Pondělí 17. června 2024 21:33
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Indikátor MACD

img

GBP/USD: obchodní plán na americkou senaci 17. června (analýza dopoledních obchodů). Libra se opět nakupovala pod úrovní 1,2657.

17.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2675 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem hladiny 1,2675 poskytly vynikající signál k nákupu libry. Jak ale vidíte v grafu, pár nijak výrazně nestoupal. Technický obrázek na druhou polovinu dne stále musí být zrevidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 17. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pokouší překonat úroveň 1,0710

17.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení této úrovně byly signálem k prodeji eura dále podél trendu. Jak je však z grafu patrné, v době psaní této prognózy ještě nedošlo k odpovídajícímu pohybu směrem dolů. Ve druhé polovině dne nebyl technický obraz revidován.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. června

17.06.2024 Cena 1,2716 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciální pokles páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával. Ve druhé polovině dne, po slabých údajích z USA, byla otestována cena 1,2673, kde jsem libru hodlal nakupovat okamžitě při odrazu, jak jsem uvedl v prognóze pro americkou seanci. To vše donutilo pár projít drobnou korekcí o 15 pipů, po které byla libra znovu pod tlakem. Nedostatek makrodat a naprosté zklamání býků z toho, co se děje, může v blízké době vést k tvorbě nového významného klesajícího trendu, takže buďte opatrní i s nákupy na současných minimech. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Čeho si všimnout 17. června? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky.

17.06.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. U obou měnových párů se tak během dne očekává nízká volatilita a slabé pohyby. Evropská měna může mírně korigovat nahoru, ale bylo by dobré si pamatovat, že hlavní trend je momentálně klesající. Prioritou by proto měl být prodej, nikoli nákup. Libra může pokračovat v poklesu a odpoutat se od pásma 1,2684–1,2693, ale fixace nad ním bude znamenat, že trh zatím není připraven k prodeji.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pátek vykázal poměrně výrazný pokles, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Vysvětlíme si, co tím myslíme. Lokálními příčinami jsou události a zprávy, ke kterým dochází v průběhu dne. V pátek se prakticky žádné takové nevyskytly. Ve Spojených státech byl zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který dopadl hůře, než se předpokládalo, a nakonec zastavil růst dolaru. Pohyb směrem dolů před tímto zveřejněním však nebyl vyvolán zprávami dne.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 14. června (analýza dopoledního obchodování). Libra pokračovala v poklesu

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2736 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Proražení a otestování úrovně zdola nahoru vedlo k dalšímu výprodeji libry s pohybem o 50 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně revidován.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 14. června (analýza dopoledních obchodů). Euro pokračovalo v poklesu.

14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0722 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Poklesy a vytvoření falešného průrazu směrem dolů byly signálem k nákupu eura, které se ale nikdy nedostalo na běžný růst a pokračovalo v poklesu. S nákupy při falešném průrazu v oblasti 1,0677 jsme ale měli štěstí. Z trhu se podařilo vytáhnout více než 30 bodů zisku. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky

14.06.2024 Cena 157,10 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru – zvlášť po zprávě, že ceny amerických výrobců v květnu nečekaně klesly. V důsledku toho pár USD/JPY ztratil více než 40 pipů. Dnes bylo oznámeno rozhodnutí Bank of Japan o úrokových sazbách a komentáře k měnové politice, což vytvořilo tlak na japonský jen a vedlo k růstu amerického dolaru. Skutečnost, že centrální banka zatím s utahováním měnové politiky nespěchá, přiměla obchodníky zbavit se jenu a nakoupit výnosnější dolar na carry trades. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky

14.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o více než 30 pipů. Zprávy z eurozóny na euro dopadly, ale údaje z USA ovlivnily tržní sentiment pozitivně. Jenže to nestačilo, takže iniciativu a kontrolu nad trhem převzali ve výsledku znovu medvědi. Dnes bude v eurozóně zveřejněno několik zpráv. Vše začne indexem spotřebitelských cen z Francie, následovat bude bilance zahraničního obchodu z Itálie a eurozóny a vše zakončí projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Jelikož Lagardeová sdělila všechno důležité už minulý týden, neočekávám, že by euro po dnešních příchozích informacích získalo příliš podpory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na nižší úrovni. Zatímco pokles eura naznačuje potenciální klesající trend pro měnový pár EUR/USD, pro britskou libru pokles neznamená nic důležitého. Jen připomínáme, že pár GBP/USD se již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2798. Ve středu se obchodoval prudce výše nad tímto bočním kanálem, ale na celkové situaci to nic nezměnilo. Pár se stále obchoduje do strany, protože se mu nedaří zahájit medvědí korekci a není schopen prolomit úroveň 1,2693, zatímco trh se nadále vyhýbá velkým nákupům dolarů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

14.06.2024 Pár EUR/USD strávil polovinu včerejšího dne na místě a druhou polovinu klesal. Vcelku těžko se dalo vysvětlit, proč se dolar obchodoval směrem nahoru. Průměrná zpráva o inflaci v USA ve středu vyvolala silný pokles greenbacku. Naopak zasedání Federálního rezervního systému mu dokázalo poskytnout jen malou podporu, ačkoli výsledky zasedání byly vnímány jako jestřábí. Dolar ve výsledku vykázal prudký pokles i malý růst. Trh dal proto situaci do pořádku až ve čtvrtek. Dále, v časovém rámci 24H přetrvává celkový klesající trend. Pár v časovém rámci 1H opustil vzestupný kanál, takže současný technický obraz plně podporuje další pohyb směrem dolů. Mezi eurem a librou není aktuálně téměř žádná korelace, takže britská měna se může dál obchodovat za vlastních podmínek.
img

EUR/USD: plán obchodování během seance v USA ze dne 13. června (analýza dopoledního obchodování)

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0800 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení této úrovně poskytly signál k nákupu eura, což vedlo k nevýraznému růstu o 15 bodů, po kterém pohyb skončil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 13. června (americká seance)

14.06.2024 Test cenové hladiny 1,2798 se shodoval s dobou, kdy byl indikátor MACD značnou dobu v pásmu překoupení, a jelikož se kupcům libry nepodařilo dostat se nad denní maximum, bylo rozhodnuto o prodeji páru GBP/USD. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 bodů. Nedostatek statistických údajů ze Spojeného království ovlivnil růstový potenciál páru. Odpoledne se očekává mnoho údajů o americké ekonomice. Směr trhu určí index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Jestliže budou údaje z USA lepší, než ekonomové předpovídali, může se tlak na britskou libru rychle vrátit. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. června (analýza dopoledních obchodů)

14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2788 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě poskytly vynikající vstupní bod na prodej libry, který zatím vyústil v pokles o pouhých 15 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 13. června pro začátečníky

13.06.2024 Cena 157,19 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru – zvlášť po zprávě, že inflace v USA oproti předchozímu měsíci výrazně zpomalila. Jádrové ceny navíc zřetelně klesly, což vyústilo ve značný pokles dolaru. Obchodníci mohli ve výsledku získat více než 60 pipů. Rozhodnutí FOMC ponechat úrokovou sazbu v pásmu 5,25–5,5 % ale pomohlo část poklesu dolaru vyrovnat. Kupci v dnešní asijské seanci obnovili rovnováhu na trhu, čímž udržují značné naděje na vytvoření uptrendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. června pro začátečníky

13.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy byl indikátor MACD daleko od úrovně nula. Zmínil jsem ale, že budu jednat bez ohledu na jeho hodnoty, protože celý výpočet vycházel ze silného pohybu, ke kterému došlo po zveřejnění dat. Obchodníci mohli ve výsledku získat více než 60 pipů, pokud euro nakoupili na úrovni 1,0777. Výsledek včerejšího zasedání Federálního rezervního systému byl vcelku očekávaný. FOMC přehodnotil svůj postoj na výrazněji jestřábí, ačkoli inflace v USA klesala už druhý měsíc po sobě. Uvedené ukazuje na dlouhodobější vyčkávací postoj a pozdější snížení úrokových sazeb v tomto roce – pokud bude vůbec nějaké. Z tohoto důvodu by se americký dolar neměl zatím odepisovat a býčí trh se nikam nechystá.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu výrazně vzrostl. Popáté nebo pošesté nedokázal překonat úroveň 1,2603 a zahájit korekci. Ale když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, kterou nelze považovat za "rezonující", trh okamžitě zahájil výprodej dolaru. Večer, kdy vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, trh na tuto událost nijak výrazně nereagoval. Powell objasnil, proč Fed není ochoten snížit sazby, ale zmínil, že poslední dvě zprávy o inflaci byly povzbudivé. Celkově lze vyvodit následující závěr: Fed si stále přeje začít snižovat sazby, ale nemůže. Kdy se mu taková příležitost naskytne, se neví. Možná až inflace zpomalí o 0,1 % za měsíc, a nikoli každý měsíc, a současná míra inflace bude 1,5krát vyšší než cíl. Libra nicméně pokračuje v růstu pod jakoukoli formální záminkou. Trh dál silně reaguje na všechny zprávy, které jsou pro dolar negativní, a ignoruje zprávy, které jsou pro americkou měnu pozitivní a mohou ji podpořit.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár EUR/USD ve středu po odrazu od úrovně 1,0726 stoupal. Tento odraz může vypadat jako důvod k novému růstu eura, ale není to úplně takto. Včera byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která během dne vyvolala růst o více než 100 pipů. Index spotřebitelských cen zpomalil na 3,3 % meziročně a podobně jako v předchozím měsíci klesl o pouhých 0,1 %. Věříme, že reakce trhu byla přehnaná a pokles dolaru příliš silný. Pokles inflace o 0,1 % neznamená vůbec nic pro výhled měnové politiky Federálního rezervního systému, což pak večer potvrdil Jerome Powell. Inflace výrazně klesla z maxima, ale zůstává příliš vysoká, uvedl předseda Fedu.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 11. června (americká seance)

12.06.2024 Cenová úroveň 157,36 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad nulu, což jasně omezilo další růstový potenciál páru i v rámci býčího trhu. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval, a jak vidíte v grafu, udělal jsem dobře. Ve druhé polovině dne budou zveřejněny jen údaje o indexu optimismu malých podniků NFIB ve Spojených státech, které nejspíš příliš neovlivní směřování trhu. Proto můžeme po mírné dopolední korekci očekávat další rozvoj uptrendu v pokračování růstu dolaru s dosažením nových týdenních maxim. Ale nezapomeňte, že zítra zasedá Fed, takže bych nepočítal se zvlášť prudkými pohyby. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 11. června (americká seance)

12.06.2024 Test cenové úrovně 1,0761 v první polovině dne časově odpovídal výraznému poklesu indikátoru MACD pod úroveň nula, což omezilo další potenciál páru klesat – zejména při absenci jakýchkoli statistik z eurozóny. Jak ale vidíte v grafu, euro se propadlo až do oblasti týdenních minim, a dokonce je aktualizovalo, což dokazuje, že ještě nevyčerpalo potenciál poklesu. Absence statistik z USA ve druhé polovině dne může podobně jako včera pozitivně ovlivnit kupce eura, ale jak dlouho to potrvá – zejména před klíčovými statistikami o inflaci, které se očekávají zítra – je těžké říct. Lepší je dál využívat korekci a obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. června (analýza dopoledních obchodů). Euro se vrací k poklesu.

12.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0757 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz ven a retest tohoto pásma poskytly vynikající signál k prodeji eura dál podél trendu a vyústily v pokles o více než 30 bodů. Vzhledem k agresivnímu chování prodejců během evropské seance byl technický obrázek na druhou polovinu dne revidován.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 11. června

11.06.2024 Cena 1,2711 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár GBP/USD vystoupal o 17 pipů a pak byl znovu pod tlakem. Dnes už byly zveřejněny slabé údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Velké Británii. Pětinásobně překonaly očekávání ekonomů, takže vyvinuly značný tlak na pár. Stoupla i míra nezaměstnanosti, což ještě víc poukázalo na problémy v ekonomice způsobené vysokými úrokovými sazbami. Nicméně vzhledem k tomu, že se zvýšila i úroveň průměrné mzdy ve Spojeném království, není důvod spěchat v nejbližší době se snižováním nákladů na úvěry. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.06.2024 Páru GBP/USD se nepodařilo pokračovat v klesajícím pohybu. Proběhl zde sice jistý nevýrazný pokus, ten však velmi rychle skončil. V hodinovém časovém rámci to není vidět, ale ve vyšších časových rámcích je jasně patrný flat trend, který začal přibližně v posledním květnovém týdnu. Celkově se libra již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2684 a 1,2798. Třetí vzestupná trendová linie byla prolomena a potřetí za sebou nevidíme žádný obrat trendu ani žádný vznikající klesající trend. Britská měna nadále udivuje svou odolností.
img

Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky

11.06.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

11.06.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v pohybu dolů, ale v závěru dne si nakonec vzpomněl, že je pondělí, ne pátek. Euro tedy za necelý den ztratilo zhruba 170 pipů, což je významné zvlášť s ohledem na průměrné indikátory volatility z posledních měsíců. Domníváme se, že takto rychlý pokles by mohl a měl znamenat začátek nového, dlouhodobějšího sestupného trendu. Stojí za zmínku, že trh poprvé po dlouhé době ignoroval páteční negativní zprávu ze Spojených států. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4 % oproti prognózovaným 3,9 %, což považujeme za pozitivní signál pro americký dolar, který dlouhodobě klesá bez jasných důvodů.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)

11.06.2024 K prvnímu testu ceny 156,81 došlo, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což jasně omezilo další potenciál páru klesat v rámci pozorovaného býčího trhu. Druhý test úrovně 156,81 přišel v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup dolaru, čehož jsem rád využil. Jak ale vidíme v grafu, pár se zatím nedostal k normálnímu růstu. Proto jsem trh opustil a zrevidoval jsem technický obrázek. Jelikož je druhá polovina dne z hlediska ekonomických událostí prázdná, bude se pravděpodobně dál obchodovat v rámci denního bočního kanálu s dobrou vyhlídkou na trvalejší růst dolaru, což zabere trochu víc času, než se zdálo. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)

11.06.2024 Cena 1,0747 byla v první polovině dne otestována v okamžiku, kdy se indikátor MACD právě začal pohybovat dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstup na trh s cílem prodávat euro v rámci pokračování klesajícího trendu, který se vytvořil v pátek po zveřejnění silných statistik ze Spojených států. Pár se proto v době psaní recenze propadl už o více než 10 bodů a poměrně dobré zůstávají i šance na další pokles. Odpolední absence statistik ze Spojených států může mít na kupce evropské měny pozitivní vliv, ale jak dlouho vydrží – zejména před klíčovými inflačními statistikami, které se očekávají v polovině týdne, je poměrně složitá otázka. Lepší je využít korekci a vsadit na další pokles páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. června. Analýza včerejších obchodů na forexu.

10.06.2024 Cena 155,75 byla otestována v době, kdy indikátor MACD, ačkoli výrazně vzrostl nad úroveň nula, omezil růstový potenciál páru. Uvedl jsem ale, že budu jednat při průrazu dolů na základě údajů o americké ekonomice. Jelikož byly mnohem vyšší, než ekonomové předpovídali, a počet nových pracovních míst předčil veškerá očekávání, nakupoval jsem dolar a prodával jen v naději na návrat uptrendu na tomto páru a na slušný růst, který v závěru dne dělal více než 100 bodů.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.

10.06.2024 Cena 1,0881 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 80 bodů. Páteční zprávy z eurozóny páru neposkytly výraznou podporu. Statistiky z amerického trhu práce zároveň vedly k velkému výprodeji eura a ohrozily plány kupců na další tvorbu uptrendu. Silný trh práce je v rozporu s plány Fedu, že sníží úrokové sazby a vrátí cenové tlaky do pásma 2,0 %. Z tohoto důvodu se na nadcházejícím zasedání Fedu, jehož výsledky budou oznámeny ve středu, nečekají žádné změny politiky, což bude dál podporovat nákup amerického dolaru a prodej eura.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 7. června (americká seance)

10.06.2024 Cenová hladina 1,2797 byla otestována poprvé, když byl indikátor MACD výrazně nad úrovní nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Při druhém testu této úrovně krátce nato byl MACD v překoupené oblasti, což umožnilo rozvinout prodejní scénář č. 2, který vedl k poklesu páru o 15 bodů. Naplánována je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělství za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrné hodinové mzdy. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení libry. V opačném případě bude lepší nakupovat dolar a sázet na pokles páru do konce týdne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a ignorovat hodnoty indikátoru MACD.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 7. června (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává nad úrovní 1,2784.

10.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2784 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě přinesly signál k nákupu, ale po růstu o 15 bodů tlak na libru polevil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
img

EUR/USD: Plán obchodování během americké seance dne 7. června (analýza dopoledního obchodování). Trh práce se může stát pro dolar problémem

07.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0888 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly výborný signál k nákupu eura, ale kupující se zřejmě rozhodli před zveřejněním důležitých údajů z USA nepospíchat. Po růstu o 10 bodů se obchodování opět přesunulo do oblasti 1,0878. V důsledku toho padlo rozhodnutí opustit trh a vyčkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne je třeba ještě upravit.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších obchodů na forexu.

07.06.2024 Cena 155,86 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v závěru dne omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem dolar neprodával. Pár dnes během asijské seance pokračoval v poklesu. Těžko to lze přičítat poměrně rozporuplným statistikám o změnách objemu výdajů japonských domácností a indexu předstihových ekonomických indikátorů, takže to vypadá spíš na rozmísťování pozic před dnes očekávanými důležitými údaji o americkém trhu práce. O tom ale budeme podrobněji mluvit v odpolední prognóze. Zatím budu hledat vhodné vstupní body pro nákupní scénář č. 2 a přitom počítat s obratem trhu a návratem poptávky po poměrně levném americkém dolaru. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

Čemu bychom měli věnovat pozornost dne 7. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

07.06.2024 Na pátek je naplánováno celkem dost makroekonomických událostí, z nichž některé jsou velmi důležité. Samozřejmě bychom měli začít zprávami z USA, protože ty jsou pro trh prioritní. Dnes budou zveřejněny údaje o míře nezaměstnanosti za květen, o počtu nově vytvořených pracovních míst v sektorech mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) a o změnách v úrovni průměrné mzdy. Americký dolar potřebuje velmi silná data, aby vykázal růst, protože trh v současné době interpretuje téměř všechny zprávy v jeho neprospěch. Pokud se americké údaje ukážou být slabé, není pochyb o tom, že americká měna opět prudce klesne.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.

07.06.2024 Cena 1,0885 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. Pár se ve výsledku posunul o zhruba 10 bodů nahoru, nic víc. Reakce na rozhodnutí Evropské centrální banky snížit úrokové sazby byla velmi slabá, a tak se ve druhé polovině dne nerozvinul uptrend. Dnes se veškerá pozornost upne na zprávy o změnách průmyslové produkce v Německu, obchodní bilanci Německa a Francie, změnách HDP v eurozóně a změnách úrovně zaměstnanosti v eurozóně. Jen velmi dobré ukazatele, zvlášť pokud jde o tempo růstu evropské ekonomiky, zachrání euro před novým výprodejem, který už nějakou dobu hrozí. Nezapomeňte také, že nás čekají důležité statistiky z USA, takže nemusí dojít k vůbec žádnému pohybu. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

Jak 7. června obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

07.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu s minimální volatilitou. Pár EUR/USD se obchoduje zvláštně, nelogicky a paradoxně, ale tato definice bohužel v současnosti platí pro mnoho měnových párů na trhu, například pro GBP/USD. Včera byly oznámeny výsledky zasedání ECB. Evropský regulátor poprvé v rámci cyklu uvolňování měnové politiky snížil klíčovou sazbu. Euro na to prakticky nezareagovalo. Pak vystoupila s projevem Christine Lagardeová. I když šéfka ECB neřekla nic důležitého, měl trh nějak zareagovat. Denní volatilita ale činila neskutečných 40 bodů a trh celý den hibernoval. Přehlížení fundamentálního pozadí a interpretace makroekonomických statistik jen ve prospěch eura tedy pokračuje.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 6. června (americká seance)

07.06.2024 Cena 156,38 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula a dosáhl včerejších maxim, což ukazuje na jeho stav překoupení. Díky tomu bylo možné vstoupit na trh za účelem prodeje dolaru, což vedlo k poklesu páru o více než 40 bodů. Teď je třeba veškerou pozornost upnout na týdenní údaje o počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech a na bilanci zahraničního obchodu. Dobré indikátory jsou důvodem k nákupu dolaru a opětovnému prodeji jenu, zatímco slabé statistiky mohou vážným způsobem ovlivnit vyhlídky páru na růst. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky 6. června (americká seance)

06.06.2024 Cena 1,0870 byla otestována v době, kdy už se indikátor MACD výrazně pohyboval pod úrovní nula, což omezuje další potenciál páru klesat – zejména před důležitým rozhodnutím Evropské centrální banky o úrokových sazbách. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. V druhé polovině dne očekávám prudký a jednosměrný pohyb, takže budu jednat po průrazu úrovní a indikátor MACD budu ignorovat. Kromě rozhodnutí ECB byly v USA zveřejněny také prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a údaje o obchodní bilanci, které by mohly trh ovlivnit. Ale dnes ne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat podle scénáře č. 1.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 6. června (analýza dopoledních obchodů). Euro před zasedáním ECB ztrácí býčí momentum.

06.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0873 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě poskytly euru vynikající nákupní signál, ale po 10bodovém růstu se obchodování vrátilo do oblasti 1,0873. Proto jsem se rozhodl trh opustit a počkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 6. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu

06.06.2024 K testu ceny 155,94 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo scénář pro prodej dolaru. Transakce však byla ztrátová, protože k pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Silné statistiky o aktivitě v americkém sektoru služeb vedly k dalšímu posílení páru. Dnes již proběhl prodej třicetiletých japonských dluhopisů, což nemělo na náladu na trhu vliv. Pár bude pokračovat v růstu a probíhající korekce budou dalším důvodem k nákupu dolaru za atraktivnější ceny. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy na 6. června pro začínající obchodníky. Přehled včerejších obchodů na forexu.

06.06.2024 Cenová hladina 1,2782 byla otestována, když indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což vypadalo jako vhodná příležitost k nákupu libry. Tlak na pár se bohužel po růstu o 10 bodů vrátil. V polovině americké seance se odehrál podobný příběh s hladinou 1,2762. Test v době, kdy MACD začal klesat od nuly, spolu se silnými údaji z USA splňoval požadavky ideálního scénáře k prodeji. Bohužel ale nikdy nevyústil ve výraznější pohyb směrem dolů. Včerejší údaje o indexu PMI pro britský sektor služeb a o kompozitním indexu PMI pomohly držet poptávku po britské libře a ponechat jí šanci na pokračování vzestupného trendu. Dnes se žádné statistiky za Spojené království neočekávají, takže se bude sledovat vývoj v eurozóně a spoléhat na reakci trhu a poptávku po rizikových aktivech po zasedání ECB, které mohou britskou libru táhnout s sebou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 6. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu

06.06.2024 K testu ceny 1,0879 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo růstový potenciál páru. Z toho důvodu jsem nenakupoval a nemýlil jsem se. Pár vzrostl pouze o zhruba 10 bodů a poté se zastavil. Včerejší údaje PMI pro sektor služeb eurozóny a kompozitní index byly zklamáním, což vedlo k poklesu páru. Podobné, ale silné zprávy z USA byly důvodem, proč euro během americké seance nepokračovalo v růstu. Dnes se však veškerá pozornost bude soustředit na rozhodnutí ECB o hlavní úrokové sazbě, která bude s 99,99% jistotou snížena o čtvrt procentního bodu, a také na zprávu o měnové politice a tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagarde. Pokud se ukáže, že nedávný růst inflace členy ECB vyděsil, euro bude pravděpodobně pokračovat v růstu, protože snížení sazeb bude v nejbližší době mimo hru. Pokud trh překvapí holubičí postoj regulátora, poklesu EUR/USD pravděpodobně nic nezabrání. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Čemu 6. června věnovat pozornost? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky.

06.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Eurozóna zveřejní více či méně významnou zprávu o maloobchodních tržbách. Spojené království vydá sekundární zprávu o PMI ve stavebnictví. Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají reakci trhu větší než 10–20 bodů. Pozornost se dnes upne hlavně na projev Christine Lagardeové.
img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování ceny 156,60 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru a dosáhl denních maxim, což naznačuje jeho překoupenost. To nám umožnilo vstoupit do trhu s cílem prodat dolar, ale jak jsem upozorňoval ve své dopolední předpovědi, k výraznějšímu pohybu směrem dolů nikdy nedošlo. Odpoledne se očekává zveřejnění řady údajů, které mohou americkému dolaru jak uškodit, tak ho podpořit. V případě dobrých údajů o změnách počtu zaměstnanců od ADP, indexu podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb a kompozitního indexu PMI je možné vsadit na další růst USD/JPY v rámci pokračování dopoledního trendu. Špatná čísla vrátí na pár tlak, což povede k poměrně výrazné korekci v rámci dne, čehož budou chtít co nejdříve využít také kupující dolaru. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 5. června (seance v USA)

05.06.2024 K otestování cenové hladiny 1,0871 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V době psaní tohoto článku se pár posunul dolů o zhruba 10 bodů, čímž si zachoval dobrou šanci na další pokles. Různorodé statistiky o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny poškodily růstový potenciál rizikových aktiv a zabránily kupujícím v opětovném vstupu do trhu. Veškerá pozornost se bude upínat k další várce údajů z amerického trhu práce a podobných zpráv o aktivitě. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní index PMI. Silné údaje budou euro dále posouvat a umožní prodávajícím získat zpět včerejší ztráty. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 5. června (americká seance)

05.06.2024 V první polovině dne nebyly uvedené úrovně otestovány. Obchodníci ignorovali vcelku normální statistiky o aktivitě v britském sektoru služeb a místo toho se zaměřili na nadcházející podobné zprávy z USA. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti od ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní PMI. Silné údaje budou libru tlačit dolů, zatímco slabé statistiky pravděpodobně oživí touhu po nákupu libry a prodlouží uptrend po delší sestupné korekci. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?

05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června

05.06.2024 Cena 154,68 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru USD/JPY klesat. USA včera opět zveřejnily neuspokojivé údaje, které vyvinuly tlak na dolar. V dnešní asijské seanci byl ale dolar žádaný. Navzdory poměrně dobré zprávě o japonských mzdách se na trh vrátili kupci, kteří využili atraktivních cen a výrazného poklesu páru, který jsme pozorovali v průběhu týdne. Rád bych upozornil, že pokles může být rychle vykoupen, takže i když pár oživí, buďte na short pozicích velmi opatrní. Býčímu potenciálu páru by momentálně mohly vážně uškodit jen výrazně slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června

05.06.2024 Cena 1,0876 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jednotnou měnu nenakupovat. A udělal jsem dobře. Pár vystoupal asi o 10 pipů a pak s růstem přestal. Včerejší německé zprávy o nezaměstnanosti zklamaly, a pár v důsledku toho v první polovině dne klesl. Slabé údaje z USA ale ke konci dne vrátily poptávku po euru. Situace pro riziková aktiva by se dnes po zveřejnění indexu PMI ve službách v zemích eurozóny a kompozitního indexu, který zahrnuje slabou výrobní aktivitu, mohla vyvíjet špatně. Slabé údaje budou před zítřejším zasedáním Evropské centrální banky vyvíjet tlak na euro. Index cen výrobců v eurozóně dnes nemusí zaujmout investory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

05.06.2024 Pár GBP/USD vykazoval v úterý mírný nevýznamný pohyb směrem dolů. Ve druhé polovině dne stoupal, protože další zpráva z USA – údaje JOLTs – vyšla slaběji, než se předpokládalo. Současně se vytvořila nová vzestupná trendová linie – třetí nebo čtvrtá v řadě. Všimněte si, že předchozí vzestupné trendové linie byly v určitých bodech prolomeny a... libra, jakoby nic, pokračovala v pohybu nahoru. Proto ani konsolidace pod trendovou linií v tuto chvíli nefunguje.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy ze dne 4. června pro začínající obchodníky (americká seance)

05.06.2024 Cena 1,2768 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával. Ve druhé polovině dne bude zveřejněno mnoho statistických údajů z USA, které by mohly vést k výrazným pohybům, byť nejspíš ne ve prospěch libry. Očekávané údaje zahrnují počet nových pracovních míst a fluktuaci pracovních sil od Úřadu pro statistiku práce a změny v amerických továrních objednávkách. Silné údaje budou tlačit pár GBP/USD ještě víc dolů a umožní prodejcům vyrovnat všechny včerejší ztráty. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.06.2024 Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 4. června (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry nedokázali nic nabídnout.

04.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2776 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Objevil se pokles do oblasti 1,2776, ale nikdy ne falešný průraz směrem dolů, což neumožnilo vstup na trh. Naprostá absence býků na této úrovni byla překvapivá, což vedlo k mírné revizi technického obrazu na odpoledne.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 4. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se postupně vrací

04.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0883 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Proražení a reverzní test této oblasti byly signálem k prodeji, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o 10 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.

04.06.2024 Cena 156,64 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Ačkoli údaje z USA přinesly zklamání, které jistě vyvolalo pokles páru, na trh jsem nevstoupil, protože to bylo proti mému obchodnímu systému. Pár během asijské seance dál klesal navzdory slabým statistikám o změně měnové báze Japonska. Je jasné, že slabost dolaru je patrná na mnoha obchodních instrumentech včetně páru s japonským jenem. Je ale třeba si uvědomit, že čím níž pár USD/JPY klesne, tím atraktivněji dané úrovně vypadají pro nákup a pokračování uptrendu. Proto buďte při prodeji opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.

04.06.2024 Poprvé byla cena 1,0849 otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla zmíněná cena otestována znovu, když byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což spustilo prodejní scénář č. 2. Údaje z USA bohužel silně zklamaly, protože výrobní aktivita klesla mnohem víc, než ekonomové předpovídali. Výsledkem nebyl pokles, ale růst páru, který vedl k obchodní ztrátě. Dnes je důležitý přehled údajů o změně počtu nezaměstnaných v Německu za duben letošního roku a o míře nezaměstnanosti. Špatné údaje budou důvodem k prodeji eura, čehož by kupci mohli ochotně využít k prodloužení včerejšího uptrendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.06.2024 Včera GBP/USD netrvalo příliš dlouho se rozhodnout, jakým směrem se vydá. V první polovině dne se trh formálně pokusil o mírnou korekci směrem dolů, ale ve druhé polovině dne dolar prudce ustoupil kvůli slabým údajům obsaženým ve zprávě ISM Manufacturing z USA. Celkově byl tento index v pondělí jediným důvodem k oslavám. Upozorňovali jsme, že jde o důležitou zprávu a slabší hodnota určitě vyvolá pokles dolaru, který vůči libře oslabuje, i když k tomu není žádný zjevný důvod. Proto nás nepřekvapilo, že dolar klesl o 100 pipsů. Pokud i zbytek amerických zpráv z tohoto týdne vykáže průměrné nebo slabé hodnoty, pak není pochyb o tom, že dolar bude pokračovat v poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 3. června

03.06.2024 Cena 1,2729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup libry. V důsledku toho pár GBP/USD vzrostl o více než 35 pipů. Zpráva o úvěrech ve Spojeném království v pátek ráno výrazně neovlivnila směr páru, ale zprávy z USA spustily nové long pozice a pomohly rozvinout uptrend, kterého jsem využil a který vyústil v dobrý výše zmíněný vstupní bod. Dnes budou zveřejněny údaje o výrobním indexu PMI ve Spojeném království. Pokud překonají odhady ekonomů, mohou obchodníci dál sázet na růst libry, protože na začátku týdne prostě nejsou důvody k prodeji v krátkodobém horizontu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 31. května (americká seance)

03.06.2024 Cena 1,0825 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup. V důsledku toho pár plynule vystoupal o více než 30 bodů bez sebemenší korekce. Druhou polovinu dne mohou diktovat prodejci eura, protože se očekávají důležité údaje týkající se americké inflace. Hlavní index výdajů na osobní spotřebu – Fedem preferovaný ukazatel inflace – může vykázat růst, což povede k prudkému poklesu eura a posílení amerického dolaru. Za pozornost stojí také údaje o změnách úrovně příjmů obyvatelstva, změnách úrovně výdajů obyvatelstva a chicagský index PMI. Dobré ukazatele jsou důvodem k patřičnému prodeji eura na konci měsíce. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 31. května (americká seance)

03.06.2024 Cena 157,03 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Růst se sice ve výsledku objevil, ale mohl být silnější. Odpoledne se může všechno rychle změnit, protože se očekávají poměrně důležité údaje ze Spojených států. Hlavními ukazateli jsou výdaje na osobní spotřebu, změny v úrovni příjmů obyvatelstva, změny v úrovni výdajů domácností a chicagský index PMI. Všechny mají silný vliv na devizový trh. Jejich pokles znamená pokles páru USD/JPY, zatímco slušný růst pár posílí a dá mu příležitost vrátit se k týdennímu maximu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května

31.05.2024 Cena 156,95 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o pouhých 10 pipů a pak se znovu dostal pod tlak. Dolar se propadl v důsledku amerických údajů. Ačkoli obchodníci tento okamžik využili, je příliš brzy na slova o tom, že trh ovládají býci. Dnešní údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu a míře nezaměstnanosti v Japonsku odpovídaly prognózám ekonomů, zatímco zpráva o maloobchodních tržbách jejich očekávání překonala. Toto by teoreticky mohlo jenu během evropské seance poskytnout podporu. Čím níž ale dolar klesá, tím atraktivnější je pro býky, takže s prodejem páru na současných úrovních buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května

31.05.2024 Cena 1,0825 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup eura. Pár EUR/USD ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší index spotřebitelských cen ve Španělsku a zpráva o nezaměstnanosti v eurozóně pomohly euru v dopoledních hodinách znovu získat půdu pod nohama. A dále, vcelku neuspokojivé údaje o americké ekonomice, jejíž růst nebyl tak silný, jak se původně odhadovalo, zesílily tlak na dolar. Euro proto prudce stouplo.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek posunul výše, což bylo poměrně neobvyklé. V první polovině dne neměla libra žádný fundamentální důvod k růstu a ve druhé polovině byly důvody spíše formální. Britská měna však začala růst dlouho před zveřejněním amerických makrodat, která se ukázala být méně optimistická, než se očekávalo. Druhý odhad amerického HDP za první čtvrtletí byl revidován níže – pod předběženým odhadem na úrovni 1,6 % – na úrovni 1,3 %. To odpovídalo prognózám. Trh tedy v podstatě neměl na co reagovat, protože zpomalení HDP se již očekávalo. K výraznější odchylce od prognóz nedošlo, ale americký dolar přesto klesl. Domníváme se, že se jedná pouze o náhodu, ale náhod je v poslední době až příliš mnoho. Libra nadále často roste, i když k tomu nemá žádný důvod.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 30. května (seance v USA)

31.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,0806 došlo zároveň s výrazným pohybem ukazatele MACD nad nulu, což omezilo potenciál dalšího pohybu páru směrem vzhůru, zejména v rámci klesajícího trendu pozorovaného v předchozím dni. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Neobdržel jsem ani žádné jiné signály ke vstupu. Statistiky ze Španělska a eurozóny byly podle očekávání ignorovány, ale čeká nás mnoho nových a zajímavých informací z USA. Očekáváme údaje o změně HDP za čtvrtletí, jádrový index výdajů na osobní spotřebu, cenový index HDP, týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci se zbožím. Také se budeme muset seznámit s údaji o nevyřízených prodejích domů z USA. Slabé údaje budou pravděpodobně tlačit euro vzhůru, které tak aktualizuje své včerejší maximum. Silné údaje naopak vrátí tlak na tento pár. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)

31.05.2024 Cenová úroveň 156,58 byla otestována ve chvíli, kdy pár výrazně klesl a indikátor MACD byl v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup s nadějí na oživení dolaru v rámci pokračování býčího trendu. To se také stalo a pár potom vzrostl o zhruba 40 bodů. Spojené státy čeká mnoho statistických údajů, takže v případě dobrých indikátorů se budou dolary stále nakupovat. Očekávají se údaje o změně HDP za první čtvrtletí letošního roku, které dopadlo mnohem hůř než čtvrté čtvrtletí loňského roku. Čekají se také údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, bilanci zahraničního obchodu se zbožím a objemu čekajících prodejů domů ve Spojených státech. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)

31.05.2024 Cenová hladina 1,2704 byla poprvé otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla cena 1,2704 otestována znovu, a to v době, kdy indikátor MACD klesal z překoupené oblasti, což byla situace vhodná k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. Bohužel ale zatím nedošlo k výraznějšímu poklesu páru. Odpoledne se očekávají údaje o změně HDP za dané čtvrtletí, hlavní index osobních spotřebitelských výdajů, cenový index HDP, týdenní počet prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a bilance zahraničního obchodu se zbožím. Silné údaje vrátí tlak na pár a slabé budou libru tlačit za denní maximum. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 30. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se mírně zotavilo

30.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0803 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale ne k falešnému proražení, takže zde nebyl jasný signál ke vstupu. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne revidován.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. května

30.05.2024 Cena 157,37 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 40 pipů. Včerejší indikátor spotřebitelské důvěry v Japonsku, který dopadl hůř, než ekonomové předpovídali, vyvinul tlak na japonský jen, který zesílil v druhé polovině dne po sérii projevů představitelů Federálního rezervního systému, protože Spojené státy zveřejnily průměrné údaje. Dnes je dolar pod tlakem, protože později během dne budou zveřejněny důležité údaje o americké ekonomice, které rozebereme později. V první polovině dne bude nejlepší jednat v rámci kanálu a využívat nákupních příležitostí při poklesu. Čím níž bude dolar před údaji z USA, tím větší je šance na dobrou reakci trhu ze strany býků po zveřejnění zpráv. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. května

30.05.2024 Cena 1,0836 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. Pár EUR/USD se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Včerejší německé údaje o spotřebitelské důvěře a indexu spotřebitelských cen vyvíjely tlak na euro a komentáře představitelů Federálního rezervního systému týkající se vyhlídek americké inflace jen zvýšily tlak na riziková aktiva a tlačily pár ještě níž. Dnes budou zveřejněny zprávy o španělském indexu spotřebitelských cen a míře nezaměstnanosti v eurozóně. Slabé výsledky zvýší tlak na euro, což pomůže korekčnímu pohybu v závěru měsíce. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.
img

Plán obchodování EUR/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.05.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval níže, což začalo po druhém odrazu od úrovně 1,0888. Ačkoli si mnoho lidí přeje vidět klesající trend, musíme si přiznat, že EUR/USD v současné době vykazuje spíše flat fázi než trend. Jak je vidět v grafu výše, cena se již více než dva týdny pohybuje mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Navíc vzestupný kanál, který euro v posledním měsíci a půl podporoval, zůstává i nadále relevantní. Bylo velmi obtížné vytušit, že se objevuje klesající trend, i když na něj všichni čekají. Pokud však cena konsoliduje pod vzestupným kanálem a úrovní 1,0785, může to zvýšit pravděpodobnost delšího a výrazného poklesu eura, které v posledních týdnech roste z čirého nadšení a nezřízené touhy trhu nakupovat bez zjevného důvodu.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. května (americká seance)

30.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil, v první polovině dne nedošlo. Důvodem byl nedostatek důležitých statistických údajů za Spojené království, který vedl k nízké volatilitě trhu a nízkému objemu obchodování. Odpoledne se situace může změnit, i když pravděpodobné to není. Očekávají se údaje o výrobním indexu Fed-Richmond a zpráva s ekonomickým přehledem Fedu podle regionů "Béžová kniha". To vše je velmi zajímavé, ale směr trhu to ovlivňuje jen málo. Tlak na libru tudíž může jen zesilovat, protože jak ukázala první polovina dne, lidí, kteří jsou ochotni nakupovat, je méně. Silné údaje z USA budou dalším důvodem k prodeji libry a nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Krátce nato další test ceny 1,2790, s indikátorem MACD v překoupené oblasti, poskytl příležitost k realizaci prodejního scénáře č. 2. Pár se ve výsledku propadl o téměř 30 pipů. Dnes je vzhledem k absenci údajů ze Spojeného království mnohem obtížnější pokračovat v růstovém trendu a otestovat měsíční maximum. Z tohoto důvodu je lepší být opatrný, využít poklesů a zaměřit se na scénář č. 2, na který budu spoléhat v intradenní strategii.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.05.2024 Také měnový pár GBP/USD zahájil v úterý velmi slabý pohyb směrem dolů, který byl vyvolán odrazem od technické úrovně. Podobně jako v případě eura tento odraz a mírný pokles nemusí nutně naznačovat rodící se klesající trend. Libra již měsíc a půl roste, přičemž v posledních třech týdnech vykazuje pohyb vzhůru bez zjevných důvodů. Proto bychom se nedivili, kdyby cena v blízké budoucnosti překonala úroveň 1,2787 a libra by nadále rostla.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.05.2024 Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima

29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)

29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 28. května (americká seance)

29.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil v první polovině dne, nedošlo. Důvodem byla absence důležitých statistik o eurozóně a nízká volatilita trhu doprovázená slabým objemem obchodů. Odpoledne se situace může změnit, protože se čekají poměrně zajímavé indikátory týkající se americké ekonomiky. Očekává se indikátor spotřebitelské důvěry ve Spojených státech za květen letošního roku, jehož údaje mají být velmi depresivní. Ekonomové sázejí na další pokles indikátoru, a to už pátý měsíc. Jelikož Fed zatím nehodlá plnit sliby, že sníží úrokové sazby, zůstane dynamika pravděpodobně klesající, což může vyvolat tlak na dolar a dodat důvěru kupcům evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

28.05.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.05.2024 Pár EUR/USD v pondělí rostl a roste i nadále. V poslední době jsme několikrát diskutovali o tom, jak euro posiluje i ve dnech, kdy k tomu nemá jasný důvod. A takto to bylo i v pátek, v pondělí a teď v úterý. Takže jsme usoudili, že pár EUR/USD se pohybuje nelogicky. Co tedy mohou obchodníci dělat? Mají dvě možnosti. Zaprvé počkat, až trh začne věnovat pozornost fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí, a teprve pak se rozhodnout o vstupu na trh, protože i zpětně je nesmírně těžké vysvětlit, proč se pár pohybuje tímto způsobem. Druhou možností je obchodovat čistě na základě technické analýzy a ignorovat makroekonomické a fundamentální pozadí.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.

28.05.2024 Cena 156,76 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula a poměrně dlouho oživoval z přeprodané oblasti, což v rámci uptrendu poskytlo skvělou příležitost k realizaci nákupního scénáře č. 2. Pár ve výsledku vzrostl o 20 bodů. Dnešní údaje o indexu cen služeb v japonských korporacích měly být řešeny, i když byly hodnoty mnohem lepší, než ekonomové předpovídali. Dolar, jehož cena vůči jenu výrazně klesla, je opět žádaný, a čím déle se bude obchodovat do strany, tím větší bude šance na nový skok nahoru a aktualizaci ročních maxim. Toto všechno se ale může stát až dnes odpoledne po zveřejnění důležitých statistik ze Spojených států. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.

28.05.2024 Test ceny 1,0853 se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej eura. Jak ale vidíte v grafu, na výraznější pokles nedošlo. Po pohybu dolů o 10 bodů se poptávka po páru vrátila. Absence statistických údajů ze Spojených států umožnila kupcům rizikových aktiv držet trh pod kontrolou, když údaje z Německa a indexy IFO mírně zklamaly. Ráno bude zveřejněn jen německý index velkoobchodních cen, který bude hrát malou roli při určování směru páru. Z tohoto důvodu může tlak na euro mírně zesílit, takže si budeme moci ověřit, jestli se včera našli kupci, a to ještě před důležitými údaji z USA. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 27. května (americká seance)

28.05.2024 K otestování hladiny 1,2755 došlo, když se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo další růst libry, takže jsem nenakupoval a zůstal jsem mimo trh. I když libra dál roste, nákup poblíž měsíčního maxima bez silných fundamentálních statistik není nejlepší rozhodnutí. Ve druhé polovině dne navíc nebudou zveřejněny žádné údaje, takže kupci libry budou možná znovu potřebovat pomoc s překonáním úrovně 1,2755. Pokud se po něm neobjeví pohyb nahoru, bude nejlepší držet se obchodování v rámci kanálu, který se vytvořil dříve během dne. Co se týká intradenní strategie, plánuji spoléhat na scénář č. 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.

28.05.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 27. května pro začátečníky

27.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se na konci týdne rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Nemohl jsem čekat na realizaci druhého prodejního scénáře. Slabé údaje z USA odpoledne hnaly libru dá nahoru, předtím se býkům podařilo ustát a obnovit pokles páru během evropské seance, který způsobily slabé údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii. Nic dnes ráno nemůže vyvolat spike volatility, takže obchodníci zůstanou bez dat a výrazných pohybů. V této souvislosti je také možné vsadit na rozvoj uptrendu, který navzdory veškerému úsilí medvědů o opak z minulého týdne nezmizel. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování EUR/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.05.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval níže. Korekce proti korekci začala před více než týdnem. Pokud jde o malou korekci, cena dokázala klesnout o zhruba 80 pipsů, zatímco při větší korekci euro za měsíc kleslo o zhruba 260 pipsů. Volatilita je tedy i nadále poměrně slabá. V pátek však pár mohl pokračovat v pohybu směrem dolů, ovšem trh rozhodl jinak.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.05.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek také vzestupný pohyb. Zatímco pro pár EUR/USD byly zveřejněny jen dvě zprávy, přičemž obě podpořily americký dolar, pro pár GBP/USD byly zveřejněny tři zprávy, přičemž americký dolar podpořily všechny. Dopoledne byla ve Velké Británii zveřejněna poměrně důležitá zpráva o maloobchodních tržbách, které v dubnu klesly o 2,3 %. Trh přitom očekával pokles maximálně o 0,4 %. Začínající obchodníci si tak mohli všimnout, že zprávy z Velké Británie nejsou o nic lepší než údaje z USA a trh libru nakupuje většinou bezdůvodně, což říkáme už půl roku.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. května

24.05.2024 K otestování ceny 1,2740 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a počkal jsem na realizaci druhého scénáře k prodeji. Krátce nato další test ceny 1,2740, s indikátorem MACD v překoupené zóně, potvrdil vstupní bod na prodej libry. Pár se ve výsledku propadl o 25 pipů. V polovině americké seance, po velmi silných údajích PMI ve výrobě a PMI ve službách v USA, cena dosáhla úrovně 1,2715, a to právě v okamžiku, kdy se MACD začal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji. V důsledku toho libra dál klesala a přinesla zisk zhruba 30 pipů.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek klesl. Z výše uvedeného grafu je dokonale patrné, že tento měnový pár za posledních 11 obchodních dní nevykázal pohyb směrem dolů. Libra roste s ohledem na fundamentální faktory, bez přítomnosti fundamentálních faktorů, bez makroekonomického pozadí, v rozporu s fundamentálním pozadím. Za jejími pohyby se neskrývá žádná logika, i když z technického hlediska mohou vypadat docela lákavě. Například v hodinovém časovém rámci máme jasně vzestupný trend, který si říká o rozpracování. Již jsme však zmínili, že volatilita páru zůstává nízká a je velmi obtížné libru nakupovat, když zprávy a fundamentální faktory naznačují obrat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

24.05.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v poklesu v rámci korekce proti korekci. Začátečníci by si měli uvědomit, že veškerý vzestupný pohyb páru v posledním měsíci je součástí korekce, která je v časovém rámci 24H dokonale patrná. Korekce dál přetrvává, ale pohyby páru jsou poměrně pomalé, takže v nižších časových rámcích vypadají jako samostatný trend. A sestupný pohyb z minulého týdne je korekcí proti tomuto trendu. Celkově vzato zůstává volatilita slabá a dosahuje většinou zhruba 40 pipů za den. Proto je velmi těžké a někdy i marné obchodovat tento pár v nižších grafech. Zvlášť intradenních.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819

24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 23. května (americká seance)

24.05.2024 K otestování ceny 1,2735 došlo ve chvíli, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat nahoru od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu libry, ale růst nepřišel. Údaje o britských indexech PMI zklamaly, protože růst sektoru služeb navzdory oživení aktivity ve výrobním sektoru výrazně oslabil. Odpoledne libře pomohou jen slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním americkém indexu PMI. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k růstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Pokračovat v uptrendu umožní kupcům páru GBP/USD jen slabé údaje. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
Související klíčová slova: Obchodní pásmo | Zpomalení čínské ekonomiky | Příležitosti ke skalpování | FCF | Růst v eurozóně | Marlin | Hlava a ramena | Jak fungují akcie | Neel Kashkari | Celkový zisk | Formace dvojité dno | Pravděpodobné výsledky | Dlouhé pozice | Stanovené Stop-Loss | Indikátor Williams %R | Finanční zpravodajství | Údaje z USA | Vývoj | Exponential Moving Average (EMA) | Obchodní platformy | Obchodování divergencí | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Pokračování klesajícího trendu | Konfederace britského průmyslu | EUR/CAD | Prezident newyorského Fedu | Internetová horečka | EUR | Štěstí | Úvěrový trh | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Identifikace supportu a rezistence | Oznámení výsledků | Výkyvy | Klíčová dovednost | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Isabel Schnabelová | Vyhlídky dolaru | Komuniké | Itálie | Stoxx | Typy indikátorů | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Slabé makro | Forex indikátor | Údaj o HDP | Očekávání | Michael Barr | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Ekonom Evropské centrální banky | Evropské centrální banky | JAR | Volatilní | L.F. Investment | Indikátor Stochastic Oscillator | Obchodování britské libry | EUR/JPY | XBR | Technické signály | Proces obchodování | Potenciální obrat cen | Technické potíže | Příležitost k nákupu | Mapa k pokladu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Šílenství | Identifikace potenciálních obratů trendu | Aramco | Investice | Obchodování breakoutů | Britská centrální banka | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | MACD | Potenciál | Nastavený risk management | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Přesnost | Nové obchody | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Lukáš Adámek | Obchodní pravidla | Brent | Prognózy | Britská libra | Chování | Intervence | Výkon ekonomiky | Cellnex | Buy pozice | Experti | Měnový pár GBP/USD | Intradenní Price Action | Nižší sazby | Obchodování GBP/USD | Počet nezaměstnaných v Německu | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Čtyřhodinový graf | Uvolňování měnové politiky | Vhodné podmínky | Obchodní seance | Impuls | Grafické formace | EUR/USD | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Krypto burzy | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Vstup do trhu | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Kroky Bank of England | Tempo ekonomického růstu | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Výše mezd | ETH | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Škály společností | Historie obchodování | Stochastický oscilátor | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Force | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Poškodit ekonomiku | Barometry trhů | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | Delta | SMA | Retracementy | Klíčový údaj | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Dosažení úspěchu | Strategie pro obchodování | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Investiční strategie | Šéfové | Index DOW | Import | Hlavní zprávy | Exchange | Forexový trh | Vodítka k rozhodování | Základní pravidla | Zasedání centrálních bank | Daytrading | Kontrakty | Nákupní příležitosti | Microsoft (MSFT.US) | Ropa Brent (XBR/USD) | Praxe | Nasdaq100 | AI | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Spotřebitelské inflace | Silný základ | Sell pozice | Odhad HDP | Potenciální obraty trendu | Money Flow Index | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Obchodní tipy | Úspěšný trader | Výrobní sektor | Obchodní pásma | Peníze | Ukazatel | Historické výkony | Výborné vyhlídky | HDP ve Spojených státech | Dosáhnout zisku | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stochastický | Volume indikátor | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Ropa WTI | Zájem obchodníků | Obchodní transakce | Začátek nového trendu | Šance na pokles | Přehled o aktuálním trendu | Americké ekonomiky | Moving Average Convergence Divergence (MACD) | Zisk z obchodu | Eurostoxx 50 | Rozhodnutí britské centrální banky | Dolar dnes | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Cestování | USD | Indikátor RVI | Nastavení indikátoru | Technická analýza | Cash flow | Britové | Proražení | Americká sněmovna reprezentantů | GBP/JPY | Potenciální obrat | Backtesting | Plány | Export | Banka Goldman Sachs | Na burze | Signály oživení | Trh s nemovitostmi | Jestřábí komentáře | MACD revers systém | Určení trendu | Rozhodnutí americké centrální banky | Inside Bar | Index ISM ve službách | Použití klouzavých průměrů | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Spekulovat | Swapy | Praktické tipy pro obchodování indexů | ISM pro sektor služeb | Index peněžních toků | Pozitivní signál | Silný růst | Budoucí vývoj | ZAR | Reálné hodnoty | Cenové úrovně | Euroval | Úroková sazba | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Zprávy o trhu | Hrnek s ouškem | Výzkumy | Akcie Google | Evropské akcie | Indikátor MFI | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Nikkei | Indikátor ZigZag | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Konvergence | Pokles k supportu | Zasedání FOMC | Doji | Data z amerického trhu práce | Klíčové strategie | Commodity Channel Index | Sestavení obchodního systému | Pozitivní zprávy | MT5 | PMI ze sektoru služeb | Velké instituce | John Williams | Tržní pohyby | Krátká pozice | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Nové zprávy | Slickcharts | Exponential Moving Average | Býčí sentiment | Aktivity v USA | Vybírání zisků | Akciové indexy | Univerzální strategie | Trend following | Rovnováhy | Americký prezident | Zájem investorů | Falešné proražení | Makrodata | Jestřábí postoj | Platný signál | Christine Lagardeová | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Velké objemy | Nejistoty | Evropská měna | AMD | Identifikace potenciálních obratů | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Zpřísňování měnové politiky | Prezident ECB | Patrik Polák | Dosažení zisku | Index výroby | Jádrový index | Zisk | Prezident | Formace hlava a ramena | Dobrý nápad | DAX30 | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Zveřejnění zprávy | Supporty a rezistence | Krize 2008 | Zápis z posledního zasedání | Pohyby trhu | Postoj k trhu | Starbucks Corporation | Jak se stát lepším investorem | Směřování | Analýza makroekonomických zpráv | Signál pro skalpery | Snížení nákladů | Investiční | Přeprodaný trh | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | Mary Dalyová | Gerard Appel | Americké centrální banky | PMI pro sektor | Průzkum | Budoucnost eura | Ekonomický vývoj | Analýzy | Americký S&P 500 | Eurodolar | Death cross | Fiskální rok | Easing | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Obchodní příležitost | Německý DAX | Hlavní události | Finanční krize 2008 | Lepší výkonnost | Trojúhelník | Koupit akcie | Napětí na Ukrajině | Sledování makroekonomických ukazatelů | Obchodní plán | Strategie PA | Spike | Evropské ekonomiky | Úroveň volatility | Zpráva | P/E | Údaje ISM | Oslabování dolaru | Představitelé Fedu | Taproot | Potenciální rizika | Prodej | Znalosti technické analýzy | Tradeři používající scalping | MACD strategie | Spotřebitelský sentiment | Pokračování rostoucího trendu | Zasedání Fedu | Janet Yellenová | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prolomení oblasti supportu | Rozhodnutí centrálních bank | Viceguvernérka | Emoce | JOLTS | S&P | Investiční teorie | Korekční pohyb | Parabolic SAR | Obchodování | GBP | Vyšší ceny | Signál k prodeji | Forex webináře | Management | Centrální banky | Obchodní týden | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Jak na to | Oznámení | XAU/USD | Klesající klín | Prezidentka ECB | ZEW | Technický signál | Zprávy | Nadšení | Fenomén | Dolary | Fungování trhů | Nástroje technické analýzy | Návrat poptávky | Evropské trhy | Hrubý domácí produkt | Ceny ropy | Růst inflace | Hospodářský výsledek | Trades | Covid | Další růst | Celkový trend | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Vyhlídky | Nejdůležitější události | Tržní podmínky | CZ | NATO | Dnešní data | Analýza transakcí | Míra | PEG | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Powell dnes | François Villeroy de Galhau | Současný trend | Nástroj | Hedgeové fondy | Výsledky | Tlak medvědů | Fundamentální zprávy | Raphael Bostic | Australský dolar | Jednoduché tipy pro začátečníky | Supreme Edition | Inflační tlaky | Analýzy akciových indexů | Minulá výkonnost | Špatné výsledky | Cena ropy WTI | TIM | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | Projev Jeroma Powella | Retracement | Situace ve Spojených státech | Kupující | Kroky centrálních bank | Francie | Předpověď | Pokles HDP | Kurz dolaru | Propad | OPEC+ | Kryptoměny bitcoin | Tvůrci trhu | Nastavení stop lossů | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Objem | HDP eurozóny | Údaje | Očekávání investorů | Výkonnost | Automatická obchodní strategie | Halifax | Federální rezervní systém | Report ADP | Americká banka | Klima | xStation | Deprese | Potenciální obraty | Tlak na USD | Trendová čára | Michelle Bowmanová | US dollar | Regulátor | Automobilky | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | Dlouhodobý výhled | Poptávka po úvěrech | Průmyslová výroba | Moving Average Convergence Divergence | Britské libry | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Studie | Joachim Nagel | Obchodní plán pro pár EUR/USD | První obchodní den | Nákup libry | Průraz | Index S&P 500 | DeMarker | Graf | Instrument | Kolaps | Patrick Harker | Reakce trhu | Ropa Brent | Posílení libry | ATR | Přehled | Cenová hladina | Hráči na trhu | Historický vrchol | Fibonacci retracement | Short | Hypotéky | Chování obchodníků | Technické ukazatele | Obraty | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Změny na trhu | Ekonomické události | Jackson Hole | Svíčkové grafy | OPEC | Zpráva o inflaci | Trendové indikátory | Kontext | Jednání FOMC | Aspekty Price Action | Brent (XBR/USD) | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Stavebnictví | Program nákupu dluhopisů | Open interest | Cenný papír | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Udržení inflace | Sazby centrální banky | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Dnešní růst | High | Rostoucí trend | Krátkodobé obchody | Finanční krize | Růst eura | Příznivé údaje | Technické analýzy | Chaikin | TIPS | Makro data | Ztrátové obchody | Euro dnes | Vstupy | Ukazatel inflace | Indikace | Nejbližší support | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Tým InstaForex | DAX (DE30) | Ziskové výsledky | Obchodování GBP | Růstový potenciál | Různé tržní podmínky | Klíčové události | Instituce | Přeprodané oblasti | Foreign Exchange | Bank of Japan | Americké objednávky | Jakub Hodan | Britská měna | Bollinger Bands | Býčí signál | Růst amerického HDP | Dobrá data | Náhoda | Obraty trendu | Příkaz stop-loss | MetaTrader | ex | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Domácnosti | Index cen výrobců | Indikátor STO | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Evropská ekonomika | Time-Frame | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Trh s futures | Trh | Otočení trendu | Komise | Proces identifikace trendu | Aktivita na trhu | Úspěšný trading | Klesající trend | Pozornost | Výrazný růst | Statistické údaje z USA | Fed | Reálná hodnota | Korekce | Tržní prostředí | Nákup dolaru | Počet pracovních míst | Dvousvíčkové formace | Money management | Další rozvoj | Výplaty dividendy | Dlouhé (long) pozice | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Segment trhu | Zveřejnění výsledků | Luis De Guindos | Australský index ASX | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Outside bar pattern | XNG/USD | Pohled na zlato | Technické indikátory | Dolar vůči jenu | Růst spotřebitelských cen | Swingové minimum | Posílení dolaru | ANO | Martin Malý | Obchodní systém | Tradingové osobnosti | Rating | Otevření obchodu | Ekonom ECB | Vrcholy | Nejistota | Slabé výsledky | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Obchodování akciových indexů | Data z USA | HDP v eurozóně | SBUX | Makroekonomické údaje | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Shortování | Vývoj kryptoměny | Změny cen | Sell | Mistrovství | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Hodnota indexu | Ekonomické problémy | Prodej dolaru | Důvěra | Pravděpodobnost | ECB dnes | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Skalper | Skalpeři | Oblast supportu | Seance volatilita | Makroekonomika | MSFT.US | Range | Japonsko | Nižší minima | Celkový sentiment | Trendové linie | Plán obchodování pro EUR/USD | CFTC | Jiří Hruška | FIAT | Hladiny podpory | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Volatilita je nízká | Vývoj dolaru | Intraday | Invest | Trendová linie | Řízení rizika | Projev šéfky ECB | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | Zemní plyn | Tržní sentiment | Německo | Index PMI | Inflace v Británii | Překoupenost | Plány Fedu | QE | Twitter | Zasedání americké centrální banky | LYNX | Karel Janeček | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Obchodovat forex | Obratové body | Pohyb měnových párů | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | CL | Tržní situace | MetaTrader 5 Supreme Edition | Proražení S/R úrovně | Příkaz Stop | Blog | Alphabet (GOOGL.US) | Pokles dolaru | Grafy | SMA 200 | Vice | Britský regulátor | Směnný kurz | Nízká volatilita | Nákupy dolaru | Aktivum | Zprávy a události | Společnost XTB | Plánování vstupů | MetaTrader 4 | Překoupené zóny | Obchodní styl | Denní minima | Dobré zprávy | Situace | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Analytici | Americký dolar | Výrobní aktivita | VaR | Evropská unie a Spojené státy | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Předseda | Právo | Index výdajů | Equity | Viceprezident | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vstup do LONG pozice | Forexoví obchodníci | US100 | Lagující indikátor | Traders | Tržby | Silná data | COT (Commitment of Traders) | Růst mezd | Evropská unie | Klesající trendové čáry | Aspekty scalpingu | Příkaz | HDP v USA | Mario Centeno | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Rozložit riziko | Rychlý růst | Negativní dopad | Google | Apple | Strategie MACD | Libra | Vytrvalost | Nákup akcií | Ztráty peněz | Plánování vstupů a výstupů | CFD | SMA 100 | Open | Investor | Cena akcie | Pokračování trendu | Použití technických indikátorů | Zahájení výsledkové sezóny | FTSE | Příprava | Investiční rozhodnutí | Pohyby na trhu | Ztráta | Proč zvolit právě akciové indexy? | Hlavní akciové indexy | AMD.US | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Federal Reserve | Neustálé vzdělávání | Vstoupení do trhu | ECB | Dobré obchodní příležitosti | RRR | Rozvoj vašich dovedností | Ceny komodit | Úroky | Stop-Loss a Take-Profit | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | Pohyb trhu | Fibonacciho linie | Cyklické akcie | Cena | Trendovat směrem nahoru | Vliv na obchodování | Bearish Engulfing | Elliottova vlnová teorie | Silný trh | Benchmarky | Roční maximum | Klouzavý průměr SMA | Zápis z posledního zasedání Fedu | Jednoduché tipy | DAX 30 | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Break Even | Rostoucí klín | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | Finální odhad | Envelopes | Inside a Outside bar | Potvrzení trendu | Odhady ekonomů | Tipy pro obchodování | Pokles | Peter Kažimír | Směřování trhů | E-mini | Výběr zisků | Margin | Počet žádostí o podporu | Skalpovací strategie | Americký trh | Trading systém | Take-Profit | Oscilátor Chaikin | Gala | Maloobchodní tržby | Potenciální zisk | Pravidla obchodního systému | Měnová politika | Vybírat zisky | Guvernér | Makro | Banka | Index ISM | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Formace Inside Bar | Odpor | Obchodníci s měnami | Představitelé centrální banky | Evropská centrální banka | Obchodník | Close | Býčí trh | COVID-19 | Tokio | Správné řízení rizik | Pivot points | Adaptace | BoE Andrew Bailey | Tempo poklesu | ROE | Indikátor ATR | Indikátor | Index cen | Obchodování indexů | Rizika | Růst ceny | Tick | ISM | Pohyby směrem dolů | EBIT | MACD indikátor | Daně | Analýza a strategie | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Inflace v červenci | Pivot | Počet obchodních příležitostí | Kryptoměna | Konfluence | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Odraz ceny | Momentum | Ekonomické údaje | Silné korelace | Forex knihy | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj inflace | Obchodní rozpětí | Zisky | Účely swingového obchodování | Globální trhy | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Zpráva CoT | Globální ekonomika | Index ASX | Sazby ECB | Obchodujeme | Obchodní pozice | Prodávající | SPAD | Situace na trhu | Prostor pro pokles | Index FTSE 100 (UK100) | Pohyby eura | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Obchodní instrumenty | Starbucks | Společná měna | Cena zlata | PMI ve výrobě | Zemní plyn (XNG/USD) | Technologicky zaměření tradeři | Pullback | Zvýšení ceny | Měnící se tržní prostředí | Vývoj měnového páru GBP/USD | Obchodníci | Breakout | Přeprodané zóny | Rusko-ukrajinský konflikt | Indikátory objemu | Capital | Měnové intervence | Prolomení oblasti | Růst cen | Změny v ekonomice | Dluhový strop | OctaFX | RSI | Technologický Nasdaq | SPX500 | Zasedání Bank of England | Návratnost | Slušný zisk | Indikátor Force | Reporty | Poptávka | Falešný signál | Výsledky strategie | Obchodování průrazů | Cenový graf | Historické momenty | Hospodářský růst USA | Překoupení | Pokles ekonomiky | Nákup eura | Obchodovat | USDJPY | Akcie Starbucks | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Masato Kanda | Volatilní trh | 2008 a S&P 500 | Růstové tendence | Americké akciové trhy | GfK | Stochastic oscillator | Line | XMR | Dividenda | Korekční fáze | MIFID | Indikátor Ichimoku Cloud | DAX | Kalendář událostí | DNO | Uzavření trhů | Sledování vzorů svíček | Směnný kurz dolaru | Použití oscilátorů | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Prezident Fedu | Ropa (XBR/USD) | Payrolls | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | HAS | Indikátor Chaikin | WTI | Analýza dat | Index peněžních toků (MFI) | Křiž smrti | Bod | Rychlost zotavení | Holubičí postoj | Spready | Formace kladivo | Délka obchodování | HDP | ROCE | Americká měna | Problémy | Saúdská Arábie | Trading Price Action Patterns | Historie obchodování akciových indexů | OCI | Average Directional Index | Výprodej | Sázet | Klesající trendová linie | Cena ropy | Inflace | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Vývoj indexu S&P 500 | Unikátní příležitosti pro tradery | Vysoké zisky | Německá ekonomika | Svatý grál | Devizový trh | Načasování | Vstup do obchodu | Mírná korekce | Recenze | Alphabet | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Manufacturing PMI | Signály | Omikron | Golden Cross | Lira | Jens Klatt | Prodejní aktivity | Investovať do kryptomien | Ekonomické recese | Statistiky | Stoxx 600 | Intradenní trading | Indikátory momenta | Rozhodování | 1D | Američané | Kurz | Market | Forexu | FTSE 100 (UK100) | Double top | EMA | Fibonacciho retracement | UST | Dolar | Růst dolaru | Nárůst long pozic | Ekonomická zpráva | Býčí vyhlídky | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Fundamentální pozadí | Makroekonomické faktory | Uplatnění technické analýzy | JP Morgan | Parabolic SAR indikátor | Vzdělávací článek | Proces obchodování průrazu | Indikátor důvěry | Důležité fundamenty | Risk | Statistiky z eurozóny | Strategie nákupu | AUD | NQ100 | Forex asistent | Obchod | Technické korekce | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Jasný směr | Bearish | Predikce | Fibo | Růst ekonomiky | Řízení peněz | Trading pohled | Prima | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Rozhodnutí Bank of England | Fibonacciho úrovně | Index výdajů na osobní spotřebu | Head and Shoulders | Nastavení grafů | Jednotná měna | EU | FXstreet.com | Miliardy | Rates | Kapitalizácia | Bollingerova pásma | Spojené státy | Další posilování | CAR | Index Nasdaq (NDX100) | VbP | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Tesla | Odhady PMI | Hlavní trend | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Zasedání britské centrální banky | Úroveň rezistence | Recese | Index relativní síly (RSI) | Vyjádření představitelů | BTCUSD | Pravidla systému obchodování | Výrobní inflace | Báze | xStation 5 | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Equity křivky | Nejnovější zpráva | Výrobní index | Komentáře Fedu | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Inflace v Německu | Symetrický trojúhelník | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Dariusz Dargo | Know-how | Frank | Investiční cíle | Balance | STAR | Momentum indikátory | Pin Bar | Pivot Pointy | Důležitý support | Dnešní zpráva | Ekonomické analýzy | Oscilátor Marlin | Chování ceny | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Obrat trendu | Japonský jen | FOMC minutes | Směr trhu | Úspěchy | Jak obchodovat | Celkový výkon | Poptávka po americkém dolaru | Indikátor momentum | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Svíčkové formace | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Panika | Výrazný pohyb | Plánování | Euro posiluje | Předpovědi | Zig Zag | Mince | Evropské méně | Channel | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Trailing Stop | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | USD GBP | Důležité informace | USOil | Oslabení | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Poptávky po ropě | Platforma | Politické události | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Zlato (XAU/USD) | Nárůst volatility | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Nejnovější údaje o inflaci | Průměrné hodinové mzdy | Nařízení | Americký Senát | BTC | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Zajímavé pohyby | Proražení trhu | Průmysl | Bazický bod | Americké žádostí o podporu | Úroveň supportu | VolumeByPrice | Libra euro | Obrat cen | Tempo růstu | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Trend is your friend | ETF | Trend dolů | Nákupní pozice | Akciové trhy | Varování | Obchodní bilance | Úsilí | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | ECB Christine Lagardeová | Long | Rally | Recese v USA | Výrazný propad | Klíčový support | Dnešní finanční trhy | Investiční doporučení | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Osobní příjmy | Ekonomické krize | Prodejní tlak | Intuice | Zasedání centrální banky | MXN | AUDNZD | Jednoduchý klouzavý průměr | Vývoj trhu | Jestřábí politika | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Pokles cen | Relative Strength Index (RSI) | Jak obchodovat forex | SP500 | Začít obchodovat | Vývoj měnového páru USD/CAD | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Nový týden | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Long signál | NZD/USD | Pivoty | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Sentix | Poměr rizika a výnosu | | Indexy PMI | Pochybnosti | Riziková aktiva | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Pokračování poklesu | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Plyn (XNG/USD) | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | L.F. Investment Limited | Short pozice | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Směr trendů | Stop-Lossy | MAM | Tým Admiral Markets | Ekonomické prognózy | Poplatky | Oslabování eura | Úrovně supportu | Velká Británie | Nakupovat | Růst libry | Další vývoj | Objemy obchodů | Indexy S&P | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Nálada | Nákupy | Měnové páry | LTC | Měnové politiky | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | Momentum indikátor | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Vstupní signály | Zhodnocení | Prolomení supportu | Ceny zlata | Hlavní pravidla | Výhled | Timeframe | Automatické obchodní strategie | Poptávka po dolaru | Volume | Americký trh práce | Obchodní účet | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Pochopení trhu | Přísná opatření | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Japonská ekonomika | Indikátor Ichimoku | Hry | Akciový index DAX | Seminář | Nový býčí trh | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Scalping | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Burze | Data o inflaci | eBook | Oscilátor DeMarker | USDIRR | Makroekonomické analýzy | Tržní zprávy | Prodejní signál | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Údaje o americké ekonomice | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | GOOGL.US | Swing Trading | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Historie se opakuje | AML Directive 5 | Skalpování | Nejoblíbenější Forex | Vývoj měnového páru EUR/USD | St. Louis | MSFT | Swing | Graf měnového páru | Analytik finančních trhů | Krize | Riziko | NZD/CHF | Euro včera | Fundamenty | USD/MXN | Ekonomické zprávy | ETH/USD | AOS | AUD USD | Vzdělávání a rozvoj | Slabá čísla | Pokles poptávky | Nákupní signál | Objednávky | Kurz libry | Zlatý kříž | Člen rady guvernérů | Dollar | Vstup long | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Nový cyklus | Sazby | RVI | Nejlepší rozhodnutí | Růst trhu v roce 2020 | JAP225 | Cíle | Average True Range | Semináře | Ekonomický kalendář | Dotcom | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Exponenciální klouzavý průměr | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Výprodeje | Obchodování s CFD | Rozhovor | Dlouhá pozice | Plán obchodování | Transakce | Skalpování na finančních trzích | Dnešní údaje | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Session | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Svíčkové formace a grafické formace | Zpráva COT | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Zpravodajství | Justice | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | BTC/USD | UNA | Dividendy | Časové rámce | Měna | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Intradenní pohyby | Silný pokles | Pohled na trh | Interbank VIP indikátor | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | EUR/CHF | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Indikátor DeMarker | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Bullish | Miliardy dolarů | Inside | Obchodování na forexu | Zadávání Stop-Lossu | FOMC | Nový trend | 100 SMA | Wall Street | Rozhodnutí centrální banky | Trade | Překoupené oblasti | Optimismus na trhu | Huw Pill | Jiří Makovský | Carry trades | Stav ekonomiky | Obchodování pro EUR/USD | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Trendové ukazatele | Miliardy USD | Cena BTC | Poradce | Nižší maxima | Obchodní den | Makroekonomické události | Signál | Výrazný zisk | Konfederace | Dlouhodobé trendy | S/R zóny | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Uptrend | Číst grafy | Cena dnes | Nalezení pásma | Short signál | Ropy | Rozdílové smlouvy | Pracovní den | Historie | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Nové žádosti o podporu | Dvojité dno | Oblasti konfluence | Řízení rizik | NFIB | Výdaje | Změny trendu | Společnost | Obchodní systémy | Časové období | XBR/USD | Aktivita v sektoru služeb | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Maloobchodní tržby v USA | Zvýšení volatility | Thomas Barkin | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | Kupci | ASX | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Ekonomické indikátory | Lagující indikátory | Volatilita | Obchodní nastavení | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | On Balance Volume | Světové trhy | Britské měny | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výsledek HDP | Ztráty | Obchodní signál | Organizace | Očekávaný zisk | Gap | Jednotlivé akcie | Růst | Obchodování EUR/USD | Objem obchodování | Intradenní obchodníci | Případové studie | Příjmy | Nejistoty na trzích | Kmen koronaviru | Intervenovat | Stav trhu práce | Trend klesající | Proti trendu | Zajištění | Société Générale | IAG | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Sektor služeb | Index | Wall Street Journal | Pipy | Praktické tipy | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Nejbližší rezistence | Komodity | Cenová akce | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Volume By Price | Výsledková sezóna | Nejoblíbenější Forex indikátor | Engulfing | ISM index | Normální volatilita | Obecné trendy | Uptrendovat | Obrácená Hlava a ramena | Aktuální stav trhů | Míra nezaměstnanosti v EU | Šéfka ECB | Odvětví | Investiční soutěže | Dnešní zprávy | Potenciál poklesu | Očekávaný růst | Aktualizované údaje | Vznikající obchodní strategie | Zveřejněné údaje | Intradenní obchodník | Indikátor Parabolic | Standardní odchylka | Snížit úrokové sazby | Bitcoin (BTC/USD) | Australský index | Kryptoměnový trh | Koronavirus | Uzavřít všechny pozice | Vybrat zisk | Oscilátor | Měnové báze | Poradenství | Dotcom bublina | Diverzifikace | Důvody k nákupu | Ovlivňování | Prohlášení | Prodejní sentiment | Ceny ropy a plynu | Širší obraz | Program nákupů dluhopisů | Sledování trendových linií | Prodat USD | Medvědí trend | Signály pro potenciální obrat cen | Zisk na akcii | Tipy pro začínající | Pokračování stávajícího pohybu | Money flow index (MFI) | Španělsko | Produkce ropy | Správa | Ziskové obchody | Predikce možných tržních pohybů | Hledání svatého grálu | Silnější americký dolar | MACD oscilátor | Přeprodané podmínky | Obálka | Flat pattern | Vzestupný trend | Strategie pro obchodování akciových indexů | Negativní hodnoty | Výhody | Obchodovat s akciemi | Rezistence | Take-Profit úrovně | Fibonacciho posloupnost | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Výrazný pokles libry | Rozhodování o obchodování | Obchodovat intradenně | MACD histogram | Kryptoměna Bitcoin | Target | Profit faktor | Graf EURUSD | Falešné signály | Indikátor OBV | Hlavní ekonom ECB | Analýza | Prognózy inflace | Úrovně Stop-Lossů | Fibonacciho extenze | Indikátor ROC | Ekonomický růst | Posílení | Ukázka obchodování | Histogram | VIP zóna | Býčí potenciál | Trendový indikátor | Události v eurozóně | Medvědí potenciál | Hodnocení ekonomiky | Cenový index výdajů | Obchodníci dnes | Cenové tlaky | EURUSD | Instrumenty | Béžová kniha | Zlepšení | Držení pozice | NFP | Výkon | Dosahování malých zisků | Psychologické hladiny | Trpělivost | Investovat | Události tohoto týdne | NDX100 | Obchodní signály | Mário Centeno | Fundamentální analýza pro začátečníky | Zprávy o nezaměstnanosti | Co jsou to akciové indexy | Americký index | Double top/bottom | Sazby Fedu | Nastavení Stop-Lossu | Současný klesající trend | Covid-19 pandemie | Trendové pohyby | Indikátory volatility | CCI | Obchodování na akciových indexech | Klíčový kontext | HDP Německa | Posilování amerického dolaru | Ziskové obchodování | Bloomberg | Nabídka | Maximální drawdown | Denní obchodování | Tipy pro obchodování indexů | Vyšší ceny ropy | Jednoduché obchodní systémy | Silné trendy | Nové signály | Graf dne | Tradingové přístupy | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | AMBcrypto | Trigger | Snižování sazeb | Krize 2008 a S&P 500 | Pandemie koronaviru | Silná rally | Bitcoin | Celkový výkon indexu | Noční obchodování | Flat | Důležité zprávy z USA | Denní rutiny | Šťastné obchodování | Americké měny | Euro roste | Inflace v Evropě | Nejlepší obchodní strategie | Index spotřebitelských cen | Hlavní ekonom | Intradenní analýza | Intradenní obchody | Předpokládaný růst | Simple Moving Average | Výnosové křivky | Objemové indikátory | Futures | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | Zhodnocení účtu | Odrazy | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Příležitosti na trzích | Základní technické analýzy | Absence kupců | Prodej akcií | Pivot Point | Dobrá čísla | FXstreet.cz | Index Nikkei | Dění na Ukrajině | Americká data | XTB | CHF | Akciový index | Odhad amerického HDP | HDP USA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tipy pro začínající obchodníky | Drawdown | Krypto rally | James Bullard | Výkon indexu | První obchod | Vyšší časové rámce | Podpora | Index CPI | Identifikace obchodního rozpětí | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | xStation5 | JDE | Příležitosti pro tradery | Akciový index Nasdaq | MT4 | Buy (nákupní) signál | Volatility | Spojené království | Patterns | Nalezení obchodního stylu | Světoví lídři | ECB Luis De Guindos | Otevřené obchody | Ichimoku Cloud | Profesionální obchodník | Seance v USA | EU a USA | Strategie a přístupy | Očekávání trhu | Elliotovy vlny | Prodejní příležitost | Zastavení růstu | Zlatý řez | Statistické údaje | Portugalsko | Nejnovější údaje | Korekce v trendu | Rostoucí trendová linie | Spotřebitelské ceny | Oblasti rezistence | Využití krátkodobých výkyvů | Bublina a NASDAQ | Nvidia | Inflace v říjnu | Dění v grafu | Tržní směřování | Mario Draghi | Supporty | Dlouhodobí investoři | Celkový výkon ekonomiky | Boční trend | Japonská centrální banka | Instrumentové riziko | Globální ekonomické problémy | Signály pro potenciální obrat | Plán obchodování EUR/USD | Simple Moving Average (SMA) | Úroveň dluhu | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Statistika | Zamyšlení | Analýza fundamentálních událostí | Krátkodobé tržní pohyby | Akumulace | Hladiny rezistence | Hlavní měnové páry | BAT | Moving Average (Klouzavý průměr) | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Americké trhy | Americké statistiky | Eurozóna | Klíčové strategie a přístupy | Ethereum (ETH/USD) | Makroekonomický kalendář | Zemědělství | Býčí vlajka | Obchod dne | Síly trendu | Indikátor ADX | Risk Management | Využívání S/R zón | Lael Brainardová | FXstreet | Velcí hráči | Vysoká poptávka | Analytik | ADX | XTI/USD | UK100 | Richmond | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | Trader | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Stabilní příjem | Doporučení | Pozornost trhu | USD CHF | Tým FXstreet.cz | Nastavení trhů | Plavba s proudem | Christopher Waller | Podnikání | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | 8 nejlepších obchodních strategií | Evropské země | Index Nikkei 225 | Výkyvy v cenách | Krypto | Počasí | Obchodovat ve směru trendu | Co bude | Zveřejnění zpráv | EUR/GBP | Opatření | Hlavní indikátor | Chování investorů | Divergence indikátoru | Evropský regulátor | OHLC | Virtuální portfolio | Snížení úrokových sazeb v USA | Vývoj ceny | ABC | Prezidentka Christine Lagardeová | Nákupní aktivita | Aplikace Price Action | Výrazné pohyby | Buy signály | Oscilátory | Podhodnocený | Throwback | SEC | Průrazy s vysokou volatilitou | Tempo růstu HDP | Pozornost obchodníků | Indikátor Parabolic SAR | BTC na burzy | Šance | HCOB | Odhady HDP | Mistrovství v obchodování | Profesionální trading | Redukce | Vstoupit do trhu | Tržní šum | Základní aspekty Price Action | Strategie skalpování | Nákup dluhopisů | Index PCE | TradingView | TOPIX | Podnikatelské aktivity v USA | Dow Jones | Reálné obchodování | Základní pravidla systému obchodování | CARA | Intervence centrální banky | Cílová cena | USD/CAD | Úrokové sazby | Swingová maxima | Využití krátkodobých výkyvů cen | Pokles libry | Fibonacci | Technické faktory | Identifikace trendu | Trading | Americký ISM | Rozdělení tržních podmínek | Sebevědomí | Biden | Index DAX | Obchodovať kryptomeny | HDP EU | Pozice | Budoucnost | Přehled o směru trhu | Banky | Bilance zahraničního obchodu | Analyzovat jednotlivé akcie | Krátkodobé trendy | Dělení technických indikátorů | Bilance | NASDAQ 100 | Obchodování eura | Exponenciální klouzavý průměr (exponential moving average) | Ocenění | Linie neckline | Potenciální obrat trendu | Rate Of Change | Obchodní pásma (range) | Dna | Uzavření obchodu | Commitment of Traders | Konsolidace ceny | Investovat peníze | Aktuální situace | Moving Average (klouzavé průměry) | Společnosti z technologického sektoru | Williams %R | Slabost dolaru | Nastavení indikátorů | AUD/USD | Inflace ve Velké Británii | Prodeje | Politici | Rozhodnutí australské centrální banky | Dobré obchodní signály | Denní volatilita | Obchodní podmínky | Index FTSE 100 | Momentový indikátor | Měnový pár | Finanční situace | MAST | Identifikace supportu | Meziroční inflace | Investování | Větší pokles | G7 | Celková inflace | Příliv investorů | Philip Lane | Joe Biden | Obnovení růstu | Kotace | Technický výhled | Sazba Fedu | Sláva | Webináře | EUR GBP | Úspěšné obchodování akciových indexů | Netflix | Vstup short | CAD | Price Action strategie | Základní sazba | InstaForex | Novinky | Obchodní příležitosti | Kurz GBP | CryptoQuant | Oblasti S/R zóny | Ekonom | USA | Nasdaq (NDX100) | Japonský index Nikkei | Prodejní pozice | Janet Yellen | Zlato | Akcie Microsoftu | Inflační report | Řešení inflace | Býčí trend | GOOGL | Průměrování | Zpomalování inflace | Forexové měnové páry | Dotcom bublina a NASDAQ | Nasdaq | FED sazby | PMI ve službách | Sledování intradenních trendů | Intradenní strategie | Průměrná cena | Ověření trendu | Pips | Bloky | Spekulanti | Cenový vývoj | Larry Williams | Strategický přístup | Nový kmen koronaviru | Sell (prodejní) signál | Americká seance | Vyšší inflace | Stochastic | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Zpomalení hospodářského růstu | Medvědí trendy | Co jsou to akciové indexy? | AML Directive | CDD | Libra klesá | Průlom | Investment | Prodej eura | Zprávy z Německa | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | MFI | Druhý odhad amerického HDP | USD/JPY | Graf EUR/USD | Hypoteční krize | Počet nezaměstnaných | Vývoj na trhu | Cyklus utahování měnové politiky | Kryptoměny | Low | Nápad | Ekonomické aktivity | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Výhled měnové politiky | Masivní propady | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Kyber | Jerome Powell | Nasdaq v USA | Ukazatele | Moving Average | Index relativní síly | Disney | Breakouty | Nonfarm Payrolls | AML | Stabilita | Nižší volatilita | Británie | Výkon široké škály společností | COT | NZD | Sledování nejvlivnějších společností | Medvědí vlajka | Currency | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Podniky | Forex semináře | Sentiment trhu | Významné události | Inflace v USA | HDP z Kanady | Pohyb dolaru | Dynamický daytrading | Důležitá zpráva | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Indikátor Fractal
Indikátor Fractals
Indikátor GMMA
Indikátor Half Trend
Indikátor HalfTrend
Indikátor Chaikin
Indikátor Ichimoku
Indikátor Ichimoku Cloud
Indikátor investičního sentimentu
Indikátor Linear Regression

Následující klíčová slova

Indikátor MFI
Indikátor momentum
Indikátor Murrey Math Lines
Indikátor NFIB
Indikátor OBV
Indikátor OsMA
Indikátor Parabolic
Indikátor Parabolic SAR
Indikátor pivotních bodů
Indikátor pivot point
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít