Středa 07. červen 2023 00:58
reklama
The Trading Pit
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Instaforex Autochartist nove

Klíčová slova - Schodek

img

Duben přinesl slabé výsledky průmyslu i stavebnictví

06.06.2023 Výsledky českého průmyslu i stavebnictví za duben zklamaly. Průmyslová produkce po březnovém nárůstu výrazně poklesla, nepotěšil ani další propad stavební výroby. Přestože problémy v dodavatelských řetězcích a cenové tlaky ve výrobní sféře již z velké části ustoupily do pozadí, tuzemský průmysl se bude nejspíše v nadcházejících měsících i nadále potýkat se slabou poptávkou. Stavební sektor naopak tíží vyšší úrokové sazby, které se odrážejí v útlumu rezidenční výstavby. Váznou i vládní investice do infrastruktury. Jediným údajem, který dopadl v dubnu příznivě byl zahraniční obchod, který skončil již čtvrtý měsíc v přebytku. Pomohl mu výrazně nižší dovoz ropy a plynu i vývoz automobilů.
img

Český statistický úřad zveřejnil údaje z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

06.06.2023 Průmyslová produkce v dubnu meziročně reálně vzrostla o 1,2 %, což o je proti březnu významné zpomalení. Ukázalo se, že naprostá většina odvětví zaznamenala pokles produkce, přičemž nad vodou držely průmysl automobilky. Výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů totiž vzrostla v meziročním srovnání o 30 %. Za tímto výsledkem ovšem nestál boom automobilek, nýbrž nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy chyběly dovážené komponenty.
img

Zahraniční obchod se dále zlepšuje

06.06.2023 Zahraniční obchod dosáhl v dubnu přebytku 8,4 mld. CZK. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jednalo o zlepšení o 36,6 mld. CZK. Za příznivým vývojem stál především meziročně nižší schodek s ropou a zemním plynem, a to o 21,2 mld. CZK. Zde se pozitivně odrazil pokles cen na komoditních trzích, ale i výrazně nižší objem dováženého zemního plynu.
C:\fakepath\05-06-2023-new-posts.jpg

Zaměření na RBA a BoC

05.06.2023 Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.
img

Horší než za covidu, hned nadvakrát. Vláda má nyní historicky rekordní schodek rozpočtu, ale současně také důchodového účtu

05.06.2023 Vládě se nedaří plnit státní rozpočet, jak si předsevzala. Za prvních pět měsíců roku činí jeho schodek 271,4 miliardy korun. V nominálním vyjádření jde o historicky rekordní schodek za pět měsíců roku, který předčí i deficity příslušných měsíců, tedy ledna až května, covidových let 2020 nebo 2021.
img

Letošní schodek vlády může být rekordní, i 450 miliard korun. Což je jen další důvod pro ministra Stanjuru, aby rázně škrtal desítky miliard ještě letos a nad rámec balíčku, jak nově slibuje

02.06.2023 Letošní schodek státního rozpočtu může překonat i dosud rekordní schodek z covidového roku 2021. Ten činil necelých 420 miliard korun.
img

Schodek státního rozpočtu se dál výrazně zhoršil

02.06.2023 Schodek státního rozpočtu se v květnu dál výrazně prohloubil na 271, 4 mld. korun. I když je květen tradičně “slabým” měsícem a dochází k výraznějšímu zhoršení státního hospodaření, včerejší čísla opět překvapila spíše negativně. Prohlubování deficitu v druhé polovině roku se sice kvůli řadě důvodů může zpomalit (např. mimořádná dividenda od ČEZ), i tak se však celkový deficit v tomto roce pravděpodobně přiblíží 400 miliardám korun (versus náš současný odhad 360 mld. CZK a původně schválený rozpočet s deficitem 295 mld. CZK).
img

Deník N: MF předložilo návrh rozpočtu na rok 2024 s deficitem 235 miliard

01.06.2023 Ministerstvo financí předložilo vládě návrh státního rozpočtu na rok 2024, plánuje hospodařit se schodkem 235 miliard korun. Dnes to napsal Deník N. Ve veřejné knihovně připravovaných vládních materiálů dokument zatím zveřejněn nebyl. Podle rozpočtových pravidel musí vláda projednat první návrh rozpočtu do 20. června. Pro letošní rok je schválený schodek 295 miliard korun, někteří ekonomové ale předpokládají, že bude vyšší.
img

Důchodový účet Česka padá letos do rekordního deficitu, který oproti loňsku narostl trojnásobně. Pokud Ústavní soud letos neposvětí snížení mimořádné valorizace penzí, bude deficit penzí ještě o dvacet miliard vyšší

01.06.2023 Do historicky rekordního schodku se za první čtyři měsíce letoška dostal důchodový účet České republiky. Schodek důchodů činil ke konci dubna historicky zcela bezpříkladných 27,8 miliardy korun.
img

Schodek státního rozpočtu se prohloubil

01.06.2023 Schodek státního rozpočtu skončil v květnu na -271,4 mld. CZK oproti 200 mld. korun v dubnu.
img

Akciové trhy: Nový měsíc začal v Evropě růstem, v Praze bohužel ne

01.06.2023 Data z trhu práce v USA (nová místa v soukromém sektoru) dopadla nad očekávání dobře. V Evropě klesá inflace. Tuzemský index PMI v průmyslu sice nezklamal. Nicméně jeho struktura ukazuje prudký pokles produkce, kdy poptávka stále klesá.
img

Schodek státního rozpočtu se v květnu prohloubil na 271,4 mld. CZK

01.06.2023 Stát do konce května hospodařil s deficitem ve výši 271,4 mld. CZK. Jedná se o vůbec nejhorší výsledek za prvních pět měsíců roku v historii. Zatímco kumulované příjmy od počátku roku vzrostly meziročně o 9,8 %, a za inflací tak jejich růst stále zaostává, dynamika výdajů tempo zvyšování spotřebitelských cen nadále výrazně předbíhá. Rovněž kumulovaný schodek za posledních 12 měsíců zůstává blízko rekordních hodnot. Aktuálně pozorovaný trendový nesoulad mezi příjmy a výdaji je tedy srovnatelný s rokem 2021. V poměru k nominálnímu HDP je ale vzhledem k vysoké inflaci schodek státního rozpočtu oproti pandemickému období o něco mírnější.
img

V květnu deficit dál prudce rostl a přesahuje 270 mld. Kč

01.06.2023 Po pěti měsících letošního roku se deficit takřka dostal ke svému celoročnímu plánu a státní rozpočet tak květen uzavírá s negativním saldem 271,4 mld. Kč. Vývoj je tak i nadále srovnatelný se stavem z roku 2021, kdy v květnu deficit přesahoval 255 miliard Kč a celoroční deficit dosáhl ve výsledku zhruba 420 miliard Kč. V letošním rozpočtu ale chybí několik významných kladných položek, zejména pak výnos daně z neočekávaných zisků spolu s dividendou od energetické skupiny ČEZ. Zároveň by se pokles cen energií na burze měl odrážet i ve snižování cen pro domácnosti, do budoucna i pod nastavený cenový strop. Letošní výdaje státu na kompenzace ztrát plynoucích z cenových stropů by díky tomu nemusely být tak vysoké, jak se původně předpokládalo. Naplánovaný 295miliardový schodek tak je stále dosažitelný, byť aktuální rizika jdou ve směru vyššího celoročního deficitu, než bylo původně předpokládáno.
img

Vláda za pět měsíců „nesekala“ deficit přes 270 miliard korun, povolený deficit za celý rok převýší již během dvou týdnů. Stranjura tahá za záchrannou brzdu, může ale vyvolat dosud nejzávažnější pětikoaliční rozmíšku

01.06.2023 Vládě se nedaří plnit státní rozpočet, jak si předsevzala. Za prvních pět měsíců roku činí jeho schodek 271,4 miliardy korun. V nominálním vyjádření jde o historicky rekordní schodek za pět měsíců roku, který předčí i deficity příslušných měsíců, tedy ledna až května, covidových let 2020 nebo 2021.
img

Ozvěny trhu: Vládní konsolidační balíček má potenciál snížit inflaci, ale i růst HDP

01.06.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Kromě bezprostředních dopadů pandemie, války na Ukrajině a vysokých cen energií tuzemské veřejné finance zatěžuje vysoký strukturální deficit, který s pozicí ekonomiky v cyklu nesouvisí. Jiné než cyklické vlivy se podle odhadů ministerstva financí většinově podílely na schodku veřejných financí v letech 2021 i 2022. Úroveň veřejného dluhu ČR k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. V rámci EU jsme s dluhem ve výši 44,1 procent HDP osmou nejméně zadluženou zemí a jen lehce nad polovinou úrovně průměru EU.
img

Odbory si hrají na „zlého muže“, zřizují stávkový výbor. Vláda by se neměla nechat zastrašit, zároveň ale být svolná k jednání

30.05.2023 Odbory nyní hrozí nejen stávkovou pohotovostí, ale také vytvořením stávkového výboru. O něm rozhodl dnešní sněm Českomoravské konfederace odborových svazů, největší odborářské organizace v Česku. Odborářům vadí dopad navrženého vládního konsolidačního balíčku zejména na zaměstnance a jejich rodiny a také na důchodce. Jmenují například zavedení nemocenského pojištění nebo zrušení daňového zvýhodnění benefitů či příspěvku na členství v odborech.
img

Dohoda o dluhovém stropu pravděpodobně nesníží schodek amerického rozpočtu

30.05.2023 Dohoda dosažená v sobotu mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepovede k výrazné změně ve financích země, protože primárně ovlivní část rozpočtu známou jako diskreční výdaje, což omezí výdaje na určité služby federální vlády, ale výrazně nesníží celkový rozpočtový deficit, který v příštím desetiletí pravděpodobně dosáhne cca 20 bilionů dolarů.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

29.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

26.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
img

Balíček povede ke snížení rozpočtového schodku na 210 miliard korun v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, uvádí vládní návrh zákona k němu. Působí ale chaoticky a vyvolává otázku, zda „to není málo“

23.05.2023 Vládní konsolidační balíček by měl vést ke snížení schodku státního rozpočtu na 210 miliard v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, předpokládá vláda.
img

Vláda bude „luxovat drobné“ a chce snížit schodek o další takřka čtyři miliardy korun, vyplývá z dnes zveřejněných důvodové a předkládací zprávy ke konsolidačnímu balíčku

23.05.2023 Konsolidační balíček vlády má nakonec snížit záporné saldo státního rozpočtu v roce 2024 o 97,8 miliardy korun a za roky 2024 a 2025 pak dohromady o 151 miliard korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných důvodové a předkládací zprávy k návrhu zákona k balíčku. Jedná se o takřka čtyři miliardy výraznější snížení schodku, než jaké vláda dosud avizovala. Dosud totiž vyčíslovala redukci schodku na 94,1 miliardy korun v příštím roce a na 147,5 miliardy korun dohromady v letech 2024 a 2025.
img

Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní

22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
img

Proč odbory balíček ve skutečnosti tolik naštval? Bojí se o stravenky, multisportky a o to, že ztratí nátlakovou sílu svého lobbingu

17.05.2023 Předáci odborů patří k nehlasitějším kritikům konsolidačního balíčku, jejž vláda představila ve čtvrtek minulý týden. Ještě týž den, několik hodin poté, svolal svoji tiskovku šéf největší odborové organizace, ČMKOS, Josef Středula. Nemohl mít tak rychle zpracovánu žádnou zevrubnější dopadovou analýzu balíčku. Tím méně, že vláda sama byla při jeho představování dosti nešťastně skoupá na zásadní detaily. A někdy nejen na detaily. Třeba i na to, jaké dotace za desítky miliard vlastně hodlá vůbec škrtat.
img

Odbory tvrdí, že dopad balíčku na běžnou rodinu bude přes 100 tisíc korun ročně, ve skutečnosti to bude spíše 15 tisíc korun. Kam by se jinak ty peníze poděly?

16.05.2023 V Česku je podle dat ČSÚ 4,49 milionu domácností. Celkem 32,5 procenta z nich má alespoň jedno dítě. Tedy takových je 1,46 milionu.
C:\fakepath\trader-15052023-50-zm.jpg

Rusko utrácí za válku čím dál více, ukazuje srovnání rozpočtových údajů

15.05.2023 Rusko jen v lednu a únoru poskytlo na vojenské výdaje více než dva biliony rublů (asi 545 miliard Kč), což je o 282 procent více než ve stejném období před rokem, uvedla dnes agentura Reuters. Dodala, že tyto údaje ruského ministerstva financí ilustrují spirálovitě rostoucí náklady Moskvy na válku proti Ukrajině. Rostoucí zbrojní výroba a obrovské státní výdaje udržují ruský průmysl v chodu a pomáhají zmírnit ekonomický dopad západních sankcí, uvalených na Rusko po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu loni 24. února.
img

Spoléhat se dál na lavírující politiky? Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou. K důstojné penzi stačí překvapivě málo, ale musíte začít včas

15.05.2023 Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nejvyšší deficit v samostatné české historii. A to včetně krizového roku 2009 s výsledkem -192 miliard korun. Nicméně tehdy šlo o deficit za celý rok, nikoli za jeho třetinu, jako letos.
img

Česko už příští rok sníží schodek veřejných financí na úroveň maastrichtského limitu pro přijetí eura, prognózuje Evropská komise. Stalo by se tak poprvé od roku 2019, byl by to úspěch Fialovy vlády

15.05.2023 Česká republika podle Evropské komise už příští rok znatelně pokročí ve stabilizaci svých veřejných financí. Vyplývá to z dnes zveřejněné prognózy Bruselu. Podle ní Česko již v příštím roce stlačí schodek veřejných financí na úroveň rovných tří procent hrubého domácího produktu, a to z letošních předpokládaných 3,6 procenta HDP. Na uzdě, totiž citelně pod průměrem EU tak udrží celkové zadlužení v poměru k HDP a rovněž úrokové platby související s dluhem, které by měly letos i v roce 2024 rovněž zůstat výrazně pod úrovní průměru EU i eurozóny.
img

Bude ČNB spokojena s úsporným balíkem vlády?

15.05.2023 Vládou představený úsporný balíček může být ve finále jedním z důležitých argumentů, proč na červnovém zasedání bankovní rady nakonec mohou zůstat úrokové sazby stabilní. Z posledního zasedání bankovní rady totiž vyplynulo, že trojice jestřábů hlasujících pro vyšší sazby (shodně s poslední prognózou) nepředpokládala, že se vláda k přijetí výraznějšího úsporného balíčku odhodlá.
img

Analytici: Změna daně z nemovitosti zdraží nájemní bydlení

11.05.2023 Vyšší daň z nemovitosti negativně ovlivní ceny nájemného, míní analytici. Uznávají však, že byla dosud oproti zbytku Evropy nebývale nízká, proto se zvýšení daně dalo očekávat. Změnu daně z nemovitosti představila vláda v rámci konsolidačního balíčku, zvýšit by se měla v některých případech až na dvojnásobek. Trh s bydlením ovlivní také snížení daně ze stavebních prací pro bydlení, která klesne o tři procenta na 12 procent.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rozpočtový deficit v prvních čtyřech měsících překročil celoroční cíl

11.05.2023 Ruský rozpočtový deficit od letošního ledna do dubna dosáhl 3,42 bilionu rublů (zhruba 960 miliard Kč), takže překročil celoroční vládní cíl. Vyplývá to z údajů ruského ministerstva financí. Ve stejném loňském období ruský rozpočet vykázal přebytek 1,2 bilionu rublů. Nyní je však pod tlakem kvůli růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině a propadu příjmů z ropy a plynu.
img

Český zahraniční obchod je na tom nejlépe za poslední dva roky. „Restart“ výroby aut a prudké zlevnění plynu či ropy jej vrací „do plusu“

09.05.2023 Český zahraniční obchod v březnu překonal očekávání. Vykázal přebytek 15,9 miliardy, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů přebytek pouze 14 miliard.
img

Bilance zahraničního obchodu opět v plusu

09.05.2023 Bilance zahraničního obchodu se zbožím dosáhla v březnu přebytku 15,9 mld. Kč, čímž se v souladu s očekáváním udržela velmi blízko únorového výsledku (14,9 mld. Kč).
img

Proč za neukotvenost inflačních očekávání může ČNB

09.05.2023 ČNB v uplynulém týdnu opět oživila debatu na téma - kdo může za vysokou inflaci? Ta zatím odeznívá relativně pomalu, a to zejména v jádrových složkách v čele se službami jako pohostinství, hoteliérství nebo rekreace (jak by ostatně v tomto týdnu měla potvrdit i nová dubnová čísla). Současně se zdá, že inflační očekávání mezi nefinančními podniky nejsou ukotvená a na vysoký růst nominálních zisků z roku 2022 naváže v tomto roce pravděpodobně o poznání rychlejší růst mezd.
img

Inflace by měla klesnout na více než roční minimum, pro stále více expertů je však stále až příliš vysoká. ČNB z ní viní hlavně vládu, ta ovšem už příští rok stlačí schodek pod limit EU

08.05.2023 Meziroční inflace v dubnu dále zpomalila, a to na 13,3 procenta v meziročním vyjádření. Vyplývá to z odhadů českých i zahraničních analytiků, které oslovila agentura Bloomberg. Údaj zveřejní Český statistický úřad tento čtvrtek.
C:\fakepath\trader-05052023-37-zm.png

Forex: Koruna v závěru týdne posílila k oběma hlavním světovým měnám

05.05.2023 Koruna v závěru týdne posílila. Vůči euru si dnes česká měna ve srovnání se čtvrtečním závěrem polepšila o šest haléřů na 23,38 EUR/CZK. K dolaru pak zpevnila o sedm haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,24 USD/CZK.
img

Češi se nečekaně silně bojí utrácet, tržby maloobchodu tak zklamaly. Šetří se na všem, i na lécích, výjimkou jsou pohonné hmoty

05.05.2023 Tržby tuzemských maloobchodníků se v březnu nečekaně silně propadly, meziročně o 8,1 procenta. Tak silný propad nikdo z expertů oslovených agenturou Bloomberg nečekal. Očekával se propad jen o 6,6 procenta.
C:\fakepath\trader-04052023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2023 1) Evropská centrální banka (ECB) zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Rada guvernérů rozhodla o zvýšení úroků posedmé za sebou, i když tempo zvyšování zpomalilo. Zpřísňováním měnové politiky se banka snaží dostat pod kontrolu inflaci, která stále zůstává vysoká. ECB to uvedla v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

ČNB zlepšila odhad schodku veřejných financí na 3,9 procenta HDP

04.05.2023 Česká národní banka (ČNB) zlepšila odhad letošního schodku veřejných financí na 3,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V únoru předpokládala, že schodek dosáhne 4,5 procenta HDP. Loni skončil veřejný sektor ve schodku 3,6 procenta HDP, na příští rok odhaduje ČNB schodek 2,5 procenta HDP. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu banka zveřejní 12. května.
img

Česká národní banka viní z inflace vládní deficity, jenže zároveň ve své dnešní prognóze přiznává, že vláda už příští rok stáhne deficit pohodlně pod úroveň maastrichtského kritéria pro přijetí eura. Vládě to může pomoci vyhrát volby

04.05.2023 Guvernér Česká národní banky z přetrvávajících inflačních rizik viní hlavně vládu, resp. její rozpočtovou politiku. Vláda totiž za čtyři měsíce letoška vytvořila historicky rekordní nominální schodek, rovných 200 miliard korun. Jenže sama ČNB ve své dnes zveřejněné prognóze počítá už pro příští rok s tím, že se vládě pohodlně podaří stáhnout schodek veřejných financí pod tříprocentní úroveň odpovídající příslušnému maastrichtskému kritériu pro přijetí eura. Pokud by se tak stalo, půjde nepochybně o politický triumf vládních stran, neboť by tím vlastně splnily svůj klíčový slib. A mohly by dokonce říkat, že se jim alespoň elementárně podařilo veřejné finance ČR stabilizovat. A vlastně budou mít pravdu.
img

Guvernér ČNB Michl viní z inflačních rizik hlavně Fialovu vládu, neboť ta hospodaří s historicky rekordním schodkem. Obava ČNB z přetrvávající vysoké inflace houstne, poprvé po letech končí hlasování její bankovní rady nejtěsnějším možným výsledkem

03.05.2023 Dnešní hlasování bankovní rady ČNB skončilo poprvé po letech nejtěsnějším rozdílem jediného hlasu, 4:3, a to ve prospěch ponechání základní sazby na úrovni 7 %.
img

Nynější vláda se zadlužuje 25krát rychleji než vlády 90. let. Už v očištění o inflaci

02.05.2023 Současná vláda vytvořila za čtyři měsíce „sekeru“ ve státním rozpočtu za 200 miliard korun. Tu samou „sekeru“ – v očištění o inflaci – vytvořily obě Klausovy vlády, Tošovského vláda a vláda Zemanova v letech 1993 až 2001.
img

Tempo prohlubování deficitu státního rozpočtu v dubnu mírně zpomalilo

02.05.2023 Stát do konce dubna hospodařil s deficitem ve výši 200 mld. CZK. Jedná se o vůbec nejhorší výsledek za první čtyři měsíce. Zatímco příjmy vzrostly meziročně o 11,4 %, a za inflací tak jejich růst stále zaostává, dynamika výdajů letos nabrala na síle a naopak tempo zvyšování spotřebitelských cen výrazně předbíhá. Rovněž kumulovaný schodek za posledních 12 měsíců zůstává blízko rekordních hodnot. Aktuálně pozorovaný trendový nesoulad mezi příjmy a výdaji je tedy srovnatelný s rokem 2021.
img

Vláda nakonec bude rozpočet muset novelizovat, do schodku 295 miliard korun se podle všeho nevejde, ukazuje historie. Nelze vyloučit, že deficit bude nakonec až v pásmu od 350 do 400 miliard

02.05.2023 Za první tři čtyři měsíce letošního roku vykazuje hospodaření vlády rekordní schodek za kterékoli tři úvodní měsíce roku celé historie novodobé ČR od roku 1993. Deficit státního rozpočtu totiž ke konci března činil 200 miliard korun. Dosud historicky rekordním schodkem za první čtyři měsíce rok byl deficit z pandemického roku 2021, kdy tehdejší vláda hospodařila od ledna do března se schodkem 192 miliard korun.
img

Schodek rozpočtu se prohloubil

02.05.2023 Rozpočtový schodek se v dubnu prohloubil na 200 mld. CZK oproti -166,2 mld. v březnu.
img

Schodek letos přesáhne 300 miliard, překoná tedy plán vlády. Ta by mohla hodně ušetřit masivnějším propouštěním státních zaměstnanců

28.04.2023 Veřejné zadlužení České republiky loni narostlo v nominálním vyjádření nejvíce v historii, a to o 430,4 miliardy korun. Nárůst zadlužení tak překonal nárůsty z pandemických let 2020 a 2021, které činily zhruba 413, resp. 417 miliard korun. Na růstu zadlužení se podílela hlavně ústřední vláda, neboť obce a kraje loni vykázaly přebytek, a to dokonce třetí nejvyšší v historii.
img

Dolar: Stručné shrnutí a vyhlídky v blízké budoucnosti

25.04.2023 Pokusy o růst, které dolar učinil minulý týden, v pondělí výrazně narazily. Dolarový index (DXY), který během včerejší asijské obchodní seance posílil, do konce obchodního dne opět prudce klesl a testoval hranici 101,00.
img

Loni dluh Česka narostl nejvíce v historii, letos chce vláda tempo razantně zbrzdit. Zatím se však příliš nezdá, že se jí to podaří, schodek letos může být až poblíž úrovně 400 miliard

23.04.2023 Veřejné zadlužení České republiky loni narostlo v nominálním vyjádřením nejvíce v historii, a to o 430,4 miliardy korun. Nárůst zadlužení tak překonal nárůsty z pandemických let 2020 a 2021, které činily zhruba 413, resp. 417 miliard korun.že
img

Česko se zadlužuje nejrychleji v EU. Současná vláda zadlužuje zemi historicky rekordně, za rok ji stihla zadlužit zhruba o tolik jako všechny vlády dohromady od té Klausovy roku 1993 až po Grossovu roku 2004

21.04.2023 Česká republika se loni ve čtvrtém čtvrtletí zadlužovala nejvýrazněji v celé EU. Vyplývá to z čísel, která dnes zveřejnil Eurostat. Veřejné zadlužení Česka v poměru k HDP se zvýšilo o 2,1 procentního bodu na 44,1 procenta. Státní dluh – tedy dluh, za který odpovídá přímo vláda – stoupl na rekordních více než 2,99 bilionu korun. Poprvé v historii tak atakuje psychologickou hranici tří bilionů korun.
img

Rozpočtová dieta, aneb čekání na Godota?

21.04.2023 Tuzemská ekonomika vykazuje nadále výrazné nerovnováhy, přičemž od pandemického roku 2020 je zvláště varovný vývoj na straně veřejných financí. Nejinak tomu bylo i v prvních třech měsících tohoto roku, kdy schodek státního rozpočtu dosáhl rekordních 166 mld. To je více než polovina z plánovaného celoročního schodku 295. mld korun. Jak je to možné? Celkové příjmy sice ke konci března vzrostly o solidních 13 %, výdaje státního rozpočtu se však zvýšily o mohutných 37 %.
img

Vláda nakonec bude rozpočet muset novelizovat, do schodku 295 miliard korun se podle všeho nevejde, ukazuje historie. Nelze vyloučit, že deficit bude nakonec až v pásmu od 350 do 400 miliard

16.04.2023 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes uvedl, že neočekává, že by vláda předkládala Sněmovně novelu letošního státního rozpočtu. Důvodem je podle něj to, že se sice vládě nepodaří zajistit příjmy z mimořádných daní a odvodů v plné plánované výši 100 miliard, zároveň však díky dramatickému poklesu cen energií a burzách EU budou významně nižší kompenzace související se zastropováním cen energií domácnostem i firmám.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Globální dezinflace pokračuje, jádrové ceny ale stále budí obavy

11.04.2023 Nejdůležitější statistiky tohoto týdne se budou u nás i v USA týkat březnových spotřebitelských cen. Zatímco celková meziroční inflace se s přispěním poklesu cen energií a vysoké srovnávací základny rychle snižuje, jádrová složka podle nás bude v obou případech dále vykazovat perzistenci, a to i na meziměsíční bázi. Odolnost ekonomiky eurozóny by měla potvrdit únorová průmyslová produkce, která tak podle nás přispěla k solidnímu růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí.
img

Tři kroky k ozdravení českých veřejných financí: vraťme se do roku 2020, resp. 2016, a proškrtejme dotace

07.04.2023 Stav českých veřejných financí není utěšený. Na druhou stranu všechna ta kritická tvrzení o tom, že jdeme „řeckou cestou“, jsou notně přestřelená. Často jen přiživují frustraci části polarizované společnosti, která do dané problematiky nemá dostatečný vhled, ale strach ze státního bankrotu – jakkoli neopodstatněný – umocňuje její již tak značnou úzkost a tíseň.
img

Forex: Trhy věří, že recese donutí Fed letos snižovat úrokové sazby

06.04.2023 Únorová data z domácí ekonomiky byla smíšená. Středeční maloobchodní tržby potvrdily vysokou míru volatility této statistiky v poslední době. Tržby bez prodejů aut meziměsíčně klesly o 0,4 %, zatímco měsíc před tím zaznamenaly nárůst o 0,8 %. Na zmírnění meziročního poklesu tržeb z lednových -6,8 % na -6,4 % (zatímco tržní konsenzus činil -7,0 %) se výrazně podepsala revize dat v předchozích měsících. Předstihové indikátory přesto z našeho pohledu stále ukazují spíše na mírné oživení spotřeby domácností v Q1 23.
img

Únorové výsledky reálné ekonomiky neoslnily, ale ani nezklamaly

06.04.2023 Únor přinesl smíšené statistiky z domácí reálné ekonomiky. Zatímco exporty automobilů pomohly zahraničnímu obchodu k solidnímu přebytku, jejich výroba, přestože meziměsíčně rostla, k výraznějšímu oživení průmyslové produkce nestačila. Ta stoupla pouze mírně, navíc lednový výsledek byl revidován ještě lehce směrem k horšímu. Vstup ekonomiky do letošního roku je tedy zatím vrávoravý. Situaci nezachraňuje ani české stavebnictví, jehož výkon v únoru klesl pod bod mrazu (meziměsíční propad o 3,7 %). I tak se ale mzdy zvedaly. V průmyslu meziročně o 10,8 %, ve stavebnictví o 14,1 %.
img

Auta pomohla zahraničnímu obchodu k solidnímu přebytku

06.04.2023 Únorový zahraniční obchod skončil přebytkem 14,3 miliardy CZK, tedy v souladu s naším očekáváním. V meziročním srovnání byl výsledek o 21,2 mld. vyšší. Ke kladnému saldu přispěl zejména vývoz motorových vozidel, který v meziročním srovnání stoupl o 21,8 mld. CZK. Přebytek obchodu s motorovými vozidly byl meziročně vyšší o 17,5 mld. CZK. Automobilovému průmyslu svědčí v globálním měřítku menší problémy se subdodávkami, díky kterým může kompletovat svoji výrobu. V meziměsíčním srovnání byl nicméně export automobilů o 8 % nižší. Zde se mohly odrazit únorové odstávky v některých automobilkách.
img

Forex: Koruna zůstává silná

04.04.2023 Koruna začala nový týden v dobré náladě a krátce se podívala i pod 23,40 EUR/CZK. Z pohledu domácích makro čísel toho přitom včerejšek moc povzbudivého nenabídl. Za prvé, sentiment ve zpracovatelském průmyslu (PMI) zůstává v pásmu recese, což jde na vrub poklesu nových zakázek (třináctý měsíc v řadě), nižšího objemu výroby a slabší zaměstnanosti.
img

Forex: Dynamika německého zahraničního obchodu nabírá na síle

04.04.2023 Po lednovém vysokém růstu německých exportů bude i za únor vykázán růst, i když již mírnější. Výrazné oživení pak předpokládáme na dovozní straně. Výsledkem bude nižší přebytek celkové obchodní bilance. Ceny průmyslových výrobců v eurozóně se i během února dle tržního konsensu snížily, hlavně kvůli energetickým komoditám; meziroční dynamika tak dále klesá. Relativně slabou dynamiku pak trh čeká u únorových podnikových objednávek z USA.
img

Stát do konce března hospodařil se schodkem ve výši 166,2 mld. CZK

03.04.2023 Deficit 166,2 mld. CZK je vůbec nejhorší výsledek ke konci března. Zatímco příjmy vzrostly za první kvartál meziročně o 13 % a za inflací tak jejich růst stále zaostává, dynamika výdajů letos nabrala na síle a naopak tempo zvyšování spotřebitelských cen výrazně předbíhá. Rovněž kumulovaný schodek za posledních 12 měsíců byl v březnu historicky nejhlubší, když dosáhl 467,4 mld. CZK.
img

Forex: Koruna na úvod týdne pod 23,50 EUR/CZK

03.04.2023 První pracovní den předvelikonočního týdne byl ve znamení dalšího ústupu rizikové averze investorů na trzích. Ty nijak zásadně nerozhodilo víkendové rozhodnutí ropného kartelu OPEC snížit objem těžby, což se odrazilo v růstu cen černého zlata o více než šest procent. Akciové trhy dnes rostly, z nálady profitovalo euro, které si vůči dolaru připsalo téměř jeden cent, když se dostalo k 1,0880 EUR/USD. Koruna vůči euru v odpoledních hodinách atakovala 23,43 EUR/CZK. Takto silná byla naposledy před měsícem.
img

Vláda letos v prvním čtvrtletí hospodařila s historicky rekordním schodkem, který ještě o více než 40 miliard korun překonal dosud rekordní schodek za první čtvrtletí, ten z pandemického roku 2021

03.04.2023 Za první tři měsíce letošního roku vykazuje hospodaření vlády rekordní schodek za kterékoli tři úvodní měsíce roku celé historie novodobé ČR od roku 1993. Deficit státního rozpočtu totiž ke konci března činil 166,2 miliardy korun. Dosud historicky rekordním schodkem za první čtvrtletí byl deficit z pandemického roku 2021, kdy tehdejší vláda hospodařila od ledna do března se schodkem 125,2 miliardy korun.
img

Kraje a obce hospodařily loni s velkým přebytkem, metropole Praha s druhým největším v historii. Ale i proto, že Praha málo investuje, na což upozorňují i ratingové agentury

02.04.2023 Kraje a obce České republiky loni hospodařily s třetím největším přebytkem v historii, a to 32,8 miliardy korun. Takřka polovinu z tohoto přebytku má však na svědomí metropole Praha, která za rok 2022 skončila „v plusu“ 15,5 miliardy korun. Údaje ministerstva financí včera zveřejnila Česká televize.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

OECD letos čeká v ČR mírnou recesi, doporučuje rozpočtovou konsolidaci

30.03.2023 Česko letos čeká mírná recese, hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 0,1 procenta a země se bude potýkat s vysokou inflací, která bude činit 13 procent. Uvádí to zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kterou dnes představili premiér Petr Fiala (ODS) a generální tajemník OECD Mathias Cormann na tiskové konferenci v Praze. Zpráva Česku také doporučuje rozpočtovou konsolidaci. Podle Fialy chce vláda ročně snižovat strukturální deficit o jedno procento HDP, tedy zhruba 70 miliard korun.
img

Počet státních zaměstnanců letos narostl výrazně, citelně nad průměrem let 2017 až 2022. Pokud vláda sníží jejich počet na úroveň roku 2016, ušetří přes 50 miliard korun ročně

29.03.2023 Počet státních zaměstnanců se letos oproti loňsku zvýšil o více než 10 tisíc osob a poprvé v historii Česka atakuje půlmilionovou hranici, když dosahuje cifry 499 056 osob. Mezi státní zaměstnance, resp. zaměstnance placené ze státního rozpočtu, spadá nejen zhruba 80 tisíc úředníků, ale také třeba učitelé, vojáci, policisté, hasiči či celníci.
img

Ranní shrnutí (28.03.2023)

28.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou výše, ale technologické akcie zaostávaly. S&P 500 si připsal 0,16 %, Dow Jones se posunul o 0,60 % výše a Russell 2000 přidal 1,08 %. Nasdaq klesl o 0,47 %.
img

Ukrajina už dál nebude financovat válku tištěním peněz, řekl guvernér

27.03.2023 Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.
img

Odliv dividend stahuje Česko „do rekordního mínusu“ nejvíce, hrozba měnové krize se ale zatím nenaplňuje

26.03.2023 Česko se ocitá v závažné makroekonomické nerovnováze, jakou roky nepamatuje. Podle některých expertů mu proto vážně hrozí měnová krize. Data za loňský rok, jež máme čerstvě pohromadě, tuto obavu, resp. důvody pro ji příliš nerozptylují. Přesto koruna mnohem spíše rekordně sílí, než by čelila měnové krizi. Co za tím vězí?
C:\fakepath\madarsko-21032023.jpg

EUR/HUF poroste kvůli maďarské inflaci

21.03.2023 Maďarsko je zdaleka nejhorším bojovníkem proti inflaci v Evropské Unii. Ani s vlastní centrální bankou, která může nastavit úrokové sazby výrazně výše než třeba v Pobaltí nebo na Slovensku, se nedaří cenový růst zkrotit.
img

Běžný účet platební bilance je rekordně hluboký, přes 415 miliard korun. Proč tomu tak je a proč koruna přesto neoslabuje, ba vůči euru letos posílila na patnáctiletá maxima?

16.03.2023 Běžný účet české platební bilance padl loni do suverénně historicky rekordního schodku, přes 415 miliard Kč. Důvodem je mohutný odliv dividend, motivovaný i snahou bank snížit odvody na dani z mimořádných zisků, a také to, že se do rekordního schodku propadl zahraniční obchod ČR.
img

Zahraniční obchod v lednu v přebytku

09.03.2023 Lednový zahraniční obchod skončil přebytkem 9,5 miliardy CZK, což bylo ale méně než jsme my i trh očekávali. I tak byl ale výsledek v meziročním srovnání o 2,1 mld. vyšší. Ke kladnému saldu přispěl zejména vývoz motorových vozidel, který v meziročním srovnání vzrostl téměř o čtvrtinu. Přebytek obchodu s motorovými vozidly tak byl meziročně vyšší o 6 mld. CZK. Díky vývoji cen na světových komoditních trzích se snížil i schodek obchodu se základními kovy (o 2,1 mld. CZK).
C:\fakepath\biden3.jpeg

Média: Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i firmy

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i bohaté investory a korporace. Příjmy státu z kapitálového majetku by se tak podle jeho plánu téměř zdvojnásobily. S odkazem na zdroje v Bílém domě to dnes uvedla agentura Bloomberg a další média. Biden chce podle tohoto návrhu také zrušit daňové úlevy pro podniky a pro bohaté, které zavedl předchozí prezident Donald Trump. Pravděpodobnost, že Kongres tento záměr schválí, ale zřejmě není vysoká.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Hampl: Vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než příjmech rozpočtu

08.03.2023 Současná vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než na příjmech státního rozpočtu. ČTK to dnes řekl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Vítá oznámený krok vlády snížit strukturální deficit rozpočtu o 70 miliard korun. Podle něj to je ale jen první krok ke konsolidaci veřejných financí, protože problém je hlubší.
img

Za vlády končícího prezidenta Miloše Zemana se schodek obchodu Česka s Čínou více než zdvojnásobil, loni byl historicky rekordní, poprvé přes 500 miliard korun

08.03.2023 Za vlády končícího prezidenta Miloše Zemana se schodek obchodu Česka s Čínou více než zdvojnásobil. V uplynulých deseti letech se tak nepodařilo ani zčásti dostat obchodní vztahy obou zemí do vyváženější polohy. Právě naopak. V posledních letech schodek narůstá dramatickým tempem a loni vykázala svoji historicky suverénně nejvyšší úroveň. Loňský schodek českého obchodu s Čínou totiž představuje 545,2 miliardy korun.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
img

Forex: Inflace v eurozóně podle našeho odhadu v únoru klesla na 8,2 % y/y

02.03.2023 Dnes bude sledován zejména předběžný odhad inflace v eurozóně. Ta podle nás v únoru zpomalila z 8,6 % na 8,2 % y/y, a to především vlivem pomalejšího růstu cen energií. Jádrová inflace by měla naopak zrychlit z 5,3 % na 5,5 % y/y a nad 5 % se pravděpodobně udrží po celou první polovinu letošního roku. Ve vztahu k tomu se dočkáme také zápisu z únorového jednání ECB. V USA zveřejní týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který by měl zůstat nadále nízký a setrvat pod hranicí 200 tisíc.
img

Forex: Tuzemský PMI zklamal, ten čínský naopak pozitivně překvapil

01.03.2023 V únoru podle ukazatele PMI došlo k nepatrnému zhoršení podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu. PMI klesl z 44,6 b. na 44,3 b., zatímco podle tržního konsensu mělo dojít k nárůstu na 45,0 b. Ještě v prosinci a lednu se přitom výrobní podmínky podle stejného ukazatele zlepšovaly. Vliv podle našeho názoru mohla mít obnovená zhoršená dostupnost některých výrobních dílů, především čipů, na kterou se v únoru odvolával automobilový průmysl.
img

Po dvou měsících dosahuje deficit takřka 120 mld. Kč

01.03.2023 Za první dva měsíce letošního roku hospodařil stát s deficitem ve výši 119,7 mld. Kč. Únor patří obvykle mezi měsíce, kdy se vládní finance dostávají do výraznějšího deficitu a v záporných číslech skončil v únoru rozpočet vždy během posledních 5 let. Letošní deficit je přesto i na historické poměry relativně vysoký, kdy hlavním důvodem je silný meziroční růst běžných výdajů.
img

Vláda má za první dva měsíce letošního roku historicky rekordní schodek, vyšší než za covidu. Varovně tak navazuje na loňsky historicky rekordní růst zadlužení, odpovídající tomu z let 1993 až 2002

01.03.2023 Vláda ČR v rámci státního rozpočtu hospodařila ke konci letošního února s nejvyšším schodkem v historii České republiky, a to 119,7 miliardy korun. Ještě nikdy v historii ČR nebylo hospodaření státního rozpočtu po prvních dvou měsících roku v takto hlubokém deficitu.
img

Forex: Předstihové indikátory ukazují na postupně se zlepšující sentiment

01.03.2023 Po včerejších francouzských, ale hlavně španělských inflačních datech za únor se obáváme, že německá čísla ukážou na zrychlení cenové dynamiky. Zároveň předpokládáme další silná data z německého trhu práce, kde čekáme dokonce pokles míry nezaměstnanosti. To vše rámují zlepšující se sentiment indikátory v podobě PMI indexů, kde finální únorové statistiky potvrdí předběžné odhady. Z domova se kromě průmyslového PMI dočkáme únorového výsledku hospodaření ve státním rozpočtu.
img

Forex: Koruna nejsilnější od července 2008

28.02.2023 Globální finanční trhy dnes reagovaly na potvrzení perzistence inflace, na které kázala únorová inflační data z Francie a zejména Španělska. To se projevilo ve vzestupu eurových tržních sazeb a mírném posílení eura na trhu s dolarem zpět přes úroveň 1,0600 EUR/USD. Odpolední americká data již trhy nijak nerozhodila. Únorová bilance zahraničního obchodu proti lednu mírně prohloubila svůj schodek, výsledek ale v podstatě odpovídal tržnímu očekávání.
C:\fakepath\akcie-27022023.png

Pomáhá inflace ve finále akciím?

27.02.2023 Americký akciový trh stojí na rozcestí. Na jedné straně stále svižně díky cenové složce roste nominální HDP. Koláč, ze kterého si obchodované společnosti ukrajují svůj díl skrz zisky, tedy roste. Proti však působí rostoucí bezrizikové sazby často určované výnosy dlouhodobých dluhopisů, které zvyšují i požadovanou návratnost.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Obchodní deficit Japonska byl v lednu kvůli dovozu energií rekordní

16.02.2023 Obchodní deficit Japonska v lednu vzrostl na rekordních 3,5 bilionu jenů (577,3 miliardy Kč). Hlavním důvodem je růst cen energií, který výrazně zvýšil dovoz, naopak růst vývozu zpomalil. Rekordní byl i deficit s největším obchodním partnerem, kterým je pro Japonsko Čína. V předběžné zprávě to dnes uvedlo japonské ministerstvo financí.
img

Obchodní bilance eurozóny snížila svůj schodek

15.02.2023 Obchodní bilance v prosinci snížila svůj schodek, když klesla o 8,8 % oproti -11,7 % v listopadu.
img

Ranní okénko - Rychlý ústup americké inflace může zpomalit

14.02.2023 Dnes přichází brzký ekonomický vrchol tohoto týdne v podobě výsledku americké inflace za měsíc leden. Pokud nepřijde výraznější překvapení směrem dolů, patrně dnes zveřejněná čísla utvrdí trh v tom, že Fed zvýší sazby ještě o 2x25bb, a to ještě spíše s prostorem pro přísnější měnovou politiku nežli volnější.
img

Forex: Americká inflace na ústupu, růst HDP v eurozóně potvrdí odolnost ekonomiky

14.02.2023 Středem dnešní pozornosti bude vývoj americké inflace, která by měla potvrdit zmírňování inflačních tlaků. Nicméně zpomalení meziročního tempa růstu tamních spotřebitelských cen zřejmě nebude dostatečným důvodem pro holubičí obrat Fedu. Zpřesněný odhad HDP v eurozóně za Q4 22 potvrdí odolnost tamní ekonomiky. Čekáme, že první letošní čtvrtletí by se mělo již nést ve znamení zrychlení mezičtvrtletního růstu ekonomiky eurozóny, byť jen mírného. Vcelku podle nás ekonomika eurozóny vzroste o 1 % v letošním roce.
img

Forex: Koruna navázala na závěr minulého týdne a lehce ztrácela

13.02.2023 Prosincová bilance tuzemského běžného účtu byla výrazným pozitivním překvapením, když došlo ke značnému zmírnění deficitu běžného účtu (-7,8 mld. CZK vs konsensus -24,8 mld. CZK). Po sezonním očištění (-0,6 mld. CZK) se jedná o nejlepší výsledek od června 2021. Za celý loňský rok však deficit běžného účtu ve výši 380,1 mld. CZK znamená nejhlubší schodek v historii. K tomu nejvýrazněji přispěla negativní bilance prvotních důchodů a mimo jiné od H2 22 také obchod se zbožím, který primárně reflektoval problémy v dodavatelských řetězcích na straně slabších vývozů a dovoz drahých energií. Tyto negativní faktory však ke konci loňského roku již rychle odeznívaly.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Deficit bilance běžného účtu Turecka byl loni nejvyšší minimálně za deset let

13.02.2023 Turecko loni vykázalo nejvyšší deficit bilance běžného účtu nejméně za deset let. K hlavním příčinám patří prudký růst dovozu zlata a nákladů na energie. Téměř polovinu schodku ale pomohl financovat nevysvětlený příliv kapitálu, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Běžný účet platební bilance byl loni dle předběžných dat ČNB v rekordním schodku

13.02.2023 Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil loni rekordním schodkem 380,1 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Předloni dosáhl schodek 51,1 miliardy korun, tehdy zaznamenal běžný účet platební bilance deficit poprvé od roku 2013. Dosavadní rekordní deficit byl z roku 2007 se 177,1 miliardy korun.
C:\fakepath\trader-13022023-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2023 1) Aktuální zpevňování české koruny je spíše přechodným jevem, v delším časovém výhledu je její kurz na slabší úrovni, řekl dnes ČTK mluvčí Hospodářské komory ČR Miroslav Diro. V národohospodářské prognóze podle něj počítá komora s hodnotami bližšími 25 korunám za euro. Koruna ve čtvrtek uzavřela obchodování s kurzem 23,69 Kč/EUR, vůči euru tak byla nejsilnější za posledních 14,5 roku. Dnes je o několik haléřů slabší.
img

Běžný účet platební bilance loni dosáhl rekordního schodku

13.02.2023 V prosinci se deficit běžného účtu platební bilance výrazně zmírnil. Pasivum ve výši -7,8 mld. CZK (po -39,3 mld. CZK v listopadu) bylo oproti tržnímu konsenzu (-24,8 mld. CZK) výrazným pozitivním překvapením. Po sezónním očištění schodek podle našeho dohadu dosáhl -0,6 mld. CZK, tedy nejlepšího výsledku od června 2021, kdy byla (sezónně očištěná) měsíční bilance naposledy v přebytku. Za celý loňský rok dosáhl deficit běžného účtu 380,1 mld. CZK, což je vůbec nejhlubší schodek minimálně od roku 2004.
img

Běžný účet snížil schodek

13.02.2023 Běžný účet platební bilance v prosinci snížil schodek na -7,77 mld. CZK oproti -39,3 mld. v listopadu. Trhy očekávaly snížení na -24,8 mld. CZK.
img

Ranní okénko - Americká inflace může vést k dalšímu přehodnocení vývoje US sazeb

13.02.2023 V tomto týdnu se pozornost finančního trhu upne především na USA, kde vyjde lednová inflace. Poslední tři reporty, za říjen až prosinec, odhalily slábnoucí inflační tlaky, což na trhu vedlo ke zmírnění očekávaní trajektorie úrokových sazeb, se zaceněním počátku snižovaní už koncem letošního roku. Stačil pak report z trhu práce, který ukázal na výrazně silnější tvorbu pracovních míst, než se čekalo (517 vs. 189 tis.), a podmínky financování na trhu se znovu utáhly. V eurozóně je hlavním bodem v datovém kalendáři průmyslová produkce, která nemá s bídným výsledkem německého průmyslu zrovna nejlepší vyhlídky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká inflace pokračuje v ústupu

13.02.2023 Klíčovou událostí tohoto týdne bude zveřejnění amerického indexu spotřebitelských cen za leden. Statistiky by sice měly ukázat, že inflace pokračuje ve zpomalování, nicméně pouze pomalým tempem. Přetrvávající nejistota ohledně toho, jak rychle může inflace polevit, je možná důvodem, proč představitelé Fedu zůstávají u svých prosincových „dot-plots“. Zejména tamní silný trh práce indikuje, že dolarové úrokové sazby půjdou dále nahoru. Evropské indikátory ukážou slabší prosincovou průmyslovou produkci, hlavně kvůli energetické produkci a slabšímu výkonu energeticky náročného průmyslu. Druhé čtení evropského HDP by mělo potvrdit předběžný odhad.
C:\fakepath\moodys rating 1710.jpg

Agentura Moody's snížila rating Ukrajiny hlouběji do spekulativního pásma na Ca

12.02.2023 Ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny o jeden stupeň hlouběji do spekulativního pásma na Ca. Výhled ratingu změnila na stabilní z negativního, což znamená, že neplánuje v nejbližších měsících rating země měnit. Vyplývá to z prohlášení agentury. Důvodem zhoršení ratingu jsou dopady války s Ruskem, které budou pravděpodobně představovat dlouhodobé problémy pro ukrajinskou ekonomiku a veřejné finance.
C:\fakepath\trader-10022023-50-zm.jpg

Pokud koruna zůstane silná, tržby exportérům klesnou o 210 mld. korun

10.02.2023 Pokud koruna vůči euru zůstane nadále silná, exportérům by tržby proti loňsku mohly klesnout zhruba o 210 miliard korun, přičemž řada z nich by již generovala ztrátu. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. V porovnání s rokem 2021 by propad tržeb dosáhl dokonce zhruba 470 miliard korun, doplnil. Loni export z Česka překonal hranici 4,47 bilionu Kč.
C:\fakepath\trader-09022023-29-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.02.2023 1) Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

BBC: Kolik má Rusko rezerv a jak dlouho vydrží?

09.02.2023 Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.
C:\fakepath\trader-07022023-26-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.02.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v lednu meziročně klesly o 27 miliard eur na 129,27 miliardy eur. Ve srovnání s prosincem byly nižší o dvě miliardy eur. Proti loňskému lednu se devizové rezervy snížily také v korunách a dolarech, meziměsíčně v dolarech stouply a v korunách klesly. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet se v lednu propadl do obřího schodku

07.02.2023 Ruský federální rozpočet podle předběžných údajů ministerstva financí skončil v lednu se schodkem ve výši 1,776 bilionu rublů (asi 552 miliard Kč), zatímco o rok dříve vykazoval přebytek 125 miliard rublů (asi 39 miliard Kč), upozornila včera agentura Interfax. Lednový schodek představuje 60 procent plánovaného deficitu na celý letošní rok (2,925 bilionu rublů).
img

Prosinec přinesl smíšené výsledky z reálné ekonomiky

06.02.2023 Průmyslová produkce za prosinec skončila horším výsledkem, než jsme my i trh očekávali. Příčinou byla nižší výroba automobilů i pokles produkce v energeticky náročných odvětvích. Automobily společně s výrobou počítačů a elektrických a optických přístrojů byly naopak tím, co prosincovému zahraničnímu obchodu pomohlo k výrazně lepšímu výsledku. Pozitivně překvapilo i české stavitelství.
img

Zahraniční obchod pozitivně překvapil

06.02.2023 Prosincová bilance zahraničního obchodu překvapila výrazně nižším deficitem, než jsme my i trh očekávali. Schodek v běžných cenách dosáhl 1,2 mld. CZK a ve srovnání se stejným měsícem roku 2021 byl o 15 mld. CZK nižší. Na bilanci se příznivě odrazil zejména meziročně lepší výsledek obchodu s počítači, elektronickými a optickými přístroji (+11 mld. CZK) a přebytek obchodu s motorovými vozidly (+9,1 mld. CZK). Naopak negativně na bilanci dopadl hlubší deficit obchodu s ropou a zemním plynem (-8,8 mld. CZK), kde se promítly vyšší ceny komodit i vyšší dovezené množství. Deficit s elektrickými zařízeními byl vyšší o 3,1 mld. CZK. Vývoz se meziměsíčně po sezónním očištění snížil o 0,8 %, dovoz pak o 6,8 %.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | Holubice | IFO index | IPO | ISO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makro data | Záloha | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílník | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Swap | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VAT | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Erste | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | Denník | Devalvace měny | Devizové trhy | Dividenda ČEZ | DJIA | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP Rakousko | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do komodit | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konec eura | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurs rublu | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování s Čínou | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Polská měna | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká krize | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové měny | Světové události | Španělská ekonomika | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Úrokové swapy | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Báze | BIC | Buy | CEE | CEPS | Čistý dluh | Daniel Beneš | Dluhopisy a daně | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Jeff Bezos | Lednový efekt | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Průměrování | Redukce | Roadshow | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Vláda ČR | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Čekací doba | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný investor | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Skvělý zisk | IMPOSSIBLE | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | ActivTrades | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BCS | PwC | Next Finance | Agentura AP | High Frequency Economics | BBC | Agentura DPA | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | S/R zóna | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Trading Economics | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Modrá pyramida | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Investice do technologií | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Forexoví obchodníci | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Eurex | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst USA | Bezpečné dluhopisy | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Historická data | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Hospodářská situace | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Pierre Moscovici | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | ARM Holdings | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Business Insider | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Úspěšné investování | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Generali Investments | Index NFIB | Rystad Energy | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Belviport Trading | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | BBVA | Zahraniční forex | Daňové změny | Investiční činnost | Investopedia | Sell in May and go away | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | Investoři na trzích | Bureau of Economic Analysis | Kurzotvorná informace | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | World Gold Council | Nákupy zlata | Kurzový vývoj | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Atraktivní nemovitosti | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Kvantitativní utahování | Palladium | Podnikové dluhopisy | Eurokoruna | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Kraken | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | EY ITEM | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Složené úročení | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Zonky | Trumpova cla | Očekávání investorů | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Obchodní bariéry | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | Tok investic | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Ostatní investice | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Ether | Posílení rublu | Czech Fund | Norges Bank | HKD | Korunový trh | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Výprodejová vlna | Brookings Institution | Přímé zahraniční investice | Obchodní přebytky | Expobank | Expobank CZ | Brookings | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Prognóza ECB | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Český miliardář | Nejbohatší lidé | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Ukončení obchodní války | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Makroekonomické statistiky | Inven Capital | Dluh vlád | Globální dluh | Velké riziko | Pozornost trhu | Jak uspět | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Vývoj na dluhopisovém trhu | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | MUFG Bank | Uber Technologies | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Prodej ropy | Nabídka akcií | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Čínský trh | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Capital Partners | Ziskové obchody | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | Ekonomika Hongkongu | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | SIX | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | FRS | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Thomas Cook | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Obchodní praktiky | Pohonné hmoty v Česku | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Dolarové likvidity | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Asijská finanční krize | F1 | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Čeští ekonomové | Rychlé zhodnocení | Očekávaný růst | Informace z trhu | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Zerohedge | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Následky krize | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prohloubení schodku | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Káva | WIFO | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | HDP v USA | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Bilance rozpočtu | Obchod s ropou | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | LNG | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Konec obchodní války | Klíčová rizika | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Přijmout euro | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Equity křivky | Borsa Italiana | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Vývoz z Japonska | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Lagardeová | Fox News | Čínská armáda | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Bez reakce trhu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Rozdělení zisku | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | Prodeje státních dluhopisů | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Švýcarská ekonomika | EUR Index | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Trading Places | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Zmírnění rizik | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Důsledky krize | Rozvoj | Nové obzory | Německá obchodní bilance | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Globální vývoj | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Cena za akcii | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | GBP/EUR | Penále | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Růst amerických akcií | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Alstom | Amcor | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Eurovia CS | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Pivovary Staropramen | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Accor | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Levnější ropa | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Americké výrobky | Francouzská centrální banka | Registrace automobilů | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Impeachment | Šperky | Nabídka a poptávka | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | Skupina AXA | AXA | Ředitelka | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Zpomalováním růstu | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Celkový deficit | Bydlení | Dovozní cla | Americké objednávky | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Akciové indexy v USA | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | KLDR | Zasedání měnového výboru | Koruna posílila | Hodnota HDP | Vývoj měnové politiky | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Nejistoty na finančních trzích | Stabilní společnosti | Hospodaření | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Vyšší ceny ropy | CFA | Indikátor investičního sentimentu | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | Americké dolary | Dobrá data | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Finální odhad | Vysoká dividenda | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Znehodnocení koruny | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Počet volných míst | Míra nezaměstnanosti v ČR | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | Vývoj měnových párů | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Centrální vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Mzdová dynamika | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Současné trhy | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Rozpočtový přebytek | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Koruna sílí | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Nová auta | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Stravenky | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Proaktivní přístup | HN | Francouzská vláda | Le Figaro | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Stabilní výhled | Rating České republiky | Většinový podíl | Virus | Vir | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | České měny | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Moudro | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Správce daně | Finanční úřad | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Tescan | Tenza | Student Agency | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | DNB | SEC | America first | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Hrozba recese | Ministerstvo dopravy | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Akcie Biogen | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Střední podniky | Guggenheim Partners | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Roberto Gualtieri | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Loko-Invest | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Cílování inflace | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Bankovky | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Opatření vlády | Solidarita | Buy the dip | Americká centrální banka dnes | Vládní představitelé | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Redenominace | Růst cen v eurozóně | Anton Siluanov | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Politbyro | Ekonomický rozvoj | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Dluhopisy řecké vlády | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Valné hromady | DNB Markets | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Daňové povinnosti | Republikánská senátorka | Senátorka | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Futures v Evropě | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Německý akciový index | Enormní zájem | Klaus Regling | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Americké ropné zásoby | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Propad HDP | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výše rozvahy americké centrální banky | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Riziko inflace | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Společnost Walt Disney | VW | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | EGAP | Jan Procházka | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Březnová data | Český rozpočet | KoroNERV-20 | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | Obchodní schodek Spojených států | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Skupina OPEC | DPH | Ztrátové obchody | Úročení vkladů | Sentix indikátor | Únorová bilance zahraničního obchodu | Eni | Pojišťovna | Obchodování ČNB | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona | Setkání OPEC | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Koronavirová epidemie | CBS | Gernot Blümel | Ministři | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Řemeslo | Cena benzínu | Profitabilnější | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělská vláda | Pákistán | Oživení cen | Rozpočtový schodek USA | CRFB | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Veřejný dluh Spojených států | Nejvyšší soud | Nejvyšší rozpočtový deficit | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výsledek hrubého domácího produktu | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | BMO | Procter & Gamble | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Program pomoci | Bankovní prázdniny | Růst daní | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Oživit ekonomiku | Malé podniky | Americké makro | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | HDP Španělska | Japonský export | Madrid | Rizikové averze | Rekordní schodek státního rozpočtu | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Guvernér australské centrální banky | Spotřeba ropy | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | Rizikový apetit | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Postavení USA | SARS-CoV-2 | Složitá debata | Debata | Surové ropy | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Federální dluh | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Státní peníze | ADBE | Odhad vývoje HDP | SAS | Cestování | 3M | Americký HDP | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Výjimečná situace | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Ekonomická realita | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Rakouská ekonomika | Společnost Gilead | Dubnový PMI | PMI z výroby | Dopravci | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Český státní rozpočet | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Kanadská obchodní bilance | Vývoj komodit | Růst výnosů | Vývoz z USA | Vývoz z USA v březnu | Obchodní deficit Spojených států | Vývoz ze Spojených států | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Oddlužení | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Přeshraniční obchod | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Hugo | Soudní dvůr Evropské unie | Uvolňování opatření proti koronaviru | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Propad veřejných financí | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Patrik Tkáč | Italský statistický úřad | Italský statistický úřad ISTAT | Hrozba stagflace | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Ústup inflace | NKE | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | Hypoteční banka | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Silný fundament | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Lokální finanční trhy | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Státní podpora | Fiskální a měnové stimuly | Rozpočtový úřad Kongresu | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Ruské ministerstvo financí | Oživení z propadu | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Aktivity v eurozóně | Aktivity společnosti | Urals | Banka Nomura | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Australská vláda | Exim Tours | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Vývoj peněžní zásoby | Propad příjmů | Předstihové ukazatele | OKD | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Soběstačnost | Negativní výhled ratingu | Balíček na podporu ekonomiky | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Měsíční mzda | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Záchranný balík | Zbrojovka | Výrobní PMI | Dluh USA | Státní kasa | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | CBO | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Tempo poklesu vývozu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Hertz Global Holding | Hertz Global | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Teorie černé labutě | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | HDP Itálie | Propad HDP Itálie | Nižší DPH | Obchodní bilance eurozóny | Globální poptávka | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Plán investic | Hospodářský propad | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Japonský vývoz | Japonský vývoz v květnu | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Výplata | Dluh Británie | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Trend is your friend | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Tiff Macklem | Stephen Roach | Ekonom Morgan Stanley | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Výrobci aut | Pomoc státu firmám | Útlum ekonomické aktivity | Dezinflační tendence | Firma ČEZ | Nízké sazby | Cla na zboží | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Slabší ekonomika | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Ekonomická elita | Čeští majitelé firem | Majitelé firem | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Úřad ONS | Míra zisku | Ziskové marže | Akcie aerolinek | Český stát | Německá nezaměstnanost | Dostupnost bydlení | Den nezávislosti | Úroda | Společnost Uber | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Ant | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Červnová inflace | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Výhled vývoje ekonomiky | Recese italské ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Slabý americký dolar | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Německý maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Evropské investiční banky | Američtí politici | Verizon Communications | Celkové daňové příjmy | Daňové příjmy státu | Celostátní daňové příjmy | DPFO | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Burzovní hodnota | STAR Market | Deficit rozpočtu Austrálie | STAR 50 | Index STAR 50 | Akciový trh STAR Market | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Index Ventures | Porušení pravidel | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Bohatí lidé | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | Natland Group | Insolvence | COVID III | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Rekordní deficit | Oživení v automobilovém průmyslu | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Výhled veřejných financí | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Damoklův meč | Bruegel | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Hypotéky v ČR | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Trh s futures | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | Vesa Equity | Airbus Group | Poptávka po českých státních dluhopisech | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Venezuela | Holdingová společnost | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | DIA | IT společnosti | Vývoj indexu Nasdaq | Přechod k elektroautům | Přechod k elektroautům v Dánsku | Přechod Dánska k elektrickým autům | Přesun k elektrickým autům | Klimatické změny | Dopravní sektor | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Větší zdanění | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Prognóza Ministerstva financí | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Japonské ministerstvo financí | Zlevňování hypoték | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Obchodní domy | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Zadlužení Německa | Výdaje na podporu ekonomiky | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Americký podnik | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Epidemiologické situace | Ropovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Americké prezidentské kampaně | Prezidentské kampaně | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Zadlužení země | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Cineworld | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Španělská centrální banka | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Průmyslová produkce v srpnu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Ceny bytů | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Kompenzační programy | Walgreens | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | CZKCASH | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Reálný HDP | Moneta | Veřejné finance ČR | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | Statistiky z německého trhu práce | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Zveřejnění výsledků | Omezování ekonomiky | Nepříznivý signál | RBAG | Odklad splátek | Kit Juckes | Pokles EUR/USD | BIIB | Výsledky voleb | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Přebytek zahraničního obchodu | Akcie Berkshire | Sumitomo | Tempo inflace | Pfizer Inc. | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Obchodní politika | Rozpočtový rok | Nový rozpočtový rok | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | Snižování cel | Polská vláda | NFIB | Poptávka po státních dluhopisech | Česká televize | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Zelené investice | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Úrokové sazby v Číně | Sazby v Číně | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Investice státu | Očkování | Antigenní testování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | Vývoj bilance běžného účtu | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Vesa Equity Investment | Peníze navíc | Lael Brainardová | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | Peloton | Kauza brexitu | Vývoj spreadu | Částečný úvazek | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Voda | Cboe Europe | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stock Spirits Group | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Stimulační balíček | Makléřská firma | Celní války | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | Scott Minerd | Peer-to-peer | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pandemie v Německu | PMI ve výrobě | Euro vůči USD | Pomoc firmám | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Zvýšení ceny | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Průmysl v listopadu | Zpomalující inflace | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | USCBC | Predikce finančních trhů | Konopí | CARA | MJ | Francouzský dluh | Měsíční data | Inaugurace | MF ČR | MFČR | Rozpočtový schodek Ruska | Schodek Ruska | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Důvěra v ekonomiku ČR | Agentura Interfax | Philips | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | Polská společnost | Očkování proti covidu | BlackBerry | DAX (DE30) | Express | Tržní reakce | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Návrh PPF | Tržní ceny | Začátek nového trendu | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Retailoví investoři | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Dnešní HDP | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Bilionové stimuly | Stimuly v USA | Bilionové stimuly v USA | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | Vývoj měnového agregátu M1 | Vývoj obchodní bilance | Vývoj obchodní bilance v USA | Obchodní bilance v USA | Vývoj propadu HDP | Legal & General | Rozvolnění | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Odezvy trhu | Počet zahájených bytů | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Amsterodam | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | Fosilní paliva | Růst produktivity | Přebytek zahraničního obchodu EU | Vývoz z EU | Přebytek obchodní bilance Evropské unie | Schodek obchodu s Čínou | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Výrazné zvýšení daní | James Bullard | CETIN | Bilance obchodu | Bilance obchodu s Čínou | Kering | V4 | Světový dluh | Celkový světový dluh | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | PMI indexy | Zásoby plynu | Rumunský ministr financí | Florin Citsu | Rumuni | Digi24 | Bukurešť | Plán zavedení eura | Hospodářský růst Německa | Růst Německa | Zlepšení ekonomiky | Air | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Posílení české měny | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Cíl letošního růstu HDP | Cíl letošního růstu | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | ČSA | Záchranný plán | Výrazný růst | COMP | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Hodnotové akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | Síla amerického dolaru | Ministerstvo financí USA | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Louise Dicksonová | Aktuální nálada | Ladislav Bartoníček | Poptávka po nemovitostech | Silný výhled | Data z reálné ekonomiky | Veřejný dluh ČR | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | CPI Property Group | CPI Property | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | EDF | Prezident Světové banky (SB) | Harley-Davidson | Inflační historie | Prudký růst cen | Fiskální rok ve Spojených státech | Evropské maloobchodní tržby | Ján Čarný | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Eurokomisař pro ekonomiku | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Zátěžové testy | Výše nájemného | AA | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Emise skleníkových plynů | Rozpočtový schodek Německa | Schodek veřejného sektoru | Schodek veřejného sektoru Německa | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Ekonomický plán | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vývoj indexu Nasdaq 100 | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | Vývoj bilance běžného účtu USA | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Cena emisních povolenek | Santander | Oživení na americkém trhu práce | Šéf fondu ESM | Dluhový strop | Reformy fiskálních pravidel EU | Reformy fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel EU | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Nárůst objemů | Vývoj průmyslu | Benxy | Akcionáři Avastu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Panasonic | Akcie Intelu | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Plán obnovy | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Petrus Advisers | Těžaři | Vesa | Renáta Kellnerová | Oslabení | Prudké oslabení | Deník N | Zisk před zdaněním | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Prodejní ceny | Rozpočtový deficit Francie | Výhled růstu české ekonomiky | Německá inface | Naše hospodářství | MNB | Státní rozpočet ČR | Data z trhu práce USA | Petrus | Bit.plus | Ruský ministr | Impulzy | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Přehřívání ekonomiky | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Zdražování cen | Legální platidlo | Platidlo | Primark | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Taper | Zvyšování daní | McDonald's | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | WISE | Potaš | Jak profitovat | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Paradox | Ústup pandemie | Změny HDP | Report ADP | Obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Dopady pandemie covidu-19 | Úvěrový trh | Nominální dluh | Saldo hospodaření | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Hlubší deficit | ČNB minutes | Sazby daně | Hliník | Nedostatek stavebních materiálů | Koncentrace | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Rozvolnění restrikcí | Iberdrola | UST | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Společnost Alibaba | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | Základní úrokové sazby ČNB | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Přístup k měnové politice | Divize | Šíření mutace | Načasování | Rekordně nízké úroky | Vývoj objemu amerického vládního dluhu | Vývoj reálného výnosu | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | ABB | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Výsledek hlasování | HDP ve Spojených státech | Delta mutace | Bilion | Kryptoměnový svět | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | University of Michigan | Štěstí | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Výhodný směnný kurz | Dřevo | HICP | Investiční činnosti | Chování | Take-Two Interactive | KBC Group | Devon Energy | Marriott International | Růst průmyslových cen | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Trh práce v USA | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Makroekonom | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Akcie Pfizer | BUX | Koninklijke Ahold Delhaize | Objem peněz | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | SABMiller | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Americké ceny | Německý výrobce | Pozitivní korelace | Byty | První odhad | HDP v Maďarsku | Home Depot | Prostor pro růst | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | Medián | CRH | Očekávaná inflace | SPOT | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | Návyk | ASX | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dupont | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Ředitel pro investice | Mezinárodní organizace pro cukr | Výhled na nadcházející rok | Aktualizovaný výhled | Světová organizace pro cukr | Světová organizace pro cukr (ISO) | Rozsah očekávaného deficitu | Produkce cukru v Brazílii | Produkce cukru | Opatření | Rivian | Dna | Polská inflace | Prazdroj | Telco | Evergrande | Nákladová inflace | China Evergrande | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Výrobce sportovního zboží | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Guvernér NBP | Reakce centrální banky | Evropský index | Týdenní výhled | Mezinárodní skupina | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Pracovní den | UK100 | Airbus SE | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Růst sazeb ČNB | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | BNP | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | Jaroslav Haščák | FDP | Zoetis | Zoetis Inc | Samou | Čepro | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Stagflační tendence | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Růst cen plynu | Kellnerová | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Šéfka fondu | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | České sazby | Dokončování staveb | Automotive | Zpožděné dodávky | Snížení dluhu | Mathias Cormann | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Úrok na dluhu vlády ČR | Úrok na dluhu vlády | Češi | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | FNB | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Vývoje kurzu | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Giphy | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Rozpočtový schodek Spojených států | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | SPX 500 | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Meta | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Take-Two Interactive Software | Fialova vláda | IG Metall | Odhad vývoje veřejných financí | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Hospodaření českého státu | Výnosy z devizových rezerv | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Tempo růstu britské ekonomiky | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Další růst sazeb | Dopady inflace | Nexi | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Družba | Lockdowny | Celkový majetek státu | Majetek státu | TIM | Pozemky | Ruský trh | Jens Stoltenberg | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Varianta omikron | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Arm | Zemědělci | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | Participace | Výkon průmyslu | Evernym | Akcionáři společnosti | EUR/CNY | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Pyramida | Letadlo | Meziroční inflace v ČR | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Inflační spirála | Sekyra Group | Nárůst sazeb ČNB | Základní sazba | Dopad omikronu | Těžební společnost | MTI | Purple Trading Jaroslav Tupý | Konvergence | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Příliv dolarů | Hodnoty měny | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Vývoj německého akciového indexu | Ocel | Akcie Pfizer Inc. | Nemoc covid-19 | Hypomonitor | Míra inflace v Maďarsku | Ceny domů | Realitní skupina CPI Property Group | Rady expertů | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Objem prostředků | Odklon od rizikových aktiv | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | OFZ | Trh státních dluhopisů | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Glapinski | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Uzavření transakce | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Index DAX (DE30) | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Scope Ratings | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Sberbank CZ | Přímé intervence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Západní firmy | Dmitrij Polevoj | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Válečné dluhopisy | Evropský blok | Situace na Ukrajině | BAL | Velkoobchodní cena plynu | Leonardo | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Turecký statistický úřad | Meduza | Server Meduza | Naftogaz | Invaze | Narušení dodávek | Obchod s Ruskem | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Vývoj devizových rezerv ČNB | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Vývoz ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Cizoměnový dluh | Zisky české měny | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Opatření v Číně | Měnový kurz EUR/CZK | Aktivisté | Britský FTSE | Velké korporace | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Poslanec | Společnost E.ON | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Ruský Gazprom | MOL | Klaus Zellmer | Odpojení od ruských energií | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Petr Fiala | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Inflační data | Správa | GMT | Patrik Novotný | Zákonodárci | Vlastnictví | Tržní ocenění | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | MinFin | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Tradingové webináře | Miliardář Elon Musk | Volatilní vývoj | Embargo na ruskou ropu | Šmejc | Boj s inflací | Ratingový výhled | Ropovod TAL | Newstream | Dubnová čísla | Hlavní ekonom Saxo Bank | Dow Jones Industrial Average | Index BUX | Nové daně | Daň na banky | Poptávková inflace | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Christopher Waller | Borealis | Posílení kapacit LNG | Jan Frait | Rezervní fond | Atos | Stavební společnosti | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | Škoda Group | Práva ke značce | Popírání | Přijetí | Pochybení | Inflace v zemích EU | Ředitel ČEZ | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Zchlazení poptávky | Stagnace poptávky | Silvana Tenreyro | Velmi volatilní | Porovnání meziročního vývoje | Vývoj německého akciového indexu DAX | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Účet v bance | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení | Turistické sezóny | Cenový strop | Společnost EDF | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Skokové posílení | Zvedání úrokových sazeb | Vývoj kurzu EUR/CZK | Zastavení dodávek ruského plynu | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Akcez | Prime | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Speciální daň | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Prognóza vývoje | Společnost MOL | Pokles devizových rezerv | Burzovní ukazatele | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Pocovidové oživení | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Restrukturalizace dluhu | Reálné příjmy domácností | Dovoz z Ruska | Pražský městský soud | Přispění vlád | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Akcie aerolinek SAS | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Program americké centrální banky | Premiérka Liz Trussová | EU a USA | Odhad HDP v eurozóně | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Pavel Heřmanský | Holding Agrofert | Domácí dluhopisový trh | Načasování obchodů | Zastropování cen energií | Aker BP | Aker | Scope | Makroekonomické nerovnováhy | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Ruské ropy | Motorová nafta | Zvýšení daně | Vyšší daň | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | IPO Porsche | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Sloe | Paroplynové elektrárny | Plán vlády | Burzovní cena plynu | Plaza Accord | Mimořádný zisk | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Řešení energetické krize | Internetová společnost Twitter | Měnový pár EUR/HUF | Konzervativní strany | Rating Česka | Tradingový portál FXstreet.cz | Implikace | Camelot | Monetizace zlata | Monetizace | 3M PRIBOR | EP Commodities | Israir | Izraelská letecká společnost | Společnost Israir | Vladimíra Dufková | Mluvčí Smartwings | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Snižování počtu zaměstnanců | Korporace | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SYRI | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Nový býčí trh | Energetické problémy | Co se děje na finančních trzích | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Strop na ruskou ropu | Pověst | Line | Národní bezpečnost | Západní země | Inflační krize | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Inflace v roce 2023 | Comfort Finance | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Dolarový index (DXY) | Přebytek ruského rozpočtu | Rozpočtový schodek USA v listopadu | Schodek USA v listopadu | Pohled na akciové trhy | Střední třída | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Růstový potenciál | Maďarský index BUX | Maďarský index | Další růst úrokových sazeb | Středoevropský region | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Výhled na rok 2023 | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Meziroční inflace v eurozóně | Společnost Allwyn Entertainment | Měnová unie | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Ruský export | USD za tunu | Ruský ministr financí | Rozpočtový deficit Ruska | Omezení cen ropy | Gedeon Richter | Akcie farmaceutiky | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Vyjádření představitelů | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Cenový růst | Výprodeje | Ustupující inflace | Next | Aktuální růst mezd | Průmyslové velmoci | Levná země | Pokles USD/JPY | Tradeři na forexu | Předlužená britská vláda | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | Smrtelné mutace koronaviru | Smrtelné mutace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pokles USD/CAD | Petrodolary | Plynodolary | Uhlodolary | Australské uhlí | Splasknutí realitní bubliny | Guvernér Michl | Spekulace proti kurzu turecké liry | Vysokoinflační měny | Příležitosti ke spekulaci | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Silná koruna | Nominální mzdový růst | Mzdové požadavky | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Akciové tituly | Nejvyšší inflace | Zlepšující sentiment | Invest | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Známka Ukrajiny | Vládní dluh | Investiční cíl | Média | Rozpad eurozóny | Pevné nervy | Sport | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Válka | Andrij Pyšnyj | Guvernér ukrajinské centrální banky | ČNB Aleš Michl | Guvernér ČNB Michl | ČNB Michl | Europe 600 | České veřejné zadlužení | Veřejné zadlužení | Ozdravení českých veřejných financí | Krize v USA | Ministerstvo financí dnes | Závazek | Srovnávací základna | Nezávislost | Snížení poptávky | Akcie amerických regionálních bank | Ruský rozpočtový deficit | Změna daně z nemovitosti | Daně z nemovitosti | FinGO | Petr Motáček | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Realitní transakce | Tomáš Jícha | Zvýšení daně z nemovitosti | Patron Go | Jiří Paták | Vice | Mimořádná inflace | Transparentní | Zprávy o měnové politice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Shromažďování zlata
ShrtCut
ShrtCut Studio
Shtern Group
Schaeffer's Investment Research
Schéma cyklu akciového trhu
Schlumberger
Schlumberger (SLB)
Schlumberger (SLB.US)
Schnorr

Následující klíčová slova

Schodek obchodu s Čínou
Schodek rozpočtu
Schodek rozpočtu ČR
Schodek Ruska
Schodek státního rozpočtu
Schodek státních financí
Schodek USA v listopadu
Schodek veřejného sektoru
Schodek veřejného sektoru Německa
Schodek veřejných financí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXPRIMUS
TFIFX
TradeCentrum
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít