Pondělí 05. červen 2023 12:20
reklama
The Trading Pit
reklama
ActivTrades banner
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - Státní investiční fond

C:\fakepath\irsko.jpg

Irsko chce přesunout vysoké příjmy z firemních daní do nového státního fondu

10.05.2023 Irsko uvažuje, že by část vysokých daňových příjmů, které dostává od mnoha nadnárodních společností sídlících v zemi, vložilo do nového státního investičního fondu. Tento krok by posílil veřejné finance do budoucna, kdy by příjmy mohly být méně spolehlivé než teď, uvedl server televize CNBC. Daňové příjmy od nadnárodních firem byly v posledních letech rekordní a země odhaduje, že její rozpočtový přebytek by mohl do čtyř let vzrůst na 6,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\trader-28042023-48-zm.jpg

Japonsko chce do roku 2030 mít ve vedení větších firem alespoň 30 procent žen

28.04.2023 Do roku 2030 má být alespoň 30 procent vedoucích pozic společností obchodovaných na japonské burze obsazeno ženami, podle deníku The Guardian o to chce usilovat japonský premiér Fumio Kišida. Japonsko letos předsedá skupině ekonomicky vyspělých zemí G7 a mezi nimi má největší rozdíl ve výdělcích žen a mužů. Ženy v Japonsku za práci na plný úvazek vydělávají v průměru 75 procent oproti mužům, uvedla televize Al-Džazíra.
C:\fakepath\trader-17042023-48-zm.jpg

Erdogan otevřel v Istanbulu nové finanční centrum, je poloprázdné

17.04.2023 V největším tureckém městě Istanbul bylo dnes otevřeno nové finanční centrum za 3,4 miliardy dolarů (72,6 miliardy Kč). Komplex, který nabízí 3,4 milionu metrů čtverečních kancelářských ploch, uvedl slavnostně do provozu prezident Recep Tayyip Erdogan. Kritici tvrdí, že se jedná jen o další zastávku v jeho prezidentské kampani. Erdogan se ve volbách 14. května pokusí potřetí obhájit mandát. Kvůli jeho nevyzpytatelné politice však důležití hráči finančního světa Istanbul přehlížejí, napsala agentura Bloomberg. Komplex tak zůstává poloprázdný.
C:\fakepath\trader-13032023-38-zm.jpg

EK sleduje situaci po krachu SVB, v EU byla banka přítomna jen omezeně

13.03.2023 Evropská komise sleduje situaci po krachu americké Silicon Valley Bank (SVB). Banka však byla v EU přítomna jen ve velmi omezené míře. Uvedl to dnes mluvčí Evropské komise. Situaci monitorují také úřady ve Švýcarsku a Norsku. Norský státní investiční fond agentuře Reuters řekl, že investoval do SVB a doufá, že se mu podaří část investic získat zpět. Páteční krach SVB byl největším bankrotem americké banky od finanční krize v roce 2008.
img

Rijád spouští nové aerolinky Riyadh Airlines, mají obsluhovat přes 100 destinací

13.03.2023 Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán oznámil zahájení provozu nové národní letecké společnosti Riyadh Airlines. Informovala o tom saúdskoarabská agentura SPA. Letecká společnost má do roku 2030 obsluhovat více než stovku destinací po celém světě, chce přitom těžit z polohy království mezi Evropou, Asií a Afrikou.
img

Saúdská Arábie, největší akcionář společnosti Nintendo

21.02.2023 Saúdskoarabský veřejný investiční fond (PIF) se stal v pátek největším externím akcionářem společnosti Nintendo Co., což byl další krok ke snížení závislosti na ropě.
C:\fakepath\trader-31012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2023 1) Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní investiční fond má za loňský rok rekordní ztrátu

31.01.2023 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, má za loňský rok rekordní ztrátu téměř 1,64 bilionu norských korun (3,6 bilionu Kč). Skončilo tak tříleté období vysokých zisků, informoval dnes fond v tiskové zprávě. Propad připsal válce na Ukrajině, vysoké inflaci a růstu úrokových sazeb. Předchozí nejhlubší ztráta činila 633 miliard norských korun a je z roku 2008.
img

Qatar Investment Authority je druhým největším akcionářem Credit Suisse

24.01.2023 Jak se ukázalo, Qatar Investment Authority se na konci loňského roku vyšvihla na pozici druhého největšího akcionáře poté, co ztrojnásobila svůj podíl v trápící se švýcarské bance Credit Suisse. Tyto informace obsahuje zpráva předložená Komisi pro cenné papíry a burzy USA.
C:\fakepath\trader-06102022-26-zm.png

Norsko čeká příští rok od ropných a plynárenských firem rekordní příjmy

06.10.2022 Norská vláda očekává v příštím roce rekordní příjmy od ropných a plynárenských firem. Předpokládá, že meziročně se zvýší o 18 procent a proti roku 2021 až pětinásobně. Důvodem je zvyšování těžby a růst cen. Uvedlo to dnes norské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-17082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2022 1) Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním pololetí největší ztrátu v historii

17.08.2022 Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory

15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
img

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko

30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu, poprvé za dva roky

21.04.2022 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu 653 miliard norských korun (1,7 bilionu Kč). Válka na Ukrajině a další globální události měly totiž negativní dopad na akcie a dluhopisy. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Fond je ve ztrátě poprvé od roku 2020.
C:\fakepath\trader-03032022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2022 1) Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než 10 % a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než 7 % na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
C:\fakepath\Sainburys.jpg

Akcie Sainsbury's po zprávě o zájmu firmu převzít prudce zpevňují

23.08.2021 Akcie britské společnosti J Sainsbury, která provozuje supermarkety Sainsbury's, dnes na burze v Londýně prudce zpevňují. Přispěla k tomu zpráva, podle které se o podnik zajímají velké investiční společnosti, jež by mohly podat nabídky na jeho převzetí za více než sedm miliard liber (více než 208 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Mezi významné akcionáře firmy patří investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče, která v dubnu zvýšila podíl v podniku asi na deset procent.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Saúdskoarabská ekonomika kvůli nižší těžbě ropy klesla o 3,3 procenta

10.05.2021 Ekonomika Saúdské Arábie v prvním čtvrtletí klesla v meziročním srovnání o 3,3 procenta. Důvodem byl propad těžby ropy. Bez zahrnutí ropného sektoru ekonomika naopak díky oživení z pandemie stejným tempem expandovala. Vzrostla tak poprvé od prvního čtvrtletí loňského roku, uvedl saúdskoarabský statistický úřad.
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
img

Norský státní fond díky technologiím zvýšil zisk

15.10.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vydělal ve třetím čtvrtletí 412 miliard norských korun (přes jeden bilion Kč), zejména díky růstu technologických akcií ve Spojených státech. V prvním pololetí fond vykázal nejhorší hospodářský výsledek za svou historii.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Bloomberg: Jedné z nejbohatších ropných zemí dochází hotovost

04.09.2020 Když v roce 2016 tehdejší kuvajtský ministr financí Anas Sálih varoval, že nastal čas snížit výdaje a připravit se na život po ropě, setkal se s posměchem od obyvatel, kteří vyrůstali na zdánlivě nekonečném toku petrodolarů. O čtyři roky později ale jedna z nejbohatších zemí světa nemá dost peněz na pokrytí výdajů a prudký pokles cen energií vyvolává otázky ohledně dalšího fungování států v Perském zálivu, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\qs-03092020-lv.gif

Americký výrobce baterií QuantumScape jde na burzu

03.09.2020 Americký výrobce baterií QuantumScape plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím fúze se společností Kensington Capital Acquisiton, která je firmou bez podnikatelského plánu, zato ale s akciemi na burze. Hodnota podniku by měla být 3,3 miliardy USD (73,5 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond je ve ztrátě, čeká další výkyvy na trzích

19.08.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, v pololetí prodělal 188 miliard norských korun (téměř 468 miliard Kč). Znamená to nejhorší výsledek v jeho historii. Akcie a nemovitosti, které spravuje, totiž kvůli pandemii ztratily na hodnotě. Hodnota fondu se ale už vrátila na úroveň ze začátku roku, tedy do doby před příchodem krize způsobené šířením nového koronaviru. Správce fondu ale včera také uvedl, že do budoucna ještě počítá na trzích s dalšími výkyvy.
C:\fakepath\saudi-06112019-lv.jpg

Bloomberg: Čína zvažuje masivní investici do akcií Saudi Aramco

06.11.2019 Čína zvažuje, že investuje pět až deset miliard dolarů (až 230 miliard Kč) do akcií saúdskoarabské ropné společnosti Saudi Aramco, které se Rijád chystá prodat v primární veřejné nabídce (IPO). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Peking by podle ní investoval prostřednictvím několika státních firem, mezi nimiž je také investiční fond iniciativy nové Hedvábné stezky. Saúdskoarabská ani čínská strana věc nekomentovaly.
Související klíčová slova: Partneři | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Ruský rubl | HDP | Kanada | Pražská burza | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | ECB | Ekonomika | Euro | FINMA | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IFRS | IPO | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Likvidita | MMF | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Penzijní fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Regulátor | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | XTB | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Drahé kovy | Zisk | Výsledky | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Intervenovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Eurostat | Obchodní seance | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Index | Likvidní | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | Cyrrus | Dlouhodobé investice | Dolar | Evropské burzy | Fondy | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investing | Irsko | Jiří Tyleček | Londýnská burza | Management | Market | Míra inflace | Nemovitosti | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Státní dluhopisy | SWIFT | Trh | USDRUB | Volkswagen | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Bill Gates | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Finanční společnosti | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Bohatý | Komise | Volby | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Bernstein | Microsoft | Oxford Economics | ANZ | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BBC | The Guardian | Japonský premiér | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Pokles cen akcií | Podnikání | Ministr financí | Globální trhy | Finanční centrum | Energie | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Britské akcie | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Sinopec | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Investiční divize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Tesla | Bankéři | Krize | Investiční stratég | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Alphabet | ČTK | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Akcie firem | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Návratnost investic | Investiční firmy | Palladium | Lockheed Martin | OPEC+ | Posilování dolaru | Podíl dolaru | Podniky | Akcie společnosti | Portu | Saúdskoarabský veřejný investiční fond (PIF) | Royal Dutch Shell | Norges Bank | Ruská centrální banka | Jiné měny | Výkyvy na trzích | EK | Evropská komise | Bankomaty | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Foreign Policy | Akcie Nintenda | Státní fond | Statistický úřad | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Tencent Holdings | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Pokles cen | Výkonný ředitel | Likvidita na trhu | Pohonné hmoty | Saudi Aramco | Televize CNBC | Kjódó | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Equinor | Automobilky | Investment Management | Deficit | Investiční skupina | Objem | Rijád | Obchod | Zájem o investici | Cena akcií Saudi Aramco | China Investment Corporation (CIC) | China Investment Corporation | CIC | Investice čínských státních podniků | Prodat část akcií | Muhammad bin Salmán | Fond nové Hedvábné stezky | Fond China Investment Corporation | Inflace v Británii | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Pfizer | Obchodovat na burze | Růst cen | Server BBC | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Amazon | Miliardy | FT | České dluhopisy | Financovat | Průmysl | Na burze | Hospodářský výsledek | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zdražování | Problémy | Prognózy | Diverzifikace ekonomiky | Prohlášení | Moskva | Míra | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Eurokomisař | FedEx | xStation5 | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Návratnost | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Daimler | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Elektrické vozy | Solidní výnosy | Podnik | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Smíšené výsledky | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Krach | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Finanční regulátor | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Konzultant | Vysoká inflace | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | BP | Aktivity v Číně | SEC | Americké banky | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TS Lombard | Ekonomické aktivity | České banky | Ekonomika Saúdské Arábie | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Výkyvy | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Tencent | Evropské země | Anton Siluanov | Automobilka | Prudký pokles cen | Přísná opatření | Norská vláda | Katar | Salmán | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | LinkedIn | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Biliony | Platební neschopnost | Sberbank | Ekonomiky | Organizace | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Ministři | Alexandr Novak | Mluvčí EK | Majitel | Úspory | USD za barel | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Zbyněk Stanjura | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Evropské méně | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Blízký východ | Rekordní zisk | Zadlužení | Fond PIF | Akcie a dluhopisy | Velikost fondu | Investment management | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Vedení společnosti | Start-upy | Akcie AMD | Britská ropná společnost | Společnost BP | Poptávka po zlatě | Nikola | Covid | Vyspělé technologie | Restrukturalizace | Johnson & Johnson | Emirates | Silicon Valley | Ceny | Technologické společnosti | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Analytik XTB | Základy fondu | Vládní koalice | Vesa Equity | Ruská vláda | Automobilka Daimler | QuantumScape | Výrobce baterií | Americký výrobce baterií | Kensington Capital Acquisiton | Shanghai Auto | Khosla Ventures | Kleiner Perkins | Katarský státní investiční fond | SPAC | Luminar | Canoo | Fisker | Akcie SPAC | Kensington Capital | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Mezinárodní agentura pro energii | Oživení z pandemie | Česká republika | Ruské firmy | Měnový fond | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Sainsbury’s | Protiepidemická opatření | Intel | Bed Bath & Beyond | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Apollo | Apollo Global Management | Výdělky | Vesa Equity Investment | Sainsbury‘s | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Zvýšení těžby | Dopad na akcie | Zásoby ropy ve Spojených státech | United Parcel Service | UPS | Norský státní fond | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Prázdná firma | Rostoucí úrokové sazby | Odliv peněz | Propad těžby | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Silný růst | Pandemie covidu-19 | AMD | Sainsbury | Nejvíce peněz | United Parcel Service (UPS) | ERA | Vesa | Oslabení | ANZ Research | Úroveň supportu | Prodej | Morrisons | Clayton, Dubilier & Rice | Navýšení kapitálu | Trh dnes | Technologie | Akcie Bed Bath & Beyond | Zvyšování těžby | Přebytek rozpočtu | Divize | Bilion | Společnost Equinor | Náměstek ředitele | Analytik Portu | První odhad | Rostoucí úroky | Akcie Sainsbury's | J Sainsbury | Shore Capital | Fortress | Skupina Clayton, Dubilier & Rice | Společnosti | Guardian | Opatření | Dna | Ceny plynu | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Prodeje ropy | Pozornost | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Daimler Truck | Společnost | Regulační úřady | TIM | Omikron | | Míra inflace v Turecku | Čínské dluhopisy | Celosvětový hrubý domácí produkt | Nárůst počtu nakažených | Válka na Ukrajině | Qatar Airways | Instituce | Nový týden | Severní Korea | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Západní firmy | Kamaz | Ruské finanční trhy | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Turecký statistický úřad | Invaze | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Západní sankce | Sankce uvalené na Rusko | Plynárenská společnost | Vlastnictví | Správní rada | PIF | Nárůst zisků | Nadnárodní firmy | ZEN | Centrum | Upozornění | Akcie společnosti Bed Bath & Beyond | Státní plynárenská společnost | Qatar | Marek Malina | Portu Marek Malina | Invest | Obnovitelné zdroje | Viceguvernérka České národní banky | Viceguvernérka | Ženy | SVB | Signature Bank | Krach SVB | Riyadh Airlines | Nové aerolinky | Saúdskoarabský korunní princ | Korunní princ | Tony Douglas | Etihad | Šéf aerolinek | Bývalý šéf | Turkish Airlines | Soupeření | Soupeření o cestující | Saúdskoarabský státní investiční fond | Silicon Valley Bank (SVB) | Bankovní účty | Kemal Kiliçdaroglu | Opoziční kandidát | Kiliçdaroglu | Nové finanční centrum | Istanbulské finanční centrum | IFC | Istanbulské finanční centrum (IFC) | Důležití hráči finančního světa | Öner Günçavdi | ITU | Turecké opoziční strany | Hlavní turecké opoziční strany | Zahraniční držba dluhopisů | Držba dluhopisů | Zájem o IFC | Ruská státní plynárenská společnost | Ženy v Japonsku | Fumio Kišida | Japonský rozdíl | Rozdíl v odměňování | Vysoké příjmy | Největší ruská ropná společnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Státní dluh Běloruska
Státní dluh České republiky
Státní dluh ČR
Státní dluhopis
Státní dluhopisy
Státní dluhopisy s kratší splatností
Státní duma
Státní energetické společnosti
Státní fond
Státní intervence

Následující klíčová slova

Státní kasa
Státní komerční banka
Státní Komise pro dohled a správu
Státní kryptoměny
Státní loterie
Státní majetkový fond
Státní měny
Státní peníze
Státní penzijní fond
Státní plánovač
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít