Úterý 09. srpen 2022 16:11
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Instaforex webinar riskmanagement

Klíčová slova - Capitalinked.com

C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Meziroční inflace kvůli cenám energií zřejmě ještě poroste

13.07.2022 Meziroční inflace, která byla v červnu nejvyšší od roku 1993, se v příštích měsících kvůli vývoji cen energií zřejmě ještě zvýší. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Současný vývoj podle nich nahrává srpnovému zvýšení úrokových sazeb, což ale nový guvernér České národní banky Aleš Michl při svém jmenování odmítl. Ani analytici nejsou v názoru na potřebu jejich zvýšení jednotní. Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst zrychlil již podvanácté za sebou. Inflace je nejvyšší od prosince 1993.
C:\fakepath\cez.jpg

ČNB prověřuje oznámení MF o návrhu na výplatu vyšší dividendy za akcie ČEZ

22.06.2022 Česká národní banka (ČNB) prověřuje okolnosti, za kterých ministerstvo financí (MF) v pondělí zveřejnilo návrh, aby polostátní energetická společnost ČEZ vyplatila akcionářům dividendu 48 korun za jednu akcii. ČTK o tom informovala mluvčí ČNB Markéta Fišerová. Vedení ČEZ chce na červnové valné hromadě navrhnout dividendu 44 korun. MF zveřejnilo protinávrh po poledni, někteří odborníci tento krok kritizovali, šlo podle nich o kurzotvornou informaci, která se má ohlašovat před otevřením trhů. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
img

Odborníci: Rozdělení ČEZ by současné energetické krizi nepomohlo

20.05.2022 Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by šlo o delší proces, pravděpodobně by trval několik let. Zestátněním části firmy by ale stát získal kontrolu nad cenami elektřiny, řekli dnes ČTK oslovení odborníci. Na tom, zda jde o dobrou cestu, či nikoliv, se odborníci neshodují. Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který ve čtvrtek zveřejnil server Hospodářských novin (HN).
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Růst českého HDP může na konci roku klesnout k nule

20.03.2022 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se obává, že vysoká inflace se projeví na dramatickém snížení hospodářského růstu ČR. Růst českého HDP může podle něj koncem letošního roku klesnout k nule. Rusnok to dnes řekl diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde

20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů

22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
img

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

27.01.2022 Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni

05.01.2022 Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni, kdy stoupaly o desítky procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Uklidnění pandemické situace by podle nich mělo prospět firmám z maloobchodu či restauračním řetězcům, růst úrokových sazeb pomůže bankám. Posilující dolar negativně ovlivní akcie na rozvíjejících se trzích, odhadují.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

České akcie letos posílí, ale méně než loni, míní analytici

03.01.2022 České akcie letos posílí, ovšem méně než v roce 2021, kdy hlavní index pražské burzy stoupl o 39 procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně podle nich porostou ceny akcií bank, u cenných papírů ČEZ bude záležet na vývoji cen komodit. Loni šlo o největší roční růst tuzemských akcií od roku 2005. Index PX skončil na svém dlouholetém maximu, výše byl naposledy v září 2008.
img

PPF prodává 30procentní podíl v CETIN Group investičnímu fondu GIC

18.10.2021 Skupina PPF prodává 30procentní podíl v provozovateli sítí CETIN Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině CETIN zachová majoritu 70 procent. PPF to uvedla na webu. Vypořádání transakce podléhá schválení příslušných regulačních úřadů. Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti o její finanční stránce. Nový menšinový vlastník získá odpovídající zastoupení v představenstvu CETIN Group.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Výsledky voleb neovlivní vývoj kurzu koruny a cen českých akcií

10.10.2021 Výsledky parlamentních voleb, ve kterých uspěly koalice opozičních stran, neovlivní vývoj kurzu koruny, cen českých akcií či státních dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos posílily o 29 procent a září zakončily na 13letém maximu

01.10.2021 České akcie podle indexu PX od začátku roku posílily o téměř 29 procent a třetí čtvrtletí zakončily blízko 1325 bodů na 13letém maximu. PX růstem překonal většinu evropských i zámořských indexů, řekl dnes ČTK makléř Wood & Company Lukáš Novotný. Pro porovnání německý DAX za stejné období přidal 11,17 procenta, francouzský CAC40 stoupl o 16,66 procenta, nizozemský AEX25 vzrostl o 22,34 procenta a americký S&P 500 zaznamenal růst o 16,97 procenta.
img

Pražská burza znovu rostla o více než procento, Stock přidal 40 procent

12.08.2021 Pražskou burzu dnes táhly akcie likérky Stock, které přidaly přes 40 procent. Je to reakce na oznámení o převzetí firmy investiční společností CVC. Index PX druhý den v řadě rostl o více než procento. Přidal 1,61 procenta na 1272,87 bodu. Stále se tak drží na nejvyšší hodnotě od dubna 2011. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Britského výrobce destilátů Stock Spirits přebírá investiční firma CVC

12.08.2021 Britského výrobce destilátů Stock Spirits Group, který podniká i v České republice, přebírá soukromá kapitálová a investiční společnost CVC se sídlem v Lucembursku. Za akcii firmy obchodované na Londýnské akciové burze (LSE) zaplatí 377 pencí v hotovosti. S akciemi Stock Spirits se obchoduje i na pražské burze, kde ve středu uzavřely na RM-SYSTÉMu na 81,50 Kč. Obchod firmu ohodnocuje na 767 milionů liber (23 miliard Kč), uvedla společnost Stock Spirits ve svém sdělení na webu.
C:\fakepath\komodity-01082021.jpg

Zlato i stříbro letos zlevnily o šest procent, zdražují však technické kovy

01.08.2021 Cena zlata se v červenci vrátila k růstu. V sedmém letošním měsíci žlutý kov posílil o tři procenta na 1830 dolarů za troyskou unci, od začátku roku ale stále ztrácí téměř šest procent. Stříbro od ledna oslabilo o více než šest procent na 25,5 USD. Jeho cena klesla i v červenci. Dále rostou technické kovy, které profitují z oživení průmyslu. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
img

Tkáč vloží společné investice s Křetínským do nového J&T Capital Partners

13.07.2021 Spoluzakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč vloží společné investice s podnikatelem Danielem Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners. Cílem nové, v Česku založené holdingové společnosti je správa a rozvoj všech stávajících a budoucích podílů ve společných obchodních projektech tandemu Tkáč a Křetínský. Holding už odkoupil podíl 44 procent ve společnosti EPH (Energetický a průmyslový holding), která sdružuje původní investice v energetice, a během následujících měsíců odkoupí další vlastnické podíly, které jsou nyní pod Tkáčovou kontrolou. J&T o tom dnes informovala ČTK. Holding podle ní mimo jiné odkoupí podíl 44 procent v mateřské společnosti fotbalového klubu AC Sparta Praha.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Stažení akcií O2 dále zhorší atraktivitu pražské burzy

24.06.2021 Očekávané stažení akcií operátora O2 z pražské burzy dále zhorší atraktivitu českého akciového trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Skupina PPF získala v rámci zrychleného odkupu akcií podíl 90,01 procenta v O2, a chystá se proto iniciovat stažení těchto cenných papírů z pražské burzy.
img

Analytici: Není jasné, jak rozhodnou akcionáři Monety o spojení s částí PPF

21.06.2021 Výsledek mimořádné valné hromady Monety Money Bank, na které budou akcionáři v úterý hlasovat o navrhovaném spojení Monety s bankovní divizí společnosti PPF, je podle analytiků nepředvídatelný. Mírně se přiklánějí ke schválení obchodu. Do bankovní divize PPF patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: Za nárůstem indexu PX je zaměření na hodnotové akcie

19.05.2021 Za nárůstem ceny českých akcií na desetiletá maxima je zejména současná aktuální změna zaměření investorů z růstových do hodnotových firem, které v indexu pražské burzy PX jednoznačně převažují. Uvedli to dnes analytici oslovení ČTK. Dalším důvodem je zlepšující se pandemická situace. Index ve středu posílil na 1143,3 bodu, což byla jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011.
img

Kellnerova smrt nemusí podle analytiků ukončit rozvoj PPF

29.03.2021 Náhlé úmrtí Petra Kellnera nemusí pro skupinu PPF znamenat ztrátu pozic ani jejího strategického rozvoje. Její procesy fungování jsou zaběhnuté, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Počáteční pokles akcií některých firem na burze byl podle nich dán jen zbrklou reakcí na nejistotu, nikoli věcným ohodnocením reálné situace.
img

Moneta: Návrh PPF na odkoupení pětiny banky je v zájmu akcionářů

29.01.2021  Představenstvo Moneta Money Bank dospělo jednomyslně k závěru, že dobrovolný veřejný návrh PPF na odkoupení části akcií Monety od jejích akcionářů až do 20 procent je v souladu se zájmy banky a jejích akcionářů. Zahájení jednání o případném sjednocení s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a se značkou Zonky záleží na hloubkové kontrole a zvážení akcionářů. Banka to dnes uvedla na svých stránkách.
C:\fakepath\z.jpg

Zlato a další drahé kovy zdražily letos o desítky procent

29.12.2020 Investice do zlata a dalších drahých kovů se za celý rok vyplatily, cena zlata stoupla o čtvrtinu, stříbra téměř o polovinu. Naopak ropa zlevnila skoro o čtvrtinu. Ceny komodit letos podle analytiků procházely prudkými výkyvy, hlavní příčinou byla pandemie koronaviru. Ještě do letošního března trhaly některé z nich rekordy, po březnových lockdownech se ale ceny propadly. Nakonec většina z nich zdražila. Vyplývá to z komentářů analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\Biden.jpg

Analytici: Akciové trhy i dolar zareagují na předání moci v USA

08.11.2020 Akciové trhy i americký dolar budou nyní reagovat na dění kolem předání moci v USA, které nebude v rukavičkách. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK po zprávě amerických médií o tom, že kandidát Demokratické strany Joe Biden byl zvolen prezidentem Spojených států. V ekonomice očekávají uklidnění mezinárodních obchodních vztahů, ale také vyšší daně a další tisk peněz vedoucí k vyšší inflaci. Prezident Donald Trump zprávu o Bidenově vítězství dále odmítá.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Česká měna ani akcie na další vládní opatření nereagovaly

21.10.2020 Česká měna ani tuzemské akcie na vyhlášení dalších vládních plošných restriktivních opatření proti šíření koronaviru bezprostředně nereagovaly. Koruna ovšem před zveřejněním jejich zpřísnění oslabila o zhruba 0,3 procenta na 27,20 Kč/EUR. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos klesly podle indexu PX téměř o 23 procent

01.10.2020 České akcie za tři čtvrtletí klesly podle indexu PX téměř o 23 procent. Byly tak ve světě jedny z nejhorších, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Nejziskovější byly na pražské burze akcie výrobce antivirových programů Avast. Největší propad zaznamenaly akcie Erste Group. Loni stouply tuzemské akcie o 13 procent.
C:\fakepath\money.jpg

Analytici: Dřívější zveřejňování makrodat může znejistit trhy

05.06.2020 Dřívější zveřejňování ekonomických dat ze strany ministerstev mohou znejistit finanční trhy, pro něž jsou tyto údaje zásadní. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Tato praxe se podle nich v poslední době objevuje častěji. Naposled prozradila výsledky květnové nezaměstnanosti ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), ačkoliv tyto údaje měl podle plánu zveřejnit Úřad práce ČR až v pátek dopoledne. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
C:\fakepath\cnb-19032020-lv.png

ČNB: Čistý zisk bank stoupl loni o 9,5 miliardy na 90,9 mld. Kč

20.03.2020 Bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 9,46 miliardy Kč na 90,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci roku činila 7,545 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 366 miliard korun.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
img

Analytici: Výsledky slovenských voleb jsou pro trhy dobrou zprávou

01.03.2020 Vítězství hnutí OLaNO Igora Matoviče v parlamentních volbách na Slovensku je z hlediska mezinárodních trhů dobrou zprávou. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Tak silný výsledek pro OLaNO podle nich dává značnou šanci, že sestavení vlády bude snadnější, než se před pár dny odhadovalo, a že vláda bude stabilnější.
img

Český akciový index PX letos stoupl o 13 procent na 1116 bodů

30.12.2019 České akcie letos stouply podle indexu PX o 13 procent, index končí rok na téměř 1116 bodech. Vyplývá to z dnešních výsledků burzy. Nejziskovější byly akcie mediální skupiny CME, které přidaly 57 procent hodnoty. Největší propad zaznamenaly akcie výrobce textilu Pegas Nonwovens, které přišly o 15 procent. Loni klesly tuzemské akcie o devět procent, předloni přidaly podle PX 17 procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna je k libře nejslabší od května 2017, akcie posilují

13.12.2019 Koruna dnes citelně oslabuje vůči britské libře, kterou žene vzhůru optimismus plynoucí z výsledku čtvrtečních parlamentních voleb na ostrovech. Koruna po 10:00 vůči britské měně oslabuje o zhruba 1,2 procenta. Je vůči libře nejslabší od května 2017, řekl ČTK analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Konzervativci ve volbách získali absolutní většinu ve sněmovně, je proto takřka jisté, že Británie v lednu 2020 opustí EU.
img

Analytici: Za propadem akcií CME je dorovnání jejich ceny v USA

29.10.2019 Důvodem dnešního skokového propadu ceny akcií CME je dorovnání ceny, za kterou se akcie obchodují na americké burze Nasdaq. Tam v pondělí akcie klesaly v reakci na nedělní oznámení prodeje CME skupině PPF. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Očekávají, že by se cena akcie měla nyní stabilizovat a více se blížit akviziční ceně 105,66 Kč za akcii.
img

CME po oznámení převzetí skupinou PPF ztratila v Praze 5,4 pct

29.10.2019 Akcie mediální společnosti CME dnes na pražské burze ztratily 5,40 procenta a obchodování zakončily na 101,60 koruny. Zmírnily tak dopolední pokles, kdy přechodně odepisovaly téměř sedm procent. Důvodem skokového propadu je podle analytiků dorovnání ceny, za kterou se akcie obchodují na americké burze Nasdaq. Tam v pondělí akcie klesaly v reakci na nedělní oznámení prodeje CME investiční skupině PPF. V Praze se v pondělí kvůli svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\brexit.png

Ekonomové: Rozhodnutí o brexitu ekonomickou situaci příliš nemění

20.10.2019 Včerejší rozhodnutí britského parlamentu ohledně brexitu příliš ekonomickou situaci nemění, a to ani v případě české ekonomiky. Na jednu stranu je to dobrá zpráva v tom smyslu, že se snížilo riziko neřízeného odchodu Velké Británie z EU, není to ale dostatečné k tomu, aby to odstranilo obavy z dalšího zpomalování ekonomického růstu nebo bezprostřední negativní reakce trhů. Vyplývá to z vyjádření ekonomů a odborníků oslovených ČTK. Ti navíc upozorňují, že včerejší rozhodnutí ukazuje, že britská politická scéna je v neutěšeném stavu.
C:\fakepath\akcie-02102019-lv.jpg

České akcie za tři čtvrtletí od začátku roku vynesly 5,6 procenta

02.10.2019 České akcie se zhodnotily podle indexu pražské burzy PX za tři čtvrtletí od začátku roku o 5,6 procenta, a zaostaly tak za svými americkými i západoevropskými protějšky. Vyplývá to z výsledků BCPP. Hlavní americký akciový index S&P 500 posílil ve stejném období o 18,7 procenta, zatímco evropský Stoxx Europe 600 přidal 16,4 procenta, dodal analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Odborník: Bitcoin nenahradí oficiální měnu

22.05.2019 Digitální měna bitcoin by v budoucnosti neměla nahradit oficiální měnu, ale stane se součástí měnového systému. Běžné peníze ztratí své privilegované postavení. Na mezinárodní konferenci AMEC Global Summit to dnes řekl odborník na kryptoměnu Jakub Jedlinský z Vysoké školy ekonomické v Praze. Podle něj se některé tradiční měny přesunou i do decentralizovaných databází (tzv. blockchain), které uchovávají neustále se rozšiřující počet záznamů a u kryptoměn slouží jako účetní kniha.
C:\fakepath\905283962.jpg.0.jpg

Analytici: Bitcoin v příštích měsících výrazně neporoste

03.04.2019 Kurz kybernetické měny bitcoin nebude v příštích týdnech a měsících výrazně růst. Jeho vývoj je nahodilý a velice kolísavý, což nahrává spekulantům, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Hodnota bitcoinu se v úterý na krátkou dobu zvýšila o pětinu a poprvé od poloviny loňského listopadu překonala hranici 5000 dolarů (115.000 Kč). Dnes cena bitcoinu vzrostla o pět procent na 5028 dolarů.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Na finančních trzích je po hlasování o brexitu klid

16.01.2019 Obchodování na světových finančních trzích po úterním hlasování o brexitu je dnes klidné. Důvodem je podle analytiků fakt, že nepřijetí dohody o brexitu v britském parlamentu bylo očekávané a politici zatím nepřišli s žádným novým plánem, které by trhy vyhodnotily jedním či druhým směrem. Vyčkává se a obchoduje se výhradně podle firemních zpráv, řekl ČTK analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Analytici: Trhy nejsou před hlasováním o brexitu příliš nervózní

15.01.2019 Finanční trhy zatím nevykazují velkou nervozitu před hlasováním o dohodě o brexitu, které se bude konat dnes večer v britském Parlamentu. Lehké oslabování libry vůči dolaru z dnešního rána považuje analytik Patria Finance Tomáš Vlk spíše za poptávku po americké měně. Určitou nervozitu na trzích připouští analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Trhy budou podle analytiků hlavně sledovat, jak velká bude očekávaná porážka premiérky Theresy Mayové.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Akciový trh letos mírně poroste

07.01.2019 Celkově mírný růst cen českých i světových akcií odhadují v letošním roce analytici oslovení ČTK. Růst ceny u tuzemských akcií očekávají především od akcií ČEZ a některých bank. Neshodnou se na dalším vývoji akcií Erste. Index PX pražské burzy se nyní pohybuje těsně nad hranicí 1000 bodů. Za celý loňský rok české akcie oslabily o 8,5 procenta.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Brexit je hlavním hybatelem akciových trhů

16.12.2018 Vystoupení Velké Británie z EU je v současné době společně s obchodní válkou mezi USA a Čínou základním hybatelem dění na akciových trzích. Nejvíce negativně brexit ovlivnil akcie britských a irských firem, ze sektorů bankovnictví a maloobchod. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Do odloženého lednového hlasování o brexitu čekají značnou rozkolísanost finančních trhů.
C:\fakepath\trader grafy 25112013.jpg

Analytici: Finanční trhy na konfikt v Azovském moři nereagují

27.11.2018 Dopad ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou v Azovském moři na finanční trhy je zatím nulový, jen rubl během pondělí mírně oslabil, uvedli dnes analytici. Situaci by podle nich změnily nové sankce proti Rusku. Dnes ropa zlevňuje, rubl posiluje a cena ruských akcií roste, řekl ČTK analytik portálu Capitalinked.com Radim Dohnal. V pondělí večer ukrajinský Parlament vyhlásil válečný stav v pohraničních oblastech země.
img

Analytici: Počet akcií obchodovaných na hlavním trhu klesl na 11

25.09.2018 S dnešním ukončením obchodování petrochemického holdingu Unipetrol klesl počet obchodovaných akcií na hlavním trhu pražské burzy na 11. Analytici oslovení ČTK to považují za problém a pokračování marginalizace tuzemského akciového trhu. Za pozitivní krok považují zavedení méně regulovaného trhu Start určeného pro malé s střední podniky.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes zastavila oslabování

04.07.2018 Česká měna dnes zastavila oslabování, přesto ale zůstává nad 26 korunami za euro. Vůči evropské měně dnes posílila o sedm haléřů na 26,05 Kč/EUR. K dolaru si pak koruna polepšila ve srovnání s úterním závěrem o pět haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 22,37 Kč/USD.
img

Analytici: Slabší korunu lidé cítí v dražším jídle a benzinu

04.07.2018 Spotřebitelé pociťují slabší korunu především v dražších pohonných hmotách a dovážených sezonních potravinách, například ve vyšších cenách ovoce a zeleniny, shodli se analytici oslovení ČTK. Češi si také připlatí při výměně cizí měny na cestě do zahraničí. Kurz české měny podle nich o prázdninách spíše neposílí. Koruna v minulých dnech oslabila nad hranici 26,00 Kč/EUR a je tak nejslabší od loňského léta.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Psychologie | Bitcoin | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Valná hromada | Bod | Burza | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Fúze | G7 | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | MT4 | Makléř | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | Nabídka | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | BitStock | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Daňové ráje | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | Index strachu | Kybernetická měna | Internetová měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Žlutý kov | Penzijní fondy | Ceny akcií | Praxe | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie O2 | Akcie Stock | Akcie Unipetrolu | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Dolary | Eura | Euro Stoxx 50 | Fio | Fondy | GE money | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Irsko | J&T | Jiří Rusnok | Komodita | Kurz libry | Kurz zlata | Libra | Lira | Majoritní vlastník | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Odkup akcií | Paládium | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Ukrajinská hřivna | Velká Británie | Vývoj kurzu | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEE | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Jmenovitá hodnota | Primární emise | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Boháč | Komise | Volby | Burze | Investment | Unicredit | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Home Credit | GE Money Bank | David Marek | NATO | Next Finance | BBC | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Chytrý Honza | Creditas | Cizí měny | Podnikatelé | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Fidelity International | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Akcie bank | Japonský index Nikkei | Vladimir Putin | Americký akciový index | Panické výprodeje | Miliardy dolarů | Britské banky | Odchod z EU | Akcie mediální skupiny CME | Britský ministr financí | AAA | Walmart | Propad | Burzovní parket | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Britský akciový index FTSE 100 | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Evropský trh | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Akcionáři | Tradiční měny | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Kapitalizace | Výhled | Nakupovat akcie | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Dobré výsledky | Analytik J&T Banky | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Světové trhy | Inflace v Česku | TTIP | Výnosy | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Hřivna | Americké investiční banky | Příjmy | Oslabování libry | Makléř Fio banky | ČTK | Země G7 | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Devizy | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | J.P. Morgan | Ruské akcie | Skupina PPF | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Bitcoinový fond | Obchodování s dolarem | Kurzotvorná informace | Aleš Michl | Virtuální mince | Cena hliníku | Obchodování na pražské burze | Palladium | Rebalancování indexů | XRP | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | Hodnota indexu PX | Štěpán Hájek | Chytré kontrakty | Investiční skupiny | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Zonky | Výkonnost indexů | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Podniky | Technologické akcie | Akcie společnosti | Portu | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Trh Start | Czech Fund | Reakce trhu | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Starteepo | Akciový trh v Británii | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Akciový index PX | Alternativa oficiálních měn | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Společnost Apple | Rezervy bank | Povinné rezervy bank | Úvěrové portfolio | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Obchodování na světových finančních trzích | Irské akcie | Makroekonomické statistiky | Akcie CME | Český akciový index | Nárůst bitcoinu | Analytik Czech Fund | Kurz kybernetické měny | Vysoké zhodnocení | Norská centrální banka | Statistický úřad | Vyjádření analytiků | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Pokles sazeb | AMEC Global Summit | Digitální měna bitcoin | Odborník na kryptoměnu | Jakub Jedlinský | Bitcoin a další kryptoměny | Brexit bez dohody | Capital Partners | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Ekonomické problémy | Tisk peněz | PPF | Vlastní akcie | Formule 1 | Cena akcie | Rozhodnutí o brexitu | CzechTrade | Trinity Bank | Hospodářské krize | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Ceny akcií CME | Oznámení převzetí | Analytik portálu | Akviziční cena | Trinity | Objem | Obchod | Vyšší sazby | Růst spotřebitelských cen | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Parlamentní volby | Radomír Jáč | Růst cen | Royal Mail | Studie | Celkový objem obchodů | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Martin Stránský | Financovat | Technologický sektor | Petr Dufek | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Na burze | Formule | Další rozvoj | Rozvoj | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Nejistoty | Cena za akcii | Konzervativci | Výsledek britských voleb | Výsledek voleb | Plyn | Časopis Forbes | Czech Media Invest | RWE | Investiční skupina PPF | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Úroky | Zasedání bankovní rady | Americké centrální banky | Nejziskovější | Martin Novák | Ztráta | Stratég | Propad akciových trhů | Roční růst | Miliardy korun | Demokratické strany | Investiční ředitel | Americký index | Singapur | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vývoj na kapitálových trzích | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Výplaty dividendy | Podnik | Vyšší inflace | Meziroční růst spotřebitelských cen | Spotřebitel | Krach | Komunikace | HN | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Většinový podíl | Virus | Pokles | Situace | České měny | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Panika kolem koronaviru | Zpomalení růstu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | 4fin | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Růst sazeb | COVID-19 | Firmy z USA | OLaNO | Hnutí OLaNO | Výsledky slovenských voleb | Největší ztráty | Fungování finančních trhů | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Výkyvy | Rishi Sunak | Cílování inflace | Hlavní index PX | Tomáš Hudeček | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Profitovat | Energetické společnosti | Největší propad | Zastavení výroby | Akcie Monety | Viceprezident | Pandemie COVID-19 | Markéta Fišerová | ČNB Markéta Fišerová | Mluvčí ČNB | Tiskové agentury | Další pokles | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Klíčový bankovní sektor | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Německý ministr financí | MF | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | KDU-ČSL | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Další růst | Růst | Tisková konference | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Křetínský | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Slovensko | Války | Poradce | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Inflace v české ekonomice | Více peněz | Vedení ČEZ | EP | Statistiky | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | ODS | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Posílení | Joe Biden | Evropské méně | Očekávané výsledky | Energetická společnost | Zadlužení | Bezpečnost | Politika centrální banky | Patrik Tkáč | O2 CR | Dluhy | Společnost Avast | Obchodní firmy | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Moderna | Společnost Moderna | Marek Brávník | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Argentina | Spoluzakladatel | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Bohumil Trampota | František Bostl | Akcie České zbrojovky | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Vedení společnosti | CVC Capital | Francouzský ministr | Zveřejňování makrodat | Pokračování růstu | EPH | Index Nikkei 225 | Per rollam | Covid | Technologické firmy | Vyšší daně | Představenstvo | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | MAM | Červnová inflace | Výrazný propad | E.ON | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Výplach | Společnost Amazon | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Rekordní deficit | Odhad vývoje ekonomiky | Pandemická situace | Hnojiva | Bitstock.com | Coca-Cola | Odborníci | Zdanění | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Biden | Česká republika | Dnes na pražské burze | Lockdown | Ceny v Česku | Foot Locker | Bidenova politika | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Klesající dolar | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | CMI | EC Investments | ECI | EC Investments (ECI) | EP Equity Investment | Lukáš Novotný | Stock Spirits Group | Holdingové společnosti | Návrh PPF | Akvizice Air Bank | Kov | Vytěsnění minoritních akcionářů | CETIN | Air | Propady na akciích | PPF Telecom | Dlouhodobý investor | Hodnotové akcie | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | EDF | Sainsbury | Vysoká cena | Benxy | Meziměsíční inflace | Pandemie COVID | Zaměření investorů | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Růstové sektory | Poklesy cen akcií | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Obavy z inflace | Cena dřeva | Fond Petrus | Petrus | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Plány | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | Hodnota banky | Výsledek mimořádné valné hromady | Valné hromady Monety Money Bank | PPF Telco | Stažení akcií O2 | Prodej O2 | Oligopol | SPT Telecom | Stažení akcií | Stažení akcií operátora O2 | Domácí kapitálový trh | Stabilní dividendový výnos | Pozitivní vliv | Energetická společnost ČEZ | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | J&T Private Equity Group | J&T Private Equity Group Limited | CECOSA Supermercados | CAPRABO | J&T Energy | J&T Energy Holding | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Úrokové výnosy | Technické kovy | Dřevo | Světová cena dřeva | Světová cena | Vyhlídky ekonomiky | Útlum na trzích | CVC Capital Partners | CVC | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Firma CVC | Společnosti | Opatření | Telco | Evergrande | Uhlí | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Posilování amerického dolaru | Dopad na korunu | Napjatá situace | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Fond Temasek | Vládní fond | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Telenor | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | TIM | ENA | RTS | | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Uhelné elektrárny | Akcionáři O2 | Situace kolem Ukrajiny | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Lídři zemí EU | Ukončení války | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Solventnost | Dopady války na Ukrajině | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Růst českého HDP | Petr Fiala | Vlastnictví | Rozdělení ČEZ | Dividendy za akcie ČEZ | Dividendy za akcie | Snížení inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Capital Gain
Capital Gain Limited
Capital Gains
Capital Gains Ltd
Capital GBP
CapitalGMA
Capital Group
CAPITAL HOLDING FUNDS
Capital Index
Capitalinked

Následující klíčová slova

Capitalinked.com Radim Dohnal
CapitalInvest365
Capitalise FX Investment
Capital Marketing International
Capital Markets
Capital Markets Banc
Capital Markets Trade
Capital Markets Trading
Capital Markets Trading UK
Capital Markets Trading UK LLP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít