Úterý 09. srpen 2022 15:28
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Vantage
reklama
Instaforex webinar riskmanagement
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Der Spiegel

img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
C:\fakepath\putin.png

Daňové ráje jsou pro Putina zásadní, řekl zdroj stojící za Panamskými dokumenty

22.07.2022 Daňové ráje a skořápkové firmy mají zásadní význam pro vůdce autoritářských režimů, jako je ruský prezident Vladimir Putin. Tyto firmy nyní mimo jiné financují ruskou armádu, která napadla sousední Ukrajinu. V rozhovoru, který zveřejnil německý magazín Der Spiegel nebo server Investigace.cz, to řekl anonym, jenž tvrdí, že stojí za zveřejněním takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers). "Putin je pro USA mnohem větší hrozbou, než byl Hitler, a skořápkové firmy jsou jeho nejlepším přítelem. Když potom Putinovy rakety zasahují nákupní centra na Ukrajině, jsou tyto firmy financující ruskou armádu zodpovědné za vraždění nevinných civilistů," řekl muž, který se kvůli zachování anonymity nazývá John Doe.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství varuje před odstávkou průmyslu pro nedostatek plynu

24.06.2022 Pokud budou dodávky ruského plynu i nadále tak nízké jako nyní, hrozí Německu nedostatek této suroviny, řekl dnes v rozhovoru s časopisem Der Spiegel německý ministr hospodářství Robert Habeck. V případě takové situace by v zimě muselo dojít k pozastavení některých průmyslových odvětví, dodal.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Banky: Německo bude čelit recesi, když se zastaví dodávky ruského plynu a ropy

04.04.2022 Německá ekonomika závislá na ruských energiích bude čelit hluboké recesi, pokud se zastaví dodávky ruského plynu a ropy. Na svém webu před tím varuje německá bankovní lobby BDB. Podle hlavy BDB a zároveň šéfa Deutsche Bank Christiana Sewinga německé banky letos kvůli válce na Ukrajině očekávají prudké oslabení hospodářského růstu na zhruba dvě procenta.
img

Der Spiegel: Němci kvůli možnému porušení zákazu vývozu vyšetřují firmu Bosch

18.03.2022 Německé ministerstvo hospodářství vyšetřuje kvůli možnému porušení zákazu vývozu firmu Bosch. Vyvezené zboží mohlo totiž sloužit civilním i vojenským účelům, napsal dnes týdeník Der Spiegel. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba už dříve řekl, že Ukrajina, která čelí ruské invazi, našla součástky od firmy Bosch v ruských ozbrojených vozidlech.
C:\fakepath\Schroder-Putin.jpg

V Německu roste tlak na Schrödera, aby se distancoval od Putina

02.03.2022 V Německu vzrůstá tlak na bývalého kancléře Gerharda Schrödera, aby se důrazně distancoval od ruského prezidenta Vladimira Putina a odešel z pozic ve firmách napojených na jeho režim. Schröder se k tomu ale zatím nemá, a není tak vyloučeno, že ho jeho mateřská sociální demokracie (SPD) potrestá.
C:\fakepath\trader-28022022-31-zm.jpg

Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje vyřazení ruských akcií

28.02.2022 Správce amerického akciového indexu MSCI zvažuje, že ruské akcie kvůli ozbrojenému útoku ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu a kvůli novým západním protiruským sankcím z indexu vyřadí. Dnes to podle německého týdeníku Der Spiegel řekl šéf jeho výboru pro indexovou politiku Dimitris Melas. Do fondů navázaných na MSCI investují miliony lidí.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se po půl roce začala opět zlepšovat

25.01.2022 Podnikatelská nálada v Německu se po šesti měsících propadů v lednu začala opět zlepšovat. V dnes zveřejněném průzkumu to uvedl mnichovský institut Ifo. Náladu podle ankety povzbudila zejména lepší očekávání podnikatelů, ačkoliv současnou situaci hodnotí ve srovnání s prosincem hůře. Podnikatelská nálada podle indexu Ifo vzrostla na 95,7 ze zpřesněné prosincové hodnoty 94,8 bodu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Spiegel: Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu

21.01.2022 Německá vláda výrazně sníží výhled letošního hospodářského růstu, píše s odkazem na své zdroje web časopisu Der Spiegel. Nově ho odhaduje na 3,6 procenta místo v říjnu uváděných 4,1 procenta. Stejnou informaci následně potvrdily zdroje z německého kabinetu i agentuře Reuters. Údaj by se měl objevit ve výroční hospodářské zprávě, kterou příští týden představí německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý ministr hospodářství změnil formát výroční zprávy, nepíše jen o HDP

09.01.2022 První německý ministr hospodářství za stranu Zelených Robert Habeck mění formát výroční zprávy o hospodářství země. Nově se text bude zaměřovat nejen na samotný hospodářský růst, ale i na udržitelnost a na ochranu klimatu. Napsal to týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\Weidman.jpg

Šéf německé centrální banky Jens Weidmann z osobních důvodů odstupuje

20.10.2021 Prezident německé centrální banky Jens Weidmann se rozhodl ke konci roku odstoupit z funkce, překvapivý krok vysvětlil osobními důvody. Deutsche Bundesbank, jak se měnová autorita v Německu oficiálně nazývá, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Třiapadesátiletý Weidmann patří k nejkonzervativnějším členům Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), jíž je Bundesbank členem.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ústavní soud umožnil schválit plán unijního fondu obnovy

21.04.2021 Německý ústavní soud dnes umožnil schválit plán fondu obnovy, s kterým počítá Evropská unie a který má pomoci jednotlivým členským zemím, aby se jejich ekonomiky mohly snáze vzpamatovat z koronavirové krize. Soud odmítl výhrady kritiků, kterým se nelíbí, že plán unijních investic počítá s vydáním společných dluhopisů, uvedla agentura Reuters. Rozhodnutí soudu má zásadní význam na to, aby mohl být fond obnovy v objemu 750 miliard eur (téměř 20 bilionů Kč) spuštěn.
img

Tržby Hollywoodu se loni propadly na úroveň osmdesátých let

15.01.2021 Tržby amerického filmového průmyslu se loni kvůli koronaviru snížily o více než 80 procent, a dostaly se tak na úroveň osmdesátých let. Finančně úspěšnější než hollywoodské trháky byl poprvé film z Číny, která těžila z toho, že se v ní život už před měsíci vrátil téměř do normálu, a mohla tak hrát i kina. Na svém webu o tom píše německý týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\top-22092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.09.2020 1) Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal (WSJ). Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech. Společnost Cisco věc nekomentovala.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo zlepšil odhad letošního poklesu německé ekonomiky

22.09.2020 Ekonomický institut Ifo dnes zlepšil výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Německa na letošní rok. Nově očekává, že se největší evropská ekonomika kvůli dopadům koronavirové krize sníží jen o 5,2 procenta, zatímco dříve odhadoval propad o 6,7 procenta. O úpravě odhadu Ifo už koncem července informoval list Der Spiegel.
C:\fakepath\Německo.jpg

Der Spiegel: Institut Ifo zlepšil výhled německé ekonomiky

31.07.2020 Německá ekonomika si letos povede lépe, než předpokládaly prognózy z poslední doby. Institut Ifo zlepšil výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) a předpokládá, že hospodářský propad v Německu dosáhne 5,1 procenta. Dosud kvůli dopadům šíření nového koronaviru institut počítal s propadem o 6,7 procenta. Napsal to dnes německý magazín Der Spiegel.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Die Welt: Airbus sníží produkci o 40 pct. a propustí tisíce lidí

29.06.2020 Airbus v příštích dvou letech sníží produkci a dodávky o 40 procent oproti původnímu plánu a propustí tisíce lidí. Německému deníku Die Welt to řekl šéf společnosti Guillaume Faury. Evropský výrobce letadel reaguje na koronavirovou krizi, která na měsíce drasticky omezila mezinárodní lety; masivní pokles zájmu o létání pak snížil poptávku po nových strojích ze strany leteckých společností. Dříve přitom Airbus uváděl, že výrobu sníží jen o třetinu.
C:\fakepath\b-19062020-lv.gif

Německý parlament chce čtvrtletní schůzky s šéfem Bundesbank

19.06.2020 Finanční výbor německého parlamentu se dohodl, že pozve na červencové setkání šéfa německé centrální banky Bundesbank a člena Rady guvernérů Evropské centrální banky. Chce projednat rozhodnutí německého ústavního soudu o stimulačních opatřeních ECB. Výbor také chce, aby zástupce Bundesbank chodil čtvrtletně na jeho zasedání. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zápis z červnového jednání výboru, do kterého měla možnost nahlédnout.
C:\fakepath\merkelova 15092013.jpg

Merkelová: Rozhodnutí o vládní pomoci Lufthanse padne brzy

21.05.2020 Rozhodnutí o vládní pomoci německým aerolinkám Lufthansa padne v brzké době. Uvedla to včera kancléřka Angela Merkelová s tím, že kabinet na toto téma vede "intenzivní jednání" se samotnou firmou i s Evropskou komisí. Bližší detaily k chystané dohodě nesdělila. Stejně jako mnoho dalších leteckých přepravců čelí i Lufthansa vážným potížím kvůli poklesu letecké dopravy v důsledku koronavirové pandemie.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Madrid navrhne kvůli viru vznik fondu v objemu 1,5 bilionu eur

20.04.2020 Španělská vláda navrhne svým unijním partnerům, aby byl vytvořen fond obnovy v objemu 1,5 bilionu eur (skoro 41 bilionů Kč) financovaný permanentním dluhem. Pomoct by měl zemím nejvíce zasaženým současnou koronavirovou krizí. Vyplývá to z návrhů, které má k dispozici agentura Reuters.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá

29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Von der Leyenová se kvůli koronaviru obává o soudržnost EU

29.03.2020 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se kvůli krizi způsobené koronavirem obává o soudružnost Evropské unie. Schengenský prostor bez kontrol na vnitřních hranicích mezi státy se ocitl v kritické situaci, uvedla v rozhovoru pro agenturu DPA. EK podle ní připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu. Odmítla rovněž kritiku bavorského zemského premiéra Markuse Södera, že EK krizi kolem koronaviru nezvládá.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Řím, Paříž a Berlín nevylučují při záchraně podniků zestátňování

17.03.2020 Italská vláda se chystá převzít zadluženou leteckou společnost Alitalia. Ta se s problémy potýká už roky, Řím ale k nezvyklému kroku přikročil až v kontextu nouzových opatření proti dopadům pandemie způsobené novým koronavirem. Zestátňování při pomoci velkým podnikům ale nevylučuje ani Francie, řekl dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Jako jeden z možných kroků u strategických podniků zmínil podle týdeníku Der Spiegel zestátňování i německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Evropa vyklízí pozice v burzovní špičce nejdražších firem

30.12.2019 Mezi 100 nejhodnotnějšími firmami obchodovanými na burze ubývá společností z Evropy. Nejcennější burzovní firmou na světě je ale letos neamerický nováček - saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Evropská jednička - švýcarský potravinářský kolos Nestlé - skončil na 16. místě. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila německá pobočka poradenské společnosti Ernst & Young (EY) a na svých stránkách z ní cituje týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.8.2019)

26.08.2019 V minulém týdnu měnový pár EUR/USD aktivoval dvě obchodní příležitosti, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Jako první trh prolomil spodní vstupní S/R zónu (až napodruhé, poprvé nebyl průraz dostatečný a jednalo se jenom o pohyb o 1,3 pips), čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel k první nejbližší S/R zóně, což byl Profit-Target 1 (PT1) a mohla zde být ukončena část pozice v zisku či posun Stop-Lossu (SL) na Break/Even. Trh bohužel nepokračoval níže a došlo zde v této oblasti k odražení trhu vzhůru. Já jsem SL neposunul na B/E, takže zbytek pozice skončilo v mírné ztrátě (první část skončila v zisku na PT1). Celkově tedy na short stranu skončil obchod na nule. Následně ke konci týdne pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval na druhé straně long obchod, který velmi rychle došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (PT1) a později také velmi přesně došel i na PT2. To představovalo už poměrně slušný zisk. Pokud jste můj obchod využili také ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\nemecko.jpg

Der Spiegel: Německá vláda počítá s ekonomickou recesí

23.08.2019 Německá ekonomika ve třetím kvartálu klesne a propadne se do recese. Podle webových stránek týdeníku Der Spiegel to vyplývá z interních dokumentů německé vlády, které má list k dispozici. Vládní ekonomičtí experti ale zatím nevidí důvod pro zavádění opatření ke stabilizaci hospodářství.
img

Ranní komentář: Trhy "opět" nabudil pozitivní průběh komunikace USA s Čínou, nejsilnější byla v minulém týdnu libra

19.08.2019 Máme za sebou týden plný výrazných pohybů na finančních trzích. Hlavním faktorem nebyly klasické fundamenty, ale jak už jsme si za poslední dobu zvykli, trhy nejvíce vnímaly nejistotu okolo obchodního napětí mezi USA a Čínou a také horší ekonomický vývoj v některých významných ekonomikách (Německo, Čína). Velmi se skloňovala inverzní křivka výnosů z amerických (ale také třeba německých) dluhopisů. Pokud se v minulosti dostal výnos dvouletého amerického bondu nad desetiletý, často následovala recese a s tím spojené propady na finančních trzích. Obchodníci se bojí, že tomu bude tak i tentokrát.
C:\fakepath\akcie.jpg

Akcie v USA vzrostly, zmírnily se obavy trhu o globální ekonomiku

16.08.2019 Americké akcie dnes posílily, podpořila je zpráva o případné stimulaci ekonomické aktivity v Německu, která zmírnila obavy trhu o světovou ekonomiku, a také zvýšení výnosů dluhopisů. Všechny tři hlavní indexy výrazně vzrostly, nicméně za celý uplynulý týden vykázaly ztrátu, což je už třetí týden po sobě.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Berlín se kvůli recesi může vzdát vyrovnaného rozpočtu

16.08.2019 Německá koaliční vláda se v případě recese může vzdát politiky vyrovnaného rozpočtu a přijmout nové půjčky, aby vyvážila případnou recesi ekonomiky. Uvedl to dnes týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\TOP5-26072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážně v červených číslech, když se investoři vraceli ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB) a vyhodnocovali informace týkající se americké centrální banky (Fed), která by měla být na svém nadcházejícím zasedání co se týče měnové politiky méně agresivní, než se očekávalo.
C:\fakepath\recko vlajky.jpg

Der Spiegel: Řecko si půjčuje levněji než USA

26.07.2019 Řecko si na volném trhu půjčuje tak levně jako ještě nikdy a dokonce levněji než Spojené státy. Výnos desetiletých vládních dluhopisů země, která se v roce 2010 ocitla na pokraji kolapsu a byla nucena požádat o záchranný úvěr, klesl na 1,9 procenta. Americké dluhopisy nyní investorům vynášejí něco přes dvě procenta. Všiml si toho na svém webu německý týdeník Der Spiegel, který tento nový ekonomický fakt zdůvodňuje členstvím Řecka v eurozóně.
C:\fakepath\TOP5-12042019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2019 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes v plusu. Mírně klesla jen burza v Šanghaji. Náladu investorů podporovala víra, že obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou povede ke kýženému výsledku.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Der Spiegel: Berlín sníží výhled růstu ekonomiky na polovinu

12.04.2019 Německá vláda zřejmě sníží výhled letošního růstu ekonomiky na polovinu. Kvůli slabšímu vývozu v souvislosti s napětím v mezinárodním obchodu by hospodářství mělo vykázat růst o 0,5 procenta, zatímco dříve Berlín počítal s jednoprocentním růstem. Nový výhled vývoje největší evropské ekonomiky má být zveřejněn příští týden ve středu a je možné, že ještě dozná menších změn, napsal včera německý týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\recko 08012014.png

Řecko opustilo kvůli krizi na 360.000 lidí

01.01.2019 Řecko opustilo po roce 2010 kvůli hospodářské krizi a s ní spojeným nedostatkem perspektivy, nízkým platům a vysoké nezaměstnanosti na 360.000 lidí. Vyplývá to ze studie největšího řeckého hospodářského institutu KEPE, ze které cituje aténský list Kathimerini. Mnozí byli vysoce kvalifikovaní - lékaři, inženýři, ale i pečovatelé.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie příští rok poruší rozpočtové pravidlo EU

17.12.2018 Rozpočtový schodek Francie se bude příští rok pohybovat kolem 3,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Uvedl to francouzský premiér Édouard Philippe v rozhovoru, který v neděli zveřejnil list Les Echos. Země by tak opět překročila požadovanou tříprocentní hranici stanovenou pravidly Evropské unie, která má zajistit, aby se členské státy přehnaně nezadlužovaly.
C:\fakepath\italie.jpg

Spiegel: EK zamítne návrh italského rozpočtu na příští rok

17.10.2018 Evropská komise zamítne kontroverzní návrh italského rozpočtu na příští rok. Podle německého týdeníku Der Spiegel to řekl eurokomisař pro rozpočet Evropské unie Günther Oettinger. Komisař dodal, že návrh Říma na rok 2019 není v souladu s unijními pravidly.
C:\fakepath\italy.png

Italský plán rozpočtu prý odporuje pravidlům

30.09.2018 Italský plán rozpočtu odporuje evropským pravidlům, řekl v rozhovoru pro včerejší vydání listu Corriere della Serra místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. "Je jasné, že předložený rozpočtový plán - který místo snižování strukturálního deficitu počítá s jeho výrazným navýšením - odporuje závazkům Itálie, na kterých se dohodla se všemi členskými státy EU," uvedl eurokomisař.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

Turecko výrazně snížilo odhad růstu ekonomiky

21.09.2018 Turecko výrazně snížilo odhad růstu ekonomiky na letošní i příští rok. Ministr financí Berat Albayrak předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se v tomto roce zvýší o 3,8 procenta a příští rok tempo dál zvolní až na 2,3 procenta. Dosud Ankara v obou letech počítala s růstem o 5,5 procenta. Zemi k tomuto kroku přiměl prudký propad liry, která letos ztratila zhruba 40 procent své hodnoty.
C:\fakepath\top.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.09.2018 1) Ruský ministr hospodářství Maxim Oreškin předpovídá v příštích měsících posílení rublu. Kurz ruské měny podle něj v současnosti neodpovídá ekonomickým faktorům. Rubl by měl podle něj do prosince zpevnit na 63 až 64 RUB za USD. Tento týden ruská měna oslabila až na 70,6, svou nejslabší úroveň od poloviny března 2016.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Rusko se chce zbavovat amerických dluhopisů a vyhýbat se dolaru

13.08.2018 Rusko se chce zbavovat amerických státních dluhopisů a při mezinárodních transakcích plánuje na úkor amerického dolaru více využívat rubl a další měny včetně eura. Včera to ve státní televizi řekl ruský ministr financí Anton Siluanov. Jde o reakci na novou sérii amerických sankcí uvalených na Rusko.
C:\fakepath\eu 14122014-4.png

Vyšší příjmy z cel by pomohly rozpočtu EU

16.07.2018 Z případné další eskalace obchodního sporu se Spojenými státy a ze zavedení nových cel by měl prospěch rozpočet Evropské unie. Ten je totiž vedle příspěvků národních států financován právě i příjmy z cel vybraných od třetích zemí, připomíná server německého listu Der Spiegel. Do rozpočtu by se mohlo přitom dostat až 38 miliard eur (983 miliard Kč).
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Hlavním cílem čínských investorů v Evropě je Německo

16.07.2018 Hlavním cílem čínských investorů v Evropě zůstává Německo. Letos už na kontinentu nakoupili firmy či podíly v nich za 15 miliard dolarů (331 miliard Kč) a z toho deset miliard připadá právě na Německo. Uvádí to studie poradenské společnosti EY. Kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy by se tato částka mohla ještě zvýšit, navzdory množícím se politickým obavám a strachu z výprodeje know-how, domnívá se odbornice EY na Čínu I Sun.
C:\fakepath\eu 14122014-4.png

Do roka se rozhodne, zda je Evropa jednotná

24.06.2018 Do roka se rozhodne, zda je Evropa stále jednotná, anebo nikoli, soudí italský ministr vnitra Matteo Salvini. Klíčové podle něj budou volby do Evropského parlamentu, které se budou konat příští rok v květnu, a vyjednávání o budoucím rozpočtu Evropské unie, uvedl v rozhovoru pro magazín Der Spiegel.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Plán na reformu eurozóny se odkládá

11.03.2018 Plán na reformu eurozóny, který chtěli zástupci Německa a Francie původně představit na summitu Evropské unie koncem března, bude mít zpoždění. Napsal to včera server německého týdeníku Der Spiegel. Podle jeho informací nemají zatím vyjednavači v ruce žádné konkrétní návrhy, a to zejména proto, že v Německu se až donedávna řešilo hlavně sestavování nové vlády.
trump.jpg

Tisk: EU kritizuje Trumpovu hospodářskou politiku

11.09.2017 Výbor složený ze zástupců ministerstev financí členských zemí Evropské unie podrobil kritice hospodářskou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjádřil obavu, že Trumpovy protekcionistické tendence představují hrozbu pro světovou ekonomiku. Informoval o tom o víkendu německý časopis Der Spiegel s odvoláním na interní dokument výboru.
nemecko 08012014.png

Soud bude řešit nákupy dluhopisů ECB

15.08.2017 Německý ústavní soud se obrací na Soudní dvůr Evropské unie. Podle svého dnešního prohlášení má pochybnosti o programu nákupu dluhopisů, který provozuje Evropská centrální banka (ECB). Soud v německém Karlsruhe tak reaguje na tři ústavní stížnosti podané některými německými politiky a vysokoškolským učitelem.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.5.2017

26.05.2017 Na včerejším jednání zemí seskupení OPEC se dohodlo prodloužit dohodu o těžebních limitech o 9 měsíců. Navzdory tomu ceny ropy včera klesla – někteří hráči na trhu zřejmě spekulovali také na větší snížení produkce ropy. Cena ropy Brent ztratila včera zhruba 6 % oproti předchozímu dni, dnes ráno se pohybuje těsně nad 51 dolarů/barel.
img

Víkendář: Brexit se stává tragikomickou fraškou

14.01.2017 Po Velké Británii se množí konference a diskuse na téma brexitu a jeho dopadu na běžné lidi. Podobná diskuse se konala před několika dny v Notting Hillu, vstup na ni stál 26 liber a stejně jako řada jiných ve skutečnosti spíše ukázala, jaké vakuum nastalo po referendu o odchodu země z EU. Na pódium vyskočil Anand Menon, který je profesorem evropské politiky na věhlasné King's College. Pokud někdo ví, jak bude vypadat budoucnost, musí to být právě on. Jenže...
nemecko 08012014-3.png

Německo letos získá o 15 miliard eur více

11.12.2016 Německá spolková vláda bude mít v letošním roce o 15 miliard eur (405 miliard Kč) vyšší příjmy, než plánovala. Napsal to včera týdeník Der Spiegel. Přebytek vláda podle časopisu utratí na integraci běženců, financování investičních programů místních samospráv a na pomoc Sýrii.
britanie 08012014.png

Dijsselbloem: Brexit by neznamenal změnu přístupu v eurozóně

17.06.2016 Země platící eurem nebudou muset v reakci na případný odchod Británie z Evropské unie nějakým...
gbpusd-10062016-7.png

Stoupenci brexitu prý vedou o deset procent

11.06.2016 Tábor odpůrců britského členství v Evropské unii podle nejnovějšího průzkumu společnosti ORB vede o deset...
nemecko 08012014-3.png

Podnikatelská důvěra v Německu klesla

25.01.2016 Podnikatelská důvěra v Německu tento měsíc klesla na nejnižší úroveň za téměř rok. Hodnocení...
nemecko 08012014.png

Německo zhoršilo odhad růstu ekonomiky

24.01.2016 Německá vláda snížila odhad letošního růstu ekonomiky o 0,1 procentního bodu na 1,7 procenta. Uvedl to...
draghi ecb2.jpg

ECB má prý dost nástrojů na podporu inflace

22.01.2016 Evropská centrální banka (ECB) má k dispozici dostatek nástrojů na podporu nízké inflace v eurozóně...
euro penize.jpg

Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší

09.01.2016 Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
nemecko 08012014-3.png

DIW: Běženci budou dlouhodobě pro Německo hospodářským přínosem

16.11.2015 Běženci mohou v dlouhodobém horizontu znamenat pro Německo ekonomický přínos, pokud se je podaří...
recko penize.jpeg

Řecký dluh je potřeba restrukturalizovat

30.08.2015 K zajištění udržitelnosti řeckého dluhu by měla stačit určitá forma jeho restrukturalizace, například v podobě...
nemecko 08012014-3.png

Německo letos očekává rozpočtový přebytek

23.08.2015 Německé ministerstvo financí očekává letos rozpočtový přebytek ve výši nejméně pět miliard eur, zejména...
schauble nemecko 08012014.png

Schäuble naznačil možný odchod z vlády

19.07.2015 Kvůli neshodám ohledně řešení řecké krize je německý ministr financí Wolfgang Schäuble připraven v krajním...
recko 14122014.png

Řecko chce odložit splátku do MMF

06.04.2015 Řecký ministr financí Janis Varufakis jel do Washingtonu žádat Mezinárodní měnový fond (MMF) o to, aby...
94722652.jpg

Řecko prý od EU nemůže očekávat úlevu

17.03.2015 Řecko musí splácet své dluhy a nemůže očekávat, že mu z nich eurozóna něco odepíše. Řekl to včera...
Recko.jpg

Schäuble: Grexit by mohl být i nechtěný

15.03.2015 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble nevyloučil možnost "nechtěné nehody", která by mohla vést k...
104241376.jpg

Analytici očekávají, že se Řecko dohodne

20.02.2015 Řecko by se dnes mělo dohodnout s ministry financí eurozóny na prodloužení finanční pomoci. Počítá...
recko a eu.jpg

Der Spiegel: ECB se připravuje na Grexit

20.02.2015 Evropská centrální banka (ECB) se připravuje na případný odchod Řecka z eurozóny. Zaměstnanci banky...
img

Kde jsou peníze ze záchranného balíčku pro Řecko?

17.02.2015 Nový řecký ministr financí Janis Varufakis o víkendu pro německý týdeník Der Spiegel uvedl, že finanční zdroje ze záchranných balíčků primárně pomohly zahraničním bankám a ne řecké ekonomice. Podle jeho slov až 90 procent financí ze záchranného programu do země nikdy nedorazilo a zmizelo v „černé díře“ německých a francouzských bank. Pravil, že Němci by si měli uvědomit, že svými půjčkami nepomáhali Řecku, ale bankám.
94722652.jpg

Peníze pro Řecko prý pomáhaly jen bankám

16.02.2015 Peníze z evropských záchranných balíčků nepomáhaly řecké ekonomice, ale zahraničním bankám...
Recko33.jpg

Trojka se prý chová jako CIA při mučení

13.02.2015 K mučení agenty americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) přirovnal řecký ministr financí Janis Varufakis...
recko penize.jpeg

Řecký ministr navrhl spojit splátky s růstem

01.02.2015 Řecký ministr hospodářství navrhl propojit splátky obřího řeckého dluhu s hospodářským růstem země...
recko krize.jpg

Německý ministr varuje řecké politiky

18.01.2015 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble v rozhovoru pro týdeník Der Spiegel vzkázal řeckým politikům...
ecb budova.jpg

ECB prý může zavést i další opatření

12.01.2015 Evropská centrální banka (ECB) je podle člena své Rady guvernérů Jozefa Makúcha připravena zavést...
ecb budova.jpg

Členka ECB kritizuje plán nákupů dluhopisů

12.01.2015 Zvažovaný záměr evropské centrální banky (ECB) nakoupit vládní dluhopisy v objemu až 500 miliard eur je...
Recko.jpg

Německo se připravuje na Grexit

07.01.2015 Německá vláda se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny. Informoval o tom německý list Bild...
eurusd 05012015-5-1.png

Euro se dnes dostalo pod hranici 1,2000

05.01.2015 Jednotná evropská měna euro se dnes poprvé po více než čtyřech letech propadla k americkému dolaru pod...
recko 14122014.png

Odchod Řecka z eurozóny by německé banky příliš nezasáhl

05.01.2015 Případné vystoupení Řecka z eurozóny by německý bankovní systém příliš zasáhnout nemělo, protože úvěrová...
img

Makro: Německo připouští, že eurozóna ustojí případný výstup Řecka z eurozóny

05.01.2015 Německé vláda se domnívá, že eurozóna by měla být schopná vyrovnat se s výstupem Řecka z eurozóny, pokud to ...
euro foto.jpg

Členství země v eurozóně je neodvolatelné

05.01.2015 Členství v eurozóně je podle smluv Evropské unie neodvolatelné, připomněla dnes mluvčí Evropské...
EURUSD H4 05012015.PNG

„Grexit“ potápí euro na devítiletá minima

05.01.2015 Možný odchod Řecka z eurozóny, tzv. grexit, bude zřejmě po řeckých parlamentních volbách 25. ledna znovu...
eurusd 05012015-1.png

EUR/USD je na téměř devítiletém minimu

05.01.2015 Euro se dnes propadlo na téměř devítileté minimum vůči americkému dolaru, dostalo se tak pod...
recko eu.jpg

Německo: Řecko už zachraňovat nehodláme

04.01.2015 Německo již nehodlá za každou cenu bránit odchodu Řecka z eurozóny. Informoval o tom německý časopis Der Spiegel...
nemecko 08012014-3.png

Německé ekonomice se prý může dařit lépe

28.12.2014 Růst německé ekonomiky by příští rok mohl být lepší, než se čekalo, a situace v Evropě není tak špatná, jak se...
nemecko 14022014.png

Německo počítá s přebytkem do roku 2018

15.12.2014 Německo hodlá udržet rozpočet v přebytku zhruba 15 miliard eur ročně až do roku 2018. Uvedl to včera...
img

Burzovní rozcvička s Lynx: Čínské akcie na vzestupu po snížení sazeb

24.11.2014 Americké akcie ukončily pátý ziskový týden v řadě. Akcie podpořilo prohlášení Maria Draghiho, které přiblížilo kvantit...
eu.jpg

Německá dominance prý ohrožuje EU

13.10.2014 Prosazování německého hospodářského modelu pro celou Evropskou unii ohrožuje samotnou podstatu...
nemecko 08012014-3.png

MMF prý sníží odhad německého růstu

06.10.2014 Mezinárodní měnový fond sníží ve své nejnovější předpovědi odhad růstu německé ekonomiky na letošní...
img

Makro: Bundesbank kritizuje stimulační plán ECB

22.09.2014 Prezident Bundesbanky Jens Weidmann kritizoval stimulační plán Evropské centrální banky nakupovat kryté dluhopisy a ce...
bundesbank 14112013.png

Šéf Bundesbanky kritizoval kroky ECB

22.09.2014 Šéf německé Bundesbanky Jens Weidmann podrobil Evropskou centrální banku (ECB) kritice za její...
ecb budova.jpg

Šance, že ECB zakročí proti nízké inflaci, výrazně stoupla

19.05.2014 Pravděpodobnost, že Evropská centrální banka (ECB) na začátku června podnikne další kroky proti přetrvávající...
recko vlajka.jpg

MMF: Řecko bude potřebovat další pomoc

11.04.2014 Řecko bude v příštích dvou letech pravděpodobně potřebovat další finanční pomoc eurozóny, a to i přes nedávný...
nemecko.jpg

Německo čeká, že ECB brzy zvýší úroky

31.03.2014 Německá vláda očekává, že Evropská centrální banka (ECB) již v brzké době přikročí ke zvýšení úrokových sazeb...
recko euro krize.jpg

Řecko usiluje o zmírnění dluhové zátěže

26.03.2014 Řecká vláda usiluje o další zmírňování dluhové zátěže - u věřitelů chce dosáhnout snížení úroků a prodloužení...
recko penize.jpeg

Jednání o pomoci Řecku asi nejdříve v srpnu

17.02.2014 O případné nové finanční pomoci pro silně zadlužené Řecko se bude jednat nejdříve v srpnu. Uvedl to dnes...
euro recko 08012013.png

EU možná prodlouží Řecku splatnost úvěrů

05.02.2014 Evropská unie uvažuje o tom, že další pomoc Řecku bude zahrnovat prodloužení splatnosti existujících...
nemecko zeme.jpg

Německo očekává lepší hospodářský růst

04.02.2014 Německá obchodní a průmyslová komora dnes zvýšila odhad letošního růstu německé ekonomiky na dvě...
recko a eu.jpg

Německo odmítá další pomoc Řecku

03.02.2014 Německé ministerstvo financí dnes odmítlo možnost dalšího snížení řeckého dluhu věřiteli. Reagovalo...
recko 08012014.png

Německo chystá třetí balík pomoci pro Řecko

02.02.2014 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble připravuje třetí balík pomoci pro zadlužené Řecko, který by...
nemecko zeme.jpg

Německo loni vybralo rekordní daně

31.01.2014 Daňové příjmy v Německu loni stouply o 3,3 procenta na rekordních 570,2 miliardy eur díky vysokým...
nemecko 08012014-2.png

Index důvěry v Německu nejlepší za šest let

29.01.2014 Nálada mezi spotřebiteli v Německu je nyní nejlepší za posledních více než šest let. Ukázal to index...
nemecko 08012014-2.png

Německá vláda prý zlepší prognózu růstu

27.01.2014 Německá vláda uvažuje o tom, že zvýší svou předpověď letošního hospodářského růstu největší evropské...
nemecko 07062013.jpg

Německá vláda si loni opět půjčovala méně

08.01.2014 Německá spolková vláda si zřejmě loni půjčila o čtyři miliardy eur méně, než původně plánovala...
eurusd 30122013-5.png

Forex: Euro stouplo k dolaru i k jenu

30.12.2013 Euro dnes na forexových trzích výrazně zpevňovalo k americkému dolaru a posílilo i k jiným zahraničním...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Break/Even | Bundesbank | Burza | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Foreign Exchange | Forex trader | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hedge | IFO index | IPO | Indikátor | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Japonský jen | Komodity | Kurz | LES | LIBOR | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makro data | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Pakt stability | Peněžní zásoba | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Support | Swap | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Rollover | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Recesia | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investovat | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Carry trades | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena zlata a stříbra | Ceny zlata | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Denník | Dluh Řecka | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuálně | EUR USD | Eura | EURHUF | EURCHF | Euro dnes | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Janis Varufakis | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Krize v Řecku | Kurz dolarů | Kurz ECB | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Měna euro | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup euro | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Patria Online | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Řecká ekonomika | Řecké akcie | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | SWIFT | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | Auditorská společnost | Buy | Elon Musk | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P.A. | ROCE | Sell | Tranše | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Paul Krugman | Komise | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Blog | Burza dnes | Burze | Forex forex | Slušný zisk | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Ernst & Young | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | DPA | The New York Times | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | UniCredit Bank | ANZ | DIW | Sentix | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | TLTRO | Agentura AP | Agentura DPA | Sója | Reporty | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Uložení peněz | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Automobilový průmysl | The Independent | Ministr financí | Panama papers | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Earnings | Intradenní technická analýza | Podnikatelé | Henry Hub | Piper Jaffray | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Il Sole 24 | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Prezident ECB | Americké firmy | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Stoupenci brexitu | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Newyorský index S&P 500 | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Die Welt | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Obchodní partner | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Tržní aktuality | Alibaba | Burzovní rozcvička | Fibo | Propad | Handelsblatt | Les Echos | Ropné společnosti | Index Nikkei | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Čínské akciové trhy | PetroChina | Neue Osnabrücker Zeitung | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Největší banky | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Obilniny | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Šéf společnosti | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Mzdy | Německý export | Země používající euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Opatřením na podporu ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Měnové otázky | EU-Čína | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Podnikatelská aktivita | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Očekávání | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Krize eura | Jerome Powell | Obchodní války | Podniky | Asijské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Měnové turbulence | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení rublu | Ruská centrální banka | Long obchod | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Zpomalování světové ekonomiky | Hodnota indexu | The Wall Street Journal | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Německé banky | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Ruská firma | Short obchod | Pokles sazeb | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Guvernér Fedu | Společnost Gazprom | Gazprom | Obchodní konflikt | Cla na americké zboží | Šéfové států | Společnost MSCI | Oživení ekonomiky | Saudi Aramco | Italská vláda | Největší ekonomika | Huawei | Rozpočet | Německá vláda | Německý vývoz | Objem | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Studie | BDI | Vysoké riziko | Generální ředitel | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Miliardy | Blahobyt | Růst české ekonomiky | Financovat | Průmysl | Na burze | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Prognózy | Plyn | Nálada | Airbus | Nord Stream | Ústavní soud | Míra | Měnové politiky | Předseda | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Italský premiér | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | EY | SPD | Giuseppe Conte | Tržní hodnota Saudi Aramco | Hodnota Saudi Aramco | Hubert Barth | Peking | Placení daní | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Ifo | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Ekonom Ifo | Odhad letošního růstu | Epidemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | COVID-19 | Deutsche Telekom | Vývoj | Nová data | Šok | Česká kina | Videokonference | Lídři EU | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Hospodářský šok | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Další vývoj | Brusel | Letectví | Kabinet | Spotřebitelé | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Demokraté | Il Sole 24 Ore | Výrobce letadel | Záchranný fond eurozóny | Růst | Německý parlament | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Soudržnost EU | Ekonomiky | Slovensko | Války | Práce | Údaje | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Prezident Vladimir Putin | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Španělská vláda | Nejvyšší soud | Dodavatelské řetězce | AMC | Ministři financí Evropské unie | Poradenské společnosti | Madrid | Znovusjednocení země | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Hospodářství země | Zaměstnanci | Soud | Německý soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Německá spolková vláda | Bezpečnost | Dluhy | Sektor služeb | Spolková vláda | Magazín Der Spiegel | Rozhodnutí o vládní pomoci | Ekonomický institut Ifo | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | Berlín | Výbor ekonomických poradců | Rozhodnutí soudu | Süddeutsche Zeitung | Hospodářský propad | Největší evropská ekonomika | Parlamentní výbor | Covid | Finanční výbor | Finanční výbor německého parlamentu | ARD | Fond obnovy | Ceny | Výhled německé ekonomiky | Německý automobilový průmysl | Časový úsek | Nákupní centra | Americký podnik | Společnost Cisco | Politici | Plynovody | Akciová burza dnes | Koncern | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Siemens | Evropské centrální banky | Tržby Hollywoodu | Tržby amerického filmového průmyslu | Oživení evropské ekonomiky | Siemens Energy | Výhled růstu ekonomiky | Objednávky | Německé společnosti | Oslabení | Prudké oslabení | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Prodej | Výroční zprávy | Odvětví | Dodávky suroviny | Dodávky ruského plynu | Transgas | Mluvčí firmy | Vlna pandemie | Společnosti | Opatření | Společnost Siemens | Ceny plynu | Sociální demokraté | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Dmitrij Peskov | Bosch | Šéf německé centrální banky | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Společnost | TIM | Omikron | | Bundesnetzagentur | Mluvčí Kremlu | Ruský plyn | Omezení dodávek | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Boje na Ukrajině | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Invaze | Objednávky z Ruska | Řetězce | Dmytro Kuleba | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | Studie poradenské společnosti | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Derek Halpenny
Derivát
Derivátové fondy
Derivátové produkty
Derivátové trhy
Derivátový produkt
Derivatový trh
Deriváty
Deriváty kryptoměn
Derrickson Capital Partners

Následující klíčová slova

Der Tagesspiegel
Descente
Desetidukát panovníka Ferdinanda III
Desetileté dluhopisy
Desetileté dluhopisy v USA
Desetileté výnosy
Desetileté výnosy v USA
Desetiletí v ekonomice
Deset nejbohatších lidí
Deset nejbohatších lidí na světě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FP Markets
FXCM
reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít