Pondělí 18. listopad 2019 00:01
reklama
Admiral Markets SE
reklama
BOSSA ebooky
reklama
RoboMarkets

Klíčová slova - Schodek rozpočtu

img

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout

01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 29.10.2019

29.10.2019 Unijní země se v pondělí dohodly na odkladu brexitu do konce ledna 2020, britský premiér Boris Johnson potvrdil, že Spojené království s prodloužením lhůty odchodu o tři měsíce souhlasí. Současně ale žádá po Bruselu záruky, že k dalšímu odsunutí termínu již nedojde. Britská opozice znovu zablokovala plán Johnsona na vypsání předčasných voleb. Vláda by je však mohla prosadit pomocí stručného zákona, který nevyžaduje dvoutřetinovou parlamentní podporu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA byl loni nejvyšší za sedm let

25.10.2019 Deficit rozpočtu americké vlády se v uplynulém fiskálním roce prohloubil na 984 miliard dolarů (22,7 bilionu Kč) ze 779 miliard USD v předchozím roce a byl nejvyšší za sedm let. Příjmy z daní sice vzrostly, tento růst ale překonaly vyšší rozpočtové výdaje a náklady na obsluhu dluhu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.10.2019

02.10.2019  Inflace v eurozóně v září dosáhla úrovně 0,9 %, tedy ještě o desetinu procentního bodu méně, než očekával trh. Nachází se tak hluboko pod cílem Evropské centrální banky, která by inflaci ráda viděla těsně pod 2 %. Zpětně se potvrzuje obava bankéřů ve Frankfurtu, že ochlazování zpracovatelského sektoru způsobené geopolitickým napětím stáhne inflaci směrem dolů.
img

Okénko finančního trhu 1.10.2019

01.10.2019 Růst českého hrubého domácího produktu ve druhém čtvrtletí byl revizí o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl 2,8 % meziročně a 0,7 % mezikvartálně. Největší měrou se na tomto výsledku podílela spotřeba domácností, která spolu se spotřebou vlády zůstává motorem ekonomického růstu, a saldo zahraničního obchodu. Naopak tvorba fixního kapitálu podruhé v řadě mezikvartálně poklesla, tentokrát o 0,6 %. Spolu s odhadem růstu HDP byly zveřejněny i čtvrtletní sektorové účty, podle kterých dále klesá ziskovost firem, na čemž se podílí zejména nárůst mzdových nákladů.
img

Deficit rozpočtu se v září prohloubil na 21 mld. Kč

01.10.2019 Schodek rozpočtu zaznamenal nejvyšší zářijovou hodnotu od roku 2014, když dosáhl 21 mld. Kč. Aktuální výsledky potvrzují trend pozorovaný v předchozích měsících, a totiž že příjmy se nedaří plnit podle původního plánu. Zatímco v případě daně z příjmu právnických osob se oproti předchozím měsícům výběr zlepšil, ostatní daně znatelně zaostávají, když se např. na dani z příjmu fyzických osob po uplynutí tří čtvrtin rozpočtového období vybralo jen necelých 72 %. Ještě výraznější je manko u DPH, kde se nevybralo ani 70 % plánovaných příjmů. Naproti tomu výdaje státu plánovaného tempa dosahují, hlavně ty neinvestiční. U kapitálových výdajů pak evidujeme výdaje pod plánem, jak je u českého rozpočtu obvyklé.
C:\fakepath\usd.jpg

Deficit rozpočtu USA za 11 měsíců překonal jeden bilion USD

13.09.2019 Deficit rozpočtu americké vlády za 11 měsíců fiskálního roku překonal hranici jednoho bilionu USD (23,4 bilionu Kč). Výdaje totiž rostly rychleji než výběr daní. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí. Odborníci však očekávají, že v posledním měsíci fiskálního roku vykáže rozpočet přebytek a za celý fiskální rok bude deficit pod jedním bilionem USD, uvedla agentura AP.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz - reálný růst mezd se udrží na 4%

03.09.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v srpnu oproti červenci polepšil o 1,8 bodu a dosáhl hodnoty 44,9. I přes dílčí zlepšení se ukazatel nadále pohybuje hluboko v pásmu kontrakce, což ukazuje na bídnou kondici tuzemského výrobního sektoru. Ani vyhlídky směrem do budoucna se nelepší. Důvěra týkající se výroby v příštích dvanácti měsících oslabila, zejména vlivem klesající poptávky od zahraničních klientů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 25.6.2019

25.06.2019 Cena ropy i nadále klesá již druhý den v souvislosti s americko-iránskými neshodami, které se nadále vyostřují, když americký prezident D. Trump uvalil na Irán dodatečné sankce. To má za následek propad některých světových akciových indexů (S&P 500, Topix, FTSE). Vzniklá nejistota nejen ohledně iránských sankcí má naopak příznivý vliv na cenu zlata, která dosáhla svého šestiletého maxima.
img

Okénko finančního trhu 24.6.2019

24.06.2019 Tuzemský indikátor ekonomického sentimentu v červnu poklesl na hodnotu 95,2 bodů, přičemž se zhoršil především indikátor důvěry podnikatelů, spotřebitelům se nálada oproti minulému měsíci nezměnila. V průmyslu se snížilo hodnocení celkové poptávky a to především té zahraniční. Zpomalení velkých světových ekonomik má tak neblahý dopad na tuzemské výrobce. Zároveň průmyslníci zhoršili výhled, předpokládají zpomalení výrobní činnosti i omezení zaměstnanosti. Naopak ve službách si zatím starosti se zhoršující se ekonomickou situací nedělají. V prostředí téměř plné zaměstnanosti a rychle rostoucích mezd se službám i nadále daří a ohledně budoucnosti mají podnikatelé nadále vysoká očekávání. Spotřebitelé se navíc neobávají zhoršení jejich vlastní finanční situace a oproti minulému měsíci mají menší tendence spořit.
C:\fakepath\Italie2.png

Tisk: Salvini odejde z vlády, pokud neprosadí snížení daní

21.06.2019 Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini odejde z vlády, pokud se mu nepodaří prosadit snížení daní nejméně o deset miliard eur (256 miliard Kč). Šéf protiimigrační strany Liga to řekl v rozhovoru v dnešním vydání listu Corriere della Sera. Řím kvůli rostoucímu zadlužení vyjednává s Bruselem revizi italské rozpočtu, aby se země vyhnula disciplinárnímu řízení.
C:\fakepath\italie 13122013-2.png

EK po dohodě s Římem teď řízení kvůli schodku vůči Itálii nezačne

19.12.2018 Dosažení dohody s Římem o podobě sporného rozpočtu na příští rok 2019 umožňuje Evropské komisi nezahajovat v tuto chvíli vůči Itálii proceduru kvůli nadměrnému deficitu. Novinářům to dnes po jednání komise řekli její místopředseda pro euro, finanční stabilitu a finanční služby Valdis Dombrovskis a komisař pro hospodářské a měnové otázky, daně a cla Pierre Moscovici.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie se bude snažit udržet schodek rozpočtu kolem tří procent

13.12.2018 Francie se bude snažit udržet rozpočtový schodek v příštím roce "co nejblíže" třem procentům hrubého domácího produktu (HDP), jak vyžadují pravidla Evropské unie (EU). Ve francouzském Senátu to včera řekl ministr financí Bruno Le Maire. Zároveň dodal, že doufá v pomoc firem a zavedení digitální daně, aby tak stát mohl kompenzovat ohlášená sociální opatření prezidenta Emmanuela Macrona.
C:\fakepath\italie 13122013.png

Řím Bruselu ustoupil, schodek rozpočtu na příští rok sníží

13.12.2018 Itálie ustoupila Evropské unii a rozpočtový schodek příští rok sníží na 2,04 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z dříve plánovaných 2,4 procenta. Po jednání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem to včera večer podle agentury DPA řekl italský premiér Giuseppe Conte.
img

Rozbřesk: Itálie v pasti pravidel?

22.11.2018 Rostoucí napětí mezi Itálií a Bruselem ohledně italského rozpočtu na příští rok trhům sice klidu nepřidá, v mezičase může dokonce pobavit, nicméně s jakým rozpočtem bude nakonec Itálie hospodařit, se zatím neví. Stejně tak není jisté, jestli tato druhá nejzadluženější země dostane pokutu v případě, že bude trvat dál na svém a rozpočtové úsilí nenasměřuje tak, aby uspokojila požadavky Bruselu. Jedno je téměř jisté, že pokud půjde dál svou cestou a třeba ani žádnou penalizaci ze strany EU nevyfasuje, tak ji nakonec mohou potrestat právě finanční trhy. Někdo totiž naplánovaný schodek rozpočtů profinancovat nakonec bude muset. A je téměř jisté, že to nebude ECB, která hodlá už velmi brzy ukončit program kvantitativního uvolňování. Díky němu už ve své bilanci na konci září držela dluhopisy za více než 2 biliony eur, z nichž necelých 362 mld. eur tvoří italské dluhopisy. Mají sice průměrnou splatnost 7,6 let, nicméně přijde doba, kdy některé budou splatné, a ECB bude zvažovat, zda za získané peníze reinvestovat znovu do italských papírů.
img

​Brexit: Technická Dohoda uzavřena – tržní analýza

14.11.2018 Její podoba není ještě veřejnosti plně známa, avšak tento zhruba pětisetstránkový dokument je nyní studován britskými ministry, kteří jej buď podpoří či nikoliv. Klíčoví ministři jako je Raab, Hunt, Javid, Gove nebo Cox by jej podpořit měli. Více než na ministry bude kladena pozornost na parlament, přes který dohoda nemusí projít a mohou jej vrátit na přepracování. Předběžná dohoda má obsahovat i klíčové body jako například záruku, že nebudou fyzické kontroly na hranicích se Severním Irskem.
img

Akcie po včerejším růstu stabilní, býci na ropě se stále nemají čeho chytit

08.11.2018 Po včerejší nákupní horečce se dnes na akciové trhy vrací pro změnu o něco více klidu. Evropské indexy si své ceny udržují a dále již nerostou. Futures na americké indexy pak mírně ztrácí, i když se ztráty pohybují zatím jen v řádech několika málo desetin procenta.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Dnešní zasedání Fedu moc nového nepřinese

08.11.2018 Zasedání americké centrální banky dnes nic zajímavého nepřinese. Prohlášení se podle nás prakticky nezmění a ke zvýšení sazeb dojde až v prosinci. Na druhém břehu Atlantiku Evropská komise představí svůj výhled pro jednotlivé ekonomiky EU. Do popředí se znovu dostane Itálie, které komise pravděpodobně předpoví vysoký deficit státního rozpočtu.
img

Kam míří Spojené státy?

06.11.2018 V krátkodobém horizontu je americká ekonomika právě tak silná, jak o ní prezident Trump tvrdí. Jakmile se však podíváme hlouběji na informace o trhu s nemovitostmi a na schodek rozpočtu, je celý obrázek jednoznačně temnější. Všichni víme, že recese se blíží, nevíme jen, kdy přijde. Rozhodující bude určitě výsledek nadcházejících amerických voleb, kde není vyloučen triumf Donalda Trumpa.
img

Itálie porušuje pravidla – jak odpoví EU? Tržní analýza 22.10.2018

22.10.2018 A to obzvlášť závažným způsobem. Uvedla to Evropská komise, která se k rozpočtu vyjádřila dopisem pro Giovanniho Triu – italského ministra hospodářství a financí. Itálii narůstají vládní výdaje, italská vláda navrhla schodek rozpočtu ve výši 2,4 % HDP na příští rok, což je značně výše než cíle předchozí vlády. Itálie se má vyjádřit do dnešního dne do 11:55 a Evropské unii nejspíše oznámí, že tento plán chce dodržet. Pokud tak učiní, jednání Itálie a EU mohou být dlouhá a může se to podepsat i na měnovém páru EURUSD.
img

Italové se „uskromní", zlato nad 1200 USD/oz. - tržní analýza 3.10.2018

03.10.2018  Italská vláda se nakonec bude držet schodku státního rozpočtu ve výši 2,4 % HDP, avšak v dalších letech schodek rozpočtu sníží na 2,2 až 2 % HDP v roce 2021. Vláda původně navrhovala schodek ve výši 2,4 % HDP pro všechny 3 roky. Měnový pár EURUSD reaguje mírným růstem, avšak z technického pohledu je stále v dlouhodobějším downtrendu.
C:\fakepath\TOP5-02102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2018 1) Většina asijských akciových trhů dnes klesla, když byly pod tlakem obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost poutalo také zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), které však žádné překvapení nepřineslo, základní úroková sazba zůstala na 1,50 %.
img

Okénko finančního trhu 27.9.2018

27.09.2018 Spotřebitelská inflace v Německu v září zrychlila o 0,3 p.b. na 2,2 %. Jedná se nejvyšší inflaci za poslední čtyři měsíce. Meziměsíčně index spotřebitelských cen vzrostl o 0,4 %. V obou případech výsledný růst překonal očekávání trhu. Překvapivě silný růst cen může být částečně reakcí na slabší než očekávaný růst v srpnu. Nicméně tím hlavním fundamentálním vlivem byl růst ceny ropy a energií. Zároveň zesilují mzdové tlaky. Zejména kvůli rychlejšímu růstu platů v Německu je tamní inflace v posledních měsících stabilně nad průměrem eurozóny. Podobně silný růst cen v Německu může v příštích měsících vytáhnout inflaci v eurozóně stabilně nad 2 %, což by ECB pravděpodobně donutilo k rychlejšímu utahování měnové politiky.
img

Donald Trump triumfuje se čtvrtletním růstem HDP o 4,1 %

31.07.2018 Donald Trump v pátek oznámil, že růst USA dosáhl ve druhém čtvrtletí 4,1 %, což je největší zvýšení od třetího čtvrtletí 2014. Pro srovnání – v prvním čtvrtletí roku 2018 HDP rostlo o 2,2 %. Hrubý domácí produkt USA vzrostl za jeden rok o 2,8 %.
img

Rozbřesk: Koruně chybí motivace a stát si potřebuje půjčit 352 miliard korun

27.12.2017 Těsně před vánočními svátky konečně spatřila světlo světa tolik očekávaná Strategie financování a řízení státního dluhu ČR na rok 2018, podle které bude Ministerstvo financí ČR potřebovat v příštím roce sehnat na finančních trzích až 352 mld. korun. Tato úctyhodná částka má především pokrýt státní dluhopisy a pokladniční poukázky splatné právě v roce 2018, stejně jako vykrýt i plánovaný schodek rozpočtu ve výši -50 mld. korun.
C:\fakepath\saudska-arabie1.png

Saúdská Arábie plánuje příští rok rekordní rozpočtové výdaje

20.12.2017 Saúdská Arábie plánuje v příštím roce rekordní vládní výdaje a zmírnění úsporných opatření. Podle údajů, které včera zveřejnilo ministerstvo financí, mají výdaje činit rekordních 978 miliard rijálů (5,7 bilionu Kč) a rozpočtový deficit by měl činit 195 miliard rijálů, tedy 7,3 procenta hrubého domácího produktu. Ministr hospodářství rovněž uvedl, že země zvažuje myšlenku vytvoření privatizačního fondu, který by se zabýval prodejem státního majetku.
img

Schodek rozpočtu bude letos zřejmě 20 miliard

07.10.2017 Po očištění od vlivu peněz z EU nám vychází schodek 29 miliard korun. Pokud zahrneme i evropské peníze, pak náš rozpočet může být i v přebytku. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Ivan Pilný za ANO. Rozpočet včetně peněz z EU je pak schválen se schodkem ve výši 60 miliard korun. Přebytek českého státního rozpočtu v září stoupl až na částku 17,4 miliardy korun.
img

Japonská ekonomika v zajetí neudržitelného vládního dluhu a klesající pracovní síly

14.08.2017 Japonská ekonomika měla na své poměry relativně dobrý rok 2016, když vzrostla o 1,0 %. Toto makroekonomické momentum se přeneslo také do roku 2017, když ekonomové očekávají růst japonského HDP za celý letošní rok o 1,3 %. Tato pozitivní dynamika je tažena především příznivým externím prostředím, které pro Japonsko znamená vyšší exporty. Hospodářskému růstu pomáhá také podpůrný fiskální balíček, který vláda schválila v srpnu loňského roku. Střednědobý ekonomický výhled je ovšem poměrně nejistý, a to především z toho důvodu, že dynamika domácí soukromé spotřeby a firemních investic je relativně slabá. Jako klíčový problém se ovšem jeví velice slabá dynamika cenové hladiny. V loňském roce se japonská ekonomika ocitla po pěti letech opět v mírné deflaci při poklesu cenové hladiny o 0,1 % a ani letošní rok nebude o moc lepší - konsenzus ekonomů počítá s růstem cen o pouhých 0,5 %.
francie.jpg

Francie letos podle Hollandea splní evropská rozpočtová kritéria

12.04.2017 Francie by letos mohla mít rozpočtový deficit 2,8 procenta hrubého domácího produktu. To je sice o něco méně, než původně vláda plánovala, poprvé od roku 2007 se ale schodek dostane pod tři procenta a země splní rozpočtová kritéria Evropské unie (EU). Řekl to dnes odcházející francouzský prezident Fran„ois Hollande.
usd dolar.jpg

Rozpočtový úřad Kongresu čeká letos v USA vyšší deficit

24.08.2016 Rozpočtový deficit Spojených států by měl v letošním fiskálním roce dosáhnout 590 miliard USD. Vyplývá to...
img

Makro: Vyhlídky růstu se zhoršily, Osborne

17.03.2016 Britská ekonomika poroste v příštích čtyřech letech pomaleji a bude čelit domácím i vnějším rizikům, uvedl v ...
img

Ruská ekonomika roste a padá s ropou. V současnosti platí to druhé s negativním výhledem

26.01.2016 Včerejší ruské statistiky HDP ukázaly, že tamní ekonomika klesla v minulém roce o 3,7 % a nachází se tak v hluboké rec...
Soros-21012016-LV-9.jpg

Finančník Soros: Rusko má dostatek rezerv

22.01.2016 „Rusko je v nepříznivém ekonomickém prostředí, ale pro blízkou budoucnost má dostatek devizových rezerv“...
img

Makro: Osborne zlepšil vyhlídky Spojeného království

26.11.2015 Britská ekonomika poroste v příštích dvou letech rychleji, než se původně předpokládalo a cíl rozpočtového přebyt...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se prvním pololetí výrazně snížil

21.10.2015 V prvním pololetí fiskálního roku 2015/16 se čisté výpůjčky veřejného sektoru Velké Británie meziročně snížily o ...
img

Brazílie - Z vrcholu až na dno snadno a rychle

14.09.2015 Brazilskému realu se na webu xPuls věnujeme docela často. Jednak letos patří mezi nejvíce slábnoucí světové měny a zár...
ceska koruna 28072013-2.png

EUR/CZK bude nad 27,00 až do poloviny roku 2016

06.09.2015 Česká národní banka (ČNB) bude držet kurz koruny nad hranicí 27,00 Kč/EUR nejméně do druhé poloviny příštího roku. V České televizi to dnes řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. Poradce ministra financí a ekonom Raiffeisenbank Aleš Michl naopak míní, že správný čas k ukončení forexových intervencí, které drží kurz koruny nad 27 korunami za euro, nastal právě teď.
usa 14122014-2.png

Bílý dům snížil odhad rozpočtového deficitu

15.07.2015 Rozpočtový deficit Spojených států má v letošním fiskálním roce podle nové prognózy činit 455 miliard USD...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se v roce 2014 snížil na 5% HDP

24.04.2015 Na konci fiskálního roku 2014/15 činily výpůjčky veřejného sektoru Velké Británie 87,3 miliard liber, o 11,1 mld. libe...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v únoru výrazně snížil

20.03.2015 Schodek státního rozpočtu Velké Británie se v únoru meziročně snížil o polovinu na 3,2 miliard liber poté, co pří...
92898879.jpg

Úřad Kongresu zvýšil odhad schodku USA

10.03.2015 Rozpočtový schodek Spojených států má v letošním fiskálním roce mírně stoupnout na 486 miliard USD...
img

Makro: Čínská vláda snížila výhled růstu, inflace v roce 2015

06.03.2015 Čínská vláda snížila cíl růstu ekonomiky v letošním roce na přibližně 7,0% ze 7,4% v roce 2014 s důrazem na ...
92898879.jpg

Rozpočtový schodek USA letos mírně klesne

27.01.2015 Rozpočtový schodek Spojených států v tomto fiskálním roce mírně klesne a dostane se na 468 miliard...
92898879.jpg

Schodek rozpočtu USA klesl o 58 procent

11.12.2014 Schodek federálního rozpočtu Spojených států se v listopadu snížil meziročně o 58 procent na 56,8...
merkelova.jpg

Merkelová podpořila francouzské reformy

22.09.2014 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes podpořila reformní úsilí francouzské vlády. Úspory v rozpočtu...
francie.jpg

Francie poruší rozpočtově sliby dané EU

10.09.2014 Kvůli zhoršenému vývoji ekonomiky sníží Francie svůj rozpočtový deficit pod hranici tří procent hrubého...
eurusd 18082014-1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (18.8.2014)

18.08.2014 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného výrazného pohybu. Trh se celý týden...
92898879.jpg

Rozpočtový schodek USA v červenci klesl

13.08.2014 Schodek rozpočtu vlády Spojených států v červenci meziročně klesl o zhruba tři procenta na téměř 95...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v roce 2013 snížil

25.04.2014 Britská vláda splnila rozpočtový cíl. Na konci fiskálního roku 2013/14 poklesl schodek rozpočtu Velké Británie na 70,6...
img

Makro: Schodek veřejných rozpočtů eurozóny v roce 2013 poklesl na 3,0% HDP

23.04.2014 Schodek veřejných rozpočtů se v roce 2013 snížil čtvrtý rok po sobě v EU i eurozóně. V zemích eurozóny ...
img

Makro: Osborne očekává pozvolné oživení ekonomiky Spojeného království a stabilizaci veřejných financí

21.03.2014 Britský ministr financí George Osborne v projevu po zveřejnění návrhu rozpočtu na rok 2014 prohlásil, že “s pomocí britských občanů...
img

Hrubá výpůjční potřeba příští rok může přesáhnout 400 miliard korun, říká strategie MF

16.12.2013 Ministerstvo financí si chce v příštím roce půjčit 398,5 miliardy Kč. V závislosti na míře zapojení rezervy peněžních...
img

Makro: Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2012 snížil na 3,7% HDP

21.10.2013 Schodek veřejných financí se v EU i eurozóně snížil třetí rok po sobě. V poměru k HDP se veřejný dluh z...
img

Makro: Řecká ekonomika ukončí recesi v roce 2014

07.10.2013 Řecká ekonomika by měla zaznamenat v příštím roce oživení a ukončit šest let trvající recesi, podle dnes zveřejně...
img

V září se schodek rozpočtu zvýšil minimálně, vývoj zůstává výrazně lepší než loni

01.10.2013 Schodek státního rozpočtu se během září zvýšil na 38,2 miliardy korun při celkových příjmech ve výši 806,4 mld. Kč. Op...
francie_inthestreet.jpg

Schodek rozpočtu Francie ve 2014 klesne

25.09.2013 Francouzská vláda dnes představila rozpočet na příští rok, který sice počítá se snížením rozpočtového schodku...
img

Makro: Předběžný odhad HDP Japonska za druhé čtvrtletí podporuje vládní plán zvýšení daní

12.08.2013 Japonský ministr hospodářství a fiskální politiky Akira Amari v pondělí uvedl, že předběžný odhad HDP za druhé čtvrtle...
img

Zprávy z regionu; týdenní souhrn událostí – 29. týden

21.07.2013 Polsko Polský zlotý (PLN) v průběhu celého týdne (15. - 19. červenec) vůči euru posiloval, když nakonec uzavře...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se v červnu snížil

19.07.2013 Schodek rozpočtu veřejného sektoru Velké Británie se v červnu snížil o 2,8 miliardy liber na 7,0 miliard liber a v mez...
img

Makro: Schodek veřejných financí eurozóny se v roce 2012 snížil na 3,7% HDP

22.04.2013 Schodek veřejných financí se v EU i eurozóně snížil třetí rok po sobě. V poměru k HDP se veřejný dluh sedmnácti zemí e...
img

Stratég SocGen a Roubini: Trhy děsivě připomínají dobu před finanční krizí, přijde pád

08.03.2013 Rekordní maxima amerického akciového index DJIA, několikaletá maxima dalších trhů i rétorika amerického Fedu až příliš...
img

Koruně i euru přinesl závěr týdne oslabení, týdenní bilance také nepříznivá

22.02.2013 Zlepšení nálady díky návratu kupců do sedla většiny světových burz v poslední seanci týdne nakonec nestačilo euru ani...
img

Překvapivě dobré Ifo pomáhalo euru, prognóza z Bruselu ale trend změnila

22.02.2013 Obrat o 180 stupňů dnes od rána předvádějí všechny burzy v západní Evropě poté, co korekci na Wall Street včera v závě...
eurusd 1h 22012013.jpg

BOJ oznamuje časově neomezené uvolňování

22.01.2013 Měnový pár USD/JPY nejdříve vzrostl k 90,12, ale později prudce oslabil poté, co Japonská centrální banka...
img

Makro: Schodek veřejných financí Velké Británie se meziročně zvýšil

22.01.2013 Schodek rozpočtu veřejného sektoru Velké Británie se v prosinci snížil o 2,0 miliardy liber na 13,0 miliard liber, byl...
ecofin.png

Eurozóna schválila další pomoc pro Portugalce

09.10.2012 Ministři financí eurozóny se včera večer podle očekávání dohodli, že by Portugalsko mělo získat další část...
img

Transakční daň se centrální banky nedotkne, ustupuje maďarská vláda nátlaku MMF a posílá forint na 2týdenní vrchol

05.10.2012 I přes přiznání výraznějšího zpomalení ekonomiky a zhoršení vize hospodaření s veřejnými penězi dnes maďa...
img

Transakční daň se centrální banky týkat nebude, ustupuje maďarská vláda nátlaku MMF a posílá forint na 2týdenní vrchol

05.10.2012 I přes přiznání výraznějšího zpomalení ekonomiky a zhoršení vize hospodaření s veřejnými penězi dnes maďa...
spanelsko 12.jpg

Španělské banky budou mít k dispozici 30 miliard eur

10.07.2012 Ministři financí eurozóny dnes schválili finanční pomoc pro španělské banky ve výši 30 miliard eur.
img

Roky nepřiznaných ztrát, nafukované zisky. Řeknou si Španělé o příliš málo a na prahu dluhové spirály i Francie?

04.07.2012 Španělské banky po dlouhé roky podceňují a zakrývají skutečné ztráty a naopak nafukují zisková očekávání pro další kvartály recesí zužované ekonomiky. Ve výsledku mohou přivést samotné Španělsko do tísně a po příliš mělké ruce, natažené po finanční pomoci bankám, vyvolat potřebu záchrany jedné z největších ekonomik EU, naznačily mimo jiné zátěžové testy španělských bank.
img

Itálii se daří lépe než Španělsku - a premiér Monti je najednou muž na svém místě?

03.05.2012 Jsou investoři a média schopní zvládnout v jednu chvíli jen jedno téma? Téměř na všech titulkách tištěních i on-line médií jsme mohli vidět španělského ministerského předsedu Rajoye. Podařilo se mu totiž udělat politický kotrmelec, když ještě 2. března čekal schodek rozpočtu ve výši 5,8 procenta. Těžce tak přestřelil rozpočtový cíl stanovený Evropskou unií na 4,2 procenta. Od té doby si pro sebe usurpuje všechny titulky. Ale kam se vlastně poděl italský premiér Monti? Podařilo se mu opravit motor a od té doby Itálie v pořádku jede? Je tohle důvod, proč italské akcie překonávají od začátku března ve své výkonnosti ty španělské o téměř 6 procent (viz graf č. 1)?
img

Makro: Ekonomické instituty zvyšují odhad růstu HDP Německa

19.04.2012 Německá ekonomika by měla růst v roce 2012 rychlejším tempem, než se před...
gbpusd 21032012-2.gif

Libra slábne po vyhlášení rekordního deficitu

21.03.2012 GBPUSD výrazně poklesl po zprávách, že schodek rozpočtu ve Velké Británii vzrostl výrazně více...
img

Posun v kvantitativním uvolňování: samé změny, samé změny?

19.03.2012 Pokud jste závislí na levných penězích, pak byste si měli dát pozor na poslední vyjádření...
img

Řecký premiér: Jsou před námi klíčové tři měsíce pro eurozónu

02.01.2012 Evropští politici se musejí po vánočních a novoročních oslavách rychle vrátit do práce a snad s ...
euro zone.jpg

Španělsko dnes představí úsporná opatření

30.12.2011 Španělsko se dnes dozví, jak budou vypadat první úsporná opatření v této zemi pro příští rok.
img

Makro: Řecko prozatím neobdrží další část finanční pomoci

04.10.2011 Ministři financí eurozóny se rozhodli odložit rozhodnutí o další úvěrové tranš...
img

4.10. RBA nechává sazby na stejné úrovni; doprovodné prohlášení se nese převážně v holubičím duchu

04.10.2011 Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankOčekávané australské údaje a ...
img

Makro: Jednání o další pomoci Řecku bylo pozastaveno

05.09.2011 Rozhovory mezi Řeckem a mezinárodními inspektory o tom, zda plní podmínky pro ...
img

S&P: Další útok na rating Irska nebude. Růst CDS se stěhuje do Skandinávie, Francie a Maďarska (+přehled)

05.08.2011 Ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila hodnocení závazků Irska na stupni ,,...
img

S&P: Další útok na rating Irska nebude. Růst CDS se stěhuje do Skandinávie, Francie a Maďarska (+přehled)

05.08.2011 Ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila hodnocení závazků Irska na stupni ,,...
img

Makro: Schodek rozpočtu Spojených Států se v červnu výrazně snížil

14.07.2011 Schodek federálního rozpočtu Spojených Států se v červnu meziročně snížil o 37% z 57,6 miliard do...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v květnu prohloubil

21.06.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykázal v květnu schodek 15,3 miliard liber, ve sr...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie se v dubnu výrazně rozšířil

24.05.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval na počátku fiskálního roku 2011/12 rekordn...
img

Makro: Schodek rozpočtu Velké Británie byl ve fiskálním roce 2010/11 nižší než vládní prognóza

22.04.2011 Rozpočet veřejného sektoru Velké Británie vykazoval v březnu 2011 schodek 10,4 miliard liber...
img

Euro podpořila vyšší inflace, další zprávy ale růst kurzu zastavily

31.03.2011 Pro korunu byl dnešek dalším nezajímavým dnem, při kterém se její kurz téměř nehýbal z místa. V závěru se česká měna ...
img

Makro: BOJ předpokládá mírné oživení ekonomiky, výhled je velmi nejistý

18.02.2011 Zápis z lednového jednání Bank of Japan dnes uvedl, že se ekonomika pravděpodobně vrátí na...
img

Equity Kickoff: Egypt a Čína brzdí chuť k riziku

11.02.2011 www.saxobank.czPeter Garnry, Equity StrategistEvropské akcie otevřou v pátek na nižších úrovních...
img

Makro: Velká Británie nabízí Irsku podporu

18.11.2010 Ministr financí Spojeného království George Osborne nabídl Irsku podporu při stabilizaci bankovního systému. Na schůzce ministrů financí v Bruselu uvedl, že je v národním zájmu Británie, aby irská ekonomika byla úspěšná. Britské banky mají vysokou expozici na irský bankovní sektor, pro Spojené království má proto pomoc Dublinu zásadní význam. Komentáře zazněly den před čtvrtečními rozhovory Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu ohledně situace v Irsku. Osborne uvedl, že Velká Británie má stabilní bankovní systém a je připravena podpořit Irsko v krocích, které je třeba přijmout k dosažení stability.
img

Makro: Ceny nemovitostí ve Spojeném království od července klesají

01.11.2010 Ceny nemovitostí ve Spojeném království od druhého pololetí klesají a pravděpodobně odráží úsporná vládní op...
img

Makro: V roce 2009 vykázalo v EU nejhlubší schodek rozpočtu Irsko

22.10.2010 Nejvyšší schodek veřejných financí v poměru k HDP byl v roce 2009 v rámci EU zaznamenán v Ir...
img

Makro: Státní dluh Česka vzrostl v prvním pololetí na 1,246 bilionů korun

15.09.2010 Státní dluh České republiky se od počátku roku zvýšil o 67,9 miliard korun na 1,246 bilionů koru...
img

Makro: Britská vláda navrhla úsporná opatření a odhaduje nižší růst

23.06.2010 Ministr financí George Osborne předložil návrh mimořádného rozpočtu šest týdnů poté, co se chopil úřadu...
img

Makro: Řecko plní program stability, konstatoval tým EK, ECB a MMF

18.06.2010 Tým Evropské komise, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu konstatoval během návštěvy A...
img

Forex: Nečinnost Švýcarské centrální banky spustila v pátek vlnu výprodejů eura

07.06.2010 Páteční obchodování rozhodně patřilo k těm zajímavějším. EUR/USD prorazil support na úrovni 50% Fibona...
img

FX Update 13.05

13.05.2010 GBP stále usilovně hledá pevnou půdu pod nohamaEUR bylo při zahájení nočního obchodování silnější v kramfl...
img

Makro: MMF oficiálně varoval Japonsko kvůli rostoucímu dluhu

26.04.2010 Vysoký úředník Mezinárodního měnového fondu oficiálně varoval před rostoucímu fiskálními problémy Japonska, v...
img

Makro: Eurozóna připravila záchranný balíček pro Řecko

12.04.2010 V návaznosti na společné prohlášení zemí šestnáctky eurozóny ze dne 25.března, se členské státy měnové unie...
img

Makro: Darling snížil odhad růstu a schodek rozpočtu Velké Británie

25.03.2010 Britský ministr financí Alistair Darling snížil prognózu růstu ekonomiky pro rok 2011 v posled...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | SGD | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Béžová kniha | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | EFSF | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | G10 | G7 | High | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MMF | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | P/E | Platební bilance | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Support | Pokladniční poukázky | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Nomura | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Býčí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Odpor | Podpora | AdmiralMarkets | Akcie Facebook | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex market | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Nasdaq | Index PMI | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Kam investovat | Komoditní | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | SaxoBank | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Trh nemovitostí | Trh | US dollar | USDRUB | Velká Británie | Vývoj cen ropy | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | WTI | XTB.cz | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | CEE | CEPS | Čistý dluh | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Tranše | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | 1 milion | Burze | Investment | Markit | Unicredit | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | RBS | Bankovní sektor | MSCI | Guvernér centrální banky | Kathimerini | IHS Global Insight | Investing.com | Global Insight | Agentura AP | BBC | Oslabení eura | Reporty | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie bank | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Dollar Index | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Britské banky | Rizikovější aktiva | Britský ministr financí | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Propad | Ropné společnosti | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Chevron | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Měnové otázky | Irská ekonomika | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Indikátor důvěry | Příjmy | Čistý příjem | Oslabování eura | ExxonMobil | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Oliver Wyman | Ranní nadhoz | BBVA | Zahraniční forex | Aleš Michl | Investiční specialista | Irský bankovní sektor | xPartners | Saxo | Obchodní válka | Podniky | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Forint | Americké volby | Evropská komise | Zvýšení sazeb | Pokles sazeb | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Snížení sazeb | Britský premiér | ISM index | Růst mezd | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Český index nákupních manažerů | Měny regionu | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prohloubení schodku | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Vláda prezidenta Baracka Obamy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Short squeeze
Short Term
ShowFx
ShowFx v Praze
ShowFx World
ShowFx World v Praze
Shrnutí obchodování
Shromažďování zlata
Shtern Group
Schaeffer's Investment Research

Následující klíčová slova

Schroders
Schwab
Schwab Center for Financial Research
SICAV
Sídla světových bank
Sierra Chart
SierraChart
Sigma Market
Signal Invention
Signal Invention s.r.o.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Purple Trading
UFX
iFOREX
reklama
UFX
Potvrďte prosím... Zavřít