Čtvrtek 06. říjen 2022 15:13
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex webinar rijen 2022
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Rolování

img

Obchodní tipy pro pár EUR/USD

08.04.2022 10. dubna se ve Francii uskuteční prezidentské volby. Bojovat bude stávající prezident Emmanuel Macron a opozice reprezentovaná Marine Le Penovou.
img

Saxo Bank přináší 7 způsobů, jak se bránit chaosu na trzích

14.03.2022 Koncem loňského roku dosáhl akciový trh svého vrcholu, nyní však došlo k prudkému obratu směrem dolů. Nejenže se na něm negativně podepisuje rostoucí inflace a bezprostředně hrozící navyšování úrokových sazeb, teď ještě došlo k rozpoutání konfliktu. Dlouhodobé důsledky zatím nejsou jasné, ale dopady na ceny energií jsou patrné již dnes. Konflikt navíc samozřejmě nijak nepřispívá k celkové geopolitické stabilitě. Každopádně vede k nejistotě a to je něco, co investoři nemají rádi.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš

12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
C:\fakepath\xstation-29032021-uvod.jpg

Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)

29.03.2021 V prvním dílu této recenze jsme si představili některé základní funkce a užitečné pomůcky, které nabízí obchodní platforma xStation 5 od známého a regulovaného brokera XTB. Ve druhém dílu této recenze se na platformu podíváme o něco detailněji a představíme si další vychytávky a funkce, které traderům mohou usnadnit a zpříjemnit obchodování.
img

Růst cen ropy zpomaluje, předběhl fundamenty

16.02.2021 Nejdelší vítězné tažení ropy za poslední dva roky pokračuje, i když se už objevují známky, že začíná přibržďovat. Cena za barel už od počátku listopadu stoupla o působivých 64 %. Díky zprávám o vakcíně se pozornost obrátila k zotavení a stimuly plánované americkým prezidentem Bidenem pomohly nastartovat inflační očekávání a spolu s nimi i poptávku po zajištění ve formě komodit.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
C:\fakepath\25946.jpg

Šílený rok 2020: analytické shrnutí

21.12.2020 Rok 2020 byl jízdou na horské dráze. Panika a zmrazení ekonomiky, které nikdo z nás nezažil, vyvolaly nejprudší a zároveň nejkratší medvědí trh v historii. Následně přišla euforie podporovaná novými biliony dolarů. Poté strach z druhé vlny pandemie a zase nadšení z vysoké účinnosti vakcín. Ke konci roku už emočně vyčerpaní investoři ani nevěděli, jestli se radovat z vítězství Joe Bidena v amerických prezidentských volbách, nota bene když Donald Trump výsledek neuznal.
img

Fed uvažuje o větší podpoře, ale trhy dál nahoru neposlal

26.11.2020 Nečekaně zajímavé byly informace ze včerejšího zápisu z posledního jednání měnového výboru Fedu. Zatímco jednotliví bankéři se v komentářích drží centrálního postoje, nenaznačují novou akci a zůstávají u obecnějších frází o zabezpečení dostatečně příznivých podmínek, zápis odhalil, že se o úpravách politiky debatuje.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Přichází čas na nákup ropy?

15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
img

Rozbřesk: Mzdy brzdí, nezaměstnanost narůstá a guvernér ČNB očekává stabilizaci koruny

05.06.2020 Včera zveřejněné mzdy v podstatě uzavřely sadu dat za první kvartál a docela jasně naznačily, že doba jejich rychlého zvyšování už skončila. Nejpomalejší růst průměrné mzdy za poslední tři roky nebo té reálné dokonce za posledních šest let ukazuje, že se poměry na dříve stále více napjatém trhu práce začínají v důsledku koronakrize měnit.
img

Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují

02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Rozbřesk: Navrhované odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění = krok správným směrem

28.04.2020 Odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění jsou přesně tím nástrojem, který v tuto chvíli velká část podniků skutečně potřebuje a ocení je. Pokud návrh projde, může přinést krátkodobě významnou úlevu. Z poslední ankety mezi podniky na Ranní kávě hlavního ekonoma Patrie Jana Bureše a jeho hostů vyplynulo, že vysoké procento (skoro polovina) bude do měsíce řešit likvidní problémy. A skoro třetina z dotázaných by si jako nástroj pomoci vybrala na prvním místě právě odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění.
img

Ropa udržuje napětí na trzích. Kolaps nebyl jen o květnovém kontraktu

21.04.2020 Na finančních trzích ani dnes není moc veselo a přispívá k tomu vývoj obchodování s ropou. Svět oblétla zpráva, že se cena květnového kontraktu dostala hluboko do záporu, jenže problém evidentně není pouze krátkodobý přetlak dodávek. Také následující červnový kontrakt na WTI je dnes pod výrazným tlakem a hluboko propadá také cena Brentu, který by díky širším možnostem dodání měl být odolnější proti plnícím se kapacitám zásobníků.
img

Akcie pokračují dolů, ropa zůstává pod tlakem

21.04.2020 Ani úterní dopoledne nepřináší hlavním trhům návrat optimismu, který vládl v předchozích týdnech. Pozornost se stále více přesouvá k velikosti ekonomických dopadů opatření proti koronaviru a samozřejmě i k vyhlídkám návratu.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?

20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
img

Rozbřesk: Mzdy nepotvrdily optimismus ČNB, OPEC chce prudce omezit produkci a čeká na souhlas Ruska

06.03.2020 Zatímco finanční trhy se nyní zabývají spíše oceňováním důsledků šířícího se koronaviru a odhadují, kam až v rámci preventivní paniky zajde Fed a ECB, ČNB se dnes nepodařilo naplnit svou optimistickou prognózu, na jejímž základě v únoru překvapivě zvýšila své úrokové sazby.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
img

Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám

02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\plyn.jpg

Komodita plná obchodních příležitostí

21.11.2019 Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.
img

Fed znovu začne s nákupy dluhopisů

09.10.2019 Šéf americké centrální banky včera naznačil, že Fed začne znovu s nákupy amerických dluhopisů za účelem zlepšení situace na mezibankovním trhu. Nemělo by to však být trhem považováno za začátek kvantitativního uvolňování, jak vzápětí dodal. Krok je cílen především k navýšení bankovních rezerv tak, aby se uvolnila situace na repo trhu, kterou musel v minulých týdnech řešit NY Fed novými injekcemi likvidity.
img

Britský parlament znovu může jednat, stres na americkém peněžním trhu nebyl přechodný

24.09.2019 Po celkem nevýrazném dopoledni na hlavních trzích místy sledujeme přece jen větší pohyby a navíc se přidaly i zajímavé zprávy. Akcie v Evropě i USA se celkově drží lehce v plusu. Ropa ovšem padá už o dvě procenta a americké výnosy míří dolů. Dluhopisové výnosy v Evropě většinou také klesají, hlavně na periferii eurozóny.
C:\fakepath\jp_blog-580x386.jpeg

Co na trhu zůstává levné?

23.09.2019 Přichází další vlna masivní monetární stimulace ze strany centrálních bank napříč celým světem. Ceny akcií, dluhopisů i komodit proto dále rostou a je nyní mnohem těžší nacházet na finančních trzích podhodnocená aktiva.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

Rozbřesk: Stát si v příštím roce hodlá půjčit 331 mld. korun

27.12.2018 Do konce roku zbývá už jen několik málo dní, které nejspíše přinesou jen velmi málo nových zásadních ekonomických zpráv a signálů především ze Spojených států. Trhy už zažívají efekt konce roku, kdy je těžké rozlišit skutečný trend od krátkodobého přeskupování či uzavírání pozic, takže tvořit jasné a silné závěry z jejich pohybů může hraničit s věštěním z kávové sedliny. A platí to i u nás, když se třeba podíváme na invertovanou úrokovou křivku, kde je desetiletá sazba už dokonce pod úrovní té tříměsíční, ovlivněné jestřábím naladěním centrální banky. Znamená to snad recesi na obzoru, nebo jde jen o optický „klam“ spojený s koncem roku způsobený klesající likviditou? To se nakonec ukáže až se startem nového roku, kdy se na trh vrátí vánoční dovolenkáři a rozjedou znovu obchodování ve velkém.
img

Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?

09.06.2018  Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasda...
img

Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?

08.06.2018 Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasdaq 100 dokonce ve čtvrtek překonal svá historická maxima na ceně 7243,50. Potom se ale karta obrátila a trojlístek hlavních amerických trhů začal červenat.
img

Iron Condor: strategie pro netrendující trhy

01.11.2017 Chcete spekulovat na to, že cena zůstane v určitém pásmu? Potom můžete využít strategii Butterfly o které jsme psali v minulém článku. Je tu ale ještě jiná možnost. Tou je opční strategie Iron Condor.
img

Jak profitovat na spreadu v cenách ropy?

02.10.2017 Ceny ropy během září velice slušně vyrostly. Za tímto růstem stály jak krátkodobé faktory v podobě výpadku produkce v USA, tak i dlouho očekávané vybalancování trhu nabídky a poptávky, o kterém členové kartelu OPEC mluví již téměř 3 roky. Jednotlivé typy kontraktů se však vyvíjely rozdílně. Evropský benchmark Brent totiž přidal mnohem více než americký protějšek WTI, čímž na trhu vznikla zajímavá investiční příležitost.
img

Nekrytý výpis put opce (naked put): vysvětlení teorie a praktický příklad

06.09.2017 V minulém článku jsme rozebírali strategii naked call, neboli nekrytý výpis call opce. Dnes se podíváme na strategii naked put, tedy na nekrytý výpis put opce.
img

Nekrytý výpis call opce (naked call): vysvětlení teorie a praktický příklad

23.08.2017 V případě, že vlastníte příslušné akcie, můžete provést krytý výpis call opce. Tato strategie je nazývaná jako Covered Call. Co ale dělat, pakliže žádné takové nevlastníte?
img

Sazby porostou rychleji

17.08.2017 Včerejší report Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji HDP v druhém čtvrtletí jako by přišel z jiné dimenze. 2,3procentní růst mezičtvrtletně znamená raketové tempo, které česká ekonomika nezažila ani v rámci předkrizového boomu.
img

Zůstalo na trhu něco levné?

19.06.2017 Jak u nás v České republice a na Slovensku, tak i v globálním měřítku se dostáváme do fáze ekonomického cyklu, ve kterém je optimismu na rozdávání a většina aktiv včetně těch rizikových je z historického pohledu drahých. Investičních příležitostí, u kterých se nemusíme bát propadu hodnoty v následujících několika letech, je proto velice málo.
img

Klidný týden na amerických trzích. Britské volby posílají dolů libru a komplikují Brexit

09.06.2017 Býčí nálada na amerických akciových trzích pomalu odchází. Hlavní americké trhy se tento týden pohybovaly spíše kolem nuly, případně jen mírně rostly. Námi sledované futures byly koncem týdne pod vlivem rolování poměrně volatilní a tradičně mnohem rizikovější.
img

Na kávě s traderem - 2. část rozhovoru

07.06.2017 Pokračování rozhovoru s úspěšným traderem a klientem společnosti X-Trade Brokers (XTB).
img

Data z trhu práce nahrála Fedu na zvýšení sazeb

13.03.2017 Americké akciové trhy minulý týden spíše konsolidovaly, ačkoliv v jeho závěru přeci jen přidaly nějaké zisky. Index S&P 500 uzavřel páteční seanci na ceně 2372, Nasdaq Composite zakončil na 5861. Ve čtvrtek a v pátek probíhalo rolování futures kontraktů na americké akciové indexy, likvidita se přesouvala z březnového do červnového kontraktu a intradenní seance byly značně poznamenané chybějícím volume.
forex.png

Forex: Výhled na rok 2017

02.01.2017 S přicházejícím novým rokem si tradičně shrneme uplynulých 12 měsíců a podíváme se, jaký potenciál mají měny i komodity v následujícím roce.
img

Volatility report: Volatilita se po volbách poslušně vrací zpět k 15b.

11.11.2016 Americké prezidentské volby jsou úspěšně za námi a nezbývá než konstatovat, že se pro obchodníky s volatilitou jednalo o další dar z nebes. Opět růst VIXu, opět nijak vysoko nad běžné úrovně a opět jeho rychlý návrat zpět. Short-VIX strategie a spekulace na to, že se v tomto týdnu bude jednat spíše jen o mnoho povyku pro nic, tedy znovu zafungovala. Reakce na volby byla přitom poměrně rozmanitá. Zatímco bezprostředně po zveřejnění výsledků americké indexy klesly o 5 %, situace se rychle otočila a ke konci týdne se již Dow Jones vyhoupl na nová historická maxima, zatímco S&P500 vzrostl zpět na dosah horní hrany konsolidačního kanálu, ve kterém se drží od letošního července.
img

Volatility report: Spotová volatilita krátce zpět na 18b. Důvody pro výraznější korekci ale dál chybí

14.10.2016 Náš minulý volatiltiy report nesl název Čekání na další technickou korekci a vypadá to, že tentokrát čekání netrvalo příliš dlouho. Korekce je sice zatím mírná, i to se ale počítá. Americký index S&P500 totiž asi ani neměl na výběr. Z trojúhelníkového konsolidačního pásma již tento týden vystoupit musel a i když si dal na čas, nakonec vystoupil směrem dolů, když se krátce dostal až pod hranici 2110 dolarů.
img

Volatility report: Čekání na další technickou korekci

07.10.2016 Americký index S&P500 nám v posledních dnech tak trochu uvízl v trojúhelníkové formaci, ze které se zatím nedokáza...
img

Volaility report: Čekání na další technickou korekci

07.10.2016 Americký index S&P500 nám v posledních dnech tak trochu uvízl v trojúhelníkové formaci, ze které se zatím nedokázal vymanit. Velmi brzy z ní sice bude muset vystoupit, zatím však pokračuje ve ztenčujícím se bočním trendu, což je ideálním podhoubím pro nízkou volatilitu. S&P500 tak dál zůstává přibližně dvě procenta od historického maxima v okolí ceny 2 150 USD.
img

Proč nízké ceny ropy nevydrží dlouho?

03.10.2016 Po 4 letech vysokých cen ropy, které svými kroky trhu naordinoval kartel OPEC přišlo vystřízlivění, mohutný nárůst těžby a cenová válka, která zlevnila ropu až čtvrtinu původní hodnoty. Když se podobná situace opakovala v 80. létech, nedostala se ropa na svá předchozí maxima po dlouhých 25 let. Část analytiků proto předpokládá, že si budeme levných pohonných hmot užívat ještě dlouhá léta.
img

Volatility report: Spotová volatilita zpět na 15b. Říjnový kontrakt na její růst ale nereagoval

30.09.2016 Je tady pátek a s ním i čas na nový volatility report. Nejprve ale malé ohlédnutí za tím, co se na trzích změnilo od minulého týdne. Pokud jde o americký index S&P500, změn jsme zaznamenali jen málo. Trhy i nadále zůstávají viditelně nervózní, ale ne tolik nervózní aby se medvědi odhodlali k další vlně výprodejů. Fundamentální důvod ke korekci stále chybí a prodávat akcie pouze na základě jejich vysoké ceny a malé ochoty k dalšímu růstu není příliš přesvědčivé. Americký S&P500 si tak svou cenu od minulého týdne drží a zůstává pouhá dvě procenta od historického maxima.
WTI-daily-02082016.PNG

Ropa v silném contangu

02.08.2016 51,66 USD – to bylo prozatím letošní maximum americké lehké ropy WTI ze začátku června. Ceny se nad...
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Volatiltiy report: Spotový VIX na samotném dně. Short-VIX strategie znovu zisková

15.07.2016 Týden se nám pomalu nachýlil ke konci, takže nastal čas podívat se znovu na to, co se za posledních pár dnů změnilo ve světě implikované volatility. A že se tentokrát děly věci. Americký index S&P 500 začátkem týdne po roce prolomil historické maximum a zakončil včerejší seanci nad hranicí 2 160 dolarů. Pětidenní změna na amerických akciích nyní dosahuje 3,2 % a ještě lépe jsou na tom indexy v Evropě, které včerejší seanci zakončily s pětidenní změnou mezi šesti až devíti procenty. Technicky se po prolomení historického maxima na S&P500 pohybujeme v neprobádaných vodách. Momentum se ale zdá být poměrně silné a po téměř rok a půl trvající konsolidaci může být prostor k dalšímu růstu akcií stále otevřený.
img

Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 3.)

18.06.2016 Kontrakty CFD mají jako podkladové aktivum příslušný futures kontrakt, který se obchoduje na regulovaných trzích. Díky tomu jsme schopní získat informace o rozložení obchodních pozic velkých hráčů a spekulantů.
img

Volatility report: Volatilta je nejvýše od letošního února, po britském referendu by ale mohla znovu klesnout

17.06.2016 Minulý pátek jsme v našem pravidelném volatility reportu opět zvolili spíše opatrnou a vyčkávací strategii. VIX sice b...
img

Volatility report: Technická korekce na trzích poslala spotovou volatilitu zpět nad 16b.

08.04.2016 Jsme zpět s dalším volatility reportem a na úvod se jen v rychlosti vrátíme k reportu z minulého pátku. V tom jsme nap...
img

VIX se vrátil k úrovním ze začátku minulého měsíce. Long-VIX strategie díky tomu získává na atraktivitě

19.02.2016 Je pátek, což znamená, že nastal čas na další report na téma volatilita. Minulý týden jsme jej pojali poněkud obšírněj...
img

Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.

20.01.2016 Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
img

Základy swapových bodů aneb důležité součásti skládanky úspěšných obchodníků

21.08.2015 Při držení obchodních pozic přes noc dochází k tzv. rolloveru, tedy převedení obchodních pozic do dalšího obchodního dne. Toto převedení již v 21. století a období vysoce moderních a pokrokových technologií je obvykle zcela automatické a obchodník si právě až na tzv. swapové body, které se účtují při převedení pozic do dalšího obchodního dne, nevšimne, že vůbec nějaký rollover existuje.
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Analýza: Euro long - Nůžky v objemu tištění peněz mezi ECB a Fedem se stále rozevírají

03.03.2014 27. července 2013 jsme doporučovali nakupovat euro s cílovou hodnotou 1,45 USD za euro. Od té doby euro realizovalo růst z 1,32 USD za euro na současných 1,36 USD za euro. Máme za to, že fundamentální důvody pro původní cíl zůstávají stejné a stále existuje prostor na trhu pro další růst ceny eura vůči dolaru. USA a Eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regiónech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA.
img

Ceny ropy se kvůli obavám z přerušení dodávek zvedly

10.09.2013 K zásadním událostem minulého týdne patřila lepší než očekávaná ekonomická data hlášená ze Spojených států i slabší páteční zpráva o stavu amerického trhu práce. To ještě více upřelo pozornost na setkání amerického Fedu, které se odehraje 18. září. Trhy jsou nyní v očekávání, jaký banka připraví časový rámec pro ukončování svého masivního programu na podporu ekonomiky. Současné spekulace o tom, že nepůjde o tolik razantní snižování nákupů aktiv, však budou finančním trhům v nadcházejícím týdnu přidělávat spíše jen další starosti.
img

FXTM SPUSTIL VÍKENDOVÝ ÚČET OTW

19.06.2013 Díky účtu OTW nabízenému do 31. srpna 2013 mohou klienti společnosti Forex Time obchodovat během týdne prostřednictvím jakéhokoliv obchodního nástroje bez swapů. Vždy v pátek jim bude účtován jen malý víkendový poplatek při uzavření trhu.
img

Při pohledu na výkonnost jednotlivých komodit nezapomínejte na rolování kontraktů

03.01.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Ve svém posledním loňském článku jsem se zabýval výkonností některých klíčovýc...
img

Moody?s: Na síle českých bank stojí rating vlády. Nebojme se prodávat korunu, říká Janáček z ČNB

11.12.2012 Stabilita českého bankovního sektoru a jeho mimořádná odolnost za podmínek zátěžového scénáře je stavební...
img

Týdenní zpráva o koruně: Pozornost se stáčí k útesu

30.11.2012 Česká měna navázala na předchozí týden a své zisky dál rozšířila. Posílení registrují také okolní měny v...
img

Platina roste díky stávkám, na tříměsíčním maximu je ropa

22.08.2012 Touhle dobou bývají trhy klidné. Je tomu tak i tento srpen, kdy investoři očekávají v následujících měsících příchod klíčových událostí, které určí směr vývoje po zbytek roku. Jednou z takových událostí je každoroční sympozium v Jakson Hole na konci srpna. Na tomto setkání šéf FEDu Ben Bernanke zpravidla oznamoval důležité události jako bylo například QE2 v srpnu 2012. V září se pak sejde ECB, německý ústavní soud bude rozhodovat o tom, zda je finanční pomoc Eurozóně v souladu s právem a také nás čekají holandské volby.
eurusd 29022012-2.gif

ECB půjčí 800 bankám téměř 530 miliard eur

29.02.2012 USD je silnější proti EUR, slabší proti JPY a CAD a nezměněný proti ostatním hlavním měnám.
img

Euro v závěru obchodování oslabilo

28.12.2011 Evropská měna se v závěru obchodování k dolaru nečekaně propadla až na...
img

25.10. Ropa díky lepšímu výhledu roste

25.10.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankCena ropy WTI přidala na spotovém trhu...
img

Euro klesá na hladinu 1,4300, koruna po svátcích zatím bez pohybu

07.07.2011 Koruna ani dnes velké pohyby nepředvádí. Její kurz vůči euru se drží kolem 24,25, kam se dostal ...
img

Zatímco euro dál posiluje, koruna z vývoje ve světě nedokáže profitovat

29.06.2011 Pro akcie i euro zůstává zdrojem růstu převládající optimismus před hlasováním o řeckých úsporách. Návrh údajně podpoří i n...
img

Zatímco euro dál posiluje, koruna z vývoje ve světě nedokáže profitovat

29.06.2011 Pro akcie i euro zůstává zdrojem růstu převládající optimismus před hlasováním o řeckých úsporách. Návrh údajně podpoří i někt...
img

Euro obrátilo dolů, spor o Řecko trvá, zájem o riziko opadnul

15.06.2011 Koruna začala dnešní obchodování oslabením a přes následnou korekci je slabší než včera, když se ...
img

Euro obrátilo dolů, spor o Řecko trvá, zájem o riziko opadnul

15.06.2011 Koruna začala dnešní obchodování oslabením a přes následnou korekci je slabší než včera, když se p...
img

Euro postupuje vzhůru před jednáním o Řecku, špatné zprávy zatím přechází

14.06.2011 Ministři financí eurozóny se dnes mimořádně sejdou, aby řešili řeckou krizi, respektive spory, které pa...
img

Koruna drží zisky i přes zhoršení ve světě, euro dál oslabilo

10.06.2011 Koruna se dnes ráno drží na silnější úrovni, na kterou ji dostala včerejší domácí data i příznivý vývoj...
img

Investiční trh: Zhodnocení ledna 2011

31.01.2011 V tomto přehledu se zaměříme na to, co hnalo během ledna finanční trhy různými směry. Světová ekonomika stále roste a MMF tento týden zvýšil odhad světového ekonomického růstu na 4,4 procent z předchozích 4,2 procent.
img

Zhodnocení ledna 2011

31.01.2011 V tomto přehledu se zaměříme na to, co hnalo během ledna ceny komodit různými směry. Světová ekonomika stále roste a MMF tento týden zvýšil odhad světového ekonomického růstu na 4,4 procent z předchozích 4,2 procent.
ropa a dolar.jpg

Komodity a měnový trh: OIL - ropa

06.09.2010 Ropa, OIL, černé zlato a jistě by se našlo ještě několik dalších názvů pro tuto mazlavou tekutinu, bez které se lidstvo neobejde a kterou zároveň někdy proklíná. Jako investory nás zajímá, hlavně možnost obchodování s touto komoditou. Že tato velmi důležitá komodita je spojena s finančním světem a její cena ovlivňuje globální ekonomiku myslím není potřeba zdůrazňovat. Vezměte například jak cena ropy ovlivňuje kurz Kanadského dolaru. Nebo jak cenu ropy ovlivňuje kurz USD, pohyby na akciových trzích. Nebo jak sama cena ropy ovlivňuje světovou ekonomiku.
img

Daily: Výsledky z USA hluboko pod očekáváním, výprodej na trzích pokračuje

02.07.2010 Mimořádně zajímavá byla včerejší seance na finančních trzích, která přinesla několik velmi překvapivých zpráv a j...
china.jpeg

Jak Čína ovlivňuje finanční trhy?

28.05.2010 Chuť riskovat se začala vracet na finanční trhy a kapitál si tak našel cestu z bezpečného přístavu USD a JPY.
img

Růst trhů jako reakce na výroky z Číny

28.05.2010 USD Index, USDCAD, EURGBP, USDCHF
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Korelace měn | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Hloubka trhu | Spready | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Béžová kniha | CBOT | CFD | CFTC | CME | Call opce | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | High Yield | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Operace Twist | Order | Out of the money | PRIBOR | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Statut | Stop-Loss | Support | Swap | Take Profit | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | Yield | ZEW index | Zajištěný fond | Bondy | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Axiory | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Ropný trh | Těžba ropy | Spekulant | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Analytický tým | Aktuální kurzy | Axiory Europe | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Colosseum | FXTM | Forex Time | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | USDCHF | USDCAD | Aktivum | Delta | First notice day | Index | Likvidní | Podpora | Théta | Volatilní | Kasino | Akcie Siemens | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Anglické libry | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Break Even | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Colosseum.cz | Conference Board | CZK | Časové zóny | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | EUR USD | Eura | EURGBP | EURIBOR | Euro dnes | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fondy | ForexTime | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | HDP v ČR | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do komodit | Investiční | Investiční doporučení | Investiční platina | Investiční účet | Investing | Investování do podílových fondů | Investování na burze | ISM | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz kanadského dolaru | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Miroslav Singer | Nákup akcií | Nákup komodit | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Obchodujeme | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Pád Lehman Brothers | Pivot | Platforma xStation | Portfolia | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej anglické libry | Prodej komodit | Převod akcií | Převodník měn | Pšenice | Ratingová metoda | Recenze | Reuters | RN systém | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Rubl | Růst HDP | SaxoBank | Signály | SPX | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Těžba ropy z břidlic | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | GLOBEX | Opční prémium | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Prodejní opce | Put | Buy | Diskont | Ex-dividend | Gamma | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | P.A. | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Protistrana | Překoupení | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | Range | Reinvestice kuponové platby | Rights Offering | ROCE | Roll Over | Sell | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Černé zlato | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Převis | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Repo operace | Cenová hladina | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | Regionální průmyslové výzkumy | Tržby | Zaměstnanost | Registrovaný cenný papír | QE | Komise | Contract | Kontrakt | Reverse order | Rollover (swap) | FND | Kontraktní měsíc | Volby | Pivot Pointy | Iron Condor | Butterfly | E-mini | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Kurz USD/CZK | Slušný zisk | Hedžové fondy | Danske Bank | Microsoft | Investing.com | Členové OPEC | Ole Hansen | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Volatility report | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Pro tradery | Henry Hub | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Politické napětí | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | Obchodování CFDs | Futures kontrakty | Kontrakty CFD | Contango | Front month | Swapy | Referendum | City | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Expirace opcí | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náklady na zajištění | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Alerty | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Specifikace kontraktu | Země OPEC | S&P | Guvernér | Marže společností | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Tesla | Dluhové krize | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Spotová volatilita | Futures na VIX | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Summit G7 | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Britské referendum | Výběr zisků | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Index cen domů | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Oslabování dolaru | ExxonMobil | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Konsenzus | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Kurz EURUSD | Odhad HDP | Očekávání | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Forexový broker | ex | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Makroekonomické zprávy | Ceny pšenice | Zajištění portfolia | Palladium | Backwardation | Ropné měny | Robinhood | Vzácné kovy | Saxo | LYNX webinář | Řízení měnového rizika | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | VIX index | Akcie v Evropě | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Cena plynu | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Prezident Trump | Obchodovat s akciemi | Poptávka po zlatu | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | LYNX Idea Center | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Inflační očekávání | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Sójové boby | Jak na obchodování | Sentiment na akciových trzích | Snížení sazeb | Opční obchodník | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Obchodní myšlenka | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Situace na trzích | Aktuální cena akcií | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Dobrý obchod | Kurzarbeit | Ceny palladia | Nižší volatilita | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | US30 | Deficit | Káva | Politická situace | Objem | Obchod | Prodat část akcií | Obchodní dohody | Praktický příklad | Myšlenka | Histogram | Americká lehká ropa WTI | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Parlamentní volby | Lukáš Voženílek | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Americký Senát | Vývoj počtu vrtných souprav | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Skupina OPEC+ | Black Friday | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | CHNComp | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zvýšená volatilita | Problémy | Total | Zasedání FOMC | Konzervativní strana | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Poradce premiéra | Míra | Britské volby | Měnové politiky | Modelový příklad | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | Vánoční svátky | Ztráta | Stratég | Průmyslové podniky | Peking | Růst poptávky | Američané | Tržní kapitalizace Tesly | Commodity index | Netflix | Irák | Zemědělství | Zpráva COT | Ukazatele | Ceny energií | Zajímavé zisky | Krach | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Obchody | Daň z příjmu | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické recese | Patrie | Toyota | Vývoj | Snížení těžby | VOLX | Obrovské ztráty | Obchodovat volatilitu | Aerolinky | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Tržní podmínky | Profitovat | Karanténní opatření | Stimuly | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | MPSV | MF | Domácnosti | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | American Airlines | Signál | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnosti | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Nigérie | Poradce | Organizace | Saúdové | Práce | Koronakrize | Změny sazeb | Podíl na trhu | Skupina OPEC | DPH | Nadprodukce | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Bankovní vzdělání | Statistiky | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Kontrakt na WTI | SaxoStrats | USO | Červnový kontrakt | Propad ceny | Americké produkce | Trade | Současný propad | Producenti ropy | ETF USO | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Obchodování s ropu | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Burza CME | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchod | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Australská ekonomika | Pád USD | Zadlužení | Akcie a dluhopisy | ONE | Záporné ceny | Obchodní platformy Metatrader | Oživení globální poptávky | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | Střední Evropa | Americké statistiky | Strach z druhé vlny | Globální poptávka | Covid | Aplikace Robinhood | Nízké sazby | Peníze z vrtulníků | Šance | Americký maloobchod | Ceny | Kolaps | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pár EUR/USD | Silné momentum | Mezinárodní agentura pro energii | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nákupní příležitosti | Embargo | Vítězství Joe Bidena | Výsledky voleb | Oslabování amerického dolaru | Zadlužování | Analytické shrnutí | Trading bez volatility | Vývoj těžby ropy kartelu | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | Kapitalizace Tesly | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Zhodnocení jednotlivých měn | Vývoj výše aktiv | Nákup měnových párů | Zmrazení ekonomiky | Účinnosti vakcín | Překoupení USD | Nákupy cenných papírů | Zhodnocení o desítky procent | Možnost zhodnocení | Trumpova vláda | Aktivita investorů | Investování z karantény | Vidina rychlých zisků | Nákup australského dolaru | Počasí | Zvýšení ceny | Akcie stabilní | Velikost obchodu | Supercyklus | Hedgové fondy | VWAP | Víkendové svíčky | Porovnání více instrumentů | Indikátor reálného volume | Volume z futures burz | Volume z futures | VWAP indikátor | COT indikátor | Komoditní tradeři | Indikátor pivotních bodů | Tržní pohyb | Indikátor sezónního trendu | Nastavení platformy | Funkce xStation | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Krátkodobí tradeři | Provedení pokynu | Práce s grafem | Zobrazení grafů | Nastavení grafů | Funkce pro tradery | Užitečné funkce | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Blížící se fundament | Zvýraznění obchodních seancí | Breakoutové tradery | Vynechání víkendové svíčky | Zobrazení obchodní seance | Vyčíslení rolování | Data minulých rolování | Čekající pokyny | Inteligentní vkládání pokynů | Cenové alerty | Cenové alerty (upozornění) | Zadání cenového alertu | Procentuální pohyby | Pokročilé funkce | Recenze platformy | Recenze platformy xStation | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Řízení pozic | Příležitosti | Prodej | Nákupní příležitost | Odvětví | Štěstí | Falešné průrazy | Společnosti | Evergrande | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | TIM | | Rostoucí inflace | Obchodní tipy | Peter Siks | SaxoBank Academy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Rolling Stones
Roll Over
Rollover
Rollover a swapové body
Rollover (převedení)
Rollover (swap)
Rolls-Royce
Rolls-Royce Holdings
Rolls-Royce Phantom
Rollyield

Následující klíčová slova

Rolování kontraktů
Romain Boscher
Roman Abramovič
Roman Binder
Roman Dvořák
Roman Janeček
Roman Juráš
Roman Koděra
Roman Pilíšek
Roman Řezníček
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít