Středa 29. listopad 2023 17:03
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - BAT

img

Příběh z trhu: Itálie na pokraji snížení ratingu agenturou Moody's? 📊

16.11.2023 Poslední dny mohou naznačovat, že na trhu je klid. Je to však pouze zdání, protože je možné, že dojde k otřesu. To vše kvůli aktualizaci ratingu země G7. Máme se čeho bát?
img

Regulace crowdfundingu odstartovala. Licenci získaly jen tři české platformy, další zůstaly v šedé zóně

16.11.2023 V listopadu skončilo přechodné období, během kterého mohly crowdfundingové firmy podnikat i bez licence. Pořídit si ji musely platformy provozující úvěrový nebo investiční crowdfunding, oblíbený charitativní nebo odměnový crowdfunding novému nařízení nepodléhají. Podle veřejných zdrojů získaly povolení pouze tři subjekty – Investown, Roier a Fingood. Ty tak mohou ve své činnosti plně pokračovat a nabízet nové možnosti skupinového financování. Podle expertů na právo v oblasti fintechu a startupů z mezinárodní advokátní kanceláře Noerr je zbytek trhu nyní v komplikované situaci. Velký počet platforem se navíc ocitl v „šedé zóně“ a hrozí jim vysoké pokuty od České národní banky (ČNB). Ta přitom letos pokutou udělenou jednomu z poskytovatelů jasně ukázala, že na dodržování pravidel crowdfundingu bude opravdu pečlivě dohlížet a bude chtít trh od šedé zóny crowdfundingových poskytovatelů vyčistit.
C:\fakepath\falcon-15112023-uvod.png

Falcon Broker - recenze, poplatky a hodnocení

15.11.2023 Na trh se právě řítí nový online makléř s názvem Falcon Broker. Přináší mimo jiné také zajímavou nabídku pro obchodníky s vysokým kapitálem. Anebo pro ty, kterým se jednoduše daří. Zajímá vás, zda je to vhodný broker právě pro vás? To zjistíte v naší recenzi. Společně se v ní podíváme na to, co přesně můžete od tohoto brokera očekávat.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Fiala: Plánovaná přeměna ČEZ nikoho nepoškodí, hledáme správný model i čas

20.10.2023 Zamýšlená transformace energetické společnosti ČEZ je podle premiéra Petra Fialy (ODS) nezbytná mimo jiné kvůli rozvoji jaderné energetiky, rozhodně ale nikoho nepoškodí. Současně nelze počítat s tím, že by na záměrech státu někdo "masivně" vydělal, řekl předseda vlády v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN). Vláda podle něj nyní hledá vhodný model i čas, každopádně ale nechystá vytěsnění minoritních akcionářů, zestátňování nebo kroky, které by byly pro někoho nevýhodné.
img

Na tuzemské banky zaútočili hackeři, chtějí konec podpory Ukrajiny

30.08.2023 Na tuzemské banky a burzu pravděpodobně zaútočili hackeři z Ruska. Útočníci z ruské hacktivistické skupiny NoName057 (16) požadují, aby instituce přestaly s podporou Ukrajiny. Finance klientů bank nejsou v ohrožení, jedinou komplikací pro klienty je dočasně nefunkční webový přístup k bankovnictví. Vyplývá to z vyjádření PwC a dalších expertů pro ČTK.
C:\fakepath\ecb-18082023.png

ECB provádí agresivní QT

18.08.2023 Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).
img

Odradí zájem Wall Street o Bitcoin cypherpunky?

01.08.2023 S tím, jak si velké banky vytvářejí apetit po kryptoměnách, jsou uživatelé, kteří se zaměřují na ochranu soukromí, stále opatrnější vůči nováčkům.
img

Čeští spotřebitelé se přestávají bát inflace, jsou naladěni výrazně pozitivněji než loni nebo ještě než začátkem letoška. Podnikatele zase těší scelování zpřetrhaných mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců

24.07.2023 Důvěra v českou ekonomiku byla letos v červenci ve všech klíčových segmentech slabší, než odpovídá dlouhodobému průměru uplynulých dvaceti let. Přesto však souhrnný ukazatel celkové důvěry v ekonomiku vykazuje mírné zlepšení oproti červnové hodnotě. Toto zlepšení má na svědomí zejména segment spotřebitelů, zatímco segment podnikatelů vykazuje oproti červnu jen takřka neznatelné zvýšení důvěry v ekonomiku.
img

Pohonné hmoty v Česku zdražují, jsou nejdražší od dubna. Řidiči se však ve zbytku prázdnin výrazného zdražování bát nemusí

20.07.2023 Pohonné hmoty v Česku zdražují. Cena benzínu v ČR, která ještě o předminulém týdnu stagnovala, vzrostla o pět haléřů na litr na 37,39 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od konce dubna. Nafta v uplynulých sedmi dnech zvýšila tempo svého zdražování. Její cena vzrostla o 18 haléřů na litr na úroveň 32,58 koruny za litr, rovněž nejvýše za dva a půl měsíce. V příštích sedmi dnech se čeští řidiči musí připravit na zdražení v rozsahu 20 až 30 haléřů na litr. Cena ropy na světových trzích totiž za poslední měsíc stoupla o 7,2 procenta. Přes poměrně silnou úroveň koruny k dolaru ještě čerpací stanice v ČR budou nuceny část tohoto zdražení ropy do koncových cen benzínu a nafty promítnout, aby si zachovaly své stávající marže.
img

V přetahované o celospolečenské bohatství loni lační manažeři firem deklasovali zaměstnance. Ti by si nyní měli část těch peněz vzít zpět, musí se přestat bát

17.07.2023 Chamtivost a strach. Tyto dvě emoce od nepaměti hýbou každou ekonomikou. Není to nic zavrženíhodného, je to motor lidského pokroku a celospolečenského vzestupu, ať se nám to líbí, nebo ne. Kdo se v Česku nyní strachuje, okrádá sám sebe. Kdo odhodí strach, utlumí chamtivost firem a jejich manažerů, která způsobila maržovou inflaci.
C:\fakepath\investorka-10072023.jpg

Strach v investovaní

10.07.2023 Psychológia strachu v tradingu a investovaní je fascinujúcou a dôležitou témou. Emócie, ako je strach, môžu mať zásadný vplyv na naše rozhodovanie a správanie sa pri investovaní. Je preto dôležité porozumieť, ako strach funguje a ako ho riadiť, aby sme dosiahli lepšie výsledky a minimalizovali riziká.
img

Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají

09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
C:\fakepath\apple-03072023.png

Apple za tři biliony dolarů

03.07.2023 Poprvé v historii se stalo, že firma uzavřela obchodní den a její burzovní kapitalizace přesáhla tři biliony amerických dolarů. Jednalo se o společnost Apple. I když Applu se již v lednu 2022 podařilo na chvíli dosáhnout této hranice, akcie Applu tehdy na této hodnotě uzavřít nedokázaly. To je důvod, proč se tento historický milník slaví až teď, kdy cena akcií Applu dosáhla 193 dolarů.
C:\fakepath\trader-18052023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kakao a akcii NVIDIA

18.05.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/CAD, kakao a akcii NVIDIA. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\eurusd-16052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.5.2023

16.05.2023 Akcie ve Spojených státech na počátku nového týdne mírně posílily. Technologické společnosti rostly díky akciím firmy Meta Platforms. Regionální údaje ze zpracovatelského průmyslu a jednání o dluhovém stropu ale vyvolaly obavy ze zpomalení americké ekonomiky a zbrzdily růst.
img

Zápis z posledního zasedání ČNB zmiňuje především proinflační rizika

12.05.2023 Česká národní banka na svém posledním zasedání v minulém týdnu ponechala podle očekávání úrokové sazby beze změny, překvapivý byl však těsný poměr hlasů. Stabilitu úrokových sazeb podpořili pouze čtyři centrální bankéři, zatímco zbylí tři hlasovali pro zvýšení o čtvrt procentního bodu. Dnes zveřejněný zápis z tohoto zasedání ukazuje, že pro stabilitu úrokových sazeb hlasovali guvernér A. Michl, viceguvernéři E. Zamrazilová a J. Frait a člen bankovní rady J. Kubíček. Zvýšení o čtvrt procentního bodu nadále prosazoval T. Holub a nově také K. Kubelková a J. Procházka.
img

Euro ztratilo své podání

04.05.2023 Fed i ECB udělaly to, co od nich finanční trhy očekávaly. Na rozdíl od americké centrální banky však ta evropská ještě zdaleka nekončí cyklus zpřísňování měnové politiky. Je zajímavé, že výsledek byl stejný, a to výprodej na faktech. Nejprve utrpěl americký dolar, poté euro. V důsledku toho se EUR/USD opět dostal "na horskou dráhu", což trápilo mnoho obchodníků.
img

Forex: Eurodolar se zastavil u 1,1000

17.04.2023 Eurodolar se vrátil pod 1,1000, když americké měně prospěla relativně jestřábí rétorika přicházející z Fedu a také lepší zprávy z amerického bankovního sektoru. Kromě toho, že v pátek zareportovaly velké americké banky dobré kvartální zisky, tak čerstvá týdenní data ukázala na velký nárůst depozit v celém americkém bankovním sektoru - speciálně pak v malých bankách. To jsou důležité zprávy pro Fed, který se tak nemusí tolik bát, že dalším zvýšením úroků ohrozí finanční stabilitu. Tento týden bude na data slabší, neboť ve hře budou jen indexy podnikatelských nálad. Nicméně bude třeba sledovat i rétoriku centrálních bankéřů - např. dnes promluví prezidentka ECB Ch. Lagardeová.
img

Nové údaje o HDP nepřekvapily. Recese v ekonomice přetrvává

31.03.2023 HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 stoupl o 2,5 %. Tyto zveřejněné údaje nelze považovat za výraznou změnu proti původnímu odhadu. Data nepřinesla do diskuse o směřování české ekonomiky nic nového. Za recesí v ekonomice stojí především strach domácností z vysokých cen. Lidé zkrátka neutrácejí a poptávka je slabá.
img

Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato 27. března 2023

27.03.2023 Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 953 USD. Krátkodobý trend zůstává býčí, protože cena v denním grafu zůstává nad (cloudem) Kumo. Cena zlata je dnes pod tlakem, protože testuje support na linii Tenkan-sen (indikátor červené linie). Denní zavírací cena pod Tenkan-sen na úrovni 1 947 USD umožní pokles k linii Kijun-sen (indikátor žluté linie). Kijun-sen poskytuje support na ceně 1 906 USD. Průraz pod Tenkan-sen by mohl znamenat i začátek většího pullbacku ke (cloudu) Kumo na ceně 1 870 USD. Obchodníci musejí být kvůli signálům, že zlato dosahuje cenových vrcholů, opatrní. Rozpětí Chikou (indikátor modré linie) je nad formací svícnu (býčí). Tenkan-sen je nad Kijun-senem (býčí). Býci se zatím nemají čeho bát, stále mají trend plně pod kontrolou.
C:\fakepath\krize-23032023.jpg

Začala krize nebo je to tentokrát jiné?

24.03.2023 Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?
img

Banky kolabují, ve Švýcarsku jednají o nouzovém spojení dvou tamních největších, euroatlantické bankovnictví se otřásá. Je třeba se i v Česku bát o úspory?

18.03.2023 V Americe padají banky. Ve Švýcarsku se otřásá jedna ze světově nejdůležitějších bank tak moc, že ji záchrannou půjčkou v přepočtu až za 1200 miliard korun musí na nohy stavět tamní centrální banka. Ale ani to asi nestačí. O tomto víkendu proto budou v režii i této centrální banky probíhat jednání o možné nouzovém převzetí Credit Suisse jejím arcirivalem, UBS. Spojily by se tak dvě suverénně největší švýcarské banky a dvě z devíti nejdůležitějších bank světa. Euroatlantické bankovnictví se po čase třese věru pořádně. Co se to děje? A hrozí něco podobného i v Česku? Je třeba se bát o úspory?
img

Už zase padají americké banky. Máme se připravit na další globální krizi?

14.03.2023 Když jsem chodil do školy, pídil jsem se po tom, co je zdrojem krize. Teorie na to byly různé, vždy ale fungovaly jen za určitých podmínek, které nebylo pokaždé snadné naplnit. A pak tam byla teorie cyklu takzvané Rakouské školy, která zjednodušeně říkala, že za to může vždy stejný faktor, a tím je centrální banka. Jako studentovi se mi tato teorie nelíbila, protože hodit vše na centrální bankéře mi přišlo až moc zjednodušující. Dnes dávám této teorii za pravdu.
img

O práci se bát nemusíte. Nezaměstnanost stagnuje

08.03.2023 Úřad práce ČR dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, ze kterých vyplynulo, že podíl nezaměstnaných osob v ČR v únoru stagnoval. Stejně jako v lednu činil 3,9 %. To je o 4 desetiny procentního bodu více než před rokem, ale naopak je to o 4 desetiny procentního bodu méně než v roce 2021.
img

Nezaměstnanost roste jen mírně. Ekonomika je proti válce odolná

02.03.2023 Český statistický úřad dnes uveřejnil míru nezaměstnanosti, která v lednu činila 2,6 %. Zde je třeba upozornit, že se jedná o jinou statistiku, než zveřejňuje Úřad práce. Proti předešlému roku vyskočila nezaměstnanost o 0,2 procentního bodu, což je málo. V loňském roce se očekávalo, že kvůli válce na Ukrajině nebo propadu ekonomiky poroste nezaměstnanost mnohem výrazněji. Výsledek je tedy překvapivě dobrý, protože se ukazuje, že je ekonomika velmi odolná proti válce.
C:\fakepath\xtb-24022023.png

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB

24.02.2023 Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

Analytici: Pokles cen energií na trhu nyní brzdí zdražující emisní povolenky

03.02.2023 Ceny emisních povolenek v posledních dnech výrazně rostou, což v současnosti brzdí další pokles cen energií na trhu. Zdražení povolenek, které v tomto týdnu poprvé atakují hranici 100 eur za tunu oxidu uhličitého, totiž zvyšuje náklady na výrobu elektřiny z fosilních paliv. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Podle nich může být aktuální vývoj výsledkem spekulací na trhu.
img

Americká ekonomika růstem překonává odhady

26.01.2023 Poslední kvartál minulého roku přinesl americkému hospodářství růst o velmi pěkných 2,9 procenta. Jde o číslo nad konsensem 2,6 pct, navíc ještě před pár týdny se čekal výkon podstatně horší. V tomto smyslu zřejmě data přijímají také finanční trhy, které v něm vidí důkaz, že se ekonomika úspěšně vyhýbá tvrdému přistání. Při pohledu do struktury a na další dnešní data dostaneme obrázek, který jednoznačně pozitivní není, první dojem z čísel však negativním směrem úplně neotočí.
img

Netflix roste díky velkému nárůstu předplatitelů ve 4. čtvrtletí

20.01.2023 Včera Netflix zveřejnil výsledky za 4. čtvrtletí roku 2022, které se ukázaly být větším překvapením než Středeční tanec - titulní postava nejnovějšího hitu streamovací platformy. Zisk na akcii se ukázal být téměř čtyřikrát nižší, než očekával trh, a přesto akcie společnosti v předobchodní fázi vzrostly o téměř7 %.
img

Forex: Koruna zůstává nejsilnější ve střední Evropě

11.01.2023 Koruna vládne střední Evropě. I když pozitivní globální sentiment spojený se slabším dolarem a teplejší zimou hraje do karet všem středoevropským měnám, koruna zůstává ve zdaleka nejlepší kondici. Oproti úrovním před pandemií COVID 19 je v rámci střední Evropy koruna zdaleka nejsilnější - vzhledem k průměru roku 2019 je česká měna více jak 7 % v plusu, zatímco polský zlotý 8,5 % v mínusu a maďarský forint dokonce ztrácí oproti roku 2019 přes 18 %.
img

Rozbřesk: Koruna zůstává nejsilnější ve střední Evropě, je to problém pro konkurenceschopnost?

11.01.2023 Koruna vládne střední Evropě. I když pozitivní globální sentiment spojený se slabším dolarem a teplejší zimou hraje do karet všem středoevropským měnám, koruna zůstává ve zdaleka nejlepší kondici. Oproti úrovním před pandemií COVID 19 je v rámci střední Evropy koruna zdaleka nejsilnější - vzhledem k průměru roku 2019 je česká měna více jak 7 % v plusu, zatímco polský zlotý 8,5 % v mínusu a maďarský forint dokonce ztrácí oproti roku 2019 přes 18 %. V pozadí síly koruny jsou bezesporu masivní devizové rezervy (stále okolo 50 % HDP) a ochota ČNB (ve starém i v novém složení) rezervy aktivně používat na obranu české měny. Svoji roli sehrávala i ochota ČNB jít s odezníváním pandemie s úrokovými sazbami včas a dostatečně agresivně vzhůru a na rozdíl od sousedních měn na korunu nikdy nedoléhaly tolik specifické rizikové faktory (jako nejistota spojená s čerpáním fondů v případě Maďarska).
img

Benzín a nafta začaly s novým rokem zdražovat. Řidiči se však nemusejí bát, svět se řítí do recese, takže pohonné hmoty zase zlevní

05.01.2023 Pohonné hmoty v Česku se vstupem do nového roku začaly soustavněji zdražovat, a to poprvé od loňského října. Benzín za uplynulý týden zdražil o 35 haléřů na litr, na průměrnou cenu 36,49 koruny za litr. Nafta zdražila o 16 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

EY: Americké firmy na burze přes ztráty technologických podniků dominují

29.12.2022 Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\ex-cap-20122022-1.png

Recenze Ex-Cap – první čistě kryptoměnový broker pro tradery

20.12.2022 Věnujete se obchodování a rádi byste zkusili něco nového? Pak vás jistě bude zajímat platforma, kterou vám představíme v této recenzi. Jde o novou obchodní platformu s názvem Ex-Cap. Takže pokud už vás nebaví zavírat obchody s klasickými brokery, pak byste měli nastražit uši. V čem je tato platforma jiná než běžní brokeři? Jaké u ní najdete poplatky? Věnujte pár minut naší recenzi.
img

Když investiční svět zbavíme mýtů a záhad, zajistíme ženám větší rovnost

14.12.2022 Finanční sféra se dosud otřásá v důsledku lockdownů, následných problémů s dodavatelskými řetězci, energetické krize a inflace, na jejíž existenci jsme na dlouhou dobu zapomněli. Camilla Dahl Hansen, Chief Experience Officer společnosti Saxo Bank, má za to, že nastal čas, využít tyto společenské změny a zdvojnásobit úsilí vynakládané k tomu, abychom do světa investic přilákali víc žen.
img

Investorům se nechce do akce, hlavní trhy většinou jen přešlapují

08.12.2022 Dnešní evropské obchodování podle nás ze všeho nejvíc ukazuje, že investoři nevědí, jestli se pustit myšlenky podpůrnějšího Fedu a začít se více bát recese a zda podle toho nějak upravovat portfolia. Ačkoli se obě témata propírají zleva, zprava, ve výsledku od větší akce jakýmkoli směrem stejně odrazuje blížící se inflační report a zasedání Fedu spojené s novou prognózou. 
img

Čechy děsí inflace, cestou k ochraně peněz může být zlato a dluhopisy

07.12.2022 V souvislosti s obavami lidí z dramatického růstu cen se stále s dotazy ohledně investic do zlata. Někdo plánuje nakupovat mince, někdo slitky, někdo chce do zlata pravidelně spořit jako do stavebního spoření, ale všichni ho chtějí mít doma co nejdříve. Vnímají zlato jako pojistku proti inflaci. A mají pravdu. Cena zlata přepočtená na koruny za posledních dvacet let vyskočila na více než čtyřnásobek, zatímco spotřebitelské ceny se za tu dobu nezvýšily ani na dvojnásobek.
C:\fakepath\xtb-01122022.png

11. ročník ankety Broker roku je tady! Pro koho budete hlasovat Vy?

01.12.2022 Tento týden začalo hlasování již 11. ročníku soutěže Broker roku, které bude otevřené do neděle 4.12. O jakou akci se jedná a proč by se investoři i obchodníci měli hlasování zúčastnit?
img

Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB

30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
C:\fakepath\krypto-20102022.jpg

Ako nás Bitcoin prekvapí tentokrát?

20.10.2022 Svetová ekonomika na tom nie je práve najlepšie a mnohé oči sa upierajú na kryptomeny, najmä Bitcoin, ktorý by v týchto turbulentných časoch mohol ukázať svoju silu. V poslednej dobe miznú tisícky BTC centralizované burzy. Situácia vyzerá podobne ako pred vzostupom k poslednému all-time high (ATH).
C:\fakepath\xtb-12102022-4.png

Pokud chcete vítězit, musíte do toho dát všechno

12.10.2022 Několikanásobný šampion UFC Conor McGregor je globální sportovní i podnikatelskou ikonou a novou tváří společnosti XTB. Pochází z irského Dublinu, kde se učil instalatérem a věnoval se amatérským zápasům. Na scénu UFC vtrhl v roce 2013 a již v roce 2015 získal titul v pérové váze. Historii MMA ale přepsal o rok později, kdy vybojoval titul i v lehké váze. Stal se tak prvním bojovníkem, kterému se podařilo být šampionem ve dvou různých váhových kategoriích současně, a zařadil se mezi nejúspěšnější sportovce všech dob.
img

Trhy jsou nerozhodné. Fed a blížící se data zdrojem opatrnosti

06.10.2022 Dnešní den sice začal pro hlavní evropské akciové trhy růstově, ale zisky se postupně ztenčují a přecházíme ke smíšenému vývoji. Dluhopisy vykazují podobně jako akcie jen drobné změny ve srovnání se včerejškem. Eurodolar momentálně koriguje menší zisky a obchoduje se mírně pod 0,99.
img

Rozbřesk: O taktických jaderných zbraních, eskalačním žebříku a výprodeji rizikových aktiv

04.10.2022 Akciový mág americké finanční televize CNBC Jim Cramer se nedávno nechal slyšet, že použití nukleárních zbraní ze strany Ruska je velmi nepravděpodobné. Bohužel Cramerova schopnost předpovídat je notoricky tak mizerná, že někteří doporučují zaujmout vždy přesně opačnou investiční pozici (zahrát si tzv. “inverzního” Cramera). Aneb říká-li Cramer, že Putin taktické jaderné zbraně na Ukrajině nepoužije, pak bychom možná měli být na pozoru, neboť opačný scénář může být ve skutečnosti pravděpodobnější. Máme se však opravdu bát, že k takové eskalaci dojde? A pokud ano, jak by vlastně vypadala, resp. jaká by byla odpověď Západu? Byl by pak velký jaderný konflikt mezi USA a Ruskem nevyhnutelný?
img

O taktických jaderných zbraních,...

04.10.2022 Akciový mág americké finanční televize CNBC Jim Cramer se nedávno nechal slyšet, že použití nukleárních zbraní ze strany Ruska je velmi nepravděpodobné. Bohužel Cramerova schopnost předpovídat je notoricky tak mizerná, že někteří doporučují zaujmout vždy přesně opačnou investiční pozici (hrát tzv. “inverzního” Cramera). Aneb říká-li Cramer, že Putin taktické jaderné zbraně na Ukrajině nepoužije, pak bychom možná měli být na pozoru, neboť opačný scénář může být ve skutečnosti pravděpodobnější.
img

Červený konec týdne. Bát se víc inflace, nebo recese?

16.09.2022 Největší ránu tento týden zasadil finančním trhům inflační report z USA, který všechny ujistil, že na nějakou podporu ze strany Fedu není radno v dohledné době sázet. Měnová politika naopak bude ještě podstatně přitvrzovat a očekávání se jasně posouvají tímto směrem. Z toho důvodu jsme také viděli další významný nárůst dluhopisových výnosů.
C:\fakepath\xtb-05092022.png

Investování je pro většinu největším obchodem v životě, tak je zapotřebí k tomu podle toho přistupovat

05.09.2022 Rozhovor na téma investice a trading s Tomášem Vrankou ze společnosti XTB.
img

⚡Energetická krize drtí Evropu

25.08.2022 Zdá se téměř jisté, že Evropa směřuje k největší energetické krizi v historii. Evropské země se staly závislými na dovozu energie ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, a zanedbaly diverzifikaci dodávek a vlastní výrobní kapacity. Levný plyn učinil evropskou ekonomiku konkurenceschopnější a umožnil zahájení energetické transformace. Stále více se však ukazuje, že alternativní zdroje energie nedokážou nahradit výpadek ve výrobě elektřiny z tradičních zdrojů. Embarga a „pokuty“ za využívání vysoce emisního zdroje energie narážejí na evropskou konkurenceschopnost a mohou Evropu dostat do hluboké recese.
img

Forex: Včerejší inflační překvapení budou ještě dnes doznívat

11.08.2022 Vzhledem k tomu, že makroekonomický kalendář toho dnes moc nenabídne, tak trhy budou ještě dnes přemítat nad včera zveřejněnými inflačními čísly. Včerejší domácí inflační překvapení v podobě nadále zpomalujícího meziměsíčního růstu spotřebitelských cen vyznělo pozitivně pro trhy. Podobné překvapení se také konalo v USA, kde meziměsíčně ceny dokonce stagnovaly. V reakci na to se trhy naladily do risk-on sentimentu, dolar tak oslabil, zatímco akciové trhy připisovaly zisky a tržní úrokové sazby padaly.
img

Forex: Inflace překvapila na obou stranách Atlantiku

11.08.2022 Tuzemská inflace v červenci meziročně zrychlila výrazně méně, než se čekalo. Meziměsíční dynamika totiž nadále zpomalovala po sezónním očištění z červnových 1,4 % na 1,2 % m/m. Náš odhad počítal především s vyššími cenami energií, které dle již zveřejněných ceníků jednotlivých distributorů výrazně zdražily. Mírný vzestup meziroční inflace na 17,5 % však nenaznačuje to, že by se skokový nárůst cen energií již propsal do složky bydlení zahrnující také náklady na energie, jak jsme předpokládali my, když jsme celkovou inflaci odhadovali na 19,3 % y/y (stejným směrem byla překvapena také centrální banka, která očekávala 18,8 % y/y.
C:\fakepath\trader-fxstreet-24072022.jpeg

6 důvodů, proč vám utíkají ziskové obchody

25.07.2022 Pro některé obchodníky je jen jediná věc horší než ztrátový obchod. A tím je ziskový obchod, kterého jste si sice všimli, ale nevyužili ho! Určitě jste se v této situaci už ocitli.
C:\fakepath\trader-25072022.jpg

Pohled forex tradera: Nebojte se ztrát!

24.07.2022 Pojďme se krátce podívat na přístup obchodování na burze z pohledu strachu ze ztráty.
img

Index prosperity Česka: Česko má nejhustší železniční síť v EU, ale nejméně spokojené uživatele silnic. Infrastrukturu oslabuje malé pokrytí rychlým internetem

19.07.2022 Česká republika má ve srovnání s členskými státy Evropské unie dvanáctou nejlepší úroveň infrastruktury a digitalizace. Vyplývá to z 6. pilíře Indexu prosperity Česka. Podle výsledků analýzy má Česko nejhustší železniční síť, v hodnocení stavu silnic je ale páté nejhorší. V digitalizaci pak Česko zaostává zejména v nízkém pokrytí vysokorychlostním internetem a nižší úrovni digitalizace státní správy.
img

Ceny bytů v některých městech začaly klesat, stoupá počet bytů a domů k prodeji

12.07.2022 Ceny bytů v Česku v letošním 2. čtvrtletí meziročně stouply o 13 až 27 procent, ale například v Brně a Hradci Králové za toto období mezikvartálně o jedno až dvě procenta klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Zároveň stoupá množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji a podle statistik webu GarantovanyNajem.cz je jejich počet nejvyšší za osm let.
C:\fakepath\forex-08072022.jpg

Demo účty a jejich užitečnost

08.07.2022 Demo obchodování se objevilo v dobách, kdy online obchodování nabylo poměrně silnou popularitu. Internet, mobilní aplikace a zvýšená online bezpečnost zajistily, že brokeři mohou skrze obchodní platformy poskytovat své služby masám. Obchodování a investování je nyní možností pro každého, bez ohledu na to, odkud člověk pochází.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
img

Zlato se drží nad vodou navzdory agresivnější politice Fedu

20.06.2022 Trh zlata skončil minulý týden se ztrátou 2 %; mnoho investorů to však vidí jako výhru proti nejagresivnějším krokům Fedu za posledních téměř 30 let.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 16. června 2022

16.06.2022 Podle nedávné oficiální zprávy zaslané Komisi pro cenné papíry (SEC) vlastní společnost MicroStrategy 130 000 BTC, tedy necelé 4 miliardy USD. Dramatický pokles bitcoinu na hodnotu 21 000 USD přivodil společnosti ztrátu více než 100 milionů USD. Jako by to nestačilo, zaznamenaly akcie MicroStrategy na burze NASDAQ prudký pokles o více než 25 %.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
img

Konec dodávek ruských energií? Bát by se mělo především Česko a naši sousedi

20.05.2022 Okamžité zastavení dodávek ruské ropy a plynu by českou ekonomiku poznamenalo prakticky nejvíce v Evropské unii. Vysoký stupeň závislosti především na plynu by se totiž mohl sekundárně promítnout i do míry nezaměstnanosti. Podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade by při tzv. black-outu bylo ohroženo více než 20 % pracovních míst v průmyslovém odvětví. I proto je podle analytiků důležité, aby se jednotlivé státy i EU jako celek začaly na tuto variantu systematicky připravovat.
C:\fakepath\1652771106-Pro_zmny_tak_bol.jpg

Strach vstupovat do trendu

17.05.2022 Trend je obchodníkův přítel v okamžiku již otevřené obchodní pozice. Ovšem vstupovat do rozjetého trendu je jednou z královských disciplín tradingu a nebo hazard.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
img

Srovnání ziskovosti klientů evropských brokerů 2021

21.04.2022 Toto srovnání vzniklo na základě veřejně dostupných dat o percentuální míře ztrátovosti retailových CFD účtů za období mezi 1. dubnem 2021 a 31. březnem 2022. Tato data musí brokerské společnosti, působící na území EU, zveřejňovat jako součást tzv. “disclaimerů”. Ty lze najít na veškerých marketingových materiálech (online bannery, emaily, ebooky), ale také v patičce na jejich webových stránkách. Na to, jak a kde tato data dohledat, se zaměřuje jedna z podkapitol tohoto článku.
img

Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) opětovně posílily – proč se kryptoměn nebát? 

20.04.2022 V rámci dnešního článku se koukneme na čerstvé price action na trzích s bitcoinem a etherem. Máme tu menší oživení, což si proto naši pozornost jistě zaslouží. Taktéž si ve stručnosti zpracujeme krátkézamyšlenínad tím, proč se kryptoměn nebát. Kryptoměny jsou totiž bezesporu mnohem jednodušší na pochopení než klasický bankovní systém. Bankovní systém totiž není nijak transparentní a je doslova prohnilý.
img

QT včera a dnes. Akcie a dluhopisy dál pod tlakem tvrdší měnové politiky

06.04.2022 Včerejší jestřábí komentář od jedné důležité holubice z Fedu připomněl, že boj s inflací bude intenzivnější záležitost a že ze strany centrální banky se tentokrát trhy podpory nedočkají. S rostoucími sazbami trh už dlouho počítá a svá očekávání postupně zvedá, teď se do hry ovšem naplno vkládá i prvek redukce rekordně nafouknuté bilance Fedu.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
C:\fakepath\forex-2802022.jpg

Bojíte se skrytě úspěchu v tradingu?

28.02.2022 I když to zní hloupě, strach z úspěchu je pro některé forexové obchodníky stejně reálný jako strach z neúspěchu. Dokonce bych řekl, že je škodlivější než ten druhý, protože je zakořeněn v našem podvědomí. Každý trader říká, že chce být úspěšný, ale někteří lidé se bojí změn, které úspěch může s sebou přirozeně přinést. Tato myšlenka není tak hloupá, jak může znít, pokud se nad ní opravdu zamyslíte. Dnešní článek by měl pomoci těm, kteří se úspěchu bojí, ale nejspíš o tom neví.
img

Akcie Sberbank dnes rostou o 17 %, Putin jí pomůže a má z čeho. Lidé v Česku se o své úspory bát nemusí, je ale prozíravé si je převést do jiné banky, takové, jež není sankcionována

25.02.2022 Akcie ruské Sberbank dnes na burze v Moskvě posilují o bezmála 17 procent. Její akcie těží z toho, že sankce Západu vůči Rusku jsou nakonec slabší, než investoři po celém světě čekali. Lidé v ČR se nemusí obávat o své úspory v tuzemské divizi Sberbank. Do částky v přepočtu 100 tisíc eur jsou jejich úspory tak jako tak ze zákona pojištěny. Je ovšem krajně nepravděpodobné, že by lidé v ČR přicházeli o úspory, jestliže jich ve Sberbank mají i v přepočtu nad 100 tisíc eur.
img

Evropské akciové trhy zakončily obchodování poklesem

14.02.2022 Investoři analyzují údaje o lednové inflaci v USA, která aktualizovala rekord posledních 40 let. Domácí spotřebitelské ceny minulý měsíc meziročně vzrostly o 7,5 %, zatímco v prosinci vzrostly o 7 %. Jak uvádí Market Watch, rostoucí inflace zvyšuje očekávání agresivnějšího zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fedu).
img

Rozbřesk: Nepříjemné dilema ECB - dokáže bojovat proti rozdílné inflaci?

09.02.2022 Christine Lagardeová jako by se tento týden zalekla velkého jestřábího obratu, s kterým trhy začaly počítat po únorovém zasedání ECB. Eventuální možnost růstu eurových sazeb již v tomto roce vedla k výraznému výprodeji dluhopisů na jihu Evropy - italské výnosy vzrostly na deseti letech o 40 bps nad 1,80 % (poprvé od jara 2020). Proto se v tomto týdnu šéfka ECB pokouší napětí tlumit holubičími komentáři (o pozvolném obratu v měnové politice) - zatím neúspěšně.
img

Forex: Česká koruna se držela nad 24,20 EUR/CZK

09.02.2022 Česká koruna se držela nad 24,20 EUR/CZK. Spíše pomalejší růst maloobchodu trhy příliš nezasáhl a koruna tak sleduje další pohyby akcií a eurodolaru. Zisky akcií ji teoreticky mohou hrát lehce do karet, na druhé straně ale stabilizace dolaru může působit v opačném směru…, zvlášť pokud se rozvíjející trhy začnou bát čtvrtečního výsledku americké inflace.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 7. února 2022

07.02.2022 Cena bitcoinu minulý týden ještě našla sílu k růstu a celkově vzrostla o 7 000 USD. Aktuální vlnový počet jasně naznačuje, že formace očekávané vlny c je již dokončena. Pokud je to opravdu tak, pak je jedinou otázkou, zda byla klesající část trendu poslední tři měsíce korekčního charakteru, či nikoli. Poslední úsek vzestupného trendu byl impulsní, takže ten současný by logicky měl být korekční. Zároveň však po impulsním úseku může následovat další impulsní úsek. Proto můžeme být svědky další klesající vlny. Ve skutečnosti se v současné době přikláníme k této variantě. Za zmínku také stojí, že obě korekční vlny za poslední tři měsíce byly slabé. Současná vlna již může skončit poblíž úrovně 41 442 USD, která odpovídá 38,2 % na horní Fibonacciho mřížce. Vše bude záviset na náladě na trhu v následujících dnech. Proto se nabízí zvážit obrat směrem dolů v blízkosti důležitých Fibonacciho úrovní.
img

Koruna dnes zpevňuje na nejsilnější úroveň vůči euru od září 2011, pod 24,10. Šéf Svazu průmyslu se začíná bát o zdraví českého průmyslu

03.02.2022 Česká měna dnes v poledne středoevropského času poprvé od 1. září 2011 prolomila psychologickou hranici 24,10 koruny za euro. Vyplývá to z dat Bloombergu (viz níže). Podle nich zpevnila až na 24,094 koruny za euro (viz graf níže). Koruna se takřka nezastavitelně řítí ke kritické hranici 24,00. Té naposledy dosáhla koncem dubna 2011, přes takřka jedenácti lety.
img

Fed ukázal agresivitu a potvrdil zvýšení sazeb

27.01.2022 Americký Fed na svém zasedáním potvrdil zvýšení základní úrokové sazby, které proběhne v březnu, jak trhy očekávaly. Dal tak jasně najevo, že největší nepřítel je inflace a nebude se bát proti ní zasáhnout agresivněji, pokud bude třeba.
img

Čo bolo, čo bude...

26.01.2022 Krátka a hlboká recesia z roku 2020 nasledovaná stimulovaným boomom vytvorila na trhoch aj v ekonomike podmienky, ktoré sú veľmi ťažko čitateľsné. Štandardné hodnotenie fáz cyklu prebieha z pohľadu expanzie, dozrievania alebo jeho spomaľovania. Problémom však je, že ekonomický cyklus už nemusí fungovať štandardným spôsobom, takže všetky modely postavené na historických dátach nemusia byť zďaleka také spoľahlivé, ako by sme si mohli myslieť
img

📉Tržní výprodej - 3 klíčové grafy❗

24.01.2022 Na trzích jsme svědky zvýšené rizikové averze. Obchodníci se bojí utahování měnové politiky a růstu napětí mezi USA a Ruskem okolo Ukrajiny. Po neúspěšných rozhovorech mezi velmocemi se na rusko - ukrajinské hranici zvýšilo napětí. Spojené státy a Velká Británie se rozhodly stáhnout část personálu a jejich rodinných příslušníků ze svých kyjevských ambasád. Trh se začíná bát sankcí na Rusko a jejich dopadů na obchodování s EU (hlavně z pohledu energií). Z pohledu měnové politiky hrozí její utahování v USA. Fed by měl ve středu potvrdit chystaný březnový nárůst a zároveň redukci své rozvahy. Podívejme se na dění na 3 populárních trzích, kde je v těchto dnech rušno: US100, Bitcoin a VOLX
C:\fakepath\forex-17012022.jpg

Středoevropské měny kralují forexu

17.01.2022 Rychlý růst spotřebitelských cen i vyšší riziko výprodejů přinutily centrální banky Polska, Maďarska i České republiky k výraznému zvýšení úrokových sazeb. Celý trend odstartovala Česká národní banka v červnu minulého roku, přidala se maďarská MNB a po krátkém váhání přesvědčila k měnové brzdě zrychlující inflace i polskou NBP.
img

Jerome Powell má tolerantní přístup ke kryptoměnám

03.01.2022 Předseda americké centrální banky Jerome Powell na tiskové konferenci řekl, že kryptoměny nepředstavují žádnou hrozbu pro finanční stabilitu americké ekonomiky. Letos na podzim Jerome Powell vyjádřil svůj tolerantní názor na bitcoin a další kryptoměny. Doufá také, že v roce 2022 bude krypto trh zcela transparentní a regulovaný. To přiláká další nové investory, kteří se nemusí bát, že o své peníze přijdou.
C:\fakepath\fxstreet-03012022.png

Forex: Výhled na rok 2022

03.01.2022 Zatímco v uplynulém roce se investoři nejvíce obávali dopadů pandemie na globální ekonomiku, v roce 2022 bude hlavním tématem inflace a boj s ní skrz růst úrokových sazeb. Předskokanem v krocení růstu cen je Česká národní banka (ČNB), která zvýšila sazby už na 3,75 %. Je tedy jasné, že vítězi budou ty měny, jejichž centrální banky budou prosazovat jestřábí přístup podpořený vyššími úrokovými sazbami.
img

Vánoční soutěž s BidAskBit – vyhrajte 100 000 Kč v BTC

13.12.2021 Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
C:\fakepath\kryto-soutez-08122021-2.png

Vánoční soutěž s BidAskBit - vyhrajte 100 000 Kč v BTC

08.12.2021 Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
img

Akcie Amazon a problém s dodavatelskými řetězci. Firma si zajišťuje přepravu až 72 % svého zboží

07.12.2021 Globální problémy s dodavatelskými řetězci nadále přetrvávají. Komplikace se týkají nejen mnoha firem, ale i koncových zákazníků. Svět také zasáhla nová varianta koronaviru a panují obavy z dalších lockdownů. Jak se Amazon snaží vypořádat s narušeným nabídkovým řetězcem? A mohl by být omikron pro Amazon příležitostí?
img

Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty

02.12.2021 Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
img

Akciové trhy a nejistota z omikronu. Jak si vedou akcie Pfizer?

02.12.2021 Akcie Pfizer (PFE) jsou znova ve středu dění díky obavám z nové mutace koronaviru, která je přezdívaná omikron. Tato varianta se začala rychle šířit a vyvolala obavy i na akciových trzích. V souvislosti s omikronem se podíváme na prohlášení předsedy Fedu, CEO Pfizeru a konkurenční Moderny. Poté se podíváme na zevrubnou fundamentální a technickou analýzu Pfizer akcie.
img

Smíšená data evropským akciím směr neukázala, dluhopisům se však daří

15.11.2021 Úvodem týdne stihlo Japonsko zklamat výkonem své ekonomiky za 3Q, když HDP klesl nečekaně výrazně (-0,8 % q/q). Naopak Čína dodala údaje o maloobchodu (+4,9 % y/y) a průmyslové výrobě (+3,5 % y/y), jejichž tempo se oproti minulému měsíci zlepšilo a překonalo odhady. Výkon asijských trhů je převážně pozitivní, ale Evropa znovu sklouzává k nepřesvědčivému vývoji.
C:\fakepath\krypto-12112021-2.png

Kryptomeny, ktoré sklamali (zatiaľ) - časť II.

12.11.2021 Kryptomeny sem, kryptomeny tam, rok 2020 a 2021 je jednoznačne ich rok a mnohé urobili obrovské výnosy. Ľudia veľmi radi poukazujú na úspechy, no dôležité je sa aj pozrieť na tie neúspechy. V tomto prípade na krypta, ktoré mali, alebo stále majú potenciál, ale ešte sa na cene úplne neprejavil. Poďme sa pozrieť na Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS) a Bitcoin Gold (BTG).
img

Americké akcie jsou na rekordu. Vyplatí se do nich investovat?

25.10.2021 Samozřejmě, že jsou americké akcie nadhodnocené. Jsou nadhodnocené zejména o úroky bankovních kont běžných střadatelů. Ty jsou totiž uměle ponižované – tedy vlastně soustavně podhodnocované - v důsledku tištění nových dolarových miliard a bilionů. Toto tištění neustále dofukuje akcie či nemovitosti. Z toho těží zhruba polovina americké populace, která akcie vlastní, zatímco ta druhá, jež má jen bankovní konta, pokud vůbec, chudne… a třeba pak rabuje obchody s elektronikou nebo sportovním oblečením.
C:\fakepath\akcie-19102021.jpg

Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?

19.10.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny British American Tobacco, která je podle mého názoru zajímavou příležitostí pro dlouhodobý obchod a navíc nabízí i nadprůměrný výnos z dividend. Investice do tabákového průmyslu sebou ale nese i svá rizika.
C:\fakepath\strategie-17102021.png

5 tipů, jak používat obchodní strategie

18.10.2021 Pokud jste strávili dostatek času tradingem a na diskuzních fórech, pak jste nepochybně narazili na tradery, kteří tvrdí, že vydělávají konzistentně pomocí jediného obchodního systému. Existuje mnoho traderů, kteří svůj systém ladí do dokonalosti, což ale pochopitelně nestačí. Obchodníci obvykle tráví spoustu času s testováním, indikátory, parametry a obchodními pravidly, aniž by se příliš zamýšleli nad tím, jak dlouho mohou fungovat. Dnes se podíváme na tipy, jak si poradit s dlouhodobou ziskovostí za různých podmínek na trhu.
img

BREAKING: Powell stlačil EURUSD k úrovni 1,16

29.09.2021 Fed vidí výrazné zlepšení situace a vnímá problém rostoucí inflace, ale zároveň upozorňuje, že není čeho se bát. Inflační tlaky mají postupně pominout. A pokud se tak nestane? Již nyní jsme svědky růstu nákladů na energie, vysoké ceny bavlny a dalších komodit a astronomický růst nájmů. Na každý pád trh vnímá poslední info z Fedu jako změnu v dosavadní měnové politice, což vede k růstu amerického dolaru napříč forexem.
img

Ranní glosa: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik jako je Japonsko nebo Austrálie nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Rozbřesk: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší, odolný je lépe proočkovaný jih

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik, jako je Japonsko nebo Austrálie, nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Čínské přístavy kolabují, Čechy i proto čekají nejdražší Vánoce v historii. Chtějí-li se vyhnout dalšímu zdražování, měli by pod stromeček nakupovat už nyní

18.08.2021 Třetí největší kontejnerový přístav světa v čínském městě Ning-po zůstává od minulé středy nadále částečně uzavřený. Celosvětově se proto stupňují obavy z vyhrocení mezinárodní přepravní krize. Vzhledem k již existujícím prodlevám a prodlouženým dodacím lhůtám tato krize letos závažně poznamená předvánoční nákupní sezónu, která je v Evropě či Severní Americe tradičně vrcholem celého nákupního roku.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru, výrazněji ztrácela k dolaru

17.08.2021 Koruna dnes opět oslabila. Vůči euru česká měna klesla ve srovnání s pondělním závěrem o dva haléře na 25,46 Kč/EUR. K dolaru si pohoršila o 14 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,72 Kč/USD.
C:\fakepath\indexy-16082021.jpg

DAX dosiahol prvýkrát hodnotu 16 000 a S&P je takmer na 4 500. Čaká nás pád?

16.08.2021 Index S&P 500 má dlhodobý priemerný výnos 10 % ročne a DAX ešte menej. Odkedy prišiel pokles na trhoch počas príchodu COVIDu práve indexy prekonali 100% nárast za necelý rok a pol. Nie je náhodou akciový trh prehriaty? Ak áno, kedy padne? Poďme sa pozrieť na vybrané grafy.
C:\fakepath\5d56cd592ba3d1565969753.jpeg

USD/CAD: Kombinovaná technická analýza denního grafu

06.08.2021 Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
img

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?

04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
img

Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB

22.07.2021 Severomořská ropa Brent má za sebou výjimečně povedenou první polovinu roku, ve které přidala k dobru více než 50 % a vystoupala na dvou a půl letá maxima. V posledních dvou týdnech se však ropa dostala pod tlak a její cena se vrátila zpět k hranici 70 USD/barel. Jaké jsou aktuální vyhlídky na ropný trh?
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes mírně posílila k euru, vůči dolaru naopak ztrácela

20.07.2021 Koruna dnes posílila k euru o pět haléřů a smazala tak část pondělních ztrát. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,65 Kč/EUR. K dolaru naopak česká měna oslabila o čtyři haléře na 21,80 Kč/USD.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bund | Burza | Burzovní index | Buy Limit | Buy and hold | CBOT | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Clearing house | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forexový obchodník | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Peněžní trh | Pip | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Relative Strength Index (RSI) | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | STP | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Sloupcový graf | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stochastic | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výpis z účtu | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Čárový graf | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | Thajský bat | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | Euronext | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Conseq | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Burzovní obchodníci | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Sberbank | Akcie Tesla | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Směnárna | Bitcoin miner | Bollinger Bands | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropské měny | Expirace | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Graf zlata | Guvernér ČNB | HDP Francie | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak zbohatnout | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Komoditní burzy | Konfluence | Krach na newyorské burze | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Norská koruna | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení koruny | Osobní finance | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Platforma MT4 | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Tesla Motors | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Založení účtu | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Backtestování | Obchodní pravidla | EIA | Dolarové dluhopisy | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Current Ratio | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Provozní marže | Redukce | Roadshow | ROCE | ROE | Tovární objednávky | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Instrukce | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Klouzavý průměr (Moving average) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Příjmy z forexu | Rozhovor | Úspěšný investor | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Podvědomí | Currencies | Currency | Investment | Online forex | Zlatý standard | Evropské obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | Crowdfunding | Jackson Hole | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | Burzovní společnosti | Caterpillar | Baker Hughes | Action Economics | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | PwC | Next Finance | Standard Chartered | BBC | Destatis | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Technické indikátory | Vydělávat na své sny | Naučte se vydělávat na své sny | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Demo obchodování | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický výhled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Stock Success System | Andy Tanner | Trading Economics | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Globální trhy | Investovaný kapitál | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Odvaha | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Posilování koruny | Milionáři | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Velké banky | Objem investic | Deutsche Börse | Americký akciový index | Panické výprodeje | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Obchodní partner | AAA | Černé pondělí | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Indexové ETF | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Bezpečné dluhopisy | Marže společností | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Rentiér | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Finanční svoboda | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Řízení peněz | Poplatky za obchodování | Britský FTSE 100 | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Začínající trader | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výběr zisků | TTIP | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Akciové trhy v USA | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Nástroje technické analýzy | Kapitálové strategie | Finanční domy | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Rada MMF | Středoevropské devizové trhy | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | Flash Crash | Fondy rizikového kapitálu | ex | Purple Trading | State Street Global Advisors | Klamání investorů | Obchodovat na forexu | LCH Clearnet | Finlord | Broker roku | BBVA | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | BHS | René Remšík | Breakout Trader | Jesse Livermore | Benjamin Graham | World Gold Council | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Investiční firmy | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Kvantitativní utahování | Bitcoin Gold | Technologie blockchain | BTC/USD | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | Hodnota všech kryptoměn | MiFID II | BTCUSD | Investiční nástroj | Monero | Zcash | BCH | LTC | ETH | XRP | Obchodování s kontrakty | Capitalinked | Mineři | Hard fork | Binance | Věštec z Omahy | Růst bitcoinu | Hardwarové peněženky | Lightning Network | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Štěpán Hájek | BTG | Bitcoin Cash (BCH) | Bitcoin Gold (BTG) | Stellar | Air Berlin | Investice do kryptoměn | Crypto | Tether | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Lithium | Dlouhodobé investování | Craig Wright | Automatizované obchodování | Obchodování na trzích | Ochrana před negativním zůstatkem | Asijské trhy | Úspěšný trading | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy u dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Složené úročení | Obchodování Futures | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Investování do ETF | Krypto | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | Boris Tomčiak | Propad kapitálu | Růstové akcie | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Amazon (AMZN) | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Trendové čáry | Růst amerických výnosů | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Obchodování s korunou | Akciový výhled | Finanční skupina | Americké volby | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Analytické služby | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Ziskoví obchodníci | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Bear Market Risk Indicator | Inverze výnosových křivek | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Pojištění vkladů | Španělský IBEX | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Makléřská společnost | Technický obchodník | Obchodní přístup | Globální dluh | ASIC | Nakoupit akcie | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Německé banky | Zvýšení sazeb | Kryptosměnárna | Michal Uma | MiFID 2 | Začínající obchodníci | Poziční obchodníci | Inflace v ČR | Profesor ekonomie | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Obavy investorů | Inflační očekávání | Short obchod | Riziková měna | Český průmysl | Diskreční obchodování | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Vývoj hlavní úrokové sazby | Bondster | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Akcie klesají | Začít obchodovat | Finanční svět | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Obchodování na demo účtu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Negativní fundament | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Oživení ekonomiky | AMZN | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | US500 | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Zhodnocení investovaného kapitálu | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Backtest | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Dobrý obchod | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Pohled na zlato | Stav ekonomiky | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Demo účty | Vývoz ropy | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Nálada na finančních trzích | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Huawei | Digitalizace | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | US30 | New Deal | Nový úděl | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Začínající tradeři | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obchodování s reálnými penězi | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Rijád | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | XTZ | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Včerejší obchodování | Obrat trendu | CETA | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | Trader 2.0 | Recese v Evropě | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tezos | Coin Tezos | Coinbase Custody | Coinbase Earn | Roční návratnost | USDC | Mince XTZ | Finanční tokeny | MKR | REP | ZRX | XLM | Americký průmysl | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vladimír Holovka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Hodnota kybernetické měny | Česká měna dnes | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | dApps | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Nováček na FOREXu | Americká data | 5G | AFP | EUR Index | Ekonomická důvěra | FT | Naše ekonomika | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Financovat | Master Candle | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Nastavení mysli | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Neinvestovat | Centrální banka USA | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Čtyřhodinový graf | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Britové | Cvičení | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Reverzní vzor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | PSA Group | Worldpay | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Míra | Temelín | Úroky | Konec roku | Klíčové projekty | Růst investiční aktivity | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Modelový příklad | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Italský premiér | FedEx | xStation5 | Disney | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Bydlení | Ipsos | EY | První obchod | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Investiční ředitel | US100 | Pozitivní zpráva | Halving | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Investiční aktivita | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Úrokový rozdíl | Silný support | Point of Control | Eskalace konfliktu | Američané | Vzestup ceny | Návratnost | Netflix | Inovace | Americké dolary | Washington | Středoevropské měny dnes | Objem průmyslových zakázek | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Počet volných míst | Von der Leyenová | Vývoj měnových párů | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mercedes-Benz | Inflační překvapení | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Fork | Prosincová inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Investování do ETF portfolií | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Kapitalizácia | Instagram | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Filantrop | Evropské ekonomiky | Midstream | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Magnát Carlos Slim | Mexický magnát | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Motto týdne | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Meziroční růst | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | Krypto rally | XMR | USDIRR | FIAT | Investovať do kryptomien | AML | AML Directive 5 | AML Directive | Obchodovať kryptomeny | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Sazby beze změny | SEC | Výsledek NFP | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Tradingové schopnosti | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Poptávky po ropě | Uživatelé kryptoměn | Americká inflace | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Firmy z USA | OIL.WTI | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Důvěra v průmyslu | Noviny | Střední podniky | České banky | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Změny trendu | Čínské exporty | VOLX | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | WP | Cenové války | Videokonference | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Výsledný zisk | Prudký pokles | Poradci | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Charlie Munger | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Brutální propady | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Největší burzovní krach v dějinách | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Euro roste | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Největší propad | Strach a panika | Propad koruny | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Možnosti technické analýzy | Směr trendů | Historie se opakuje | Historie | Určení trendu | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Pokles cen komodit | Zásobníky | Investiční svět | Příležitosti k nákupu | Přísná opatření | Další pokles | Situace v Číně | MPSV | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | LinkedIn | Index ISM | Index ISM ve službách | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Stop-Lossy | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Leverate | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Hodinový graf | Německý akciový index | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | KNF | Allianz | Ceny elektřiny | Živobytí | Izrael | Riziko inflace | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Private Bank | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | FAZ | Slovensko | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Poskytování hypoték | Uvolnění limitů | LTV | Růst nezaměstnanosti | Italský deficit | Akcie Nvidia | Vášeň | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Špatná data | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Hrozí krach | DPH | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Aspekty tradingu | Ropný průmysl | Průmyslová produkce v únoru | Nakupovat státní dluhopisy | Pavel Tykač | Velké americké banky | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | Koronavirová epidemie | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Obchodní návyky | Životní styl | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Úrokové zhodnocení | Nejvyšší soud | Technické problémy | Odstranění problému | Výpadky | Emitenti | IMF | Více peněz | Inflace v březnu | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | WELL | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | Malé podniky | Poradenské společnosti | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Průměrný výnos | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Selský rozum | Vstoupit do obchodu | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Swingové minimum | Joe Biden | Budoucnost kryptoměn | DDoS útoky | Grayscale | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Firemní zprávy | Cestování | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Náklady na financování | Dubnová inflace | Maloobchod | Jiří Hruška | Série zisků | ATH | Zaměstnanci | FDA | Blízký východ | Tweet | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Hugo | Regulační orgány | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Členské státy | Investice do startupů | Link | ONE | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | T-Mobile | Auta | Ojetiny | Royal Caribbean | FBI | Čeští centrální bankéři | Aktuální dění na trhu | Dění na trhu | Velké peníze | CL | Spekulovat | Moderna | Stratég firmy | Fiskální stimul | Manažeři | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | LMC | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Australská vláda | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Proti trendu | Tisknout peníze | Ekonomické zotavení | JDE | Nezkušení investoři | Unie | Republikánský prezident | ČR | Investice do energetiky | Vakcíny proti koronaviru | Salesforce | Uhlobaron | Průraz | Jiří Kovařík | Tržní situace | Chování trhu | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Gambling | Zvyšování mezd | Berlín | Býčí trend | Poptávka po zlatě | Nikola | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Francouzský index CAC 40 | Největší světová ekonomika | Colaoův plán | Vittorio Colao | Agentura APA | APA | La Stampa | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Agrofert | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Obchodování proti trendu | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Investiční aplikace | Správce aktiv | Cardano | Chemické společnosti | Vyšší daně | Druhá vlna | Počty nových případů | Analytik Purple Trading | DSTI | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Koronavirové epidemie | ONS | Míra zisku | Český stát | Online hry | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Uvolnění ekonomiky | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Potenciální zisky | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Reputace | ChainLink | Úspěchy | Silicon Valley | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Otevřené obchodní pozice | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | PlanB | Analytik PlanB | Zakladatel Amazonu | Ředitel XTB | Společnost XTB | Byty v Praze | Cenové patterny | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Nálada v eurozóně | Dollar-Cost Averaging | Strategie DCA | Progres | Úspěšně obchodovat | Silný trend | DeFi | Pár EUR/USD | Silné momentum | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Smíšený signál | Slábnoucí dolar | Časový úsek | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Zisk z obchodování | T-Mobile Czech Republic | Erdogan | Čas na nákup | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Konec medvědího trhu | Pokles tržeb | Chamtivost a strach | Snížení DPH | Finlord Boris Tomčiak | Warren Edward Buffett | Investor Warren Buffett | Firma Berkshire Hathaway | Zvýšení daní | Zvýšení daní pro bohaté | Miliardářské manýry | Luxusní letadla | Giving Pledge | Warren je doma | Precision Castparts | Burlington Northern Santa Fe | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Coca-Cola | Venezuela | Kolaps těžby | Vývoj indexu Nasdaq | Vývoj ceny mědi v USD | Delta Airlines | Odborníci | Peso | Rentabilita | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Firma Berkshire | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Skutečné peníze | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | JCPOA | Diverzifikovat | App Store | Biden | Fiskální pomoc | Tuzemští obchodníci | Akční plán | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Graf ropy WTI | Lockdown | Měnový fond | AEX | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | CPI v USA | iPhone | Walgreens | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | Koncern | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Platby v kryptoměnách | Způsob investování | Defi | Dopady na trhy | Nařízení | Výrobce čipů | Pokles indexu | Reálný HDP | Zhoršování pandemické situace | PFE | Aave | Pokles EUR/USD | Státy Evropské unie | James Mackintosh | Výsledky voleb | Tempo inflace | Nové zprávy | Společnost Pfizer | RONDA INVEST | Albert Bourla | Broker XTB | Zpětné testování | Online investiční konference | Politická stabilita | Výdělky | Proražení | Cenový skok | Munich Re | Munich | Vakcinace | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Tlak na úspěch | Mutace koronaviru | Vývoj spreadu | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Německá inflace | ADA | Polkadot | Vývoj akcie | Investiční manažeři | Silné oživení | DCA | Zpomalující inflace | Evropské centrální banky | Držení pozice | Dopad na trhy | Bidenův stimulační balík | Vývoj meziroční jádrové inflace (PCE) | Vývoj inflačních očekávání v USA | Vývoj inflačních očekávání | Vývoj vládního dluhu | Vývoj vládního dluhu v USA | CARA | Měsíční data | Situace na trhu | VTB | J&J | Jestřábí přístup | Nasdaq (US100) | Index FTSE MIB | Bilionové stimuly | Stimuly v USA | Bilionové stimuly v USA | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 v USA | Vývoj měnového agregátu M1 | Vývoj obchodní bilance | Vývoj obchodní bilance v USA | Obchodní bilance v USA | Vývoj propadu HDP | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Zisky akcií | HAS | Nákup bitcoinu | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Vklady a výběry | Trendové linie | Vytěsnění minoritních akcionářů | Hedgové fondy | Růstový trend | CVS | Rostoucí výnosy | Zásoby plynu | Obchodovat s rozjetým trendem | Obchodování obchodních pásem | Obchody proti trendu | Air | Světová poptávka | Posílení české měny | Akcie Boeing | Riziková prémie | Silný růst | Tempo očkování | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Systematické riziko | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | CryptoQuant | Dnešní videokomentář | Chainlink (LINK) | Basic Attention Token | Basic Attention Token (BAT) | Filecoin | Filecoin (FIL) | FIL | Decentraland | Decentraland (MANA) | Hodnotové akcie | Nové regulace | Short obchody | Prezident Erdogan | Suezský průplav | Discovery | Sýrie | Ziskovost klientských účtů | Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů | Globální finanční systém | Společnost MicroStrategy | Electricite de France | EDF | Blízká budoucnost | Umění | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | AMD | Krypto trh | Akcie MicroStrategy | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Bohemian Empire | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Investiční poptávka | Praní peněz | Meziroční růst cen | Systém obchodování | Ruští hackeři | Ceny realit | Tuzemská měna | Malta | Zvýšené riziko | Silnější support | Nejlepší obchodníci | Těžaři | Ochota riskovat | Oslabení | Zisk před zdaněním | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Kombinovaná analýza | Martin Klass | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Salvador | VIX index (VOLX) | Plány | Cíle | Příležitosti | Trader René | Trader René Remšík | Taproot | Průměrný roční výnos | Úroveň rezistence | Platidlo | Konkurence | Prodej | Hodně peněz | Mali | Další kryptoměny | Graf akcie | Denní graf akcie | Cryptocurrency | CO2 | Cena akcie ČEZ | UBI | Rizika CBDC | Falcon | Obchodní dovednosti | Společnosti Netflix | Paradox | Finanční vzdělání | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Technologie | Ethereum (ETH) | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Struktura ceny | Chování spotřebitelů | Rada guvernérů | Americký trh | Základní úrokové sazby ČNB | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Exponenciální průměr | Divize | Vstupování do obchodu | Načasování | Rekord | Současné ceny | Delta mutace | Růst v Číně | Obrovské výnosy | Náhoda | Mateřská společnost | Chování | Jana Pokorná | VIAC | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | Analyzování | Delta varianta | Důležité zprávy | Základní sazby | Drahota | Červencová inflace | Akcie Pfizer | Hackeři | Německý výrobce | Byty | Úroveň dluhu | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Jim Cramer | Tokeny | Bonusy | Způsob myšlení | Ranní glosa | Společnosti | Chivo | Neúspěch | Opatření | Ideální čas | Risk-Management | Bitcoinové peněženky | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | El Salvador | Ceny plynu | Marika Čupa | Parametry obchodu | 100 SMA | Dodržování pravidel | Opačný trend | Warner Bros | Covidový krach | Cash flow výnos | Corporate Governance | BidAskBit | Tim Ghriskey | Úročení | Energetická krize | Zlato a dluhopisy | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Anketa Broker Roku | Zákonné platidlo | OKTAGON | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Vysoké ceny | Ziskovost strategie | Měnící se podmínky na trhu | Změny tržního sentimentu | Pozorování trhu | Náznaky změny trendu | Mechanické obchodování | Zpožděné indikátory | Změny na trhu | Situace na finančních trzích | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Zdravotnictví | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Global Payments | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | Zprostředkovatelé | Index investiční gramotnosti | Provozní výnos | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ceny plynu v Evropě | Squid | Meta | Peněžní prostředky | Meta Platforms | Squid Game | Francouzský index | Přístup ke kryptoměnám | BankID | Česká národní banka (ČNB) | Kryptoměnový broker | Obchodování s kryptoměnou | Drahé energie | AMD akcie | Meta (Facebook) | Společnost | Tomáš Vranka | Poradce XTB | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Bitcoinová síť | Obchodní výhled | Tether (USDT) | Družba | Lockdowny | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ceny BTC | Index technologického trhu | Zprávy z krypto | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Očekávání úrokových sazeb | Očekávání úrokové sazby | Zprávy z krypto průmyslu | | Bear market | Varianta koronaviru | Nové vakcíny | Globální problémy | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Nařízení o crowdfundingu | Informace z kryptoměnového trhu | Kryptoměnové transakce | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Bezpečnostní firmy | Trh se zlatem | Technická rezistence | Inflační spirála | Infografika | Nulové úroky | Držení short pozice | Získané peníze | Tok kapitálu | Přebytky zahraničního obchodu | Příliv dolarů | Investice do rozšiřování kapacit | Rozšiřování kapacit | Znehodnocení hodnoty měny | Hodnoty měny | Pozitivní swapy | Uniper | Miliardy USD | Úrokové sazby v Polsku | Sazby v Polsku | Porovnání meziroční inflace | Inflace v zemích Evropské Unie | Uhelné elektrárny | Hry | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Spotřební zboží | Ingalls & Snyder | Centralizované burzy | Western Digital | Anthony Scaramucci | Výplatní poměr | London Bullion Market Association | Akcie společnosti Meta Platforms | Hnědouhelné elektrárny | Sev.en | Analýza indikátorů | Pozice přes noc | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | Úspěšní forexoví obchodníci | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Napadení Ukrajiny Ruskem | Ruský útok | Akcie Sberbank dnes | Sberbank CZ | Volksbank | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Strach z neúspěchu | Strach z úspěchu | Rizikové příležitosti | Dlouhodobý úspěch | Přístup k aktuálním podmínkám na trhu | Nerealistické cíle | Rozhodovací schopnosti | Posílení své motivace | Motivace | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | EMISS | Prima | Invaze | Vnitřní motivace | Řetězce | APP | Balík sankcí | Účetní závěrky | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Celkový trend | Trh zlata | Studie poradenské společnosti | Pohyby trhu | Warner Bros. Discovery | Správa | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vzestupný trend | Technický výhled trhu | Index prosperity | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Riziko stagflace | MMA | UFC | Iva Palusková | finGOOD | Nárůst zisků | ZEN | Přijetí | EdF | S&P 500 nebo Nasdaq | Účet v bance | Znehodnocení | Opakování dluhové krize | GarantovanyNajem | GarantovanyNajem.cz | Realitymix | Realitymix.cz | Společnost GarantovanyNajem.cz | Viktor Mejzlík | Signály recese | Investorky | Marketingová komunikace | Centrum | Ondřej Holoubek | Index prosperity Česka | Obchodování na demu | Dlouhodobý výsledek | Vstupování do obchodu po částech | Špatné obchodní návyky | Kevin Tran Nguyen | Největší kryptoměny | Prime | Daň z mimořádných zisků | Pohyby na trhu | Počáteční investice | Spalování ropy | Zestátnění | Velkoobchodní cena elektřiny | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Akcioví investoři | Investice a trading | Zasedání Rady guvernérů | Dolarová cena zlata | Energetické komodity | Ruské ropy | Conor McGregor | McGregor | Náměstek ministra financí | Rozhodný den | Použití nukleárních zbraní | Boj proti inflaci | Měnový pár EUR/HUF | Alokovat kapitál | UFC Conor McGregor | Investro | Investro.com | Dezinformace | Pokles cen nemovitostí | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Komise pro cenné papíry a burzu | Matěj Široký | Svobodné podnikání | Rozvojové země | Novinky | Inflační report | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Euforie na trzích | Širší index | Výběry | Bali | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Průmyslové firmy | CZ | Pokles reálných mezd | Budapešť | Hodnocení akcií | Graf ceny akcií | Future Finance Group LLC | Future Finance Group | Ex-Cap.com | Pokles trhů | David Monoszon | Menšinový akcionář | Krach kryptoměnové burzy | Krach kryptoměnové burzy FTX | Comfort Finance | Varování | Upvest | Crowdfundingové platformy | Mimořádné daně | Ex-Cap | Broker Ex-Cap | Platforma Ex-Cap | ExCap | Excap zkušenosti | Excap recenze | Tokenizované akcie | Obchodování v USDT | Cryptobroker | Cryptotrading | Camilla Dahl Hansen | Společnost BlackRock | Úspěch v investování | Comfort Finance Group | Vklady a výběry na Ex-Cap | Výběry na Ex-Cap | Poplatky u brokera | Zákaznický servis | Obchodování s pákou | Recenze Ex-Cap | Jedinečná příležitost | Právo | Společnosti z USA | Prudký nárůst úrokových sazeb | Význam Evropy | Výprodeje | Skandály | Federální společnost pro pojištění vkladů | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Guvernér Michl | Vliv počasí | Znovuotevření Číny | Býčí sentiment | Akciové tituly | Invest | Pokles cen energií | Zdražení povolenek | Analytik společnosti XTB | Radek Jirků | Pokračující pokles | Pojistné krytí | Zestátnění ČEZ | Trhy očima Štěpána Hájka | Pricing power | Implikovaná křivka | Očekávání úrokových sazeb v USA | Equity risk premium | Equity risk | Viceguvernérka | Fingood | Vystoupení šéfa Fedu | Rating Řecka | Signature Bank | Vklady | Sport | Krachy bank | Krize důvěry | KYC | Stagnující ekonomika | Klesající ceny nemovitostí | Zapákované banky | Krach na kryptoměnách | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Vývoj % nesplácených hypoték | Riziko kolapsu finančního systému | Uklidnění v bankovním sektoru | Recese v ekonomice | Burzovní kapitalizace | Hodnocení akcií firmy | Asie | Živý chat | Poplatek za neaktivitu | Roční maximum | Baterie | Mluvčí banky | Silná poptávka | Konsolidační balíček | Výše poplatků | Oneok | Magellan Midstream Partners | Vice | Hackerské skupiny | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Loop Capital | Akcie firmy Western Digital | Kioxia | Akcie společnosti Oneok | Údaje o maloobchodních tržbách | Milník | Historický milník | Lidstvo | Juliána Mochnaľová | Pokles životní úrovně | Coinbase a Binance | Daniel Kahneman | Kapitalizace Applu | Threads | Barbara Fredrickson | Niall Ferguson | Strach v investování | John Templeton | John C. Bogle | Jack Canfield | Peter T. McIntyre | Vývoj italského akciového indexu MIB | Vývoj italského akciového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Velikosti rozvahy ECB | Rozvahy ECB | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Vývoj italského deficitu | Vývoj italského deficitu a dluhu | Společnosti z indexu MIB | Společnosti z indexu | Konec podpory Ukrajiny | 200denní klouzavý průměr | Services | Vzestup zlata | Falcon Broker | Future Finance | Investown | Roier | Online makléř | Recenze Falcon Broker | Makléř Falcon Broker | Future Finance Services LTD | Future Finance Services | International Brokerage and Clearing House | Obchodování v české měně | Jak obchodovat u Falcon Broker | Obchodovat u Falcon Broker | Makléřské značky | Jak si založit účet | Účet na Falcon Broker | Druhy živých účtů | Academy Account | Standard Account | Falcon Trader | Falcon LP | Vklady a výběry na Falcon Broker | Výběry na Falcon Broker | Tým Falcon Broker | Regulace crowdfundingu | Luděk Chvosta | Noerr | Crofungo | Rentier | Nafirmy | Sypeto | BrikApp
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Baseload
BASF
BASF (BAS)
BASF SE (BAS)
Basic Attention Token
Basic Attention Token (BAT)
Basilejský výbor
Başkent Dogalgaz Dagitim Gayrimenkul Yatirim Ortakligi
Başkentgaz
Bašár Asad

Následující klíčová slova

Baterie
Baterie do elektroaut
Baterie do elektromobilů
BAT Financial Management
BATS
BATS.UK
Battery Day
BatteryTech
BA.UK
Baupost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Jak na hedging v praxi
Potvrďte prosím... Zavřít