Úterý 19. březen 2024 09:46
reklama
Instaforex ebook
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Cenový pokles

C:\fakepath\sila-men-01012024-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)

01.01.2024 Prosincové obchodování bylo na všech trzích ovlivněno slábnoucím americkým dolarem. Z toho dokázaly těžit především další světové měny, které posilovaly o jednotky procent. Nejsilnější měnou se stal japonský jen s růstem 5,11 %. Naopak slabého dolaru nedokázaly využít komodity a zlato, stříbro i ropa WTI v prosinci oslabily. Akciovým investorům v prosinci jistě udělal radost růst indexu S&P 500, který vytvořil nová cenová maxima, na kterých v závěru měsíce začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivá finanční aktiva, abychom mohli zhodnotit jejich budoucí potenciál a cenový vývoj.
C:\fakepath\sila-men-0412203-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)

04.12.2023 Nejsilnější měnou byl v listopadu novozélandský dolar, který si vůči americkému dolaru polepšil o 5,45 %. Listopad se stal zajímavý i tím, že vůči americkému dolaru posilovaly všechny světové měny, dokonce i japonský jen, který i přesto, že byl nejslabší měnou měsíce, tak si připsal růst o 1,93 %. Výrazné volatilní cenové pohyby vykázaly zlato a stříbro, zatímco cena ropy v listopadu trendově stagnovala. Na své si přišli rovněž i akcioví obchodníci a investoři, jelikož index S&P 500 skoro celý měsíc rostl. Nutno však říci, že v závěru měsíce už začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na ty nejzajímavější obchodní instrumenty a jejich vývoj.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, říjen 2023

16.11.2023 Meziroční růst výrobních cen v průmyslu v říjnu poměrně výrazně zpomalil a ceny vzrostly v meziročním vyjádření jen nepatrně.
img

Starší rodinné domy lze koupit až o 10 procent levněji než loni

13.11.2023 Ceny starších rodinných domů jsou meziročně nižší o jedno až deset procent. Analýza společnosti FérMakléři.cz ukázala největší zlevnění metru čtverečního v Hradci Králové, a to o 6 700 korun. Lidé tak v tomto městě mohli koupit starší dům o rozloze 150 m2 o zhruba jeden milion korun levněji. V Brně šly ceny dolů o 7 procent, v Praze a Olomouci o 5 procent. Výjimkou v meziročním srovnání je pouze Ústí nad Labem, kde ceny vzrostly o 4 procenta.
C:\fakepath\sila-men-01112023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (říjen 2023)

01.11.2023 Nejsilnější měnou se v měsíci říjnu stal švýcarský frank, který dokázal posílit vůči americkému dolaru o 0,59 %. Naopak nejslabší měnou byl novozélandský dolar, který vykázal ztrátu přes 3,09 %. Cenový vývoj jednotlivých měnových párů se v říjnu výrazně lišil především volatilitou, na což se podíváme blíže společně s komoditními trhy, kde zlato a stříbro dokázaly výrazně posílit, přičemž jejich růst byl hnán negativním geopolitickým napětím ve světě. Cena ropy WTI nevykázala v říjnu téměř žádnou změnu a měsíc uzavřela tam, kde jej i otevřela. Akciový index S&P 500 oslabil pod hodnotu dlouhodobého klouzavého průměru a struktura trhu nevykazuje žádné supportní zóny. Pojďme se nyní již podívat na konkrétní trhy, abychom si dění na konkrétních trzích mohli detailněji popsat.
img

Ceny starších bytů už ve většině měst znovu mírně stoupají

10.10.2023 Starší byty už napříč krajskými městy nezlevňují. S výjimkou Ústí nad Labem a Olomouce ceny za uplynulé 3 měsíce nepatrně vzrostly. V hlavním městě se pohybuje cena za metr čtvereční aktuálně kolem 119 850 korun, zatímco na jaře to bylo o 2 tisíce korun za metr čtvereční méně. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
C:\fakepath\sila-men-02102023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (září 2023)

02.10.2023 Nejsilnější měnou měsíce září se stal novozélandský dolar, který jako jediný dokázal proti americkému dolaru posílit. Zbytek světových měn se již pohyboval v rudých číslech. Největší oslabení vykázal švýcarský frank, který vůči americkému dolaru ztratil 4 %. Silný americký dolar se také podepsal na cenách zlata a stříbra, které v září oslabily. Naopak cena ropy díky silnému fundamentu a utahování kohoutků ze strany Ruska a Saudské Arábie výrazně posílila. Akciový index S&P 500 rovněž oslabil, což může souviset s korelací silného amerického dolaru a vyprchání nákupní euforie po AI boomu (umělá inteligence). Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých obchodních instrumentů.
C:\fakepath\cukr-07092023-1.jpg

Multitimeframe analýza: 7.9.2023 SUGAR (bílý cukr)

07.09.2023 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
C:\fakepath\sila-men-04092023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (srpen 2023)

04.09.2023 Králem srpnového obchodování na měnových trzích byl bezesporu americký dolar, který dokázal posílit vůči všem hlavním světovým měnám. Sílu amerického dolaru nejvíce odnesl dolar novozélandský, který ztratil 2,95 % a stal se tak nejslabší měnou měsíce. Naopak nejsilnější měnou se stala britská libra, která i tak ztratila vůči americkému dolaru 0,81 %. Komoditními trhy v srpnu zmítala vysoká volatilita, nicméně na cenách, kde zlato a stříbro měsíc začalo, tam jej i skončilo. Ropa WTI koncem srpna testuje své dlouhodobé maximum poté, co trh první polovinu měsíce oslaboval. Akciový index S&P 500 ve druhé polovině měsíce rostl a pokud toto pozitivní momentum přetrvá i na začátku září, můžeme očekávat tento index na vyšších hodnotách. Pojďme se nyní již konkrétně podívat, jak situace na jednotlivých trzích vypadá.
img

Pohonné hmoty dále zdražují, cena nafty vyskočila jen během srpna už o více než 4,50 koruny na litr – částečně i kvůli vyšší maržím

24.08.2023 Pohonné hmoty v Česku pokračovaly v uplynulém týdnu ve svém zdražování, byť pomalejším tempem než v týdnech předtím. Benzín za uplynulý týden zdražil o jedenáct haléřů na 39,53 koruny za litr, takže je nejdražší od loňského listopadu. Nafta nyní vyjde na 37,79 koruny na litr, což značí, že za uplynulý týden její cena vzrostla o 33 haléřů na litr.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červenec 2023

01.08.2023 Červencový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, v samotném červenci se však tempo zhoršování nepatrně zmírnilo.
C:\fakepath\sila-men-31072023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (červenec 2023)

01.08.2023 První letní měsíc je za námi a s ním i červencové obchodování. V závěru měsíce americký Fed zvýšil svou základní úrokovou sazbu, na což trhy příliš nereagovaly. Jinak se červenec nesl ve znamení vysoké volatility na finančních trzích, což si za malou chvilku ukážeme. Nejsilnější světovou měnou se v červenci stal švýcarský frank, který dokázal proti americkému dolaru posílit o téměř 3 %. Ostatně proti americkému dolaru posílily všechny světové měny, nejméně pak kanadský dolar, který vykázal růst pouze 0,57 %. Nyní si již pojďme shrnout červencové dění na vybraných finančních instrumentech.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červen 2023

03.07.2023 Červnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, a že se tempo zhoršování v červnu prohloubilo.
C:\fakepath\sila-men-03072023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (červen 2023)

03.07.2023 Měsíc červen byl na měnových trzích poměrně jednoznačný. Až na japonský jen došlo v červnu ke globálnímu oslabení amerického dolaru. Nejsilnější měnou se stal kanadský dolar, který dokázal posílit vůči svému americkému konkurentovi o 2,72 %. Naopak nejslabší japonský jen odepsal vůči americkému dolaru dalších 3,12 % ze své hodnoty. Komoditní trhy nevykázaly žádné zásadní změny a drží si své trendy z minulého měsíce. Ovšem na akciovém indexu S&P 500 se dějí velké věci. Pojďme se proto podívat blíže na ty nejdůležitější obchodní instrumenty.
img

PMI průzkum, eurozóna, červen 2023 – předběžný výsledek

23.06.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní červen naznačuje, že se hospodářský růst v ekonomice eurozóny téměř zastavil.
C:\fakepath\trader-08062023.jpg

XTB Obchodník měsíce: Trading je pro každého, není to o vzdělání z VŠ

08.06.2023 XTB přináší tento týden již třetí rozhovor ze série Obchodník měsíce. V této sérii rozhovorů jsou zpovídáni ti nejúspěšnější tradeři, kteří v současnosti na platformě xStation obchodují. Tentokrát na otázky odpověděl pan Radek, úspěšný trader a investor, zaměřující se na akciové indexy, komodity a technologické tituly.
C:\fakepath\Binance.jpg

Investoři vybírají kryptoměny z burzy Binance; vyhodnocují dopad žaloby v USA

06.06.2023 Investoři za jediný den vybrali z největší kryptoměnové burzy Binance kryptoměny zhruba za 780 milionů dolarů (17,2 miliardy Kč). S odkazem na odhad společnosti Nansen o tom dnes informovala agentura Reuters. Trh stále vyhodnocuje krok americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která v pondělí vznesla proti burze Binance a jejímu zakladateli celkem 13 obvinění.
C:\fakepath\sila-men-05062023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (květen 2023)

05.06.2023 V květnu dominoval na měnových trzích americký dolar a to i přes řadu negativních fundamentů. Začátkem měsíce nejenže americký Fed oznámil zpomalení růstu tempa úrokových sazeb s pozastavením na současných hodnotách, ale rovněž se vedly diskuse o platební neschopnosti USA, kvůli dosažení dluhového stropu. Všechny tyto faktory paradoxně americkému dolaru pomohly, a tak jedinou měnou, která dokázala jeho síle odolat, byl kanadský dolar, který posílil o 1,51 %. Naproti tomu nejslabší měnou v květnu bylo euro, které vůči americkému dolaru ztratilo 2,66 %. Jak se situace vyvíjela i na dalších trzích, akciovém indexu a komoditách, si ukážeme právě nyní.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin

11.05.2023 Dubnové zpomalení meziroční inflace na 12,7 procenta bylo pro analytiky překvapením, trh i Česká národní banka (ČNB) očekávaly vyšší hodnotu. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace bylo meziměsíční zlevnění potravin, shodují se odborníci, zároveň ale upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
img

Bytů se ve čtvrtletí prodalo nejméně za sedm let, pokles cen zrychlil

10.05.2023 V letošním prvním čtvrtletí se v Česku prodalo nejméně bytů za posledních sedm let. Jejich cena mezičtvrtletně klesla o 2,5 procenta, výrazněji než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB. Ceny bytů ve čtvrtém čtvrtletí 2022 v mezikvartálním srovnání klesly poprvé od začátku roku 2013, a to v průměru o 0,7 procenta.
C:\fakepath\sila-men-01042023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (duben 2023)

01.05.2023 Po turbulentním březnu jsme byli v dubnu svědky spíše tržní stagnace a to především na měnových trzích, které se pohybovaly do strany. Naproti tomu komoditní trhy toho během dubna stihly daleko více. Zlato a stříbro vytvořily svá letošní maxima a ropa po testu dlouhodobých minim výrazně posílila. Akciový index S&P 500 v závěru měsíce zvýšil svojí volatilitu, což může být reakce na probíhající zveřejňování kvartálních hospodářských výsledků. Na měnových trzích se role nejsilnější měny ujal švýcarský frank, který posílil vůči americkému dolaru o 2,8 %. Nejslabší měnou se stal japonský jen, který oslabil o 4,01 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj konkrétních finančních instrumentů.
img

Bitcoin postihl debakl

24.04.2023 Bitcoin, největší kryptoaktivum na světě, utrpěl ztrátu poté, co poprvé po téměř roce prolomil hranici 30 000 dolarů. Kryptoměna se minulý týden začala obchodovat v pásmu 30 000 USD, ale během několika dní se propadla a o víkendu se obchodovala kolem 27 500 USD. V současné době se pohybuje kolem 27 300 USD.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\sila-men-03042023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (březen 2023)

03.04.2023 Máme za sebou velmi pestrý měsíc, při kterém byli obchodníci zavaleni mnoha negativními zprávami především z akciového trhu. Problémy v bankovním segmentu se podepsaly hlavně na růstu cen komodit, a také na posílení většiny světových měn vůči americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v březnu stal švýcarský frank, který dokázal posílit téměř o 3 %. Dvouprocentní hranici překonaly rovněž libra, euro a japonský jen. Naopak nejslabší měnou se stal australský dolar, který vůči americkému dolaru oslabil o 0,67 %. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivé obchodní instrumenty trochu blíže.
C:\fakepath\ropa-20032023.jpg

Proč ropa výrazně oslabuje?

20.03.2023 V minulém týdnu došlo k nezanedbatelnému poklesu na ropě WTI i Brent. Kam až tento pokles může pokračovat a na co se tento týden ještě připravit? Čtěte dnešní článek.
C:\fakepath\sila-men-0101203-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (prosinec 2022)

02.01.2023 Závěr obchodního roku se nesl především ve znamení postranních trendů, při kterých vznikalo mnoho spekulací nad budoucím cenovým vývojem finančních aktiv. Ještě před tím, než si přiblížíme dění na jednotlivých instrumentech, porovnáme si sílu hlavních měn vůči americkému dolaru. Stejně jako v listopadu byl i v prosinci nejsilnější měnou japonský jen, který posílil vůči americkému dolaru o 5,36 %. Určitou výkonnost dále vykázalo euro a švýcarský frank se ziskem nad 2 %. Nejslabší měnou se stal kanadský dolar, který skončil ve ztrátě 0,88 %. Zbývající světové měny se držely zkrátka a díky cenové stagnaci jejich růst vůči americkému dolaru nepřekonal hranici 1 %.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytik: Na současném poklesu cen plynu na burze vydělá také česká vláda

28.12.2022 Současný pokles cen plynu na burze je dobrou zprávu také pro českou vládu, která bude mít nižší náklady se zajištěním plynu pro domácnosti i firmy. Vydělat na ní mohou i spotřebitelé, kteří uzavírají nové smlouvy nebo jim končí fixace. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Investoři do BTC se připravují na ,,velký krok”

25.10.2022 Populární krypto analytik prohlásil, že investoři do bitcoinů se připravují na „velký pohyb“ na trhu v době, kdy volatilita primární kryptoměny klesla pod volatilitu srovnávacího indexu akciového trhu S&P 500.
img

Ceny výrobců PPI, ČR, srpen 2022

16.09.2022 Údaje za srpen hlásí mírný meziměsíční pokles výrobních cen v tuzemském průmyslu.
C:\fakepath\sila-men-05092022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)

05.09.2022 Druhý prázdninový měsíc americký dolar opět ukázal svojí sílu, když poslal výkonnost všech hlavních světových měn do červených čísel. K posílení dolaru nejspíše přispělo i oznámení americké centrální banky (FED) o zářijovém zvyšování úrokových sazeb. Síle amerického dolaru nejlépe odolával dolar kanadský, který ztratil „pouze“ 2,46 %. Pod 3% ztrátu se dokázalo dostat ještě euro. Naopak nejslabší měnou se stal japonský jen, který odepsal vůči americkému dolaru 6,01 %. Výrazného oslabení se dočkala také britská libra, a to 5,7 %. Jak si vedly samotné měnové páry a ostatní hlavní finanční trhy? Tak na to se podíváme v tomto článku.
img

Korekcia na trhu s ropou?

16.06.2022 Ceny ropy sa v posledných dňoch dostali pod predajný tlak. Spojené štáty rýchlo zvyšujú produkciu ropy, ktorá prvýkrát od roku 2020 dosiahla 12 miliónov barelov denne, čo je pozitívna správa, pretože ponuka ropy je na trhoch do značnej miery obmedzená. Na druhej strane, Fed pristúpil na svojom poslednom zasadnutí k zvýšeniu sadzieb o 75 bázických bodov, čo by malo viesť k miernemu utlmeniu dopytu po rope zo strany USA. Netreba ani zabúdať na negatívny vývoj pandemickej situácii v Číne, ktorá ochromila spotrebu ropy u najväčšieho importéra čierneho zlata na svete. Tieto faktory dostali ceny ropy pod tlak, pričom cena ropy Brent (OIL) sa priblížila k hladine 115 dolárov za barel.
C:\fakepath\report-06062022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (květen 2022)

06.06.2022 Měsíc květen se nesel ve znamení korekčních pohybů, které v tomto měsíci korigovaly trendové pohyby, kterých se obchodníci dočkali minulý měsíc, díky silnému americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v květnu stal australský dolar, který vykázal posílení vůči dolaru americkému o 2,32 %. Druhou nejsilnější měnou se stal švýcarský frank s 2,26 % a v jeho těsném závěsu je euro, které posílilo o 2,23 %. Naopak nejslabší měnou se v květnu stal japonský jen, který sice posílil o 0,21 %, ale i tak se jedná o nevýraznou tržní korekci.
C:\fakepath\dot-16052022.png

Krypto trh bude rásť! Čo však treba nakúpiť?

16.05.2022 Kryptomeny predviedli jedno z najväčších fiásk za posledné roky, kedy celý trh padol len behom pár dní o stovky miliárd dolárov. Tento pokles spôsobilo viac faktorov, no vyvrcholil ho pád jednej z tedajších najväčších kryptomien vo svete, Terra (LUNA). Tento token mal na svojom vrchole hodnotu 50 milárd dolárov a teraz má hodnotu tak 100 mil. dolárov. Aké kryptomeny nakúpiť aby sa vám toto nestalo?
C:\fakepath\trader-krypto-10052022.jpeg

Krypto trh dostal nafrak! Dokáže sa zotaviť?

10.05.2022 Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí hlavne teraz. V máji 2021 si zažil krypto trh obrovský šok kedy všetko padlo aj o 50% a krvavý máj máme aj tento rok. Celý krypto trh je v downtrende už od novembra 2021, no teraz to vyzerá že si aspoň dočasne našiel dno. Čo sa oplatí sledovať a obchodovať? Pozrime sa na sentiment trhu cez index strachu a chamtivosti a Bitcoin a Terru.
img

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?

08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy

21.03.2022 Moskevská burza dnes postupně začala obnovovat obchodování, které přerušila válka na Ukrajině. Obchoduje se zatím jen se státními dluhopisy, jejichž cena za silného kolísání oslabovala. Centrální banka už minulý týden avizovala, že na začátku vstoupí na trh, aby situaci zklidnila. Obchodování s akciemi v Moskvě zatím obnoveno nebylo.
img

Má solana (SOL) a decentraland (MANA) tržní dno již za sebou?

29.01.2022 V dnešní technické analýzerozebereme dva hodně známé a oblíbené coiny – solana (SOL) a decentraland (MANA). Oba uvedené trhy se mohly jenom v minulém roce těšit z obrovských zhodnocení, které dosahovaly tisícům procent. Jak ale jistě víte, tržní vývoj je již po mnoho týdnů velmi nepříznivý. Oba coiny tak ztratily podstatnou část ze svých alltimehigh úrovní. Nic ale neklesá věčně a my si ukážeme úrovně, které mohou pokles už opravdu zastavit.
C:\fakepath\trader-13012022-28-zm.jpg

Bloomberg: Ceny elektřiny v Evropě klesají nejdéle od začátku roku 2020

13.01.2022 Dlouhodobé ceny elektřiny v Evropě už sedmým dnem klesají, teplejší počasí a vyšší dodávky plynu totiž přispívají k poklesu krátkodobých cen. Je to nejdelší cenový pokles od února 2020, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\komodity-04012022.gif

Aké bude smerovanie komodít v roku 2022?

04.01.2022 V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na tie najobchodovanejšie komodity a to zlato, striebro a ropa.
C:\fakepath\trader-08122021-45-zm.jpeg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje, investoři vyhodnocují dopady varianty omikron na poptávku

08.12.2021 Ropa dnes mírně zlevňuje, investoři po dvou růstových dnech vyhodnocují dopady nové varianty koronaviru na světovou ekonomiku a na poptávku po ropě. Po zveřejnění zprávy o zásobách ropy ve Spojených státech se cenový pokles prohloubil. Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) uvedl, že zásoby ropy v USA klesly, naopak zásoby benzinu a destilátů se zvýšily.
img

Omikron zlevňuje českým řidičům benzín i naftu, poprvé v letošním roce. Zlevňování bude pokračovat, pokud a dokud se obavy z dopadu šíření omikronu nerozptýlí

02.12.2021 Pohonné hmoty v ČR začaly v uplynulém týdnu prakticky poprvé v tomto roce klesat. Benzín zlevnil o 17 haléřů na 37,03 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů na 35,79. Důvodem cenového poklesu je zlevnění ropy na světových trzích, k němuž dochází v posledních dnech v obavě z dopadu šíření nové varianty covidu, omikronu.
img

Čína zřejmě povolí letadla 737 MAX. Jak si vedou akcie Boeing?

18.11.2021 Akcie Boeing se pomalu začínají zvedat ode dna. Vývoj kolem této společnosti byl v posledních letech dosti turbulentní, což víceméně přetrvává. Firma se však snaží svou svízelnou situaci vyřešit. Poptávka po strojích Boeing postupně stoupá a blíží se konec zákazů letounů 737 MAX v Číně.
img

Netflix akcie pokračují v růstu. Dočkáme se nového maxima?

29.09.2021 Streamovací služby zažívají v posledních letech obrovský boom. Dané situaci nahrála i pandemie koronaviru. V dnešním článku se podíváme na tento sektor blížeji. Uvedeme si pár zajímavých společností z tohoto odvětví a provedeme fundamentální a technickou analýzu Netflix akcie.
img

Google akcie zažívají dlouhodobý růst. Přispějou problémy v Jižní Koreji k cenové korekci?

03.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na Google akcie (Alphabet). Opět se tak vracíme k technologickému odvětví. Společnost Google má velmi dobrá hospodářská čísla, ale momentálně čelí i různým překážkám. Ne jenom Spojené státy, ale i Jižní Korea se snaží bojovat se zneužíváním dominantního postavení na trhu. Jedním z hlavních cílů je právě i Google.
img

Google akcie zažívají dlouhodobý růst. Přispějí problémy v Jižní Koreji k cenové korekci?

03.09.2021  V dnešní analýze se zaměříme na Google akcie (Alphabet). Opět se tak vracíme k technologickému odvětví. Spol...
img

Akcie Tilray: Podaří se investicí do MedMen dobýt konopný trh v USA?

25.08.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Tilray. Jde o titul, který patří do farmaceutického průmyslu. Společnost se ale mírně vymyká, protože Tilray se věnuje tzv. lékařskému konopí. Tilray akcie mají za sebou IPO z roku 2018, takže se na burze obchodují poměrně krátce.
img

Akcie Coca-Cola a jejich nedávný pokles. Opravdu za to může Ronaldo?

23.06.2021 Po minulé analýze na akcie aerolinek Lufthansa výrazně odbočíme, neboť se tentokrát zaměříme na akcie Coca-Cola. Tyto cenné papíry se před pár dny dostaly do popředí novinových zpráv díky eskapádě ze strany jednoho z nejznámějších hráčů fotbalu Christiana Ronalda.
img

Výsledky FAANG předčily očekávání. Poroste cena akcie Amazon i nadále?

05.05.2021 Dnešní technickoua fundamentální analýzu na vybrané akcie pojmeme trochu jinak. Vzhledem k tomu, že máme výsledkovou sezonu, přiblížíme si, jak se dařilo společnostem FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google), protože na výsledky těchto společností mnozí netrpělivě čekali.
img

Benzín a nafta v příštím týdnu zlevní. Japonští politici poprvé připouštějí možnost zrušení i letošní olympiády

15.04.2021 Ceny pohonných hmot se drží na nejvyšších úrovních od loňského března. Benzin v uplynulém týdnu dál zdražil, nafta nepatrně zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,45 koruny, před týdnem byl o 11 haléřů levnější. Nafta zlevnila o dva haléře, za litr teď řidiči dají průměrně 29,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Výkupní ceny českých zemědělců trvaleji klesají, zvláště prasat či brambor. Konečný spotřebitel ale z toho mnoho nemá, vepřové totiž zatím tolik nezlevňuje, zato se zvyšují marže třeba řetězcům

23.02.2021 Ceny zemědělských výrobců se citelně a trvale propadají. Potvrzují to dnes zveřejněná čísla ČSÚ. Meziroční pokles cen, za které tuzemští zemědělci jsou schopni na trhu odběratelům „udat“ svoji produkci, pokračoval letos v lednu už patnáctý měsíc v řadě. V lednu pokles představoval 2,8 procenta. Někteří zemědělci jsou tak ohrožení až existenčně. Týká se to hlavně chovatelů, neboť jsou to ceny zvláště živočišné produkce, které se citelně propadají. V lednu tento pokles činil meziročně 8,2 procenta. Ceny v oblasti rostlinné agrární výroby přitom rostly, o 2,3 procenta.
img

Cena prasat v ČR kvůli koronaviru i prasečímu moru prudce padá, vepřové však zatím tolik nezlevňuje. Rostou totiž marže, například řetězcům

22.02.2021 Prasata z českých chovů prudce zlevňují, i kvůli čínskému zákazu německého dovozu. Koneční čeští spotřebitelé z pádu cen prasat však zase tolik nemají, vepřové totiž zlevňuje jen zhruba třetinově. Nahoru jdou totiž marže, a to jak marže zpracovatelské, tak marže obchodní i marketingová.
C:\fakepath\1612279644-stribro.jpg

Cena stříbra dnes po pondělním půlročním rekordu klesla

02.02.2021 Cena stříbra dnes klesla z pondělního půlročního rekordu zhruba o dva dolary na 27 dolarů za unci. Dnešní cenový pokles je reakcí na emoční cenový výstřel z minulých dnů, který neměl dlouhodobý robustní základ, řekl ČTK analytik Golden Gate CZ Marek Brávník s odvoláním na údaje agentury Bloomberg.
img

Ceny průmyslových výrobců na konci roku stagnovaly

19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců po listopadovém překvapivém poklesu o 0,5 % meziměsíčně v prosinci vzrostly o 0,2 %. Meziročně tak vykázaly stagnaci. Rok tak zakončily v souladu s tržním očekáváním.
C:\fakepath\zlato1.png

Zlato v roce 2020 aneb co nám krize opět připomněla

13.01.2021 V minulém roce jsme mohli být svědky nečekaného světového dění, kdy se naše planeta, díky jen velmi těžko předvídatelné situaci, opět ocitla v krizi, která nám zase pro jednou ukázala, jak moc se toho musíme ještě naučit. Hlavní otázkou však není, co tato v moderním světě moc nepoznaná krize ukázala všem, ale co ukázala nám obchodníkům.
C:\fakepath\top-11012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v červených číslech. Z hlavních trhů šla proti proudu jen burza v Hongkongu. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchodovalo.
img

Cena bitcoinu se přes víkend propadla o zhruba 200 tisíc korun, investoři vybírají zisky

11.01.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, má za sebou dramatický cenový pokles. Ještě v pátek se prodávala až za takřka 900 tisíc korun. V pondělí ráno se však cena jednoho bitcoinu propadla až pod 700 tisíc korun, tedy o zhruba 200 tisíc korun oproti pátečnímu maximu.
img

Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn

27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.
img

Ceny v průmyslu klesají

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců v ČR v listopadu oproti říjnu klesly o 0,5 % a jejich předchozí meziroční nepatrný růst se opět stočil do záporu, kde se nacházel po většinu roku. Meziroční pokles v listopadu činil 0,1 %, zatímco trh počítal v mediánu s růstem 0,5 % a náš odhad činil 0,6 %.
img

Zasedá ECB, změnu politiky nečekáme

10.09.2020 Dnes ráno se dozvíme data o tuzemské spotřebitelské inflaci. Ta podle nás i trhu zůstane bezpečně nad horní hranicí tolerančního pásma České národní banky, když jen mírně zpomalí z červencových 3,4 na srpnových 3,3 %. V meziměsíčním srovnání to tak bude odpovídat cenové stagnaci. Inflaci v srpnu ovlivňoval růst cen ropy na světových trzích i turistická sezóna, která pravidelně vede ke zdražování rekreací.
img

Česká inflace nečekaně poskočila

10.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Cenová dynamika tak opět vyskočila nad toleranční pásmo České národní banky, které je shora ohraničeno hodnotou 3 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Dostavil se i pravidelný efekt přechodu z pozdních na rané brambory a svým dílem přispěly i rostoucí ceny ropy na světových trzích, které v Česku způsobily zdražení pohonných hmot a olejů o 3,1 % meziměsíčně. Oproti květnu naopak zlevňovala zelenina, nealkoholické nápoje či mléko.
img

Auta výrazně zlevní, ojetiny méně. Prodejci sice tvrdí, že s cenou dolů nepůjdou, ale jenom mlží, aby nevyvolali masové odkládání nákupů

14.05.2020 Nová auta kvůli pandemii koronaviru zlevní. V krajním případě dokonce citelně. To znamená, že levnější vozy zlevní o vyšší desetitisíce korun. Modely, které stojí kolem milionu, mohou jít cenově dolů třeba až o 250 tisíc. Automobilky a prodejci aut teď samozřejmě budou říkat, že s cenou dolů nepůjdou a odkazovat se na oslabenou korunu a vyšší náklady automobilek související s přísnějšími environmentálními regulacemi. To je však jen snaha nevyvolat očekávání nižších cen, neboť nákup auta mohou zákazníci právě v takovém očekávání snadno odložit a tím již tak mizerný odbyt dále zhoršit.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace se v dubnu snížila na 3,2 pct., klesat bude zřejmě nadále

13.05.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v dubnu zpomalil na 3,2 procenta z březnových 3,4 procenta. Důvodem byl hlavně pokles cen pohonných hmot. Naopak pokračovalo zdražování potravin, především ovoce a zeleniny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). V případě paliv přitom šlo podle úřadu o vůbec největší meziměsíční cenový pokles v historii měření od roku 1993, a to o desetinu. V meziměsíčním srovnání byla dubnová inflace nižší o 0,2 procenta.
C:\fakepath\top-28042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2020 1) Ropa dnes na světových trzích obnovila silný cenový pokles, zejména americká West Texas Intermediate, která odepisuje asi 20 %. Vliv má i nadále nedostatek skladovacích kapacit zejména ve Spojených státech, nově se ale podle analytiků přidávají obavy, že poptávka po ropě se po skončení pandemie způsobené koronavirem bude zvyšovat jen pomalu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | USD/CAD | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Měnové trhy | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | CEO | CFD | CFTC | COT report | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Dividendový výnos | Downtrend | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Foreign Exchange | Futures | Gap | High | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MACD | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodník | Opce | Order | P/E | PTR | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Split | Stochastic | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Indexy | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Obchodní instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Oanda | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Dukascopy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Lufthansa | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Alibaba akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investiční záměry | Investing | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Tyleček | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Kurz akcie | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Nemovitosti | Obchodní marže | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Stochastic oscillator | Světové měny | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Current Ratio | Čistá marže | EBITDA | Elon Musk | Hrubá marže | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Obchodní den | Provozní marže | Překoupení | ROCE | ROE | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Čistá zisková marže | M2 | Tržby | Bod zlomu | INSEE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný trader | Cukr | Vzdělání | COT | Burza dnes | Burze | Investment | Traders | Capital Economics | Microsoft | Generali Investments CEE | Investing.com | Reporty | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Světová měna | IG Markets | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Diamanty | Investovaný kapitál | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Sentiment trhu | Přehled | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Americké trhy | Obchodování CFD | Golden Gate CZ | Obchodní styl | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Intervence centrální banky | Realitní trh | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Klouzavý průměr SMA | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Obchodování v Asii | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Americká ropa WTI | S&P | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | PetroChina | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nákupní signál | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Exxon | Mzdy | Dobré výsledky | Spekulativní obchodování | Predikce | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Krize bankovního sektoru | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Příjmy | Alphabet | xStation | ČTK | Obchodování na měnových trzích | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Očekávání | Investec | Purple Trading | Generali Investments | Vývoj ceny hliníku | Cryptocompare | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Ceny hliníku | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s termínovými kontrakty | Coinmarketcap | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Inteligentní investor | Binance | Robinhood | Crypto | Bitcoinová bublina | Chuť investovat | Altcoiny | Úspěšný trading | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Trhy dnes | Krypto | Bitcoiny | Komoditní index Bloombergu | Obchodní týden | OPEC+ | Capitalinked.com | Asijské akciové trhy | Silný americký dolar | Technologické akcie | FAANG | Netflix (NFLX) | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ether | Czech Fund | Trendové čáry | I-Trader | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Propad cen ropy | IG | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Regulační orgán | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Evropská komise | Fondy ETF | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Oslabení amerického dolaru | Akciová rally | Majetek | Momentum trhu | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Snížení volatility | Obchodování na burzách | RSI indikátor | Obchodní přístup | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Klesající cena | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Pokles kurzu | Boris Johnson | Token | Stablecoin | Čínský trh | Volný čas | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Ziskové obchody | Negativní fundament | Růst ceny zlata | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akciový výprodej | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Akcie týdne | Cena niklu | Pohonné hmoty | Vývoj ceny cukru | Hedgers | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Poptávka po ropě | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Obchodování zlata | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Cena akcie | Obchodujte | Trinity Bank | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Hazard | Celkové příjmy | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Prezident Donald Trump | Analytik portálu | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Býčí signál | Objem | Dvojitý vrchol | Obchod | Myšlenka | Analýza dat | Obrat trendu | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Akcioví obchodníci | Objem obchodů na burze | Technické závady | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Největší pokles | Vyšetřování | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | USDT | All Time High | Vyhlídky | Formace dvojitý vrchol | Legislativa | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | 5G | Martin Stránský | Technické rezistence | Too Big to Fail | SMA | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Klesající trendové čáry | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Prognózy | Nejistoty | Klesající klín | Soukromý sektor | Celkový zisk | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Měnové politiky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Americké centrální banky | Kupní síla | Zpracování kovů | xStation5 | FB | AT&T | Rozpočtové politiky | Nejbližší support | Bydlení | SUGAR | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Cena pšenice | Peking | Shortování akcií | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Silný support | Point of Control | Netflix | NFLX | Washington | Analýza společnosti | Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Sezónnost | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Horší časy | Poradenství | Oslabení kurzu koruny | Podnik | Česká inflace | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nová auta | Ceny v zemědělství | Spotřebitel | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Trhy | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Vir | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Počet zákazníků | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Burza v Hongkongu | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Swingová minima | BABA | Akcie Alphabet | Obchody | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Nakoupené akcie | Warner Music | Warner Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Palantir | PriceAction | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Indikátor RSI | Technický indikátor | Valuace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Americký Fed | Shortovat | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Výsledek obchodování | Mzda | Guru | Výkyvy | Změny trendu | Příležitost k nákupu | Extrémní růst | WP | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Nejrozšířenější kryptoměna | Aerolinky | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Mince | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Oldřich Dědek | Letectví | Pokles HDP | Zisk společnosti | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Prostor k růstu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Směr trendů | Historie | Určení trendu | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozkolísaný | Zásobníky | Texas | Další pokles | Koronavirová krize | OSVČ | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Prodejní tlak | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | České vlády | Ceny elektřiny | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Války | Poradce | Poskytování hypoték | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Práce | Výraznější pokles | Swapové body | Údaje | Hrozí krach | DPH | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Inflace v české ekonomice | Technické problémy | Úspory | Statistiky | Indikace | USD za barel | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Současný propad | Cenové pohyby | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Posílení | Americké státy | Důvěra francouzských spotřebitelů | Zrušení daně z nabytí | Silný cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Nejstrmější pokles světové ekonomiky | Úřad INSEE | Cenový propad | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Dubnová inflace | ATH | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Rally na akciích | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | COT (Commitments of Traders) | Burza Binance | ONE | RBI | Hypoteční banka | Auta | Ojetiny | JD.com | Silný fundament | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | Marek Brávník | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Aktivity v eurozóně | Falešný průraz | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Vyčerpání prodejců | Krátkodobý dluh | JDE | Unie | ČR | Knorr-Bremse | Průraz | Těžba kartelu OPEC | Slabá poptávka | Špatné zprávy | Vyčerpání kupců | Antivirus | Oracle | Banka Creditas | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Ropná krize | Akcie FAANG | Splasknutí bubliny | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Changpeng Zhao | Cardano | Restrukturalizace | Ekonomické aktivity v eurozóně | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Živnostníci | Paušální daň | Akcie aerolinek | Den obchodování | Akcie Coca-Cola | MAM | Prostor pro další růst | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Ceny | Praha | Výplach | Trendové pohyby | Starší byty | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Reálná hodnota | Market cap | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Progres | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Silné momentum | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Výzkumy | Cenové hladiny | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Čas na nákup | Pandemická situace | Online nakupování | SMA 20 | SMA 200 | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | SPAC | Big Tech | Ceny mědi | Odborníci | Rentabilita | Nvidia | Qualcomm | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Technický signál | Cena elektřiny | Politici | App Store | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Pracovní místa | Antimonopolní úřad | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | iPhone | Nancy Pelosiová | Masivní propouštění | Intel | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Pokles indexu | Technologické tituly | Cenový vývoj indexu | PFE | Zveřejnění výsledků | Letecká doprava | MRNA | Spotřební daň z nafty | Praktické tipy | Oživení poptávky po ropě | PLTR | Proražení | Nio | GME | GameStop | Vakcinace | Očkování | LEN | Zadlužování | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Počasí | Home office | Růst ceny | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | ADA | Polkadot | DOT | JD | Firma Boeing | Ceny cukru | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Multitimeframe | Multitimeframe analýza | Platforma JForex | DHL | Streamovací služby | Nárůst ceny | Express | Tržní reakce | Tržní ceny | Spekulativní obchodování na burzách | Brent (OIL) | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Hlavní finanční trhy | Kov | Zajímavé akcie | Trojitý vrchol | Růstový trend | Konopný průmysl | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Cena prasat | Cena prasat v ČR | Špatný trader | Akcie Boeing | Terra | Cla na hliník | Silný růst | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Tilray (TLRY) | Decentraland | Decentraland (MANA) | GameStop akcie | Síla amerického dolaru | Přeprodané zóny | Tencent Music | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Akcie Boeing (BA) | Special Purpose Acquisition Company | Více časových rámců | AMD | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Cenový pohyb | Objednávky | Potenciální výnosy | Prezidentský dekret | Výsledky FAANG | Trading.com | Přeprodané oblasti | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | HB Index | Riziko ztráty | Silnější support | Oslabení | Růst úroků | Prodejní ceny | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Aktuální problémy | Martin Klass | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Shortování | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Denní graf akcie | Didi | Obchodní výsledky | Největší kryptoměnové burzy | Streamovací společnost | Varianty koronaviru | Krátké obchodování | Hliník | Didi Global | Čínský výrobce | Americký trh | AI | KO | Odvětví | Načasování | Boom | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Štěstí | Interpretace | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Vstupy do longových pozic | Projekce | Účetní období | VIAC | Jarda Tupý | Úrovně Fibonacciho | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Byty | Prostor pro růst | Palantir akcie | Akcie PLTR | Rozbor | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Ronaldo | Dna | Růst trhu | ANO | Uhlí | CSRC | Google akcie | Google akcie (Alphabet) | Ceny plynu | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | Celková nabídka | Vyšší hodnoty | Ztrátové pozice | Nio akcie | Pokračování trendu | Kryptoanalytik | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Zdražování energií | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Měnový report | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Provozní výnos | Meta | Metaverse | MANA | Obratová formace | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Česká národní banka (ČNB) | Supportní úroveň | AMD akcie | Meta (Facebook) | Bílý cukr | Společnost | TIM | Pozemky | Meta Platforms (FB) | Omikron | Zveřejnění zprávy | | Ekonomické teorie | Nejvýraznější propad | Varianty covidu | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Předpověď počasí | Dotcom | Postranní pohyb | Supportní zóny | Krypto analytik | Terra (LUNA) | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | MATIC | Cena zemního plynu v Evropě | Jamal | Santa rally | Dlouhodobé trendy | Miliardy USD | Pokles zlata | Gate | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | S&P Global Platts | Sabrina Kernbichlerová | NFTčka | Big tech | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Analytik trhů | Instituce | Pár USD/CAD | OFZ | Supportní zóna | Rodinné domy | Invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | XTB Jiří Tyleček | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Cena plynu pro evropský trh | MWh | Společnost Google | Invaze | Vývoj ceny niklu | SUGAR (bílý cukr) | APP | Investoři do bitcoinu | Akcie kybernetické bezpečnosti | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Nízké poplatky | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Technické korekce | Trh zlata | Vypuknutí válečného konfliktu | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Crypto Eboy | Správa | Crypto Eboy - René Remšík | Vlastnictví | Kryptoměnová burza Binance | Různé obchodní styly | Obchodní styly | Korekční pohyb | Výrazné cenové pohyby | Konsolidace ceny | Širší trh s kryptoměnami | Doji svíčky | Martin Vašek | Reverzní formace | Indexy S&P | Tržní konsolidace | Konsolidační pohyb | Fundamentální dění | Trh stříbra | SUGAR.CMD | SUGAR.CMD/USD | Širší trh | Velmi volatilní | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Změna trendu | Cenový strop | Centrum | Pokles akciových trhů | Nákupní trend | Cenový výběžek | Indikace RSI | Zelená čísla | Rezistentní zóny | Překoupené oblasti | Ceny pozemků | Dlouhodobější trend | Investiční cíle | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Prodejní reakce | Atakování maxim | Neutrální indikace | Nákupní korekce | Absence kupců | Hodnoty COT reportu | Hodnoty COT | Akcioví investoři | Vývoj úrokových sazeb v USA | Odchod investorů | Dlouhodobý klouzavý průměr | Výhodné ceny | Postranní trend | Posilování kanadského dolaru | Pokračující výprodej | Akcie technologických společností | Pokles na ropě | CFD (Rozdílové smlouvy) | Kryptoaktivum | Analýzy trhu | Tržní odhad | False break (falešný průraz) | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Nansen | Výběry | CZ | Pokles trhů | Nižší minima | Nižší maxima | Budoucí potenciál | Konsolidace trhu | Posilování franku | Růstový potenciál | IntoTheBlock | Lumír Kunz | Závěr obchodního roku | Silná korelace | Technické nastavení | Signál pro pokračování trendu | Krátkodobý klouzavý průměr | Klouzavý průměr SMA 20 | Prostor pro další posilování | Další posilování | Cenová stagnace | Prosincová cenová stagnace | Cenové konsolidace | Výrazný trend | Posilování švýcarského franku | Složení COT reportu | Nárůst prodejních obchodních pozic | Prodejní trend | Predikce cenového poklesu | Obchodníci texaské ropy | Prodejní aktivita | Cenový růst | Zásadní cenové pohyby | Velká změna | Nárůst prodejních pozic | Překonání SMA 20 | Překonání SMA | Výprodeje | Fiat měny | Pokles USD/CAD | Tržní stagnace | Cenové minimum | Fundamentální impuls | Pokračující pokles | Sol | Nákupní momentum | Nástroje a indikátory | Obchodník měsíce | Problémy v bankovním sektoru | Zklidnění situace | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Žaloba | Supportní úrovně | Obratový signál | Retest cenové úrovně | Neutrální pohyb | Budoucí úrokové politiky | Úrokové politiky | Snížení tempa růstu úrokových sazeb | Krize bankovního systému | Obchodování zlato | Vyšší ceny | Agresivnější růst | Aktivita Hedgerů | Prodejní aktivita Hedgerů | Cenové dno | Nové cenové dno | Rétorika amerického Fedu | Prostor pro posilování | Zaoceánská měna | Bankovní účty | Shapella | Etheru | Velké technologické společnosti | Data společnosti | Valuo | Definovaný obchodní plán | Dobře definovaný obchodní plán | Americký akciový index S&P 500 | Investiční teze | Zóny konfluence | Cenový vývoj na trhu s ropou | Stabilní posilování | Problémy ve švýcarském bankovním sektoru | Oblasti konsolidace | Oslabování australského dolaru | Vytrvalý cenový pokles | Střednědobý klouzavý průměr | Nárůst long pozic | Vznik prodejního trendu | Fyzický gap | Kvartální hospodářské výsledky | Letošní maximum | Nové letošní maximum | Dubnové obchodování | Cenové maximum | Myšlenkový proces | Soustředění | Hypoteční banky | Celková nabídka bytů | Nabídka bytů | Nabídka bytů k prodeji | Velkometrážní byty | Objem prodejů bytů | Objem prodejů bytů na trhu | Objem prodejů bytů na trhu s nemovitostmi | Patová situace | Vlastní bydlení | Vice | Platební neschopnosti USA | Silnější fundamentální impuls | Směřování | Dlouhodobější směřování | Pokračující uptrend | Situace na švýcarském franku | Nákupní snahy | Technický pullback | Nástup klesajícího trendu | Vstup kupců | Vstup kupců do trhu | Současný klesající trend | Dlouhodobá konsolidace | Komoditní report | Prodejní momentum | Nová letošní minima | Letošní minima | Vytvoření nových historických maxim | Zámořská měna | Binance.US | Společnost Binance | XREX | Wayne Huang | XREX USD | Žaloba proti Binance | Tony Sycamore | Burzovní komise | Americká burzovní komise | Odvětví krypta | XTB Obchodník měsíce | Predikovatelný | Volatilní měsíc | Pokračování v poklesu | Oblast přeprodanosti | COT report na zlato | Report na zlato | Pokračování současného trendu | Nižší ceny | Současná nejistota | Směr ropy | Budoucí směr ropy | Budoucí směr | Valuace big tech | Valuace big tech společností | Účinná reverzní formace | Změny v makroekonomických datech | Nižší low | Férové ceny | Výkonnost eura | Nové cenové minimum | Období vyšších úrokových sazeb | Cenový pokles zlata | Pokles zlata a stříbra | Generativní umělé inteligence | Červencové obchodování | Výrazná prodejní aktivita | Extrémní posílení | Posílení švýcarského franku | Výrazný cenový pokles | Technická formace | Pozitivní momentum | Tržní korekce | Vznik nákupní korekce | Graf měnového páru | Absence nákupní korekce | Klesající cena zlata | Srpnové obchodování | Všechny světové měny | Test přeprodaných úrovní | Agresivní trend | Signál Price Action | Euforie kolem umělé inteligence | Dominance dolaru | Nákupní euforie | Překoupené úrovně | Reakce na konfluenci | Dlouhé knoty | Riziko intervencí | Riziko intervencí ze strany Bank of Japan | Prodejní aktivity | Nástup amerického dolaru | Report komodit | Report komodit a indexů | Měsíční report komodit a indexů | Měsíční report komodit | Situace na stříbře | Vyšší cenová minima | Cenová minima | Naceňování dopadů fundamentu | Prostor pro další oslabení | Hlavní světová měna | Struktura | Klouzavý průměr SMA 50 | Nesměrový cenový vývoj | Růst libry | Situace na japonském jenu | Nákupní momentum trhu | Breakout na vyšší hodnoty | Potenciál pokračujícího růstu | Tlak ze strany prodejců | Agresivnější klesající trend | Oblast překoupenosti | Období silného fundamentu | Cenový růst stříbra | Růst stříbra | Nákupní gap | Válečná krize | Válečná krize na Blízkém východě | Krize na Blízkém východě | Oslabování ropy | Přecenění | Starší rodinné domy | Analýza společnosti FérMakléři.cz | Analýza společnosti FérMakléři | Volatilní cenové pohyby | Výrazný klesající trend | Agresivní cenový růst | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Interpretace cenového vývoje | Zásadní supportní úrovně | Možnost poklesu | Vyhledávaná komodita | ProCent | Prosincové obchodování | Možnost posílení eura | Možnost posílení | Pásma překoupenosti | Volatilní cenový vývoj | Potvrzený růstový trend | Pravděpodobnost korekce | Pokračování cenového růstu | Trh se stříbrem | Atakování cenových maxim | Možnost oslabení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Cenový index výdajů
Cenový index výdajů na osobní spotřebu
Cenový kanál
Cenový odskok
Cenový odskok (gap)
Cenový pattern
Cenový pattern Blow - Off Top
Cenový pattern Pin Bar
Cenový PCE index
Cenový pohyb

Následující klíčová slova

Cenový pokles zlata
Cenový propad
Cenový propad u akcií
Cenový rekord
Cenový růst
Cenový růst Etherea
Cenový růst stříbra
Cenový růst zlata
Cenový skok
Cenový strop
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít