Odvetná opatření

Aktuální informace z amerického akciového trhu – 3. července. S&P 500 a NASDAQ opět dosáhly nových maxim
03.07.2025 Index S&P 500 vzrostl o 0,47 %, zatímco Nasdaq 100 si připsal 0,94 %. Index Dow Jones Industrial Average však klesl o 0,02 %.

Dobrá zpráva pro americká aktiva – daň z pomsty zmizí z daňového baličku
27.06.2025 Schůzky zemí G7 nebývají vždy produktivním kolbištěm. Ta poslední byla navíc ve stínu amerického bombardování Íránu, ale i tak se na jejím pozadí zřejmě upekla důležitá dohoda pro globální finanční trhy. Mimo jiné se totiž zřejmě podařilo potlačit hrozbu toho, aby obchodní války přerostly ve války (zdanění) kapitálu. O co jde? V rámci schvalování republikánského daňového balíčku s názvem “One big beautiful bill” totiž byl do tohoto zákona zařazen článek 899, kterému se přezdívá americká daň z pomsty.

EU je připravena na dohodu s USA, ale i na opačnou možnost
27.06.2025 Evropská unie ve čtvrtek dostala od Spojených států nejnovější návrh pro další jednání o clech. Unie je připravena se dohodnout, ale připravuje se i na možnost, že se nepodaří dospět k uspokojivé dohodě. Uvedla to skončení čtvrtečního summitu EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Trh překonal překážku
25.06.2025 Ani příběh čínského DeepSeek, cla zavedená Bílým domem, ani konflikt mezi Izraelem a Íránem nedokázaly zastavit vítězné tažení amerických akciových indexů. Nasdaq 100 už překonal svá historická maxima díky obnovenému zájmu o technologie umělé inteligence. Index S&P 500 se nyní nachází jen krůček od svého historického maxima. Akciový trh neustále překonává překážky a míří výš.

Podle guvernéra BoC Macklema by obchodní dohoda s USA mohla vést ke zrušení cel 📌
18.06.2025 Guvernér Bank of Canada Tiff Macklem pronesl opatrný, ale mírně optimistický projev, ve kterém zdůraznil, že pokrok směrem k nové obchodní dohodě mezi Kanadou a USA by mohl pomoci zmírnit inflační tlaky prostřednictvím možného odstranění vzájemných cel.

Trump znovu hrozí cly – trhy reagují
12.06.2025 Prezident Donald Trump včera oznámil, že v průběhu jednoho až dvou týdnů plánuje zaslat obchodním partnerům dopisy s jednostranně stanovenými celními sazbami. Stane se tak před termínem 9. července, kdy mají být znovu zavedena vyšší cla pro několik desítek ekonomik.

Trump: Lhůtu na vyjednání dohody s EU lze prodloužit
12.06.2025 Červencovou lhůtu na jednání o clech na dovoz z Evropské unie a dalších zemí je možné prodloužit, ale nebude to nutné. Podle agentury Reuters to ve středu prohlásil americký prezident Donald Trump. Dodal, že EU chce jednat a že pokrok a další postup zhodnotí zhruba za týden. Trump v květnu oznámil, že na zboží z evropské sedmadvacítky uvalí od června 50procentní, takzvaná reciproční cla, krátce nato však odložil jejich zavedení na 9. července.

Světová banka kvůli clům snížila prognózu letošního globálního růstu na 2,3 pct
10.06.2025 Světová banka (SB) zhoršila svoji prognózu globálního ekonomického růstu pro letošní rok o 0,4 procentního bodu na 2,3 procenta. Vyšší cla a rostoucí nejistota představují podle banky významnou překážku pro téměř všechny ekonomiky. Pokud nepočítáme recese, bude podle banky letošní růst nejslabší od roku 2008.

Všechno hraje stále proti americkému dolaru
03.06.2025 Americký dolar navzdory snaze amerického prezidenta Donalda Trumpa zajistit více obchodních dohod dál prudce oslabuje vůči několika dalším aktivům, protože jednání s Čínou a Evropou váznou kvůli problémům v komunikaci a novým celním hrozbám.

Ranní shrnutí (03.06.2025)
03.06.2025 Americké akcie zakončily první červnovou obchodní seanci se ziskem. Peněžní index S&P 500 vzrostl o 0,41 %, zatímco Nasdaq si polepšil o 0,67 %.

AUD/USD: Květnové zasedání RBA – předběžný náhled
20.05.2025 V úterý 20. května skončí zasedání Australské centrální banky (RBA), které může přinést zmírnění parametrů měnové politiky. Většina analytiků věří, že centrální banka sníží úrokovou sazbu o 25 bazických bodů, což po únorovém snížení znamená další krok tímto směrem. Nejvíce se očekává "holubičí" scénář, do kamene ale vytesán není. Několik fundamentálních argumentů podporuje vyčkávací přístup, takže nelze vyloučit zachování současného stavu věcí.

US500 mírně klesá
13.05.2025 Dnešní data o inflaci (CPI) ze Spojených států, zveřejněná ve 14:30, představují nejdůležitější makroekonomický údaj tohoto týdne.

Akciový výhled: USA a Čína dosáhly pokroku v jednáních
12.05.2025 Akciové futures začátkem nového týdne svižně posilují po zprávách o „významném pokroku“, který prý USA a Čína dosáhly během víkendových rozhovorů v Ženevě. Přes noc asijské trhy přidávaly většinou do +1 %. Zámořské futures nyní rostou +1,5 %, zatímco evropské přidávají kolem +1 %. Chuť k riziku tedy roste, uvidíme, zdali vydrží i poté, co budou během dnešního rána zveřejněny podrobnosti o zmíněné dohodě.

Bloomberg: EU příští týden předloží USA nové obchodní návrhy
01.05.2025 Evropská unie plánuje příští týden sdílet se Spojenými státy dokument, který bude obsahovat návrhy k zahájení obchodních jednání s administrativou prezidenta Donalda Trumpa. Dokument navrhuje snížení obchodních a necelních překážek, posílení evropských investic v USA, spolupráci na globálních problémech, jako je řešení nadměrné kapacity čínské oceli, a nákup amerického zboží, jako je zkapalněný zemní plyn (LNG) a technologie. S odvoláním na informované zdroje to napsala agentura Bloomberg.

Světová trhlina na trhu: Jak Trumpova cla zpožďují oživení mezinárodních trhů?
28.04.2025 Odmítnutí odpovědnosti: Investice s sebou nesou rizika. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je ohrožen.

Graf dne – NZDUSD (18. 04. 2025)
18.04.2025 Novozélandský dolar v pátek oslabil vůči americkému dolaru a uzavřel na úrovni 0,591 USD, přestože vyšší než očekávaná inflace nezměnila očekávání dalšího snižování sazeb ze strany RBNZ.

Čína stanovila podmínky pro obnovení obchodních rozhovorů s USA, chce respekt a jasnou komunikaci
16.04.2025 Podle zdroje obeznámeného s postojem Pekingu je Čína otevřená obnovení obchodních rozhovorů se Spojenými státy, ale očekává předtím od Trumpovy administrativy několik klíčových kroků. Mezi hlavní požadavky patří: větší respekt ve veřejné diskusi, konzistentní postoj USA a jmenování důvěryhodné osoby s plnou podporou prezidenta Donalda Trumpa.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 16. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
16.04.2025 V úterý pár EUR/USD mírně korigoval směrem dolů, což lze považovat za čistě technickou korekci. Včera – a obecně – stále neexistuje žádný reálný důvod pro posílení dolaru, vezmeme-li v úvahu aktuální fundamentální pozadí a způsob, jakým jej trh interpretuje. V tuto chvíli trh reaguje výhradně na zprávy ohledně obchodní války. Pokud přijdou nové informace, dolar oslabí. Pokud nejsou k dispozici žádné zprávy, trh se obvykle pohybuje do strany nebo stagnuje, jak jsme mohli pozorovat během posledních několika dní.

Přehled zpráv o americkém trhu, 14. dubna
14.04.2025 Americký akciový trh rychle stoupal, když prezident Donald Trump oznámil zrušení cel na počítače a chytré telefony. Rozhodnutí přineslo mimořádně silný impuls společnostem, jako je Apple, a vyvolalo oživení napříč hlavními indexy.

AUD/USD – analýza a prognóza
14.04.2025 Pár AUD/USD se pokouší přilákat kupce při odrazu od psychologické úrovně 0,5900, která představuje nejnižší bod od března 2020. Růstové momentum dokázalo překonat kulaté číslo 0,6200, a to díky optimismu vyvolaném odkladu platnosti cel ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, který necelých 24 hodin po zavedení nových cel zrušil odvetná opatření vůči většině amerických obchodních partnerů a pozastavil je na 90 dní. Jeho krok zmírnil obavy z ekonomických dopadů jeho obchodní politiky, vyvolal silnou rally na akciových trzích a zvýšil poptávku po měnách citlivých na riziko, včetně australského dolaru.

Další kolo obchodní války se pravděpodobně odehraje mezi EU a Čínou
11.04.2025 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen varovala, že pokud jednání o clech s prezidentem Trumpem selžou, EU je připravena přijmout odvetná opatření – včetně možného zdanění amerických technologických firem. Přesto se zdá, že větší hrozbou než transatlantické napětí je potenciální celní válka mezi Evropskou unií a Čínou. Bílý dům již potvrdil, že cla na čínské zboží vzrostla až na 145 %. Kam jinam by tedy mělo čínské zboží směřovat, než právě na evropský trh?

Jak 11. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
11.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil růst a připsal si více než 300 pipů. A stoupat nepřestával ani v pátek ráno. Důvody nového propadu amerického dolaru jsou poměrně snadno identifikovatelné. Donald Trump zvýšil obchodní cla na Čínu nejprve o 125 % a později o 145 %. Právě tento faktor vyvolal reakci trhu. Fakt, že Trump snížil cla na 10 % pro všechny ostatní země, vzbudil jen malou pozornost. Účastníci trhu chápou, že hlavní konflikt probíhá mezi USA a Čínou, nikoli mezi USA a Srbskem. Většina obchodníků se proto zaměřuje na dění kolem Číny (a EU). Zpráva o inflaci v USA, která vyšla pro dolar také negativně, neměla žádný skutečný vliv. Dolar se začal propadat už před jejím zveřejněním a pokračoval v tom i po něm.

Komodity: Ceny ropy rostou poté, co Trump oznámil úlevy v celním režimu
09.04.2025 Ceny ropy se dnes pátým dnem snižovaly, během dne se dostaly až na čtyřleté minimum. Večer ale začaly růst poté, co americký prezident Donald Trump oznámil úlevy v celním režimu. Dnes nejdříve vstoupila v platnost další rozsáhlá cla, která Trump označuje za reciproční, a Peking ohlásil nová. Následně Trump většinu cel na 90 dní pozastavil, ale Číně cla ještě více zvedl.

EU oznamuje cla ve výši 21 miliard EUR na americké zboží v reakci na eskalaci obchodní války
09.04.2025 Evropská unie schválila odvetná cla na americké zboží v hodnotě 21 miliard EUR (23,2 miliardy USD) v reakci na nedávná 25% cla prezidenta Donalda Trumpa na vývoz evropské oceli a hliníku. Opatření, která ve středu podpořila většina členských států EU, začnou vstupovat v platnost v polovině dubna.

Cena ropy Brent se po zavedení nových amerických cel klesla pod 60 USD
09.04.2025 Ceny ropy se pátým dnem snižují a severomořský Brent se propadl pod 60 dolarů za barel. Investoři mají obavy o poptávku po ropě kvůli obchodní válce, kterou zavedením cel rozpoutal americký prezident Donald Trump. Dnes vstoupila v platnost další rozsáhlá cla, která Trump označuje za reciproční.

Čína zavede 84% cla na dovoz amerického zboží
09.04.2025 Čína podnikla odvetná opatření poté, co Spojené státy uvalily celkové clo ve výši 104 % na čínský dovoz. Podle vládního prohlášení Čína zvýšila clo na zboží dovážené z USA na 84 %. Protiopatření je účinné od 10. dubna.

Ranní okénko - Reciproční cla nejvíce pocítí Američané. Celní válka nemá vítěze, jen poražené
09.04.2025 Hlavní událostí dne bude večer zveřejněný zápis z posledního zasedání amerického Fedu. Ten ponechal sazby beze změny v pásmu 4,25-4,50 %. V oficiálním prohlášení Fed uvedl, že nejistota dalšího vývoje v USA se zvýšila. Výhled růstu pro letošní rok byl snížen z 2,1 % na 1,7 %, výhled pro průměrnou inflaci se zvýšil z 2,5 % na 2,7 %, pro nezaměstnanost platí 4,4 %. Medián měnového výboru u dot plotu zůstal stejný. Většina členů očekává, že se v tomto roce sníží sazby dvakrát o 25 bb. Měnový výbor bude dbát na opatrný postup v oblasti měnové politiky, zejména z důvodu zvýšené inflace a rizik, které s sebou vyšší inflace nese. Předpokládá se, že Fed v květnu sazby nesníží, ale možné snížení lze očekávat na červnovém zasedání. Je jisté, že Fed čelí problémům s naplněním svého duálního mandátu, což znamená zajištění maximální zaměstnanosti a cenové stability.

Přehled vývoje GBP/USD dne 9. dubna. Dezinformace, fámy, podvrhy a názory
09.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval relativně klidně, ale pondělí přineslo na trhy pořádnou smršť. Už několik dní používáme v našich článcích výrazy jako "bouře", "chaos" a "šílenství" – ale ani ty plně nevystihují pondělní situaci. Kromě událostí, o kterých informovala světová média, se v pondělí objevilo také několik falešných zpráv. Trh je v panice, zmítá se ze strany na stranu – a někdo na šíření falešných informací dobře vydělává. Kdo to je, hádat nebudeme, ale máme své tipy.

NZD/USD – Analýza a prognóza vývoje
09.04.2025 Pár NZD/USD se pokouší znovu nabrat pozitivní momentum, k čemuž mu napomáhá obnovený prodej amerického dolaru. Nicméně s ohledem na fundamentální pozadí by býčí obchodníci měli postupovat opatrně.

Akcie se zotavují díky rozhovorům o clech: globální přehled 📄 📌
08.04.2025 Po rekordním výprodeji, který začal ve středu poté, co prezident Trump oznámil nová cla, dnes trhy v mnoha zemích konečně vykazují mírné oživení. Optimismus investorů podporují naděje na pokrok v jednáních a možnost snížení cel alespoň pro některé obchodní partnery.

Americký trh zaznamenává prudké oživení. 2. část
08.04.2025 Index S&P 500 (-0,2 %), který se obchodoval v teritoriu medvědího trhu (20 % pod svým nedávným maximem), osciloval během dne o více než 400 bodů mezi intradenním maximem a minimem. Index po otevření propadl o 4,7 % a na svém denním vrcholu zaznamenal růst o 3,4 %.

Graf dne - US100 (08.04.2025)
08.04.2025 Futures na index Nasdaq 100 (US100) dnes posilují o téměř 1 %.I když se poněkud odrazily od včerejšího výprodejového minima kolem 17 600 bodů, těžko lze hovořit o radikálním zlepšení nálady. Index se stále snaží překonat rezistenci na úrovni 18 000 bodů a v současné době se obchoduje poblíž úrovně 38,2 % Fibonacciho retracementu vzestupné vlny z roku 2022.

Jak 8. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.04.2025 V pondělí měnový pár EUR/USD dál divoce kolísal. Aktuální dění napříč trhy lze charakterizovat mnoha způsoby – panika, chaos, šílenství, apokalypsa. Jádro problému se však nemění: žádné logické ani technické pohyby tu nejsou. Nepřetržitě jsou zveřejňovány nové zprávy, účastníci trhu neustále mění sentiment a stejně často se mění i směry cen. Předpovědět pohyb cen i na jediný den předem vypadá jako nesplnitelný úkol.

Euro má strategii oportunisty
08.04.2025 Když vás někdo udeří, nemusíte poníženě žádat o milost. Je zajímavé, že podle Bílého domu udělalo přesně toto více než 50 zemí. Ale Čína ne. Čína je příliš hrdá na to, aby žádala Spojené státy o zmírnění cel. Dokáže se o sebe postarat sama. Odvetná opatření už jsou v platnosti a trhy čím dál víc spekulují o devalvaci juanu – která způsobuje kolísání páru EUR/USD.

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny i USA prudce klesla kvůli clům
07.04.2025 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu kvůli obavám z negativních dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa na světové hospodářství propadla na nejnižší úroveň od října 2023. Důvěra v ekonomiku Spojených států pak sestoupila až na nejnižší úroveň od června 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila výzkumná společnost Sentix.

Denní shrnutí: Celní otřesy ženou trhy do extrémně volatilního obchodování
07.04.2025 Americké indexy zažily divoké výkyvy – US500 se po otevření propadl o 4,7 %, poté vzrostl o 3,4 % a následně opět klesl na -0,01 %, přičemž je nyní téměř 20 % pod svým historickým maximem. Index US30 oslabil o 0,83 %, zatímco US100 přidal 0,45 % po podobně extrémním cenovém pohybu.

Evropské akcie opět klesly kvůli clům, uzavřely nejníže od loňského ledna
07.04.2025 Evropské akcie dnes pokračovaly v poklesu v reakci na rozsáhlá cla na dovoz do Spojených států, jež minulý týden oznámil americký prezident Donald Trump. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se propadl o 4,54 procenta na 473,82 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni od loňského ledna, napsala agentura Reuters.

Trump hrozí Číně dodatečným 50procentním clem, s jinými státy chce jednat
07.04.2025 Spojené státy uvalí na dovoz z Číny dodatečné clo ve výši 50 procent, pokud Peking nezruší svá odvetná opatření vůči americkým clům. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Dodal, že USA s Čínou přeruší rozhovory ohledně požadovaných setkání. Jednání s ostatními zeměmi, které rovněž požádaly o schůzky, podle něj začnou okamžitě.

Jak se nyní postavit k tržním propadům?
07.04.2025 „Trhy se intenzivně vyprodávají, na současných cenách spatřuji příležitost pro dlouhodobé investory, ale zároveň propady ještě nemusí být u konce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Rekapitulace amerického akciového trhu k 7. dubnu: SP500 a NASDAQ zahajují nový týden výrazně v červených číslech
07.04.2025 Referenční americké akciové indexy uzavřely páteční obchodní seanci v New Yorku ve ztrátě. Index S&P 500 se propadl o 5,97 %, zatímco Nasdaq 100 odepsal 5,92 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 5,5 %. Všechny tyto pohyby jsou reakcí na cla oznámená prezidentem Trumpem.

Goldman Sachs více než zdvojnásobila pravděpodobnost recese v USA
07.04.2025 Americká investiční banka Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost recese ve Spojených státech z 35 na 45 procent. Jde už o druhé zvýšení pravděpodobnosti ekonomického propadu od poloviny minulého týdne, kdy americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy zavedou další vysoká cla. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Před oznámením cel byla podle analytiků pravděpodobnost recese kolem 20 procent.

Trh odešel s nepořízenou
07.04.2025 Zdálo se, že trh dosáhl dna – jenže pak někdo zaklepal zezdola. Dvoudenní výprodej vyvolaný rozsáhlými cly Donalda Trumpa se ukázal jako čtvrtý nejhorší v celé historii širokého akciového indexu od jeho vzniku v roce 1957. Pokles o 10,5 % překonaly pouze propady během pandemie COVID-19 v roce 2020, kolaps Lehman Brothers v roce 2008 a Černé pondělí v roce 1987. Tento aktuální propad smazal z americké akciové tržní kapitalizace 6,6 bil. USD – a přesto se nikdo nežene do nákupu při poklesu, neboli buy the dip. Situace se může ještě zhoršit.

Forex: Fed nehodlá na Trumpovu celní kůru reagovat a ten drží tvrdou linii a nevyjednává
07.04.2025 Eurodolar předvádí divokou jízdu, kterou rozjela ve středu v noci Trumpova cla. K tomu se přidaly i páteční relativně dobrá data z trhu práce a jestřábí vyjádření šéfa Fedu, který uvedl, že se centrální banka má dost času na reakci, přičemž bude sledovat, zdali se vyšší cla v inflaci neusadí déle. K tomu se nakonec přidaly víkendové výroky prezidenta Trumpa a amerického ministra financí z nichž vyplývá, že propad akciových trhů neřeší a že v otázce cel budou držet tvrdou linii a nehodlají nikam ustupovat (pokud se neobjeví fenomenální a uvěřitelné nabídky z druhé – cly zatížené – strany).

Jak 7. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.04.2025 Měnový pár EUR/USD zůstal i v pátek v bouřlivém prostředí. Tentokrát převládal klesající pohyb, ale ani ten situaci nezjednodušil. Nepřekvapilo by nás, kdyby v pátek došlo k dalšímu kolapsu dolaru. Trh kvůli událostem ve světě panikaří. Americký akciový trh prudce klesá, bitcoin se hroutí a americký dolar během celého Trumpova prezidentského období soustavně oslaboval. Momentálně nemá smysl mluvit o logickém, technickém nebo konzistentním pohybu. Dolar v pátek v noci dál oslaboval kvůli novým trumpovým clům. Během evropské seance začal prudce oživovat. Na začátku americké seance znovu silně klesl a znovu se prudce odrazil. Ze všech těchto pohybů byl nejlogičtější ten během americké seance, protože NFP překonaly prognózy a Jerome Powell opět zaujal jestřábí postoj.

Přehled páru GBP/USD na 7. dubna. Britská libra v pátek překvapila
07.04.2025 Měnový pár GBP/USD mezi středou a čtvrtkem posílil o 280 pipů, aby se v pátek propadl o 340 pipů. Podobné "skoky" jsou v poslední době běžné. Zatímco pád dolaru po Trumpově oznámení nových rozsáhlých cel se dá snadno vysvětlit, prudký páteční růst dolaru už tak jasný nebyl. A přesto měl dolar k oživení pádné důvody.

Forex: Objem obchodů na forexových trzích je dnes nejvyšší od začátku globální pandemie
04.04.2025 Objem obchodů na forexových trzích přes platformu skupiny CME je dnes nejvyšší od března 2020, kdy svět zasáhla globální pandemie covidu-19. Obchody dosáhly objemu 147 miliard dolarů (3,37 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters s odvoláním na data CME. Situaci na trhu ovlivnila rozsáhlá cla, která ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, a také odvetná opatření ze strany Číny. Dolar dnes po výrazných propadech předchozích dní mírně posiluje. Dále zpevňuje japonský jen a to jak vůči dolaru, tak vůči euru.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.04.2025 1) Ceny ropy dnes navázaly na čtvrteční propad, severomořský Brent je nejníže od konce roku 2021. Hlavní příčinou jsou podle analytiků obavy ze slabé poptávky vyvolané celními poplatky, které zavádí administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vliv má ale i překvapivé rozhodnutí členů skupiny OPEC+ zvýšit těžbu.

USA vs. celý svět: Trumpova cla táhnou trhy od Wall Street po Evropu dolů
04.04.2025 Americké akciové trhy se ve čtvrtek propadly a zaznamenaly nejbolestnější denní ztráty za poslední roky, protože nečekaný a agresivní manévr Donalda Trumpa v oblasti cel vyvolal na globálních trzích panickou hrůzu.

CNBC: Reakce Číny na cla se spíše zaměří na podporu ekonomiky
04.04.2025 Reakce Číny na nová americká cla se zaměří spíše na domácí stimuly a na posílení vazeb s dalšími obchodními partnery, než na odvetná opatření. Shodli se na tom analytici, které oslovil server televize CNBC. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil, že dovoz z Číny bude nově podléhat 34procentnímu clu. Jen několik hodin po oznámení vyzvalo čínské ministerstvo obchodu Spojené státy, aby clo odvolaly.

EUR/USD. 4. dubna. Obchodní konflikt teprve nabírá na obrátkách
04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. V tuto chvíli pokles amerického dolaru nepokračuje, ale trh může kdykoli znovu "explodovat". Odraz od Fibonacciho úrovně 161,8 % (1,1094) může signalizovat obrat ve prospěch amerického dolaru a pokles k úrovním 127,2 % a 100,0 %. Průraz a konsolidace nad 1,1094 by zvýšily šanci na další růst k další Fibonacciho úrovni 200,0 % (1,1179).

Dolar včera spadl nejvíce za 20 let, burzy v USA nejvíce za 5 let. Trumpova cla totiž znamenají největší zvýšení daní v USA od roku 1968, jde o „ropný šok“ stylu 70. let
04.04.2025 Americká ekonomika má za sebou tak ponurý den, jaký dlouho nepamatuje. Dolar se vůči dalším světovým měnám propadl nejvíce minimálně od roku 2005, od kdy agentura Bloomberg příslušný ukazatel sestavuje. Hlavní akciový ukazatel, burzovní index Standard & Poor’s 500, odepsal takřka pět procent, a převážně technologický index Nasdaq 100 pak dokonce přes pět procent. Dohromady se z obou příslušných akciových trhů vypařila hodnota zhruba tří bilionů dolarů (což je přibližně 8,5násobek celoročního výkonu české ekonomiky, jejího hrubého domácího produktu).

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 4.4.2025
04.04.2025 Americké akcie se první obchodní den po oznámení plošných cel na dovoz do Spojených států propadly. Širší index S&P 500 odepsal 4,84 procenta a uzavřel na 5396,52 bodu. Jde o největší jednodenní pokles od globální pandemie v roce 2020, uvedla agentura AP. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztratil 5,97 procenta na 16.550,60 bodů. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 3,98 procenta na 40.545,93 bodu.

Přehled páru EUR/USD – 4. dubna: Trumpova cla opět srazila dolar
04.04.2025 Pár EUR/USD posílil mezi středou a čtvrtkem téměř o 300 pipsů. Byli jsme svědky té samé situace, která se odehrála na začátku března, kdy se americký dolar propadl o 400 pipsů během pouhých tří dnů – i když současný pokles je ještě intenzivnější. Přesný rozsah poklesu není důležitý. Co je důležité, je to, že trh opět jasně reagoval na to, jak vnímá cla Donalda Trumpa. A tato reakce byla zřejmá: dolar nikdo nechce, americký akciový trh klesá a klesá i bitcoin.

EUR/USD. Nonfarm payrolls a dolar
04.04.2025 Pár EUR/USD během necelých 24 hodin v reakci na nově oznámená "cla Donalda Trumpa" vzrostl o více než 300 pipů. Všechny ostatní fundamentální faktory ustoupily do pozadí kvůli obavám z globální obchodní války. Dolar prudce klesá a euro rychle stoupá a ignoruje přitom ekonomický kalendář.

Evropské akciové trhy klesly po oznámení plošných cel na dovoz do USA
03.04.2025 Evropské akciové trhy dnes poklesly v reakci na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení plošných cel na dovoz z většiny zemí světa. Index londýnské burzy FTSE 100 odepsal 1,55 procenta na 8474,74 bodu. Index frankfurtské burzy DAX klesl o 3,01 procenta na 21.717,39 bodu.

Čeští politici i ekonomové kritizují americká cla, růst HDP podle MF zpomalí
03.04.2025 Čeští politici, ekonomové i firmy považují cla ohlášená americkým prezidentem Donaldem Trumpem za nešťastná, očekávají negativní dopad. Podle odhadu ministerstva financí způsobí cla zpomalení českého hospodářského růstu o 0,6 až 0,7 procentního bodu. Asociace exportérů čeká, že v ČR bude negativně zasažen především subdodavatelský průmysl. Hrozí omezení výroby a propouštění. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) plánuje posílit exportní podporu. Podle vládních politiků musí Evropa na Trumpovo oznámení odpovědět, opoziční hnutí ANO nesouhlasí.

Spojené státy zavedou další cla; vlády chtějí jednat, ale slibují také odvetu
03.04.2025 Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil plošná cla prakticky na veškerý dovoz do Spojených států. Základní sazba činí deset procent a platit začne od soboty 5. dubna. Na některé země se ale budou vztahovat cla vyšší, která americká vláda označuje za reciproční a která podle Trumpa reagují na nespravedlivá cla vybíraná těmito zeměmi při dovozu zboží z USA. Tato cla začnou platit od 9. dubna a například u zboží dováženého z Evropské unie bude poplatek činit 20 procent, oznámil Bílý dům. Vlády některých zemí už daly najevo ochotu vyjednávat, ale slibují také odvetu.

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic
03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.

Forex: Euro v reakci na nová Trumpova cla posiluje vůči americkému dolaru
03.04.2025 Euro dnes vůči americkému dolaru posiluje o více než dvě procenta a míří ke svému nejlepšímu dni za více než devět let, uvedla agentura Reuters. Investoři se naopak po oznámení nových cel na dovoz do USA zbavují amerického dolaru.

Americké akcie první obchodní den po oznámení cel prudce klesají
03.04.2025 Americké akcie se v úvodu prvního obchodování po oznámení cel na dovoz do Spojených států propadají. Index technologického trhu Nasdaq Composite kolem 16:00 SEČ ztrácel asi 4,5 procenta na 16.803 bodů, širší index S&P 500 pak ve stejnou dobu odepisoval 3,6 procenta na 5466 bodů. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, vykazoval pokles o 3,3 procenta na 40.812 bodů.

Ropa ztrácí přes 3 % po zavedení cel v USA, trh se obává zpomalení poptávky
03.04.2025 Ceny ropy ve čtvrtek prudce oslabily o více než 3 % poté, co americký prezident Donald Trump oznámil rozsáhlá nová cla, která podle investorů hrozí rozpoutáním globální obchodní války. Ta by mohla brzdit ekonomický růst a tím i omezit poptávku po ropě a palivech.

Akciový trh dne 2. dubna: S&P 500 a NASDAQ na nových ročních minimech
03.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely včerejší pravidelnou seanci v kladném teritoriu. Index S&P 500 vzrostl o 0,67 %, Nasdaq 100 si připsal 0,87 % a Dow Jones Industrial Average vzrostl o 0,56 %. Kvůli clům Donalda Trumpa však futures na indexy během obchodování po skončení seance rychle klesly.

Proč dolar oslabuje, když se otázka cel dotýká všech? (Korekce je pravděpodobná u GBP/USD a EUR/USD po prudké rally)
03.04.2025 Americký dolar se v poslední době držel nad klíčovou úrovní 104,00 na indexu ICE, což vzbuzovalo naději, že by se mohl vyhnout dalšímu poklesu. Proč ale vůči ostatním hlavním měnám oslabil, zvlášť když by obchodní cla měla negativně ovlivnit i země, proti kterým jsou namířena?

Čína se postavila proti americkým clům, slíbila protiopatření, píší agentury
03.04.2025 Čína vyzvala Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranná cla, a pohrozila protiopatřeními. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Japonsko důrazně vyzvalo Spojené státy, aby zrušily své rozhodnutí o zavedení cel, která jsou v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO) a poškodí globální ekonomiku a mezinárodní obchod. Kanadský premiér Mark Carney přislíbil odpovědět protiopatřeními na cla uvalená Trumpem, která podle premiéra "zásadně mění" mezinárodní obchod.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.04.2025 Ve středu pár GBP/USD posílil o 160 pipsů a pokračuje ve svém prudkém růstu. Připomeňme si: nečekali jsme, že Donald Trump uvalí cla na všechny země světa, zejména v takové míře, že sazby pro vybrané státy budou v rozmezí 20 % až 100 %. Upřímně řečeno, jen málokdo očekával tak přísná opatření. Nikdo na světě nedokáže předpovědět další kroky Donalda Trumpa. A podle toho nelze předvídat ani to, jak trh zareaguje na konkrétní rozhodnutí, protože tato rozhodnutí jsou ze své podstaty nepředvídatelná. Obchodníci by se nyní měli připravit na vleklá jednání mezi USA a zeměmi zasaženými cly. Silné státy zareagují protiopatřeními, slabší budou hledat kompromisy. Začne se přetvářet globální obchodní architektura – vzniknou nové aliance, přijdou protiopatření a následně proti-protiopatření. V tuto chvíli jsou makroekonomické a fundamentální faktory irelevantní.

Čemu věnovat pozornost 3. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
03.04.2025 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, z nichž nejvýznamnější je americký index ISM ve službách. V tuto chvíli podle nás nemá příliš smysl analyzovat makroekonomický kontext. Účastníci trhu v posledních týdnech často ignorovali makroekonomické údaje a přesouvali pozornost k Trumpovým obchodním clům. Předpokládali jsme, že humbuk kolem tohoto tématu pozvolna slábne a trh si znovu uvyká na Trumpův ambiciózní cíl "Vraťme Americe její velikost". Jak ale praxe ukazuje, Trump stále disponuje mnoha metodami a rozhodnutími, které mohou celý trh uvrhnout do naprostého chaosu.

Jak 3. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru, ačkoli to nijak nesouviselo s makroekonomickým pozadím. Americký dolar začal během americké obchodní seance znovu oslabovat a trh začal pravděpodobně tušit, že se od Trumpa dozví něco velmi špatného. Jak se ukázalo, tento pocit byl naprosto oprávněný. Stojí za zmínku, že jsme nečekali, že Trump zavede tak rozsáhlá a vysoká cla. Předpokládali jsme, že budou omezena na zhruba 10–15 %. Trump ale zavedl cla na dovoz z téměř všech zemí světa, přičemž v některých případech se blíží 100 %. Noční "bouře" napříč trhy proto není nijak překvapivá.

Ranní shrnutí (03.04.2025)
03.04.2025 Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o odvetných clech. Veškerý dovoz do USA bude podléhat 10% clu (s výjimkou zboží z Kanady a Mexika uvedeného v dohodě USMCA). Evropská unie byla zasažena 20% clem, Japonsko 24%, Spojené království 10% a Čína dalšími 34% (celkem 54%). Základní clo ve výši 10 % vstoupí v platnost 5. dubna, odvetná cla 9. dubna a cla na automobily platí ode dneška.

Graf dne - GOLD (02.04.2025)
02.04.2025 Zlato dnes posiluje o 0,60 %, čímž eliminuje včerejší ztráty a opět překonává úroveň 3130 USD za unci.Za růstem samozřejmě stojí rekordní nejistota na trhu s blížícím se okamžikem oznámení amerických cel.

Analýza páru EUR/USD ze dne 1. dubna: Inflace v EU dál klesá
02.04.2025 Vlnová struktura v grafu 4H páru EUR/USD se může vyvinout ve složitější formaci. 25. září loňského roku se začala tvořit nová medvědí struktura, která vytváří pětivlnný impulsní pattern. Před třemi měsíci začal rostoucí korekční pattern, který by měl sestávat alespoň ze tří vln. Struktura první vlny byla poměrně jasná, takže stále očekávám, že druhá vlna nabude zřetelné podoby. Její velikost je už ale taková, že hrozí reálné riziko zásadní přeměny celé vlnové struktury.

Denní shrnutí: Smíšená nálada na Wall Street. Bitcoin roste o 3 % před zítřejším „Trumpovým Dnem osvobození“
01.04.2025 Evropská obchodní seance dnes proběhla v pozitivním duchu. Index DAX vzrostl o téměř 1,7 %, v čele s růstem akcií Adidas, TUI a SAP, která se nedávno stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností v Evropě.

Leyenová: EU je připravena bránit se americkým clům
01.04.2025 Evropa obchodní konfrontaci se Spojenými státy nezačala, uvedla dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Evropská unie je podle ní nadále otevřena jednání, má ale zároveň sílu se americkým clům bránit. Šéfka EK to prohlásila během plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Analýza páru GBP/USD ze dne 31. března: Libra si dává pauzu
01.04.2025 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává trochu nejednoznačná, i když celkově je přijatelná. Aktuálně je stále vysoce pravděpodobné zformování dlouhodobého klesajícího trendu. Vlna 5 nabyla přesvědčivé podoby, takže za dokončenou považuji větší vlnu 1. Pokud je tento předpoklad správný, vyvíjí se v tuto chvíli vlna 2 s cíli kolem úrovní 1,26 a 1,28. První dvě podvlny vlny 2 se zdají dokončené. Třetí může být dokončena kdykoli – nebo už dokončená je.

EUR/USD – analýza a prognóza
28.03.2025 Nálada na americkém akciovém trhu opět oslabila a Nasdaq je na cestě uzavřít nejslabší čtvrtletí od roku 2023.Indexu se nepodařilo prorazit nad 200denní EMA (červená linie).

Přehled páru EUR/USD na 28. března: Donald Trump miluje překvapení
28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek udržel klesající trend, i když se v průběhu dne obchodoval směrem nahoru. Volatilita zůstala opět nízká, což naznačuje slabou aktivitu na trhu. Obchodníci ale měli dost důvodů k větší aktivitě už druhý den po sobě. Ve středu byly zveřejněny významné a poměrně vlivné zprávy o inflaci ve Velké Británii a o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Jenže volatilita dosáhla pouze 35 pipů.

EUR/USD. Trump znovu knockoutuje dolar
28.03.2025 Na měnovém páru EUR/USD dochází po posledních prohlášeních Donalda Trumpa, který znovu zažehl celní konflikt, ke korekci. Zajímavé je, že dolar reagovala na prezidentovy výroky nejdřív pozitivně – dolarový index se vrátil do oblasti 104,00 a dosáhl třítýdenního maxima. Jenže jakmile trh zprávy zpracoval, byl vývoj interpretován v neprospěch americké měny. Dolarový index se znovu obrátil k jihu a kupci páru EUR/USD testovali oblast 1,08 (čtvrteční maximum bylo 1,0822). Účastníci trhu dospěli k závěru, že nové kolo celní války by mohlo zasáhnout i americkou ekonomiku a zvýšit riziko recese.

Nová cla na automobily: Jak zasáhnou akciový trh a výrobce automobilů?
28.03.2025 Americký akciový trh čelil po oznámení 25% cel na dovážené automobily tlaku. Prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, kterým od letošního dubna zavádí nová cla na automobily vyrobené v zahraničí.

Sázky se zvyšují: GameStop sází na kryptoměny, Trump na cla
27.03.2025 Trump by měl podle zpráv brzy představit nová cla na automobily. Dollar Tree si polepšila díky zprávám o prodeji své jednotky Family Dollar. GameStop vzrostla díky držbám bitcoinů a nad očekávání dobrému zisku za čtvrté čtvrtletí. Nikkei klesl o 1 % a jihokorejské akcie o 1,3 %, zatímco hongkongské akcie se posunuly nahoru a dolar ustoupil z třítýdenního maxima. Banka Barclays snížila svůj cíl pro index S&P 500 na rok 2025. Index S&P 500 klesl po středečním závěru o 1,12 %, Nasdaq o 2,04 % a Dow o 0,31 %.

Přehled zpráv z amerického trhu – 27. března
27.03.2025 Prezident Donald Trump uvalil 25% cla na dovoz automobilů, čímž způsobil otřesy na finančních trzích. Indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly výrazné ztráty, protože účastníci trhu se připravují na zostřující se obchodní napětí s Kanadou, Mexikem a Evropskou unií.

Graf dne - EURUSD (27.03.2025)
27.03.2025 EUR/USD se po více než týdnu nepřetržitého poklesu odráží zpět, ale tato úleva může být krátkodobá. Zpřísnění obchodních třenic mezi EU a USA, potenciálně jestřábí páteční údaj o inflaci PCE a různorodé hlasy představitelů Evropské centrální banky (ECB) táhnou měnový pár různými směry a zdůrazňují riziko vysoké volatility.

EUR/USD – analýza a prognóza
27.03.2025 Měnový pár EUR/USD dnes nabírá pozitivní dynamiku a přerušuje šestidenní sérii ztrát. Býčí momentum táhne spotové ceny k úrovni 1,0785, která představuje nové denní maximum. Pohyb nahoru je podporován oslabujícím americkým dolarem, který ustoupil z třítýdenního maxima, což vytváří optimističtější výhled pro euro.

Jak ovlivní cla USA na dovoz automobilů slovenskou ekonomiku?
27.03.2025 Donald Trump oficiálně zavedl 25% cla na dovoz všech automobilů, které nejsou vyrobeny ve Spojených státech. Tato cla budou platit navíc ke všem již zavedeným clům. To znamená, že pokud by se Trump 2. dubna rozhodl zavést 20 % cla na Evropskou unii, celková cla na automobily by dosáhla 45 %. Nová cla na automobily vstoupí v platnost 3. dubna, což ponechává prostor pro vyjednávání. Do tohoto opatření jsou zahrnuta také cla na dovoz převodovek, motorů, elektrických systémů a dalších automobilových komponentů, která vstoupí v platnost 3. května. Zatím však není jasné, zda se cla dotknou také automobilů vyrobených v Mexiku a Kanadě, které jsou součástí dohody o volném obchodu USMCA, neboť Trump nedávno zavedení cel pro tyto země o měsíc odložil.

Sázky rostou: GameStop hraje na kryptoměny, Trump na cla
27.03.2025 Americké akciové indexy zaznamenaly ve středu prudký pokles, v jehož čele stály technologické giganty a výrobci automobilů. Investoři tají dech v očekávání slíbené zprávy amerického prezidenta Donalda Trumpa o nových clech na dovážené automobily, což by mohlo otřást globálním trhem.

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 27. března
27.03.2025 Vedle včerejších silných údajů z USA, které podpořily dolar, vyvíjelo tlak na riziková aktiva také nové napětí související se cly. Prezident USA Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, kterým zavádí 25% cla na dovoz automobilů. Jde o další eskalaci probíhající obchodní války, jejímž cílem je podpora amerického průmyslu. Toto opatření pravděpodobně zasáhne evropské, korejské a japonské automobilky. Ačkoli tento krok nebyl překvapením, prohloubil obavy z možného globálního zpomalení ekonomiky. Odborné názory na dlouhodobé důsledky se liší – podle někoho americký protekcionismus poškodí světový obchod a růst, kdežto jiný ho vnímá jako příležitost k oživení amerického průmyslu a tvorbě pracovních míst.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 27.3.2025
27.03.2025 Americké akcie včera výrazně oslabily poté, co Bílý dům oznámil, že prezident Donald Trump představí nová cla na dovoz automobilů do Spojených států. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,31 procenta a uzavřel na 42.454,79 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,12 procenta na 5712,20 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil dokonce o 2,04 procenta na 17.899,02 bodu.

Srazí cla ceny kukuřice?
26.03.2025 Boj, jenž začal začátkem února, neustále mění tempo i směr. Ačkoli cla na Čínu již dosáhla 20 %, situace ohledně Mexika, Kanady a zbytku světa zůstává nejistá. Investoři netrpělivě vyhlížejí 2. dubna, kdy mají Spojené státy uvalit odvetná cla a rozhodnout o dalším směřování obchodních vztahů s Mexikem a Kanadou. To by samozřejmě mohlo vyvolat odvetná opatření proti USA, která jsou významným producentem mnoha klíčových zemědělských komodit.

Dolar si bere zpět, co mu patří
21.03.2025 Trhy reagují impulzivně – nejdřív řežou, až pak měří. Po vyslechnutí ujištění Jeroma Powella, že Federální rezervní systém má vše pod kontrolou a že k recesi nedojde, americké akciové indexy vzrostly. Spolu s nimi stoupaly i kotace EUR/USD. Euro jako měna optimistů získalo výhodu díky zlepšení globálního apetitu po riziku – což je efekt, který bohužel nebude mít dlouhého trvání. Vedle poklesu je dalším špatným znamením pro hlavní měnový pár stagflace, tedy přesně ten scénář, který nastínil Fed.

Lagardeová: Obchodní válka s USA by mohla zvýšit inflaci
20.03.2025 Rozsáhlá obchodní válka se Spojenými státy by mohla výrazně zvýšit inflaci a snížit ekonomický růst eurozóny. Výboru Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Řešením takové situace by podle ní mohla být užší spolupráce s ostatními státy, píše se v textu, který ECB zveřejnila na svém webu.

Zlato je v jednom ohni: Cena za unci prolomila hranici 3 057 USD. Rostou také indexy.
20.03.2025 Americké akciové indexy ve středu vzrostly poté, co Federální rezervní systém přijal očekávané rozhodnutí ponechat svou základní úrokovou sazbu beze změny, a to na pozadí pokračujícího hodnocení dopadu celní politiky prezidenta Donalda Trumpa na ekonomiku a inflaci.

Analýza páru EUR/USD ze dne 18. března
19.03.2025 Vlnové struktuře v grafu 4H hrozí, že se změní ve složitější strukturu. Nový klesající trend začal 25. září a nabyl podoby 5vlnné impulsní struktury. Před dvěma měsíci začala býčí korekční fáze, která by měla obsahovat nejméně tři vlny. Struktura první vlny byla dobře zformovaná, takže očekávám, že i druhá vlna bude mít zřetelný tvar. Nicméně její velikost se natolik zvětšila, že by celá vlnová struktura mohla projít významnou transformací.

Analýza EUR/USD – 17. března
18.03.2025 Vlnové analýze 4H pro pár EUR/USD hrozí, že se změní ve složitější strukturu. Nový klesající trend začal 25. září a nabyl podoby 5vlnné impulsní struktury. Před dvěma měsíci začala býčí korekční fáze, která by měla obsahovat nejméně tři vlny. Struktura první vlny byla dobře zformovaná, takže očekávám, že i druhá vlna bude mít zřetelný tvar. Její velikost teď ale narůstá tak výrazně, že hrozí, že změní celkový počet vln.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.03.2025 1) Cena zlata dnes stoupla na nový rekord, když překonala hranici 3000 USD za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Kolem 10:45 cena komodity rostla o 0,7 procenta na 3011,80 USD (69.600 Kč) za troyskou unci. Investoři jsou podle agentury Reuters stále nervóznější z vyhlídky, že napětí mezi USA a EU eskaluje poté, co sedmadvacítka přijala odvetná opatření proti plošným americkým clům na ocel a hliník.

Spotřebitelská důvěra v USA v březnu výrazně klesla
14.03.2025 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v březnu výrazně klesla, mimo jiné sílí obavy z inflace. Vyplývá to z výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Panují obavy, že celní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vyvolává odvetná opatření ze strany dotčených zemí, povede ke zvyšování cen a k útlumu ekonomiky. Napsala to dnes agentura Reuters.

Tesla varuje před možnými odvetnými cly
14.03.2025 Americká automobilka Tesla (TSLA.O) varovala, že ona i další významní američtí exportéři mohou čelit odvetným clům v reakci na agresivní obchodní politiku administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Cena zlata poprvé překonala hranici 3000 USD
14.03.2025 Cena zlata dnes stoupla na nový rekord, když překonala hranici 3000 USD za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Kolem 10:45 cena komodity rostla o 0,7 procenta na 3011,80 USD (69.600 Kč) za troyskou unci. Investoři jsou podle agentury Reuters stále nervóznější z vyhlídky, že napětí mezi USA a EU eskaluje poté, co sedmadvacítka přijala odvetná opatření proti plošným americkým clům na ocel a hliník.

Euro stojí před potenciálním státním převratem
14.03.2025 Strana zelených ostře odmítla výzvu Friedricha Merze ke koalici mezi CDU a sociálními demokraty s cílem zrušit dluhovou brzdu: "Nevěříme vám!" Mnozí se domnívají, že nový německý kancléř má potenciál transformovat zemi v přední evropskou velmoc, což kotace páru EUR/USD vyhnalo nad úroveň 1,09. Čas rozhodnutí se blíží.

Přehled páru EUR/USD na 14. března: Možná už to stačilo?
14.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek konečně začal klesat, což ale ani tentokrát nesouviselo s makroekonomickými faktory nebo fundamentálními událostmi. Nesouviselo to ani s Donaldem Trumpem. Německo ve čtvrtek ráno zveřejnilo zprávu o průmyslové výrobě, která překonala odhady. Toto mělo dát euru legitimní důvod k růstu, alespoň v ranních hodinách. Navíc byla ve středu zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která teoreticky mohla vyvolat pokles dolaru (a tím i růst páru EUR/USD). Euro ale ve středu ani ve čtvrtek nevykázalo růst, což opět dokazuje, že trh ignoruje všechny zprávy, které nesouvisejí s Trumpovými cly. V důsledku toho jsme byli týden a půl svědky silné eurové rally, která teď ale, jak se zdá, není schopna pokračovat. Buď je potřeba korekce, nebo růst skončí.

Trump hrozí EU clem 200 procent na víno, pokud nezruší clo na whisky
13.03.2025 Americký prezident Donald Trump hrozí, že uvalí clo 200 procent na všechna vína a další alkoholické nápoje z Evropské unie, pokud EU nezruší clo na americkou whisky. Oznámil to v příspěvku na své sociální síti Truth Social. Evropská komise se k Trumpově příspěvku bezprostředně nevyjádřila, již dříve ale uvedla, že zůstává otevřená jednání a domnívá se, že vyšší cla nejsou v ničím zájmu, napsala agentura Reuters.

Kanada si na nová americká cla opět stěžuje u WTO, zavedla odvetná opatření
13.03.2025 Kanada si na další vlnu amerických cel stěžovala u Světové obchodní organizace (WTO). Ta v tiskové zprávě potvrdila, že od Ottawy dnes obdržela žádost o konzultace. Taková žádost formálně zahajuje spor u WTO. Kanadská vláda takto reaguje na 25procentní americká cla na ocel a hliník, jejichž je Kanada největším dovozcem do USA. Dneškem platí odvetná kanadská cla na dovoz zboží z USA v hodnotě 29,8 miliardy kanadských dolarů (zhruba 475 miliard Kč).

V centru pozornosti trhů je i nadále Trump a jeho politika (existuje šance na korekční pokles EUR/USD a GBP/USD)
13.03.2025 Zdá se, že investoři pochopili, že Donald Trump má tendenci dělat dva kroky vpřed a jeden krok vzad, pokud jde o jeho ekonomické a geopolitické strategie. Tento vzorec je patrný zejména v jeho bezprecedentním tlaku na klíčové ekonomické partnery, který upoutal pozornost finančních trhů.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Gate | Mexická prezidentka | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Český průmysl | Akcie včera | Athanasios Vamvakidis | Stimulační balíček | Retracement | Forexový broker | Rostoucí akcie | Kapitálové toky | Akcie výrobce letadel | El Niño | FX analytik | Long pozice | Klíčové makroekonomické ukazatele | Obchodování CFD | PPI v USA | Index CSI300 | EUR | Investování do měn | Míra nezaměstnanosti v ČR | Kiwi | Účet u XTB | CrowdStrike Holdings | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Jack Ma | Řecko | Tempo růstu | Dovoz ze Švýcarska | Budoucnost eura | Kolaterál | Nowcast | Alphabet | Ministr dopravy | Německý ministr financí | Exporty | Dominik Rusinko | Vysoká inflace | Proaktivní přístup | Deflace | Rizika evropské ekonomiky | Nálady na trhu | Opětovný pokles | Vysoké zdanění | ChainLink | Konsorcium | Scott Bessent | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Rozkolísaný | Celkový zisk | Trend | BTC | Take Profit | Guvernér Bank of Canada | Hlavní FX analytik | Short-selling | Investing | Politické turbulence | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Podnikatel | Ochranné příkazy | Trhy: Měnová politika pro nadšence a investory | Japonská měna | Boční kanál | Akcie Apple | Agentura S&P | Americká automobilka Tesla | Nippon Steel | Bank of Japan | Řešení sporů | Čínské strany | Howard Lutnick | Dow Jones Industrial | Informované zdroje | Poplatky | Pád dolaru | Eurostoxx 50 | Bezpečné útočiště | ISM ve službách | Společnost Tesla | Zástupce USA | Spekulativní obchody | Diverzifikace | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Statistiky | Situace na forexovém trhu | Index PX | Nucor | BlackRock Larry Fink | Vývoj hodnoty akcií | Sektor informačních technologií | Martin Kupka | Rozpoutání obchodní války | Korelace | Léčiva | Války a geopolitika | Bankovní index | Cenové stability | Šterlink | Profesionální obchodníci | Nižší ceny | Ekonomické následky | SP500 | Problémy odvětví | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Cla na evropské produkty | Útraty | Energetika | Úřad práce | Kolaps | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Rekordní úroveň | Širší index | Odvetná cla vůči USA | Růst měnového páru EUR/USD | Výnosy dluhopisů | Pojišťovna | Výrobky z Evropské unie | Dnešní asijské obchodování | Petr Fiala | Dovoz aut | Zvýšení cel | Clo na dovoz aut | Evropská komise | Aktuální ceny | V-obrat | Nákupní pozice | Strach | Bitcoinové rezervy | Síla růstu cen | CZK | Rozhodnutí EU | Regresivní daně | Výrobní PMI | Pokles indexu | Akcie Tesly | Index US500 | Tomáš Prouza | Pokles indexu S&P 500 | Europe | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Pokles akcií Tesly | Výkyvy | Lagardeová | Předseda Fedu | Výdaje | Kroky Fedu | Chování trhu | Argos Capital | Akcie vzrostly | Dovoz z USA | Současný propad | Přesnost | Výkyvy na trzích | Goldman Sachs | Chování na trhu | Investment Management | Amerika na prvním místě | Asijské trhy | Aktivistický investor | Tržní stratégové | Automobilové součástky | Poptávky po oceli | Španělský premiér | Repo trh | Přísná opatření | Administrativa amerického prezidenta | Americké podniky | Investice do obrany | Rušení pracovních míst | Geopolitické napětí | Výrobní inflace | Automobilka Ferrari | SoftBank Group | Čínské elektromobily | HDP země | Příliv zahraničního kapitálu | Růst akcií | Indexy S&P | Prodávat akcie | Saúdská Arábie | Zprávy z USA | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | USTR | Pohyby cen | Asijské obchodování | Brokerage | Dolarový index | Mmcité | Ethereum | Výhled pro trh | Ceny dováženého zboží | Prosperity | Náklady spojené s bydlením | Dodge | Chování investorů | Clo na dovoz | Zdroje Bloombergu | Finanční trhy dnes | Koncern Volkswagen | Japonský akciový index | Expanze | Akcie Fidelity National Information | S&P 500 futures | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Čínský prezident | PLN | Jednoduché tipy | Asijské měny | Akcie General Motors | Americký akciový index | Pokles dolaru | Vliv obchodní války | Dollar Spot Index | Směr trhu | Růst sazeb | Směrnice | Strana Zelených | Výhled | Analýzy | Gold | FedWatch Tool | Nová historická maxima | Naréndra Módí | Cla na EU | WTO | Otřesy | Úrovně podpory a rezistence | Asijské akcie | Columbia Threadneedle Investments | Krzysztof Gawkowski | Opětovný růst | Nové trhy | Šéf německé centrální banky | Hlavní zjištění | Rostoucí inflace | Premiér Naréndra Módí | Vysoce rizikové | Guardian | Platba | Cena zlata | Hlavní ekonom XTB | Výroky prezidenta | Mezinárodní konflikty | Rostoucí ceny | Lululemon Athletica Inc. | Commitments of Traders | Burza | Úrokové sazby | Alternativa pro Německo | Státní televize | Fiskální expanze | Americké technologické společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | PHLX | Makroekonomický základ | Ferrari | Ukrajinský prezident | Hospodářský růst USA | Základní úrokové sazby | Americko-čínské vztahy | Zprávy z amerického trhu | NZD/USD | Jamieson Greer | Sydney | Německý DAX | Směřování měnové politiky | Přijetí | Tipy pro začínající obchodníky | Vývoz ruské ropy | Zdražení dovozů | Odvětví vyspělých technologií | Velké hospodářské krize | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Navyšování mezd | Rétorika Fedu | Snížení produkce | Obchodní plán | Gibraltar | STOXX Europe 600 | USA Jamieson Greer | Letadla | Americké ministerstvo financí | Největší společnosti | Capital Group | Patová situace | Klouzavé průměry | Jamie Cox | Obavy investorů | Dopady vysoké inflace | Akcie dnes | Daně na technologické giganty | Akcie automobilek | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Vojenské základny | Evropská unie a Spojené státy | Deflační tlaky | Problémy eurozóny | Makroekonomické zprávy | Náklady | České vlády | Očekávaná inflační data | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Tiff Macklem | Rumunsko | Trpělivost | Kryptoměny dnes | Výnosy desetiletých dluhopisů | Balíček na pomoc ekonomice | Představitelé Fedu | Nálada na americkém akciovém trhu | SRI | Koncové ceny | Deficitní financování | Bydlení | Akcie Gamestop | Růst nezaměstnanosti | Britská banka HSBC | Úvěrování | Dividendy | Zajištění zisků | Americké výnosy | Rafinerie | Klid před bouří | Obchodní seance | Wealth | Možnost obchodovat | Financial Times | Posilování dolaru | Akcie Volkswagenu | Náklady dluhu | Červená linie | Balíček recipročních cel | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Pokračování medvědího trendu | Generální ředitel BlackRock | Index PHLX | Horší výsledky | Aktuální zprávy | Nejistoty na finančních trzích | Statistické údaje | Šok na trhu | ČSOB | ČSÚ | Akcie opatrně | Strategie mean reversion | Nárůst zásob v USA | Nezaměstnanost | Akciový výhled | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Hlavní rezervní měny | Nejsilnější sektory | Čínský trh | Administrativa USA | Jasný obchodní plán | Obavy z ekonomických dopadů | Potenciální obrat | Snížení zisku | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Průmyslový Dow Jones | Zprávy o inflaci | Bollingerovo pásmo | Konflikty | Ranní zpráva pro tradery | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | BP | Starý kontinent | Zvyšování sazeb | Awesome Oscillator | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Mluvčí EK | Nejsilnější akcie S&P | Risk On | Republikáni | Nový rekord | WSJ | Společnost Baidu | HSBC | Premiér Pedro Sánchez | Vysoká volatilita | Dolar slábne | Ekonomický růst eurozóny | Samsung | Pokles EUR/USD | Měnová politika pro nadšence | Vliv geopolitiky | Více obchodů | Americké výnosové křivky | CSCO | Jeep | Migrace pracovní síly | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Vývoj měnového páru | Dovoz z EU | Nerovnováhy | Trumpová | Maloobchod | Online broker | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Hrozba globální recese | Globální výhled | Implikace | Vývoj ceny ropy WTI | Ursula von der Leyen | Zaměstnanost | Silný impuls | Americký ministr obchodu | Coca-Cola | Pokles jüanu | Neziskové organizace | Washington | Výrazný růst | Americké rafinerie | Průmysl v USA | Rozhodnutí centrálních bank | Aktuální hodnoty měny | Breaking | Farmaceutika | Vicepremiér | Evropská měna | Handelsblatt | Výprodeje | Burze | Karl Schamotta | Zvýšit pravděpodobnost | Dow Jonesův index | Token | Make America Great Again | Otřesy na finančních trzích | Evropská obchodní seance | Reserve Bank of Australia | Gap | USD za tunu | Atlantic Council | Růst eurozóny | Alibaba | Flat | Jan Lipavský | Kolaps Lehman Brothers | Americký repo trh | Cla na výrobky z Evropské unie | TD Securities | Nákupní momentum | Přilákání investorů | Černé pondělí | Ředitel BlackRock | Nálada v Evropě | Ekonomiky | Potenciální pokles | Politická situace | Růst německé ekonomiky | Proměnné finančních trhů | Obchodní zástupce | Výkon | Tlak na akcie | 500 nejbohatších lidí | Data z trhu | Zavedení recipročních cel | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Čínský jüan | Volatilita | Marco Rubio | Amazon | Nákupní tlak | Maďarsko | Covid | Prudké cenové výkyvy | Krize důvěry | Český trh práce | Klesající trend | Dolar roste | Průmyslová produkce | Macron | Směřování trhu | Rozložit riziko | Rostoucí obavy | Prezident USA | Pokles ceny | Optimismus investorů | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | CISCO | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Sazby v USA | Petr Fiala (ODS) | Index ISM ve službách | Snížení nákladů | Inflace | Akcie Renault | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Peníze | Postoj k dolaru | Vývoz ropy | Pozvolný růst | Obchodní deficit USA | Odhodlání | Brent | Alphabet Inc. | Clo na dovoz zboží | Akcie a dluhopisy | Japonský index | Čínský dovoz | Moderna | Prudký pokles | Útoky Íránu | Politika | Nejslabší akcie | Ceny pohonných hmot | Zasedání australské centrální banky | Indikátor | Vedení společnosti | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Boeing Co. | Suroviny | Evropské burzy | Palladium | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | P/E | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Napětí ve světovém obchodě | Trumpovo oznámení | Jednoduchý klouzavý průměr | Hutnictví | Platina | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | TW | SpaceX | Reakce trhu | Boom | Oznámení amerického prezidenta | Celní války | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Vývoj na akciových trzích | Evropské měny | Financovat | Chamtivost | Úzkost | Největší pohyby | Irský premiér | Tiskové agentury | Hlavní úrokové sazby | Trh s úrokovými sazbami | InstaForex | Zásoby ropy | DeepSeek | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Dovoz ropy | Nárůst zásob | Investment management | APA | Nákupy | Růst | Tesla Inc. | Koruna | AFP | Příležitosti | Módí | Klíčoví hráči | Itálie | Nálada na Wall Street | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Nárůst cen | Claudia Sheinbaumová | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | MiFID II | Zasedání OPEC+ | Poplatek | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Ropní giganti | Jak začít cestu na měnových trzích | UBS Group | Diskont | Národní měny | BreakEven | Snižování cen | Slovenská ekonomika | Ipsos | Zboží z Evropské unie | Sentiment na trhu | Prognóza | Risk on sentiment | Šéf americké diplomacie | Data z USA | ING Groep | Souhrnný index | Výrazný propad | Prime Brokerage | Karoline Leavittová | Ekonom XTB | Krátkodobé obchody | Nálada investorů | Použití finanční páky | Shanghai Composite | Asset management | Co je to obchodování CFD? | Roční míra inflace | Trh práce | Dnešní seance | Dovoz zboží | Mercedes | Tržní optimismus | Polovodiče | CBOE | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Jestřábí komentáře Fedu | Růst amerického dolaru | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Ratingová agentura S&P | Nespravedlivá cla | Ekonomický útlum | Geopolitická situace | Pochybnosti | Polský vicepremiér | Zpráva | Světová válka | Šigeru Išiba | Evropský růst | Asociace exportérů | Harris Financial Group | Nové clo | Zápis ze zasedání Fedu | Pomoc ekonomice | Republikán | Meta (Facebook) | Nejlepší kolaterál | Ratingová agentura | Hyundai | Globální obchod | Hospodářské recese | Futures na platinu | Objem obchodů | Banka Barclays | Úrokové sazby v USA | Spolupráce | Madrid | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Standard Chartered Bank | Obrat trendu | Dlouhodobý vývoj | Kongres | Technologické akcie | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Klíčové události | Nike | Dollar Tree | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Zvýšené úrokové sazby | CCTV | CYLINDERS HOLDING | Očekávání trhu | Americký index | Harris | Šedá ekonomika | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Cla na americké zboží | Investiční portfolio | Thyssenkrupp | AUD | Dřevo | Snižovat riziko | JOLTS | Analyzovat trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Caterpillar | Hang Seng China Enterprises | Exxon Mobil | S&P500 | Jihoamerické měny | Meziroční růst | První obchodní den | Obavy z ekonomického dopadu | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Oslabení eura | OIL.WTI | Baidu | Roklen24 | Trh | Sezónnost | Centrální banky | Porsche SE | Financial Times (FT) | Digitální aktiva | Utility | Makroekonomické události | Cox | Marka | MSCI | Friedrich Merz | TSMC | Ropné trhy | Šéfka ECB | Postavení na trhu | Rovnováha | Dragon | Slabé měny | Retailoví investoři | Cla USA | Falešné signály | Recese ve Spojených státech | Síť Truth Social | Evercore ISI | AA | Turecko | Ekonom společnosti | Cla na dovoz z USA | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Investice do obrany a infrastruktury | Index | Chytré hodinky | WEN | Klaas Knot | Obchodní konflikty | Futures | Nálada na trhu | Vyšší náklady | Výrobce lihovin | John F. Kennedy | Měď | Směnný kurz | Napjatost trhu | Zveřejněná data | Monex | Nařízení Evropského parlamentu | Akcie výrobce | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Polský premiér | Společný podnik | AlixPartners | Čínský akciový trh | Thajsko | USA | Peter Navarro | Číňané | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Spotřebitelské ceny v únoru | Tržní kapitalizace | NZDUSD | Federální vlády | Bílý dům | Počasí | Rostoucí struktura | Kapitál | CME FedWatch | Index asijsko-pacifických akcií | Trhy v šoku | Zvyšování mezd | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Evropský automobilový průmysl | Cla na Mexiko | Agentura Reuters | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Přebytek běžného účtu | Obiloviny | Vývozní omezení | Analytici z Wall Street | Včerejší obchodování | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Obchodní války mezi USA a Čínou | Akcie Fidelity National Information Services | Golden Gate Pavel Ryba | Apollo | TRUTH | Inflace v eurozóně | Špatná zpráva | Index STOXX Europe | Prodej akcií | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Obrácení trendu | Akcie Coca-Cola | Padající nůž | S&P | xStation | Americké státní dluhopisy | Americké ministerstvo obchodu | Agentura Kjódó | Futures na Wall Street | Unie | Šéfredaktor finančního portálu | Největší riziko | Nepředvídatelnost | Volodymyr Zelenskyj | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Investice v USA | Důvěra investorů | Lukáš Kovanda | Regional Comprehensive Economic Partnership | Sázky | Vítězné tažení | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Banka J.P. Morgan | Nerovnováha | Akciové indexy | OpenAI Sam Altman | Jan Berka | Výrazné ztráty | Vice | Christine Lagardeová | Index pražské burzy PX | Ekonomický kalendář | Český premiér Petr Fiala | Technická recese | Soukromý sektor | Index US30 | Nižší zisky | Řetězec | Ministr zahraničí | Fundamentální zprávy | Země EU | Pozornost | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Devizové trhy | Novozélandská ekonomika | IEA | Sázka na silnější dolar | Sociální síť Truth Social | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Whales | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Aktuální zprávy z amerického trhu | Ropa | CL | Opatření | Útraty českých firem | Migrace | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Columbia Threadneedle | Volatility | Asie | BREAKING | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Shell | Zařízení | CBC | Technické analýzy | Mean reversion | Joachim Nagel | Měsíční mzda | Americká měna | Počet investorů | Další růst | Postoj USA | Hlavní ekonomka | Vztahy s Čínou | Ekonomické ukazatele | Trumpův projev | Budoucnost | Toyota Motor | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Index londýnské burzy | Emisí politika | Zavádění cel | Pokračující pokles | Fiskální politiky | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Zvýšit zisky | Americké výrobky | Derivátové trhy | Bluetooth | Index Hang Seng | Izrael | Makléř Fio banky | Náhoda | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Kryptoměnové trhy | Společnosti | OpenAI | Ekologie | Hlavní akciové indexy | Akcie německé společnosti | Nová cla | Americké měny | CEVRO | Sklady | Ingredience | Rovnováha na trhu | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Larry Hu | Česká koruna | PEPSICO | Obchodování s akciovými indexy | Marathon | Patterny | Pravděpodobnost korekce | Wall Street Journal (WSJ) | Forexové trhy | Akcie U.S. Steel | Premiér Petr Fiala | Oblečení | Ziskové marže | Index Nasdaq Composite | Co je to akciový index? | Kontrola inflace | Řešení migrace | Reflexe | Nejprudší pokles | CEVRO Institut | Ropa Brent | Výrobce sportovního oblečení | Obavy o bezpečnost | Politika amerického prezidenta | G10 | Obchodní války | Mediánová mzda | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Finanční gramotnost | Exane | Hlavní FX | Bohatství | Američtí investoři | Stratégové | Akciový index | Offshore | Investiční chování | Kov | Standard Chartered | Nomura | Druhá světová válka | Inside | Euro včera | Zvýšení cel na dovoz | Momentum | MCD | Pandemie covidu | Index frankfurtské burzy | Dovoz z Evropské unie | Vývoj mezd | Španělský premiér Pedro Sánchez | Zvýšení dluhového limitu | Výhled pro GBP/USD | Dynamika trhu | Federální rezervní banka | Canberra | Domácnosti | Dovoz z Mexika | Linet | Patterson | Bitcoin | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Viceprezident | Cla na Čínu | Nio | Cena zlata dnes | Příležitost ke vstupu | FX analytik Jan Berka | Mzdy v ČR | Mluvčí Evropské komise | Guvernér Fedu | Závislost | Futures na akcie | Dna | Zboží z Mexika | Obchodní výsledky | Americké akcie včera | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Tržní sentiment | Zájem kupců | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Futures kontrakty | Ředitel společnosti | Zisk společnosti | Dovoz a vývoz | Průměrná hrubá měsíční mzda | Elliott | Kurz koruny | Polská vláda | Nasdaq 100 (US100) | Eskalace | Bloomberg Dollar Spot Index | Makroekonomická zpráva | Deportační programy | Research | Data o inflaci | Elektromobily | Výkyvy trhu | Směřování trhů | Řetězec Walmart | Pavel Ryba | Ontario | Energetický sektor | Zvolený americký prezident | Evropská unie (EU) | Pozitivní zpráva | Ranní okénko | Technologický index Nasdaq | ASML Holding | Celní spor | Zpomalení globální ekonomiky | Vývoj inflace | Eskalace obchodních válek | Tovární objednávky | Volby | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Grónsko | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Tom Rose | Harris Financial | Norsko | Regrese | Pirelli | Marketingová komunikace | Přehled výkonnosti | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Pandemie covidu-19 | Trhy: Měnová politika pro nadšence | Prezident Donald Trump | Kupka | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Aukce | Analytika | BH Securities | Čínský prezident Si Ťin-pching | Růst měnového páru | Měnová politika pro nadšence a investory | Čínská cla | Cenový index | Kapitálové trhy | Klíčové problémy | Propouštění zaměstnanců | Williams %R | Daň ze zisku | Nepříznivý signál | Sektory S&P | Stříbro | Moskva | MAGA | Index volatility CBOE (VIX) | Ostrovy | Zmírnění obchodního napětí | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | Přesun výroby | Prostor pro další růst | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | G7 | Pokles cen | Výrazné pohyby | Vysoké inflace | Stargate | Vyšší sazby | Finance | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Michigan | Podnikání | ETF | UTC | RBI | Novozélandské měny | Hodnota majetku | CDU/CSU a SPD | Nejhorší výsledek | Lineární regrese | Dluhopisy | Firma | Budoucnost firmy | Podílové fondy | Obchodníci | Poptávka | Pokles důvěry | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Bulharsko | Viceprezident ECB Luis de Guindos | JonesTrading | Kiyosaki | Dopady energetické krize | Německý index DAX | Futures na železnou rudu | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Sam Altman | Nastavení měnové politiky | Krach na burze | SMA 200 | Uchovatel hodnoty | Straits Times | US Treasury | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Farmacie | UBS | Rok 2025 | Úsilí | Zpomalení inflace | Stabilní růstový trend | MIFID | Ruská agrese | Velmi volatilní | Problémy | 3М | USA a Čína | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Množství peněz | Akcie GM | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Oppenheimer | TRUTH social | Karel Havlíček | CDU/CSU | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Pokles trhů | Index PMI | Inflační výhled | Euro vůči dolaru | Bank of Canada | Procyklické měny | PMI index | Celní válka | Sázka | Poptávka po zlatě | Maxim Manturov | ANZ | Americké domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Největší zisky | ING Bank | Světová banka (SB) | Futures na stříbro | Efektivní řízení | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Analytik ČSOB | Ekonomové | Cla vůči USA | Oslabení trhu | Kentucky | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | Česká národní banka (ČNB) | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Pokles nezaměstnanosti | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj situace | Šéfka EK | Velké technologické firmy | Výroby elektromobilů | JOLTS report | Nové obchodní příležitosti | Vyhlídky americké ekonomiky | Národní bezpečnost | Úroková sazba | Investování do akcií | Ottawa | Riziko inflace | Tempo růstu čínské ekonomiky | BHS Timur Barotov | Výkon dolaru | Index londýnské burzy FTSE | Výzva | Futures na Nasdaq | Zpomalování americké ekonomiky | Obchodní zástupce USA | Podnikatelská nálada | Apollo Global Management | Výzkumná společnost | Další kryptoměny | Náklady firem | Slevy | TikTok | Agentura Fitch | Jak obchodovat | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Ceny drahých kovů | Uvalení amerických cel | Americká obchodní komora | Facebook | Americké akcie | Vytvoření fondu | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Snížení základní úrokové sazby | Obchodování S&P 500 | Poptávka po bezpečném přístavu | Short pozice | Pracovní síla | Velvyslanec Spojených států | Flexibilita | Velké trhy | Akcie třiceti předních amerických podniků | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Plánování | Objem obchodů na forexových trzích | Výrobci automobilů | Objednávky | Evropský komisař pro obchod | Iniciativa | Spotřebitelská důvěra v USA | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Sankce | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Množství peněz v oběhu | Německé společnosti | Varování | Nová fáze | Akcie TSMC | Poptávka po dolaru | Světové obchodní organizace | Válka mezi USA a Čínou | Trh s kryptoměnami | Tokelau | Pád ropy | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Bank of Canada Tiff Macklem | Další vývoj | West Texas Intermediate | Strategie nákupu | Historie | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Oblast překoupenosti | Summit EU | Futures na zemní plyn | Celní režim | CSI 300 | Předstihový ukazatel | Cla na Mexiko a Kanadu | Rusko a Ukrajina | Politická rozhodnutí | Dánové | Aktuální situace | Jednotlivé akcie | Evropská rada | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Exekutivní příkaz | Výnosy | Pokročilé funkce | Měnový výbor | Peněžní trhy | Analytik Jan Berka | Pohyby na trzích | Zlotý | Otázky Václava Moravce | Očekávání zisku | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomická situace | Běžné akcie | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Hongkongský index Hang Seng | Fio banka, a.s. | Zklamání z Trumpa | KOSPI | Kurz tradingu | Index FTSE 100 | Dow Jones | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Národní banka | Index výrobních cen (PPI) | Burzovní index | CNY | RSI (Relative Strength Index) | Evropská unie dnes | Paraguay | Indický premiér | Odliv kapitálu | Ropný šok | Christopher Waller | Klíčová rizika | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | AI | ADP | Fio | Zmírnění obav | Čínské výrobky | Price Futures | Investiční doporučení | Vzdělávací zdroje | Obchodování eura | Cena komodity | Status bezpečného přístavu | Závislost na americkém dolaru | S&P Global Mobility | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Ekonomický boom | Vládní výdaje | Zbyněk Stanjura | Souostroví | Obilí | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Poptávky po dolaru | Fabio Panetta | Předseda Evropské rady | Miliardy korun | Světový obchod | Hodnocení makroekonomického vývoje | Tisková konference | Vítězství | Index varšavské burzy | Forexoví obchodníci | Diamanty | Obchodní příležitosti | Platební bilance | GIS | Růst mezd | Futures na indexy | Ministři obchodu | Lululemon Athletica | Automobilka | Fibonacci | Luis De Guindos | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Odvětví | Trumpova celní válka | Belgie | Ford Motor | Mexické úřady | Palantir | Šéf Elysejského paláce | Sazby | Hlavní ekonom | Obchodní pozice | Inflace v České republice | Index nových zakázek | Daň z příjmu | Británie | Ekonomické aktivity | Pohled na trh | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Politické reakce | Penny | Geopolitické dění | Očekávané rozhodnutí | MF | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Růst cen v USA | Zvýšení produkce | Obchodní komora | Vývoj akciového indexu | Vzdělávací materiály | Prohlášení | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Finanční výsledky společnosti | Prodejní příkazy | Nesoulad | Světové trhy | Vývoj cen komodit | Nerozhodnost | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Obavy z globální hospodářské recese | Překážky | Největší kryptoměna | Hotovost | Průmyslové objednávky | Vliv ekonomického prostředí | Regulátor | Motocykly | Obchodní dohoda | NSE | 200denní klouzavý průměr | Renault | Průzkum | Hlavní analytik | Graf US500 | Firmy | Komentátor | Dovozní clo | MRNA | Eskalace obchodního napětí | Kanadská vláda | Severomořský Brent | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Futures na americké indexy | Index výrobních cen | Hluboké ztráty | Růst cen ropy | Panika | Globální daň | Murray | Pondělní obchodování | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní model | Cla EU | Celní politiky USA | Americké dovozy | Intradenní strategie | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Fake news | Supporty | Banka Creditas | Dolar včera | Vyšší ceny | Partnerství | Finsko | Phillips 66 | Euro dnes | Dovoz oceli | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Money management | Bitcoin (BTC) | Nový celní režim | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Helen Givenová | Povětrnostní podmínky | Obchodní přebytky | Commitments of Traders (COT) | Podíl nezaměstnaných | Býčí jízda | Jestřábí rétorika Fedu | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Divergence indikátoru | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Nejbližší support | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Alibaba Jack Ma | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Tata Steel | Poradenské společnosti | Hry | Dílčí index | Volkswagen AG | CORN | Obchodování akciových indexů | Si Ťin-pching | Rivian | Trhy | Nasdaq a S&P 500 | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Vývoj akciového indexu Nasdaq | ČSOB Dominik Rusinko | Akcie Fidelity | FTSE | Mar-a-Lago | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Analytici Morgan Stanley | Cleveland-Cliffs | Rizika | Propady na akciových trzích | Žlutý kov | Eurozóna | Fond | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Plánovaná cla | Sdružení automobilového průmyslu | Globální trhy | The Information | Rizika eskalace | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Nákup eura | Úspory | AJ Bell | Implementace | JD.com | Měnová politika ECB | RCEP | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Rzeczpospolita | Dánsko | Velcí hráči | Akcie výrobce čipů Nvidia | Japonský Nikkei | Přeprodanost trhu | Prodávající | Ministr obchodu | Nominální růst | Josef Dudek | xStation 5 | Apple Inc. | Pictet | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Sedmadvacítka | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | PAP | Stagflace | Ředitelka | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | TradingEconomics | Přístup k obchodování | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Rizika globální | Bilance | Americké akciové indexy | Americký kongres | Čínský Shanghai Composite | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Komisař pro obchod | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Hodnocení ekonomiky | LINET | Maroš Šefčovič | Skepse | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Akcie Porsche | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | RBNZ | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Obchodní zmocněnec | Druhá vlna | Mzdy | Zpomalení světového obchodu | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Mzdová vyjednávání | Viceprezident ECB | Deeskalace | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Základní materiály | Analytička | Automobilka Tesla | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Ralph Lauren | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Renk | Evropské trhy | Příměří na Ukrajině | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Druhá světová | Optimismus na akciových trzích | Situace na trhu práce | FXstreet | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Mexická vláda | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Nejslabší sektory | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Cla na výrobky | Hospodářské politiky | Volkswagen | Spojené státy a Evropská unie | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Dlouhodobý pohled | Hongkongské akcie | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | Klesající ceny | Spotové ceny | Nájemné | Právo | JPY | E-mini | Pražské burzy | Axios | Kennedy | FT | Adidas | Prohlášení Fedu | Citi | Continental | Pokles výnosů | Starlink | ArcelorMittal | RSI | Otto Daněk | Bank of America | Hnutí ANO | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Úrovně supportu | J.P. Morgan | Kia | MSCI Asia Pacific | Ceny | T-Mobile | Prognóza vývoje | Představenstvo | Tržní pohyby | EMEA | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Testovací účet | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Obranný průmysl | Foot Locker | COT report | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Buy the dip | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Softbank | OXY | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Warren Patterson | Malajsie | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | GameStop | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Truth Social | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | Investments | Luboš Bedrník | Zákonodárci | Celní politiky | Sentix | Slábnoucí dolar | Průmyslové zboží | Stratég | Dobrá data | Broadcom | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Panevropský akciový index | CFD na akcie | Forint | Moderna (MRNA) | Americký ministr financí | Morgan Stanley | PiS | Vstup do trhu | Ceny zlata | Blue-chip | Oživení akcií | Výnos | TSLA.US | Donald Trump dnes | Michal Bárta | Zasedání RBA | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | Růst cen energií | Index DOW | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | General Motors (GM) | Marek Nemky | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | CEO | 256/2004 | US30 | Provozní náklady | Akcie společnosti Boeing | Dobrá zpráva | Trinity Bank | ALUMINIUM | Nové sankce | Slabší kurz | Přebytek ropy | Výnos desetiletých dluhopisů | Tržní hodnota firmy | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Barometr | Zboží z Číny | Index CAC 40 | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Oživení trhu | Očekávaný zisk | Mizuho Securities | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | CrowdStrike | Akcie Tesla | Pravděpodobnost recese | Otevřený obchod | Sója | Euforie | Írán | Kurz eura k dolaru | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Ropné a plynárenské společnosti | Tržní hodnota | NBS | Funkční období | Zisk | Cena Etherea | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Mimořádná opatření | Tržní dynamiky | mRNA | EURUSD | PVM | Den D | Pozitiva | Demokraté | Swapy | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | The Guardian | Obchodování | Dnešní data | Posílení dolaru | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Růst inflace | Obavy trhu | Stellantis | Výdaje na osobní spotřebu | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Odhad analytiků | Oslabování dolaru | Tržní rizika | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Dovoz elektromobilů | Rostoucí vliv | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | Údaje | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Pojišťovny | Hospodářské výsledky podniků | Důvěra investorů v ekonomiku | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | TUI | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | ex | Nejslabší sektory S&P | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Platforms | Společnost TSMC | Zpráva pro tradery | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Standard & Poor’s 500 | Marže | Spotová cena | Americké sankce | Směřování | Velké objemy | Český trh | Lululemon athletica | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Price Futures Group | Aktivum | Zemědělci | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Pokles spotřebitelských cen | Ursula von der Leyenová | GMT | BNP | Dezinformace | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Impeachment | Aktuální prognóza | Robert Kiyosaki | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | NATGAS | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Peking | Index pražské burzy | Aliance | Tweet | Spready | HDP | Devizový trh | Načasování | Východní Evropa | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Velké téma | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Fibonacciho úrovně | Úrovně podpory | Westpac | Ropa roste | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Freedom24 | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | AAPL | Slovensko | Vývoj trhu | Signály z Fedu | JPMorgan | AMZN | Zdraví | ČTK | Lehman Brothers | Hyundai Motor | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Americká seance | Česká národní banka | Obchodní omezení | ASEAN | 1D | Michele Bullock | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Technický výhled | Index čínských akcií | Pozitivní momentum | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | CRWD | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Kupci | Mzda | Pavel Peterka | Čínské podniky | Nový Zéland | Société Générale | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Pražská burza | Target | Podniky | Index spotřebitelských cen | Propad indexu | Napětí na trzích | Makléř | Asijské seance | ECB Luis De Guindos | Energetická agentura | SPOT | Vývoj ceny | Tvrdá data | Wealth Management | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Evropské akcie dnes | Dodavatelské řetězce | SPD | Švýcarská vláda | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Evercore | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Emmanuel Macron | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | DNO | SOK | Daně | Ministři | Neel Kashkari | Zpřísnění finančních podmínek | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | AMD | Konkurenti | Úspěchy | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Americká automobilka | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | JAR | Silnější dolar | Cyklické faktory | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | ByteDance | Investice | Pavel Hadroušek | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Odveta | Automatizace | Rally | Investujte | Londýn | Sýrie | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | Oživení ekonomiky | Americké futures | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Americký soud | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Obchodování na burzách | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční prostředí | tradingeconomics.com | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Globální hospodářský růst | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Roklen | Index MSCI | Obchodní politika | Lululemon | Měny | Profitovat | Zvýšení investic | Dollar | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Chaos | Optimismus na trhu | CSI300 | Trh s ropou | Export | Rusko | Iracionální | Další drahé kovy | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Kanadský premiér | České firmy | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Unicredit | Postoj investorů | Partneři | Futures na americké akcie | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Společnost Intel | Ukončení války | Letectví | Mark Carney | Burzy v USA | Pedro Sánchez | NBER | Mnozí investoři | Britské měny | Organizace | Index NASDAQ 100 | Výrobci elektromobilů | Pro tradery | Services | Ceny surovin | Graf indexu | Česká spořitelna | Praha | Napětí mezi Čínou a USA | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | FedWatch | Rozšíření | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Německý koncern | CEO společnosti | Politická nestabilita | Administrativa | DJI | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | Silný trh | Divize společnosti | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Nové zprávy | Myšlení | ZEW | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Monex USA | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Příjmy | MPO | Česká společnost | Ekonomické dopady | Pravidelné investování | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Dotace | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Akcie S&P | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | EY | Korekce | LNG | Corpay | Výrazný pokles | Akciové tituly | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | DMA | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Dash | Mluvčí Bílého domu | Illumina | Televize CNBC | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Akcie výrobce čipů | Kjódó | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | CVS | Sójové boby | OECD | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zdražení ropy | Růst výnosů | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Blízká budoucnost | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Banka HSBC | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | EU a USA | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Rozpočet | Pohyb cen | Propad akciových trhů | Širší trh s kryptoměnami | KKR | Americký trh | Zahraniční společnosti | Snížení sazeb | Prime | DOT | Ceny kukuřice | Ochrany kapitálu | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Odvody | Zastavení výroby | FIS | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Solana | Larry Fink | PSX | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Volby do Kongresu | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Uvolněná měnová politika | Erste | Rezervy | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Merck | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Střední podniky | Komentáře Fedu | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Odvolací soud | Dodávky ruské ropy | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Investiční příležitosti | Intel | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Akcie Intelu | Bezpečnost | Inflační data | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Produktivita práce | Bublina | Automotive | Vlády | Hodnota transakce | Americká vláda | INTC | Širší trh | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Taiwan Semiconductor | Australský index | Dlouhodobá strategie | Šance | Akcie NIO | Fundamenty | Maloobchodní tržby v eurozóně | Chrysler | Zisk na akcii | GM | Rivian Automotive | Wall Street | Apollo Global | U.S. Steel | Průlom | Historie se opakuje | Analýza | KO | Ministr financí | Harley-Davidson | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Irák | Budoucí pohyby cen | Světové akciové trhy | Nejsilnější sektory S&P | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Hodinky | Spotová cena zlata | OCI | Mzdový růst | Pullback | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Technologický sektor | Eurokomisař | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | LSEG | Hlavní trendy | Americká lehká ropa WTI | Obchodní rozpětí | Support | Kryptotrhy | Americký Senát | XOM | McDonald's | Očekávání v USA | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Mluvčí | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Energetické trhy | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Londýnské burzy | Fidelity National Information Services | Chuť riskovat | Služby | Americký průmysl | CVS Health | Litva | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Evropští investoři | Broker | Magnificent 7 | Společnost Saudi Aramco | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Alcoa | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Šílenství | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Obchodní bariéry | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výprodej akcií | Obchodní spor | Rheinmetall | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Politika Fedu | Polsko | Ukazatel strachu | Čínská vláda | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | SEB | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Komoditní trh | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Velké změny | Volatility trhu | Put opce | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Měny rozvíjejících se trhů | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Nízké daně | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Akcie společnosti Palantir | DIW | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Únorová inflace | Společnost Sentix | Obchodní vztahy | USD | Stříbro a platina | Občané | Světové hospodářství | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Americká média | Globální pandemie | Peso | Tokio | Americký dolar dnes | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Japonské vlády | Zprostředkovatelé | Technologické tituly | Nové příležitosti | Sektor polovodičů | Produkty a služby | Nasdaq a S&P | D1 | Investing.com | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | BMW | Odhad inflace | US500 | Co se děje na finančních trzích | USDA | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Index bank | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Dupont | Kupní síla | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | AVGO | Pokles HDP | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Britská banka | Přeprodání | Lamb Weston | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Gasoline | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Akcie technologické společnosti | Samsung Electronics | Dezinflační proces | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Výrobce čipů Nvidia | Kanada | CBOE (VIX) | Nejistota | Plný úvazek | Dnes ČTK | CME | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | Ministr průmyslu a obchodu | Kryptoměna | Opce | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Dlouhodobí investoři | Dluhový trh | Zahraniční investice | Česká republika | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Best Buy | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | 500 nejbohatších | CFD na indexy | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Asijské země | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Obchodování s indexy | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Reverzní formace | Korekční fáze | Politické otřesy | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Averze vůči riziku | Navýšení | Evropské automobilky | Týdenní pokles | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Indický výrobce oceli | Hodnoty měny | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | ASX 200 | Sterling | Společná evropská měna | Digitální daň | Americký dluh | Caixin | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Globální trh | Marathon Petroleum | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Bezpečné měny | DoorDash | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Vyšší cla | Investor | USD/JPY | Put | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Saudi Aramco | Banka | CPI v eurozóně | Tchaj-wan | Země eurozóny | Zvýšený zájem | Brent a WTI | Nadnárodní společnosti | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Jihokorejské akcie | Graf dne | UNCTAD | UBS Group AG | Baker Hughes | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | SPX | Domácí poptávka | Koncern | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot