Úterý 16. srpen 2022 05:32
reklama
Swissquote Bank
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Invaze

C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory

15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\Ukrajina.png

The Washington Post: Ukrajina ve válce přichází také o naleziště surovin

12.08.2022 Ukrajina v konfliktu s Ruskem přišla už také o více než 60 procent svých uhelných ložisek, stejně jako o 20 procent nalezišť zemního plynu a 11 procent ložisek ropy. Podle listu The Washington Post to vyplývá z analýzy, kterou vypracovala kanadská organizace SecDev, která se zabývá vyhodnocováním rizik. O část ze surovinových nalezišť Ukrajina přišla už po ruské anexi poloostrova Krym a po začátku války na Donbasu na východě země v roce 2014.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
img

Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy

12.08.2022 Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou energetickou krizí, bezprostředně v důsledku války na Ukrajině. Splavnost Rýnu přitom letos bude vyloučena pravděpodobně po nejdelší dobu za posledních minimálně patnáct let.
img

AP: McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě

11.08.2022 Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.
C:\fakepath\trader-11082022-23-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy po zvýšení výhledu poptávky agenturou IEA rostou

11.08.2022 Ceny ropy dnes v reakci na zprávu Mezinárodní agentury pro energii (IEA) rostou. IEA zvýšila svou prognózu poptávky po ropě pro letošní rok, protože rostoucí ceny zemního plynu vedou některé spotřebitele k přechodu na ropu.
img

Ceny pohonných hmot rychle klesají, čerpadláři „vyfukují marže“. Zlevňování nezastaví and přerušení dodávek ropy Družbou, benzín ovšem výhledově skokově zdraží

11.08.2022 Pohonné hmoty v Česku nadále rychle zlevňují, zejména pak benzín. Ten se včera poprvé od prvních březnových dnů, tedy také od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu, prodával celorepublikově průměrně za méně než 42 korun za litr, konkrétně za 41,99. Za poslední měsíc tak benzín zlevnil takřka o 5,80 koruny na litr. Nafta je rovněž nejlevnější od prvních březnových dní, když se včera jeden její litr prodával průměrně celorepublikově za 43,45 koruny za litr.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Meziroční inflace opět zrychlila, menší tempo podle analytiků ale překvapilo

10.08.2022 Meziroční inflace v ČR v červenci potřinácté za sebou zrychlila, meziměsíční růst cen zboží a služeb byl ale nejslabší od února. Proti červnu spotřebitelské ceny stouply o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků červencová data byla díky menšímu tempu zdražování překvapením. Shodli se ale, že vrcholu inflace ještě nedosáhla, záležet bude i na vývoji cen energií.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Červencová inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

10.08.2022 Červencová meziroční inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na tom podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, regulované ceny a ceny pohonných hmot, uvedla dnes ředitelka odboru měnové politiky ČNB Dana Hájková. Meziroční inflace v Česku v červenci stoupla na 17,5 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\\fakepath\\cnb 1110.jpg

Analytik: ČNB v červnu zdvojnásobila podporu koruny na 174 miliard Kč

09.08.2022 Objem intervencí České národní banky na podporu koruny se v červnu proti květnu zdvojnásobil a dosáhl téměř 7,1 miliardy eur (174 miliard Kč). Letos tak už ČNB prodala na trhu eura za 11,1 miliardy eur (276 miliard korun). S poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB to uvedl analytik banky Creditas Petr Dufek.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IAB: Německo kvůli válce na Ukrajině přijde o 260 miliard eur z přidané hodnoty

09.08.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a vysokým cenám energií Německo do roku 2030 přijde o 260 miliard eur (6,4 bilionu Kč) z přidané hodnoty, což bude mít negativní dopad na trh práce. S odvoláním na studii institutu pro výzkum trhu práce IAB o tom dnes informovala agentura Reuters. Ve srovnání s výhledem, který počítal v Evropě s mírem, bude hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o ceny v příštím roce v Německu o 1,7 procenta nižší, uvádí studie.
C:\fakepath\dolary.jpg

Spojené státy poskytnou ukrajinské vládě 4,5 miliardy dolarů

08.08.2022 Spojené státy poskytnou ukrajinské vládě 4,5 miliardy dolarů (108,2 miliardy Kč), čímž celková podpora Washingtonu od únorové ruské invaze dosáhne 8,5 miliardy dolarů. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters americká Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID). Finanční prostředky budou pod koordinací amerického ministerstva financí ukrajinské vládě poskytnuty prostřednictvím Světové banky v etapách. V srpnu Kyjev dostane tři miliardy dolarů. Podle Světové banky tyto prostředky Ukrajině pomohou pokrýt sociální platby, výdaje ve zdravotnictví a penze.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
C:\fakepath\trader-03082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2022 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v červenci stoupla na 79,6 procenta, nejvýše za 24 let

03.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Rusko na Ukrajině způsobilo škody za 108 miliard USD, tvrdí odborníci z Kyjeva

02.08.2022 Škody, které od začátku invaze Rusko způsobilo na ukrajinské infrastruktuře, dosahují 108 miliard dolarů (2,6 bilionu Kč). Na obnovu pak bude potřeba nejméně 185 miliard USD (4,4 bilionu Kč). Ve studii, na kterou upozornil ruskojazyčný server BBC, o tom informuje Kyjevská ekonomická škola.
C:\fakepath\trader-02082022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny těžebních zemí OPEC+ mírně zvyšují

02.08.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích mírně zvyšují. Obchodníci očekávají, že producenti ze skupiny OPEC+ tento týden zřejmě nezvýší dodávky ropy na trh kvůli obavám z globální recese, která by mohla změnit poptávku po energiích.
C:\fakepath\Ukrajina.png

EU poslala první miliardu eur jako finanční pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem

01.08.2022 Evropská unie poslala Ukrajině jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) jako finanční příspěvek na řešení dopadů války s Ruskem. Peníze mají podpořit rozpočet Ukrajiny, uvedl dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Peníze jsou z dlouhodobé pomoci devět miliard eur schválené minulý měsíc.
img

Maďarsku kvůli zastropování cen hrozí nedostatek paliv. Země proto uvolňuje část svých rezerv a dále zužuje okruh vozidel, která mohou tankovat za zastropovanou cenu

30.07.2022 Maďarsko se potýká s hrozbou nedostatku paliv. Do značné míry za něj může jeho vlastní opatření v podobě zastropování cen pohonných hmot. Zužuje proto okruh vozidel, jejichž řidiči mohou pořizovat pohonné hmoty za zastropovanou cenu. A také uvolní 24 procent svých ropných rezerv.
C:\fakepath\uhli.jpg

IEA: Poptávka po uhlí kvůli drahému plynu vyrovná letos rekord z roku 2013

28.07.2022 Celosvětová poptávka po uhlí se letos vrátí na maximum, kterého dosáhla v roce 2013, a příští rok se patrně vyšplhá na rekord. Ve své zprávě to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Za obnoveným zájmem o uhlí podle ní stojí vysoké ceny zemního plynu, kde růst nyní podporuje také invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
img

Němci v zákulisí připouští, že solidarita EU při plynové krizi může být rychle pryč. Proto se sami plynem masivně předzásobují, čímž naštvali některé jiné země EU – šponují totiž cenu plynu výše

27.07.2022 Burzovní cena plynu v EU letí rychle vzhůru. Dnes ráno vyskočila zatím až na úroveň 224 eur za megawatthodinu. To nejvíce od první poloviny letošního března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících západních sankcí. Nyní plyn zdražuje zejména Rusko. To totiž omezuje své dodávky klíčovým odběratelům v EU, jako je německý energetický obr Uniper nebo italský gigant Eni.
C:\fakepath\trader-26072022-26-zm.jpg

Ukrajinská vláda nařídila Naftogazu nová jednání o restrukturalizaci dluhu

26.07.2022 Ukrajinská vláda nařídila státní energetické společnosti Naftogaz, aby zahájila druhé kolo jednání s držiteli svých dluhopisů o restrukturalizaci dluhu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z vlády.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Naftogaz předpokládá, že u věřitelů neuspěje s návrhem na zmrazení splátek dluhu

25.07.2022 Věřitelé ukrajinské státní plynárenské společnosti Naftogaz patrně odmítnou návrh na dvouleté zmrazení splátek jejího dluhu. Firma dnes oznámila, že návrh před úterním konečným termínem podpořilo tak málo držitelů jejích dluhopisů, že neočekává dosažení hranice potřebné k jeho uskutečnění.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Fitch snížila rating Ukrajiny na stupeň signalizující hrozbu neplnění závazků

24.07.2022 Ratingová agentura Fitch zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny o tři stupně do kategorie C, která signalizuje vysokou pravděpodobnost neplnění závazků. Učinila tak krátce poté, co se Ukrajina v důsledku ruské invaze rozhodla požádat zahraniční držitele svých státních dluhopisů o dvouletý odklad splátek.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka překvapivě snížila základní úrok na osm procent

22.07.2022 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko: Rezervní fond může až polovinu peněz vložit do státních dluhopisů

17.07.2022 Ruský fond národního bohatství bude moci investovat až polovinu svých prostředků do ruských státních dluhopisů. Rozhodla o tom podle agentury Reuters ruská vláda. Fond byl vytvořen jako rezerva pro obtížné období a v minulosti do ruských státních dluhopisů neinvestoval.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
C:\fakepath\trader-14072022-29-zm.jpg

Forex: Euro kleslo pod paritu s dolarem, přispívají k tomu obavy z energetické krize

14.07.2022 Euro dnes znovu kleslo pod paritu s americkým dolarem, na dvacetileté minimum. Obavy z energetické krize a politická krize v Itálii snížily poptávku po jednotné evropské měně. Americký dolar posiluje díky očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude agresivně zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\trader-14072022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.07.2022 1) Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

EK snížila výhled růstu české ekonomiky na příští rok, letošní zvýšila

14.07.2022 Česká ekonomika v příštím roce vzroste o dvě procenta, což je proti jarnímu odhadu o sedm desetin procentního bodu nižší tempo. Naproti tomu letos by měl být růst hospodářství ve srovnání s původním předpokladem o čtyři desetiny bodu vyšší a dosáhnout 2,3 procenta. Ve své letní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK). Průměrná míra inflace by letos měla dosáhnout 13,9 procenta a být po trojici pobaltských zemí nejvyšší v EU. Na příští rok odhaduje unijní exekutiva v České republice pokles inflace na 5,8 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Růst ekonomiky EU v příštím roce zpomalí na 1,5 procenta, odhaduje komise

14.07.2022 Růst ekonomiky Evropské unie bude v příštím roce proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajinu. Ve své letní prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) sedmadvacítky členských zemí vzroste o 1,5 procenta místo 2,3 procenta, jak očekávala v květnové předpovědi. Komise zároveň výrazně zvýšila odhadovanou míru inflace, kterou letos v průměru očekává na rekordních 8,3 procenta. Minulý odhad počítal s hodnotou 6,8 procenta.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Bloomberg: EK snížila výhled růstu HDP v eurozóně na příští rok na 1,4 z 2,3 pct.

14.07.2022 Evropská komise (EK) snížila výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) v eurozóně na rok 2023 na 1,4 procenta z 2,3 procenta uváděných v květnu. Inflaci letos čeká 7,6 procenta a příští rok čtyři procenta. Na vině zhoršeného výhledu je ruská invaze na Ukrajinu, pokles poptávky kvůli prudkému růstu cen a možný nedostatek energie v zimě. Napsala to v noci na dnešek agentura Bloomberg s poznámkou, že čísla se mohou ještě změnit. EK má svou letní prognózu hospodářského vývoje v zemích Evropské unie oficiálně zveřejnit dnes v 11:00 SELČ.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Červnová inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.07.2022 Červnová meziroční inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a růst cen potravin a pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v červnu stoupla na 17,2 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Hlavním motorem inflace v Německu jsou ceny energií, uvedli statistici

13.07.2022 Hlavním motorem inflace v Německu jsou vysoké ceny energií, bez jejich započítání by meziroční růst spotřebitelských cen v červnu činil 4,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě o vývoji červnové inflace uvedl německý statistický úřad Destatis. Tempo inflace v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta, podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziroční inflace v Německu v červnu klesla z 8,7 na 8,2 procenta.
C:\fakepath\trader-12072022-23-zm.jpeg

Ukrajinský podnik Naftogaz požádal mezinárodní věřitele o odklad splátek

12.07.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz požádala své mezinárodní věřitele o dvouletý odklad splátek dluhu. Podle agentury Reuters tak vyvolala očekávání, že podobný krok by v brzké době mohla učinit rovněž ukrajinská vláda.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU pošle Ukrajině miliardu eur na chod státu, shodli se ministři financí

12.07.2022 Evropská unie pošle Ukrajině první miliardu eur (24,6 miliard korun) z celkových devíti miliard slíbených v rámci okamžité pomoci válkou stižené zemi. Odsouhlasili to dnes ministři financí členských zemí. Dlouhodobá půjčka má financovat základní chod státu. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury zajistí finance například fungování kritické infrastruktury.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Odliv peněz z fondů dluhopisů zaměřených na mladé trhy je nejvyšší za 17 let

11.07.2022 Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\fxstreet-11072022.png

Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?

11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
C:\fakepath\trader-08072022-31-zm.jpg

Inflace na Ukrajině byla v červnu nejvyšší za šest let

08.07.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen na Ukrajině v červnu dále zrychlilo na 21,5 procenta. To je nejvyšší údaj za šest let. Největší podíl na tom měly ceny pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ukrajinský statistický úřad.
C:\fakepath\trader-08072022-16-zm.jpg

Analytici: ČNB v květnu dala z devizových rezerv na obranu koruny 86 miliard Kč

08.07.2022 Česká národní banka v květnu ze svých devizových rezerv vynaložila na obranu koruny před oslabením téměř 3,5 miliardy eur (86 miliard Kč), což byl nejvyšší objem intervencí od ukončení kurzového závazku v roce 2017. ČTK o tom s poukazem na dnešní data ČNB informovali analytici.
img

ČNB v květnu „pálila“ své devizové rezervy tempem 4,4 miliardy korun denně, aby ubránila korunu po jmenování Michla guvernérem

08.07.2022 Po jmenování Aleše Michla guvernérem vydala Česká národní banka letos v květnu na obranu koruny celkem zhruba 3,5 miliardy eur, jak plyne z údajů, které dnes zveřejnila. To odpovídá bezmála 87 miliardám korun dle nynějšího kursu.
img

V Německu omezují sprchování teplou vodou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény. Energetická situace je více než dramatická, píší Financial Times

08.07.2022 Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times. Lidé v zemi už podle listu čelí realitě přidělování teplé vody, resp. možnosti ji mít k dispozici pouze v předem učených částech dne, dále dochází ke snižování teploty centrálního vytápění, zhasínání pouličních světel nebo zavírání plaveckých bazénů.
C:\fakepath\dolar-08072022.png

Shrnutí obchodní seance: Akcie v USA posílily, polevily obavy investorů ze zvýšení úroků

08.07.2022 Akcie ve Spojených státech včera vzrostly, protože investoři reagovali pozitivně na komentář americké centrální banky (Fed) z předchozího dne, který naznačil, že by mohla zmírnit agresivní tempo zvyšování úrokových sazeb, pokud by tím měl utrpět hospodářský růst. Dolar byl na forexovém trhu téměř beze změny.
img

Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu

06.07.2022 Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.
img

Ranní shrnutí (05.07.2022)

05.07.2022 Nálady během dnešní asijské seance byly převážně pozitivní. Nikkei získal 1 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,6 % a Kospi uzavřel s 1,6% ziskem. Indexy z Číny zaostávaly a obchodovaly se o 0,7 % níže.
C:\fakepath\trader-05072022-14-zm.jpg

Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 firmách

05.07.2022 Bělorusko v reakci na západní sankce zmrazí zahraniční podíly ve 190 běloruských společnostech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na nově zveřejněnou vyhlášku. Omezení se podle agentury TASS týká i českého slévárenského podniku Kasi s.r.o, který má podle ní podíl v závodě na výrobu železobetonových výrobků v běloruském městě Kryčau.
C:\fakepath\trader-04072022-41-zm.jpg

Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace

04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
C:\fakepath\trader-04072022-23-zm.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla nejníže od listopadu 2020

04.07.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se tento měsíc opět zhoršila a dostala se na nejslabší úroveň za více než dva roky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Sentix. Podle šéfa Sentixu data naznačují "nevyhnutelnou" recesi eurozóny. Na hospodářský vývoj v eurozóně má nyní negativní dopad válka na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-04072022-21-zm.jpg

Německo v květnu vykázalo poprvé od roku 1991 deficit zahraničního obchodu

04.07.2022 Německo v květnu poprvé od roku 1991 vykázalo měsíční deficit zahraničního obchodu, napsala s odvoláním na dnešní zprávu německého statistického úřadu Destatis agentura Bloomberg. Přispělo k tomu nečekané snížení vývozu způsobené slabší poptávkou v zemích Evropské unie. Podle sezonně přepočtených údajů činil deficit zahraničního obchodu jednu miliardu eur (24,7 miliardy Kč).
img

Akcie na pražské burze během týdne výrazně oslabily o 5,5 procenta

01.07.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne výrazně oslabily. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1217,9 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší růst zaznamenaly opět akcie Pilulka Lékárny. Nejvýraznější pokles naopak postihl cenné papíry skupiny ČEZ. V předchozím týdnu akcie na pražské burze klesly o 0,2 procenta.
img

Za energetickou krizi i rapidní inflaci si může Západ sám, píše Wall Street Journal. Desetiletí prosazování zelené agendy oslabilo demokracie, posiluje autokracie

01.07.2022 Dva stěžejní problémy, kterým dnes Západ čelí, nelze svádět na vnější síly. Za energetickou krizi, ani za rapidní inflaci ve své podstatě nemůže pandemie či Putin a jeho únorová invaze na Ukrajinu. Může si za ně Západ sám. V komentáři listu Wall Street Journal to píše člen jeho redakční rady Joseph Sternberg.
img

Nový guvernér ČNB nastupuje. Od jeho květnového jmenování ČNB utratila 175 miliard korun, jinak by česká měna byla výrazně slabší

01.07.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po středečním zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
C:\fakepath\akcie-01072022.png

Shrnutí obchodní seance: Hlavní akciové indexy v USA za pololetí vykázaly největší ztráty za desetiletí

01.07.2022 Akciový trh ve Spojených státech poslední den v měsíci pokračoval ve výprodejích. Všechny tři hlavní indexy si připsaly ztráty za celý měsíc a čtvrtletí a jejich ztráty za pololetí byly nejhorší za několik desetiletí.
C:\fakepath\trader-30062022-39-zm.jpg

Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku pandemie

30.06.2022 Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie covidu-19. Kvůli obavám z globální recese ztratil panevropský akciový index STOXX Europe 600 ve druhém kvartálu téměř 11 procent. Špatně se vedlo především akciím těžařských společností, které za tři měsíce do konce června odepsaly přes 20 procent.
C:\fakepath\trader-30062022-22-zm.jpg

Švédská centrální banka zvýšila základní úrok o půl bodu na 0,75 procenta

30.06.2022 Švédská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu v souladu s očekáváním o půl procentního bodu na 0,75 procenta. Jde o největší zvýšení za více než dvě desetiletí. S ohledem na inflaci, která je v této skandinávské zemi na 30letém maximu, chce banka ve zpřísňování měnové politiky pokračovat. Uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\trader-30062022-16-zm.jpg

Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily

30.06.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Hlavní ekonomka Světové banky pochybuje, že se lze vyhnout globální recesi

29.06.2022 Hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová pochybuje, že se americké a světové ekonomice podaří vyhnout recesi, vzhledem k prudkému růstu inflace a úrokových sazeb a také vzhledem ke zpomalení tempa růstu v Číně. Snížit inflaci a zároveň zajistit ekonomice takzvané hladké přistání je z historického hlediska těžký úkol a riziko recese je v současné době jednoznačně žhavým tématem. Reinhartová to řekla v rozhovoru s agenturou Reuters.
img

Proč koruna neposiluje víc, když má proto euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic

29.06.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát

28.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Sledujte v první řadě inflaci

28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
img

Je to oficiální: Rusko je po 104 letech v bankrotu vůči zahraničí. Poškození věřitelé Ruska se chtějí „zahojit“ ze zmrazeného majetku ruských oligarchů nebo ze zmrazených peněz ruské centrální banky

28.06.2022 Světově významná ratingová agentura Moody’s v noci na dnešek středoevropského času potvrdila, že Rusko se ocitlo v platební neschopnosti – tedy v bankrotu – vůči svým zahraničním věřitelům. Rusko se v platební neschopnosti ocitlo už včera, ta však nebyla oficiálně vyhlášena. Nyní ji tedy oficiálně vyhlásila právě zmíněná ratingová agentura Moody’s.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ischinger: Summit G7 je pro SRN a Scholze šancí postavit se do čela Západu

27.06.2022 Summit skupiny velkých světových ekonomik G7, který Německo hostí, je pro kancléře Olafa Scholze velkou šancí, jak se postavit do čela Západu. Dnes to v rozhovoru s televizí Welt prohlásil bývalý šéf Mnichovské bezpečnostní konference Wolfgang Ischinger. Západ se nyní potýká s hospodářskými dopady ruské invaze na Ukrajinu a zároveň Kyjev podporuje bezprecedentními protiruskými sankcemi.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-26062022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.6.2022)

27.06.2022 Volatilita v minulém týdnu byla velmi nízká (na trhu je znát příchod letních prázdnin ve světě) a nedočkali jsme se žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se totiž pohyboval ve velmi úzkém pásmu a nedošlo k prolomení žádné mé vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu. Předpokládám, že poklidný (bez obchodu) bude i tento týden.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden označil raketový útok na Kyjev za další příklad ruského barbarství

27.06.2022 Nový raketový útok na Kyjev je dalším příkladem ruského barbarství. Včera to na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 prohlásil americký prezident Joe Biden. Ruské rakety v noci ze soboty na neděli zasáhly ukrajinskou metropoli poprvé za poslední tři týdny.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 v Bavorsku začal, kancléř přivítal pozvané státníky

27.06.2022 Summit sedmi velkých světových ekonomik G7 oficiálně začal, německý kancléř Olaf Scholz krátce po poledni v bavorském alpském zámku Elmau přivítal amerického prezidenta Joea Bidena, britského premiéra Borise Johnsona, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, italského premiéra Maria Draghiho, japonského premiéra Fumia Kišidu a kanadského ministerského předsedu Justina Trudeaua. Vrcholná schůzka potrvá tři dny a skončí v úterý kolem poledne.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Britský premiér Johnson chce posílit jednotný postoj Západu proti Rusku

27.06.2022 Jednotný postoj Západu proti Rusku a jeho invazi na Ukrajinu je nehledě na hospodářské dopady důležitější než kdy jindy, protože vítězství ruského prezidenta Vladimira Putina by mělo mnohem výraznější dopady. Včera to při příchodu na summit skupiny sedmi velkých světových ekonomik G7 prohlásil britský premiér Boris Johnson.
img

Rusko dnes po 104 letech zbankrotovalo – jak se teď zahraniční věřitelé dostanou ke svým penězům? Někteří se chtějí „zahojit“ z majetku ruských oligarchů či ze zmrazených ruských rezerv

27.06.2022 Dnes časně ráno středoevropského času Rusko poprvé od začátku roku 1918 nenaplnilo své závazky vůči zahraničním věřitelům. Poprvé za více než 104 let tudíž zbankrotovalo na svůj zahraniční dluh. Jedná se o bankrot technického rázu, protože Rusko má peníze i ochotu dlužné částky nadále řádně hradit. Neumožňují mu to však západní sankce.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku začíná třídenní summit skupiny G7, tématy budou Ukrajina či klima

26.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes začíná třídenní summit šéfů států a vlád zemí skupiny velkých světových ekonomik G7. Představitelé států skupiny, kterou tvoří Británie, Francie, Spojené státy, Kanada, Německo, Japonsko a Itálie, budou jednat především o hospodářských a bezpečnostních dopadech ruské invaze na Ukrajinu, tématem bude ale také ochrana klimatu.
C:\fakepath\trader-24062022-25-zm.png

Komodity: Ceny ropy se kvůli omezené nabídce zvyšují, Brent je těsně pod 114 USD

24.06.2022 Ceny ropy se dnes kvůli omezené nabídce zvyšují, proti předchozímu týdnu jsou ale nižší. Severomořský Brent kolem 17:30 SELČ vykazoval nárůst zhruba o 3,3 procenta přibližně na 113,70 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) přidávala asi čtyři procenta na 108,40 USD za barel.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\trader-23062022-24-zm.jpeg

Restrukturalizace ČEZ by se mohla uskutečnit do dvou let, uvedl Fiala

23.06.2022 Je důležité, aby Česká republika měla rozhodující vliv na kritickou a energetickou infrastrukturu. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je restrukturalizace společnosti ČEZ, která by se mohla uskutečnit do dvou let. Český premiér Petr Fiala to dnes řekl novinářům v Bruselu před zahájením dvoudenního summitu Evropské unie.
C:\fakepath\trader-23062022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2022 1) Norská centrální banka dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Jde o nejvýraznější zvýšení této sazby od roku 2002, které je zároveň dvojnásobné proti očekávání většiny analytiků. Kvůli inflaci banka očekává další zvýšení základní sazby v srpnu, zároveň zhoršila výhled růstu norské ekonomiky.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína naplní své letošní hospodářské cíle, řekl Si Ťin-pching na summitu BRICS

23.06.2022 Čína nasadí efektivnější prostředky, aby naplnila své hospodářské cíle pro letošní rok. Na zahájení summitu předních rozvíjejících se ekonomik to řekl čínský prezident Si Ťin-pching. Informoval o tom dnes zpravodajský server CNBC. Skupina označovaná jako BRICS kromě Číny zahrnuje také Rusko, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Konflikt na Ukrajině označil Si za "výstražný signál" pro lidstvo. Čína si ohledně Ruské invaze zachovává neutralitu. Na dvoudenním summitu má vystoupit i ruský prezident Vladimir Putin.
C:\fakepath\putin.png

Ruský prezident podepsal dekret o obsluze zahraničního dluhu

22.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu hrozí, že své dluhy nebude schopna splácet. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Překvapí dnes ČNB trhy zvýšením úroku dokonce nad 7 %? Některé radní k tomu může přimět to, že ČNB „stálo“ jmenování nové bankovní rady už přes 125 miliard korun

22.06.2022 Mezinárodní měnoví obchodníci sází na to, že Česká národní banka dnes zvedne svoji základní úrokovou sazbu až o 1,5 procentního bodu. Tedy na 7,25 procenta. Pokud by tudíž ČNB chtěla trhy opravdu překvapit coby vskutku odhodlaný bojovník proti inflaci, bude muset zvýšit základní úrok na 7,5 procenta. Teprve při takovém navýšení lze čekat výraznější tlak na posílení koruny. Tu v posledních týdnech drží „na svém“ intervence centrální banky. ČNB intervenuje, aby zabránila oslabování koruny, které souvisí se jmenováním nového guvernéra a nových bankovních radních.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Svaz německého průmyslu očekává výrazné zpomalení hospodářského růstu

21.06.2022 Německá ekonomika kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu letos vzroste jen o 1,5 procenta. Dnes to oznámil šéf vlivného Svazu německého průmyslu (BDI) Siegfried Russwurm. Svaz ještě na začátku roku počítal s meziročním růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,5 procenta.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská měna vystoupila vůči dolaru k 55 rublům, což je maximum za sedm let

20.06.2022 Ruský rubl dnes vůči dolaru vystoupil na nejvyšší hodnotu za téměř sedm let. Podporuje ho zejména blížící se konec měsíce, kdy budou firmy platit daně, uvedla agentura Reuters. Růst kurzu rublu je do značné míry stále jen umělý, protože jeho vývoj ovlivňují kroky ruské centrální banky a zejména administrativní zásahy, které po začátku války na Ukrajině nařídil Kreml.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko prodloužilo platnost stropu cen pohonných hmot a základních potravin

16.06.2022 Maďarská vláda s ohledem na rostoucí inflaci prodloužila do 1. října platnost stropu na některé základní ceny potravin a pohonných hmot. Strop na úrokové sazby hypoték zůstane v platnosti až do konce roku. Na svém facebookovém profilu o tom bez bližších podrobností dnes informoval maďarský premiér Viktor Orbán.
img

📉US500 po rozhodnutí fedu padá💥

15.06.2022 Federální rezervní systém zvýšil na svém červnovém zasedání úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 - 1,75 % poté, co inflace minulý měsíc zrychlila na 41letá maxima. Zdá se, že ekonomická aktivita po poklesu v prvním čtvrtletí vzrostla. Nárůst pracovních pozic byl rapidní a míra nezaměstnanosti zůstala nízká. Infalce je v USA vysoká, což odráží nerovnováhu nabídky a poptávky související s pandemií,vysokými cenami energií a širšími cenovými tlaky. Invaze Ruska na Ukrajinu způsobuje humanitární a ekonomické těžkosti. Ty se projevují vysokou inflací a celkovou zátěží pro globální ekonomiku. K tomu všemu čínské lockdowny zhorší situaci v dodavatelských řetězcích. Fed chce vrátit míru inflace k inflačnímu cíli za každou cenu.
C:\fakepath\trader-15062022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) na dnešek nečekaně svolala mimořádné zasedání Rady guvernérů, které se bude konat v Miláně a na kterém chce projednat zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhodnutí ECB podtrhuje obavy z růstu nákladů na obsluhu státního dluhu zejména slabších zemí na periferii eurozóny.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Německá ekonomika letos vzroste jen o 2,5 procenta, dusí ji ruská invaze

15.06.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu s výrazným zvyšováním cen energií nadále dusí hospodářské zotavení Německa, jehož hrubý domácí produkt (HDP) kvůli tomu letos vzroste jen o 2,5 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě v březnu počítal s růstem HDP o 3,1 procenta a v prosinci o 3,7 procenta. Ifo nicméně očekává, že v příštím roce se výkon hospodářství zvýší o 3,7 procenta. Inflaci letos Ifo čeká 6,8 procenta, v roce příštím 3,3 procenta.
C:\fakepath\trader-14062022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu mimo jiné omezená globální nabídka

14.06.2022 Ropa dnes zdražuje. Omezená globální nabídka v náladě trhu převládla nad obavami, že poptávku po ropě negativně ovlivní případná recese a nová protipandemická opatření v Číně.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v květnu nečekaně zrychlila na 8,6 procenta, nejvýše od roku 1981

10.06.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v květnu nečekaně zrychlil a z dubnových 8,3 procenta se dostal na 8,6 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je vyšší, než čekali analytici.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská vláda usiluje o dohodu s MMF o novém úvěrovém programu

10.06.2022 Ukrajina potřebuje uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) dohodu o novém úvěrovém programu, protože její úsilí o odvrácení ruské invaze má tvrdé dopady na veřejné finance. Řekl to ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko. K uzavření nové dohody s MMF nedávno vyzval také guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\euro penize.jpg

Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur

09.06.2022 Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur (pět miliard korun) vzhledem ke zhoršující se humanitární situaci. Dnes to během návštěvy této země čelící už více než tři měsíce ruské agresi oznámil eurokomisař pro krizové řízení Janez Lenarčič.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Auditor | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOT | CFD | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Pakt stability | Parita | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stochastic | Support | Swiss | Tightening | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena rublu | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | DJIA | Do čeho investovat | Dobrá investice | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradce | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs rublu | Kursy | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz koruny k dolaru | Kurz rublu | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Obchodujeme | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pád měny | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl k dolaru | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Buffett | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Cílová cena | Current Ratio | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | Elon Musk | Equal weight | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Komunální dluhopisy | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Overweight | Povinné minimální rezervy bank | Provozní marže | PX index | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Tranše | Upisovací období | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Euromoney | Denní změna | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Commodities | Euro forex | Investment | Německá burza | U.S. Bank Wealth Management | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | DPA | Jefferies | Again Capital | The New York Times | Natixis | Energy Aspects | KPMG | Institut ZEW | Scotiabank | CNN | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | ANZ | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Sarasin | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | PwC | Next Finance | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Televize ARD | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Renminbi | Čínský renminbi | Finanční centrum | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Odchod z Evropské unie | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Marže společností | Teroristický útok | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení koruny | Index italských akcií | Sinopec | Pokles výnosů | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Měnové zóny | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G7 | Světový obchod | Globální obchod | U.S. Bank | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Inflace v Německu | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | Institucionální investoři | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování dolaru | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Obchodování forexu | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Politico | IHS Markit | Devizy | ex | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Investiční aktiva | Bankovní emise | Ekonomická globalizace | Rystad Energy | J.P. Morgan | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Lipow Oil Associates | ING Groep NV | CoinDesk | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Vývoj směnných kurzů | BlueBay Asset Management | Ceny pšenice | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | World Gold Council | Návratnost investic | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | BlueBay | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Palladium | ETH/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Kryptoměna ethereum | NEST | Štěpán Hájek | Krádež kryptoměn | Krypto burza | Krypto aktiva | Lithium | Ceny lithia | Tržní očekávání | Index MOEX | EUR/RUB | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Index italských akcií FTSE MIB | Index českého investora | CII750 | Saxo | LYNX webinář | Jamie Dimon | Krypto | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | PANW | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Události ve světě | Capitalinked.com | Zobchodovaný objem | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Americké akciové burzy | Měny rozvíjejících se ekonomik | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Hlavní akciový index | Horizon Investment Services | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Trhy v USA | Trh s ropou | NIESR | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Investiční chování | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Long obchod | Roční výnos | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Posilování české koruny | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Dění na akciových trzích | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Mezinárodní dluhopisy | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Výhled české koruny | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Státní fond | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | UBS Global Wealth Management | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Micro futures | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Liberum | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Index čínských firem | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Ztráty dolaru | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Příjmy z turistiky | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Vliv na obchodování | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | US500 | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Dot plot | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Snížení daní | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | McKinsey | TikTok | Huawei | S&P 500 Index | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Cenné papíry ČEZ | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | FRED | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | BAT | Tesla Elon Musk | Švédská centrální banka | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Poradce Bílého domu | Pravděpodobnost úspěchu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Tomáš Vlk | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajinské dluhopisy | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | AFP | Oblast supportu | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Velká krize | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Ed Yardeni | Napětí mezi USA a Čínou | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | NN Investment Partners | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Rostoucí náklady | ABC | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Export z Německa | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Růstový impuls | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Neuberger Berman | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Tata Steel | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | STOXX50 | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Šperky | Kupní síla | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Optimismus investorů | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Rychlý růst mezd | Bydlení | WHEAT | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Aurora Cannabis | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Cena pšenice | KLDR | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Minimální rezervy bank | Peking | US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Společnost Sentix | Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | Netflix | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Evropská inflace | Washington | Ceny ropy dnes | Apache | Finální odhad | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Hospodaření ČNB | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Pohled tradera | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů | Analytici Next Finance | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Velké firmy | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Akciový index MOEX | MOEX | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | List The Guardian | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Ropná pole | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Změny cen | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Zahájení intervencí | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Index akciové burzy | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Konzistentní zisky | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Geopolitické dění | Americká administrativa | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Čínská vláda | Nakoupené akcie | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Palantir | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | Pokračování poklesu | TWTR | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Ministerstvo financí ČR | Investiční portfolia | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Masakr na trzích | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Změny trendu | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Propad rublu | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Výraznější impuls | Únorová inflace | WP | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Solidarita | Mimořádný růst | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Armageddon | Íránská ropa | Nákupy akcií | Stimuly | Oldřich Dědek | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Energetická firma | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Svěřenský fond | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Dnešní posílení | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Fed včera | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Zelený plán | Plán Bruselu | Katar | Státní televize | Salmán | MPO | Komentátor | Kongres | Německá automobilka | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Investiční banka Goldman Sachs | Rozpočet Německa | Hotovost | Marian Jurečka | Nákupy Fedu | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Americké ropné zásoby | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Býčí potenciál | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Historické pohyby | Bulharsko | Unijní země | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Člen představenstva | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Války | Danuše Nerudová | Schodek | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Saúdové | Závislost | Práce | Afrika | WFP | FAO | RBK | Údaje | Ruská agentura | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Česká nezaměstnanost | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Cushing | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Juan Pérez | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Hluboké recese | Pesimistické odhady | CBS | Ministři | Nemovitosti v ČR | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Zpravodajské služby | Španělská vláda | Úrokové zhodnocení | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | FANG | Delaware | Více peněz | Inflace v březnu | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Pokles čínského HDP | B2Gold | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Rozvíjející se země | Indikace | Malé podniky | Odhady škod | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Potravinové krize | CMC | Stephen Innes | Global Wealth Management | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Údaje o zásobách v USA | Reddit | Debata | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Legendární investor | Amundi | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Bitcoin dnes | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Ekonomické útrapy | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Náklady na financování | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Podíl zahraničních investorů | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Blízký východ | Dopravci | Manfred Hübner | Šéf Sentixu | UBS Global | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Nákupy dluhopisů ECB | Soud | Koncern Volkswagen | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Velikost pozic | Tomáš Kotera | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Ben Broadbent | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | ONE | Hlavní kryptoměny | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Auta | JD.com | Xiaomi | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Levné peníze | Sektor služeb | Manažerka | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Jukos | Mluvčí MMF | Spolková vláda | Marek Brávník | Prezident SB | Manažeři | Klíčové oblasti | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Splunk | Hikvision | Investment management | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | Jacobs | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | Setkání lídrů | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Nové úvěry | Akcie České zbrojovky | CZG | Václav Klaus | Chování trhu | Zbrojovka | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Manipulace trhu | Antivirus | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Oracle | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Ropná krize | Parlament dnes | Canopy Growth | APA | La Stampa | Globální poptávka | Energetický gigant | Světová poptávka po ropě | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Cardano | Vyšší daně | Představenstvo | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Podnikatelské aktivity v USA | Firma ČEZ | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | Cla na zboží | Mississippi | Příjmy a výdaje | ARD | Výkyvy cen | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | ONS | Objem aktiv | Letecký průmysl | Český stát | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Setkání ministrů financí eurozóny | Novavax | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Trend v obchodování | E.ON | Jachty | Ceny kávy | Reputace | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Jeep | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Rozdíly v názorech | Spotřební daně | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Noble Energy | Vývoj tržní kapitalizace | Společnost XTB | Výše daně | Akcie těžařů | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Oliver Pursche | Supervelmoci | Porušení pravidel | Progres | Exchange Traded Commodity | Forward guidance | Odhady HDP | Bohatí lidé | Americké vládní dluhopisy | John Kilduff | Plynárenské společnosti | DeFi | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Zastavení růstu | Důvěra | Index výroby | Indonésie | Digitální ekonomika | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Růst průmyslové výroby v Německu | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Růst vývozu | Zpomalující růst | Časový horizont | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Kovy vzácných zemin | Koupěschopnost | Výhled na příští rok | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Setkání zemí OPEC | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Rystad | Výrobce pneumatik | Kryptoměnový trh | Akcie softwarové společnosti | Společnost Lukoil | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Kolaps těžby | China Eastern | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Kroger | Rentabilita | Zdanění | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zasedání FED | Stefan Kooths | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Bloomberg Intelligence | Inditex | PX START | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vývoj ceny kávy | Propad cen akcií | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Biden | List The New York Times | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Druhy ropy | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Test na koronavirus | Ranní okénko | Česká republika | Obchodování dnes | Průmyslová výroba v ČR | Cena akcií firmy | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Negativní úrokové sazby | Libye | CPI v USA | Americké měny | Americký ekonom | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Éra fosilních paliv | Michael Hewson | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Concho | Pilulka Lékárny | Defi | Nařízení | Interfax | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | Elvira Nabiullinová | GS | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Reálný HDP | Průměrný český investor | Futures na ropu | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Pandemický program | XOM | CVX | Uniswap | Podvážení | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Tempo inflace | Pfizer a BioNTech | Trade Center | Hospodářský vývoj | PDD | Pinduoduo | Exekutivní příkaz | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Akciové investování | Skupina Coloseum | WASDE | Palo Alto Networks | MRNA | Polská vláda | Pád cen | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Jemen | Spotřební daň z nafty | Transněfť | Ropovod Družba | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | BNTX | BNTX.US | PLTR.US | PLTR | Ministerstvo energetiky | Výše mezd | Proražení | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Cenový skok | Výběr akcií | Siemens | Deutsche Post | Vonovia | Trans Adriatic Pipeline | BIDU | Burza Coinbase | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Maďarská vláda | Orbán | Ceny aktiv | Předsednictví EU | Voda | Refinitiv Eikon | Inflace v Polsku | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Joseph Trevisani | Inženýrské stavitelství | HDP Česká republika | Samsung Electronics | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Racionální rozhodnutí | Akcie Twitteru | JD | Svaz BDI | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | Tilray | CARA | Futures na indexy | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Německé ceny | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Larry Fink | Situace na trhu | Nákupní obchod | Akcie MONETA | VTB | Agentura Interfax | Philips | Streamovací služby | Polská společnost | Nárůst ceny | Norský státní fond | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | ROI | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Brent (OIL) | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | MIB | Zisky akcií | Platby v bitcoinech | Technologie společnosti | Supercyklus | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Odhad růstu ekonomiky EU | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Odliv peněz | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Akcie Phillips 66 | PSX | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Jemenští povstalci | WASDE report | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | CrowdStrike Holdings | CRWD | Investice společnosti | IWH | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Akcie AT&T | Velké ztráty | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Výprodej dluhopisů | Výhled růstu ekonomiky | Ropné futures | Ministerstvo financí USA | Týdenní shrnutí | Nárůst sazeb | CRM | Discovery | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Údaje MMF | PMI index | LMT | Nejvyšší růst | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Eurokomisař pro ekonomiku | Průmyslová produkce v eurozóně | Xilinx | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Pomoc MMF | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | LME | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Comcast | Pakt stability a růstu | Investiční poptávka | Nárůst objemů | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Praní peněz | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Kybernetický útok | Ruští hackeři | Cenové úrovně | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Tellurian | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Cena dřeva | Výhled růstu české ekonomiky | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | MNB | Bit.plus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | ANZ Research | Ruský ministr | Impulzy | Weibo | KOL | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň supportu | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Zajišťování | Akcie technologických firem | Konkurence | XPeng | Prodej | Týdenní výkon | Senegal | Další kryptoměny | Zvyšování daní | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Zátěžový test | CO2 | NASA | Falcon 9 | Falcon | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Deficit nabídky | Akcionáři ČEZ | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Nabídky akcií | Veronica Clarková | Vývoj měnového páru USD/RUB | Plnění objednávek | Makroekonomické indikátory | Odraz ceny | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Koncentrace | Egypt | Výkonná rada MMF | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Index českého investora CII750 | UST | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Cyklické sektory | Americký trh | AI | Ceny suroviny | FIXED | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Národní úřad pro ekonomický výzkum | Wealthspire Advisors | Ztrátový týden | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Divize | Letní období | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Meteorologická společnost | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Rekord | Příjmy z reklamy | Klimatická politika | Stablecoins | Bilion | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | University of Michigan | Provozní náklady | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Projekce | TWS | Analytik České bankovní asociace | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Ceny rýže | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Aplikace TikTok | Psychologické úrovně | Palantir (PLTR.US) | Strojové učení | Společnost Equinor | Norilsk | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | BioNTech (BNTX.US) | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Transgas | Pioneer Natural Resources | WIG | BUX | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | První odhad | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Afghánistán | Varšava | Tokeny | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Medián | Podíl firem | Očekávaná inflace | SpaceX | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Akcie BioNTech | Dodávky plynu do Evropy | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Bill Northey | Ředitel pro investice | Úroková sazba v eurozóně | Guardian | Neúspěch | Opatření | Chorvatská ekonomika | Vrcholy | Dna | Okta | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Puma | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | Společnost Siemens | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | Konfederace | Zvyšování sazeb ČNB | Los Angeles | Extrémní počasí | Etherea | Zájem o kryptoměny | Zprávy z pražské burzy | Americká firma | Jednotné Rusko | Opačný trend | WarnerMedia | Warner Bros | Dopady epidemie | Akcie čínských společností | Leasingové společnosti | Utahování měnových podmínek | Omezení cestování | ČSSD | Kompenzace | Plány Fedu | Tim Ash | BNP | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Globální hrubý domácí produkt | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Globální inflace | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Akcie Palantir | Prudké zdražování | Automotive | Snížení dluhu | Organizovanost | Zlato a bitcoin | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Adler | Schroder ISF Global Energy A Acc | Templeton China A (acc) USD | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Napjatá situace | Akcie zbrojovky | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Cena zinku | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | AlixPartners | Čínské centrální banky | Horizon | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Schlumberger | Rozpočtové schodky | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Equiti Capital | SPX 500 | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Dceřiná firma | Klima | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australia and New Zealand Banking Group | Ethereum (ETH/USD) | Polygon | SunPower | Fialova vláda | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Akcie skupiny | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Inflace ve Spojených státech | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Dopady inflace | Spotřebitelské ceny v Británii | Míra inflace v Rusku | Narušené dodavatelské řetězce | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Zahraniční politika | Svátek v USA | Uvolnění rezerv | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Akcie Gazpromu | Nálada na trzích | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Kazachstán | Pumpaři | Vojtěch Boháč | Vietnam | Občanské války | Trh s kávou | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Největší švýcarská banka | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Zemědělci | Globální emise | Annalena Baerbocková | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Larry Summers | Bundesnetzagentur | Meziroční inflace v ČR | Inflační situace | David Madden | Jaromír Gec | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Cyklus utahování měnové politiky | Nejhorší krize | Základní sazba | TerraUSD | Odvětví cestovního ruchu | Šíření varianty omikron | Nárůst počtu nakažených | Logistické společnosti | Plynová krize | Purple Trading Jaroslav Tupý | Jan Macek | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Cena uranu | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Tučné dividendy | Ocel | Srí Lanka | EOG Resources | Tengiz | Ruský plyn | Gate | Míra inflace v Maďarsku | Průměrná míra inflace | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Fujitomi Securities | Uhelné elektrárny | Hry | Kristina Hooperová | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Akciový index Nasdaq | Coinmarketcap.com | Analytik trhů | Internetová televize | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Benchmark Mineral Intelligence | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Murray | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | OFZ | Zemědělská půda | Ebury | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Zmírnění sankcí | ALUMINIUM | Hive Blockchain | Žádné dividendy | Glapinski | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | St. Louis | Napětí kolem Ukrajiny | Roman Ziruk | Luxusní zboží | Marathon Oil | MRO | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | CITIC | Situace kolem Ukrajiny | Akcie Palantiru | Decentralizace | Zisk EBIT | Plynárenské firmy | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Index londýnské burzy FTSE | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Směr trhu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Ruští oligarchové | Oligarchové | NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | AvtoVAZ | Bluebay Asset Management | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Russia Today | Motivace | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Kyjev | Západní firmy | Ruský fond | RDIF | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Studená válka | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Ukrajinské ministerstvo financí | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Sedmadvacítka | Krize na Ukrajině | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Chelsea | Ruská aktiva | Politický tlak | Michail Mišustin | Společnost TotalEnergies | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Statista | Čínské trhy | Filip Louženský | Polská centrální banka (NBP) | Harmonizovaná inflace | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Logistické firmy | Rheinmetall | Cheniere Energy | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Oligarcha | Prima | Ruské finanční trhy | Sankce EU | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Zpřísnění sankcí | Zmírnění konfliktu | Fundamenty z USA | Andrej Melničenko | Ališer Usmanov | SUEK | Telegram | Metalloinvest | Agentura TASS | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ruský vývoz ropy | Roskomnadzor | Jennifer Granholmová | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Likvidita mezibankovního forexového trhu | Kursové indikace bank | Kursové indikace | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Hrozba druhého Černobylu | Trhy s obilím | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | DeFi a NFT | Bill Miller | Cena potravinářské pšenice | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Ruské vojenské intervence | Vojenské intervence | Mezinárodní sankce | Sankce uvalené na Bělorusko | Východní Evropa | Sankce namířené proti Rusku | Pokles inflace | Uzavření příměří | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Nornickel | Nexta | Televize Nexta | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Cox | Cena elektromobilů | Gregory Miller | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Michelle Krebsová | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Kroky západních firem | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | NICKEL | Penzijní investiční plán | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Největší ekonomika ve střední Evropě | Bank Pekao | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Nouzový program nákupů aktiv | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | Rozsáhlé sankce | Vliv války | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové platby | Luigi Di Maio | Di Maio | Italský ministr zahraničí | Tina Tengová | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Akcie Avast | Zisky české měny | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Úrok z dolarových dluhopisů | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Solventnost | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Ruský vyjednavač | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Invaze ruských vojsk na Ukrajině | Cenové změny | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie kybernetické bezpečnosti | FTNT | Fortinet | Akcie Fortinet | Fortinet (FTNT) | Akcie Fortinet (FTNT) | Akcie CyberArk Software | Akcie CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software | Akcie Zscaler (ZS) | Zscaler (ZS) | Akcie Zscaler | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Crowdstrike Holdings Inc | Fortinet Inc | CrowdStrike (CRWD) | Akcie CrowdStrike | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Neural4X | Ruský soud | Meta Platforms Inc | Aktivisté | Britský FTSE | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Akcie ZTE | ZTE | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Huw Roberts | Quant Insight | Vývoj důvěry v ekonomiku | BlackRock Larry Fink | Konec globalizace | Nákupy ruských cenných papírů | Index podnikatelské aktivity v USA | Nejsilnější zbraně | Tiger Team | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení Ruska | Ruská burza | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Novorossijsk | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Vývoz pšenice | Platby za plyn | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Odpojení od ruských energií | Nálada v německém autoprůmyslu | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Carahsoft | Carashhoft Technologies | Carashhoft | Růst cen energií | Ruští zákonodárci | Problémy ruské ekonomiky | HedgePoint | Zničení poptávky | Petr Fiala | Bitcoin 2022 | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Akcie technologické GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Akcie GoTo | PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk | Gojek | Tokopedia | Vstup GoTo na burzu | Index akciového trhu v Jakartě | Vision Fund 1 | Vision Fund | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Rosbank | Francouzská Société Générale | Reddit IPO | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Inflační data | Ruští poslanci | Stagflační riziko | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Sbírka známek | Alternativní investování | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Ukrajinské jednotky | Ukrajinský premiér Šmyhal | Ministr zahraničí Kuleba | Premiér Šmyhal | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Ruští výrobci | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Reed Hastings | Spoluředitel firmy | Spoluředitel | Rekordní inflace | Onet.pl | Onet | E-Control | Dodávky ruského zemního plynu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Akcie plynárenských firem | Potravinová krize | Akcie společnosti Adler | Období stagflace | Výhled České republiky | Závislosti na ruské ropě | Run na banky | EuRoPol Gaz | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Occidental | Hladomor | Splátky úroků | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Indické ocelárny | JSPL | Vývozní daně | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Chuck Carlson | Největší výnosy | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Maďarské fondy na ropu | Maďarské fondy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Společnost Invesco | Svaz německého průmyslu | Dluhové závazky | Posílení kapacit LNG | Rezervní fond | Bilance ČNB | Úrokový spread | Peter Kažimír | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Restrukturalizace ČEZ | Wolfgang Ischinger | Cenotvůrce | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Shrnutí obchodní seance | Snížení inflace | Výroba v továrnách | Řešení vysoké inflace | Caspian Pipeline Consorcium | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Odklon Fedu od politiky levných peněz | Prudký růst inflace | Rizika, že zvyšování úrokové sazby | Rostoucí akcie | Rychle rostoucí akcie | Obavy investorů ze zvýšení úroků | Energetická situace | Inflace na Ukrajině | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Odliv peněz z fondů | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Konzervativní uložení finančních prostředků | Ukrajinský podnik Naftogaz | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Výhled růstu HDP | Výhled růstu HDP v eurozóně | Celsius | Marketingová komunikace | Státní energetické společnosti | Hnutí pěti hvězd | Hnutí pěti hvězd (M5S) | Posílení kurzu amerického dolaru | Společnost Naftogaz | IAB | Vývoj likvidity bankovního sektoru | Pokles devizových rezerv | Objem intervencí České národní banky | Řetězec restaurací | Řeka Rýn | Rýn | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář | Naleziště surovin
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

INTU
Intuice
Intuice a instinkt
Intuice v tradingu
Intuit
Intuit Inc.
Intuit (INTU.US)
Intuitive Surgical
Intuitive Surgical (ISRG.US)
INTU.US

Následující klíčová slova

Invaze na Ukrajinu
Invaze Ruska
Invaze Ruska na Ukrajinu
Invaze ruských vojsk
Invaze ruských vojsk na Ukrajině
Invaze ruských vojsk na Ukrajinu
Invaze v ekonomice
Inven Capital
Inverness Counsel
Inverted Hammer
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít