Sobota 15. června 2024 12:13
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Reakce trhů

C:\fakepath\1718342191-78-14062024.jpg

Bude Apple králem AI?! | Investiční Memento #78

14.06.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 78. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Denní shrnutí: holubičí zpráva o indexu cen výrobců v USA neprodloužila zisky na Wall Street 📉

13.06.2024 Americké indexy dnes mírně ustupují a snaží se překonat včerejší uzavírací úrovně. Index S&P 500 vzrostl přibližně o 0,1 %, Dow Jones snížil svůj pokles z počátku seance na 0,3 % a Nasdaq 100 si drží 0,2% zisk. Malým společnostem se v zámoří daří mnohem hůře, Russell 2000 dnes klesl o více než 1 %.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 13. června. Libra s velkým potěšením navázala na své dřívější způsoby

13.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu prudce vzrostl. V tomto článku nebudeme brát v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému ani pohyby páru související s reakcí trhu právě na tuto událost. Na analýzu této události a reakce trhu na ni si ještě nějaký čas počkáme. Můžeme však vyvodit závěry ze zprávy o inflaci v USA, která byla druhou nejvýznamnější událostí týdne.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 13. června. Toto je konec dolaru a dobro pro ty, kdo obchodovali.

13.06.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu prudký a opět nelogický růst o zhruba 100 pipů. Situace odráží dění z doby před měsícem, kdy mírný pokles inflace vyvolal výrazný pokles amerického dolaru. Tehdy jsme zmínili, že dolar nemá pro tak prudký pokles solidní důvod, a totéž může platit pro včerejší události. Chceme zdůraznit, že v tomto článku záměrně nezvažujeme výsledky zasedání Federálního rezervního systému a jeho vliv na měnový trh. Reakce obchodníků podle nás mohou přetrvávat ještě den po skončení zasedání, takže případné závěry by se měly vyvozovat nejdřív dnes odpoledne.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár EUR/USD ve středu po odrazu od úrovně 1,0726 stoupal. Tento odraz může vypadat jako důvod k novému růstu eura, ale není to úplně takto. Včera byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která během dne vyvolala růst o více než 100 pipů. Index spotřebitelských cen zpomalil na 3,3 % meziročně a podobně jako v předchozím měsíci klesl o pouhých 0,1 %. Věříme, že reakce trhu byla přehnaná a pokles dolaru příliš silný. Pokles inflace o 0,1 % neznamená vůbec nic pro výhled měnové politiky Federálního rezervního systému, což pak večer potvrdil Jerome Powell. Inflace výrazně klesla z maxima, ale zůstává příliš vysoká, uvedl předseda Fedu.
img

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓

12.06.2024 Velký den týdne je tady. Zatímco dnes již byla investorům nabídnuta zpráva o americkém indexu spotřebitelských cen za květen, dnes je naplánována ještě jedna velká událost - vyhlášení měnové politiky FOMC v 19:00 BST. Očekává se, že americká centrální banka ponechá sazby beze změny, ale obchodníci jsou zvědaví, co Fed očekává do konce roku. Pojďme se v krátkosti podívat na to, co od dnešního zasedání očekávat.
img

BREAKING: Ropa klesá po medvědí zprávě DOE

12.06.2024 Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 16:30 hodin našeho času vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva vykáže mírný pokles hlavních zásob ropy a také mírný nárůst zásob benzínu a destilátů. Soukromá zpráva API zveřejněná včera ve večerních hodinách však naznačila hlubší než očekávaný pokles hlavních zásob ropy i neočekávaný pokles zásob benzinu. API naznačila větší než očekávaný nárůst zásob destilátů.
img

EUR/USD: Co můžeme očekávat od americké inflace?

12.06.2024 Měnový pár EUR/USD se od 16. dubna nachází v růstové fázi. Situace se změnila až koncem minulého týdne, kdy se ECB rozhodla zahájit uvolňování měnové politiky. Na takové rozhodnutí se čekalo již delší dobu, ale až do jeho oficiálního oznámení panovaly určité pochybnosti, zda k němu dojde. Nebo naděje. Naděje, které měli především býci, kteří téměř dva měsíce hnali evropskou měnu vzhůru. Kdyby ECB odložila první snížení sazeb na příští zasedání, mohla si evropská měna udržet svůj býčí trend. V posledních měsících však euro rostlo dostatečně. ECB by ke snižování sazeb přistoupila v každém případě.
C:\fakepath\akcie-10062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – správa a řízení společností a etika ve fundamentální analýze (8. díl)

10.06.2024 Článek zdůrazňuje důležitost etiky a řízení pro finanční výkonnost a hodnotu akcií. Vysvětluje, jak transparentnost a etické praktiky posilují důvěru investorů a snižují rizika. Čtenář se dozví o metodách analýzy firemní kultury, řízení a konkrétních případových studiích, které ilustrují dopad skandálů na ceny akcií.
C:\fakepath\tabulka-10062024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 3.6.2024 - 7.6.2024

10.06.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Čemu bychom měli věnovat pozornost dne 7. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

07.06.2024 Na pátek je naplánováno celkem dost makroekonomických událostí, z nichž některé jsou velmi důležité. Samozřejmě bychom měli začít zprávami z USA, protože ty jsou pro trh prioritní. Dnes budou zveřejněny údaje o míře nezaměstnanosti za květen, o počtu nově vytvořených pracovních míst v sektorech mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) a o změnách v úrovni průměrné mzdy. Americký dolar potřebuje velmi silná data, aby vykázal růst, protože trh v současné době interpretuje téměř všechny zprávy v jeho neprospěch. Pokud se americké údaje ukážou být slabé, není pochyb o tom, že americká měna opět prudce klesne.
img

BREAKING: Průmyslová výroba v Německu pod očekáváním 🎯

07.06.2024 Německý průmysl si nadále vede hůře. Údaje o továrních objednávkách ze začátku týdne rovněž zaostaly za očekáváním, což naznačuje slabší údaje o průmyslové výrobě. Reakce trhu je omezená, na měnovém páru EUR/USD nebyly zaznamenány žádné výraznější pohyby.
img

Graf dne – US100 (6. 6. 2024)

06.06.2024 Kontrakty pro US100 na technologickém indexu Nasdaq100 na konci včerejší seance vzrostly o více než 2,00 %, čímž se dostaly nad úroveň 19 000 bodů a na konci seance vytvořily nový historický rekord. Tyto nárůsty jsou způsobeny „skvělými 7“ technologickými společnostmi, které v poslední době tlačí indexy nahoru.
img

🔼 EUR před rozhodnutím ECB posiluje

06.06.2024 Rozhodnutí Evropské centrální banky o měnové politice je klíčovou tržní událostí dne. Vyhlášení sazeb je naplánováno na 14:15, prezidentka ECB Lagardeová má po zasedání uspořádat tiskovou konferenci o půl hodiny později ve 14:45. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trhy od setkání očekávají a jak mohou trhy reagovat!
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 5. června. Libra může ve čtvrtek následovat euro.

06.06.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil ochotu trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a eliminuje riziko dalších komplikací. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což vyvolává pochyby o připravenosti trhu znovu prodávat.
img

USDCAD je před událostmi beze změny 👀

05.06.2024 USD/CAD se obchoduje beze změny před dvěma klíčovými makroudálostmi naplánovanými na dnešek – zpráva ADP ve 13:15 a rozhodnutí Bank of Canada o sazbě ve 14:45. První z nich bude sloužit jako nápověda před pátečním zveřejněním zprávy NFP, zatímco druhá bude bedlivě sledována, protože se očekává, že kanadská centrální banka provede první snížení sazeb. Pojďme se podívat na to, co od těchto dvou událostí očekávat a jak vypadá situace na grafu USD/CAD!
C:\fakepath\trader-04062024-47-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál klesají kvůli skepsi kolem dohody skupiny OPEC+

04.06.2024 Ceny ropy prohlubují pokles kvůli skepsi kolem dohody skupiny OPEC+, která chce letos zvýšit dodávky na trh. A to přesto, že se již nyní objevují známky slabé poptávky.
C:\fakepath\tabulka-03062024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 27.5.2024 - 31.5.2024

03.06.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Nvidia znovu překvapila trh: Silné datové centrum a akcie se dělí

29.05.2024 Technologický gigant Nvidia přinesl překvapení trhu, když zveřejnil své výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2024. Výnosy společnosti zaznamenaly výrazný nárůst oproti loňskému období, což mnohé analytiky překvapilo.
img

Plán obchodování EUR/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.05.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval níže. Korekce proti korekci začala před více než týdnem. Pokud jde o malou korekci, cena dokázala klesnout o zhruba 80 pipsů, zatímco při větší korekci euro za měsíc kleslo o zhruba 260 pipsů. Volatilita je tedy i nadále poměrně slabá. V pátek však pár mohl pokračovat v pohybu směrem dolů, ovšem trh rozhodl jinak.
C:\fakepath\tabulka-27052024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 20.5.2024 - 24.5.2024

27.05.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Graf dne - Ethereum (23.05.2024)

23.05.2024 Ethereum dnes posiluje o 0,70 % a vrací se nad 3 800 USD. Tento týden by mohl být pro trh kryptoměn klíčový díky několika významným katalyzátorům.
img

Vzestupy a pády: reakce trhu na Fed a úspěch společnosti Nvidia

23.05.2024 Americké akciové trhy ve středu klesly, což způsobila především reakce investorů na zveřejněný zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému. Současně prudce vzrostly akcie společnosti Nvidia, které po oznámení výsledků, jež překonaly očekávání analytiků, posílily během odpoledního obchodování o 6 %.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 22. května. Libra se nevzdává.

23.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a eliminuje riziko dalších komplikací. Absence poklesu instrumentu v posledních týdnech ale vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla prodloužit, podobně jako předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C může klidně být velmi dlouhá, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
C:\fakepath\akcie-20052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – finanční zprávy a jejich vliv na ceny akcií (3. díl)

20.05.2024 Článek se zaměřuje na význam a různé typy finančních výkazů, které poskytují klíčové informace o finančním zdraví a výkonnosti podniků. Čtenář se dozví o výročních a čtvrtletních zprávách, výsledcích hospodaření, předpovědích zisku, zprávách o dividendách, tiskových zprávách a regulačních informacích. Dále článek popisuje, jak číst a analyzovat finanční zprávy, a jak tyto zprávy ovlivňují ceny akcií.
C:\fakepath\tabulka-20052024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 13.5.2024 - 17.5.2024

20.05.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Ekonomický kalendář: Konečné údaje o CPI z Evropy, projevy centrálních bankéřů

17.05.2024 Futures na evropské indexy ukazují na mírně nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po poměrně nevýrazné asijsko-pacifické seanci, během níž se většina indexů z tohoto regionu obchodovala níže. Za slabší náladu na trzích mohou poněkud neuspokojivé údaje o měsíční aktivitě z Číny.
img

BREAKING: USD klesá po neuspokojivých datech trhu s bydlením

16.05.2024 Údaje o americkém trhu s bydlením za duben byly zveřejněny dnes ve 13:30 . Očekávalo se, že zpráva ukáže malý meziměsíční nárůst stavebních povolení a také poměrně velký skok v počtu zahájených bytů po březnových poklesech.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 16. května 2024

16.05.2024 Včerejší rally na trhu byla velkolepá: S&P 500 vzrostl o 1,17 %, zlato o 1,55 % a euro o 0,69 % (64 pipů). Velkolepá ale není ani tak dynamika cen, jako spíš nečekaná reakce trhu na údaje z USA. Jádrový index i index spotřebitelských cen vyšly na předpokládané úrovni 3,6 % y/y (oproti březnovým 3,8 % y/y), resp. 3,4 % y/y (oproti předchozím 3,5 % y/y). Maloobchodní tržby za duben nečekaně stagnovaly oproti očekávanému růstu o 0,4 %.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 K otestování cenových úrovní, které jsem určil v první polovině dne, nedošlo. Přestože byla zveřejněna poměrně široká škála statistických údajů o eurozóně a míře růstu HDP, euro na ni nereagovalo a udržovalo volatilitu trhu na poměrně nízké úrovni, což mu ani neumožnilo dosáhnout mnou určených úrovní supportu a rezistence. HDP eurozóny za první čtvrtletí, ponechané bez revize, je méně důležité než údaje naplánovaný na druhou polovinu dne. Vcelku výrazná reakce trhu přijde po údajích o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako po změnách objemu maloobchodních tržeb a index Empire Manufacturing Index. Inflace je velmi důležitá pro určování budoucí měnové politiky Fedu, takže její růst určitě odsune plány na snížení úrokových sazeb, což posílí americký dolar. Pokud budou údaje odpovídat prognózám ekonomů nebo pokud inflace klesne, spustí se nákup rizikových aktiv včetně evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

BREAKING: US PPI vyšší, než se očekávalo 📌

14.05.2024 Index výrobních cen (PPI) pro konečnou poptávku se meziměsíčně zvýšil o 0,5 % a překonal očekávaných 0,3 %, zatímco údaj z předchozího měsíce byl revidován z +0,2 % na -0,1 %. Bez započtení potravin a energií vzrostl PPI meziročně o 2,4 %, což splnilo očekávání, a o 0,5 % meziměsíčně, čímž překonalo očekávaných 0,2 %. Reakce trhu byla ovlivněna meziměsíčním čtením; vyšší číslo však bylo z velké části způsobeno revizí únorových údajů směrem dolů. Při účtování těchto revizí jsou data v souladu s očekáváním, což se odráží v meziročních souhrnných číslech.
C:\fakepath\tabulka-13052024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 6.5.2024 - 10.5.2024

13.05.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.05.2024 Pár GBP/USD v pátek vykázal volatilitu 40 pipů. Obecně vzato by náš článek mohl tímto konstatováním už skončit... Jestliže pár EUR/USD celý den přešlapoval na místě, pak pár GBP/USD byl v kómatu. A zatímco v Evropské unii nedošlo k žádným zajímavým událostem, ve Velké Británii byly zveřejněny zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které měly schopnost vyvolat pohyby na trhu. Ale ne, nic takového jsme neviděli. Pokud k nějaké reakci trhu došlo, byla jen sotva znatelná. Jak už jsme ale řekli, volatilita je v posledních měsících velmi nízká. Dosáhnout zisku na takovém trhu vyžaduje velké úsilí. Všimněte si také, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu, jenže v pátek ho konečně měla, a přesto se rozhodla zůstat na místě.
img

Co příští týden čeká euro?

13.05.2024 Euro v uplynulém měsíci stabilně rostlo. Vůči dolaru vzrostlo v té době zhruba o 160 bazických bodů, což je poměrně málo. Nicméně, i toto by mohlo vést ke změnám v současném počtu vln a vyžádat si úpravy. Korekce jsou vždy náročné, protože vyžadují změnu obchodních plánů. Už několik měsíců očekávám pokles eura, protože věřím, že stále probíhá klesající trend. Nový růst by mohl výrazně zkomplikovat nebo k nepoznání změnit současný počet vln. Proto je důležité pochopit, jaké novinky se očekávají v příštích pěti dnech a jak by mohly ovlivnit náladu na trhu.
img

Americký dolar znovu zaškobrtl

10.05.2024 Evropská a britská měna začaly ve čtvrtek souběžně růst. V době psaní tohoto přehledu jsme nezaznamenali prudký růst a nevidíme důvod, proč by měl trh libru – a tím spíš euro – nakupovat. Zasedání Bank of England právě skončilo a centrální banka vyslala signál, že se blíží ke snížení úrokových sazeb. Guvernér BoE Andrew Bailey nepopřel ani to, že by ke snížení úrokové sazby mohlo dojít už na příštím zasedání – v červnu. Pokud to tak opravdu bude, pak Evropská centrální banka a BoE začnou snižovat sazby synchronně. Nikdo ale neví, kdy s uvolňováním své měnové politiky začne Federální rezervní systém.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.

10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
C:\fakepath\prop-trading-08052024.jpg

Moje cesta prop tradingem – Obchod, který se nepovedl a nový trend v prop tradingu

08.05.2024 V tomto článku si popíšeme, co vedlo k propadu balance křivky prop účtu, a také si přiblížíme novinku, která hýbe světem prop tradingu.
img

Vzhledem k tomu, že Fed drží sazby na stejné úrovni, jsou defenzivní strategie klíčové

07.05.2024 Vzhledem k tomu, že americký Federální rezervní systém zachovává pevný postoj, investoři se připravují na rok minimálního snižování sazeb. Sazba federálních fondů, která v současnosti činí 5,25–5,5 %, odráží strategickou zdrženlivost měnové politiky Fedu.
C:\fakepath\tabulka-06052024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 29.4.2024 - 3.5.2024

06.05.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu téměř nepohnul, protože většinu dne stagnoval. Ačkoli se cena v předchozích dnech usadila pod vzestupnou trendovou linií, ve středu jsme viděli sestupný pohyb. Už dříve jsme vás upozorňovali, že vzhledem k silným fundamentálním a makroekonomickým faktorům je možný i pohyb nahoru. Výsledky zasedání FOMC (které vyvolaly růst páru) ale bohužel nelze označit za holubičí. Britská libra vzrostla, ačkoli se původně očekával pokles.
img

➡️US100 zůstává po rozhodnutí Fedu pod tlakem

01.05.2024 Reakce trhu na rozhodnutí Fedu byla nevýrazná. Dolar zpočátku klesal, zatímco akciové indexy rostly, když Fed oznámil, že 1. června zahájí omezování kvantitativního zpřísňování (QT). Trh však očekával, že se tak stane brzy, protože Fed na svém předchozím zasedání (zápis z jednání) naznačil, že pravděpodobně brzy zahájí snižování. Tempo snižování rozvahy prostřednictvím státních dluhopisů bude činit 25 mld. dolarů, což je méně než očekávaných 30 mld. dolarů (tempo je stále 60 mld. dolarů měsíčně do 1. června).
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
C:\fakepath\tabulka-29042024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 22.4.2024 - 26.4.2024

29.04.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
C:\fakepath\zlato-29042024-uvod2.jpg

Populární VIP Interbank indikátor nově i na zlatě!

29.04.2024 Vážení obchodníci a čtenáři portálu FXstreet.cz, s hrdostí vám oznamujeme další inovaci našeho Interbank VIP indikátoru. Od května bude tento revoluční nástroj rozšířen o zobrazení informací o institucionálních objednávkách z trhu se zlatem, což vám poskytne ještě hlubší pohled do dynamiky trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?

29.04.2024 Příští týden bude mít hlavní slovo při dodávání zpráv na měnový trh Amerika. Trh se plně soustředí na zprávy týkající se USA, takže tyto zprávy budou mít největší dopad na kurz dolaru, který je součástí měnových párů EUR/USD i GBP/USD.
img

Dolar: nebylo by štěstí, ale pomohlo by neštěstí

26.04.2024 "Kupujte na základě fámy a prodávejte na základě faktu." Hospodářský růst USA zaostal za očekáváním, přesto byli investoři natolik přesvědčeni o jeho zpomalení, že od začátku týdne až do 26. dubna americký dolar prodávali. Jakmile vyšlo najevo, že HDP vzrostl o 1,6 %, a nikoli o očekávaných 2,5 %, jak předpovídali experti agentury Bloomberg, nastal čas vybírat zisky. V důsledku toho se měnovému páru EUR/USD nepodařilo udržet nad hranicí 1,07.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 24.04.2024

25.04.2024 Volatilita, na kterou jsme čekali více jak půl roku je zpět a zatím zdaleka nikam nemizí. Iracionální reakce na výsledky tu s námi také zůstává, kde je nejlepším příkladem včerejší reakce na výsledky Mety. Akciové indexy začátkem týdne začaly korigovat strmé ztráty z předchozího týdne, ale reakce na výsledky a pokračující růst výnosů stojí v cestě rychlého návratu na historická maxima. V následujících týden bude vše o výsledcích, které se ukazují být solidní, ale reakce trhu nemusí dávat vždy smysl.
img

BREAKING: WTI tiká výše po údajích o zásobách ropy

24.04.2024 Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 15:30 BST vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Soukromá zpráva API zveřejněná včera večer však naznačovala pokles zásob ropy a také vytváření zásob destilátů.
img

BREAKING: WTI roste po údajích o zásobách ropy

24.04.2024 Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 15:30 BST vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Soukromá zpráva API zveřejněná včera večer však naznačovala pokles zásob ropy a také vytváření zásob destilátů.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 23. dubna. Nudné pondělí proběhlo hladce.

23.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval převážně do strany s nízkou volatilitou. Stejný pohyb vidíme už šest dnů, takže se vytvořil kanál, který znázorňuje současný směr. Je mírně vzestupný, ale téměř boční. Euro přestalo klesat, ale nikdo nečeká, že by pár klesal každý den. Fundamentální a makroekonomické pozadí stále naznačují růst dolaru, takže každopádně očekáváme pokles eura.
C:\fakepath\tabulka-22042024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 15.4.2024 - 19.4.2024

22.04.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
C:\fakepath\akcie-21042024.png

Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)

22.04.2024 Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
img

Půlení bitcoinu - Q&A: Odpovídá Josh Gilbert, australský tržní analytik společnosti eToro

18.04.2024 Co je to Halving bitcoinu a jakou roli hraje v měnové politice bitcoinového ekosystému? Jak ovlivňuje nabídku bitcoinů v oběhu?
img

BREAKING: Smíšená reakce na GBP po údajích o zaměstnanosti ve Spojeném království

16.04.2024 Dnes v 8:00 byly zveřejněny údaje o trhu práce ve Spojeném království za únor. Očekává se, že zpráva ukáže podobný nárůst zaměstnanosti jako v předchozím měsíci, zvýšení míry nezaměstnanosti a zpomalení růstu výdělků.
img

Denní shrnutí: Eskalace na Blízkém východě tlačí na akcie a posiluje zlato

15.04.2024 Reakce trhů na víkendové odvetné údery Íránu proti Izraeli byla zpočátku poměrně klidná, zlato a ropa otevřely mírně výše a futures na evropské a americké indexy nezaznamenaly žádné větší pohyby.
img

BREAKING: USD skoky po údajích o maloobchodních tržbách

15.04.2024 Zpráva o maloobchodních tržbách v USA za březen byla zveřejněna dnes ve 14:30. Očekávalo se, že zpráva ukáže další měsíc silného růstu, i když se očekávalo, že celkové tržby porostou pomaleji než v únoru.
C:\fakepath\trading-10042024.jpg

Ziskový obchod, který se z počátku nevyvíjel dobře

10.04.2024 Některé obchody se realizují velmi snadno, jiné jsou o něco náročnější. Dnes se podíváme na obchod, který se z počátku nevyvíjel příliš dobře, ale díky obchodnímu plánu a trpělivosti nakonec přinesl pěkný zisk.
img

US500 si před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC drží ztráty

10.04.2024 Jedna z klíčových makro událostí dne - zveřejnění zprávy o inflaci v USA za březen - je již za námi, ale na obzoru se rýsuje další. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis z březnového zasedání FOMC 2024. Zveřejnění může rovněž vyvolat nárůst volatility na trzích a účastníci trhu je budou bedlivě sledovat.
img

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
img

US500 se odrazilo před zprávou NFP 📌

05.04.2024 Investoři pomalu začínají pochybovat o možnosti rychlého snížení sazeb ze strany Fedu. Přestože akciový trh doposud nevěnoval velkou pozornost tomu, kdy by mohlo dojít k potenciálnímu snížení, nyní se zdá, že se načasování normalizace měnové politiky vzdaluje, což může následně odradit nové investory od přidávání se na silně koupený trh. Mohlo by to NFP změnit? Je pozoruhodné, že americký trh práce zůstává napjatý a na první pohled nejeví známky slabosti. Existuje tedy šance znovu zažehnout optimismus ohledně snížení, pokud NFP vykáže slabší situaci?
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024

05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.
img

Forex: Dolar překvapivě ignoruje jestřábí rétoriku Fedu

05.04.2024 Výrazně jestřábí rétorika, kterou spustily dvě největší holubice uvnitř Fedu, dolaru nikterak nepomohla stejně jako nárůst geopolitického napětí (viz hrozba konfliktu Izrael - Írán). Zdá se, že dolar nedokáže bodovat v situaci, kdy akcie na Wall Streetu jdou významně dolů. Dnes by se trh měl zaměřit na statistiky z amerického trhu práce za březen. Pokud se naplní očekávání a přírůstek nových pracovních míst bude nad úrovní 200 tisíc, tak by reakce trhu nemusela být nijak dramatická. Půjde však i o další data - míru nezaměstnanosti a růst mezd.
img

Přehled páru EUR/USD. 4. dubna. Inflace v Evropě přiblížila ECB ještě více k uvolnění měnové politiky

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD většinu středy pokračoval ve vzestupné korekci. Volatilita opět zůstala nízká. Zatímco dříve jsme procházeli občasnými obdobími vysoké volatility, teď volatilita trhu téměř každý den důsledně kolísá mezi "nízkou" a "střední". Současné pohyby každopádně nelze označit za silné. V časovém rámci 4H se pár může usadit nad linií klouzavého průměru, ale všechno se může do konce týdne ještě několikrát změnit. Důležitých zpráv je mnoho a reakce trhu na každou z nich může být jiná. Předpovědět, kde pár bude dnes večer nebo zítra, je prakticky nemožné.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky

03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
img

EUR/USD: Proč dolar roste?

03.04.2024 Duben přinesl dolaru dobré zprávy. Přinejmenším včerejší zpráva byla dolarovým býkům nakloněna a umožnila dolaru posílit pozice napříč trhem. Platí to i pro jeho pár s eurem: cena EUR/USD prudce klesla a v současnosti testuje support na úrovni 1,0730 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu). Klesající trend postupně nabírá na síle, takže se na obzoru rýsuje hodnota 6.
C:\fakepath\tabulka-31032024-lv.png

VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 25.3.2024 - 29.3.2024

01.04.2024 Minulý týden pro členy VIP zóny nabídl několik obchodních příležitostí na různých měnových párech, které bylo možné ziskově zobchodovat na základě denních expertních výhledů vydávaných každý obchodní den ve VIP zóně. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, jak jednoduše, a zároveň ziskově, lze obchodovat díky námi zveřejňovaným informacím z mezibankovního trhu (institucionální objednávky).
img

USD byl během Powellova projevu utlumen

29.03.2024 Předseda Fedu Powell se zúčastnil moderované diskuse na akci pořádané sanfranciským Fedem. Powell hovořil o měnové politice, jeho poznámky však neobsahovaly žádná překvapení a nevyvolaly žádné výraznější reakce trhu. Hlavní Powellovy titulky naleznete níže:
img

BREAKING: USD klesá po čtení PCE

29.03.2024 Dnes ve 13:30 byl v USA zveřejněn měsíční balík dat za únor včetně údajů o inflaci PCE. Očekávalo se, že zpráva nevykáže žádnou změnu celkové i jádrové PCE inflace na meziroční bázi.
img

BREAKING: Smíšené reakce trhu po revizi údajů o americkém HDP

28.03.2024 Konečná zpráva o HDP USA za 4. čtvrtletí 2023 byla zveřejněna dnes ve 13:30. Jednalo se o třetí zveřejnění dat, proto se neočekávalo, že by vykázaly nějaké zásadní odchylky od předchozích hodnot nebo vyvolaly nějakou výraznou reakci trhu.
C:\fakepath\trump-27032024.png

Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě

27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\trading-04032024-uvod.png

Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (únor 2024)

04.03.2024 Vítáme vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v únoru možné realizovat. V tomto článku se zaměříme především na obchodní signály identifikované díky technické analýze a Price Action. Finanční trhy totiž v únoru nabídly několik příležitostí hlavně pro trendové obchodníky, kteří se snaží vstupovat do rozjetého vlaku na tržních korekcích. I z tohoto důvodu bude hlavním hrdinou tohoto článku Fibonacciho retracement.
Související klíčová slova: Vliv finančních zpráv | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Americký dolarový index (USDIDX) | Cenový kanál | Mezinárodní kontext | Regulační informace | Marlin | Předpovědi a politická rozhodnutí | Dlouhé pozice | Geopolitické konflikty | Války | Vydělat na akciovém trhu | Údaje z USA | Vývoj | Obchodní platformy | Defenzivní strategie | Moderní ekonomie | Panevropský index | EUR/CAD | Prezident newyorského Fedu | Systémy řízení | Uptrend na bitcoinu | EUR | Průměrná výkonnost indexů | Štěstí | Moje cesta Prop Tradingem | Proces prognózovaní | Výkon trhu | Standard & Poor's | Oznámení výsledků | Oživení cen | JP Morgan Chase | Kde a jak profitovali tradeři | Stoxx | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Take Profit | Hlasovací právo | Robert E. Lucas Jr. | Nedostatky | Očekávání | Vliv na ziskovost | Korelace | Evropské centrální banky | Nejlepší trading | Nikl | Finanční zprávy | Volatilní | Rally na akciových indexech | Tipy pro začínající | Podnikání společnosti | Rozvoj umělé inteligence | Etika ve fundamentální analýze | Mezinárodní vliv | Hlubší pohled | Trh práce | Struktury trhu | Pro investory | Politické a mezinárodní události | Rezistentní zóny | Vlastnosti ekonomických modelů | P/B | Jak číst a analyzovat finanční zprávy | Investice | DXY | MACD | Potenciál | Support | Akvizice | Finanční stabilita | Přesnost | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Chování | Šéf řecké centrální banky | Prognózy | Britská libra | Posouzení managementu | Intervence | Zajímavé zisky | Pozitivní roky | Experti | Rekord | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | FTSE MIB | John Kenneth Galbraith | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | EUR/USD | Efektivní správa | Strukturální faktory | Spotřebitelé | Náročný proces | Prop společnosti | Cena bitcoinu | Vyšší low | Reakce trhu na různé události | SOK | Konkurenční výhoda | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Základní pravidla obchodování | Brent | Benchmark | Rezistence | Reakce trhu na institucionální objednávky | Lagardeová | Jak analyzovat firemní kulturu | Stav trhů | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Etika | Příležitosti a rizika | Fungování společnosti | IHNED | BreakEven | Marika Čupa | TNOTE | Silný výhled | SMA | Návratnost investic | Vzdělávání | Investiční strategie | Rozhodnutí o sazbách | Rizika a nedostatky | ESG | Index DOW | Obecné tipy | Nejlepší trading příležitosti | Nový indikátor | Milton Friedman | Základní pravidla | Graf EURUSD | Podíl na zisku | Kontrakty | Nasdaq100 | AI | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Obchodní tipy | Odhad HDP | Období po dot-com krachu | Výrobní sektor | Projekce | Ceny ETH | Výběr likvidity | Peníze | Ukazatel | Francie | Pravidla obchodní strategie | Měnověpolitické zasedání Fedu | Dosáhnout zisku | Index NASDAQ 100 | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Srovnávací analýzy | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Poklesy akciového trhu | Seriál o investování do akcií | Měnová politika Fedu | Long obchod | Lidské chování | Palladium | Vlnový pattern | Ropa WTI | Přijetí ETF | Obchodování na prop účtu | Americké ekonomiky | Kapitál | USD | Občané | Technická analýza | Pozornost investorů | Burzy | AEX | Plány | Na burze | Jestřábí komentáře | Proražení | Cena americké ropy | Významný dopad | Metody analýzy | Historické výkony | TJX Companies | EURUSD | DJI | Výroční zprávy | Čekající příkazy | Vliv na rozhodování | Šok | ASIC | Pověst | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Výsledky za první čtvrtletí | Finanční transparentnost | Cenové úrovně | Ekonomická aktivita | Regulace | NFP | Dovoz | Nasdaq Composite | Tržní reakce při výběru likvidity | Výkon amerických akciových indexů | Vstoupit do rozjetého vlaku | Nikkei | Konvergence | Zasedání FOMC | Čtvrtletní zisk | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Investovat | Průmyslová výroba v Německu | Měnový pár EUR/USD | Akciové indexy | Break/Even (B/E) | MT5 | Velké instituce | Tržní pohyby | Myšlení | Roubini | Slickcharts | Dolar roste | Tržní reakce | Christine Lagardeová | Zhodnotit své peníze | Výpočetní inteligence | Výkonnost společnosti | Aktivity v USA | B/E | Zájem investorů | Hodnota akcií společnosti | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Makrodata | Jestřábí postoj | Finanční instituce | Investoři | Index asijsko-pacifických akcií | Prezident | Fungování | Britský premiér | Akciový index S&P 500 | Historická výkonnost | Nejistoty | Fidelity | Reakce při výběru likvidity | Index výroby | Evropská měna | Výkaz peněžních toků | AMD | Negativní události | Média | Grayscale | Analýza veřejných dokumentů | Jádrový index | Institucionální objednávky | Zisk | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Vyšší hodnoty | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Investiční | Mary Dalyová | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | Nové ETF | Zápis z posledního zasedání | Ropa Brent | Průzkum | Sestupný trend | US500 | Analýzy | Analýza páru EUR/USD | Obchodní plán | Dot.com krize | P/E | Zpráva | Německý DAX | Prodej | Instrument | Údaje ISM | Dodávky na trh | Americké ministerstvo energetiky | Evropské ekonomiky | Zasedání Fedu | JOLTS | GBP | Potenciální rizika | Nabídka | Tržní kapitalizace | Management | Absence kupců | XAU/USD | Konflikty | Centrální banky | S&P | Hospodářský vývoj | Obchodování | Potenciální zisky | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | VIP Interbank | Zprávy | Prezidentka ECB | Vliv na ceny | Index Stoxx 600 | Nadšení | Oznámení | Murray | NATO | BREAKING | Dlouhodobé důsledky | Investiční atraktivita | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Silný růst | Udržitelnost | Historický vývoj | Vyhlídky | Ceny Bitcoinu | Monitorování | Celkový trend | CZ | Společnost XTB | Bydlení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Strategická rozhodnutí | Klidné obchodování | Výkon indexu | Macrotrends | CME FedWatch Tool | Míra | Nejdůležitější události | Globální ekonomická integrace | Investiční centrum | Cenová maxima | Zdroje energie | Hedgeové fondy | Předpověď | Firmy | Investice do indexu S&P 500 | Vyhlídky ekonomiky | Nástroj | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Přehled | Výrazný pokles | Vyznačené rezistence | Projev Jeroma Powella | Tržní ceny | Výpočetní ekonomické modely | Bitcoin | Kupující | HDP eurozóny | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Futures na evropské indexy | Kurz dolaru | TIM | Fundamentální analýza | Propad | Retracement | Eli Lilly | Údaje | xStation | Výkonnost | Snížení poptávky | OPEC+ | Nastavení stop lossů | Průzkumy | Očekávání analytiků | Michelle Bowmanová | Objem | Federální rezervní systém | Klima | Britské libry | Cenné papíry a burzy | Hlavní výzvy prognózování v USA | Výsledky společnosti | Smart Money (demand zone) | Americké měny | Graf | Národní měny | Regulátor | Index S&P 500 | Praktické tipy pro obchodování | Nákup libry | Společnost Grayscale | Cena práce | Průmyslová výroba | Studie | CME FedWatch | Průraz | Short | Pár EUR/USD | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Německý akciový index | Kontext | Hodnocení akcií | Americká centrální banka | Přijetí | High | GDPNow | Rostoucí trend | OPEC | Finanční krize | Růst eura | Jednání FOMC | Pokles ceny | Index výrobních cen | Vizualizace | Dlouhodobý vliv | Dopady na ekonomiku | Ceny ropy WTI | Ukazatel inflace | Jádrový index spotřebitelských cen | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Trump | Rostoucí obavy | Fundamentální analýza akciových trhů | Britský FTSE 100 | Růstový potenciál | Makroekonomické ukazatele | G10 | Vítězství Trumpa | Euro dnes | Obchodní strategie | Měnový trh | Ministerstvo energetiky | Britská měna | Halving bitcoinu | Macrotrends.net | HDP USA | Ekonomické ukazatele | Stříbro | USDCAD | Jakub Matis | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Sell the news | ex | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Růst výnosů | Dobrá data | Americké akcie | MetaTrader | Otočení trendu | Divize | Neočekávané události | Index cen výrobců | Ekonomické cykly | Klesající trend | Pozornost | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Medián | Finanční společnosti | Komise | Výkyvy | Výrazný růst | S&P 500 | Fed | Korekce | JDE | Upozornění | Wells Fargo | ProCent | Money management | Investování a obchodování | Federální rezervní banka | Znalost | Investice do indexu S&P | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | MT4 | Slabé výsledky | Nejistota | ANO | CME | Poměr P/E | GBP/NZD | Důkladná příprava | Euforie na akciových trzích | Tržní situace | Populární VIP Interbank | Microsoft | Příležitosti | ECB dnes | Pozitivní reakce trhů | Evropské obchodování | Společnost BlackRock | Členové Fedu | Tržní sentiment | Íránský útok | Sell | Japonsko | Range | Long pozice | Kurz dolarů | Trendová linie | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Prosperity | Index Nasdaq | Psychologické faktory | Řízení rizika | Německo | Oblast supportu | Trendové linie | Ekonomie | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Krach | Centrální banka | Spotová cena | Vice | Další růst | Andrew Bailey | Životní prostředí | CL | Britský regulátor | Donald Trump | Grafy | Jádrová inflace | Visa | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Dlouhé pozice (long) | Energetický sektor | Čtvrtletní výsledky společnosti | Centrum | Příkaz Stop | Společnosti | Fundamentální faktory | Tamas Varga | Neoklasické modely | Aktivum | Supportní úrovně | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | Domácnosti | S&P 500 a Nasdaq | Roční výkon | API | Balance křivka | Předpovědi zisku | Americký dolar | Analytici | Eskalace | Equity | Demand | Dolarový index (USDIDX) | Dobré zprávy | Škoda | Reuters | Index nákupních manažerů | Index nových zakázek | Podcast | Situace | Zajímavosti z prop tradingu | Ceny zemního plynu | Reakce trhu dnes | Náročný proces prognózovaní | US100 | Burzovně obchodované fondy | Správy společnosti | Předseda | Institucionální rezistence | Prime | Překoupené zóny | USDIDX | Rok 2024 | Silná data | Dobrá nálada | GBP/CAD | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | PROP Trading | Růst mezd | Snížení sazeb | Negativní dopad | Apple | Libra | Dopad na ekonomiku | Vybírat zisky | Open | Marika Čupa a Ondřej Hartman | FTSE | Obchodování během sezóny finančních zpráv | Ziskovost a finanční stabilita | Příprava | Investiční rozhodnutí | JP Morgan | Pohyby na trhu | Silný pattern | Nálada investorů | Jednoduchý obchod | Barometr | Demand zone | ECB | Vnitřní zásady | Vysoká hodnota | Tržby | Cena | Analytické závěry | Celkový roční výkon | Velikost pozice | Půlení bitcoinu | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Podrobný pohled | DOT | Data o výkonnosti indexů | Jednoduché tipy | Izrael | Ceny akcií | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Patterny | Institucionální investoři | Ceny | Technologie | Správně vypracované prognózy | Prolomení oblasti | Znalosti historie | Tipy pro obchodování | Pokles | Finance | Makroekonomická situace | Americký trh | VIP zóna FXstreet.cz | Ochranné příkazy | Spolehlivost | Maloobchodní tržby | Potenciální zisk | Legislativní aspekty | Výsledky institucionálních objednávek | Rabobank | Makro | Segregated Witness | Index ISM | Americká ekonomika | NVDA | Důvěryhodnost | Evropská centrální banka | Obchodník | Finanční prostředky | PVM | Dobré obchodní příležitosti | BoE Andrew Bailey | ROE | Indikátor | Index cen | Rizika | Růst ceny | ISM | Daně | Spotová cena zlata | Kryptoměna | Zprávy z trhů | Ekonomické údaje | Vývoj ceny ropy WTI | Pravidla systému obchodování | Zisky | Historické data | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Kalendář událostí | Prodávající | Ukázkové příležitosti | FXstreet | Výkonnost akcií | Doporučení | Cena zlata | Měnová politika | PMI ve výrobě | Hardware | Pullback | Zvýšení ceny | Měnové intervence | Měnověpolitické zasedání | Organizace zemí vyvážejících ropu | Obchodníci | Breakout | Capital | Tamás Varga | Pády indexu Nasdaq 100 | Guvernér | Dodržovat pravidla | Obchod týdne | Cenový pohyb | Emoční kontrola | Zasedání Bank of England | Velikost obchodního kapitálu | Úspěšné investování | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Psychologie | Poptávka | Technologické inovace | Technologický gigant | Čína | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Růst HDP | VIP Interbank indikátor | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Obchodovat | Republikáni | Snížení rizika | Zprávy z USA | Investor | Americké akciové trhy | Line | Dividenda | Korekční fáze | Uzavření trhů | Výsledky hospodaření | Obchodování na akciových trzích | Malé podniky | Medvědi | Hospodářský růst | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Oscilátor | Institucionální poptávka o středním objemu | Pokles zásob | Technologický vývoj | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Payrolls | Holubičí postoj | Obchodování dnes | HDP | Americká měna | DSGE modely | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | Ziskovost | ROCE | Bankéři | Klesající trendová linie | Cena ropy | Inflace | Marže | Průzkum mezi zaměstnanci | Zlato a stříbro | Trh kryptoměn | Fiskální politika | Načasování | Váš trading | Recenze | Zprávy o dividendách | Struktura | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Ropa | Ekosystém | Okamžitý vliv | Monetární politika | Signály | PCE inflace | Přizpůsobovat se | Finanční výkonnost | TJX | Fed funds | Statistiky | Stoxx 600 | Akcie padají | Nejzajímavější obchod | Změny ve vedení | Rozhodování | Prostředí finančních trhů | Řízení obchodu | Optimismus | Kurz | Martin Klass | Premiér Rishi Sunak | 256/2004 | Realizovat zisk | EMA | Globalizace | Analýza EUR/USD | Fibonacciho retracement | Extrémní růsty | Fundamentální pozadí | Dolar | Hliník | Růst dolaru | První forexový indikátor | Euro | Makroekonomické faktory | Politické rozhodnutí | Prognózování a Spojené státy | Měď | Hlavní prvky prognózování | Forex asistent | Volatilní aktivum | Politická opatření | AUD | Spojené státy americké | Obchod | Dividendový výnos | Technické korekce | Trh se zlatem | Německá průmyslová výroba | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Řízení peněz | Predikce | Německý vývoz | ETF na bitcoin | Ekonomové | Etoro | MIB | Jiné kryptoměny | EU | Keynesiánské modely | Miliardy | Pohyby akcií | Bollingerova pásma | Spojené státy | Zasedání ECB | Portfolia | Tesla | Úrovně rezistence | Index výrobní aktivity | Vývoz | Recese | Vlastní kapitál | Růst akcií | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | xStation 5 | Sociální a environmentální trendy | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Směr trhu | Výrobní index | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Ben Broadbent | Guvernér BoE | Případová studie | Řízení společnosti | Ekonomické teorie | Balance | Matěj Široký | Transparentní | Členské státy | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Oscilátor Marlin | Změna sazeb | Cena Brentu | Co chystá Donald Trump? | Americké indexy | Obrat trendu | Japonský jen | Brent (OIL) | Úspěchy | Poptávka po americkém dolaru | Budoucí směr | Technologický sektor | Prognózovaní | Výrazný pohyb | Plánování | Předpovědi | Challenge | Zásoby ropy | Úspěšné obchody | Inkasovat zisk | Trend | Důležité informace | Akciové futures | Oslabení | Vstup na trh | Časový rámec | Bilance | Politické události | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Úsilí | Nárůst volatility | Spotify | Finanční ukazatele | Nařízení | Oblasti umělé inteligence | Fed index | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Lightning Network | Transparentnost | Průmysl | Lehká ropa WTI | Investování do akcií | Divergence | ETF | Zisk z dlouhé pozice | Akciové trhy | Společnost Eli Lilly | Myšlenka | Obchodní bilance | Údaje o nezaměstnanosti | Live trading | Výprodej | Cykly | Politická rozhodnutí | Long | Rally | Pohyby ceny | Recese v USA | Velmi volatilní aktivum | Výsledky Nvidia | Limitní objednávky | Japonský index | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Fundamentální analýzy | Datové centrum | 19b-4 | Pěkný zisk | Indexy na Wall Street | Nepřiměřená očekávání | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pády indexu | Ukázkové obchodní příležitosti | Překvapení trhu | Tržní události | Bezpečnost | S&P 500 (US500) | FedWatch Tool | Fiskální politiky | Inovace | Obchodní rozhodnutí | Tipy pro začátečníky | Technologický pokrok | Trhy dnes | | Pochybnosti | Vlnová analýza | Obchodní příležitosti minulého týdne | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Princip obchodování | Breaking | Politika | Nálada na trhu | Reakce trhu na zprávu | 1D | Situace na grafu | Veřejně nedostupné informace | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Ekonomické prognózy | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Německý průmysl | Ziskový obchod | Investování | Indexy S&P | Nálada | Materiály | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Přísná měnová politika | Sazby | Zdraví | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Historická maxima | Ondřej Hartman | Těžaři kryptoměn | Dobrá zpráva | Sankce | Zhodnocení | Ceny zlata | Období dot.com | Výhled | Velmi volatilní | Auta | Americké ministerstvo | Výnosy | Americký trh práce | Nakupovat | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Kultura | Odpovědnost | Propouštění | Zaměstnanci | Investování na akciovém trhu | Politika Fedu | Finanční trhy | Ekonomické trendy | Expanze | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | USD za barel | Obavy investorů | Peněžní trhy | Katastrofy | Krize | Ovlivňování | Ceny ropy Brent | Portál FXstreet.cz | BlackRock | Nejzajímavější obchod týdne | Pokles poptávky | Objednávky | Kurz libry | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Ředitelka | Cíle | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Možnost realizovat zisk | Plán obchodování | Break/Even | Transakce | Institucionální poptávka | Dnešní údaje | Měny | Session | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Zpráva COT | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Peněžní tok | Zpravodajství | Inflace v březnu | Tradeři | Dividendy | Měna | Oslabení eura | Zásoby benzinu | Interbank VIP indikátor | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Fed Williams | Pravidla obchodování | Fúze | Miliardy dolarů | Cena americké ropy WTI | FOMC | Nový trend | Půlení | Reakce investorů | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Platformy | Iracionální | Obchodní den | Signál | Írán | Investiční ředitelka | Výkonnost společností | ADP | Uptrend | Číst grafy | Ropy | Historie | Rozvaha | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Podcasty | Výdaje | Společnost | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Trend opačný | Buy | XTB Research | Volatilita trhů | Kupci | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Členové VIP zóny | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Ztráty | Organizace | Britský FTSE | News | Analýza akciových trhů | TGT | Růst | Obchodování EUR/USD | Očekávání zisku | Případové studie | Energetické komodity | Příjmy | Stav trhu práce | Trend klesající | Index | Praktické tipy | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Nejbližší rezistence | Komodity | ČTK | Odliv vkladů | Širší trh | Dnešní zprávy | Správa | Halving | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Co jsou to ekonomické modely? | Členové představenstva | Šance | Pohled do dynamiky trhu | Detailní analýza | Megan Hornemanová | SegWit | Odvětví | Agresivní uptrend | Oceňování akcií | Index spotřebitelských cen | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Akcie mateřské společnosti | Poradenství | Průmyslový index Dow Jones | Blahobyt | Diverzifikace | Vliv finančních zpráv na ceny | Institucionální poptávky | Měnový pár GBP/USD | Druhá vlna | S&P 500 a Nasdaq 100 | Teorie Johna Maynarda Keynese | Ekonomické modely | Trend měnového páru | Agent-based modely | Typy ekonomických modelů | Ukončení obchodu | Apple Podcasts | Prohlášení | Prognózy inflace | Analýza | Finanční výkonnost společnosti | Kryptoměna Bitcoin | Pravidla obchodního systému | Poměr ziskových a ztrátových roků | Silný základ | Interbank indikátor | Enron | Návratnost | Moderní obchodní platformy | Zprávy o udržitelnosti | Nvidia | Období dot.com krize | Větší ztráty | Příkazy velkých finančních institucí | Banka | Futures na americké indexy | FedWatch | Posílení | VIP zóna | Holubice | Znalosti ekonomie | Histogram | Regulační orgány | Včerejší seance | Obchodníci dnes | ČSOB | Target | Pěkné zisky | Výkon | Sektor polovodičů | John Williams | Historická výkonnost indexů | Členka Rady guvernérů | Obchodní signály | Rozdělení akcií | Výzkumné zprávy | Investování do akcií pro začátečníky | Fundamentální analýza pro začátečníky | Supportní a rezistentní zóny | Ray Dalio | Historický kontext | Cesta Prop Tradingem | Barometr amerického akciového trhu | Nový Interbank | Vliv na ekonomiku | Bloomberg | Ukončit obchod | Vstup do dlouhé pozice | Konsolidace trhu | Osobní výdaje | CCI | Úrovní podpory | Důležitost správných prognóz | HDP Německa | Proražená cenová maxima | Zlepšení | Analýza makroekonomických zpráv | Analog Devices | CAD | Výkazy příjmu | Mikroekonomické modely | Důvěra investorů | Geopolitický vliv | Politika centrální banky | Graf dne | Index DAX 40 | Wall Street | WorldCom | Panevropský index STOXX 600 | Jane Foleyová | Nákupní příkazy | Prognózovaní a jeho význam | Finanční výkazy | Snižování sazeb | Demografické trendy | Obnovitelné zdroje energie | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Výkonnost indexů | Flat | Cílové ceny | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | Dot-com | Členka rady guvernérů | Riziko | FXstreet.cz | XTB | Zhodnocení účtu | Obchody | Obnovitelné zdroje | Index Nikkei | Ekonomický model | Extrémní propady | Geopolitické faktory | Akciový index | Typy finančních výkazů | Tipy pro začínající obchodníky | Zemědělství | Dot.com | Platina | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Obchodní plán pro pár EUR/USD | xStation5 | Podpora | Index výrobních cen (PPI) | Dlouhodobá hodnota | Ekonom Nouriel Roubini | Akciový index Nasdaq | Portfólia | Volatility | Snižovat daně | Tečkový graf | DAX 40 | Psychický stav | Nejnovější údaje | Solidní výsledky | Vystoupí USA z NATO? | Očekávání trhu | Revize strategie | Statistika | Omezení profitability | Vypracované prognózy | Ceny zemního plynu v USA | Právo | Burze | Smart money | Ekonomické statistiky | Rizika a nejistota | Odrazy | Marketingová komunikace | Inkasovat zajímavé zisky | Vybrat zisk | Plán obchodování EUR/USD | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Eskalace na Blízkém východě | Analýza fundamentálních událostí | Obchodní mantra | Rizikový profil | Ekonomická nerovnost | Prvky prognózování | Eurozóna | Trading | Potenciál poklesu | Makroekonomické modely | Historická výkonnost indexu S&P 500 | Index DAX | Klíč k úspěchu | Tým FXstreet.cz | Forex menové páry | Vrcholy | Investiční doporučení | Výsledky společnosti Nvidia | Agent-based | Kontrolní mechanismy | Velmi silný pattern | Standard Chartered | Ethereum ETF | Analytik | Sazby beze změny | Hodnota akcií | Německá obchodní bilance | Pozornost trhu | Inflace spotřebitelských cen | Tiskové zprávy | Směrnice | MIFID | Supportní zóna | Podnikání | DAX | Pády indexu Nasdaq | Vývoj ceny | Instrumenty | Co bude | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Opatření | Historie v investování | Těžaři | Plnění challange | DSGE | Evropský regulátor | Širší trh s kryptoměnami | Falešný signál | Etherea | Pozice | Výkonnost akcií 500 | SEC | Balance křivka a statistika | Evropské indexy | Seriál o dividendovém investování | Index PCE | Dow Jones | Základní pravidla systému obchodování | CARA | Mezinárodní události | USD/CAD | Úrokové sazby | Rovnovážné modely | Pokles libry | Biden | Budoucnost | Ocenění | Banky | NASDAQ 100 | Psychologický vliv | Obchodní styl | Nová fáze | Jak trh reaguje | Teroristické útoky | Kanadská centrální banka | AUD/USD | Konsolidace ceny | Vlády | Zrušení NATO | Podrobné analýzy | Zisková období | Komisí pro cenné papíry a burzy | Finanční zpráva | Prodeje | Robert E. Lucas | Kotace | Obchodní podmínky | Burzovní krach | Měnový pár | SPX | Finanční situace | Emitenti | G7 | Větší pokles | Joe Biden | Trend je tvůj přítel | Sazba Fedu | Příklad NVIDIA | Poptávky po dolaru | Novinky | Role indexu S&P 500 | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny ropy Brent | Konkurenční společnosti | Ekonom | USA | Josh Gilbert | Japonský index Nikkei | Platba | Co je index Nasdaq 100? | Zlato | Býčí trend | Zisk z dlouhé pozice (long) | Analog Devices | Nasdaq | Nouriel Roubini | Příprava na krizi | Úterní zpráva | PMI ve službách | Volkswagen | Intradenní strategie | Spekulanti | Čtvrtletní zprávy | Likvidity na trhu | Americká seance | Stochastic | Práce | FOREX | Úspěšný live trading | Údaje o inflaci | Německá inflace | Nepředvídané události | Skandály | Co je index S&P 500? | Prognózování v USA | Tržní korekce | Americký ekonom | Informace o trhu | Začínající obchodníci | Vliv finančních zpráv na ceny akcií | Obchodní dohody | Zadluženost | Výroční a čtvrtletní zprávy | Solidní zisk | Ekonomické modely a prognózy | Význam a typy finančních výkazů | Environmentální trendy | Kryptoměny | Low | Držení akcií | Americké firmy | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Výhled měnové politiky | Informace o výkonu akciových indexů | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | SMCI | Úspěch | Jerome Powell | Celý akciový trh | Ekonomické nerovnosti | Volby | Ukazatele | Moving Average | Nonfarm Payrolls | Stabilita | Trading příležitosti | Británie | COT | NZD | Jak profitovali tradeři | Změny v měnové politice | Kognitivní psychologie | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Podniky | Celkový roční výkon indexu | Inflace v USA | Důležitá zpráva | Ekonomické podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Reakce měnového páru
Reakce měnového páru AUD/NZD
Reakce měnového trhu
Reakce na konfluenci
Reakce na level
Reakce na obchodní stres
Reakce průmyslu na pandemii
Reakce při výběru likvidity
Reakce Švédska
Reakce trhu

Následující klíčová slova

Reakce trhu dnes
Reakce trhu na institucionální objednávky
Reakce trhu na různé události
Reakce trhu na zprávu
Reakce zlata
Reakce zlata na zprávy
Reaktance
Reaktance a trading
Reakumulace
REAL CRYPTO MINER
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít