Úterý 19. březen 2024 04:55
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
XTB trading konference 2024

Strach z inflace

img

Technická analýza páru ETH/USD na 5. května 2023

05.05.2023 Michael Saylor, bývalý generální ředitel společnosti investující do bitcoinů – MicroStrategy, se znovu vyjádřil ke kryptoměnám. Přijetí bitcoinu je teď podle něj poháněno mimo jiné inflací dolaru.
img

Strach z inflace přetrvává i po novém roce. Téměř 70 % Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít s penězi

10.02.2023 Vysoká inflace mává s náladou Čechů i v roce 2023. Celkem 7 z 10 Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít se svými financemi. Zatímco obavy z rostoucích cen energií ke konci předchozího roku klesly o více než desetinu, rostoucí inflace se ve srovnání s rokem 2022 bojí o 10 % Čechů více. V tomto roce i nadále Češi šetří nejvíce na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
img

Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst

25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Němci se letos nejvíce bojí inflace, strach z ní má 67 procent obyvatel

13.10.2022 Na 67 procent Němců má strach z rostoucích nákladů na potraviny a energie, zatímco loni měl takovéto obavy každý druhý. Vyplývá to ze studie, kterou dnes v Berlíně představila pojišťovací společnost R+V Versicherung. Ta zjistila, že z finančních a hospodářských nejistot mají Němci výrazně větší strach než z přírodních katastrof a extrémních výkyvů počasí nebo z celosvětového růstu moci autoritářských režimů.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra na minimech, výnosy opět rostou

28.06.2022 Dnešek je ve znamení předstihových ukazatelů ohledně spotřeby. Již před pár minutami dorazil GfK index měřící spotřebitelskou důvěru v Německu. Ta po předchozí stabilizaci opět poklesla a je tak na nejnižší úrovni v historii měření (od roku 2005). Odpoledne pak dorazí jeden z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA. I zde se čeká pokles, „jen“ ale na nejnižší úroveň za poslední rok. Zajímavý bude i vývoj cen nemovitostí, byť s větším zpožděním teprve za duben. Včera pozitivně překvapily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a podnikatelské investice tak navzdory oslabujícímu průmyslu zůstaly v květnu silné.
img

Nálada Čechů ohledně ekonomiky padá nejníže za deset let. Drtí je strach z inflace a pasivita Fialovy vlády, které tak zvoní „alarm“

24.05.2022 Nálada lidí v České republice padá, co se ekonomické situace týče, nejníže za posledních deset let. Podle dnes zveřejněných závěrů pravidelného, každoměsíčního šetření Českého statistického úřadu se totiž důvěra českých spotřebitelů v ekonomiku propadla nejníže od května 2012. A to ji další, zřejmě i citelný pád ještě čeká. Češi už totiž pociťují neblahé dopady růstu cen na svoji finanční situaci. Zároveň se den po dni stupňuje jejich rozhořčení, že vláda s kritickou situací nic moc nedělá. Pro kabinet premiéra Petra Fialy jsou tedy dnešní čísla opravdu „alarmem“.
img

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
img

Cena zlata a palladia klesá

11.03.2022 Ve středu zbrzdily zlato a palladium prudkou rally. Analytici, které oslovila agentura Reuters předpověděli růst dalších kovů, pokud nastane další eskalace ukrajinské krize.
img

Ranní komentář: Ropa na 108 USD, strach z inflace a zpomalení ekonomika doléhá na trhy

02.03.2022 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Ke korekci pravděpodobně přispěly obavy z vyšší inflace a jejího dopadu na světovou ekonomiku, ke kterým rozhodně přispívají růsty cen komodit, jako jsou třeba ropa a pšenice. Ropa se dostala na 108 dolarů za barel, zatímco pšenice se prodává za 10 dolarů za bušl.
img

Hospodští i taxikáři mají těžký leden, třetině hrozí krach. Lidi nechodí, nejezdí; číšníci dříve pivo roznášeli, dnes jej rozvážejí

28.01.2022 Strach z inflace je podle Českého statistického úřadu momentálně mezi Čechy největší v historii měření. Na vlastní kůži to pociťují třeba hostinští nebo taxikáři. Lidé totiž omezují zbytné výdaje, neboť se bojí, že by třeba kvůli růstu cen energií nemuseli „vyjít“. Firmy jsou zase rády, že šetří za novoroční večírky – a ještě přitom mají po ruce zdůvodnění: omikron.
img

Rozbřesk: Akcie pod “palbou”. Co může změnit Fed a koruna odepsala část zisků

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P 500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb. A i proto bude v tomto týdnu ostře sledováno první letošní zasedání amerického Fedu.
img

Ranní glosa: Akcie pod “palbou”

24.01.2022 Strach z inflace zavedl v uplynulém týdnu akciové trhy doprostřed “minového pole” - akciový index S&P500 v pátek v závěrečném výprodeji ztratil 1,9 % a za celý týden skoro 6 %. To je nejhorší týdenní ztráta od března 2020 - chvíle, kdy startovala pandemie COVID 19. Nyní jsou ale důvody výprodejů jiné, je to na prvním místě obava z inflace a rychlého zvyšování amerických sazeb.
img

Forex: Koruna odepsala část svých zisků

24.01.2022 Strach z inflace a vyšších amerických sazeb rozpoutal na rizikovějších trzích “peklo” (viz úvodník) a dozvuky dolehly i do české kotliny. Koruna tak ke konci týdne odepsala část svých zisků a vrátila se do blízkosti 24,40 EUR/CZK. Domácí kalendář je prázdnější a my budeme vyčkávat i na koruně na výsledek zasedání Fedu.
img

Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”. Lepší čísla přišla zejména z nejvíce postižených průmyslových odvětví - výrobci dopravních prostředků, zpracovatelé plastů a kovů.
img

Ranní glosa: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”.
img

Amerika zavelela k dalšímu ústupu. Techy pod palbou

10.01.2022 Dopoledne to ještě vypadalo, že se akcie místy chtějí nadechnout. Také výnosy dluhopisů přechodně zamířily dolů, což vypadalo slibně. Odpolední vývoj je však už jednoznačně negativní, a to zvláště po otevření Wall Street. Znovu to nejvíce odnášejí technologie, když Nasdaq ztrácel až 2,5 procenta. Dostává se tak poprvé od loňských jarních otřesů na trhu pod 200denní klouzavý průměr. Ostatní indexy na tom jsou sice lépe, ale i tak se nacházejí hluboko v červeném.
img

Vyšší růst cen průmyslových výrobců poslal Wall Street do červených čísel

15.12.2021 Americké trhy se nedokázaly vymanit z prodejního tlaku a navázaly na pondělní pokles. Hlavním důvodem horšího sentimentu byl nárůst indexu cen průmyslových výrobců. Strach z inflace se nejvíce projevil u technologických titulů, když technologicky zaměřený index Nasdaq propadl o více než 1 %, zatímco index S&P 500 ztratil 0,7 % a Dow Jones odepsal 0,3 %. Propad v technologickém sektoru vedly akcie Microsoft, které odepsaly přes 3 %.
img

Rozbřesk: Na americkém trhu práce přituhuje a OPEC+ překvapivě kývl na více ropy

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy.
img

Ranní glosa: Americký trh práce se dále utahuje

03.12.2021 Obavy z varianty omikron jsou stále jedním z hlavních hybatelů tržního dění. Rychlost šíření v Jihoafrické republice ukazuje na výrazně vyšší reprodukční číslo a menší ochranu protilátek po prodělané nemoci. Na silnější závěry, zejména ohledně účinnosti vakcíny, je však stále brzy. V mezičase další země i mimo jih Afriky zpřísňují karanténní opatření (Korea, USA).
img

Ropa může dosáhnout 150 dolarů, prudký nárust by mohl gradovat strach z inflace

03.12.2021 Christopher Wood ze společnosti Jefferies tvrdí, že ceny ropy by díky světové závislosti na fosilních palivech mohly dosáhnout 150 dolarů
img

Ranní glosa: Podnikatelé jsou pro příští měsíce o něco optimističtější

25.11.2021 Jen několik dnů před zavedením nových restriktivních opatření zveřejnil statistický úřad průzkum nálad mezi podnikateli a spotřebiteli, na kterém je asi nejzajímavější další nárůst inflačních očekávání. Ale popořadě. Důvěra v českou ekonomiku se v době prudce se zhoršující pandemické situace zvýšila, a to především díky příznivějším vyhlídkám průmyslových a stavebních firem.
img

Rozbřesk: Podnikatelé jsou pro příští měsíce o něco optimističtější. Koruna zůstává v zajetí nálad

25.11.2021 Jen několik dnů před zavedením nových restriktivních opatření zveřejnil statistický úřad průzkum nálad mezi podnikateli a spotřebiteli, na kterém je asi nejzajímavější další nárůst inflačních očekávání. Ale popořadě. Důvěra v českou ekonomiku se v době prudce se zhoršující pandemické situace zvýšila, a to především díky příznivějším vyhlídkám průmyslových a stavebních firem. V obou odvětvích jsou navzdory rychle rostoucím cenám patrná příznivější očekávání vývoje poptávky v následujících třech měsících. V průmyslu lze tento obrat přičítat obratu v automobilovém průmyslu, který do října pociťoval důsledky omezení produkce v největším tuzemském producentovi osobních vozů.
img

Obavy Čechů z inflace jsou nejvyšší v historii. Náladu jim nezlepšuje ani další vlna covidu či krachy firem typu Bohemia Energy

24.11.2021 Češi nikdy v historii sledování neměli takový strach z inflace jako právě teď. Vyplývá to z listopadových výsledků každoměsíčního šetření ekonomické nálady obyvatelstva i firem, které provádí ČSÚ.
img

Bitcoinová horečka. I odpůrci do bitcoinu investují

16.11.2021 Inflace podporuje nárůst cen kryptoměn. Dvě největší kryptoměn, Bitcoin a Ethereum pokořily své rekordy. Ceny kryptoměn nadále posilují. Primární kryptoměna v úterý ráno překonala hranici 68 000 dolarů, a dostala se tak na dosavadní rekordní hodnotu. Na svou rekordní cenu se dostala i druhá největší kryptoměna, Ethereum.
img

Ceny na krypto trzích rostou

12.11.2021 Digitální aktiva jako Bitcoin se jeví jako ideální investice v době inflace. Cena primární kryptoměny, Bitcoinu ve středu překonala nové cenové maximum.
img

Litecoin vzrostl o 20%

11.11.2021 Litecoin byl označen za digitální stříbro. Jeho cena vzrostla nejvýše od letošního května. Cena Litecoinu vzrostla skoro o 20% jen během dnešní obchodní seance. Kryptoměna se aktuálně obchoduje nejvýše od letošního května. Celková tržní kapitalizace v pondělí překročila hodnotu 3 biliony dolarů.
img

Bitcoin překročil hranici 68 000 USD

09.11.2021 Ceny kryptoměn nadále rostou. Bitcoin dnes v noci překonal hranici 68 tisíc dolarů. Během obchodování v Asii tak vystoupal na dosavadní cenové maximum. Nového cenového maxima dosáhlo i Ethereum.
C:\fakepath\investice investor.jpg

Průzkum: Drobní investoři i při rostoucích obavách vyčkávají

26.10.2021 Na 66 procent českých a 56 procent světových drobných investorů ponechává svoje portfolia beze změny i v situaci, kdy rostou obavy z inflace a slábnoucího ekonomického oživení. Růst cen v ekonomice přitom nyní považuje za hlavní hrozbu pro svoje investice polovina Čechů. Ukázal to pravidelný čtvrtletní průzkum Retail Investor Beat společnosti eToro mezi 6000 respondenty ve 12 zemích včetně ČR.
img

Mírně vyšší inflační čísla z USA trhy nevystraší

13.10.2021 Zářijová data o spotřebitelských cenách v zámoří v podstatě potvrdila, že dochází ke stabilizaci tempa a neobnovuje se jejich zrychlování. Celková inflace se nepatrně zvedla na 5,4 pct, zatímco trh podle konsensu počítal s udržením na 5,3. Jádrová inflace zůstává podle očekávání na 4,0 pct. Na trzích tak sledujeme lehký nárůst dluhopisových výnosů nebo posílení dolaru, ale vážný strach z inflace nepropuká. V rámci reportu však narazíme i na některé nepříznivé tendence. Inflace v cenách potravin, která má slušný potenciál ovlivňovat očekávání spotřebitelů, se postupně zvedá. Energie jsou výrazným proinflačním faktorem už řadu měsíců.
img

Ranní glosa: Strach z inflace sráží akcie i korunu

29.09.2021 Strach z globálních inflačních tlaků hraje v posledních dnech na trzích jednoznačně prim. Trhy začínají být přesvědčené, že výpadky v subdodávkách a narušení výrobních řetězců budou trvalejšími fenomény a znemožní centrálním bankám efektivně stimulovat ekonomiku.
img

Forex: Koruna oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK

29.09.2021 Česká koruna se ve slabém svátečním obchodování dostala lehce pod tlak a oslabila do blízkosti 25,50 EUR/CZK - nejslabší úrovně od konce srpna. Problémem je horší nálada na globálních trzích, kde vládne strach z inflace. Nepomáhá tak ani blížící se zasedání ČNB, na kterém očekáváme nárůst sazeb o 50 bps..., slabší koruna bude pro některé váhající dodatečným argumentem, proč tempo utahování měnové politiky dočasně urychlit.
img

Rozbřesk: Strach z inflace sráží akcie i korunu

29.09.2021 Strach z globálních inflačních tlaků hraje v posledních dnech na trzích jednoznačně prim. Trhy začínají být přesvědčené, že výpadky v subdodávkách a narušení výrobních řetězců budou trvalejšími fenomény a znemožní centrálním bankám efektivně stimulovat ekonomiku. Proto se na trzích rozjelo nové kolo výprodeje bezpečných dluhopisů (nabízejících fixní výnos).
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Taper už začíná trhy bolet

21.06.2021 Americká centrální banka (Fed) přišla na svém posledním zasedání minulou středu s výrazně jestřábí rétorikou. Málokdo čekal, že ze slibování nulových sazeb až do konce roku 2023 je naráz realitou možné zvýšení úroků o 12 měsíců dříve. O rychlejším ukončení amerického kvantitativního uvolňování ani nemluvě. Mimořádná podpora finančních trhů levnými penězi z banku nejmocnější měnové instituce světa tak zřejmě skončí o poznání dříve.
img

Evropa překonala negativní úvod, hlavním tématem zůstává Fed

21.06.2021 Po propadu na Wall Street i v Asii se na úvod týdne vydala dolů také Evropa. Zdejší akciové indexy však prvotní ztráty zdárně nahradily a míří do zeleného. DAX a AEX jsou jedni z nejlepších se ziskem přes půl procenta.
img

Rozbřesk: Nový hlavní problém pro trhy = inflace

17.05.2021 Nový hlavní problém pro globální trhy nese jméno inflace. Pandemie COVID 19 sice není zdaleka za námi, ale ve vyspělém světě investoři zatím mají všechny důvody sázet na to, že druhá polovina roku bude díky vakcíně výrazně lepší než ta první. Na scénu však přichází nečekaná komplikace v podobě inflace. Ta vzrostla v dubnu jak v USA, tak v eurozóně i ve střední Evropě výrazně rychleji, než se očekávalo. A nešlo jen o očekávané meziroční zdražování pohonných hmot (a v česku piva). Vysoko je i jádrová inflace. Optimisté tvrdí, že je to dočasný fenomén spojený s koncem pandemie, kdy zadržované úspory a nedostatek výrobních kapacit přechodně zvýší inflaci. Kde ale vzít jistotu, že to bude skutečně jen přechodný fenomén? A bez této jistoty mohou podle pesimistů centrální bankéři víc a víc přemýšlet nad tím, že je třeba rychleji sundat nohu z plynu a začít hledat brzdový pedál.
img

Spolu s akciemi klesají i dluhopisy nebo zlato. Nervozita je vysoko

11.05.2021 Hlavní finanční trhy nadále svírá velká nervozita. Dnes vyšel lepší průzkum ZEW svědčící o rychlejším vylepšování očekávání o německé ekonomice, to ale investory stěží zajímá. V podvečer bude zveřejněn výsledek americké 3leté aukce a také vystoupí řada zástupců Fedu.
img

Strach z inflace dál dusí akcie, Evropa hluboko v záporu

11.05.2021  Inflace nepřestává být dominantním tématem na finančních trzích. Inflační očekávání obsažená v cenách amerických státních dluhopisů včera v jednu chvíli skočila vzhůru dost prudce, načež sice přišla korekce, ale dnes znovu sledujeme postupný nárůst. Do očekávání hodně promlouvají ceny komodit, takže nepřekvapí, že něco podobného můžeme vidět třeba na ceně mědi nebo železné rudy. Ropa vzestupný trend v posledních dnech nesdílí, posouvá se zhruba do strany a konkrétně dnes dokonce klesá.
img

Ekonomický kalendář: ISM a Powell

03.05.2021 První květnový týden začíná prázdninami v Číně a Japonsku, které se protáhnou v pořadí do středy a čtvrtka. Nicméně v průběhu celého týdne nás čekají důležitá data. Již dnes odpoledne je na programu výrobní index ISM z USA a nejdůležitějšími statistikami týdne bude páteční NFP. Americká data rozhodují, kdy Fed začne přemýšlet o utahování měnové politiky.
img

Strach z inflace popularizuje fyzické zlato

29.04.2021 „O fyzické zlato projevují zájem kromě soukromých investorů i centrální banky. Například ta maďarská v poslední době nakoupila 63 tun zlata, čímž ztrojnásobila své zlaté rezervy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Rozvolňování zvyšuje optimismus v ekonomice

27.04.2021 Zatímco ještě v březnu se v tuzemském hospodářství šířil pesimismus, v dubnu se situace díky příznivému pandemickému vývoji úplně obrátila. Firmy i spotřebitelé začínají na nadcházející měsíce nahlížet s větším optimismem, který je patrný téměř všude s výjimkou stavebnictví. V průmyslu panuje nejlepší nálada za poslední tři roky, kterou podporují jak příznivější hodnocení současné situace, tak plnící se zakázkové knihy na rok dopředu.
C:\fakepath\167767860-56a1a7ae3df78cf7726cb5bb.jpg

Zlato a dolar jdou proti sobě

26.04.2021 Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?
C:\\fakepath\\dolar-usa.jpg

Které měny poškozují výprodeje dluhopisů?

01.03.2021 Přicházející strach z inflace zvýšil v uplynulém týdnu intenzitu prodejů vládních dluhopisů ve Spojených státech i v jiných zemích. Silné oživení americké ekonomiky ve spojení s dalšími biliony, které hodlá Bidenova vláda přihodit do ohně, zkrátka nemotivuje investory tuto párty financovat a držet cenné papíry s výnosem pod 1,5 % p.a.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Investiční zlato | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Německo | Česká měna | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Derivát | Nesoulad | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Index spotřebitelských cen | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Portfolio | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Stagflace | Support | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Investoři | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Oanda | ČSOB | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Obchodní seance | Index strachu | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | ADP report | Ceny akcií | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Akcie Microsoft | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Brokers | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Etoro | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Kurz USD | Kurzy | Lira | Makroekonomické ukazatele | Markets | Nemovitosti | Pivot | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | Trh | Výprodej | Vývoj ceny zlata | WTI | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | CEE | Ekonomika Indie | Indie | Měď | P.A. | Redukce | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Pivot Pointy | Retail | Vzdělání | Frustrace | Burze | Jefferies | Microsoft | Generali Investments CEE | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Americké trhy | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Nervozita | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | FactSet | Citi | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Makléřské společnosti | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Česká vláda | TRY | Příjmy | Volatilita trhů | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Devizy | Generali Investments | Měny rozvíjejících se zemí | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | BHS | World Gold Council | Nákupy zlata | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Cena Litecoinu | LTC | ETH | Kryptoměna ethereum | Bitcoinová horečka | Tržní očekávání | Drobní investoři | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Stavební spoření | Cena plynu | Největší kryptoměna | Nejznámější kryptoměna | Průzkum společnosti | Obchodované fondy | Ceny kryptoměn | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Klesající cena | Zájem investorů | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Akciové strategie | Býčí výhled | NASDAQ 100 | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Americké futures | Štěpán Křeček | Silný dolar | Digitální aktiva | Obavy z recese | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | Depozitní sazby | Hospodářská recese | Denní graf | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočet | Peter Garnry | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Hluboká recese | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Slušné zisky | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Risk-off | Průmyslová výroba v USA | Radomír Jáč | TradingEconomics | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Negativní nálada | Amazon | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Americká data | Zveřejněná data | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Nejistoty | Ranní komentář | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Míra | Úroky | Konec roku | Vývoj zlatých rezerv | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Šperky | xStation5 | MasterCard | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Stratég | Předsevzetí | Cena pšenice | Demokratické strany | Americký index | Nálada na globálních trzích | Netflix | Finální odhad | RBA | Ifo | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Krach | Pozitivní zprávy | Výsledky průzkumu | Trhy | Pokles | Situace | Treasuries | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Volné peníze | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Lednová inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | LTC/BTC | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Ekonomické recese | Americký Fed | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Výkyvy | Sazby hypoték | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Akcie včera | Technologičtí giganti | Další vývoj | Karanténní opatření | Kabinet | Dnešní čísla | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Index ISM | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Spoření | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | Pokles sentimentu | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Hotelnictví | Práce | Údaje | Hrozí krach | Úročení vkladů | Ekonomické oživení | Celková inflace | Výpadky | Podnikatelské investice | Úspory | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | Michael McCarthy | Risk-off sentiment | S&P500 | Posílení | Znovusjednocení země | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Zaměstnanci | Tweet | Růst výnosů | Průmysl v březnu | Zadlužení | Expanze | Ceny zeleniny | RBI | Bankéři z Fedu | Auta | Vakcína | Spekulovat | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Růst BTC | Omezení produkce | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Průraz | Výrobní PMI | Střední Evropa | Špatné zprávy | Antivirus | Pokračování růstu | Poptávka po zlatě | Covid | Technologické firmy | Vyšší daně | Příjmy a výdaje | Jasný signál | Inflační šok | Nový trend | Zbohatnutí | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Americký maloobchod | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Předčasné splacení hypotéky | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | DeFi | Obsazenost hotelů | Důvěra | Velké technologické firmy | Cenové hladiny | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní index ISM | Výrobní index | Pokles hospodářství | Peso | Kroger | Zasedání amerického Fedu | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Program Antivirus | Očekávání ČNB | Politici | Pracovní místa | Ranní okénko | Centrální banky světa | AEX | iPhone | Michael Saylor | MicroStrategy | Koncern | Defi | Nařízení | Vakcinace | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Voda | Case-Shiller | Emise dluhopisů | Počasí | Home office | Silné oživení | Počet pracovních míst | Zhoršení ratingu | Nové restrikce | MJ | Efekt na trhy | Situace na trhu | Nárůst ceny | Rozvolnění | Hlavní finanční trhy | Kov | Fosilní paliva | Trendové linie | James Bullard | MXN | Výprodeje dluhopisů | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Výrazný růst | Zvolení Joe Bidena | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Nárůst sazeb | ISM ve službách | Umění | Klíčové centrální banky | Krypto trh | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Obavy z inflace | První zvýšení sazeb | MNB | Příležitosti | Prodej | Taper | Snížení kvantitativního uvolňování | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Dow Jones 30 | Nůžky ve valuaci | Akcie průmyslových společností | Zvyšování daní | Cyklus zvyšování sazeb | Úročené vklady | Technologie | Pojišťovací společnost | Americký trh | Odvětví | Instant Research | Interpretace | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Tokeny | Podíl firem | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Dna | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | NFT | Silvergate Bank | Výsledek zasedání Fedu | Gamble | Automotive | Češi | Bohemia Energy | Zdražování energií | Pád Bohemia Energy | Nezaměnitelné tokeny | Pozornost | Retail Investor Beat | Retail Investor | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Fialova vláda | Messari | Společnost | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Dopady inflace | TIM | Zprávy z krypto | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | | Obavy z varianty omikron | Rostoucí inflace | Technická rezistence | Hodnoty měny | Vlna omikronu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Invaze | Technický výhled trhu | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Přijetí | Ekonom společnosti | Kyber | Bali | Nižší minima | Nižší maxima | Růstové vyhlídky | Fiat měny | Silvergate | Výhled trhů | Signature Bank | First Republic | First Republic Bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Strach z druhé vlny koronaviru
Strach ze sankcí
Strach ze selhání
Strach ze zmeškání
Strach ze zmeškání příležitosti
Strach ze ztráty
Strach ze ztráty peněz
Strach z hospodářského útlumu
Strach z chyby
Strach z chyby nebo ztráty

Následující klíčová slova

Strach z každého obchodu
Strach z koronaviru
Strach z návratu pandemie
Strach z neúspěchu
Strach z omylu
Strach z pandemie
Strach z poklesu poptávky
Strach z porušení pravidel
Strach z promeškané příležitosti
Strach z propásnutí příležitosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít