Neděle 26. červen 2022 06:40
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Iniciativa

img

Zilliqa vydává SDK pro Unity pro integraci vývojářů do Metapolis metaverse

30.05.2022 Oficiální nástroj pro vývojáře Unity pro připojení k metaverse Zilliqa byl spuštěn v rámci přesunu vývojářů her na web3.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.
img

Nelítostný kolaps jenu, parita eura. Trhy čekaly na korekci, ale dolar má jiné plány.

29.04.2022 Na devizovém trhu je divoká nálada, velké měnové páry s dolarem přitahují pozornost, protože dosáhly dalších důležitých úrovní. Zároveň dolar nevyčerpal svůj potenciál k růstu. Nabízí se otázka: co bude dál s eurem, jenem, australským dolarem a dalšími renomovanými měnami?
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. dubna 2022

11.04.2022 Jedna z nejúspěšnějších tenistek všech dob – Serena Williamsová – se spojila s poskytovatelem služby převodu peněz Cash App společnosti Block Inc s cílem zajistit, aby ženy a lidé s jinou barvou pleti nadále měli finanční přístup k bitcoinu. Největší kryptoměnu označila za lídra v oboru a "supersilnou investici".
img

Tipy pro obchodování zlata

06.04.2022 Obchodníci na ní mohou vydělat díky otevírání long pozic po falešném průrazu hladiny 1 925 nebo 1 915. Takto postupujte, dokud kotace nedosáhne hladiny 1 950 a 1 966.
img

Opera Browser přidal podporu osmi blockchainům

01.04.2022 Vývojáři známého prohlížeče Opera již dříve naznačili, že v sektoru kryptoměn vidí velké příležitosti. Poslední zprávy ukazují, že Opera se dostává na další úroveň v integraci kryptoměnových řešení.
C:\fakepath\trader-18032022-21-zm.jpg

Rusko zvažuje povolení dovozu bez souhlasu majitele ochranné známky

18.03.2022 Rusko uvažuje o tom, že dovolí maloobchodníkům dovážet ze zahraničí zboží bez souhlasu majitele ochranné známky. Uvedl to dnes ruský antimonopolní úřad FAS. Rusko povolení takzvaného paralelního dovozu zvažuje poté, co řada globálních značek přerušila prodej na ruském trhu či pozastavila vývoz do Ruska v reakci na ruský útok na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
img

Proč se Cardano těší na 17. březen?

07.03.2022 Cardano a jeho základy jsou i nadále velkým lákadlem pro investory a developery, a to navzdory jeho výsledkům v posledních šesti měsících. Nyní, na rozdíl od jiných altcoinů, pád Cardana začal tři měsíce před zbytkem trhu. I přesto investoři doufají, že by mohl brzy skončit.
img

Být, či nebýt? Ruské úřady diskutují o kryptoměnách.

18.02.2022 Iniciativa ruské centrální banky k omezení obchodů s kryptoměnami a jejich těžby, která by mohla vést k finanční nestabilitě, přinesla žhavou diskusi. K odpůrcům patří Ministerstvo financí. Dohoda nicméně zatím není na obzoru.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
img

Doporučení technické analýzy pro páry EUR/USD a GBP/USD na 16. prosince 2021

16.12.2021 Býci a medvědi se každý den utkávají s přibližně stejnou silou. Nejistota se ve výsledku přesunula do týdenního časového rámce a euro je dlouhodobě navázáno na zónu atrakce a vlivu měsíční úrovně 1,1290. Úrovně denního mrtvého kříže Ichimoku dnes klesly až k aktuální lokaci páru. Možná, že odstranění kříže (1,1337–1,1373) býkům pomůže opustit současnou zónu atrakce a konsolidace. Co se týká medvědů, je nejbližším významným pivotním bodem minimální extrém (1,1186).
img

Zaměstnanci Amazonu plánují na Black Friday stávky ve 20 zemích

24.11.2021 Zaměstnanci americké společnosti Amazon plánují na slevovou akci Black Friday koordinované stávky ve více než 20 zemích. Chtějí mimo jiné upozornit na špatné mzdové podmínky, informoval německý odborový svaz Verdi. Německo je po Spojených státech největším trhem Amazonu. České pobočky se zřejmě stávka netýká. Amazon už roky čelí kritice, že zaměstnance špatně platí a že musejí pracovat v obtížných podmínkách.
img

Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji

18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
img

Budou akcie Qualcomm díky nedostatku čipů na trhu i nadále růst?

14.10.2021 V dnešní analýze se podíváme na situaci ohledně nedostatku čipů. V této souvislosti se detailněji zaměříme na akcie Qualcomm (QCOM), protože tato společnost z technologického odvětví se výrobou čipů zabývá. Qualcomm nedávno odkoupil společnost Veoneer, čímž si upevnil pozici v automobilovém průmyslu. Ten je výpadkem čipů silně zasažen.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Studie: Čína překonává USA a další mocnosti ve financování zahraničního rozvoje

29.09.2021 Průměrné roční výdaje Číny na zahraniční rozvojové projekty vykázaly za pět let od roku 2013 dramatický růst, který dosáhl 85 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Daleko tak překonaly výdaje Spojených států, Japonska a dalších velmocí. Vyplývá to ze studie americké výzkumné laboratoře AidData. Rok 2013 je rokem, kdy čínský prezident Si Ťin-pching začal prosazovat iniciativu nové Hedvábné stezky, jejímž cílem je zvýšit vliv Pekingu v zahraničí prostřednictvím financování a výstavby infrastrukturních projektů v Asii, Evropě a Africe.
img

V Salvadoru budou používat Bitcoin výhradně k nákupu zboží a služeb.

13.09.2021 Bitcoin je nyní pro Salvador měnou a země, pokud si to bude přát, by mohla Bitcoin používat výhradně k nákupu zboží a služeb. Spoléhat se na Bitcoin při obchodování však znamená, že ekonomika by podléhala likviditě a volatilitě Bitcoinu, které nelze kontrolovat domácí měnovou politikou.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal zákon na podporu konkurenceschopnosti americké ekonomiky

11.07.2021 Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal zákon na podporu větší konkurenceschopnosti americké ekonomiky. Vyzval úřady, aby zasahovaly proti nekalým praktikám v oblastech od zemědělství přes léky až po pracovní trh. Po zavedení zákona by se Američanům například měly snížit náklady na internet, vrátit poplatky za zpožděné kufry při létání, snížit ceny některých léků na předpis a podobně. Informují o tom tiskové agentury.
C:\fakepath\s-18062021-lv.gif

CNBC: Investice do evropských start-upů již překonaly loňský rekord

18.06.2021 Evropský technologický sektor již letos přilákal vyšší investice od firem rizikového kapitálu než za celý loňský rok. Začínající technologické firmy, tzv. start-upy, na kontinentu od počátku letošního roku získaly 43,8 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Překonaly tak rekord z loňského roku, kdy získaly 38,5 miliardy eur. Uvedl to zpravodajský server CNBC s odvoláním na údaje společnosti Dealroom.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Macron chce, aby Evropa do 2030 měla deset technologických firem

16.06.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron včera v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.
img

Velké evropské banky prý chtějí konkurovat americkým zprostředkovatelům plateb

04.05.2021 Více než 30 největších evropských bank a zpracovatelů karetních plateb se plánuje spojit a vytvořit jednoho velkého zpracovatele plateb. Hodlají konkurovat americkým společnostem PayPal, Mastercard, Visa a Apple. V Bruselu na plánu pracuje 40 odborníků na platby, kteří mají do září načrtnout projekt panevropské platební služby pro platby na internetu i v kamenných obchodech a pro vybírání hotovosti v bankomatech. Informuje o tom britský list Financial Times (FT).
C:\fakepath\USA.jpg

Růst americké ekonomiky v prvním čtvrtletí zrychlil na 6,4 procenta

29.04.2021 Ekonomika Spojených států začátkem roku citelně zrychlila růst, zejména díky vládním stimulačním opatřením pro firmy i rodiny. Hrubý domácí produkt (HDP) se v prvním čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o 6,4 procenta, oznámilo dnes ve svém prvním rychlém odhadu americké ministerstvo obchodu. Je to druhý nejrychlejší růst od třetího čtvrtletí 2003. V posledním čtvrtletí loňského roku ekonomika rostla tempem 4,3 procenta.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Biden chce dalších 80 miliard dolarů na financování rodinné politiky

27.04.2021 Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance, napsal dnes deník The New York Times (NYT). Biden za tímto účelem navrhne zvýšit rozpočet úřadu pro výběr daní IRS na deset let. Dodatečné prostředky by úřadu umožnily omezit daňové úniky, neboť by se mohl zaměřit na audit osob s vysokými příjmy a velkých korporací a dokázal od nich vybrat více daní.
C:\fakepath\usa-10082021.jpg

Bidenův krizový balíček dostal definitivní zelenou v Kongresu

10.03.2021 Americký prezident Joe Biden si dnes připsal první legislativní vítězství svého mandátu, když jím prosazovaný balíček na zmírnění dopadů koronavirové krize dokončil cestu Kongresem. Sadu opatření v celkovém objemu 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů korun) po úpravách v Senátu opět schválila Sněmovna reprezentantů, informovala agentura AP. Nyní už chybí jen prezidentský podpis, který je naplánován na pátek.
C:\fakepath\e-27012021-lv.gif

Hodnota trhu s emisními povolenkami loni stoupla na rekord

27.01.2021 Celková hodnota globálních trhů s emisními povolenkami loni stoupla o 20 procent na rekordních 229 miliard eur (téměř šest bilionů Kč) z důvodu očekávaného zpřísnění emisních limitů. Hlavní podíl na tom měl systém obchodování s emisemi Evropské unie ETS, který se na celkové hodnotě podílel téměř 90 procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

Akcie Sony – dostane Playstation 5 ceny akcie na historická maxima?

16.10.2020 Akcie společnosti Sony již léta vykazují silný výkon na akciovém trhu. Japonský konglomerát brzy uvede dlouho očekávanou herní konzoli Playstation 5. Může příchod nejnovější herní platformy nastartovat nový uptrend? V tomto článku probereme vše, co potřebujete vědět o akciích Sony a jaké mají tyto akcie vyhlídky do budoucna.
C:\fakepath\g7.jpg

Země G7 podpořily rozšíření dluhové úlevy pro nejchudší státy

25.09.2020 Ministři financí zemí skupiny G7, která sdružuje nejvyspělejší státy světa, dnes podpořili rozšíření programu dluhové úlevy pro nejchudší státy. Informovala o tom agentura Reuters. S iniciativou už dříve přišla skupina největších ekonomik G20, členové G7 ale požadují revizi programu a mimo jiné dali najevo nespokojenost s neprůhledností, jakou při financování pomoci podle nich vykazuje Čína. Členy G7 jsou Spojené státy, Kanada, Japonsko, Itálie, Francie, Británie a Německo.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

V USA pokračují spory kolem další federální pomoci v pandemii

09.09.2020 Další balíček federálních krizových opatření na podporu ekonomiky zasažené pandemií se ve Spojených státech zdá být stále v nedohlednu poté, co včera lídři demokratů v Kongresu odmítli ještě před jeho zveřejněním relativně omezený návrh republikánských senátorů. Podle informací agentury Reuters plán počítá s vyčleněním asi 300 miliard dolarů (skoro sedm bilionů Kč), což je méně než poloviční částka oproti červencovému návrhu republikánů a asi desetina oproti dřívějšímu demokratickému balíčku.
img

Investoři nadále zvyšují své riziko

13.07.2020 Minulý týden na trzích přetrvával optimismus, což přimělo investory, aby nadále nakupovaly rizikové aktiva a americký dolar se tak znehodnocoval. Zatímco si účastníci trhu zachovali apetit po vysokém riziku, ekonomická data a počty nově infikovaných současný trend nepodpořili.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron slíbil 15 miliard eur pro takzvanou zelenější ekonomiku

29.06.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes slíbil 15 miliard eur (téměř 403 miliard Kč) na podporu takzvané zelenější ekonomiky. Uvedl to dnes na zahradě Elysejského paláce, kam pozval občany, kteří svými nápady přispěli do Konvence pro klima. To je iniciativa, jejíž myšlenky chce hlava státu v září využít ve speciálním zákoně. Macron teď čelí tlaku, protože v nedělních komunálních volbách jeho strana ve velkých městech zaostala za Zelenými.
C:\fakepath\Merkel-Macron.jpg

Macron a Merkelová představí novou společnou iniciativu

18.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová dnes představí novou společnou iniciativu týkající se hospodářské obnovy Evropské unie po pandemii způsobené koronavirem. V překvapivém prohlášení o tom dnes informoval Macronův úřad, uvedla agentura Reuters.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka vidí ochotu odložit nejchudším zemím splátky dluhů

14.04.2020 Světová banka (SB) vidí "velkou ochotu" oficiálních věřitelů odložit nejchudším zemím světa splátky dluhů, aby se mohly soustředit na boj s koronavirem. Agentuře Reuters to včera řekl Axel van Trotsenburg, který je členem vedení banky.
img

Rozbřesk: Masivní destrukce sektoru služeb v Itálii ukazuje, na co se má připravit Španělsko

06.04.2020 Taková destrukce sektoru služeb, jakou v pátek ukázala čísla z Itálie, nemá v poválečném období paralelu. Index PMI ve službách spadl v Itálii na neuvěřitelných 17,4 bodu - extrémně pod hranici 50 bodů oddělujících expanzi od kontrakce. I když přes víkend zpomalil přírůstek počtu nových případů v Itálii (i ve Španělsku), vyhráno zdaleka není. Poslední zprávy z Číny ukazují, že se začínají objevovat nové případy koronaviru a některá restriktivní opatření se tak znovu vracejí do hry i tam.
img

Ceny ropy včera vystřelily nejvíce v historii. Co bude dál?

03.04.2020 Trhy za sebou mají masivní nárůst cen ropy. Futures Brent v Londýně rostly až o 47 % a texaský benchmark WTI přidával až 35 %. Jednalo se o nejvyšší jednodenní nárůst v historii. Růst přišel v reakci na amerického prezidenta Trumpa, který prohlásil, že Saúdská Arábie a Rusko by se mohly dohodnout na výrazném snížení těžby. Jeho tweet obsahoval poznámku o snížení produkce v rozmezí 10 - 15 mil. barelů. Dá se očekávat, že měl na mysli denní produkci, i když to text přímo nezmiňoval. Jednání se rozjela, ovšem výsledek je stále velmi nejistý. Ropa však věří, že se věci daly do pohybu a pokračují v růstu také během páteční seance.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V Kongresu má vzniknout výbor na kontrolu obří finanční pomoci

03.04.2020 Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ovládaná demokraty vytvoří zvláštní výbor pro kontrolu rozdělování obří finanční pomoci, kterou poslanci nedávno schválili v reakci na dopad pandemie na americkou ekonomiku. Nad rozdělováním 2,3 bilionu dolarů (přes 55 bilionů korun) má podle předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiové dohlížet výbor složený z poslanců obou parlamentních stran, tedy demokratů i republikánů.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
img

Nová éra digitálních měn

31.01.2020 Renomované centrální banky a vlády na celém světě začaly brát na zřetel podstatu a příležitosti CBDC (Central Bank Digital Currency) a předpokládají rychlou transformační fázi v převládajícím finančním systému.
C:\fakepath\WEF.jpg

Na zasedání v Davosu se bude řešit ekonomika i klima

19.01.2020 Ve švýcarském horském středisku Davos v úterý začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), kterého se zúčastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté. Dorazit by měl mimo jiné americký prezident Donald Trump, který loni svou účast odřekl kvůli rozpočtové krizi. Český premiér Andrej Babiš se naopak na rozdíl od loňska letošního zasedání nezúčastní.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

WSJ: USA a Čína se dohodly na novém dialogu o reformách

12.01.2020 Spojené státy a Čína se dohodly, že se budou scházet dvakrát do roka, aby jednaly o reformách v obou zemích a řešily vzájemné spory. Jednání budou probíhat mimo rámec rozhovorů o druhé fázi americko-čínské obchodní dohody. Na svém webu o tom včera informoval list The Wall Street Journal (WSJ). Washington a Peking spolu již dva roky vedou obchodní válku a na své zboží vzájemně uvalují cla.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Ekonomové | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | CEO | CFD | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Distribuce | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Futures | Fúze | G7 | Gap | High | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MMF | MT4 | Margin | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Parita | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | Obchodování | Bank of China | EMU | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitosti | Bohatství | Japonská měna | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CZK | Čínská banka | Dolar | Eura | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index PMI | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Irsko | Komodita | Kurz bitcoinu | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | PayPal | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Báze | EBITDA | Indie | IRS | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Commission | Komise | Futures trading | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Unicredit | DPA | The New York Times | Microsoft | Powerhouse | Investing.com | Agentura AP | Sója | The Guardian | Technický výhled | Brazílie | Úspěch | Podnikatel | Automobilový průmysl | Ministr financí | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Dlouhé pozice | Energie | Podnikatelé | Příprava | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | City | Rozdávání peněz | Fidelity International | Miliardáři | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Economic | Na volné noze | Die Welt | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americký ministr financí | AAA | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéř | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Belgie | Commodity Futures Trading Commission | Norsko | Dánsko | Očekávání | Politico | Zahraniční forex | Breakout Trader | MT4 Supreme Edition | BTC/USD | Coinmarketcap | Altcoin | Těžba kryptoměn | Crypto | Saxo | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Schwab | Akcie společnosti | Objem obchodování | Ekonomické krize | Odvětví polovodičů | HKD | Profesionální obchodník | I-Trader | Trh s ropou | Kybernetické pondělí | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Steven Mnuchin | Americké podniky | Financial Times (FT) | Refinitiv | Společnost Apple | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Americké společnosti | Akcie a ETF | Býčí výhled | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Konglomerát | Bohatí | Pohonné hmoty | Nárůst cen ropy | MT5 Supreme Edition | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Kurzarbeit | ESG | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Bilance zahraničního obchodu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Huawei | Automobilky | Obchodní model | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Německý vývoz | Hongkong | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Hypotéza | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Alibaba Group | List The Wall Street Journal | Firma | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | IIF | USA a Čína | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Bilance | Ekologie | Co bude | GM | Čínský prezident | Lagardeová | Si Ťin-pching | Black Friday | Amazon | Úrok | Miliardy | All Time High | dApps | Vyhlídky | Průzkumy | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | 5G | Oblast supportu | FT | Předpovědi | Technologický sektor | Wilbur Ross | Průmysl | Propouštění | CBDC | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | Rozvoj | Investujte na Forexu | Problémy | Přeprodané podmínky | Členské státy EU | Státy EU | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | Půjčka | Penále | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Huawei Technologies | Škoda Auto | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Ředitelka | MasterCard | Americké vlády | Ztráta | Úbytek | NERV | Peking | Singapur | Placení daní | Klesající trend | Pracovní trh | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | IKEA | Netflix | Inovace | List Financial Times | Washington | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Džavád Zaríf | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Posílení USD/JPY | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Komplexní ekonomický dialog | Ekonomický dialog | Steve Bannon | Prezidentův poradce Steve Bannon | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Hotovostní prostředky | Zasedání v Davosu | Jared Kushner | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Obnova ekosystému | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Představitel britské vlády | Greta Thunbergová | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Belt and Road | Prezident | Koronavirus | Vlastní digitální měny | Google | Samsung | WhatsApp | Obchodní vztahy | Trhy | Obchodujte akcie | Šíření koronaviru | Impérium | Pokles | Situace | Americký kongres | Pandemie koronaviru | Pandemie | Pochybnosti | Zlepšení | Éra digitálních měn | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Americká společnost | Universal Music Group | Sony Music Entertainment | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Zemědělské komodity | Ekonomické aktivity | Střední podniky | Akcie Novavax | Jižní Korea | Vývoj | Pokles prodeje | Šok | Snížení těžby | Guru | Důsledky koronaviru | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Výsledný zisk | Prudký pokles | Profitovat | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Tencent | Restriktivní opatření | Evropské země | Šíření viru | New York Times | Anton Siluanov | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Žádosti o podporu | Tiskové agentury | Bilion dolarů | OSVČ | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Sněmovna reprezentantů | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Kevin McCarthy | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Plán G20 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Poradce | Organizace | Saúdové | Práce | Vláda USA | Vláda Spojených států | Údaje | DPH | Mexiko | Chudé země | CBS | Ministři | Pákistán | Německé automobilky | Splátky dluhů | Představitelé G7 | Více peněz | Dluhové úlevy | Dodavatelské řetězce | Statistiky | Malé podniky | Madrid | Tlak medvědů | Finanční pomoc | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Debata | Posílení | Joe Biden | Poklesy HDP | Zasedání Evropské centrální banky | Maloobchod | Zaměstnanci | Růst výnosů | HashRate | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Oživení hospodářství | Obchodní přebytek | Deflační tlaky | Zadlužení | Dluhy | Členské země | ONE | Macron a Merkelová | Koronavirová pandemie | Kupci | Umělé inteligence | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Průraz | Pozitivní sentiment | Ruské úřady | Start-upy | Akcie AMD | Počet nových žádostí o podporu | eMarketer | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Cardano | Finanční ústavy | Novavax | Nákupy přes internet | Sony | Americká společnost Apple | Stellantis | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Dluh státu | Konkurenční společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Indonésie | NYT | Podhodnocené akcie | Klimatické změny | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Universal Music | Inditex | Unity | Elektromobily | Politici | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Nejchudší státy | Rozšíření dluhové úlevy | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | The New York Times (NYT) | Biden | Antimonopolní úřad | Udržitelné investování | iPhone | Jack Dorsey | Akcie Sony | Koncern | Defi | Intel | Výrobce čipů | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | Životní prostředí | Nio | CELO | Trumpova vláda | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Svět kryptoměn | ADA | Samsung Electronics | ACT | Situace na trhu | Haege Fjellheimová | ACTIAM | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Výdaje Číny | Státní výdaje | Bidenův krizový balíček | Krizový balíček | Záchranný plán | Plán americké záchrany | Fidelity | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | Bidenův plán | Firemní daně | Zaměstnanci Amazonu | AMD | COP26 | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Velké evropské banky | Santander | Evropská platební iniciativa | EPI | Evropská platební iniciativa (EPI) | EuroCommerce | Platby kartou | Platby kartou v Evropě | Nárůst objemů | Silnější support | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | KOL | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | Prodej | Investice do evropských start-upů | Evropský technologický sektor | Výbor FOMC | Graf akcie | Denní graf akcie | CO2 | NASA | Malajsie | Thajsko | | Technologie | Odvětví | Rozsah škod | Štěstí | Kulaté číslo | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Společnosti | Opatření | Dna | NFT | Puma | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | Salvador a Bitcoin | Etherea | Nio akcie | Financování zahraničního rozvoje | Těžby Bitcoinu | Pozornost | OSN v Glasgow | Metaverse | Polygon | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | TIM | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Vietnam | Fibonacciho retracement | Doporučení technické analýzy | Technická rezistence | Hráči na trhu | Situace v Kazachstánu | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Omniverse | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Bidenova vláda | Ruský útok | Švédská nábytkářská značka | Řetězce | APP | Ochranné známky | Povolení dovozu | Ronin | Zilliqa | Vlastnictví | IPEF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ingenico
ING Francesco Pesole
ING Global Markets Research
ING Groep NV
ING Jakub Seidler
Ingram Micro
ING Research
ING Tech
ING Tech Poland
ING Warren Patterson

Následující klíčová slova

Iniciativa Pásu a cesty
Iniciativní svíčka
Initial Balance
Initial Coin Offering
Initial Margin
Initial margin (počáteční záloha/marže)
Initial Public Offering
Initial Public Offering (IPO)
INLOOPX
Innogy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít