Sobota 26. září 2020 20:20
reklama
Purple Trading USA volby
reklama
Admiral spread new
reklama
Purple Trading USA volby

Klíčová slova - Moskva

C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko podle médií žádá Rusko o odklad splátek půjček

26.08.2020 Běloruská vláda žádá Rusko o finanční pomoc. Bělorusko nejen že nemá z čeho vyplácet peníze na důchody, ale nemá ani na splátky zahraničního dluhu. Vede proto jednání s ruskými bankami o refinancování půjček, které si u nich vzalo, informoval podle webu listu Rzeczpospolita běloruský ministr financí Juryj Seliverstau.
img

Jak Šik a spol. reformovali… Čínu

23.08.2020 Čínskou ekonomiku dnes mnozí mají za výsledek jakési „třetí cesty“. K tomuto kompromisu mezi tržním a plánovaným hospodářstvím ji před skoro čtyřiceti lety pomohli nasměrovat čs. reformátoři z 60. let. Ti, jimž se „třetí cestu“ nikdy nepodařilo zavést u sebe doma, nejprve kvůli „bratské pomoci“, podruhé kvůli Václavu Klausovi.
C:\fakepath\money.jpg

Investoři se zbavují běloruských dluhopisů, obávají se sankcí

14.08.2020 Investoři se zbavují dluhopisů běloruské vlády, výprodej nabral na intenzitě v posledních dvou dnech, kdy ceny spadly nejníže od května, uvedla dnes agentura Reuters. Výprodej začal akcelerovat, když předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová naznačila, že Evropská unie se chystá zavést sankce proti představitelům běloruského režimu. V zemi sílí nepokoje po prezidentských volbách, které opozice považuje za zmanipulované.
img

Státy EU o půl roku prodloužily hospodářské sankce proti Rusku

29.06.2020 Státy Evropské unie dnes formálně schválily půlroční prodloužení hospodářských sankcí uvalených na Rusko za jeho přístup ke krizi na východě Ukrajiny. Postihy zaměřené na banky či energetické podniky se EU rozhodla zachovat, neboť Moskva podle ní dál neplní podmínky mírové dohody z Minsku. Informovala o tom dnes Rada EU. Sankce tak budou v platnosti nejméně do konce ledna 2021.
img

Reuters: Rijád a Moskva se dohodly na prodloužení těžebních škrtů

04.06.2020  Saúdská Arábie a Rusko se včera dohodly na prodloužení stávajících ropných těžebních škrtů o jeden měsíc. S odkazem na své zdroje z uskupení OPEC+, které sdružuje největší producentské státy, to včera uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bil. rublů

02.06.2020 Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Plán má odstartovat na počátku července, napsal dnes ruský list Kommersant.
C:\fakepath\R1.jpg

Reuters: OPEC a Rusko diskutují o prodloužení těžebních škrtů

01.06.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Rusko diskutují o prodloužení stávajících těžebních škrtů o jeden až dva měsíce. S odkazem na své zdroje z uskupení OPEC+ o tom píše agentura Reuters.
img

Akcionáři Jukosu v Nizozemsku z části uspěli ve sporu s Ruskem

18.05.2020  Akcionáři bývalé ruské společnosti Jukos získali kontrolu nad obchodními známkami výrobců dvou proslulých značek ruské vodky v Nizozemsku. Jde o výrobce značek Stoličnaja (Stolichnaya) a Moskovskaja (Moskovskaya), které ovládá ruský stát. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Soud akcionářům vyhověl v jejich vleklém sporu s Ruskou federací.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko hlásí 3448 nově nakažených koronavirem, jde o další rekord

16.04.2020 Rusko za posledních 24 hodin ohlásilo 3448 nově nakažených koronavirem. Jde o další rekordní denní nárůst počtu případů nákazy, ve středu jich úřady registrovaly 3388. Celkově se v zemi již infikovalo bezmála 28.000 lidí, z nich přes 230 nákaze podlehlo. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura TASS.
img

Koronavírus: market update

09.04.2020 Koronavírus už infikoval na celom svete viac ako 1,5 milióna ľudí z toho bolo vyliečených viac ako 332 000 ľudí. Počet ľudí, u ktorých sa potvrdilo, že zomreli v dôsledku koronavírusu, dosiahol takmer 89 000.
C:\fakepath\R4.jpg

Moskva a Rijád jsou zřejmě blízko dohodě o snížení těžby ropy

06.04.2020 Rusko a Saúdská Arábie jsou velmi blízko k dosažení dohody o snížení těžby ropy. Televizi CNBC to řekl šéf ruského státního investičního fondu RDIF Kirill Dmitrijev. Společnost Fitch Solutions v této souvislosti varovala, že bez dosažení dohody by se cena severomořské ropy Brent mohla propadnout i pod deset dolarů za barel. Tam byla naposledy koncem 90. let.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa vykázala rekordní jednodenní růst v naději na nižší dodávky

03.04.2020 Severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.
img

Ropa vykázala rekordní jednodenní růst v naději na nižší dodávky

03.04.2020  Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.
img

Cena ropy roste

03.04.2020 Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Rijád a Moskva nyní sníží těžbu. Rusko to však popírá. Cena ropy v reakci na jeho vyjádření i nadále roste. Ceny ropy se v současné době prudce zvyšují. Přechodně se zvedla jejich cena více než o 30 %. Očekává se, že ceny budou vykazovat nejprudší jednodenní nárůsty v naší historii. Cena ropy stoupá i v reakci na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie velmi brzy oznámí, že se opravdu dohodly na snížení těžby. Moskva ovšem takový vývoj popřela a nepotvrdila.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa prudce zdražuje, čeká se oznámení výrazného snížení těžby

02.04.2020 Ceny ropy se prudce zvyšují - přechodně přidaly i přes 30 procent a mohly by vykázat nejprudší jednodenní nárůst v historii. Reagují na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset milionů barelů denně nebo i na ještě větším snížení.
img

Blíží se krachy čerpacích stanic. Ropa je v korunách nejlevnější od roku 1999, zájem řidičů o benzín i naftu přitom dramaticky klesl

30.03.2020 Loni se počet veřejných čerpacích stanic v ČR poprvé v historii přehoupl přes cifru čtyř tisíc. Česko má jednu z nejhustších síť benzínových pump v Evropě, ba na světě. Koronavirus však vše mění. Hrozí, že benzínových pump bude ubývat. To se přitom nedělo ani v krizí poznamenaných letech 2010 až 2013. Jenže tehdy sice ekonomika procházela útlumem, avšak nebyla z velké části „vypnutá“ jako dnes.
C:\fakepath\vir.jpg

Řada politiků vyhlíží konec ochranných opatření proti koronaviru

26.03.2020 I přes nadále strmě stoupající počet nakažených koronavirem po téměř celém světě již někteří politici hovoří o uvolňování ochranných opatření proti šíření nákazy, jež tvrdě dopadají na světovou ekonomiku. Rekordní balíček na pomoc místnímu hospodářství schválil v noci na dnešek americký Senát. Počet nakažených v USA se blíží k hranici 70.000, přes 1000 lidí tam COVID-19 podlehlo. Více než 4000 obětí eviduje Španělsko, kde nakažených přibylo za 24 hodin přes 8600. V České republice se počet lidí s koronavirem zvýšil za středu o rekordních 291 pacientů.
C:\\fakepath\\R2.jpg

Reuters: Rusko a Bělorusko mají dohodu o dodávkách ropy

23.03.2020 Rusko přistoupilo na návrh dát Bělorusku výraznější slevu na nákup ropy, a to o 12 dolarů (310 Kč) na 15,7 dolaru za tunu. S odvoláním na tři zdroje z odvětví to dnes uvedla agentura Reuters. Dohoda by mohla ukončit měsíce trvající spor, plně obnovit dodávky ropy do Běloruska by Rusko mohlo od dubna. Ruské ministerstvo energetiky a běloruská státní ropná společnost Belněftěchim na žádost agentury Reuters o komentář nereagovaly.
C:\fakepath\R4.jpg

Ceny ropy díky vládním opatřením na pomoc ekonomikám rostou

20.03.2020 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Náladu na trhu zlepšují zprávy od vlád předních ekonomik světa, které oznamují masivní finanční pomoc svým ekonomikám. Americký prezident Donald Trump také naznačil, že by mohl zasáhnout do cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.png

Evropské země přijímají přísná opatření, mnohde je karanténa

20.03.2020 Výběr opatření, kterými evropské země reagují na koronavirovou pandemii (státy řazeny abecedně):
img

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby

11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum

10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Začíná ropná válka Saúdské Arábie s Ruskem, která v historii nemá obdobu. Benzín v Česku může zlevnit pod 25 korun za litr, poprvé od roku 2009

08.03.2020 Světový trh s ropou v těchto hodinách začíná čelit němu, co dosud nepoznal. Saúdská Arábie zahajuje nesmlouvavou cenovou válku s Ruskem, a to navíc v době rekordně klesající poptávky. Jinými slovy, v čase, kdy celosvětově kvůli koronaviru historicky klesá zájem o ropu, se jí bude těžit tolik jako nikdy v historii.
img

Ropa historicky zlevňuje, benzín i nafta v ČR mohou spadnout k cenové úrovni 25 korun za litr

07.03.2020 Cena ropy včera zažila volný pád, za jediný den spadla o zhruba deset procent. Tedy nejvýrazněji od roku 2008. V příštím týdnu, až se začne naplno obchodovat, velmi pravděpodobně na tento pád naváže. Podle některých analýz se její cena může propadnout až na dvacetileté minimum. Ropa Brent by se v takovém případě prodávala za cenu kolem třiceti dolarů za barel, nebo dokonce ještě levněji. Nyní barel Brentu vyjde na 45,30 dolaru.
img

Koronavirus rozhádal Moskvu s Rijádem. Jejich spojenectví končí, Čechům o dost zlevní benzín i nafta

06.03.2020 Cena ropy na světových trzích se dramaticky propadá. Barel ropy Brent se dnes prodával i jen za 46,12 dolaru, tedy za nejméně od roku 2017. V korunách barel ropy Brent zlevnil na nejnižší úroveň dokonce do srpna roku 2016, zhruba 1035 korun za barel. To samozřejmě signalizuje, že ceny pohonných hmot v ČR by měly v dalších týdnech citelně klesat.
img

Rozbřesk: Ropa nad propastí. Zachrání ji kartel OPEC?

05.03.2020 Zatímco americký Fed bojuje s negativními dopady nového koronaviru překvapivým snížením úrokových sazeb, kartel OPEC+ bude dnes a zítra jednat ve Vídni o hlubších těžebních škrtech. A jednání to rozhodně nebudou jednoduchá. Přestože cena ropy Brent propadla od počátku roku o více než 20 % až k hranici 50 dolarů za barel, mezi členskými státy nepanuje shoda, jak na koronavirový šok vlastně reagovat.
img

Nafta v ČR je kvůli koronaviru nejlevnější za více než rok, zlevňuje i benzín. Pokud si Rusko dnes ve Vídni „postaví hlavu“, propad cen bude ještě výraznější

05.03.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o deset haléřů na litr, nafta o dvanáct, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,51 koruny za litr, zatímco nafta za 31,07 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského února.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Rozbřesk: Koronavirus hýbe dál trhy, eurodolar pod 1,10

10.02.2020 Koronavirus opět bude hýbat obchodováním na začátku týdne. Situace stále zůstává vážná, a proto velká část podniků v řadě čínských provincií pokračuje ve vynucených odstávkách produkce. To vše přes zjevný tlak centrálních autorit na to, aby se lidé co nejrychleji vrátili do práce.
C:\fakepath\Rusko.jpg

D&B zvýšila Rusku rating, ten ale zůstává v pásmu vysokého rizika

13.01.2020 Společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Ruské federace, hlavním důvodem je ekonomický růst. Hodnocení na stupni DB5c ale zůstává na úrovni vysokého rizika návratnosti investice. ČTK o tom dnes informovala společnost Bisnode, která je partnerem D&B. Její rating si klade za cíl předvídat riziko země zejména z pohledu návratnosti investic v horizontu dvou let.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump podepsal zákon o sankcích kvůli plynovodu Nord Stream 2

22.12.2019 Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal zákon umožňující uvalit sankce na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Ten má přivádět plyn z Ruska do Německa a Česká republika k němu bude připojena plynovodem Eugal. Moskva Trumpův krok včera odsoudila a uvedla, že Spojené státy brání ostatním zemím v rozvoji vlastní ekonomiky. Německý ministr financí Olaf Scholz pak sankce označil za vměšování do vnitřních záležitostí Německa i Evropy, uvedla agentura Reuters.
img

Řecko vydá Francii Rusa podezřelého z podvodu s bitcoiny

20.12.2019 Řecký ministr spravedlnosti dnes rozhodl, že vydá do Francie Rusa Alexandra Vinnika stíhaného za praní špinavých peněz prostřednictvím kybernetické měny bitcoin. O jeho vydání přitom usilovalo také Rusko a Spojené státy. Vinnik byl hlavou zločinecké skupiny, jíž se podle obvinění podařilo zlegalizovat kolem čtyř miliard dolarů (91,9 miliard korun) pocházejících z trestné činnosti, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\g7.png

Rjabkov: Rusko nestojí o členství ve skupině G7

20.12.2019 Rusko zcela ztratilo zájem připojit se ke skupině G7, která sdružuje nejsilnější ekonomiky světa. Prohlásil to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Moskva ztratila členství v této skupině v roce 2014 po násilné okupaci a anexi ukrajinského Krymu.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump v OSN pochválil KLDR a vyzval k izolaci Íránu

26.09.2018 Americký prezident Donald Trump včera během svého vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku pochválil Severní Koreu za její přístup k jednáním o jejím jaderném a raketovém programu. Naopak kritizoval íránské vůdce, kteří podle něj rozsévají chaos, smrt a destrukci, a vyzýval k izolaci íránského režimu. Rusko šéf Bílého domu ve své řeči zmínil jen okrajově v souvislosti s projektem plynovodu Nord Stream 2, který Washington kritizuje. Trump svůj druhý prezidentský projev na půdě OSN využil také k tomu, aby světovému společenství připomněl, že Spojené státy pod jeho vedením budou chránit své národní zájmy.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Komodity | Kurz | LIBOR | MAE | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Poplatek | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Termínový kontrakt | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Regulátor | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Eurostat | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Index | Likvidní | Volatilní | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Čínská banka | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Evropská banka | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Investiční | Irsko | ISM | Japonské firmy | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Kurz čínské měny | Kurzy | Libra | Maďarsko | Market | Měna Bitcoin | Nákup EUR | Nejsilnější ekonomiky světa | Norská koruna | Odborná literatura | Oslabování koruny | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Société Générale | Státní dluh | Světové burzy | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Ekonomika EU | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Baker Hughes | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | Barrick Gold | Washington Post | The Guardian | Reporty | Brazílie | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Podnikatel | Ministr financí | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Index německých akcií DAX | KBC | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | David Cameron | Bankovnictví | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Akcie v USA | Televize Sky News | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | AAA | Černé pondělí | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Britská banka Barclays | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Globální krize | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | General Electric | Průzkum | Krize | FCA | Finanční ústav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Japonská vláda | Česká vláda | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Alphabet | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | IHS Markit | Flash Crash | MUFG | Klamání investorů | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Aleš Michl | Anadarko Petroleum | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | ESMA | Craig Wright | Btc-e | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Raytheon | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Primární emise akcií | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Akcie Facebooku | Obchodníci s ropou | Royal Dutch Shell | Czech Fund | USMCA | Baird | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Finanční skupina | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Konzultační společnosti | Primární nabídka | Daňové úlevy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Refinitiv | Společnost Apple | Majetek | SABIC | WEF | Ropný kartel | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | FCC | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Tržní hodnota Microsoftu | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Boris Johnson | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Snížení sazeb | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Blackstone | Coffee | Pokles cen | Německé HDP | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Konglomerát | Americká cla | Cla na čínské zboží | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Italská vláda | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | Manipulace s akciovým trhem | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Formule 1 | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Státní ropná společnost | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Trump dnes | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Ropné firmy | Trinity | LNG | Indigo | Objem | Rijád | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Robert Shiller | Spojené státy a Čína | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | BAT | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Úrok | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | 5G | AFP | Omezení těžby | Předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Formule | Akcie Aramco | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Akciové korporace | Nižší ceny ropy | Úroky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | AXA | Regulátoři | Biotechnologické společnosti | AT&T | Sergej Rjabkov | TASS | Kybernetické měny bitcoin | Ministr spravedlnosti | Konstantinos Tsiaras | Směnárenské platformy | Český plynárenský svaz | Zákon o sankcích | Bydlení | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Eugal | Ztráta | NERV | Stratég | Giuseppe Conte | Miliardy korun | KLDR | Peking | Pozitivní zpráva | Tuzemská ekonomika | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Commodity index | Odškodné | Americké dolary | Washington | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Experti | Ropa typu Brent | Nový rekord | Ministerstvo práce | Emisní cena | Vyšší inflace | Šéf Bílého domu | Americké ministerstvo | Nájemné | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Trump | Prezident | Koronavirus | Koronavir | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | SEC | Casper | West Texas Intermediate | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Investiční portfolia | Dopad koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Šířící se koronavirus | Americký Fed | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Cenové války | Videokonference | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Ekonomický balíček | Zákaz cestování | Poradci | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Mimořádný stav | Evropské země | Brusel | Kabinet | Šíření viru | Obnova ekonomiky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady koronavirové pandemie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Texas | Přísná opatření | Salmán | Market update | Zahraniční dluh | Sněmovna reprezentantů | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Horst Seehofer | Ministr vnitra | Německý ministr vnitra | Konec ochranných opatření | Jair Bolsonaro | Biliony | Mexická vláda | Ekonomiky | Války | Organizace | Saúdové | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Nejprudší jednodenní nárůst | Zpráva o růstu nezaměstnanosti | Podíl na trhu | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Prezident Vladimir Putin | Rakouský ministr | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční pomoc | Ministerstvo hospodářství | Soud | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Nedoplatky | Členské státy | Verdikt soudu | Akcionáři Jukosu | Nizozemský odvolací soud | Jukos | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Unie | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Prodloužení těžebních škrtů | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Sankce proti Rusku | Ceny | Dluhopisy běloruské vlády | Státní dluh Běloruska
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Moravia Financial Consultnig
Moravia Steel
MORAVIA STEEL, a.s.
Moravský Peněžní Ústav
Morgan Consultancy Group
Morgan Private Bank
Morgan Stanley
Morning Star
Morningstar
Mosambický metical

Následující klíčová slova

Most do Číny
Motejlek.com
Motherboard
Motocykly
Motocykly Ducati
Motto týdne
Moudro
Mountain Pacific Group
Mount Nico Corp
Mount Nico Corp Ltd
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB evolution
Potvrďte prosím... Zavřít