Veřejná nabídka akcií (IPO)

Proč by měl technologicky zaměřený investor sledovat IPO společnosti CoreWeave?
07.04.2025 Inflace, vysoké úrokové sazby a nejistota. To vše v posledních letech výrazně oslabilo trh rizikového kapitálu, což nepochybně pocítily i technologické startupy. Zdá se, že po znovuzvolení Donalda Trumpa se situace začíná obracet k lepšímu a vlajkovou lodí tohoto oživení je primární veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti CoreWeave. Navzdory tomu, že stanovená cena byla nižší, než se očekávalo, z hlediska celkového objemu se jedná o největší IPO od roku 2021. Bude se společnosti dlouhodobě dařit po zahájení obchodování na burze Nasdaq?

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.10.2024 1) Akcie japonské dopravní společnosti Tokyo Metro dnes na burze v Tokiu debutovaly růstem o 45 procent. Firma je jedním ze dvou provozovatelů tokijského metra a prodejem akcií získala 348,6 miliardy jenů (53,5 miliardy Kč), informují tiskové agentury. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto podniku je v Japonsku největší za šest let.

Akcie japonské firmy Tokyo Metro debutovaly růstem o 45 procent
23.10.2024 Akcie japonské dopravní společnosti Tokyo Metro dnes na burze v Tokiu debutovaly růstem o 45 procent. Firma je jedním ze dvou provozovatelů tokijského metra a prodejem akcií získala 348,6 miliardy jenů (53,5 miliardy Kč), informují tiskové agentury. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto podniku je v Japonsku největší za šest let.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.10.2024 1) Akcie polského řetězce se smíšeným zbožím Žabka první den obchodování na burze zpevnily až o devět procent. V Polsku je to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) od roku 2020, kdy se začalo obchodovat s akciemi internetového prodejce Allegro. V historii varšavské burzy je to pak čtvrté největší IPO.

Akcie polského řetězce Žabka na burze zahájily růstem
17.10.2024 Akcie polského řetězce se smíšeným zbožím Žabka první den obchodování na burze zpevnily až o devět procent. V Polsku je to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) od roku 2020, kdy se začalo obchodovat s akciemi internetového prodejce Allegro. V historii varšavské burzy je to pak čtvrté největší IPO.

Polský maloobchodní gigant Żabka plánuje IPO a expanzi: Očekává rekordní růst ziskovosti
15.10.2024 Polský maloobchodní řetězec Żabka se připravuje na významnou expanzi a IPO, které může být jednou z největších veřejných nabídek akcií na varšavské burze od roku 2020. Společnost očekává, že její marže EBITDA v roce 2024 překoná loňských 12,4 %, což je výsledkem pokračující expanze nejen v Polsku, ale také do zahraničí, konkrétně na rumunský trh.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.05.2024 1) Cena mědi je na rekordu, dostala se nad pět dolarů za libru (asi 0,45 kg). Poptávka po tomto kovu zůstává silná v souvislosti s budováním nových datových center a pokračující elektrifikaci světové ekonomiky, zatímco růst těžby zpomaluje, uvedl server zpravodajské televize CNBC. Od začátku letošního roku se cena mědi zvýšila o více než 25 procent.

Nabídka akcií rumunské Premier Energy ocenila podnik na 525 milionů dolarů
16.05.2024 Primární veřejná nabídka akcií (IPO) rumunské společnosti Premier Energy celý podnik ocenila na 2,4 miliardy lei (525 milionů USD; 11,9 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura Reuters. Vlastníkem firmy, která se zabývá vývojem obnovitelných zdrojů energie, je česká investiční společnost Emma Capital. Premier Energy v rámci IPO nabízí 28,75 procenta akcií.

Zájem o akcie Redditu výrazně převyšuje nabídku
18.03.2024 Zájem o akcie americké společnosti Reddit, která provozuje stejnojmennou sociální síť, před vstupem na burzu přibližně pětkrát převyšuje nabídku. S odkazem na své zdroje to v neděli uvedla agentura Reuters. S akciemi Redditu se na Newyorské akciové burze (NYSE) začne zřejmě obchodovat ve čtvrtek 21. března pod symbolem RDDT.

Akcie mezinárodního letiště v Aténách po zahájení obchodování zpevnily
07.02.2024 Akcie mezinárodního letiště v Aténách dnes po zahájení obchodování na burze prudce zpevnily. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) tohoto letiště je letos prvním velkým vstupem na burzu v Evropě a největší nabídkou akcií v Řecku za posledních 15 let. Uvedla to agentura Reuters.

Volkswagen popřel zprávu o přehodnocení plánu uvést na burzu bateriovou divizi
30.01.2024 Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.

V New Yorku se začalo obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock
11.10.2023 V New Yorku se dnes začalo na burze obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock. Akcie otevřely na ceně 41 dolarů, což je o 11 procent méně, než byla cena v primární veřejné nabídce (IPO). Podle agentury Reuters je to známka opatrnosti investorů, kteří si pamatují, že se s problémy při vstupu na burzu potýkalo v poslední době několik významných společností. Na základě otevírací ceny trh firmu Birkenstock obchodovanou pod symbolem "BIRK" ocenil na 8,32 miliardy dolarů (193 miliard Kč).

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.10.2023 1) V New Yorku se dnes začne na burze obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) ve Spojených státech firmu ohodnotila na 9,3 miliardy dolarů (215,5 miliardy Kč), což je podle BBC dvojnásobek hodnoty, kterou měla před necelými třemi lety. Obchodovat se bude pod symbolem "BIRK".

V New Yorku se začne obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock
11.10.2023 V New Yorku se dnes začne na burze obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) ve Spojených státech firmu ohodnotila na 9,3 miliardy dolarů (215,5 miliardy Kč), což je podle BBC dvojnásobek hodnoty, kterou měla před necelými třemi lety. Obchodovat se bude pod symbolem "BIRK".

Cena XRP by se prý v krátké době mohla vyšplhat až na 30 dolarů
13.07.2023 Podle zakladatele a manažera fondu Kralow Capital, Thomase Kralowa, který nedávno odhalil svou býčí předpověď, by mohl nativní token XRP Ledgeru, XRP, zaznamenat výrazný nárůst ceny a potenciálně v krátké době dosáhnout cílové hodnoty 30 dolarů.

Rzeczpospolita: Největší letošní nabídka akcií v Evropě se chystá v Rumunsku
30.06.2023 V Rumunsku se chystá největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii tamního akciového trhu a letošní největší IPO v celé Evropě. Na trh vstoupí největší rumunský producent energie Hidroelectrica. Rumunský trh ušel v posledních letech dlouhou cestu - od marginálního obchodního místa ve střední a východní Evropě se stal burzou, o které se díky IPO společnosti Hidroelectrica mluví nejen v tomto regionu, píše polský deník Rzeczpospolita.

Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let dosáhl deseti bilionů Kč
02.04.2023 Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let od zahájení obchodování dosáhl deseti bilionů Kč. Za posledních deset let to bylo 2,4 bilionu Kč. ČTK to řekl mluvčí Burzy cenných papírů Praha Jiří Kovařík. Burza v těchto dnes slaví 30 let od svého založení. Její budoucnost je podle analytiků nejistá, problémem je odchod velkých firem.
Související klíčová slova:
Emma Capital | Úrokové sazby | Skvělé akcie | Citigroup | Řecko | Japonské firmy | Tempo růstu | Primární veřejná nabídka akcií | Line | EUR | Investing | Automobilka Volkswagen | Platforma | Předpověď ceny | Zájem o akcie | Vývoj ceny akcií Žabka | Francouzský miliardář | Elias Kikilias | Steve Huffman | Federální soudce | Investiční banky | Primární veřejná nabídka akcií (IPO) | Google Trends | Ruské invaze na Ukrajinu | Objem akciových obchodů | Společnost Birkenstock | Klaviyo | Twitter | Americká ropná společnost | Investiční příležitost | Velké množství akcií | RDDT | Koupit akcie | Úřad Eurostat | Galderma | Akcie Birkenstocku | Pokračující expanze | Uvedení akcií | Akcie Redditu | Watanabe | Expanze | Uber | INSETE | Akcie mezinárodního letiště | Relevance | Burza | Jiří Kovařík | Inflace | Ripple | Akcie dnes | Dividendy | Charkov | Značka Birkenstock | Obchodní seance | Ekonomiky | Monex Group | Nezaměstnanost | První veřejná nabídka akcií (IPO) | Philip Morris | Dnešní obchodní seance | Mid Europa | Tokyo Metro | Ceny akcií Žabka | Ceny elektřiny | Luxusní impérium | Dluhopisy | Nižší ceny | Token | Prezident Světové banky (SB) | ČSÚ | Primární nabídky | Celkové objemy | ZAB.WA | Maďarsko | Německá automobilka | Historie tokijského metra | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela Atény | VIG | Analýzy | Peníze | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Akcie při IPO | Cena akcií pro vstup na burzu | Vedení společnosti | Očekávání | Evropské burzy | Ministr hospodářství | Investiční centrum | Invaze na Ukrajinu | Tiskové agentury | Nákupy | Růst | Kryptoměnové burzy | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Impérium LVMH | Drobní investoři | StockTwits | Čínský prezident | Japonská vláda | Akvizice | Objem obchodů | APA | Americký prezident | Vysoký potenciál | Vývoj ceny akcií Volkswagen | Letiště Eleftheria Venizela | Vykoupení menšinových akcionářů | Instacart | Trh | Emisní cena | Marka | MSCI | Válka | Žabka | Postavení na trhu | Ruský prezident | Ceny akcií Tokyo Metro | Zpráva | Kapitálový trh | Aténské letiště | Trh Start | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Monex | Nabídka | Eura | Ceny akcií Volkswagen | Tržní kapitalizace | Inflace v zemích Evropské Unie | Kapitál | Agentura Reuters | Letiště v Aténách | Mnoho peněz | Hrubý domácí produkt (HDP) | Agentura Kjódó | Jesper Koll | Unie | Pokles ceny | Letiště Eleftheria Venizela Atény | Finance | První obchodní den | Langen-Bergheim | Graf | Firma Avast | Uvedení společnosti na burzu | Budoucnost | Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | Peněžní toky | Rozvoz potravin | Pokračující pokles | Cena akcie při IPO | Stanovená cena | Izrael | Terminál | Bilion | Výrobce obuvi Birkenstock | Počet investorů | OpenAI | Ueno | Mezinárodní letiště Eleftheria Venizela | Electricite de France | Pozornost | Vývoj akcie | Eleftheria Venizela | Burzy cenných papírů | Vývoj ceny akcií Tokyo Metro | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zájem o akcie Redditu | L Catterton | Nové akcie | Nákup akcií | Společnosti | Vice | Ruská invaze na Ukrajinu | Štěpán Hájek | Hamás | Platformy | Tokyo Undergroud Railway | Čínský prezident Si Ťin-pching | Nabídky akcií | Peněžní tok | AviAlliance | Yahoo!Finance | Menšinoví vlastníci | Pokles cen | Automobilka Renault | Mezinárodní organizace práce | Řetězec | Invaze | PowerCo | Obchodovat | Poptávka | Problémy | Podnikání | CVC Capital | Statistický úřad | Ropná společnost | Správce fondu | Vývoj akcie BIRK | Firma | Vývoj | Německý provozovatel | USA | Facebook | Objem akciových obchodů na pražské burze | Penta | Otevírací cena | BRICS | Zahájení obchodování | OSN | České inovativní firmy | Japonská ekonomika | 3М | BIRK | Historie | Konsolidovaný obrat | Puig | Zajímavé investiční příležitosti | Divize finančních služeb | Miliardy dolarů | Společnost Žabka | Burze | Miliardy korun | ARM Holdings | Automobilka | Obchodovat na trzích | Klarna | Sazby | Tokyo Undergroud Railway Company | TradingView | Margot | Akcie mezinárodního letiště v Aténách | Fond CVC | Množství akcií | LVMH | FTSE Russell | Hotovost | Regulátor | Renault | Hlavní analytik | Firmy | První veřejná nabídka akcií | Budoucí vývoj | Zájem investorů | Novodobé obchodování | Partnerství | Česká investiční společnost | OAG | CVC Capital Partners | Nižší ceny elektřiny | Mid Europa Partners | Daň z kryptoměnových transakcí | Institucionální investor | Největší primární veřejná nabídka | Obchodní model | Vstup Premier Energy na burzu | Mezinárodní letiště | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie polského řetězce | FTSE | Akcie BIRK | Německá automobilka Volkswagen | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Fond | Rzeczpospolita | Společnost Tokyo Metro | Energetické společnosti | Atény | Růst ekonomiky | Ředitelka | Allegro | Hidroelectrica | Eleftheria Venizela Atény | Vladimir Putin | Miliardář | Akcie japonské firmy | Asakusa | Premier Energy | Intradenní graf | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Velké firmy | Finanční regulátor | XRP | Inovativní firmy | EBITDA | IPO společnosti | Volkswagen | Drobný investor | Hospodářský pokles | Analytik | Emise | Pražské burzy | Hnutí ANO | Transakce | Meta | Čína | Capital | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Akcie americké společnosti | Hargreaves Lansdown | Války | Capital Partners | BBC | Předpovědi | Yahoo | GameStop | Philip Morris ČR | Odborníci | Erste Bank | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Výnos | ČEZ | Izraelská ekonomika | Výrobce obuvi | Miliardy USD | Obchodní den | Ceny akcií | Barometr | Cena akcií | Jasný signál | Tržní hodnota | Zisk | Vývoj ceny akcií | Avast | Obchodování | Eurostat | Prezident | Cena mědi | Nasdaq | Finanční výsledky | InvestingFox | Předpověď | Údaje | Pojišťovny | Italská vláda | Investiční společnost | Obchody | ProCent | Platforms | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Exxon | Marže | Letiště | Situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Startup | Sociální síť | HDP | Baterie | ČTK | Retail | Ztráty | Akcie | Výměny akcií | Prodej podílů | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Podniky | Vývoj ceny | Analytik XTB | Reuters | Spoluzakladatel | Barack Obama | Pozornost investorů | Den obchodování | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Rally | Konkurence | Kapitalizace | Maloobchodní gigant | Zisky | Diverzifikovat | Hospodářství | Burzy | Cena akcie | Milník | Primární veřejná nabídka | Rusko | David Matulay | Většinový podíl | Signál | Investiční skupina Penta | Mnozí investoři | Organizace | Praha | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Největší IPO | Rekordní růst | Instagram | Americké společnosti | TIM | Energie | Objem | Investiční | Prodej | Bloomberg | Míra | Colt | Divize | Výrazný pokles | Televize CNBC | Kjódó | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Krize | CVC | Nabídka akcií | Centrum | Akcie firem | Akcie LVMH | Vysoké ztráty | JDE | Cena | Německá vláda | ILO | Německo | Arm | Arnault | Prime | Impérium | Partners | Jefferies | Bernard Arnault | Prezident Světové banky | Erste | Podnik | Ekonomika | Strategické partnerství | Denní graf | SEC | Střední podniky | Práce | Investiční příležitosti | Kryptoměny | Znovuzvolení Donalda | Banky | Akcie ČEZ | Vlády | Investiční skupina | Renaissance Capital | Očekávaný růst | CZG | Vysoké úrokové sazby | ČR | Ropná společnost Exxon Mobil | XTB | Meta Platforms | Veřejná nabídka akcií | Významný milník | Portfolia | Birkenstock | Příprava | Susannah Streeterová | Robert Habeck | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Lídři | Ozbrojený konflikt | Prospekt | První den obchodování | Mluvčí | Služby | Řetězce | NYSE | Investoři | Reddit | IPO | Ocenění akcií | Předseda | Nárůst ceny | USD | WallStreetBets | O2 | Emoce | Tesco | D1 | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | CZ | Propad | Znovuzvolení | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Andrej Babiš | Invest | Rok 2024 | Ruská invaze | Nejistota | Nvidia | Barbie | Blue chips | XTB Štěpán Hájek | Ziskovost | ROCE | Spekulace | EU | Miliardy | ARM | Investor | Obchodování na burze | Emitenti | Primární veřejné nabídky akcií | CNBC | Výzvy | Soudce | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Pokles | Reuters | Trading | Banky | ČTK | Indikátor | 3М | Cena | Pivot