Čtvrtek 18. července 2024 03:06
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex
reklama
Fintokei Payout

Guvernér Fedu

C:\fakepath\zlato2.jpg

Cena zlata je na rekordu, ráno se dostala nad 2482 USD

17.07.2024 Cena zlata je na rekordu, dnes brzy ráno se dostala nad 2482 dolarů (57.670 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). K jejímu růstu podle analytiků přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne na podzim snižovat úrokové sazby. Vliv má ale i geopolitické napětí a vývoj před prezidentskými volbami ve Spojených státech.
img

Wall Street Open: volby ve Francii, Tesla a Boeing

09.07.2024 Na akciovém trhu opět začal nový týden. Akcie se před výsledkovou sezónou obchodují na historických maximech. Nové zprávy z trhu zatím nejsou směrodatné a makroekonomické údaje zatím nepřicházejí. Nicméně dnes před Senátem vystoupí guvernér Fedu Jerome Powell, což může trhy výrazně zamíchat. Příchozí zprávy se objevují také kolem společnosti Tesla, která možná bude muset zaplatit 11 % Muskova balíku na základě soudního sporu vedeného v Delaware. Zprávy přicházejí také od společnosti Boeing, která přiznala vinu za sestřelená letadla 737 Max 8. Tomu všemu se dnes budeme věnovat v mém prvním pořadu Wall Street Open.
img

USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!

20.05.2024 Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
img

Bitcoin v síti Fedu

05.04.2024 Nic není věčné. Zájem o specializované burzovně obchodované fondy s bitcoinem jako podkladovým aktivem postupně opadá, což spolu s pochybnostmi investorů, že halving i nadále povede k růstu BTC/USD, vede k uzavírání spekulativních dlouhých pozic. Nárůst objemu obchodů na spotových a futures trzích s kryptoměnami na rekordní hodnotu 9,1 bil. USD však naznačuje zapojení investorů do tohoto procesu. Podle společnosti CCData vzrostl spotový obchod s digitálními aktivy za rok o 108 % a dosáhl 2,94 bil. dolarů, což je nejvíce od května 2021.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
C:\fakepath\1699013466-56a-03112023.jpg

Klíčový okamžik pro bitcoin?!| Investiční Memento #56

03.11.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 56. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Fed už možná úrokové sazby nezvýší

19.10.2023 Nedávné zprávy z Blízkého východu šokovaly globální trhy a způsobily výrazný pokles akciových trhů po celém světě. To však nespustilo růst dolaru, ale naopak zvýšilo poptávku po zlatě.
img

Další členové FOMC vidí šanci na ukončení cyklu zvyšování sazeb! 📌

11.10.2023 Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic se domnívá, že vzhledem k příznakům zpomalení ekonomiky není bezprostředně nutné dále zvyšovat úrokové sazby, a domnívá se, že současné sazby mohou dosáhnout 2% inflačního cíle Fedu. Na druhé straně guvernér Fedu Christopher Waller navrhuje, že centrální banka může sledovat vývoj sazeb, přičemž si všímá síly ekonomiky a očekává návrat inflace na cílovou úroveň. Oba vyjadřují důvěru v současný postoj Fedu, i když s mírně odlišným důrazem na okamžité kroky.
img

Ranní okénko - Jak dlouho bude spotřeba domácností táhnout americkou ekonomiku?

31.08.2023 Po včerejších výsledcích srpnové inflace v Německu či Španělsku se dozvíme předběžný odhad i za celou eurozónu. Po meziměsíčním poklesu cenové hladiny o jednu desetinu by tentokrát mělo dojít k nárůstu o 0,4 %. Na meziroční bázi trh očekává jen mírný pokles z červencových 5,3 % na srpnových 5,1 %. Stejné tempo poklesu by mělo nastat i u jádrové inflace (z 5,5 % na 5,3 %). Inflace tak v rámci eurozóny neklesá dostatečně rychle a zatím je tak daleko od cíle ECB.
img

Invesco: Co by investoři měli vědět o recesi v USA a inflaci v eurozóně

08.06.2023 Problém dluhového stropu byl odsunut do ledna 2025 a v tuto chvíli se už není třeba obávat, že by USA nesplnily své finanční závazky. Když je toto drama úspěšně za námi, nastává čas podívat se v širších souvislostech na dění v globální ekonomice.
img

Analýza společnosti Invesco: Jak si vede zlato?

30.05.2023 První čtvrtletí roku 2023 navázalo na slušnou výkonnost z posledních tří měsíců roku 2022, avšak trhy toto období opět uzavřely s názorem, že očekávání Fedu jsou příliš agresivní; Fed bude muset ze svého odhadu ke konci roku slevit.
img

Výhled pro dolar: Agresivní měnová politika znovu nabývá na síle

20.04.2023 Tento týden zveřejnila agentura Reuters rozhovor s prezidentem Federálního rezervního systému St. Louis Jamesem Bullardem, ve kterém zdůraznil, že zvýšení úrokových sazeb v USA je nezbytné pro boj s inflací. Vzhledem k nedávným údajům, které ukazují, že inflace zůstává perzistentní a celková ekonomika bude nadále pomalu růst, je podle něj zvýšení úrokových sazeb nutné.
img

Analýza Invesca: Zajdou jestřábi Fedu v boji proti inflaci příliš daleko?

19.04.2023 Myslím, že centrální bankéři se považují za novodobé superhrdiny, tedy tak jak to je v ekonomice možné. A abychom byli spravedliví, v posledních letech vyřešili opravdu velké hrozby pro ekonomiky, od globální finanční krize přes pandemii až po krizi výnosů z britských dluhopisů na podzim loňského roku. Ale jako instituce s mocnými politickými nástroji mají v sobě zabudované riziko, že se mohou dopustit chyb, které jsou dalekosáhlé a mají velké následky. Na vlastní kůži jsme se o tom přesvědčili, když předseda amerického Federálního rezervního systému (Fed) Jay Powell trval na tom, že inflace je přechodná, a rozhodl se nezačít zvyšovat sazby až do března 2022.
img

Asijské trhy rostou, obavy bank se zmírňují

28.03.2023 Většina asijských trhů v úterý ráno rostla, protože akvizice velké části zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB) společností First Citizens BancShares zmírnila obavy ohledně bankovního sektoru v USA. Akcie Deutsche Bank získaly v pondělí díky optimismu investorů nový impuls.
img

Kryptoměny mohou klesnout na nulu

14.02.2023 Bitcoin a ethereum nadále ztrácejí na hodnotě navzdory rizikům zvýšení úrokových sazeb v USA, zejména ve světle předpovědí nárůstu inflačních tlaků v USA v lednu tohoto roku.
img

EUR/USD. Jerome Powell, evropská inflace, zpráva ADP

01.12.2022 Střed obchodního týdne byl ve znamení zvýšené volatility. Nabitý ekonomický kalendář ve středu udržoval obchodníky s dolarovými páry, včetně páru euro-dolar, v dobré kondici. Pár EUR/USD dokázal aktualizovat své vícedenní minimum (1,0292) a posunout se až na číslo 4. I přes prudké výkyvy však zůstává situace stejná: problém obchodníků EUR/USD zůstal nevyřešen.
img

Invesco: Po pozitivním inflačním překvapení jsou trhy na rozcestí

16.11.2022 Minulý týden trhy obdržely to, v co dlouho doufaly – nižší než očekávanou inflaci v USA. Co bude následovat? Bude inflace v příštích měsících dále slábnout? Nebo setrvá na vysokých úrovních? První scénář by pravděpodobně znamenal, že pauza ve zvyšování sazeb se blíží, zatímco ten druhý, že Federální rezervní systém (Fed) bude muset zůstat agresivní i nadále.
img

Představitelé Fedu tvrdí, že zvyšování sazeb bude pokračovat

16.11.2022 Lael Brainardová, místopředsedkyně Fedu, informovala o tom, že zelená bankovka stoupla a pohybovala se více než 1 % nad svým minimem.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme záplavu PMI statistik!

23.09.2022 Evropa otevřela v blízkosti včerejšího závěru. Nálada byla během asijské seance špatná, ale vypadá to, že se před otevřením v Evropě trochu zlepšila. Maraton rozhodnutí centrálních bank naplánovaný na tento týden skončil, ale to neznamená, že dnes nejsou na programu zajímavá data. Flash PMI z Evropy a Spojených států jsou klíčovými body dnešního kalendáře. Kromě PMI mohou také projevy centrálních bankéřů vyvolat určitou volatilitu na devizovém trhu. Guvernér Fedu Powell promluví v 20:00. Pronese úvodní poznámky k události „Fed naslouchá“, a proto se může dotknout měnové politiky nebo vývoje ekonomiky.
img

Ekonomický kalendář: Evropská aktiva tíží dočasné zastavení Nord Streamu

22.08.2022 Evropské trhy se krátce po otevření pohybují v červených číslech. DAX futures ztrácejí přibližně 100 bodů od pátečního závěru. Také energetické komodity a drahé kovy se obchodují většinou na nižších úrovních. Evropské ceny plynu vyskočily o 10 % poté, co Rusko oznámilo, že na konci měsíce zastaví jedinou zbývající plynovou turbínu Nord Stream pro 3denní údržbu.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP!

05.08.2022 Trhy s futures poukazují na otevření evropské peněžní seance bez výrazných změn. Zveřejnění amerického NFP reportu je klíčovou makro událostí dne zejména poté, co guvernér Fedu Jerome Powell oznámil, že silný trh práce je jedním z faktorů podporující zpřísňování měnové politiky. Očekává se, že červencový růst zaměstnanosti bude nižší než v červnu. Mimo jiné se počítá i s meziročním zpomalením růstu mezd.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky HDP z USA a reporty od Apple a Amazonu

28.07.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Guvernér Fedu Powell včera na tiskové konferenci po zasedání pronesl několik holubičích poznámek, které vedly ke zlepšení nálady na trzích. Americký dolar oslabuje a je dnes nejhůře prosperující měnou G10. Oslabení USD dnes dovoluje komoditám růst.
img

Ranní shrnutí (28.07.2022)

28.07.2022 Americké indexy skončily po rozhodnutí Fedu obchodování výrazně výše. S&P 500 vyskočil o 2,62 %, Dow Jones si připsal 1,37 % a Nasdaq vzrostl o 4,06 %. Russell 2000 přidal 2,39 %.
img

Ukazují data z Michiganu, že Fed zpanikařil?

24.06.2022 Guvernér Fedu Jerome Powell během své pravidelné pololetní konferenci v Kongresu prohlásil, že existují 2 faktory, které povzbudily FOMC ke zvýšení sazeb o 75, namísto 50 bazických bodů. Tyto faktory byly květnová CPI data a data indexu Michiganské univerzity, zejména pak část s inflačním očekáváním. Dle dat University of Michigan, se 5leté inflační očekávání zvýšilo ze 3 % na 3,3 %. Závěrečné čtení zveřejnění v 16:00 ukázalo, revizi z 3,3 na 3,1 %. Kdyby se očekávala nižší inflace, Fed by se zřejmě neuchýlil ke zvyšování o 75 bp. Předběžná data počítala s 1letým inflačním očekáváním na 5,4 %, přičemž se zvýšila z 5,3 %, avšak finální data zůstala beze změny na 5,3 %. Fed však bere v potaz spíše dlouhodobá očekávání.
img

Co sledovat příští týden? (17.06.2022)

17.06.2022 Tento týden byl ryze v režii centrálních bank. Fed zvýšil sazby nejvíce za 30 let, Švýcarská národní banka neočekávaně zvýšila sazby, zatímco BoE provedla malý hike ve výši 25 bp. Monetární politika zůstane v pozoru i příští týden, kdy guvernér fedu Powell oznámí pololetní výhled před komisí ve Washingtonu a proběhne taktéž rozhodnutí o sazbách v Turecku. Obchodníci mohou také sledovat evropská PMI data. V nadcházejícím tydnu stojí za sledování Zlato, DE30 a USDTRY.
img

Ranní shrnutí (18.05.2022)

18.05.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování s velkými zisky. S&P 500 vyskočil o 2,02 %, Dow Jones se posunul o 1,34 % výše a Nasdaq si připsal 2,76 %. Small-cap index Russell 2000 vzrostl o 3,19 %.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Ekonomický kalendář: Biden si bude volat s lídry EU, Powell vystoupí na NABE

21.03.2022 Evropské trhy otevřely převážně bez výrazných změn. Německý DAX mírně klesá, ovšem například pražská burza vykazuje obstojný růst. Na počátku nového týdne roste cena ropy po zprávách, že Evropa zvažuje konec importů z Ruska. Rozhodnutí by mohlo přijít už v tomto týdnu a opatření by mohlo být implementováno jako součást pátého sankčního balíku proti Rusku.
img

Fed zvýšil sazbu o 0,25 %. Hrozí vysoká inflace a nižší růst ekonomiky, tvrdí Powell

18.03.2022 Fed ve středu zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a informoval, že úroková sazba by se mohla do konce letošního roku vyšplhat do rozmezí mezi 1,75 % až 2 %. Je tedy evidentní, že Fed začal bojovat proti vysoké inflaci, která se nachází na nejvyšších úrovních za posledních 40 let. V prohlášení došlo ke zhoršení odhadu růstu ekonomiky z původně avizovaných 4 % na 2,8 %. Americká centrální banka také upozornila na nejistoty spojené s válkou na Ukrajině.
img

Ranní shrnutí (27.01.2022)

27.01.2022 Americké indexy se v první polovině seance obchodovaly v zisku. Ten však byl následně zlikvidován po rozhodnutí FOMC o sazbách a Powellově tiské konferenci. S&P 500 padl o 0,15 %, Dow Jones klesl o 0,38 % a Nasdaq zakončil v blízkosti nuly.
img

Tržní volatilita není "in": Má americký dolar vůbec nějaký důvod k silnému růstu?

22.12.2021 Americká měna opět kolísá a z nedávného růstu směřuje k dočasnému poklesu. Zároveň je zpochybňována její možnost prudkého růstu.
img

Ekonomika USA již nepotřebuje zvýšenou podporu, oznámil Powell. Fed plánuje zvýšit sazby a ukončit kvantitativní uvolňování

17.12.2021 Čínská průmyslová produkce zaznamenala v listopadu meziroční růst o 3,8 %, což představovalo o dvě desetiny procentního bodu vyšší růst, než analytici osloveni agenturou Reuters původně očekávali.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021

06.12.2021 Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů.
img

BREAKING: USD ztrácí po špatném výsledku NFP

03.12.2021 Americká ekonomika přidala v listopadu nečekaně pouze 210 tisíc nových pracovních míst při očekávání růstu o 550 tisíc. V říjnu vzrostl počet pracovních míst o 550 tisíc. Míra nezaměstnanosti klesla na 4,2 % z předchozích 4,6 %. Trh čekal pouze pokles na 4,5 %. Růst mezd mírně zpomalil na 4,8 % YoY z říjnových 4,9 % YoY. Trh očekával vzestup růstu mezd na meziročních 5,0 %.
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
img

Ranní shrnutí (01.12.2021)

01.12.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci v červených číslech. Guvernér Fedu Powell řekl, že to vypadá, že bude potřeba rychlejší utahování měnové politiky. Na inflaci už nemůže být nahlíženo jako na přechodnou.
img

💰Zlato padá,USD roste po Powellově projevu❗

30.11.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová a guvernér Fedu Jerome Powell dnes vystoupili v Kongresu a jejich komentáře měly na trhy výrazný dopad. Powell připustil, že už je čas se bavit o inflaci nejen jako o dočasném fenoménu. Guvernér čeká, že vysoká inflace vydrží do poloviny příštího roku. Centrální banka však využije svých nástrojů, aby cenový růst v ekonomice nezakořenil.
img

PX má za sebou mírný růst s Komerční bankou (KOMB.CZ) v čele

30.08.2021 Obchodování na trzích se dnes nese převážně v pozitivním duchu, když se v pátek svým holubičím projevem postaral guvernér Fedu Powell o další růstu indexů. Krátce před závěrem roste většina evropských indexů a Wall Street opět útočí na rekordy. Hlavní index pražské burzy PX přidal 0,04 % a uzavřel na 1 282,89 bodech. Obchodovaný objem dosáhl na 205 mil. korun. Indexu se v průběhu srpna dařilo. Před zítřejší poslední seancí měsíce klesl pouze 5x a celkově vzrostl o více než 6 %!
img

Co čekat od Jackson Hole?

26.08.2021 Sympózium centrálních bankéřů v Jackson Hole stojí tradičně na špici nejdůležitějších událostí roku v centrálním bankovnictví. Jeho dosah je však mnohem širší. Výrazně ovlivňuje dění na finančních trzích i v globální ekonomice. Bude tomu tak i letos?
img

Rozbřesk: Slabá podnikatelská nálada bere dolaru vítr z plachet

16.08.2021 Klid před bouří, tak by se dal nazvat právě startující týden. Na ekonomické i jiné události je zdánlivě chudý. Na druhou stranu budou mít investoři dost času srovnat si myšlenky v hlavě před startem bouřlivého po-prázdninového rozjezdu obchodování. Jde v zásadě o dvě otázky - za prvé, jak velkým rizikem je pro globální ekonomiku na podzim a v zimě (optikou severní polokoule) delta varianta COVID 19 a za druhé, jak si přeberou centrální bankéři na podzim překvapivě vysoké inflační tlaky.
img

Inflace na pořadu dne

10.08.2021 Léto je v plném proudu a většina lidí si užívá svou vytouženou a často odkládanou dovolenou z minulého roku. Může se zdát, že se na finančních trzích nic moc neděje, ale opak je pravdou. Pojďme si shrnout hlavní události, které hýbaly investorským světem za poslední měsíce.
img

Guvernér Fedu připouští blížící se termín ohlášení tlumení QE

03.08.2021 Ze zemí eurozóny dnes dorazí červnový údaj o dynamice cen výrobců. Ty by měly pokračovat ve svižném meziměsíčním růstu na úrovni 1,4 %, což by v meziročním srovnání představovalo rekordních 10,3 %.
C:\fakepath\udalosti-26072021-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

26.07.2021 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na středeční zasedání americké centrální banky (Fed). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ekonomický kalendář: Dočkáme se výsledků výrobních indexů z USA

15.07.2021 Evropské trhy otevřely do negativního teritoria. Ropa se obchoduje ve ztrátě. Obchodníci se bojí, že dohoda mezi Saúdskou Arábií a SAE může podnítit ostatní producenty, aby se snažili o jednostranné navýšení těžby, což by celou dohodu OPEC+ ohrozilo. Ekonomický kalendář dnes nabízí zajímavá data. Guvernér Fedu Powell opět vystoupí v Kongresu, ovšem po včerejšku už pravděpodobně nepřijde s žádnou důležitou novinkou (text poznámek zůstává nezměněn, otázky zákonodárců se samozřejmě budou lišit)
img

Powell stále věří, že inflace je pouze dočasný fenomén

14.07.2021 Powellovo vystoupení v Kongresu zatím nepřineslo žádné překvapení. Připravené poznámky k jeho pololetnímu Monetary Policy reportu byly zveřejněny již dříve a nyní Powell odpovídá na dotazy ve Sněmovně reprezentantů. Co již guvernér Fedu řekl?
img

MONETA (MONET.CZ) nabídla opět s přehledem nejvyšší objemy na BCPP

14.07.2021 Na akciových trzích dnes převažuje mírný optimismus. Dobré náladě pomohl guvernér Fedu Jerome Powell, který řekl, že hospodářské oživení v USA stále není dostatečně silné na to, aby mohlo začít utahování měnové politiky. Většina evropských indexů se krátce před závěrem obchoduje v mírném zisku. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) uzavřel v zisku 0,39 % na úrovni 1 159,05 bodů. Nejvyšší růst zaznamenala defenzivní akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 14 520 Kč) a v silném růstu dnes pokračovala za vysokého objemu 116,2 mil. banka MONETA (MONET.CZ;+1,52 % na 86,90 Kč). Spekuluje se o navyšování pozic velkých hráčů. Dařilo se také zbytku bankovního pole – Komerční bance (KOMB.CZ;+0,58 % na 774 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+0,40 % na 797 Kč). Z blue chips se nedařilo pouze akciím České zbrojovky (CZG.CZ;-0,24 % na 420 Kč).
img

Ekonomický kalendář: Powell vystoupí v Kongresu

22.06.2021 Dle ekonomického kalendáře máme před sebou další den bez významných makrodat. Flash čísla spotřebitelské důvěry v eurozóně budou zveřejněna v 16. hodin. Na včerejším vystoupení mluvila guvernérka ECB o rychlejším než očekávaném ekonomickém oživení, které táhne spotřebitelská poptávka. Uvidíme, zda data spotřebitelské důvěry zapadnou do tohoto scénáře.
img

Rozbřesk: Kdo dosáhne na úvěr na bydlení? Názor ČNB teď bude právně závazný

27.05.2021 ČNB tento týden dostala od Poslanecké sněmovny zelenou k tomu, aby mohla nově stanovovat podmínky, ze kterých domácnosti dosáhnou na úvěry na bydlení. Do této chvíle mohla dávat bankám pouze doporučení, nově však budou jí nastavené mantinely právně závazné.
img

Jak mohou slabší data dopadnou na americký trh s bydlením?

29.04.2021 Realitní trh v USA si teoreticky vede velmi dobře. Ceny dřeva rostou na historická maxima mnohdy až do abstraktních úrovní. Guvernér Fedu Powell včera také mluvil o realitním trhu. Zmínil nízkou nabídku a vysokou poptávku, což vede k výraznému nárůstu cen.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021

12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
img

Ekonomický kalendář: Zápis ze zasedání ECB a Powellův projev

08.04.2021 Evropské akciové trhy otevřely ve čtvrtek na vyšších úrovních po dobrých výkonech asijských indexů. Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu nepřinesl jakékoliv zmínky ohledně utahování měnové politiky, což pomohlo indexům na vyšší úrovně. Dnes je na programu zápis z posledního zasedání ECB. Ten obvykle na trh nemá žádný podstatný dopad, ale na posledním zasedání se ECB rozhodla urychlit nákupy prostřednictvím PEPP programu. Investory budou zajímat detaily tohoto rozhodnutí. Následně večer vystoupí guvernér Fedu Powell v panelové diskuzi o globální ekonomice, po které budou následovat otázky z publika.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

MACRO: Philadelphia Fed index vzrostl na padesátiletá maxima

18.03.2021 Americký výrobní sektor ukázal sílu. Na konci prvního kvartálu ukázal Philly Fed index cenový výskok na 51,8 bodů z únorových 23,1 bodů při očekávání 23 bodů. Dnešní výsledek je nejvyšší od roku 1973 a blíží se historickému maximu.
img

⏬TESLA klesla na tříměsíční minima

05.03.2021 Akcie automobilky Tesla (TSLA.US) propadly o téměř 10 % a pokračují tak v poklesu z posledních seancí. Naopak výnosy z desetiletých amerických dluhopisů vyskočily na roční minima nad 1,6 %. Investoři se obávají z růstu úrokových sazeb, které zdražují financování firmám, a to přestože guvernér Fedu Powell jakoukoli možnost brzkého růstu sazeb vylučuje. Pro vývoj akcií Tesly je také důležité, že automobilka investovala $1,5 mld. do volatilního Bitcoinu, který se aktuálně nachází v korekčním módu. Mnoho investorů si tak vývoj ceny akcií Tesly a Bitcoinu spojuje.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.3.2021)

05.03.2021 Další vlnu výprodejů za sebou mají akciové trhy v USA, především pak technologické tituly, kde se index Nasdaq od začátku roku už dostal do červených čísel. Výprodeji pomohl svým projevem guvernér amerického FEDu Jerome Powell. Ropa roste nad 65 dolarů, jelikož se OPEC překvapivě dohodl, že zatím nebude zvyšovat produkci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021

01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
img

Fed se nechystá zvýšit sazby, zaměřit se místo inflace chce na nezaměstnanost. Ekonomika USA v Q4 rostla o 4,1 %

26.02.2021 Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) konstatoval, že vakcína od společnosti Johnson & Johnson je bezpečná a účinná ze 64 % proti novému koronaviru. Vakcína má také výhodu, že je možné ji uchovávat v lednici až po dobu tří měsíců a je dostačující pouze jedná dávka místo dvou.
img

EURUSD se odrazil od rezistence na 1,2180

24.02.2021 Během dnešní seance jsme svědky poklesů na hlavním měnovém páru. Výnosy desetiletých bondů stále pokračují v růstu. Dnes navýšily roční maxima vzestupem na 1,41 %. Růst výnosů je důsledkem obav z růstu inflace v USA, přestože dnes guvernér Fedu Powell řekl, že může trvat až 3 roky k dosažení inflačního cíle. Vyšší výnosy lákají kapitál do USD. Z technického pohledu se EURUSD odrazil od klíčové rezistence na 1,2180. Pokud bude pokles pokračovat, tak nejbližší support vidíme na 1,2090. Naopak medvědí setup by přerušil vzestup páru nad zmíněnou zónu 1,2180. V tomto případě by dle standardního výkladu TA byl vytvořen býčí signál - tedy průraz nad "neckline formace inverzní hlavy a ramen.
img

PX má za sebou volatilní seanci, ČEZ (CEZ1.CZ) neudržel růst

23.02.2021 V průběhu úterní seance vzrostla riziková averze na finančních trzích. Evropské indexy končí v červených číslech a na nižších úrovních se obchoduje také Wall Street, kde ztráty vedou technologické akcie. Náladu však může zlepšit guvernér Fedu Powell, který vystoupil v americkém kongresu s holubičím komentářem.
img

BREAKING: Americké indexy se mírně vzpamatovaly po komentáři Powella

23.02.2021 Dle očekávání se guvernér Fedu Powell snažil ve svém vystoupení před Bankovní komisí amerického Senátu uklidnit trhy. Guvernér Powell řekl, že bude s dostatečným předstihem komunikovat jakékoli změny tempa nákupu dluhopisů. Sazby se udrží v blízkosti nuly, než bude dosaženo plné zaměstnanosti a inflace vzroste na 2 % či mírně výše. Momentum růstu ekonomiky po létě výrazně zpomalilo a ekonomika má před sebou ještě dlouhou cestu z pohledu zaměstnanosti a inflačních cílů. Přes růst tempa vakcinace zůstává ekonomické oživení nejisté. Výnosy z dluhopisů po Powellově projevu začaly růst. Třicetileté výnosy vzrostly o 4 bps na 2,21 %. Americké indexy taktéž ukázaly pozitivní reakci. Brzy začnou otázky publika.
img

Které TOP americké společnosti budou v tomto týdnu zveřejňovat hospodářské výsledky? (22.02.2021)

22.02.2021 Na začátku tohoto týdne jsme svědky zvýšené rizikové averze na finančních trzích. Hlavním tématem zůstává růst úrokových sazeb v USA, což by mohlo být brzdou současné akciové rally. Guvernér Fedu Powell se v úterý a ve středu pravděpodobně v Kongresu nevyhne otázkám tímto směrem. Co se týká výsledkové sezóny, tak většina firem už své reporty za Q4 zveřejnila. Stále máme před sebou výsledky mnoha zajímavých společností, které ovlivní další dění na akciových trzích.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou data výrobního ISM indexu a vystoupení Powella v Kongresu

01.12.2020 Akciové trhy v Evropě otevřely na vyšších úrovních po solidních ziscích, kterých akcie dosáhly v průběhu asijské seance. Dnes je na programu více důležitých statistik a událostí. Výrobní ISM index z USA za listopad je jedním z důležitých bodů. V Kongresu dnes vystoupí guvernér Fedu Powell se svým pravidelným projevem o dalším směřování měnové politiky. Nečeká se však žádná výraznější reakce, protože text projevu už byl zveřejněn včera. Určité vzrušení však může přinést následná diskuze.
img

📈 US indexy se blíží historickým maximům ❗

01.12.2020 S&P 500 (US500) a Nasdaq (US100) futures se vzpamatovaly ze včerejších poklesů a oba indexy se přibližují na počátku evropské seance historickým maximům. Po ranních ziscích, které přišly v průběhu asijské seance, se indexy přiblížily historickým maximům na vzdálenost pouhých několika desetin procenta. Evropské trhy krátce po začátku seance solidně rostou. Guvernér Fedu Powell dnes vystoupí v Kongresu s tradičním projevem následovaným dotazy. Událost začíná od 16. hodin. V tento čas budou zveřejněny také výsledky výrobního ISM index za listopadu. Toto jsou dnes klíčové fundamenty!
img

Denné zhrnutie: Akciové indexy rastú, trhy sledujú vývoj politických rozhovorov ohľadom stimulov

21.10.2020 Akciové indexy v USA sa dnes obchodujú vyššie, pretože politické divadlo pokračuje v súvislosti s balíkom fiškálnych stimulov v USA. Pelosi a minister financií Mnuchin budú dnes pokračovať v rokovaniach napriek vypršaniu 48-hodinovej lehoty stanovenej demokratmi. Pelosi dúfa, že dohoda o stimuloch by mohla byť dosiahnutá pred víkendom.
img

Ekonomický kalendář: Centrální bankéři dominují dnešní agendě

19.10.2020 Globální akciové trhy se na počátku nového týdne obchodují na vyšších úrovních. Nancy Pelosi stanovila deadline pro dosažení dohody o stimulu, pokud by měl být implementován ještě před americkými prezidentskými volbami. Její vyjádření dalo trhům naději, že brzká dohoda je stále možná. Navíc britská média naznačila, že představitelé země jsou připraveni učinit krok zpět se zákonem, který porušuje dohodu s EU o Brexitu z minulého roku. Dnešní kalendář vypadá téměř prázdný, ale dočkáme se mnoha projevů a prohlášení centrálních bankéřů z Fedu a ECB. Guvernér Powell bude odpoledne mluvit o digitálních měnách.
img

Ekonomický kalendář: Trhy čekají na vystoupení guvernéra Fedu Powella

06.10.2020 Akciové trhy včera rostly. Americký prezident byl propuštěn z nemocnice a vrátil se do Bílého domu. Nálada je dnes krátce po otevření evropské seance více napjatá, ale o žádných propadech nemůže být zatím řeč. Většina evropských indexů se pohybuje v blízkosti včerejšího závěru. Dnešní kalendář je relativně prázdný, ale minimálně jedna událost si zaslouží pozornost. Guvernér Fedu Powell vystoupí se svým projevem o ekonomickém výhledu.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na německé Ifo a pravidelné žádosti o podporu v USA

24.09.2020 Z pohledu fundamentů dnes bude na trzích relativně rušno. Německý index Ifo a rozhodnutí švýcarské centrální banky o sazbách budou klíčové fundamenty evropské seance. Nečeká se žádná změna sazeb, ale zajímavé by měly být nové ekonomické projekce. Odpoledne pak budou zveřejněny žádosti o podporu v USA a také prodeje nových domů. Guvernér Fedu Powell dnes opět vystoupí s projevem, ale nečeká se, že by dnes zaznělo něco nového s výraznějším dopadem na trhy.
img

Ekonomický kalendář: Powell vystoupí v Kongresu a projev přednese také guvernér Bailey z BoE

22.09.2020 Z pohledu makrodat se dnes nebude jednat o nijak živou seanci. Trhy by se tak dnes měly soustředit na sentiment po včerejším výprodeji a další kovidová opatření. Evropa otevřela výrazně do pozitivního teritoria a v černých číslech se obchodují také futures na indexy na Wall Street. Nemalý dopad by mohly mít také projevy centrálních bankéřů. Guvernér Bank of England Bailey vystoupí na webináři britské obchodní komory a guvernér Fedu Powell se bude grilovat na tradičním vystoupení ve Sněmovně reprezentantů.
img

Ekonomický kalendář: Vystoupí šéf Fedu Powell

21.09.2020 Z pohledu fundamentů začíná týden vystoupením guvernéra Fedu Jerome Powella v pondělí a v americkém Kongresu vystoupí na pravidelném půlročním grilování od úterý do čtvrtka. S projevem ho budou následovat také někteří členové Fedu. Japonské trhy si dnes a zítra užijí státní svátek, což poznamená celou asijskou seanci sníženou likviditou. Během týdne budou zveřejněny statistiky PMI v USA, Velké Británii, Japonsku a Austrálii. O měnové politice budou rozhodovat centrální banky Číny, Turecka, Mexika a Nového Zélandu. Z dalších dat vybíráme data z nemovitostního trhu USA a tradiční report žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Spotřebitelská důvěra bude zveřejněna ve Velké Británii a eurozóně.
img

BREAKING: Americká inflace v srpnu vzrostla na 1,3 %, USD posiluje

11.09.2020 Ve 14:30 byla zveřejněna data americké inflace, která překonala očekávání. Index spotřebitelských cen (CPI) vzrostl v srpnu o 0,4 % MoM oproti očekávání ve výši 0,3 % MoM. Jádrový ukazatel CPI vzrostl také o 0,4 % (oček. +0,2 %). Meziročně vzrostla inflace z 1 % na 1,3 % a jádrový ukazatel se posunul z 1,6 % na 1,7 %. Report nicméně ztratil na důležitosti poté, co guvernér Fedu Powell řekl, že cenová stabilita již není hlavní prioritou americké centrální banky. Pár EURUSD v reakci na data mírně korigoval, nicméně se nejednalo o velké ztráty.
img

Denné zhrnutie: Americká ekonomika bude potrebovať dodatočné stimuly, US500 na rekordných maximách

02.09.2020 Akciové indexy v Európe a v USA dnes zaznamenali nárast, pričom výnosy na dlhopisoch zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch sa dnes najviac darilo priemyselným kovom, pričom drahé kovy zaznamenali pokles. Ceny ropy sa obchodovali zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenala nórska koruna.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Ekonomický kalendář: Na začátku rušného týdne akcie rostou

24.08.2020 Na globálních finančních trzích jsme na počátku nového týdne svědky pozitivní nálady. Index US500 povyskočil nad 3 400 bodů poprvé v historii. Sentiment na trhu bude rozhodující, protože dnešní kalendář je takřka prázdný. Nicméně zbytek týdne už bude o něčem jiném. V druhé polovině týdne se američtí centrální bankéři sejdou ve wyomingském Jackson Hole. Na sympóziu vystoupí ve čtvrtek guvernér Fedu Powell se široce očekávaným projevem. Powell by mohl nastínit směr dalšího směřování americké měnové politiky. Mimo to se dnes sejdou vyjednavači EU a Velké Británie k dalšímu kolu rozhovorů. Čas rychle běží a dle posledních vyjádření vyjednavačů nepostupují jednání dostatečně rychle. Níže naleznete nejdůležitější fundamenty, které během týdne očekáváme.
img

Ekonomický kalendář: S projevem vystoupí Powell a odpoledne nás čekají americké maloobchodní prodeje

16.06.2020 Evropské trhy otevřely úterní seanci výrazně do pozitivního teritoria. Německý DAX přidával takřka 2,5 % a dostal se zpět nad úroveň 12 200 bodů. Dnes jsou na programu dvě důležité události - maloobchodní prodeje v USA a vystoupení guvernéra Fedu Powella v Kongresu. Maloobchod ukáže rychlost rozvolňování americké ekonomiky. Powell by měl poskytnout náhled na poslední vývoj americké ekonomiky. Spekuluje se, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo by dnes měl potkat vrcholné představitele čínské administrativy. Čas schůzky však zůstává neznámý.
img

Forex: Týden centrálních bankéřů

15.06.2020 Americká data ukáží tento týden ekonomiku v průběhu oživení, které je rychlé, ale částečné. Guvernér Fedu v Senátu pohovoří o stavu ekonomiky a měnové politice. ECB dodá další dávku dlouhodobé likvidity. Evropská rada bude diskutovat záchranný fond, ale dohoda je zatím nepravděpodobná. Bude zasedat mnoho centrálních bank. V ČR by před mediální karanténou mohly zaznít názory členů bankovní rady ČNB.
img

Ekonomický kalendář: Powell a výsledková sezóna

19.05.2020 Nálada na trzích zůstává dobrá díky slibným výsledkům experimentální vakcíny společnosti Moderna a velkému fondu na boj s důsledky pandemie koronaviru, který schválili Francie a Německo. Naopak investoři příliš neberou v potaz napětí mezi Čínou a USA (opět na frontě WHO) a také zhoršující se vztah mezi Austrálií a Čínou. Odpoledne promluví guvernér Fedu Powell před bankovním výborem amerického Senátu. Obvykle se jedná o událost s potenciálně výrazným dopadem na trhy, nicméně dnešní projev byl již zveřejněn a žádné výrazné překvapení nepřinesl.
img

Ranní shrnutí

14.05.2020 Asijské indexy následovaly dění na Wall Street. Japonský Nikkei klesl o 1,5 %, Kospi se obchodoval v mínusu 1,2 % a S&P/ASX 200 klesl o 1,2 %. Čínské indexy vykázaly nižší poklesy. Německý DAX otevřel do negativního teritoria.
img

Ekonomický kalendář: Trhy čekají na vystoupení Powella a zveřejnění zásob ropy

13.05.2020 Globální akciové trhy včera večer výrazně ztratily kvůli strachu části investorů z návratu koronaviru. Přestože v Asii jsme byli svědky pokusů o návrat do pozitivního teritoria, tak evropské indexy začaly krátce po otevření padat. Ztráty německého DAXu se přiblížily 2 %, když se index dostal pod 10 600 bodů. Britské HDP zveřejněné v 8. hodin ukázalo pokles ekonomiky 2 % q/q (oček. -2,5 % q/q). Velká Británie však byla v zavádění opatření proti koronaviru relativně pomalá a ekonomický vývoj v prvním kvartálu tak nebyl příliš ovlivněn. Odpoledne by mohl situaci na trhu ovlivnit webinář guvernéra Fedu Powella v 15. hodin. Powell by mohl mluvit o ekonomickém výhledu a také se dotknout měnové politiky. Po webináři by měly následovat dotazy.
img

16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost

09.04.2020 Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

Naděje na hladký brexit a uzavření obchodní dohody mezi US a Čínou vedly k „risk on“ sentimentu

11.10.2019 Americký prezident Donald Trump v pondělí pohrozil Turecku zničením tamní ekonomiky, pokud Ankara podnikne v Sýrii něco, co bude pokládat za nepřípustné. Americká armáda začala v pondělí s odsunem svých pozic v severní Sýrii kvůli plánované turecké ofenzívě.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se dnes soustředí na večerní zápis ze zasedání Fedu

09.10.2019 16:00 - USA, velkoobchodní zásoby za srpen. Velkoobchodní zásoby jsou jediná "tvrdá" data z USA, která jsou dnes na programu. Trh čeká vzestup o 0,4 % m/m po předchozím růstu o 0,2 % m/m. Nicméně nelze čekat, že při jakémkoli standardním výsledku trhy výrazněji zareagují.
img

RBA i BoC ponechaly základní sazbu beze změny. Boris Johnson utrpěl v parlamentu porážku

06.09.2019 Podle údajů zveřejněných v pondělí tureckým statistickým úřadem, tamní ekonomika zaznamenala ve druhém čtvrtletí meziroční pokles 1,5 %, což bylo méně než analytici očekávali. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt už podruhé za sebou dokonce zvýšil.
img

Analýza DAX30: Trump stupňuje obchodnú vojnu, na DAX30 CFD prebrali kontrolu medvedi

26.08.2019 Spočiatku správu o tom, že Čína bude odpovedať na posledné clá na dovoz do USA odvetnými 10% clami na import z USA v hodnote 75 miliárd USD zatienil Powellov príhovor v Jackson Hole, vďaka ktorému sa trhy stabilizovali a mierne zotavili z posledných strát.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.8.2019

26.08.2019 Obě strany přilévají olej od ohně. Čína v pátek oznámila záměr zatížit cly ve výši 5 – 10 % dalších 75 mld. USD amerických exportů. Cla by měla vejít v platnost již od prvního září. Po uzavření trhu Donald Trump palbu opětoval. Od prvního října by se měla cla na $250 mld. čínského zboží zvýšit z 25% na 30%. Zbývající čínské exporty by měly být zatíženy 15% sazbou, zatímco se původně uvažovalo o 10%. Přestože jednání mezi oběma velmocemi nadále probíhají, jeví se brzké usmíření jako méně reálné. V následujících dnech mohou trhy přehnaně reagovat na výroky představitelů některé ze stran konfliktu.
img

Zlato: Risk nebo zisk?

23.08.2019 U zlata zatím udržujeme býčí prognózu s technickým cílem na 1 585 USD/unci. V krátkém období však zvýšené dlouhé pozice nadále představují problém. Trh nutně potřebuje katalyzátor, který jej pošle výš, aby se vyhnul pokušení realizovat zisky z nedávno etablovaných dlouhých pozic.
img

Market Alert: Mohlo by sympózium centrálních bankéřů v Jackson Hole zkazit náladu investorů?

22.08.2019 Akciové trhy se v poslední době těší růstu, když obchodníci vyčkávají na stimul ze strany centrálních bank. Neexistuje lepší příležitost, jak proniknout do mysli centrálních bankéřů, než sledovat sympózium v Jackson Hole. V této analýze se budeme věnovat možným výstupům z tohoto sympózia a očekávaným tržním reakcím.
img

Ranní komentář: Trhy "opět" nabudil pozitivní průběh komunikace USA s Čínou, nejsilnější byla v minulém týdnu libra

19.08.2019 Máme za sebou týden plný výrazných pohybů na finančních trzích. Hlavním faktorem nebyly klasické fundamenty, ale jak už jsme si za poslední dobu zvykli, trhy nejvíce vnímaly nejistotu okolo obchodního napětí mezi USA a Čínou a také horší ekonomický vývoj v některých významných ekonomikách (Německo, Čína). Velmi se skloňovala inverzní křivka výnosů z amerických (ale také třeba německých) dluhopisů. Pokud se v minulosti dostal výnos dvouletého amerického bondu nad desetiletý, často následovala recese a s tím spojené propady na finančních trzích. Obchodníci se bojí, že tomu bude tak i tentokrát.
img

Analýza USDJPY: Trump prikladá do ohňa v obchodnej vojne a USDJPY sa odrazil od 109.00

02.08.2019  Po tom čo guvernér FEDu Jerome Powell charakaterizoval očakávané zníženie sadzieb o 0.25% ako úpravu v strede cyklu a naznačil, že trh by nemali čakať sériu znižovania úrokových sadzieb, trh si to začal uvedomovať a zohľadňovať v cene.
C:\fakepath\forex.png

Najočakávanejšie udalosti druhej polovice roku 2019 na Forexe

30.07.2019 Zvyšok roku 2019 môže byť na forexe ešte veľmi zaujímavý. Čoskoro zasadne FED a bude rozhodovať o zmene úrokových sadzieb, čo môže výrazne ovplyvniť obchodovanie na všetkých dolárových pároch. Na október je naplánovaný Brexit, jeho zástanca Boris Johnson ako nový britský premiér má teraz šancu uskutočniť odchod Británie z EU…
img

Holubičí komentáře Powella a Williamse poslaly USD dolů. V případě potřeby je RBA připravena zasáhnout.

19.07.2019 Po propuštění guvernéra turecké centrální banky oznámil v pondělí turecký prezident Erdogan, že dojde ze strany CBRT k razantnímu snížení sazeb. Dal tak najevo, kdo je opravdový šéf tamní centrální banky.
img

Forex: Trhy budou bedlivě sledovat jakékoliv signály z Fedu

24.06.2019 Po zasedání v minulém týdnu trh včetně nás očekává na tom nadcházejícím červencovém snížení dolarových úrokových sazeb. Hráči na trhu budou bedlivě sledovat zítřejší projev předsedy FOMC J. Powella i guvernér Fedu z New Yorku J. C. Williamse. Jednou z nejvýznamnějších geopolitických událostí týdne bude setkání amerického a čínského prezidenta na zasedání skupiny G20 v japonské Osace. Velka očekávání od tohoto setkání ale nemáme, a to samé platí i pro setkání klíčových představitelů EU. Ti budou dále jednat o obsazení klíčových pozic po nedávných volbách do evropského parlamentu.
img

Guvernér Fedu v horkém křesle

18.06.2019 Guvernér Fedu Jay Powell usednul tento týden na hodně horké křeslo. V rámci blížícího se jednání FOMC totiž narůstá téměř bezprecedentní tlak na Fed, aby signalizoval cestu k cyklu agresivního uvolňování. Ať už Fed tento týden přijde s jakoukoli informací, pro trh bude dostačující k tomu, aby se rozhodl, zda se centrální banka dostává před křivku nebo se za ní opožďuje. Americký dolar posiluje i přes to, že trh očekává v rámci nadcházejících vyjednávání výrazné uvolnění monetární politiky. Podívejme se na některé scénáře, jak by trh mohl reagovat na výsledky středečního jednání Fedu. Nutno říct, že jednání FOMC tento týden v podstatě nevyhnutelně vyvolává významnou volatilitu, v podstatě jakýmkoli směrem nebo dokonce oběma směry (tj. prudkou reakci, která rychle zanikne). Obchodníci by si to měli uvědomit a příslušně snížit kapitálové zadlužení a najít způsob, jak obchodovat výsledek proti obchodům s dlouhou volatilitou. Nebo si alespoň zajistit bezpečné zajištění.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Akcie Meta Platforms | Měsíčník finančních trhů | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Zásoby zemního plynu | Klid před bouří | Neel Kashkari | Cap | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Války | DKNG.US | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Týdenní makrokalendář | Allianz | Trh nemovitostí | US2000 | Chování centrálních bank | Inflační očekávání | Prezident newyorského Fedu | EUR | Fundamenty | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Globální dluhopisový index | Cable | Globální dluhopisové trhy | Yandex | Wal-Mart Stores | Výkyvy | Itálie | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | CBDC | Texas | Očekávání | Korelace | Russell 2000 (US2000) | Volatilní | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Poslanci | Galapagos | HON.US | Zpráva z Německa | Zasedání ČNB | Coca-Cola Company | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | iShares | Zkrachovalé burzy | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Potenciál | MACD | Diverzifikace | Support | XEL | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Digital Turbine | Akvizice | Devon Energy | Posílení | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Klíčové události ve světě | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Experti | Finanční prostředí | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Market alert | Evropské měny | Nákupy aktiv | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Český průmysl | Neckline | City | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Digital Turbine (APPS) | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Kansas City | Výnos | P/S | Honeywell International (HON.US) | Nikola | Brent | IHNED | Akcie těžařů | Delta | First Citizens | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Oživení ekonomiky USA | Rozhodnutí o sazbách | Intel Corporation | Akcie Erste | Index DOW | Import | Acacia Communications | Adrenalin | Exchange | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Státní dluh | Směřování měnové politiky | Strach | Americká nezaměstnanost | Šinzó Abe | Oživení čínské ekonomiky | Decentralizované finance | Růst mezd v USA | Index DXY | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | Euronext | JPY | Akciový index | Roční zhodnocení | Premiéři zemí Evropské unie | Nejlepší vanadiové akcie | AI | Index Russell | Pfizer (PFE.US) | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Projekce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Výrobní sektor | FTX | Měny v regionu | Průmyslové zakázky | Splatnost | MONET.CZ | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | Bezpečné přístavy | Pesimismus | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Amgen | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Lockheed Martin | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Developeři | Brexit | FedEx | ZEW index | CSCO | Společnost Sentix | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | EURUSD | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | USD/oz | Béžová kniha | AMS | O2 | Odliv kapitálu | Bond | Vývoj ceny palladia | Cash flow | xStation | Záchranný fond | Výkon | Posílení koruny | USD | Investovat | Export | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Shopify | Dluhopisový index | NFLX | Britové | Technická analýza | DTE | Zasedání FOMC | Proočkovanost obyvatelstva | Akcie MONETA | CISCO | Zynga | Unie | Gilead | Qualcomm | Comcast | Signály oživení | Sodexo | Tržní volatilita | Plány | Trpělivost | Na burze | Blue chip | Riziková averze | Mutace omicron | Evropská inflace | Ekonomiky | Total | Béžová kniha Fedu | Hospodářské oživení | FME | Velké fondy | Pozitivní signál | Američtí centrální bankéři | Úroková sazba | Investice do robotiky | Ahold Delhaize | Tovární objednávky | Verizon Communications Inc. | Pověst | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | HDP v USA | Avast | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Šíření mutace | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Akcie 2021 | NTAP | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Caterpillar | MT5 | Nejbohatší | VIX index | Nikkei | 1 milion | Komoditní | Souhrn finančních trhů | Eurex | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Makroekonomické ukazatele | Hlavní měny | TLRY | Elon Musk | Euforie | Volby USA | Der Spiegel | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Výnosy z amerických dluhopisů | Euro-dolar | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | RWE | Silicon Valley Bank (SVB) | Negativní sentiment | Coca-Cola | AMD | Moderna | Jeff Bezos | Nejistota | Christine Lagardeová | Index PPI | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Grayscale | Investovaný kapitál | Jádrový index | Zisk | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové trhy | Průmyslové objednávky | DAX30 | Nová prognóza | Údaje o průmyslové výrobě | Durace portfolia | Finanční instituce | Jaderné války | Bank of England | Britský premiér | Vývoj sazeb | Prezident | Xetra | AT&T | Inflace v květnu | Zápis z posledního zasedání | Medián | Boom | BP | Vývoj akcií | Makrokalendář | Raytheon | Vliv na ceny | Jak se stát lepším investorem | Kč/EUR | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Zvýšení úrokových sazeb | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Mary Dalyová | Invesco | IEA | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Analytik Purple Trading | Covid | Uber | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Pokles bitcoinu | Dollar General Corporation | Válka | Úrok | US500 | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Agentura Reuters | Fiskální rok | Spotřebitelský sentiment | Prodej | PFE | P/E | Zpráva | Technologické tituly | Události roku | Představitelé Fedu | Růstové akcie | Huawei | Rozhodnutí centrálních bank | Emoce | S&P | Česká měna | Meta Platforms | Evropská data | Důvěra investorů | Obchodování | Zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Automobilka | Kryptoaktivum | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Thyssenkrupp | Management | ZEW | XM | Admiral Markets | Zahraniční investoři | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | Japonská vláda | Nejlepší čínské akcie | Alert | Majitel | Předpověď | Zprávy | VaR | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Moskevská burza | FB | Akcie v Asii | BREAKING | Kanada | TLTRO III | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | MOEX | Turecká lira | Asijská seance | REGN | Occidental Petroleum | Události ve světě | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | 3M | Bitcoin | Vyjednavači EU | Airbus | Mutace delta | Dnešní data | Vyhlídky | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Zadlužování | iFX | Index US100 | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Čínské zboží | Automobilky | Co je Sharpe Ratio? | Investment management | Nástroj | Jiří Tyleček | Výsledky | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Obchodovanie | Dění na finančních trzích | EURCZK | Zápis ze zasedání Fedu | Spotové ceny | Tapering | Raphael Bostic | Corporate Governance | Fundamentální zprávy | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Instrument | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Carnival | Růst ceny | Petr Lajsek | Akcie Moneta Money Bank | Odhady trhu | Vakcína | Počet zaměstnaných | CZKCASH | Finanční domy | Zpřesněný odhad | Koruna | Následky pandemie | Finanční služby | Ekonomické události | Výrazný pokles | Tesla dnes | Měny rozvíjejících se ekonomik | American Airlines | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Riziko recese | SAE | Objem | Propad | Applied Materials | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Údaje | Klima | Burzovně obchodované fondy | Report ADP | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Prodeje domů | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Alibaba | Letní měsíce | Trendová čára | Pád ceny | Výsledky průzkumu | Arnault | Strach z druhé vlny | Státní rozpočet | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | AMC | WMT | Aussie | Pfizer | Offshore | Obchody | Průraz | Kansas | Deficit | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Volodymyr Zelenskyj | Žádný výnos | Tlumení QE | FOMC | Ropa Brent | Výnosové křivky | KOMB.CZ | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | Evropa | Jackson Hole | Korporátní daně | CVS | OPEC | USD/PLN | Short | Amazon (AMZN.US) | Jednání FOMC | Podvážení | Situace | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Akciový růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Akciové valuace | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Trump | MRK | Brands | S&P Global Ratings | PYPL | Disney+ | Thierry Breton | Finanční krize | High | Akcie Barrick Gold | Měsíční data | Kotace BTC | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Akcie společnosti ČEZ | Turecká centrální banka | Nejbližší support | USDCAD | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | CHF | Instituce | Česká koruna | Bank of Japan | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Býčí signál | Americké akcie | BBC | AVST | UBS Group | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Index cen výrobců | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Čínský statistický úřad | Americká data | Výsledky HDP | Kristina Hooper | Růst výnosů | Klíčová rizika | Trh s futures | Trh | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Aktuální konsenzus ekonomů | SolarEdge Technologies | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | DTE Energy | Výrazný růst | Měnová autorita | Fed | Zahraniční obchod | Druhá vlna | Signál na akcie | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Pozornost | United Airlines Holdings | Prezident Federální rezervní banky | NetApp | Money management | Vývoj ekonomiky | Počet pracovních míst | Švýcarská ekonomika | Pražské burzy | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | Sázení | Krypto | SAP AG | S&P 500 | Akciové indexy v USA | Luis De Guindos | Electronic Arts | JDE | Philip Lane | Stock | ANO | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Webináře zdarma | VZ | Ceny zboží | Dezinflace | Merck & Company | Prezident Joe Biden | SNB | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Příležitosti | UnitedHealth Group Incorporated | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | SBUX | Eurokomisař | Repo operace | Členové Fedu | Růst tržeb | Volatility | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Shortování | Inflace zpomaluje | Demokratické strany | Letadla | Makroekonomické údaje | Long pozice | Obchodní instrument | Akcie CME | CEZ1.CZ | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | ABN AMRO Bank | Směřování | Pokles úrokových sazeb | Nejziskovější | Společnost XTB | Marathon | Objem obchodů | Tomáš Pfeiler | Japonsko | XTB | Průmyslové ceny | Centrální banka | Andrew Bailey | Exxon | Analytici | Rozbor | Řízení rizika | ING | TLTRO | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | QE | Růst HDP | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Internetové akcie | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Fluktuace | Fondy Invesca | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | WeWork | Rozpočet | CL | Japonská centrální banka | PFE.US | Investice do akcií | UCITS ETF | Kellogg | Comcast (CMCSA.US) | Nárůst objemů | Březnová inflace | API | Bollinger Bands | DraftKings | Údaje o inflaci | Výroba automobilů | ECB Luis De Guindos | PEPSICO | CZK | Reuters | Pád ceny ropy | Unilever | Konsenzus ekonomů | ETC | First Citizens BancShares | Prognózy inflace | Baidu | Ceny zemního plynu | QCOM | Kartel OPEC | Chevron | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | GM | Index US500 | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Česká republika | Overbalance | Předseda | Utahování měnové politiky | Výsledek NFP | Ekonomické vztahy | Index nákupních manažerů | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Americký trh s bydlením | Traders | Růst české ekonomiky | Moody's | Makro | Silná data | Arlington Asset Investment | Investiční Memento | Boeing | Vinci | Adyen | Volby USA 2020 | CEZ1 | Příjmy a výdaje | Nižší růst | Bernie Sanders | Záporné sazby | Fiskální stimul | Americký dolar | Libra | CFD | Koruna dnes | Open | Růst ceny zlata | BlackRock | Covidová krize | US100 | Cvičení | CME Group | Finanční poradce | Snižování úrokových sazeb | Dlouhodobé obchody | Fáze obchodní dohody | TSLA | Federal Reserve | Antivirus | Dluhopisy | Úroky | Internet of Things (IoT) | STMicroelectronics | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Vývoj české ekonomiky | Napětí na finančních trzích | MONET | ASML Holding NV | Royal Dutch Shell | Silný trh | Economic | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Defenzivní akcie | TABAK | EBay | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Technologie | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Dluhopis | Ceny komodit | MGM | Inflace v listopadu | Hodnota majetku | Zahraniční investice | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Nvidia | Makroekonomická situace | Tokijská burza | Biogen | USDCZK | ConocoPhillips | Investiční portfolia | IMF | Americké společnosti | Úvěrové podmínky | Proočkovanost | Setkání centrálních bankéřů | Royal Caribbean | Maloobchodní tržby | CARA | Tržní očekávání | Sanofi | Americká ekonomika | Indexy v Číně | NVDA | Akciové alokace | Kurz koruny | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | 737 MAX | PHIA | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | Google | Americká centrální banka (Fed) | Blue chips | FOREX | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Intel (INTC.US) | Paypal Holdings | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Zápis ze zasedání ECB | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Alan Greenspan | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Investment Management | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Pracovní trh | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Vývoj inflace | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Kurzy | Marketingová komunikace | Akcie Philip Morris | Německá kancléřka | Fond | Čína | Alokace aktiv | Zisky | HICP | Low | Trader | Konsensus | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Konsenzus | Ceny palladia | Směřování trhů | GRMN | ISM | Benchmarky | Nákupy vládních dluhopisů | Ranní okénko | Cisco Systems | Situace na trhu práce | Starbucks | American Express Company | Ministr zahraničí | Cena zlata | Obchodníci | Akcie Nikola Motor | Ruská vláda | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Dluhový strop | Indikátor | AVST.UK | Měnová politika | Růst cen domů | Alokace | PMI ve výrobě | Delaware | MSCI World | Saxo | Americké akciové trhy | Indexy pohyb | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Index pražské burzy | ČSÚ | Zasedání RBA | Etherea | Stres | Nastavení měnové politiky | Honeywell | Prodávající | Pokles ekonomiky | Akcie Digital Turbine (APPS) | Růst světové ekonomiky | Finance | Zkrachovalé banky | EURGBP | Dividenda | Republikáni | USDJPY | iShares Global Clean Energy | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Express | DISH | Šíření mutace delta | Guvernér | Akcie společnosti Avast | ADP report z pracovního trhu | Globální trhy | Tilray | Očekávání trhu | Cisco Systems, Inc. | Christopher Waller | Dolarové sazby | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | SolarEdge | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Invesco Physical Gold ETC | Tržní sazby | Americké státní dluhopisy | Bernard Arnault | Uzavření trhů | AAPL | FinTech | WTI | Bod | Reporty | Shares | Medvědi | NetEase | RBNZ | GfK | AMGN | Co bude | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Zveřejnění zpráv | Pfizer a BioNTech | RBI | Americká měna | Honeywell International | Uchovatel hodnoty | Philadelphia Fed index | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Payrolls | TOP americké společnosti | Bankéři | Barclays | Procter & Gamble | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Advanced Micro Devices | Inflace ve Velké Británii | Značné riziko | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Fiskální politika | Německá ekonomika | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Bill Gates | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Prosus | Alphabet | Firma | Asset alokace | Vzrušení | Zbrojovky | Delta Airlines | Signály | Omikron | Micron Technology | Stabilita | Lira | Snížení úrokových sazeb v USA | Obchodní válka | Erste | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | SAP | Dluhopisové trhy | AMAT | JPM | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | AMZN.US | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Kurz | Market | Referendum | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Tyson Foods | Kurzy.cz | Kaisa | UST | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Růst dolaru | Úspěšný týden | Costco | USA | Investujte | Fiskální stimuly | Rozvíjející se trhy | Fundamentální pozadí | Euro | Yield | AUD | Rada ČNB | Caixin/Markit | Federální rezervní banky | Pegas Nonwovens | Risk | Zombifikace | Predikce | DG | Bank of New York Mellon | Citigroup | ASX 200 | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hospodářství | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Měnový stratég | EV | Ministr financí | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Úrokové sazby | Oddělení forexu | Air France-KLM | Bollingerova pásma | Globální akciový index | PEP | EU | Klíčový okamžik | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Conseq Investment Management | Komerční banka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Počty nových případů | xStation 5 | Aktuálně trh | Úroveň rezistence | Recese | ZNGA | Inflace v Německu | Finanční web | ASML | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Švýcarský frank | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Situace na Blízkém východě | USD/CAD | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Ropa roste | Frank | Prudký propad | KBC | Prodeje existujících domů | Pips | Investoři a obchodníci | Goodyear | Čínské indexy | Změna sazeb | KPMG | Lufthansa | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Jerome Powell | Základní sazby | Brent (OIL) | Japonský premiér | Averze vůči riziku | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | Očekávané události | Technologický sektor | Purple Trading Petr Lajsek | PMI indexy | Předpovědi | Vlna výprodejů | Bondy | AXA | Mince | Vývoj ceny platiny | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | APPS | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | OXY | Zásoby plynu | Merck KGaA | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Akcie NIO | Prudké výkyvy | Vládní bondy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | United Airlines | Trhy v USA | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Lukáš Maxa | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Ropné akcie | Akciové futures | Jak obchodovat | WP | Verizon | Akcie automobilky Tesla | BTC | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Obchodní bilance | Ticker | Akcie automobilky | Německý index IFO | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investování | Průmysl | Investovat do zlata | Úsilí | Tempo růstu | American Airlines Group | FDX | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Investor | Air Liquide | Nejvyšší růst | ETF | Analýza společnosti | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | Prezidentské volby USA | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Šéfka Fedu | APP | Ministr zdravotnictví | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Komoditní index | Výrazný propad | Klíčový support | Pandemie | Tripadvisor | Základní úroková sazba | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Použití finanční páky | Růst zaměstnanosti | Výprodej | Zasedání centrální banky | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Relationship Manager | Indikátory | Albemarle | PMI ve službách | Základní úrok | Automatic Data Processing | Cena stříbra | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Nový týden | Inovace | Western Union | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Moskevská burza MOEX | Graf ropy | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Microchip Technology | Trhy dnes | | Macy's | Westpac | IRBT | Stratég | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Kupci | Purple Trading | Hodnota kryptoměn | Řetězce | Dividendové akcie 2020 | Virtuální mince | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | LYNX WhatsApp | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Deutsche Telekom | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | Další vývoj | Si Ťin-pching | Rekordní propad | Objemy obchodů | CAR | Nálada | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Intel | SVB | Ekonomika | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | CBS | Výrobní index PMI | ČEZ (CEZ1.CZ) | Karanténa | Durace | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Členové OPEC | České akcie | Zerohedge | Americký akciový index | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Japonská ekonomika | Indikátor Ichimoku | Odpovědnost | iRobot | Obchodní dohody | Sympozium v Jackson Hole | Zahraniční forex | PayPal | Politika Fedu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Británie | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Walt Disney | Ukrajinský prezident | ČEZ | Cenové hladiny | HDP Číny | Financial Times | CMCSA | Počet nakažených | CZK/USD | Peněžní trhy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | AIG | Zajišťování | Applied Materials | Kraft Heinz | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Informace z trhu | Akcie roku 2019 | Abenomika | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Vratislav Zámiš | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | ZTS | Kontrakt | Vývoj ceny ropy | DKNG | Sazby | Graf indexu | Generální ředitel | Ceny aktiv | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | AXP | Volkswagen | Index MSCI | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Investice do zlata | INRG | Rozhovor | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | DTE Energy Company | Evropská rada | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | MasterCard | KOMB | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Maloobchodní prodej | Zpravodajství | Prezidenti a premiéři | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nejlepší ropné akcie | BTC/USD | UNA | Ceny akcií Tesly | The Wall Street Journal | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | DAX30 CFD | Paul Volcker | Internet of Things | Ichimoku | Newyorský index S&P 500 | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Ceny dolaru | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Ekonomické zotavení | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Akcie Erste Bank | SPWR | Bloomberg Barclays | Risk On | Eni | Globální finanční trhy | Centrální bankéři | ABN Amro | EIA | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Bankrot | Pakt stability | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Repo sazba | CPI v USA | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Americké vládní dluhopisy | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Index S&P 500 (US500) | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Koruna posílila | Společnost | Akcie ropy | Norská koruna | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | LTV | Úvěrová aktivita | Firma McDonald's | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Mezinárodní obchod | Obchodované fondy | Allergan | RDSA | Trading | Jestřábí Fed | BMW | 1D | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Akcie Amazon | DAX 30 | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | AAPL.US | Citrix | Nizozemsko | RBAG | Bankovní systém | Nárůst objemu obchodů | Invesco Ltd. | CBI | Gap | Moelis | Expedia | VIX | Stock Exchange | Regulační rámec | Růst | Objem zakázek | Vyšší úroveň | Příjmy | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | WU | Dominion Energy | Komise v přenesené pravomoci | AbbVie | BIDU | Zasedání MMF | Trend klesající | Index | Wall Street Journal | Infineon | Wirecard | Token | Bohatství | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ISM index | Valuace | Goldman Sachs Group | Burzovní zpravodajství | Zpracovatelský sektor | Kotace | Banka Moneta | Co je akcie | Amazon | Michal Stupavský, CFA | Dna | Investiční společnosti | LVMH | ING Groep NV | Americký výrobní sektor | UCITS | Míra inflace v USA | Zisk na akcii | Nový Zéland | Zlepšení nálady | Akcie | UCITS ETF (INRG) | Očekávaný růst | MiFID II | Daimler | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Poptávka po ropě | Obchodovat s cennými papíry | Netflix | Budoucnost | Nárůst ceny | Technologické společnosti | Prohlášení | Vakcinace | Banka | Consumer Confidence | Obchodování na trzích | Vít Hradil | Zlepšení | Ekonomika USA | John Williams | Blue chip akcie | Omicron | Index MSCI Emerging Markets | Americký index | CAD | Akcie v roce 2019 | Druhy akcií | Americké centrální banky | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | Equity | Američtí politici | Třída aktiv | UBS | Ceny stříbra | Bydlení | CDW | Současný stav | Dění na akciových trzích | cTrader | Obchodní války | Podpora | Irská pojistka | Snižování sazeb | Forex kalendář | Northrop Grumman | Nerovnosti bohatství | Nvidia Corp | Biden | Zadlužení | Představitel Fedu | Nemovitosti | Boris Johnson | Snížení sazeb | CMCSA.US | Prezident Trump | Míra nezaměstnanosti v Německu | Přehled | Finanční ztráty | Pražská burza | Index CPI | USD/CZK | Celková ekonomika | Novozélandský dolar | Sektor služeb | Vivendi | Japonský HDP | Ruské akcie | Index nákupních manažerů (PMI) | xStation5 | Hotovost | Německo | UBS Group AG | Haruhiko Kuroda | MT4 | Profesionální obchodník | Největší evropská ekonomika | Riziko | Maloobchodní prodeje | Louis Vuitton | Majetek 500 nejbohatších lidí | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | Albemarle Corp | Visa | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Býčí trend | Kurz kryptoměny | Domácnosti | Finanční svět | Zvýšení korporátní daně | Státní dluhopisy | TLRY.US | BofAML | Index amerických akcií | Fiskální pomoc | Statistika | Podíl majetku | Vysoká inflace | Akcie Nikola | Halving | Směrnice | Abbott Laboratories | Pozice | Asijské akciové trhy | Platina | Delisting | Závislost | Ruská burza | Česká vláda | Put | Ocenění | Index pražské burzy PX | WHO | Index MSCI All Country World | Dluhopisový fond | Spotřebitelské ceny | Ceny platiny | Čeští investoři | Investing | Měnověpolitické zasedání | Sentiment trhu | Advanced Micro Devices (AMD) | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Reverzní formace | Investiční rozhodnutí | Mark Zuckerberg | NFP report | Daňové změny | Guvernér španělské centrální banky | Barrick Gold | Mastercard (MA.US) | MIFID | Fiskální stimul v USA | Agilent | Nárůst volatility | Podnikatelé | Tilray (TLRY.US) | Výsledek hrubého domácího produktu | Citrix Systems | Rezistence | Krize v Evropě | 500 nejbohatších | Lael Brainardová | Banky | Průlom | John Hardy | Stav americké ekonomiky | Aktivum | Peking | Disney | Burza | Mzda | Výrobce elektromobilů | Turecká ekonomika | Obchodovaný objem | Doporučení | Miliardy dolarů | Řízení rizik | IPO | Astrazeneca | Běžní investoři | Mike Pompeo | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Aktuální klíčová rizika | TABAK.CZ | Úvěrová krize | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Stimulační politika | Celková inflace | Avast (AVST.UK) | EMA | Opatření | Americká ministryně financí | Didi | Emerging markets | Home Depot | Delta varianta | SEDG | Digital Turbine | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | QUALCOMM Incorporated | Federal Reserve Bank | MGM Resorts | Atraktivita zlata | Přehled o dění | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Dow Jones | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | DraftKings (DKNG.US) | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výkonnost dolaru | DSTI | Geopolitické napětí | Vyšší inflace | CFA | Rodrigo Catril | Práce | Société Générale | Obnovení růstu | RBAG.CZ | AMZN | CZG | Investment | Krize | MetLife | Měnová politika v USA | GOOGL | IOT | Spekulativní aktivum | Spojené státy | Rekordní pokles | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Analytik XTB | Crédit Agricole | Evropské akciové trhy | HDP report | INTC | NKE | Americká seance | KO | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Ekonomové | MSCI All Country World | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Američtí zákonodárci | HOG.US | Tržby | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Odhady analytiků | COVID-19 omikron | Uvalení cel | Senátor Bernie Sanders | Microsoft Corporation | Koronavirus | Belgie | Podniky | Rostoucí trendová čára | Ekonomické aktivity | MO.US | Bilance | Politici | Enel | AML | Očkování | Dollar General | Zlato | Mzdy | Výsledky NFP | Akcie 2020 | Měnové podmínky | Ford Motor | Varování před riziky | Čistý dluh | NZD | Produkce ropy | Vývoj ceny akcií Tesly | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Poradenství | Markit | ČR | Bezpečná aktiva | Nonfarm Payrolls | American Express | Úroveň supportu | Koruna oslabuje | Silicon Valley | SPX | Caixin | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Výnosy | Výdaje | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | WKL | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Guvernér BOJ
Guvernér BOJ Kazuo Ueda
Guvernér Britské centrální banky
Guvernér centrální banky
Guvernér Colorada
Guvernér české národní banky
Guvernér ČNB
Guvernér ČNB Aleš Michl
Guvernér ČNB Michl
Guvernér ČNB Rusnok

Následující klíčová slova

Guvernér francouzské centrální banky
Guvernér Glapinski
Guvernér izraelské centrální banky
Guvernér japonské centrální banky
Guvernérka banky
Guvernérka Jižní Karolíny
Guvernérka ruské centrální banky
Guvernérka turecké centrální banky
Guvernér libanonské centrální banky
Guvernér maďarské centrální banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít