Středa 01. únor 2023 07:28
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Klíčová slova - Moskva

C:\fakepath\trader-31012023-31-zm.png

Rusko požaduje po ExxonMobilu 15,5 mld. rublů za údajně nezaplacené daně

31.01.2023 Ruská generální prokuratura žádá soud, aby od americké ropné společnosti ExxonMobil vymáhal údajně nezaplacené daně 15,5 miliardy rublů (4,8 miliardy Kč). Informovaly o tom dnes agentury TASS a Interfax s odvoláním na soudní dokumenty.
C:\fakepath\Irán.jpg

Rusko je největším investorem v Íránu, předstihlo tam Čínu

30.01.2023 Rusko předstihlo Čínu a stalo se největším investorem v Íránu. S odvoláním na íránský list Donjá-je eqtesád o tom informovala agentura Bloomberg. Podle údajů státní Organizace pro investice a ekonomickou a technickou pomoc Íránu Rusko od nástupu vlády prezidenta Ebrahíma Raísího v srpnu 2021 investovalo do dvou ropných projektů v západní provincii Ílám zhruba 2,7 miliardy USD (59,2 miliardy Kč).
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

EU prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku do konce července

27.01.2023 Evropská unie dnes o další půlrok prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině. Postihy zaměřené mimo jiné na obchod, energetiku či banky budou platit nejméně do konce července. Oznámila to Rada EU zastupující členské státy.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Obchod EU s Ruskem se loni kvůli invazi výrazně propadl, uvedl Eurostat

25.01.2023 Hodnota dovozu produktů a surovin z Ruska do zemí Evropské unie do září loňského roku kvůli omezením vyvolaným invazí na Ukrajinu klesla o třetinu, u vývozu téměř o polovinu. Nejvíce se propadl dovoz uhlí, plynu, hnojiv, železa a ropy. Vyplývá to z údahů zveřejněných dnes evropským statistickým úřadem Eurostat. Podle nich tvořil loni v únoru dovoz z Ruska 6,4 procenta veškerého importu ze třetích zemí, kdežto v září už jen 3,8 procenta. U vývozu klesl podíl exportu do Ruska z 2,3 na 1,1 procenta.
img

Ceny zlata se přibližují k 9měsíčnímu maximu, protože trhy mají strach z recese v USA

24.01.2023 Ceny zlata v pondělí lehce stouply a obchodovaly se poblíž 9měsíčního maxima, jelikož trhy očekávaly další údaje z USA z tohoto týdne k posouzení, jestli největší světové ekonomice hrozí letos potenciální recese.
img

Ruská železnice je důležitá pro dovoz strategických kovů do EU, píše Bloomberg

24.01.2023 Zbrojní průmysl v EU spoléhá na kovy vzácných zemin, které dováží z Číny. Údaje EU nyní ukazují, že důležitým kanálem pro dovoz těchto strategických kovů je ruská železnice. Rusko je centrem železniční nákladní trasy, která zásobuje západní zbrojovky stálými dodávkami kovů potřebných k výrobě mikročipů, elektroniky a munice pro moderní zbraně. Důležité kovy potřebné pro výrobu zbraní, které EU posílá na Ukrajinu, tak zřejmě putují po železničních kolejích nepřítele, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Novak: Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu loni vzrostly o 28 procent

16.01.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to podle médií dnes řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak. Řekl také, že těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Rusko loni podle Novaka dodalo 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny. Předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.
C:\fakepath\trader-13012023-33-zm.jpg

Von der Leyenová: EU musí zvyšovat tlak na Rusko a dál podporovat Ukrajinu

13.01.2023 Evropská unie musí pokračovat ve zvyšování tlaku na Rusko a v podpoře Ukrajiny, řekla dnes šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání se švédským premiérem Ulfem Kristerssonem, jehož země nyní předsedá sedmadvacítce. Ta je podle von der Leyenové připravena v lednu Kyjevu vyplatit první část z úvěrového programu o celkové výši 18 miliard eur (431 miliard Kč). Uvedly to agentury Reuters a DPA.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Čína loni díky růstu vývozu zaznamenala rekordní obchodní přebytek

13.01.2023 Čína má za loňský rok díky růstu vývozu rekordní obchodní přebytek 877,6 miliardy dolarů (19,5 bilionu Kč). Rekordní byl také obchod s Ruskem, který činil 1,28 bilionu jüanů (4,2 bilionu Kč), informují dnes tiskové agentury s odkazem na čínskou vládu a data celního úřadu. V prosinci už byl však vývoj odlišný, kvůli slábnoucí zahraniční poptávce objem obchodu výrazně klesl.
img

Ropná válka Západ vs. Rusko si začíná vybírat svou daň

13.01.2023 Podle představitelů a organizátorů kampaní z Ukrajiny tato zjištění ilustrují efektivitu cílení na ropné příjmy Ruska a zdůrazňují potřebu, aby západní politici zvýšili finanční tlak na Moskvu, čímž by pomohli Kyjevu zvítězit.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur

11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německu za nynější zimy podle svazu INES nedostatek plynu nehrozí

10.01.2023 Německu za současné zimy ani v případě extrémních mrazů nehrozí nedostatek plynu. Řekl to dnes šéf německého svazu provozovatelů zásobníků plynu a vodíku INES Sebastian Bleschke, který novinářům představil aktualizovaný výhled pro nynější zimu. Německo má podle Bleschkeho rovněž dobré podmínky pro nadcházející zimu, kdy dokáže naplnit zásobníky i zcela bez ruského plynu a za snížených dodávek zkapalněného zemního plynu (LNG).
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem

10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum

29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
img

Vypne Putin Česku ropu? Jeho včerejší podpis příslušného dekretu zatím nechává trhy v klidu

28.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících – přímo i nepřímo – cenový strop na ruskou ropu. Cenový strop se týká ropy, kterou Rusko vyváží námořní cestou, tedy prostřednictvím tankerů. Proto nelze hovořit o tom, že by jej Česko podporovalo přímo. Přímo totiž námořně dodávanou ruskou ropu neodebírá. Nepřímo však strop podpořilo. Podporuje jej totiž Evropská unie jako celek. A Česko si nevyjednalo výjimku z této podpory jako Maďarsko.
C:\fakepath\trader-27122022-36-zm.jpg

Putin zakázal vývoz ruské ropy do zemí, které uplatňují cenový strop

27.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících cenový strop na ruskou ropu. V případě exportu ropy vstoupí zákaz v platnost na začátku února a bude platit pět měsíců. U ropných produktů by ruská vláda mohla stanovit pozdější začátek platnosti zákazu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Omezení cen ropy může zvýšit rozpočtový deficit Ruska, připustil ministr

27.12.2022 Schodek ruského rozpočtu by mohl být v příštím roce vyšší než plánovaná dvě procenta hrubého domácího produktu, protože omezení cen ropy snižuje příjmy Ruska z vývozu. Uvedl to ruský ministr financí Anton Siluanov.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko sníží těžbu ropy

23.12.2022 Rusko by začátkem příštího roku mohlo v reakci na zavedení cenového stropu západními zeměmi snížit těžbu ropy o pět až sedm procent, tedy 500 000 až 700 000 barelů denně. Uvedl to v pátek podle agentury Reuters ruský vicepremiér Alexandr Novak.
C:\fakepath\trader-15122022-50-zm.png

USA uvalily sankce na jednoho z nejbohatších Rusů Vladimira Potanina

15.12.2022 Spojené státy dnes uvalily sankce na jednoho z nejbohatších Rusů Vladimira Potanina, který je šéfem a většinovým majitelem těžařského gigantu Nornickel. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž na sankční seznam Washingtonu v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu přibyly další čtyři desítky lidí.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem

11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
img

Trafigura: Evropa bude muset příští rok dovézt mnoho LNG, ceny zůstanou vysoké

08.12.2022 Evropa bude muset v příštím roce dovézt obrovské objemy zkapalněného zemního plynu (LNG), aby kompenzovala výpadek v dodávkách zemního plynu z Ruska. Uvedla to dnes globální společnost Trafigura, která je jedním z největších obchodníků s komoditami. Ceny plynu v Evropě budou podle ní muset zůstat vysoké, aby přilákaly dodávky LNG, které by jinak zamířily na jiná odbytiště ve světě.
img

Uzbekistán se vymezil vůči návrhu Moskvy na vytvoření plynové unie s Ruskem

08.12.2022 Uzbekistán se vymezil vůči ruskému návrhu, aby vytvořil společně s Kazachstánem a Ruskem takzvanou plynovou unii. Ministr energetiky Žurabek Mirzamachmudov uvedl, že Taškent nebude souhlasit s politickými podmínkami, které by mohly ohrozit jeho národní zájmy, a že případná přeprava plynu přes jeho území bude mít čistě obchodní charakter. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o další příklad toho, že Rusko naráží při pokusech prosazovat svoji vůli v ostatních bývalých sovětských republikách na čím dál větší problémy.
img

Německý koncern RWE zahájil kvůli nedodání plynu arbitráž proti Gazpromu

06.12.2022 Německý energetický koncern RWE zahájil kvůli nedodání zemního plynu arbitrážní řízení proti ruské společnosti Gazprom. Deníku Handelsblatt to řekl mluvčí podniku. RWE přitom není v Německu první, kdo se za omezení dodávek ruského plynu snaží od Gazpromu domoci odškodného. Na konci listopadu oznámila společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského zemního plynu do Německa, že proti Gazpromu zahájila arbitrážní řízení.
img

OPEC+ před začátkem klidného týdne drží produkci ropy na stejné úrovni

05.12.2022 Minulý týden touto dobou jsme psali o rozhodujícím období pro ceny ropy. Tento týden možná začneme tušit, jaký vliv bu...
C:\fakepath\trader-05122022-36-zm.jpg

Západ omezil dovoz ruské ropy, podle Moskvy to destabilizuje trh

05.12.2022 V zemích Evropské unie dnes začal platit zákaz dovozu ruské ropy na tankerech, který má Moskvu připravit o část zdrojů na financování válečné agrese proti Ukrajině. Unie společně se skupinou hospodářsky vyspělých zemí G7 paralelně zavedla cenový strop 60 dolarů (zhruba 1390 Kč) za barel ruské ropy přepravované do dalších států. Moskva dnes uvedla, že opatření destabilizuje globální energetický trh, ale neovlivní její schopnost pokračovat v bojích na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-05122022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2022 1) Míra inflace v Turecku v listopadu podle očekávání poprvé zhruba za rok a půl klesla, činila 84,4 procenta po říjnové hodnotě 85,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Polevil růst cen v dopravě a pomaleji se zvyšoval i růst cen bydlení a energií. Meziměsíčně ceny vzrostly o 2,9 procenta po růstu o 3,5 procenta v říjnu.
C:\fakepath\ropa-04122022.png

OPEC+ nezměnil těžební plány kvůli slabší ekonomice a stropu na ruskou ropu

04.12.2022 Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců, tedy skupiny označovaná OPEC+, se na dnešním zasedání dohodli, že ponechají své těžební limity beze změny. Vyplývá to z dnešního prohlášení skupiny. Nejistota na trhu je nyní značná, ropné trhy musí nejprve vyhodnotit dopad zpomalující čínské ekonomiky na poptávku a cenového limitu pro ruskou ropu na nabídku.
C:\fakepath\ropa-03120222.jpg

Skupina G7 se připojila k EU v zastropování ruské ropy na 60 USD

03.12.2022 Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 a Austrálie se dohodly na zavedení maximální ceny za ruskou ropu přepravovanou po moři ve výši 60 dolarů za barel, tedy na úrovni, na které se shodla také Evropská unie. Vyplývá to ze společného prohlášení G7 a Austrálie. Západní země se dlouhodobě snaží omezit příjmy ruského režimu a připravit jej o zdroje k financování války na Ukrajině.
C:\fakepath\ropa-cina-02122022.png

Ropa a čínské protesty

02.12.2022 Ceny ropy prochází volatilním obdobím a bude tomu tak i nadále. Trh se snaží porozumět spoustě důležitých proměnných, které silně ovlivňují nabídku i poptávku po této nejdůležitější průmyslové komoditě.
img

Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?

28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
img

Růst ropy na pozadí sporů o omezení jejích cen ze strany G7

25.11.2022 Ropa i přes nízkou likviditu na trhu stoupla. Ropa Brent stoupla o 28 centů a obchodovala se na úrovni 85,62 USD za barel a americká ropa WTI se dostala na 78,43 USD.
img

Moldavsko nemá signály, že by mu Rusko v prosinci zastavilo dodávky plynu

23.11.2022 Moldavsko zatím nemá z Ruska žádné signály toho, že by mu Moskva v prosinci zastavila dodávky plynu. Je však připraveno na jakýkoliv scénář. Uvedla to podle agentury Reuters dnes moldavská premiérka Natalia Gavrilitsaová. Ruský plynárenský gigant Gazprom v úterý varoval, že by mohl začít od 28. listopadu snižovat dodávky plynu přes Ukrajinu do Moldavska, protože Ukrajina zadržuje část plynu, který je pro zemi určen.
img

Stabilizace ropy

23.11.2022 Ropa se stabilizovala ve chvíli, kdy měli investoři problém s výhledem na nabídku a strach ze slabší poptávky v Číně, která byla zasažená virem. 
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
img

Saúdská Arábie popírá diskusi o zvýšení těžby ropy

22.11.2022 Na pozadí napjaté situace na trhu mohou jakékoli neočekávané zprávy vést k prudkým pohybům cen. Zasvěcenec Wall Street Journal uvedl, že OPEC+ bude na schůzce na začátku prosince diskutovat o zvýšení produkce ropy o 500 000 barelů denně, což stlačí futures na ropu North Sea na 10měsíční minimum. Pouze vyvrácení ze strany Saúdské Arábie umožnilo Brentu se zotavit. Byla to lež?
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku

11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
img

Pokles ropy, poptávka v Číně a strach z recese

08.11.2022 Ropa klesá, jelikož obavy z recese a zhoršující se epidemie Covid-19 v Číně vyvolaly obavy z nižší poptávky po pohonných hmotách.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
img

Rusko ještě neví, zda opraví poškozené plynovody Nord Stream, řekl mluvčí Kremlu

01.11.2022 Rusko se zatím nerozhodlo, zda opraví dvě poškozená plynovodní potrubí Nord Stream, sdělil dnes podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Mluvčí zároveň zopakoval obvinění, s nímž Moskva přišla o víkendu, že za poškozením potrubí ze září stojí Británie a že britští odborníci se zapojili také do sobotního útoku na ruské lodě na nelegálně anektovaném poloostrově Krym. Londýn obě ruská tvrzení už o víkendu popřel.
img

Ukrajina po ruském odstoupení od obilné dohody zastavila vývoz po moři

31.10.2022 Kyjev v reakci na sobotní odstoupení Moskvy od takzvané obilné dohody zastavil vývoz ukrajinských zemědělských produktů přes přístavy v Černém moři. Ukrajinské ministerstvo infrastruktury oznámilo, že nemohla vyplout loď s obilím určeným Etiopii.
img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, sestoupila nejníže od poloviny června

18.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje. Cena klíčového termínového kontraktu dopoledne sestoupila až na 115 eur (zhruba 2800 Kč) za megawatthodinu (MWh), nejníže od poloviny června. Plyn zlevňuje už pátý den za sebou, přispívá k tomu teplé počasí, vysoká úroveň zásob a dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG).
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh výrazně klesla, nachází se blízko 140 eur za MWh

15.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh včera výrazně klesla. Rostoucí zásoby suroviny totiž zvyšují naděje, že Evropa se tuto zimu dokáže vyrovnat s omezením dodávek z Ruska. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku včera zlevnil o téměř osm procent a uzavřel na 141,75 eura (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh). Během dne cena kontraktu poprvé od června sestoupila pod hranici 140 eur za MWh. Zůstává však výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu, sestoupila pod 150 eur za MWh

10.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes pokračuje v poklesu. Nejnovější údaje ukazují, že zásoby plynu v Evropě dál rostou, zatímco spotřeba se snižuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 9:30 SELČ ztrácel téměř pět procent na 149 eur (zhruba 3650 Kč) za megawatthodinu (MWh). Předtím sestoupil až na 144 eur za MWh, tedy na nejnižší úroveň od konce června. Cena kontraktu nicméně zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Americký trh práce nešokoval

10.10.2022 Zářijová data z amerického trhu práce sice nešokovala, ale spolehlivě potvrdila, že trh zůstává velice odolný a utažený i v podmínkách slabší ekonomiky. Největší překvapení vidíme na míře nezaměstnanosti, která klesla na 3,5 procenta namísto očekávané stagnace na 3,7.
img

Rozbřesk: Proč ČNB utratila miliardy eur za “preventivní” intervenci?

10.10.2022 Zápis z posledního zasedání bankovní rady ukazuje, že ani holubice v tuto chvíli netvoří zcela jednolitý tábor. Na jedné straně se zdá, že guvernér Aleš Michl či Oldřich Dědek mají laťku pro další růst úrokových sazeb pravděpodobně posazenou relativně vysoko. Na druhé Jan Frait otevřeně v zápisu z posledního zasedání přiznává, že v prostředí rychlejšího růstu sazeb v eurozóně a v USA může být nutné sazby kvůli tlaku na korunu dál zvyšovat.
img

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu

05.10.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
img

Ropa a OPEC+

04.10.2022 Pokles cen ropy pod úroveň před ozbrojeným konfliktem na Ukrajině vypadá na první pohled jako paradox. Hlavní druhy černého zlata ztratily ve třetím čtvrtletí čtvrtinu své hodnoty, přestože světové zásoby jsou na nízké úrovni, americké společnosti nezvyšují těžbu, ubývá kupců ruské ropy a OPEC+ se chystá na prvním osobním setkání od začátku pandemie oznámit omezení výroby. Očekávání posledně zmíněné události umožnilo býkům Brent vyrazit do protiútoku.
img

Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej

03.10.2022 Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
img

V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží

30.09.2022 Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy. To proto, že takové návrhy naráží na nejednotu v rámci EU. Pod stůl tak zatím padá třeba návrh zastropování cen dováženého ruského plynu.
img

Rusko oficiálně anektovalo okupované oblasti Ukrajiny

29.09.2022 Kreml informuje, že kvůli výsledkům nedávného referenda budou čtyři území okupovaná Ruskem zítra oficiálně anektována. To je v souladu s předchozími očekáváními a může to vést k ještě větší eskalaci konfliktu, protože dříve Moskva oznámila, že v případě útoku Ukrajiny na ruské území by mohlo dojít k jaderné reakci.
img

V Polsku byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, přivede plyn z Norska

27.09.2022 V Polsku byl dnes slavnostně uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou trasou pro přepravu plynu z Norska do Dánska a Polska a který bude schopen dodávat surovinu také odběratelům v okolních zemích. Jde o další krok ve snaze Evropské unie zajistit větší diverzifikaci v dodávkách plynu i zemím ve středovýchodní Evropě, uvedla dnes Evropská komise (EK).
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

26.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Tokio zakázalo vyvážet do Ruska materiály použitelné k výrobě chemických zbraní

26.09.2022 Japonsko oznámilo další zpřísnění sankcí vůči Rusku v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Nový zákaz se týká vývozu materiálů, které by se daly použít k výrobě chemických zbraní, informoval dnes mluvčí japonské vlády Hirokazu Macuno.
img

Forex: Putin vyhlásil částečnou mobilizaci

21.09.2022 Relativně klidný včerejší obchodní den začal pěkně zostra, když nejprve byla v Německu zveřejněna výrobní inflace, která vyskočila na neuvěřitelných 45,8 % meziročně (resp. 7,9 % meziměsíčně). Německá inflace tak bude ve 4. čtvrtletí dvouciferná, o tom není pochyb, stejně jako o odhodlání centrálních bank na Západě bojovat s inflací. Včera dopoledne totiž švédská Riksbank zvedla neočekávaně oficiální úrokové sazby z 0,75 % na 1,75 %. Zdůvodnění bylo přitom prosté a jednoduché - inflace je příliš vysoká a eroduje kupní sílu obyvatelstva.
img

Rozbřesk: Jay chce být jako Paul, aneb čeká nás návrat do osmdesátek?

21.09.2022 Měl to být týden zcela ve stínu dnešního zasedání Fedu. Nicméně již včerejší překvapivé rozhodnutí švédské centrální banky zvýšit sazby o 100 bazických bodů upozornilo na to, že to nebude jen Fed, ale celá plejáda měnových autorit Západu, která tento týden vytasí jestřábí drápy proti inflaci. Připomeňme, že ve čtvrtek rovněž zasedá nejen vedení Bank of England, ale i švýcarská a norská centrální banka. Ve všech třech případech se očekává zvýšení hlavních úrokových sazeb o 50 - 75 bazických bodů, ale pokud ve čtvrtek padne další stovka, tak už to takové překvapení nebude.
C:\fakepath\DAX.jpg

Siemens Energy se vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX

19.09.2022 Německý dodavatel zařízení pro energetický průmysl Siemens Energy se dnes vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX, ze kterého byl vyřazen v březnu. Siemens Energy v indexu nahradí firmu Hellofresh, informovala agentura DPA. Společnost Siemens Energy se v posledních měsících dostala do centra pozornosti v souvislosti s omezováním dodávek ruského plynu do Evropy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla o více než desetinu

18.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek výrazně klesla, přispěly k tomu stabilní dodávky plynu z Norska a pokračující růst zásob. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se v pátek snížila o téměř 13 procent a uzavřela na 186,75 eura (zhruba 4600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\graf global.jpg

SCO vyzývá k rovnováze mezi ekologií a hospodářským rozvojem

16.09.2022 Představitelé členských zemí Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) dnes vyzvali k rovnováze mezi snižováním emisí a poskytováním prostoru pro chudší státy, aby mohly dohnat ekonomicky vyspělé země. SCO zahrnuje například Čínu, Indii a Rusko, jež patří mezi největší producenty emisí na světě, napsala agentura Reuters.
img

Ruská ropná společnost Rosněfť zvýšila v pololetí zisk o 13 procent

15.09.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť v prvním pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 13 procent na 432 miliard rublů (177 miliard Kč). Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Rosněfť se zároveň snaží snižovat náklady a s nimi i dluh. Tržby vzrostly o 32,5 procenta na 5,17 bilionu rublů (2,1 bilionu Kč).
img

Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn

14.09.2022 Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská vláda plánuje v září nabídnout investorům dluhopisy za 40 miliard rublů

12.09.2022 Ruská vláda se tento měsíc chystá nabídnout investorům státní dluhopisy za 40 miliard rublů (zhruba 16 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Náměstek ruského ministra financí Timur Maksimov už minulý týden avizoval, že vláda si v září po sedmiměsíční přestávce ve vydávání státních dluhopisů plánuje vypůjčit peníze na domácím dluhopisovém trhu.
img

V Bruselu se dnes zastropování plynu dováženého z Ruska nejspíše nedojedná. Zato by se mohlo pokročit v řešení, jak lidem a firmám ulevit od energetické drahoty

09.09.2022 Bruselský energetický summit, který na dnes svolalo české předsednictví EU, bude pravděpodobně přelomový. Některá z diskutovaných řešení by domácnostem a firmám v Unii mohla od energetické drahoty ulevit, jiná ji naopak mohou vyhrotit.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Přední německý dovozce ruského plynu VNG žádá o státní pomoc

09.09.2022 Společnost VNG, která patří mezi největší německé dovozce ruského zemního plynu, dnes požádala o státní pomoc. Informovala o tom agentura Reuters. Firma doufá, že státní podpora jí umožní pokračovat v obchodní činnosti a vypořádat se s rozsáhlými ztrátami spojenými se získáváním náhradních dodávek plynu.
C:\fakepath\trader-08092022-34-zm.jpeg

Ruská vláda se po sedmi měsících v září hodlá vrátit na domácí dluhopisový trh

08.09.2022 Ruská vláda si v září po sedmiměsíční přestávce ve vydávání státních dluhopisů hodlá vypůjčit peníze na domácím dluhopisovém trhu. Na finančním fóru v Moskvě to dnes řekl náměstek ruského ministra financí Timur Maksimov. Ministerstvo financí chce podle něj nejprve otestovat zájem trhu pomocí menší emise dluhopisů s pevně stanoveným výnosem.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu v Evropě poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur za megawatthodinu

08.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř 5000 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Firma, která postavila Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení dluhů

08.09.2022 Švýcarská divize ruské státní plynárenské společnosti Gazprom, která vybudovala plynovod Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení svých dluhů. Prozatím se tak vyhnula platební neschopnosti, informovala agentura DPA.
C:\fakepath\trader-07092022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2022 1) Objem intervencí České národní banky na podporu koruny v červenci dále stoupl na téměř deset miliard eur (zhruba 246 miliard Kč). Za tři měsíce od května tak už ČNB prodala na trhu eura za 20,5 miliardy eur (asi 504 miliard korun). S poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB to dnes uvedl analytik banky Creditas Petr Dufek.
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\psenice.jpg

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin

07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.
img

České předsednictví nechce v pátek diskutovat otázku zastropování cen ruského plynu. Vyjmutí tohoto bodu je rozumný záměr, jeho realizace by dále plyn v EU zdražila

07.09.2022 České předsednictví EU se pokusí na pátečním jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku vyjmout otázku zastropování cen plynu dováženého do EU plynovody z Ruska. Jde o rozumný záměr. Zastropování cen dováženého ruského plynu by totiž velmi pravděpodobně vedlo k tomu, že jej Rusko do EU přestane dovážet zcela. Rusko nyní dováží do EU plyn tranzitním plynovodem přes Ukrajinu a také černomořským plynovodem TurkStream.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
img

Je čas zastropovat cenu ruského plynu, řekla šéfka EK

02.09.2022 Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na její slova reagoval oznámením, že Moskva v tom případě přestane plyn do unie dodávat. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
img

Nord Streamem 1 zřejmě začne znovu proudit plyn, Kreml nevylučuje další přerušení

02.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v sobotu ráno po dokončení údržbových prací zřejmě obnoví dodávky plynu potrubím Nord Stream 1. Ukazují to záznamy o rezervaci na přepravu suroviny. Rezervace na kapacitu přepravy plynu jsou totiž na úrovni před aktuální údržbou, představují tak 20 procent kapacity plynovodu, uvedla dnes agentura Reuters. Rusko nevylučuje další přerušení dodávek plynu. Podle mluvčího Kremlu nejsou žádné technické rezervy.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 se dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů

02.09.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank ze skupiny vyspělých zemí G7 se dnes dohodli na zavedení cenového stropu na ruskou ropu i ropné produkty. O mechanismu stanovení cen se teprve rozhodne, informují zahraniční tiskové agentury.
C:\fakepath\trader-31082022-31-zm.jpg

Cena plynu v Evropě klesla navzdory pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1

31.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes opět snížila, a to navzdory přechodnému růstu, za kterým stálo pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se snížila o téměř deset procent a uzavřela na zhruba 239 eurech (5860 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa v klesajícím trendu

22.08.2022 Cena americké ropy WTI se dostává pod 90 USD za barel, je tak levnější než před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sestupný trend by mohl navíc dále pokračovat, zvlášť pokud restriktivní politika americké centrální banky (Fed) bude držet poptávku utlumenou a dolar silný.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-15082022-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.08.2022 1) Ceny ropy se dnes prudce snižují kvůli obavám o poptávku v Číně, za kterými stojí nepříznivé údaje o červencovém vývoji čínské ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 12:30 SELČ ztrácela 4,6 procenta a pohybovala se blízko 93,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 4,5 procenta a dostala se pod 88 dolarů za barel.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory

15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Burza | Béžová kniha | CCI | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G7 | Hlava a ramena | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Long | Long pozice | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Parita | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistance | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swiss | Take Profit | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | ForexLive | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena rublu | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínská banka | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | Islámský stát | ISM | Jak získat peníze | Japonské firmy | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Komodity ropa | Kurz amerického dolaru | Kurz čínské měny | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup EUR | Nejsilnější ekonomiky světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodování s dluhopisy | Odborná literatura | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PinBar | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | VTB Capital | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Centrální depozitář | CEPS | Čistý dluh | Depozitář | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | ROCE | SPAD | Tranše | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Instrukce | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Genesis | Retail | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Investment | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Sky News | Western Union Business Solutions | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Again Capital | The New York Times | Charles Schwab | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Julius Bär | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | ANZ | DIW | Baker Hughes | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BCS | TD Ameritrade | Next Finance | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Reporty | Zvyšování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Obchodní signály | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Televize Sky News | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Obchodníci na finančních trzích | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | E*Trade | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | Politico | IHS Markit | Devizy | Flash Crash | Carl Icahn | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Klamání investorů | Cambridge Global Payments | Ruské akcie | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Aton | Zahraniční forex | Index americké měny | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Aleš Michl | Kurzové intervence | Vygon Consulting | IBKR | Anadarko Petroleum | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | BlueBay | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Cena platiny | Palladium | Trade Financial | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Kraken | Vývoj ceny pšenice | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Binance | Kryptoměna ethereum | Cena kryptoměny ethereum | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Estee Lauder | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Craig Wright | Btc-e | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podíl eura | Podniky | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Cenový kanál | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Hlavní akciový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | USMCA | Baird | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Globální investoři | BGA | Úrokový výnos | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Mezinárodní dluhopisy | SABIC | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | FCC | Dolarová aktiva | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Norská centrální banka | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | UBS Global Wealth Management | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | SPI Asset Management | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Analytici Morgan Stanley | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Akcie klesají | Akciové strategie | Boris Johnson | BrandZTop | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Finanční svět | Nabídka akcií | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Wealth Management | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Coffee | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Americká cla | Cla na čínské zboží | Produkce zemního plynu | AMZN | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | KB | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do Číny | Italská vláda | Vlastní akcie | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | EMIR | Manipulace s akciovým trhem | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Centrální banka Nového Zélandu | Snížení daní | Energetické firmy | GOOGL | Formule 1 | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Loterie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | FSB | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Papež František | Trump dnes | Průběh krize | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | LNG | Indigo | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Rijád | Dvojitý vrchol | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Obchod | Muhammad bin Salmán | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Global Markets | BAT | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Poradce Bílého domu | IIF | USA a Čína | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Index DOW | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Citadel | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Přeshraniční platby | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Domácí poptávka | Globální trh | Technické rezistence | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Petr Dufek | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | Akcie Aramco | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Neuberger Berman | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Jaderná elektrárna | Akciové korporace | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Kupní síla | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Švédská Riksbank | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Kybernetické měny bitcoin | Ministr spravedlnosti | Konstantinos Tsiaras | Směnárenské platformy | Americké vlády | Nike | Český plynárenský svaz | Zákon o sankcích | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Eugal | Ztráta | NERV | Počet investorů | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Giuseppe Conte | Roční růst | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Měna na forexu | Cena pšenice | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Index šanghajské burzy | Peking | US100 | Wirecard | Pozitivní zpráva | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Commodity index | Odškodné | IKEA | Netflix | NFLX | CFRA | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Washington | Daimler | Jiří Cihlář | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Výprodeje akcií | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Nákup devizových prostředků | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Obavy z konfliktu | Předběžné výsledky | Hospodaření za loňský rok | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Emisní cena | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Kapitalismus | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Koronavir | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Většinový podíl | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Útok dronů | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tvrdá práce | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Platit daně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Velmi bohatý | Casper | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Deutsche Telekom | TS Lombard | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | E*Trade Financial | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Dopad koronaviru | Akcie na evropských trzích | Šíření koronavirové nákazy | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířící se koronavirus | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Prohlášení G7 | Americký Fed | Jižní Korea | Sestupný trend | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Propad rublu | Dolar k rublu | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Ekonomický balíček | Zákaz cestování | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Mimořádný stav | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Solidarita | Medvědí trend | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | New York Times | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Anton Siluanov | Gazprombank | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Katar | Státní televize | Salmán | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Stop-Lossy | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Nákupy Fedu | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Francouzský akciový index | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Horst Seehofer | Ministr vnitra | Německý ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Konec ochranných opatření | Jair Bolsonaro | Biliony USD | Biliony | Mexická vláda | Šéf IEA | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Vlna poklesu | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Brazilský prezident | VW | Slovensko | Jaderné války | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | British Airways | Letecká společnost | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Nejprudší jednodenní nárůst | Zpráva o růstu nezaměstnanosti | Podíl na trhu | Afrika | FAO | RBK | Údaje | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | Týdenní nárůst | Dlužník | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Španělský premiér | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Karel Komárek | Patenty | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Pesimistické odhady | Rakouský ministr | Ministři | Vývoz komodit | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | Zpravodajské služby | CIA | Tajné služby | Pákistán | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Odstranění problému | Výpadky | Activision Blizzard | Emitenti | Představitelé G7 | Více peněz | Microsoft Corp | Podnikatelské investice | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | Procter & Gamble | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Remdesivir | Rozvíjející se země | Vzrušení | Nejvyšší pravděpodobnost | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Stephen Innes | Global Wealth Management | Trade | S&P500 | Dílčí index | Producenti ropy | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Rizikový apetit | Ropné velmoci | Americký ropný institut | Ropný institut | Ministr pro energetiku | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Christos Staikuras | Podpůrná opatření | Lucembursko | Úřad INSEE | Cenový propad | Cestování | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Bitcoin dnes | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Podíl zahraničních investorů | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Čistá ztráta | Rakouská vláda | Blízký východ | UBS Global | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Německá spolková vláda | Obchodní přebytek | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Vládní deficit | Šéfka EK | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Nedoplatky | Dluhy | Členské státy | Verdikt soudu | Karl Schamotta | Členské země | Merck KGaA | Merck | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Silný fundament | Xiaomi | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Velké peníze | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Akcionáři Jukosu | Nizozemský odvolací soud | Jukos | Spolková vláda | Marek Brávník | Státní podpora | Martin Winterkorn | Eli Lilly | LLY | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Sankce USA | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Cíl růstu HDP | Vrcholní představitelé | Pomoc lidem | Renault | Pokračování rally | Americká obchodní komora | Oznámení Spojených států | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Analytické centrum | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Výrobce aut | Nissan | Skupina Gazprom | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Řecký parlament | Slabá poptávka | Prodloužení těžebních škrtů | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Londýnské burzy | Internetová firma | CVC Capital | Square | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Funke | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Místopředseda Evropské komise | APA | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Globální poptávka | Energetický gigant | Oklahoma | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Představenstvo | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | ARD | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Akcie aerolinek | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Exporty | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | MAM | Sony | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Společnost XTB | Model 3 | Životní úroveň | Ekonomické následky | Supervelmoci | Bretton Woods | Porušení pravidel | Konkrétní plán | Odhady HDP | Insolvence | Letecká osobní doprava | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Zastavení růstu | Důvěra | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Indonésie | Významné události | Zvýšené napětí | Hyundai Motor | NYT | HelloFresh | Sputnik V | Kovy vzácných zemin | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Dluhopisy běloruské vlády | Státní dluh Běloruska | Worldometers | Počty nakažených | Dluhopisy a zlato | Analytik XTB | Marks & Spencer | Rystad | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Americký soud | Venezuela | Německý regulátor | SPAC | Klimatické změny | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Kroger | Řecký premiér | Transparentnost | Zdanění | Obchodování s ropou | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Qualcomm | Pokles exportu | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Zasedání FED | Universal Music | Celkové investice | Akcie bankovních společností | Propad cen akcií | Ropa dnes | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Účinné vakcíny | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Micron | Prezidentské kampaně | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Počet úmrtí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Druhy ropy | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | ACS | Vinci | Česká republika | McAfee | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Jack Dorsey | Příjmy z prodeje ropy | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Interfax | Newmont | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | První obchodní den | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Zhoršování pandemické situace | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Dillí | China Mobile | Růst ekonomiky EU | MRNA | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Jemen | Producent ropy | Belněftěchim | Tranzit ruské ropy | Běloruská energetická společnost | Společnost Belněftěchim | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | Vzorce chování | Obchodní bilance Číny | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Společnost DoorDash | Diem Association | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | H&M | Lego | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | MGM | Roskosmos | Dmitrij Rogozin | Futures na ropu WTI | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Německá inflace | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | HDP Česká republika | Brands | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Nové restrikce | VMware | Carrefour | Couche-Tard | Nejlevnější měna | Vývoj cen LNG plynu | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Futures na indexy | WU | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Philips | Streamovací služby | Polská společnost | DAX (DE30) | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | China Development Bank | Nasdaq (US100) | Jen Psakiová | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Poslanci Evropského parlamentu | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Ceny povolenek | Colt | Spotify | Futures na stříbro | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Nedostatečné dodávky | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Kering | Odliv peněz | V4 | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Rumuni | Manufacturing PMI | Súdán | Air | Světová poptávka | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Investoři a obchodníci | Prohlubující se krize | Siemens Energy | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Admirals | Příznivé údaje | Silný růst | Britská společnost | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Analýza EUR/USD | Pandemická omezení | Výrazný růst | RUS50 | Výhled růstu ekonomiky | Zvýšení základního úroku | SLR | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Reuters analytik | Hodnota trhu kryptoměn | EDF | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Krok za krokem | Debut na trhu Nasdaq | Pomoc MMF | Ceny ropy Brent | Předpovědi ceny | Pepco | LME | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Vysoká cena | Nedostatečná produkce | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Verizon | Společnost Verizon | Makers | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Kellogg | Boční trend | Přeprodané oblasti | Japonský konglomerát | Eurokomisařka | Japonský akciový trh | Kybernetický útok | EEX | Malta | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Těžaři | Ochota riskovat | Deutsche Wohnen | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Vonovia a Deutsche Wohnen | API | Oslabení | About You | Tellurian | MNB | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | SPIEF | Roscongress | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Tržní hodnota akcií | ANZ Research | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | KOL | Nevládní organizace | Firmy z EU | Evropské společnosti | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň supportu | BCS Global Markets | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | La Grange | Guy Parmelin | Zajišťování | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Hodně peněz | Jednotné měny | Mali | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Dolar dnes | Didi | CO2 | Vliv na trh | NASA | Falcon | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Paradox | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Síla dolaru | Vývoje ceny | Ropní vládci | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Mluvčí společnosti | Přebytek rozpočtu | Malý přebytek rozpočtu | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | TSMC | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Didi Global | Včerejší seance | Míra inflace v USA | Plány obnovy | Evropská unie dnes | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Cyklické sektory | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Ropní těžaři | GlobalFoundries | Trh v rovnováze | Uzavření dohody | Ztrátový týden | Globální ceny | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | Nedostatek potravin | BHP | Divize | Rotterdam | Akcie čínské společnosti | Načasování | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Balkán | Energetická skupina | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Suez | Klimatická politika | Současné ceny | FB.US | Společný podnik | Stanovená cena | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Dřevo | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Take-Two Interactive | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | VIAC | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Zajišťovny | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Norilsk | Klíčové suroviny | Makroekonomický význam | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Cena kryptoměny | WIG | Objem peněz | Rozpočtové příjmy | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Dovoz oceli | Afghánistán | Varšava | Tálibán | Medián | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Americká ministryně financí | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Měnové unie | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Rivian | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Globální společnost | Prazdroj | Rychlý růst | Platební síť | ANO | EFE | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Hellofresh | Covidové restrikce | Energetika | Společnost Siemens | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Rezervy ropy | OANDA Edward Moya | Cyklus zvyšování úroků | Los Angeles | Macao | Vyšší hodnoty | Ceny kovů | Americká firma | Závazky společnosti | Společnost AT&T | WarnerMedia | Index Euro Stoxx 600 | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Leasingové společnosti | Akciový trh v Hongkongu | Omezení cestování | Tim Ash | BNP | Investice do těžby | FDP | Tim Ghriskey | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Automotive | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoj produkce | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Nord Stream 2 AG | Veolia | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Notino | Pozornost | Global Payments | Volvo Cars | Ruská společnost | Euroclear | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Stephen Brennock | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Gascade | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Soud v Haagu | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Průmyslový sektor | Raketový růst | Maloobchodní prodejce | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Index technologického trhu | Akcie Meta | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Globální nedostatek čipů | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Omikron | Parag Agrawal | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Kazachstán | Pumpaři | Marex | Nejvýraznější propad | Vietnam | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Zlato (XAU/USD) | Vývoj zásob plynu | Míra inflace v Turecku | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Informace z kryptoměnového trhu | Kryptoměnové transakce | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Dun & Bradstreet (D&B) | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Cena zemního plynu v Evropě | Jamal | Společnost China Mobile | Pojištění rizika | Závazky vůči věřitelům | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Nejhorší krize | La Nina | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Prezident Jair Bolsonaro | MTI | Agentura MTI | Purple Trading Jaroslav Tupý | Desetileté výnosy | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Apple Music | Tranzit ruského plynu | Kartel OPEC+ | Kasym-Žomart Tokajev | Facebook Ireland | Ocel | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Gate | Japonská automobilka Toyota | Napětí mezi Moskvou a Západem | Francouzské energetické společnosti | Inflace v zemích Evropské Unie | Diamant | Húsíové | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Akciový index Nasdaq | Analytik trhů | Internetová televize | Shell Plc | Instituce | Objem prostředků | Odklon od rizikových aktiv | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Ingalls & Snyder | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Přístup na trhy | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Akcie automobilek | Akcie výrobce luxusního zboží | Společnost H&M | Švédská společnost | Akcie Electrolux | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Napětí mezi Ruskem a Západem | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Ceny evropského plynu | OFZ | Dluhopisy OFZ | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Trh státních dluhopisů | Rollback | Výrobce hraček | Rusko-ukrajinský konflikt | Susannah Streeterová | Výnos dluhopisu ruské vlády | Ruské dluhopisy | Politika ruské centrální banky | Napětí kolem Ukrajiny | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Plynárenské firmy | Ukrajinské síly | Separatisté | Adam Button | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | RSIS | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Index DAX (DE30) | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Pojištění ruského dluhu | Náklady na pojištění ruského dluhu | Dění na Ukrajině | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Krok Moskvy | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Rizika kolem Ukrajiny | Myojo Asset Management | Makoto Kikuči | Masahiro Jamaguči | SMBC Trust Bank | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Odvětví ruského hospodářství | Ukrajina a Rusko | Sankce na ruské banky | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Šéfka německé diplomacie | Mír a svoboda v Evropě | Svoboda v Evropě | Ukrajinska pravda | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Unian | Ukrajinská agentura | Agentura Unian | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Demilitarizace Ukrajiny | Sberbank CZ | AvtoVAZ | Bluebay Asset Management | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Russia Today | Erste Group Bank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Sankce na ruskou centrální banku | Ruský fond přímých investic | Ruský fond | RDIF | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Americký vládní činitel | Vládní činitel | Sberbank Europe | Plyn přes Ukrajinu | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Vzdušný prostor | Chelsea | Ruská aktiva | Politický tlak | Michail Mišustin | Společnost TotalEnergies | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Thales | Rheinmetall | Cheniere Energy | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Prima | Ruský státní investiční fond | CIPS | Sankce EU | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí | Telegram | Energetické technologie | RFE-RL | Meduza | GlobalCheck | Server Meduza | Echo Moskvy | Agentura TASS | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | Roskomnadzor | SPARK | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Společnost Orsted | Společnost Eni | Finská společnost | Staropramen | Cena potravinářské pšenice | Hodnota rublu | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Nornickel | Nexta | Televize Nexta | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie Occidental Petroleum | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Náhrady za SWIFT | Členství v NATO | Aktivity v Rusku | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Světové produkce | Světové produkce neonu | Produkce neonu | Dodavatelé neonu | Zastavení produkce | Angelo Zino | Cryoin | Firma Cryoin | Neon | Ukrajinský neon | Ceny neonu | Supplyframe | Richard Barnett | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Úrokové platby | Vývoz ruské ropy | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Ruské zboží | Hospodářské škody | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Akcie Avast | Platební systém SWIFT | Systém SWIFT | Ruští podnikatelé | Rossgram | Internetový prodej | AYYA T1 | Rostěch | Rostec | Rostěch (Rostec) | Gazprom Media | Skupina Gazprom Media | Čínské platformy | Yappy | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Ruský vyjednavač | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Ruský soud | Závod na elektromobily | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Ruská vesmírná agentura | Platby za plyn v rublech | German Gref | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Caspian Pipeline Consortium | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | IQcent | Broker IQcent | Wave Makers LTD | Wave Makers | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dovoz uhlí | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Petr Fiala | Atlantia | Ruský majetek | Le Penová | Marine Le Penová | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankrot Ruska | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | E-Control | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Účet v rublech | Akcie plynárenských firem | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Italský módní dům | Výhled České republiky | Newsweek | Týdeník Newsweek | Rublové účty | Cena digitální měny | Převzetí firmy | EuRoPol Gaz | Raman Haloučanka | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | ArcelorMittal | Ukrajinská Chersonská oblast | Chersonská oblast | Dow Jones Industrial Average | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Dluhové závazky | Šéfové | Nárůst zisků | ISDA | Jan Frait | Rezervní fond | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Spolupráce Moskvy a Pekingu | AllianceBernstein | Naša Niva | Ruská federace | Přijetí | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty (ISDA) | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Nové sankce | Maxim Rešetnikov | Silné inflační tlaky | Akcie Uniper | EdF | Propuštění | Medvědí rally | Znehodnocení | Cenu plynu | Nord Stream AG | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Denis Manturov | Ruský ministr průmyslu | Ruský ministr průmyslu a obchodu | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Společnost GSK | Farmaceutická společnost GSK | Haleon | Sensodyne | Panadol | Centrum | Sloučení | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | Společnost Naftogaz | Řetězec lékáren | 787 Dreamliner | Dreamliner | Objem intervencí České národní banky | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář | České předsednictví | Počet občanů | Počet občanů Evropské unie | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Těžařská skupina | Objem nákupů | Plyn pro evropský trh | iPhone 14 | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad poptávky po ropě | Ruské exporty | Rizikový faktor | Globální ropný trh | Těžba skupiny OPEC | Poptávková strana | Růst hlavních ekonomik | Klesající reálné příjmy | Reálné příjmy domácností | Klesající reálné příjmy domácností | Nástup elektromobility | Spalování ropy | Kapacita elektráren | Topné oleje | Inkaso deviz | OPEC Monthly Report | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Turk Stream | Znovuzprovoznění plynovodu | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Hospodářské problémy | Cenový strop na plyn | Domácí dluhopisový trh | Zasedání Rady guvernérů | Německý dovozce ruského plynu | VNG | Společnost VNG | Zastropování plynu | Síla Sibiře | SCO | Členské země SCO | Země SCO | Vyspělé země | Ekonomicky vyspělé země | Cenové stropy | Společnost Siemens Energy | Společnost Hellofresh | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Fortum | Společnost Fortum | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Plyn z Norska | Energetický trh | Uzbekistán | Plyn z Ruska | Producenti plynu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Německý síťový regulátor | Regulátor Bundesnetzagentur | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Cena mlynářské pšenice | Pšenice na burze v Paříži | Camelot | Růst ropy | Americká ropa | Evropský trh s plynem | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Komunistické strany | Powerball | Jackpot | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Vztahy Moskvy se Západem | Status tržní ekonomiky | Tržní ekonomiky | Výběry | Summit zemí G20 | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Budapešť | Zásobování Německa plynem | OilPrice | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Zavedení cenového stropu | Moldavsko | Obranný průmysl | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Akcie Uniperu | Uniper (UN01.DE) | UN01.DE | UN01 | Akcie Uniper (UN01.DE) | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Čínské protesty | Vývoj produkce kartelu | Vývoj produkce kartelu OPEC | Produkce kartelu OPEC | Zastropování ruské ropy | John Kirby | Národní bezpečnost | Západní země | Prohlášení skupiny | Těžební plány | Index cen výrobců | Uvolnění čínských opatření proti covidu | Uvolnění čínských opatření | Arbitráž proti Gazpromu | Německý koncern RWE | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Trafigura | Energetické trhy | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Ruský ministr financí | Rozpočtový deficit Ruska | Omezení cen ropy | Uvolňování covidových restrikcí | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Vývoz plynu z Ruska | Gazprom Export | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Murban | Ruská železnice | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Platnost hospodářských sankcí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Morning Star (Ranní hvězda)
Morris Čchang
Morrisons
Mosaic
Mosaic (MOS.US)
Mosambický metical
Mosaz
Moskevská akciová burza
Moskevská burza
Moskevská burza MOEX

Následující klíčová slova

Most do Číny
MOS.US
Motejlek
Motejlek.com
Mother Bar
Motherboard
Motivace
Motivace v tradingu
Motivační program
Motivátor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít