Neděle 14. července 2024 04:27
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout

Comcast

img

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu

25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ranní komentář: ECB dál vyčkává, problémy Boeingu, Intel po výsledcích -10 % a další korporátní data

26.01.2024 Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která ponechala sazby beze změny a uvedla, že další vývoj sazeb bude záviset na nových datech. Laagardová ale také naznačila, že letos sazby budou klesat a že by s jejich snižováním ECB mohla začít někdy v létě. Z korporátních výsledků pak zaujaly hlavně výsledky Intelu, který po jejich zveřejnění klesl o 10 %. Svá čísla pak reportoval i Comcast a několik amerických aerolinek.
img

Ranní okénko - Další hike od ECB nečekáme

26.10.2023 Dnes nás čeká nejdůležitější událost tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání ECB. Trh se shoduje na tom, že centrální bankéři ponechají sazby na stávající úrovni, přestože někteří jestřábí členové bankovní rady se přiklánějí k možnosti ještě jednoho hiku. Většina bankovní rady ale tíhne ke stabilitě, protože dle jejich názoru inflace dosáhla svého vrcholu a nyní znatelně klesá, což potvrzuje i její zářijový výsledek, kdy v meziročním vyjádření poklesla z 5,2 % v srpnu na 4,3 % a jádrová inflace z 5,3 % na 4,5 %. Kombinace příchozích dat a komentářů členů bankovní rady ECB nás utvrzuje v přesvědčení, že další hike nepřijde.
img

Netflix v problémech kvůli AI? Stávky kazí byznys streamovacím společnostem

29.08.2023 Společnost Netflix, která se v posledních letech stala lídrem v oblasti streamovacích služeb, zklamala Wall Street svými výsledky za druhé čtvrtletí, které zaostaly za odhady analytiků. Akcie se po tomto oznámení propadly o 5 %.* Svou roli v tom nepochybně sehrála stávka scénáristů, k níž se připojila řada herců, což způsobilo problémy při výrobě dalších pokračování seriálů a filmů. V pozadí celé kauzy stojí horký trend doby - využívání umělé inteligence. Jak se s ní americký průkopník kinematografie vypořádává?
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
img

Americký akciový trh uzavřel růstem, Dow Jones přidal 1,57 %

28.04.2023 V době uzavření burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 1,57 %, index S&P 500 vzrostl o 1,96 % a index NASDAQ Composite vzrostl o 2,43 %.
img

Ranní okénko - Nejistota před květnovým zasedáním Fedu posouvá euro na roční maxima

27.04.2023 Dnes trhy rozproudí ekonomická data ze Spojených států, a to zejména v podobě výsledku amerického HDP za první kvartál letošního roku. Očekávána jsou kladná čísla a otázkou tak bude hlavně „o kolik“. Trhy bude zajímat i to, jak moc se na růstu podílela spotřeba domácností. Z bližší minulosti dnes na americký trh přijdou také tradiční týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde by výraznější nárůst mohl přiživit sázky trhu, že na květnovém zasedání již nedojde ke zvýšení sazeb. Aktuální zacenění implikuje zhruba 75% pravděpodobnost, že se příští týden hikovat bude, i když v letošním roce již naposledy. V posledních několika dnech ale tato pravděpodobnost klesala (85 % před týdnem), právě na úkor možné stability. To se odrazilo i na trhu s měnami, kdy euro včera vůči dolaru posílilo k 1,1100 EUR/USD a je tak nejsilnější za poslední rok.
img

Americké akciové indexy v průběhu obchodování klesají

08.02.2023 Prezident Federální rezervní banky (FRB) v Atlantě Rafael Bostic (letos nemá hlasovací právo ve Federálním výboru pro volný trh) se domnívá, že Fed možná bude muset zvýšit základní úrokovou sazbu víc, než se původně očekávalo, protože silné údaje o americkém trhu práce ukázaly, že ekonomická aktivita v USA mírně zpomaluje. Podle Bostice bude potřeba trochu víc pracovat a Fed bude muset zvýšit sazby víc, než uvádějí prognózy.
img

Ranní okénko - Jak rychle rostla americká ekonomika v závěru roku?

26.01.2023 Dnes vychází v USA výsledek HDP za poslední kvartál roku 2022. Očekáván je relativně silný růst podpořený mj. poptávkou, kdy výdaje za zboží již začaly slábnout, stále silnou dynamiku si ale udržely výdaje domácností za služby. Kromě HDP přijde i statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, prodaných novostaveb nebo tradiční týdenní čísla ohledně nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Včerejší Ifo index z Německa podpořil objevující se opatrný optimismus ohledně budoucího ekonomického vývoje, kdy se nenaplňují nejčernější scénáře a eurozóna se i díky příznivějšímu počasí začíná odrážet od dna. Větší optimismus ostatně zní i od německé vlády, která vylepšila svůj odhad růstu HDP pro letošní rok z -0,4 % na +0,2 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za 4. čtvrtletí v USA v centru pozornosti!

26.01.2023 Trhy s futures naznačují vyšší otevření evropské hotovostní obchodní seance. Ekonomický kalendář pro dopolední evropské obchodování je prázdný a nejsou naplánovány žádné významné události. Zajímavější to však bude odpoledne, kdy je na 14:30 naplánováno zveřejnění řady amerických makroekonomických údajů. Největší pozornost vzbudí blesková zpráva o HDP za 4. čtvrtletí 2022, která by měla ukázat zpomalení anualizovaného tempa růstu na 2,6 %. Obchodníci s energiemi se zaměří na zprávu EIA v 16:30, protože může vyvolat určitou větší volatilitu na trhu se zemním plynem. V neposlední řadě dnes bude zveřejňovat hospodářské výsledky řada amerických společností, mezi nimiž vynikají společnosti Intel, Visa a Mastercard.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
C:\fakepath\akcie-13102022-1.jpg

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS

13.10.2022 V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky HDP z USA a reporty od Apple a Amazonu

28.07.2022 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Guvernér Fedu Powell včera na tiskové konferenci po zasedání pronesl několik holubičích poznámek, které vedly ke zlepšení nálady na trzích. Americký dolar oslabuje a je dnes nejhůře prosperující měnou G10. Oslabení USD dnes dovoluje komoditám růst.
img

Čtvrtek ve znamení dalších výprodejů

13.05.2022 Americké akcie i včera pokračovaly ve značně volatilním duchu. Jediný index Nasdaq dokázal nakonec ukončit den v plusu (+0,1 %). Nejlépe se dařilo telekomunikačnímu (AT&T +1,5 %, Comcast +3,9 %, Netflix +4,8 %) a farmaceutickému sektoru (Pfizer +1,9 %, Novavax +11,8 %, Moderna +5,5 %, BioNTech +9,6 %, Eli Lilly +1,8 %, Abbvie +1,5 %). Nedařilo se naopak finančnímu sektoru (Citigroup -2,3 %, Bank of America -1,4 %, Wells Fargo -1,8 %, Visa -1,4 %). Technologický sektor pak sice zakončil v těsném plusu, ovšem vývoj jednotlivých titulů byl značně nesourodý (Apple -2,7 %, Alphabet -0,7 %, Meta Platforms +1,3 %, AMD -1 %, Nvidia -2,7 %, Microsoft -2 %).
img

Rozbřesk: Not so stable stablecoins a ČNB zasahuje proti nejistotě spojené s vlastní obměnou

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz.
img

Ekonomický kalendár: HDP za 1. štvrťrok z USA, nemecká inflácia za apríl

28.04.2022 Futures trhy poukazujú na vyššie otvorenie dnešnej európskej seansy. Futures na DAX sa obchodujú viac ako 100 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Deň, ktorý je pred nami, vyzerá zaujímavo vďaka zverejneniam makier najvyššej úrovne, ako aj niektorým zverejneniam hospodárskych výsledkov. O 14:00 bude zverejnená predbežná správa CPI za apríl z Nemecka, ktorá by mala ukázať mierne spomalenie rastu cien. Správa HDP za 1. štvrťrok v USA bude zverejnená o pol hodiny neskôr, takže obchodníci môžu očakávať, že EURUSD bude skoro popoludní volatilnejší. Pokiaľ ide o hospodárske výsledky, investorom budú okrem iného ponúkané finančné správy od spoločností Amazon, Apple, Twitter a Intel.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americké HDP a hospodářské výsledky Apple

27.01.2022 Evropa otevřela hluboce do negativního teritoria. Nálada se zhoršila po jestřábích vzkazech guvernéra Fedu Powella po zasedání FOMC. Německý DAX otevřel pod úrovní 15 200 bodů, ovšem nálada se začala brzy zlepšovat. Sentiment na trzích by dnes měl hrát důležitou úlohu, přesto je na programu několik důležitých událostí, a to z pohledu makrodat i výsledkové sezóny. Klíčové by dnes mohly být výsledky amerického HDP za poslední kvartál 2021. Navíc hospodářské výsledky reportuje množství zajímavých společností v čele s Apple nebo McDonald's.
img

Sentiment na americkém akciovém trhu je stále pozitivní

08.12.2021 Americké akciové indexy zakončily včerejší obchodování růstem. Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1,4 %, Nasdaq Composite vzrostl o 3,03 % a S&P 500 stoupl o 2,07 %.
img

Ekonomický kalendár: zasadanie ECB, správa o HDP za 3. štvrťrok v USA

28.10.2021 Futures trhy dnes poukazujú na mierne nižšie otvorenie európskeho obchodovania. Ázijské akcie dnes klesli po včerajšom neskorom obrate na Wall Street. Rizikové nálady možno zaznamenať aj na devízovom trhu, pričom najvýkonnejšou hlavnou menou je japonský jen. Rope sa podarilo zastaviť pokles a snaží sa zotaviť z nedávnych strát.
img

Tržní kapitalizace kryptotrhu je téměř 3 biliony dolarů, jde o hodnotu všech 10 000+ kryptoměn

25.10.2021 Tržní kapitalizace celého kryptotrhu činí 2,7 bilionu dolarů. V dnešní době má větší hodnotu, než je hodnota tržní kapitalizace Applu. Jeho tržní kapitalizace momentálně činí 2,467 bilionu dolarů.
C:\fakepath\eurusd-10102021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA oslabily, přispěla k tomu neuspokojivá zpráva o vývoji trhu práce

10.10.2021 Americké akcie v pátek oslabily. Americký pracovní trh vytvořil v září výrazně méně pracovních míst, než se čekalo. Investoři nicméně sázejí na to, že americkou centrální banku (Fed) tato data o americkém trhu práce neodradí a začne ještě tento rok omezovat nákup aktiv, napsala agentura Reuters.
img

Akcie Comcastu klesli po tom, čo spoločnosť Wells Fargo znížila svoj cenový cieľ

08.10.2021 Akcie spoločnosti Comcast Corp (CMCSA.US) klesli počas dnešného obchodovania o takmer 4,0% po znížení cieľovej ceny. Spoločnosť Wells Fargo znížila svoj cenový cieľ zo 49 na 46 dolárov. Analytik spoločnosti Wells Fargo Steven Cahall uviedol: „V tomto sektore sme zaujali opatrnejší postoj, pretože si myslíme, že čisté prírastky sa spomalia a kapitálová náročnosť sa zvýši, čo povedie k nižším budúcim ziskom.“
img

Wall Street přetáčí do červené

15.09.2021 Úterní seance začala na Wall Street v zelených číslech, dobrá nálada po „lepších“ inflačních číslech však dlouho nevydržela a sentiment se brzy otočil z nákupního k prodejnímu. Ztrácel především index Dow Jones, špatně si vedly průmyslové tituly, aerolinky, ropné a energetické tituly nebo banky. Širší index S&P 500 zakončil rovněž v záporu a situaci nevylepšil ani technologický Nasdaq Composite, jež se tentokrát nemohl těšit podpoře velkých titulů. Akcie společnosti Apple zamířily dolů (-1 %). Investorské prezentace nepotěšily ani akcionáře Boeing (-1,4 %) nebo GE (-4 %). Silný pokles zaznamenaly akcie Comcast (-7,3 %). Wall Street závěr: Dow Jones -0,83 %; S&P500 -0,57 %; Nasdaq Composite -0,45 %.
img

V USA připravují další žalobu na Googlu, teď kvůli monopolu v digitální reklamě

02.09.2021 Americké ministerstvo spravedlnosti připravuje druhou žalobu na technologickou společnost Google kvůli monopolnímu chování. Tentokrát se zaměří na digitální reklamu. Znamená to, že vláda zesiluje tlak v boji proti Googlu, kterého obviňuje ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Žaloba by mohla být podána koncem roku, uvedla s odvoláním na informované zdroje agentura Bloomberg.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Akcie Viacom rostou o 6 % díky vysokému růstu počtu předplatitelů

05.08.2021 Akcie ViacomCBS (VIAC.US) dnes rostou o více než 6 % po zveřejnění pozitivních kvartálních výsledků. Společnost zároveň oznámila rekordní počet nových předplatitelů v druhém kvartálu. Mediální společnost vydělala 97 centů na akcii při očekávání 96 centů. Tržby vyskočily na $6,564 mld. z $6,075 mld. před rokem. Očekával se vzestup na $6,488 mld. Investoři přivítali zprávy, že se službě Paramount+ podařilo přilákat už druhý kvartál v řadě více než 6 mil. nových předplatitelů. Základna se tak vyšvihla na více než 42 milionů zákazníků. Viacom také podepsal několikaletou smlouvu s Comcast Corp (CMCSA.US), který začne poskytovat streamingové služby Paramount+ v Evropě.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
C:\fakepath\netflix-28062021-1.png

Netflix a jeho strategie jak čelit konkurenci

28.06.2021 Ano, i já jsem nejen investorem, ale předplatitelem některých streamovacích služeb, to mě donutilo sepsat fakty o lídru v oblasti streamování, který se v posledních měsících potýká s tvrdou konkurencí ze strany hlavních rivalů Disney+ a HBO Max a zároveň se připravuje na růst Amazon Prime. Není to však poprvé, co Netflix čelí novým výzvám, a firma si je dobře vědoma tlaku, který s sebou přináší vedoucí postavení na trhu. Je to však poprvé, co se Netflix musel přizpůsobit globálním změnám v odvětví, které by mohly ohrozit jeho obchodní model. Aby skupina uklidnila investory, bude se muset připravit na konkurenci v oblastech, na kterých se dodnes šetřilo.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Verizon prodá fondu Apollo za pět miliard USD divizi se značkami AOL a Yahoo

03.05.2021  Americká telekomunikační společnost Verizon Communications prodá investičnímu fondu Apollo Global Management za pět miliard USD (107,1 miliardy Kč) divizi Verizon Media, která zahrnuje značky získané akvizicí internetových firem AOL a Yahoo. Verizon oznámil, že po dokončení transakce se divize přejmenuje na Yahoo a Verizon si v ní ponechá desetiprocentní podíl. Transakce by měla být dokončena ve druhé polovině letošního roku.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
Související klíčová slova: První odhad HDP | Fastenal Company | Zpravodajský server | Války | Vývoj | Akcie ropy v roce 2021 | HuffPost | LHA | Makers | General Dynamics | EUR | Marsh & McLennan | Costco Wholesale Corporation | Caterpillar (CAT.US) | HOOD.US | TSCO | Budoucnost | Yandex | Accenture | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | XOM | Coca-Cola Company | Itálie | McDonald's | Stoxx | PEPP | Texas | Očekávání | Korelace | Edison | Předpověď | Volatilní | GlaxoSmithKline | Evropské centrální banky | T-Mobile | Galapagos | HON.US | CMCSA.US | EUR/JPY | Londýnské burzy | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Oživení ekonomiky | Investice | Uranové akcie | US Bancorp | Britská centrální banka | Plán investic | DXY | Potenciál | Diverzifikace | XEL | DGX | Míra nezaměstnanosti v ČR | Akvizice | ServiceNow | Devon Energy | Dění na světových burzách | Ifo | Investopedia | Webinář | Nálada v eurozóně | Blackstone | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Chování | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Maloobchodní tržby v Číně | Zpravodajské společnosti | Olívia Lacenová | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruno Le Maire | General Electric | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Mediální společnost | Goldman Sachs | PACCAR | Konkurenti | Akcie společnosti | Streamovací služby | Index spotřebitelské nálady | Benchmark | OKEx | Opatrný optimismus | Průměrné mzdy | Kansas City | Cenné papíry | Výnos | DAI | Brent | AOL | Delta | HOOD | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Finanční záchranný kruh | Šéf Fedu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Oživení ekonomiky USA | Hodnoty měny | Intel Corporation | Index DOW | Acacia Communications | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Německé CPI | Investiční strategie | Akcionáři | Strach | First Republic | AMAT | CPI v eurozóně | Depreciace | Euronext | CSCO | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | JPY | Dollar General Corporation | Béžová kniha | Philip Morris International | AI | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Streamovací společnost | BuzzFeed | Pfizer (PFE.US) | PAYX | Uber Technologies | Wonderinterest Trading | Projekce | FinTech akcie 2021 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Nestlé | InterContinental | Prognóza | Investovat | EURUSD | FedEx | Unie | Měnová politika Fedu | Honeywell International (HON.US) | Hershey | Anthem | Amgen | NBC | Micron | Lockheed Martin | Průmyslová výroba v Evropské unii | Alaska Air Group | INTC.US | CISCO | Ekonomiky | HDP v USA | Developeři | Zasedání FOMC | Brexit | NFP | Burzy | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Cestování | FDX | Dot plot | TerraUSD | Oslabení | USD | Export | Shopify | NFLX | DTE | DISCA | Zynga | Moody's | Gilead | Qualcomm | Southwest Airlines | Na burze | Hodnota akcií | ČSOB | Tvorba pracovních míst | Total | TLRY | Ekonomická aktivita | Regulace | LMT | Maďarsko | FME | SPGI | Měnový fond | Moderna | Úroková sazba | PMI pro sektor | Roche Holding | Index volatility CBOE | Verizon Communications Inc. | Americké ministerstvo spravedlnosti | Spekulovat | Širší index S&P 500 | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | NTAP | Janet Yellenová | Německý export | Skupování aktiv | Dovoz | Akcie Walt Disney Company | Caterpillar | NextEra | Nejbohatší | EOG | Světový obchod | Bundesbanka | Textron | Eurex | Ministerstvo obchodu | EUR/CZK | Největší ztráty | Wonderinterest Trading Ltd | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | Evropské trhy | Makrodata | Akciové indexy | Procter & Gamble | Investoři | BitMEX | Portfolio | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | Fidelity | Negativní sentiment | Coca-Cola | AMD | Analytici | Euro Stoxx 50 | Statistický úřad Eurostat | Zisk | YTD | Finanční instituce | Bank of England | Aleš Hála | NAHB | Vývoj sazeb | Reálné mzdy | Prezident | Xetra | AT&T | Cíl ČNB | Bed Bath & Beyond | ADS | Raytheon | WYNN | Starbucks Corporation | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Invesco | Program nákupu aktiv | Německý DAX | Akcie Netflixu | Bitfinex | Uber | UnitedHealth Group | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Kapitalizace kryptotrhu | Kávové akcie | Tumblr | Americké HDP | Agentura Reuters | Hennessy | Prodej | Zpráva | PFE | Prémie | Tržní kapitalizace | Podnikání Netflixu | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | Celoroční výhled | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Tisková konference ECB | Futures | Industry Classification Benchmark | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Management | Stress testy | ZEW | XM | Bitcoin | Centrální banky | PG | Prezidentka ECB | GAAP | Equity | Eurostat | Vesmírné akcie | Zprávy | Ruský rubl | FB | Exact Sciences | Růst inflace | REGN | Cílování inflace | CCI | HDP USA | Averze k riziku | Occidental Petroleum | Akcie v Evropě | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | 3M | Silný růst | Dupont | Airbus | Vyhlídky | Firmy | Sharpe ratio | Index cen domů | Míra | Co je Sharpe Ratio? | Yahoo Answers | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | Obchodovanie | Phillips 66 | Akcie Comcastu | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | Evropský statistický úřad Eurostat | TIM | Fundamentální analýza | Carnival | Odhady trhu | Tržby | Finanční domy | Zelená čísla | Norfolk | Koruna | Eli Lilly | Cenový index PCE | Výrazný pokles | American Airlines | Verizon Media | Colgate-Palmolive | Shell | Včerejší obchodování | Francie | Společnost Verizon | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Objem | Propad | Applied Materials | Class A | Halifax | Medián | Trigger | Výkonnost | IPO Aston Martin | Stimulační opatření | Makro | Údaje | Klima | Akcie Cisco Systems | Právo | VIAC.US | Výsledky společnosti | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Robert Half International | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Nucor | Alibaba | Stablecoiny | Electronic Arts | Světové krize | Konference FOMC | Průmyslová výroba | WMT | Pfizer | MCD.US | Zpráva o vývoji trhu práce | Očekávaný růst | Vývoj inflačních očekávání | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Deficit | GME | EDF | Comcast Corporation | Americký dolar | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Akcie Bed Bath & Beyond | IHS Markit Ltd | BitFlyer | Plyn | Centene | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Akcie 2021 | Xylem | Současná situace | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | LEN | Evropa | Marathon | SBUX.US | Korporátní daně | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Výroba v eurozóně | Pár EUR/USD | Delta mutace | Schlumberger | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Eurodolar | EW | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Aktuální cena ropy | DPZ | Earnings | Americká centrální banka | MJ | Trump | Stavebnictví | MRK | Italská vláda | Index volatility | Brands | Vir | Dow Jonesův index | Moët | UPS | PYPL | Disney+ | E*Trade | High | Ekonomická situace | Index spotřebitelské důvěry | Rakousko | Akcie | Americký dolarový index | L'Oréal | Instituce | Constellation | Česká koruna | Turecko | G10 | Aktuální problémy | JNJ | Americké akcie | BBC | GfK Rolf Bürkl | Futures na ropu WTI | Ex-dividend | Kongres | Procter & Gamble Company | Wonderinterest | Iberdrola | Ameriprise Financial | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | ex | Rally na akciích | PSA | Průměrný roční výnos | Apple | Výsledky HDP | Wynn Resorts | Nejprudší pokles | Kellogg | Equinor | Trh | Komise | University of Michigan | Grafy | BK Asset Management | Crown | SolarEdge Technologies | DTE Energy | Exchange Traded Fund | Přehled o dění na světových burzách | Fed | Rolf Bürkl | United Parcel Service | Korekce | CAT | Rubl | Pozornost | Společnost XTB | NetApp | Buffett | Illumina | Stavební povolenky | Jednání OPEC | Japonská centrální banka | Alexion | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | SAP AG | S&P 500 | Investice do akcií | Yahoo | JDE | Zvýšení mezd | Apollo | Volatility | Financials | Růst spotřebitelských cen | Energetický sektor | VZ | Merck & Company | Prezident Joe Biden | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | L3Harris | Příležitosti | CMS | UnitedHealth Group Incorporated | Arlington Asset Investment | Netflix | Nejistota | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | SBUX | Thermo Fisher Scientific | Růst tržeb | CME | HDP v eurozóně | CL | CMA | Mondelez International | LYNX webinář | Exporty | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Zoetis Inc | Světová banka | Index Nasdaq | Nákup aktiv | ECB dnes | Futures na DAX | BNP | CMG | Parrot Analytics | Zisky akcií | Mediální divize | Japonsko | S&P Global Inc | Akcie v USA | Centrální banka | Tesla Inc. | Riksbank | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | Inflace v Británii | MRO | Exxon | Raymond James Financial | Rozbor | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | Tržní sentiment | Situace | LYNX | RHI | Akcie Viacom | Čistý zisk | BIIB | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Akcie Aston Martin | Krach | Společnosti | Další růst | ABT | Morgan Stanley Capital International | Roční výnos | Řetězec | Comcast (CMCSA.US) | PEPSICO | Intuit Inc. | API | FIS | Eurozóna | Fúze a akvizice | CZK | Reuters | Unilever | Baidu | QCOM | Chevron | Zpracovatelský průmysl | Depozitní sazba | Communication Services | Předseda | TXN | Pozitivní výsledek | Americký index S&P 500 | Newmont | Utahování měnové politiky | MLM | Deutsche Boerse | Chipotle Mexican Grill | Huobi Global | Míra inflace v Evropské unii | Deliveroo | Dluhopisy | Boeing | Vstup na burzu | Invaze | Růst HDP | WM | Akcie Verizon Communications | JPMorgan Chase | Obchodníci | Evropská unie | Charter Communications | 3M Company | DOT | Evropské akciové indexy | Huobi | Konjunkturální průzkum | Aktuální cena | CME Group | Cenový graf | ViacomCBS (VIAC.US) | TSLA | Dopady pandemie | ABBV | Cena | Honeywell | City | GWW | Gemini | ASML Holding NV | Guvernér Fedu | Air | Akcie dnes | Inflační očekávání | Ceny akcií | CVX | Dividenda | S&P500 | EBay | Dolar | Čínská ekonomika | Amazon | Ceny | Dior | JPMorgan Chase & Co | ČNB | ANTM | Fiserv | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | MGM | Microsoft Corp | Peter Altmaier | Nvidia | Uzavření trhů | Biogen | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | ConocoPhillips | PCmag | Apollo Global Management | BioNTech | Charles Schwab | Royal Caribbean | Merck & Co | PFE.US | CARA | Mercedes | Index ISM | Americká ekonomika | NVDA | Svět investování | Akcie spoločnosti | Americký trh | Ekonomická aktivita v USA | IPO Uber | Akcie týdne | PHIA | Rada guvernérů | COVID-19 | MGM Resorts International | Google | Merck (MRK.US) | Regulátoři | CF Industries | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Intel (INTC.US) | Paypal Holdings | Salvador | 5G | Daně | Moneta | Rizika | Kryptoměna | ECB | Pracovní trh | Vývoj inflace | Bristol-Myers | Coinbase | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Čína | Finanční prostředky | Zisky | HICP | Konsensus | Nejlepší 5G akcie | BNP Paribas | E*Trade Financial | COST | GRMN | ISM | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Starbucks | American Express Company | Walgreens Boots Alliance | Delta Air Lines | Americké hospodářství | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Zlepšení nálady | Růst cen | Obchodování forexu | Freeport-McMoRan | Akcie Cisco | Dluhový strop | Měnová politika | Asset management | Dow (DOW.US) | Repo sazby | Společnosti Netflix | IFO index | Výsledky za Q4 | Nastavení měnové politiky | Zasedání RBA | AWK | Finance | Očekávání trhu | GMT | Guvernér | Occidental | JPM | Pokles ekonomiky | Anheuser-Busch inBev | WBA | Rozšíření podnikání | Republikáni | KSU | Zemědělství | Poptávka | Express | DISH | Comcast Corp (CMCSA.US) | Tilray | Americké banky | Twitter (TWTR.US) | Southwest | Cisco Systems, Inc. | Tyson Foods | Průměrná mzda | Mali | Obchodovat | PSX | Zvýšení inflace | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Shell Plc | Americké státní dluhopisy | HAS | Technologický Nasdaq | FinTech | Měnové kurzy | WTI | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | NetEase | Redukce | RBNZ | GfK | Nejlepší uranové akcie | Co bude | RBI | Aliance | Honeywell International | KMX | OCI | Bankéři | Podnikání | Cena ropy | Akcie Pinterest | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | ROCE | Německá ekonomika | DAX | HDP | Alphabet | Vedení společnosti | Volkswagen | Firma | Omikron | Micron Technology | PEP | Boeing Co. | Byznys | Zisk a tržby | MCD | Futures na ropu | USA | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Komise v přenesené pravomoci | SAP | Morgan Stanley Capital International (MSCI) | Index PMI | Propad HDP | AMZN.US | Deutsche Bank | Kurz | Forexu | Market | Raiffeisenbank a.s. | Akcie padají | UST | Restrikce | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | DBK | Akcie v roce 2021 | Světová obchodní organizace | Costco | Proinflační | Lennar | Konglomerát | Euro | Binance | Konkurenti Netflixu | Server CNBC | Pilulka Lékárny | Federální rezervní banky | Verizon | Predikce | DG | Visa (V.US) | Sanofi | Světová obchodní organizace (WTO) | Bank of New York Mellon | Citigroup | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | Obchod | Růst ekonomiky | IPO Deliveroo | Ranní komentář | Global Industry Classification Standard | EU | Zvýšení podílu Netflixu | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Fresenius Medical | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Automotive | Recese | ZNGA | ASML | Investiční doporučení | GameStop akcie | Virtuální měny | ALXN | Mercedes-Benz | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Stavební povolení | Miliardy | Spekulace | ETN | Mondelez | Goodyear | Lufthansa | Ceny energií | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Gilead Sciences | David Vagenknecht | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Regeneron Pharmaceuticals | Úspěchy | Silná poptávka | Advance | Zoetis | STAR | Halliburton | Technologický sektor | Fresenius SE | Výkon amerického dolaru | LyondellBasell | Světové ekonomiky | Trend | Dow Jones Industrial | OXY | Mattel | Zásoby plynu | Míra inflace | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Finanční situace | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Ticker | Klaus Regling | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Očekávané výsledky | Odkup akcií | American Airlines Group | Citrix Systems Inc | Aerolinky | Francouzská ekonomika | BASF | Continental | Air Liquide | Biliony | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | CarMax | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Měnový výbor Fedu | Moneta Money Bank | Humana | UnitedHealth | Centrální bankéři | Inflace v Evropské unii | SWKS | LLY | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Pandemie | CMCSA | Klid | Osobní příjmy | Aktiva | Prezident Federální rezervní banky | FOMC | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Discovery | Business | 1D | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Albemarle | WFC | Pokles cen | GM | Automatic Data Processing | Vítězný přístup | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | Western Union | Aston Martin | Energetické krize | Počet akcií | Čínské akcie | Ministryně financí | Časový úsek | Investice do kávy | Trhy dnes | | Westpac | IRBT | Majetek | Schwab | Sentiment | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | Goldman Sachs Group | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Novavax | Yahoo Finance | MAM | FinTech akcie | Nike | Forint | GDP | Abbott | Další vývoj | Anton Siluanov | Real Estate | Členové bankovní rady | CAR | Nálada | Investování | Symantec | Index amerického dolaru | Technologické akcie | EdF | Měnové politiky | Intel | Ekonomika | Růst vývozu | Skyworks Solutions | Ekonomická data | WTO | Warner Bros | Pandemický program | Nastavení sazeb | Investiční aktivity | 5G akcie | Výhled | Trade Financial | ESM | Americké ministerstvo | PCAR | Analytik GfK | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | iRobot | Letecká společnost | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Finanční trhy | Česká národní banka | Británie | Komunistická strana | LVMH | Advance Auto Parts | General Motors | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | STT | ČEZ | Apple Inc. | AAPL | Německé ekonomiky | USD za barel | Philips | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | UAL | GS | CFG | AIG | Krize | Fresenius | Euro včera | Flurry | CMI | Applied Materials | AOS | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Paramount | G20 | Objednávky | Constellation Brands | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Paychex | Trhy | Dolarový index | ZTS | Akcie Align Technology | Globální trh | SHOP.US | Sazby | Akcie Tesla | Akcie ViacomCBS | STZ | DIHK | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | AXP | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | RBA | Žádosti o podporu | Akcie roku 2021 | BuzzFedd | Spotřeba domácností | Transakce | DTE Energy Company | Měny | TechnipFMC | Dna | MasterCard | Raymond James | Bezpečnost | Výroba v Německu | Maloobchodní prodej | ISRG | Irsko | Energie | Pharming Group NV | Special Purpose Acquisition Company | USDX | Nejlepší ropné akcie | Dividendy | Osobní výdaje | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | Marathon Petroleum | Kotace | Silný pokles | Internet of Things | Alexion Pharmaceuticals | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Poradenství | Walgreens | Miliardy dolarů | JPMorgan | SPWR | Trade | Sentiment na trzích | Starbucks (SBUX.US) | EIA | IPO | UNH | Rusko | FAST | Další růst sazeb | Duševní vlastnictví | Signál | Jerome Powell | Výsledkové sezóny | State Street | EPS | ADP | Biliony dolarů | Joe Biden | Ropy | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Člen bankovní rady | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Očekávané Earnings | Společnost | Akcie ropy | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Firma McDonald's | Stimuly | Sázky | BlackRock | Cena akcií | Guvernér ČNB | ASX | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ostatní komodity | United Technologies | Industry Classification Benchmark (ICB) | Umělé inteligence | Burze | Investiční rady | ASM International | Tisková konference | AAPL.US | Výsledek HDP | Nasdaq Inc | Citrix | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Inflační cíl | Nizozemsko | LyondellBasell Industries | Organizace | CBI | Moelis | Expedia | Růst | Kansas City Southern | TotalEnergies | Komodity | Příjmy | Hospodářské výsledky | WU | Obchodování opcí | NBC Universal | Dominion Energy | AbbVie | Měnový výbor | BIDU | Fúze | Index | PCE index | Dow Jones | STMicroelectronics | Align Technology | Cenový index | Akcie Alibaba | Shopify (SHOP.US) | Fundament | PMI pro sektor služeb | Investiční fond | Průmyslová produkce | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | ČTK | S&P Dow Jones Indices | ICB | Prohlášení | Mzda | Tesla | L3Harris Technologies | Citrix Systems | GameStop | Index průmyslové výroby | TWTR.US | Harley-Davidson | SPAC | TLRY.US | Viacom | Vlastnictví | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | VIV | Data ze Spojených států | Státní podpora | AMGN | Zisk na akcii | Ministr financí | Robinhood (HOOD.US) | Odhady analytiků | MiFID II | Daimler | Zavedení digitální daně | Hike | ViacomCBS | Euro vůči americkému dolaru | Odvětví | AAL.US | Pracovní místa | Pražská burza | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Analýza | XYL | Linde | Americký index | Druhy akcií | Travelers | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | Podpora | Bydlení | Industry Groups | McDonald's (MCD.US) | CDW | Bittrex | AAA | TWTR | Obchodní války | CBRE | Snižování sazeb | Northrop Grumman | Nvidia Corp | CSX | Ministerstvo spravedlnosti | Biden | USD/CZK | Baker Hughes | Americká společnost | Nemovitosti | Futures trhy | Snížení sazeb | Agilent | Americké měny | Přehled | Index CPI | TWS | Volkswagen AG | Maloobchodní tržby | Sektor služeb | XTB | Meta Platforms | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Intuitive Surgical | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | Maloobchodní prodeje | Úroveň parity | Gilead Sciences (GILD.US) | Sazby beze změny | Vice | Albemarle Corp | Tilray (TLRY.US) | Španělsko | DOW.US | GICS | Visa | Consumer Discretionary | Domácnosti | Uptrend | Analytik | Disney | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | VaR | Ruská centrální banka | Underweight | Vysoká inflace | Akcie AbbVie | Pozice | Statistika | Abbott Laboratories | TechCrunch | INTU | Riziko | AAL | Tržní kapitalizace kryptotrhu | Dassault Systemes | Největší rizika | Marika Čupa | ALK.US | Pravidla EU | Royal Caribbean Cruises | Měnověpolitické zasedání | ONE | Evropské indexy | Expirace | Makroekonomický kalendář | American Airlines (AAL.US) | Mastercard (MA.US) | MIFID | Oživení německé ekonomiky | Index PCE | Podnikatelé | | Ruský ministr | Banky | Stablecoins | ALV | Banka | Doporučení | Vývoj průměrné mzdy | Astrazeneca | Co je akcie | Video | Ocenění | Pražský PX | Opatření | Ryot | Alaska Air Group (ALK.US) | Home Depot | SEDG | Úrokové sazby | Sentiment trhu | Obchodní válka | Mezinárodní firmy | QUALCOMM Incorporated | Mediální podnik | Akcie ViacomCBS (VIAC.US) | MGM Resorts | V.US | Přehled o dění | Philip Morris | Ekonomický růst | Akcie Charter Communications | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tisková konference FOMC | Země G7 | ALGN | Paramount+ | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Stimulační balík | IPO Coinbase | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Kathy Lienová | Práce | Nasdaq akcie | Jak čelit konkurenci | Texas Instruments Incorporated | AMZN | Restrukturalizace | Investment | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | VIAC | GOOGL | Globální obchod | Spojené státy | Kryptoměny | Koš | Podnik | HDP report | INTC | NKE | Roche Holding AG | Engadget | KO | Situace na trhu | Úspěch | Akcie Hasbro | Ekonomové | G7 | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | HOG.US | Christian Dior | USD/JPY | Run na banky | Microsoft Corporation | Belgie | Axis | ČR | Podniky | Vyšetřování | MO.US | MMM | Významné události | Bilance | Správa | Zlato | EQT | Vysoké úrokové sazby | Mzdy | Ford Motor | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | EOG Resources | Tržní kapitalizace společnosti | Markit | Concho | American Express | CNBC | Infrastrukturní plán | Inflace v USA | Historie kávy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Colt Holding
Colt Holding Company
Columbia Threadneedle
Columbia Threadneedle Investments
Columbia University
COMAC
Co má na to vliv?
Combine account
Combo Pattern
Combo tickety

Následující klíčová slova

Comcast (CMCSA.US)
Comcast Corp
Comcast Corp (CMCSA.US)
Comcast Corporation
Comenius
Comerciodefxtm
comerciodefxtm.com
Comet
COMEX
Comex Partners
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít