Sobota 20. července 2024 14:49
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex
reklama
Fintokei Payout

INTC

img

💲TSMC guidance a výsledky za 2. čtvrtletí silnější, tažené poptávkou po AI 📈

18.07.2024 Akcie Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) včera klesly téměř o 8 % poté, co trh snížil neuspokojivá očekávání ve zprávě ASML (ASML.NL) a vyhlídky na těsnější transfer technologií mezi Čínou a USA. Přeprodané akcie z polovodičového sektoru tlačily na Nasdaq 100, který včera zaznamenal nejslabší seanci od prosince 2022. Dnes po zprávě TSMC za 2. čtvrtletí však vidíme určité oživení před uvedením na trh. Kvůli obavám ze zpřísnění exportu amerických technologií do Asie vymazala TSMC v posledních dnech více než 50 miliard dolarů tržní kapitalizace.
img

Turbulentní rotace na Wall Street, Nasdaq -2,5 %

17.07.2024 Americké akciové trhy dnes zažívají poměrně turbulentní vývoj při patrné rotaci z vysoce ziskového IT sektoru od začátku roku směrem do defenzivnějších segmentů. Referenční technologický index Nasdaq odepisuje 2,5 %, zatímco tradiční index Dow Jones naopak přidává přes 0,5 %. Širší index S&P500 se pak nachází mezi těmito „extrémy“ se ztrátou 1,2 %.
img

Intel prudce stoupá, jak trhy zvažují možnosti umělé inteligence Lunar Lake a oživení trhu PC📈

09.07.2024 Americký polovodičový gigant Intel (INTC.US) byl v posledních měsících jedním z nejslabších polovodičových titulů. Také trendy v tržbách a výdělcích nejsou ani srovnatelné s obdobnými. Akcie společnosti však během posledních 5 seancí vzrostly o 10 %, protože trhy zvažují příležitosti ohledně nových čipů Lunar Lake AI, které budou debutovat letos (3. čtvrtletí 2024).
img

Index Dow Jones se pohybuje v mírně červených úrovních

08.07.2024 Index Dow Jones -0,12 % na 39328,96 b. S&P 500 +0,06 % na 5570,74 b. Nasdaq Composite +0,31 % na 18410,34 b.
img

Index Dow Jones se pohybuje v zelených úrovních

05.06.2024 Index Dow Jones +0,15 % na 38769,55 b. S&P 500 +0,69 % na 5327,92 b. Nasdaq Composite +1,3 % na 17076,88 b.
img

Wall Street Week: klíčové události a prognózy na nejbližší dny

20.05.2024 Mezi akciemi zahrnutými do indexu Dow Jones vynikly akcie Caterpillar Inc (NYSE:CAT), které si připsaly 5,65 bodů (1,61 %) a uzavřely na 356,37 bodech. Akcie JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM) vzrostly o 2,38 bodu (1,18 %) a skončily na 204,85 bodech. Za zmínku stojí také Boeing Co (NYSE:BA), jehož akcie vzrostly o 2,03 bodů (1,11 %) a den uzavřely na 184,99 bodech.
img

US OPEN: Indexy Wall Street smazávají ztráty od otevření trhu 📌

26.04.2024 Akciové trhy v USA ztrácejí v první hodině obchodování poslední den v týdnu. Poklesy však nejsou výrazné a býci je postupně obnovují. V době zveřejnění již byly poklesy smazány a indexy si přibývají kolem 0,10 %. Investorům chybí jasný katalyzátor konkrétního kroku. Dnešní údaje PCE byly na roční bázi skutečně vyšší, než se očekávalo, ale měsíční údaje byly v souladu s konsensem. Navíc rozdíl mezi skutečnou zprávou a očekáváním nebyl významný. Včerejší údaje o HDP poněkud zamíchaly trhy. Na jedné straně americká ekonomika vykazuje známky stabilizace s anualizovaným růstem HDP na pouhých 1,6 %, což je méně než očekávaných 2,6 %. Na druhou stranu však přetrvávají inflační tlaky, které mohou Fed motivovat k udržení sazeb na vyšší úrovni. Výnosy amerických dluhopisů dnes po zprávě o HDP mažou včerejší zisky. Dolar zůstává silný, index USDIDX posílil o 0,25 %.
img

Co dnes očekávat od zpráv o velkých technologiích❓

25.04.2024 Dnes po skončení seance na Wall Street budou obchodníkům nabídnuty zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 od tří známých amerických technologických společností. Alphabet (GOOGL.US), Microsoft (MSFT.US) a Intel (INTC.US). Zprávy těchto tří společností by mohly pomoci utvářet sentiment vůči americkému technologickému sektoru. Obchodníci by však měli mít na paměti, že trhy jsou nepředvídatelné a překonání zisků nemusí znamenat růst cen akcií po zveřejnění výsledků - zklamání z výsledků společnosti Tesla poslalo akcie výrobce elektromobilů do vzduchu, zatímco společnost Meta Platforms se v předobchodní fázi propadá, přestože vykázala lepší než očekávané výsledky. Pojďme se krátce podívat na to, co trh očekává od společností Alphabet, Microsoft a Intel a na co se zaměřit.
img

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Alphabet, Intel a Microsoft📃

25.04.2024 V předposlední obchodní den tohoto týdne čeká investory další várka důležitých údajů, tentokrát se zaměří především na finanční zprávy.Dnes mají po uzavření trhu zveřejnit své výsledky někteří technologičtí giganti, včetně společností Alphabet, Intel a Microsoft, a před otevřením americké peněžní seance společnost Caterpillar.
img

Graf dne - US100 (23.04.2024)

23.04.2024 Nasdaq-100 (US100) i další indexy na Wall Street se v poslední době potýkají s problémy. Stále napjatá geopolitická situace na Blízkém východě a klesající šance trhu na zahájení cyklu snižování sazeb Fedu v první polovině letošního roku vyvíjejí tlak na americké akciové trhy. Velké technologické společnosti, které byly tahouny růstu Wall Street v roce 2023 a v prvním čtvrtletí roku 2024, rovněž zaznamenaly zmírnění nebo zastavení svého růstu.
img

Výsledky firem ke shlédnutí tento týden (22.04.2024)

22.04.2024 Výsledková sezóna Wall Street za Q1 2024 vstupuje do svého nejzajímavějšího období. Obchodníci se chystají získat zprávy od největších technologických společností ze Spojených států. Tech sektor řídil zisky Wall Street v prvním čtvrtletí roku a solidní zprávy od klíčových společností mohou pomoci zahájit oživení indexů po nedávných poklesech.
img

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Tesla, Microsoft, Alphabet a Meta tento týden📃

22.04.2024 První den týdne začíná na trzích poměrně klidně. V makroekonomickém kalendáři nejsou naplánovány žádné významné události, které by mohly výrazně ovlivnit světové finanční trhy.
img

📊Podpoří zisky TSMC Q1 Nasdaq? Co od společnosti čekat?🔍

17.04.2024 Největší smluvní výrobce polovodičů, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US), oznámí své finanční výsledky zítra, pravděpodobně kolem 8:30, protože konferenční hovor o výdělcích je naplánován na 9:00. Zpráva se pravděpodobně ukáže jako hlavní akciová událost týdne a odpoví na další otázky trhu ohledně trajektorie růstu technologických společností a trendu AI. Trh očekává, že společnost vykáže růst zisků, tažený především trendem AI a objednávkami od Nvidie. Zdá se, že zpráva TSMC by se mohla ukázat jako klíčová pro širší technologický akciový sektor, přičemž v dubnu vykázalo zisky několik BigTech společností. Otázkou je, zda bude celková slabost na trhu smartphonů (dodávky Applu klesly o 9,6 % v 1. čtvrtletí 2024) vykompenzována silnou poptávkou po čipech AI? Akcie společnosti během dnešního zasedání na Tchaj-wanu vzrostly téměř o 2,5 % a tržby za 1. čtvrtletí byly podle meziročních ukazatelů velmi silné (ale nižší než 20 % předpovědi společnosti pro FY 2024).
img

V centru pozornosti jsou energie: Jaké novinky čekají investory na Wall Street

15.04.2024 Akcie energetických firem stoupaly, když se zisky na akciovém trhu přesunuly mimo technologické společnosti, které dominovaly v loňském roce. Zájem investorů o nekomoditní sektory by ale mohl utrpět, pokud inflační očekávání dál porostou a obavy z agresivní politiky Fedu zesílí.
img

Nvidia v premarketu mírně ztrácí, protože manažeři UXL signalizují konkurenci AI

14.03.2024 Akcie Nvidie (NVDA.US) se obchodují o více než 1 % před otevřením trhu v USA poté, co manažeři společnosti UXL, která je podporována společnostmi Intel (INTC.US), Alphabet (GOOGL.US) a Qualcomm (QCOM.US), řekli agentuře Reuters, že jsou v procesu přípravy technických specifikací pro software AI, aby mohl konkurovat službám AI společnosti Nvidia, později v první polovině roku 2024. Manažeři tří amerických gigantů naznačili, že zřejmým cílem je bojovat s dominancí na trhu a získat trh sdílet mimo technologii UXL. Oznámení může signalizovat trochu větší opatrnost na Wall Street, a přestože se trh s umělou inteligencí jeví jako obrovský, obavy o udržení obrovských marží mohou vyvinout krátkodobý tlak na akcie Nvidie.
img

Akcie společnosti Intel stagnovaly a šly do strany

14.03.2024 Akcie společnosti Intel od konce ledna stagnovaly po výrazné medvědí cenové mezeře, která následovala po oznámení výsledků společnosti za 4. čtvrtletí. Přestože se cena v posledních několika seancích pokusila o oživení, zdá se, že 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) působí jako silný strop.
img

US OPEN: Wall Street po prodlouženém víkendu otevírá níže

20.02.2024 Indexy Wall Street zahájily první hotovostní seanci nového týdne níže. S&P 500 otevřel přibližně o 0,3 % níže, Dow Jones klesl o 0,2 %, Nasdaq klesl o 0,5 % a Russell 2000 s malou kapitalizací se obchoduje o více než 1,3 % níže. Globalfoundries a Intel o pobídkách Bílého domu pro domácí výrobce polovodičů, zatímco Home Depot po zveřejnění zisků za 4. fiskální čtvrtletí mírně klesá. Ekonomický kalendář pro dnešní seanci v USA je prázdný a trhy podle všeho čekají dvě klíčové události naplánované na zítra – minuty FOMC a zisky Nvidie
img

🗽US100 ztrácí 1,2 % při smíšené reakci na výsledky velkých technologických společností 📊

31.01.2024 Futures na Wall Street klesají navzdory lepším než očekávaným výsledkům akcií velkých technologických firem za 4. čtvrtletí 2023. Zprávy Microsoftu i Alphabetu (zejména Microsoftu, kvůli umělé inteligenci) byly silné, ale tlak na vybírání zisků přetrvává, protože výsledky nebyly dostatečně dobré na to, aby vyhnaly sentiment na akciových trzích ze současných úrovní výrazně výše. Zisky Big Tech byly lepší, než se očekávalo téměř v každém ukazateli, zatímco zpráva AMD překvapila pouze tržbami, které překonaly očekávání. Na konečnou reakci na výsledky si samozřejmě budeme muset počkat do zítřejšího otevření trhu.
img

Co čekat od výsledků společnosti Intel?

25.01.2024 Technologický gigant Intel (INTC.US) dnes po skončení seance na Wall Street oznámí výsledky za 4. čtvrtletí 2023. V odvětví se očekává, že prodeje procesorů by mohly být za svým cyklickým minimem, a značný optimismus kolem umělé inteligence znamená, že výsledky by mohly být trhem přijaty pozitivně. Samozřejmě pokud se společnosti Intel podaří získat alespoň nějaký podíl na rostoucím trhu s umělou inteligencí. Společnost se dlouhodobě snaží obnovit svou pozici globálního výrobce čipů poté, co ztratila podíl na trhu ve prospěch společností TSMC (TSM.US) a AMD (AMD.US). Zpochybní výsledky dostatečně status quo a nadšení technologických investorů; poskytne společnost optimističtější prognózy pro zbytek roku?
img

Ekonomický kontrast: Akciové indexy září, dluhopisy zůstávají ve stínu

23.01.2024 Výnosy amerických státních dluhopisů klesají a kurz dolaru se téměř nemění, protože investoři vstupují na trh v očekávání nadcházejících ekonomických indikátorů, které mohou nabídnout nový pohled na směřování úrokových sazeb.
img

US OPEN: US2000 testuje klíčovou rezistenci, Costco roste na rekordní maxima

15.12.2023 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšeně – S&P 500 při otevření klesl o 0,2 %, Nasdaq si připsal 0,2 %, zatímco Dow Jones a malý Russell 2000 zahájily obchodování beze změny. Nicméně S&P 500, Dow Jones a Russell 2000 se během první hodiny peněžní seance posunuly níže, zatímco Nasdaq rozšířil zisky na přibližně 0,4 %.
img

US Open: Výsledky Amazonu a Intelu přinášejí mírné zlepšení nálady

27.10.2023 Otevření na Wall Street přináší zlepšení sentimentu se zisky pro SP500 a Nasdaq 100. Poslední den týdne se podmínky na trhu mírně zlepšily ve prospěch akcií. Přestože dolar konsoliduje na svých maximech, poměrně prudké nárůsty z posledních týdnů byly zastaveny. Výnosy amerických dluhopisů také pomalu začínají ztrácet a vzdalují se psychologické hranici 5,0 % po nedávném pokusu ji překonat.
img

Hlavní zprávy o akciích, které je třeba tento týden sledovat (23.10.2023)

23.10.2023 Výsledková sezóna na Wall Street za 3. čtvrtletí 2023 nabírá na obrátkách a z hlediska plánovaných zpráv vstupujeme do jednoho z nejzajímavějších týdnů. Investorům budou nabídnuty výsledkové zprávy předních amerických technologických společností včetně mnoha megakapitál. Kromě toho bude v příštích dnech reportovat výsledky celkem 12 členů indexu Dow Jones, což představuje více než 30 % váhy indexu. Kromě nich mají tento týden reportovat také americké obranné společnosti – RTX Corp (RTX.US) a Northrop Grumman (NOC.US) – a americké ropné společnosti – ExxonMobil (XOM.US) a Phillips 66 (PSX.US).
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás nabitý týden!

23.10.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Na trzích lze pozorovat určitou úlevu poté, co Izrael nezahájil pozemní invazi do pásma Gazy – krok, který by pravděpodobně vedl k eskalaci a potenciálnímu rozšíření situace v celém regionu. Akcie se obchodují výše, zatímco ropa a zlato stahují.
img

Výsledky AMD za 2. čtvrtletí - co Wall Street očekává od polovodičového giganta? 🔌

01.08.2023 Společnost Advanced Micro Devices (AMD.US) se staví do pozice konkurenta procesorů Intel (INTC.US) a potenciálního jednoho z příjemců vyšší poptávky po výkonných čipech s umělou inteligencí. Nabídka společnosti AMD v oblasti umělé inteligence sice není konkurenceschopná s dominantní společností Nvidia, je však širší než nabídka společnosti Intel. Investory může pozitivně překvapit zejména možný nárůst tržního podílu společnosti AMD, a to navzdory dobrým výsledkům společnosti Intel. Od začátku roku akcie vzrostly o zhruba 75 %, což je výrazně nad průměrem benchmarku polovodičového sektoru. Společnost představí svou zprávu za 2. čtvrtletí po dnešní seanci na Wall Street. Co očekávají analytici oslovení společností FactSet?
img

Hlavní změny na trhu s čipy - Čína omezuje přístup ke galliu a germaniu❗

31.07.2023 Válka o polovodiče pokračuje a USA a Čína se předhánějí v zavádění vývozních omezení zaměřených především na odvětví nových technologií v obou zemích. Od 1. srpna (tj. od zítřka) vstoupí v Číně v platnost nová vývozní omezení, která ztíží přístup ke klíčovým prvkům pro trh s polovodiči - galliu a germaniu.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o sazbách, zpráva o HDP USA za Q2

27.07.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Výsledek včerejšího zasedání FOMC nebyl překvapivý - sazby ve Spojených státech byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů a Powell byl opatrný a neposkytl žádné jasné forward guidance. Dnes se investoři dozvědí informace od další významné centrální banky - ve 14:15 oznámí rozhodnutí o sazbách Evropská centrální banka. Očekávání pro dnešní rozhodnutí ECB jsou stejná jako pro včerejší rozhodnutí FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů a důraz na závislost budoucího rozhodnutí na datech.
img

Náročný den na americkém akciovém trhu: Dow Jones ukončil obchodování se ztrátami.

06.07.2023 Dnes se pozornost investorů soustředí na očekávaný zápis z červnového zasedání Federálního rezervního systému. Uvádí se, že diskontní sazba zůstane na úrovni 5-5,25 % ročně. Také v pátek obchodníci očekávají čerstvá data z amerického trhu práce. Experti předpokládají pokles nezaměstnanosti na 3,6 % a nárůst počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru o 225 tisíc po květnovém nárůstu o 339 tisíc.
img

Americký akciový trh uzavřel růstem, Dow Jones si připsal 0,63 %

28.06.2023 Obchodníci si v úterý všimli, že index spotřebitelské důvěry v USA vzrostl v červnu z revidované květnové hodnoty 102,5 bodů na 109,7 bodů. Jedná se o nejvyšší úroveň od ledna 2022.
img

Americké akcie uzavřely níže, Dow Jones klesl o 0,30 %

22.06.2023 Hlavní akciové indexy na Wall Street ztrácejí. Šéf americké centrální banky Jerome Powell byl i nadále odhodlán dostat inflaci na cílovou hodnotu 2 %, což vyvolalo obavy z dalšího zpřísňování politiky. Inflační tlaky zůstávají vysoké a bude trvat dlouho, než se inflace vrátí k cíli 2,0 %.
img

Americké akcie uzavřely níže, Dow Jones klesl o 0,72 %

21.06.2023 Na konci burzy v New Yorku klesl Dow Jones o 0,72 %, index S&P 500 klesl o 0,47 % a index NASDAQ Composite klesl o 0,16 %.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,68 %

15.06.2023 Obchodníci věnovali pozornost i makroekonomickým statistikám pro zemi. Ceny výrobců v USA meziročně stouply o 2,8 % při očekávaném růstu o 2,9 % a v meziměsíčním vyjádření klesly o 0,3 % při prognóze poklesu o 0,1 %.
img

Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 0,56 %

13.06.2023 V závěru obchodování na Newyorské burze vzrostl Dow Jones o 0,56 % na měsíční maximum, S&P 500 stoupl o 0,93 % a NASDAQ Composite o 1,53 %.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones získává 0,50 %

09.06.2023 Zasedání Fedu se bude konat příští týden v úterý a ve středu. Podle CME Group přibližně 71 % analytiků očekává, že diskontní sazba zůstane na současné úrovni 5–5,25 % p. a., zbylých 29 % předpovídá zvýšení na 5,25–5,5 %.
img

US100 roste o 1 % ⚡

30.05.2023 Akcie společností těžících z trendu umělé inteligence se stále vezou na růstové vlně a vytvářejí tak možnost šesté růstové seance v řadě na indexu Nasdaq 100.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones si připisuje 1,00 %

29.05.2023 Příjmy obyvatel USA vzrostly v dubnu v souladu s očekáváním oproti březnu o 0,4 %, výdaje se oproti prognóze 0,4 % zvýšily o 0,8 % a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který odráží míru důvěry domácností v americkou ekonomiku, podle finálního hodnocení klesl v květnu z dubnových 63,5 bodů na 59,2 bodů, což byl výsledek lepší než prognózy i předběžné odhady.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,11 %

26.05.2023 Ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu zveřejnilo předběžný odhad čtvrtletního růstu HDP země ve výši 1,3 % na anualizované bázi, a nikoli 1,1 %, jak ukazuje první odhad.
img

Akcie Nvidia rostou o 25% díky výhledu pro AI 📈 Euforie se dostává do sektoru polovodičů 🔌

25.05.2023 Trh euforicky přijal samotnou zprávu i komentáře k vývoji podnikání Nvidie (NVDA.US). Ve skutečnosti byly ze strany společnosti vzneseny všechny možné komentáře, které by podpořily býky. Od vyšší poptávky po čipech pro AI aplikace, konkurenčních výhod, až po posun k vysokomaržovým prodejům celých AI superpočítačových systémů pro velké společnosti. Společnost poskytla o 50 % vyšší prognózu zisku za 2. čtvrtletí a uvedla, že zvyšuje výrobní kapacitu, aby uspokojila „rostoucí poptávku“ po polovodičích. Akcie rostou téměř 25 % před otevřením Wall Street, a pokud bude zachován pozitivní sentiment, kapitalizace společnosti se přiblíží téměř 1 bilionu dolarů.
img

Ztráty Nvidie před výsledky za 1. čtvrtletí 📊 Co od zprávy očekávat? 🔌🖥

24.05.2023 Nvidia (NVDA.US), dnes nejlépe hodnocený výrobce polovodičů na světě a jeden z hlavních beneficientů trendu umělé inteligence, oznámí výsledky za 1. čtvrtletí po skončení seance na Wall Street. Akcie dnes ztrácejí téměř 2,5 %, což může souviset s vybíráním zisků a obavami investorů z možného zklamání z reportu. Trh bude věnovat zvláštní pozornost tržbám ze segmentu datových center vzhledem k tomu, že společnost je předním dodavatelem vysoce výkonných čipů potřebných pro škálování výpočetního výkonu neuronových sítí, které jsou motorem rozvoje umělé inteligence.
img

Americké akcie uzavřely poklesem, Dow Jones klesl o 0,69 %

24.05.2023 Obchodníci nadále sledují situaci okolo amerického vládního dluhu. Prezident Joe Biden se v pondělí setkal s předsedou sněmovny Kevinem McCarthym. Schůzka podle prezidenta znovu potvrdila, že s možností defaultu se nepočítá a je třeba směřovat k oboustranné dohodě. Navzdory tomu se investoři obávají blížícího se 1. června, data, kdy by se podle prognóz amerického ministerstva financí mohla země dostat do defaultu.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,42 %

23.05.2023 Obchodníci sledují vývoj situace ohledně veřejného dluhu země. Bílý dům a republikáni, kteří kontrolují Sněmovnu reprezentantů v Kongresu, pokračují v jednáních o zvýšení dluhového stropu. Předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy již dříve uvedl, že se v pondělí setká s prezidentem Joem Bidenem k jednání na toto téma.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones si připisuje 0,34 %

19.05.2023 Počet prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl v týdnu do 13. května oproti předchozímu týdnu o 22 000 na 242 000. Analytici přitom očekávali pokles na 254 000. Menší počet žádostí tak může být signálem pozitivního směru amerického dolaru.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,66 %

12.05.2023 Pozornost investoři věnovali také makrostatistikám. Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA za týden končící 6. 5. vzrostl o 22 000 oproti předchozímu týdnu na 264 000. Analytici očekávali, že toto číslo vzroste pouze na 245 000.
img

Americký akciový trh uzavřel poklesem, Dow Jones klesl o 0,17 %

10.05.2023 Mezi nejvíce ziskové akcie indexu Dow Jones patřily akcie Boeing Co (NYSE: BA), které vzrostly o 4,62 bodu (2,34 %) a uzavřely na 201,88. Kurzy společnosti Salesforce Inc (NYSE: CRM) vzrostly o 3,28 bodu (1,66 %) a ukončily obchodní seanci na 201,18. Cenné papíry Home Depot Inc (NYSE: HD) vzrostly o 2,65 bodu (0,92 %) a uzavřely na 290,58.
img

Americký akciový trh zakončil poklesem, Dow Jones klesl o 0,86 %

05.05.2023 Index Dow Jones klesl do konce obchodování na Newyorské burze o 0,86 % na měsíční minimum, index S&P 500 se propadl o 0,72 % a index NASDAQ Composite klesl o 0,49 %.
img

Čína bude jedinou velkou ekonomikou, která letos poroste více než loni

04.05.2023 KRYTÍ: Čínská ekonomika se zotavuje, inflace je nízká a ocenění P/E na akciovém trhu se blíží polovině průměrných hodnot v USA. Přesto se čínským akciovým trhům v letošním roce nedaří. Mezi hlavní důvody patří: Čínské trhy se potýkají s velkými očekáváními po velkém oživení akcií ve čtvrtém čtvrtletí a s tlumeným apetitem po čínských technologických akciích, když se těm americkým daří tak dobře, a to zejména díky domácímu a spotřebitelskému oživení ekonomiky, zatímco exportní poptávka je slabá a klíčový trh s nemovitostmi zaostává.
img

Americký akciový trh končí poklesem, Dow Jones klesá o 0,80 %

04.05.2023 Americký index podnikatelské aktivity ISM (Institute for Supply Management) ve službách v dubnu vzrostl z březnových 51,2 % na 51,9 %, přičemž prognóza hovořila o 51,8 %. Počet pracovních míst v americkém soukromém sektoru zároveň v dubnu vzrostl nad očekávání, totiž o 296 000 míst, zatímco odborníci předpokládali růst o 148 000 míst.
img

Americký akciový trh uzavřel poklesem, Dow Jones klesl o 0,14 %

02.05.2023 V závěru obchodování na Newyorské burze klesl index Dow Jones o 0,14 %, index S&P 500 o 0,04 % a index NASDAQ Composite o 0,11 %.
img

Ekonomický kalendár: HDP USA za 1. štvrťrok, rozhodnutie o sadzbách CBRT

27.04.2023 Futures trhy dnes poukazujú na mierne nižšie otvorenie európskej seansy. Americké indexové futures sa obchodujú nad včerajšou uzatváracou cenou po tom, čo Meta zverejnila výsledky za 1. štvrťrok, ktoré boli lepšie, ako sa očakávalo, a v obchodovaní po skončení pracovného času vzrástli o viac ako 11 %. Mierne rizikové nálady možno zaznamenať na devízovom trhu, pričom antipodské meny vedú v ziskoch, zatiaľ čo bezpečné meny ako JPY, USD a CHF klesajú.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,68 %

27.04.2023 Investoři nadále sledují zprávy o firemních výdělcích. Například čistý zisk IT giganta Microsoft v předchozím čtvrtletí rostl a tržby byly lepší, než se předpokládalo. Společnost také oznámila svůj záměr pokračovat v investicích do umělé inteligence.
img

Americký akciový trh uzavřel poklesem, Dow Jones klesl o 1,02 %

26.04.2023 V době uzavření newyorské burzy klesl Dow Jones o 1,02 %, index S&P 500 klesl o 1,58 % a index NASDAQ Composite klesl o 1,98 %.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones získal 0,20 %

25.04.2023 Investoři dál sledují výsledkovou sezónu. Například čistý zisk připadající na akcionáře společnosti Coca-Cola za první čtvrtletí meziročně vzrostl o 12 % na 3,1 miliardy dolarů. Čtvrtletní provozní výnosy této firmy se meziročně zvýšily o 5 % a dosáhly 10,98 miliard dolarů. Akcie Coca-Cola vzrostly o téměř 1 %.
img

Reporty top firem pro tento týden (24.04.2023)

24.04.2023 Výsledková sezóna na Wall Street se dostává do své nejzajímavější fáze, která je ve znamení největšího počtu zveřejněných údajů od velkých amerických společností. Mezi těmi, které jsou naplánovány na tento týden, najdeme zprávy od 4 amerických mega-technologií a také od 14 členů indexu Dow Jones.
img

Akcie firem zabývajících se umělou inteligencí a polovodiči po Bidenových komentářích a rozhodnutí Japonska ztrácejí 📉

05.04.2023 Polovodičové společnosti, citlivé na geopolitické otázky a obchodní blokády, ztrácejí od chvíle, kdy Japonsko oznámilo, že se připojí k sankcím USA proti Číně. Tlak na pokles sílí také u akcií společností zabývajících se umělou inteligencí, jako je C3ai (AI.US), kde pozorujeme nárůst prodejců po komentářích Joe Bidena.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones získává 0,43 %

31.03.2023 Určitě indikátory, například interní makro statistiky, zároveň růst Wall Street brzdí. Americké ministerstvo obchodu předtím snížilo odhad růstu HDP země ve čtvrtém čtvrtletí v meziročním vyjádření na 2,6 % (pokud by HDP rostlo stejným tempem po čtyři po sobě jdoucí čtvrtletí), druhý odhad činil 2,7 % a první 2,9 %. Ve třetím čtvrtletí vzrostlo americké HDP meziročně o 3,2 %.
C:\fakepath\intc-27032023-13-zm.png

Akcie Intel Corporation (INTC) se přibližuje k rezistenci obchodního pásma

27.03.2023 Cena akcie Intel Corporation (INTC) se na denním grafu aktuálně přibližuje k rezistenci obchodního pásma kolem hladiny 30,50 USD, která koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu medvědi a oslabíme zpět směrem k supportu obchodního pásma nebo alespoň k jeho středové linii?
img

3 nejlevnější akcie z indexu Dow Jones

16.03.2023 Jestli nejste krátkodobými prodejci, nebo investory velkých prostředků do energetických akcií, minulý rok pro vás nebyl nejspíš nijak výjimečný. Všechny 3 hlavní americké akciové indexy klesly do medvědího trhu, čímž se dostaly do nejhorších jednoletých výnosů za posledních 14 let.
img

Nasdaq Composite přidal 0,13 %

23.02.2023 Takřka všechny sektory uzavřely včerejší obchodní den v červených číslech, nicméně Standard and Poor's 500 Materials Index si připsal 0,7 % (Albemarle +1,86 %, Freeport-McMoRan Inc. -2,04 %). Reportem výsledků za čtvrtý kvartál roku 2022 zakončila včerejší den krypto burza Coinbase, jejíž akcie odepsaly 1,43 %. Společnost Intel oznámila snížení dividendy o skoro 65 %, a to z 0,365 USD na hodnotu 0,125 USD, INTC US -2,26 %.
img

Nasdaq Composite odevzdal 0,61 %

13.02.2023 Páteční obchodní seance pouze potvrdila změnu trendu v obchodování, kdy akcie technologického indexu přerušily vítěznou sérii, která spočívala v kladně obchodovaném týdnu. Nasdaq Composite odepsal 71 b., což z pohledu týdne znamená ztrátu více jak 2 %. Jedním ze slabších členů technologického indexu byly akcie LYFT US -36,47 %, UBER US -4,57 %. Propad se nevyhnul ani akciím polovodičového sektoru. Nejvýrazněji se propadly akcie Nvidia, které odepsaly 4,80 %, AMD US –2,08 %, INTC +0,25 %, MU US -0,60 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,5 % (33.869 b.), S&P 500 o 0,2 % (4.090 b.) a technologický Nasdaq Composite oslabil o 0,6 % (11.718 b.).
img

SATS DJIA Live 02/2023

27.01.2023 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první únorový pracovní den a prodám poslední únorový pracovní den:
img

Intel se v premarketu propadl o téměř 10 % kvůli slabým čtvrtletním výsledkům

27.01.2023 Akcie společnosti Intel (INTC.US) klesly v předobchodní fázi o téměř 10 % poté, co výrobce čipů zveřejnil neuspokojivé výsledky za 4. čtvrtletí a vydal slabší finanční výhled, než se očekávalo.
img

Zlepší výsledky společnosti Intel náladu na trhu polovodičů? 🔌

26.01.2023 Společnost Intel (INTC.US) oznámí výsledky za 4Q 2022 po skončení seance na Wall Street. Zpráva by mohla mít významný dopad na sentiment kolem ostatních polovodičových společností a vrhne více světla na zdraví globálního technologického trhu.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za 4. čtvrtletí v USA v centru pozornosti!

26.01.2023 Trhy s futures naznačují vyšší otevření evropské hotovostní obchodní seance. Ekonomický kalendář pro dopolední evropské obchodování je prázdný a nejsou naplánovány žádné významné události. Zajímavější to však bude odpoledne, kdy je na 14:30 naplánováno zveřejnění řady amerických makroekonomických údajů. Největší pozornost vzbudí blesková zpráva o HDP za 4. čtvrtletí 2022, která by měla ukázat zpomalení anualizovaného tempa růstu na 2,6 %. Obchodníci s energiemi se zaměří na zprávu EIA v 16:30, protože může vyvolat určitou větší volatilitu na trhu se zemním plynem. V neposlední řadě dnes bude zveřejňovat hospodářské výsledky řada amerických společností, mezi nimiž vynikají společnosti Intel, Visa a Mastercard.
img

Akcie AMD se po snížení ratingu společnosti Bernstein propadají

24.01.2023 Akcie AMD (AMD.US) se v úterý propadly o více než 3,0 % poté, co společnost Bernstein snížila rating výrobce čipů z outperform na market perform a snížila cílovou cenu z 95 USD na 80 USD s odkazem na pokračující slabost trhu s PC.
img

SATS DJIA Live 01/2023

27.12.2022 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první lednový pracovní den a prodám poslední lednový pracovní den:
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
img

Rozbřesk: Trochu předčasná sázka na eurodolar

14.11.2022 Kurz eurodolaru vystřelil v závěru minulého obchodního týdne o tři figury výše, přičemž tento pohyb kopíroval úlevu na akciových i dluhopisových trzích. Tu přitom spustily dvě na sobě nezávislé události: jednak zpomalení americké inflace a jednak odchod ruských vojsk ze strategického jiho-ukrajinského města Cherson, které Ukrajina chtěla dobýt zpět a stabilizovat frontovou linii před nastávající zimou. Má tak díky hypotetickému zklidnění rusko-ukrajinské fronty euro zaděláno na trvalejší zisky, resp. bere překvapivě nižší říjnová americká inflace dolaru vítr z plachet?
img

Nasdaq získal ve dvou dnech 9,4 %

14.11.2022 Páteční obchodní seance na Wall Street se nesla v duchu čtvrtečního obchodního dne, kdy trhy zažily nejvydařenější den od jara 2020 (Nasdaq Composite přidal 7,35 %, SPX 500 5,54 % a DJIA 3,70 %). K nejsilnějším sektorům se v pátek zařadil energetický, který vzrostl o 3,1 % (Chevron +2,90 %, Exxon Mobil +3,13 %). V nastoleném tempu pokračovaly akcie z polovodičového sektoru, a i v pátek výrazněji poskočily, AMD US +5,70 %, NVDA US +3,66 %, MU US +3,73 %. Pozadu nezůstaly ani akcie Intelu, INTC US +2,25 %. Z technického pohledu pře prodané akcie Amazonu po čtvrtečním mohutném růstu o 11,52 % i při páteční seanci posílily o více jak 4 % a vrátili se zpět nad hladinu 100 USD. Wall Street aktuálně: DJIA +0,1 %, SPX 500 +0,9 %, Nasdaq Composite +1,9 %.
img

Akcie AMD vzrástli po zverejnení hospodárskych výsledkov 📈

02.11.2022 Výrobca čipov Advanced Micro Devices (AMD.US) včera po uzavretí burzy na Wall Street zverejnil výsledky za tretí štvrťrok. Správa bola slabšia, ako sa očakávalo, ale prekonala „slabé“ vyhliadky, ktoré spoločnosť zdieľala v októbri a signalizovala rýchlo klesajúci dopyt po osobných počítačoch. Akcie rástli o takmer 5% pred otvorením trhu:
img

Americký trh je připraven na oživení, investoři čekají na zasedání Fedu

31.10.2022 Americký trh uzavřel v pátek růstem. Hlavní americké indexy zaznamenaly v pátek výrazné zisky: Dow Jones přidal 2,6 %, S&P 500 vzrostl o 2,5 %. S&P 500: 3 901. Obchodní rozmezí: 3 850 - 3 950.
img

Zisk Intelu prekonal očakávania. Akcie sa v premarkete obchodujú vyššie

28.10.2022 Jeden z najväčších výrobcov špičkových čipov a integrovaných obvodov Intel (INTC.US) pozitívne prekvapil analytikov svojimi výsledkami za tretí štvrťrok. Trhy čakali výsledky spoločnosti, ktoré mali posúdiť „straty“ oznámené výrobcami čipov vo vlne amerických exportných sankcií do Číny a spomalenia dopytu po zariadeniach. Akcie v premarkete vzrástli o 6 %:
img

Apple, Amazon, Intel - co očekávat od výsledků?

27.10.2022 Navzdory nejistému výhledu ekonomiky a důkazům o poklesu spotřebitelských výdajů Amazonu nadále rostou tržby. Předpokládaný dvouciferný růst tržeb v tomto čtvrtletí bude více než dvojnásobný oproti předchozím dvěma čtvrtletím. Částečně je to způsobeno tím, že toto čtvrtletí bude snazší, protože obtížné srovnávací údaje vyplývající z pandemického boomu poptávky začnou polevovat, což povede k rychlejšímu růstu tržeb a plynulejšímu poklesu zisku.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je ECB!

27.10.2022 Hlavní událostí dne je bezesporu rozhodnutí o sazbách Evropské centrální banky. Peněžní trhy i ekonomové oslovení agenturou Bloomberg poukazují na další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Nicméně, protože to vypadá jako hotová věc, obchodníci budou hledat náznaky, co přijde poté, co Bank of Canada včera poslala holubičí zprávu, že se může blížit konec zpřísňování. Kromě rozhodnutí ECB bude investorům nabídnuta také zpráva o HDP ve 3. čtvrtletí ze Spojených států, která by měla ukázat expanzi americké ekonomiky po poklesu ve 2. čtvrtletí 2022. Pokud jde o zisky, zprávy od dvou zbývajících amerických mega-tech – Amazon a Apple – budou zveřejněny po skončení zasedání na Wall Street. Zisky od společností Microsoft, Alphabet a Meta, které byly zveřejněny začátkem tohoto týdne, zklamaly a vyvolaly výrazný pokles ceny akcií a také zatížily celý technologický sektor.
img

AMD očekává pokles příjmů 📉 Polovodičové společnosti ztrácejí 🔌

07.10.2022 Americký výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD.US) varoval investory před poklesem tržeb ve 3. čtvrtletí 2022 kvůli slabší poptávce na trhu s PC a zhoršujícím se problémům s dodavatelským řetězcem. Společnost snížila prognózy, akcie již před otevřením klesly téměř o 6 %:
img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
img

Cena akcií INTC od našeho varování o medvědím trendu ztratila více než 20 %.

31.08.2022 Akcie INTC se obchodují přibližně na ceně 32–33 USD. Začátkem června jsme obchodníky varovali, že cena proráží týdenní support 42,50 USD, což by znamenalo, že přijde další prodej. Jednalo se o významný medvědí signál, protože tato úroveň supportu byla respektována více než 4 roky. Cena vytvořila medvědí kanál a dál vytváří nižší minima a nižší maxima. Index RSI zatím nedosáhl přeprodaných úrovní. Cena se blíží ke spodní hranici kanálu, kde může nalézt support. Od okamžiku našeho varování cena klesla o více než 20 % a zatím nic nenasvědčuje obratu nebo dosažení dna.
img

Akcie Hewlett-Packard padají před otevřením burzy o 7 %📉

31.08.2022 Akcie Hewlett&Packard, běžně známý jako HP, před otevřením burzy ztrácí téměř 7 % kvůli slabším než očekávaným výsledkům a snížením odhadů do konce roku:
img

Nasdaq Composite oslabuje

10.08.2022 Druhý obchodní den v týdnu na Wall Street se nesl v podobném duchu, jako tomu bylo i v předešlém dni. Nejvýrazněji ztrácely akcie z technologického indexu Nasdaq Composite, který zaznamenal již třetí seanci v řadě v záporu. K pondělnímu varování od Nvidia se včera přidala společnost Micron, kvůli makroekonomické situaci upozorňuje na možnost nižších příjmů, než jaké byly předchozí odhady, MU US -3,74 %, NVDA US -3,97 %, AMD US -4,53 %, QCOM US -3,59 %, INTC US-2,43 %.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky HDP z USA a reporty od Apple a Amazonu

28.07.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Guvernér Fedu Powell včera na tiskové konferenci po zasedání pronesl několik holubičích poznámek, které vedly ke zlepšení nálady na trzích. Americký dolar oslabuje a je dnes nejhůře prosperující měnou G10. Oslabení USD dnes dovoluje komoditám růst.
img

Intel ztrácí více než 5 %!

08.06.2022 Akcie společnosti Intel (INTC.US) se v průběhu dnešní seance obchodují s více než 5% ztrátou! Důvodem rapidního poklesu akcií je skutečnost, že analytici Citigroup odhadují horší hospodářské výsledky za druhý kvartál. Jednat se tak může již o druhý kvartál za sebou, kdy Intel vykáže pokles tržeb v meziročním srovnání. Analytik Citigroup Christopher Danely tvrdí, že medvědí scénář dalšího vývoje přichází dříve, než očekával.
img

Akcie AMD už letos přišly o 40 %, dnes čekáme hospodářské výsledky

03.05.2022 Cena akcie AMD otestovala minima z července 2021. Stále se však nachází v uptrendu narozdíl od Intelu, jehož akcie se pohybují v širokém pásmu už 4 roky.
img

Ekonomický kalendár: HDP za 1. štvrťrok z USA, nemecká inflácia za apríl

28.04.2022 Futures trhy poukazujú na vyššie otvorenie dnešnej európskej seansy. Futures na DAX sa obchodujú viac ako 100 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Deň, ktorý je pred nami, vyzerá zaujímavo vďaka zverejneniam makier najvyššej úrovne, ako aj niektorým zverejneniam hospodárskych výsledkov. O 14:00 bude zverejnená predbežná správa CPI za apríl z Nemecka, ktorá by mala ukázať mierne spomalenie rastu cien. Správa HDP za 1. štvrťrok v USA bude zverejnená o pol hodiny neskôr, takže obchodníci môžu očakávať, že EURUSD bude skoro popoludní volatilnejší. Pokiaľ ide o hospodárske výsledky, investorom budú okrem iného ponúkané finančné správy od spoločností Amazon, Apple, Twitter a Intel.
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
img

Čipy Nvidie by potenciálne mohol vyrábať Intel

24.03.2022 Akcie Nvidie (NVDA.US) a Intelu (INTC.US) vzrástli o viac ako 8,0 % a 5,0 % – po tom, čo agentúra Bloomberg uviedla, že Nvidia na výrobu svojich čipov využíva Intel. Intel je priamym konkurentom spoločnosti Nvidia na frontoch CPU aj GPU, ale generálny riaditeľ Huang vysvetlil, že Intel a AMD poznajú tajné plány Nvidie už roky, takže nie je paranoidný pri zdieľaní ďalších informácií. Medzitým generálny riaditeľ Intelu, Pat Gelsinger, počas včerajšieho vypočutia v senáte požiadal predstaviteľov vlády USA o podporu legislatívy na podporu výroby polovodičov.
img

Intel chce udělat revoluci v těžbě kryptoměn

11.02.2022 Dle společnosti Intel (INTC.US) vstupuje svět do období Metaverse a technologie webu 3.0. Společnost zároveň považuje blockchainovou technologii za potenciální milník v evoluci společnosti v kontextu digitalizace našich životů.
img

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

11.02.2022 Akcie Intel jsou aktuálně probírané v souvislosti s mnoha důležitými zprávami. Intel zveřejnil hospodářské výsledky za poslední účetní čtvrtletí a rok, což si podrobně rozebereme v rámci fundamentální analýzy.
img

Akcie spoločnosti Intel zaznamenali v predobchodnej fáze pokles aj napriek pozitívnym hospodárskym výsledkom

27.01.2022 Akcie Intelu (INTC.US) klesli v predobchodnej fáze o viac ako 2,5 % napriek skutočnosti, že hlavný výrobca čipov vykázal lepšie ako očakávané štvrťročné výsledky za obdobie končiace 26. decembrom.
img

Ekonomický kalendár: V centre pozornosti je rozhodnutie Fedu a výsledky Tesly

26.01.2022 Európske akciové indexy začali dnešné obchodovanie vyššie. Dnešná seansa v Ázii bola zmiešaná, pretože indexy blue chips z Číny sa snažili nájsť spoločný smer, zatiaľ čo ostatné indexy z regiónu klesli.
C:\\fakepath\\penize-finance-graf-akcie-24122021.jpg

SATS DJIA Live 01/2022

23.12.2021 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první lednový pracovní den a prodám poslední lednový pracovní den:
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Ranné zhrnutie (23.07.2021)

23.07.2021 Americké indexy skončili včerajšie obchodovanie vyššie. Dow Jones získal 0,07%, S&P 500 pridal 0,20% a Nasdaq sa posunul o 0,36% vyššie. Russell 2000 klesol o 1,55%
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

Akcie výrobcov polovodičov sú pod tlakom

15.07.2021 Akcie spoločnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) poklesli o viac ako 5% napriek tomu, že jeden z najväčších svetových výrobcov čipov vykázal silné štvrťročné čísla. Spoločnosť v štvrťroku končiacom sa júnom zarobila 93 centov na akciu v USA, čo predstavuje medziročný nárast o 18%, čo bolo v súlade s odhadmi analytikov. Tržby spoločnosti sa v druhom štvrťroku zvýšili o 28% na 13,29 miliárd dolárov. Za aktuálny štvrťrok spoločnosť očakáva príjmy vo výške 14,6 až 14,9 miliárd dolárov. Stredná hodnota 14,75 miliárd dolárov prekonala trhové očakávania vo výške 14,57 miliárd dolárov. Tržby spoločnosti v predchádzajúcom roku boli na úrovni 12,4 miliárd dolárov.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
Související klíčová slova: Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF | CFR | Obchodní pásmo | Čekací doba | ABT | Akciové indexy na Wall Street | FCF | Sektory technologií | Phil Hogan | Akcie ASML Holding | ChatGPT | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Goldcorp | ASML.NL | Cap | Výnosy dluhopisů | Dostupný kapitál | Dlouhé pozice | Světové akcie | Války | DDOG.US | Vývoj technologií | Vývoj | Home Depot (HD.US) | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | US2000 | LHA | Analýza akcie | General Dynamics | EUR | Novozélandská vláda | Předchozí seance | Digitální reklamy | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Paul Krugman | Caterpillar (CAT.US) | Nezaměstnanost v eurozóně | HOOD.US | Nedostatek čipů | Costco Wholesale Corporation | TSCO | Oznámení výsledků | Yandex | Accenture | Salesforce | Wal-Mart Stores | USFD | Luboš Bedrník | Úspěšný debut | XOM | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Obchodování v New Yorku | Akcie Merck | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Texas | Carrier Global | Očekávání | Edison | Russell 2000 (US2000) | Volatilní | TWTR.US | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | DFS | Trh s akciemi | Newmont Goldcorp | T-Mobile | Objem průmyslových zakázek | Galapagos | HON.US | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Coca-Cola Company | Nike (NKE) | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Opouští EU | Oživení ekonomiky | iShares | Dohoda USMCA | P/B | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Akcie Salesforce | Potenciál | Hlavní zprávy | Support | Diverzifikace | XEL | Invaze na Tchaj-wan | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Edge | Akvizice | Devon Energy | Posílení | Index aktivity | European Central Bank | Přesnost | Ekonomické dopady koronaviru | COST.US | Norges Bank | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Norwegian Cruise Line Holdings | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | Broadcom | E.ON | Interactive Brokers | Klesly akcie | Experti | LSEG | Futures kontrakt | Náklady na financování | Chování | Rekord | Zdroje příjmů | Delta mutace | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Stop-Loss | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Společnost Apple | IHS | Obnova ekonomiky | C3.ai (AI.US) | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Bruno Le Maire | Index ekonomické nálady | General Electric | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | PACCAR | MLM | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | CSI 300 | Lagardeová | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | DAI | BlackRock | Nikola | RBC Capital | 100 miliard dolarů | Brent | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Boj proti koronaviru | HOOD | Americký akciový trh | SMA | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Small caps | Oživení ekonomiky USA | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Intel Corporation | Index DOW | Import | Acacia Communications | Zvýšení sazeb Fedu | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Američtí vojáci | Kontrakty | IBM (IBM.US) | Strach | Akcie RWE | Šinzó Abe | AbbVie (ABBV.US) | Přehřátí ekonomiky | Microsoft (MSFT.US) | Škoda | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | Sentiment na trhu | Euronext | JPY | SMIC | Akcie Wells Fargo | Nord Stream 2 | Metaverse | Roční zhodnocení | Philip Morris International | AI | Investiční příležitost | Polovodiče | Poradce Bílého domu | Pfizer (PFE.US) | PAYX | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Ekonomiky | Projekce | Nejlepší vanadiové akcie | Peníze | Pandemie COVID-19 | Cenově vážený index | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Americká ropa | Obavy z inflace | NYSE:NEM | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Pokles ceny ropy | Saxo Bank | Current Ratio | Anthem | CRM | Amgen | Palladium | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | FSLR.US | Vzácné kovy | Micron | Tipy na zajímavé akcie | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Rozhodnutí americké centrální banky | INTC.US | VMW | Brexit | FedEx | ZEW index | AMD a Xilinx | Růst akciových trhů | Kontrakty na ropu | CSCO | CSI300 | NVDA.US | Společnost Sentix | Obchodní dohoda | Akcie Nvidie (NVDA.US) | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Norwegian Cruise | Největší světové ekonomiky | WallStreetBets | EURUSD | USD/EUR | Resistence | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | Béžová kniha | Robinhood | AMS | Průmyslová výroba v Evropské unii | Akcie Advantest | Zastavení ztrát | Akcionáři | Cash flow | xStation | Záchranný fond | Výkon | Investovat | USD | InterContinental | Export | Upravený zisk | Shopify | NFLX | Britové | Technická analýza | DTE | Sentiment na akciových trzích | Zasedání FOMC | Energetické akcie | iShares Dow Jones Global Titans 50 ETF | Dot plot | DISCA | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Rozhodnutí ECB o sazbách | Unie | Gilead | Qualcomm | Comcast | Signály oživení | Sodexo | HD.US | Tržní volatilita | Southwest Airlines | Plány | Na burze | Blue chip | Cena akcie Intel Corporation | ČSOB | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Akcie letecké společnosti | Regulace | LMT | Maďarsko | FME | SPGI | Měnový fond | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Split | Akcie Walmartu | Celkový objem obchodů | AAPL | Index volatility CBOE | DJI | Tovární objednávky | Verizon Communications Inc. | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | ATVI | Kanadský premiér | HDP v USA | Snižování úroků | FSLR | Verizon Communications (VZ.US) | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | Širší index S&P 500 | Fintech společnosti | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | Burzovní průvodce | NTAP | Neomezené kvantitativní uvolňování | Nervozita | Německý export | Agentura Kjódó | Tučné zisky | Akcie společnosti Intel | Skupování aktiv | Akcie Google | Dovoz | Dovozní cla | Budoucnost | Neptune | Caterpillar | NextEra | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Akcie Mastercard | Dodávky čipů | EOG | Nikkei | Cenové pohyby | Obchodování na trzích | Stratégové | Čínské úřady | Komoditní | Nejsilnější růst | First Solar | Světový obchod | EBIT marže | Textron | Černé pondělí | Býčí sentiment | Rekordní maxima | QCOM.US | Pokles ceny akcií | Northrop Grumman | Výkon společností | Eurex | Progres | Vybírání zisků | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | TLRY | Elon Musk | Rekordní zisk | Euforie | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | 3M (MMM.US) | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Current ratio | Upstream | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | Americký prezident | Akcie C3.ai | Fidelity | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Média | ADR | Christine Lagardeová | Vakcína | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | IBKR | Investovaný kapitál | Jádrový index | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Zlepšení sentimentu | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | APA | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | Finanční instituce | Kosdaq | Bank of England | Forward guidance | Britský premiér | NAHB | Prezident | Xetra | AT&T | Boom | BP | Cíl ČNB | Hold | Bed Bath & Beyond | Technologická revoluce | Coca-Cola (KO.US) | Nižší poptávka | ADS | Raytheon | Ropné společnosti | WYNN | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Akcie 2021 | Evropské trhy | Starbucks Corporation | CEO společnosti | Akcie Taiwan Semiconductor | Analýzy | Světové burzy | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická situace | ExxonMobil | Altria | Invesco | Morningstar | IEA | Patom Gelsingerom | Hlavní události | Hospodářské oživení | Patria | Covid | Tržní podíl | Uber | UnitedHealth Group | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Kávové akcie | Dollar General Corporation | Úrok | Válka | Pokles ceny | US500 | Výhled na rok 2023 | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Akcie Nike | Fiskální rok | Odhad analytiků | Prodej | Visa (V) | PFE | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Apple | Prémie | EUR/PLN | First Republic Bank | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Kevin McCarthy | Huawei | Akcie společnosti Walt Disney | Nový koronavirus | GameStop (GME) | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Finanční ředitel | Warren Buffett | Zpomalení české ekonomiky | S&P | CME Group | Expanzivní politika | Celoroční výhled | Rok 2024 | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Medvědí kanál | IBES | UCITS ETF | Tržby z prodeje | Tisková konference ECB | Aktuální obchodní příležitosti | Akcie kybernetické bezpečnosti | Chevron Corporation | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | J&J | Thyssenkrupp | Management | ZEW | XM | Admiral Markets | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | PG | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | GlobalFoundries | Výkonnost indexu | GAAP | Japonská vláda | Eurostat | Guru | Vesmírné akcie | Předpověď | UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A | Zprávy | First Republic | Ruský rubl | Nadšení | FB | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Akciový index | Turecká lira | REGN | CCI | Moody's | Dow Jones index | Occidental Petroleum | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Intel Corporation (INTC) | Berkshire Hathaway | Míra | Pokles tržeb | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | Akcie firem zabývajících se umělou inteligencí | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | FOREX | Vývozní omezení | Kroger | Airbus | Změny sazeb | Akcie PG | Dnešní data | Kanada | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sázka | iFX | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Index cen domů | Lyft | Automobilky | Co je Sharpe Ratio? | NASDAQ:AMGN | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | Obchodovanie | HDP v eurozóně | ATH | Spotové ceny | Inflace v Česku | Nejistota | Phillips 66 | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Květnový kontrakt | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | Obchodní nápady | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Carnival | CGC | Výrobce letadel | Odhady trhu | Zajímavé akcie a ETF | Silný dolar | Australský dolar | Finanční domy | Retracement | Capital One Financial | Koruna | Eli Lilly | Finanční služby | Výrazný pokles | Přenos | SVB Financial | American Airlines | Colgate-Palmolive | DJIA | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Hewlett&Packard | Objem | Propad | Asociace | Activision | Applied Materials | Halifax | Očekávání investorů | Čínské trhy | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výsledky firem | Výkonnost | IPO Aston Martin | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Zoetis Inc | Oživení v Číně | Microsoft (MSFT) | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Asie | ARM.US | Odchod z EU | Výsledky společnosti | Technická analýza AMD akcie | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Robert Half International | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Nucor | Alibaba | mmBtu | Reddit WallStreetBets | Regulátor | Bancorp | Nomura | Hlavní indexy | OpenAI | Převodník měn | Videokonference | Světové krize | ULTA | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | WMT | Pfizer | Investiční společnost | TSM | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Cenový cíl | Obchody | Deficit | S&P 500 Index | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | Plyn | VaR | CFRA | Akcie společnosti Intel (INTC.US) | Centene | Bankéř | Internet of Things (IoT) | Ropa Brent | Canopy Growth | Globální akciový index MSCI | ADBE | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Zpráva o měnové politice | NYSE:MMM | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Důvěra investorů v ekonomiku | LEN | Dow Jones (US30) | Evropa | Změny na trhu | Korporátní daně | CVS | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Výroba v eurozóně | VMware (VMW.US) | Tiffany | Xylem | Costco (COST.US) | Pár EUR/USD | Schlumberger | Johnson & Johnson | Vizualizace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | EW | Kontext | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Peněžní prostředky | Mnozí investoři | NASDAQ: MSFT | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Rekordní minimum | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | MRK | Index volatility | Brands | FactSet | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Platební bilance | PYPL | Technické analýzy | Italská vláda | Spořící účet | E*Trade | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Equal weight | Euro dnes | Neuspokojivé výsledky | Situace | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Equity | Index spotřebitelské důvěry | US Foods Holdings | Investování je rizikové | Obchodní proces | Provozní výnosy | Rakousko | FinTech akcie 2021 | Turecká centrální banka | Futures kontrakty | Nově zahájené stavby domů | BA.US | Americký dolarový index | CHF | Klíčové události | Constellation | Tým InstaForex | COPPER | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | Startup | Vlna koronaviru | Podnikatelská důvěra | FAANG | G10 | Největší evropská ekonomika | Brokers | Aktuální problémy | JNJ | Americké akcie | Společnost OpenAI | Akciový sektor | Obchodování ETF | BBC | GfK Rolf Bürkl | TTWO | Futures na ropu WTI | Standard Oil | Ex-dividend | Kongres | Obchodní rozhovory | Výdělky | Procter & Gamble Company | Divize | Ameriprise Financial | Drahý kov | Index Nikkei | Akcie Amazonu | AI.US | Spot | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rally na akciích | Las Vegas | PSA | Invaze | Americká data | Průměrný roční výnos | CVS Health | Akcie Dollar Tree | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Rizika Over-The-Counter trhů | Capital Markets | Výsledky Amazonu | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení daní | Nejlepší biotechnologické akcie | Komise | Aktivita na trhu | Crown | Mluvčí společnosti | SolarEdge Technologies | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | GME | Doporučení | DTE Energy | Výrazný růst | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | Fed | Rolf Bürkl | Newmont | United Parcel Service | Investování s LYNX | Signál na akcie | Lídři EU | Korekce | Upozornění | CAT | Rubl | Pozornost | LVS | United Airlines Holdings | NetApp | RBC | Buffett | Illumina | Money management | Stavební povolenky | Počet pracovních míst | Švýcarská ekonomika | Jednání OPEC | Investice do umělé inteligence | VMW.US | Kjódó | Dividendové akcie | Alexion | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Velké technologické společnosti | Akcie AMD (AMD.US) | SAP AG | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Luis De Guindos | Yahoo | Electronic Arts | Dolar vůči jenu | JDE | Stock | Apollo | XOM.US | Financials | Martin Malý | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Výkon společnosti | ProCent | Snap (SNAP.US) | VZ | Akcie banky | Poměr P/E | Rating | Platforms | Futures na Wall Street | Procter & Gamble (PG) | Akcie Nikola Motor | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Merck & Company | Znalost | SNB | Prezident Joe Biden | Charter Communications | Velké banky | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Investiční plán | Snížení dividendy | Příležitosti | CMS | UnitedHealth Group Incorporated | Růst čínské ekonomiky | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | SBUX | Thermo Fisher Scientific | Eurokomisař | Repo operace | Chase Investment Counsel | Volatility | IPO Saudi Aramco | Růst tržeb | CME | Amgen (AMGN.US) | SMA 200 | Demokratické strany | Mondelez International | CMA | Důvěra v průmyslu | NAFTA | Finanční rezervy | Dollar Tree | LYNX webinář | Kurz dolarů | Exporty | F.US | Masivní propad | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Konference FOMC | Automotive | ABN AMRO Bank | Futures na DAX | Akcie Nvidie | Představenstvo | Ministryně práce | Směřování | MSFT.US | Nejziskovější | Společnost XTB | Portfólia | Francouzský prezident | CMG | Společnost Meta Platforms | Marathon | Akcie JPMorgan | Ziskové akcie | Objem obchodů | FIAT | Krypto | Japonsko | TD Ameritrade | FRS | S&P Global Inc | Invest | Akcie v USA | Wynn Resorts | Centrální banka | Riksbank | Deutsche Börse | Hazard | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Čtvrtletní výsledky společnosti | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | Rozbor | Raymond James Financial | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | Apreciace | Surové ropy | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | BioXcel Therapeutics | Internetové akcie | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Akcie Aston Martin | BIIB | Premiér Justin Trudeau | Kovy | Analytika | Fluktuace | Instant Trading EU Ltd. | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Norwegian Cruise Line | Společnosti | Fundamentální faktory | Rozpočet | Další růst | Nvidie (NVDA.US) | RHI | Investice do akcií | MO.US | DOW.US | Kellogg | RISK-ON | Comcast (CMCSA.US) | S&P 500 a Nasdaq | Aukce | API | Air France | Energetický sektor | Alphabet (GOOGL.US) | BBBY | Dopad na sentiment | Další zdroje příjmů | CVX.US | Reuters | Unilever | Akcie Lyft | Prognózy inflace | Baidu | QCOM | CZK | Chevron | Kompozitní index | Ropa zadarmo | Neptune Wellness | Česká republika | Souhrnný index | Rekordní maximum | Předseda | Wealth | TXN | Philip Lowe | Arm | Prezidentská debata | USD/oz | Deutsche Boerse | Chipotle Mexican Grill | Olympijské hry v Tokiu | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Makro | Arlington Asset Investment | Boeing | Vstup na burzu | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | PINS | Klesající struktury | Příjmy a výdaje | Roční výnos | Bernie Sanders | Prime | Americký dolar | WM | CFD | iShares China Large Cap UCITS ETF | DGX | CL | Evropská unie | Open | Počet bankrotů firem v Japonsku | Cena akcie | Wall Street akcie | Realizace zisku | Fiat Chrysler Automobiles | DOT | US100 | USFD.US | Financovat | StreetAccount | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Německá centrální banka | Aktuální cena | Kartel OPEC | MRO | Podíl Číny | AMD.US | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Japonská centrální banka | TSLA | Úroky | Refinitiv | Cena akcie Intel Corporation (INTC) | PEPSICO | Over-The-Counter | Cena | BNP | Důvěra v eurozóně | Odpor | Akcie Fidelity | GWW | ASML Holding NV | Air | Akcie dnes | Ztráta | 3M Company | NCLH | Ceny akcií | Izrael | Defenzivní akcie | CVX | Producent ropy | S&P500 | EBay | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | ANTM | Celkový deficit | Fiserv | Akcie Microsoft | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Global Times | Pokles | Boeing (BA.US) | USDIDX | MGM | Zahraniční investice | Peter Altmaier | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | International Flavors & Fragrances | Akcie Intel (INTC) | Makroekonomická situace | Obchodní spory | Rating AAA | Biogen | Polská ekonomika | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | ConocoPhillips | Vinci | Apollo Global Management | Americké společnosti | Finančnictví | Charles Schwab | Large Cap | Royal Caribbean | Vystavení riziku | Maloobchodní tržby | Merck & Co | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Index ISM | Deliveroo | Hewlett Packard | Americká ekonomika | FIS | NVDA | Svět investování | WBD | Počet žádostí o podporu | Akcie spoločnosti | Americký trh | Obchodník | Webináře | IPO Uber | Řetězec | Akcie týdne | HPQ | 737 MAX | PHIA | MRNA | Tomáš Holub | Nikola Motor | Negativní dopad | COVID-19 | MGM Resorts International | Google | Dluhopisy | Blue chips | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | ISIN | Blue-chip | ROE | Remdesivir | Fortune | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Intel (INTC.US) | Paypal Holdings | Ředitelka | SNAP.US | Čínská vláda | Salvador | EBIT | Kryptoměnový gigant | Daně | Piper Sandler | Lídři | Rizika | ECB | Nákup akcií | Cena akcií INTC | Pokles indexu | Bristol-Myers | Coinbase | Burza Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Boeing Company (BA) | Momentum | Pozitivní sentiment | Intel (INTC) | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | HICP | Evropské akciové indexy | Partners | Konsensus | Trader | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Akcie Boeingu | E*Trade Financial | Signature Bank | Globální ekonomika | COST | Thomas Jordan | GRMN | Swap | MMM | ISM | Velké trhy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | NBP | Nejlepší 5G akcie | Situace na trhu práce | Starbucks | American Express Company | Shortování akcií | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společnost Caterpillar | Obchodníci | CBRT | Ekonomiky eurozóny | Euro STOXX | ​​​​Hewlett&Packard (HPQ.US) | Dolarová aktiva | Analytici Goldman Sachs | Breakout | Turecký prezident | Pojištění vkladů | RRR | Růst cen | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Vrcholy | Dluhový strop | Indikátor | ABBV | Moskva | RSI | Guvernér japonské centrální banky | Forward | Měnová politika | Akcie Apple | Býčí potenciál | Delaware | Obchodování forexu | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Společnosti Netflix | IFO index | Akcie Verizon Communications | Financování | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Zkušenost s investováním | Měkké přistání | Zasedání RBA | Phillips 66 (PSX.US) | Aktuální situace | Akcie Walmart | Fitch | AWK | Prodeje čipů | Historická minima | Výrobce čipů | Nastavení měnové politiky | Occidental | Turecké liry | Honeywell | Prodávající | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Finance | WBA | Walgreens Boots Alliance | AAL | Dividenda | Republikáni | Gilead Sciences (GILD.US) | Těžby kryptoměn | KSU | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Poptávka | Klaus Regling | Express | Alphabet (Google) | Levi Strauss (LEVI.US) | DISH | Počet bankrotů | Line | Polovodičové společnosti | Guvernér | Globální trhy | Tilray | Premiér Babiš | Capital | Očekávání trhu | Tesla Motors | Nvidia (NVDA.US) | MU.US | Cisco Systems, Inc. | Cenový graf | CIA | Constellation Brands | Southwest | Recesia | Akcie Nikola | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Mali | Obchodovat | Dnešní čísla | Jitan Solanki | Akciový trh v USA | Wall Street Week | PSX | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Americké statistiky | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Pokles akcií | Hospodářský růst | Největší americká banka | Kurz měny | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Uzavření trhů | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | WTI | PacWest Bancorp | FinTech | Bod | Počasí | SATS DJIA | Podmínky na trhu | Reporty | Společnost TSMC | Shares | Zisk společnosti | Medvědi | NetEase | RBNZ | GfK | Charlie Munger | AMGN | Paládium | Nejlepší uranové akcie | Úrokový diferenciál | Investment Counsel | Analytik trhů | Únorová inflace | Klouzavý průměr | Honeywell International | Nord Stream | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | KMX | Justin Trudeau | Ziskovost | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | Advanced Micro Devices | TSM.US | ABC | Marže | Využití kapacit | ROCE | Měnový výbor | Německá ekonomika | NEM.US | Klesající trendová linie | DAX | HDP | Diskont | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Odhad růstu ekonomiky | Tadawul | Prosus | Národní bezpečnost | Důvěra v Německu | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | PCE inflace | Carrier Global Corp | Micron Technology | Warner Bros Discovery | Lira | Tilray (TLRY.US) | MCD | Obchodní válka | Futures na ropu | USA a Čína | IHS Markit | Obchodování akcie | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Byznys | Blizzard | Stoxx 600 | RBC Capital Markets | Monetární politika | SAP | AMAT | JPM | FX | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Propad HDP | Akcie Sanofi | AMZN.US | Debata | Společnost Procter & Gamble | Světové finanční trhy | Futures na americký dolarový index | Demo účet | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Market | Týdenní pokles | Akcie Alphabet | Forexu | Řetězec lékáren | Tyson Foods | 256/2004 | Růst akcií | Pokles výnosů | Bali | Akciové tipy | Akcie padají | Horizon | Restrikce | Neomezené množství | Zavedení cel | Merck | Optimismus | DDOG | Facebook | DBK | Akcie v roce 2021 | Enphase Energy | Oracle | Medvědí scénář | Světová obchodní organizace | Akcie Regeneron | Poptávka po čipech | STMicroelectronics | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Fibonacciho retracement | Investujte | Konzervativci | Lennar | Fiskální stimuly | Konglomerát | Euro | AUD | Rada ČNB | Hodnota transakce | Federální rezervní banky | Truist Advisory | Breakout Trader | ENPH | Risk | Mining | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | DG | Visa (V.US) | Světová obchodní organizace (WTO) | Bank of New York Mellon | ASX 200 | Citigroup | Kontrakty na ropu WTI | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | Etoro | WEI | EBITDA | Zpomalení růstu | Obchod | Výrobce čipů Intel | Růst ekonomiky | ALXN | ROIC | LPL Financial | Největší zisk | Úrokové sazby | Infrastrukturní plán | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Globální akciový index | Zisková marže | PEP | EU | Redukce | Vývoj akcie INTC | Zasedání ECB | Gamble | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | Pokles nezaměstnanosti | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Rating bank | Emise | xStation 5 | Gate | Samsung | Recese | ZNGA | ASML | Ropný gigant | Renault | Báze | Německý ZEW index | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | GameStop akcie | Erdogan | Virtuální měny | CZK/EUR | PINS.US | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | SEC | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Začít investovat | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Počet nových žádostí o dávky | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | Akcie PayPal | APPS | Know-how | Ochrana před inflací | ETN | Kapitálové výdaje | KBC | Prodeje existujících domů | Mondelez | Americké ministerstvo práce | Olympijské hry | ARM | Goodyear | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Lufthansa | Ceny energií | Babypips | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Akcie Hewlett-Packard | Obchodní divize | Meziroční míra inflace | C3ai | Index důvěry | Jerome Powell | Boeing Company | Nejrychleji rostoucí | Japonský premiér | Regeneron Pharmaceuticals | Dna | Prezident Donald Trump | Advance | Index amerického dolaru | Zoetis | STAR | Technologický sektor | Soud | Saudi Aramco | Fresenius SE | LyondellBasell | Blockchain | Agentura Fitch | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Mylan | Carrier | AXA | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ostatní komodity | TradingView | NYSE: MRK | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | SVB Financial Group | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Las Vegas Sands | Qualcomm (QCOM.US) | Míra inflace | Tržby společnosti | Indexy PMI | Platforma | Evropský statistický úřad | Akcie energetických společností | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Trhy v USA | Náklady na úvěry | Spotify | Finanční situace | Ekonomický výhled | Objem objednávek | Oslabení | Šéfka ECB | Nařízení | Verizon Communications | Trading | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | WP | Jak obchodovat | Verizon | Schodek | Farmaceutické společnosti | KOSPI | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Akcie výrobce elektromobilů | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Ticker | Mizuho | Nouzový stav | CBOE Global Markets | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Marže společností | Tempo růstu | Activision Blizzard | Odkup akcií | American Airlines Group | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | USD index | Čisté úrokové výnosy | Počet bankrotů firem | Francouzská ekonomika | BASF | Americká výnosová křivka | COTTON | Continental | Air Liquide | Nákup dluhopisů | Investor | Biliony | ETF | Marathon Oil | Analýza společnosti | Akciové trhy | Výprodeje akcií | CarMax | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Nasdaq-100 (US100) | Humana | UnitedHealth | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | SWKS | LLY | Viceprezident ECB | Černé zlato | APP | Palladiové akcie | Kurz amerického dolaru | Spojení | EOG Resources Inc | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Klíčový support | Pandemie | Chevron (CVX.US) | Fidelity National Information Services | Sergej Rjabkov | Tripadvisor | Japonský akciový trh | Intesa Sanpaolo | Významné události | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Začátek výsledkové sezóny | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Širší index | Akcie INTC | Ministerstvo financí | NextEra Energy | NVAX | Výprodej | Zasedání centrální banky | Sanofi | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Akcie Deutsche Bank | Šance | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | UCITS | Akcie Home Depot | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akcie Fidelity National Information Services | Xcel Energy Inc. | FOMC | Indikátory | Albemarle | WFC | Akcie herních vývojářů | Růst cen akcií | PMI ve službách | Pracovní den | Osobní počítače | LPR | Automatic Data Processing | Investments | Akcie Nvidia | SP500 | Povídání o trzích | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČNB Tomáš Nidetzký | Umělá inteligence | Inovace | Western Union | Long signál na akcie | Konsolidace | Aston Martin | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Akcie Tesly | Long signál | Zpětné odkupy | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Investice do kávy | Diskontní sazba | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Trhy dnes | Čistá zisková marže | | Counterpoint Research | Philadelphia Semiconductor | Velké investiční fondy | Westpac | Schodek zahraničního obchodu | IRBT | Pandemická situace | Stratég | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Akcie First Republic | Ekonomika eurozóny | Big tech | Fio banka | Řetězce | Schwab | Dividendové akcie 2020 | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Investiční fondy | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Konsensus trhu | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Yahoo Finance | Výhled pro akcie | FinTech akcie | Baterie | BHP | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Rating České republiky | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Akcie Chipotle Mexican Grill | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Mattel | Evropské společnosti | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | GPS | Indexy S&P | General Electric (GE) | CAR | Nálada | Geopolitická rizika | Symantec | Letectví | Španělsko | Minuty FOMC | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | First Solar (FSLR.US) | Vnímání | Prudential Financial | Intel | SVB | Paramount Global | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Růst vývozu | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | WTO | Ministr obchodu | Dohoda o brexitu | Volný peněžní tok | Warner Bros | C3ai (AI.US) | Pandemický program | Nastavení sazeb | Zhodnocení | Ministr energetiky | Americký kongres | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | Trade Financial | ESM | Oživení akcií | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | PCAR | Strach z koronaviru | Obchodní účet | Analytik GfK | Společnosti z USA | GM | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Japonská ekonomika | Economist | Hry | Digitální daň | Tlak na akcie | Odpovědnost | iRobot | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Index Hang Seng | Sentix index | Private equity | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Komunistická strana | PacWest | Expanze | Index DJIA | Insider | Akcie Intelu | Advance Auto Parts | Podnikání na kapitálovém trhu | General Motors | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | STT | Apple Inc. | Austrálie | Hrubá marže | Financial Times | GOOGL.US | CMCSA | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Vývoj ceny akcie | Společnost Intel | Peněžní trhy | Under Armour | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | UAL | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | CFG | AIG | Bernstein | Fresenius | Inflace ČNB | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Luxusní zboží | CMI | Vlastní akcie | Applied Materials | AOS | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Stephen Poloz | Salmán | Paramount | G20 | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Akcie roku 2019 | Session | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Globální společnost | Prezidentské volby | Investice společnosti | Zlepšení nálady | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Druhá vlna | ZTS | Výplata | SHOP.US | Akcie Intel | Státní podpora | Big Tech | Sazby | Akcie Tesla | US30 | Graf indexu | Kandidát na prezidenta | Dialog | Investování | Generální ředitel | Devizové rezervy | STZ | DIHK | Cíle | USD/JPY | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Newmont Mining | SPX 500 | AXP | Investiční skupiny | Volkswagen | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Portfolio manažeři | První odhad | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Investice do zlata | Americká administrativa | Výprodeje | Newmont Corporation | Akcie roku 2021 | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Transakce | DTE Energy Company | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | TechnipFMC | Akcie Intel Corporation (INTC) | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Raymond James | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Profitovat | Maloobchodní prodej | ISRG | Irsko | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Peněžní tok | Instant Trading EU | Zpravodajství | Fundamenty | Pharming Group NV | Special Purpose Acquisition Company | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Nejlepší ropné akcie | Peter Navarro | UNA | Společnosti z indexu | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Marathon Petroleum | Zásoby benzinu | Trader Workstation | Internet of Things | Alexion Pharmaceuticals | Ichimoku | Velké změny | Kurz polské měny | MSCI | Burzovní index | Salesforce.com | Australská ekonomika | Gilead Sciences | KeyBanc | Snap | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Finanční trh | Newmont Corporation (NEM.US) | Snižování nákladů | JPMorgan | SPWR | Apple (AAPL) | Trade | Eni | Společnost AMD | Prodeje | Centrální bankéři | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Platformy | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Vicepremiér | ADA | Osobní výdaje | FAST | Obchodní den | Vývoz z Číny | Zkušenost | Signál | Írán | FDX | Zdražování | Česká národní banka | Indexy amerického akciového trhu | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | State Street | EPS | Rotace | ADP | Vanadiové akcie | MCD.US | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Repo sazba | Biliony dolarů | CPI v USA | Short squeeze | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Institut GfK | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | Guvernér české národní banky | Silný trend | Společnost | Italská ekonomika | Akcie ropy | Apple (AAPL.US) | Xilinx | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Likvidní | Firma McDonald's | Snížení úrokové sazby | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Ocenění akcií | Skyworks Solutions | Allergan | Akcie Taiwan Semiconductors | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Mark Carney | Paychex | ASX | Rozšíření | Global Payments | CAC40 | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | IPO Deliveroo | United Technologies | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Burze | Buy | ASM International | Tisková konference | Eura | Obchodování na burze | AAPL.US | Citrix | Sam Stovall | Nasdaq Inc | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | ACT | Výrobci čipů | LyondellBasell Industries | Organizace | Očekávaný zisk | Letecký průmysl | CBI | Gap | Moelis | Expedia | Services | TGT | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Kansas City Southern | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Ceny výrobců v USA | Inflační výhled | Příjmy | Standard and Poor's | Nvidia Corporation | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | Emitent | Investujte zodpovědně | Výsledková sezóna v USA | VMware | Obchodování opcí | WU | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Manažeři | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Akcie Goldman Sachs | BIDU | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Align Technology | Lockdown | Infineon | Hlavní americké indexy | Wirecard | Akcie Alibaba | Shopify (SHOP.US) | Fundament | Kanadská centrální banka | Investiční fond | PMI pro sektor služeb | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Valuace | Cílová cena | Akcie PacWest Bancorp | Goldman Sachs Group | Apple Inc. (AAPL) | Merck KGaA | Kupci | Akcie AMD | Fastenal Company | TWTR | Poptávka po ropě | Šíření koronaviru | Kotace | Hodnoty P/B | Poziční obchodníci | Británie | Black Monday | Cena futures | NASDAQ:WBA | Platinové akcie | Co je akcie | Světové akciové indexy | Obchodovat s cennými papíry | Abdalazíz bin Salmán | Capital One | Opční trhy | Vladimir Putin | 5G | Prohlášení | All Time High | Liou Che | GameStop | Chrysler | Zisk na akcii | Tesla | Amazon Web Services | Procter & Gamble | DLTR | CITIC Securities | LEVI.US | Program nákupů dluhopisů | LVMH | Ford Motor (F.US) | SPAC | RDSA | Nový Zéland | ING Groep NV | SSR Mining | Akcie Merck KGaA | Geografická diverzifikace | Halliburton | CPI v eurozóně | Akcie Deutsche Börse AG | NYSE:VLO | Dluhopis | Index průmyslové výroby | Truist Advisory Services | Jak nejlépe investovat | Micron (MU.US) | Robinhood (HOOD.US) | Apollo Global | Wilbur Ross | CAD | Prodeje potravin | Daimler | Čipové společnosti | Dnešní obchodování | MiFID II | Intuit Inc. | Základní úroková sazba | Odvětví | AAL.US | Technologické společnosti | Tiket | Zavedení digitální daně | Dopady pandemie | Pracovní místa | Intel dnes | Banka | Akcie britské společnosti | Aramco | Copilot | Take-Two Interactive Software | Harley-Davidson | Nasdaq Composite | Fundamentální analýza AMD akcie | Index spotřebitelských cen | Blue chip akcie | Argo Blockchain | Vlastnictví | Honeywell International (HON.US) | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Ministr financí | Sazby Fedu | Canalys | Nízká inflace | XYL | Zlepšení | Americký index | Index výroby | City | Druhy akcií | Pentagon | PFE.US | RWE | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | NYSE:TRV | Vývoj průměrné mzdy | ONE | American Airlines (AAL.US) | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | Hongkongské akcie | Studená válka | Akcie Intel Corporation | Graf dne | Výhled vývoje ekonomiky | CSX | UBS | Pokles HDP | Bydlení | Macrotrends | McDonald's (MCD.US) | CDW | Obchodní příměří | Vyšší mzdy | The Travelers Companies | Fundamentální analýza akcie | HUM | US Foods Holdings (USFD.US) | Poptávka po kovech | Den díkůvzdání | Abbott Labs | Investice do platiny | Obchodní války | Čínské akcie dnes | Příjmy z reklamy | CBRE | Podpora | Snižování sazeb | Propad exportu | ZISIF | Nvidia Corp | MRK.US | Společnost Meta | Výkonnost indexů | Německý maloobchod | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Těžba ropy | Institut ZEW | Americké ropné společnosti | Vivendi | Graf AMD akcie | Nemovitosti | AbbVie | Zemědělství | Pinterest (PINS.US) | Boris Johnson | Futures trhy | Manažeři společnosti | Export do Číny | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | Šťastné obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | CLF.US | Přehled | Domácí poptávka | Osobní příjem | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Finanční ztráty | Index CPI | TWS | Akcie Nvidia Corporation | IHS Markit Ltd | Obchodní konflikt | Merck & Co (MRK.US) | BofA | NYSE:NKE | Aramco na burze | Adobe Systems | Akcie farmaceutické společnosti | Dot-com | Novozélandský dolar | Akcie Chugai Pharmaceutical | Sektor služeb | CMCSA.US | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | EU a USA | xStation5 | Překážky | Low | Graf akcie | Intuitive Surgical | Trendová linie | Německo | Obchodní model | Snížení úroků | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | Estee Lauder | Abbott | Maloobchodní prodeje | ABBV.US | IDC | Shanghai Composite | Ruské akcie | Vice | Walmart | Zahraniční forex | NYSE: DIS | Albemarle Corp | iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Projekce Fedu | XTB | Visa | Dow (DOW.US) | Hlavní zprávy o akciích | Konkurent | Louis Vuitton | Domácnosti | Zajištění proti inflaci | Uptrend | Fiskální balíček | Kontrakt | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | TLRY.US | Riziko | Mezinárodní firmy | AMD akcie | Horizon Investments | Provozní zisk | Česká vláda | US Steel | Ruská centrální banka | AAA | Inflační očekávání | Farmaceutické akcie | Vysoká inflace | David Lamač | Sazby beze změny | Termínové kontrakty | Britské společnosti | Meta Platforms | Abbott Laboratories | Směrnice | ECB Luis De Guindos | Linde | Pozice | Znovuotevřít ekonomiku | INTU | Anheuser-Busch inBev | Platina | Závislost | Vývoj akcie | Dluhopisový trh | Akcie Walgreens Boots Alliance | Budoucí podnikání | Amazon | Společnost Nike | Nippon Steel | Ulta Beauty | ALK.US | Discover Financial | WHO | NDAQ | Ředitel Intelu | Datadog (DDOG.US) | Americké trhy | Pravidla EU | Spotřebitelské ceny | Royal Caribbean Cruises | Dlouhodobý investor | Ulta Beauty Inc | Ever Given | Obchodování indexů | Taiwan Semiconductor | PSX.US | News | Twitter (TWTR.US) | Travelers | Evropské indexy | Akcie Fidelity National Information | Dell (DELL.US) | Makroekonomický kalendář | Býčí trend | Americký ministr financí | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Čínské ministerstvo | Match Group | Barrick Gold | Mastercard (MA.US) | MIFID | Agilent | Společnost Exxon Mobil | Pat Gelsinger | C3.ai | Podnikatelé | PACW | Finanční systém | JNJ.US | Struktura trhu | Výraznější pokles | Oživení německé ekonomiky | CEO | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Citrix Systems | Rostoucí úrokové sazby | Ocenění | Společnost Microsoft | HPQ.US | Banky | Intervenovat | Akcie Eli Lilly | S&P 500 ETF | NASDAQ 100 | ALV | WebTrader | Historie kávy | Dividendy | Vývoz do USA | Akcie GE | Čistá marže | Burza | Mzda | Akcie TSMC | Výrobce elektromobilů | Zákaz shortování | Největší pokles | Obchodní omezení | Aktuální kurz | Target | Fio banka, a.s. | ishares China | Miliardy dolarů | Home Depot | IPO | Apache | Fangdd Network Group | MMM.US | Disney | Index NASDAQ 100 | Potenciál poklesu | Cílové ceny | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | CAPEX | T. Rowe Price | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Největší americké společnosti | IBM.US | Index DAX | EMA | Netflix | Zničení poptávky | Emerging markets | Akcie Facebook | Sentiment trhu | Generativní umělé inteligence | AMGN.US | Alaska Air Group (ALK.US) | InstaForex | Novinky | Velké investice | Energie | SEDG | Market Perform | Retail | Digital Turbine | Superpočítač | Underweight | Žlutý kov | Obchodování Futures | QUALCOMM Incorporated | MGM Resorts | Loď Ever Given | V.US | Ekonomické prostředí | ARM Holdings | Přehled o dění | Dow Jones | Chování spotřebitelů | Měna | Newell Brands Inc | Akcie Daiichi Sankyo | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Azure | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | SCHW | Akcie Microsoftu | Výhody blue chips | Tisková konference FOMC | Země G7 | ALGN | Geopolitická situace | Hang Seng | Zprávy o akciích | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | PayPal Holdings Inc | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Richemont | Stimulační balík | IPO Coinbase | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Charles Dow | Práce | Société Générale | Nasdaq akcie | Nálada mezi německými spotřebiteli | Texas Instruments Incorporated | Baker Hughes | Čínské vlády | AMZN | Akcie C3.ai (AI.US) | Investment | Krize | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | VIAC | Novozélandská centrální banka | Sands China | GOOGL | IOT | Ropný kartel | Globální obchod | Spojené státy | LPL | RTX.US | Zpomalení hospodářského růstu | Covid Zero | Estée Lauder | Nano | Obchodování jedním kliknutím | Kryptoměny | Podnik | Crédit Agricole | Volatilní období | Evropské akciové trhy | HDP report | FRC | Historické údaje | CCL | NKE | Výsledkové zprávy | Zvýšit zisky | KO | Růst akcie | MJ | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Volný obchod | G7 | Hlavní akciové indexy | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Ninja Trader | Kov | Logitech | HOG.US | Zájem firem | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Odhady analytiků | Šéfové amerických podniků | Senátor Bernie Sanders | Nasdaq Composite Index | Microsoft Corporation | Odklad olympijských her | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Předpokládaný zisk | Podniky | Akcie JPMorgan Chase & Co | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Úrokové výnosy | Tomáš Nidetzký | Bilance | Ekonomika Evropské unie | Enel | Dodavatelský řetězec | Správa | Zlato | EQT | Vzestupný trend | Instrumenty | Akcie Intelu (INTC.US) | Mzdy | Tchaj-wan | Akcie Schneider Electric | Akcie 2020 | Měnové podmínky | Ford Motor | Varování před riziky | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Chat GPT | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | EOG Resources | Poradenství | Markit | Campbell Soup | Dividendový aristokrat | ČR | Concho | Obchodování na newyorské burze | Bezpečná aktiva | American Express | OTC | CNBC | Nesoulad | Úroveň supportu | Silicon Valley | CITIC | SPX | Olaf Scholz | Cleveland-Cliffs | Objednávky | Obchodní příležitosti | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Akcie Deutsche Börse | Tradeři | Krypto burza | Ropný kartel OPEC | Výnosy | Objem obchodování | Vojtěch Benda | Výdaje | ​​​​Hewlett&Packard | Holding | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | WKL | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Instrukce
Instrument
Instrument EURUSD
Instrumentové riziko
Instrumenty
Instrumenty obchodované na finančních trzích
Instrument ZINC
InsuranceWorld
INSURED CRYPTO TRADING
INSW

Následující klíčová slova

INTC.US
Integrace blockchainu
Integrace s TradingView
Integrace systému TradingView
Integrate Global Solutions
Integrovaná ropná společnost
Integrovaná virtuální peněženka
Intek
Intel
Intel Corporation
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít