Čtvrtek 18. července 2024 04:22
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost

Moskva

img

Rusku za červen vzrostou příjmy z prodeje ropy a plynu o 50 procent

25.06.2024 Rusko za červen zvýší tržby z prodeje ropy a plynu meziročně o více než 50 procent na 9,4 miliardy dolarů (téměř 218 miliard Kč). Na základě svých propočtů to uvedla agentura Reuters. Vývoj podle ní jednak odráží pokles dotací rafineriím, jednak schopnost ruské ekonomiky omezit dopady západních sankcí.
C:\fakepath\putin.png

Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ

07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Rusko a Čína plánují celoroční trasu pro nákladní lodě v arktické oblasti

07.06.2024 Ruský Rosatom dnes podepsal memorandum o porozumění s čínskou přepravní společností ohledně vytvoření podmínek pro celoroční provoz kontejnerových lodí přes arktickou oblast. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že ruský prezident Vladimir Putin hovoří o využívání severní mořské cesty mezi Ruskem a Čínou v situaci, kdy Moskva těžiště svých obchodů v souvislosti s invazí na Ukrajinu přesouvá na východ.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Řada firem ze západu zůstává v Rusku navzdory původním plánům na odchod

28.05.2024 Řada západních podniků, včetně firem Avon Products, Air Liquide a Reckitt, stále zůstává v Rusku, a to navzdory dříve ohlášeným plánům na odchod z tohoto trhu. Důvodem jsou rostoucí překážky pro opuštění Ruska, ale i fakt, že aktivita ruských spotřebitelů se zotavuje. Informuje o tom dnes na svých internetových stránkách list Financial Times (FT).
C:\fakepath\trader-17052024-52-zm.jpg

Ruská ekonomika zrychlila čtvrtletní růst na 5,4 procenta, vyšší je také inflace

17.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 5,4 procenta. Tempo růstu zrychlilo z 4,9 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Ekonomiku podpořily vojenské výdaje a příznivý vývoj cen na ropy, vyplývá z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Statistici rovněž oznámili, že inflace v dubnu zrychlila na 7,84 procenta z březnového tempa 7,72 procenta.
img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Růst aktivity v ruském zpracovatelském sektoru zpomalil

02.05.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla nejpomalejším tempem za tři měsíce. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Podle průzkumu sice růst výroby i příliv nových zakázek mírně zpomalily, zůstaly však na vysoké úrovni.
C:\fakepath\MTS.jpg

Ruská společnost MTS odkoupí akcie zahraničních vlastníků

28.04.2024 Společnost MTS, která je největším mobilním operátorem v Rusku, zahraničním investorům nabízí, že od nich koupí své akcie, ovšem se slevou kolem 69 procent. Oznámila to včera v tiskové zprávě. Zahraniční akcionáři by tak měli šanci dostat se alespoň ke zlomku svých peněz, které mají v Rusku už asi dva roky blokovány kvůli západním sankcím.
C:\fakepath\trader-11042024-36-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Wellington INV/Bali Limited LTD

11.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Wellington INV/Bali Limited LTD. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\trader-10042024-34-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem MM Financial Experts

10.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera MM Financial Experts. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\trader-09042024-31-zm.png

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Easy Line Pro

09.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Easy Line Pro. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\trader-04042024-34-zm.jpg

Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Capital 245

04.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Capital 245. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Moskva může poslat cenu ropy nad 100 dolarů za barel, varuje největší americká banka JPMorgan. Ceny pohonných hmot v ČR stoupají ke 40 Kč/l, benzín je nejdražší za půl roku

04.04.2024 Cena benzínu v ČR, aktuálně, 39,09 Kč/l, poprvé od loňského října překonává úroveň 39 korun za litr, benzín je tak nejdražší za poslední zhruba půlrok. Zdražuje také nafta, na průměrných 38,60 Kč/l. Zdražování pohonných hmot přitom nekončí. Nelze vyloučit růst jejich průměrných cen nad psychologickou úroveň 40 Kč/l ještě během dubna. Na vině je jak zdražující ropa, tak nadále poměrně slabá koruna, resp. silný dolar.
C:\fakepath\trader-25032024-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy na začátku nového týdne kvůli obavám o dodávky výrazně rostou

25.03.2024 Ceny ropy na začátku nového týdne výrazně rostou. Ruská vláda nařídila producentům omezit těžbu a válka mezi Ruskem a Ukrajinou nadále zasahuje energetický sektor. To vyvolává obavy o dodávky na trhy.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka úrokovou sazbu nezměnila, je na 16 procentech

22.03.2024 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky v Rusku sice postupně polevují, ale zůstávají zvýšené, protože kapacity k rozšiřování produkce zboží a služeb stále zaostávají za domácí poptávkou.
C:\fakepath\zemni plyn rubl.jpg

Rusko zvýšilo vývoz ropy po moři

12.03.2024 Vývoz ropy z Ruska po moři se výrazně zvýšil a v týdnu do 10. března se dostal na letošní maximum 3,7 milionu barelů denně. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Více se vyváží hlavně z klíčového tichomořského přístavu Kozmino, kde nakládku v předchozím týdnu brzdilo nepříznivé počasí. Nárůst za jediný týden tak činí 590.000 barelů denně. Vývoz ropy z Ruska podléhá sankcím, které na Moskvu za vojenskou invazi na Ukrajinu uvalily západní státy.
C:\fakepath\trader-27022024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.02.2024 1) Cena bitcoinu se dál zvyšuje a dnes ráno přesáhla 56.000 dolarů (1,3 milionu Kč). Za den se zvýšila zhruba o deset procent a je nejvýše od konce roku 2021. Podle analytiků přispívají k růstu jednak bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF), jednak blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko nabízí africkým vládám podporu za nerostné zdroje

27.02.2024 Ruská vojenská rozvědka podle zjištění analytiků britského think-tanku nabízí africkým vládám takzvaný balíček pro přežití režimu. Moskva je tak ochotna poskytovat vojenskou a diplomatickou podporu výměnou za přístup ke strategicky důležitým přírodním zdrojům. Dnes o tom informuje server americké televize CNBC.
C:\fakepath\rubl3.png

Podle rostoucích bankovních vkladů Moskva dál rekrutuje vojáky

27.02.2024 Rostoucí bankovní vklady dokládají, kde Moskva rekrutuje vojáky. Nejvíce peněz přibývá na bankovních účtech v patnácti nejchudších ruských regionech, odkud se rekrutují vojáci do války na Ukrajině, kteří se už ovšem domů nevracejí. Skrze válku na Ukrajině tak bohatnou ruští chudí, vyplývá z analýzy Institutu pro rozvíjející se ekonomiky (BOFIT), který spadá pod finskou centrální banku.
C:\fakepath\Rusko-Cina3.jpg

Rusko prý jedná s Čínou o půjčce v jüanech

26.02.2024 Rusko jedná s Čínou o možnosti získat půjčku v čínských jüanech, žádné rozhodnutí ale v této záležitosti prozatím nepadlo. Tiskové agentuře RIA to řekl ruský ministr financí Anton Siluanov. Ruské ministerstvo financí podle něj s tím čínským jednalo koncem loňského roku.
img

Ranní shrnutí (26.02.2024)

26.02.2024 Čínský index během dnešní asijské seance klesl, přičemž Hang Seng se propadl o 0,5 %. Také jihokorejský index KOSPI ztratil více než 0,5 %. Japonské benchmarky Nikkei a TOPIX vážené výrobním sektorem mírně posílily o 0,2, resp. 0,5 %.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Bloomberg: G7 chce použít zmrazená ruská aktiva jako zástavu při obnově Ukrajiny

04.02.2024 Skupina vyspělých zemí G7 a Evropská unie jednají o plánu, podle kterého by zmrazená aktiva ruské centrální banky v hodnotě více než 250 miliard dolarů (5,8 bilionu Kč) použily jako zástavu za úvěry na poválečnou obnovu Ukrajiny. S odkazem na své zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\trader-30012024-43-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.01.2024 1) Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.
C:\fakepath\Rusko-Cina3.jpg

Nabiullinová: Jüanové platby za ruský vývoz už tvoří třetinu všech plateb

30.01.2024 Platby v čínské měně jüanu za zboží vyvážené z Ruska už tvoří třetinu všech plateb za export. Za poslední dva roky se zvýšily 86krát na 34,5 procenta. V dnes zveřejněném rozhovoru s ruskou státní tiskovou agenturu RIA to uvedla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Moskva se po vojenské invazi na Ukrajinu zaměřuje na nezápadní trhy, zejména na Čínu, kde hledá silnější politickou a ekonomickou podporu. Rozhovor pro RIA je prvním veřejným vyjádřením guvernérky poté, co zrušila několik plánovaných vystoupení, což vyvolalo spekulace médií o jejím zdravotním stavu.
img

Denní shrnutí: Vybírání zisků tlačí na Wall Street a americký dolar roste

25.01.2024 HDP USA dosáhl vyššího růstu, než se očekávalo, a to 3,3 % anualizovaně za 4. čtvrtletí 2023, přičemž deflátor činil 1,5 % a jádrová inflace PCE 2,0 %. To byla velmi dobrá zpráva z hlediska dalšího zmírnění inflace a měkkého přistání.
img

Gazprom loni dodal do Evropy meziročně o 56 procent méně plynu

02.01.2024 Ruská plynárenská společnost Gazprom loni dodala do Evropy 28,3 miliardy kubíků plynu, což je meziročně o 55,6 procenta méně. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se opírá o své vlastní výpočty. Vývoz plynu z Ruska do Evropy, která bývala pro Gazprom hlavním trhem, se prudce snížil kvůli politickým dopadům konfliktu na Ukrajině. Rusko pak začalo více surovin vyvážet do Číny nebo do Indie.
img

Soud v Rusku vyměřil Googlu pokutu 4,6 miliardy rublů za zprávy o Ukrajině

20.12.2023 Soud v Rusku uložil pokutu 4,6 miliardy rublů (asi 1,14 miliardy Kč) americké internetové společnosti Google. Firma podle něj neodstranila falešné informace o konfliktu na Ukrajině. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Rusko pozastavuje daňové dohody se zeměmi, které nepokládá za přátelské

20.12.2023 Ruský prezident Vladimir Putin podepsal nový zákon o pozastavení řady ustanovení daňových dohod s "nikoliv přátelskými státy", včetně Česka. Oznámila to včera ruská média s odvoláním na úřední portál, který příslušný zákon zveřejnil. Zákon vstoupí v platnost deset dní po publikování, napsala agentura TASS.
img

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to dnes předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Ruský premiér Mišustin navštíví v úterý a ve středu Peking

18.12.2023 Ruský premiér Michail Mišustin v úterý zahájí dvoudenní návštěvu Číny, během které se má setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a jednat s premiérem Li Čchiangem. Oznámila to dnes státní agentura TASS. Na programu 28. pravidelné schůzky šéfů vlád obou zemí má být podle vládního komuniké rozvoj rusko-čínských vztahů, přičemž důraz se má klást na praktickou spolupráci. Vztahy mezi oběma zeměmi se prohloubily po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu z loňského února, ale podle analytiků roste ruská závislost na Číně.
C:\fakepath\EK.jpg

FT: Evropská komise představí návrh, jak naložit se zmrazenými ruskými aktivy

12.12.2023 Evropská komise (EK) dnes představí návrh, jak využít zisky ze zmrazených ruských aktiv v EU na podporu obnovy Ukrajiny. Informoval o tom deník Financial Times (FT). EK zveřejnění návrhu několikrát odložila kvůli obavám některých členských států EU, ale i Evropské centrální banky. Ty podle informací ČTK vznášely námitky, že jakékoli použití těchto aktiv musí být v souladu s právem a nesmí výrazně ovlivnit finanční trhy.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rubl se vůči dolaru vyšplhal na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce

14.11.2023 Ruský rubl se dnes dopoledne vyšplhal vůči americkému dolaru na nejsilnější úroveň za tři a půl měsíce. Za jeho růstem stojí vysoké úrokové sazby a také prodej deviz, k němuž sahají ruští exportéři, informovala agentura Reuters. Kolem 9:30 SEČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 0,2 procenta na 91,44 USD/RUB. Předtím sestoupil až na 91,31 USD/RUB, nejníže od konce července.
img

Izrael je nyní v největším ohrožení za dobu své existence, válka v arabském světě teprve začíná, chmurně líčí historik Ferguson. Řeči o zkrocení inflace jsou prý proto předčasné, i v Česku mohou výrazně zdražit třeba pohonné hmoty

08.11.2023 Válka Západu s inflací neskončila, válka Izraele s Hamásem a širším arabským světem teprve začíná, chmurně líčí Niall Ferguson, prominentní historik ze Stanfordu. Vymazání Izraele z mapy nikdy nemělo tak vysokou pravděpodobnost jako dnes. Západní levice coby užitečný idiot Íránu a Ruska přesto naskakuje na palestinský narativ o izraelském kolonialismu.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Příliv nových zakázek v ruském průmyslu byl v říjnu nejvýraznější za 12,5 roku

01.11.2023 Příliv nových zakázek v ruském průmyslu byl v říjnu nejsilnější za 12,5 roku, ukázal dnes průzkum společnosti S&P Global. Aktivita v ruském průmyslu nadále vykazuje růst, a tak sílí i tlak na firmy, aby zvýšily produkci. Nedostává se ale pracovníků, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Téměř polovině lidí v Rusku nestačí mzda na pokrytí základních výdajů

23.10.2023 Počet lidí v Rusku, kterým mzda nepokryje základní výdaje, se za dva roky zvýšil o 20 procentních bodů téměř na polovinu. S odkazem na průzkum ruské personální agentury Headhunter to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň připomněla, že Moskva vynakládá rekordní fiskální zdroje na financování své invaze na Ukrajinu. Agentura Headhunter se při svém říjnovém průzkumu obrátila na 5000 respondentů.
C:\fakepath\EBRD.jpg

Forbes: EBRD prodala svých 5,3 procenta v moskevské burze MOEX

23.10.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prodala podíl 5,3 procenta v moskevské burze (MOEX) společnosti Softline. Uvedl to časopis Forbes Russia, který se odvolává na dva zdroje obeznámené se situací. EBRD loni oznámila, že pracuje na co nejrychlejším odchodu z Ruska. Její vedení po ruské invazi na Ukrajinu odhlasovalo, že pozastaví Rusku a Bělorusku přístup k jejím finančním a dalším zdrojům.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruský rubl vystoupil na pětitýdenní maximum, těží z vysokých cen ropy

20.10.2023 Ruský rubl se během dnešního obchodování vyšplhal na pětitýdenní maximum vůči americkému dolaru. Těží z vysokých cen ropy i z vyhlídek na příliv deviz, protože exportéři se připravují na uhrazení daní na konci měsíce, napsala agentura Reuters. Krátce po 14:00 SELČ dolar vůči rublu ztrácel zhruba 1,1 procenta na 95,7 USD/RUB. Během dne sestoupil až na 95,35 USD/RUB, plyne z údajů agentury Bloomberg.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská centrální banka obnoví měnové kontroly, rubl v reakci posiluje

12.10.2023 Ruská centrální banka dnes podpořila rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina znovu zavést měnové kontroly, aby se zastavilo prudké oslabování rublu. Vláda ve středu pozdě večer oznámila, že Putin podepsal dekret o znovuzavedení kapitálových kontrol pro nezveřejněný seznam 43 vývozních firem. Rubl se dnes dopoledne v reakci na to vyšplhal na více než dvoutýdenní maximum. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\rubl2.png

Rubl sestoupil na nejslabší úroveň za jeden a půl roku

09.10.2023 Ruský rubl dnes vůči americkému dolaru sestoupil na nejslabší úroveň za zhruba jeden a půl roku. Dolar zpevnil nad hranici 102 USD/RUB, dostal se tak nejvýše od loňského března, napsala agentura Reuters. Rubl letos tlačí dolů klesající přebytek běžného účtu ruské platební bilance. Jeho dnešnímu oslabení nezabránil ani výrazný nárůst cen ropy, která je hlavním exportním artiklem Ruska.
C:\fakepath\trader-06102023-77-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes mírně rostou, za celý týden však výrazně ztrácejí

06.10.2023 Ceny ropy dnes mírně posilují, za celý týden jsou však ve ztrátě, která by mohla být nejvyšší od března. Částečné zrušení ruského zákazu vývozu pohonných hmot prohloubilo obavy o vývoj poptávky.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rubl zůstává pod tlakem, dolar překročil hranici 100 USD/RUB

03.10.2023 Ruský rubl zůstává pod tlakem, dolar dnes překročil psychologicky důležitou hranici 100,00 USD/RUB. Předchozí prolomení této hranice v polovině srpna přinutilo ruskou centrální banku k nouzovým opatřením na podporu domácí měny. Rubl letos tlačí dolů odliv deviz a klesající přebytek běžného účtu platební bilance země, napsala agentura Reuters.
img

Ruské válčení na Ukrajině výrazně platí i čeští řidiči, Česko totiž letos dováží nejvíce ruské ropy za posledních 13 let. Platí čeští řidiči vedle toho i extrémně nízké ceny pohonných hmot svých polských kolegů?

29.09.2023 Rusko a Saúdská Arábie v posledních měsících vydělávají miliardy dolarů navíc díky tomu, že výrazně omezují svoji těžbu ropy a až minimálně do prosince ji budou dále koordinovaně škrtit, vypočítává dnes list Wall Street Journal. Úspěšná sázka navíc podle zdrojů listu může obě země namlsat a svoji těžbu pak omezí ještě vydatněji. Což by samozřejmě dále zesílilo inflační tlaky ve světě, zejména na Západě.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Rusko je vůči západním sankcím překvapivě odolné, řekl oligarcha Děripaska

26.09.2023 Rusko ustálo sankce, které na něj po loňské invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní státy. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekl ruský oligarcha Oleg Děripaska. Zároveň dal najevo nad tímto vývojem překvapení - myslel si totiž, že Rusko kvůli válce zkrachuje.
C:\fakepath\rubl2.png

Rusko plánuje zvýšit příští rok rozpočtové výdaje o 26 procent

22.09.2023 Rusko se chystá na příští rok zvýšit rozpočtové výdaje o 25,8 procenta na 36,6 bilionu rublů (8,7 bilionu Kč). Dnes to podle agentury Reuters uvedl ruský premiér Michail Mišustin. Moskva potřebuje peníze na válku na Ukrajině a na organizaci prezidentských voleb, které chystá na březen.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Analýza: Válka na Ukrajině snížila růst v Evropě a výrazně zvýšila inflaci

22.09.2023 Válka na Ukrajině snížila hospodářský růst v Evropě a výrazně také na kontinentě zvýšila inflaci. Vyplývá to z dnes zveřejněné analýzy švýcarské centrální banky. Horší dopady války podle této studie teprve přijdou. Evropa od invaze ruských vojsk na Ukrajinu loni v únoru zaznamenala prudký nárůst cen energií a otřesy na finančních trzích. Výrazně se také snížil výkon ruské a ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-21092023-51-zm.jpg

FT: Ceny pšenice klesají, protože Rusko nahrazuje ukrajinské dodávky

21.09.2023 Ceny pšenice se pohybují blízko nejnižší hodnoty za tři roky, přestože ruská invaze nadále narušuje vývoz z Ukrajiny, která patří mezi přední světové vývozce. Od konce července se ceny snížily o více než pětinu díky mimořádně vysoké úrodě v Rusku, která nahradila výpadky dodávek z Ukrajiny, upozornil list Financial Times (FT). Analytici však varují, že eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v oblasti Černého moře a vysoké sázky některých investičních fondů mohou způsobit opětovný nárůst cen.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Dovoz ruské ropy do Indie podle tamní ropné firmy pomáhá světové ekonomice

06.09.2023 Dovoz ruské ropy do Indie je prospěšný nejen pro hospodářský růst v Indii, ale také pro světovou ekonomiku. Podle serveru americké televize CNBC to uvedla největší indická ropná společnost Oil and Natural Gas Corporation (ONGC).
C:\fakepath\trader-04092023-41-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli vyhlídce na prodloužení škrtů skupinou OPEC+ rostou

04.09.2023 Ceny ropy na začátku nového týdne rostou. Přispívá k tomu očekávání, že skupina OPEC+, která zahrnuje Organizaci zemí vyvážejících ropu a její spojence v čele s Ruskem, bude nadále omezovat své dodávky. Ceny ovlivňují i spekulace, že centrální banka USA (Fed) skončí s agresivním zvyšováním úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-30082023-43-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují po zprávě o výrazném poklesu zásob ve Spojených státech

30.08.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu po zprávě o výrazném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. V USA, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě, teď vzbuzuje obavy o dodávky hurikán Idalia. Místopředseda ruské vlády Alexandr Novak také agentuře Interfax řekl, že Rusko plánuje v září snížit vývoz ropy o dalších 300.000 barelů denně.
C:\fakepath\dolary.jpg

Indický ministr: Dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí vliv

25.08.2023 Americký dolar ve světové ekonomice ještě dlouho neztratí svůj vliv a například energetické suroviny se budou v dolarech obchodovat asi pořád. V rozhovoru v americké televizi CNBC to dnes řekl indický ministr pro ropu a zemní plyn Hardíp Singh Purí. O takzvané dedolarizaci, tedy snížení závislosti na americké měně, tento týden jednali zástupci skupiny BRICS. Tu tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika.
C:\fakepath\Rusko.jpg

FT: Rusko nabízí Západu výměnu zmrazených aktiv

23.08.2023 Moskva nabízí výměnu aktiv západních investorů uvázlých v Rusku za část ruských aktiv zmrazených v západních zemích v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Podle návrhu, který představila ruská centrální banka, by Moskva poskytla západním investorům možnost, aby koupili aktiva ruských podniků zmrazená v Evropě s využitím svých peněz na ruských účtech s omezeným přístupem, které nyní nelze převést do zahraničí. Informoval o tom list Financial Times (FT). Západní představitelé nicméně listu sdělili, že o takovémto návrhu nemají žádné informace a že se o možnosti výměny aktiv nevedou žádné rozhovory.
C:\fakepath\putin.png

Putin na summitu zemí BRICS: Rusko chce ukončit válku, kterou rozpoutal Západ

23.08.2023 Rusko chce ukončit válku, kterou na Ukrajině "rozpoutal Západ a jeho satelitní země", řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na summitu skupiny zemí BRICS. Šéf Kremlu, který k účastníkům setkání hovořil prostřednictvím videopřenosu, zopakoval tradiční narativ Moskvy, že ruská operace na Ukrajině je vynucenou reakcí na kroky Kyjeva a Západu. Informovala o tom agentura Reuters, která podotkla, že vrcholní představitelé ostatních zemí BRICS ruskou agresi na Ukrajině výslovně neodsoudili.
C:\fakepath\trader-21082023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2023 1) V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Skupina rozvíjejících se ekonomik BRICS na summitu projedná možné rozšíření

21.08.2023 V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Rusko začne testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli

09.08.2023 Rusko začne příští týden testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli. Oznámila to dnes ruská centrální banka. Země, která kvůli loňskému útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, by pomocí digitální měny chtěla rozšířit své možnosti pro mezinárodní platby, uvedla agentura Reuters.
img

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

07.08.2023 Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil v sobotu večer netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP. Ropovodem Družba proudí ropa také do České republiky, v Bělorusku se však dělí na dvě větve a do Česka vede jiná větev, než do Polska.
C:\fakepath\trader-04082023-46-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou

04.08.2023 Ropa dnes zdražuje, poté, co se Rijád a Moskva zavázaly snížit těžbu až do září, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou. Saúdská Arábie a Rusko zaujímají mezi světovými producenty ropy druhé a třetí místo.
C:\fakepath\trader-02082023-44-zm.jpg

Putin ani Zelenskyj nejsou připraveni na mír, řekl brazilský prezident Lula

02.08.2023 Brazílie usiluje o mír na Ukrajině, ale ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ani ruský prezident Vladimir Putin na něj nejsou připraveni. Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva to dnes podle agentury Reuters řekl na prvním setkání se zahraničními zpravodaji od svého nástupu do funkce 1. ledna. Lula také kritizoval šéfa brazilské centrální banky, jemuž přičítá odpovědnost za podle prezidenta "nejvyšší reálnou úrokovou míru na světě".
C:\fakepath\trader-28072023-63-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2023 1) Dva z představitelů Evropské centrální banky (ECB) signalizovali, že se blíží konec nynějšího zvyšování úrokových sazeb v eurozóně, které je nejvýraznější a nejdelší v historii této instituce. Proti dalšímu růstu úroků hovoří zhoršující se hospodářské vyhlídky eurozóny, ačkoliv inflace nadále zůstává vysoká. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ministr: Rozpočtový deficit Ruska se letos může prohloubit na 2,5 procenta HDP

25.07.2023 Rozpočtový deficit Ruska se v letošním roce může prohloubit na 2,5 procenta z loňských 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V rozhovoru, který dnes publikoval web Argumety i fakty, to řekl ministr financí Anton Siluanov. Moskva se potýká s vysokými náklady na válku na Ukrajině, takže díra ve veřejném rozpočtu může být nakonec větší, než vláda plánovala, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-19072023-81-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2023 1) Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
C:\fakepath\trader-04072023-52-zm.jpg

Komodity: Ropa po oznámeném snížení dodávek ze Saúdské Arábie a Ruska zdražuje

04.07.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Obchodníci dál posuzují dopad avizovaného srpnového snížení dodávek, které oznámili největší vývozci, tedy Saúdská Arábie a Rusko, vedle toho se však objevují obavy ze slabšího výhledu globální ekonomiky a jeho dopadu na poptávku. Obchodování je ale klidnější, protože trhy ve Spojených státech jsou kvůli svátku zavřené.
C:\fakepath\trader-23062023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2023 1) Italský výrobce luxusních jachet Ferretti stanovil cenu svých akcií pro vstup na milánskou burzu na tři eura za jednu akcii. Společnost se tak ocenila na zhruba jednu miliardu eur (23,7 miliardy Kč). Do firmy investoval i český miliardář Karel Komárek, informoval dnes výrobce jachet na svém webu.
C:\\fakepath\\Rusko.jpg

Moskva přestala zveřejňovat podrobnější údaje o rozpočtových výdajích

23.06.2023 Ruská vláda přestala zveřejňovat údaje o vývoji rozpočtových výdajů v jednotlivých kategoriích. Informovaly o tom včera agentury Reuters a Bloomberg. Moskva tak prohlubuje utajování informací o stavu veřejných financí v době, kdy čelí prudkému růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině, napsal Bloomberg.
C:\fakepath\trader-05062023-40-zm.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v květnu meziročně klesly o třetinu

05.06.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v květnu meziročně propadly o 36 procent na 571 miliard rublů (zhruba 155 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Za poklesem stojí nižší ceny ropy a prudký pokles vývozu plynu do Evropy, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-30052023-46-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje kvůli nejistotě kolem dohody ohledně dluhového stropu USA

30.05.2023 Ceny ropy se dnes výrazně snižují kvůli nejistotě kolem dohody ohledně dluhového stropu Spojených států. Severomořská ropa Brent kolem 18:45 SELČ ztrácela zhruba 4,4 procenta a sestoupila pod 74 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 4,2 procenta a dostala se pod 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy klesají kvůli obavám o ekonomiku

29.05.2023 Ceny ropy se dnes snižují, protože obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst převážily nad zprávou o dohodě na zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 16:00 SELČ ztrácela zhruba 0,7 procenta na 76,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,4 procenta na 72,4 dolaru za barel.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Web: Sankce na export ruské ropy fungují, Rusko přichází o miliardy dolarů

17.05.2023 Sankce na export ruské ropy začínají přinášet ovoce a dopadat na ruskou ekonomiku, uvádí investigativní portál istories.media, podle něhož Rusko v prvním čtvrtletí letošního roku přišlo na tržbách z ropy o 15,6 miliard dolarů (341 miliard korun). Navíc se nenaplnily obavy, že by ceny ropy kvůli unijním sankcím na světových trzích mohly vystřelit vzhůru.
img

Ropa se chystá na comeback

16.05.2023 Vzpamatuje se ropa po extrémně slabém začátku roku? Tato otázka hýbe finančními trhy. Na začátku roku 2023 ropa několikrát vzrostla díky růstu celosvětové poptávky v čele s Čínou. K optimistickým prognózám pro Brent přispělo i očekávané snížení těžby ze strany OPEC+ obecně a Ruska zvláště. Bohužel, nerovnoměrné oživení čínské ekonomiky, obavy z recese v USA a nárůst exportu ropy z Ruska způsobily, že ropa North Sea v roce 2023 klesla o 12 %.
img

Ranní shrnutí (15.05.2023)

15.05.2023 Indexy z asijsko-pacifické oblasti se dnes obchodují převážně výše. Nikkei si připisuje 0,7 %, S&P/ASX 200 přidává 0,1 %, Nifty 50 roste o 0,4 % a Kospi se obchoduje beze změny. Indexy z Číny se obchodují až o 1,2 % výše.
img

Medveděv: Moskva v případě embarga G7 na vývoz do Ruska zruší obilnou dohodu

24.04.2023 Pokud skupina sedmi ekonomicky vyspělých zemí G7 přikročí k zákazu exportu do Ruska, Moskva na to zareaguje zrušením dohody umožňující vývoz ukrajinského obilí přes Černé moře. Uvedl to dnes podle agentury Reuters bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Dodávky ruské ropy do Číny v březnu meziročně stouply o polovinu na rekord

21.04.2023 Dodávky ruské ropy do Číny se v březnu meziročně zvýšily o polovinu na rekordních 9,61 milionu tun, což je 2,26 milionu barelů denně. Vyplývá to z dnešních údajů čínského celního úřadu. Rusko tak zůstalo největším dodavatelem ropy do Číny, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-20042023-38-zm.png

Bloomberg: Klíčoví spojenci Ukrajiny zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska

20.04.2023 Někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Znamenalo by to další silný tlak na prezidenta Vladimira Putina ve snaze ještě více mu zkomplikovat financování invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Ruský Gazprom varoval, že pro Evropu bude obtížné doplnit zásobníky plynu

18.04.2023  Ruská státní plynárenská společnost Gazprom dnes varovala, že pro Evropu bude velmi obtížné doplnit zásobníky plynu. Upozornila rovněž, že v nynější topné sezoně Evropě pomohlo relativně teplé počasí, které se příští zimu nemusí opakovat, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

IEA: Vývoz ruské ropy byl v březnu navzdory sankcím nejvyšší za tři roky

14.04.2023 Vývoz ruské ropy navzdory západním sankcím dosáhl v březnu maxima za poslední tři roky, respektive od dubna 2020. Tržby, které Moskva z prodeje suroviny získává, ale zůstávají mnohem nižší než loni. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu o tom dnes informovala Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\trader-14042023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2023 1) Vývoz ruské ropy navzdory západním sankcím dosáhl v březnu maxima za poslední tři roky, respektive od dubna 2020. Tržby, které Moskva z prodeje suroviny získává, ale zůstávají mnohem nižší než loni. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu o tom dnes informovala Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\ropa-02042023.jpg

Saúdská Arábie a další členové OPEC+ oznámili dobrovolné snížení těžby

02.04.2023 Saúdská Arábie a další členové skupiny OPEC+ překvapivě oznámili dobrovolné snížení těžby ropy o dalších zhruba 1,15 milionu barelů denně. Cílem tohoto kroku je podle nich podpořit stabilitu trhu s ropou. Rozhodnutí zřejmě zvýší ceny ropy, protože se očekávalo, že skupina se bude držet snížení o dva miliony barelů denně, na kterém se dohodla koncem loňského roku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskva chce od zahraničních firem příspěvek za odchod z Ruska

28.03.2023 Zahraniční firmy z "nikoli přátelských zemí" by při opuštění svých ruských aktiv měly ruským úřadům zaplatit "dobrovolný příspěvek" ve výši pěti procent jejich tržní hodnoty, napsal včera na svém webu Kommersant s odvoláním na zápis z jednání vládní podkomise pro kontrolu zahraničních investic, zveřejněný na webu ministerstva financí. Podkomise jednala ještě na začátku března.
C:\fakepath\Rusko-Cina2.jpg

Média: Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více využívat vlastní měny

22.03.2023 Čína a Rusko budou ve vzájemném obchodě více používat vlastní měny, tedy čínský jüan a ruský rubl. Čínský prezident Si Ťin-pching se na tom v Moskvě dohodl se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Je to součást širší ekonomické spolupráce, kterou delegace obou zemí dojednaly. S odkazem na čínská státní média o tom dnes informuje server americké televize CNBC.
C:\fakepath\Rusko-Cina.jpg

Rusko chce, aby čínské podniky nahradily v zemi západní firmy

21.03.2023 Moskva je připravena pomoci čínským podnikům, aby nahradily západní firmy, které opustily Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi při jejich setkání v Kremlu. Rusko a Čína tak dále upevňují své ekonomické vazby, když oba prezidenti se také dohodli na posílení dodávek plynu do Číny.
img

Dosáhla ropa dna?

21.03.2023 Pokud někdo nevěří, že je krize, podívejte se na komoditní trh. Zlato, tradičně považované investory za bezpečné aktivum, roste mílovými kroky a flirtuje s psychologicky důležitou úrovní 2000 dolarů za unci, zatímco Brent padá do propasti. Ropa je ale ukazatelem zdraví globální ekonomiky; jeho pokles signalizuje, že s ekonomikou není vše v pořádku. Když trpí banky, trpí i úvěry; optimismus ohledně růstu HDP mizí a poptávka po ropě se zpomaluje. Není divu, že kotace futures na ropu North Sea klesly.
img

Víte, že Jüan je nepravděpodobným vítězem rostoucí izolace v Rusku?

20.03.2023 Čínská měna zvětšuje svou působnost a aktuálně se považuje jako protilátka proti tomu, co spousta lidí považuje za washingtonské ozbrojování světového finančního systému.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-03032023-35-zm.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v únoru stouply, byly však nižší než loni

03.03.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v únoru zvýšily oproti lednu o 22,5 procenta na 521,2 miliardy rublů (zhruba 153 miliard Kč). Ve srovnání s loňským únorem však byly nižší o 46,4 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí. V lednu příjmy činily 425,5 miliardy rublů, což byla jejich nejnižší měsíční úroveň od srpna 2020.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou

03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
C:\\fakepath\\trader-01032023-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2023 1) Belgie prodala za 2,17 miliardy eur celkem asi 33 milionů akcií největší francouzské banky BNP Paribas. Její podíl v bance tím klesl na 5,1 procenta z dřívějších 7,8 procenta, oznámila dnes belgická státní holdingová a investiční agentura SFPI. Belgie tak přišla o pozici největšího akcionáře této francouzské banky.
C:\fakepath\trader-28022023-41-zm.jpg

Rusko zvažuje uvolnění kapitálových restrikcí u zahraničních investic

28.02.2023 Ruští představitelé diskutují o odstranění některých kapitálových restrikcí u zahraničních investic. Chtěli by tak podpořit příliv investic ze zemí, které Moskva považuje za přátelské. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy a plynu podle IEA v lednu klesly téměř o 40 procent

28.02.2023 Příjmy Ruské federace z vývozu ropy a plynu v lednu meziročně klesly o 38 procent na 18,5 miliardy dolarů (409 miliard Kč), uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výnosy exportu, který je pro Moskvu nejlukrativnější, stlačily západní sankce a cenové stropy zavedené kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Loňský leden byl posledním měsícem před invazí.
img

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye

28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.
C:\fakepath\trader-27022023-31-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes mírně klesají, nákupčí odrazuje silný dolar

27.02.2023 Ceny ropy dnes mírně klesají, nákupčí odrazuje silný dolar. Ztráty ale omezují obavy z nedostatku dodávek poté, co Rusko zastavilo vývoz klíčovým ropovodem do Polska.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
Související klíčová slova: Bretton Woods | Střední Evropa | Wellington INV | Nord Stream AG | Německé ministerstvo hospodářství | Etheru | Počet nakažených koronavirem | Cenový kanál | Největší americký výrobce léků | Akciové indexy na Wall Street | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad vývoje ekonomiky | Susannah Streeterová | Aktualizovaný výhled | Největší banky | Objem plynu | Celebrity | Růst v eurozóně | Největší ruská banka | Cena platiny | CentroCreditBank | Podnikatelské investice | Hlava a ramena | Premiér Mark Rutte | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Medvědí rally | Goldcorp | Omezení cen ropy | Výnosné investice | Kryptoměnové transakce | Bolševické revoluce | Nárůst výdajů na obranu | Ontario Teachers | Odkup akcií firmy | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Světové akcie | Války | Arbitráž proti Gazpromu | Západní země | Vývoj | Americká automobilka Tesla | Údaje z USA | Index spotřebitelských cen | Společnost Fortum | Češi | Globální ropný trh | Allwyn | Společnost GSK | Take Profit | MM Financial Experts | TD Securities | Budapešť | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Globální růst | Vývoj v Rusku | Aton | Skupina Colt | Makers | TV Nova | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Kurz čínské měny | Fundamenty | Spotřebitelské výdaje | Komuniké | Zasedání vlády | Paul Krugman | Nárůst případů koronaviru | Oznámené štěpení akcií | Sazka Entertainment | Investiční firma | Transněfť | Standard & Poor's | Cohn Robbins Holdings | Guvernérka ruské centrální banky | Vývoz do Británie | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | Kalifornie | David Malpass | Finanční ústav | Yandex | Oživení cen | Nedostatek potravin | Hlavní úrokové sazby | Britské Panenské ostrovy | Realitní firmy | OTP | JP Morgan Chase | Cena severomořské ropy | Chudí | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | Stoxx | Cena emisních povolenek v EU | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | OFAC | CBDC | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Tencent Holdings | Mega Millions | Očekávání | Ropný institut | Index americké měny | Jüan | Zvýšení produkce ropy | Volatilní | Rosstat | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Nikl | JAR | CMC Markets | Regulátor Bundesnetzagentur | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Ruský export | Tlak na Rusko | České hospodářství | Světové ceny potravin | Brand Finance | EUR/JPY | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | Státní televize | Společnost Hellofresh | Ministerstvo průmyslu a obchodu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Obnova ekonomiky | Evropská komise | Gazprom Germania | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | SPARK | Swiss | Investice | Členské státy Evropské unie | Britská centrální banka | Společnost Equinor | Murban | RDIF | Německý automobilový koncern | Potenciál | MACD | Diverzifikace | Support | Návrat inflace | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Náklady na pojištění ruského dluhu | Posílení | Index aktivity | Bluebay Asset Management | Česká měna dnes | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Norges Bank | Bankovní společnost | Ruský státní investiční fond | Alexandr Novak | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Nejhorší krize | Škoda Auto | ADP report | Formule | Solidní růst | Frakování | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Odhad letošního růstu ekonomiky | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | NYSE | Akcie zahraničních vlastníků | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | Dovoz ropných produktů | Úplný zákaz vývozu do Ruska | E.ON | Christos Staikuras | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Odklad splátek | Levice | Interactive Brokers | Vývoz energetických produktů z Ruska do Číny | Experti | Roman Pilíšek | Počáteční zisky | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Přeshraniční platby | Francouzské energetické společnosti | Ropná firma Saudi Aramco | Růst akciových indexů | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Cryoin | Bankovní skupina | Spirálovitý růst cen | Návrh zákona | Data ČSÚ | Evropské měny | Majitel Norilsk Nickelu | Nákupy aktiv | Hnojiva | Pšenice na burze | Creditas | Moody's Investors Service | Měnový pár GBP/USD | Ruští chudí | Bidenova administrativa | Úřad FAA | Objem ropy | Brazilská ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Ruští podnikatelé | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | Pojištění ruského dluhu | Accor | EUR/USD | Výhled poptávky | Bruno Le Maire | Akcie americké společnosti Mattel | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | Electrolux | Cena bitcoinu | City | Holdingové společnosti | Obchodování na burzách | Inkaso deviz | Wolters Kluwer | Společnost MTS | Alexandr Lukašenko | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Streamovací služby | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Index varšavské burzy WIG | Softwarová společnost | Desetileté výnosy | Benchmark | Cloudflare | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Lagardeová | Zvýšení dodávek plynu | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Automobilka PSA | Kansas City | Sankce EU | Fortuna | Ukrajinska pravda | Cenné papíry | Euro vůči americkému dolaru | La Nina | Výnos | Prohlášení skupiny | RBC Capital | Diem Association | Shrnutí roku | Soudní dvůr EU | Velkoobchodní cena zemního plynu | 100 miliard dolarů | RBS | Trh s dluhopisy | Plány obnovy | Brent | AOL | IHNED | Asijské akcie | Delta | Dlužník | Zpřísňováním měnové politiky | Uzavření příměří | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | USMCA | Drahokam | Politico | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | La Grange | Rozhodnutí soudu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Růst poptávky po ropě | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Šéfové | John Kilduff | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Ruský ministr průmyslu | Akcie Facebooku | Zákaz vývozu | Průběh krize | Exchange | Forexový trh | Splátky dluhů | Investiční strategie | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | KLDR | Státní dluh | MAE | Kapacita elektráren | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Těžba Kazachstánu | Dedolarizace | Největší obchodník s ropou | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Dodávky ruského zemního plynu | Šinzó Abe | Oživení čínské ekonomiky | Haleon | Next Finance | Ceny zemního plynu i elektřiny | Tržní ekonomiky | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Automobilka Ford Motor | Společnost Belněftěchim | Praxe | Společnost Didi | Škoda | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | Akciový index | H&M | Jüanové platby za ruský vývoz | Premiéři zemí Evropské unie | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Roskomnadzor | Vývoz ruské ropy | Bulgargaz | Poradce Bílého domu | Akcie výrobce luxusního zboží | SoftBank Group | Ruský centrální depozitář | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | N7 Holding | Vysoká cena | Německá společnost | Uber Technologies | Znehodnocení | The Washington Post | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Ministr pro energetiku | Výrobní sektor | Nižší daně | IIF | Společnost VNG | Nejhorší scénář | FTX | Reálné ekonomiky | Kontejnerová loď Ever Given | Splatnost | Aurora Cannabis | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Úřad pro hospodářskou soutěž | Jana Maláčová | Americká ropa | Nestlé | Americká lehká ropa WTI | Výkon ruské ekonomiky | Český miliardář | Doporučení k obchodování | Investors | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Obchodovat na burze | Parag Agrawal | Nejlevnější měna | Zmrazená ruská aktiva | Britská banka HSBC | Pokles ceny ropy | Zoom Video | Bezpečné přístavy | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Jak získat peníze | Tuzemská ekonomika | Německá zajišťovna | Energetické úspory | BlueBay | Amgen | Barel ropy | Tom Marzec-Manser | Přebytek ropy | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Medvědí signál | Globální hospodářský růst | NBC | Ropa WTI | Micron | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Turk Stream | Americká softwarová společnost | Atlantic Council | Bankovní rada ČNB | Depreciace | Měnová krize | Jim Yong Kim | Finská společnost | Brexit | E-Control | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Bungie | Valná hromada | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Pozornost investorů | Import ruské ropy | Burzy | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | EURUSD | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Dodávky na trh | Komoditní trh | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Béžová kniha | Cestování | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Bond | Broker | Společnost Siemens | Bayer | Akcionáři | Americký ropný institut | Ruský vyjednavač | Proražení | xStation | Prodeje aut | Citroën | Státní ropná společnost | Posílení koruny | USD | Investovat | Rijád | BGA | InterContinental | Plynovod Nord Stream 1 | Eurokomisařka | Export | Německé HDP | Odškodné | Otřesy na finančních trzích | NFLX | Čínské technologické firmy | Obchod EU | Britové | Zasedání FOMC | Investiční analytik | Energetické akcie | Prudký růst ceny ropy | Berkshire | OIV | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Posilování koruny | Akciový index CAC 40 | Trh s nemovitostmi | CISCO | Trade Data Monitor | Federální úřad pro letectví | Zynga | Hlavní index evropských akcií | Unie | Americká ropa WTI | Omezení produkce OPEC+ | Gilead | Qualcomm | Růst britské ekonomiky | Tržní hodnota firmy | Nové mutace | Ruská společnost | Southwest Airlines | Karlsruhe | Americká média | Cena americké ropy | Obchodní signály | Více peněz | Guy Parmelin | Plány | Martin Winterkorn | Německý koncern | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Trpělivost | Na burze | Čínský koronavirus | Zastropování ruské ropy | Šok | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | FDP | Ropná zařízení | Vývoj produkce kartelu | Producenti na Blízkém východě | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | ČSOB | Průměrná mzda v Rusku | Hongkong | Ekonom společnosti | Průměrná volatilita | Globální krize | ProSiebenSat.1 | Ekonomiky | Zvyšování těžby | Společnost Pfizer | Zlaté slitky | Trh s ropou | Total | Fialova vláda | Prohlášení čínské vlády | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | OXY.US | Katar | GlobalFoundries | Apple Pay | Hospodářské oživení | Maďarsko | Prodej akcií | Pokles kurzu | Garance | Měnový fond | Hertz | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Dodávky ropy a plynu | Provozovatel ropovodů | Kabinet | Klimatické změny | Měny navázané na komodity | Xiaomi | Norilsk Nickel | Platby za ruský vývoz | Celosvětová spotřeba | Daňové škrty | Roční růst | Spekulovat | Fitch Ratings | Separatisté | Nord Stream 2 | Německý dovozce ruského plynu | Swapy | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Market update | Elektrárenská společnost | VTB Capital | Ruský vývoz plynu | Ruský prezident | P.A. | Giuseppe Conte | Karl Schamotta | Prezidentské kampaně | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | Avast | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Panevropský akciový index | Klesající reálné příjmy domácností | Rekordní nárůst | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Sýrie | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | EAHU | Agentura Kjódó | Státní výdaje | Sazby ČNB | Patria Online | Dovoz | Dillí | Bilion | Automobilka Tesla | Velké západní společnosti | Šéf Bílého domu | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Admirals | Caterpillar | Lenovo | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Produktovod | Investice do těžby | Model 3 | Pozitivní zprávy | Zpravodajské služby | NASA | Investiční plány | Japonská automobilka Toyota | Hyundai | Nikkei | Instagram | Společnost Naftogaz | Obchodování s dluhopisy | Společnost China Mobile | The New York Times | Ropná válka | 1 milion | Gigant Gazprom | Stratégové | Výrobní ceny | Fincentrum | Čínské úřady | Čtvrtletní zisk | Komoditní | Tržní hodnota americké společnosti | Tvrdá práce | Maloobchodní prodejce | Světový obchod | Zajišťovny | Ruské banky | Aktivity v USA | Velké firmy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Černé pondělí | Rekordní maxima | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Nigérie | Intercontinental Exchange | Banka JPMorgan | Stav energetické nouze | Rekordní zisk | Elon Musk | Finančník | CO2 | Turecký statistický úřad | Fiat Chrysler | Steven Mnuchin | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Oliver Blume | Obrat trendu | Čínští výrobci | Uniper (UN01.DE) | Společnost Shell | Tesla Elon Musk | Investoři | Zásoby suroviny | Malta | Investing.com | Portfolio | Čínská poptávka | Západní společnosti | Euro-dolar | Globální ekonomiky | Světové produkce neonu | Nejistoty | Americký prezident | Agentura Unian | Dolar roste | RWE | Předseda sněmovny | Globální dluh | Evropská měna | Coca-Cola | Moderna | Společnost Google | Jeff Bezos | Finanční ústavy | Média | Inflační čísla | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | Roger | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | IBKR | Tranše | Venezuela | Světové kryptoměny | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Ruské společnosti | Global Blood Therapeutics | Janet Yellenová | Soud v Haagu | APA | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Sukuky | Zastropování cen ruské ropy | Agentura MTI | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Den obchodování | Commonwealth Bank | Skupina OPEC+ | Ministr financí Steven Mnuchin | Členové G7 | Ruská agentura | Finanční instituce | Index KOSPI | Jaderné války | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Fannie Mae | Vzorce chování | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Britský premiér | Kevin McCarthy | Vývoj ceny pšenice | Nové vakcíny | Tiskové agentury | WSJ | Prezident | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Makléř Fio banky | Obchodování s termínovými kontrakty | Medián | Hlavní index francouzských akcií | Makléřská společnost Marex | Energetický gigant | Neziskové organizace | Přerušení vývozu | Mimořádná opatření | BP | Pokles exportu | Commodity futures trading | Japonská automobilka | NICKEL | Růst německé ekonomiky | Separatistické regiony | Sestupný trend | Raytheon | Ropné společnosti | Kroger | Akcie společnosti Tesla | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Ochota riskovat | Reálné mzdy | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Světové burzy | Finanční pomoc | Jednotné měny | Potravinové krize | TTF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Šéf IEA | ExxonMobil | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | EuRoPol Gaz | Berlín | IEA | Demokraté | Hlavní události | Brusel | Patria | Vladimir Čižov | EP | Ceny Bitcoinu | Analytik Purple Trading | Covid | Tržní podíl | Uber | Ruský ministr průmyslu a obchodu | Sloučení | Státní investiční fond | Ruské dluhopisy | UnitedHealth Group | Akcie a dluhopisy | TRY | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Vojenský konflikt | Válka | Úrok | Formule 1 | US500 | Americké ministerstvo energetiky | Pokles ceny | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Albertsons | Davos | Insolvence | Uvolnění čínských opatření proti covidu | Agentura Reuters | Půjčka | Akcie Electrolux | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Pokles vývozu | Bohatý | Technologické tituly | Prémie | Události roku | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Útok ruských vojsk | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Trump dnes | Státní pomoc | Ministerstvo obchodu | Kontejnerová loď | Vzdušný prostor | Warren Buffett | S&P | Cena barelu ropy | Luiz Inácio Lula da Silva | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Atlantia | Česká měna | Směnárenské platformy | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | The New York Times (NYT) | Hospodářské dopady | Meta Platforms | Masahiro Jamaguči | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Objem intervencí | České koruny | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Vedoucí představitelé | Plynovody | Automobilka | David Card | Meta | S&P Global | Niall Ferguson | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | J&J | Thyssenkrupp | HDP Německa | Management | Cena ropy na světových trzích | PX Pražské burzy | Refinitiv Eikon | Klamání investorů | Vývoz plynu do Evropy | ZEW | Šéf ukrajinské diplomacie | Ropovod | TSMC | Dobré výsledky | Akcie bankovních společností | Důležité ekonomické události | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | XAU/USD | Centrální banky | Pandemie COVID | České firmy | Projev Jeroma Powella | Rakouský kancléř | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Angelo Zino | Bali Limited | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Oanda | Ruský rubl | Pokles cen ropy | Deflace | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Murray | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Moskevská burza | FB | Wellington INV/Bali Limited LTD | BREAKING | Kanada | Převzetí firmy | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | AvtoVAZ | MOEX | Index STOXX Europe | Turecká lira | CCI | Německé firmy | Investiční banka | Averze k riziku | Tesco | Occidental Petroleum | Jevgenij Suvorov | Marek Brávník | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Farmaceutická společnost GSK | Americká společnost Intel | Omezení produkce OPEC | Zásobování Německa plynem | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Index RTS | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Distribuce | Obchod Amazon | Evropské akcie | 3M | Raman Haloučanka | Bitcoin | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Silný růst | Airbus | Omezení COVID | Sony Interactive Entertainment | Burza FTX | Ruský oligarcha | Dnešní data | Index šanghajské burzy | Měna Bitcoin | Zamezení dvojího zdanění | Ceny neonu | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Index německých akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Nordea | ESMA | Cena ropy brent | Futures | Čínské zboží | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Gucci | Wolt | Investment management | Kryptoměnové burzy | Počet převzetí evropských firem čínským podniky | VNG | Počet investorů | Alstom | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Adam Button | West Texas Intermediate | Vývozní omezení | HUF | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Dopady války na Ukrajině | EURCZK | Index pařížské burzy | Petr Král | Spotové ceny | Lula | Zdražování pohonných hmot | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Akcie plynárenských firem | Ruský plyn | ČNB Petr Král | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Stellantis | Český plynárenský svaz | Ruský list | Instrument | Inflace v Rusku | Cena ropy WTI | Bank of America | Německý výrobce | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Růst ceny | Výrobce letadel | Vakcína | Hodnota dovozu produktů | Silný dolar | Australský dolar | Eutelsat | Retracement | Suroviny | Financial | Summit G7 | Raketový útok | Koruna | Monopoly | Activision | Eli Lilly | Pokles investic | E15 | Kryptoměny bitcoin | HKEX | Finanční služby | Deeskalace napětí | Ekonomické události | Nejvýraznější pokles | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | American Airlines | Raiffeisen | Tržní ceny | Inflace v zemích Evropské Unie | PSA Group | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Finanční výsledky | Marex | Včerejší obchodování | OPEC+ | Hospodářská politika | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Společnost Verizon | 787 Dreamliner | Plynovod Baltic Pipe | Oldřich Dědek | Britská banka | Americký výrobce | Objem exportu | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Platit daně | Ruská vojska | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | London Stock Exchange | Energetický trh | Telegram | Obavy z recese | Očekávání investorů | Čínské trhy | Zasedání Světového ekonomického fóra | Mark Rutte | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Omezení cen plynu | Výkonnost | Sankce uvalené na Rusko | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | HDP Británie | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Worldpay | Údaje | Účet v rublech | Klima | Inverze výnosové křivky | Klesající reálné příjmy | Asie | Šéfové států | WHEAT | Softwarový gigant | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Americká banka | Společný podnik | KOL | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Propuštění | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Vypořádávání transakcí | iPhone 14 | Akciové strategie | Světové ceny ropy | Alibaba | Aktivity v Rusku | Plyn z Ruska | mmBtu | Národní měny | Malajsie | Subvence | Výsledky průzkumu | Farmaceutické firmy | NYSE Euronext | Regulátor | DPA | Suez | Arnault | Průzkumy | PSTH | CVC Capital | Hlavní indexy | Barack Obama | Videokonference | Odvětví cestovního ruchu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | Demokraté a Republikáni | Televize CNBC | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Pfizer | Investiční společnost | Posílení amerického dolaru | Britské libry | NET4GAS | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Offshore | Blízký východ | Josep Borrell | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Ropní vládci | Tržní hodnota akcií | Šéf unijní diplomacie | Obchody | První obchodní den | Spirit AeroSystems | Průraz | Cena plynu | Kansas | London Stock Exchange (LSE) | Úřad INSEE | Druhy ropy | Deficit | EDF | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Reakce trhu | Napětí na Ukrajině | Skupina Vivendi | Hodnota firmy | Plyn | Patenty | Ruská invaze na Ukrajinu | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | Forexové intervence | Růžový diamant | CFRA | USDRUB | Bankéř | FOMC | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Kering | Zahraniční dluh Ruska | Carl Icahn | Americké automobilky | Eugal | HDP USA | Fibonacci retracement | FTC | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Recep Tayyip Erdogan | Btc-e | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | EY | Zvýšené riziko | LIBOR | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Ukrajinský premiér | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Premiér Kiril Petkov | HUF/EUR | James Bullard | Daniel Yergin | Americká ropná společnost | OPEC | Short | Povolení k činnosti | Ukrajina | Ropná společnost | Zelené investice | Bitcoin dnes | Poptávka po bezpečných aktivech | Jednání FOMC | Situace | McAfee | Šíření nemoci COVID-19 | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Egypt | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | Eurodolar | Omezení pohybu | KB | Dopady na ekonomiku | Carrefour | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Čínský dovoz | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Export ruské ropy | Nakupovat státní dluhopisy | Jochen Homann | CVC | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Německé vydavatelství | Trump | Rekordní minimum | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Hospodářský propad | Dnešní růst | Brands | Pomoc lidem | S&P Global Ratings | Dow Jonesův index | Reuters analytik | ForexLive | UBS Global | Chudé země | Příznivé údaje | Ruský akciový trh | Thomas Cook | Italská vláda | Urals | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zahraniční dluh | Zdanění mimořádných zisků | VEB | E*Trade | Mexiko | Finanční krize | Strop na ruskou ropu | Universal Music | Protiruské sankce západních států | Genesis | Rystad | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hlavní index čínských akcií | Akcie Aramco | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | Domácí dluhopisový trh | European Energy Exchange (EEX) | Kiril Petkov | Ceny ropy WTI | EFE | Úplný zákaz vývozu | Rakousko | Kybernetické měny bitcoin | Turecká centrální banka | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Závazky společnosti | Nově zahájené stavby domů | Největší primární nabídka akcií | Opatření vlád | CHF | Instituce | Platby za plyn | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Jiří Gavor | Stimulační program | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Globální ceny | Meduza | LNG | Brokers | Elit Property Vision LTD | Easy Line Pro | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Počet úmrtí | Odhad růstu světové ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Cla na dovoz hliníku | BBC | CEPS | GfK Rolf Bürkl | Spotřebitelské ceny v Británii | Czech Fund | Britská měna | Zastropování ceny plynu | Futures na ropu WTI | Tata Steel | Běžný účet | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Seznam daňových rájů | Divize | Hrozí krach | Pozitivní vliv | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Náhoda | Wave Makers | Index Nikkei | Index cen výrobců | Sebastian Kurz | Oslabení koruny | Akcie Amazonu | Spot | Evropská ekonomika | ex | Rosněfť | PSA | Plyn v rublech | Čínský statistický úřad | Americká data | Gascade | Výrobce sportovních vozů | European Energy Exchange | Naše ekonomika | Růst cen v EU | Fatih Birol | Audi | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Polský premiér | Capital Markets | Equinor | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Softline | Roskosmos | Server BBC | Akcie německé společnosti | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | Pád rublu | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Přehled o dění na světových burzách | Zvýšení těžby | Akcie firem | Zpráva o vývoji trhu práce | Cyklus zvyšování úroků | Těžba ropy | Technologické firmy | Nová Čína | Výrazný růst | Forexové trhy | Německý HDP | Oznámení Spojených států | Odpojení EU od ruského plynu | Světové ekonomické fórum | Měnová autorita | ArcelorMittal | Fed | Rolf Bürkl | Frustrace | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Index londýnské burzy | Druhá vlna | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Americká centrální banka FED | Příliv kapitálu | Rubl | Skupina Colt CZ Group SE | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Statistické údaje z USA | Země EU | Skupina Erste Group | Finanční společnosti | Nové trhy | Prezident Federální rezervní banky | Buffett | RBC | Euroasijské hospodářské unie | Závislosti na Číně | Americké dolary | Akcie americké internetové společnosti | Arbitráže | Cohn Robbins | Švýcarská ekonomika | Heiken Ashi | Jednání OPEC | Prodej majetku | Coffee | Nejsilnější ekonomiky světa | Finanční analytici | Pražské burzy | Kjódó | Debut na trhu Nasdaq | Koncern RWE | Zveřejnění výsledků | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Krypto | Vietnam | Funke | Konkurenceschopnost | Běloruská energetická společnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | ICBC | Sam Bankman-Fried | Purdue Pharma | Nizozemský odvolací soud | Syntetické diamanty | Zasedání MMF a SB | Oživení poptávky po ropě | Budvar | Yahoo | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Dceřiné společnosti | Ruské úřady | JDE | Upjohn | Posílení dolaru | Stock | ANO | Apollo | Americké zásoby ropy | Obranný průmysl | Íránská revoluce | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | Kupní cena | ProCent | Ministři financí | WIG | Ceny zboží | Náklady na půjčky | Primární nabídka akcií | Julius Baer | Trumpova administrativa | Rating | MWh | Agentura S&P | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Zestátnění | Dovoz z Ruska | Analytická a výzkumná společnost | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Koronavirová pandemie | Akciový index Nasdaq | Dílčí index | Tvrdé sankce | Rivian | Black Knight | Velké banky | Stimulační opatření v Číně | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Bali Limited LTD | Plovoucí terminál | UNWTO | Golden Gate | Craig Erlam | Tržní cena | Dluhopisy a zlato | Media for Europe | Vládní dluhopisy | PMEF | Daňové úlevy | Nejvýraznější propad | Unijní země | Eurokomisař | Ropná firma | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Commission | Spotřebitelská inflace | Šéfové vlád | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Starosta Moskvy | SMA 200 | CMA | Akciové korporace | Síla dolaru | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Letadla | NAFTA | Long pozice | Siemens Energy | ACRA | Kurz dolarů | Banka HSBC | Pomoc Ukrajině | Krize v zásobování | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Drahé energie | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Pokračování rally | Index Nasdaq | Apple | FSB | Cena zemního plynu v Evropě | Mexické peso | Unce zlata | Decentraland | Premiér Mišustin | Celosvětový trh | Cena hliníku | Spolková vláda | Fujitomi Securities | Antony Blinken | Příjmy z ropy | Zpřísnění sankcí | Představenstvo | Ministryně práce | IATA | Instrukce | Agentura AP | Nejziskovější | Kybernetická měna | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | Cenový strop na plyn | CFTC | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | TD Ameritrade | XTB | Nifty 50 | Internetové televize | Invest | Nájemné | Gazprom | Sazby ECB | Akcie v USA | Centrální banka | Jozef Síkela | Rozvíjející se ekonomiky | Riksbank | Německý síťový regulátor | Deutsche Börse | Los Angeles | Světová poptávka | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Západní sankce vůči Rusku | ING | Německá vláda | Polský zlotý | ILO | Růst HDP | Hyundai Motor | Diamant | Surové ropy | Kazachstán | LYNX | Útok na Ukrajinu | Akcie na evropských trzích | Odhad poptávky po ropě | Donald Trump | Německý Ifo index | Nicolás Maduro | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Indická firma | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Největší světový producent palladia | Analytika | Pohyb kapitálu | Podíl Ruska | Harmony | Rumunsko | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Technické problémy | Krach | Centrum | Portugalsko | Nejnovější údaje | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Spojenci Ukrajiny | CL | Platební systém SWIFT | Japonská centrální banka | BNP | Makoto Kikuči | Hamás | Ekonomický vliv | Francouzský akciový index CAC 40 | Dolar k japonskému jenu | Opel | Spoluzakladatel | Partnerství | Kellogg | UN01 | Obchodní partner | Aukce | Nárůst výdajů | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Zvýšení těžby ropy | API | Air France | Energetický sektor | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Trafigura | Sociální síť Instagram | Údaje o inflaci | Index frankfurtské burzy | Viceprezident | Rozsáhlé sankce | Wellington INV/Bali Limited | Výroba automobilů | PEPSICO | Cena kryptoměny | Zimbabwe | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Spotřební daň z nafty | Analytik Cyrrusu | CZK | Ruská ropa | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Nástup elektromobility | Jemen | Situace na Ukrajině | Barbie | Ceny zemního plynu | Výrobce luxusních jachet | Makléřská společnost Genesis | Zvýšení produkce | Kartel OPEC | Údaje o rozpočtových výdajích | Chevron | Dobré zprávy | Řecký parlament | Londýnské akciové burzy | Zmírnění chudoby ve světě | Velké peníze | Akcie ve Spojených státech | Rada MMF | Výrobní aktivita | Podnikový sektor | Česká republika | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Zásoby ropy ve Spojených státech | Primární emise | Předseda | Apple Arcade | Cena severomořské ropy Brent | Plynovod Jamal | Italia Trasporto Aereo | Nálada na trzích | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Zalesňování | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Kurzové výkyvy | INSEE | Ceny kovů | Haísám Ghais | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Skupina Colt CZ | Index nových zakázek | Index nákupních manažerů | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Unijní ministři | Ceny obilí | Moody's | Makro | Commodity index | Francouzský Senát | Vlna poklesu | Boeing | Media for Europe (MFE) | Vinci | Příkaz | Dovoz ruského plynu | Vitol | Prime | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Pivovar | Wave Makers LTD | Provozovatel loterií | Evropské banky | SLR | Americký dolar | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Koruna dnes | Dopad na ekonomiku | Omezení dodávek ropy | Evropská unie | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | IG | Auchan | Ropné velmoci | US100 | Ministři energetiky EU | Zákon o sankcích | Závazek | Financovat | Pomoc ekonomice | Počet lidí bez práce | Příprava | Vládní koalice | Čínské měny | Vivek Dhar | Řecko | BRICS | Dodávky ruské ropy do Číny | Cvičení | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Green Deal | Produkční škrty | Snižování úrokových sazeb | Americké ministerstvo obchodu | Ukrajinská Chersonská oblast | Západní firmy | Fáze obchodní dohody | Angela Merkelová | TSLA | Hong Kong Exchanges and Clearing | Nikolaj Šulginov | Evropský průmysl | Nový rekord | Podíl eura | Dluhopisy | Úroky | Sergej Rjabkov | Severomořská ropa | Refinitiv | Devizové příjmy | Plodiny | Americký vládní činitel | Aktivita v čínském průmyslu | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Firma Cryoin | Cena | Zastropování plynu | Investiční banky | Platební bilance | Toshiba | Swiss Life Select | Odpor | Růst čínské ekonomiky | Akciový trh v Hongkongu | Členství v NATO | Řetězec | ASML Holding NV | Royal Dutch Shell | Objem peněz | Air | Akcie dnes | Síla Sibiře 1 | Ztráta | Státní podpora | Přímé zahraniční investice | Izrael | Ceny akcií | Huawei Technologies | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Producent ropy | Světové centrální banky | Dění na Ukrajině | Životní úroveň | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Ceny | EK | Prudký pokles | Technologie | Opce | Eurobondy | Standard Chartered | Energetická krize | Půlení bitcoinu | Alfred Kammer | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Letecká osobní doprava | TSLA.US | Devizoví obchodníci | VW | Spojené arabské emiráty | Italský výrobce luxusních jachet | Gazprom Export | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Švédsko | Futures kontrakty | Pokles | Sankce Západu | Záchranný program | Contango | Kurs koruny | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Vývoz z Německa | Těžaři | MGM | Zahraniční investice | Americká obchodní komora | Asijské země | Růst hlavních ekonomik | Hodnota rublu | Vývoz komodit | Varšava | USDCZK | Andy Jassy | NYT | Investiční portfolia | Štěpení akcií | Společnost Twitter | Ropné firmy | Centrální banka Nového Zélandu | Pandemie covidu | Tamas Varga | Gala | Apollo Global Management | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Komodita | Charles Schwab | Vliv na obchodování | Rezervní měna | Poplatek | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Rabobank | ACS | Euro vůči dolaru | Lego | Wellington INV/Bali | Další růst úrokových sazeb | FTSE | Evropská unie dnes | Mercedes | Skupina Gazprom | Štěpán Hájek | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ontario Teachers' Pension Plan | Sanofi | Uvolnění čínských opatření | Americká ekonomika | Návratnosti investice | Komodity ropa | FIS | Kurz koruny | Wood Mackenzie | Prudký růst cen | Americký trh | Důvěryhodnost | Maďarský premiér | Konkrétní plán | Americký výrobce letadel | Obchodník | Webináře | Zakladatel FXstreet.cz | Pokles dovozů | IKEA | Portfolio manažer | Plynárenská společnost | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Tellurian | Nižší zisk | MRNA | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Vývoj produkce kartelu OPEC | Google | Cheniere Energy | Americká centrální banka (Fed) | Blue chips | FOREX | Newmont | Růst mezd | Regulátoři | Remdesivir | Fortune | Evropská centrální banka | Index cen | Produktovod IKL | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Dialog Semiconductor | Dekret | Generální tajemník NATO | Globální letecká osobní doprava | Ředitelka | Čínská vláda | Salvador | Index PX | Daně | Růst americké ekonomiky | Výrobce léků Pfizer | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Moneta | Zdeněk Hřib | Krok Moskvy | Investment Management | Mutace koronaviru | Pivot | Statut | Rizika | Kryptoměna | ECB | Mezinárodní organizace práce | Nákup akcií | BAT | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Český stát | Růst výroby | Ekonomicky vyspělé země | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Argentina | Strategické partnerství | Rostoucí mzdy | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Jackpot | Rezervní fond | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Logistická krize | Craig Wright | Pozitivní sentiment | British Airways | Skupina OPEC | Aeroflot | Kurzy | Marketingová komunikace | Valdis Dombrovskis | Německá kancléřka | Fond | Těžba skupiny OPEC | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Cyklické sektory | Amazon Jeff Bezos | Emisní povolenky EU | Partners | Konsensus | Index tokijské burzy Nikkei 225 | FCA | Index tokijské burzy | EUR/RUB | Současné ceny | BNP Paribas | Společnost DoorDash | E*Trade Financial | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Globální ekonomika | Rostoucí bankovní vklady | ACEA | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | ACER | Oklahoma | ISM | Benchmarky | Nákupy Fedu | Přehled kurzů | Cisco Systems | PowerCo | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nižší ceny ropy | Chersonská oblast | Starbucks | NATGAS | Toyota | Delta Air Lines | Prodej ropy | Francouzský statistický úřad | KLM | Ministr zahraničí | Globální nedostatek čipů | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Ruský útok | Britská ministryně | Pšenice | Cena zlata | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny pšenice WHEAT | Státní plynárenská společnost | Geopolitická nestabilita | SPAD | Obchodníci | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | CBRT | MAAE | Zvýšení ceny | Ruská vláda | Ceny energie | Hodnota dovozu produktů a surovin | Falcon | Internetová společnost Google | Marks & Spencer | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Flash Crash | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Tamás Varga | Embargo na vývoz | Henry Kissinger | Největší ropná firma | Hospodářská krize | Růst cen | Bankovní vklady | Společnost Chevron | Drahé kovy | Propad ropy | 5G | Dluhový strop | Indikátor | RSI | Volvo Cars | Belněftěchim | Dovoz oceli | Jihokorejská automobilka | Měnová politika | Vysoké inflace | Rheinmetall | Platební krize | Alokace | Asset management | Závislost na Rusku | Saxo | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Energetické trhy | Pád cen | Hlavní index německé burzy | Uzbekistán | IFO index | Statistici | Financování | Akcie čínské společnosti | Covidové restrikce | ČSÚ | Invaze | Francouzský statistický úřad INSEE | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Internetové společnosti | Zákaz vývozu do Ruska | Výrobce čipů | JBC Energy | Omezení dodávek | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | EMIR | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Honeywell | Prodávající | Pinpoint Asset Management | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Růst světové ekonomiky | Finance | Ceny pšenice WHEAT | Walgreens Boots Alliance | Dividenda | Republikáni | Primární veřejné nabídky akcií | Metaverzum | Sankce západních států | Plyn z Norska | Globální poptávka | Cenový propad | Investiční poradenství | Poptávka | Lulo Rose | Americký regulátor | Otevírání ekonomiky | Zvýšení základního úroku | Obavy o poptávku | Line | Mezinárodní turistika | Nedoplatky | Guvernér | Charkov | Globální trhy | Evropské vlády | Rozpočtové politiky | Capital | Ceny suroviny | Leonhard Birnbaum | Tesla Motors | FT | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty (ISDA) | CIA | Axel Springer | Odklon od rizikových aktiv | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | V4 | Ruská armáda | Cizí měny | Průměrná mzda | Mali | Obchodovat | EUR/MWh | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Potravinová krize | Čínské rafinerie | Shell Plc | Mexická vláda | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Společnost Media for Europe | Nové rekordy | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Objem dodávek ruské ropy | Parita | Posílení eura | Sociální síť | Americké státní dluhopisy | Bernard Arnault | Konec války na Ukrajině | Odhodlání | Vývoz plynu | BCS | Akcie technologických firem | Afghánistán | Soběstačnost | AAPL | WTI | Sony Group | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Resistance | Platební síť | Leasingové společnosti | Bod | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Shares | Pákistán | Zisk společnosti | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | Bloomberg Economics | Naftogaz | GfK | Poptávka po surovině | Paládium | Softwarová společnost Microsoft | Macao | Index MOEX | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování s měnami | Analytik trhů | Index technologického trhu Nasdaq | Americký regulátor CFTC | BOFIT | Dreamliner | Pokles podnikatelské aktivity | Turistický ruch | Veolia | Cena digitální měny | Vyšší daně | Měna na forexu | Americká měna | Nord Stream | EMU | Neue Osnabrücker Zeitung | BCS Global Markets | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Americký miliardář | Tesla (TSLA.US) | Index amerického dolaru | Pokles zásob | Reebok | OCI | Ziskovost | Zkapalněný zemní plyn | ICIS | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Video | Barclays | Kasym-Žomart Tokajev | Úrok z dolarových dluhopisů | Sázet | Procter & Gamble | Liou Che | Podnikání | Španělsko | Zahraniční firmy | Cena ropy | Grünheide | Výhled německé ekonomiky | Paradox | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Ocel | Jackpot loterie | Spotřeby plynu | UTC | Akcie Uniper (UN01.DE) | Producenti plynu | Státní dluh Běloruska | Marže | Účet platební bilance | Akcie bank | ROCE | SpaceX | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Šéfka německé diplomacie | Jack Dorsey | HDP | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Bill Gates | Infineon Technologies | Dotace | Regulátor CFTC | Bitcoinové fondy | Televize Netflix | Alphabet | Členské státy | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Turistika | Ceny niklu | Emmanuel Macron | Firma | Rozpočtový deficit Ruska | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Zbrojovky | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Reálné příjmy | Venezuelský prezident | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Vysoké zisky | Spotřební daně | Micron Technology | Lira | Devizový trh | Načasování | Poptávka po dolaru | Poptávka po zlatě | Prezident Světové banky | Obchodní válka | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Newsweek | Výrobce videoher | Byznys | Pivovary | Blizzard | Raketový růst | Unian | TTIP | Index moskevské burzy RTS | RFE-RL | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | RBC Capital Markets | Čínský index | Súdán | Manufacturing PMI | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Global Markets | Předsednictví EU | Ruský ministr financí | Ekonom | Debata | Světové finanční trhy | Mobilizace | Wally Adeyemo | Deutsche Bank | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Referendum | Akcie Alphabet | Ekonomka | Klíčoví spojenci | Prodejní ceny | Nedostatečné dodávky | Forexu | Používání kryptoměn | Řetězec lékáren | Bloomberg Commodity Index | Spekulace na pokles | Unicredit | Růst akcií | Ropa a Plyn | Světová válka | Gazprom Media | Bali | TASS | Analýza EUR/USD | Rozkolísaný | Polská měna | Objem dovozu | Americká Komise pro cenné papíry | PERN | Restrikce | Zavedení cel | Merck | Optimismus | DoorDash | Rozhodování | Facebook | Snížení spotřební daně | Plynárenská a ropná společnost | Indická rupie | Hliník | Kybernetická měna Bitcoin | Ceny pšenice | About You | Vrcholní představitelé | Akcie podniku | Světová obchodní organizace | Index Euro Stoxx 600 | Index německé burzy | Nárůst zisků | Binární opce | USA | NortonLifeLock | OilPrice | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Washington Post | Půjčky od MMF | Investujte | Výhled České republiky | Paolo Gentiloni | Měď | Konzervativci | Dodávky suroviny | Libanon | Index londýnské akciové burzy | Konglomerát | ANZ | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Odchod z Ruska | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Jeffrey Halley | The Times | Rada ČNB | Červená čísla | Zpomalení růstu ekonomiky | Binance | Kyjev | Server CNBC | Mezinárodní dluhopisy | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Agentura DPA | China Development Bank | Ruská agrese | Didi Global | Přerušení dodávek ruského plynu | Společnost Lufthansa | Predikce | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Ruská vesmírná agentura | Vydavatelství Axel Springer | Propad cen akcií | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Úřad práce | Kypr | Citigroup | ASX 200 | Softbank | Evropský blok | Ruská firma | Ruský fond přímých investic | Dividendový výnos | Sony | LME | Hospodářství | Amcor | Výnosy státních dluhopisů | Abkajk | Novatek | Mediální skupina | Ministr financí | Oligarcha | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Výrobce čipů Intel | Vladimir Medinskij | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Ukrajinská agentura | Wales | Banka JP Morgan | Členové kartelu OPEC | Uniper | MFE | Ceny pohonných hmot v ČR | Belgická vláda | Úrokové sazby | Zemní plyn (LNG) | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Čínská měna | Ztrátový týden | Wagnerovy skupiny | Soud v Karlsruhe | Kommersant | Intermediate | Bollingerova pásma | Asijské akcie dnes | Nižší ceny | Zbigniew Rau | Vítězství nad inflací | EU | Japonský konglomerát | Embargo EU na ruskou ropu | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Zahraniční ekonomická aktivita | Kurz domácí měny | Náhrady za SWIFT | Komerční banka | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Energetické firmy | Prodeje akcií | Teplé počasí | Světové finanční krize | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Akcie Uniperu | Mluvčí Kremlu | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Server Meduza | xStation 5 | Gate | Akcie Credit Suisse | Světové poptávky | Televize Sky News | IQcent | Samsung | Recese | Zoufalství | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Německé aerolinky | SPIEF | ASML | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Capital Partners | Erdogan | Obchodní smlouvy | Mercedes-Benz | Ruská státní plynárenská společnost | CZK/EUR | Baltic Pipe | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | SEC | Situace na Blízkém východě | Společnost IHS Markit | Inflace ve světě | Agentura Interfax | Hargreaves Lansdown | Eskalace konfliktu | Nižší DPH | USD/CAD | Největší propad | Richard Barnett | Měna euro | Sekce měnové | Index francouzských akcií | Výrobce hraček | Miliardy | Denní graf | Petr Kellner | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Fosilní paliva | Internetové firmy | Sankce na export ruské ropy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Napětí mezi Ruskem a Západem | Dceřiná firma | Ruský hliník | Frank | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Platnost hospodářských sankcí | Cenový strop na ruskou ropu | KBC | Prodeje existujících domů | Nízká cena ropy | Pin Bar | David Cameron | DNR a LNR | Americké ministerstvo práce | EASA | Objem investic | Exprezident | Olympijské hry | Investoři a obchodníci | Dnešní zpráva | Silné inflační tlaky | Centrální banka USA | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Ekonomický poradce | Dieselgate | Závislost na Číně | Uznání nezávislosti | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Výkon dolaru | Těžařská skupina | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Půjčovna kryptoměn | Jerome Powell | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Panika | Základní sazby | Indický ministr | Japonský premiér | Ruská plynárenská společnost | Supplyframe | Vygon Consulting | Atlantik | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | Zvýšení cen ropy | Kancléřka Angela Merkelová | Snížení závislosti na plynu | Ruský bankrot | Potravinová a energetická krize | Dodávky zemního plynu | Vládní deficit | OSN | Soud | PAP | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | Výkon amerického dolaru | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Blockchain | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | Verdikt soudu | China Mobile | Předpovědi | Prodeje ropy | Představitelé centrální banky | Politický tlak | Konflikt na Ukrajině | Global Wealth Management | Bondy | Světové produkce | TradingView | AXA | Šperky | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | BrandZTop 100 | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Růst ceny ropy Brent | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | IKL | Adidas | Počet občanů Evropské unie | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Finanční společnost | Nákupy plynu | Capital 245 | Zásoby plynu | Merck KGaA | Střední podniky | Centrální depozitář | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | RTS | Platforma | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Energetika | ReGas | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Nové investice | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Trhy v USA | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Zlato (XAU/USD) | Mattel | Ruská banka | Svoboda v Evropě | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Americká cla | Vonovia a Deutsche Wohnen | Odvětví ruského hospodářství | Odkup vlastních akcií | SWIFT | Ceny benzínu | Verizon | Zvýšené napětí | Ukrajinská vláda | Schodek | Americký Senát | Převody peněz | BTC | Západní investoři | Malý přebytek rozpočtu | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Neon | Zvyšování sazeb | Zúčtování plateb | Odborníci | Odliv peněz | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Mizuho | Nominální mzda | Severomořská ropa Brent | Nouzový stav | Akcie automobilky | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Ruský Gazprom | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Investování | Průmysl | Internetová televize | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropní těžaři | Nizozemský premiér | Sankce na Rusko | Těžba břidličných producentů ropy | Lehká ropa WTI | Americké technologické společnosti | Míra inflace v Turecku | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Napjatá situace | Wagnerova skupina | Výrobní závody | Výrobní inflace | Zhoršování pandemické situace | Růst ceny ropy | Tempo růstu | Obchodování s jüany | Meziroční růst spotřebitelských cen | Activision Blizzard | Podnikatel | Odkup akcií | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | Scotiabank | Pohonné hmoty | Čínské protesty | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Aplikace TikTok | Air Liquide | Ministerstvo dopravy | Biliony | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | FCC | Federální obchodní komise | Akcie klesají | Solutions CM LTD | Dluhopisy běloruské vlády | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | T-Mobile US | Loterie | Omezení těžby | Index evropských akcií | Ruské diamanty | Myšlenka | Europoslanci | Saúdové | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | Varování | Inflace v Evropské unii | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | LLY | Černé zlato | Philip Dybvig | Přístup na trhy | Anexe Krymu | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ministr zdravotnictví | Diem | Bankovní společnosti | Národní bezpečnost | Akcie aerolinek | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Národní vypořádací depozitář | Recese v USA | Euro Stoxx 600 | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Pandemie | Cena rublu | SARS | Fidelity National Information Services | Členství v EU | Základní úroková sazba | Internetový obchod | Japonský akciový trh | SMBC Trust Bank | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Ekonomické krize | Nejslabší růst | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výrobce jachet | Výprodej | Zasedání centrální banky | Elit Property | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Oživení poptávky v Číně | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Netěsnost na ropovodu | Nárůst cen energií | Index londýnské burzy FTSE | Švýcarská banka UBS | Business | Poradenské firmy | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Indikátory | Zdanění | Odvolací soud | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Citadel | LPR | Švédská společnost | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Cena stříbra | Technologická společnost | Index euro | Vývoj měnového páru USD/CAD | Americký Federální úřad pro letectví | Rizika kolem Ukrajiny | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hodnota trhu kryptoměn | Orsted | Nový týden | Burzovní skupina | Mzda v Rusku | Papež František | Fiskální politiky | Akcionáři Jukosu | Western Union | Ruští poslanci | Konsolidace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Analytické centrum | Ole Hansen | Spekulanti | LNR | Čínské akcie | Producenti ropy | Ministryně financí | BlockFi | Automotive | Brazílie | Jihoafrická republika | Společnost BP | Ukrajinská hřivna | Ratingová agentura Fitch | Americká makléřská společnost | Trhy dnes | Dodávky plynovodem | Zákaz cestování | Energy Aspects | | Německý koncern RWE | Ukrajinský neon | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Danske Bank | Rostěch (Rostec) | Internetový prodej | Členské země | Seat | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Stratég | Zahraniční akcionáři | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Kupci | Členské země Evropské unie | Sky News | Purple Trading | Certifikace | Řetězce | Fio banka | Schwab | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Short pozice | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Lucembursko | WEF | Industrial and Commercial Bank of China | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Ruská aktiva | Negativní hospodářské dopady | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Commodity futures | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Tisknout peníze | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Powerball | Ukrajinská centrální banka | Josef Dudek | Stop-Lossy | OMV | Čínský prezident | Dnešní seance | Alternativní taxislužby | MAM | Americký ministr zahraničí | BHP | Baterie | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Americké akcie dnes | Země SCO | Karel Komárek | Velká Británie | Kybernetický útok | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Bulharský premiér | Zasedání FED | Evropské společnosti | Double bottom | Rakouský ministr | Společnost Amazon | Puma | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Prazdroj | Úrokový výnos | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Centrální banky USA | Ruská úvěrová agentura ACRA | General Electric (GE) | Odborná literatura | Nálada | Geopolitická rizika | Emise dluhopisů | FAO | Letectví | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | EdF | Měnové politiky | Čínské platformy | Vliv na trh | Intel | Světová turistická organizace | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Čínský vicepremiér | Výprodej akcií | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Bloky | Výnosová křivka | Internetová firma | Historická maxima | Ekonomická data | Nexta | Silný fundament | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Zlevnění ropy | Nákup zlata | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Britská firma | Commerzbank | Ministr energetiky | Poradenské společnosti | Americký kongres | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Trade Financial | Členové OPEC | Index technologického trhu | Prodejní cena | Futures na indexy | ESM | Erste Group Bank | Ruské ministerstvo hospodářství | Myojo Asset Management | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Spojené státy a Čína | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Americký trh práce | Automobilový koncern | Konzultační společnosti | Analytik GfK | Ever Given | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Occidental Petroleum (OXY.US) | Oznámené štěpení | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Spirálovitý růst cen energií | Bilance Fedu | Economist | Hry | Islámské dluhopisy | Digitální daň | Akciový index DAX | Obchodní dohody | Počty nakažených | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Index Hang Seng | Propouštění | Dodavatelé neonu | Zahraniční forex | PGNiG | Měnové unie | Zaměstnanci | Summit zemí G20 | Ukrajina a Rusko | Bankovní krize | Trans Adriatic Pipeline | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Miliardáři | Norilsk | Couche-Tard | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Británie | Burzovní společnost | Zlaté rezervy | Náměstek ředitele | Pojištění rizika | Pandemická omezení | Těžaři ropy | Oživení cen ropy | Cyrrus | Vývoz energetických produktů | Pšenice na burze v Paříži | Giphy | Balík sankcí | Největší ekonomika | Cena termínového kontraktu | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Síkela | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Akcie automobilek | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Antivirové společnosti | Bílý dům | ČEZ | Apple Inc. | Ruský soud | Austrálie | Německé ekonomiky | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | Rostěch | Philips | USD za barel | Italský módní dům | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Aktuální situace | Britský antimonopolní úřad | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost Nord Stream 2 AG | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Anadarko Petroleum | MSFT | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | Kryptoměnový trh | Společnost Marex | Odhady růstu | Dřevo | Kartel při obchodování s měnami | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | SolutionsCM | Zvýšení úroků | Zajišťování | Rublové účty | Intervence na forexovém trhu | Americká internetová společnost | Invaze ruských vojsk | Index varšavské burzy | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Ukrajinská krize | Medvědí trend | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Daňové dohody | Omezení produkce | Sedmadvacítka | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | Salmán | Mimořádný stav | G20 | Míra inflace v eurozóně | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Obchodní přebytek | Napadení Ukrajiny | German Gref | Meziroční míra inflace v eurozóně | Andrej Kostin | Jüanové platby | Globální společnost | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Tesla | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Broker IQcent | NERV | Deeskalace | Kontrakt | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Munich | Poradci | Sazby | Nadnárodní korporace | Mezibankovní | ODS | Výnos dluhopisu ruské vlády | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | Cíle | USD/JPY | Jamal | Tim Ghriskey | Semináře | Interfax | Ceny dluhopisů | Newmont Mining | Akcie společnosti Boeing | Volkswagen | Systém SWIFT | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Investovat do akcií | Růst cen komodit | RBA | Mathias Cormann | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Heineken | Napětí mezi Moskvou a Západem | Nové sankce | Teherán | Capital Economics | Porsche | Rozhovor | Internetová společnost | Televize Nexta | Švýcarské banky | Transakce | Volatility trhu | Evropská rada | Hodinový graf | Devizy | Technologický index | Měny | Růst podnikatelské aktivity | EBRD | Trh s kryptoměnami | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Analytici společnosti | Ruská úvěrová agentura | Rusko volá | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Inflační tlaky ve světě | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | Obchodníci na finančních trzích | Clearing | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Hřivna | Fed dnes | Soupeření | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Jasný signál | UN01.DE | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Finanční sektor | Obavy z konfliktu | Daňové příjmy | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Paul Volcker | Situace na trhu s ropou | Vedlejší účinky | Futures trading | Pomoc MMF | Karanténní opatření | Demilitarizace Ukrajiny | Snap | Hospodářský pokles | Používání digitálního rublu | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Ruské exporty | Skupina Gazprom Media | Růst aktivity | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Nové restrikce | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Maďarská vláda | JPMorgan | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Plyn přes Ukrajinu | Cristian Maggio | Trade | Globální poptávka po ropě | Eni | Joe Manimbo | Akcie švédské automobilky | Kapitalismus | EFSF | Zakladatel FXstreet | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Authentic Brands Group | Dluhopisy OFZ | Prodeje | Odborník na ropný trh | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Centrální bankéři | Společnost Silvergate Capital | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Ministři energetiky | EIA | Protikoronavirová opatření | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Nissan | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Carlsberg | Obchodní den | Status tržní ekonomiky | Bankrot | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | Primární nabídka | CMC | Česká národní banka | Afrika | Indexy amerického akciového trhu | Nejvíce peněz | Západoevropské akcie | Britská vláda | EPS | Pražský primátor | ADP | Echo Moskvy | Square | Gazprombank | Biliony dolarů | Kupní síla | ANZ Research | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Volné peníze | Dun & Bradstreet (D&B) | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Americké akciové indexy | Ruská ropa Urals | Základní sazba | Pracovní síly | Slabé stránky | Polská společnost | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Porušení pravidel | Spirálovitý růst | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Norská koruna | Apple (AAPL.US) | Ukrtatnafta | Ekonomické důsledky | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | PinBar | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Místní centrální banka | Futures na americké akcie | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Zboží z Číny | Colt | Zvýšení volatility | Allergan | Kurzotvorné zprávy | Nákup devizových prostředků | Ukončení války | Výrobce elektromobilů Tesla | Depozitář | Trading | Vysoké sázky | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Abdalazíz bin Salmán | Bezpečné měny | Ukrajinská ekonomika | ASX | Objem nákupů | Plynárenské firmy | Agentura TASS | Rozšíření | Global Payments | Dopad koronaviru | CAC40 | Západoevropské trhy | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Země OPEC | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Zpráva o růstu nezaměstnanosti | Rozpočtové příjmy | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | List The New York Times | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Konstantinos Tsiaras | CanniMed Therapeutics | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Ruský premiér Mišustin | Nizozemsko | Bankovní systém | Pershing Square Tontine Holdings | Výrobci čipů | Sankce na ruské banky | Organizace | Ryanair | Obilí | DIW | Pěstování obilovin | Kryptoburza | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | Komunistické strany | Ruská měna | Services | Vládní činitel | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Vztahy Moskvy se Západem | Premiér Boris Johnson | Růst | Ministři financí zemí platících eurem | Vyšší úroveň | Hodně peněz | Russia Today | TotalEnergies | Polská centrální banka | Letošní maximum | Příjmy | Majetek státu | Zvýšení daně | Předpovědi ceny | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Odhad letošního růstu | Těžba ropy v Rusku | Propad ceny | Volvo | VMware | RSIS | Zajištění | WU | Objem prostředků | Propad poptávky | Administrativa | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | AbbVie | IAG | Měnový výbor | Nejprudší pokles v historii | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Šéf podniku | CNY | Propad cen ropy | TradingEconomics | BOSSA | Zasedání MMF | Plynárenský průmysl | Fúze | Výrobce aut | Kartel OPEC+ | Kosmetická společnost | Index | Wall Street Journal | Doněcké lidové republiky | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Yahoo Japan | Merkelová | Wirecard | Společnost Uniper | Největší kryptoměny | Dovozce ruského plynu | Fundament | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Laura Solanková | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Cena potravinářské pšenice | Oilprice.com | Axios | Index Fedu | SPI Asset Management | Zpracovatelský sektor | Ekonomické následky | Mišustin | Denys Šmyhal | Běžný účet platební bilance ČR | Růst světového obchodu | Ruský akciový index MOEX | Celkové investice | BRIC | Kotace | Arménie | Americké trhy | Závislost na ruských energetických surovinách | Vlády | Společnost Gazprom | OBSE | Makléřská společnost | Dmytro Kuleba | Amazon | Další snížení těžby | Energetické technologie | Záporožská jaderná elektrárna | Nafta v ČR | Rezervy ropy | Prudce zlevňující ropa | ProSiebenSat.1 Media | OPEC Monthly Report | Embraer | Dna | Spekulace na pokles cen | Stephen Innes | Odhady HDP | SMBC | Chrysler | Investiční společnosti | Zbyněk Stanjura | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Tržby společnosti | Americké univerzity | Hospodaření za loňský rok | Čerpací stanice v ČR | Cena plynu pro evropský trh | Polský provozovatel ropovodů | Společnost H&M | Ruské zboží | Caspian Pipeline Consortium | Plyn v EU | Pesimistické odhady | Cena mlynářské pšenice | Halliburton | Dluhové závazky | Kurzové intervence | Julius Bär | Lukoil | Šance | Nejprudší jednodenní nárůst | Hellofresh | Program nákupů dluhopisů | Narušení dodávek z Ruska | Horst Seehofer | Švédská Riksbank | LVMH | Ruský premiér | Útok dronů | ING Groep NV | Společnost IAG | Ministr vnitra | Mylan | Dovoz ruské ropy | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Nejvyšší pravděpodobnost | The Moscow Times | Wellington | Míra inflace v USA | Obchodování na burze | Příjmy ruského rozpočtu | Cena emisních povolenek EU | Dmitrij Rogozin | Akcie | Akcie Avast | FB.US | Microsoft 365 | Neuberger Berman | Měnový výbor ruské centrální banky | Představitelé G7 | Hlavní index německých akcií | Členové NATO | Ruský fond | Jiří Cihlář | MiFID II | Postoj k ruské ropě | Propad rublu | BrandZTop | Makléř | Yappy | Přebytek rozpočtu | Růst cen zemního plynu | Daimler | Zmírnění chudoby | Velké částky | Třetí světová válka | Poptávka po ropě | Komentátor | Gazprom Něfť | Deutsche Wohnen | Edward Moya | Odvětví | Netflix | Ukrajinské síly | Vladimir Putin | Zemědělství | Budoucnost | Vývoz ze země | Britská banka Barclays | Společnost Orsted | Technologické společnosti | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Prohlášení | Omezení dovozu | Vypnutí plynu | Zavedení digitální měny | Cambridge Global Payments | Pracovní místa | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Vakcinace | Britský statistický úřad | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Marshallovy ostrovy | Přebytek běžného účtu | Virus SARS | Objem nouzových rezerv | Ruský Davos | Krok za krokem | Banka | Russia Calling | Počet občanů | Energetické suroviny | HeadHunter | Klíčové suroviny | Praní špinavých peněz | Výrobce pneumatik | Mír a svoboda v Evropě | Aramco | HelloFresh | České předsednictví | Růst cen ropy | Ukrajinský parlament | Sběratel | Zlepšení | Severní Irsko | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Skotsko | Golden Gate CZ Marek Brávník | Ruská federace | Ekonomika USA | Zákaz dovozu ruského uhlí | Vývoz plynu do Finska | MTI | Vklady | Koronavir | Vlastnictví | Výjimečný stav | Čínský vicepremiér Liou Che | Zásoby zemního plynu v USA | Norsko | Uvolňování covidových restrikcí | Aktuální kurz rublu | Certifikát | Umění | Banka Sberbank | Emisní cena | Munich Re | Německá bankovní společnost | Události tohoto týdne | Plyn pro evropský trh | Natural Gas | Španělský premiér | Členské země SCO | Omezení cestování | CAD | Pšenice WHEAT | Francouzský akciový index | Spalování ropy | Manažeři | Moldavsko | Bezprecedentní opatření | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Nízké úrokové sazby | Počet převzetí evropských firem | Cenové války | Americké centrální banky | Maxim Rešetnikov | Odliv deviz | Klimatická politika | Tálibán | SPAC | Lukáš Lipovský | Bloomberg | Prohlášení G7 | Platební neschopnost | Primární emise akcií | CIPS | Lídři zemí EU | Tomáš Vlk | Společnost Genesis | Casper | UBS | Bisnode | Rozpoutání války | Aerolinky Lufthansa | Bydlení | Array Biopharma | Zastavení růstu | Obchod s Ruskem | Rusové | Zoom Video Communications | Eurokomisař pro ekonomiku | Čínské investice | Ruská společnost MTS | Again Capital | Makléřské společnosti | Notino | Abbott Labs | Produkce neonu | Nárůst rizikové averze | Hospodářský růst v eurozóně | Kapitálové kontroly | Indigo | Bundesnetzagentur | Vysoké ceny energií | Obchodní války | Topné oleje | Těžební plány | Zlevňující ropa | Mluvčí Bílého domu | Příjmy z reklamy | Poptávková strana | Podpora | Financování vládních výdajů | EEX | Společnost S&P | Northrop Grumman | Trh státních dluhopisů | Obchodní bilance Číny | Závazky vůči věřitelům | Omán | Prohlubující se krize | Společnost Siemens Energy | Pojišťovny | Jen Psakiová | Vysoký výnos | Pěstitel marihuany | Guvernéři centrálních bank | John Kirby | Společnost Meta | AllianceBernstein | Primární nabídka Aramco | Solutions CM | Sankce Spojených států | Obchodování s Čínou | Zdražení ropy | Platby za plyn v rublech | Luhanské lidové republiky | Alfa Bank | Trh v rovnováze | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Rakouská vláda | Chelsea | Konec roku | Americká společnost | Erste Group | Výnosová křivka v USA | Nemovitosti | Česmad Bohemia | Statut celebrity | Boris Johnson | Eskalace | Omezení pohybu kapitálu | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | Společnost TotalEnergies | Prezident Trump | Americké měny | Míra nezaměstnanosti v Německu | Oleg Děripaska | Vyspělé země | Přehled | GlobalCheck | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Bohemia Energy | Cestovní kancelář | Agentura Moody's | Globální ceny ropy | Růst cen plynu | Pražská burza | Marine Le Penová | Problémy s dodavatelskými řetězci | Horší časy | Přenos | Průměrné ceny nafty | Globální akcie | Nizozemská vláda | Soudní dvůr | Sílící koruna | A350 | Jurij Vitrenko | Elektromobily | USD/CZK | Výrobce luxusních jachet Ferretti | Zákaz dovozu | Vonovia | Cenové výkyvy | Platební bilance ČR | Novozélandský dolar | Vyšší ceny ropy | Ruský Národní vypořádací depozitář | Německý ministr vnitra | Sektor služeb | Vivendi | Merlin Entertainments | Překážky | Mimoburzovní obchodování | Ruské akcie | Ruská železnice | Avon Products | Čtvrtý balík sankcí | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | ENA | xStation5 | Jair Bolsonaro | Statistické údaje | Hotovost | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Unijní diplomacie | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | Stanovená cena | AAA | Saúdskoarabský ministr energetiky | Výkonná ředitelka | Staropramen | MT4 | Ruské těžařské společnosti | OANDA Edward Moya | Estee Lauder | Americký HDP | Eurasia | Riziko | Jens Stoltenberg | Šířící se koronavirus | Louis Vuitton | UBS Global Wealth Management | OFZ | Uptrend | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | MTS | Dodávky plynu do Evropské Unie | Visa | Silvergate Capital | Roscongress | Ruský vývoz ropy | Ruský majetek | Economist Intelligence Unit | Býčí trend | Chorvatsko | Klaus-Dieter Maubach | Fortum | Německý regulátor | HDP Česká republika | Wealth Management | Největší zásoby | Domácnosti | Finanční svět | Fiskální balíček | Nedostatečná produkce | Objemy ropy | Letecká společnost | Nové zakázky | Premiér Naréndra Módí | Státní dluhopisy | Zpracování plynu | Boční trend | Provozní zisk | Ceny evropského plynu | Bankrot Ruska | Tranzit ruského plynu | Cena ruské ropy Urals | Ukrajinské hřivny | Ruská centrální banka | Le Penová | SPOT | Onet | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty | Rychlost | Statistika | Agentura PAP | Diamanty | Uzavření dohody | Vysoká inflace | Světová poptávka po ropě | List The Guardian | Premiér Denys Šmyhal | Politika ruské centrální banky | Termínové kontrakty | Sankce vůči Rusku | Obchodník s ropou | Inflace spotřebitelských cen | Ingalls & Snyder | Halving | Nasdaq (US100) | The Guardian | Ceny hliníku | Americké vlády | Průměrné ceny benzínu | Pozice | Další pokles | Tajné služby | Odkup svých akcií | AYYA T1 | Roman Abramovič | Asijské akciové trhy | Šíření koronaviru | Zvýšení dluhového stropu USA | Jan Frait | Hnutí Tálibán | Renaissance Capital | Platina | Dolar k rublu | Měnové kontroly | Závislost | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americké firmy | Dluhopisový trh | Německá spolková vláda | Ukončení konfliktu | Česká vláda | Deutsche Welle | Vývoz ruského plynu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Rostoucí úrokové sazby | Psychologické úrovně | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Obchod s Čínou | TS Lombard | Restriktivní politika | Ruský velvyslanec | Vývoz obilí | Oslabování koruny | Muhammad bin Salmán | Zvyšování úroků | Předsedkyně Evropské komise | Německá energetická společnost | PVM Tamas Varga | WHO | Obchod EU s Ruskem | Dopady pandemie | Úroky z dolarových dluhopisů | Nepříznivé počasí | Zasedání bankovní rady | Internetový gigant | Lídři zemí Evropské unie | Ruský útok na Ukrajinu | Spotřebitelské ceny | Ministr spravedlnosti | Ministerstvo hospodářství | Stephen Brennock | Indonésie | Index DAX | VeChain | Investing | Koncern | Irák | Holubice | Americké investiční banky | Fibonacci | Světová turistická organizace (UNWTO) | Výrobce sportovního oblečení | Invaze v ekonomice | Společnost Saudi Aramco | Oligarchové | Ruská ekonomika | Balkán | Ruský rozpočtový deficit | Objem intervencí České národní banky | Týdenní nárůst | Index DAX (DE30) | Evropské indexy | NATO Jens Stoltenberg | Výraznější pokles | Zdroj příjmů | Přijímání bitcoinů | Makroekonomický kalendář | Premiér Giuseppe Conte | Sankce na ruskou centrální banku | Ropovody | Americký ministr financí | Čínské ministerstvo | Prodloužení těžebních škrtů | Netěsnost na ropovodu Družba | Skupina Colt CZ Group | Sazba Fedu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Sensodyne | Virus | Norbert Rücker | Nornickel | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Předseda Evropské rady | Dun & Bradstreet | Růst ropy | Ruské firmy | Barrick Gold | Konflikt v Evropě | MIFID | SCO | USTR | Alžírsko | Universal Music Group | TOPIX | Podnikatelé | Omezení spotřeby plynu | Sachalin | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Rostec | Propad příjmů | Evropský trh s plynem | Čínské podniky | Riziková prémie | Finanční systém | Korporace | Vývoj jádrové inflace | Pumpaři | Cena zemního plynu | Nevládní organizace | Globální energetická krize | Meziroční inflace | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Akcie společnosti Kering | Rezistence | Ceny nafty | Krize v Evropě | Společnost Microsoft | Banky | Apple TV+ | Ruské dodávky plynu | RUS50 | Průlom | Intervenovat | Cena benzínu | Účinné vakcíny | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Velké ztráty | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Dividendy | Disney | Burza | Mzda | Akcie Uniper | Michail Mišustin | Největší ropná firma světa | CVC Capital Partners | Těžební kapacity | Norská vláda | Výrobce elektromobilů | Největší pokles | Aktuální kurz | Doporučení | Miliardy dolarů | Soud EU | Geopolitika | Lockdowny | Konec ochranných opatření | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | IPO | Astrazeneca | Fitch Solutions | Vývoj zásob plynu | Vztahy s Čínou | Antimonopolní úřad | Firma Saudi Aramco | Rossgram | Sberbank Europe | Sergej Sobjanin | Inflační cíl | Společnost Sony | Hospodářské výsledky | Ruský ministr energetiky | Warren Patterson | Měnový pár | Cenu plynu | Výhled na rok 2024 | Příjmy domácností | Šíření nového koronaviru | Železná ruda | Kartel při obchodování | Narušení energetického trhu | Výnos dluhopisů | Očekávané Earnings | Akciový index MOEX | Dolarové dluhopisy | Americký dolar vůči japonskému jenu | Významné události | Denis Manturov | Index londýnské burzy FTSE 100 | Abhijit Banerjee | Americké ministerstvo zahraničí | Elit Property Vision | Měnový výbor centrální banky | USD za tunu | Výzkumná společnost | Spory kolem ruského plynu | EMA | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Válka Izraele | Ruské podniky | Opatření | Americká ministryně financí | Velcí institucionální investoři | Didi | Emerging markets | Ukončení činnosti | Baird | Short-selling | Poptávka po plynu | Ekonomický balíček | Energie | Ruský vicepremiér | Stav nouze | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Retail | Superpočítač | Odstranění problému | Žlutý kov | DNR | Platba | Prezident Jair Bolsonaro | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Mediální podnik | LPG | Firmy z EU | Loď Ever Given | Tým FXstreet.cz | Tržní hodnota Microsoftu | Evropská komise (EK) | Ruské hospodářství | ARM Holdings | Úřady | Tobin Gorey | ISDA | Přehled o dění | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Hospodářský růst v Evropě | Patrick Drahi | Měna | Philip Morris | Cenové limity | Dovoz čínského zboží | Onet.pl | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Ekonomický růst | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Akciové burzy | Nasdaq | Jednání kartelu OPEC | Síla Sibiře 2 | Výrobce léků | GSK | Země G7 | Geopolitická situace | Finanční sankce | Zastavení produkce | Růst cen plynu v Evropě | Hang Seng | MIC | Hong Kong | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Vývoz potravin | Zastropování cen | Cenový vývoj | Islámský stát | Virgin America | Ekonomický model | Měnové politiky centrálních bank | Rozhodnutí firmy | Tim Ash | Rusko dnes | Vyšší inflace | Johan Sverdrup | Práce | Omyl | Société Générale | Pepco | Nabídka Aramco | Ruské elity | Vývoz pšenice | Sankce Rusko | Herbert Diess | Baker Hughes | Supervelmoci | Běloruský prezident | Čínské vlády | AMZN | Rolls-Royce | CZG | Lídři zemí | Kovy vzácných zemin | Restrukturalizace | Společnost Eni | Investment | Embargo na ruskou ropu | Krize | Dopady konfliktu | Podíl zahraničních investorů | Čínská banka | Vladimir Potanin | VIAC | RIA Novosti | Maďarská centrální banka | Apple Music | GOOGL | Clearstream | Allwyn Entertainment | Ropný kartel | Protiruské sankce | Spojené státy | Parlamentní volby | Rumuni | Dohoda o vývozu obilí | Zpomalení hospodářského růstu | Levnější ropa | Vysoké úrokové sazby | Bank of Scotland | Volatilní obchodování | Estée Lauder | Podíl Evropy | Globální investoři | RBK | Bezpečného útočiště | Oilprice | Německá inflace | Kryptoměny | Bemis | KKCG | Bělorusko | Ministři financí eurozóny | Skupina G20 | Futures na stříbro | Podnik | Analytik XTB | Húsíové | Nové peníze | Produkce kartelu OPEC | Boeing 737 Max | INTC | Brazilský prezident | Zasedání Rady guvernérů | Rollback | Ferretti | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | Ropa typu Brent | Nord Stream 2 AG | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Řecký premiér | Úspěch | Volatilní výkyvy | Uvolnit měnovou politiku | Společnost Rosněfť | Ekonomové | Světová cena | G7 | Hlavní akciové indexy | Podhodnocené akcie | Volby | Cíl růstu HDP | Statistický úřad | Růst ruské ekonomiky | Ukazatele | Kia | Kov | Sputnik V | Makroekonomický význam | Američtí zákonodárci | Sociální napětí | Charles Michel | Americká burza | Západní státy | Analytici Morgan Stanley | Index čínských akcií | Štěpení | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Tržby | Týdeník Newsweek | SABIC | Ruské síly | ARD | D&B | Eurozóna | Fio | Tranzit ruské ropy | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Akcie JP Morgan | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Cena ruské ropy | Ceny povolenek | Zrychlení růstu | Hladomor | Ceny mědi | Oslabení forintu | Informace z kryptoměnového trhu | Zákaz dovozu ruské ropy | Panadol | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Thales | Nárůst cen zemního plynu | Dánsko | Belgie | Euroclear | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Hospodářské škody | Společnost S&P Global | Podniky | Vývoj cen LNG plynu | Znovuzprovoznění plynovodu | Rusko dodávky plynu | Plán obnovy ruské ekonomiky | Index moskevské burzy | Motor Sič | Bezpilotní letadla | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Ropa Urals | Německá automobilka Volkswagen | Vývoj produkce | Ruský akciový index | Bilance | Sankce USA | Politici | Skupina Volkswagen | Francouzský ministr financí | Enel | Dodavatelský řetězec | Indické společnosti | Analytický tým | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Fronty u čerpacích stanic | Zahájení invaze | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Výhled růstu ekonomiky | Tchaj-wan | Nabídka ropy | Naréndra Módí | Ruský vývoz plynu do Evropy | Emitenti | Měnové podmínky | Ford Motor | Obchodní komora | Britská společnost | Dluh Ruska | Čistý dluh | NZD | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Wall Street | Šéfka EK | Poradenství | Ruská ropná společnost | Markit | Ropné království | ČR | BIS | Obchodování na newyorské burze | Průměrná cena | Bezpečná aktiva | Vojenská pomoc | American Express | Camelot | CNBC | Nesoulad | Dovoz uhlí | Úroveň supportu | Koruna oslabuje | Olaf Scholz | Čínské firmy | Vývoz plynu z Ruska | Výrobce domácích spotřebičů | Akcie Occidental Petroleum | Caixin | Jukos | Ekonomické sankce | Mimoburzovní obchodování s cizími měnami | Vláda Finska | Objednávky | Vývoj ceny | Pension Plan | Annalena Baerbocková | Analytik | Návratnost | Naša Niva | Index německé burzy DAX | Tradeři | Analytici banky | Deficit Ruska | UNCTAD | Dobrý obchod | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | BlueBay Asset Management | ČTK | Holding | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Kuba | Biliony USD | Analýza | XTB Research | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Morton Finance
Mořeplavci
Mosaic
Mosaic (MOS.US)
Mosambický metical
Mosaz
Moscow Times
Moskevská akciová burza
Moskevská burza
Moskevská burza MOEX

Následující klíčová slova

Most do Číny
MOS.US
Motejlek
Motejlek.com
Mother Bar
Motherboard
Motivace
Motivace při obchodování
Motivace v tradingu
Motivační program
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít