Sobota 20. července 2024 15:39
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Jiří Rusnok

C:\fakepath\Rusnok.jpg

Česká ekonomika se bude na úroveň před krizí vracet dlouho

25.02.2024 Česká ekonomika se bude na předcovidovou úroveň vracet ještě několik let, shodli se dnes ekonomové Jiří Rusnok a Helena Horská v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle nich bude nutná restrukturalizace tuzemského hospodářství. Letos sice už očekávají mírný růst reálných mezd i výrazně nižší inflaci, domácí spotřeba se však podle nich kvůli dopadům krize z předchozích let výrazněji nezvýší.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
C:\fakepath\euro recko5.jpg

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje

23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste

21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
img

Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok

16.07.2023 Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky.
img

Úrokové sazby ještě porostou – Fed, ECB a ČNB

10.07.2023 „Centrální banky ve svém tažení proti inflaci nedosahují očekávaných výsledků, a to je staví do nepohodlné pozice,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
C:\fakepath\trader-14062023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.06.2023 1) Úrokové sazby České národní banky by pravděpodobně někdy na konci roku měly začít klesat. Jak rychle, to nikdo neví, řekl na tiskové konferenci společnosti Broker Consulting bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bude podle něj záležet na tom, jak se bude vyvíjet inflace. Sazby teď podle něj zůstanou tam, kde jsou. "Jestli se nyní mírně zvýší, neumím odhadnout," dodal. Bankovní rada ČNB bude o nastavení sazeb jednat příští středu.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Úrokové sazby ČNB by pravděpodobně někdy na konci roku měly začít klesat

14.06.2023 Úrokové sazby České národní banky by pravděpodobně někdy na konci roku měly začít klesat. Jak rychle, to nikdo neví, řekl na tiskové konferenci společnosti Broker Consulting bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bude podle něj záležet na tom, jak se bude vyvíjet inflace. Sazby teď podle něj zůstanou tam, kde jsou. "Jestli se nyní mírně zvýší, neumím odhadnout," dodal. Bankovní rada ČNB bude o nastavení sazeb jednat příští středu.
img

Pavlův poradce: Debatuje se o zapojení Senátu do jmenování rady ČNB

29.05.2023 Prezidentův poradce a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) David Marek uvedl, že na Pražském hradě se debatuje o možné změně ústavy, která by do budoucna podmínila jmenování bankovní rady ČNB souhlasem Senátu. Marek to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Nyní je jmenování členů bankovní rady výhradní pravomocí hlavy státu. Prezident nemá zákonodárnou pravomoc, eventuální změnu ústavy by tak musel navrhnout někdo, kdo ji má, nejpravděpodobněji zřejmě vláda.
C:\fakepath\Michl.jpg

Michl vede ČNB od loňského července, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i Babiše

13.03.2023 Vizitka guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla (45), který podle včerejšího oznámení získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné:
C:\fakepath\michl2.jpeg

Guvernér ČNB Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné

13.03.2023 Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné. Řízení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) skončilo ve standardní lhůtě a konalo se podle zákona, sdělila včera ČTK ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová. Michlův předchůdce Jiří Rusnok v minulosti uvedl, že by chybějící nejvyšší stupeň prověrky mohl současnému guvernérovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci.
C:\fakepath\Michl.jpg

E15: Případná chybějící prověrka může stát šéfa ČNB Michla místo, připustil Pavel

02.03.2023 Zvolený prezident Petr Pavel připouští, že by se mohl zabývat odvoláním guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla z vedení instituce, pokud nezíská bezpečnostní prověrku na nejvyšší úrovni. Řekl to v rozhovoru pro deník E15. Míní, že pokud je na nějakou funkci předepsaná bezpečnostní prověrka a dotyčný ji nedostane nebo ztratí, tak takovou funkci nemůže vykonávat. Dodal ale, že u Michla zatím taková situace nenastala. Michl podle serveru Echo24 na nejvyšší prověrku čeká od loňského května, standardní lhůta pro vydání prověrky na stupeň přísně tajné už uplynula, řízení ale nebylo ukončeno.
C:\fakepath\Michl.jpg

Rusnok: Chybějící nejvyšší prověrka může bránit Michlovi řádně vykonávat funkci

19.02.2023 Chybějící nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky může guvernérovi České národní banky (ČNB) Aleši Michlovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) to dnes uvedli bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalá předsedkyně komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová. Server Echo24 v sobotu napsal, že Michl na nejvyšší prověrku čeká od loňského května, standardní lhůta pro vydání prověrky na stupeň přísně tajné uplynula tento týden.
img

Exguvernér ČNB Jiří Rusnok bude od února poradcem představenstva Allianz

24.01.2023 Jiří Rusnok (62), který loni v červnu opustil funkci guvernéra České národní banky (ČNB), se s platností od 1. února 2023 stane poradcem představenstva Allianz pojišťovny. Allianz o tom informovala ČTK v tiskové zprávě.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Úrokové sazby ČNB by měly být při 16procentní inflaci vyšší

18.12.2022 Úrokové sazby České národní banky by měly při 16procentní inflaci a nejistém výhledu být vyšší. V dnešním pořadu otázky Václava Moravce České televize to řekl bývalý guvernér ČNB, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Prioritou bankovní rady ČNB musí být podle něj boj s inflací, která je příčinou všech problémů.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Mzdy v ČNB porostou příští rok o 4,5 procenta, zrušila se inflační doložka

11.11.2022 Průměrná nominální mzda v České národní bance (ČNB) v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Inflační doložka v kolektivní smlouvě byla zrušena. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě uzavřeného mezi ČNB a odbory, o jehož obsahu dnes ČTK informovala ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová.
C:\fakepath\trader-10112022-50-zm.PNG

Guvernér Michl chce lidem v ČNB sáhnout na platy

10.11.2022 Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl chce zrušit inflační doložku, která zaměstnancům centrální banky zaručuje automatický růst platů o inflaci a několik procent navíc. Dojednali si ji v roce 2020 na tři roky. Nová dohoda má být podepsána v nejbližších dnech, uvedl server Seznam Zprávy. Inflační doložka se netýká guvernéra a členů bankovní rady, kteří své platy zmrazili.
C:\fakepath\cnb-03072022.jpg

Zeman věří, že nový guvernér ČNB stabilizuje úrokové sazby

03.07.2022 Prezident Miloš Zeman věří, že nový guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl zastabilizuje úrokové sazby. Domnívá se, že dosavadní politika ČNB byla objektivně neúspěšná a jejím důsledkem je šestnáctiprocentní inflace. Zeman to dnes řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
C:\fakepath\cnb-30062022-6-zm.jpg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

30.06.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
C:\fakepath\cnb-30062022-2-zm.jpg

Přehled členů bankovní rady České národní banky

30.06.2022 Přehled členů bankovní rady České národní banky (ČNB) od letošního července, kdy se funkce ujme nový guvernér ČNB Aleš Michl a další tři noví členové bankovní rady (řazeno abecedně).
img

Forex: Razantní zvýšení sazeb koruně nepomohlo

27.06.2022 Středeční zasedání ČNB překvapilo-nepřekvapilo, když domácí centrální banka přišla se zvýšením sazeb o 125bb. To sice bylo v horní části odhadů analytiků, trh ale před zasedáním začal naceňovat ještě razantnější krok a rozhodnutí tak kýženou vzpruhu koruně nepřineslo. Tomu odpovídal i vlažný vývoj vůči euru těsně po zasedání, kdy se domácí měna rychle vrátila pod tlak a zamířila směrem k 24,75 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Obavy z blížící se recese doléhají na náladu na trzích, dnešní data poskytnou další indikace

23.06.2022 ČNB včera dodala další výrazný hike o 125bb. Hlavní úroková sazba se posunula na 7 %. S obměnou rady směrem k holubičímu postoji je do konce roku nejpravděpodobnější stabilita sazeb. Jejich další mírnější zvýšení se ale zcela vyloučit nedá. Během června/července ještě zesilující inflace bude znamenat, že tlak na bankovní radu zvýšit sazby půjde ze strany její analytické sekce i finančního trhu.
img

Rusnok se loučí dalším razantním zvýšením, základní sazba na 7 %

22.06.2022 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o dalším prudkém zvýšení sazeb o 125 bazických bodů. Základní sazba se tak dostala z 5,75 % na rovných 7 %. Trh před zasedáním začal sázet na možný hike i o 150bb a ve výsledku tak centrální banka oznámením nezaskočila. Koruna po rozhodnutí mírně oslabila, dále se ale drží v úzkém pásmu okolo 24,70 EUR/CZK.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Rizika ohledně očekávaného vývoje ukazují na další růst sazeb

22.06.2022 Bankovní rada České národní banky považuje rizika vývoje odhadovaného v rámci květnové prognózy za výrazně proinflační, což ukazuje na další znatelné zpřísnění měnové politiky, tedy zvýšení úrokových sazeb. Základnímu scénáři aktuální prognózy ČNB odpovídá další strmý nárůst tržních úrokových sazeb. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Rusnokova bankovní rada se dnes naposled pokusí přibrzdit inflační kolotoč, který ČNB pomáhala roztáčet. Hypotéky mohou zdražit až k 10 %

22.06.2022 Fundamentálním problémem současné světové ekonomiky je to, že centrální banky v uplynulých letech vytvářením „bilionů z ničeho“ roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď neumí zastavit.
img

Forex: Koruna zůstává v rukách ČNB

20.06.2022 Nejdůležitější událostí tohoto týdne bude z pohledu koruny zasedání ČNB. Domácí centrální banka naváže na americký Fed, a i na narychlo realizované mimořádné zasedání ECB z minulého týdne. Ani jedna z událostí ovšem nepřinesla vítr do plachet, který by měl potenciál více rozpohybovat korunu. Důvodů pro výraznější posilování totiž nepřibylo a koruna je dál s největší pravděpodobností aktivně ovlivňována Českou národní bankou.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Finanční sektor v ČR zůstává podle zátěžových testů ČNB odolný

16.06.2022 Finanční sektor v Česku zůstává podle zátěžových testů České národní banky vysoce odolný vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Banky jsou dostatečně kapitálově vybavené pro absorpci šoků i v případě déletrvajících ekonomických potíží. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé ČNB.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny

16.06.2022 Česká národní banka dnes ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 80 procentech. Zároveň ponechala beze změny i další dva limity pro poskytování hypoték. Na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala jarní Zprávu o finanční stabilitě, o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB dnes ponechala sazbu na ochranu úvěrového trhu beze změny

16.06.2022 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala beze změny takzvanou sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. ČNB o tom dnes informovala na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala jarní Zprávu o finanční stabilitě. Aktuálně sazba činí 0,5 procenta, ale v souladu s dřívějšími rozhodnutími rady postupně poroste až na 2,5 procenta od dubna 2023.
C:\fakepath\trader-06062022-26-zm.jpg

Forex: Koruna si nevšímala informací z ČNB a oslabila k euru i dolaru

06.06.2022 Česká měna dnes ignorovala informace z České národní banky o dalším růstu úrokových sazeb a vůči euru ztratila šest haléřů na 24,74 EUR/CZK. K dolaru oslabila o pět haléřů a kolem 17:00 se obchodovala na 23,07 USD/CZK. Vyplývá to z informací serveru Patria Online a vyjádření analytiků.
img

Forex: Nervozita u koruny bude stoupat

06.06.2022 Ani uplynulý týden nepřinesl zásadní kurzotvorné informace, které by dokázaly rozpohybovat korunu a ta tak zůstala zabydlená v teritoriu okolo 24,70 EUR/CZK. V otázce složení rady ČNB je situace stejná jako před týdnem a trhy proto zůstávají v nejistotě. Termín je přitom neúprosný a pokud se prezident chce pohybovat v rámci ústavních zvyklostí, na finální rozhodnutí mu zbývá méně než měsíc.
C:\fakepath\trader-06062022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.06.2022 1) Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rusnok: Rada ČNB v červnu asi zvýší úrokovou sazbu o 0,75 bodu či více

06.06.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání tento měsíc zřejmě zvýší základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu či více. Důvodem je nadále rostoucí inflace. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to řekl končící guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Nyní dosahuje základní úroková sazba 5,75 procenta a je nejvyšší od roku 1999. Naposledy o jejím zvýšení bankovní rada rozhodla na začátku května. Šlo o šesté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.
C:\fakepath\trader-23052022-30-zm.jpg

Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru na 24,64 EUR/CZK a 23,10 USD/CZK

23.05.2022 Česká měna dnes zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 si proti předchozímu závěru mírně polepšila vůči euru o dva haléře na 24,64 EUR/CZK. K dolaru bylo posílení výraznější, a to o 25 haléřů na 23,10 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit

23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Německou ekonomiku na začátku roku podpořila domácí poptávka

23.05.2022 Tento týden přinese zejména indikátory o vývoji německé ekonomiky. Finální odhad HDP by měl potvrdit její mezičtvrtletní nárůst o 0,2 % v prvním čtvrtletí, ke kterému přispělo uvolnění protiepidemických restrikcí a s tím spojené oživení domácí poptávky.
img

Hypotéky v ČR mohou být až za 10 %, jak ukazuje historie. Guvernér ČNB Rusnok totiž varuje před dalším citelným růstem úroků

22.05.2022 Úrokové sazby v Česku podle všeho dále citelně porostou. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes naznačil, že centrální banka může ještě v červnu zvýšit svoji základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 nad úroveň šesti procent, tedy nejspíše na 6,25, nebo dokonce na 6,5 procenta. Začala by se tak plnit například prognóza největší francouzské banky, BNP Paribas, která počítá s tím, že růst základní sazby se v Česku letos zastaví až na úrovni sedmi procent.
img

Včera znovu posílila koruna vůči oběma hlavním měnám 

18.05.2022 Včera kolem 17:00 znovu posílila koruna vůči euru a dolaru. Kurz k euru se tak posunul na 24,71 Kč/EUR o 3 haléře a k dolaru 23,46 KČ/USD o 33 haléřů. To uvádí údaje na serveru Patria Online.
img

Forex: Data z amerického trhu nemovitostí čeká korekce

18.05.2022 Počet nově zahájených staveb i vydaných stavebních povolení v USA čeká za duben pokles. Bude se však jednat spíše o korekci předchozích mimořádných růstů než o změnu trendu. Vyšší úrokové sazby se v cenách nemovitostí ani zájmu o jejich koupi zatím příliš neodrazily a trh zůstává v dobré kondici. Inflace v eurozóně bude potvrzena na již zveřejněných 7,5 %. Její pokles očekáváme až od září.
C:\fakepath\trader-17052022-24-zm.jpg

Forex: Koruna dnes opět posílila k oběma hlavním světovým měnám

17.05.2022 Koruna dnes opět posílila k oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 česká měna zpevnila k euru o tři haléře na 24,71 EUR/CZK a k dolaru o 33 haléřů na 23,46 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Forex: Vyhlídka na razantnější růst úroků potěšila euro

17.05.2022 Na diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové dnes promluvil Jiří Rusnok. Dle jeho slov by bez zvyšování sazeb byla inflace minimálně mezi 20 až 25 % a kurz koruny by byl 30 korun za euro. V červnu Rusnok očekává debatu o velikosti zvyšování sazeb, ale na předvídání červnového rozhodnutí je podle něho příliš brzy.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Záznam: Rada ČNB se shodla, že válka změnila strukturu inflačních tlaků

13.05.2022 Členové bankovní rady se na zasedání minulý čtvrtek shodli, že struktura inflačních tlaků se kvůli válce na Ukrajině výrazně vychýlila, a to od domácích poptávkových tlaků k vnějším nabídkovým a nákladovým vlivům. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady ČNB ve čtvrtek 5.května, který dnes zveřejnila centrální banka. Z něj dále vyplývá, že pro ponechání úrokových sazeb beze změny opět hlasovali členové bankovní rady Oldřich Dědek a Aleš Michl, kterého tento týden prezident Miloš Zeman jmenoval od července guvernérem. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení sazeb o 0,75 procentního bodu. Základní úroková sazba stoupla na 5,75 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od roku 1999.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Aleš Michl bude pátým guvernérem České národní banky

11.05.2022 Vizitky dosavadních guvernérů České národní banky (prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do čela ČNB od července Aleše Michla):
C:\fakepath\michl2.jpeg

Michl je v radě ČNB od roku 2018, dříve pracoval pro Raiffeisenbank i pro Babiše

11.05.2022 Vzdělání: vystudoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE; 2002, Ing.), kde v roce 2020 získal i titul Ph.D. v oboru finance; v roce 2005 absolvoval vzdělávací program Teorie her a psychologie rozhodování na letní univerzitě London School of Economics and Political Science, v roce 2009 absolvoval kurs řízení investičního portfolia na Wharton ve Filadelfii.
C:\fakepath\Michl.jpg

Prezident Zeman dnes jmenoval od července novým guvernérem ČNB Aleše Michla

11.05.2022 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval člena bankovní rady Aleše Michla (44) guvernérem České národní banky (ČNB). Ve funkci od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát a nemůže být znovu jmenován. Michl je členem bankovní rady od prosince 2018.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Jmenování Michla guvernérem ČNB může podle ekonomů naznačovat výraznější změny

09.05.2022 Jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky, o kterém se v poslední době spekuluje a informoval o něm server Seznam Zprávy, může naznačovat výraznější změny v bankovní radě a následně tak změnit směřování měnové politiky. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Michl je společně s dalším členem rady Oldřichem Dědkem proti zvyšování úrokových sazeb. Spekulace o Michlově jmenování tak byly podle ekonomů i za pátečním oslabením koruny.
img

Forex: Spekulace o novém guvernérovi ČNB oslabily korunu

06.05.2022 Koruna v průběhu dne začala oslabovat v reakci na spekulace serveru Seznam.cz, že prezident Zeman zvolil za příštího guvernéra ČNB bývalého poradce expremiéra Andreje Babiše a jednu ze dvou holubic v bankovní radě Aleše Michla. Jmenování by mělo údajně proběhnout v nejbližších dnech.
C:\fakepath\trader-05052022-33-zm.jpg

Forex: ČNB dál zvýšila úrokové sazby, čeká nižší růst ekonomiky a vyšší inflaci

05.05.2022 Česká národní banka dnes zvedla základní úrokovou sazbu na nejvyšší úroveň za víc než 20 let a v nové prognóze čeká pro letošní rok nižší hospodářský růst a vyšší inflaci než dosud. Zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trh překvapením. Podle analytiků to prodraží hypotéky, na které dosáhne méně lidí, a zhorší se rovněž podmínky financování podniků. Na dalších měnových zasedáních může bankovní rada ČNB sazby dále zvýšit, uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

ČNB překvapila hikem o 75bb, sazby mohou růst dále

05.05.2022 Bankovní rada ČNB se vrátila k překvapování trhu a na dnešním zasedání doručila hike o 75bb. Naše i tržní očekávání bylo nižší v podobě zvýšení o půl procentního bodu. Možná ještě větším překvapením je ale přiložená prognóza. Podle jejího základního scénáře by sazby měly vyrůst k 8 % a hned na podzim začít klesat. Více vyhlazený scénář představený na tiskové konferenci počítá s o kvartál až dva vzdálenějším horizontem měnové politiky, a naopak naznačuje konec zvyšování pod šestkou, ale na druhé straně pomalejší ustupování inflace. Snižování sazeb by pak přišlo začátkem příštího roku.
C:\fakepath\trader-05052022-21-zm.png

Forex: Koruna dnes mírně posilovala k oběma hlavním světovým měnám

05.05.2022 Koruna dnes mírně posílila k hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila proti středečnímu závěru o šest haléřů na 24,59 EUR/CZK. K dolaru si polepšila o dva haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,34 USD/CZK.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Rada ČNB zvýšila sazby méně, než očekává v základním scénáři prognóza

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby méně, než s čím počítá základní scénář nové makroekonomické prognózy. Pro dnešní rozhodnutí rada využila alternativní scénář nové prognózy se vzdálenějším horizontem měnové politiky. Ten odhlíží od vývoje inflace, který je pod bezprostředním vlivem silných vnějších cenových šoků, které se projeví v inflaci v horizontu do jednoho až 1,5 roku. Na tiskové konferenci po jednání rady to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČNB zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká inflaci přes 13 procent

05.05.2022 Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok, pro příští rok jej mírně zlepšila. Letos čeká růst HDP o 0,8 procenta a příští rok o 3,6 procenta. V předchozí únorové prognóze před vypuknutím války na Ukrajině přitom počítala banka letos s růstem o tři procenta a příští rok o 3,4 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Loni ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
img

ČNB zvedá úrok více, než se čekalo, nejvýše od října 1999. Kromě výraznější inflace může být důvodem také očekávaný příchod nového, méně jestřábího guvernéra

05.05.2022 Česká národní banka překvapila a zvedá základní úrokovou sazbu z pěti na 5,75 procenta, na nejvyšší úroveň za celé období od konce října 1999. Čekal se přitom nárůst jen na 5,5 procenta. Bankovní rada ČNB tedy z nové prognózy analytického týmu banky převážně nazřela, že inflační tlaky v české ekonomice jsou ještě silnější, než dosud mínila, takže je třeba vyslat takto razantní signál.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dnešní zvýšení sazeb ČNB na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením

05.05.2022 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) zvýšit sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadní otázkou je podle nich nyní to, zda úroky ČNB čeká ještě další viditelnější růst, nebo je repo sazba již blízko svého vrcholu. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
img

ČNB překvapila, sazby rostou na 5,75 %❗

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky zvýšila na dnešním zasedání hlavní úrokovou sazbu překvapivě o 75 bazických bodů na 5,75 %. Trh čekal růst čtrnáctidenní repo sazby pouze o 50 bazických bodů. Aktuální výše repo sazby je nejvyšší za poslední 2 dekády. ČNB zvýšila proporcionálně také lombardní sazbu na 6,75 %. Za tu si komerční banky půjčují proti zástavě u centrální banky. Diskontní sazba, za kterou si komerční banky ukládají u ČNB hotovost, vzrostla na 4,75 %. Od června minulého roku se už základní sazba zvýšila o 550 bps! Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 6. května 2022.
img

Ranní okénko - Fed potěšil trhy, dnes je na řadě ČNB

05.05.2022 Po včerejším zasedání Fedu je dnes na řadě domácí centrální banka. Analytici (včetně nás) jednomyslně očekávají zvýšení sazeb o 50bb, neznamená to ale, že ČNB nemůže překvapit. Fed včera trhy uklidnil. Doručil očekávané zvýšení sazeb o 50bb a nepřichystal překvapení v podobě nečekaně rychlejšího zvýšení. O něco pomalejší bude v prvních měsících i snižování bilance. Neobvykle konkrétní tisková konference navíc vyloučila jakékoliv pochyby ohledně dalších dvou zasedáních, kde přijdou znovu hiky o 50bb. Není proto překvapením, že americký akciový trh si díky tomu zažil nejlepší den za poslední dva roky.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes bude jednat o úrokových sazbách a představí novou prognózu

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb a představí novou makroekonomickou prognózu. Podle odhadů ekonomů rada nejpravděpodobněji zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,4 procenta

26.04.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o jeden procentní bod na 5,4 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Banka tak dál pokračuje ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
img

Forex: Koruna mírně posilovala v očekávání jestřábí ČNB

25.04.2022 Koruna v minulém týdnu posilovala na úroveň ze začátku dubna, tudíž do blízkosti předválečných hodnot. Ke zhruba 0,5% posílení pomohla i nad očekávání vysoká dynamika cen u tuzemských výrobců. Vývoj zde totiž představuje riziko pro budoucí spotřebitelskou inflaci, byť je otázkou, nakolik mohou výrobci další navyšování cen přenášet na zákazníky, jejichž klesající kupní síla snižuje ochotu další zdražování akceptovat. Nic to nemění na tom, že vyšší ceny ve výrobě představují poslední tuzemskou cenovou indicii před zasedáním ČNB, a pro tu půjde spíše o signál pro více jestřábí přístup.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-24042022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.4.2022)

25.04.2022 Opět ziskový týden! Minulý týden mi opět nabídl slušný profit na mé strategii breakoutů. V mém článku z minulého týdne jsem s předstihem uveřejnil mé přesné obchodní nastavení, které vyšlo dokonale přesně. Trh totiž prolomil mou horní vstupní S/R zónu, díky čemuž se otevřel nákupní (buy) obchod, který pokračoval v růstu až k předem určenému cíli, kde jsem obchod ukončil v zisku. Vše je zobrazeno níže na grafech. Pokud jste mého obchodu také využili ve svém tradingu, tak vám gratuluji k zisku!
img

Rozbřesk: Tento týden napoví, jak si vedla česká ekonomika přes ruskou invazí na Ukrajinu

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky. A to proto, že se porovnáváme s velmi slabým kvartálem roku 2021 poznamenaným na řadě míst výraznými proti-covidovými omezeními.
img

Týden výsledků HDP za 1Q

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky.
C:\fakepath\trader-22042022-19-zm.jpg

Forex: Koruna dnes mírně posílila k euru, oslabila naopak vůči dolaru

22.04.2022 Koruna dnes ve srovnání se čtvrtečním závěrem posílila k euru o tři haléře na 24,35 EUR/CZK. Vůči dolaru naopak česká měna oslabila o deset haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,58 USD/CZK.
img

ČNB otevře 21. května nové návštěvnické centrum

20.04.2022 Česká národní banka otevře pro veřejnost nové návštěvnické a vzdělávací interaktivní centrum v Praze v ulici Na Příkopě v sobotu 21. května. Dnes o tom na tiskové konferenci informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Centrum vzniklo v rámci rozsáhlé rekonstrukce za zhruba 124 milionů korun, je dosud největším projektem ČNB na podporu finanční a ekonomické gramotnosti a dalším krokem ve větší otevřenosti vůči veřejnosti. Kapacita centra bude zhruba 40.000 osob za rok. Již nyní banka eviduje zaregistrovaných 14.000 zájemců, uvedl guvernér.
C:\fakepath\trader-20042022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.04.2022 1) Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nevyloučil na zasedání bankovní rady na počátku května další zvýšení úrokových sazeb. Zároveň uvedl, že vysoké sazby ponechá banka delší dobu, než původně očekávala. Jejich pokles tak letos spíše nelze čekat. Rusnok to dnes řekl novinářům po představení nového návštěvnického centra ČNB.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Nelze vyloučit další růst úrokových sazeb, letos neklesnou

20.04.2022 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nevyloučil na zasedání bankovní rady na počátku května další zvýšení úrokových sazeb. Zároveň uvedl, že vysoké sazby ponechá banka delší dobu, než původně očekávala. Jejich pokles tak letos spíše nelze čekat. Rusnok to dnes řekl novinářům po představení nového návštěvnického centra ČNB.
img

Forex: Koruna drží hodnotu navzdory hrozbě embarga na ropu

19.04.2022 Předvelikonoční týden zvládla koruna takřka bez výkyvů a zůstala v hladině mezi 24,40-24,50 EUR/CZK. Aktivita na trzích byla ovlivněna svátky, a tak výraznější pohyb nezaznamenaly ani další měny v regionu, snad jen s výjimkou maďarského forintu, který posílil vůči euru o necelé procento. Po pondělní inflaci, která dopadla relativně v souladu s očekáváními, z Česka již po zbytek týdne důležitější ekonomická data nedorazila, a to stejné platí i o komentářích členů ČNB.
img

Forex: ECB by již mohla zmínit termín konce kvantitativního uvolňování

14.04.2022 Dnes zasedá Evropská centrální banka, která by již mohla naznačit, kdy se můžeme dočkat konce kvantitativního uvolňování. Podle nás program odkupu aktiv APP skončí v červnu, což by mělo umožnit centrální bance začít zvyšovat úrokové sazby ve druhé polovině letošního roku. Důvodem pro rychlejší utahování měnové politiky je inflace, která v březnu opět zrychlila, a to na 7,5 %. To bylo výrazně více než se čekalo. Z dat dnes budou sledovány především maloobchodní tržby z USA. Ty by měly zaznamenat nárůst meziměsíční dynamiky, který však z části souvisel s rychlým růstem spotřebitelských cen.
img

Forex: Sazby ČNB čeká podle Rusnoka již jen mírné zvýšení

13.04.2022 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v rozhovoru pro DVTV uvedl, že úrokové sazby sice pravděpodobně ještě dále porostou, avšak pouze mírně. Zmínil přitom skutečnost, že centrální banka musí nyní opatrněji zvažovat každý krok, když další možné zvýšení sazeb se v ekonomice projeví s minimálně ročním zpožděním. V důsledku toho se také předchozí zpřísnění měnové politiky začne na inflaci projevovat až ve druhé polovině letošního roku.
C:\fakepath\trader-11042022-28-zm.jpg

Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně posílila vůči dolaru

11.04.2022 Koruna dnes vůči oběma hlavním světovým měnám spíše stagnovala. K euru zůstala na 24,44 EUR/CZK, tedy na stejném kurzu jako při pátečním závěru. Vůči dolaru posílila o tři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,43 USD/CZK.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu ekonomiky, počítá s inflací přes 12 procent

08.04.2022 Ministerstvo financí (MF) v nové prognóze zhoršilo odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 1,2 procenta z lednových 3,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z ledna vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 12,3 procenta. V lednu MF počítalo pro letošní rok s inflací 8,5 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo.
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Guvernér ČNB Rusnok si loni vydělal 4,3 milionu Kč čistého

01.04.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni ve své funkci vydělal 4,3 milionu korun čistého, což odpovídá hrubé mzdě 5,9 milionu korun. Meziročně se jeho čistý příjem zvýšil zhruba o 114.000 korun. Informovala o tom Česká národní banka ve své roční zprávě o hospodaření za loňský rok, kterou předložila do Sněmovny. Průměrná hrubá mzda v celé ČR loni podle posledních údajů Českého statistického úřadu představovala 37.839 korun.
C:\fakepath\trader-31032022-21-zm.jpeg

Forex: Zvýšení úrokové sazby kurz české koruny výrazně neovlivnilo

31.03.2022 Zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) dnes koruně k výraznějšímu posílení nepomohlo. K euru zpevnila od středečního podvečera o tři haléře na 24,40 EUR/CZK. Vůči dolaru česká měna naopak oslabila o pětník na 21,93 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online k dnešním 17:00.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Rusnok: Válka na Ukrajině sníží očekávaný růst ekonomiky ČR na polovinu

31.03.2022 Vypuknutí války na Ukrajině sníží očekávaný ekonomický růst ČR letos zhruba na polovinu. Zároveň inflace v ČR, která byla v únoru 11,1 procenta, v jarních měsících dále poroste a zůstane velmi vysoká po zbytek letošního roku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Únorová prognóza ČNB, která je stále platná, očekává letos růst české ekonomiky o tři procenta a průměrnou inflaci 8,5 procenta. Novou prognózu zveřejní ČNB na počátku května.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Rada ČNB je připravena dál zvyšovat sazby, prioritou je cenová stabilita

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky je připravena pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb tak, aby ukotvila inflační očekávání. Opětovné brzké obnovení cenové stability je nyní naprostou prioritou ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Cenová stabilita je podle něj nezbytnou podmínkou pro dlouhodobou prosperitu české ekonomiky. Další kroky ČNB se budou odvíjet od nových informací a budoucích prognóz, dodal Rusnok.
C:\fakepath\cnbcbt.jpg

ČNB podruhé získala mezinárodní ocenění za transparentnost

31.03.2022 Česká národní banka získala mezinárodní ocenění za otevřenou a srozumitelnou komunikaci s veřejností i odborníky Central Banking Transparency Award 2022. Banka o tom dnes informovala na internetu. Ocenění uděluje odborný časopis Central Banking, který se více než 25 let zaměřuje na zpravodajství o centrálním bankovnictví. ČNB tuto cenu získala i v roce 2015.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Rozbřesk: Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst, koruna na lokálních maximech

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky. Domácnosti zasažené inflací a poklesem reálných mezd budou opatrné a řada firem bude kvůli výpadkům subdodávek z Ukrajiny a Ruska řešit nové potíže ve výrobě (oceláři, automotive). Co to tedy znamená pro další politiku ČNB?
img

Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst

21.03.2022 Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-21032022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.3.2022)

21.03.2022 Minulý týden došlo k dalšímu úspěšnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil předem připravenou S/R zónu, čímž došlo k aktivaci long (buy) obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Růst českého HDP může na konci roku klesnout k nule

20.03.2022 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se obává, že vysoká inflace se projeví na dramatickém snížení hospodářského růstu ČR. Růst českého HDP může podle něj koncem letošního roku klesnout k nule. Rusnok to dnes řekl diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
img

Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně

20.03.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos.
img

Akcie v závěru týden hledají odvahu. Další inverzní twist u dluhopisů

18.03.2022 Evropské akcie v závěru týdne přešlapují na místě – většinou v rudém teritoriu, nálada se ale opatrně zlepšuje. Obdobně s posunem nahoru váhají hlavní americké indexy, do zeleného se ale po technologickém Nasdaqu dostal i S&P 500. Dolar roste, eurodolar hledal půdu pod nohama na úrovni 1,103 EURUSD. Z mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou přicházejí smíšené signály, zatímco čínský prezident řekl svému americkému prezidentu, že konflikty a konfrontace, jako jsou události na Ukrajině, nejsou v ničím zájmu.
C:\fakepath\trader-14032022-37-zm.jpg

Inflace v ČR může vystoupat až kolem 13 a 14 procent, řekl Rusnok

14.03.2022 Inflace v Česku může vystoupat až na úrovně kolem 13 a 14 procent, řekl dnes guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Inflace bude podle něj odeznívat déle a snižování přichází v úvahu až v příštím roce. Rusnok také uvedl, že intervence centrální banky proti oslabování koruny splnily očekávání a budou zřejmě ještě týdny až měsíce pokračovat.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB zahájila proces k odnětí bankovní licence Sberbank CZ

28.02.2022 Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. V souvislosti s tím ČNB vydala předběžné opatření, kterým bance zamezila nakládání s aktivy a pasivy, včetně poskytování nových úvěrů a přijímání vkladů. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
img

Válka bude mít dopad na ceny energií, tvrdí Rusnok. Inflace v EU se vyšplhala na 5,1 %

25.02.2022 Index podnikatelské nálady v Německu z dílny institutu Ifo zaznamenal v únoru citelné zlepšení, když vystoupil z 96 bodů na 98,8 bodu. Za optimismem stojí očekávaný konec koronavirové krize ze strany tamních podnikatelů. Mezi nejoptimističtější sektory se zařadil průmysl a také sektor služeb. Podle institutu Ifo stál boj s pandemií německou ekonomiku přibližně 330 miliard eur.
C:\\fakepath\\koruna-24022022.png

Česká koruna za války na Ukrajině

24.02.2022 Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem samozřejmě nenechalo středoevropský region v klidu. Plnohodnotná válka je zkrátka příliš blízko, aby pokračoval „business as usual“. Na finančních trzích dochází k výprodejům rizikových aktiv. Tradeři přesouvají své prostředky z rizikových měn regionu do amerického dolaru a japonského jenu. Padají akcie v čele s bankami napojenými na východní Evropu. Co taková extrémní situace v Evropě znamená pro českou korunu a Českou národní banku?
C:\fakepath\koruna.jpeg

ČNB: Přímý dopad konfliktu na Ukrajině na český ekonomický růst bude omezený

24.02.2022 Přímý dopad válečného konfliktu na Ukrajině na český ekonomický růst, který vyplývá z obchodních vazeb na Rusko a Ukrajinu, bude podle České národní banky (ČNB) omezený. Důvodem je jejich velmi nízký podíl na vývozu zboží a služeb z ČR. ČTK o tom dnes informovala ČNB v tiskové zprávě. Krátkodobě lze podle centrální banky nicméně předpokládat celkově proinflační dopady konfliktu zejména prostřednictvím vyšších cen ropy, zemního plynu a zprostředkovaně i dalších energií. Stejným směrem bude na cenovou hladinu krátkodobě působit kurz koruny, který je ve srovnání s předpoklady zimní prognózy aktuálně slabší.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
C:\fakepath\trader-23022022-18-zm.jpg

Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru shodně o 11 haléřů

23.02.2022 Koruna dnes opět oslabila vůči euru i dolaru. K oběma měnám ztratila ve srovnání s úterním závěrem shodně o 11 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala česká měna za 24,59 EUR/CZK a 21,71 USD/CZK.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Rusnok nevylučuje sazby nad 5 %. Příští rok by se měla inflace vrátit k normálu

18.02.2022 Řecko oznámilo, že do konce března splatí poslední záchranné půjčky od Mezinárodního měnového fondu a od následujícího roku hodlá mít primární přebytek, který však nebere v úvahu platby úroků. Pokud se Řecku povede splatit poslední tranši půjček v březnu, tak to bude o dva roky dříve, než se původně zavázalo.
C:\fakepath\trader-16022022-26-zm.jpeg

Forex: Koruna dnes posílila k euru i dolaru pouze nepatrně

16.02.2022 Koruna dnes posílila proti oběma hlavním světovým měnám pouze nepatrně. Vůči euru zpevnila česká měna ve srovnání s úterním závěrem o haléř na 24,37 EUR/CZK. K dolaru si polepšila o dva haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,45 USD/CZK.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Střední Evropa | Virus Covid-19 | Odhad vývoje ekonomiky | Dynamický růst | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Australská vláda | Akcie Sony | Dodávky energií | Protiinflační tlaky | Liberecký výrobce | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cena paládia | Česká mincovna | Návštěvnické centrum | Automotodrom | Cap | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Aktualizované údaje | Nákupy zlata centrálními bankami | Zonky | Války | Lithium | Vývoj | Opoziční politici | Dana Drábová | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Zítřejší kalendář | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Akcie ropy v roce 2021 | Živnostenské banky | Radim Dohnal | Sázkaři | Skupina Colt | Chování centrálních bank | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | TV Nova | Zdražovat | Člen bankovní rady Aleš Michl | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Bundesbank | Německé ceny výrobců | Němečtí investoři | Úvěrový trh | Spotřební koš | Pokračování růstu | Nákup dluhopisů | Investor | Levné peníze | Přemýšlení | Yandex | Společnost GasNet | Mzdy členů Bankovní rady | Hlavní úrokové sazby | Wal-Mart Stores | Akciové společnosti | Garanční systém | Růst platů | XOM | Výkyvy | Itálie | John Kerry | Euro proti dolaru | Zásoby zlata | McDonald's | Organizace Conference Board | Stoxx | Okénko finančního trhu | PEPP | Vývoj ceny zlata | Spoření a investice na penzi | Akcie firmy | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Peníze.cz | Britské dluhopisy | Možnosti obchodování | Globální dluhopisové trhy | Volatilní | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | Galapagos | Posílení rublu | Inflační riziko | Zpráva z Německa | České hospodářství | Směrnice EU | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Coca-Cola Company | Veřejné finance | Dnešní napadení Ukrajiny | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Průměrná sazba hypoték | Hospodaření za loňský rok | Trh práce | Bankovky | Pesimistické odhady | ISTAT | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | LVMH | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Saldo běžného účtu | Potenciál | Loterijní společnosti | Zpráva z akciového trhu | TPCA | Support | Diverzifikace | XEL | LBMA Gold | Sev.en Energy | Akvizice | Devon Energy | Posílení | Finanční stabilita | Lednová inflace | Údaje o hrubém domácím produktu | Česká měna dnes | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Dubajská burza | ADP report | Česká fintech asociace | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Klíčové události ve světě | Hlavní index německých akcií DAX | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | SS&C | Výkonný ředitel | E.ON | OpinionWay | Jaroslav Tupý | Top Stocks | Slabá koruna | Interactive Brokers | Klesly akcie | Analytik Patrie | Experti | Mimořádná valná hromada | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Kurzy koruny | Průměrný výnos | BrandZ | Člen bankovní rady ČNB | Evropské měny | Nákupy aktiv | Christos Staikuras | Partners Martin Mašát | Extrémní nárůst | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Objem ropy | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | Český statistický úřad | Impuls | ČNB kurz | Americký index CAB | Accor | EUR/USD | Bruno Le Maire | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Reakce ČNB | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Mediální společnost | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Prognostici | Český průmysl | PACCAR | ČNB úrokové sazby | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Zadlužení EU | Digital Turbine (APPS) | Kryptoměna IOTA | Spotřebitelský indikátor | Důvěra v ekonomiku | Automotodrom Brno | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Většinový podíl | Průměrné mzdy | Obchodování s digitálními měnami | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | P/S | Nová prognóza ČNB | Zrychlení růstu ekonomiky | BlackRock | Kurzotvorné informace | Nikola | AdmiralMarkets | Brent | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Zpřísňováním měnové politiky | Zalando | Propad kurzu koruny | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Pojišťovací skupiny | Jednociferná inflace | Vzdělávání | NFT investice | Denník | Šéf Fedu | Small caps | Koito Czech | Růst sazeb | Růst poptávky po ropě | IDEA | Zkrocení inflace | Intel Corporation | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Acacia Communications | ČNB Mojmír Hampl | Německý akciový index DAX | Exchange | O2 Czech Republic | Forexový trh | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Bývalý premiér | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Nerovnosti bohatství | Strach | Graf EURUSD | Markéta Pekarová Adamová | Capitalinked.com Radim Dohnal | Nová makroekonomická prognóza | Život s koronavirem | Propad cen | Přehřátí ekonomiky | GBP/EUR | Obchodování s cennými papíry | Hospodaření ČNB | Praxe | Británie | Investiční výhled | Škoda | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Euronext | Vyčerpání rezerv | JPY | Dubnová inflace v eurozóně | Nord Stream 2 | GP Alliance | Metaverse | Premiéři zemí Evropské unie | Ceny ve výrobě | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Klientské operace | AI | Investiční příležitost | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | ČNB Petra Krmelová | SoftBank Group | Casino | PAYX | Next Finance | Růst českého HDP | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | ÚOHS | Ekonomiky | Rozhodnutí soudu | Znehodnocení | Nexen | Kontrakce | Zvednutí sazeb | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Vladimir Putin | Objem hypotečních úvěrů | Měny v regionu | Reálné ekonomiky | Průmyslové zakázky | Trpělivost | Marek Zeman | Společnost Kofola | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Zastropování cen energií | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Šéf ECB | Úrokové sazby v Maďarsku | Prognóza | FTSE 100 | Americká sněmovna reprezentantů | Zisky bank | Zvýšení úrokové sazby ČNB | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Downside | Amgen | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Micron | 100 procent HDP | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Rozhodnutí americké centrální banky | Synot Invest | Měnový forward | Představitelé ČNB | Brexit | FedEx | ZEW index | Dopady krize | Společnost NJJ | Výše investice | Kurz eura k dolaru | CSCO | Skupina EPH | Dolar dnes | Tržní dynamiky | Valná hromada | Ekologové | Pozornost investorů | Burzy | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Český trh práce | Nová bankovní rada | Americký prezident Joe Biden | NFP | Béžová kniha | Hello Bank | Cestování | AMS | O2 | Průmyslová výroba v Evropské unii | Primární veřejná nabídka (IPO) | Broker | Bayer | Index burzy | Akcionáři | Prodeje aut | Posílení koruny | Zadlužení Evropské unie | Investovat | USD | Hýbat trhy | Velká krize | Česká pošta | Velké firmy | Export | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Shopify | Dluhopisový index | Spekulativní investoři | Britský akciový index FTSE 100 | DTE | Macquarie | Zasedání FOMC | Echo24 | Posilování koruny | Zdeněk Tůma | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Deficit zahraničního obchodu | Výstavba gigafactory | Unie | Komárek | Gilead | Qualcomm | Comcast | Sodexo | Výroční zprávy | David Marek | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Výdaje státního rozpočtu | Zemědělský svaz | Blue chip | Důstojné stáří | Koruna sílí | Šok | InterGen | ČSOB | Evropská inflace | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | Uvalené sankce na Rusko | Akcie Avastu | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Společnost Emirates | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Tiff Macklem | Limit pro nákup dluhopisů | Kofola | Tomáš Kadeřávek | Maďarsko | Makléři | Bridgewater | EUR ČNB | Too Big to Fail | Noviny | Měnový fond | Američtí centrální bankéři | Korunový trh | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Inflační spirála | Cenné kovy | Růst výrobních cen | Ceny emisních povolenek | Kabinet | Index CAB | AAPL | Emirates | Tovární objednávky | Vyšší zhodnocení | Konopí | Verizon Communications Inc. | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Analytici XTB | Roční růst | PPF Telecom Group | Spekulovat | ATVI | Swapy | Cenové tlaky | Rostoucí ceny energií | ING Jakub Seidler | Ruský prezident | P.A. | HDP v USA | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Snižování úroků | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Wienerberger | Avast | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | NTAP | Dovednosti | Hospodářské záležitosti | Nervozita | Německý export | Státní výdaje | Skupování aktiv | Patria Online | Čeští centrální bankéři | Dovoz | Blízkovýchodní akciové trhy | Budoucnost | Sazby hypoték | Baterie do elektromobilů | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Caterpillar | Mzdy v ČNB | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Ekonomický optimismus | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Nominální hodnota | The New York Times | Akcie Didi | Fincentrum | Výrobní ceny | Politická situace | Marek Mora | Michal Skořepa | Světová finanční krize | Zhodnotit své peníze | Obchodování na trzích | Skupina KKCG | Finanční výsledky společnosti | Rekordní maxima | Zdravotní péče | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Elon Musk | Rekordní zisk | Volby USA | Der Spiegel | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Tesla Elon Musk | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Zajištění majetku | Myšlení | Petr Pavel | Akciová burza | Vládní představitelé | Investice do solární energie | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Situace kolem koronaviru | Slovenská ekonomika | Zvedání sazeb | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Penále | Jeff Bezos | Karina Kubelková | Média | Prezident ECB | ADR | Rovnovážný kurz koruny | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Metalurgie | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Sazby ČNB | METROSTAV | PMI pro sektor | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Zlepšení sentimentu | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | APA | Zpřísňování měnové politiky | Vakcína | Index MSCI Emerging Markets | ČSSD | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Jak investovat do zlata | Nová prognóza | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | World Gold Council | Lepší výsledky | Vzorce chování | CAC 40 | Britský premiér | NKÚ | NAHB | Daniel Křetínský | VIG | Prezident | Inflace v květnu | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Makléř Fio banky | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Odložení brexitu | BABA | Mimořádná opatření | Cíl ČNB | Řetězec Casino | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Global Finance | Raytheon | Index hypotéčních úvěrů | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Akcie 2021 | Avis | Reálné mzdy | Starbucks Corporation | Šéf švýcarské centrální banky | Boj s inflací | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Finanční pomoc | International Business Machines Corporation | Arca Investments | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Britské banky | Hlavní úroková sazba | Baterie do elektroaut | Zemní plyn ve Spojených státech | Zasedání Evropské centrální banky | Energetický a průmyslový holding | Inflační situace | Berlín | IEA | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Ministr práce | Raiffeisenbank Vít Hradil | Hlavní události | Brusel | Hospodářské oživení | Patria | Ceny Bitcoinu | Analytik Purple Trading | Covid | Tržní podíl | Mezinárodní instituce | Uber | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Ekonomický vývoj | Slavomír Pavlíček | UnitedHealth Group | Prodej akcií | Solární energie | Akcie a dluhopisy | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Chřipka | Obchodování na krátko | TRY | Data z ekonomiky | Program Antivirus | Kávové akcie | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dollar General Corporation | Úrok | Pokles ceny | Renaissance Technologies | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Kodiaq | Jednotná evropská měna | MPO | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní ředitel | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Emma Capital | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Ekonomická situace | Základní úrokové sazby ČNB | Aktuální prognózy | Apple | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Medián | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Tencent | Kybernetické měny | XTB Online Trading | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Automobilka Škoda | Agrárníci | Zpomalení české ekonomiky | S&P | CME Group | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Daimler Truck | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Důvěra investorů | Obchodování | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | České koruny | Objem intervencí | STV | Tisková konference ECB | Breakout strategie | Chevron Corporation | Automobilka | WGC | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Vodafone | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Kurz americké měny | GBP | Průmyslové komodity | Výdaje v důchodu | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | Nárůst nesplácených úvěrů | Cena ropy na světových trzích | PX Pražské burzy | Pokles české ekonomiky | ZEW | XM | Admiral Markets | Nákupy cizí měny | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | PG | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Nejlepší čínské akcie | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Majitel | Vesmírné akcie | Předpověď | Zprávy | Úřad Eurostat | Ruský rubl | Deflace | Týdenní shrnutí | Investiční aktivita | Dolary | Moskevská burza | FB | Akcie v Asii | Exact Sciences | Růst inflace | Petr Fiala | MOEX | Akciový index | Turecká lira | Alena Schillerová | Investiční banka | Moody's | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | PwC | Události ve světě | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Akcie v Evropě | Piráti | Silné cenové tlaky | Byty | INVESTIKA | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Náhrady mezd | Petr Novotný | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Silný růst | Euro ČNB | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Bezpečné investice | Airbus | Dividendové strategie | Změny sazeb | Dnešní data | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Spoření | České banky | Kanada | Fluktuace kurzu | Regulační úřad | Aktuální inflace | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Nálada na světových trzích | Vláda USA | Nákupy zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Kolínská automobilka | Zadlužování | iFX | Cena ropy brent | Páka | Pravděpodobnost ztráty | Evropské dividendové akcie | Futures | Čínské zboží | Index cen domů | Automobilky | Investment management | Ministerstvo životního prostředí | Nástroj | Výsledky | Evropská divize Sberbank | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Český poklad | Dopady války na Ukrajině | HDP v eurozóně | EURCZK | Petr Král | Hospodaření státu | Investiční výzkum | Inflace v Česku | Dnes ČNB | Nejistota | Pokles cen ropy | Pokles spotřebitelských cen | Energetická skupina | Ruský plyn | Národní rozpočtová rada | ČNB Petr Král | Licence Sberbank CZ | Kurz koruny k euru | Kurz EUR/USD | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Digitální měny | Typ koronaviru | Pardubický pivovar | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Macquarie Asset Management | Broker Consulting Index | Odhady trhu | Silný dolar | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Cena zlata dnes | Koruna | Guvernér banky | ČSOB Petr Dufek | Následky pandemie | E15 | Finanční služby | Cenový index PCE | Ministr dopravy Kupka | Ekonomické události | Výrazný pokles | Přenos | Měny rozvíjejících se ekonomik | American Airlines | Míra zadlužení | Tržní ceny | DJIA | Zůstatek | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | Tomáš Kudla | OPEC+ | Klaus Regling | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Epidemické situace | Onemocnění | Stabilita sazeb | Dopady koronaviru | BHS | Elektromobily | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | Ipsos | Pojišťovna EGAP | Asociace | Prezident Pavel | Evropský stabilizační mechanismus | Ředitel ČEZ | Přímé zahraniční investice | Swapová výnosová křivka | Applied Materials | Obavy z recese | Hypotéza | Marka | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Spravedlivé důchody | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nejvýraznější pokles | Údaje | Inverze výnosové křivky | Právo | Asie | Dopady koronavirové krize | ČNB intervence | Report ADP | Analytik České spořitelny | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Americká banka | Posílení kurzu | Zdeněk Nekula | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Samou | Alibaba | Regulátor | Průzkumy | Arnault | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | CVC Capital | Finmag | Zadlužení v EU | Letiště Václava Havla | Novela zákona | Světové krize | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | WMT | Ekonomika Německa | Pfizer | Investiční společnost | Britské libry | NET4GAS | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | Offshore | Covestro | Studie | INSEE | Vesmírné akcie 2021 | Daimler Truck AG | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Posílení domácí měny | Slabší koruna | Škoda Group | Obchody | Průraz | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Globální dění | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Chudoba | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Zbrojovka | TopForex | Napětí na Ukrajině | FRA | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Renáta Kadlecová | Zisk bank | Burzy cenných papírů | Forexové intervence | Příjem díky dividendám | Bankéř | Pokles českých zlatých rezerv | Ropa Brent | Canopy Growth | ADBE | Obchodování na zámořských trzích | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Zoetis Inc | LIBOR | Finanční operace | Ministryně práce a sociálních věcí | Společnost Automotodrom Brno | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Celková investice | Ukončení intervencí | Stabilní výhled | Zelené investice | Generali Investments | Jednání FOMC | Šíření nemoci COVID-19 | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | VTB | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Maspex | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | KB | Akciový růst | VaR | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Aktuální cena ropy | CVC | Udržení inflace | Zveřejněná data | Earnings | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Inflace v EU | Trump | Royal Dutch Shell | Central Banking | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Zpomalení globální ekonomiky | MRK | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Brands | London School of Economics | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Platební bilance | Křetínský | PYPL | Silnější dolar | Italská vláda | Vyjádření premiéra | USD/CZK | Euroskupina | Splunk | Spořící účet | Reposazba | Thierry Breton | Finanční krize | High | Česká firma | Kurz EUR | Vstupy | Salutem | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Hello bank | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Společnost Tameh Czech | GBPUSD | Indikace | Rakousko | Turecká centrální banka | Dealogic | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Portu | Nově zahájené stavby domů | Ředitel ING | Americký dolarový index | CHF | Instituce | Česká koruna | Loňský zisk | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | OECD | Ekonom Jan Švejnar | Předpokládaný růst | Vývoj spotřebitelské inflace | Jan Dvořák | G10 | Finanční poradce | Markéta Šichtařová | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Největší evropská ekonomika | Brokers | Aktuální problémy | JNJ | Obnovitelné zdroje | Vladimír Dlouhý | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Durace | BBC | CEPS | Riziko deflace | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Úrokové sazby Fedu | Médea | TTWO | Dopad pandemie | Tuzemské banky | MetaTrader | Ex-dividend | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Polská vláda | Procter & Gamble Company | Divize | Hrozí krach | Oslabení koruny | Obchodování s korunou | Seznam Zprávy | Spot | Evropská ekonomika | ex | Rally na akciích | Invaze | Americká data | Japonský export | Průměrný roční výnos | Audi | Výsledky HDP | Menšinový podíl | Nejprudší pokles | Zvýšení sazeb ČNB | Temelín | Time-Frame | Téma inflace | Růst výnosů | Klíčová rizika | Avis Budget | Trh | Snížení daní | Prezident Hospodářské komory | Růst sazeb ČNB | Komise | University of Michigan | List Financial Times | SolarEdge Technologies | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | GME | Doporučení | DTE Energy | Výrazný růst | Odvody | CNN Prima News | Světové ekonomické fórum | Ptačí chřipka | Fed | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | Strategie Ondřeje Hartmana | Signál na akcie | Skupina ČEZ | Korekce | Antivirus | CAT | Rubl | Tržní prostředí | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Průzkum PwC | Pozornost | Finanční společnosti | Země EU | NetApp | Illumina | Hnutí ANO | Money management | Ripple | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Kurz forintu | Finanční analytici | Pražské burzy | McDonald's Corporation | Dividendové akcie | Růst ceny | Utahování měnových podmínek | Downtrend | Česká bankovní asociace | Krajský soud v Ostravě | Boháč | Tržní výhled | SAP AG | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | S&P 500 | Ladoga | Splatnost | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Oživení české ekonomiky | Electronic Arts | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Firemní investice | Devizové rezervy ve zlatě | Poslanci Evropského parlamentu | Kurzový vývoj | ProCent | Ministři financí | VZ | Ceny zboží | Obchodní systém | Rating | MWh | E-commerce | Agentura S&P | Shromažďování zlata | Merck & Company | Miroslav Singer | Ebury | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Petra Krmelová | Velké banky | Zlepšení | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Akcie Digital Turbine (APPS) | Borealis | UnitedHealth Group Incorporated | Golden Gate | Sellier & Bellot | Akcie Nikola Motor | Statistika z USA | Pivovary CZ | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Obavy z růstu inflace | Odhad růstu HDP | SBUX | Eurokomisař | Dividends | Volatility | Úspory | CME | Inflační vývoj | Forwardy | Finanční sektor v ČR | Spotřebitelská inflace | Shortování | Akcenta | Horizont Invest | CRSP | Prostor pro pokles | Kroky ČNB | Aktuální konsenzus ekonomů | Měny&Sazby | Broker Consulting | Akcie CME | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Borgis | Konference FOMC | Mexické peso | ADP report zaměstnanosti | Unce zlata | Automotive | Rozhodnutí ČNB | Spolková vláda | ABN AMRO Bank | Představenstvo | Ministryně práce | Hlavy států | Erste Asset Management | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Nejziskovější | Evropská banka | Arbitráž | Francouzský prezident | Hodnota akcií | Marathon | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Devizové trhy | Japonsko | Hladiny podpory | Invest | Úspory pro děti | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Nájemné | Gazprom | Sazby ECB | Akcie v USA | Záznam jednání ČNB | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | Jan Čermák | Zhodnocování eura | Riksbank | Inflace v říjnu | Kellnerová | Hypotéky v ČR | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Hazard | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Skupina Colt CZ | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | NYMEX | TLTRO | DiDi Global | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | QE | Růst HDP | Polský zlotý | Odhad vývoje HDP | Měnové otázky | Finanční gramotnost | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Ranní zpráva z akciového trhu | György Matolcsy | Kurzový závazek | Úrokové sazby v Česku | Donald Trump | Kurz CZK | Německý Ifo index | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | BofAML | Šíření koronavirové nákazy | Směnný kurz | Analytika | Lex Babiš | Fluktuace | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Spotová cena | Mero | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Majitel firmy | Investice do akcií | Behaviorální | Poptávka zahraničních investorů | Kellogg | CRISPR | NJJ Presse | Březnová inflace | Napadení Ukrajiny Ruskem | Dluhové krize | API | Air France | AbbVie | Volksbank | Údaje o inflaci | Analytik Portu | ČNB Aleš Michl | Analytik Cyrrusu | Reuters | Insolvenční návrh | Unilever | Konsenzus ekonomů | Beiersdorf | Baidu | QCOM | CZK | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Chevron | Vývoj inflace v ČR | Dobré zprávy | ProSiebenSat.1 Media SE | Depozitní sazba | Česká republika | Výstupy | Klaas Knot | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Jiří Cihlář | Předseda | TXN | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Oslabování kurzu koruny | Tištění peněz | J&T | Míra inflace v Evropské unii | čnBlog | Traders | Růst české ekonomiky | Performance | Makro | Arlington Asset Investment | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | SAZKAmobil | Vstup na burzu | Mzdy členů Bankovní rady ČNB | PINS | Volby USA 2020 | Úvěr na bydlení | Největší kontrakt | Příjmy a výdaje | Daniel Beneš | Roční výnos | Nižší růst | Organizace ADP | Záporné sazby | Mateřská společnost | Prime | Rychlý růst | Pivovar | Ceny v průmyslu | Macerich | Empresa Media | Evropské banky | Ženy | Americký dolar | Face the Nation | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | Ztráty peněz | Philip Lowe | Nová data | CL | Evropská unie | Open | Cena akcie | DOT | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Příprava | Oslabení kurzu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Konjunkturální průzkum | Úřad pro regulaci finančního trhu | Rostoucí náklady | Cvičení | Aktuální cena | MRO | ČNB Vojtěch Benda | Japonská centrální banka | Objem zlata | Nový rekord | Odhady ČNB | Úroky | PEPSICO | Tlumit inflační tlaky | Nexen Tire u Žatce | Zvýšení inflace v ČR | PPF Telecom | Český hrubý domácí produkt | Vybírat zisky | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Cena | BNP | Automobilka Toyota Motor | Důvěra v eurozóně | Květnová inflace | Vývoj české ekonomiky | Mario Draghi | Odpor | Předstihové ukazatele | ERÚ | Prudké zdražování | ASML Holding NV | Snižování úrokových sazeb | Fed Funds Rate | Akcie dnes | Economic | Ztráta | 3M Company | Ceny akcií | Skupiny PPF | Zájem o hypotéky | CVX | Světové centrální banky | Jan Švejnar | Životní úroveň | Dění na Ukrajině | S&P500 | Miroslav Novák | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | EK | Koronakrize | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | Chemical Activity Barometer | Finální odhad | ČNB | Ztráty zaměstnání | Devizoví obchodníci | Telecom | Energetická společnost ČEZ | Akcie Naked Wines | Snížení DPH v Německu | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Udržitelné investování | Pokles | Ceny komodit | MGM | Vládní koalice | Ochrana proti inflaci | Cenné papíry Komerční banky | Zahraniční investice | Czech Media Invest (CMI) | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | International Flavors & Fragrances | Blesk | Petr Čížek | Rating AAA | Biogen | Polská ekonomika | USDCZK | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Guvernér australské centrální banky | Pandemie covidu | Vinci | Bilance běžného účtu | Mattoni | Finančnictví | Komodita | Pavel Tykač | Mosaic | Jan Vejmělek | Úvěrové podmínky | Hedge | Vliv na obchodování | Setkání centrálních bankéřů | Royal Caribbean | Švédsko | Koruna dnes | Poplatek | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Zahraniční forex | Pokles korunových úrokových sazeb | Euro vůči dolaru | Další růst úrokových sazeb | FTSE | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Záchranný program | Deliveroo | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Markéta Fišerová | NVDA | Akciové alokace | Svět investování | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Čepro | Řetězec | Akcie týdne | Odhady ekonomů | Vývoj kurzu koruny k euru | Tomáš Holub | Nikola Motor | Negativní dopad | COVID-19 | MGM Resorts International | Google | Hodnota majetku | Americká centrální banka (Fed) | Cyberark Software Ltd | Dluhopisy | Blue chips | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | ISIN | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Spotové operace | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | Salvador | GE money | Vánoce | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Společnost Automotodrom | Moneta | Instinkt | Inflace v červenci | Spotová cena zlata | Investment Management | Investice budoucnosti | Cena za akcii | Malina | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Nákup akcií | Posilování kurzu koruny | Rozvojová banka | BAT | Close | Výhled české ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Odpovědnost ČNB | Vývoj inflace | Coinbase | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Kurzy | Bankovky a mince | CBOE | Fond | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Koruna oslabuje | Zisky | HICP | Partners | Licence Sberbank | Konsensus | Trader | Reakce České národní banky | Oslabení kurzu koruny | Aktuální prognóza | Ekonomické údaje | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Výše úrokových sazeb | Analytik Trinity Bank | Raiffeisenbank Helena Horská | Globální ekonomika | Prospekt cenného papíru | Mimořádné zasedání ECB | COST | Thomas Jordan | GRMN | Allianz SE | USD/TRY | Qontigo | Miliardy eur | Šmejc | Znehodnocení úspor | Spotový kurz | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Voda | NBP | Nejlepší 5G akcie | Situace na trhu práce | Členské země eurozóny | Starbucks | American Express Company | Toyota | Vysoké valuace | Tuzemská inflace | KLM | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Společná měna | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | Generali Investments CEE | Opatření vlády | Ruská vláda | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Silnější kurz | Měsíční objem intervencí | F-35 | Epidemiologická situace | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | GasNet | Dluhový strop | Indikátor | Moskva | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | Býčí trh | Saxo | Repo sazby | Stock screener | Vyjádření Schillerové | Dnes na trzích | IFO index | Statistici | Výrobce pálených cihel | Financování | Index pražské burzy | ČSÚ | Zasedání RBA | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Fitch | Dnešní zasedání ČNB | Internetové společnosti | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Stavební spoření | Occidental | Americká lehká ropa | | Spirit Airlines | Honeywell | Překoupení | Pokles ekonomiky | ERA | Cena palladia | Růst světové ekonomiky | Růst úroků | Finance | WBA | Walgreens Boots Alliance | Dividenda | Republikáni | Czechoslovak Group | Inflace v ČR | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Zákaz obchodování na krátko | Express | Analýza USDCZK | DISH | Sentiment na forexových trzích | Konec kurzového závazku | Psychologie | Line | EGAP | Guvernér | Tempo inflace | Globální trhy | Premiér Babiš | Rozpočtové politiky | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Tesla Motors | Cisco Systems, Inc. | FT | Cenový graf | Jedno euro | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Cizí měny | Maďarská měna | Akcie Nikola | Mali | Obchodovat | Dnešní čísla | Podíl obnovitelných zdrojů | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Analytik J&T Banky | Prezident Fedu | Tržní sazby | Největší americká banka | Kurz měny | Posílení eura | Bernard Arnault | Odhodlání | HAS | Bankovní rada České národní banky | WTI | FinTech | Hrozba recese | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Rozpočtové deficity | Reporty | Shares | Dokument pro investory | Silnější koruna | NetEase | RBNZ | GfK | PRIBOR | AMGN | Nejlepší uranové akcie | Nadměrné výkyvy kurzu | Online trading | Spotřebitelské ceny v Česku | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Vydávání dluhopisů | RBI | Predikce vývoje | Zavedení záporných úrokových sazeb | Fiskální balík | Americká měna | Honeywell International | Philadelphia Fed index | Nord Stream | Saúdská Arábie | Zkapalněný zemní plyn | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Cena ropy | HDP v ČR | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Změny klimatu | Kupón | Značné riziko | Marže | Využití kapacit | DAWN | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Domácí měna | Německá ekonomika | DAX | HDP | Koruna zpevnila | Capitalinked.com | Trh kryptoměn | Bill Gates | Infineon Technologies | Odhad růstu ekonomiky | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Změna sazeb ČNB | Zkušenosti | Firma | Asset alokace | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | Nezaměstnanost v Británii | Micron Technology | Spotřební daně | Penta Real Estate | Lira | Devizový trh | Načasování | Ocenění GlobalMarkets Award | MCD | Obchodní válka | Erste | Rafinérie | Situace kolem šíření koronaviru | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | David Marášek | Byznys | NJJ | Pivovary | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Kurzové výkyvy | SAP | Dluhopisové trhy | AMAT | JPM | Diverzifikovat | Zbyněk Stanjura | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Debata | Kalendář ekonomických událostí | Nový typ koronaviru | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Americké firmy | MPSV | Renáta Kellnerová s rodinou | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Americký PMI | Ekonomka | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | Tyson Foods | Rudolf Špoták | Unicredit | Andrej Babiš (ANO) | Naše prognóza | Polská měna | Růst indexu PX | Důvod ke změně úrokových sazeb | Restrikce | Úroky z dolarových dluhopisů | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Snížení spotřební daně | Akcie v roce 2021 | Devizové rezervy ČNB | BH Securities | Wood & Company Vladimír Vávra | Oracle | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Zpomalení růstu úvěrů | STMicroelectronics | Greensill | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Indexové trhy | Odhad letošního růstu HDP | Reserve Bank of New Zealand | Pravidelný příjem | Prezident USA | Proinflační | Gigafactory | Fiskální stimuly | Analytik agentury Ipsos | Být trpělivý | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Interní informace | Holding Czechoslovak Group | Euro | Yield | AUD | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Datový kalendář | Rada ČNB | Úrokové sazby České národní banky | Dominion Energy Inc | Fnac Darty | Jan Sušánka | Ruská agrese | Didi Global | Pegas Nonwovens | Dolarové úrokové sazby | Risk | Capitalinked | Predikce | Fibo | DG | Prima | Akcenta Miroslav Novák | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Zahraniční kapitál | Citigroup | Softbank | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Správce měny | MMM | Hospodářství | Nákup nemovitostí | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Míra nezaměstnanosti v Británii | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | JP Morgan | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Vývoj kurzu eura | Televizní studio | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Trh Prime | Majors | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Zemní plyn (LNG) | Air France-KLM | Plánované obchody | Asijské akcie dnes | Globální akciový index | Nižší ceny | PEP | EU | Holding Agrofert | IDEA Cerge-EI | Redukce | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | CETIN | Conseq Investment Management | Tatra Trucks | Komerční banka | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Vývoj jádrové inflace | Emise | Světové poptávky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Recese | Rafinérie v Litvínově | ZNGA | Snížení nákupu aktiv | Inflace v Německu | ASML | Švýcarský frank | Renault | Německý ZEW index | Turistické sezóny | Bank of Canada | Capital Partners | GameStop akcie | Technologický index Nasdaq Composite | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | ING Bank | Správa železnic | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | SEC | Eskalace konfliktu | Začít investovat | USD/CAD | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Sev.en | Spekulace | Denní graf | Investiční nemovitosti | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Posílení kurzu koruny proti euru | Frank | Ministři | KBC | Prodeje existujících domů | Mondelez | Negativní nálada | Transparentní | Kontrola pojištění | Kurz eura | Pravidla Evropské unie | GE Money Bank | Swapová křivka | Pivovary CZ Group | Ekonomický poradce | Dieselgate | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Patria Finance | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Jerome Powell | FOMC minutes | Měnový kurz | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Japonský premiér | Analytik Komerční banky | Buy the dip | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Advance | Časopis Central Banking | Zoetis | Index PCE | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Fresenius SE | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Rekordní rok | Evropské zlaté rezervy | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Mylan | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Ministr zemědělství | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Zasedání bankovní rady | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Konfederace | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | CEE | OXY | ETF roku 2020 | Střední podniky | Míra inflace | Eva Davidová | Indexy PMI | Platforma | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Intervence centrální banky | Nekonvenční měnové politiky | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | CNN | Náklady na úvěry | Finanční situace | Ekonomický výhled | Objem objednávek | Oslabení | Šéfka ECB | Nařízení | APPS | Verizon Communications | Prospekt | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Míra nejistoty | Sazba hypoték | Index síly dolaru | SWIFT | WP | Ceny benzínu | Verizon | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Fundamentální základ | Schodek | Prezident Petr Pavel | Americký Senát | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Nominální mzda | M2 | Nouzový stav | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Sankce na Rusko | Bridgewater Associates | Úsilí | Investiční skupina | Napjatá situace | Poskytování úvěrů | Výrobní závody | Airbus Group | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Activision Blizzard | Prodávat státní dluhopisy | Aktivita firem | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | BASF | Aplikace TikTok | Continental | Zpracovatelský průmysl | Air Liquide | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Biliony | Zdražování energií | ETF | Marathon Oil | Martin Vašek | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | České dluhopisy | Investice na penzi | SunPower | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Inflace v OECD | Varování | Ceny drahých kovů | Inflace v Evropské unii | Prezidentské volby USA | Hospodářské soutěže | Asijská rozvojová banka (ADB) | Šéfka Fedu | APP | Palladiové akcie | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Spojení | Ministr zdravotnictví | Aktuální Price Action | Active Invest | Bankovní společnosti | Long | Zpomalení růstu ekonomiky | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Kurs koruny | ČT Jan Souček | Maloobchodní tržby v eurozóně | Sergej Rjabkov | Tripadvisor | Fischer | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Ekonomické krize | Magyar Nemzet | IPO Airbnb | Burzovní společnosti | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Výprodej | Intuice | Zasedání centrální banky | Sanofi | Problémy v dodavatelských řetězcích | Index německých akcií DAX | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Šance | Věřitelé Arca Investments | Tuzemský průmysl | Business | Vladimír Pikora | Politika ČNB | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Albemarle | Sev.en Global | Akcie herních vývojářů | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Investiční společnosti | Plug Power | Automatic Data Processing | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Jan Procházka | Výzkumná společnost | YouGov | Peněžní trh | Helena Horská | ČBA | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Bankovní unie | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Western Union | Long signál na akcie | Konsolidace | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Long signál | Spekulanti | NZD/USD | Čínské akcie | Moskevská burza MOEX | Ministryně financí | Investice do kávy | Diskontní sazba | Bonusy | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Sklizeň obilovin | | Německý statistický úřad | Plány na důchod | Pochybnosti | Westpac | Nemovitosti v Česku | Členské země | IRBT | Seat | Pandemická situace | Home Depot | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Nynější nastavení sazeb | Fio banka | Řetězce | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Zhoršení pandemie | Short pozice | Lucembursko | Dnešní videokomentář | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Úrokové sazby ČNB | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Duke Energy Corp | Riziková aktiva | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | LYNX WhatsApp | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | Konsensus trhu | Josef Dudek | Země eurozóny | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Spoření na důchod | Americké futures | Dividendová sezóna | MAM | Novinky.cz | Baterie | Obří fiskální balík | SAB Finance | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Investment Banking | Si Ťin-pching | Zasedání FED | Investování do nemovitostí | Větrná energetika | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Japonský export v dubnu | Zlatá horečka | Úrokový výnos | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Automobilka BMW | Setkání zemí OPEC | Garanční systém finančního trhu | FOMC | PriceWaterhouseCoopers | CAR | Poskytovatelé úvěrů | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Quant | Emise dluhopisů | Jak na pravidelný příjem | J&T Banka | Španělsko | Zátěžové testy | EdF | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Turów | Výrazná inflace | Huť Liberty | Centrální bankéř | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Hlavní rizika | Intel | Koncern Volkswagen | ČNB snížila sazby | Čínský vicepremiér | CSG | Ekonomika | Živobytí | Hospodářská recese | Vasky | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Bloky | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | DAWN akcie | Přerušení výroby | Elektřina | CBS | Otto Daněk | Výrobní index PMI | Hospodářské noviny | Karanténa | Pandemický program | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Next Finance Markéta Šichtařová | Americký kongres | 5G akcie | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Timeframe | České akcie | ESM | Jednání ČNB | Auta | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | PCAR | Timur Barotov | Americký trh práce | Colt CZ Group SE | GM | Deriváty | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Hry | Naše ČESKO | Digitální daň | Akciový index DAX | iRobot | Obchodní dohody | Česká swapová křivka | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Americké vlády | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Burza dnes | Denso Manufacturing | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Jiří Šmejc | Index DJIA | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Hospodářský cyklus | Síkela | General Motors | Fondy | Intuit Inc. | Walt Disney | OSVČ | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | CMCSA | Trading | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Theresa Mayová | Český státní rozpočet | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Under Armour | Schodek rozpočtu | New York | Místní rozvoj | ProSieben | BinckBank | MSFT | GS | Výsledky maloobchodních tržeb | AIG | Gideon Capital Management | Fresenius | Průměrná úroková sazba | Bankovní licence | Životní styl | Epidemie koronaviru | ČNB dnes | Jestřáb | Posílení kurzu koruny | Inflace ČNB | Zotavení ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Synot | USD/MXN | CMI | Applied Materials | Kraft Heinz | Daňový balíček | ADB | Exotické měny | G20 | Společnost GEVORKYAN | Míra inflace v eurozóně | Zkrachovalé společnosti | Navyšování cen | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | NFT | Slabší kurz | DIESEL | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Druhá vlna | ZTS | NERV | Spendee | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Zrušení superhrubé mzdy | Mezibankovní | Akcie Tesla | Graf indexu | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Prodej EUR | Výplaty dividend | Generální ředitel | HN | Devizové rezervy | České vlády | DIHK | Cíle | Ekonomický kalendář | AXP | Ceny v Česku | Investiční skupiny | Spotový kurz koruny | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Portfolio manažeři | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Jestřábí přístup | Akcie Boeing | Investice do zlata | Asociace exportérů | Kryptoměnový trh | Akcie roku 2021 | Akcie DiDi Global (ADR) | Parlamentní listy | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Odtržení od Evropské unie | DTE Energy Company | Důchodový systém | Březnová data | Dnešní údaje | Devizy | Technologický index | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | EBRD | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Použití záporných sazeb | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vzestup inflace | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Ekologie | Regulační úřady | Rozjednané prodeje domů | Roklen | Pasivní příjem | Zpravodajství | Nákup EUR | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Fundamenty | Inflace v březnu | Pharming Group NV | Special Purpose Acquisition Company | Program QE | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Nejlepší ropné akcie | Stabilita | Inaugurace | UNA | 4fin | Dodávky plynu | Jasný signál | Jamie Dimon | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Investování | Paul Volcker | Internet of Things | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Termín ukončení režimu devizových intervencí | MSCI | Karanténní opatření | Ukončení nákupu aktiv | CV90 | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Oslabování české měny | Walgreens | Dubnová inflace | Hypoindex | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Nová vláda | Akcie Erste Bank | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Peníze z EU | Německé akcie | Regionální měny | Eni | Optimismus na trhu | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Tvorba zisku | Patria.cz | NewYorská burza | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Centrální bankéři | ABN Amro | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | UNH | Rusko | Ceny výrobců | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Miliardy USD | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | FAST | Další růst sazeb | Obchodní den | Nadměrné výkyvy | Zkušenost | Pakt stability | Signál | FDX | Zdražování | S/R zóny | Česká národní banka | Pojištění k důchodu | Ekonomický novinář | Pozemky | Předstihové indikátory | Development | Britská vláda | Analytik portálu | EPS | ADP | Square | ASEAN | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Singapur | Americké akciové indexy | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | City | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Akcie ropy | LTV | CBC | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | Firma McDonald's | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Colt | Allergan | Radomír Jáč | Velké zásoby hotovosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Utažení měnové politiky | Sporting Products | Vysoká volatilita | Wood & Company | Fibo retracement | BMW | Německá burza | Guvernér ČNB | Mark Carney | Paychex | Česká inflace | BNP Paribas Personal Finance | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | IPO Deliveroo | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Panika | United Technologies | Akcie Amazon | STV Group | Clement Beaune | Burze | Buy | Tisková konference | Eura | Citrix | IPO Luckin Coffee | Mojmír Hampl | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Organizace | Obilí | Penta | CVC Capital Partners | Our Media | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Moelis | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Expedia | Ruská měna | Stock Exchange | SYNTHESIA | Premiér Boris Johnson | Růst | Vyšší úroveň | Fed včera | Michelin | GlobalMarkets Award | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Inflační výhled | Příjmy | Ředitel skupiny PPF | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | Domácí měny | Zprávy euro | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | America first | Rusko-ukrajinské napětí | Index | Výsledek referenda | Central Banking Transparency Award | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Lockdown | Infineon | Hlavní americké indexy | Wirecard | Cenový index | Akcie Alibaba | Hlavní trh | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Investiční fond | PMI pro sektor služeb | Otázky Václava Moravce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Nová sazba | Arca | Valuace | Dopad konfliktu na Ukrajině | Avis Budget Group | Goldman Sachs Group | Tomáš Vlk | Merck KGaA | Vítěz dolar | Obchodní spolupráce | Fastenal Company | Stabilizační mechanismus | Zpracovatelský sektor | TWTR | Šíření koronaviru | Program odkupu aktiv | Bolševické revoluce | Seznam.cz | Čistý zisk bank | Naked Wines | Platinové akcie | Snížit úrokové sazby | Obchodovat s cennými papíry | Záznam ČNB | Proticyklická kapitálová rezerva | Nižší úrokové sazby | Costco Wholesale Corporation | Dynamika HDP | 5G | Prohlášení | Zadlužení České republiky | Liou Che | Rakouská centrální banka | GameStop | Stagflační trend | Zisk na akcii | PPF | Zhoršující se epidemiologická situace | Inflační doložka | Tesla | Okénko trhu | Procter & Gamble | Mzdově-inflační spirála | Hodnota dluhopisu | Burzovní zpravodajství | 2U | Růst cen průmyslových výrobců | Klienti Sberbank CZ | Manažeři | Režim forexových intervencí | ProSiebenSat.1 Media | Co je akcie | Odborová organizace | Investice do realit | Program nákupů dluhopisů | Stabilita koruny | Regulatorní prostředí | Fondee | DWS | SPAC | RDSA | Výrobce autoklimatizací | ING Groep NV | Ministr vnitra | Kurzové intervence | SECO | Firma Wienerberger | Odnětí bankovní licence | Silky Zdeňka Porybného | Randal Quarles | CPI v eurozóně | Ruský premiér | Chování lidí | Dluhopis | Index průmyslové výroby | Cena zemního plynu | Potravinářská společnost | IOTA | ESG investice | Finanční produkt | Evropský kalendář | Očekávaný růst | Kantar | Zemědělský svaz ČR | Forexové obchody | Akcie Digital Turbine | Jana Brodani | GlobalMarkets | Viceguvernéři | CAD | Daimler | Výhled pro rok 2022 | Komise pro regulaci akciových trhů | Dnešní obchodování | Hlavní ekonom | Základní úroková sazba | Odvětví | Nárůst sazeb | Nejbohatší Čech | Zelené dluhopisy | Pracovní místa | RWE Gas | Klienti Sberbank | ČNB Markéta Fišerová | Zesílení inflačních tlaků | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | David Vagenknecht | Banka | Polský zlotý a maďarský forint | Henkel | Ztráta ČNB | České předsednictví | Růst cen ropy | Rekordní růst | Vít Hradil | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Eurokomisaři | Minimální množství | Blue chip akcie | Posunutí kurzového závazku | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Ministr financí | Vstup do eurozóny | Ekonomický magazín | Dopady pandemie | Sazby Fedu | Společnost Czech Media Invest | Umění | Události tohoto týdne | Vyjádření ČNB | Americký index | Akciový index S&P 500 | Patrie | Akcie v roce 2019 | Druhy akcií | RWE | Nízké úrokové sazby | Astrazeneca | Americké centrální banky | Deník N | Škoda Transportation | Honeywell International Inc. | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | CSRC | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | YNDX | Britský statistický úřad | Solidní růst | Výhled vývoje ekonomiky | CSX | UBS | Omicron | CRISPR Therapeutics | Danuše Nerudová | Investor Jan Čermák | Duke Energy | Pokles HDP | Ukončení měnových intervencí | Bydlení | Individuální trader | CDW | Technologický holding | Kapitálová rezerva | Vyšší mzdy | DiDi Global (ADR) | Akademie věd | Hike | Zavření Číny | Manažer fondu | Graf EUR/USD | Den díkůvzdání | ONE | Čínský vicepremiér Liou Che | Vypuknutí pandemie | PPF Jiří Šmejc | cTrader | TAP | Investice do platiny | Obchodní války | Člen ČNB | Index produkčních cen | Podpora | Jana Maláčová | Snižování sazeb | Propad exportu | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Nvidia Corp | Zamyšlení | Pojišťovny | Akcie DiDi Global | Amsterodam | Guvernéři centrálních bank | Behaviorální vzorce | Denso | Ondřej Vlček | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Novela zákona o ČNB | Hospodaření | Zdražení ropy | Devizový dohled | Konec roku | Těžba ropy | Institut ZEW | Americká společnost | LBMA | Den výplaty | Vivendi | Kapitálová přiměřenost | Andrej Babiš | Nemovitosti | Spoření a investice | Obchodování s českou korunou | Zemědělství | Maďarský forint | Boris Johnson | Posilování české koruny | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Výrobce munice | Omezování nákupů aktiv | Skvělá investice | JD.com | Prezident Trump | Kurzy středoevropských měn | PLUG | Amundi | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Pokles životní úrovně | Harmonizovaná inflace | Bohemia Energy | Agentura Moody's | Do čeho investovat | Společenská odpovědnost | Martin Mašát | Index CPI | CSX Corporation | CERGE-EI | Prognóza ČNB | Opatření proti šíření koronaviru | Vonovia | Zastavení růstu | Pakt stability a růstu | Sektor služeb | Michael Bloomberg | Erste Group | Makléř | Vyšší ceny ropy | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | xStation5 | Low | Hotovost | Německo | Polský průmysl | Eurokomisařka | Snížení úroků | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | Vládní opatření proti šíření koronaviru | MT4 | Estee Lauder | Filip Pertold | Central Banking Transparency Award 2022 | Josef Tošovský | Koruna posiluje | Maloobchodní prodeje | Nexen Tire | Levnější půjčky | Světové organizace | Vice | Walmart | Fincentrum Hypoindex | Albemarle Corp | České dráhy | KoroNERV-20 | Zlínská obuvnická firma Vasky | XTB | Visa | Hodnoty měny | Ošetřovné | Výsledek hlasování | Český HDP | Investovat do nemovitostí | Statistika | Louis Vuitton | Mediální společnosti | Domácnosti | Splácení hypotéky | Inflace v listopadu | Fio e-broker | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Rozdíly v názorech | Kontrakt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Chod ekonomiky | Editis | Vývoj kurzu koruny | Dodávání likvidity | Koš | Václav Klaus | Česká vláda | Výroky z ECB | Asijská rozvojová banka | AAA | Inflační očekávání | Podíl majetku | Dopad na realitní trh | Farmaceutické akcie | Vysoká inflace | Inflace zpomaluje | Investiční produkty | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Intervenční nákupy | Sazby beze změny | Hypoteční banky | Termínové kontrakty | Investice do palladia | Abbott Laboratories | DPH v Německu | Linde | Pozice | CELO | INTU | Platina | Závislost | Bill Gross | Scénáře vývoje české ekonomiky | Riziko | Spořit a investovat | Ruská burza | Amazon | EUR/GBP | Globální sentiment | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Zahájení intervencí | Liberty Ostrava | Pravidla EU | Mluvčí ČNB | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Generální ředitel ČEZ | Investing | Spotřebitelské ceny | Royal Caribbean Cruises | Koncern | Holubice | Měnověpolitické zasedání | ČEZ dnes | Asijské akciové trhy | Český zlatý poklad | Makroekonomický kalendář | Jakub Rybacki | Index MSCI All Country World | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Souhrnný čistý zisk | Skupina Colt CZ Group | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | NFP report | Jan Frait | Barrick Gold | Michal Straka | Agilent | Podnikatelé | Richard Siuda | Analytici finančního ústavu | Správci kapitálu | Nárůst úroků | Finanční systém | Zvyšování úroků | Sankce vůči Rusku | CEO | Oslabení dolaru | Citrix Systems | Ocenění | Rezistence | Tajné služby | 500 nejbohatších | CyberArk Software | Allegro | Banky | Solidní výsledky | Advanced Micro Devices (AMD) | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Peking | ALV | Majetek 500 nejbohatších lidí | Historie kávy | Dividendy | Burza | Dlouhodobý trend | Mzda | Výrobce elektromobilů | Země platící eurem | Řízení investičního portfolia | Největší pokles | Salutem Fund | Miliardy dolarů | Partneři | IPO | Apache | Vývoj mezd | Disney | Inflační šok | Sberbank Europe | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Aktuální klíčová rizika | CAPEX | Europe 1 | Očekávané Earnings | Přehřívání ekonomiky | Bitcoinové futures | Sílící euro | Kvantitativní utahování | Celková inflace | Index DAX | Netflix | Opatření | Dow Chemical Company | Emerging markets | Didi | Deloitte | Úroková míra | Sušánka & partneři | Výnosy italských dluhopisů | Pohyb koruny | Delta varianta | Výhled centrální banky | Novinky | Energie | SEDG | Digital Turbine | Vyšší výnosy | Platba | QUALCOMM Incorporated | Deutsche Post | MGM Resorts | Nejvyšší kontrolní úřad | Tým FXstreet.cz | AZN | Evropská komise (EK) | Zelená energetika | Růst úrokových sazeb ČNB | Průměrování | Přehled o dění | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Proti-inflační riziko | Analog Devices | Daň z příjmu | Měna | Prognózy banky | Obchodní nastavení | Philip Morris | Ekonomický růst | Fungování ČNB | Energetická skupina ČEZ | Nasdaq | Společná evropská měna | Fiskální pravidla | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zásoby hotovosti | DSTI | Tisková konference FOMC | Inflační situace v ČR | Hang Seng | Data ze Spojených států | Ekonomická recese | Ministerstvo práce | Růst poptávky | Zastropování cen | Cenový vývoj | Stimulační balík | IPO Coinbase | Podnikatelská aktivita | Vlastní nemovitost | Měnové politiky centrálních bank | Vyšší inflace | Jaroslaw Kaczyński | Práce | Société Générale | Spekulativní investice | Výroba aut | Peníze na účtech Sberbank | Rovnovážný kurz | Texas Instruments Incorporated | AMZN | Aleš Sosnovský | Restrukturalizace | CRD IV | Strop inflace | Investment | Krize | MetLife | Zadlužení státu | PMI index | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | Ministerstvo financí Ruské federace | Účetní ztráty | GOOGL | Členové rady ČNB | Zlato.cz | Spojené státy | Podíl Daniela Křetínského | Zadluženost | Míra inflace v dubnu | Intervence centrálních bank | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Zpomalení hospodářského růstu | Držby zlata centrálními bankami | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | VisualCapitalist | Zlaté mince | Vývoj středoevropských měn | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Tendr | Německá inflace | Kryptoměny | KKCG | Podnik | Crédit Agricole | Prodeje státních dluhopisů | Šéf amerického Fedu | MF | Nové peníze | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Export v dubnu | KO | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Kurz české měny | Dohled nad finančním trhem | MSCI All Country World | Pavel Sobíšek | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Aktivita na finančních trzích | Ukazatele | Nike, Inc. | Bidenův stimulační balík | Ivan Pilný | Američtí zákonodárci | Obchodník s cennými papíry | Stagnace | Tržby | Recese americké ekonomiky | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Doba splatnosti | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | Twisto | Uvalení cel | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Hladomor | Ceny mědi | Kurz české koruny | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | 7 dní s korunou | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | Společnost Kantar | Podniky | Rezignace | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Asociace pro kapitálový trh ČR | Tomáš Nidetzký | Bilance | Politici | Francouzský ministr financí | Nedostatek financí | Enel | Analytický tým | Stav devizových rezerv ČNB | Správa | Očkování | Zlato | EQT | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Akcie 2020 | Měnové podmínky | Emitenti | Ford Motor | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Devizové obchody | Poradenství | Markit | ČR | BIS | Průměrná cena | American Express | CNBC | Tržby v eurozóně | Olaf Scholz | Inflace na Slovensku | Výkyvy kurzu | Slábnoucí euro | Caixin | Zlatá koruna | Dopad na korunu | Ekonomické sankce | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Denní obchodování | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | Analytik | Firemní výsledky | Tradeři | Konec intervencí ČNB | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Kurz koruny vůči euru | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Vojtěch Benda | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Jan Souček | Strategy Research | Analýza | General Plastic | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Jiří Musil
Jiřina Lužová
Jiřina Nepalová
Jiřina Ulčáková
Jiří Nekovář
Jiří Oslizlo
Jiří Paták
Jiří Polanský
Jiří Procházka
Jiří Rataj

Následující klíčová slova

Jiří Sedláček
Jiří Soustružník
Jiří Svoboda
Jiří Sýkora
Jiří Šafařík
Jiří Šimáně
Jiří Šindelář
Jiří Šmejc
Jiří Tyleček
Jiří Váchal
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít