Neděle 14. srpen 2022 05:30
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - AEX

img

Koruna po ČNB skokově posílila, Bank of England otevřeně mluví o dlouhé recesi

04.08.2022 V Evropě se dnes obchoduje smíšeně, ale růst jasně převládá. Nizozemský AEX ztrácející půl procenta je spíše výjimkou. Wall Street se nachází lehce v červeném. Mezitím výnosy dluhopisů klesají - mírně v USA, více v Evropě. Eurodolar přesto míří vzhůru na 1,0220.
img

Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří

27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
img

Akcie dál nadšené z recese, dluhopisy už brzdí

24.06.2022 Obchodování na akciových trzích se i odpoledne nese ve velmi optimistickém duchu a hlavní indexy navyšují své zisky. Nizozemský AEX přidává bezmála 4 procenta. Vedle toho dluhopisy svou rally už přerušují a na výnosech sledujeme obrat a menší nárůst. Dolar se lehce zvedá na 1,0545.
img

Desetiletý výnos zpět nad 3 procenty při pokračujícím růstu akcií

06.06.2022 Amerika navazuje na Evropu a zdejší akciové trhy se tak přidávají k pozitivnímu vývoji. Klíčové indexy výrazně stoupají, přičemž největší růst, o více než 2 procenta, vykazuje nizozemský AEX.
img

Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém

31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
img

Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné

26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
img

Dluhopisy setřásají denní ztráty, trhům pomáhá padající ropa

28.03.2022 Pondělní obchodování vypadalo během dne pro akcie velmi dobře, ale později odpoledne se zisky začínají tenčit. V Evropě se stále slušně daří DAXu, ovšem AEX je v záporu. Ani Amerika už není tak přesvědčená o růstu, když sice Nasdaq přidává skoro půl procenta, ale širší S&P 500 je jen u nuly.
img

Evropské akcie jsou v dobré náladě, dluhopisy rozhodně ne

28.03.2022 Úvod týdne se na evropských akciových trzích nese v pozitivním duchu. Co se týká války na Ukrajině, mezi spoustou politických prohlášení můžeme zmínit to poslední od ministra Lavrova, který v podstatě odmítl schůzku Zelenskyj - Putin jako kontraproduktivní. Situace se nijak zásadně neposouvá. Nová data ze západních ekonomik, která by měla trhy zajímat, začnou vycházet a v příštích dnech.
img

Čínu vystrašil delisting, evropské akcie však využívají klidnějšího pátku

11.03.2022 Evropské akciové trhy dnes stoupají a využívají tak situace, kdy na ně nepůsobí nové zásadní zprávy. Čínský trh sice srazila nervozita, když se znovu ke slovu přihlásil strašák delistingu v USA, ale vliv na Evropu nesledujeme. Pohyb dluhopisových trhů je dnes skromný, přičemž dochází ke zklidnění poté, co včera situaci rozvířila ECB. V klidu je také zlato či eurodolar, který se obchoduje u 1,0970. Investoři tedy příliš nemění svůj momentální vztah k riziku.
img

Čínu vystrašil delisting v USA, evropské akcie však využívají klidnějšího pátku

11.03.2022 Evropské akciové trhy dnes stoupají a využívají tak situace, kdy na ně nepůsobí nové zásadní zprávy. Čínský trh sice srazila nervozita, když se znovu ke slovu přihlásil strašák delistingu v USA, ale vliv na Evropu nesledujeme. Pohyb dluhopisových trhů je dnes skromný, přičemž dochází ke zklidnění poté, co včera situaci rozvířila ECB. V klidu je také zlato či eurodolar, který se obchoduje u 1,0970. Investoři tedy příliš nemění svůj momentální vztah k riziku.
img

Expozice na Rusko je po sankcích hlavní riziko. Po negativním úvodu se trhy zklidňují

28.02.2022 Západní země se o víkendu konečně odhodlaly k protiruským sankcím s velice citelným dopadem. Páteční dobrá nálada na trzích podpořená tehdy slabými opatřeními, sázkami na méně přísný Fed a možná i nadějí na jednání o příměří, je tedy pryč. Nově je tématem hlavně expozice na rubl a ruská aktiva, přičemž rizika jsou nejen cenového rázu. Sankce navíc vyvolávají otázku škod na západních ekonomikách a celkově velká nejistota doléhá na chuť investorů riskovat.
img

Strach se vrací, akcie klesají, ropa nad 98 USD

23.02.2022 Pozitivní nálada hlavním trhům vydržela do otevření amerických trhů. Ty sice začínaly se slušným ziskem, ale od té doby jen klesají. S&P 500 je už 0,6 pct v červeném. Mezitím docházejí síly také Evropě, kde třeba DAX nebo AEX vykazují podobné výkony jako zámoří.
img

Úvodní nádech ani tentokrát nevydržel. Nad summitem visí otazník

21.02.2022 Úplný začátek týdne nebyl pro trhy špatný, ale nálada se opět kazí a znovu ze stejného důvodu - ukrajinská krize. Lehký nádech dokázalo zařídit oznámení summitu Biden - Putin, jenže ruská strana ho zatím nepotvrdila s tím, že žádné konkrétní plány pro summit nemá. Bohužel namísto směřování k diplomatickému řešení se situace dál vyostřuje, takže klid budou trhy v následujících dnech hledat těžko.
img

Náladu dál dusí bezpečnostní riziko, z Fedu žádné novinky

17.02.2022 Včerejší obnovenou nervozitu z bezpečnostní situace kolem Ukrajiny se podařilo večer překrýt Fedu, který zveřejnil zápis z posledního zasedání. Zřejmě to bylo díky tomu, že zápis neobsahoval náznaky tvrdšího postupu proti inflaci.
img

Rusko se nestahuje a nervozita znovu stoupá. Data podporují vyšší sazby

16.02.2022 Po zprávách o začátku stahování ruských vojsk se sice objevila varování, že to zatím nelze potvrdit, ale včera jim investoři nevěnovali pozornost. Dnes už trochu ano, když varování zopakoval šéf NATO a americký ministr zahraničí. Podle Anthony Blinkena USA nezaznamenaly žádné stahování, naopak některé klíčové ruské jednotky se přiblížily k ukrajinským hranicím. Nervozita z bezpečnostní hrozby je tak částečně zpět, táhne ropu vzhůru a škodí akciím.
img

O pozornost si znovu řekne Fed, trhy zatím v lehce pozitivním módu

16.02.2022 Situace, kdy dál polevuje napětí v bezpečnostní oblasti a zároveň nedochází k razantnímu nárůstu výnosů, je pro akcie krátkodobě příznivá. Ohledně Ruska je sice stále třeba ostražitosti, ale pokud nepřijdou nové znepokojivé zprávy, trhy se rychle přestanou o toto téma zajímat. Dnešní prohlášení z Kremlu lze řadit mezi tak relativně příznivá. Trvalejším problémem pak zůstává inflace a potažmo měnová politika, ke které se pozornost znovu přesune.
img

Ropa míří vzhůru a akciím radost neudělá. Koruna slábne

11.02.2022 Pátek je na finančních trzích o trochu klidnější než čtvrtek rozvířený inflačními čísly. Dnes dochází ke konsolidaci dluhopisových výnosů pár bodů pod včerejšími hodnotami, eurodolar se usazuje kolem 1,1400 a o něco menší volatilitu vidíme i na akcích.
img

Akcie i přes pokles nemíří na dno, dolar ožil

11.02.2022 Včera zveřejněná americká inflace sice přesáhla odhady jen o pár desetin procenta, ale způsobila na trzích slušný zmatek. Po první "učebnicové" reakci se cesty různých trhů a tříd aktiv rozešly a až v dalším průběhu amerického obchodování se zase srovnávaly. Shodou okolností měl ještě v plánu vystoupení jeden z největších aktuálních jestřábů z Fedu, James Bullard, který se vyslovil pro razantní zvedání sazeb doplněné vyfukováním bilance už od druhého čtvrtletí. Tím pohyby trhů dál rozproudil.
img

Vysoká inflace drtí dluhopisy, ale akciím nevadí a dolaru nepomáhá

10.02.2022 Dnešní den na hlavních finančních trzích byl nejprve o vyčkávání na důležitá inflační data a pak o reakci na ně. Jak se zatím ukazuje, vyšší inflační čísla jednoznačně škodí dluhopisům, jejichž výnosy odpoledne vystřelily vzhůru. Desetiletý americký výnos si sáhl až na 2 procenta a oproti včerejšku je o 5 bazických bodů výš. Na kratších splatnostech je však reakce ještě větší, když 2Y výnos stoupl o 11 bodů. Důvodem je změna očekávání o politice Fedu, která probíhá hlavně na rychlosti zvedání sazeb v letošním roce. Výnosy v Evropě stoupají na delších splatnostech, ale na kratších se celkem drží.
img

Očekávání se pohnula hodně, inflace možná trhy nezaskočí

10.02.2022 Evropu v průběhu dopoledne opouští úvodní optimismus, který si přinesla ještě ze včerejška. Nové výsledky firem dopadly u známějších jmen převážně nad odhady a průběžně trhy uklidňují, že v průměru bude i tato sezóna dobrá. Před odpolední americkou inflací však nabírá na síle opatrnost a hlavní evropské indexy jsou na tom už jen smíšeně.
img

ECB brzdí očekávání o sazbách, akcie i dluhopisy stoupají

09.02.2022 Dluhopisové výnosy se dnes dopoledne vydaly dolů, k čemuž napomohl komentář z ECB. Guvernér BdF Villeroy de Galhau sdělil, že trhy zašly s reakcí na poslední signály z banky příliš daleko. Další podporou pro dluhopisy byla pozice japonské centrální banky, která se stále drží plánu na nákupy dluhopisů, ačkoli západní centrální banky jsou jedna pod druhé tlačeny k opuštění super-uvolněné politiky.
img

Evropa po dobrém startu brzdí, koruna drží zisky

08.02.2022 Přestože včerejší obchodování na Wall Street nakonec dopadlo lehce negativně, Evropa se v úvodu opět vydala růstovým směrem. Jenže i tentokrát začíná během dopoledne výkonnostně kolísat. Mezi hlavními akciovými indexy zaostává AEX s mírným poklesem, zatímco CAC 40 je o 0,6 pct výš a DAX s FTSE 100 si připisují 0,4 pct.
img

Evropské akcie obrátily znovu vzhůru, zatímco Amerika se drží zpět

07.02.2022 Evropské akcie zvládly otočku po neúspěšném dopoledni a hlavní indexy se propracovaly slušně do plusu. DAX , FTSE 100 a CAC 40 přidávají zhruba procento, AEX si připisuje už 1,4 pct. Amerika otevřela do plusu, načež své zisky naopak odevzdává a hlavní indexy se nyní nacházejí jen mírně nad nulou. Ropa dnes lehce klesla, ovšem energetický sektor kráčí v čele růstu. Daří se i bankám nebo cyklické spotřebě. Na opačné straně stojí komunikace.
img

Úvodní růst akciím nevydržel. Koruna nehledí na slabá data

07.02.2022 Vstup do nového týdne byl pro hlavní trhy poměrně dobrý. Čína po prázdninové odmlce slušně rostla, evropské akcie také otevřely do plusu a americké futures ráno stoupaly. Kondice západních trhů se však v průběhu dopoledne už stihla zhoršit.
img

Akcie bojují s nepříznivými daty a vyššími výnosy. Protivahou hlavně Amazon

04.02.2022 Páteční obchodování poznamenala data z amerického trhu práce, která ukázala jeho sílu. Zvláště rostoucí tempo mezd nabízí centrální bance argument, proč případně přikročit k rychlejšímu utahování měnové politiky. Sázky na výraznější růst sazeb v březnu také o něco narostly.
img

Další brutální pohyby na trzích tentokrát s Amazonem, a to nás ještě čekají důležitá data...

04.02.2022 Včerejšímu obchodování na Wall Street udávaly tón hlavně špatné výsledky Mety doplněné o jestřábí posun v postoji BoE a ECB. Další výsledky firem jako Amazon nebo Snap byly očekávané s obavami a tyto firmy končily výrazně v červeném. Jenže hned po zveřejnění čísel je opět vše jinak: Obě firmy si připisují obrovský růst a zvláště Amazon dnes bude jednoznačným tahounem. Historicky největší odliv peněz z akcií Meta se tak může změnit v největší příliv do akcí Amazon.
img

Centrální banky dnes zamávaly s trhy. Výnosy a euro letí vzhůru, koruna slábne

03.02.2022 Bank of England zvýšila úrokové sazby o 25 bodů, ale našly se hned 4 hlasy z 9 pro výraznější zvýšení o 50 bodů. Zároveň banka přestává reinvestovat peníze z maturujících dluhopisů v bilanci a až se sazby dostanou na 1 procento, chce zvážit i aktivní prodeje. Základní sazba by se podle projekcí měla dostat na 1,5 procenta v polovině příštího roku.
img

Amerika koriguje růst. Překvapily nejen výsledky, ale i data

02.02.2022 Růst akcií po otevření Ameriky uvadá. Nasdaq je už skoro půl procenta v červeném a S&P 500 se drží jen mírně nad nulou. Slabší chvíli jsme v první části obchodování ale sledovali i včera. Evropa je stále z většiny zelená, ale už to není, co během dne. Slušných 0,6 pct si připisuje FTSE 100, CAC 40 přidává 0,2 pct, ovšem AEX či DAX se už obchodují jen kolem nulové změny.
img

Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce

02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
img

Vyšší výnosy a nepříznivá data. Amerika brzdí

01.02.2022 Ani dnešek není na akciích vůbec špatný, přestože Amerika po otevření přibrzdila. Zatímco americké indexy jsou jen kolem nuly, evropské během dne navyšovaly zisky. DAX, AEX nebo FTSE 100 si připisují asi procento CAC 40 přidává 1,2 procenta.
img

Amerika drží směr vzhůru, koruna dnes sílí

31.01.2022 Investoři získávají důvěru a vracejí se do akcií. Ty díky zvýšené poptávce pokračují v růstu, který se znovu přesouvá i na Wall Street. Krátkodobě pozitivním psychologickým momentem byl už páteční silný nárůst. Mezi nejrůstovějšími tituly v zámoří najdeme Netflix, Teslu nebo AMD a sektorově táhnou trh cyklická spotřeba a technologie.
img

Akcie začátkem týdne v pozitivní náladě, výnosy stoupají

31.01.2022 Páteční závěrečný sprint vzhůru na Wall Street udal tón také úvodu nového týdne, kdy si inspiraci vzaly Asie i Evropa. Na našem kontinentě sledujeme dopoledne růst indexu DAX o procento, CAC 40 stoupá o půl procenta a AEX o 1,3 pct. FTSE 100 zaostává s pohybem kolem nulové změny. Americké futures přitom naznačují další pohyb vzhůru.
img

Dolar dál posiluje, akcie v červeném, změny směrů jsou už každodenním rituálem

28.01.2022 Co sledujeme na hlavních akciových trzích, je nadále zvýšená volatilita a časté změny směru. Po včerejším negativním obratu náladu vylepšily výsledky Applu a futures zamířily výš, dnes ovšem zisky osekávají a Evropa se obchoduje hluboko v záporu. DAX padá o 1,4 pct, AEX o 1,5 pct, FTSE 100 a CAC 40 ztrácejí kolem procenta.
img

Akcie pokračují v zajímavých otočkách. Dnes mají navrch kupci

27.01.2022 Na jedné straně snaha využít poklesu, na straně druhé velká nejistota, co se bude dál dít s měnovou politikou. Poslední vývoj trhů odpovídá tomuto dilematu, volatilita zůstává zvýšená a směr trhů se často obrací.
img

Evropa koriguje včerejší optimismus, dolaru Fed přinesl zisky

27.01.2022 Jestřábí překvapení ze strany amerického Fedu ochladilo choutky akciových trhů na rychlý návrat na vyšší úrovně. Dnes dopoledne sledujeme v Evropě korekci včerejšího optimistického vývoje. Indexy DAX či AEX klesají asi o procento, CAC 40 je dole o 0,6 pct. FTSE 100 se ovšem drží těsně v plusu.
img

Akcie zůstávají nastavené pozitivně, ropa stoupá na 90 dolarů

26.01.2022 Hlavní akciové trhy zůstávají výrazně v plusu. Přestože odpoledne zisky trochu vyprchávaly, nyní se klíčové indexy vracejí výš. S&P 500 je +1,6 procenta, Nasdaq , DAX a CAC 40 přidávají 2,2 pct, AEX stoupá o 1,8 pct a FTSE 100 roste o 1,4 procenta. Mnozí investoři s aktivitou určitě počkají až na informace z Fedu, které se dozví ani ne za tři hodiny.
img

Akcie před Fedem rostou. Dnešní jednání je důležité, ale zásadní je i pohled za něj

26.01.2022 Americké akcie včera nakonec spadly, ale futures naznačují, že se propad v úvodu mohou snažit nahrazovat. Evropa se obchoduje vysoko v zeleném, když DAX , CAC 40 i AEX přidávají přes 2 procenta. Viděli jsme dost divoké reakce na výsledky Microsoftu nebo Vestas, ale ve finále akcie stoupají a je vidět, že se trh osměluje do sázek na růst.
img

Týden začíná negativně, dobrá data jdou stranou, pozornost míří k Fedu

24.01.2022 Evropské akciové trhy začaly výrazným poklesem, což po pátku na Wall Street nebylo velkým překvapením. Naději ovšem zrána vyvolávaly americké futures, které naznačovaly solidní odraz nahoru. Začíná týden, kdy jedná Fed, a při sázkách na podpůrný komentář Jeroma Powella v minulosti nervozita na trzích klesala. Tentokrát se to však nedaří, když má Fed daleko méně prostoru potěšit.
img

Peníze míří do bezpečí, akcie však propad přerušují

21.01.2022 Úvod obchodování v Americe vypadal špatně, ale akcie po propadu momentálně nacházejí pevnější půdu pod nohama a ztráty zmenšují. Nasdaq je už jen -0,3 pct, S&P 500 je v záporu už jen nevýrazně. Hůř na tom zůstávají evropské trhy, které ještě doháněly včerejší americký propad. DAX je v červeném o 2,2 pct, FTSE 100 o 1,3 pct, CAC 40 a AEX jsou dole o 2 procenta.
img

Na americký výplach navazuje Evropa. Přijde před víkendem aspoň konsolidace?

21.01.2022 Páteční ráno je na akciových trzích neveselé, když Evropa navazuje na včerejší americký propad. Zatímco zprvu Amerika pozitivně reagovala na nižší výnosy, pozdější obrat ukázal sílu prodejců, kteří se při nadechnutí trhů zbavovali pozic. Po závěru trhům radost neudělaly výsledky Netflixu, který to také odnesl výrazným propadem.
img

Technologie dnes v čele pozitivního obratu. Koruna míří k 24,20 EURCZK

20.01.2022 Americké akciové indexy odpoledne slušně rostou a v čele kráčí technologický sektor. Díky tomu si Nasdaq připisuje 1,8 pct, zatímco S&P 500 je výš o 1,3 procenta. Přitom se prakticky nic nezměnilo od včerejška, kdy akcie v zámoří naopak za velmi podobné situace obracely dolů.
img

Evropa neudržela úvodní zisky, dluhopisům se ale daří

20.01.2022 Evropským akciím se povedl začátek, ale pak už je to horší. Hlavní indexy odevzdaly zisky a ponořily se více či méně do červeného. CAC 40 ztrácí půlprocento, zatímco DAX , FTSE 100 či AEX registrují pouze mírné ztráty. Americké futures se naopak obchodují v plusu a prozatím naznačují korekci negativního včerejška.
img

Akciím pomohly výsledky i výnosy, Amerika však úvodní zisky vrací

19.01.2022 Dopolední nadechnutí evropských akcií se během dne proměnilo v solidní zisky hlavních indexů, na které v úvodu navázala také Amerika. Podporou byl obrat dluhopisových výnosů dolů, který ukazuje přestávku ve spekulacích na agresivnější Fed. Překonat včerejší negativní náladu pomáhaly také firemní výsledky. Dnes to byly Morgan Stanley a Bank of America, které napravovaly dosud špatný dojem z amerického bankovního sektoru.
img

Evropa se osměluje k růstu, koruna se vydala znovu posilovat

19.01.2022 Americký 10Y výnos si už sáhl na 1,90 a trh vyhlíží dvouprocentní hranici. Že by Fed odstartoval v březnu zvyšování sazeb rovnou větším krokem než jen o standardních 25 bps? Takové spekulace se začínají objevovat a zatápějí tak akciím.
img

Ani velká akvizice sentiment nezvedla, akcie dál padají v obavách z Fedu

18.01.2022 Ostatní zprávy z finančních trhů dnes jednoznačně zastínila oznámená akvizice Blizzardu Microsoftem. Takové zprávy občas dokáží zlepšit tržní sentiment, ale tentokrát to nevyšlo, ačkoli samotné akcie Activision Blizzard jsou nahoře o 28 procent.
img

Vyšší výnosy a dražší ropa posílají akcie dolů

18.01.2022 Po pozitivním úvodu týdne se nálada na hlavních trzích opětovně zhoršuje. Za hlavní spouštěč momentálně považujeme útoky jemenských povstalců na ropná zařízení v SAE, jde však o širší téma. Německý index DAX spolu s francouzským CAC 40 padají o 0,9 pct, AEX ztrácí přes procento, FTSE 100 je dole o 0,6 pct.
img

Růst evropských akcií se upevňuje, koruna začíná týden posílením

17.01.2022 Po ranních zprávách z Číny trhy dál během dne postrádaly důležité podněty. Data na programu už nebyla a zavřená Amerika do hry také nezasáhla. I tak se postupně upevňuje růstový směr evropských akcií a většina hlavních indexů si připisuje slušné zisky. FTSE 100 a CAC 40 rostou o 0,9 pct. DAX je výš o 0,4 pct a AEX se ze záporu posouvá už k nule.
img

Úvod týdne bez Ameriky. Evropa pozitivní při smíšených zprávách

17.01.2022 Pro evropské akcie začíná týden většinou pozitivně ve světle smíšených zpráv z Číny i Ameriky. Index DAX se nachází o 0,3 pct výš, FTSE 100 přidává 0,7 procenta, CAC 40 je nahoře o 0,6 pct. Nizozemský AEX však o 0,6 procenta klesá.
img

Na akciích dál převládá červená, nepomáhají výsledky amerických bank ani makrodata

14.01.2022 Evropské akciové trhy zůstávají většinou pevně v červeném. Lehké ztráty sice vykazuje Londýn, ale DAX nebo AEX jsou -1 pct, CAC 40 ztrácí 0,8 pct. Spolu s otevřením Ameriky sice přišla snaha o vylepšení bilance, ale zatím to nevychází. V zámoří je na tom relativně lépe Nasdaq s poklesem o půl procenta, zatímco širší S&P 500 klesá o 0,6 pct.
img

Evropa se snaží vzpamatovat po americkém propadu, na programu výsledky bank

14.01.2022 Včerejší obchodování na Wall Street se ve své druhé části zvrhlo výrazně negativním směrem. Poté, co trhy zvládly oba inflační reporty i množství komentářů z Fedu, se na ně vrátila tendence zbavovat se rizika, a především dražších růstových titulů citlivějších na vyšší výnosy. Dílčím impulsem mohlo být vystoupení Lael Brainardové z Fedu, která se jako další přihlásila k březnovému začátku růstu sazeb a závazku dostat inflační tlaky pod kontrolu. Klíčové body z jejího vystoupení však byly známy už dopředu, takže to podle nás byla spíše jen záminka.
img

Ústup dolaru a přestávka na akciích

13.01.2022 Včerejší obchodování v Americe nakonec přineslo hlavním indexům jen menší posun vzhůru a Asie se následně sesouvala níž. Evropa dnes dopoledne navazuje smíšeným pohybem. Mírné ztráty registruje DAX či FTSE 100, půl procenta dole je CAC 40, naopak AEX roste o 0,2 pct a mírně přidávají také trhy v Itálii a Španělsku.
img

Konsolidace výnosů je pro akcie plus. Inflace překvapení nepřinesla

12.01.2022 Zdá se, že krátkodobá vlna růstu dluhopisových výnosů, která dostala zkraje roku akcie pod tlak, je za námi. Trh se srovnal s předpokládaným zvedáním sazeb a přešel i dnešní inflační data. Jsou sice vysoká, ale zároveň nepřinesla další překvapení, zrychlení cen je už nevýrazné a investoři tuší, že vrchol inflace je blízko.
img

Vysoká inflace. Trhy jsou připraveny, ale QT zůstává hrozbou. Akcie drží směr vzhůru

12.01.2022 Včerejší komentáře z Fedu ujistily, že se chystá normalizace politiky a že zřejmě bude poměrně rychlá. Je to v duchu tržního vývoje ze začátku roku, který poznamenal právě posun očekávání o měnové politice. Odhady pro sazby se už dostaly na trajektorii nakreslenou v prosinci centrálními bankéři a nemají už příliš prostoru stoupat tak, aby trhy dostaly pod tlak.
img

Technologie oživily na poklesu výnosů, akcie obrátily vzhůru

11.01.2022 Zatímco první část včerejšího amerického obchodování byla výrazně negativní, nakonec hlavní indexy zavíraly prakticky beze změny. A dnešek v Evropě je už výrazně pozitivní. V čele růstu kráčí technologický sektor, který nejvíce těží z poklesu dluhopisových výnosů. Předtím stejnému sektoru naopak růst výnosů výrazně škodil.
img

Začátek týdne dál ve znamení výnosů, akcie mírně dole

10.01.2022 Začátek nového týdne přinesl evropským akciím růstový úvod, pak pokles a nový obrat vzhůru. Výsledkem poněkud rozpačitého startu je většinou lehký pokles hlavních indexů. AEX ztrácí skoro půl procenta, další z klíčových indexů se nacházejí mírně v záporu, místy už i v plusu.
img

Nervozita z Fedu se trhů drží, americké akcie se však snaží vzdorovat

06.01.2022 Na akciových trzích to stále nevypadá dvakrát vesele. Tentokrát zvláště v Evropě, kde DAX odepisuje 1,4 pct, FTSE 100 je dole o procento, CAC 40 ztrácí 1,6 pct a AEX přes 2 procenta. V zámoří probíhají velké pohyby pod povrchem, zatímco hlavní indexy jsou na tom relativně dobře. S&P 500 i Nasdaq se momentálně nacházejí mírně v plusu, když je podporují Meta nebo Alphabet. Tématem zůstává měnová politika a v té souvislosti i korekce přehnaných valuací a větší příklon k hodnotovým investicím.
img

Strach z agresivního Fedu posílá akcie dolů a posouvá očekávání

06.01.2022 Tržní reakce na prosincové zasedání Fedu byla rozpačitá. Fed nastavil rychlejší ústup z QE a otevřel tak prostor pro dřívější zvedání sazeb, jak se čekalo. Rétorika nebyla příliš agresivní a trhy se s informacemi srovnaly. Trh Fed Funds futures naznačoval převládající přesvědčení, že trajektorie sazeb nakonec nebude tak vysoko, jak centrální banka naznačila ve svém výhledu (dots).
img

Technologie padají, evropské aerolinky vystartovaly vzhůru a koruna zrychluje růst

04.01.2022 Úterní obchodování na hlavních trzích přináší zajímavý vývoj v řadě oblastí. Výnosy amerických dluhopisů se na delším konci dál zvedly a spolu s včerejším značným nárůstem zřejmě přispěly k prodejům růstových akcií. Sektorově se dnes nedaří hlavně IT a zdravotnictví a index Nasdaq jako jeden z mála hlavních benchmarků míří výrazně dolů (-1,7 pct).
img

Dobrá nálada se drží, data ji nezkazí. OPEC+ dnes rozhoduje o těžbě

04.01.2022 Z hlavních ekonomik po přelomu roku začínají chodit první zajímavá makrodata a zatím vypadají slušně. Prosincový čínský index PMI z průmyslu stoupl na 50,9 bodu a překonal očekávání. Německé maloobchodní tržby za listopad výrazně zmenšily meziroční pokles na -0,2 pct. Odpoledne bychom se měli dočkat slušného výsledku ze zámoří, kde se průmyslový index ISM sice podle odhadů má snížit na 60 bodů, to by ale stále znamenalo pěkný odstup od neutrální 50bodové hranice.
img

První obchodní den přináší akciím růst, výnosy však poskočily výš

03.01.2022 Amerika po otevření následuje Evropu zatím s odstupem, ale vývoj na zdejších akciových trzích je taktéž pozitivní. Nasdaq stoupá o 0,8 pct, S&P 500 o 0,3 pct. Mezitím se DAX dostal na +1 procento a podobně je na tom také CAC 40. AEX se blíží těmto výkonům, Londýn dnes ještě zůstává zavřený. Pražskou burzu zkraje roku stáhly do záporu ČEZ a KB.
img

Pozitivní rozjezd do nového roku, omikronu navzdory

03.01.2022 Omikron sice dál řádí, ale finanční trhy se tím nenechávají rozházet. Některé asijské trhy nebo Londýn ještě zůstávají zavřené, ale kontinentální Evropa se rozjíždí do nového roku pozitivně, a to i přes zvažovaná opatření v Německu. DAX roste o 0,9 pct, CAC 40 je +1,1 pct, AEX dopoledne přidává 0,6 pct.
img

Americké akcie v obchodně slabším dni mažou průběžný zisk, dolar klesá

29.12.2021 Americký S&P 500 si po otevření amerických burz připisoval mírné zisky, které ale již stihl odevzdat, když investoři při absenci významnějších makrodat a slabší obchodní aktivitě opět rozvažují hospodářské dopady omikronu. Mírné zisky zapisuje i užší DJIA , technologický Nasdaq ale klesá. Desetileté americké výnosy rostou do blízkosti 1,53 procenta.
img

Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko

28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
img

Wall Street s příznivými daty obrací do plusu. Korunu podepřelo jestřábí překvapení z ČNB

22.12.2021 Hlavní evropské akciové indexy se drží v zeleném a těm americkým se daří obracet rozpačitý začátek dnešní seance do plusu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru uzavřely na dvoutýdenním minimu

21.12.2021 Akcie na evropských trzích včera výrazně oslabily, jejich hlavní index tak uzavřel obchodování na dvoutýdenním minimu. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
img

Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste

20.12.2021 Revolta amerického senátora Manchina vůči ekonomické legislativě prezidenta Bidena a rychle se šířící varianta omikronu podnítily dnešní propady na akciových trzích po celém světě. Hlavní evropské akciové indexy se drží v záporu. Německý DAX odpisuje v podvečer dokonce 1,7 procenta, nizozemského AEX a ještě více u CAC 40 jsou ovšem ztráty mírnější.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru prudce klesají

20.12.2021 Akcie na evropských trzích dnes výrazně klesají, jejich hlavní index dopoledne ztrácel až přes dvě procenta. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
img

Graf dne: NED25 (20.12.2021)

20.12.2021 Mutace Omicron a její možné dopady na zdraví a globální ekonomiku zůstávají zdrojem obav. Nizozemí se rozhodlo zavést před začátkem vánočních svátků třítýdenní národní lockdown. Trhy se bojí, že další země budou nizozemský příklad následovat, i když němečtí i britští představitelé nový lockdown vyloučili.
img

Další změna směru v zámoří a zisky pro korunu

17.12.2021 Závěr týdne je na hlavních trzích neuspořádaný, sledujeme další změny směrů a akciové indexy se ve vývoji neshodnou. Evropa zůstává většinou stále citelně v záporu a CAC 40 nebo AEX klesají o více než procento. DAX je dole o 0,5 pct. FTSE 100 ovšem mírně roste a nahoru obrací Amerika. S&P 500 zmenšil své ztráty na minimum, Nasdaq se dostává 0,6 procenta do plusu.
img

Nadšení závěrem týdne střídá nejistota. Akcie pod tlakem

17.12.2021 Včerejšek ukázal, že trhy asi nebudou úplně spokojené s tím, že se extrémní měnová podpora bude zmenšovat. Nadšení vystřídaly pochybnosti a zvláště korekce na technologiích naznačuje obavu z udržitelnosti zvýšených valuací. A obrat přišel nehledě na klesající dluhopisové výnosy, které naopak nervozitu z Fedu nevykazují.
img

Amerika je před Fedem opatrná, akcie jdou dolů, maloobchod nepomohl

15.12.2021 Na slabší maloobchodní tržby v Číně navázala odpoledne obdobná statistika z USA. Také v tomto případě jsme se dočkali horších čísel, než se čekalo, když tržby stouply v listopadu jen o 0,3 pct, respektive po očištění o 0,2 procenta. Slabší poptávka teoreticky může otupit obavy z měnové politiky, ale na dnešní (a včerejší) jednání Fedu nová data mít vliv nebudou. Finanční trhy tak zůstaly při jejich zveřejnění v klidu a připravují se na informace z centrální banky.
img

Dopoledne převažuje pozitivní vývoj při vyčkávání na Fed

15.12.2021 Většina evropských akciových trhů se dnes dopoledne obchoduje v zeleném. Slušně jsou na tom třeba CAC 40 a FTSE MIB s 0,7pct ziskem. Menší růst registrují AEX a DAX , zatímco FTSE 100 se obchoduje 0,3 pct v záporu. Americké futures jsou momentálně těsně u nuly.
img

Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu

14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
img

Výnosová křivka zplošťuje a americké akcie obracejí dolů

13.12.2021 Vstup hlavních evropských trhů do nového týdne byl většinou solidní, ale Amerika po otevření zavelela k poklesu. Londýn byl už ráno velmi opatrný a držel se mimo rostoucí skupinu trhů na kontinentě. V tomto případě jde hlavně o obavy z omikronu, který se hrozí v zemi rychle rozšířit. Premiér Johnson nevyloučil další opatření proti viru, což je záležitost, které se trhy obávají.
img

Pozitivní úvod týdne v Evropě. Londýn zaostává kvůli omikronu

13.12.2021 Evropské akciové trhy začaly týden většinou úspěšně. DAX si připisuje k dobru procento, AEX slušných 0,5 pct. CAC 40 je výš o 0,2 procenta, pouze u pátečního závěru se však nachází londýnský FTSE 100. Problém je v riziku spojeném s omikronem, který se podle premiéra Johnson má nyní přes Británii převalit jako přílivová vlna. Spolu s tím se množí výzvy po nových opatřeních a trh je nervózní. Omikron pravděpodobně zasáhne i do rozhodování centrální banky a znovu odloží zvýšení sazeb.
img

Pohne inflace očekáváními o Fedu? Akcie lehce v červeném, dolar s mírnými zisky

10.12.2021 Zprávy o omikronu si neustále říkají o pozornost finančních trhů, pořád ovšem nejsme přesvědčeni, že mají na jejich vývoj až tak zásadní vliv. Přední výrobci vakcín v minulých dnech ujišťovali, že sice dvě dávky očkování omikron nezastaví, ale třetí už ano. Dnes ale přišla zpráva o dvou nakažených ze Singapuru, kteří už třetí dávku měli. Velmi vysoká nakažlivost se tedy stále více potvrzuje a velké štěstí je, že tato varianta viru zatím působí spíše mírný průběh onemocnění. To je samozřejmě důležité i z ekonomického a tržního pohledu, neboť odpadá strach z drastických protiopatření. Snad u toho zůstane.
img

Peníze se dnes stěhovaly z akcií do dluhopisů

09.12.2021 Z dopoledního nerozhodného obchodování se během dne stal převažující pokles hlavních akciových trhů. Amerika od otevření míří dolů, Nasdaq ztrácí 0,7 pct a S&P 500 je dole o 0,4 pct. V Evropě vidíme celkem malé ztráty na FTSE 100 a CAC 40, ale DAX už klesá o 0,3 pct a AEX je -0,7 procenta.
img

Amerika drží vysoké tempo, akciové trhy v euforii

07.12.2021 Dnešním hlavním tématem je určitě síla, s jakou se kupci znovu opřeli do akcií, které v minulých pár týdnech trochu zlevnily. Opět podle podobného vzoru, jaký jsme během roku viděli několikrát, přičemž znovu investoři nechali americké indexy klesnout jen zhruba ke 100dennímu klouzavému průměru.
img

Na akciích odpoledne vítězí kupci, Nasdaq však zaostává

06.12.2021 Dneškem pokračuje vnitřní boj akciových trhů o to, jestli je před koncem roku spíše třeba vybírat zisky, nebo naopak využívat poklesy k nákupům. Po několika intradenních změnách směru mají aktuálně navrch kupci, kteří táhnou hlavní indexy slušně vzhůru.
img

Po slušném úvodu docházejí akciím síly a zisky se ztenčují

06.12.2021 Evropské trhy začaly dobře, ale během dopoledne jim dochází pozitivní energie. Z hlavních akciových indexů jsou slušně v plusu FTSE 100 (+0,6 %) nebo CAC 40 (+0,5 %), zatímco DAX a AEX jsou pouze lehce v zeleném. Americké futures své mírné zisky smazaly a v případě Nasdaqu už jsou v minusu.
img

Akcie obracejí dolů. Trhy se po datech bojí Fedu

03.12.2021 Data z amerického trhu práce nám dodala poněkud složitý materiál k interpretaci, když čísla z firem a z průzkumu v domácnostech míří proti sobě (více v dnešním komentáři). Trhy na ně zpočátku reagovaly s rozpaky, ale nijak výrazně. Po otevření na Wall Street si ovšem akcie vybraly směr dolů.
img

Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty

02.12.2021 Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
img

Evropa následuje americký propad. Ve hře výběr zisků, omikron i Fed. Změní Amerika znovu směr?

02.12.2021 Divoké změny směrů na akciových trzích pokračují. Včerejší večer byl pro Wall Street docela drtivý a dnes navazují citelným poklesem evropské trhy, které včera uchránilo skončení obchodního dne. Mezitím však futures naznačují opětovný růst v Americe.
img

Powell přestává mluvit o přechodné inflaci a další debata o vakcínách. Akcie dnes střídají směry

30.11.2021 Vývoj na finančních trzích je dnes zajímavý. Akcie v Evropě začaly negativně, aby se postupně zvedaly a hlavní indexy své ztráty zredukovaly. DAX je v záporu o 0,2 procenta, podobně jako FTSE 100, CAC 40 i AEX. Amerika po otevření slušně rostla, ale pak se stáhla níž. S&P 500 je -0,6 pct, Nasdaq momentálně klesá o 0,4 pct.
img

Pondělí ve znamení korekce pátku, svezly se akcie i koruna

29.11.2021 6procentní inflace v Německu je vyšší, než se čekalo, ale investory dnes nijak nevystrašila. Důvodem je ujišťování ECB, že jde o přechodnou záležitost, která pomine. Navíc se trhy soustřeďují na jiné téma a tím je pochopitelně nová varianta koronaviru. Přestože poutá pozornost, od rána nové důležité příspěvky nepřišly. Trhy nadále spoléhají na příznivý vývoj, tedy že omikron nebude horší choroba než delta a že současné vakcíny ochrání aspoň před vážnými následky.
img

Divoký pátek odeznívá, akcie i výnosy se zvedají

29.11.2021 Také na začátku týdne se na finančních trzích dál řeší koronavirus a jeho nová podoba omikron. Na rozdíl od téměř paniky, kterou jsme sledovali v pátek, je však dnešní dění o poznání klidnější. Zpráv, které dodávají investorům ztracenou kuráž, je víc: Podle jihoafrických vědců jsou příznaky u pacientů nakažených novou variantou prozatím mírné. Výrobci vakcín pak oznamují, že se pouštějí do vývoje jejich upravených verzí. Jde o BioNTech a Modernu, podle níž by upravená vakcína mohla být k dispozici začátkem příštího roku.
img

Výprodej akcií. Virus nakopl dluhopisy, ruší sázky na Fed a inflaci

26.11.2021 Odpoledne obrat nepřineslo, a tak se Černý pátek v obchodech stává rudým pátkem na trzích. Tématem zůstává strach z nové varianty koronaviru, která se šíří jižní Afrikou a byla odhalena i v Hongkongu. Velká pozornost nyní bude mířit ke zjištěním WHO a jihoafrických vědců ohledně nakažlivosti a odolnosti vůči současným vakcínám, protože vysoký počet mutací ukazuje na větší proměnu viru.
img

Strmý propad kvůli koronaviru. Nová varianta přinesla omezení a strach

26.11.2021 Už včera se v mediích šířila zpráva o nové variantě koronaviru z jižní Afriky, která má nezvykle velké množství mutací a je tak dost odlišná od aktuálně rozšířených variant. Prakticky žádný dopad na trhy to ještě nemělo, ostatně řada zpráv o mutacích se už v minulosti objevila a nakonec jejich efekt nebyl skoro znát.
img

Evropa se drží v plusu, když americký svátek utlumil aktivitu

25.11.2021 Evropské akciové trhy si i přes menší zaváhání drží zisky. Během dne nedostaly žádné impulsy ke změně směru a inspiraci nedodává ani Amerika, která je dnes během svátku zavřená. Její absence omezuje běžnou aktivitu, která se naplno vrátí až příští týden. Nizozemský AEX momentálně přidává 0,6 pct a z hlavních indexů je na tom nejlépe. DAX stojí na opačném konci, když si připisuje čtvrt procenta.
img

Trhy vstřebaly data i Fed, Evropa roste, Amerika stojí

25.11.2021 Včerejšek přinesl indikace, které trhu postupně potvrzují, že má asi pravdu v sázkách na budoucí politiku Fedu. Sází totiž na rychlejší odbourávání QE a růst sazeb a ve prospěch takového vývoje hovoří i slušná makrodata či zprávy od centrálních bankéřů. Zápis z jednání Fedu ukázal, že část bankéřů vyzývala k připravenosti k urychlení normalizace politiky, pokud inflace bude dál růst. Následně vyšla inflační čísla, která nárůst potvrdila.
img

Výnosy obrátily vzhůru a dolehly na akcie. Dolar dál sbírá zisky

24.11.2021 Dnešek přináší dolaru nové zisky a posouvá jeho kurz k euru už pod 1,1200. Vedle toho akcie předvádějí smíšené výkony. Pokles hlavních amerických indexů není velký, S&P 500 či Nasdaq jsou dole o 0,2 procenta. Evropa se už většinou dostala do plusu, a to v případě AEX, CAC 40 i FTSE 100 - ten je 0,4 pct v plusu. DAX ovšem ztrácí 0,4 procenta.
img

Akcie přerušily pokles a zůstávají opatrné, eurodolar míří dál dolů

24.11.2021 Výnosy na globálních dluhopisových trzích naznačují, že se spekulace na rychlejší odebírání podpory centrálních bank dál neroztáčejí. Dopoledne jdou kratší i delší splatnosti v USA a Německu dolů o 2-3 bazické body. Spolu s tím klesá i tlak na akcie, které však zatím situace nevyužívají k nahrazování ztrát. Investoři zřejmě zůstávají opatrní nejen kvůli měnové politice, ale také vlně koronaviru či energiím, které včera znovu poskočily výš.
img

Akcie pod tlakem, ropa i přes uvolnění zásob roste

23.11.2021 Většině západních akciových trhů dnešek přináší pokles, a to v řadě případů citelný. Nasdaq klesá o procento, S&P 500 je dole o 0,3 procenta. V Evropě místy vidíme i zelenou, jako v případě FTSE 100 (+0,2 pct), ale DAX je dole o 1,1 pct, AEX je -1,6 procenta a CAC 40 ztrácí 0,8 pct.
img

Evropské akcie míří dolů. Ve hře pandemie i spekulace o měnové politice

23.11.2021 Nová vlna koronaviru nedovoluje trhům vrátit se do větší pohody, naopak dál nahlodává investorskou náladu. Vedle lockdownu v Rakousku a na Slovensku vyzývá kancléřka Merkelová k tvrdším opatřením proti šíření viru i v Německu. A situace se zhoršuje také v Číně, jejíž boj za nulový výskyt nechává evidentní šrámy na ekonomice. Zároveň může vyvolávat obavy z nového přiškrcení dodavatelských řetězců, jež je pro globální ekonomiku především nabídkovým inflačním šokem.
img

Po poklesu se akcie i eurodolar stabilizují

22.11.2021 Po pátečním negativním vývoji se hlavní trhy vracejí k nevýrazným výkonům. Akcie v Evropě jsou na tom dopoledne smíšeně. Indexy DAX , CAC 40 i AEX se drží těsně u nuly, FTSE 100 lehce v plusu. Nedaří se dluhopisům, které tak ubírají z pátečních zisků. Výnosy stoupají více v USA než v Evropě a americká 10Y splatnost je o více než 3 bazické body nad pátkem.
img

Dolar u 22,50. Závěr týdne trhům pokazila pandemie

19.11.2021 Závěr týdne vypadá na dluhopisech o poznání lépe než na akciích. Tón obchodování do značné míry daly obnovené problémy Evropy s koronavirem. Nepočítalo se s tím, že by při solidní míře proočkovanosti došlo znovu na lockdowny, ale to je už bohužel realita v Rakousku a Německo může následovat. Otazník ostatně visí i nad Českou republikou, která sice globální trhy netrápí, ale korunu ano.
img

Korporátní zprávy vytáhly Macy´s a Nvidii, celkově však trhy klesají

18.11.2021 Americké futures ráno sice rostly, ale příznivý vývoj nevydržel a Wall Street po začátku nabrala naopak lehké ztráty. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite jsou dole asi o 0,1 pct. Také Evropa se nakonec shodla na směru - stejném jako Amerika. FTSE 100 klesá o 0,5 pct, AEX ztrácí 0,4 pct, DAX a CAC 40 potom sestupují o 0,2 procenta.
img

Nejistota ano, prodejní tlak zatím ne. Evropské akcie beze směru, Amerika se chystá korigovat ztráty

18.11.2021 Asijské trhy dnes klesají. Průběžným závažím jsou obavy z čínského realitního trhu, na který upozornila S&P svým stanoviskem k Evergrande. Přestože firma rozprodává další aktiva, její bankrot je podle ratingové agentury stále vysoce pravděpodobný. V Asii se navíc dostaly pod tlak technologické firmy, které tak doléhají na indexy.
img

Dobrá data i protiinflační rétorika. Akcie zlepšily výkon, dolar je znovu silnější

16.11.2021 Data z amerického maloobchodu překonala odhady a ukázala, že sice spotřebitelé platí víc kvůli vyšším cenám, ale zároveň i víc reálně nakupují, takže inflace na poptávku zatím nedoléhá. Určitě pomáhá sílící trh práce a slušné úspory, částečně mohlo zafungovat urychlení nákupů kvůli předpokládaným problémům s dodávkami nebo růstu cen. Příznivé informace z maloobchodního sektoru doplňují i vylepšené výhledy Walmartu a Home Depotu pro vánoční sezónu. Nad očekávání v říjnu rostla také americká průmyslová výroba.
img

Volání po rychlejší akci Fedu a další zisky pro dolar

16.11.2021 Dozvíme se konečně jméno předsedy, který od února povede americký Fed? Podle některých zdrojů se k oznámení prezidenta Bidena už opravdu schyluje. Můžeme jen zopakovat, že v hledáčku jsou dvě holubice: současný předseda Powell, který se možná i kvůli nejistotě o znovujmenování drží velice mírné rétoriky, a jeho kolegyně Lael Brainardová.
Související klíčová slova: FXstreet | Psychologie | Money management | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Breakout | Bund | Burza | Burza cenných papírů | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Hlava a ramena | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Margin | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické události | Zisk | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | IEA | Euronext | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Makrodata | Facebook | LYNX | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Akciové deriváty | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Microsoft | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | České koruny | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Index Dow Jones | Index euro | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | Jak investovat do zlata | JP Morgan | Koruna posiluje | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Lira | Management | Markets | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Patria Finance | Patria finance a.s. | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Opční prémium | ZEW | CEE | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Indie | Měď | Obchodní den | Redukce | ROCE | Itálie | CMC Markets | Outperform | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Contract | Kontrakt | Volby | Burza dnes | Burze | Traders | Evropské obchodování | Americké obchodování | Bernstein | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Caterpillar | NATO | Bank of the West | Reporty | Zvyšování sazeb | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Pokles cen akcií | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Finanční stabilita | Tržní nálada | Sentiment trhu | Panevropský akciový index | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Forbes | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Britské akcie | Index britských akcií FTSE 100 | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Index japonských akcií Nikkei | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | Analytik Patrie | Realitní trh | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Likérka Stock | Eurex | Index AEX | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Obchody na pražské burze | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | FTSE MIB | Finanční ústav | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | Měnové krize | TRY | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Indexy PMI | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | Pohyby na finančních trzích | Aleš Michl | Breakout Trader | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Spekulativní investice | Jerome Powell | LYNX Trading | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Crypto | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Asijské trhy | Airbnb | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | FinTech | OPEC+ | Tržní hráči | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Domácí měna | Šéf Fedu | Graf indexu | Index Stoxx 600 | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | Propady na akciových trzích | Výsledky firem | Reakce trhu | Výprodej akcií | Drahé komodity | Cena plynu | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Jiné měny | Tlak na akcie | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Zájem o dluhopisy | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Problémy Evropy | Slabší euro | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Nejvýznamnější burza | Vývoj na dluhopisovém trhu | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Reakce koruny | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Infineon | Akcie firmy | Akcie klesají | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | iFX | DE30 | Snížení sazeb | Čínský trh | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Silný dolar | Situace na trzích | Nové akcie | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | AMZN | MDAX | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | SAB Finance | Prosus | Pozornost finančních trhů | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Vlastní akcie | Zprávy z Fedu | Overbalance | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Nejnovější výsledky | iShares | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | RISK-ON | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Cena akcie | Obchodujte | Měny regionu | Alipay | Digitalizace | S&P 500 Index | Automobilky | Rozpočet | Deficit | AEX index | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Prodat část akcií | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Standardní odchylka | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | UCITS ETF | Inflace v Británii | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | Statistiky z Číny | Slušné zisky | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Borsa Italiana | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Česká měna dnes | Dnešní růst | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Americká data | 5G | Finanční rezervy | Domácí poptávka | CHNComp | Data o HDP | Globální trh | Financovat | Christine Lagardová | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | Impuls | Akcie a dolar | 2222 | Rostoucí náklady | Visa | Čínský vývoz | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Míra | RWE | Inflační výhled | Levnější ropa | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | FedEx | xStation5 | AT&T | Disney | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Roční růst | Zasedání měnového výboru | České výnosy | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Index pařížské burzy | Stabilní společnosti | Reakce eura | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | Dobrá data | Daimler | Ceny ropy dnes | O2 | Letecké společnosti | Ministr zahraničí | Budoucnost | Ifo | Negativní zprávy | ASML | Inflační překvapení | Proinflační | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Dobrá čísla | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Čínské úřady | WHO | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Akciové trhy v Evropě | Index japonských akcií | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | IOER | Pochybnosti | Zlepšení | BABA | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Čínská vláda | Výrazné ztráty | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Zveřejňování výsledků | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Posílení libry | Indexy aktivity | Deutsche Telekom | Směřování trhů | ITA40 | Dopad koronaviru | Akcie na evropských trzích | Index aktivity | Slabá čísla | Patrie | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Guru | Výkyvy | Index čínských akcií | Londýnský index | Příležitost k nákupu | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Domácí data | Masivní propad | Trh je nervózní | Euro roste | Guvernér Rusnok | Největší propad | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Snížení dividendy | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | ECB dnes | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Historie | Aktuální situace | Nový výhled | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Další pokles | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Hlavní centrální banky | Kongres | Index ISM | Republikáni | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Dění ve světě | Izrael | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Aktivita ve službách | Údaje | CDC | Oživení ekonomik | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Extrémní nárůst | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | Activision Blizzard | Data z americké ekonomiky | Úspory | Otevírání ekonomik | BMO | Statistiky | Indikace | USD za barel | Madrid | CMC | Dílčí index | Nizozemsko | Cenové pohyby | Reddit | Debata | Evropské indexy | Posílení | Větší pokles | Data z trhu práce | Firemní zprávy | 3M | 737 MAX | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Ropa roste | Maloobchod | Denní pokles | Robert Holzmann | Akcie padají | Vývoj komodit | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Německé průmyslové objednávky | Propad zaměstnanosti | Dovoz | Vývoz | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Expanze | Pozastavení obchodování | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Dluhy | Průmyslové kovy | Merck | Bankéři z Fedu | JD.com | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | Eli Lilly | GSK | Kupci | Podnikatelské aktivity | Americká média | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Pronájem nemovitosti | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Hertz | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Waymo | Berlín | Americké statistiky | Zprávy z finančních trhů | Pokračování růstu | Americké úrokové sazby | Index Nasdaq Composite | Vysoké valuace | Korporátní zprávy | Novartis | Podpůrné programy | Rostoucí trend | Markus Braun | Covid | Technologické firmy | Vyšší daně | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Akciový optimismus | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | Ant | Prostor pro další růst | Sony | E.ON | Úspěchy | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Maďarský premiér | Kolaps | Výplach | Malé ztráty | Technologické společnosti | Merkelová | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Konkrétní plán | Zlatá horečka | Čínská společnost | Důvěra | Zdražuje zlato | Ant Group | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Hlavní akciové trhy | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Počty nakažených | Počet akcií | Symposium v Jackson Hole | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Coca-Cola | Představitelé ECB | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Prognóza Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | VOW3 | Výkon ekonomiky | Budoucí vývoj | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Cena elektřiny | Diverzifikovat | Grubhub | Biden | Delivery Hero | Epidemická situace | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | NED25 | Naspers | Americké měny | Akciové portfolio | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Nařízení | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | JPM | Pokles indexu | ALV | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | IT sektor | Pandemický program | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Zájem o riziko | Inflace v Číně | Pinduoduo | Pád cen | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Nastavení trhů | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | ABNB | Očkování | NBP | Lael Brainardová | Randal Quarles | Orbán | Účinnosti vakcín | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Case-Shiller | Carnival | Pokles zásob | Růst ceny | Dobrý výsledek | Akcie farmaceutických firem | Německá inflace | Západní ekonomiky | Silné oživení | Akcie Prosus | Ralph Lauren | Dopad na akcie | JD | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Dopad na trhy | CARA | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Philips | UPS | Akcie Gamestop | KFC | Amerika dnes | Očkování proti covidu | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Tržní reakce | SWKS | Skyworks Solutions | J&J | Dnešní seance | Slabý trh | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dynamický růst | MIB | Maersk | Hlavní finanční trhy | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Nové rekordy | James Bullard | Odliv peněz | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Psychologický efekt | Statistika z USA | Nárůst výnosů | Silný růst | Japonský HDP | Zámořské indexy | Výrazný růst | Výprodej dluhopisů | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | Vývoj na akciích | Bidenův plán | Reuters analytik | Firemní daně | Data o inflaci | AMD | Eurodolar dnes | Strach z inflace | Odhad letošního růstu ekonomiky | Techy | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Větší korekce | Větší zisky | Statistiky ze stavebního sektoru | Futures na americké indexy | Hodnocení současné situace | Meziroční růst cen | Zaměření investorů | Výplach na kryptoměnách | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Oslabení | Infrastrukturní plán | Návrat poptávky | První zvýšení sazeb | MNB | Data z trhu práce USA | Aktuální problémy | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zajišťování | Nové prognózy | Dolar dnes | Varianty koronaviru | Report ADP | Technologie | Obchodování v Evropě | TSMC | Zvýšení produkce | Akcie výrobců vakcín | USA inflace | JAR | Cyklické sektory | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Divize | Načasování | Varianta delta | Uklidnění v Číně | Bilion | Dopad na sentiment | Vyšší inflace v Německu | Růst v Číně | Štěstí | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Tlumení QE | Obavy z viru | Rekordní minimum | Důležité zprávy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Objem peněz | Růst úrokových sazeb ČNB | Richemont | Regulace technologických firem | Meituan | Reckitt Benckiser | Zápis Fedu | Výrobní inflace | Růstové tituly | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Jestřábi z Fedu | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Čínský index | Vyšší hodnoty | Index Euro Stoxx 600 | Evergrande dnes | BNP | Německé volby | Výsledky německých voleb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Zprávy z Ruska | České sazby | Počet nových žádostí o dávky | Zlepšení sentimentu na trzích | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Nálada v ekonomice | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Aktuální prognóza | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Lockdowny | TIM | Omikron | Omicron | Mutace omicron | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Rotace | Delisting | Obavy z omikronu | David Madden | BMO Financial Group | AEX (NED25) | Index AEX (NED25) | Základní sazba | Dopad omikronu | Evropské aerolinky | Poptávka po riziku | Akcie Activision | Hry | Velká akvizice | Růst dluhopisových výnosů | Snížení daně | Šéf NATO | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Sankce | Situace na Ukrajině | Delisting v USA | Inflační data | Zvednutí sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Aerolinky Lufthansa
Aerolinky Ryanair
Aerolinky SAS
Aerolinky Virgin Atlantic
Aeroports de Paris
AEROS CRYPTOS
Aerospace & Defense
Aespen BV
AETOS
AETOS Capital Group

Následující klíčová slova

AEX Amsterodam Exchange Index
AEX index
AEX (NED25)
Affbank
Affiliate podnikání
Affiliate programy
Affirm Holdings
Affirm Holdings (AFRM.US)
Affort Projects SA
AF.FR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Beam FX
MIG Bank
BidAskBit
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít