Čtvrtek 03. července 2025 09:41
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
Purple jak obchodovat zlato

Volatilita páru EUR/USD

img

Přehled pro pár EUR/USD na 27. června: Dokáže Trump vyrovnat obchodní deficit?

27.06.2025 Měnový pár EUR/USD je ve fázi "volného růstu" (paralela k termínu "volný pád"). Dolar se znovu řítí do propasti, přesně jak jsme několikrát varovali. Stojí za zmínku, že globální fundamentální pozadí (ta část, které trh opravdu věnuje pozornost) zůstává pro americký dolar nepříznivé. A všechny faktory, které by mohly americkou měnu potenciálně podpořit (například měnová politika centrálních bank), trh jednoduše ignoruje.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 26. června: Jerome Powell nesdělil nic nového

26.06.2025 Měnový pár EUR/USD zůstal celou středu naprosto v klidu. Připomeňme si, že tento týden začal bouří, kterou vyvolal – jak jinak – Donald Trump: nejprve oznámil příměří mezi Íránem a Izraelem a následně celý den strávil snahou o jejich "oddělení". Ke konci dne se však podařilo nastolit křehký mír. Otázkou zůstává, jak dlouho vydrží. Ale záleží na tom vůbec americkém dolaru, který už pět měsíců v řadě klesá a ignoruje i vzácné pozitivní faktory?
img

Přehled pro pár EUR/USD na 25. června: Proč americký dolar znovu klesá?

25.06.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu, který začal už v pondělí. Připomeňme, že v pondělí se hned po otevření trhu, tedy v nočních hodinách, očekávala "horská dráha". Skutečná akce ale přišla až vpodvečer. První dva obchodní dny týdne byly nabité událostmi – různorodého charakteru, které mohly podpořit jak dolar, tak euro. Proč tedy americká měna opět ztratila přízeň trhu?
img

Přehled pro pár EUR/USD na 24. června: Írán odstupuje z jednání a podniká odvetný úder

24.06.2025 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval mimořádně klidně, a to navzdory silně napjatému fundamentálnímu prostředí, které se o víkendu vytvořilo. Připomeňme, že Donald Trump o víkendu opět "změnil názor" a nařídil nečekaný útok na tři íránská jaderná zařízení. Jak se dalo očekávat, americký prezident prohlásil, že všechna tři místa byla zcela zničena, zatímco Írán uvedl, že americké bomby nezpůsobily žádné významné škody. Ať je pravda kdekoli, jde o další eskalaci konfliktu na Blízkém východě – konfliktu, do kterého jsou Spojené státy nyní přímo zapojeny.
img

Přehled vývoje EUR/USD – 20. června: Shrnutí zasedání Fedu

20.06.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval relativně klidně. Připomeňme, že výsledky posledního zasedání Federálního rezervního systému pro rok 2025 byly zveřejněny ve středu večer, ale včerejší článek se této události nevěnoval. Jsme pevně přesvědčeni, že reakce trhu na takto zásadní události může trvat až 24 hodin. Navíc cena se během tohoto celého "období reakce" nemusí nutně pohybovat jedním směrem. Je zcela běžné, že obchodníci zareagují emotivně výprodejem, aby následně svůj krok zvrátili poté, co si uvědomí svou chybu. Proto vždy zdůrazňujeme, že je potřeba dát tomu čas – aby emoce opadly a trh mohl plně absorbovat obdržené informace.
img

Přehled vývoje EUR/USD – 19. června: Trump nadále předvádí zázraky

19.06.2025 Pár EUR/USD se ve středu obchodoval klidněji než v úterý. Výraznější pohyb z předchozího dne přitom také začal až ve večerních hodinách. Nešlo o reakci na makroekonomické údaje, protože americké zprávy zveřejněné ve druhé polovině dne byly zklamáním a dopadly ještě hůř, než předpovídaly už tak pesimistické prognózy. Podle všech ukazatelů by tedy USD měl opět oslabit. Místo toho však posílil – což se v poslední době děje zřídka, i když k tomu existují oprávněné důvody.
img

Přehled pro pár EUR/USD – 18. června: Zachrání Fed americký dolar?

18.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý celý den obchodoval s klesajícím nastavením. Opakovaně jsme uváděli, že americký dolar n...
img

Přehled pro pár EUR/USD na 17. června: Status bezpečného přístavu už nefunguje

17.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval relativně klidně, i když jsme očekávali vyšší volatilitu. Důvodem je fakt, že poslední události, na které obchodníci mohli reagovat, jsou z pátku. A v pátek byl jedinou známou událostí počáteční úder Izraele na íránská jaderná a vojenská zařízení. O víkendu si obě strany dál vyměňovaly údery, které často zasahovaly civilní infrastrukturu. Je zřejmé, že tato situace už nepředstavuje vojenskou operaci s jasně definovaným cílem.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 13. června: Americká ekonomika má štěstí

13.06.2025 Měnový pár EUR/USD během celého čtvrtka pokračoval v silném růstu. Udivuje ještě někoho fakt, že americký dolar stále klesá? Důvody jsou podle nás jasné a nevyžadují ani hlubší analýzu. V podstatě je důvod jen jeden – Donald Trump. Než se stal podruhé prezidentem USA, dolar se chystal na paritu s eurem. A tento cíl byl reálný, když uvážíme tempo růstu americké a evropské ekonomiky. Staronový lídr USA ale okamžitě začal jednat. A trhy prudce klesly.
img

EUR/USD – Přehled vývoje dne 12. června: Světlo na konci tunelu?

12.06.2025 Pár EUR/USD se ve středu v průběhu celého dne obchodoval velmi klidně. Trh nijak nereagoval ani na zdánlivě pozitivní ...
img

Přehled pro pár EUR/USD na 11. června: Ani zprávy o jednáních dolaru nepomáhají

11.06.2025 Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval neochotně a ve směru nahoru. Makroekonomické pozadí chybělo už druhý den, a přesto se objevily určité fundamentální události. Vzhledem k absenci výraznějších impulzů se trh začal zaměřovat na obchodní jednání mezi Čínou a USA, která probíhají v Londýně. Příliš nerozumíme humbuku kolem dalšího předběžného setkání obou stran. Je zřejmé, že jednání budou dlouhá a únavná, a Trumpovu rétoriku už téměř nikdo nebere vážně.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 9. června: Nový díl "Amerického cirkusu"

09.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval s mírným poklesem, a to v důsledku obstojných makroekonomických údajů z USA. Nicméně i zprávy z eurozóny vyšly vcelku dobře, protože HDP v prvním čtvrtletí meziročně nečekaně vzrostlo o 1,5 %. Je ale dobře, že trh přinejmenším zareagoval na údaje z USA. Euro oslabilo částečně kvůli tomu, že trh ignoroval zprávu o silném hospodářském růstu.
img

Přehled pro pár EUR/USD – 4. června: Slova, slova... Ale kde jsou skutky?

04.06.2025 Měnový pár EUR/USD se během úterý obchodoval relativně klidně, a americký dolar dokonce mírně posílil. Nicméně růst dolaru o několik desítek pipů bychom nepřeceňovali. O kolik americká měna v posledních měsících klesla, mluví samo o sobě o převládající náladě mezi obchodníky. Během těchto čtyř měsíců přišla řada zpráv, které byly pro dolar pozitivní. Přesto trh od začátku Trumpova prezidentství začal očekávat to nejhorší – a většinou měl pravdu. Trump okamžitě začal obviňovat svět z neférovosti a přímo okrádání Spojených států a sliboval Američanům i celé zemi zářnou budoucnost. Podle Trumpa bude teď vše v pořádku, protože je znovu prezidentem – a dřív bylo vše špatně, protože byl ve funkci Biden. Že makroekonomické ukazatele říkají něco jiného, nevadí.
img

Přehled EUR/USD – 3. června: Nové kolo eskalace globální obchodní války

03.06.2025 Na páru EUR/USD v pondělí podle očekávání došlo k propadu – nepropadl se však měnový pár, ale spíše americký dolar. Připomeňme, že během víkendu bylo oznámeno, že Donald Trump hodlá zvýšit cla na dovoz oceli a hliníku, "aby ještě více ochránil americké výrobce kovů". Jak jinak mohli obchodníci v pondělí reagovat než další vlnou výprodejů americké měny?
img

Přehled pro pár EUR/USD – 30. května: Šach mat Donaldu Trumpovi

30.05.2025 Ve čtvrtek ráno pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, ale odpoledne prudce vystřelil vzhůru. Pozorovali jsme silnou emocionální reakci obchodníků v souvislosti s rozhodnutím amerického soudu pro mezinárodní obchod. Soud rozhodl, že všechna cla, která zavedl Trump, jsou nezákonná. Navzdory tomuto rozhodnutí dolar dokonce mírně posílil. Dá se však říci, že šlo spíše o šach než šach mat pro amerického prezidenta. Pojďme si vysvětlit proč.
img

Přehled pro pár EUR/USD na 21. května: Divadlo chaosu a absurdity pokračuje

21.05.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý pohyboval pomalu, což nás vzhledem k absenci zpráv nepřekvapilo. Ani pondělí nepřineslo mnoho důležitých zpráv, a přesto se trh držel snížení ratingu USA a zaznamenal zvýšené nákupy státních dluhopisů ze strany Fedu. Podle našeho názoru však k pondělnímu poklesu dolaru mohlo dojít i bez formálního důvodu.
img

Přehled EUR/USD – 5. května: Nový týden zkoušek pro dolar

05.05.2025 Měnový pár EUR/USD zůstal v pátek ve flatu. V průběhu dne došlo jak k růstu, tak k poklesu. Je poměrně pozoruhodné, že dolar za posledních pět obchodních dní spíše posílil než oslabil. Přestože neustále upozorňujeme na iracionalitu nedávných pohybů – protože trh byl v posledních měsících ovlivňován převážně tzv. faktorem Trump – makroekonomická data z USA minulý týden vesměs naznačovala další vlnu oslabení dolaru, a Donald Trump k obchodní válce mlčel. Dolar přesto týden neuzavřel ve ztrátě, což opět potvrzuje nelogické chování trhu.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 14. dubna: Dolar – z lídra outsiderem

14.04.2025 Pár EUR/USD v pátek pokračoval ve svém stabilním růstu. V tuto chvíli už nevyvstávají žádné otázky ohledně toho, co se na měnovém trhu děje – je to zcela jednoduché. Donald Trump dál zvyšuje sázky a snaží se přinutit (neexistuje vhodnější výraz) všechny země obchodující se Spojenými státy, aby tak činily výhradně za amerických podmínek. Není divu, že ne každému se tento vývoj líbí – a o žádné slibované frontě zahraničních delegací před Bílým domem zatím nikdo neslyšel.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 10. dubna: Z prince žebrákem

10.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a opět se nedokázal udržet pod linií klouzavého průměru. Donald Trump neustále oznamuje nová cla – nebo vstupují v platnost ta dříve oznámená – případně obchodní partneři reagují vlastními cly. Každý den pozorujeme to samé: dolar oslabuje, akciové trhy klesají a roste poptávka po bezpečných aktivech, což zřetelně odráží aktuální sentiment na trhu.
img

Přehled páru EUR/USD – 7. dubna. Zpráva Nonfarm Payrolls a Jerome Powell zachránili dolar

07.04.2025 Pár EUR/USD během středy a čtvrtka ztratil více než 300 pipsů, ale v pátek zaznamenal silné oživení. Nikdo by se nedivil, kdyby dolar pokračoval v poklesu i v pátek. Trh stále reaguje selektivně na zprávy, události a data, která by měla dolar podpořit, a páteční makroekonomické údaje z USA byly poněkud smíšené. Na jedné straně byl počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NonFarm Payrolls) výrazně nad očekáváním, na straně druhé však míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, což nikdo nečekal.
img

Přehled páru EUR/USD – 21. března: Trhy zbytečně panikaří, ale dolaru tím nepomáhají

21.03.2025 Měnový pár EUR/USD začal mezi středou a čtvrtkem vykazovat známky korekčního poklesu. Cena se v grafu 4H usadila pod klouzavým průměrem, ale nutno dodat, že to zatím moc neznamená – rostoucí trend zůstává příliš silný a stabilní, zatímco pullback je relativně mírný. Medvědi vkládali do zasedání Federálního rezervního systému větší naději, ale za to, že pár nevykazuje solidní pohyb směrem dolů, si mohou sami.
img

Přehled páru EUR/USD – 20. března: Euro si drží silnou pozici ve vedení

20.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu zaznamenal mírný pullback, ale nedokázal se konsolidovat pod linii klouzavého průměru. Jako už tradičně, ani teď nebudeme analyzovat výsledek zasedání Federálního rezervního systému bezprostředně poté, co skončilo. Důvody jsme vysvětlili už několikrát: trh během oznámení rozhodnutí Fedu a projevu Jerome Powella obchodoval impulzivně a emotivně. Je běžné, že se pár prudce pohne jedním směrem a druhý den se vrátí na původní pozici. Cenové pohyby vyvolané zasedáním Fedu někdy zkreslují obecnější technický obraz a činí ho náhodným a irelevantním. Výsledky zasedání Fedu a reakci trhu proto vyhodnotíme až zítra.
img

Přehled páru EUR/USD – 18. března: Přestávka skončila

18.03.2025 Měnový pár EUR/USD obnovil růst. Jelikož bylo v tento den zveřejněno jen velmi málo zpráv a žádná nebyla významná, volatilita zůstala poměrně nízká a bránila euru v prudkých pohybech. Přesněji řečeno, euro se už déle než týden obchoduje v bočním pásmu 1,0800–1,0935, které není klasickým flat patternem, ale spíše vymezenou oblastí, kde se cena delší dobu drží. Pohyb je spíše boční, než že by mířil nahoru, ale rostoucí trend zůstává neporušený.
img

Přehled páru EUR/USD na 10. března: Jak dlouho ještě bude Trump oslabovat dolar?

10.03.2025 Měnový pár EUR/USD celý pátek pokračoval v uptrendu. Tentokrát měl trh pádné důvody k prodeji dolaru. Musíme však uvést, že trh už se minulý týden zřetelně zbavoval americké měny, a to jak ve dnech s pádným důvodem, tak ve dnech bez jakéhokoli jasného důvodu. Jak už bylo zmíněno, jedním z hlavních faktorů poklesu dolaru byl Donald Trump a jeho série exekutivních příkazů zavádějících dovozní cla, což je sice jistě důvod k oslabení dolaru, ale nikoli nutně naprosto objektivní.
img

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD dne 7. března

07.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během většiny čtvrtečního obchodování pohyboval v úzkém rozpětí, ale po zveřejnění výsledků zasedání Evropské centrální banky (ECB) obnovil růst. Trh na výsledky reagoval novou vlnou nákupů eura, přestože ECB podle očekávání snížila všechny tři klíčové úrokové sazby. Jinými slovy: ECB plánovala snížení sazeb, ECB sazby snížila, a přesto euro posílilo. To vystihuje současné naprosté odtržení trhu od logické cenové akce. Investoři pokračují ve výprodeji amerického dolaru jednoduše proto, že s ním nechtějí mít nic společného, a tato neochota má jeden jediný důvod – Donalda Trumpa. Toto téma se opakuje celý týden. Dokonce i v pondělí euro prudce rostlo, aniž by k tomu mělo jakékoli makroekonomické důvody.
img

Přehled páru EUR/USD – 3. března. Euro před zasedáním ECB klesá

03.03.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v pohybu dolů, když opět nedokázal prolomit hladinu 1,0525, která v denním časovém rámci funguje jako horní hranice bočního kanálu. Jednoduše řečeno, euro se nedokázalo konsolidovat nad tímto pásmem, což vedlo k předvídatelné nové vlně poklesu. Tento pokles bychom očekávali i bez ohledu na makroekonomické a fundamentální pozadí, které podporuje dolar. A přesně k tomu došlo.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. února: Prudký růst eura, který nic neznamená

17.02.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v rychlém růstu. Na začátku týdne jsme byli ohledně dalšího posilování eura opatrní, ale koncem týdne se ukázalo, že tento pohyb je nejen možný, ale že už k nemu dokonce došlo. V průběhu týdne si euro připsalo 200 pipsů navzdory nedostatku objektivních fundamentálních důvodů. Minulý týden byl plný fundamentálních a makroekonomických událostí. Některé z nich podporovaly dolar, zatímco jiné favorizovaly euro. Pojďme si nyní rozebrat, co přesně podpořilo jednotlivé měny.
img

Přehled páru GBP/USD na 22. ledna: Krátký oddech libry se chýlí ke konci

22.01.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý kopíroval pokles páru EUR/USD. Jak bylo uvedeno v předchozích analýzách, pondělní pokles dolaru postrádal fundamentální základ a očekávala se korekce. Je důležité zdůraznit, že nevytváříme důvody pro každý pohyb trhu. Někdy dochází k cenovým výkyvům bez hmatatelných důvodů. Trhy mohou reagovat nezávisle na fundamentech nebo makroekonomických faktorech, což znamená, že instrumenty se mohou pohybovat bez zřetelného důvodu. Často to má nějakou základní logiku, i když není na první pohled zřejmá. V pondělí se zdálo, že tato logika chybí, a my se vyhýbáme tomu, abychom z nesouvisejících zpráv dodatečně dělali příčinu tržních pohybů. Kolik lidí přesně předpovědělo pondělní pokles dolaru o 150 pipů? Prakticky nikdo. Stojí za zmínku, že Donald Trump nezveřejnil nic zvlášť převratného.
img

Týdenní přehled pro pár EUR/USD: Trumpova inaugurace, projev Lagardeové, indexy ZEW a PMI

20.01.2025 Ekonomický kalendář na nadcházející týden není nabitý významnými událostmi. Zprávy, které byly pro pár EUR/USD klíčové (nonfarm payrolls, CPI, PPI), byly zveřejněny v první polovině ledna, zatímco první letošní zasedání Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému jsou naplánována na konec měsíce. To vytváří jakousi "mimosezónu", máme-li si vypůjčit termín ze sportu.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného

09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
img

EUR/USD. Týdenní přehled: Euro dál klesá volným pádem

25.11.2024 Měnový pár EUR/USD se připravuje na nový týden a euro by v tuto chvíli potřebovalo trochu božího zásahu. To je samozřejmě vtip, ale euro už pouze neklesá – řítí se dolů alarmující rychlostí. Někdo by mohl namítnout, že pokles není zvlášť prudký ani rychlý, ale rád bych upozornil, že euro je druhou nejstabilnější měnou na světě a pokles o 700 pipů během dvou měsíců je u této měny významný. Euro navíc klesá prakticky bez korekcí, což (zjednodušeně řečeno) naznačuje, že na trhu chybí kupci – všichni euro prodávají.
img

Přehled vývoje páru EUR/USD dne 22. listopadu 2024: Euro směřuje k dalšímu poklesu

22.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval monotónně a nevýrazně. Po dosažení úrovně Murray 2/8 na úrovni 1,0498 cena neprovedla žádnou korekci směrem vzhůru ani se výrazněji nepohnula a místo toho konsolidovala do strany. Euro se nedokázalo usadit ani nad klouzavým průměrem, který zůstává velmi blízko současných cenových úrovní. To vede k prvnímu závěru: na trhu chybějí kupci.
img

Přehled páru EUR/USD na 14. listopadu: Euro pokračuje v poklesu

14.11.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v downtrendu. I když jsou korekce možné při jakémkoli pohybu, aktuální celkový technický obraz je zřetelný. Při pohledu na týdenní časový rámec vidíme downtrend, který se drží už déle než 15 let. Stejný trend vidíme i v denním grafu, ale ve větším měřítku. Lokální downtrend v grafu 4H začal před měsícem a půl. Pattern se bez ohledu na časový rámec nemění. První závěr je tedy zřejmý: jakýkoli pohyb směrem nahoru je jen korekční. Toto jsme říkali i během dvou let, kdy pár stoupal.
img

Přehled páru EUR/USD na 13. listopadu: Euro pokračuje v poklesu

13.11.2024 Měnový pár EUR/USD většinu úterka pokračoval v poklesu. V tuto chvíli je téměř zbytečné sdělovat, co je očividné – euro klesá kvůli faktorům, na které poukazujeme od začátku roku. Stále věříme, že hlavním důvodem poklesu eura je téměř úplné zohlednění uvolňování měnové politiky Fedu ze strany trhu. Pokusme se odhadnout, kde by euro mohlo skončit.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje

07.11.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné.
img

Přehled páru EUR/USD na 5. listopadu: Euro obnovuje svou spravedlivou hodnotu

05.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek předvedl velmi neobvyklý pohyb (jak jsme uvedli o víkendu). Abychom to shrnuli, klíčové zprávy, které trh celý týden (nebo možná i déle) očekával, spektakulárně selhaly. Počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NFP) výrazně zaostal i za těmi nejnižšími prognózami. A přestože se diskutují faktory, jako jsou americké hurikány, které ovlivnily říjnový údaj, výsledek je stále neuspokojivý. Jak jsme zmínili o víkendu, růst dolaru na základě špatných výsledků NFP byl nelogický, a proto se očekával následný pokles – a přesně ten nastal v pondělí.
img

Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA

30.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
img

Přehled páru EUR/USD na 29. října – čekáme na klíčové údaje

29.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádné zajímavé pohyby a většinu dne se obchodoval pod linií klouzavého průměru. Ačkoli se zdá, že korekce směrem nahoru je stále možná, na tržní sentiment to nemá vliv. Proto ani konsolidace nad klouzavým průměrem nezaručí začátek korekce, zvlášť když jsme takový průraz viděli už minulý týden.
img

Přehled páru EUR/USD na 25. září: Rally se zastavila. Ale na jak dlouho?

25.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý v poklidu obchodoval různými směry. Na to jsme včera upozornli – bez makroekonomického zázemí neměli účastníci trhu důvod k náhlým pohybům. Připomínáme také, že euro není britská libra, která může růst za jakýchkoli podmínek, nebo dokonce bez nich. Od začátku roku říkáme, že libra má vůči dolaru neuvěřitelnou odolnost vůči poklesu. Zatímco euro si občas dělá přestávky, libra ne.
img

Přehled páru EUR/USD na 30. srpna: první známky klesajícího trendu

30.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu a usadil se pod linií klouzavého průměru. Euro druhý den po sobě klesalo, aniž by k tomu mělo pádný důvod nebo příčinu. Připomeňme, že v posledních měsících, a dokonce i v minulém roce, byla situace přesně opačná. Euro běžně stoupalo bez zjevných důvodů nebo příčin. Na toto téma jsme už mluvili. Od začátku roku obchodníky upozorňujeme, že růst eura je často nelogický. Trh od začátku roku očekává snížení sazeb Fedu a toto očekávání se promítá do kurzu dolaru. Při bližším pohledu jsme ale dospěli k závěru, že trh počítá se snížením sazeb Fedu už dva roky. V létě 2022 začala zpomalovat inflace v USA a o měsíc později začal dlouhodobě klesat americký dolar.
img

Přehled páru EUR/USD na 29. srpna: dolarová panika pokračuje

29.08.2024 Pár EUR/USD ve středu konečně vykázal pohyb dolů, ale s boucháním šampaňského bychom nespěchali. V průběhu první poloviny roku jsme neustále upozorňovali na fakt, že euro už vypadá překoupeně. Teď, když hodlá vytvořit jakési zdání uptrendu i ve vyšších časových rámcích, víra v jeho přílišnou cenu ještě roste.
img

Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál "odírá" maloobchodníky

28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
img

Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál

28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
img

Přehled páru EUR/USD na 23. srpna: triviální korekce s malými vyhlídkami

23.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně zahájil mírný retracement směrem dolů, který byl tak slabý, že ho těžko můžeme označit jako "retracement ". Je důležité říct, že na forexovém trhu existuje několik pohybů proti trendu. Nejběžnější jsou retracementy a korekce. Korekce znamená pohyb proti trendu alespoň o 38,2 % podle Fibonacciho úrovní, zatímco retracement je menší. Čtvrteční pokles páru EUR/USD nesplnil podmínky "korekce". A podobný pohyb nepřináší dolaru opravdu žádnou perspektivu.
img

EUR/USD: Před námi je nejzajímavější týden letošního srpna

19.08.2024 Ekonomický kalendář na nadcházející týden je nabitý zásadními událostmi. Na programu jsou projevy představitelů Federálního rezervního systému, indexy PMI, zápis z jednání FOMC, zápis z červencového zasedání Evropské centrální banky a zprávy o americkém trhu s bydlením. Všechny tyto fundamentální faktory však zastíní klíčová událost měsíce: každoroční ekonomické sympozium konané v Jackson Hole ve Wyomingu.
img

Přehled pro pár EUR/USD 5. srpna: dolar se hroutí, ale zůstává optimistický

05.08.2024 Pár EUR/USD v pátek vzrostl o více než 100 pipů. Takovou volatilitu jsme už dlouho neviděli, ale rádi bychom obchodníkům připomněli, že důležitý není jen jeden den, ale trend. Pokud tento týden opět uvidíme pohyby pouze o 30–40 pipů, bude páteční nárůst bezvýznamný. Obrázek níže ukazuje, že případ volatility nad 100 pipů je ojedinělý.
img

Přehled páru EUR/USD na 2. srpna: výsledky zasedání Fedu. Proč dolar vzrostl?

02.08.2024 Pár EUR/USD si celý čtvrtek udržoval slabý pokles. Někdo by si při pohledu na grafy mohl myslet, že se ve středu a ve čtvrtek několikrát propadl. Volatilita ale zůstává ve skutečnosti na velmi nízké úrovni. Zdá se, že nepomáhá nic: ani makroekonomické údaje, ani fundamentální události, jako například zasedání centrálních bank. Proto je hlavně třeba pochopit, že trh se chce stále držet dál od aktivního obchodování.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly

19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
img

Přehled páru EUR/USD na 13. června. Inflace v USA uvrhla trh do euforie.

13.06.2024 Pár EUR/USD vykazoval po celou středu silný vzestupný pohyb. Zatímco v první polovině dne byl pohyb extrémně slabý, těsně před zveřejněním zprávy o inflaci v USA a bezprostředně poté se trh utrhl ze řetězu a rychle se amerického dolaru zbavoval. Vezměte na vědomí, že náš přehled nebere v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému a projev předsedy Fedu Jeroma Powella. Jak už jsme mnohokrát zmínili, nejlepší je analyzovat takto významnou událost nejdřív den poté, kdy napětí na trhu poleví.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 31. května. Dopad inflace v EU na euro za současných okolností

31.05.2024 EUR/USD se ve čtvrtek pokusil pokračovat v poklesu, který začal den předtím. Účastníci trhu se však "probudili" a začali euro opět nakupovat. Včera jsme varovali, že americký dolar klesal pouze jeden den, takže bychom neměli očekávat, že pár zahájí nový trend. Mohlo by jít o začátek připravovaného klesajícího trendu, ale jeden den je příliš krátký na to, abychom mohli vyvozovat tak odvážné závěry. Vzestupný trend, který je stále korekcí, tak prozatím zůstává nedotčen. Euro pokračuje ve svém nelogickém růstu. To, že se cena nachází pod klouzavým průměrem, nic neznamená. Minulý týden pár klouzavý průměr překonal pětkrát.
img

Přehled páru EUR/USD 30. května. Euro ochotně využilo nového důvodu k růstu.

30.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál obchodoval obvyklým způsobem. Cena opět překonala linii klouzavého průměru, což ukazuje, že pár jí nevěnuje pozornost. Volatilita byla opět slabá. Trh reagoval na jedinou středeční ekonomickou zprávu nelogicky. Pár se ke konci dne konsolidoval pod linií klouzavého průměru, což ale momentálně nevzbuzuje důvěru. Výrazný pokles páru můžeme očekávat jen v případě, že se cena konsoliduje pod úrovní 1,0803.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí

26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
img

Analýza EUR/USD na 9. 8. 2023. Trhy očekávají údaje o inflaci v USA.

09.08.2023 V úterý se pár EUR/USD vrátil pod úroveň klouzavého průměru, i když je ještě příliš brzy myslet si, že pár obnovil sestupný trend. Tento týden je jednoznačný z hlediska významných fundamentálních a makroekonomických událostí, což naznačuje pomalé pohyby trhu a stagnaci obchodování. Ve střednědobém horizontu by měl sestup eura pokračovat, ale to neznamená, že bude klesat každý den. Trh se může zastavit na dny nebo dokonce týdny. I indikátor CCI se zatím drží kolem nulové úrovně, což signalizuje rovnováhu v dynamice trhu.
img

Analýza páru EUR/USD na 9. května. Christine Lagardeová očekává pokles inflace.

09.05.2023 Pár EUR/USD zahájil týden bez prudkých výkyvů. Jelikož se ale cena už několik týdnů pohybuje v bočním kanálu, obchodníci žádné změny nečekali. Ekonomický kalendář byl navíc v pondělí prázdný. Přirozeně došlo k situacím, kdy pár v pondělí prudce změnil trajektorii. Včera nicméně nebyly zveřejněny žádné zásadní ekonomické zprávy.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 26. července 2022

26.07.2022 Volatilita páru EUR/USD se před rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách zvýšila, protože býci se usilovně snaží o růst nad Fibonacciho retracement 50 %. Momentum je stále nad úrovní 50, takže v grafu časového rámce H4 mají navrch býci. Další technickou rezistenci vidíme na hladině 1,0362, nejbližší technický support se nachází na hladinách 1,0076 a 1,0000. Poslední největší odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 24. června 2022

24.06.2022 Volatilita páru EUR/USD se v nižších časových rámcích zvýšila, trh ale stále obchoduje v lokálním rozpětí mezi hladinami 1,0489 a 1,0602. Poslední rally neměla dlouhého trvání, protože po vytvoření vzorce piercingu a svícnu Pin bar byla dvakrát omezena hladinou 1,0602. Nejbližší technický support vidíme na hladině 1,0469–1,0448, takže dokud trh bude obchodovat nad touto zónou, zůstane výhled býčí. Všimněte si prosím, že navzdory úsilí z poslední doby býci stále obchodují v zóně medvědů, stále se nemohou dostat na hladinu 1,0615, a aby vstoupili do zóny býků, potřebovali by prorazit nad hladinu 1,0678.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 31. prosince 2021

31.12.2021 Volatilita páru EUR/USD během silvestrovských obchodních hodin vysychá, pár tedy už delší dobu opětovně testuje klíčovou krátkodobou zónu nabídky, ale k žádnému významnému průrazu zatím nedošlo. Tato zóna se nachází mezi hladinami 1,1303 a 1,1332. Vyhlídky býků by v nejbližší době zlepšil jen trvalejší průraz nad hladiny 1,1332–1,1375. Momentum zůstává silné a pozitivní, průraz nad tuto zónu je tudíž stále na pořadu dne, nicméně vzhledem k nízkým úrovním likvidity je volatilita nízká a trh nyní dál konsoliduje. Na druhou stranu, nejbližší cíl medvědů vidíme na hladině 1,1228–1,1222, ale pravidla hry může změnit jen technický support na hladině 1,1185.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 30. prosince 2021

30.12.2021 Volatilita páru EUR/USD s blížícím se koncem roku 2021 klesá, pár tak už delší dobu opětovně testuje klíčovou krátkodobou zónu nabídky, ale k žádnému významnému průrazu zatím nedošlo. Tato zóna se nachází mezi hladinami 1,1303 a 1,1332 a vyhlídky býků by v nejbližší době zlepšil jen trvalejší průraz nad hladiny 1,1332–1,1375. Momentum zůstává silné a pozitivní, průraz nad tuto zónu je tudíž stále na pořadu dne, nicméně vzhledem k nízkým úrovním likvidity je volatilita nízká a trh zatím dál konsoliduje. Nejbližší cíl medvědů na druhé straně vidíme na hladině 1,1228–1,1222, ale pravidla hry může změnit jen technický support na hladině 1,1185.
Související klíčová slova: Čína a USA | Průmyslová výroba eurozóny | Fibo | Retracement | Jackson Hole | Long pozice | Údaje z USA | Klíčové makroekonomické ukazatele | EUR | Tempo růstu | Vstupy | Akciové trhy | Makroekonomika | Hlavní ekonom | Rozkolísaný | Trend | Pokračování klesajícího trendu | Delegace | Pád dolaru | Aktiva | Volný pád | Pravděpodobnost | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Zprávy z USA | Vliv na trh | Výnosy dluhopisů | Snižování cel | Výrobní PMI | Pokles indexu | Klíčové indikátory | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Předseda Fedu | Kroky Fedu | Chování trhu | Američtí voliči | Dominance dolaru | Výsledek zasedání Fedu | Udržení inflace | Geopolitické napětí | Ekonomika Evropské unie | Technické signály | Raketové útoky | Výhled dolaru | Větší hráči | Expanze | Údaje o inflaci | Pokles dolaru | Výhled | Medvědí výhled | Analýzy | Klesající trend | Rostoucí inflace | Snížení úrokové sazby | Výroky prezidenta | NIM | Úrokové sazby | Proti trendu | Klesající trendová linie | ALL IN | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Jaderný program | Akče | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Obchodní příměří | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Medvědí postoj | Představitelé Fedu | Důležité zprávy | Ekonomické sympozium | Silné oživení | Obchodní seance | Posilování dolaru | Uvolnění měnové politiky | Oslabování eura | Cenové rozpětí | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Proražení | Bollingerovo pásmo | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Pohyby trhu | Americký prezident | Medvědí pohled | Dovoz z EU | Trumpová | Krátkodobý rostoucí trend | Nákup dolaru | Washington | Výrazný růst | Michael Barr | Byznys | Vicepremiér | Evropská měna | Týden na trhu | Evropská obchodní seance | Medvědí signál | Flat | Íránské rakety | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Korekční pohyb | Události v eurozóně | Žádný obchod | Volatilita | Nový trend | Covid | Prezident USA | Donald Trump | Státní dluh | Politické faktory | Inflace | Peníze | Cenové akce | Prudký pokles | Nové podmínky | Politika | Indikátor | Očekávání | Obchodní pásmo | Zpomalení čínské ekonomiky | Sympozium | Ministr hospodářství | Technický výhled trhu | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Reakce trhu | Události tohoto týdne | Základní sazby | Evropské měny | Přední ekonomové | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy | Růst | Příležitosti | Euro roste | Nárůst cen | Zasedání FOMC | Fundamentální analýza | BreakEven | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Data z USA | Trh práce | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Spotřebitel | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Kolaps dolaru | Medvědí fáze | Zprávy a události | Dobrý výsledek | Vedoucí představitelé | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Kongres | Long | Nejvyšší soud | Chování | Zpomalení ekonomiky | Očekávání trhu | Americký index | Harris | Graf | Dolary | Zasedání centrálních bank | Krásný zákon | JOLTS | Pohled na euro | Prodej dolaru | Raketový útok | Meziroční růst | Trh s dluhopisy | Krize způsobená koronavirem | Trh | Deník The Wall Street Journal | Centrální banky | Trumpova obchodní válka | Překoupené zóny | Dot plot | Index | Dlouhodobý růst | Nálada na trhu | Dolar roste | Rezervní měny | USA | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Nejistoty | Snižování sazeb | Bílý dům | Posílení | Platební neschopnost | Makroekonomická data | Nejdůležitější události | Inflace v eurozóně | Bojkot | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Unie | Nepředvídatelnost | Sázky | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Pozornost | Wall Street Journal | Zpráva o vývoji inflace v USA | Reakce trhů | Trumpovy vlády | Hlubší pokles | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Důvody pro posílení | Volatility | Zařízení | Technické analýzy | Nepříznivé období | Americká měna | Další růst | Ekonomické ukazatele | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Pokračující pokles | Americké výrobky | Izrael | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Společnosti | Nová cla | Americké měny | Patterny | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Obchodní války | Bohatství | Momentum | Trendová linie | Přeprodanost | Protest | Jednání mezi USA a Čínou | Guvernér Fedu | Tržní sentiment | Vysoká inflace | Celková inflace | Eskalace | Elektromobily | Volby | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Nákupy státních dluhopisů | Regrese | ERA | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Uptrend | Analytici | Fundamentální události | Zájem o dolar | Obchodovat | Cla na dovoz | Přesun výroby | ECB sazby | Trh práce v USA | Výrazné pohyby | Vysoké inflace | Finance | Indikátor CCI | Klouzavý průměr | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Lineární regrese | Dluhopisy | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Trumpovo vítězství | Pokračování trendu | Rok 2025 | Úsilí | Zpomalení inflace | Obchodní aktivita | Problémy | Hranice kanálu | Hodnota eura | | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Index PMI | Deutsche Welle | Vítězství Donalda Trumpa | Úrovně rezistence | Ekonomové | Zpomalení hospodářského růstu | Christine Lagarde | Spojené státy | Trumpův tým | Bollingerova pásma | Vývoj | Indexy PMI | Časový rámec | Úroveň rezistence | Technické korekce | Býčí divergence | Začátek nové fáze | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Nový týden | Washington Post | Short pozice | Nový americký prezident | Politika centrálních bank | Ekonom Evropské centrální banky | Globální pravidla | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Technická korekce | EUR/USD | Nízké sazby | FAIR | Pin Bar | Varování | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi USA a Čínou | Pandemie | Výprodej dolaru | Konsolidace | Recese v USA | Měnové politiky | Aktuální situace | Obchodní dohody | Výnosy | Měnový výbor | Druhý odhad amerického HDP | Pokračující uptrend | Snížení ratingu USA | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomická situace | Odhad HDP | Obchodní jednání | Vyšší časové rámce | Bezpečný přístav | Faktor Trump | Pozitivní faktor | Christopher Waller | ADP | Joe Biden | Silný trend | Status bezpečného přístavu | Cenové pohyby | Faktor Donalda Trumpa | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Růst mezd | Snížení inflace | Technické indikátory | Sazby | PMI ve výrobě | Pozorování | Zprávy o trhu | Prohlášení | Úrok | Investovat | Obchodní dohoda | Firmy | Medvědí divergence | Světlo na konci tunelu | Nespokojenost | Panika | Murray | Zemědělství | Dolar včera | Dovoz oceli | Ekonomické podmínky | Fed | Nonfarm Payrolls | Vyšetřování | Účastníci trhu | Heiken Ashi | Vývoj událostí | Trhy | Eurozóna | ISM | Pivotní body | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Nákup eura | Úspory | Velcí hráči | Prodávající | Fundamentální základ | Ekonomiky EU | Schodek rozpočtu | Žádosti o podporu | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Prodej eura | Stabilita | Mezinárodní obchod | Inflace v USA | Mzdy | Přeprodané podmínky | Sentiment trhu | Deeskalace | Shortování | Zprávy z eurozóny | Zpřísňování měnové politiky | Raphael Bostic | Aktuální sentiment na trhu | Květnová inflace | Technický výhled na trh | Oživení americké ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Ekonomické výsledky | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Investoři a obchodníci | Obchodní rozhodnutí | Riziko | Právo | Citi | Pivot | Transakce | Údaje o HDP | Nástroj | GBP | Vyšší úrok | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Války | Impuls | Centrální banka | Předpovědi | Doporučení k obchodování | Největší světová ekonomika | Hurikány | Illinois | Divergence | Biliony | Evropské centrální banky | Libra | Klíčová úroveň | Odborníci | Instituce | Výnos | Čínští výrobci | Algoritmy | Dlouhodobý trend | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Reálné hodnoty | Barometr | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Pracovní místa | Zisk | Bank of England | Demokraté | Spekulovat | Překoupené oblasti | Rating | Dovoz | Pozitivní zprávy | Obchodování | Posílení dolaru | Prezident | Růst inflace | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Evropa | Měna | Trump | Zprávy | CCI | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Kupující | Údaje | Biden | Teherán | Německý PMI | Aktuální sentiment | Snížení daní | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Bollinger Bands | Grafy | Finanční svět | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Tržby | Pozitivní výsledek | Světové války | Velký problém | Podnikatelská aktivita | Signály | Guvernér | Peking | HDP | Načasování | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Zpomalení růstu | NEST | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Míra inflace v eurozóně | Ztráty | Philip Lane | Technický výhled | Nakupovat | FOMC | Akcie | Vztek | Medvědí trend | Kupci | Investiční nástroj | Vzestupný trend | Pokračující výprodej | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | Týdenní pivot | Zrychlení růstu | Obchodní výhled | Býčí trend | Světová ekonomika | Vývoz | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Daně | Ministři | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Jiné měny | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Investice | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Rally | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Pravidla hry | Americká politika | Ekonomika eurozóny | Zisky | Šéf Fedu | Hospodářství | Důvěra | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Profitovat | Inaugurace | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Export | Rusko | Iracionální | Signál | Partneři | Fundamentální data | FedWatch | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | COVID-19 | Brusel | NFP | Obchodní dny | Vývoz do USA | Možný scénář | Ekonomika USA | Americké společnosti | ZEW | Americký trh práce | TIM | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Střednědobý výhled | HDP eurozóny | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Zvýšené riziko | Přehled | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | Boj proti inflaci | Odhad amerického HDP | Dlouhé (long) pozice | JDE | Podpora | Ministři financí | Spojené království | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | DOT | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Výhledy | Co bude | Medvědi | Rezervy | Fibonacciho retracement | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Jednotná měna | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Práce | Úspěch | Cíle | Ekonomické prognózy | Banky | Vlády | Americká vláda | Kotace | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Výraznější pokles | Solidní výsledky | Pozice | Techničtí obchodníci | Pullback | Inflace v EU | Soudní řízení | Dlouhé pozice | Dlouhodobé důsledky | Robert Habeck | Lídři | Sestupný trend | Support | Obchodní deficit | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Spotřebitelé | Měnový pár GBP/USD | Retracementy | Šéfové | Rezistence | Projekce | Zpráva COT | Ichimoku | Velké banky | The Wall Street Journal | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Krátké (short) pozice | USD | Co bude dál? | Ekonomický dopad | Významné změny | Emoce | D1 | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Posilování eura | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Propad | Přeprodání | ANO | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Růst eura | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Výhled pro EUR/USD | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Velikost pozice | Měnová politika | Doporučení | Parita | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | EU | Ekonomický výhled | Úroveň supportu | Časové rámce | PMI ve službách | Spekulanti | Čínský vicepremiér | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Sazba Fedu | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Významné události | Američané | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Volatilita na měnovém páru
Volatilita na měnových párech
Volatilita na NASDAQ
Volatilita na světových finančních trzích
Volatilita na světových trzích
Volatilita na trhu s kakaem
Volatilita na trzích
Volatilita na trzích APAC
Volatilita na trzích mírně klesá
Volatilita na turecké liře

Následující klíčová slova

Volatilita ropy
Volatilita směnných kurzů
Volatilita trhů
Volatilita u koruny
Volatilita v určitých hodinách
Volatilita význam
Volatilita způsobená Donaldem Trumpem
Volatility
Volatility akciových trhů
Volatility breakout
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít