Sobota 13. srpen 2022 04:19
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Napětí na Ukrajině

img

Poptávka po fyzickém zlatě je silná

10.06.2022 Přestože se zlato drží kolem 1 850 dolarů za unci, drobní investoři se nevzdávají. Býčí nálada na Spectrum Markets dosáhla minulý měsíc překvapivě historického maxima.
img

Inflace se zpomaluje: Je sklenice poloprázdná nebo poloplná?

30.05.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) v pátek vydal zprávu PCE (Personal Consumption Expenditure) za duben 2022. Tato zpráva je preferovaným měřítkem inflace, kterou Federální rezervní systém používá jako klíčovou složku při utváření jejich výhledu měnové politiky.
img

Technický přehled pro WTI: růst se nejspíše obnoví

23.05.2022 Ropa zůstala v bočním kanálu, protože obchodníci mají obavy, že světová ekonomika upadne do recese. Dalším faktorem bylo geopolitické napětí na Ukrajině, které má až doteď výrazný dopad na ceny. Dnes je však pravděpodobné, že ropa poroste kvůli pozitivnímu sentimentu na trhu a rostoucí poptávce po komoditách.
img

Za 6 měsíců vypukne velká krize

23.05.2022 S odvoláním na Leigha Goehringa, generálního ředitele společnosti Goehring & Rozencwajg Associates, jsou černé labutě roku 2022 daleko od svého dokončení.
img

Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent

17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
img

Swingový výhled 17. týden

03.05.2022 Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Cena ropy se po Putinově prohlášení drží nad 100 dolary

13.04.2022 Ropa v Asii se ustálila poté, co se dostala zpět nad 100 dolarů za barel, neboť ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že ve válce na Ukrajině, která otřásla trhy a omezila globální dodávky ropy bude nadále pokračovat.
img

Fed zvolil agresivnější politiku

07.04.2022 Zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu vedlo k prudkému nárůstu volatility na devizovém trhu a vážnějšímu poklesu na americkém akciovém trhu. Vzhledem k tomu, že očekávání se téměř shodovala s konečnými výsledky, tlak na euro i libru byl omezený. Silná přeprodaná pozice eura a těsná pozice kupujících libry okolo 1,3050 také omezily klesající potenciál obou měn.
img

Zlato se může etablovat jako nová světová měna

28.03.2022 Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za unci. Poznamenali, že drahý kov bude podporován poptávkou po bezpečných aktivech v důsledku pokračujícího geopolitického napětí na Ukrajině a také rostoucí inflace. Obavy na globálním trhu pomáhají cenám zlata čelit rostoucím výnosům dluhopisů a jestřábím komentářům předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste

24.03.2022 Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům.
img

Zlato na pozadí rostoucích cen energií prudce stoupá

24.03.2022 Ceny zlata v polovině týdne vzhledem k eskalaci geopolitického napětí na Ukrajině a rozhodnutí Ruska přijímat platby za dodávky plynu pouze v rublech prudce vzrostly.
img

Britská libra roste díky dobrým zprávám ohledně rozpočtu Spojeného království

23.03.2022 Libra v úterý rostla uprostřed zpráv, že britská vláda loni ušetřila asi 26 miliard liber. Tento rozpočet bude s největší pravděpodobností použit ke zlepšení ekonomiky v letošním roce, zejména proto, že nyní prochází britské hospodářství těžkými časy.
img

Akcie zbrojaře Raytheon se nacházejí u spodní limity rostoucího kanálu

17.03.2022 Akcie Raytheon (RTX.US) je americký výrobce pokročilých zbraňových systémů a technologií pro vojenský, letecký a kosmický průmysl. Mezi jeho kontraktory patří i soukromé společnosti, což ji odlišuje od společností jako Lockheed Martin (LMT.US), které spoléhají výhradně na státní zakázky.
img

Holubičí postoj Fedu zvyšuje optimismus na trzích

17.03.2022 Dříve trhy diskutovaly o tom, o kolik centrální banka letos v březnu zvýší své sazby, k čemuž přispěla především silná inflace v USA. Kvůli konfliktu na Ukrajině však v poslední době prudce vzrostly ceny energií, takže výsledek zasedání Fedu byl mírnější, než se očekávalo. Přesto mnozí stále očekávají, že letos dojde ke zvýšení sazeb o 175 bb.
img

Chuť riskovat zůstala navzdory jestřábím prohlášením Fedu zachována

17.03.2022 Fed zahájil zřejmě nejagresivnější zvyšování úrokových sazeb nevídané přibližně od roku 2010. Podle předsedy Fedu Jeromea Powella je inflace příliš vysoká a trh práce je přehřátý, takže hlavní prioritou centrální banky je nyní cenová stabilita. Je si však jistý, že boj s inflací nepovede k recesi americké ekonomiky.
img

Zlato klesá, protože Fed zahájil své politické zasedání

16.03.2022 Zlato během posledních dvou dnů ztratilo 71 USD. Poté, co minulý týden vystoupalo na rekordní úroveň, se dostalo na nejnižší cenu za poslední tři týdny. Celkově se propadlo o více než 150 USD.
img

Holubičí stanovisko Fedu by mohlo vést k růstu EUR/USD a poklesu zlata

15.03.2022 Dnes začíná dvoudenní měnověpolitické zasedání Fedu, které se bude konat na pozadí pokračující inflace v USA a geopolitického napětí na Ukrajině.
img

Tlak zlata, inflace a sazeb

14.03.2022 Ceny zlata zůstávají pod tlakem ze strany prodávajících a jen těžko reagují na slabý spotřebitelský sentiment a rostoucí inflační očekávání.
img

Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace

11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
img

ECB připouští riziko stagflace

11.03.2022 Evropská centrální banka připouští rostoucí riziko stagflace, protože výrazně snižuje své prognózy růstu a zvyšuje výhled inflace. Prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že zvýšené geopolitické napětí na Ukrajině má hluboký dopad na evropskou ekonomiku, protože ceny energií a komodit nadále rostou.
img

Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 3. 2022

07.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 1 310 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 35 kontraktů a růstu short pozic o 1 345 kontraktů. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře, australském dolaru a kanadském dolaru. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
img

Zlato navzdory napětí na Ukrajině zaznamenává silnou poptávku

04.03.2022 Nejnovější údaje PMI ukazují, že inflace stále vyvolává obavy, přestože se údaje blíží očekávání. Zdá se, že chladné počasí výrazně ovlivnilo několik regionů, zejména jejich sektor služeb. Nejenže velmi výrazně snížilo poptávku a zvýšilo nabídku, ale také poškodilo obchodní operace mnoha firem.
img

Powell říká, že Fed nebude se zvyšováním sazeb spěchat

03.03.2022 Předseda Fedu Jerome Powell tento měsíc podpořil zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu, aby zahájil zpřísňování politiky, ale nevyloučil, že v určitém okamžiku dojde k významnějšímu kroku. Mnozí sázejí na to, že navzdory konfliktu na Ukrajině centrální banka se změnou politiky nepoleví, protože inflace se již vymkla kontrole a ceny energií nadále dosahují rekordů.
img

Ropa stoupá na rekordní úroveň

03.03.2022 Ceny ropy pokračovaly v růstu poté, co americký Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy za jeden týden klesly o 2,6 mil. barelů. To je ve srovnání s předchozím nárůstem o 4,5 mil. barelů, který rovněž nedokázal změnit směr vývoje cen ropy.
img

Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 2. 2022

01.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 698 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 377 kontraktů a růstu short pozic o 679 kontraktů.
img

Silná zpráva z amerického trhu práce a zmírnění napětí na Ukrajině vrátí na trhy optimismus

01.03.2022 Probíhající konflikt na Ukrajině zcela zastínil dění ve světové ekonomice.Tento týden se bude pozornost investorů ve skutečnosti plně upínat k předsedovi Fedu Jeromu Powellovi, který by se měl vyjádřit k budoucí politice centrální banky v kontextu globální krize, probíhajícího covidu-19 a vojenského konfliktu na Ukrajině, který přivedl svět na pokraj jaderné katastrofy. Už dříve bylo uvedeno, že na trhu převládá názor, že Fed v důsledku výše uvedených událostí může přistoupit k méně agresivnímu zvyšování úrokových sazeb. Například že sazby nebudou zvýšeny o 0,5 %, ale jen o 0,25 %.
img

Asijské akciové indexy v červených číslech

24.02.2022 Asijské akciové indexy kvůli eskalaci napětí na Ukrajině klesly. Kompozitní index SSE o 0,89 % a komponentní index SZSE o 1,28 %. Index Hang Seng se propadl o 3,06 %. Index KOSPI spadl o 2,32 %, zatímco index Nikkei 225 ztratil 2,06 %. Index S&P/ASX 200 klesl o 2,88 %.
img

Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro ethereum 24. února 2022

24.02.2022 Ethereum se obchoduje poblíž hladiny 2 350 USD. Krátkodobý trend zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku medvědí, protože cena se stále obchoduje pod denním cloudem Kumo. Cena byla na rezistenci cloudu znovu odmítnuta, když se býci pokusili prorazit dovnitř cloudu.
img

Zlato stoupá na nová maxima, čímž eliminovalo jakoukoli medvědí divergenci

24.02.2022 V předchozích příspěvcích jsme poznamenali, že ačkoli cena zlata zůstává v býčím trendu, objevily se některé varovné signály, že by růstový trend mohl brzy skončit. Index RSI poskytoval signály medvědí divergence. Dnes byly tyto signály zrušeny, protože události na Ukrajině přiměly obchodníky k nákupu zlata a cena vystřelila nad 1 940 USD.
img

Americký akciový trh po eskalaci napětí na Ukrajině prudce klesá

24.02.2022 Akcie se po zahájení vojenských operací na Ukrajině propadly. Ve čtvrtek 24. února brzy ráno oznámil ruský prezident Vladimir Putin zahájení vojenské operace na Ukrajině. Několik raket zasáhlo vojenská zařízení na Ukrajině. Podle různých zdrojů byly v blízkosti rusko-ukrajinských hranic a Černého moře spatřeny pozemní jednotky.
img

Analýza a obchodní tipy pro GBP/USD na 24. února

24.02.2022 Poté, co měnový pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,3605, se objevil signál k nákupu. Nedošlo však k žádnému velkému nárůstu, i když se linie MACD začala pohybovat nad nulou. Po růstu o 15 pipsů se na trh vrátil tlak, který vyvolal další pokles páru. V polovině dne došlo k druhému pokusu, ale linie MACD již byla daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Odpoledne se signál trhu změnil na prodejní, ale k poklesu nedošlo, protože linie MACD byla stále daleko od nuly.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. února

24.02.2022 Poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,1319, přišel signál k prodeji. K poklesu ale kupodivu nedošlo, přestože eskalace napětí na Ukrajině snížila rizikový sentiment. Místo toho cena vzrostla na úroveň 1,1337, kde se objevil signál k nákupu. Jelikož v té době byla linie MACD nad nulou, vzrostl pár o dalších 15 pipů. Následný signál k prodeji byl neúspěšný, protože linie MACD byla daleko od nuly a omezovala potenciál páru klesat.
img

Rozbřesk: Ruská agrese vyhnala ropu nad 100 USD/barel

24.02.2022 Inflační tlaky v české ekonomice zatím nepolevují a v důsledku ruské invaze na Ukrajinu nejspíš ještě dále zesílí. První na řadě budou nejspíš energetické suroviny, kterými Rusko jako importér dominuje zejména ve střední a východní Evropě.
img

Forex: Koruna až na hranici 24,60 EUR/CZK

24.02.2022 Napětí na Ukrajině se už v průběhu včerejška odrazilo na vývoji kurzu koruny, která se tak dostala až na hranici 24,60 EUR/CZK, v brzkých ranních hodinách (před začátkem tuzemského obchodování) se již kotace přiblížily na dohled pětadvacítky. Ruská invaze se tak dostává do centra pozornosti finančních trhů nejenom v našem regionu a bude ovlivňovat averzi investorů k riziku i v následujících dnech.
C:\fakepath\eurusd-24022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.2.2022

24.02.2022 Akcie ve Spojených státech včera výrazně oslabily. Důvodem je ukrajinsko-ruská krize. Ukrajina vyhlásila výjimečný stav a západní země představily další sankce vůči Rusku kvůli jeho postupu na východní Ukrajině. Ztrácely hlavně technologické společnosti.
C:\fakepath\trader-23022022-28-zm.jpg

Forex: Dolar mírně posiluje, trhy se zaměřují na Ukrajinu

23.02.2022 Americký dolar mírně posiluje, obchodování je však dnes rozkolísané. Investoři se snaží vstřebat nejnovější vývoj kolem ukrajinské krize. Řada zemí oznámila sankce proti Rusku, které nařídilo svým vojákům vstoupit do separatistických oblastí Ukrajiny.
C:\fakepath\trader-23022022-22-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny

23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Zlato na dvouletých maximech

23.02.2022 Zlato se obchoduje nad úrovní 1 900 USD – částečně kvůli geopolitickým obavám, které vzhledem k napětí na Ukrajině zesílily. Podle mnoha odborníků by mohlo jít ještě výš, protože se stalo lídrem komoditního sektoru.
img

Pražská burza oslabila popáté v řadě, ztrácel celý finanční sektor

22.02.2022 Pražská burza oslabila popáté v řadě, index PX dnes klesl o 0,38 procenta na 1397,04 bodu. Ztrácel celý finanční sektor, nejvíce akcie Erste Bank. Rostly naopak cenné papíry energetické společnosti ČEZ nebo technologické firmy Avast. Aktivita na trhu byla vysoká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Webinář: Eskalace napětí na Ukrajině

22.02.2022 Vladimír Putin dále eskaluje napětí v regionu východní Evropy, když uznal samostatnost donbaských republik. Západní země mají za to, že tímto krokem začala invaze na Ukrajinu a dají se očekávat tvrdé sankce. Nervózní situace se bezprostředně odráží na finančních trzích, kde se pod tlak dostávají ta nejrizikovější aktiva. Pod drobnohledem budou především také energie jako ropa nebo zemní plyn. Čeká nás další vlna výprodejů, nebo trhy riziko postupně naceňují? Otevírají se už nyní někde nové příležitosti? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího se dozvíte ve speciálním webináři XTB v 15:15.
img

Zlato se může koncem roku vrátit na cenu 1 600 USD

22.02.2022 Ceny zlata se obchodují poblíž úrovní, které jsou od června nejvyšší, tj. těsně pod 1 900 USD za unci. Podle výzkumné společnosti ale dá geopolitická nejistota v určitém okamžiku přednost medvědím fundamentům.
img

Ceny ropy se zmírňujícím se napětí klesají

21.02.2022 Předpokládalo se, že ropa Brent v pátek klesne na 90 USD za barel. Na pozadí eskalace napětí na východě Ukrajiny však v průběhu dne ztráty vyrovnala. Po nové vlně eskalace rusko-ukrajinského konfliktu a vysoké pravděpodobnosti západních sankcí vůči Rusku se ropě Brent podařilo posílit nad 93 USD.
img

Swingový výhled 7. týden 2022

21.02.2022 Makroekonomické události v minulém týdnu měly na volatilitu na trzích vedlejší vliv. Tím „velkým příběhem“, který momentálně hýbe trhy, je situace na Ukrajině. Akciové indexy kvůli tomuto konfliktu oslabovaly a znovu otestovaly svoje silné supporty. Vítězem minulého týdne je naopak zlato, které v důsledku těchto geopolitických nejistot posílilo k hodnotě 1900 USD za unci, kde se naposledy obchodovalo v červnu 2021.
img

Pro Česko je Rusko méně důležitý vývozní trh než třeba Belgie. Případná válka Ruska s Ukrajinou a související sankce by se Česka přímo dotkly jen omezeně, třeba ve formě dražších pohonných hmot

20.02.2022 Česká republika loni do Ruska vyvezla zboží ze 79,6 miliardy korun. Jednalo se o nižší objem vývozu než v letech 2019 a 2020. Objem odpovídal dvěma procentům celkového loňského vývozu z České republiky.
C:\fakepath\usdjpy-20022022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA v závěru týdne dále oslabila eskalace napětí na Ukrajině

20.02.2022 Hlavní akciové indexy na Wall Street v závěru týdne znovu klesly. Investoři se zbavovali rizikových aktiv kvůli eskalaci napětí na Ukrajině a prohlášení Spojených států o hrozící ruské invazi. Na forexovém trhu zpevňoval dolar.
img

Napětí kolem Ukrajiny povážlivě houstne, benzín v Česku je teď i proto nejdražší od roku 2012

19.02.2022 Kolem situace na Ukrajině opět přituhuje. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se již jeho ruský protějšek Vladimir Putin rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Během několika dní by měl podle informací amerických zpravodajských služeb, z nichž Biden čerpá, provést úder jak na Ukrajině, tak v její metropoli Kyjevě.
C:\fakepath\trader-17022022-18-zm.PNG

Komodity: Ropa ztrácí dvě procenta uprostřed rozhovorů s Íránem a napětí na Ukrajině

17.02.2022 Ceny ropy dnes klesají zhruba o dvě procenta. Dolů je táhnou rozhovory o vzkříšení jaderné dohody s Íránem, které vstoupily do závěrečné fáze, ztráty ale mírní napětí mezi významným vývozcem ropy Ruskem a Ukrajinou.
img

Akcie před lednovým zápisem FOMC klesly

17.02.2022 Americké akcie ve středu před zveřejněním lednového zápisu FOMC klesly. Obchodníkům podle všeho dělá starosti geopolitické napětí na Ukrajině a trvale rostoucí inflace, která by Fed mohla přinutit k agresivnějšímu přístupu k měnové politice. Nejvíc byly zasaženy technologické společnosti, přičemž Meta Platforms se propadla o celá 3 %. Klesl i dolar.
img

Opětovný růst akcií aerolinek

16.02.2022 Akcie aerolinek již několik týdnů klesají, což má za následek eskalaci geopolitického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a následné zrušení některých letů.
img

Rozbřesk: Geopolitické napětí lehce pokleslo, akcie se snaží o pozitivní obrat

16.02.2022 Včera během dne sice geopolitické napětí pokleslo s tím, jak ruský prezident Putin stáhl část vojsk od ukrajinských hranic. Americký prezident Biden však současně varoval, že se může jednat o taktický manévr a že invaze Rusů na Ukrajinu zůstává dál ve hře. Zopakoval, že v takovém případě Amerika (a spojenci) zavedou vůči Rusku tvrdé sankce a Američané se budou muset připravit na “ještě vyšší” ceny energií.
img

Forex: Zlotý včera zpevnil

16.02.2022 Zlotý včera zpevnil, takže se měnový pár vrací pod hranici 4,5000. Posílení nastartovala především deeskalace napětí na Ukrajině, ale svoji roli měla i zveřejněná makro data: velmi dobrý výsledek HDP za 4. kvartál a inflace za leden. Ta dále zrychlila, byť zůstala v meziročním srovnání jen jednociferná. Lednové inflační číslo (9,2 %) totiž nebylo dvouciferné jen díky tomu, že vláda snížila sazby DPH u některých klíčových položek spotřebitelského koše (benzín, elektrická energie či potraviny).
img

Forex: Trhy čekají na zápis z jednání amerického Fedu

16.02.2022 Eurodolar se posunul výše díky deeskalaci napětí na Ukrajině. Pozornost trhu se však zřejmě přesune více k americkým makro-událostem. Odpoledne je na pořadu dne maloobchod a průmysl (obojí dá indikaci, jak by mohl vypadat HDP v 1. čtvrtletí) a večer pak podrobný zápis z lednového jednání Fedu.
img

Ranní komentář: Indexy v zelených číslech, pomáhají reopening akcie i zmírnění napětí na Ukrajině

16.02.2022 Americké i evropské indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. Ke zlepšení nálady přispělo vyjádření ruského prezidenta, který je údajně připraven i nadále vyjednávat. Dařilo se pak včera i akciím aerolinek a společnostem v cestovním ruchu. Těm pomáhají spekulace na postupné zotavování ekonomiky a návratu turismu o kterém vypovídá i rychlý růst nově bookovaných letenek, nebo včera zveřejněné výsledky Airbnb, která dala silný guidance ro roku 2022.
img

Akcie aerolinek znovu rostou

15.02.2022 Akcie aerolinek poslední týdny klesaly, což bylo vyústěním eskalace geopolitického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a následným zrušením některých letů.
img

Rozbřesk: Lednové inflační překvapení

15.02.2022 Včerejší ráno dalo konečně odpověď na otázku, kam až na začátku letošního roku vystoupala nevyzpytatelná (a tentokrát i v podstatě nepredikovatelná) česká inflace. Podle údajů statistického úřadu se meziroční inflace zastavila jen těsně pod hranicí deseti procent, kterou nicméně zdolá už v průběhu února.
img

Forex: Projeví se v polské lednové inflaci škrty v sazbách DPH?

15.02.2022 Zlotý s forintem zažívají díky kolísajícímu napětí na Ukrajině slušnou volatilitu, která může být přiživena dnes ráno zveřejněnými inflačními daty za leden. Zajímavá budou data především z Polska, kde by inflace měla zpomalit a to díky škrtům v sazbách na DPH (benzín, potraviny a energie).
C:\fakepath\dax-14022022-2.png

Trading pohled na DAX, plyn a EUR/USD 14.2.2022

14.02.2022 Akciový index DAX: Na 4hodinovém grafu cena prudce klesla před setkáním Putina a Scholze ohledně Ukrajiny. Cena klesla až na 14830. Jsme pod denními klouzavými průměry SMA 25 i SMA 50. Otestovali jsme klíčové minimum z 24. ledna 14830, což je silný support. Nyní bychom mohli zpět růst, až poleví napětí.
C:\fakepath\top-14022022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2022 1) Lednová meziroční inflace byla o 0,5 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem byl především vývoj cen potravin, jejichž meziroční růst proti odhadům dále zrychlil. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 9,9 %. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 %. Král upozornil, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná 10 %.
img

Americký akciový trh zakončil týden poklesem

14.02.2022 Americké akcie v pátek klesly v důsledku eskalace napětí na Ukrajině. Britská vláda dokonce doporučila svým občanům žijícím v zemi, aby se okamžitě evakuovali.
img

EU vyjadřuje obavy ze závislosti na ruském plynu

01.02.2022 Zhruba za měsíc bude energetický sektor nadále býčí. V souvislosti s rostoucí inflací pokračuje také růst cen ropy, což zvyšuje náklady spotřebitelů na pohonné hmoty.
C:\fakepath\trader-27012022-34-zm.jpg

Komodity: Ropa mírně oslabuje, očekává se zvýšení úrokových sazeb Fedem

27.01.2022 Ropa zlevňuje. Dolů ceny tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) zvýší úrokové sazby. Dříve během seance severomořská ropa Brent vystoupala na sedmileté maximum, nad 90 dolarů za barel, kvůli obavám z narušení dodávek vlivem napětí na Ukrajině a na Blízkém východě.
img

Investoři se obávají kroků Fedu a eskalace napětí na Ukrajině

26.01.2022 Přestože je již dlouho známo, že Fed dokončil měsíční snižování nákupu aktiv a že zvýší sazby, existují obavy ohledně plánu Federálního rezervního systému snížit inflační tlaky zpřísněním měnové politiky. Hlavní otázkou však je, jak moc jestřábí či agresivní bude jejich obnovená měnová politika.
C:\fakepath\trader-25012022-40-zm.jpeg

Forex: Dolar posiluje, investoři kvůli napětí na Ukrajině preferují bezpečná aktiva

25.01.2022 Dolar dnes vystoupal na dvoutýdenní maximum. Investoři vzhledem k napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině preferují bezpečnější aktiva. Vyhlížejí také výstup ze zasedání americké centrální banky (Fed), které končí ve středu.
img

Bitcoin nemusí být dobrým zajištěním proti inflaci

25.01.2022 Analytici uvedli, že prudký výprodej kryptoměn ještě nemusí být u konce. Tento chaotický odchod z krypto odvětví se shodoval s masivním propadem akcií, kdy se americké akcie blíží nejhoršímu měsíci od března 2020.
C:\fakepath\trader-24012022-39-zm.jpg

Forex: Americký dolar kvůli napětí na Ukrajině posiluje

24.01.2022 Americký dolar zahájil nový týden růstem a ke koši měn se dostal nejvýše za dva týdny. K růstu přispívá napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině a možnost, že centrální banka USA (Fed) tento týden naznačí výraznější zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\trader-24012022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, přispívá k tomu mimo jiné silnější dolar

24.01.2022 Ceny ropy dnes oslabují. Přispívá k tomu silnější dolar a obavy investorů z toho, že americká centrální banka (Fed) bude zpřísňovat měnovou politiku rychleji, než se čekalo.
img

Forex: Zmírnění napětí na Ukrajině regionálním měnám pomohlo

04.09.2014 Středoevropské měny zůstávají v zajetí měnícího se investorského sentimentu, když hlavním kurzotvorným faktorem zůstává situace kolem rusko-ukrajinského konfliktu. Včerejší ranní telefonát mezi ruským a ukrajinským prezidentem vyústil ve zprávu naznačující možné zklidnění situace, na což trhy reagovaly výrazně pozitivně. O téměř dvě třetiny procenta ruku v ruce posílily polský zlotý a maďarský forint, česká koruna se ziskem necelého půl procenta pouze mírně zaostávala. Zatímco včerejší ranní zahajovací kurz na mezibankovním trhu činil 27,74 CZK/EUR, v průběhu dne byla česká měna o téměř deset haléřů silnější. Koruna se tak dostala na měsíční maximum, kfdyž atakovala svou nejsilnější hodnotu od 5. srpna.
img

Analýza USD/JPY v čase eskalujícího napěti na Ukrajině

07.08.2014 Japonský jen v noci posílil a prorazil hodnotu 102 vůči USD díky potvrzení informace, že tamní státní penzijní fond (GPIF) plánuje zvýšit alokaci finančních zdrojů do domácích akcií z 12 na 20 procent. Na druhé straně alokace zdrojů do japonských státních dluhopisů by měla klesnout z 60 na 40 procent. Ve hře je rovněž možnost navýšení možnosti investování do světových akcií. Japonský jen nyní kromě uvedené zprávy láká investory díky svému statutu bezpečného přístavu v čase eskalujícího napětí na Ukrajině a v pásmu Gazy. Nicméně USD/JPY se pod hodnotou 102 dlouho neudržel a vrátil se k 102,30.
eurjpy 03032014-5.png

Japonský jen kvůli napětí na Ukrajině posiluje

03.03.2014 Japonský jen dnes na forexových trzích posiloval a vůči euru zpevňoval i americký dolar. K růstu přispívá hlavně napětí mezi Ruskem a Ukrajinou, které mezi investory zvyšuje zájem o bezpečnější investice. Dolar však podpořila i nejnovější statistika.
eurusd 26022014-5.png

Dolar kvůli napětí na Ukrajině posiluje

26.02.2014 Americký dolar dnes posiluje a vůči koši šesti hlavních měn stoupl nejvýše za dva týdny. Dolaru pomáhá napětí na Ukrajině a v Rusku, které nutí investory uchylovat se k bezpečnějším investicím. Dolaru pomohly také nejnovější statistické údaje z USA.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fiskální politika | Futures | G7 | Grafy | Hedging | High | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodník | Open | Open interest | Penzijní fond | Pozice | Prodejní cena | Prémie | RSI | Rally | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Ropný trh | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Aktivum | Index | Odpor | Průlom | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Elektřina | Eura | Expirace | Finanční služby | Fio | Fondy | Frank | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Libra | Management | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | MyFxBook | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Patria Online | Pivot | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Ruská měna | Signály | Státní dluhopisy | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webinář | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EIA | ING | Benzín | Cílová cena | Index relativní síly | Intermediate | IRS | ROCE | Tranše | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Boháč | Tržní sentiment | Commission | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Futures trading | COT | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Bankovní sektor | ABN Amro | Baker Hughes | Investing.com | NATO | Americká mincovna | PVM | Zvyšování sazeb | Světová měna | Bezpečné měny | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | OctaFX | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Euro vůči dolaru | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Pro tradery | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IHS | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Pokles libry | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | TradingView | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Historická maxima | Nejistota | Erste | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Britská vláda | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Úspěšné obchodování | Dosahovat zisku | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Světové trhy | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Softbank | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Makléř Fio banky | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Očekávání | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Zahraniční forex | World Gold Council | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Americký akciový trh | Jerome Powell | Index S&P/ASX 200 | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Airbnb | Energetické akcie | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Posilování dolaru | Podniky | Asijské akciové trhy | Nejnovější statistika | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Poptávka po dolaru | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Trh s ropou | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Aktivita na trhu | Jiné měny | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Růst dolaru | Analytici z Wall Street | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Růst cen ropy | NVDA | Riziko recese | Růst cen zlata | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Velcí spekulanti | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Globální recese | Breaking news | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Měnověpolitické zasedání | Centrální banka Nového Zélandu | Vyšší úrokové sazby | Cenné papíry Avastu | Trinity Bank | Střadatelé | Údaje o vývoji HDP | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | HDP v USA | Ceny benzínu | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Index relativní síly (RSI) | Objem | Data z USA | Trh práce | Statistické údaje | Histogram | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Americký dolar dnes | Firma | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Risk-off | Poradce Bílého domu | Týdenní zpráva | Růst cen | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Index DOW | Avast | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nakupovat zlato | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | České hospodářství | Velká krize | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Impuls | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | NAFTA | Cvičení | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Největší producent ropy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Optimismus investorů | xStation5 | Andrew Bailey | TASS | Nejbližší support | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Josef Dudek | Koruna posílila | Americký index | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Černé labutě | Silný support | Eskalace konfliktu | Zvýšené geopolitické napětí | Američané | Eskalace napětí | Washington | Ceny ropy dnes | O2 | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Írán | Ekonomické sankce | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Inflační překvapení | Geopolitická situace | Česká inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Nejnovější údaje | Samsung | Instagram | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Operátor O2 | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Americká administrativa | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | XNG/USD | Optimismus na trzích | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Lednová inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | FedWatch | Akcie na evropských trzích | Americký Fed | Stabilita | Toyota | Vývoj | Šok | Výkyvy | Varovné signály | Rishi Sunak | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Vlna výprodejů | Olaf Scholz | Profitovat | Další vývoj | Poškodit ekonomiku | Letectví | Pokles HDP | Energetické společnosti | Stimul | New York Times | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Hyundai | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Texas | Vyrovnat ztráty | Další pokles | Katar | Kongres | Domácnosti | Neomezené množství | Další růst | Růst | Silná rezistence | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Potenciál | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Jaderné války | Války | Schodek | Poradce | Letecká společnost | Závislost | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Raketový útok | Prezident Vladimir Putin | Cestovní omezení | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Investoři z Wall Street | Hospodářské oživení | Statistiky | Chuť riskovat | USD za barel | S&P500 | Kontrakty na ropu | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Spotřebitelský sentiment | Důvěra amerických spotřebitelů | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | SMA 100 | Maloobchod | Denní pokles | Růst výnosů | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Bezpečnost | Toyota Motor | Výzkumné společnosti | Sektor služeb | Spekulovat | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Kia | JDE | Unie | ČR | Akcie České zbrojovky | Tržní situace | Střední Evropa | Býčí trend | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Index Nikkei 225 | Technologické firmy | Sankce proti Rusku | Akcie aerolinek | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Signál k prodeji | KLM | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Důležitá rezistence | HDP za Q2 | Silný trend | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Philip Lane | Zvýšené napětí | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Dluhopisy a zlato | Zvýšení daní | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Obchodování s ropou | Nvidia | Politici | Biden | Druhy ropy | Česká republika | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Státní penzijní fond | Embargo | Růst zlata | Interfax | Futures na ropu | Pozice velkých spekulantů | Moneta | Inflace v Číně | Producent ropy | Spotřebitelská poptávka | Ceny PHM | NAS.NO | Norwegian Air Shuttle | Nezávislý obchodník | Swingový výhled | NBP | Lael Brainardová | Futures na ropu WTI | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vývoj německé ekonomiky | Samsung Electronics | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Pozice spekulantů | Růstový trend | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Zlepšení ekonomiky | Air | Sentiment investorů | Jádrová spotřebitelská inflace | Statistika z USA | Riziková prémie | Analýza EUR/USD | Silná inflace | Holubičí tón | Reopening akcie | Data z reálné ekonomiky | LMT | Reuters analytik | AMD | Krypto trh | Ceny ropy Brent | RTX.US | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Přeprodané oblasti | Eurokomisařka | Japonský akciový trh | Kybernetický útok | Hladiny supportu | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | MNB | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Dlouhodobý support | Dodávky plynu | Zajišťování | Prodej | Dolar dnes | DPH u elektřiny | NASA | Falcon | Cenové stability | Americký výrobce | Vývoj měnového páru USD/RUB | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Americký trh | Ztrátový týden | Odvětví | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Měnověpolitické zasedání Fedu | Guidance | Interpretace | Růst výrobních cen | Zpráva z amerického trhu práce | Makroekonomický význam | Sekce měnové | Výrobní inflace | ASX | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Rivian | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Ceny plynu | OANDA Edward Moya | Sands China | Nicky Shielsová | Výsledek zasedání Fedu | Plány Fedu | Tim Ghriskey | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Automotive | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Ukončení kvantitativního uvolňování | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Stephen Brennock | Trading pohled | Rivian Automotive | Meta Platforms | Australia and New Zealand Banking Group | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | TIM | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Index technologického trhu | Bezpečná aktiva | Omikron | | Vojtěch Boháč | Zlotý | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Rotace | Rostoucí inflace | Optimismus spotřebitelů | Spotřebitelské inflace | Large speculators | Trh se zlatem | Obchodní tipy | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Gate | Válka na Ukrajině | Ingalls & Snyder | Akcie BHP | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Ceny evropského plynu | Analýza indikátorů | Plyn (XNG/USD) | Období zvýšené inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | Napětí kolem Ukrajiny | Akcie WizzAir | WizzAir | WIZZ | WIZZ.UK | WizzAir (WIZZ.UK) | Akcie WizzAir (WIZZ.UK) | Easy Jet | EZJ | EZJ.UK | Easy Jet (EZJ.UK) | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Rainbow | Rainbow (RBB.UK) | RBB | RBB.UK | AirFrance-KLM | AF.FR | AirFrance-KLM (AF.FR) | Norwegian Air Shuttle (NAS.NO) | Deeskalace | Deeskalace napětí na Ukrajině | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | SZSE | Ukrajinské síly | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Cenový index | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Ruský prezident Vladimir Putin | Eskalace rusko-ukrajinské krize | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Úřad pro ekonomickou analýzu | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Invaze | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Řetězce | Sankce Západu | Normalizace úrokových sazeb | Raytheon (RTX.US) | Akcie zbrojaře Raytheon | Akcie zbrojaře | Akcie Raytheon | Akcie Raytheon (RTX.US) | Výsledky Amazonu | Spectrum Markets
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Napětí mezi Íránem a USA
Napětí mezi Moskvou a Západem
Napětí mezi Ruskem a Západem
Napětí mezi Spojenými státy a Čínou
Napětí mezi USA a Čínou
Napětí mezi USA a Íránem
Napětí na akciových trzích
Napětí na Blízkém východě
Napětí na finančních trzích
Napětí na trzích

Následující klíčová slova

Napětí související s Ukrajinou
Napětí v Afghánistánu
Napětí v čínsko-amerických vztazích
Napětí ve světovém obchodě
Napětí v Hongkongu
Napjatá situace
Napjatá situace na trzích
Naplnění inflačního cíle
Naplnění prognózy
Nápojářská skupina
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít