Čtvrtek 07. prosinec 2023 23:41
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - Carsten Brzeski

C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo

30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
C:\fakepath\trader-05102023-33-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.10.2023 1) Akcie společnosti Alstom klesají o 33 procent poté, co firma snížila výhled pro volný cashflow pro letošní rok na 500 až 750 mililonů EUR.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německý export v srpnu pokračoval v poklesu

05.10.2023 Německý export v srpnu klesl výrazněji, než se očekávalo, dolů ho tlačí slabá světová poptávka. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že vývoz se meziměsíčně snížil o 1,2 procenta na 127,9 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Analytici očekávali pokles 0,4 procenta, napsala agentura Reuters. Analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING uvedl, že dnešní údaje zvyšují pravděpodobnost, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí dostala do recese. Německý export se v srpnu snížil podruhé za sebou.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu nečekaně klesla o 0,2 procenta

07.07.2023 Průmyslová výroba v Německu se v květnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila o 0,2 procenta. V dubnu se naopak zvýšila o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Podle analytiků zpráva naznačuje, že rychlé oživení německé ekonomiky je méně pravděpodobné.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst

07.06.2023 Průmyslová výroba v Německu se v dubnu meziměsíčně zvýšila o 0,3 procenta, zatímco v březnu o 2,1 procenta klesla, oznámil dnes německý statistický úřad. Je to slabší růst, než se čekalo. Statistika tak po pondělní zprávě o nečekaném poklesu zakázek německého průmyslu přispívá k chmurnému výhledu německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v dubnu díky oživení v Číně po pandemii nečekaně vzrostl

05.06.2023 Vývoz z Německa se v dubnu nečekaně zvýšil, ve srovnání s předchozím měsícem nárůst činí 1,2 procenta. Přispěl k tomu zejména růst dodávek do Číny, kde se ekonomika začala otevírat po rušení omezujících opatření zavedených kvůli pandemii nemoci covid-19. Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa tak v dubnu vzrostl na 18,4 miliardy eur (434,1 miliardy Kč) z více než 14,9 miliardy eur v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v lednu díky poptávce z USA vzrostl více, než se čekalo

03.03.2023 Vývoz z Německa v lednu vzrostl díky silné poptávce ze Spojených států a Británie o 2,1 procenta, což je více, než se očekávalo. V prosinci export klesl. V tiskové zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Dovoz meziměsíčně klesl o 3,4 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta

28.10.2022 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí navzdory energetické krizi vzrostla. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,3 procenta a tempo růstu zrychlilo z 0,1 procenta ve druhém kvartálu. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Přebytek obchodní bilance Německa v srpnu klesl nejníže od roku 1992

05.10.2022 Přebytek obchodní bilance Německa v srpnu klesl na 600 milionů eur (14,7 miliardy Kč), což je nejnižší hodnota od ledna 1992. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Před rokem činil přebytek 11,6 miliardy eur. Za citelným snížením je zejména prudký růst dovozu, výrazně se ale zvýšil také vývoz.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Analytici: Opatření německé vlády na pomoc firmám a lidem asi stačit nebudou

05.09.2022 Nová opatření za 65 miliard eur (1,6 bilionu Kč), kterými chce Německo pomoci firmám a lidem vypořádat se s vysokou inflací a drahými energiemi, stačit zřejmě nebudou. Myslí si to ekonom nizozemské banky ING Carsten Brzeski. Podle ekonoma německé Commerzbank Jörga Krämera opatření vyvolávají iluzi, že velkou část populace je možné ochránit před výrazným růstem cen energií.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Analytici: Ukrajinská krize může zbrzdit oživení německé ekonomiky

24.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by se podle analytiků mohl stát brzdou hospodářského oživení v Německu. "Ukrajinská krize visí nad německou ekonomikou jako Damoklův meč," řekl agentuře DPA hlavní ekonom společnosti Commerzbank Jörg Krämer.
C:\fakepath\b-10082021-lv.gif

BioNTech by letos mohl zvýšit ekonomický růst Německa o půl procentního bodu

10.08.2021 Vývoj a domácí výroba průlomové vakcíny proti covidu-19 od německé společnosti BioNTech by letos mohly zvýšit růst největší evropské ekonomiky až o půl procentního bodu. Německá ekonomika by letos mohla vykázat růst asi o čtyři procenta po loňském propadu o 4,6 procenta způsobeném pandemií. To znamená, že BioNTech a jeho vakcína by se mohly podílet na letošním celkovém růstu hrubého domácího produktu (HDP) zhruba osminou. Uvedl to dnes ekonom institutu pro makroekonomickou politiku IMK Sebastian Dullien.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika se blíží úrovni před pandemií

19.07.2021 Německá ekonomika se brzy vrátí na úroveň před pandemií covidu-19, její růst v tomto čtvrtletí zrychluje. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka. Finanční instituce v ní opomenula vliv záplav, které poničily západní části země. Nizozemská banka ING Groep v jiné zprávě ale uvedla, že záplavy se na německé ekonomice odrazí patrně jen omezeně.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v dubnu vinou slabé domácí poptávky klesly

07.06.2021 Zakázky německého průmyslu v dubnu kvůli slabé domácí poptávce nečekaně klesly o 0,2 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Výrobu v největší evropské ekonomice brzdí narušení dodavatelského řetězce, v předchozích třech měsících se objem zakázek zvýšil.
C:\fakepath\libra.jpg

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?

24.09.2020 Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.
C:\fakepath\Německo.jpg

Vývoz z Německa stoupl, je ale hluboko pod předkrizovou úrovní

08.09.2020 Vývoz z Německa se v červenci zvýšil proti červnu o 4,7 procenta, zůstává ale hluboko pod předkrizovou úrovní. Uvedl to dnes německý statistický úřad. Výsledek naznačuje, že největší evropská ekonomika se bude z dopadů koronaviru vzpamatovávat jen pomalu. Dovoz vzrostl pouze mírně, a to o 1,1 procenta. Obchodní přebytek po očištění od sezonních vlivů tak vystoupil na 18 miliard eur (477,1 miliardy Kč).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Průmyslových zakázek v Německu přibylo méně, než se čekalo

04.09.2020 Objem zakázek v německém průmyslu se v červenci zvýšil ve srovnání s předchozím měsícem o 2,8 procenta - méně, než se čekalo. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Analytici podle agentury Reuters předpokládali, že zakázek bude o pět procent více. Znamená to, že oživení po koronavirovém šoku zřejmě zpomaluje.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Koronavirus ve druhém čtvrtletí dusil ekonomiku v USA i v Německu

30.07.2020 Nový koronavirus, který se od začátku roku z Číny rozšířil postupně do celého světa, ekonomiku nejvíce dusil až ve druhém čtvrtletí. Zatímco ve Spojených státech, které mají zdaleka největší hospodářství na světě, hrubý domácí produkt (HDP) klesl v přepočtu na celý rok o rekordních 32,9 procenta, německá ekonomika, která je největší v Evropě, zaznamenala proti předchozímu čtvrtletí propad o 10,1 procenta. I to je rekord - respektive nejhlubší propad od roku 1970, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Písmenková polévka, aneb jak může vypadat oživení po viru

10.04.2020 Bude to U? Nebo V? Možná W? Předpovědi ekonomického oživení po ukončení omezení pohybu, které má zabránit šíření koronaviru, přinášejí řadu písmen. Ta naznačují, zda můžeme očekávat rychlé nebo pomalé oživení, nebo opětovný pokles, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Export z Německa se v říjnu překvapivě zvýšil o 1,2 procenta

09.12.2019 Německý export se v říjnu podle sezonně upravených údajů nečekaně zvýšil o 1,2 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Příznivé údaje přicházejí v době obav z recese německé ekonomiky v důsledku útlumu v průmyslu. Minulý týden statistici oznámili, že průmyslová výroba v Německu v říjnu klesla o 1,7 procenta, což bylo pro analytiky rovněž překvapivé.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

DPA: Vývoz z Německa míří za celý rok opět k rekordu

09.01.2019 Vývoz z Německa navzdory mezinárodním obchodním sporům a listopadové stagnaci by za celý rok mohl být opět rekordní. Za 11 měsíců loňského roku se vývoz zvýšil o 3,7 procenta na 1,222 bilionu eur (31,3 bilionu Kč). Za rok 2017 už přitom činil rekordních 1,279 bilionu eur, uvedla dnes agentura DPA.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Vývoz z Německa v říjnu nečekaně klesl

08.12.2017 Export z Německa v říjnu v porovnání s předchozím měsícem nečekaně klesl, a to o 0,4 procenta. Domácí poptávka naopak pomohla dovozu, který o 1,8 procenta vzrostl, oznámil dnes německý statistický úřad. Snížil se tedy přebytek zahraničního obchodu. Největší evropská ekonomika tak zahájila čtvrté čtvrtletí oslabená, protože v říjnu klesla i průmyslová výroba.
Související klíčová slova: Brexit | Inflace | USA | Nezaměstnanost | Británie | HDP | Německo | Francie | Analytik | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Euro | Indikátory | Investice | Finanční instituce | Měny | Obchodní bilance | Riziko | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Globální ekonomika | Investoři | EU | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodování s akciemi | Investiční banky | Obchodníci | Analytika | Banka | CashFlow | Cena | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investing | Libra | Markets | Prognóza | Reuters | Ropy | Státní dluhopisy | Trh | Twitter | Velká Británie | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Casino | Komise | Investment | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Capital Economics | Deutsche Bundesbank | DPA | DIHK | Berenberg | Investing.com | Agentura DPA | Úspěch | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Dekabank | Firemní investice | Agentura Reuters | Firmy | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Propad | Ztráty | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Výhled | Poplatky | ING Bank | Německý export | Slabé euro | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Pantheon Macroeconomics | AXA Investment Managers | René Remšík | LBBW | WirtschaftsWoche | Německá centrální banka | Spartan Capital Securities | Podniky | Akcie společnosti | BGA | IfW | Hospodářský vzestup | Odhad analytiků | Zájem investorů | Statistický úřad | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Obchodní konflikt | Růst mezd | IMK | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Kurzarbeit | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Německá vláda | Ekonom ING | Objem | Obchod | Landesbank Baden-Württemberg | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Firma | Pfizer | Server CNBC | Bilance | Co bude | Generální ředitel | Statistici | Miliardy | Vyhlídky | Domácí poptávka | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Export z Německa | Stavebnictví | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | Prognózy | Plyn | Nálada | Prohlášení | Alstom | HDP Německa | Nord Stream | Míra | RWE | Konec roku | Bilance běžného účtu | Kupní síla | AXA | Zpomalováním růstu | Nike | Miliardy korun | Zpráva z Německa | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Vyšší inflace | Ukazatele | Přebytek bilance | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Peter Cardillo | Ceny energií | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Průmyslníci | Údaje o průmyslové výrobě | Ekonomický dopad | Americké banky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Cestovní ruch | Vývoj | Prudký pokles | Olaf Scholz | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Energetické společnosti | Hlavní ekonom ING | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Spotřebitelé | Dopady pandemie | JPMorgan Chase & Co | Domácnosti | Úřad práce | Růst | Instituty | Potenciál | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Války | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Oživení v Číně | Výroba v Německu | Ekonom AXA | Gilles Moëc | Pomalé oživení | Opětovný pokles | ING Research | Ekonom ING Research | Oživení po viru | NatWest Markets | Ross Walker | Hlavní ekonom AXA | Zastavení ekonomické aktivity | Vývoz komodit | Swoosh | Písmenková polévka | Jiří Makovský | Hospodářské oživení | Americké univerzity | Sociální síť | Soukromá spotřeba | Maloobchod | Zaměstnanci | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Expanze | Zveřejněné údaje | Vláda v Berlíně | Vakcína | Předsedkyně Evropské komise | Pomoc lidem | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Unie | Záchranný balík | Slabá poptávka | Vývoz z Německa | Pokles německé ekonomiky | Hospodářský propad | Největší evropská ekonomika | Covid | Restrukturalizace | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Šance | Ceny | Překvapivý růst | Damoklův meč | Oživení poptávky | Globální pandemie | Růst eura | Vývoz do Spojených států | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Oživení německé ekonomiky | Daniel Častvaj | MRNA | Přebytek obchodní bilance | Pomoc firmám | Růst Německa | Světová poptávka | Zablokování Suezského průplavu | Objednávky | Německé společnosti | Oslabení | Spotřeba domácností | Růst dovozu | Přidaná hodnota | Odvětví | Divize | Načasování | BioNTech | Sebastian Dullien | Objem HDP | Makroekonom | Makroekonomický význam | Společnosti | Opatření | Ceny plynu | Energetická krize | Vysoké ceny | Pozornost | Společnost | Omikron | | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Sankce | Ukrajinská krize | Řetězec | Nord Stream 1 | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek | Boj s inflací | Markus Krebber | Prudký růst inflace | Zastavení dodávek ruského plynu | Balík opatření | Andrew Kenningham | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | Dovoz z Ruska | Zastropování cen | Ekonom společnosti | Války na Ukrajině | Média | Válka | Vysoké úrokové sazby | Ministerstvo financí dnes | Vice | Největší energetické společnosti | Řetězec Casino
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Carry trade
Carry trade obchodování
Carry trade obchody
Carry trade příležitosti
Carry tradeři
Carry trades
Carry trading
Car Service Partner
Carso
Carson Group

Následující klíčová slova

Carsten Fritsch
Carsten Roemheld
Carter Financial Services
Carter FS
Cartier
CAR.US
Carvago
Carvana
Carvana (CVNA.US)
Cary Cohn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít