Středa 11. prosinec 2019 21:12
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Ropné vrty

img

Ropné vrty u Texasu a OPEC

26.11.2018 Během posledních 10. let američtí těžaři v oblasti Permské pánve na severu Texasu vyvrtali asi 114 000 ropných vrtů. Mnohé vytváří zisk i při dnešních cenách ropy u hranice 30 dolarů za barel.
img

Akciové trhy se stabilizovaly, nezaměstnanost v USA nejnižší od roku 1969

02.11.2018 Tento týden byl nabytý makroekonomickými událostmi. Zasedala Bank of Japan a ČNB. Z eurozóny bylo zveřejněné HDP a inflace. V USA jsme se dočkali údajů o zaměstnanosti. Na akciovém trhu se situace stabilizovala a hlavní světové burzy zakončily týden v zelených číslech. Akcie Applu se propadly kvůli oznámení, že společnost přestane zveřejňovat informace o počtu prodaných zařízení.
img

USA vyvolaly další nervozitu na trzích, tentokrát hrozícím konfliktem s Ruskem

12.04.2018 Americké trhy ve středu odevzdaly část svých dosavadních zisků z tohoto týdne. Důvodem byla prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Rusku, který se týkala hrozícího vojenského zásahu v Sýrii. Index Dow Jones ztratil 0,9 %, S&P 500 oslabil o 0,6 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,4 %. V rámci indexu S&P 500 nejhůře dopadly telekomunikační společnosti (-1,5 %), finanční instituce (-1,3 %) a firmy z oblasti zdravotní péče (-0,9 %). Nejlépe se naopak vedlo energetickým společnostem, které si připsaly zisky přes jedno procento, a to díky růstu cen ropy na světových trzích v návaznosti na raketové útoky na ropné vrty v Saudské Arábii.
img

Rozbřesk: Koruna napětí kolem prezidentské volby ignoruje

26.01.2018 Zatímco Česko žije volbou prezidenta, finanční trhy nechává domácí politický veletoč v klidu. Víc než výsledek voleb vyhlíží česká koruna zasedání ČNB, na kterém dojde pravděpodobně k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. I proto se nadále pohybuje na dostřel od post-intervenčních maxim a nijak ji nevyvádějí z míry ani prudké globální zisky eura, které včera vůči dolaru zdolalo nejsilnější úrovně za poslední tři roky.
img

USD/CAD

22.01.2018 • USD / CAD ukázal menší skok po vytvoření dočasného dna na 1,23622. Hlavní skok byl způsoben hlavně zvýšením úrokovýc...
brent-02102017.png

Cena ropy Brent se dostala pod 56 dolarů

02.10.2017 Ceny ropy dnes klesají zhruba o dolar, příčinou je růst těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a nové ropné vrty ve Spojených státech, které přibyly poprvé od poloviny srpna. Ropa Brent se dnes dostala pod 56 dolarů za barel. Ve třetím čtvrtletí se přitom ceny ropy zvýšily nejvíce za posledních 13 let.
usa 14122014-2.png

Americká ekonomika ve 3Q zrychlila růst

29.11.2016 Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí rostla rychleji, než se dosud předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 3,2 procenta, zatímco předběžný odhad zveřejněný asi před měsícem uváděl 2,9 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Ekonomiku podpořily zejména vyšší výdaje spotřebitelů, tempo jejího růstu je teď nejrychlejší za poslední dva roky.
usd dolar.jpg

USA: Soukromý sektor vytvořil 182.000 míst

04.11.2015 V americkém soukromém sektoru vzniklo v říjnu 182.000 pracovních míst, což je nepatrně více, než se čekalo...
img

Proč klesá cena ropy, díky inflaci libra posílila; analýza GBP/NZD, GBP/AUD

18.08.2015 Cena ropy včera zlevnila poté, co japonská ekonomika, třetí největší spotřebitel ropy na světě, zaznamenala ve druhém čtvrtletí pokles hrubého...

Další články k tématu Ropné vrty

img

Makro: Bílý dům zrušil zákaz podmořské těžby ropy v Mexickém zálivu

13.10.2010 Obamova administrace v úterý zrušila zákaz podmořské těžby ropy v Mexickém zálivu. Ministr vnitra Ken Salazar se domnívá, že dozrál čas zrušit moratorium na podmořské hlubinné vrty po dubnovém výbuchu ropné plošiny Deepwater Horizon při kterém unikly miliony barelů ropy do vod zálivu. S ohledem na katastrofu BP Deepwater Horizon musíme volit obezřetný přístup, pokud jde o hlubinné vrty a zůstat aktivní v oblasti bezpečnosti ropného a plynárenského průmyslu a ochrany životního prostředí, uvedl Salazar.
img

Ropný update: Schůzka OPEC a Ruska v dubnu může ropu "přišpendlit" poblíž čtyřicítky

16.03.2016 Na ropě máme za sebou několikadenní konsolidaci na relativně vysokých hodnotách. Síla k dalšímu růstu se zatím nedosta...
img

Situace na ropě se nelepší, komodita opět v medvědím trhu

29.07.2016 Nedávná hvězda komoditního trhu rychle pohasíná. Ropa ze svých červnových maxim ztratila více než 20 % a opět tak otevřela medvědí kapitolu. V červenci už severomořský Brent ztratil 15 % a v průběhu pátečního dopoledne klesl až do blízkosti 42 dolarů za barel. Jedná se o nejhorší měsíční výsledek od počátku roku. Zároveň se Brent nachází na nejnižší ceně od počátku dubna.
img

Rozbřesk: Přijde náznak zpomalení české ekonomiky?

02.05.2018 Už zítra čeká tuzemské finanční trhy velká událost v podobě měnově-politického zasedání bankovní rady ČNB, od kterého si sice neslibujeme změnu úrokových sazeb, ale o to víc se může vyjasnit postoj centrální banky k aktuálně slabé koruně. ČNB totiž ve své dosud platné prognóze počítala s rychlým posilováním za hranici 25 korun za euro, nicméně aktuálně je kurz koruny vůči euru o téměř 80 haléřů (cca 3 %) slabší.
img

Dolar likviduje část svých ztrát z minulého týdne, doplácí na to hlavně drahé kovy

03.07.2017 Pondělní seance se zatím nese v podstatně klidnějším duchu než konec minulého týdne. Evropské indexy likvidují část svých dřívějších ztrát a v Evropě přidávají půl až jedno procento. Zisky jsou ale na výrazně podprůměrných objemech, takže se opět jedná o spíše technický pohyb bez přesvědčivého fundamentu. Daří se přitom hlavně bankovnímu sektoru a také společnostem zaměřujícím se na těžbu ropy.
ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v Rusku by se prý mohla snížit

22.10.2014 Nedostatečné investice a menší počet hloubených vrtů by v Rusku mohly snížit produkci ropy. Řekl to dnes...
img

Makro: BP vykázala ve druhém čtvrtletí nejhorší ztrátu v historii

28.07.2010 Ropný gigant British Petroleum potvrdil odstoupení generálního ředitele Tony Haywarda. Nahrad...
img

WTI

31.01.2018 Americký WTI vytvořil dočasný top téměř dvojitý vrchol kolem 66,63 USD a začal klesat z této úrovně. Zlomil trendovou podporu 64,65 dolarů a klesl včera až do výše 63,65 dolaru. Hlavním důvodem poklesu ceny ropy byl rostoucí obava z vzrůstající nabídky oleje v USA. V současné době obchoduje okolo 64,30 USD.
img

Technická analýza: Po ropném růstu přichází konsolidace

29.08.2018 Ropným trhem poslední dobou hýbe hned několik kurzotvorných faktorů najednou. Pro růst cen jednoznačně vyznívá úspěch jednání Mexika a USA v otázce bilaterální dohody, který dává naději na uklidnění situace kolem globální obchodní války. Cenu podpořily také impulzy z nabídkové strany, když se ukázalo, že členské státy kartelu OPEC+ stále utahují kohoutky a neomezily dodržování produkčních škrtů.
img

Do kdy může klesat cena ropy?

06.08.2015 Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.

Další odkazy na téma Ropné vrty

img

Ropné vrty | FXstreet.cz

Ropný update: Schůzka OPEC a Ruska v dubnu může ropu "přišpendlit" poblíž čtyřicítky
img

Ropné společnosti | FXstreet.cz

22.10.2014 Nedostatečné investice a menší počet hloubených vrtů by v Rusku mohly snížit produkci ropy. Řekl to dnes...
img

Ropné zásoby | FXstreet.cz

26.05.2016 EIA včera zveřejnila výsledky amerických ropných zásob a v třech posledních týdnech se jedná o druhou velmi příznivou ...
img

Ropný trh | FXstreet.cz

... 12.2016 Ropný trh i nadále stoupá v reakci na dohodu Opecu a zemí mimo Opec o snížení produkce z minulého týdne. Kombinace trhu, který ...
img

Graf dne: Počet aktivní ropných vrtů v USA klesá už 10 ...

Počet aktivních ropných vrtů klesl v minulém týdnu nejníže od poloviny roku 2010 po sérii 10 ztrát v řadě. Pád se zatím zastavil na 572 ...
img

Americké akciové indexy na maximech. Dolar sílí, zlato ...

Zkrácený obchodní týden nepřinesl na amerických ani evropských akciových indexech nic výrazně zajímavého, celý týden se obchodování ...
img

Dolar i americké indexy rostou, Fed má nakročeno ke ...

Jednou z nejdůležitějších událostí minulého týdne bylo čtvrteční vystoupení Janet Yellenové, která ve svém prvním veřejném projevu od ...
img

Ropa v Rusku | FXstreet.cz

22.10.2014 Nedostatečné investice a menší počet hloubených vrtů by v Rusku mohly snížit produkci ropy. Řekl to dnes...
img

OPEC | FXstreet.cz

... o snižování saúdskoarabského vývozu. Ropný trh odpoledne oslabil překvapivě výrazný nárůst zásob ropných produktů na americkém trhu.
img

OPEC se po osmi letech dohodl na snížení těžby. Cena ...

Velkou událostí minulého týdne bylo zasedání členů OPEC ohledně možné dohody na snížení produkce ropy. O snížení se spekulovalo již ...
img

Cena ropy | FXstreet.cz

... další významnou podporu. Bylo jí rozhodnutí dalších zemí, které nejsou členy ropného kartelu, připojit se k plánu omezovat těžbu.
img

Ropa WTI | FXstreet.cz

... propadu nejvíce přispěla dohoda ropného kartelu OPEC a dalších zemí o omezení těžby, které by mělo zmírnit globální přebytek zásob.
img

Rozdávání peněz | FXstreet.cz

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Chcete ...
img

Po zasedání OPEC míří ropa vzhůru | FXstreet.cz

... Íránský ministr ropného průmyslu Zangáne označil dohodu za skutečně mimořádnou a takovou se opravdu zdá být, vezmeme-li v úvahu ...
img

Brent | FXstreet.cz

... propadu nejvíce přispěla dohoda ropného kartelu OPEC a dalších zemí o omezení těžby, které by mělo zmírnit globální přebytek zásob.
img

Ropný trh | FXstreet.cz

18.11.2014 Světové ceny ropy včera obnovily pokles. Ropný trh oslabily údaje o propadu Japonska do ekonomické...
img

1 milion | FXstreet.cz

... tahanice kolem ropné dohody jen tak neskončí. Zapojení Iráku a Íránu do ropného paktu je po úterních předběžných rozhovorech zřejmě ...
img

Zisk na akcii | FXstreet.cz

09.11.2015 Počet aktivních ropných vrtů klesl v minulém týdnu nejníže od poloviny roku 2010 po sérii 10 ztrát v řadě. Pád se zatí...
img

DAX | FXstreet.cz

02.01.2017 Expirace opcí probíhá každý den v 16:00. 30.12.2016 Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech. 26.12.2016 ...
img

Dobrá zpráva pro ropu - americké zásoby konečně klesají ...

... na počet ropných vrtů, ale i na celkovou ropnou produkci Spojených států. Jen od začátku roku v USA klesl počet vrtů o necelou ...
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Intervence | Bank of Canada | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Monetární politika | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | GBP/NZD | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Spready | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Analýza | Bank of Japan | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trhy | Futures | GAAP | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Investice | Japonský jen | MACD | MT4 | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Obchodní bilance | Retracement | Rezistence | Ropa | S&P 500 | Ticker | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výnos | Zisk na akcii | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Citigroup | Cena ropy | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Exxon Mobil | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | BNP Paribas | Zisk | Těžba ropy | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Deutsche Bank | Financování | Index cen | Index CPI | Eurostat | LYNX | Burzy | Japonská centrální banka | Vzdělávání | USDCAD | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Banka | Brent | CAD USD | Cena | Cena ropy brent | CISCO | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomika USA | Eura | Forexu | Frank | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Libra | Makroekonomický kalendář | MetaTrader 4 | Nikkei 225 | Prezidentské volby | Reuters | Ropy | Sázky | Société Générale | Světové burzy | Trh | Tržní podíl | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webinář | WTI | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | eBook | Volby | Retail | 1 milion | Traders | Intesa Sanpaolo | Petromatrix | Wells Fargo | ABN Amro | Stone McCarthy Research | Caterpillar | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | BMW | Earnings | BlackRock | Jádrový index | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Investiční firma | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Miliardy dolarů | Utahování měnové politiky | Walmart | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Zvýšení úrokových sazeb | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zpomalení v Číně | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Konsensus | General Electric | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Růst ekonomiky | Očekávání | Globtrex | ex | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Globtrex.com | Hlavní světové burzy | LYNX webinář | Technologické akcie | FAANG | Akcie Applu | RDSA | Royal Dutch Shell
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Ropná firma Aramco
Ropná rally
Ropná společnost
Ropné akcie
Ropné firmy
Ropné fundamenty
Ropné kontango
Ropné měny
Ropné písky
Ropné společnosti

Následující klíčová slova

Ropné zásoby
Ropný gigant
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný trh
Ropo
Ropovod
Ropy
Rorschachův test
Rosněfť
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít