Neděle 03. červenec 2022 04:29
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Stablecoin

C:\fakepath\trader-01072022-31-zm.jpg

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní

01.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní propad od roku 2011. V červnu se pak cena bitcoinu propadla o rekordních 38 procent. Celý trh s kryptoměnami se ve druhém čtvrtletí snížil přibližně o 1,2 bilionu dolarů (28,6 bilionu Kč), uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Jakou roli hraje v krypto krizi Wall Street?

30.06.2022 Otevřený bufet: Celsius a BlockFi, jakožto dva z hlavních poskytovatelé krypto služeb se díky krachům na trhu blíží bankrotu. Jestli věříte aktuálním zprávám, která jsou uváděna v médiích, Wall Street už čeká na laciný zásah do krize.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 $

27.06.2022 Bitcoin, největší kryptoměna na světě, se v uplynulém týdnu udržel nad cenovou hladinou 20 000 amerických dolarů a zastavil tak pokles z předchozích týdnů.
img

Bitcoin padá na 20 000 USD📉

15.06.2022 Pohyb bitcoinu smerom nadol sa zrýchlil, keď „kráľ kryptomien“ klesol k dôležitej podpore, ktorá sa nachádza na úrovni 20 000 dolárov.
img

Akcie souvísející s kryptoměnami jsou pod tlakem

13.06.2022 Akcie, které souvisejí s kryptoměnami nebo blockchainovou technologií jsou pod tlakem. Jedná se o společnosti jako Riot Blockchain (RIOT.US), Microstrategy (MSTR.US) a Coinbase (COIN.US) poklesly o více než 10 %, když Bitcoin během divokého výprodeje ztratil 15 %. Náladu investorů ovlivňují taktéž zprávy souvísející s průmyslem. Lídr v kryptosvětě, Celsius, ohlásil v neděli zmrazení výběrů, výměn a převodů mezi účty. Celsius uvádí jako důvod pozastavení provozu extrémní podmínky na trhu, toto tvrzení však není dále specifikováno. Největší kryptoměnová burza Binance dnes pozastavila výběry Bitcoinu kvůli zaseknutým transakcím, o této skutečnosti informoval skrze Twitter generální ředitel Binance Changpeng Zhao. Binance obdržela taktéž žalobu od amerického investora, který si stěžuje na postup při uvádění Terra USD na trh. Dle jeho slov byla tato digitální měna prezentována jako bezpečné aktivum v době, než tento stablecoin zkolaboval. Sentiment je napříč sektoru medvědí, což může vést k dalším poklesům. Na druhou stranu, negativní nálada investorů tvoří příležitosti pro ty, kteří investují dlouhodobě.
img

Čeká nás kryptozima?

10.06.2022 Kryptoměny na konci týdne ukazují svou slabost. Bitcoin se obchoduje za méně než 30 000 USD, trend je stejný jako u amerických indexů. Menší kryptoměny jsou v červených číslech. Altcoiny jako Chainlink a Cardano dnes ztrácejí více než 7 %, navzdory nižší volatilitě z předchozích dní. Kryptotrh se zdá být opuštěn krátkodobými investory, je to však argument ke zvýšeným valuacím? Medvědi se právě pohybují:
img

Cena Cardana (ADA) prorazí 0,5 dolaru

30.05.2022 Po oživení bitcoinu a trhu s kryptoměnami, prolomil Cardano token ADA významnou psychologickou rezistenci a mohl být nachystán na masivní ozdravnou rally.
img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
img

Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl 

18.05.2022 Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
img

Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) mají za sebou solidní odraz, jak vysoko se mohou dostat?

18.05.2022 Bitcoin a ostatní krypto aktiva čelí již velmi depresivnímu stavu. Trhy jsou v těchto chvílích přeprodané a ze střednědobého hlediska dává mnohem větší smysl jít nahoru. Jinak do jisté míry současnému stavu přispěl i problém s kryptoměnou terra (LUNA), která je propojena s jinou kryptoměnou ve formě stablecoinu UST. Ty se kvůli zpackanému algoritmu totálně zhroutily a mnozí investoři kvůli tomu přišli o vše.
img

Top krypto analytik předpovídá silný odraz bitcoinu, říká, že BTC Rally poběží nad očekávání

16.05.2022 Pozorně sledovaný kryptostratég a obchodník předpovídá velkou rally bitcoinu (BTC), která podle něj překoná očekávání.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

Jak riskantní je cena bitcoinu pod 30 000 USD?

12.05.2022 Podle CoinMarketCap je trh s kryptoměnami ve stavu paniky, protože digitální aktiva ztratila za poslední měsíc tržní hodnotu 800 mld. USD. Změna sentimentu přichází v době, kdy investoři přeceňují riziková aktiva před mnohem přísnější měnovou politikou po celém světě.
img

Tether ztrácí korelaci s USD!📌📉

12.05.2022 Největší stablecoin Tether USDT dnes ztrácí svou takzvanou pegovou korelaci s americkým dolarem a klesl pod 0,95 dolaru, což může být příčinou širšího výprodeje Tetheru a celého trhu s kryptoměnami:
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kontroverzní digitální měna terraUSD pokračuje v prudkém poklesu

11.05.2022 Kontroverzní digitální měna terraUSD, která má být podle plánu jejich tvůrců navázána na americký dolar v poměru 1:1, dnes pokračuje v propadu a klesla na 30 centů. Obchodníci čekají na plán jejího oživení, který slíbil zakladatel měny Do Kwon, uvedla agentura Bloomberg.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. května 2022

11.05.2022 Americká ministryně financí Janet Yellenová vyzvala americké zákonodárce k vytvoření "uceleného federálního rámce" pro stablecoiny s cílem čelit ohrožením finanční stability.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Compounding bojuje o trh s kryptoaktivy

09.05.2022 Trh s kryptoaktivy minulý týden čelil velkému výprodeji, který umocnil setrvávající potíže trhu od začátku roku.
img

Cardano velryby nakupují, protože zájem maloobchodu o ADA nabírá nečekané obrátky

09.05.2022 ADA, nativní mince pro síť Cardano, je na pokraji uzavření pátého týdne v řadě na medvědí notě, což ničí zisky dosažené v druhé polovině března. V době psaní tohoto článku ADA klesla o více než 75% ze svého historického maxima a obchoduje se za 0,75 USD, přičemž denní RSI se vrhá do přeprodaného území.
img

Bezpečný přístav ve světě kryptoměn – tether, který kopíruje kurz dolaru

05.05.2022 V rámci dnešního článku se zaměříme na bezpečný přístav, který je ve světě kryptoměn velmi důležitý. To znamená, že se budeme zaobírat tzv. stablecoiny. Konkrétně se podíváme na tether. Stablecoiny jsou tokeny, které jsou též založeny na technologii blockchain. Stejně jako všechny jiné kryptoměny. Jejich využití je ovšem zcela jiné. Obecně vzato má každá kryptoměna za úkol řešit nějaký problém, inovovat atd. Což je právě předmětem spekulace a výkyvů cen.
img

Generální ředitel společnosti Celsius prohlásil, že Bitcoin a Ethereum letos dosáhnout nových maxim

22.04.2022 Euro a britská libra se zhroutily vůči americkému dolaru poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell plně podpořil zvýšení úrokových sazeb o půl bodu a přiklonil se k dalšímu agresivnímu zpřísňování měnové politiky s cílem omezit inflaci.
img

Analytik předpovídá velký nárůst Terra (LUNA)

21.04.2022 Oblíbený kryptoanalytik uvádí, že konkurent Etherea (ETH) je na dobré cestě dosáhnout nového historického maxima poté, co během 33 hodin vzrostl o 25 %.
img

Stablecoin UST se dostal  na nový milník, Terra zdolává medvědím trendům

19.04.2022 LUNA těží z dosažení nového milníku UST. Terra (LUNA-USD) si své jméno vytvořila jako významná síla v decentralizovaném finančnictví. Nových milníků dosahuje nyní, oslavuje svůj vzestup a přijímá do ekosystému nové peníze. Držitelé kryptoměny LUNA překypovali v pondělí radostí, jelikož mince je nyní jednou z mála kryptoměn obchodovaných zelenými čísly.
img

Tether spouští USDT v síti Kusama od společnosti Polkadot

14.04.2022 Tether spustil USDT v síti Kusama společnosti Polkadot. Stablecoin je momentálně dostupný v několika sítích a vedení společnosti věří, že to pomůže decentralizovanému vývoji aplikací.
img

3 důvody opětného vzestupu kryptoměn

30.03.2022 Krypto nadšenci jsou upět u kormidla. Zde jsou hlavní faktory, které přispěly k rallye. Už 19. března upozornil Luke Lango členy své crypto investorské sítě, že bitcoin (BTC-USD) dokončuje ne jednu, ale dvě praporcové formace: medvědí s krátkou životností a dlouhodobou býčí. Podle toho, která vyhraje, Luke předpověděl, že „Bitcoin se do dubna chystá buď na velký pohyb nahoru, nebo dolů.“
img

Bude Terra (LUNA) následovat vývoj ATOMu?

28.03.2022 Terra je velmi zajímavý platformový blockchain se stejnojmennou kryptoměnou (LUNA). Hovoříme o další konkurenci Etherea (ETH), kdy její blockchain umožňuje užití inteligentních smluv, decentralizovaných aplikací i nativních tokenů.
img

Zakladatel Terra plánuje získat 10 miliard Bitcoinů za rezervy

18.03.2022 Zakladatel Terraform Labs a konkurent Etherea Terra, Do Kwon, nastínil své plány na nahromadění BTC v hodnotě až 10 miliard dolarů, které by byly přidány k rezervám stablecoinů projektu.
img

Analytická firma vysvětluje, co je hnacím motorem explozivního cenového růstu Terra ($LUNA)

15.03.2022 Lucas Outumuro, vedoucí výzkumu v analytické firmě Blockchain IntoTheBlock (ITB), se podrobněji podíval na LUNA, která je nativním podílovým a řídícím tokenem protokolu Terra, zejména na hlavní katalyzátory, které ženou jeho cenu výš – a to i během medvědího trhu.
img

Terra bullish trend pokračuje

24.02.2022 Terra LUNA pokračuje ve svém býčím trendu od místa, kde skončil ve středu, až o téměř 7% obchoduje za 59,39 dolarů ve čtvrtek ráno, Asijský čas.
img

Zotavení Bitcoinu

24.02.2022 Zatímco Bitcoin se zvýšil o zhruba 5% za den, některé altcoiny, jako je LUNA, AVAX a ADA zaznamenaly výrazně působivější zisky. Po několika po sobě následujících dnech cenových výpisů Bitcoin obrátil svou trajektorii a přidal více než 2000 dolarů v hodině.
img

Terra zajišťuje sportovní dohodu s Washington Nationals MLB

10.02.2022 V něčem, co může být pravděpodobně označeno jako první DAO hlasování o dohodě o sportovním sponzorství v historii, Terra oficiálně oznámila svou novou smlouvu o sportovním sponzorství s Washington Nationals.
img

Terra (LUNA) se dostala pod hranici 50 dolarů

01.02.2022 Terra (LUNA) podle CoinMarketCap údajů vymazala přes polovinu zisků za loňský rok a oproti historickému maximu z prosince 103,33 USD je o 55,79% níže.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Kryptoměnový podnik firmy Meta prodává majetek a končí

01.02.2022 Společnost Silvergate Capital převezme za 182 milionů USD (3,9 miliardy Kč) blockchainovou platební síť a další intelektuální majetek společnosti Diem Association. To je podnik pro digitální měnu podporovaný společností Meta Platforms, dříve Facebook. Diem Association dodala, že prodejem aktiv ukončí svou činnost. Zároveň tím končí ambice společnosti Meta přimět miliardy svých uživatelů, aby prováděly transakce v její vlastní měně. Uvedla to agentura Reuters.
img

Kvůli slabé liře nakupují Turci více kryptoměn

27.01.2022 Turci nakupují Bitcoin a Tether kvůli propadu domácí liry. O tyto kryptoměny je za posledních pět čtvrtletí největší zájem. Kvůli obavám investorů o měnovou politiku Turecka, která je výrazně ovlivněna prezidentem Recapem Tayyipem Erdoganem, oslabila lira v roce 2021 vůči dolaru. Turci se uchylují ke kryptoměnám, protože inflace v zemi překročila 21%.
img

Banky se chystají vydat své vlastní stablecoiny

19.01.2022 Bitcoin, ether a řada dalších altcoinů z první stovky podle kapitalizace pokračuje v poklesu. Vášnivá debata o potřebě agresivnější měnové politiky ve Spojených státech odrazuje investory od investování do kryptoměn, aby se ochránili před inflací. Americký dluhopisový trh začíná být opět atraktivnější, což nutí velké obchodníky přehodnocovat svá portfolia.
img

Úhrady v BTC klesly o 65 %

17.01.2022 Kryptotrh je opět klidný, což způsobilo, že někteří odborníci se domnívají, že dlouhé pozice brzy vzrostou, což následně povede k novému růstu kryptoměn. Stále však existují někteří, kteří trvají na tom, že bitcoin a další kryptoměny budou čelit nové vlně výprodejů, pokud ceny v blízké budoucnosti neporostou ze současných minim.
img

Visa otestuje své kryptoměnové služby

14.01.2022 Ve čtvrtek se společnost Visa Inc. přidala ke svému konkurentovi Mastercard Inc. a nabídla centrálním bankám možnost otestovat maloobchodní aplikace pro digitální měny, které banky budou emitovat.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

WSJ: Turci kvůli slabé domácí měně více nakupují bitcoin a tether

13.01.2022 Turci kvůli prudkému propadu domácí liry více nakupují kryptoměny bitcoin a tether. Je o ně největší zájem za posledních pět čtvrtletí, píše na svém webu deník The Wall Street Journal (WSJ).
img

Technická analýza páru BTC/USD na 10. ledna 2022

10.01.2022 Americký finančně-technologický gigant PayPal Holdings údajně potvrdil svůj záměr představit vlastní stablecoin s názvem PayPal Coin. Vývoj interního stablecoinu poprvé objevil ve zdrojovém kódu aplikace PayPal pro iPhone vývojář Steve Moser.
C:\fakepath\paypal.jpg

Bloomberg: PayPal zkoumá možnosti vytvoření vlastní kryptoměny

10.01.2022 Společnost PayPal Holdings Inc. zkoumá možnosti spuštění vlastní kryptoměny, tzv. stablecoinu. Společnost to potvrdila agentuře Bloomberg poté, co byly v její aplikaci pro iPhony objeveny důkazy o takovém kroku. Nalezl je vývojář Steve Moser a o informaci se podělil s agenturou Bloomberg. Skrytý kód a obrázky ukazují práci na něčem, co se jmenuje "mince PayPal". Kód naznačuje, že mince by měla být krytá americkým dolarem.
img

Blockchain Terra se stává druhou největší DeFi platformou

03.01.2022 Svět decentralizovaných financí (DeFi) se masivně rozvíjí. Jen uzamčená hodnota v blockchainu Terra za uplynulých pár dní vzrostla o několik desítek procent. Samotná cena kryptoměny od začátku roku 2021 raketově vyrostla na více než 100násobek.
img

Investoři Terra (LUNA) by měli zvážit tato rizika: CNBC

29.12.2021 Vzdělávací platforma CNBC Make It vydala vysvětlení k diskusi o možných výhodách a nevýhodách Terra (LUNA), které by investoři při držení tokenu měli zvážit.
img

V prosinci byly doposud spáleny tokeny LUNA v hodnotě až 2,7 miliardy dolarů, jelikož poptávka UST vzrostla

27.12.2021 Podle Terra Analytics byly zatím v prosinci spáleny tokeny LUNA v hodnotě téměř 2,7 miliardy dolarů, neboli 27 milionů, protože poptávka v UST prudce vzrostla.
img

Největší chorvatská síť supermarketů povolí kryptoměny

03.12.2021 Největší síť supermarketů v Chorvatsku, Konzum, plánuje přijímat platby v kryptoměnách a to nejprve online, později i v kamenných prodejnách. V rámci online nákupů s přijímáním kryptoměn již začala.
img

Americký senát požaduje od generálního ředitele právní odpovědi na stablecoiny

24.11.2021 Sherrod Brown, předseda bankovního výboru amerického Senátu, napsal dopis generálnímu řediteli Tether Holdings Limited, Jean-Louis van der Velde s prosbou o sdělení informací týkající se Tether stablecoinu (USDT).
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
img

BREAKING: Bitcoin zaznamenal na začiatku októbra nárast o takmer 10%

01.10.2021 Bitcoin a ďalšie hlavné kryptomeny začali nový mesiac so silnými ziskami. Dôvody tohto pohybu sú nejasné, ale v poslednom čase sa na trh dostalo množstvo noviniek, ktoré zlepšili náladu investorov:
C:\fakepath\digitalni meny.gif

Banka pro vyrovnání plateb otestuje používání digitálních měn centrálních bank

02.09.2021 Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) otestuje používání digitálních měn centrálních bank. Experimentu se účastní Austrálie, Malajsie, Singapur a Jihoafrická republika a jeho výsledkem by mohla být efektivnější globální platební platforma, uvedla ve svém sdělení BIS.
C:\fakepath\tether.jpg

CNBC: Tether, třetí největší kryptoměna světa, vyvolává obavy u části ekonomů

07.07.2021 Tether, podle tržní hodnoty třetí největší kryptoměna světa, vyvolává znepokojení u některých ekonomů, včetně představitelů americké centrální banky (Fed). Obávají se, že by mohla být rizikem pro finanční stabilitu a že by její problémy mohly mít vážné dopady na celý trh, upozornil zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Celo-20042021-1.png

Celo

20.04.2021 Včera jsem četl článek o zjednodušování plateb kryptoměnami, jedna metoda pro mě byla novinkou, tak jsem se chtěl o ní podělit. Platforma Celo si klade za cíl zajistit, aby finanční nástroje byly bez hranic, snadno použitelné a přístupné pro kohokoli s mobilním telefonem.
C:\fakepath\bitcoin-16032021.jpg

Bitcoin prekonal 60 000 USD, toto ešte nie je koniec

16.03.2021 Minulý týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.
C:\fakepath\krypto-24022021.jpg

Pomôže kauza Tether rastu kryptomien?

24.02.2021 Kryptomenový trh sa po niekoľkých týždňoch ponoril do červených čísel. Tie sme v takomto rozsahu nevideli už istý čas a tak sa všetci začínajú pozerať na to, čo prepad na kryptomenovom trhu spôsobilo alebo to, kam až môže ísť. Dokonca sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa skončil bull market a nastáva bearish obdobie, čo je však trošku urýchlené konštatovanie. Aj keď sa aktuálne v kryptomenách asi nehovorí o ničom inom, ako o tomto prepade, dnes uzrela svetlo sveta aj jedna veľmi zaujímavá správa, ktorá sa týkala najväčšieho stablecoinu, Tether, a jeho takmer dvojročného súdneho sporu, ktorý sa dnes oficiálne skončil.
img

📈 Stellar pokračuje v silnom odraze✨

05.01.2021 Stellar je jednoznačne najsilnejšia kryptomena počas dnešného obchodovania a na svojej hodnote si pripísala 5%. Napriek tomu je dnešný zisk zanedbateľný v porovnaní so včerajším nárastom o viac ako 25%! Súvisí to s informáciou, že Stellar Development Foundation podpísala dohodu o spolupráci s ministerstvom digitalizácie na Ukrajine s cieľom vyvinúť digitálnu menu pre centrálnu banku, stabilnú digitálnu menu (tzv. Stablecoin) a infraštruktúru pre virtuálne aktíva využívajúce Stellar blockchain. Ako vidno, Stellar aj napriek včerajšiemu veľmi silnému výpredaju bitcoinov získal 25%.
C:\fakepath\r1roNpSi.png

Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!

11.12.2020 Týden končí, pokles BTC je těsně pod 10 %. Jedná se o třetí nejhorší pokles na týdenní bázi od poloviny března v procentech. Podle jednotkové hodnoty ztrácí bitcoin asi 1700 USD. Nejhorší týden od poloviny března, kdy BTC ztratil více než 2700 USD s týdenním poklesem o 33 %.
C:\fakepath\libra.jpg

Libra/Diem je v problémoch

10.12.2020 Iba minulý týždeň sa spoločnosť Libra Association, ktorá má mať na starosti tvorbu „kryptomeny od Facebooku,“ oficiálne premenovala na Diem Association. Libra mala od svojho zrodu množstvo problémov či už zo strany partnerov a spoluprác alebo zo strany regulátorov, ekonómov a politikov. Práve premenovanie na Diem (po latinsky „deň“) malo znamenať nový deň, novú etapu pre spoločnosť, ktorá bude spolupracovať s regulátormi na tom, aby sa stablecoin od Facebooku objavil na verejnosti už v prvej polovici roku 2021. Neprešiel však ani jeden týždeň a zdá sa, že Diem Association môže mať opäť problémy.
C:\fakepath\fb-01122020-lv.gif

Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem

01.12.2020 Facebook přejmenoval svoji digitální měnu libra. Nově se jmenuje diem. Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny, řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Evropské země požadují regulaci měn zvaných stablecoin v EU

11.09.2020 Německo, Francie, Itálie, Španělsko a Nizozemsko podpořily plán Evropské komise na regulaci kryptoměn vázaných na určitá aktiva, jako jsou tzv. stablecoiny. Těmto měnám by nemělo být povoleno působit v Evropské unii, dokud nebudou vyřešené všechny právní, regulační a kontrolní otázky související s fungováním těchto měn. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na návrh společného prohlášení těchto zemí, do kterého měla možnost nahlédnout.
img

Crypto newsletter: Tržní sentiment na Bitcoinu dosáhl na roční maximum

07.08.2020 Trh s kryptoměnami si během posledních seancí prošel boomem. Téměř všechny hlavní měny prorazily své klíčové úrovně rezistence. Bitcoin po proražení úrovně 10 tis. dolarů pokračoval vzhůru a v současnosti ho od dalšího růstu "zdržuje" rezistence na úrovni 12 tisíc. Další z kryptoměn jako Ripple nebo Ethereum rostly ještě výraznějším tempem. Ripple přidal 42 % a Ethereum se v tomto týdnu už obchoduje se ziskem 26 %.
C:\fakepath\tether.png

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?

02.04.2020 Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.
img

Bitcoin, analýza, Bitfinex a Tenher

11.11.2019 Studie po analýze 200 GB transakcí tvrdí, že cenu Bitcoinu uměle nafoukla burza Bitfinex. Ta má totožného provozovatele jako Tether. Při analýze více jak 200 GB dat, která obsahují velké množství údajů o transakcích mezi Bitcoinem a Tetherem přišli dva profesoři ve své studii k závěru, že nárůst ceny Bitcoinu před dvěma lety byla jen uměle nafouklou bublinou.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

G20 se shodla na přísnější regulaci kryptoměn zvaných stablecoin

20.10.2019 Finanční představitelé zemí ze skupiny G20 zahrnující 20 největších ekonomik světa se shodli na přísnějších regulací kryptoměn, jako je plánovaná libra firmy Facebook. Vydávání těchto tzv. stablecoin by podle nich nemělo být povoleno, dokud nebudou vyřešena různá globální rizika, která tyto měny představují. Vyplývá to z prohlášení zveřejněném po zasedání ministrů financí a šéfů centrálních bank G20.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Německo slíbilo bojovat proti snahám o vydávání paralelních měn

18.09.2019 Německá vláda dnes schválila komplexní blockchainovou strategii, ve které slíbila, že bude bojovat proti snaze firem zavádět paralelní měny. Rozhodnutí německé vlády je dalším signálem, že plány provozovatele sociální sítě Facebook na zřízení vlastní měny libra v Evropě narazí na obtížné regulační překážky.
C:\\fakepath\\TOP5-18062019-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2019 1) Pokud inflace nestoupne, uvolníme měnovou politiku ještě více, řekl dnes šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Jako nástroje, jak pomoci ekonomice eurozóny, zmínil na výroční konferenci ECB v portugalském městě Sintra možné opětovné snížení již nyní rekordně nízké základní úrokové sazby a případné obnovení stimulačního programu nákupu aktiv.
img

Token OKB a stablecoin USDK zalistovány na kryptoburze

17.06.2019 Přední světová kryptoburza OKEx dnes oznámila, že zalistovala svůj token OKB na další přední kryptoburze Bitfinex. Burza Bitfinex zalistuje rovněž stable coin USDK, na jehož vývoji se podílela firma OKLink, zaměřená na technologii blockchainu společnost Prime Trust, registrovaná Trust Company se sídlem v americkém státě Nevada. Od 10 hodin koordinovaného světového času (UTC) 13. června 2019 bude na burze Bitfinex oficiálně spuštěno 9 nových měnových párů, jako například USDK/USD, BTC/USDK, ETH/USDK, USDT/USDK, EOS/USDK, OKB/USD, OKB/BTC, OKB/ETH a OKB/USDT.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Pullback | Korelace | Inflace | Nasdaq | Mario Draghi | USA | Janet Yellenová | Britská libra | BIS | G20 | Fibonacci | Bezpečný přístav | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Analytik | New York | Spekulace | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Hyperinflace | Ekonomové | Důvěra investorů | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Arbitrážní obchod | Asset management | Transakce | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | CEO | Call opce | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Decline | Dollar | Downside | ECB | Ekonomika | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FINMA | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | G7 | Hedge Fund | Hedge | High | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Risk | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | PEG | Pevný kurz | Platforma | Poplatek | Pozice | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Sentiment | Short | Směnný kurz | Support | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Upgrade | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | USD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | XTB | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurz dolaru | Panika | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Obchodovat | Regulace | Financování | Investiční banky | Hedgeové fondy | Eurostat | Facebook | BTC | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Praxe | Aktivum | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Théta | Volatilní | Kasino | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Cena | Dolar | Dolary | Etoro | Eura | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | Frank | Graf | Instrument | Investiční | Investing | EBay | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Konfluence | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Lira | Management | Market | Měna libra | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Pasivní příjem | PayPal | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Reuters | Signály | Směnné kurzy | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | US dollar | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | DXY | Komise pro cenné papíry | Elon Musk | Hold | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Protistrana | ROCE | Itálie | WSJ | Cenová hladina | Tržní sentiment | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Session | Retail | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Bernstein | CNN | Microsoft | Investing.com | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Finanční systém | Ministr financí | Fixní kurz | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Tržní nálada | BlackRock | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Americké trhy | Sázení | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Velké banky | Algoritmus | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Finančnictví | Fibo | Propad | Denominace | Kryptoměny | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nálada na trhu | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Tradiční měny | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Krize | Výnosy | Quantum | Americké investiční banky | ČTK | Očekávání | Bitfinex | Cryptocompare | CoinDesk | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Jerome Powell | Coinmarketcap | Zavedení vlastní měny | Ethereum Classic | ETH | ETC | XRP | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | Stellar | Investice do kryptoměn | Crypto | Tether | Pokles bitcoinu | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Altcoiny | TRON | Objem kryptoměnových obchodů | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Blockchain Week | FinTech | Krypto | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | Kryptoburza | Ether | Nové peníze | I-Trader | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Největší kryptoměna | Nejznámější kryptoměna | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Německé banky | OKEx | Společnost OKEx | Burza digitálních aktiv | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Obavy investorů | Bitcoin a další kryptoměny | Chainalysis | Token | Token OKB | USDK | Kryptoměna OKB | OKB | Nové digitální měny | Fibo retracement | Crypto newsletter | Pohyb kurzu | Asociace Libra | Vlastní kryptoměny | Medvědí výhled | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | Recese v USA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Měna Facebooku | Denní graf | Paralelní měny | Bločenka | Projekt digitální měny | Stablecoiny | Vydávání paralelních měn | Nová měna | Měnový systém | Výbor pro finanční stabilitu (FSB) | Finanční akční výbor (FATF) | FATF | FSB | Obchodujte | Huawei | Startup | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Býčí signál | Objem | Obchod | RPSN | Trader 2.0 | Firma | USDC | Růst cen | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Jakub Kraľovanský | Americký Senát | Generální ředitel | Negativní nálada | Citadel | Úrok | Miliardy | Proof of Stake | USDT | All Time High | Tether Limited | dApps | Přeshraniční platby | Legislativa | FT | Too Big to Fail | Digitální měna Facebooku | SMA | Průmysl | Na burze | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Digitální měna centrální banky | Visa | Výrazný pokles | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Breaking | Total | Nejistoty | Nálada | Prohlášení | Kanadské burzy | QuadrigaCX | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | MasterCard | Dot-com | Ztráta | Počet investorů | BREAKING | Investiční ředitel | Singapur | Klesající trend | Návratnost | IKEA | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Washington | Experti | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Fork | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Krach | Prezident | Ján Kopil | Plány Facebooku | Paypal Holdings | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Změny cen | Jüan | Pokles | Situace | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Obchody | Pesimismus | Deník The Wall Street Journal | Převody peněz | SEC | Rozhodování | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Indikátor RSI | Valuace | Noviny | Stabilita | Shortovat | Vývoj | Šok | Varovné signály | Příležitost k nákupu | Pohyb Bitcoinu | Davové psychózy | Hlavní měny | Vlna výprodejů | Mince | Evropské země | Spotřebitelé | Určení trendu | Další pokles | Kongres | Komerční banky | Pat Toomey | Asociace | Fundament | Hotovost | Ministryně financí | Prodejní tlak | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Nigérie | Člen představenstva | Války | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Tlak medvědů | Nizozemsko | Debata | Posílení | Swingové minimum | Regulační rámec | Binance Coin | Americká centrální banka (Fed) | Maloobchod | ATH | Tweet | Dopravci | Pasivní investice | Regulační orgány | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Kontrakce | Dominance bitcoinu | Burza Binance | Kupci | Tether USDT | Spoluzakladatel | JDE | Průraz | Plán Evropské komise | Sentiment na trzích | Vedení společnosti | Riot Blockchain | Oracle | Vysoké valuace | Propad cen | Správce aktiv | Changpeng Zhao | Cardano | Ant | Sony | Epic Games | ChainLink | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Kolaps | Kolísání cen | Technologické společnosti | Semi | Insolvence | KI | DeFi | Staking | Ant Group | Tržní sentiment na Bitcoinu | Sentiment na Bitcoinu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Analytik XTB | Fear and Greed Index | Fear and Greed | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Kryptotrh | YFI | Decentralizované finance | Odborníci | Nvidia | Qualcomm | Bloomberg Intelligence | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Šéf Tesly | Měnový fond | iPhone | Michael Saylor | MicroStrategy | Platby v kryptoměnách | Defi | CVX | Uniswap | Aave | Diem | Stuart Levey | SUSHI | Yearn.finance | Proražení | GME | GameStop | Libra/Diem | Diem Association | CELO | Decred | Synthetix | SNX | DCR | A16z | Anchorage | Sektor kryptoměn | Integrace blockchainu | Cointelegraph | LEN | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Nálada investorů | ADA | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Situace na trhu | Mark Cuban | HAS | Blockchainy | FTX | Rostoucí výnosy | Platby kryptoměnami | Sentiment investorů | Systémové riziko | Terra | Pandemie covidu-19 | Záchranný plán | Fidelity | CryptoQuant | Aleš Hála | Decentraland | Decentraland (MANA) | CoinGecko | Globální finanční systém | zk-SNARK | Používání kryptoměn | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Cathie Wood | Krypto trh | Zjednodušování plateb | Real Vision | Rene Reinsberg | Celo Dollar | Carbon offsetting | Celo dolary | Nejvíce peněz | Shiba Inu | USDA | Plán obnovy | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | Cena Cardana | Weibo | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | Cryptocurrency | Malajsie | Technologie | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Mluvčí společnosti | Eric Rosengren | Analytici JPMorgan | UST | AI | Roger | Odvětví | Amber Group | Kryptoaktiva | MiCA | CNN Business | Boom | Stablecoins | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | SDR | Posílení rezerv | Stabilní kryptoměny | Gary Gensler | Čínský deník | SHIB | Cena kryptoměny | Token ADA | Tokeny | ERC-20 | David Solomon | Americká ministryně financí | Jihoafrická republika | Společnosti | Protocol | Opatření | Vrcholy | Dna | PayPal Holdings Inc | Projekt Dunbar | Dunbar | CBDS | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Banka pro vyrovnání plateb | Růst trhu kryptoměn | Růst trhu | Rychlý růst trhu | Rychlý růst | Globální platební síť | Platební síť | Transakce v digitálních měnách | NFT | Platební gigant | Solana | Los Angeles | Gucci | Luxusní značky | Bukele | Etherea | Americká firma | Kompenzace | Arrows | Kryptotransakce | Kryptoanalytik | Algorand | DAI | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Zavádění kryptoměn | Kryptoměnové společnosti | GIC | Temasek | Digitální jüan | Pozornost | Získávání peněz | Meta | Metaverse | MANA | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Polygon | Podmínky na trhu | Messari | Poskytování likvidity | Společnost | Zoufalství | Krypto průmysl | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Tether (USDT) | Target | Crypto.com | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | TIM | AVAX | Avalanche | Zprávy z krypto | Shiba inu (SHIB) | Zprávy z krypto průmyslu | | Konzum | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Terra Luna | Terra (LUNA) | LookIntoBitcoin | Nativní aktivum | Provozovatel sociální sítě | Technická rezistence | Kryptoinvestor | Supportní pásmo | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Terra Analytics | Focus | Konvergence | Hodnoty měny | Miliardy USD | Společnost PayPal | Společnost PayPal Holdings | Vytvoření vlastní kryptoměny | Mluvčí PayPalu | Držení digitálních mincí | Mince PayPal | Steve Moser | Firma Meta Platforms | Firma Meta | DAO | Kryptoměna tether | Consensys | Odraz bitcoinu | Simon Peters | Instituce | The Sandbox | Sandbox | Základní úrok | Kryptoměnový podnik | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Prodej majetku | Projekt Diem | GlobalBlock | Kryptoúvěrové společnosti | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Cena Cardana (ADA) | Loopring | LRC | Řetězec | Řetězce | Společnost Meta | Silná konkurence | Používání kryptoaktiv | Čínští investoři | Regulace kryptoměn | KUSAMA | Waves | Vlastnictví | Kryptoměnová burza Binance | Vývoj kryptoměny | Technický výhled trhu | Značka Gucci | Měna terraUSD | Do Kwon | Kontroverzní digitální měna | Digitální měna terraUSD | Mati Greenspan | Algoritmické tokeny | Algoritmický stablecoin | Širší trh s kryptoměnami | Quantum Economics | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | RIOT.US | RIOT | Riot Blockchain (RIOT.US) | Akcie Riot Blockchain | Akcie Riot Blockchain (RIOT.US)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Stabilní kryptoměny
Stabilní příjem
Stabilní příjmy
Stabilní společnosti
Stabilní výhled
Stabilní výnosy
Stabilní zdroj příjmů
Stabilní zisky
Stabilní zisky po celý rok
Stable coin

Následující klíčová slova

Stablecoins
Stablecoin Tether
Stablecoiny
Stagecoach
Stagflace
Stagflační riziko
Stagflační tendence
Stagflační trend
Stagflační vývoj
Stagflační vývoj ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít