ruská společnost | Vývoj ceny zemního plynu | Americká média | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Bankovní skupiny | Šok | N7 Holding Ltd. | Dopady sankcí na eurozónu | Ruské dluhopisy | Hospodářská politika | Průměrná mzda v Rusku | Obchodní platformy Metatrader | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | ByteDance | Zvyšování těžby | Zavedení eura | Společnost Emirates | Trh s ropou | Total | Výnosové křivky | Fialova vláda | Russia Trading System | Regulace | Katar | Kofola | Maďarsko | Lídři G20 | RUS50 | Bitcoin | Měnový fond | Tichomoří | LG Energy Solution | Makléř Wood & Company | Russia Calling | Ahold Delhaize | Růst výrobních cen | Makléř Fio banky | Split | Klimatické změny | Emirates | Norské společnosti | Asociace | Hypotéky v Česku | Daňové škrty | UniCredit Bank | Ruský oligarcha | Roční růst | Spekulovat | Fitch Ratings | ATVI | Separatisté | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Kanadský premiér | Nasdaq v New Yorku | Ruský prezident | Ruský vývoz plynu | Snižování úroků | Giuseppe Conte | IWH | Bankomaty | Širší index S&P 500 | Avast | Kurz liry | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Metaanalýza | Rekordní nárůst | Vyšší náklady | Dovednosti | Sýrie | Akcie britské společnosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Agentura Kjódó | Státní výdaje | Patria Online | Oslabení měny | China Evergrande | Dovoz | Dillí | Chilské peso | Automobilka Tesla | Podnikatelé a firmy | Sazby hypoték | Obrovský potenciál | Caterpillar | Next Finance | Viry | Nejbohatší | Produktovod | Hyundai | Nikkei | Monopoly | Instagram | Společnost China Mobile | Bankroty | Akcie Didi | Ruští miliardáři | 1 milion | Gigant Gazprom | Stratégové | CISCO | Čínské úřady | FDP | Ruské banky | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Rekordní maxima | Akcie Aston Martin Lagonda | EUR/CZK | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Rusku | Zájem investorů | Spotové obchodování | Elon Musk | XTB Jiří Tyleček | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Rekordní zisk | Politika centrální banky | Finančník | Der Spiegel | Odraz mrtvé kočky | CO2 | Turecký statistický úřad | Porušování lidských práv | Steven Mnuchin | Přerušení energetických dodávek | Akciové indexy | Testování na covid-19 | Oliver Blume | Pandemie koronaviru | Společnost Shell | Tesla Elon Musk | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Portfolio | Myšlení | TS Lombard | Akciová burza | Západní společnosti | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Vitol Group | Polymetal | Evropská měna | AMD | Michail Mišustin | Společnost Google | Nvidia Corp | Média | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Index PPI | Roger | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Dobrý byznys | N7 Holding | Nárůst ceny | Aktiva OMV | Jádrový index | Zisk | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Firma Meta | Global Blood Therapeutics | Hlavní kryptoměna | Volatility | Peso | APA | Zpřísňování měnové politiky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Rekordní minima | Akcie společnosti Kering | Den obchodování | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | Sankce Rusko | Finanční instituce | Index KOSPI | Lipow Oil Associates | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Automobilka Toyota | Společnost Nasdaq | Futures na americké indexy | Vzorce chování | Cineworld Group | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Britský premiér | Ministerstvo obchodu | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | AT&T | Energetický gigant | BABA | Makroekonomický kalendář | Volodymyr Zelenskyj | Anheuser-Busch InBev | BP | Christian Lindner | Úsporný tarif | Japonská automobilka | Nastavení úrokových sazeb | Scope | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Čínské hospodářství | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Ropné společnosti | Kč/EUR | Inflace v eurozóně | Akcie Raiffeisen Bank | Analýzy | Svaz německého průmyslu | Finanční pomoc | Světové burzy | Potravinové krize | Slevy | Lídři zemí | TTF | Investiční | Nálada spotřebitelů v Německu | Vývoj měnového páru | Moderna | Týdenní pivotní body | Institut Ifo | Zasedání Evropské centrální banky | ExxonMobil | Altria | Placení daní | Průzkum | Invesco | Sociální nepokoje | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Patria | EP | Analytik Purple Trading | Realitní společnost | Uber | Státní investiční fond | UnitedHealth Group | Energetické suroviny | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | US500 | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Akcie společnosti Snap | Investiční riziko | Jednotná evropská měna | Tower Semiconductor | Davos | Albertsons | RWE | Agentura Reuters | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Prodej | Index Nikkei | Cestovní ruch | Zpráva | Analytici finančního ústavu | Posilování amerického dolaru | Sands China | Bohatý | First Republic Bank | Prémie | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Onemocnění COVID-19 | Švýcarská banka | Janet Yellenová | Tencent | Colt CZ | Akcionáři | Státní pomoc | S&P | Celoroční výhled | EPH | Česká měna | Quantum | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Sebastian Kurz | Členské země EU | Handelsblatt | Pomoc ekonomice | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Plyn v rublech | Prezident Javier Milei | Masahiro Jamaguči | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Lidé v Británii | Skupina OPEC+ | Objem intervencí | Technický výhled trhu | Výhled růstu německé ekonomiky | Tržby z prodeje | Nová prognóza | Tisková konference ECB | Narušení dodávek | Breakout strategie | Gruzie | Plynovody | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Dokončení transakce | Management | GBP | Thyssenkrupp | IT společnosti | Rozhodnutí soudu | Cena ropy na světových trzích | Cinema City | Admiral Markets | Ropovod | Úsporný energetický tarif | Klesající trend | S&P 500 | TSMC | Walmart | Zasedání OPEC | Centrální banky | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Dodávky ropy a plynu | Cizoměnový dluh | Největší švýcarská banka | Virologie | Eurostat | Majitel | Evropské trhy | Zprávy | Ukončení války na Ukrajině | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Týdenní shrnutí | Murray | Dolary | Moskevská burza | FB | Tokeny | Růst inflace | Účetní závěrky | Petr Fiala | AvtoVAZ | MOEX | Ceny stříbra | Americké sankce | Turecká lira | Ministři financí | Obchodování na pražské burze | Averze k riziku | Německé firmy | Vývoj ceny bitcoinu | Investiční banka | Tesco | Britský statistický úřad | Matthew Schmidt | Bard | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Výrobce léků | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Obchod Amazon | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | 3M | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Silný růst | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Bydlení | NATO | Index ropy | Shell | Oživování ekonomiky | Elektromobily | Vojenský konflikt | Cena ropy brent | CZ | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Snížení DPH | TC Energy | Vláda USA | Zadlužování | Výroba aut v Rusku | Tržní podmínky | Index US100 | Snižování cen | Index cen domů | Zemní plyn | Gucci | Angela Merkelová | Investment management | Tomáš Vlk | West Texas Intermediate | Odstřižení od SWIFT | Kryptoměnové burzy | Makoto Kikuči | RBK | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Míra | Jefferies | BDI | Předpokládané ztráty | Exministr zahraničí | HUF | EURCZK | Index pařížské burzy | EURRUB | Lula | Zdražování pohonných hmot | Výhled pro EUR/USD | Inflace v Česku | Evropský výrobce letadel | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Akcie plynárenských firem | Supreme Edition | JD.com | Rozdíl mezi výší úroků | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Vlastní sociální sítě | Stellantis | Digitální měny | Tlak medvědů | Inflace v Rusku | Bank of America | Ruské aerolinky | Úroda | Obchodní nápady | TIM | Komoditní měny | X-Trade | Odhady trhu | Výrobce letadel | Výkonnost indexu RTS | Ekonomický růst | Australský dolar | CZKCASH | Eutelsat | American Airlines | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Eli Lilly | Cukr | Podnikatel Elon Musk | Maďarský forint | Výrazný pokles | SVB Financial | Raiffeisen | Včerejší obchodování | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Finanční výsledky | Francie | Sociální síť Instagram | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Pandemie nemoci COVID-19 | Zelenskyj | SAE | Dánská farmaceutická společnost | Pokles HDP | Plynovod Baltic Pipe | Společnost Carlsberg | Onemocnění | Americký výrobce | Objem exportu | DMA | Objem | Propad | Ruská vojska | Zvyšování mezd | Marka | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Očekávání investorů | Světová cena | Energetický trh | Telegram | Obavy z recese | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Velké automobilky | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | 787 Dreamliner | Federální rezervní systém | Šéf pivovaru Carlsberg | Údaje | HDP eurozóny | Cenový šok | Klima | Dovoz z USA | Šéfové států | Německá automobilka Porsche | Společný podnik | Thoma Bravo | Účet v rublech | Barclays | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Index šanghajské burzy | Exxon Mobil | Americká banka | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | iPhone 14 | Alibaba | Aktivity v Rusku | mmBtu | Národní měny | Subvence | Regulátor | Největší ruská ropná společnost | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Videokonference | Digitální zlato | Televize CNBC | Výprodejní tlak | Průmyslová výroba | Uzavírání pozic | Pfizer | Index S&P/ASX 200 | Britské libry | Sázka | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | EEX | Blízký východ | Josep Borrell | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pochybení | Tempus | Pojišťovny | Průraz | Cena plynu | Italské hospodářství | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Graf | Čínský výrobce elektromobilů | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Energetické společnosti z EU | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Rychlost inflace | Pokles exportu | CME Group | Forexové intervence | Vir | Růžový diamant | Spotřebitelská nálada | USDRUB | Pozornost | Ropa Brent | Dolar vůči japonskému jenu | Vodafone Group | Kering | Americké automobilky | Barbie | FTC | Hrubý domácí produkt | KOMB.CZ | Hypotéky | Pohyb kurzu | Recep Tayyip Erdogan | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Vývoje kurzu | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Natland Petr Bartoň | Americká ropná společnost | OPEC | Short | Zelené investice | Kiliçdaroglu | Ukrajina | Ropná společnost | Celková investice | Ukončení intervencí | Bitcoin dnes | Market update | Poptávka po bezpečných aktivech | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Egypt | Johnson & Johnson | BYD | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | EuRoPol Gaz | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Čínský dovoz | Akcie včera | Německý akciový index | Americká centrální banka | Americká společnost | Novozélandský dolar (NZD) | Guvernér | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Central Banking | Stavebnictví | Devalvace | Hospodářské oživení | Brands | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Finanční rok | Dopady války na Ukrajině | Reuters analytik | Čínský prezident Si Ťin-pching | Protiruské sankce západních států | Senegal | Britský FTSE 100 | Chudé země | Ruský akciový trh | Rusko dnes | PYPL | Technické analýzy | Jachty | Nuevo León | Urals | Výhled na příští rok | Alitalie | Obchodování v Asii | Zdanění mimořádných zisků | Mexiko | Vánoční sezóna | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Futures na ropu | Vstupy | Genesis | Andrej Babiš | Hackeři | Index spotřebitelské důvěry | Midstream | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | Domácí dluhopisový trh | Obchodování s ropou | European Energy Exchange (EEX) | Spotřebitelské ceny v Británii | Euro vůči americkému dolaru | Rakousko | Česká koruna | Turecká centrální banka | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Regulátor hospodářské soutěže | Euro 7 | Platby za plyn | Instituce | DAX (DE30) | Turecko | Bank of Japan | Infineon Technologies | Vlna koronaviru | OECD | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Investiční společnost | Dovoz ukrajinského obilí | Odvaha | G10 | Řecký premiér | LNG | Brokers | VTB | Závazky dolarových eurobondů | The New York Times (NYT) | Samsung Electronics | Rozhodnutí vlády | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Jaderné války | Purple Trading Jaroslav Tupý | Napětí na Ukrajině | Cla na dovoz hliníku | Južno-Russkoje | BBC | Sankce uvalené na Rusko | Zastropování ceny plynu | GfK Rolf Bürkl | Ekonom UniCredit Bank | Do čeho investovat | Dopad pandemie | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Kongres | Skupina Colt CZ Group | Kryptoplatformy | Těžby Bitcoinu | Zakladatel | Divize | Tiskový mluvčí WHO | Poptávka po zlatě | Oslabení koruny | Iberdrola | Spot | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoz plynu do Evropy | Pozitivní vliv | Drahý kov | Instacart | Vývoj měnového páru USD/JPY | ex | Výrobce sportovních vozů | Evropská ekonomika | Výrobce čipů Nvidia | Rosněfť | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Gascade | European Energy Exchange | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Menšinový podíl | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Japonská automobilka Toyota | Marketingový trik | Equinor | Time-Frame | Trh | Cena stříbra | Dividendový výnos | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | Přehled o dění na světových burzách | List Financial Times | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Erste Bank | Těžba ropy | Viktor Orbán | Akcie firem | Nová Čína | Výrazný růst | Otočení trendu | Měnová autorita | Fed | Rekordní minimum | Strategie Ondřeje Hartmana | Rolf Bürkl | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Společnost ByteDance | Ekonomické škody | Index londýnské burzy | Signál na akcie | Skupina Colt CZ Group SE | Korekce | Rubl | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Statistické údaje z USA | Hlavní emise | Nákup dolaru | Penále | Země EU | Závislosti na Číně | Cohn Robbins | Španělská ekonomika | Hnutí ANO | USD/NOK | Ekonomický kolaps | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Lukáš Novotný | Výplaty dividendy | Evropská komisařka | Premiér Petr Fiala | Problémy s dodavatelskými řetězci | Kjódó | Pražské burzy | Banka First Citizens | Finanční společnosti | Zveřejnění výsledků | Boháč | Výběry | Odveta | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vysoké ztráty | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Vietnam | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Wally Adeyemo | Kanada | Globální recese | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Automobilový průmysl | Soud v Tokiu | Ukončení konfliktu | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Ruské úřady | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | ANO | Stock | Poslanci Evropského parlamentu | Kroger | Obranný průmysl | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Obchodní systém | Ekonomové | Kurz gruzínské měny | Rating | MWh | Analytická a výzkumná společnost | Populární kryptoměny | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | SNB | Black Knight | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Tvrdé sankce | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Plovoucí terminál | Amundi | UNWTO | Oligarcha | Media for Europe | Ruská ropná společnost | Hodnota investic | PMEF | Nejistota | Unijní země | Daňové úlevy | SBUX | Kryptoměnový průmysl | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Růst tržeb | Společnost Tesla | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Akcenta | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | CMA | Letadla | Makroekonomické údaje | Standard Chartered | Siemens Energy | Cybertruck | ACRA | Známý investor | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Ruští statistici | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | FSB | Sankce na ruskou centrální banku | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | Cena hliníku | Spolková vláda | Penzijní fond | Short obchod | Obchodní praktiky | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Instrukce | Hlavy států | Agentura AP | Devalvace rublu | Evropská banka | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Společnost Meta Platforms | Objem obchodů | Cenový strop na plyn | CFTC | Těžební společnost | FIAT | Japonsko | TD Ameritrade | Nifty 50 | AA | Invest | Gazprom | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Centrální banka | Rozvíjející se ekonomiky | Andrew Bailey | Hypotéky v ČR | Významné zprávy | Deutsche Börse | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Newcrest Mining | Inflace v Británii | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Západní sankce vůči Rusku | Světová turistická organizace | ILO | Hlavní index ruských akcií | Polský zlotý | Německá vláda | Quantum Fund | Fed úroky | Diamant | Útok na Ukrajinu | Kurzový závazek | Pravidla regulace trhů | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Největší kryptoměna | Donald Trump | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Rozsáhlé investice | Dánský pivovar Carlsberg | Pohyb kapitálu | Jacob Aarup-Andersen | Krach | Zasedání americké centrální banky | Activision | Technické problémy | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Nejvýraznější pokles | Bank of China | Spotová cena | Jiří Tyleček | Další růst | Akcie Aston Martin | Gazprom Export | Americká automobilka Tesla | Unijní ministři | Los Angeles | Psychologická bariéra | Šíření viru | Závislost na ruském jaderném palivu | Eurobondy | Visa | Vodafone | Avalanche | Aukce | Spoluzakladatel | Vyšší ceny | Partnerství | USDCZK | Dolar k japonskému jenu | Inflace v ČR | Podnikatelé | Nedostatek potravin | Polská vláda | Energetický sektor | Huobi | Air France | API | Ceny surových diamantů | Kurz ruského rublu | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Kurz české měny | Premiér Justin Trudeau | Komodita | Index frankfurtské burzy | Směnný kurz | Zahraniční investice | CZK | Index DAX (DE30) | WeWork | Podhodnocené akcie | Reuters | Úspory | Přebytek zahraničního obchodu | Obchodníci | Unilever | Threads | Česká republika | Ukrajinský premiér | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Společnost XTB | Hamás | Baidu | Situace na Ukrajině | Chevron | Kompozitní index | Ruské síly | Index nákupních manažerů | Eskalace | Domácnosti | Michael Kors | Letecká společnost | Index US500 | Cohn Robbins Holdings | Ruský plyn | Norilsk | Ekonomické vyhlídky | Ruský list | Kov | Souhrnný index | Kosmetická společnost | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Růst české ekonomiky | David Madden | Předseda | Analytici | Akciová burza v Argentině | Finanční trhy dnes | Kurz koruny | Zajištění bezpečnosti | Světové měny | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Společnost JDE Peet's | EFES | Deutsche Boerse | Ripple | Linda Yaccarinová | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Putinova mobilizace | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Situace | Automobilový trh | Maďarský premiér | Výroba počítačů | VaR | Šéf Carlsbergu | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Media for Europe (MFE) | Cvičení | Der Tagesspiegel | Západní státy | Příkaz | PINS | Ekonomiky | Factoring | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Štěpán Hájek | Finanční sankce | Zpomalení globální ekonomiky | Floating | Hydroelektrárny | Vitol | Akcie Chinese Estates | Stagnace | Rozpočet | SLR | Negativní dopad | Apple | Ukrajinské krize | Šéf Gazpromu | Investiční plány | Libra | Koronavirová krize | Energetický a průmyslový holding | Zakladatel FXstreet.cz | Putinův nový dekret | Institut pro makroekonomii | Řetězec Casino | Open | Cheniere Energy | Životní úroveň | Pokračování trendu | I-Trader | Exekutivní příkaz | Proces platby za plyn | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Technologická společnost Apple | US100 | Zvýšení základní sazby | Dílčí index ropy | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Počet lidí bez práce | Listing v Hongkongu | Příprava | Ztráta | Řecko | BRICS | NAFTA | Americký vládní činitel | Green Deal | Platební bilance | Hlavní akciové indexy | FDIC | Problém EU | Jen Psakiová | Nynější krize | Arm | Růst mezd | Orbán | Prime | Alibaba Group | Přímé zahraniční investice | Vývoj měnového páru USD/RUB | JPMorgan Chase & Co | MONET | Súdán | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Mezinárodní instituce | Severomořská ropa | Refinitiv | Plodiny | Eurokomisařka | Cena rublu | Roscongress | Miliardy švýcarských franků | Omezení pohybu kapitálu | Cena | Zastropování plynu | Investiční banky | Jair Bolsonaro | ING | BlueBay Asset Management | Půlení bitcoinu | Vliv na obchodování | Finanční analytici | Automobilka Renault | ASML Holding NV | Ceny komodit | Objem peněz | Moneta | Air | Akcie dnes | Achimov | NJJ Presse | Tchajwanský Foxconn | Aktivum | Ceny akcií | Newmont | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | Fond | Huayou Cobalt | S&P500 | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | EBay | Osobní výdaje | Telekomunikační společnost | Americký dolar | Provozovatel loterií | Ruský trh | LEAG | Oleg Děripaska | Převzetí aktivit firmy | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Euro vůči dolaru | Ceny | Švédsko | Futures kontrakty | Koruna dnes | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Guvernér australské centrální banky | ČNB | Rizika | Irakli Garibašvili | IKEA | Argentina | Wall Street | Vládní koalice | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Agentura Bloomberg | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | USD/CZK | Sankce Západu | Global Times | Pokles | Dekret | Central Banking Transparency Award | Francouzský index CAC 40 | Čínské ministerstvo | Snižování úrokových sazeb | Czech Media Invest (CMI) | Kurzy | Margin | Počet žádostí o podporu | Ceny zemního plynu | Právo | Rating AAA | Odvody | Biogen | Aktivity v Číně | NYT | Společnost Twitter | Americké společnosti | Vývoj léků v USA | Finančnictví | Druhá největší kryptoměna | Daňová sazba | Konsensus | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Německá kancléřka | Neuznávané republiky | Americký trh | Poplatek | Server BBC | Moody's | Google | Zahraniční společnosti | Produktovod IKL | ECB | Lego | Prodej ropy | Řetězec | Raiffeisenbank Helena Horská | Akcie Monety | Makro | Mercedes | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Ekonomické vztahy | Obchod s ropou | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | Finanční sankce uvalené na Rusko | NVDA | Odpor | KLM | Měny navázané na komodity | Americký výrobce letadel | Obchodník | Budvar | Automobilka Toyota Motor | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Geopolitická nestabilita | Sputnik V | Tellurian | PVM | Alibaba Group Holding | Tržby | COVID-19 | Sam Bankman-Fried | Regulátoři | Coinbase | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Tým FXstreet.cz | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Situace na trhu | Chatbot | Krok Moskvy | Zvyšování úroků | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Mitsubishi | Lídři | Mezinárodní organizace práce | Skupina OPEC | Impérium | Spotová cena zlata | Zdeněk Hřib | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Burzy padají | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Potravinářství | Dluhy | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Jackpot | Scope Ratings | Institucionální investoři | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Aeroflot | Státní plynárenská společnost | Dluhopisy | LGES | Konsorcium | Workshop | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Maloobchodní tržby | Partners | FCA | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | EUR/RUB | Trading systém | NATGAS | Konsenzus | BNP Paribas | Asijské země | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Jihokorejská automobilka | Ceny palladia | Globální ekonomika | Těžba ropy v Rusku | Rostoucí bankovní vklady | Cena palladia | Průmyslové firmy | ACEA | PureHealth | Pozitivní trendy | Summit G20 | ISM | Francouzský statistický úřad | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Zastavení výroby | Benchmarky | Hodnota akcií automobilky | Cisco Systems | Hospodářské škody | Starbucks | Energie v Evropě | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Shanghai Composite | Zpravodajské služby | MAAE | Pullback | Akcie Nikola Motor | Zvýšení ceny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Pojištění vkladů | Navýšení kapitálu | Hongkongský index Hang Seng | Moskva | Spiegel | Růst cen | Společnost Chevron | Přijetí bitcoinu | Drahé kovy | News Corp | Open Society Foundations | Král Salmán | Analytika | Měnová politika | Vysoké inflace | Hypoteční sazba | Dovoz oceli | Asset management | ERA | Závislost na Rusku | Poptávka | Ekonomická nálada | Statistici | IFO index | Rozpočtový schodek | Financování | Ceny suroviny | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | Konsolidovaný čistý zisk | Kyrgyzstán | Růst čínské ekonomiky | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Finance | Čína | Uhlí | Omezení dodávek | Prodávající | Nálada spotřebitelů | EMIR | Historické maximum | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Photon Energy | Spirit Airlines | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Analytici Next Finance | Úrokový diferenciál | Mezinárodní turistika | Výrobce sportovního oblečení | Inflace v Británii v červnu | USDJPY | Plyn z Norska | Těžby kryptoměn | Sankce západních států | Inflační očekávání | Investiční poradenství | Index pražské burzy PX | Jihokorejské společnosti | Dostatek energie | Obchodní nastavení | Zvýšení základního úroku | Primární veřejné nabídky (IPO) | GfK | Invaze v ekonomice | Spoofing | Strojírenské firmy | Americké banky | Globální trhy | Gregg Smith | Banka Realist | Invaze | EURGBP | FT | ECB Christine Lagardeová | Kancléř Olaf Scholz | Odklon od rizikových aktiv | Sony Group | Jedno euro | Denní pokles | Bulharsko | Investor | Tchajwanská firma | Průměrná mzda | PlayStation 5 | Mali | Převzetí firmy Twitter | Obchodovat | EUR/MWh | Softwarová společnost Microsoft | Vlády | Bernard Arnault | Devizové rezervy ČNB | Reporty | Vývoz plynu | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Konec války na Ukrajině | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Vyšší daně | Sociální síť | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Tranzit ruského plynu | Indický premiér | WTI | FinTech | Hrozba recese | Komise v přenesené pravomoci | Platební síť | Euro-dolar | Bod | Miliardy korun | Ruský vicepremiér | Hrubý domácí produkt Německa | Biliony USD | Podmínky na trhu | Banky v EU | Akcie americké společnosti | Ozbrojené složky | Aliance | Shares | Zisk společnosti | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Obilniny | Silnější koruna | Investiční výdaje | Naftogaz | New York Times | Nadměrné výkyvy kurzu | Index MOEX | Pokladniční poukázky | Kasym-Žomart Tokajev | Reserve Bank of Australia | MIFID | Pivovar Heineken | ICIS | Tweet | Klouzavý průměr | Bloomberg Economics | Dreamliner | Pokles podnikatelské aktivity | Trading | Americká měna | Nord Stream | Spotřeby plynu | Sdružení výrobců automobilů | Elektrotechnický koncern | Saúdská Arábie | AMGN | Americký miliardář | Ziskovost | OCI | Payrolls | Kapitálové trhy | Bankéři | Týdenní tržní výhled | Sázet | Premiér Denys Šmyhal | Zahraniční firmy | Měny regionu | Cena ropy | Šance | Mezinárodní standard | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Ekonomické zotavování | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Ocel | Americká pravidla | Šéfka německé diplomacie | Jackpot loterie | Marže | Vysoké zisky | DAWN | Účet platební bilance | Petr Bartoň | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Meziroční inflace | Televize Netflix | Grünheide | Odchod zahraničních firem z Ruska | Důvěra v Německu | Analytik trhů | Alphabet | Dovoz ruské ropy | BOFIT | Vedení společnosti | Zkušenosti | Agentura Scope | Index PMI | Trading Central | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Protekcionismus | Reálné příjmy | Spotřební daně | Lira | Devizový trh | Hlavní akciový index | Vývoj hrubého domácího produktu | Jens Klatt | Index DAX burzy | Obchodování akcie | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Erste | Omyl | Liz Trussová | Výrobce videoher | Ekonomická rizika | LG Energy Solution (LGES) | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | SAP | Rezervy | Dluhopisové trhy | Index moskevské burzy RTS | Spolkový statistický úřad | Turistika | Ben Bernanke | Global Markets | Předsednictví EU | Propad HDP | Světové finanční trhy | Mobilizace | Deutsche Bank | Ruský vývoz plynu do Evropy | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Referendum | Akcie Alphabet | FTSE 100 (UK100) | Nancy Pelosiová | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | Philip Lane | Ekonomka | Bali | Sanofi | TASS | Energetický kolos | Lukoil | Blizzard | Akcie padají | Rozkolísaný | Unian | Telefónica | Zúčtování plateb | Americká Komise pro cenné papíry | Finančník George Soros | Restrikce | Merck | Optimismus | Snížení spotřební daně | Facebook | Rozhodování | Hliník | Ceny pšenice | BH Securities | Premiér Rishi Sunak | Gruzínská měna | Francouzský CAC 40 | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Cardano | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Příliv ropy | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Nejhorší výsledek | Deficit státního rozpočtu | Asie a Tichomoří | Investujte | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Nezisková organizace | Měď | Proinflační | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Libanon | Dodávky suroviny | Euro | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Krach SVB | Pád Gazpromu | AUD | Jeffrey Halley | Vývoj kurzu rublu | Premiér Viktor Orbán | The Times | Americké firmy | Červená čísla | Byznys | Binance | Wood Mackenzie | Mezinárodní dluhopisy | Akcie Nikola | Trh se zlatem | Agentura DPA | China Development Bank | Nárůst zisků | Spekulace na pokles | Cena niklu | Greg Kelly | Odhady HDP | Poptávka po plynu | Capitalinked | Dodávky ropy | Německý vývoz | Meduza | Plynárenský gigant | Ruská vesmírná agentura | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Akcenta Miroslav Novák | Kypr | Aerolinky Ryanair | Softbank | Ruská firma | Ruský fond přímých investic | Christine Lagarde | Sony | LME | Hospodářství | MIB | MFF | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Zastavení dodávek | Novatek | Jednotná měna | Zpomalení růstu | Míra nezaměstnanosti v Británii | FXstreet.com | Obchod | Růst ekonomiky | Mezinárodní vztahy | Ukrtransnafta | Obchodní aktivita | Vývoj na akciových trzích | Uniper | MFE | Ceny pohonných hmot v ČR | Ruská agrese | Belgická vláda | Hlavní ekonomka | Rakouský kancléř | Kapitalizace bitcoinu | Intermediate | Kommersant | Asijské akcie dnes | Nižší ceny | Zbigniew Rau | EU | Ekonomická krize | Dna | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Měna euro | Philip Lowe | Nizozemský pivovar | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Justin Trudeau | Precedens | Kurz domácí měny | NN Group | Deutsche Lufthansa | Expert | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Úroveň rezistence | Úřad pro energetické informace | Předseda Evropské rady | Riziková prémie u koruny | Fortum Oyj | Samsung | Recese | Výzkumný institut | Nejsilnější zbraně | SZSE | Ekonomická obnova | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Cena plynu pro evropský trh | Německé aerolinky | SPIEF | ASML | Ropný gigant | Hodnota indexu | Renault | Švýcarský frank | Plánované obchody | Růst akcií | Vyhlídky eurozóny | Erdogan | Mercedes-Benz | Ruská státní plynárenská společnost | Baltic Pipe | Agentura Interfax | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Activision Blizzard | Situace na Blízkém východě | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Kyjev | Nižší DPH | Výrobní index | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Pivovar Carlsberg | Miliardy | Allegro | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | Irské aerolinky | Komerční banka | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Realitní společnosti | Odchod z Ruska | Nizozemský pivovar Heineken | Výroby elektromobilů | Dceřiná firma | Frank | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Cla na dovoz čínského zboží | Cenový strop na ruskou ropu | OSF | Pin Bar | Kurz eura | David Cameron | Členské státy | Regulace trhů | Nexo | Vláda Spojených států | Irské aerolinky Ryanair | ARM | Koruna dnešní obchodování | Ovlivňování | Čínské indexy | Maršal Rokossovskij | Zbrojovky | Uznání nezávislosti | Patria Finance | Americký internetový obchod | Ceny energií | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Státní převzetí aktivit firmy | Výkon dolaru | Ceny potravin | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Dosažení dohody | Bankrot | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kompenzace | Základní sazby | Vývoj ceny platiny | KBC | Japonský premiér | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Analytik Komerční banky | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Malé ruské podniky trpí | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Atlantik | Prezident Donald Trump | Prodeje existujících domů | AXA | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Snížení závislosti na plynu | Časopis Central Banking | Dodávky zemního plynu | Investování | Svíčkové formace | OSN | Soud | Komunita | Výkon amerického dolaru | Booking | Fond národního blahobytu | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Směr trhu | Konflikt na Ukrajině | Koncern Sony | Mince | Facebook Ireland | Agora | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Barry Bloom | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Vývoz ropy a plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Silicon Valley | Ministr financí | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Ticker | Shrnutí obchodování | BBC News | Skupina Volkswagen | IKL | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Odvětví | Hodnota sloučené společnosti | Automobil | Finanční společnost | Akciová burza dnes | SVB Financial Group | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Oslabení | Časový rámec | Centrální depozitář | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Windfall tax | Ceny benzínu | RTS | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | ReGas | Akcie energetických společností | Manufacturing | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Wintershall Dea | CNN | USD/RUB | Německý ministr zahraničí | Svoboda v Evropě | Ruská banka | Ekonomický výhled | Platební systém | Nařízení | Americká cla | Odvětví ruského hospodářství | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Sazba hypoték | WP | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Odliv peněz | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Největší světové kryptoměnové burzy | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Guvernér centrální banky | Výzkumná společnost | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Centrální bankéři | Nizozemský premiér | Sankce na Rusko | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Nákupy plynu | Míra inflace v Turecku | Hnědé uhlí | Firma Avast | Napjatá situace | Trhy v USA | Výrobní závody | Airbus Group | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Covidové restrikce | Odkup akcií | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Aplikace TikTok | BASF | A321Neo | Continental | Ministerstvo dopravy | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Stabilita | Federální obchodní komise | Akcie klesají | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Zákaz transakcí v rublech | Loterie | Geopolitický fundament | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Obchodní bilance | Hospodářské soutěže | Invaze Ruska | Úsilí | Družba | LLY | Philip Dybvig | APP | Anexe Krymu | Ministr zdravotnictví | Spojení | IONWAY | Diem | Těžba kryptoměn | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Banka | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Japonský index | PlayStation | Tripadvisor | Internetový obchod | Japonský akciový trh | Intesa Sanpaolo | Ruský Gazprom | Aktiva | Poskytování úvěrů | Ekonomické krize | Inflace v Evropské unii | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Komunistické strany | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Index londýnské burzy FTSE | Švýcarská banka UBS | Business | Poradenské firmy | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Schwab | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Srbsko | Akcie herních vývojářů | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | TikTok | LPR | Dokončené testování | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | SP500 | Technologická společnost | Platební společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Rizika kolem Ukrajiny | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Vyšší daně z těžby | Úroky z dolarových dluhopisů | Nový týden | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Mzda v Rusku | Ruští poslanci | Španělský IBEX 35 | Long signál na akcie | Orsted | Aston Martin | Zdravotnictví | Fox Corp | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | BlockFi | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Jihoafrická republika | Společnost BP | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Agentura TASS | Dodávky plynovodem | Energy Aspects | | Ruská aktiva | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Westpac | Členské země | Seat | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Britský akciový index | Špatné zprávy | Klimatický summit | Signa Holding | Ruleta | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Purple Trading | Šíření koronaviru | Fio banka | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Tisknout peníze | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | WEF | Stoxx Europe 600 | WarnerMedia | Největší pokles | Politika | Ruské dodávky plynu | Konkurence | Státní duma | Banka Barclays | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Znovuzprovoznění plynovodu | LVMH | Schvalování vakcín | PLN | Kapitalizace | Společnost TC Energy | Vyjádření analytiků | Ukrajinská agentura | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ministr pro energetiku | Komunikace | Powerball | SAS | Josef Dudek | Merck KGaA | Burza Binance | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Paxlovid | MAM | ECOFIN | BHP | Pravidla hry | Promsvjazbank | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Si Ťin-pching | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Ziskový obchod | Zahraniční politika | Další vývoj | Anton Siluanov | Evropské společnosti | Vývoj trhu | Japonský akciový index | Puma | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | López Obrador | Společnost Amazon | Zákaz dovozu diamantů | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodování na devizovém trhu | Setkání zemí OPEC | Ruské elity | Landesbank Hessen-Thüringen | Ruská úvěrová agentura ACRA | Centrální banky USA | Zdraví ekonomiky | Ekonomická globalizace | Podíl eura | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | FAO | Indie | Letectví | Emise dluhopisů | Flexibilita | J&T Banka | Diamanty | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Hlavní rizika | Andersen | SVB | Aktuální Price Action | Krátkodobý vývoj | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Vladimir Medinskij | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Ekonomika | Německé automobilky | Baterie | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Výroba v Rusku | ČEZ (CEZ1.CZ) | Warner Bros | Michael Nowak | Zlevnění ropy | SMBC Trust Bank | Automobilka BMW | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Ministr energetiky | Poradenské společnosti | Americký kongres | Ceny zlata | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výhled | Operátor O2 | Členové OPEC | Timeframe | České akcie | Prodejní cena | ZEN | Úřad pro ochranu osobních údajů | Myojo Asset Management | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Zahraniční měny | Mexický prezident | Automobilový koncern | Obchodní účet | Analytik GfK | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Spirálovitý růst cen energií | Economist | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Akcie společnosti PureHealth | Seminář | Reálný obchodní účet | Počty nakažených | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Index Hang Seng | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Fridays for Future | PGNiG | Zaměstnanci | PayPal | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Miliardáři | Optimismus na trzích | Největší naleziště zemního plynu | Burza dnes | Burzovní společnost | Majetek ruského státního investičního fondu | Těžaři ropy | Pandemická omezení | Cyrrus | Dobrý výsledek | Bankovní účty | Expanze | X-Trade Brokers | Giphy | Balík sankcí | Regulační orgány | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Síkela | Americká sociální síť | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Omezení spotřeby plynu | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Apple Inc. | Austrálie | AAPL | HDP Číny | Německé ekonomiky | Akceptovat ztráty | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | Tesla Motors | Kryptoměnová burza Binance | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | CAD | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Objem intervencí České národní banky | Index ruských akcií | Výrobce luxusního zboží | Theresa Mayová | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Společnost Nord Stream 2 AG | Zásobníky Gazpromu | Pension Plan | New York | MSFT | Společné nákupy plynu | Dřevo | Krize | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Managed floating | Zajišťování | Americká internetová společnost | Schůzka zemí G20 | Posílení kurzu koruny | Protipandemická opatření | Automobilka Porsche | Luxusní zboží | CMI | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Situace na trzích | Zlotý | Dolar (AUD) | IBEX | Vysoké ceny ropy | Daňové dohody | Správní rada | Omezení produkce | NXP | Světový trh s ropou | Kraft Heinz | Uvalení sankcí | Salmán | CoinGecko | G20 | Míra inflace v eurozóně | Panasonic | Objednávky | Těžby bitcoinů | Obchodní přebytek | Napadení Ukrajiny | German Gref | Slabší kurz | Andrej Kostin | APEC | Komentátor | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nízkonákladová letecká společnost | Nezaměstnanost | Komodity | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Claudia Goldinová | Trump a Putin | Poradci | Sazby | Mezibankovní | Akcie Tesla | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Bezpečnost | Riziková prémie | Tapestry | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Nikola Motor | Šeherezáda | Interfax | Ekonomický kalendář | Firma Meta Platforms | Malé ruské podniky | Výměny akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Dnes na světových trzích | Žádosti o podporu | Heineken | Nové sankce | Teherán | Největší ekonomiky | Analytik ČSOB | Porsche | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Roklen24 | Španělský IBEX | Internetová společnost | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Finanční plán | Hodinový graf | Měny | Budoucí vývoj vakcín | Hladiny supportu | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Regulační úřady | Jamal | Energie | Analytici společnosti | Ruská úvěrová agentura | Trade Brokers | Čínské podniky | Rusko volá | Milei | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Světové trhy | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | Tradeři | Úrokové sazby | DE30 | USDX | Hřivna | BTC/USD | UNA | Šéf pivovaru | Dividendy | Měna | Ruský rozpočet | Australský dolar (AUD) | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Depozitář | Ropa dnes | MSCI | Pozice dolaru | Snap | MetaTrader Supreme Edition | Britská ropná společnost | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Miliardy dolarů | Omezení dodávek ropy | Růst aktivity | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | ProLogium | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Půjčovna kryptoměn BlockFi | JPMorgan | Irák | Německá automobilka | Akcie Erste Bank | Uzavření obchodování | Zahájení ruské invaze | Pracovní síly | Trade | Regionální měny | Eni | Futures na zemní plyn | Globální finanční trhy | Eurové platby | Huw Pill | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Jiří Makovský | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Bahamské regulační úřady | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Prezident Putin | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Ministři energetiky | EIA | Americké akciové indexy | Protikoronavirová opatření | Bezpečnější investice | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Nissan | Miliardy USD | Guardian | Brazilský real | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | Carlsberg | Obchodní den | Tchaj-wan | Země eurozóny | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Írán | Zdražování | Čínské realitní společnosti | S/R zóny | Afrika | Protiepidemická opatření | Nejvíce peněz | Společnost Oneok | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | EPS | Pražský primátor | ADP | Gazprombank | Kupní síla | Oneok | Úbytek | Termínový kontrakt | Pozastavit obchodování | Ropy | Virgin Orbit | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Společnost Tapestry | Člen bankovní rady | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Xilinx | Rezervní měny | Ukrtatnafta | Důchody | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Sázky | WKL | Ministr hospodářství | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Chinese Estates | Ukončení války | Patová situace | Francouzský index | Sociální demokraté | Vysoká volatilita | Minimalizovat ztráty | Očekávaná inflace | Wood & Company | BMW | Akcie Raiffeisen Bank International | Cena akcií | Bezpečné měny | Ukrajinská ekonomika | Kupci | ASX | Objem nákupů | Plynárenské firmy | Rozšíření | BBVA | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Rozpočtové příjmy | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | NEXO | Umělé inteligence | Burze | Buy | ASM International | List The New York Times | Eura | Tisková konference | Koruna posiluje | Ztráty | Výrobci čipů | Inflační cíl | Nizozemsko | RBAG | Bankovní systém | Sankce na ruské banky | Organizace | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Britský FTSE | Obilí | Ryanair | DIW | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Ruská měna | Services | Ryan Cohen | Snižování počtu zaměstnanců | Vládní činitel | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Koronavirová opatření | Česká národní banka | OSN v Glasgow | Hodně peněz | TotalEnergies | Polská centrální banka | Energetické komodity | ING Warren Patterson | Příjmy | Majetek státu | Zvýšení daně | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Michael Kinch | Volvo | VMware | Zajištění | WU | RSIS | Domácí měny | Administrativa | Měnový výbor | Obchodování na trhu | TWTR | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Daň z mimořádných zisků | Plynárenský průmysl | Fúze | Rusko-ukrajinské napětí | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Merkelová | Lockdown | Infineon | Wirecard | Společnost Uniper | MiFID II | Fundament | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Laura Solanková | Pandemie covidu-19 | Farmaceutická společnost | NHTSA | ČTK | Tuzemská měna | Bjurokrat | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Bretton Woods | Závazky vůči věřitelům | Cenu plynu | Silvergate Capital | Brazilský prezident | Kurz koruny k dolaru | Dnešní zprávy | Bosch | Banka Sberbank | Kyrylo Ševčenko | Návratnost | Největší pohyby | Scénáře vývoje kurzu koruny | Bezprecedentní opatření | Elliptic | Premiér Mark Rutte | Cena kontraktu | Mzda | Makléřská společnost | Bolševické revoluce | Vyspělé technologie | Index amerického dolaru | Představitelé G20 | Investiční doporučení | Juan Pérez | Práva na dividendu | Mzdy v Británii | HDP Ruska | Bankovní asociace | Koronavirus | Embargo na ruské diamanty | Analýza | Sankce na ruskou ropu | KKCG | RDSA | Moje strategie | Euromoney | Air France-KLM | Předsedkyně Evropské komise | OFAC | Unijní ministři zahraničí | Yum Brands | Chudí | Dodávky plynu do Rakouska | Renaissance Capital | Spekulace na pokles cen | Ondřej Hartman | Michal Šnobr | Poradenství | Société Générale | Světové akciové trhy | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Pravidla regulace | Bidenova vláda | Hnutí Hamás | Instrumenty | Firmy z EU | Americké vlády | Watches of Switzerland Group | Zkušení investoři | Produkce ropy | Vinci | Státní televize | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | TurkStream | Zlevňování ropy | Bělorusko | Zpracování plynu | Převzetí firmy | Nedoplatky | Rosstat | Švédská společnost | Again Capital | Foreign Policy | Základní úroková sazba | Dmitrij Rogozin | Bluebay Asset Management | Ruský premiér | Ruská ruleta | Rezistence | ProSiebenSat.1 Media | Banka Morgan Stanley | Internetová televize | Blahobyt | Kemal Kiliçdaroglu | Růst cen plynu v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Odchod zahraničních firem | The Moscow Times | Ukrajinská hřivna | Indikátor vývoje cen | Členové NATO | Sazba daně | Ruský fond | Netflix | Kamala Harrisová | Poptávka po ropě | Bitcoinový trh | Obchodování na evropských burzách | Koš | Tržní hodnota Gazpromu | Růst cen zemního plynu | Šinzó Abe | AI | Hodnocení ekonomiky | Daimler | Ruský útok na Ukrajinu | List Global Times | Zalesňování | Fitch Solutions | City | Tagesspiegel | Převzetí Avastu | Britská banka Barclays | Posílení | Daň z neočekávaného zisku | Německý kancléř | CNBC | Ropné a plynárenské společnosti | Pracovní místa | Měny v regionu | Krypto trh | Čínská poptávka | Omezení dovozu | A.P. Moller-Maersk | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržní hodnota | Denis Manturov | Vývoj dolarového indexu | Přebytek běžného účtu | Vstup na burzu | Jemen | Devalvace měny | Spory kolem ruského plynu | EURUSD | Formace Pin Bar | Sodexo | O2 | Pivovar | Krok za krokem | Rozhodnutí americké centrální banky | ČSOB | Čínská telekomunikační společnost | NFP | Americký dolar dnes | Daně z příjmů fyzických osob | České předsednictví | Průmyslová výroba v Evropské unii | Index agentury Bloomberg | Vít Hradil | Unie | China 50 | Ztráta ČNB | Nasdaq Composite | Analytička | InterContinental | Ruská federace | Zvezda | Psychologické hladiny | Vysoké úrokové sazby | Zasedání FOMC | Trpělivost | Spotřebitelské ceny v ČR | Investovat | NFP report | Komoditní | Vklady | Vladimir Potanin | Vývoz plynu do Finska | Norsko | Obchodní signály | RIA Novosti | Společnost Pfizer | Události tohoto týdne | Typ ropy | Německá bankovní společnost | Odchod z Německa | Procter & Gamble | Úřad ONS | Norilsk Nickel | Španělský premiér | Baterie do elektromobilů | Velkoobchodní cena zemního plynu | Clearstream | Americký index | Gita Gopinathová | Stav energetické nouze | Praní špinavých peněz | SPAC | Obchodování s termínovými kontrakty | Šéf Bílého domu | Směnné kurzy | IFRS | Americké centrální banky | Velké firmy | John Kilduff | Zadlužení Evropské unie | KFC | Platební neschopnost | Země G20 | Ruské společnosti | Společnost Genesis | Francouzský Renault | iPhone 15 | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | ADR | Dodávky ruského zemního plynu | Český investor | Vivek Dhar | NICKEL | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Růst čínského HDP | Akciové burzy | Daně pro bohaté | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Saúdskoarabský ministr energetiky | České koruny | Zlatý standard | Andrew Lipow | Banka UBS | Vyšší mzdy | Luiz Inácio Lula da Silva | Makléřské společnosti | Kvalifikovaní investoři | Vysoké ceny energií | Růst cen plynu | Vakcína | Spojené arabské emiráty (SAE) | Rolex | Zdroje energie | Předpověď | Summit G7 | Záporožská jaderná elektrárna | S&P/ASX 200 | Recese v Evropě | Mluvčí Bílého domu | Výkonnost | Kurz rublu k dolaru | Vyšší ceny ropy | Burza FTX | Příjmy z reklamy | Indigo | Asie | Ministerstvo spravedlnosti | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Nejziskovější | Akcie Evergrande | Propad exportu | Abú Zabí | Alrosa | Bilion | Intervence ČNB | Mzda v ČR | Německý výrobce | Ceny zemního plynu v USA | Porsche SE | Ajay Banga | Výkonnost indexů | Sankce vůči Rusku | Přehled | Plyn | Zahájení ruského útoku | Týdenní pivot | Luhanské lidové republiky | Hospodaření | Ekonomický model | TUI | Futures | Makléřská společnost Genesis | FXstreet.cz | Společnost Norilsk Nickel | Evropský statistický úřad Eurostat | Title Transfer Facility (TTF) | Bezpečná aktiva | IBEX 35 | Pokles ceny | Nemovitosti | CHF | Oživení světové ekonomiky | Nord Stream 2 AG | Akcie Raiffeisen | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Fatih Birol | Rosbank | Jiří Gavor | Obchody | James Bullard | Prezident Trump | Společnost Rosněfť | Wall Street Journal (WSJ) | Roskosmos | Dolar (NZD) | Podpora | Sankce Spojených států | Boris Johnson | Výroba automobilů | Index CPI | Americký HDP | Akciový index | Bezpečné útočiště pro investory | Olga Jangolová | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Omezení kvůli koronaviru | Akcie banky | Euro k dolaru | Zlepšení | Převrácená výnosová křivka | First Republic | Strop na ruskou ropu | Ruské akcie | Nálada mezi německými exportéry | Neschopnost bitcoinu | CEZ1.CZ | Bohemia Energy | Maloobchodní prodeje | Akciový index MOEX | OpenAI | Lulo Rose | Tim Cook | Manažeři | Konkurent | JDE | Německá energetická společnost | Vivendi | Koncern RWE | Federální úřad pro letectví | Automobilka Hyundai | Maersk | Polský premiér | Markéta Šichtařová | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Nejnovější údaje | Zákaz dovozu | BDSwiss Holding | Burza kryptoměn | Cenové výkyvy | Státní peníze | Zvýšení těžby | Starosta Moskvy | Novozélandský dolar | Prezident Biden | Makléř | ENA | Trader JPMorgan | Adenza | Profesionální obchodník | Magellan Midstream Partners | Nvidia | Státní dluhopisy | Alfa Bank | Bundesnetzagentur | Apache | CL | E-commerce | Munich | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | Přehled o dění | Latinská Amerika | xStation5 | Statistické údaje | Hotovost | Čínská společnost | Německo | Růst ruské ekonomiky | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | Soud v Německu | Joseph Trevisani | MT4 | Estee Lauder | Ratingová agentura Scope | Edward Moya | Kartel OPEC | Gándhí | Varšava | Americká makléřská společnost | Bezpečného útočiště | Ruská burza | Cenné papíry Avastu | Akciový index Nikkei | AAA | Vice | Ropná společnost Exxon Mobil | Ruské podniky | Mluvčí Kremlu | Ropná firma | Maxim Rešetnikov | Katarský státní investiční fond | Ceny v eurozóně | Úřad britského premiéra | Platby za plyn v rublech | Central Banking Transparency Award 2022 | Magazín Der Spiegel | Arnault | Síla Sibiře | Závislost | Ruská ropa | Rozsáhlé sankce | Meta Platforms | Pozice | TopForex | Index Russia Trading System | Země BRICS | Dceřiné společnosti | Plyn v EU | XTB | Tajné služby | Uptrend | Aton | Dmitrij Volodin | Ruský ropný gigant | Protiruské sankce | INSEE | Pšenice | Hedvábné stezky | Zpřísňováním měnové politiky | Závazky společnosti | Charles Michel | Cla na dovoz | Mario Draghi | Miroslav Novák | Editis | FXstreet | Hladomor | AbbVie | Ruská centrální banka | Ropný průmysl | Regulace trhů s kryptoměnami | Podnikatelská aktivita | Riziko | Dnes klesly akcie | Platina | Velkoobchodní ceny plynu | List The Guardian | Vývoj ceny | Nexon | Propady na akciích | Britské společnosti | TUI Group | Ruský ministr | Kenneth Broux | Dodávky automobilů | Index londýnské burzy FTSE 100 | Soudní spor | Cena akcií ČEZ | The Guardian | Hang Seng | Economist Intelligence Unit | Dluhopisový trh | Index moskevské burzy | EK | Haísám Ghais | Evropské země | Krypto | Francouzský prezident | KOMB | Počasí | Plynovod Jamal | Co bude | Německý index DAX | Mattel | Opatření | Akcie Hyundai Motor | Těžaři | Hlavní indikátor | Marshall Gittler | Ruský útok | Evropský regulátor | Dluh státu | Afghánistán | Oslabování koruny | Chorvatsko | Zemědělství | Francouzský statistický úřad INSEE | NJJ | Maďarská centrální banka | Evropské akciové indexy | Ruské těžařské společnosti | WHO | Etiopie | Guvernérka banky | Jens Stoltenberg | Prodej osobních automobilů | Překážky | Neinvestovat | Rozpočtový deficit Ruska | Amazon | UK100 | Britské ropné společnosti | Kazachstán | Analytik | Etherea | Ministerstvo hospodářství | Finanční systém | Ruský akciový index | Investing | CoinDesk | Kitco | Zastavení dodávek ruského plynu | Zelené energie | Evropské investiční banky | Index DAX | Americké trhy | Ruský plynovod | Video | EMA | SEC | Margrethe Vestagerová | Fotbalové kluby | Server CNBC | Finanční podmínky | Turci | Evropské indexy | Finanční podniky | Indonésie | Společnost Lufthansa | Ukončení činnosti | Průmyslové podniky | Americký ministr financí | Aerolinky Lufthansa | Nikolaj Šulginov | Royal Dutch Shell | Spojené státy | Štěpení | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Virus | Unijní diplomacie | Daňové změny | Eurozóna | Akcie evropských bank | Mobilizace v Rusku | EBRD | Bojkot | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Country Garden | Bankovní vklady | Australia and New Zealand Banking Group | Světové centrální banky | Odklon od fosilních paliv | Společnost Exxon Mobil | Vládní deficit | Pesimistické odhady | Emise | Dluhové závazky | Světová turistická organizace (UNWTO) | Dodávky ruského plynu do Evropy | Obchodník s ropou | ITA Airways | Evropský trh s plynem | Začít intervenovat | Heiko Maas | Ruská ekonomika | Propad koruny | Drahá ropa | Dow Jones | Zbrojní průmysl | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomická recese | Globální energetická krize | Akcie bank | Ministerstvo financí | Konflikt v Evropě | OFZ | Cena termínového kontraktu | Ceny zemního plynu v Evropě | Analytik XTB | Krize v Evropě | Silné inflační tlaky | Stažení akcií | Biden | Rakouské firmy | Budoucnost | Dodavatelské řetězce | Velkoobchodní tržby | Banky | Dodavatelský řetězec | Euroclear | Intervenovat | Cena benzínu | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Podnik | Britský energetický kolos | Nejslabší měny | 737 MAX | Restrukturalizace | Indikátor vývoje cen akcií | Tomáš Holub | News | Ford Motor | Uvolňování covidových restrikcí | Microsoft Corp | Zdroj příjmů | Dovozce ruského plynu | JPMorgan Chase | Bunge | Žlutý kov | Certifikace | Dolar k rublu | Nálada německých spotřebitelů | Výkon ruské ekonomiky | Průměrná mzda v ČR | Doporučení | Motor Sič | Ocenění | Ukrajinská vláda | Ruský zpracovatelský průmysl | Zkapalněný zemní plyn | Prohlášení | Prodeje | Politici | Fortum | Hyundai Motor | Warren Patterson | Tempo růstu HDP | Teams | Vymáhání práva | Dovoz čínského zboží | Trader | Sankce USA | Finanční situace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Index FTSE 100 | Cena ruské ropy | Společnost Sony | Hodnota akcií | Výrobce elektromobilů | Společnost JDE | Měnový pár | PX Pražské burzy | Ruské firmy | Banky v eurozóně | Strategické partnerství | USD/CAD | Výkyvy kurzu | Pavel Sobíšek | G7 | JMMC | DNR a LNR | Americké ministerstvo zahraničí | Statistický úřad | Guvernér ČNB | Kotace | Allwyn Entertainment | Technický výhled | Rusko dodávky plynu | CEZ1 | American Express | Raketový růst | Didi | Devizy | Základní sazba | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Tiger Team | Jednatel | Podnikání | Prezident Jair Bolsonaro | Intervenovat na forexovém trhu | Kontrakt | Útok ruských vojsk | Americká půjčovna kryptoměn | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Tok ruského plynu | Rolls-Royce | Vývoj ceny ropy Brent | Kia | Ekonom | PIF | USA | Dohoda o vývozu obilí | WhatsApp | Japonský index Nikkei | Aktuální situace | Topné oleje | Dolarové úrokové sazby | Ropovody | Ruský HDP | Estée Lauder | Přerušení vývozu | ING Groep NV | Vývoj kurzu dolaru | Zlato | Novo Nordisk | Index Nikkei 225 | Daně z těžby | Asijské akciové trhy | Ruské hospodářství | Devizový účet | Anheuser-Busch inBev | Rizika podnikání | Společnost Media for Europe | GOOGL | Refinitiv Eikon | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Akcie v roce 2020 | Daň z příjmu | Crédit Agricole CIB | Zastropování cen | Geopolitika | Nasdaq | Společná evropská měna | Zamezení dvojího zdanění | Výše devizových rezerv | Společnost Meta | Ruský ministr energetiky | Světová obchodní organizace | Vrcholní představitelé | Náměstek ředitele | Volkswagen | ITA | Geopolitická situace | Průměrná cena | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Nadměrné výkyvy | Geopolitické napětí | Dolní komora ruského parlamentu | Zemní plyn (LNG) | Vývoz potravin | Index RTS | Bloky | Skupina Colt CZ | Zisk a tržby | Camelot | Skupina G20 | Propad indexu | Ukrajinská centrální banka | Prodej aut | Výprodeje akcií | Boeing 737 Max | Moscow Times | Vyšší inflace | Jaroslaw Kaczyński | Verizon Communications | Pražská burza | Práce | Fox | Setkání lídrů | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | Abdalazíz bin Salmán | Annalena Baerbocková | JD | Herbert Diess | Společnost JPMorgan | Kryptoúvěrové společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Síla Sibiře 2 | RBAG.CZ | Uzbekistán | AMZN | CZG | Nezávislý obchodník | Průlom | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Podíl dolaru | Omezení cen plynu | Francouzský ministr financí | Zákaz dovozu ruské ropy | Agentura Moody's | Zásobníky | Výplata dividendy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zmírnění konfliktu | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | OMV | LNR | Advanced Micro Devices (AMD) | Rusové | Zahájení invaze | Astrazeneca | Doněcké lidové republiky | Energetický problém EU | Ekonomické sankce | Evropské akciové trhy | Daně z příjmů právnických osob | Spojené arabské emiráty | CNPC | Fio | Přístup k obchodování | Přijímání bitcoinů | Kryptoměny | Ruská armáda | Premiér Giuseppe Conte | Summit EU | Mark Rutte | Crédit Agricole | ONS | Taiwan Semiconductor | Průměrná sazba hypoték | Prodejní ceny | Húsíové | Ekonomické aktivity | Odborník na ropný trh | Ruské ministerstvo hospodářství | INTC | Výrobce elektromobilů Tesla | Podnikání na kapitálovém trhu | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | JDE Peet's | Kryptoměna ethereum | Akcie | BCS | Stimuly | Ukrajina a Rusko | Summit zemí G20 | Jerome Powell | Volatilita krypto trhu | Volby | Ukazatele | Investiční účely | Americké úřady | Lídři G7 | Miliardář | Umění | Spirálovitý růst | Vladimir Putin | Eugal | ASEAN | Oživení globální ekonomiky | Disney | Nonfarm Payrolls | FNB | Antoni Trenchev | Země G7 | Británie | Next Finance Markéta Šichtařová | Cena zemního plynu | Průmyslová výroba v USA | Tranzit ruské ropy | Krátkodobý výhled | Cineworld | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Americká vláda | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Společnost Gazprom | USD/JPY | Watches of Switzerland | Kalifornské bankovní regulační orgány | Altria Group | Americký podnikatel | Belgie | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Vyšetřování | Pomalejší inflace | Olaf Scholz | Horší časy | NERV | Tax Observatory | Ekonomika Evropské unie | Naréndra Módí | Enel | Obchodní výhled | Nedostatek zboží | Očkování | MICEX | Vysoká rizika | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Prezident Světové banky
Prezident Světové banky (SB)
Prezident Trump
Prezident UAW
Prezident Ukrajinské obchodní komory
Prezident USA
Prezident USA Biden
Prezidentův poradce Steve Bannon
Prezident Václav Klaus
Prezident Venezuely

Následující klíčová slova

Prezident Volodymyr Zelenskyj
PRIBOR
Price Action
PriceAction
Price Action analýzy
Price Action formace
Price Action Ludvík Turek
Price Action na forexu
Price Action obchodník
Price Action obchodní příležitosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei léto akce
Potvrďte prosím... Zavřít