Čtvrtek 03. července 2025 09:38
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding NEW

Obchodní válka mezi USA a Čínou

img

EUR/USD – Přehled vývoje dne 12. června: Světlo na konci tunelu?

12.06.2025 Pár EUR/USD se ve středu v průběhu celého dne obchodoval velmi klidně. Trh nijak nereagoval ani na zdánlivě pozitivní ...
img

Vývoj na akciovém trhu ke dni 11. června: S&P 500 a NASDAQ obnovují růst díky výsledkům jednání

11.06.2025 Na konci předchozí obchodní seance uzavřely americké akciové indexy v kladném teritoriu. S&P 500 vzrostl o 0,55 %, zatímco Nasdaq 100 přidal 0,63 %. Průmyslový Dow Jones si připsal 0,25 %.
img

USA a Čína: Malý krok vpřed. Co bude dál? (Možnost obratu a poklesu měnových párů EUR/USD a NZD/USD)

11.06.2025 Zástupci Spojených států a Číny dosáhli rámcové dohody o obchodu po dvou dnech jednání na vysoké úrovni v Londýně. Proč ale na trzích nepanuje euforie?
C:\fakepath\trader-28042025-74-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy na počátku nového týdne kvůli obavám o vývoj poptávky klesají

28.04.2025 Ceny ropy na počátku nového týdne klesají. Mohou za to obavy o další vývoj poptávky kvůli obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Australský dolar by mohl utrpět, pokud se obchodní válka mezi USA a Čínou vyostří

25.04.2025 Americký prezident Donald Trump se opět vyjádřil na adresu předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a otevřeně projevil nespokojenost s tempem snižování sazeb. Další veřejné vyjádření nesouhlasu s politikou Fedu doprovázené obviněním Powella (kterého Trump označil za "velkého lůzra") vyvolalo novou vlnu výprodeje dolaru a nový růst zlata jako primárního bezpečného aktiva.
img

Vyhodí Trump Powella?

23.04.2025 Index amerického dolaru v pondělí klesl na nové tříleté minimum a poprvé od března 2022 se dostal do oblasti 97 bodů. Dolar zahájil nový obchodní týden sestupným gapem, a to navzdory téměř prázdnému ekonomickému kalendáři (v USA bylo Velikonoční pondělí). Mezi hlavní důvody prudkého oslabení dolaru patří rostoucí riziko recese v USA kvůli negativnímu výhledu spojenému s obchodní válkou a údajná snaha Donalda Trumpa odvolat předsedu Fedu Jeroma Powella. Zatímco první faktor výrazně zatěžuje dolar, konflikt "Trump vs. Powell" je spíše šumem – i když nyní hlasitějším než za Trumpova prvního prezidentského období.
img

USD/JPY na prahu 139. figury

23.04.2025 Pár USD/JPY je už čtyři týdny v trvalém klesajícím trendu. Prodejci ho v úterý stlačili až k hranici oblasti 139,00, takže dosáhl nejnižší úrovně za posledních sedm měsíců. Japonský jen coby bezpečný přístav dál přitahuje vyšší poptávku, zatímco dolar zůstává pod tlakem kvůli rostoucím rizikům recese v USA. Obchodní válka "USA vs. všichni" nejenže pokračuje, ale dokonce se vyostřuje – zvlášť mezi USA a Čínou, dvěma největšími ekonomikami na světě.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza

17.04.2025 Zlato dnes prochází korekčním pullbackem, protože obchodníci vybírají zisky po nedávném prudkém růstu k novému historickému maximu. Tento mírný pokles je způsoben několika faktory, včetně zlepšeného sentimentu na trzích, který podpořil obnovený optimismus ohledně amerických obchodních jednání, a posilujícího amerického dolaru.
img

ECB čelí extrémní nejistotě, sazby ale přesto půjdou dolů

17.04.2025 Na pozadí Trumpovy chaotické celní politiky a s ní spojené extrémní nejistoty bude dnes Evropská centrální banka rozhodovat o nastavení měnové politiky. Podobně jako trh očekáváme snížení depozitní sazby o čtvrtprocentního bodu na 2,25 %. Tímto krokem se centrální banka dostane na horní hranici odhadu tzv. neutrální úrokové sazby v rozmezí 1,75-2,25 %.
C:\fakepath\burza-16042025.jpg

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy

16.04.2025 Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 14. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

14.04.2025 V pátek měnový pár EUR/USD v zásadě pokračoval v růstu. A proč by měl přestat? Obchodní válka mezi USA a Čínou dál eskaluje, přičemž obě země na sebe téměř denně navzájem uvalují nová cla a sankce. Například v pátek se ukázalo, že USA zvýšily cla na čínský dovoz na 145 %, zatímco Čína reagovala cly ve výši 125 % na americké zboží. A jsme si jisti, že Peking dosud nestihl reagovat na poslední zvýšení cel ze strany Washingtonu. Proto lze očekávat, že čínská cla se "zrcadlově" vyšplhají také na 145 %. Jak obchodní válka nabírá na síle – a s ohledem na to, že ji spustil Trump – svět nadále bojkotuje americký dolar, akcie, dluhopisy i investice ve Spojených státech. Právě proto se dolar prakticky volným pádem propadá, zatímco makroekonomické pozadí je v tuto chvíli téměř bezvýznamné.
img

3 trhy, které sledovat příští týden (11. 04. 2025)

11.04.2025 Druhý dubnový týden byl ve znamení masivní volatility na trzích. Nejprve americké indexy oficiálně vstoupily do medvědího trhu, aby následně přišlo jedno z nejlepších obchodních sezení v historii Wall Street – to po oznámení 90denního pozastavení cel, s výjimkou Číny. V současnosti obchodní válka mezi USA a Čínou dosáhla absolutního vrcholu, a jakákoli informace o clech či možných dohodách bude před velikonočními svátky klíčová pro trhy. Kromě toho bude zveřejněna řada makroekonomických dat, včetně údajů o HDP Číny, a Evropská centrální banka (ECB) oznámí své rozhodnutí o sazbách. Tento týden se proto vyplatí věnovat zvýšenou pozornost trhům jako EUR/USD, CHN.cash a GOLD.
C:\fakepath\trader-10042025-57-zm.jpg

Cena zlata vystoupila na nové rekordní maximum

10.04.2025 Cena zlata se dnes vyšplhala na nové rekordní maximum. Vzhůru ji tlačí eskalující obchodní válka mezi USA a Čínou a slabší kurz dolaru, napsala agentura Reuters. Podle údajů agentury Bloomberg cena žlutého kovu vystoupila až na zhruba 3175 dolarů (přes 71.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Později však o část zisků přišla.
img

Přehled zpráv z amerického trhu – 9. dubna

09.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely se ztrátami poté, co Bílý dům oznámil novou vlnu cel na čínské zboží. Sazba může dosáhnout až 104 %, což znamená přímý zásah dovozu a jasný signál, že obchodní napětí bude dále eskalovat. Investoři tento krok vnímají jako medvědí signál pro globální ekonomiku. Výprodej zasáhl široké spektrum sektorů, zejména těch, které jsou citlivé na globální dodavatelské řetězce.
img

Den D, 2. dubna : Trump oznamuje nová cla, Čína připravuje odpověď

05.03.2025 V úterý vstoupila v platnost nová 25% cla prezidenta Donalda Trumpa na dovoz z Mexika a Kanady a také nová cla na zboží z Číny. Tato opatření zhoršila už tak napjaté obchodní vztahy a vyvolala obavy ze zpomalení hospodářského růstu a růstu cen pro Američany, kteří se dlouhodobě potýkají s vysokou inflací.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Přebytek bilance běžného účtu Japonska byl loni rekordní

10.02.2025 Přebytek bilance běžného účtu Japonska v loňském roce dosáhl rekordních 29,3 bilionu jenů (4,7 bilionu Kč). Ve srovnání s předchozím rokem stoupl o 29,5 procenta. Přispěly k tomu rekordní výnosy ze zahraničních investic, slabý kurz jenu a pokles schodku obchodní bilance. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

Zlato se drží poblíž rekordních maxim, poptávka roste

06.02.2025 Ceny zlata zůstaly během čtvrtečního asijského obchodování stabilní a udržely se poblíž historických maxim. Investoři nadále vyhledávají zlato jako bezpečný přístav v době pokračujících obchodních sporů mezi USA a Čínou.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

06.02.2025 Ceny zlata vykazují známky konsolidace poté, co dosáhly historického maxima v pásmu 2 882 – 2 883 USD, zatímco americký dolar mírně oživuje z více než týdenního minima. Tento vývoj vede býky k opatrnosti, zvlášť s ohledem na překoupené tržní podmínky.
img

Obchodní válka mezi USA a Čínou: Už opravdu začala, anebo ne?

05.02.2025 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu nástroje #SPX vypadá poměrně nejednoznačně. Ve 24hodinovém grafu vyniká především globální pětivlnná struktura, která se ani v nejmenším měřítku nevejde do okna terminálu. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy už velmi dlouho rostou. A víme, že trendy se mění. V současné době se stále vyvíjí vlna 5 z 5. Nástroj má za sebou tři neúspěšné pokusy o proražení hranice 6 093, která odpovídá 200,0 % Fibonacciho z vlny 4. Podle mého názoru se pravděpodobně brzy dočkáme nové korekční vlny nebo série vln. Americký akciový trh je přehřátý a stále více odborníků začíná hovořit o "bublině".
img

Faktor nejistoty dál vládne trhům (riziko lokálního poklesu #SPX a EUR/USD)

05.02.2025 Jeho kroky týkající se cel vůči Kanadě a Mexiku připomínají pouhé výhrůžky. Trump je pravděpodobně nezmění a bude usilovat o to, aby v ekonomické i imigrační oblasti dosáhl svého. Současně ani 10% zvýšení dovozních kvót pro Čínu není kritické. Jak už bylo zmíněno, Trump patrně rozdmýchává konflikty ve svém oblíbeném obchodním stylu: vyvíjejte nátlak, abyste získali, co chcete. Dalo by se tvrdit, že všechny jeho hrozby jsou jen geopolitická hra, byť mimořádně nebezpečná.
img

Globální ekonomika je na hraně – obchodní válka mezi USA a Čínou otřásá trhy

04.02.2025 Světovými trhy v úterý otřásl pokles futures na americké akcie, prudké posílení dolaru a ztráta nedávných zisků hongkongského indexu Hang Seng. Obchodní roztržka mezi USA a Čínou se vyostřila, když na sebe obě strany navzájem uvalily nová cla, což podnítilo obavy z globálního ekonomického konfliktu.
img

Analytici eToro: Akcie, které stojí za to sledovat v roce 2025

24.01.2025 Společnost eToro požádala svůj tým globálních analytiků, aby zhodnotili nejvýznamnější investiční trendy, které podle nich vstoupí do hry v roce 2025, a předpověděli, které akcie by mohly těžit ze změn na trzích. Zde jsou regiony, sektory a konkrétní akcie, které podle jejich odhadů v příštích 12 měsících významně posílí.
img

Portu: výhledy na akciové trhy, dluhopisy a zlato

30.12.2024 Akciovým trhům by se mohlo dařit i v dalším roce díky kombinaci ekonomického oživování a klesajících úrokových sazeb. Investoři by ale neměli očekávat tak dobrý rok, jakými byly roky 2023 a 2024. V dobrém postavení jsou zejména americké akcie, které pozitivně ovlivní Trumpova administrativa prosazující podporu hospodářství. Právě Trumpova slibovaná obchodní politika zamlžuje výhled na evropské akcie, protože cla by snížila jejich ziskovost a ekonomický růst v EU. Americké akcie mohou i přes výrazně dražší ocenění vůči evropským zažít opět lepší rok.
img

Na trase USA Čína se znovu eskalují obchodní spory

18.12.2024 V uplynulém období se znovu eskalovala obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta v určitých přestávkách panuje již mnoho let, zintenzivňují se ovšem reakce daných stran. Často jde o čipy a s nimi spojené vzácné materiály. Čína nedávno reagovala na nové restrikce v oblasti vývozu čipů, které omezily přístup k součástkám pro čipy s umělou inteligencí, tím, že zahájila šetření vůči Nvidia Corp. a zakázala export vzácných minerálů používaných ve vojenských technologiích. Jaký by mohl být další vývoj tohoto obchodního sporu? Co by to mohlo znamenat z pohledu drahých kovů?
C:\fakepath\kryptomeny-01082024.jpg

Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)

01.08.2024 Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
C:\\fakepath\\trhy.png

Dopady koronaviru a obchodních válek na trhy

31.03.2020 Díky strachu a uvědomění stále většího množství investorů, jak závažná situace nyní ve světě nastala a jaké dopady to může ještě v budoucnu přinést, jsme aktuálně svědky toho, jak „koronavirus“ v posledních týdnech doslova decimuje trhy. Není divu, že mezi nejvíce zasažené odvětví patří letecké společnosti, pohostinství a služby, které jsou s nimi úzce propojeny a jsou na nich tudíž závislé. Způsoby, jakými jsme byli každý den zvyklí pracovat i zavedené režimy lidí, to vše je nyní minulostí a velkou otázkou tak zůstává, co bude dál a jak se změní moderní tržní hospodářství? To v tuto chvíli nevíme.
img

Německo na pokraji recese

11.02.2020 Poslední německá makroekonomická data představovala pro investorské býky studenou sprchu a ukázalo se, že pravděpodobnost recese v největší evropské ekonomice výrazně stoupla. V pátek zveřejněná data totiž ukázala, že německá průmyslová produkce představila nejhorší sadu čísel od ledna 2009. Průmyslová produkce v prosinci poklesla o 7 % meziročně a 3,5 % meziměsíčně. Z posledních sedmi měsíců to tak byl již pátý pokles. Navíc tovární objednávky také poklesly, konkrétně o 2,1 % meziměsíčně.
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar před podpisem obchodní dohody klesá

15.01.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje ke koši měn. Investoři čekají na podpis první části obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy, která by měla zmírnit napětí mezi oběma zeměmi. Zveřejněné budou také bližší podrobnosti k dohodě.
img

Letos se bude investovat do udržitelného rozvoje, dolar půjde dolů

15.01.2020 I v roce 2020 budou investiční svět ovlivňovat geopolitická rizika v podobě brexitu a obchodních válek mezi USA a Čínou, v listopadu se přidají americké prezidentské volby. Nadále lze očekávat růst akciových indexů, i když ne v takovém měřítku jako za poslední dekádu, komodity budou spíše stagnovat. Postupně oslabí americký dolar, potenciál růstu má australský dolar a libra bude velmi turbulentní. Ukazuje to analýza společnosti Purple Trading.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Vývoz z Číny v prosinci poprvé po pěti měsících vzrostl

14.01.2020 Vývoz z Číny se v prosinci poprvé po pěti měsících zvýšil a růst byl vyšší, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Výsledky naznačují mírné zlepšení poptávky poté, co se Peking a Washington dohodly na zmírnění své vleklé obchodní války. Vyšší byl i dovoz, i když částečně kvůli růstu cen komodit. Za celý rok vývoz rovněž vzrostl, i když pomaleji než předloni, zatímco dovoz klesl.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08.01.2020  Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
img

Obchodní válka mezi USA a Čínou – jaký má vliv na světovou ekonomiku?

11.12.2019 Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou neustále eskaluje a pravděpodobnost kýženého kompromisu rychle klesá. Tento konflikt nemá dopad pouze na zúčastněné státy, ale má samozřejmě obrovský a kritický dopad na celou světovou ekonomiku.
img

Cena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

09.12.2019 Zlato se vrátilo k horní hranici 30dolarového pásma, ve kterém se obchoduje poslední tři měsíce. Důvodem jsou obnovené obavy z toho, zda se v dohledné době podaří dosáhnout dohody mezi USA a Čínou. Na základě těchto důvodů předpokládáme, že zlato bude v příštím roce růst.
img

Čekání je téměř u konce, recese klepe na dveře

15.11.2019 Až doteď se o recesi pouze mluvilo - vzhledem k celé řadě indikátorů naznačující fázi ekonomického útlumu. Pomalu se ale dostáváme do této fáze, která téměř klepe na dveře. Podle odhadů světových odborníků ji můžeme očekávat už v příštím roce.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje, přetrvává nejistota kolem obchodu

11.11.2019 Ceny ropy dnes klesaly. Na ropném trhu podle analytiků přetrvává nejistota ohledně vývoje obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou i obavy z převisu nabídky nad poptávkou. Pokles cen nicméně zmírnila zpráva o snížení zásob suroviny v důležitém americkém překladišti Cushing.
img

Hluboká recese světové ekonomiky je velmi málo pravděpodobná

11.11.2019 Pokud se podíváme na dynamiku světové ekonomiky střednědobým pohledem, zjistíme, že dynamika světového HDP dosáhla v rámci současného hospodářského cyklu vrcholu na přelomu let 2017 a 2018 a od té doby do dnešního dne kontinuálně mírným tempem zpomaluje. Toto zpomalení má několik fundamentálních příčin.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

UNCTAD: Obchodní válka mezi USA a Čínou škodí oběma zemím

06.11.2019 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou má negativní hospodářský vliv na obě země. Zavedená cla vedla k výraznému poklesu dovozu čínského zboží do USA, zatímco ztráty na americké straně souvisejí převážně s vyššími spotřebitelskými cenami. Uvedla to včera Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Hongkong je po deseti letech v recesi, vliv mají hlavně protesty

31.10.2019 Ekonomika Hongkongu se ve třetím čtvrtletí poprvé za deset let propadla do recese. Přispěly k tomu násilné protivládní protesty a přetrvávající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou. Hrubý domácí produkt (HDP) se za červenec až září snížil proti předchozímu čtvrtletí o 3,2 procent a zaznamenal pokles už druhé čtvrtletí za sebou. Splnil tak technickou definici recese. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila vláda.
img

„Zlaté ETF“ dosahují rekordního nárůstu přílivu peněz od finanční krize

14.10.2019 Zlato známe jako bezpečný přístav, v nejistých dobách, anebo v čase ekonomické recese se postupně stává středobodem zájmu. Investoři se v posledních měsících přichylují k tomuto drahému kovu čím dál víc.
C:\fakepath\saxo-bank6.png

Saxo Bank: Rozhovor se šéfem klientského oddělení Stefanem Veghem

14.10.2019 Hodně lidí si myslí, že si přečte jednu knihu nebo článek na internetu a dokáže vydělávat miliony. Takto to nefunguje. Medik se po přečtení knihy o srdci také hned nesebere a nepůjde operovat. Je potřeba mít reálná očekávání a umět řídit riziko, tedy přesně vědět, kolik jsem ochoten ztratit. Pokud nemám zcela jasno, tak na 99 % prodělám, říká šéf klientského servisu pražské Saxo Bank, Stefan Vegh, který se svými kolegy servisuje 28 zemí střední a východní Evropy.
C:\fakepath\trump.jpg

Bílý dům: Trump lituje, že cla na čínské zboží nejsou ještě vyšší

26.08.2019 Americký prezident Donald Trump lituje, že cla na čínské zboží nezvýšil ještě výrazněji. Takto má být podle prohlášení Bílého domu chápáno dřívější neurčité vyjádření prezidenta o "pochybnostech" v souvislosti s eskalací obchodního sporu s Čínou. Trump v posledním kole odvetných kroků v pátek oznámil pětiprocentní navýšení poplatků za dovoz z Číny, čímž reagoval na podobné oznámení Pekingu.
img

Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu

13.08.2019 Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Vývoz z Německa v únoru nečekaně klesl

09.04.2018 Vývoz Německa se v únoru po sezonním očištění meziměsíčně snížil o 3,2 procenta, což je nejvýraznější pokles od srpna 2015. Uvedl to dnes spolkový statistický úřad. Oslabil hlavně obchod se zeměmi mimo Evropskou unii.
Související klíčová slova: Cybertruck | Čína a USA | Mexická prezidentka | Dění na světových burzách | LYNX | Výdaje | Long pozice | Deutsche Lufthansa | Cap | EUR | Zkušenosti | Protesty v Hongkongu | Tempo růstu | Intesa Sanpaolo | W.P. Carey | Koronavirové krize | Akciové trhy | WPC | Spolkový statistický úřad | Primární emise | Deflace | Obchodník | Nízká cena ropy | Scott Bessent | Ochrana před inflací | Hlavní ekonom | Pfizer | Trend | Take Profit | Hospodářství Evropské unie | Delegace | Hluboká recese | Poplatky | Welltower (WELL) | Hospodářský růst v Německu | Nippon Steel | Bank of Japan | Pokles sazeb | Howard Lutnick | Kam investovat | Silný support | Diverzifikace | Aktiva | Nositel Nobelovy ceny | Geopolitické riziko | Investice do zlata | Smart money concept | Korelace | Bankovní index | Letecké společnosti | Otevřené pozice | Michal Stupavský | Ztráty peněz | Zerohedge | Nižší ceny | Pravděpodobnost | Energetika | Intradenní tradeři | Obchodní systém | Zasedání ECB | Robotické investování | Co je inflace? | Zvýšení cel | UnitedHealth Group | Evropská komise | Snižování cel | Strach | Dění na trzích | Pokles indexu | Britská libra | Jednoduché tipy | Dovoz zboží | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Lagardeová | Argos Capital | Akcie vzrostly | Jak začít investovat | LYNX Pro | Depozitní sazba | Konkrétní akcie | Goldman Sachs | Investment Management | Ukázka hyperinflace | Asijské trhy | SMBC | Akcie Welltower | Americké podniky | Geopolitické napětí | Obchodovat na burze | Zajímavý rozhovor | Labouristé | Saúdská Arábie | Large-cap | Dolarový index | Unilever | Clo na dovoz | Vývoj na trzích | Saxo | CFD na futures | Volby do parlamentu | Akcie REIT | Vliv obchodní války | Spotřební koš | Směrnice | Exchange | Výhled | Analýzy | Gold | WTO | Asijské akcie | Tvorba pracovních míst | Akcie Welltower (WELL) | Strategy leader | Rostoucí inflace | Cena zlata | Japonské ministerstvo | Šéf Fedu Jerome Powell | W.P. Carey (WPC) | Sociální a kulturní faktory | Akciová společnost | Britové | Burza | Úrokové sazby | Hrubý domácí produkt (HDP) | NZD/USD | Německý DAX | Přijetí | Nizozemsko | New York | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Brexit | Největší společnosti | Obavy investorů | Prognóza ceny | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | Inflace a investování | Čínská odvetná cla | Ochrana před záporným zůstatkem | Náklady | Zajímavé obchodní příležitosti | Margin | Bydlení | REIT u LYNX | Gallium | Investovat v roce 2020 | Dividendy | Dekabank | Obchodní seance | Financial Times | Podnikatelská důvěra | Uvolnění měnové politiky | AEX index | Smartphony | Tradiční finanční trhy | Dopady obchodní války | Kulturní faktory | ČSOB | ČSÚ | Nákupy zlata centrálními bankami | Nezaměstnanost | Pokles cen kovů | Vysoké riziko | Čínský trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Proražení | Průmyslový Dow Jones | Zprávy o inflaci | Bollingerovo pásmo | Konflikty | Forward guidance | BP | Americký prezident | Příkaz | Republikáni | HSBC | Více obchodů | Krize v Hong Kongu | Uber | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | Vývoj měnového páru | Breakout | Trumpová | Vývoj ceny ropy WTI | Coca-Cola | Makléřské firmy | Washington | Výrazný růst | Daně z příjmů | Byznys | Vicepremiér | Výzkumy | Výprodeje | Burze | Vybírání zisků | Omezení obchodu | Medvědí signál | Předseda Evropské komise | USD za tunu | Ekonomika Hongkongu | Flat | Portu | Důsledek referenda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodní pravidla | Investice do zdravotnictví | Ekonomiky | Potenciální pokles | Data z trhu | Dovoz z Číny | Vyjednávání o vystoupení | Inflace a dluhopisy | Volatilita | Maďarsko | Covid | Možné scénáře | Průmyslová produkce | Největší geopolitické riziko | Pandemie koronaviru | Rostoucí obavy | Prezident USA | Donald Trump | CISCO | HDP Číny | Státní dluh | Výsledky za první čtvrtletí | Inflace | Akcie W.P. Carey | Peníze | Investování do ETF | Přední finanční instituce | Brent | Clo na dovoz zboží | Vývoj směnných kurzů | Čínský dovoz | Moderna | Politika | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Jüan | CHN.cash | Očekávání | Cena žlutého kovu | Šigeru Išiba | Odvetná cla | NN Group | Obchodní pásmo | Suroviny | Evropské burzy | P/E | Analýza společnosti | Patrik Mackových | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Cisco Systems | Napětí ve světovém obchodě | Hutnictví | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodování dluhopisů online | Obchodní spolupráce | Reakce trhu | Celní války | Průmysl | ETF fondy | Deprese | Obchodní týden | Denní rozpětí | Allianz | Úzkost | Býčí signál | Blockchain | RWE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Snižování úroků | Globální ekonomiky | Breakout Trader | Saxo Select | OTC obchodování | Gallium a germanium | Nákupy | Růst | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Obchodní pokyny | MiFID II | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Národní měny | BreakEven | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | AUD/JPY | Krátkodobé obchody | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Válka | Populismus | Opuštění Evropské unie | Pochybnosti | Zpráva | Wolters Kluwer | Vliv pandemie | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Tradingové strategie | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Kola kvantitativního uvolňování | Evropské ekonomiky | Investovat do zlata | Kongres | IHS Markit | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Nike | Vyzkoušet si trading | Long | Vysoká rizika | Chování | CySEC | Kontrakty | Vliv inflace | Únik kapitálu | Očekávání trhu | LYNX Trading | Graf | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | Thyssenkrupp | AUD | Překoupené podmínky | United Technologies | Fintech společnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Caterpillar | Investiční příležitosti 2020 | Snižování úrokových sazeb v USA | Exxon Mobil | Meziroční růst | Over-The-Counter | Investujte zodpovědně | Trh | Centrální banky | MSCI | TSMC | Hospodářská opatření | Brexit bez dohody | Nové restrikce | Falešné signály | Monetární politika | Míra zadlužení | Celní politika | Primární emise akcií | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Chytré hodinky | Dlouhodobý růst | Studie | Obchodní konflikty | Futures | Reálné úrokové sazby | Měď | Zveřejněná data | Trading | Medvědí tlak | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | USA | Hard brexit | Eura | Co je to Brexit? | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | FinTech | Posílení | Období nejistoty | Agentura Reuters | GBP/JPY | Investice ve Spojených státech | Obiloviny | Vývozní omezení | Jak zhodnotit peníze | Makroekonomická data | Obchodní války mezi USA a Čínou | Obchodní sankce | Global X SuperDividend REIT ETF | S&P | Obchodní účet | IM2A | Unie | Airbus | Devalvace | Ministerstvo obchodu | Investice v USA | Příležitost pro investory | Lukáš Kovanda | Sázky | Stefan Vegh | Akciové indexy | Obchodní praktiky | Vice | Christine Lagardeová | Těžby ropy | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Bernie Sanders | Britský premiér | Vývoj inflace a její cílování | Ministr zahraničí | Japonské ministerstvo financí | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Přebytek bilance běžného účtu | Aktivní zkušený trader | Reakce trhů | Bilion | Hlubší pokles | Očekávání analytiků | CL | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Shell | Zařízení | Proroctví | Nobelovy ceny za ekonomii | Angela Merkelová | Kurz dolaru | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Cukr | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Pochybení | Fiskální politiky | Globální dodavatelské řetězce | Foreign Exchange | Bluetooth | Americká centrální banka | Prezident Trump | Czech Fund | Regulace kryptoměn | Společnosti | Nová cla | Automobilový sektor | Aberdeen Global Premier Properties Fund | Váhání | BNP Paribas | Break of Structure | AXA | SaxoTraderGO | Oblečení | Webináře | Faktory ovlivňující trhy | Ropa Brent | Akcie W.P. Carey (WPC) | Obchodní války | Devizové intervence | Akciový index | Řízení rizika | Offshore | Kov | Nomura | Přehled o dění na světových burzách | Co je deflace | Momentum | Investice do umělé inteligence | Dow Jones 30 | Index nákupních manažerů | Přeprodanost | Řetězec | Endesa | Federální rezervní banka | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Příležitost ke vstupu | Balance | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Futures kontrakty | Ředitel společnosti | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | Data o inflaci | Royal Dutch Shell | Co je to spotřební koš? | Ontario | Energetický sektor | Podnikatelé | Silnější euro | Vývoj inflace | Tovární objednávky | Volby | Úspěšné obchodní strategie | Americké indexy | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Regrese | Marketingová komunikace | Strategie pro investování | ERA | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Analytika | Čínská cla | Klíčové problémy | Stříbro | eXchange | Obchodovat | Cla na dovoz | Finanční instituce | Sanofi | Investování do ETF portfolií | G7 | Pokles cen | USA prezidentské volby | Vzdělávací webináře | IIPR | Indikátor CCI | Podnikání | Dividendový výnos | REIT ETF | ETF | Globální akciový index | Jak obchodovat ropu | Lineární regrese | Tok investic | Dluhopisy | Firma | Řešení obchodního sporu | TradingView | Jak vypočítat inflaci? | Obchodníci | Efektivní obchodování | Poptávka | Nálada na trzích | Barclays | Hang Seng | Analytik Portu | Odpor | H413 | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Vliv pandemie COVID-19 | UBS | Rok 2025 | MIFID | Video | Depozitní sazby | Velmi volatilní | Problémy | | USA a Čína | Kanadský dolar | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Vývoj na akciovém trhu | Přebytek obchodu | Bank of Canada | Cílové ceny | Nejpřesnější informace z trhu | Conseq Investment Management | Celní válka | Sázka | Situace v Hongkongu | Obchodování dluhopisů | Fáze obchodní dohody | Živočišné pudy | Futures na stříbro | Transakční náklady | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | STP | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Kurz dolarů | Bollingerova pásma | Investiční cíle | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ole Hansen | Investování s LYNX | Reálná očekávání | Investování do akcií | Ottawa | Zpomalení býčího akciového trhu | Kapitálový/finanční trh | Kalifornie | Výzva | Výzkumná společnost | Další kryptoměny | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Jak obchodovat | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Platforma | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Short pozice | Investiční omezení | Investiční trendy | Investice do nemovitostí | iShares | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | OSN | Nová fáze | Intervence | Světové obchodní organizace | Válka mezi USA a Čínou | Hodnota kryptoměn | Trh s kryptoměnami | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Nový britský premiér | Konsolidace | Míra inflace v ČR | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | Historie | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Bývalý ministr financí | Reálný výnos investic | Abbás Arakčí | Objem obchodování | WKL | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Obchodní dohody | Fiskální politika | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Prognóza ceny zlata | Rozvaha | Ekonomická situace | Zvýšených cel | Akcie evropských bank | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | SREIT | Germanium | Čínské indexy | Investiční strategie | Asijský index | Bezpečný přístav | Zájem o kryptoměny | Burzovní index | Vliv na tradiční finanční trhy | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | ADP | FocusEconomics | Kvartální vývoj HDP | Daimler | Investiční doporučení | Druhy inflace | Analytici JPMorgan | Vládní výdaje | Prezidentské volby | KCM Trade | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | UCITS | Světová finanční krize | LVMH | Jeremy Corbyn | Vítězství | Obchodní příležitosti | Růst mezd | Ministr financí Steven Mnuchin | Fundamentální analýza kryptoměn | Koronavirus | Investiční workshopy | Odvětví | Belgie | Sazby | Lufthansa | Británie | Roboti | Guidance | Největší banky | Komise v přenesené pravomoci | Protesty v Hong Kongu | Růst cen v USA | Nové rekordní hodnoty | Prohlášení | Úrok | Marek Malina | Investovat | Komoditní | PPF | Cena severomořské ropy Brent | Finanční výsledky společnosti | Steven Mnuchin | Světové trhy | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | Generální ředitel | Maržové požadavky | Pokles USD/JPY | Regulátor | Saxo Bank v Praze | Průzkum | Firmy | Geopolitické události | Světlo na konci tunelu | Nespokojenost | Tvrdý brexit | Panika | Murray | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní model | Globální hospodářský cyklus | Premiér Justin Trudeau | Money management | Zlaté ETF | COVID-19 na kryptoměny | Omezení vývozu kovů | Vliv na regulace | Finanční výkazy | Výsledky společnosti | Jak k Brexitu došlo? | Vývoz z Číny | Investování | Distribuce | Fed | Globální rizika | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Boris Johnson | Účastníci trhu | Justin Trudeau | Hry | COIN | Trhy | Trade | Nasdaq a S&P 500 | Akcie Innovative Industrial Properties | Emerging markets | Rizika Over-The-Counter trhů | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | FTSE | Volný kapitál | Přehled o dění | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Innovative Industrial Properties | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Zvýšení volatility | Globální trhy | Pšenice | Recese světové ekonomiky | Jasný plán | Ropa a Plyn | Implementace | Bitcoin a další kryptoměny | Animal spirits | Verizon Communications | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Zkušený trader | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Dosahování zisků | Renminbi | Klíčové faktory | UnitedHealth | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Tesla | Společnost eToro | Regulační orgány | Odrazy | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Doporučení pro tradera | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Zpomalení světového obchodu | Poradenství | Odhady analytiků | Shares | Politická krize v Hong Kongu | Deeskalace | Na burze | Významný dopad | Zvyšování těžby | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | The New York Times | Renk | Evropské trhy | AWP | Ztráta | Severomořská ropa | Conseq | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Turbulence na trzích | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Tripadvisor | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | OTC | Řídit riziko | Nejlepší investiční příležitosti | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | FIAT | JPY | Adidas | Pokles výnosů | Starlink | MSCI World Index | SaxoTraderPRO | RSI | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Plyn | UCITS ETF | Karty | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Inovace | Úrovně supportu | WP | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Jak fungují akcie | Realitní trh | Obranný průmysl | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Čínské měny | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Buy the dip | Centrální banka | Rekordní rok | Predikce | ASML | WTI | Státy EU | Největší ekonomika světa | Makroekonomické faktory | Příklady z historie | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Odborníci | Cena severomořské ropy | Celní politiky | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | LYNX webinář | Instituce | Americký ministr financí | Ceny zlata | EV | Commerzbank | Výnos | Indikátor Ichimoku | Čínští výrobci | Index DOW | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Informace z trhu | 256/2004 | Olívia Lacenová | Rozhovor | Slabší kurz | Které akcie | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Eni | Průměrná volatilita | David Cameron | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Ahold Delhaize | Zboží z Číny | GBP/USD | Inflační cíl | Obchodní analýza | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Sója | Euforie | EPS | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Obchodní deník | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Bez rizika | Část zisků | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | Devalvace měny | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | PVM | Den D | Spekulovat | Huawei | CFD kontrakty | Dovoz | Silná data | Zůstatek | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Kurz jenu | Tržní rizika | Evropa | Burzy kryptoměn | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Dluhopisy a zlato | Maso | Převodník měn | Inflace v Evropě | Nejlepší akcie | Zájem o bitcoin | Růst zlata | Finanční krize | Investiční společnost | Obchody | Drahý kov | ex | Obchodování se CFD | Jakub Matis | Index AEX | Čínský vicepremiér Liou Che | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Deutsche Telekom | Futures kontrakty na ropu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Jarda Tupý | JPMorgan Chase & Co | Visa | Bollinger Bands | Aktivum | TopForex | Přenos | Společnost XTB | GMT | BNP | Situace | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Impeachment | Konsensus | AMEX | Dekret | Aktivní trader | FOREX | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Dividenda | Peking | New York Times | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Etoro | Politici | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Air Liquide | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Členové OPEC | Slovensko | JPMorgan | Přijetí kryptoměn | Premiér Boris Johnson | ČTK | Trading Economics | Investiční tipy | Infineon | Ztráty | Epidemie koronaviru | Soukromí investoři | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Technický výhled | Japonský jen | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | Slabost dolaru | Akcie | Průmyslníci | Kupci | WELL | Čínské podniky | Investiční nástroj | Nákup aktiv | Société Générale | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Target | Podniky | Liou Che | Index spotřebitelských cen | Asijské seance | Koš | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Obchod s Čínou | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Společnost Google | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Technologie | Kryštof Míšek | Pokles vývozu | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Kurz | SOK | Daně | Negativní nálada | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Intermediate | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Uber Technologies | Investice | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Rally | Investujte | Komoditní stratég | Nezávislost | Obchodování akcií | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | Lehká ropa WTI | Indie | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | USMCA | Fondy | Johnson & Johnson | Společnost Huawei | USD za barel | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Politico | Obchodování s cizími měnami | Export | Hyperinflace | Rusko | Omezení exportu | Poradce | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Řízení rizik | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Geopolitická nejistota | Letectví | Zhodnocení | Organizace | Stock Exchange | Poptávka centrálních bank | Britská vláda | Média | Globální akciové trhy | Kontrakty na ropu | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Odložení brexitu | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Pozitivní signál | Burzovní průvodce | Devizové rezervy | Vývoz do USA | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Americké společnosti | Elon Musk | Fenomén | Evropské akcie | TIM | Investování na burze | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Inflace v květnu | XAU/USD | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Hong Kong | Současný trend | Korekce | Odhady trhu | LNG | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Firemní investice | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | GDPNow | Německý výrobce | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | OECD | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | S&P 500 | JDE | Prognóza ČNB | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Obchodní spory | Apple | Rozpočet | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | Finanční prostředky | Německá kancléřka | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Výhledy | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Merck | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | ishares China | Zlato | Ekonomika | Profesor ekonomie | CFA | Poptávka po akciích | Schodek | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Japonská společnost | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Inflační data | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Bublina | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Fundamenty | Zisk na akcii | Wall Street | ING Groep NV | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Vivendi | XTB | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index MSCI All Country World | Bavlna | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Hodinky | Pullback | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Kancléřka Angela Merkelová | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Support | Vláda USA | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Spotřební zboží | Měnové války | OPEC | Technologie blockchain | Broker | Řetězce | Sentiment | Nízká volatilita | Jaroslav Tupý | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Obchodní bariéry | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Obchodní rizika | Obchodní spor | Rheinmetall | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Čínská vláda | Začít investovat | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Massachusetts | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Zpravodajství | Beyond Meat | W1 | Ichimoku | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Ropy | Prudké pohyby | Adyen | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Pomalý růst | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Wirecard | Obchodní vztahy | USD | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Trh s nemovitostmi | Volatilita na trzích | Peso | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Legislativa | Kurz jüanu | Nové příležitosti | Nasdaq a S&P | D1 | 3M | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Cena ropy | Nízké poplatky | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Úpis akcií | CZ | Earnings | Průraz | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Zpomalování ekonomiky | ANO | Vlnová struktura | Finanční ztráty | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | High risk | Obchodujte přes LYNX | Rok 2024 | Kanada | ISIN | Nejistota | CME | Ekonomie | Čeští investoři | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Smart money | Nvidia | Investment | ING | Malina | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Bilance běžného účtu | DIP | Americký dolar | VaR | Vývoj HDP Německa | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | Vývoz z Německa | Forward | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Technologické inovace | Body | ROCE | Kupón | Analytické společnosti | Referendum | Americká cla | GOOGL | Cykly | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | KBC | REIT | Materiály | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Čínský vicepremiér | Akciový trh | Uhlí | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Banka | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Markit | Američané | UNCTAD | Enel | CNBC | SPX | Další pokles | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchodní účet typu SwiftTrader
Obchodní účet u Dukascopy
Obchodní účet u Swissquote
Obchodní účet XTB
Obchodní účty
Obchodní účty u RoboMarkets
Obchodní účty zdarma
Obchodní úspěch
Obchodní úspěchy
Obchodní válka

Následující klíčová slova

Obchodní válka mezi zeměmi
Obchodní války
Obchodní války mezi USA a Čínou
Obchodní války USA
Obchodní vášeň
Obchodní velmoc
Obchodní výhled
Obchodní výkon
Obchodní výkonnost
Obchodní výměna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít