Významné události

Jak 13. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
13.05.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD prudce propadl. Obchodníci si pravděpodobně zvykli na představu, že americký dolar nedokáže výrazně posílit, ale varovali jsme, že k jeho růstu dojde, pokud eskalace obchodní války nabere opačný směr. V pondělí byla zveřejněna zpráva, že Čína a USA souhlasily se snížením cel o 115 % na 90 dní, což samozřejmě neznamená ještě konec obchodní války, ale zásadní krok tímto směrem určitě. Abychom to shrnuli, Trump předtím zavedl odklad pro 75 zemí, během něhož platila 10% cla, a později podepsal obchodní dohodu se Spojeným královstvím. I když žádný z těchto kroků neznamená definitivní konec obchodní války, signalizují příměří a deeskalaci. Právě proto dolar v reakci na tyto zprávy roste. Všechny ostatní faktory mají na pohyb páru stále jen omezený vliv.

Jak 9. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.05.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nečekaně opustil boční kanál, ve kterém se obchodoval po dobu tří týdnů. Stalo se tak během americké obchodní seance navzdory absenci zpráv s významnými makroekonomickými údaji a za situace, kdy Donald Trump opět upustil od zavedení nových cel či jiných radikálních opatření. Vysvětlit, proč včera skončilo právě rovné pásmo, je proto obtížné. Celkový technický obraz v podstatě dlouho naznačoval korekci. Dolar nemůže klesat donekonečna, ať mu Trump postaví do cesty, kolik chce překážek. Federální rezervní systém navíc ve středu večer znovu dospěl k jestřábímu rozhodnutí, když nesnížil klíčovou úrokovou sazbu, a Jerome Powell naznačil, že měnová politika nebude do konce roku 2025 uvolněna kvůli inflačním rizikům. Dolar měl tedy důvody k růstu. Jenže je měl už ve středu večer, ale pár začal klesat ve čtvrtek. Ani zasedání Bank of England s tím nemělo nic společného, protože britská libra se držela v bočním kanálu a rozhodnutí BoE bylo oznámeno několik hodin před začátkem poklesu EUR/USD.

Jak 7. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.05.2025 Pár GBP/USD v úterý vykázal výrazný růst, ačkoli zůstává v bočním kanálu, který všem obchodníkům nemusí být na první pohled zřejmý. V časovém rámci 1H se zmenšeným měřítkem je však vidět, že se cena od 16. dubna pohybuje mezi úrovněmi 1,3203 a 1,3440. Ano, ten kanál je široký, ale stále jde o obchody v rámci pásma. Včera jsme tedy viděli další růst britské měny, pro který nebyl žádný skutečný důvod – a ani nebyl třeba, protože cena se v bočním trhu často pohybuje chaoticky oběma směry. Dnes večer nás čeká zasedání Federálního rezervního systému a zítra zasedání Bank of England. Teoreticky by britská libra měla reagovat nervózně, protože BoE téměř jistě sníží klíčovou sazbu, zatímco Fed ji pravděpodobně ponechá beze změny. Znovu ale musíme upozornit, že ani zasedání centrálních bank momentálně nemají výrazný vliv na rozhodování obchodníků.

Čemu věnovat pozornost 6. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
06.05.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně a Německu bude zveřejněn druhý odhad dubnového indexu PMI ve službách, ale tyto údaje pravděpodobně nepřitáhnou větší pozornost. Připomeňme, že trh minulý týden fungoval bez problémů i přesto, že zcela ignoroval várku makroekonomických údajů z USA. Proto je nepravděpodobné, že by revidované indexy služeb v Evropě vzbudily zájem. Totéž platí i pro obdobný index ve Spojeném království. Co se týče USA, v dnešním kalendáři nejsou žádné významné události.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 5. května: Flat trend přetrvává
05.05.2025 Měnový pár EUR/USD během páteční seance obecně pokračoval v poklesu. Americký dolar během uplynulého týdne posílil, ale toto posílení se zdá být bez solidního opodstatnění. V pondělí dolar nečekaně oslabil o téměř 100 pipsů, aniž by k tomu existoval zřejmý důvod. Od úterý do pátku pak získal zpět přibližně 150 pipsů – přestože téměř všechna americká makrodata zveřejněná minulý týden výrazně zaostala za očekáváním. Proto tento nedávný růst nelze považovat za stabilní, důvěryhodný nebo fundamentálně podložený.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 5. května: křeče dolaru nepolevují
05.05.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek korigoval pondělní růst a obecnější uptrend. Celý týden od pondělí do pátku postrádal jakýkoli jasný důvod k pohybu. Domníváme se proto, že trh obchoduje podle vlastních pravidel, očekávání a instinktů. Většina makroekonomických údajů z USA z minulého týdne byla katastrofální a ani páteční údaje situaci příliš nezlepšily. Pokud by americký dolar aktuálně vykazoval silný a sebevědomý růst, mohli bychom se domnívat, že "temné dny" má už za sebou. Co teď vidíme, je ale jen technická korekce. Trh dál ignoruje většinu makroekonomických a fundamentálních faktorů.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 5. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
05.05.2025 V pátek se měnový pár EUR/USD stále obchodoval v rámci bočního kanálu mezi 1,1275 a 1,1424. V zásadě není moc co dodat – makroekonomické pozadí bylo opět ignorováno a pohyby byly nahodilé a chaotické. Na trhu se v pátek nic nezměnilo. Jediným pozoruhodným bodem byl odraz od úrovně 1,1275, na kterou jsme dříve upozorňovali. Tato úroveň tvoří spodní hranici bočního kanálu, takže se očekávalo, že její odraz spustí růstový pohyb. K žádnému silnému růstu však nedošlo, protože data z trhu práce v USA a údaje o nezaměstnanosti dopadly lépe, než se čekalo. NonFarm Payrolls za duben dosáhly 177 000 oproti předpovědi 130 000. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na 4,2 %. Objevil se však drobný kaz – březnové NFP byly revidovány směrem dolů z 228 000 na 185 000. Celkový balíček dat byl tedy neutrální, ačkoli trh s dolarem očekával horší výsledky.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.05.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD pokračoval v poklesu, i když celkový technický obraz stále silně připomíná pohyb do strany. Britská libra si udržuje býčí nádech, ale její nedávný růst je mnohem slabší než v předchozích obdobích. Stejně jako v případě eura neexistovaly žádné fundamentální důvody pro třídenní rally amerického dolaru. Připomeňme, že ve středu zveřejněný údaj o vývoji HDP USA za 1. čtvrtletí vykázal negativní hodnotu poprvé za tři roky. Zpráva JOLTS byla zklamáním, ADP report nesplnil očekávání a ISM Manufacturing PMI se oproti předchozímu měsíci zhoršil. Proto se domníváme, že dolar neměl žádné důvody pro růst. Přesto se trh dál obchoduje podle svých vlastních očekávání a tyto pohyby v grafech působí chaoticky. Účastníci často ignorují technické úrovně.

Jak 30. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.04.2025 Pár GBP/USD v úterý po dalším pondělním růstu korigoval dolů. Tyto pohyby ale v pondělí ani v úterý nepodpořily žádné fundamentální nebo makroekonomické důvody. Dokonce ani od Donalda Trumpa nepřišla žádná zajímavá zpráva. Nutno ale dodat, že trh nepotřebuje zprávy, aby ospravedlnil prodej amerického dolaru. Širší globální kontext a politika nově zvoleného amerického prezidenta jsou samy o sobě dostatečným důvodem k trvalému výprodeji americké měny. Pokud jde o běžné makroekonomické prostředí, obchodníci o ně stále nejeví zájem. Fundamentální faktory i měnová politika centrálních bank jsou úplně ignorovány. Další růst páru tentokrát zastavila úroveň 1,3440, ale kdo by dnes sázel na výrazné oživení dolaru?

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 29. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval poněkud smíšené pohyby, ať už se na to díváte z jakéhokoli úhlu. Na jedné straně pár předvedl silný růst, přestože mu k tomu neměl solidní důvod. Na straně druhé se v hodinovém časovém rámci držel v bočním kanálu, kde se obchoduje již tři týdny. V důsledku toho jsme sice v pondělí viděli poměrně dobrý trendový pohyb, ale celkový technický obrázek se nezměnil.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 29. dubna: Růst eura neovlivnil flat trend
29.04.2025 Flat trh neznamená, že se cena vůbec nehýbe. Naopak to znamená, že se cena pohybuje v omezeném horizontálním rozpětí — a v rámci tohoto rozpětí může růst i klesat. Americký dolar nadále nejeví známky poptávky, protože obchodníci stále čekají na vývoj globální obchodní války. Momentálně je pozornost zaměřena ne na Vietnam nebo Srbsko, ale na Čínu a Evropskou unii — tedy na země, kde jednání buď neprobíhají, nebo jsou teprve v rané fázi.

Jak 29. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
29.04.2025 Pár GBP/USD v pondělí vzrostl o 130 pipů. Takto vypadalo "nudný pondělí" bez makroekonomických zpráv nebo důležitých projevů. Britská libra získala více než jeden cent doslova z ničeho, což odráží její chování v posledních měsících. Libra neroste z nějakého konkrétního důvodu, ale jednoduše proto, že dolar stále oslabuje. A americký dolar oslabuje jen z jednoho důvodu a tím je Donald Trump. O tom, zda jedna osoba může ovládat trhy dlouhodoběji, by se dalo diskutovat donekonečna. Praxe ale ukazuje, že může.

Přehled pro pár GBP/USD na 29. dubna: Jsou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti důležité?
29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a většinou do strany, i když britská libra zůstala u mírného uptrendu a navzdory absenci tržně relevantních zpráv se stále po malých krůčcích šine nahoru. Tento týden nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco ve Spojených státech jich bude spousta – a to přitom nemluvíme o možných rozhodnutích nebo prohlášeních Donalda Trumpa, ale o makroekonomických údajích.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. dubna: libra šterlinků se vrací ke starým zvykům
29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí opět obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl ani jeden fundamentální důvod. Na takový vývoj by si však už všichni obchodníci měli zvyknout. Zatímco euro má při absenci zpráv na téma eskalace obchodní války tendenci pohybovat se do strany, libře šterlinků se stále daří růst. Pokud by britská ekonomika vykazovala dobré výsledky a obchodní válka by na ni neměla žádný vliv, nebylo by o čem pochybovat. Jenže to tak není – libra dál roste prakticky bez reálného důvodu.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 28. dubna: Flat pokračuje
28.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v obchodování do strany. Ve druhé polovině minulého týdne se euro pohybovalo výhradně mezi úrovněmi 1,1321 a 1,1391, přičemž celkový boční kanál by bylo možné vymezit úrovněmi 1,1274 a 1,1457. Připomínám, že pohyby z pondělí a úterý minulého týdne raději ignorujeme, protože ve své podstatě vůbec neměly nastat. I kdybychom si na chvíli představili, že by Trump mohl odvolat Powella (což je nemožné), už druhý den od tohoto záměru ustoupil. Proto se domníváme, že pár je ve flatu od 11. dubna. A v tomto flatu zůstává, protože Trump přestal zavádět a zvyšovat cla na dovoz.

Jak 28. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.04.2025 Ani pár GBP/USD nevykazoval v pátek žádné zajímavé pohyby. Podobně jako euro, i britská libra se držela velmi blízko plochého pásma. Britská měna si však stále udržuje mírný růstový sklon, vůči dolaru projevuje skvělou odolnost a vůči americké měně prakticky neklesá. Většinu minulého týdne jsme pozorovali také zcela ploché obchodování s nízkou volatilitou. Trump si dal na týden pauzu od zavádění nových cel a sankcí a důležité zprávy, jako jsou údaje o obchodní aktivitě a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, trh nezaujaly. Další pohyb lze tedy očekávat, až dá Trump trhu novou informační bombu. V poslední době začal mírnit svou rétoriku vůči Číně a ujišťoval, že budoucí vztahy mezi oběma zeměmi budou vynikající a obchodní dohoda nepochybně uzavřena. Čína přitom uvedla, že s ním nejedná.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 28. dubna: libra nevěří v deeskalaci
28.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu do strany a držel se poblíž tříletých maxim. Fakt, že britská libra odmítá byť jen mírný korekční pokles, dokládá nedůvěru trhu v deeskalaci globální obchodní války, kterou rozpoutal Donald Trump. Připomeňme, že trhy často předjímají budoucí události, protože je to vynikající způsob, jak zahájit obchody na co nejvýhodnějších cenách v očekávání budoucích pohybů. Trh například začal započítávat uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému dva roky předtím, než k němu skutečně došlo.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 25. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
25.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným vzestupným trendem, ačkoli ve druhé polovině dne by byl logičtější pokles. V první polovině dne trh neovlivnily žádné významné události, zprávy ani oznámení ze strany Trumpa. Ve druhé polovině však byla zveřejněna poměrně významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, která ukázala březnový nárůst o 9,2 % oproti prognóze +2,0 %. Zaznamenal někdo nějakou reakci trhu nebo posílení dolaru? To je řečnická otázka a odpověď potvrzuje, že trh v současné době nevěnuje makroekonomickým údajům žádnou pozornost. Dolar začal přes noc posilovat, ale celkově se pár vrátil do bočního kanálu 1,1275–1,1424 vytvořeného na začátku týdne. Dolar tak může volně růst až k 1,1275, ale další růst vzbuzuje vážné pochybnosti.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 24. dubna: Deeskalace, nebo falešný poplach?
24.04.2025 Měnový pár GBP/USD sledoval ve středu tentýž trend jako pár EUR/USD. Britská libra se po dvou výrocích Donalda Trumpa přes noc také prudce propadla, pak se rychle zotavila a pak znovu klesla. Stojí za zmínku, že v první polovině dne libra převážně rostla, ačkoli britské makroekonomické údaje o podnikatelské aktivitě byly jen sotva "pozitivní". Americký dolar ve druhé polovině dne posílil, přestože údaje o podnikatelské aktivitě v USA lze také jen sotva považovat za silné. Dál tedy máme za to, že pohyby na trhu nejsou zcela logické.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
22.04.2025 Pár GBP/USD si během pondělí připsal výrazné zisky a obchodoval se v jasně rostoucím trendu. Hned první obchodní den týdne nepřinesl žádné důležité události ani z Velké Británie, ani ze Spojených států. Dokonce i Donald Trump tentokrát upustil od zavádění nových cel či sankcí. Přesto zůstává celkový sentiment na globálních trzích výrazně negativní vůči americkému dolaru. A tak i když jsme nečekali další pád USD hned při otevření trhu, zároveň už to nikoho nepřekvapí. Americký dolar oslabuje nepřetržitě už dva měsíce (celkově tři), a nový den opět přinesl jeho pokles – tentokrát znovu během noční seance. V tuto chvíli už USD nemá žádnou šanci. Jeho volný pád pokračuje.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 14. dubna: Dolar se stále propadá
14.04.2025 V pátek pokračoval měnový pár EUR/USD v extrémně silném růstu – což už vlastně nikoho nepřekvapilo. Vzájemná cla mezi USA a Čínou jsou stále vyšší, zatímco ostatní zprávy přestaly obchodníky zajímat. V současnosti má běžné makroekonomické pozadí na pohyb měn jen minimální vliv. Tyto údaje blednou ve stínu narativu obchodní války. Všichni na trhu chápou, že tato válka může zanechat hluboké stopy nejen na ekonomikách USA a Číny, ale i globálně. A hlavním "viníkem" je americký dolar. Proto ho trh dál prodává a Trumpova prohlášení o celních výjimkách už nikoho neohromí – nemění totiž celkový obrázek.

Jak 14. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.04.2025 I pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Důvody jsou stejné jako u páru EUR/USD. Celé makroekonomické pozadí nemělo pro obchodníky prakticky žádný význam ani v pátek, i když je třeba uznat, že makroekonomické údaje ze Spojeného království byly tentokrát silné. Únorové HDP vzrostlo o 0,5 %, tedy výrazně více, než se očekávalo, a průmyslová výroba se zvýšila o 1,5 %, také výrazně nad odhady. Britská libra proto zkraje dne získala další impuls k růstu. Jestli ho potřebovala, nevíme – roste totiž téměř každý den už tři měsíce. Další pohyb měnového páru bude nadále záviset na stavu globální obchodní války, zejména na vztazích mezi USA a EU a USA a Čínou.

Jak 10. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.04.2025 Pár GBP/USD strávil posledních 24 hodin růstem, pak poklesem a pak znovu růstem. Stejně jako dříve, ani teď nelze v hodinovém časovém rámci určit jasný trend. Co hodinu nebo dvě se objeví nové zprávy o vývoji obchodní války, nálada na trhu se neustále mění a pár se zmítá ze strany na stranu. Libra aktuálně roste, ale za hodinu může zase klesat.

Jak 9. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.04.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval mírně nahoru. Během dne se neobjevily žádné významné zprávy, až večer přišly informace o vyšších cel pro Čínu, které vyvolaly nový růst páru. Po předchozím propadu libry o 500 pipů by bylo předčasné předpokládat, že růstový trend skončil. Trump může situaci kdykoli "napravit". Aktuálně se téměř bojíme představit si, kam až může zajít, ale vývoj situace nás začíná fascinovat. Zatímco dříve se mnoho lidí chtělo dostat do USA a její ekonomiky, dnes se jich čím dál víc snaží držet se stranou. V USA se očekává recese, ale podle nás nemusí ani ona představovat ten nejhorší scénář. Trump sází vše na jednu kartu, nebere ohled na ekonomické důsledky a raději se raduje z vítězství v golfu. Stručně řečeno – dolar dál klesá a obchodní válka se dál vyostřuje.

Prognóza pro pár EUR/USD na 8. dubna 2025
08.04.2025 V pondělí pár EUR/USD dvakrát reagoval odrazem od úrovně Fibonacciho retracementu 76,4 %, otočil se ve prospěch eura a konsolidoval se nad zónou 1,0944–1,0957. Výsledkem může být další růst k další Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,1017). Konsolidace pod zónou supportu 1,0944–1,0957 by znovu hrála ve prospěch amerického dolaru a signalizovala možný návrat klesajícího trendu.

Přehled páru EUR/USD na 8. dubna: rok obchodních válek
08.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval s výraznou volatilitou, zvlášť když bylo "Nudné pondělí", kdy nebyly naplánovány žádné významné události. Přesto byl včerejšek všechno, jen ne nudný. Mnozí odborníci ho označili za "Černý" den. Akciové trhy zaznamenaly nebývalý pokles a kryptoměnové a ropné trhy se celý den obchodovaly směrem dolů. Tento článek se zaměřuje na měnový trh, zejména na americký dolar, který od nástupu Donalda Trumpa do úřadu oslabuje.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
07.04.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek prudký pokles, který je velmi obtížné vysvětlit – dokonce i zpětně. Ano, britská libra je překoupená a bezdůvodně drahá. Jediným důvodem jejího růstu v posledních měsících byl Donald Trump. Trh otevřeně ignoroval veškeré ostatní zprávy, události a ekonomická data. Co způsobilo, že americký dolar v pátek posílil o 300 pipsů? Zpráva o NonFarm Payrolls ukázala silné číslo, ale zpráva o nezaměstnanosti v USA byla horší, než se očekávalo. Jerome Powell zaujal jestřábí postoj, ale jeho projev proběhl až večer, zatímco dolar začal posilovat už v dopoledních hodinách. Celkově na trhu nadále vládne chaos.

Jak 4. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.04.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růstový pohyb. Vše z článků o euru platí i pro britskou libru. Jediným důvodem silného růstu libry v posledních měsících byla nová obchodní politika Donalda Trumpa. Jiné důvody prostě nejsou. Makroekonomické údaje ze Spojeného království jsou stále častěji neuspokojivé, než že by pozitivně překvapovaly, a trh reaguje výhradně na změny v systému globálního obchodu. A podle nás jsme teprve na začátku obchodní války. Očekává se, že mnoho zemí po celém světě zavede odvetná cla, zatímco Trump bude stupňovat americká cla, což by mohlo trvat donekonečna. Trhy v roce 2025 mohou zažít více než jen několik velkých otřesů. Začínající tradeři by si měli uvědomit, že pohyby, jaké jsme pozorovali ve středu a ve čtvrtek, mohou být v tomto roce běžné. Proto je potřeba vždy nastavit stop-loss.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. dubna: Trh zachvátila nová panika
04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal silný růstový pohyb. Upřímně řečeno, říkáme totéž už dva měsíce: kdykoli tento pár výrazně roste, je to jen kvůli Donaldu Trumpovi, který v USA zavádí nové dovozní tarify. Tento důvod je tak jednoduchý a zřejmý, že nevyžaduje žádné další vysvětlení. Je to prosté: Trump oznámí nové tarify – a dolar se okamžitě propadne.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?
04.04.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech."

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.04.2025 V úterý se pár GBP/USD nadále obchodoval ve flat rozpětí, stejně jako tomu bylo po dobu několika předchozích týdnů. Makroekonomické pozadí ve Spojeném království a USA nemělo prakticky žádný dopad na intradenní pohyb páru. Volatilita zůstává poměrně nízká a cena ani netestuje hranice bočního kanálu. Jak jsme upozorňovali na začátku týdne, silné makroekonomické nebo fundamentální pozadí samo o sobě není zárukou konce flat fáze nebo vzniku udržitelného trendu.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. března: Nonfarm Payrolls, Trump a nezaměstnanost mohou dolaru způsobit nové problémy
31.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval do strany poblíž svých maxim. Tento pohyb do strany přetrvává již několik týdnů a britské libře se po silné rally nepodařilo dosáhnout ani minimální korekce. Proto je velmi obtížné očekávat výrazný růst amerického dolaru, přestože širší trendy v denním a měsíčním časovém rámci zůstávají medvědí.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
31.03.2025 Pár GBP/USD se v pátek obchodoval do strany, na rozdíl od páru EUR/USD. A to je poněkud zvláštní. Britská libra se po dobu už několika týdnů pohybuje ve flat rozpětí bez jasných hranic. Nicméně pohyb do strany je jasně patrný. Libra ani neklesá, ani neroste. Zajímavé je, že euro nemělo v pátek dostatek důvodů k růstu, zatímco libra ano. HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí mírně překonal odhady (v meziročním srovnání) a maloobchodní tržby překonaly očekávání o 1,3 %. Pokud tedy měla nějaká měna v pátek posílit, byla to libra. Za zmínku také stojí, že nejnovější balíček cel Donalda Trumpa má mnohem větší dopad na Evropskou unii než na Spojené království. EU je navíc novými americkými cly ohrožena, zatímco Londýn může s Trumpem uzavřít dohodu. Ačkoli tedy už dlouho říkáme, že je růst libry nelogický, v pátek měla k růstu pádné důvody – na rozdíl od eura, které má v současnosti jen velmi málo silných karet.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 27. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pomalém poklesu. Oslabování eura je celkem logické, přestože obchodníci nadále ignorují většinu makroekonomických událostí. Trh v současné době obchoduje podle svých vlastních pravidel. Někdy směr pohybu odpovídá povaze makroekonomických údajů, někdy ne. Například včera tomu tak bylo. Zpráva o zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby v USA se ukázala být mnohem silnější, než se očekávalo, a americký dolar v důsledku toho vzrostl.

Prognóza pro EUR/USD na 21. března 2025
21.03.2025 Ve čtvrtek měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu a uzavřel pod hladinou 200,0% Fibonacciho retracementu na úrovni 1,0857. To naznačuje, že pohyb směrem dolů může pokračovat směrem k supportu na úrovni 1,0781–1,0797. Aktivita obchodníků je momentálně nízká, takže prudký páteční pokles je nepravděpodobný. Dalším cílem je však hladina 161,8% Fibonacciho koeficientu na úrovni 1,0734. V tuto chvíli se medvědi chabě pokoušejí prolomit převládající býčí trend.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 21. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
21.03.2025 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek pohyboval směrem dolů, ale ve středu večer libra na rozdíl od EUR/USD stabilně rostla. Znovu a znovu vidíme, že britská libra vykazuje vůči dolaru působivou odolnost. To lze vysvětlit postojem Bank of England, která právě ukončila své druhé letošní politické zasedání.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 21. března. Šance pro dolar?
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nadále frustroval obchodníky. Domníváme se, že nyní není nejlepší doba pro obchodování na forexovém trhu. Technický obrázek eura v hodinovém časovém rámci je velmi matoucí. Zdálo se, že včera cena konečně konsolidovala pod vzestupným kanálem. Připomeňme však, že již dříve prolomila trendové čáry, což ale nevedlo k sestupnému trendu. Cena klesla na úroveň 1,0823, kterou lze považovat za spodní hranici bočního pásma mezi 1,0823 a 1,0949. Místo dokončeného rostoucího trendu tak nyní máme pokračující flat (boční) trh.

Jak 21. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek po oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému klesl. Konečně přišlo určité posílení amerického dolaru a trh reagoval trochu logicky. Připomeňme, že zasedání FOMC lze považovat za jestřábí. Trh v posledních týdnech panikařil, zbavoval se dolaru a zároveň zohledňoval v cenách vše najednou – recesi v USA, agresivní snížení sazeb Fedu, hyperinflaci a tak dále. Jerome Powell a FOMC ale vysvětlil, že není důvod k obavám: americká ekonomika je stabilní, trh práce silný, Fed očekává jen dvojí snížení sazeb v roce 2025 a nejvyšší prioritou zůstává snížení inflace. Ano, prognózy HDP byly sníženy, ale prognózy inflace byly zvýšeny a vyšší inflace znamená, že sazby zůstanou vyšší po delší dobu nebo budou snižovány pomaleji.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. března – britská libra si pořád dělá legraci
21.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval... těžko říct, kterým směrem. Uptrend zůstává neporušený, ale cena včera prorazila pod spodní hranici rostoucího kanálu. V posledních dnech jsme byli svědky neklidných a nerozhodných pohybů –"cik-cak" a "plůtků". Volatilita klesla pod průměr. Zdá se, že trh neví, co dál: obchodníci nechtějí nakupovat dolar, ale nemají sílu nakupovat libru.

Jak 19. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.03.2025 V úterý pár GBP/USD věrně kopíroval pohyby páru EUR/USD. Britská libra často následuje euro a v některých případech jednoduše kopíruje jeho pohyby. Včera se euro obchodovalo velmi technicky, což obchodníkům umožnilo otevřít dva ziskové obchody. Libra však kopírovala kroky eura, ale aplikovala je na své vlastní cenové úrovně, které se neshodovaly s cenami eura.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 19. března: Trump je důležitější než Fed a BoE
19.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vykazoval růst, ačkoli k němu neměl fundamentální důvod. Ve Velké Británii se nic významného nestalo, ani nevyšla žádná důležitá zpráva a ve druhé polovině dne byly zveřejněny silné americké zprávy o průmyslové výrobě a bytové výstavbě. Dolar si však za zhruba dvě hodiny připsal jen asi 40 pipů a pak se vrátil k poklesu. Toto byl celý rozsah reakce trhu na pozitivní údaje z USA – krátce posílily dolar a pak obchodníci obnovili prodej. To je vše, co potřebujeme vědět o současné logice trhu.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 18. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.03.2025 Pár GBP/USD se i v pondělí pokusil obnovit svůj růstový pohyb a v hodinovém časovém rámci dokonce překonal poslední lokální maximum v rámci současného rostoucího trendu. Skutečnost, že pro nový růst libry neexistovaly žádné fundamentální důvody, již není překvapivá. Zpráva o maloobchodních tržbách v USA nebyla příliš silná, ale americký dolar klesal již před jejím zveřejněním. Obecně dolar klesá téměř každý den. Po prudkém poklesu, který začal před několika týdny, se americké měně nedaří korigovat směrem vzhůru. Pohyb libry je nyní čistě řízen dynamikou a makroekonomické a fundamentální pozadí nemá pro účastníky trhu prakticky žádný význam. Linie vzestupného trendu nadále signalizuje rostoucí trend, ale v dlouhodobém horizontu přetrvává klesající trend.

Jak 18. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí obnovil růst, ale zůstal v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0952. Jak už jsme zmínili, nejedná se o klasický boční kanál, ale za poslední jeden a půl týdne pozorujeme převážně boční pohyb. Klíčovým poznatkem je, že americký dolar odmítá růst a trh není ochoten ho nakupovat. DOlar během pondělní evropské obchodní seance klesal, ačkoli se neobjevily žádné zprávy ani významné události. Na začátku americké seance byla zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách v USA, jejíž hlavní výsledek vyšel o něco hůř, než se očekávalo. Jenže dolar tehdy už klesal. Další oslabování americké měny si lze těžko představit, protože trh se v poslední době chová logičtěji, než když byl dolar téměř denně masivně prodáván. Nová Trumpova cla však mohou vyvolat další vlnu výprodejů americké měny.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. března: Britská libra znovu letí na sever
18.03.2025 Měnový pár GBP/USD znovu vykázal růst, ačkoli k němu neměl důvod. Trh nakupuje britskou libru stále z pouhé setrvačnosti, podobně jako bitcoin. Ten často roste jednoduše proto, že ho všichni kupují v naději, že bude mít hodnotu několika milionů. Stejná logika platí i pro libru – kurz roste, takže obchodníci pokračují v nákupech, což podporuje další růst. V pondělí se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a jediná zpráva z USA podpořila dolar. Jenže americká měna neposílila ani v nejmenším. Donald Trump v ten den sice nepředstavil žádná nová cla ani sankce, ale dolaru nepomohlo ani to. Britská měna pokračovala po krátké pauze v růstu, jako by se nic nestalo. Hledat v současných pohybech logiku je zbytečné.

Obchodní doporučení a analýza pro měnový pár GBP/USD na 17. března: Libra nejeví zájem o ekonomiku
17.03.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírný pokles s minimální volatilitou. Ve skutečnosti britská měna klesá již tři dny po sobě a během této doby ztratila celkem 50 pipsů. V hodinovém časovém rámci se ceně zatím nepodařilo konsolidovat pod klíčovou hranicí. V současné době se po období silného růstu neobjevují žádné známky, které by naznačovaly začátek korekce. Zatímco páteční zpráva o vývoji HDP ve Spojeném království a zpráva o průmyslové výrobě ve Spojeném království byly zklamáním, ani index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA nenaplnil očekávání. Během evropské obchodní seance však měla britská libra oprávněné důvody k poklesu, nicméně, jak již bylo zmíněno, zdá se, že makroekonomické zprávy nemají pro účastníky trhu v tuto chvíli velký význam. Vzhledem k tomu, že Donald Trump je "na dovolené", obchodníci se zřejmě nechtějí zapojit do obchodování.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 13. března: Libra se rozhodla na nic nečekat
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD na rozdíl od eura ve středu pokračoval v pohybu nahoru. Britská měna nepřešlapuje na místě, ale využívá příznivých podmínek. Ačkoli euro včera stoupalo jen ztěžka – nejspíš se dostal na vrchol – libra má stále prostor k růstu, a přesně to dělá.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Zpráva o inflaci v USA měla způsobit alespoň mírný pokles dolaru, zejména proto, že dolar v posledních dvou měsících z různých důvodů klesal. Na lokální úrovni jsme pozorovali očekávanou reakci trhu na nižší americkou inflaci, jelikož by mohla přimět Federální rezervní systém k holubičímu postoji. Euro však nezaznamenalo žádný růst a trh nadále přehlíží všechny medvědí faktory. V důsledku toho je 90 % růstu libry připisováno především jedinému tématu – Trumpovým clům. Pohyb vzhůru se zpomaluje a celá rally libry se v denním časovém rámci jeví jako pouhá korekce. Po tak výrazném růstu je nyní náročné určit, zda dojde k obnovení hlavního klesajícího trendu.

EUR/USD. 12. března. Obchodní válka mezi USA a Kanadou je v plném proudu
12.03.2025 V úterý se pár EUR/USD upevnil nad 200,0% korekční hladinou na úrovni 1,0857 a pokračoval v růstu směrem k úrovni 1,0944, které býci ke konci dne úspěšně dosáhli. Odraz od této úrovně nahrával americkému dolaru, ale kdo ještě vůbec věří v sílu amerického dolaru? Pokles k 1,0857 je možný, ale uzavření nad 1,0944 zvýší pravděpodobnost dalšího posílení eura směrem k další Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,1056.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 12. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.03.2025 V úterý došlo na měnovém páru GBP/USD k výraznému růstu, který jako by se objevil z ničeho nic. Je důležité poznamenat, že trh v současné době ignoruje jak makroekonomické, tak fundamentální faktory. V opačném případě by libra spíše klesala než rostla. Hlavním důvodem slabosti dolaru je zřejmě Donald Trump. Stále není jisté, jak dlouho bude pokračovat v uvalování cel a sankcí na země, které se mu nelíbí. Stejně tak nevíme, jak dlouho bude trh reagovat pouze na základě "faktoru Trump".

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 12. března: Bohatství USA podle Donalda Trumpa
12.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zahájil novou vlnu vzestupného pohybu, přestože pro tento trend neexistují konkrétní důvody. Během dne se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a zpráva JOLT byla od počátku považována za druhořadou. Kdo se však nyní skutečně soustředí na makroekonomické údaje, když trh nadále ovlivňuje Donald Trump? V našem přehledu o euru jsme spekulovali, že by Trump mohl mít nějaký geniální plán, i když je těžké pochopit jaký, protože mnohé jeho kroky se zdají být zcela absurdní a negativně ovlivňují Ameriku i její občany.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 12. března: Neúprosná rally pokračuje
12.03.2025 Měnový pár GBP/USD obnovil svůj růstový pohyb. Během posledních dvou nebo tří obchodních dnů se zdálo, že je mírný pokles ceny na spadnutí, ale nepodařilo se jí konsolidovat pod klíčovou úrovní 1,2863. V úterý se následně obnovil růst, k němuž přispěla nejen nová cla prezidenta Trumpa, ale i širší dynamika trhu.

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 11. března. Analýza vývoje obchodování na forexu
11.03.2025 K otestování ceny na úrovni 1,0849 došlo v době, když indikátor MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo příznivý bod pro vstup do prodeje eura. To vedlo k poklesu páru o 25 pipsů, po kterém tlak na euro polevil.

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 11. března
11.03.2025 Euro a libra se dál obchodují ve vymezených kanálech, což naznačuje dobré růstové příležitosti. Rizikovější měnová aktiva jsou nicméně kupodivu stále značně poptávána navzdory současné situaci na akciových trzích.

Jak 11. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
11.03.2025 Britská libra se v pondělí pokusila pokračovat v pohybu nahoru, pak se obrátila dolů a nakonec zůstala v bočním pásmu podobně jako v posledních dvou dnech předchozího týdne. Jsme svědky plochého trhu na lokálních maximech. Zdá se, že trh čeká na nová Trumpova prohlášení, údaje o americké inflaci nebo jinou klíčovou událost. Dopad Trumpových cel na americkou ekonomiku byl už plně zohledněn, ale co požene euro a libru dál nahoru?

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 10. března: Je britská libra vyčerpaná?
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek ráno znovu prudce vzrostl, ale pohyby během dne vypadaly velmi nelogicky. Pojďme si to rozebrat: Proč libra během evropské obchodní seance rostla? Odpověď zní: Nijak zvlášť nerostla, protože ve Spojeném království se v té době neodehrávaly žádné významné události. Byl růst libry ovlivněn eurem, které dostalo podporu z pozitivní zprávy o HDP? Pokud ano, odvíjí se zajímavý scénář, kdy libra roste zdánlivě z jakéhokoli důvodu.

Jak 10. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek pokusil pokračovat v růstu. Nutno ale dodat, že v první polovině dne nedošlo k žádným významným zpravodajským událostem, které by britskou libru ovlivnily. Euro jakýsi důvod k růstu mělo, protože zpráva o HDP eurozóny za 4. čtvrtletí byla nad očekávání silná. Začalo ale stoupat spíš před zveřejněním zprávy než v reakci na ni. Naopak libra takovou podporu postrádala. Proč tedy zase stoupala? Odpověď je prostá: Donald Trump.

Jak 7. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.03.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také zastavil. Britská libra ani americký dolar neměly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody k růstu či poklesu, protože ekonomické pozadí bylo slabé a fundamentální faktory vůbec žádné.Donald Trump si navíc vzal volno a zdržel se zavádění nových cel. Trh si proto dopřál zaslouženou přestávku.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 4. března: Britské libře pomáhá i Trump
04.03.2025 Měnový pár GBP/USD zažil v pondělí výraznou rally, která byla do značné míry způsobena událostmi souvisejícími s Donaldem Trumpem z minulého pátku. Pro obchodníky, kteří se domnívali, že klíčovou roli v rally eura sehrály makroekonomické údaje, slouží výkonnost měnového páru GBP/USD jako opačný příklad. V pondělí se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události, s výjimkou zveřejnění druhého odhadu indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu. V době, kdy byl ve Spojených státech zveřejněn slabý index ISM, již pár GBP/USD vzrostl o 115 pipsů. Pokud tedy makroekonomické údaje měly nějaký vliv, byl minimální.

Jak 28. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek klesl, ačkoli k tomuto pohybu měl méně důvodů. Trumpova cla proti EU se přímo nedotýkají Spojeného království, které z bloku vystoupilo už před lety. Zprávy o americkém HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby ale dolaru přály. Zejména objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v lednu vzrostly o 3,1 % a překonaly tak prognózovaná 2 %. Třetí odhad růstu HDP zůstal oproti předchozím hodnocením beze změny, což naznačuje silnou výkonnost amerického dolaru.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 27. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.02.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD pokoušel pokračovat v růstu, ale tento trend už začíná být diskutabilní. Dříve jsme zaznamenali, že libra musí v denním grafu kvůli technickým faktorům korigovat směrem vzhůru. Její současný růst se však zdá být přehnaný a neopodstatněný. Zatímco některé nedávné ekonomické zprávy z Velké Británie libru podpořily, tento týden zůstala na vyšší úrovni i přes nedostatek pozitivních zpráv. Ve skutečnosti nebyly zveřejněny vůbec žádné makroekonomické údaje. Pohyb v tomto týdnu stále odráží falt, přičemž ceny se obchodují mezi 1,2613 a 1,2680. Podle očekávání se ve středu ve Spojeném království ani v USA neodehrály žádné významné události. Trh navíc už ani nereaguje na výroky Donalda Trumpa, protože se jimi unavil.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. února: libra dál spoléhá na euro
26.02.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý znovu pokusil pokračovat v lokálním uptrendu. Britská libra na rozdíl od eura v posledních týdnech opravdu koriguje nahoru. Její růst podpořilo několik faktorů a libra využila každé příležitosti. Když byly údaje o britské ekonomice pozitivní, libra nadšeně stoupala. Navíc pokud euro stoupalo, libra se patrně cítila v právu dělat to taky. S potenciálně začínajícím novým poklesem eura se však připravujeme i na možný pokles britské měny.

Bitcoin si dává na čas: čekají ho ještě nové rekordy?
25.02.2025 Podle analytiků je bitcoin momentálně v relativně stabilním stavu, ale nespěchá s dosažením nových maxim. Mezi účastníky trhu tím vyvolává obavy, ačkoli někteří odborníci k nim nevidí důvod.

Jak 24. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
24.02.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírný pokles, který odrážel smíšené makroekonomické prostředí pro libru i euro. Index PMI v britském výrobním sektoru za únor prudce klesl na 46,4 bodů, zatímco index PMI ve službách vzrostl na 51,1 bodů. Výsledkem byla jedna pozitivní a jedna negativní zpráva. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojených státech také přinesly smíšené výsledky, přičemž index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity byl nižší, než se očekávalo. Vzhledem k těmto podmínkám by nebylo divu, kdyby dolar v pátek oslabil. Jenže on místo toho ve skutečnosti posílil. O den dříve, tedy ve čtvrtek, pár výrazně stoupal navzdory nedostatku makroekonomických faktorů, což začínající obchodníky upozorňuje na fakt, že jeho současné pohyby nejsou příliš ovlivňovány makroekonomickými nebo fundamentálními faktory. Korekční růst v denním časovém rámci pokračuje a potvrzuje situaci.

Jak 20. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.02.2025 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Obchodníci měli už druhý den po sobě dost důvodů k nákupům britské libry, protože makroekonomické údaje ze Spojeného království tento výhled plně podporovaly. Trh projevoval v úterý a ve středu jen malý zájem o nové nákupy. Minulý týden, ačkoli měl méně důvodů k nákupům, se poměrně ochotně zapojoval do transakcí. Současné pohyby na trhu vypadají nelogicky a tento týden jsme neviděli v podstatě žádnou aktivitu. V hodinovém časovém rámci zůstává neporušený uptrend a v denním časovém rámci pokračuje rostoucí korekce. Situace se dnes pravděpodobně nezmění, protože kalendář makroekonomických a fundamentálních událostí pro Spojené království i pro USA je prakticky prázdný.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. února: Britská libra ustupuje z úrovně 26
20.02.2025 Měnový pár GBP/USD prošel ve středu poklesem, který vypadal nelogicky. V předchozích analýzách jsme uváděli, že podobné iracionální intradenní pohyby se objevují často. Dvě ekonomické zprávy z Velké Británie podpořily v úterý představu, že libra bude pokračovat v růstu, ačkoli rozhodně nepřinesly silné údaje. Ve středu pak byla zveřejněna zpráva o inflaci, která ještě posílila signály růstu libry. Jenže pár se místo růstu propadl. Britská měna oproti tomu minulý týden stoupala pět dní po sobě, aniž by k tomu měla pádný důvod. Celý tento pattern vypadá jako korekce, která v denním časovém rámci stále probíhá. Cena může ještě nějakou dobu klesat, než opět poroste, a to vše bez jasného fundamentálního nebo makroekonomického důvodu.

Jak 19. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.02.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý zaznamenal pokles a minimální volatilitu. Během dne nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické zprávy, takže euro ani dolar neměly pádné důvody k pohybu. Institut ZEW dopoledne vydal reporty o ekonomickém sentimentu v Německu a eurozóně, které vykázaly relativně dobré výsledky. Tyto reporty jsou nicméně považovány za sekundární a obvykle nevyvolávají silné tržní reakce.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
17.02.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v růstu. Zatímco růst eura se zdál být z makroekonomického hlediska nelogický, pohyb libry se zdál být snad ještě více iracionální. Za zmínku stojí, že v pátek nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy ze Spojeného království a ve čtvrtek zveřejněné údaje o HDP a průmyslové výrobě vykázaly oproti prognózám jen mírně pozitivní výsledky. Růst britské ekonomiky o 0,1 % lze jen stěží považovat za silný údaj. Přesto si libra během pouhých dvou dnů připsala zhruba 150 pipsů a za celý týden vzrostla o 200 pipsů.

Jak obchodovat měnový pár GBP/SD dne 14. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
14.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstovém trendu. Ačkoli se euro mohlo po většinu dne potenciálně obchodovat výše díky relativně slušné zprávě o průmyslové výrobě – přestože nebyla nijak pozoruhodná – růst libry lze přičíst jiným faktorům. Spojené království včera zveřejnilo zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které mírně překonaly odhady. Je možné, že libru zvedlo i silné euro, což je jev, který se vyskytuje poměrně často.

Jak 12. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
12.02.2025 Pár GBP/USD se v úterý také obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl pádný důvod. Jenže kdo opravdu hledá důvody na trhu, který se nehýbe? I v časovém rámci 1H je jasné, že cena se poslední dobou pohybuje převážně do strany. Zatímco v denním časovém rámci se objevují známky korekčního růstu, v grafu 1H je vidět pattern neustále se střídajících trendů. Celkově lze cenové pohyby z posledních týdnů zařadit do kategorie korekce, která často přináší značnou míru nejistoty. V grafu 1H jsme na chvíli viděli zřetelné trendy, ale teď čelíme naprostému zmatku.

GBP/USD – 11. února: Powell a Bailey v úterý rozhodnou o směřování trhu
11.02.2025 Pár GBP/USD v grafu 1H v pondělí potvrdil průraz pod oblast supportu 1,2363–1,2370, což naznačuje možný další pokles ke korekční úrovni 261,8 % (1,2303). Pokud se ale pár znovu usadí nad touto zónou supportu, dal by se očekávat pohyb nahoru k zóně rezistence 1,2488–1,2508.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. února: Libra se nemůže nabažit vlastního štěstí
06.02.2025 Měnový pár GBP/USD si ve středu udržoval většinou růstový trend. Stojí za zmínku, že libra v první polovině dne neměla zřetelný důvod k růstu. Jediný report, který byl v té době zveřejněn, totiž britský index PMI ve službách, nesplnil očekávání, což naznačuje, že britská libra měla spíš klesat než stoupat. Ve druhé polovině dne byly pohyby ještě méně logické. Americký dolar začal posilovat, ačkoli klíčový ISM PMI ve službách v USA byl slabší, než se očekávalo. Odpoledne by se tedy dalo očekávat, že dolar oslabí, ale místo toho vzrostl.

Prognóza pro GBP/USD na 5. února 2025
05.02.2025 V denním grafu britská libra konsolidovala nad linií MACD. Proražení cílové úrovně 1,2500 by otevřelo cestu k cíli na úrovni 1,2616. Oscilátor Marlin navíc naznačuje potenciál pro další růst.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 4. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.02.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval pozoruhodné pohyby, jejichž motorem byl výhradně Donald Trump. Přestože bylo na tento den naplánováno zveřejnění několika důležitých makroekonomických zpráv, trh nijak neovlivnily. V neděli ráno bylo oznámeno, že Trump podepsal exekutivní příkaz o uvalení cel na dovoz z Číny, Mexika a Kanady. Tato zpráva měla zpočátku za následek prudký růst dolaru při otevření trhu. Do konce dne se však rozdíl v cenách uzavřel a euro se vrátilo na své původní úrovně. Později večer vyšlo najevo, že Trump zrušil cla proti Mexiku a Kanadě, protože Mexiko City i Ottawa souhlasily s tím, že budou s Washingtonem spolupracovat v otázkách souvisejících s nelegální imigrací a obchodem s drogami. V důsledku toho sankce netrvaly ani jeden den, přesto vyvolaly značné otřesy na všech trzích. Celkově tyto pohyby sloužily pouze ke zmatení technického obrazu, který se v podstatě nezměnil.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. února: Polední bouře
04.02.2025 Měnovým párem EUR/USD v pondělí zmítala bouře. Analyzovat makroekonomické zprávy, které byly ten den zveřejněny, nedává moc smysl, protože měly jen malý vliv na pohyb ceny. Hlavním motorem turbulencí na trhu byl opět americký prezident Donald Trump, přičemž situace se začala rozvíjet už v neděli. O víkendu bylo oznámeno, že Trump zavede cla na dovoz zboží z Mexika, Kanady a Číny. Tato zpráva byla široce medializována a v pondělí vyvolala divoké výkyvy a propast na trhu. Do večera se navíc ukázalo, že zavedení cel na zboží z Mexika bylo o měsíc odloženo, a možná se brzy dočkáme podobných oznámení týkajících se Číny a Kanady.

Jak 4. února obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.02.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pondělí při otevření trhu výrazný pokles, ale do konce dne dokázal oživit. Ačkoli prorazil rostoucí trendovou linii, tento průraz by podle nás neměl být brán vážně. Pohyb ceny v daném dni byl impulzivní a emotivní, což je po zasedáních centrálních bank obvyklý scénář – ceny mají tendenci pohybovat se jedním směrem, jen aby se následující den vrátily na původní pozice. Dá se tedy říct, že pondělní výkyvy zmátly obchodníky a zkomplikovaly technický výhled. Pokračuje korekční růst, zatímco střednědobý klesající trend zůstává nedotčený. Index PMI ISM ve zpracovatelském průmyslu z USA byl mnohem lepší, než obchodníci očekávali, což by mohlo naznačovat, že dolar by dnes mohl obnovit růst. Musíme ale zdůraznit, že trh aktuálně reaguje emotivně a není jisté, jaké další informace mohou přijít od Trumpa.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. února: Libra má za sebou jen první fázi bouře
04.02.2025 Měnový pár GBP/USD vykazoval v pondělí podobné pohyby jako pár EUR/USD, tedy až na jeden podstatný rozdíl: libra do večera úplně zavřela gap, který se vytvořil zkraje týdne. Její vyšší odolnost byla vzhledem ke zprávám pochopitelná. Donald Trump uvalil cla na Mexiko, Kanadu a Čínu a také oznámil, že zavede cla vůči Evropské unii. Nebylo tedy divu, že euro čelilo výraznějšímu poklesu než libra. Tato situace ale nezjednodušuje naši analýzu. Technický obraz je aktuálně narušený a včerejší pohyby bychom patrně neměli brát příliš vážně – a stejně tak bychom měli být opatrní, pokud jde o Donalda Trumpa, který do večera zmrazil sankce proti Mexiku.

Analýza bitcoinu pomocí metody Smart money
03.02.2025 Zdravím vás, vážení obchodníci! Bitcoin se od listopadu loňského roku obchoduje do strany. Ozačil jsem hranice bočního rozpětí úrovněmi 90 928 a 108 272 USD. Bitcoin by se v tomto pásmu mohl obchodovat delší dobu. Medvědi nebyli schopni vyvinout výrazný tlak, což způsobilo, že se bitcoin drží poblíž horní hranice tohoto rozpětí.

Přehled páru GBP/USD na 3. února: Libra šterlinků čeká na verdikt Bank of England
03.02.2025 Měnový pár GBP/USD projevoval v pátek i během celého minulého týdne pozoruhodnou odolnost. Je důležité si uvědomit, že v průběhu celého loňského roku jsme důsledně upozorňovali na to, že libra je předražená a zjevně překoupená. V září bezprostředně po prvním uvolnění měnové politiky Fedu začal její dlouho očekávaný pokles, na který jsme předem upozorňovali. V současné době sice libra rychle klesá, ale občas projevuje větší odolnost než euro.

Jak 3. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.02.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu poté, co se konsolidoval pod rostoucí trendovou linií. Ačkoli má tento pokles svůj důvod, euro mohlo během týdne klesnout i víc. Téměř všechny významné události a zprávy z USA a EU favorizovaly americký dolar, takže euro mohlo držet svou pozici efektivněji, než se předpokládalo. Páteční údaje z Německa ale stačily k tomu, aby euro srazily dolů. Maloobchodní tržby meziměsíčně klesly o 1,6 %, zatímco prognóza předpokládala nárůst o 0,2 %. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 6,2 %, zatímco inflace se snížila na 2,3 % oproti očekávaným 2,6 %. Nečekaný pokles inflace mohl vyvolat výraznější pokles eura, protože zvyšuje pravděpodobnost, že Evropská centrální banka okamžitě sníží klíčovou úrokovou sazbu na 2 %. Federální rezervní systém mezitím pozastavil cyklus uvolňování a plánuje zůstat u tohoto postoje dlouhodoběji.

Jak 31. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
31.01.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval do strany. Zpráv týkajících se britské měny bylo ve srovnání s eurem výrazně méně, ale pohyby byly téměř totožné. Zdá se, že britská měna má aktuálně problémy. Po třech dnech plochého obchodování se zdá, že jen následuje euro.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 31. ledna: Britská libra přešla do flat trendu
31.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek vyznačoval neobvyklým a nelogickým obchodním chováním. Britská libra neměla mnoho makroekonomických zpráv ani fundamentálních událostí, a přesto věrně kopírovala pohyby eura, což dokládá silnou korelaci mezi těmito dvěma měnami. Euro ale dokázalo vygenerovat jeden solidní signál a vykázalo průměrnou volatilitu, zatímco britská libra se příliš nepohybovala.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 30. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.01.2025 Obchodování na měnovém páru GBP/USD bylo ve středu velmi pomalé a trhy byly v souvislosti s případnými neočekávanými prohlášeními Jeroma Powella opatrné. Powell však v podstatě zopakoval své předchozí komentáře. Hlavní rozdíl spočíval v tom, že Federální rezervní systém nyní označuje inflaci za "mírně zvýšenou", což dále snižuje pravděpodobnost uvolnění měnové politiky o více než 0,5 % v roce 2025. Domníváme se, že výsledky zasedání Fedu by měly být vnímány jako "mírně jestřábí", ale účastníci trhu to do značné míry přehlédli. Libra se nadále obchoduje výrazně nad linií rostoucího trendu, což nesvědčí o žádném bezprostředním důvodu očekávat pokles. Je však důležité poznamenat, že euro a libra spolu úzce korelují a euro konsolidovalo pod svou trendovou linií. Tato situace představuje dvě možnosti: buď libra prolomí trendovou linii v důsledku poklesu, nebo bude proražení eura od její trendové linie považováno za falešné. Vzhledem k tomu, že dnes dojde k několika fundamentálním a makroekonomickým událostem, mohou pohyby na trhu v průběhu dne přispět k vyjasnění situace.

Přehled páru EUR/USD na 30. ledna: ECB přebírá štafetu
30.01.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval většinou jen směrem dolů. V tomto článku se nebudeme zabývat výsledky zasedání Federálního rezervního systému, jak bývá zvykem, ani nebudeme rozebírat tržní pohyby, ke kterým došlo po jejich zveřejnění. Je důležité si uvědomit, že první reakce trhu na významné události je často emocionální. I když jsou informace jasné, obchodníci často reagují impulzivně a následující den se vrátí na původní pozice. Preferujeme tedy analyzovat chování trhu ař 12–15 hodin po takových událostech.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 30. ledna: Neúspěšný pokus dolaru o bleskovou válku
30.01.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval opatrně, protože trh nechtěl před zasedáním Federálního rezervního systému a výroky Jeroma Powella riskovat. Tyto události a jejich vliv na trh budeme analyzovat zítra, protože někdy se reakce trhu může lišit od výsledků, které se očekávaly. Musíme se vyvarovat unáhlených závěrů; pochopení reakce trhu nám pomůže posoudit, jak trh interpretuje výsledky zasedání Fedu.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 28. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
28.01.2025 Pár GBP/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby v důsledku absence makroekonomického pozadí a fundamentálních ekonomických údajů. Britská libra, podobně jako euro, v současné době prochází korekcí po tříměsíčním poklesu. Tato korekce se neopírá o žádné konkrétní zprávy ani údaje. Jednoduše řečeno, trh vybírá zisky z dříve otevřených krátkých pozic a zároveň postupně prodává dolar pod vlivem určitých "geniálních" iniciativ Donalda Trumpa. V důsledku toho může libra ještě několik týdnů růst.

DeepSeek je pro ChatGPT výzvou: Proč čínský nástroj umělé inteligence mění situaci na Wall Street?
28.01.2025 S rostoucím zájmem o inovace v oblasti umělé inteligence byly futures na technologický Nasdaq na začátku tohoto týdne pod značným tlakem. Do centra pozornosti se dostala čínská společnost DeepSeek, která uvedla na trh cenově dostupný a výkonný model umělé inteligence.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 28. ledna: Technicky dokonalá libra
28.01.2025 V pondělí pár GBP/USD vykázal růst, přestože ve Spojeném království ani v USA nebyly naplánovány žádné významné události. Během technické korekce trh často nevyžaduje lokální makroekonomické nebo fundamentální důvody, aby došlo k pohybu. V důsledku toho britská libra už tři týdny po sobě roste, a to navzdory slabým ekonomickým údajům ze Spojeného království a potenciálnímu agresivnějšímu uvolňování měnové politiky ze strany Bank of England ve srovnání s Federálním rezervním systémem. Stejně jako každá jiná měna nemůže libra neustále klesat nebo růst donekonečna. V denním časovém rámci se korekce vytvářela již delší dobu a nyní se vyvíjí úměrně předchozímu poklesu.

Jak 27. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
27.01.2025 Pár GBP/USD se v pátek pohyboval směrem nahoru. Euro i libra dál věrně zrcadlí pohyby tohoto druhého a na obou měnových párech se patrně rozvíjí korekce směrem nahoru. Téměř všechny páteční zprávy podpořily britskou libru. Podnikatelská aktivita ve Spojeném království vykázala nakonec pozitivní dynamiku, zatímco podnikatelská aktivita v USA vykazovala smíšené výsledky. Na americký dolar měl negativní vliv také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity.

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 23. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
23.01.2025 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém nenápadném pohybu vzhůru. Jak je znázorněno výše, cena se postupně plazí vzhůru, což nepřímo naznačuje slabost britské libry, která se snaží vytvořit smysluplnou korekci. Proto nadále zastáváme názor, že libra bude ve střednědobém horizontu pravděpodobně klesat. V této fázi je nezbytné mít trpělivost, protože korekce se vyvíjí v denním časovém rámci, což naznačuje, že její dokončení může trvat značnou dobu. Lokální trendy se mohou několikrát změnit, než se obnoví primární klesající trend. Vzhledem k tomu, že ve středu nedojde k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem a ve čtvrtek se očekává jen malé zlepšení, je obtížné předpokládat výrazné pohyby nebo výrazné zisky.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 23. ledna: Libra se plazí vzhůru a už nyní je překoupená
23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v mírném vzestupném trendu, a to i přes absenci konkrétních či lokálních důvodů pro takový vývoj. Během dne nebyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy ani významné události jak ve Spojeném království, tak v USA. Pokud jde o Donalda Trumpa, ten nyní denně vystupuje na veřejnosti a každý den vydává přibližně 15 prohlášení, z nichž 14 pravděpodobně do večera zapomene. Tento postřeh není míněn sarkasticky; během jeho prvního funkčního období analytici sledovali počet nepravdivých výroků amerického prezidenta, který činil v průměru asi 14,7 denně.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala
23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu zaznamenal mírný růst. Technický výhled pro euro i libru se aktuálně zdá téměř totožný. Hlavní rozdíl je v tom, že britská libra zatím neprorazila linii B Senkou Span. Podle indikátoru Ichimoku na ní stále převládá klesající trend. Nepřekvapilo by nás, kdyby euro i libra dnes nebo zítra pokračovaly v poklesu, protože stále nevidíme žádné přesvědčivé důvody, proč by měly vůči dolaru posilovat. Bank of England může už příští týden začít aktivně snižovat klíčovou úrokovou sazbu. "Trumpův faktor" navíc nemusí být pro dolar ze své podstaty negativní. Nabízí se otázka, proč všichni předpokládají, že cla americké ekonomice uškodí. Zdá se, že Trump je hodlá zavést, aby podmínky pro svou zemi vylepšil.

Prognóza pro GBP/USD na 22. ledna 2025
22.01.2025 V hodinovém grafu se kurz měnového páru GBP/USD v úterý obrátil ve prospěch libry a vzrostl téměř k oblasti rezistence 1,2363–1,2370. K otestování této zóny však páru chybělo jen několik bodů. V době psaní tohoto článku se pár obrátil ve prospěch amerického dolaru. Dnes tedy očekávám pokles směrem k úrovni 1,2191. Tato úroveň sice není pro obchodníky rozhodující, ale vzhledem k nedostatku významných událostí v kalendáři by pár mohl zamířit jejím směrem. Prozatím se domnívám, že pár bude spíše dále klesat.

Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 22. ledna: Libra opět čelí silné rezistenci
22.01.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zažil pokles následovaný odrazem a den zakončil v blízkosti linie Senkou Span B, která slouží jako silná hladina rezistence. Pro libru je tak prolomení této úrovně náročné. Pokud se jí však podaří tuto linii překonat, mohlo by to znamenat pokračování lokální korekce směrem vzhůru, i když ve vyšších časových rámcích se stále jedná o korekci. Linie vzestupného trendu podporuje růst libry, ale pokles ceny pod tuto linii by znamenal konec současného trendu.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 21. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
21.01.2025 V pondělí pár GBP/USD vykázal výrazný růst. Podívejme se však blíže na hodinový časový rámec – můžeme dojít k závěru, že libra zahájila silnou korekci? Podle našeho názoru je odpověď ne. Pohyb britské měny vzhůru se zdá být další slabou korekcí, která může kdykoli skončit. To se shoduje s našimi očekáváními. Nevidíme důvody, proč by libra měla vykazovat delší střednědobý růst. Pondělní události včetně inaugurace Donalda Trumpa na tomto výhledu nic nezměnily. Nový americký prezident pronesl několik důležitých prohlášení, například "ukončím všechny války", ale mezi slovy a činy je znatelný rozdíl. Vytvořila se linie vzestupného trendu, která nám nyní pomůže určit konec této korekce.

Obchodní doporučení a analýza měnového páru EUR/USD na 21. ledna: Rychlý růst a... rychlý pokles?
21.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí rychlý růst o téměř 200 pipsů. K takovému pohybu neexistovaly žádné fundamentální důvody; trh nečekaně reagoval na Trumpovu inauguraci. Kdo však mohl předpovědět výprodej amerického dolaru? Někdo by mohl uvažovat o standardním vysvětlení "zvýšeného rizikového sentimentu na trhu". Je důležité poznamenat, že pokles dolaru začal dlouho před inaugurací, což naznačuje, že nebyl přímým důsledkem Trumpova projevu. Své plány na přetvoření Ameriky a světa zopakoval již mnohokrát, takže během dne se nic zvlášť překvapivého ani nového neodehrálo – ve hře byla jen nálada na trhu.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 20. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
20.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval do strany. Ačkoli zatím nepozorujeme, že by se euro nacházelo na flat trhu, poslední tři obchodní dny v týdnu se pohybovalo mezi 1,0269 a 1,0359. Tyto pohyby byly ovlivněny slabým makroekonomickým pozadím.

Jak 20. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.01.2025 Pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval v rámci lokálního horizontálního kanálu. Aktivitu na trhu, kterou jsme tento týden zaznamenali, však nelze klasifikovat jako klasický "flat". Cena otestovala úroveň 1,2107, odrazila se od ní, minimálně zkorigovala a pak se zvolna obrátila dolů a pokračovala v poklesu. Aby se dalo mluvit o opravdovém "flatu", byl by potřeba třetí referenční bod. Pokud se ceně nepodaří podruhé po sobě prorazit pod úroveň 1,2107, pár by mohl v tomto horizontálním kanálu zůstat dlouhodobě.

Čemu věnovat pozornost 17. ledna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
17.01.2025 Na pátek je naplánována řada makroekonomických událostí, ale žádná z nich není zvlášť významná. Oba měnové páry aktuálně vykazují relativně vysokou volatilitu, což naznačuje, že makroekonomické pozadí není hlavním hybatelem tržních pohybů. Například včera bylo zveřejněno několik reportů, které však neměly výrazný vliv na trhy. Dnes bude zveřejněn report o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, druhý odhad inflace v EU za prosinec a údaje z USA týkající se průmyslové produkce, stavebních povolení a prodeje nových domů. Pokud se některý z těchto reportů výrazně odchýlí od prognóz, mohli bychom být svědky poměrně silné reakce trhů. Je ale nepravděpodobné, že by dnešní údaje změnily sentiment na trzích nějakým podstatným způsobem.

Prognóza pro pár GBP/USD na 15. ledna 2025
15.01.2025 Pár GBP/USD v úterý v grafu 1H nedokázal ani prodloužit rostoucí pohyb, ani zahájit nový pokles. Obchodníci většinou ignorovali úroveň 1,2191 a ignorují ji i nadále. Poblíž této úrovně pravděpodobně nenajdeme žádné obchodní signály. Medvědí trend zůstává neporušený a my čekáme na další vývoj.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 15. ledna: Libra se snaží odrazit
15.01.2025 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil pokračovat v pohybu nahoru, ale nakonec se znovu propadl. Libra šterlinků měla na cestě k oživení problém překonat dokonce i první významnou hladinu rezistence. Dvojí odmítnutí v zóně 1,2237–1,2255 vedlo k dalším poklesům. Zatímco euro vykazuje určité slabé známky potenciálního růstu delšího než dva dny, libra nepředvedla ani to.
Související klíčová slova:
Zpráva o inflaci | Nečekané pohyby | Zpravodajské události | Kurz eura a dolaru | Srbsko | Doba obchodování | Fibo | Měsíční předpovědi | Ekonomické problémy | Oznámení výsledků | Tempo růstu | Investment Management | HSBC | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | Vládní dluhopisy | Oživení cen | Řecko | Sandbox | Údaje z USA | Signature Bank | Typy komoditních trhů | Take Profit | Overbalance | EUR | J&T | Zkušenosti | Makroekonomika | Vytěsnění | Alphabet | Vstupy | Ark | Akciové trhy | Dění v USA | Koronavirové krize | Očekávané výsledky | USDT | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | Jasný trend | Obchodník | Výsledek zasedání Fedu | Situace v eurozóně | Pád dolaru | Inaugurace Donalda Trumpa | Indexy S&P | Cenový pohyb | Oživení poptávky | Manipulování cenou | Thomas Martin | Celkový zisk | Výše mezd | Průmyslová výroba v eurozóně | Dny v týdnu | Trend | Pip | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Stimulační balíček | Long pozice | BTC | Zelená ekonomika | Prosperity | Rostoucí akcie | Období konsolidace | AAL | Kroky Fedu | Delegace | Statistiky | Výprodej bitcoinů | Hospodářský růst USA | Úspěch Amazonu | Ochranné příkazy | Pravděpodobné výsledky | Otevřít obchod | Další růst | Odvetná cla vůči USA | DOW.US | Dow Jones Industrial | Globální ekonomické trendy | Silný support | Boční kanál | Aktiva | Neočekávané události | Citigroup | Zvýšená důvěra | Příležitost k prodeji | Bezpečné útočiště | Americká inflace | Opačný trend | Americká zpráva | Nákupní pozice | Spojení | Index US500 | Graf Kakaa (Cocoa) | Základy fundamentální analýzy na forexovém trhu | Výborné vyhlídky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Chování trhu | Index aktivity | Analýza COT | PLN | Střední Evropa | Výrazný pohyb | Akcie vzrostly | Dovednosti | American Airlines (AAL.US) | Kolaps | Prodej zboží | Volný pád | Graf ropy | Události v minulosti | Indexy na Wall Street | Zveřejnění výsledků | Klouzavé průměry | Úroveň rezistence | Zveřejnění výsledků hospodaření | Potravinové zásobování | Klesající tržby | Pojišťovna | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Analýza Bitcoinu | Vliv na trh | Diverzifikace | Line | Výnosy dluhopisů | Index PX | Německá průmyslová produkce | Wood & Company | Obchodování v trendu | Pravděpodobnost | P/S | Úsilí | Alexandr Novak | Údaje o maloobchodních tržbách | Short obchody | Počet akcií | Jak obchodovat forex | Proaktivní přístup | ISM ve službách v USA | Lagardeová | Makroekonomické zprávy | Podíl na trhu | Ethereum | Jak obchodovat měnový pár | COT (Commitments of Traders) | Pokles indexu | Stříbro (XAG/USD) | Premiér Benjamin Netanjahu | ALK.US | Tržní kontext | Britská libra | ARK Innovation ETF | Emocionální obchodování | Reality | Poplatky | Výkyvy | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Simon Peters | Dovoz z USA | APP | Financial Times | Přesnost | Dodávky elektřiny | Nové obchody | Alaska Air Group (ALK.US) | Digitální hongkongský dolar | Zlato a stříbro | Deflace | Udržení ziskovosti | Inflační cíle | Flat pattern | DeFi | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Dlouhodobější dopady | Oznámení | Cherry Lane Investments | Graf ropy (CL) | Poslední den obchodování | Pokles na trzích | Burze | ISM ve službách | Index spotřebitelské nálady | Pokles měny | Izraelský premiér | RDDT | BNB | Důležité makroekonomické zprávy | Snížení produkce | Sezónní výkyvy | Příležitosti k nákupu | Cenové výkyvy | Cena zlata | Makroekonomické statistiky | DYDX | Zásoby plynu | Holubičí tón | Snížení cen | Akcie dnes | Strach | Evropská obchodní seance | Burza | Akcie Nvidia Corporation | Kryptoměnové burzy | Technické signály | Hlavní události | Akče | Krypto trh | Zavírací cena | Žádné časové omezení | Pokles dolaru | Hluboká znalost trhů | Rostoucí inflace | Kombinace indikátorů | Směrnice | Konflikty | Medvědí výhled | Bank Term Funding Program | Cla na EU | Analýzy | Paramount | Společnost Evergrande | Týden na akciových trzích | Bithumb | Allspring | Zprávy z USA | Kolaps amerického dolaru | Vznik a rozvoj burzy | Trading Hours | Ghana | Profesionální obchodníci | Rychlý nárůst | Break-Even | Dolar dnes | Charles Hoskinson | Devizové trhy | Zbývající akcie | Dovoz z Číny | ARK Investment Management LLC | Makroekonomický základ | Předseda Fedu | Comcast | Výroky prezidenta | Růst společnosti | Graf EUR/USD | Commitments of Traders | Proti trendu | Znehodnocení | Cenový graf akcií | Microsoft (MSFT) | Vliv událostí | Americký prezident | Růst cen | Cla vůči USA | Ředitel XTB | Inflace v prosinci | CZK | Sentiment na trzích | Krátkodobí obchodníci | Dovozní cla | Embargo na ropu | Tempo hospodářského růstu | Infinera | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Těžební farmy | Kryptoměna Bitcoin | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Krátkodobý rostoucí trend | Očekávání inflace | Krátkodobé dluhopisy | Spekulace a riziko | USD/SGD | Brexit | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Proražení | Token | Pohyby trhu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Thomas Barkin | Signature | Fibonacci retracement | DCF | Tradingové webináře | Fundamentální analýza pro začátečníky | EIA | Růstový pohyb | Marka | Michael Feroli | PHLX | Finanční produkt | Živý komentář | Důležité zprávy | PMI ve službách v eurozóně | Třetí vlna | Trumpová | Hodinový graf | Závislost | Digitální měna | Úspěch na forexu | NZD/USD | Gap | Průmyslová výroba v září | Fibo retracement | Faktory ovlivňující ceny komodit | Dell Technologies | Dolarový index | Události tohoto týdne | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Sell | Obavy investorů | Vlnová analýza | Dopad na ekonomiku | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Zajištění zisků | Zmírnění inflace | Diskont | Wealth | Představitelé ECB | Směnný kurz dolaru | Obchodní seance | Evropská měna | Posilování dolaru | Hospodářství dané země | Zisk z obchodu | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Vliv na rozhodování | Horší výsledky | Normalizace trhu | Nové pozice | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Příkaz | Oslabování eura | Strategie mean reversion | Investice proti inflaci | Velké problémy | Cenové rozpětí | Shiba Inu | Analytika | VIG | YTD | Indikátor volatility | Vladimír Holovka | Korekční pohyb | Výhled | Výroba v eurozóně | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Vliv politiky | Slabá čísla | Projev šéfa Fedu | Probíhá výsledková sezóna | Základy fundamentální analýzy | Dobré výsledky | Nejnovější zprávy | Návrat Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Všichni účastníci trhu | Volatilní cenové pohyby | Propad ceny ropy | Více obchodů | Obchodní transakce | Podnikání | Formování cenových trendů | Trendový kanál | Nepřesnost | Isabel Schnabelová | Celková inflace | App Store | Významné politické události | Breakout | Výkon | Sankce | Čínský start-up DeepSeek | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Dolary | INFN | Výrazný růst inflace | Globální ekonomiky | Nabídka | Uptrend | Úspěšné obchodování s komoditami | Nákup dolaru | Michael Barr | Ministerstvo práce | Inovace v zemědělství | Zasedání FOMC | Aktivita trhu | Směnné kurzy | Důležité signály | Výnosy | Výprodeje | GAAP | Inflace | Fiskální politiky | Trumpovy kroky | Puma SE | Obchodní plán | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | Bohumil Trampota | Medvědí signál | Alibaba | CL | BinanceCoin (BNB) | Obchodní příležitost | Bilion | Fiskální a měnová politika | EUR/PLN | Technický pullback | Americké státní dluhopisy | Prodej státních dluhopisů | Indexy aktivity | Pohyb ceny | Silný růstový pohyb | Market Trading | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Nárůst poptávky | MOONBEAM | Potenciální pokles | Odhodlání | Stablecoin | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Data z trhu | PLN/EUR | Co to je Top-Down analýza? | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Rovnováha | Nový trend | Pokles ceny komodity | Výsledkový týden | CBRT | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Spotový trh | Odolnost měn | Možné scénáře | Levels | Santiment | Průmyslová produkce | Euro dolů | Směřování trhu | Dění na akciových trzích | Zisky akciových indexů | Schválení ETF | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Fundamentální vs. Technická analýza | Dobrý nápad | Zápis z posledního zasedání Fedu | Prodej dolaru | Změny trendu | GOOGL.US | Index ISM ve službách | Státní dluh | Přístupy k obchodování | Index podnikatelské aktivity | Předstihové indikátory | Centrální banky | Obchodování gapů | P/E | Potenciál růstu | Studium externích faktorů | Zveřejněné údaje | Peníze | Dow (DOW.US) | Gainesville Coins | Sezónní výkyvy v cenách | Výrobní index | Platforma xStation 5 | Pravidla obchodování | Trpělivost | Cenové akce | Brent | Stavební produkce | HUF | Prudký pokles | Politika | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Exxon Mobil | HUF/EUR | AAL.US | Trumpovo oznámení | Snížení zadlužení | IT společnosti | Psychologický faktor | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Společnost Alphabet | Odvetná cla | Volatilní poptávka | Obchodní pásmo | Expert | Flat | Volatility akciových trhů | Klidné období | Světové finanční trhy | RECALL | Obraz trhu | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | GLOBALT Investments | Jak to ovlivňuje forex | Investiční centrum | Všechny akcie | Pohyby cen | Posílení eura | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Harris | Trendové čáry | SpaceX | Admirals | XAG/USD | Boom | Ekonomické dominance | Timeframe | Průmysl | Realita | Cena Brentu | D.R. Horton | Plán obchodování | Guvernér BoE | Obchodní týden | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Výrazný růst | Blockchain | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Zásoby ropy | Americké volby | DeepSeek | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | MinFin | Hedgeové fondy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Technický výhled trhu | Klesající tržby společnosti | Platný signál | Obchodní signály | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | PMI pro sektor | Komplexní analýza | PoW | Historie | Falešný průraz | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Program kvantitativního uvolňování | Robert Greifeld | Platební systémy | MiFID II | Válka | Akcie firmy | Uvolnění měnové politiky | Drobní investoři | Fundamentální analýza | BreakEven | Ziskové marže | Hlediska technické analýzy | Nové signály | Dnešní zprávy | Jednání FOMC | Nejnovější údaje | Sentiment na trhu | Prognóza | Výrazný propad | Restriktivní fiskální politika | Nastavení grafů | Analýza ceny akcií | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Asset management | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Prezident Fedu | První obchodní den | Crypto | xStation | Britská centrální banka | Nákup libry | Data z USA | Aktuální kurzy měn | Graf | Pokles inflace v USA | Bydlení | Sektor spotřebního zboží | American Airlines | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Blok objednávek | Býčí výhled | Hrubý domácí produkt (HDP) | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Dobrý výsledek | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Kamala Harrisová | On-Chain | Evropské ekonomiky | Puma | Obrat trendu | Průraz trendové linie | Graf páru GBP/USD | Klíčové události | Web3 | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Greenwood Capital | Exekutivní příkaz | Americká měna | Paramount Global | Long | Sentiment investorů | Nejvyšší soud | Chování | Snižování sazeb | Zpracovatelské metody | Trendová linie | Kontrakty | Pozitivní zpráva | Indikátor RSI | Cardano (ADA) | Evergrande | Nepředvídatelnost | Býčí rally | Predikovat budoucí reakce | Moody's | LYNX Trading | Zprávy z krypto průmyslu | Aktuální obchodní příležitosti | Zasedání centrálních bank | Top-Down analýza | AUD | Juliána Mochnaľová | Oblečení | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Pohyby eura | Šéfka ECB | Obchodní znalosti | Kurz bitcoinu | Nominální hodnota | Tlak na akcie | Obchodní dovednosti | S&P500 | Opatření | Olympijské hry | BoE Andrew Bailey | GlassNode | Investujte zodpovědně | Zprávy a události | Covid | Oslabení eura | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Intradenní obchodování | Konsolidace | Trh | Index výrobní aktivity | Utility | Pokles nákladů na financování | Zkušenost | Makroekonomické události | Analytik trhů s kryptoměnami | Aktivity společnosti | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | Analýza ceny akcií společnosti NVIDIA | Riziko volatility | Index polovodičů | Coinbase | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | Falešné signály | Fair Value | Snížení odměn | Open | Představitelé Fedu | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Více akcií | Index | Prezidentská debata | Dlouhodobý růst | Index MSCI World | Futures | Budoucí cenové pohyby | Dobré časy | Měď | Zavedení dovozních cel | Směnný kurz | Akcie Teradyne | Dolar roste | MMF | Kolaps dolaru | Zpřísnění měnové politiky | Řetězec restaurací | Obchodování na trhu | Eura | Výhled pro GBP/USD | Komise | Nejistoty | Pipy | Objednávky | Tržní kapitalizace | Technické nastavení | Obchodování na devizovém trhu | Hladina rezistence | Plán obchodování EUR/USD | Bílý dům | Kapitál | Ukončení carry trade | FinTech | Posílení | Devalvace | Náhoda | Vliv na obchodování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Bank of Canada | Podmínky na trhu | Zajímavé příležitosti | Interactive Investor | Zavření trhu | Projev Jeroma Powella | Mít trpělivost | Rizika investování | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | Zásady money managementu | Týdenní shrnutí | Index STOXX Europe | Rok 2020 | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | S&P | Společnosti | Obchodní signál | Nižší náklady | Koruna | Rok 2025 | Obrovský potenciál | Unie | Bitcoin halving | Vice | Fundamentální analýzy na forexovém trhu | Inflace ve Spojených státech | TWD | BinanceCoin | Ekonomické ukazatele | Historické maximum | Sázky | Kurz dolaru | Teradyne | Akciové indexy | Polkadot | Akcie Amazon | Naše prognóza | Momentum | Rally pokračuje | Christine Lagardeová | Vývoj eura | Americké měny | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Zpráva Commitment of Traders | New York Community Bancorp | Makroekonomické reporty | Fundamentální zprávy | Postavení na trhu | Pojišťovna VIG | Obchodní napětí | Samou | Libra ztrácí | Wall Street Journal | Ocel | Problémy | Mary Dalyová | Swing | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Technická korekce | Největší hráči | Investice Cathie Wood | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | Trhy v roce 2025 | COT reporty | Reakce trhů | Čas růstu | Pohyb měnových párů | Prezident USA | Asie | Volatilita cen komodit | Očekávání analytiků | Příležitosti pro obchodování | Akcie Nike | Pád USD | Znalost | Rekordní hodnoty | Patterny | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Intradenní volatilita | Negativní dopad | Index Stoxx 600 | Jednoduché tipy pro začátečníky | Dobré zprávy z USA | Powellův projev | Poměr rizika a zisku | Společná měna | Ceny Bitcoinu | Býčí obrat | Technické analýzy | Fundamentální analýza forexu | Negativní zpráva | G7 | Řízení rizika | Velké zisky | Aktivní obchodování | Budoucnost | Trendlines | Pokles ceny | Cukr | Podnikatelská aktivita v USA | Tolerance rizika | Platina | Slabý trh | Pokračující pokles | Kakao | Mírný růst | KOL | Těžební technologie | Frank Zarb | Vysoká inflace | Bernard Madoff | Situace v USA | 3M Company | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Dlouhodobý obchodní úspěch | Ideální čas | Setkání ministrů financí EU | Regulace kryptoměn | Otevřené obchody | ARKK | Ústup inflace | Krátkodobé obchody | Konzistentní obchodování | Časové omezení | Tržní sentiment | G10 | Moneta | Insider informace | Dlouhodobý support | Blockchain etherea | CMCSA | Decentralizované finance | Program QE | T-D | Prudký propad | Kolísání měny | Dnešní volatilita | Index Nasdaq Composite | Protest | Pokračování vzestupného trendu | Analýza investice | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Setkání ministrů financí | Klesající trend | Americké státy | Nízká likvidita | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Solidní zisk | NASDAQ: NVDA | Dow Jones Industrial Average | Slabé výsledky | Vzdělávací webináře | Bohatství | Teradyne Inc. (NASDAQ: TER) | Oblast rezistence | Miliarda | Ifo | Cla na Čínu | Erste Group | Energetický sektor | Stabilní růst | Renomovaný analytik krypto | Conference Board | Margin | Zboží z Mexika | Američtí investoři | Euro včera | Oblasti rezistence | ECB dnes | Index nákupních manažerů | Renomovaný analytik krypto trhu | Růst cen zlata | Peter Brandt | Ark Innovation | Domácnosti | Překoupené zóny | Jednoduché tipy | Bitcoin | Dynamika trhu | Počet žádostí o podporu | Kanadský dolar | Pokles prodeje | Kryptoměny dogecoin | Primární trend | Poptávka | Kov | Obchodovat forex | Balance | Nejziskovější | Řetězec | XPT/USD | Obchodní výsledky | Maloobchodní tržby | ISM index | Nižší minima | Gamble | Snižování úrokových sazeb | Výrobce sportovního oblečení | Důvody pro posílení | Volatilnější pohyby | Nastavení měnové politiky | Makroekonomická zpráva | Pravidla obchodního systému | Twitter | Souvislost s komoditami | Zboží dlouhodobé spotřeby | Start-up DeepSeek | Intel (INTC.US) | Aligator | Marketingová komunikace | Pohyb trhu | Dopad na volatilitu | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | Očekávání trhu | Negativní účinky | Klesající trendová linie | Bancorp | Směřování trhů | Obchodovat | Výkyvy cen | Americké indexy | Prudké výkyvy cen | Snižování rizika | Analytik krypto | Grónsko | Nárůst výnosů | Graf Kakaa | Obchodní aktivita | Regrese | Měkké komodity | Akcie na pražské burze | Pád Berlínské zdi | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Akcie Apple | Platformy | Obchodování forexu | Fundamentální události | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Analytici | Snížení ratingu | Čistý zisk | Aukce | Finance | Dovozní clo | Harrisová | Množství peněz | Cenový index | Pohyby měnových párů | Stříbro | Pozornost trhu | Přístup k informacím | Ark Investment Management | TLTRO | Obchodníci | Volatilita je nízká | Finanční instituce | Nastavit stop-loss | Prostor pro další růst | Pokles podnikatelské aktivity | Pepa Zeman | Vyšší sazby | Dobré obchodní signály | Pokles cen | Atraktivita carry trade | Index pražské burzy PX | Cenový graf | Ottawa | Měnové intervence | Globalt | Micron Technology | Index PMI | Indikátor CCI | Počasí | Uzavření trhů | Vstoupit do trhu | Michigan | Pozemky | Short squeeze | Renomovaný analytik | ETF | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Uskutečnění obchodů | Bollingerova pásma | Webináře | Klouzavý průměr | FTSE Russell | Významné tržní pohyby | Ropa | Lineární regrese | Firma | Povaha obchodování | Kolísání britské libry | Výrazné pohyby | Největší stablecoin | Nejhorší výsledek | Ekonomická zpráva | Pohyby dolaru | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | Investiční aktivita | Fundamentální analýzy | Obchodníci s ropou | Odvetná opatření | Omezení cestování | Zájem o akcie | Ziskový obchod | West Texas Intermediate (WTI) | Tržní korekce | Short pozice | Pokračování trendu | Makroekonomická data | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | Austan Goolsbee | Zpomalení inflace | Oslabení české koruny | Patrik Štefek | Vývoj situace | Bitcoiny | Komerční banka | Vývoj kurzu EUR/USD | Hodnota eura | Zklidnění trhů | Walter Todd | Avalanche | Podnikání na kapitálovém trhu | Čtení cenových patternů | USA | Ekonomové | Technické korekce | Spojené státy | Růst HDP | JOLTS report | Pandemie | Halving | Euro vůči dolaru | Moving Average Convergence Divergence | Nálada na trhu | Obchodovat na základě technické analýzy | 3М | Globální potravinové zásobování | Platforma | Bezpečné dluhopisy | Sázka | Volby | Kótování | Zvyšování úrokových sazeb | ETH/USD | Cenová akce | Dow Jones | Směr trhu | Ziskový potenciál | Iniciativa | Tržní pohyb | Zisky dolaru | Qualcomm | Boeing | Index Fedu | Jak obchodovat | Velmi volatilní | Americká data | Nový týden | Oslabování libry | NASDAQ: TER | Indexy PMI | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Platina (XPT/USD) | Signál k nákupu (buy) | Zpracování komodit | Vývoj | Graf platiny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Americké burzy | Úroková sazba | Kurz libry | Časový rámec | Interní informace | Stanovení pevných stop-lossů | Kalifornie | Mistrovství světa | Proof of Work | Rozvoj burzy NASDAQ | Investiční poradenství | Slevy | Býčí divergence | Poptávka po dolaru | Glassnode | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Směr trendů | Swingová minima | Facebook | Americké akcie | Zprávy z Fedu | Nový americký prezident | Nejlepší rozhodnutí | Poměrové ukazatele | Nejistota okolo Brexitu | Politika centrálních bank | Otevírací cena | Růst americké ekonomiky | Volatilní | Dostatek likvidity | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Výdaje | Intervence | Trh s kryptoměnami | CryptoQuant | Průběžné výsledky | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Čtyřhodinový graf | Průzkum hlavních trhů | Zprávy z krypto | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | První odhad | West Texas Intermediate | Online platformy | Devalvace dolaru | Měnové politiky | Finanční služby | Nová cla | Joe Biden | Dánové | Objem obchodování | Změny v regulačních politikách | Aktuální situace | Geopolitické události | Efekt investic | New York Community | Faktor Trump | Denní volatilita | Fiskální politika | Manufacturing | Prognózovaní | Odvětví | Rozhodnutí o sazbách | Investiční doporučení | Prohlášení | Příjmy z ropy | Zlotý | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | TradingView | Sellier&Bellot | Sazby centrální banky | Dotazník | Pracovní den | Odhad HDP | Měnové pohyby | Růstový potenciál | Trading | Dna | Impulzivní pohyby | CNY | Pravidla systému obchodování | Trh se zlatem | Hlavní měnové páry | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Tržní cena | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Americké statistiky | Stabilní růstový trend | Rozhodnutí centrální banky | Finanční poradenství | Koronavirus | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | ADP | AI | Pokles nákladů | Británie | Silný trend | Umělá inteligence | Analytik Komerční banky | Obchodování eura | Manipulace trhu | USD graf | Podstatné kurzotvorné zprávy | Přeprodané zóny | Úvod do klíčových pojmů | Podstata komodit | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Prezidentské volby | Dakota Wealth | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Ochrana proti inflaci | Cenové pohyby | Intradenní strategie | Propad ceny | Tisková konference | Prodejní příkazy | Společnost Philip Morris | Forexoví obchodníci | Čistá úroková marže | Bývalý premiér | Růst mezd | Prezident ECB | Různé typy komoditních trhů | Luis De Guindos | Snížení inflace | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | GBP/EUR | Příjmy společnosti NVIDIA | Zemědělství | PMI ve výrobě | Patria | Očištěný čistý zisk | Otevření obchodu | České koruny | Krátkodobý výhled | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Nové rekordní hodnoty | Zasedání v Jackson Hole | Nové peníze | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Teradyne Inc. | Amazon | Expanzivní fiskální politika | Události z politické scény | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Překážky | Největší kryptoměna | Výhled poptávky po ropě | Sektor služeb | Regulátor | Společnost Nike | Růst ceny komodity | Cathie Wood | Čtvrtletní výsledky společnosti | Obchodní dohoda | Výkyvy na forexových trzích | Mean reversion | Průzkum | Squid | Firmy | Klidné obchodování | Medvědí divergence | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Průměrování | Silné výkyvy | Index výrobních cen | Panika | Obchodní ředitel XTB | Murray | Pondělní obchodování | Reálné mzdy | Zajištění | Bank of Ghana | Trades | Zájem investorů | Dolar včera | Vyšší ceny | Ukazatele ocenění | Euro dnes | Money management | Prudký růst měny | Dopad na finanční trhy | Kroky centrálních bank | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Pokračování rostoucího trendu | Ravi Menon | Inflace ve Velké Británii | VFC | Globální ceny | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Comcast Corporation | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Hledání bezpečných investic | Divergence indikátoru | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Hry | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Banky v eurozóně | Akcie společnosti Nvidia | Fluktuace | Sideways | FTSE | CMCSA.US | Významné úrovně | Finanční analýzy | Stavitel domů | Index Sentix | Oscilátor | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Významné výkyvy cen | Zvýšení volatility | Forward P/E | Globální trhy | Pšenice | Pivotní body | Nákup eura | Období korekce | Celkový výsledek | Úspory | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Velcí hráči | T-D analýza | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | Ministr obchodu | Hodnota akcií | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Sláva | Zasedání centrální banky | Změny ve výrobních nákladech | První obchod | Obor podnikání | Strategie obchodování s komoditami | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Ředitelka | Akcie Teradyne Inc. | NKE | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Polkadot (DOT) | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Obchodování páru EUR/USD | Evropský průmysl | Přeprodané podmínky | CAD | Cenové války | Vznik a rozvoj burzy NASDAQ | Odhady analytiků | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | ETF na bitcoin | Deeskalace | Shortování | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Analytik krypto trhu | Exekutivní příkazy | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Tým RoboMarkets | Hospodaření | Ztráta | Indikátory sentimentu | Dluhové krize | Alphabet (GOOGL.US) | Nákupy dolaru | Institucionální investoři | FXstreet | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Konsensus trhu | Investoři a obchodníci | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Sam Stovall | Hospodářské politiky | Analýza ceny akcií společnosti | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Index relativní síly | Long Term | Moving Average | Obchodník s komoditami | Bezpečná aktiva | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | MAST | Intradenní obchody | ATH | Právo | FIAT | JPY | E-mini | Pražské burzy | Axios | Vývoj EUR/USD | Adidas | Pivot | INTC.US | Binance | Ekosystém | RSI | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Gazprombank | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | Arthur Hayes | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Tether (USDT) | Plyn | Mali | Vývoj dolaru | Karty | Čína | Capital | Inovace | Úrovně supportu | STAR | WP | CZK/USD | Analýza ceny | Ceny | Spotřebitelský sektor | Forexový obchodník | Prognóza vývoje | Mastercard (MA.US) | ETH | Tržní pohyby | Financování | Monopol | FCF | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Short obchod | Mírná korekce | Obranný průmysl | COT report | Dukascopy | Války | Změna politiky | Impuls | Zemědělské komodity | Gala | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | Nákupní obchod | Kryptoaktiva | Doporučení k obchodování | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Hurikány | Digitální reklamy | SMA | Praxe | Mistrovství Evropy | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | Libra | NYCB | Zlato a bitcoin | Energetické úspory | Klíčová úroveň | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | PMČR | Investments | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Celní politiky | USD/EUR | Sentix | Výsledek voleb | Stratég | Současná cena | Ark Investment | Stablecoiny | Instituce | Propuštění | Shooting Star | Forint | Anomálie | Vstup do trhu | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Indexové fondy | EV | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Krátkodobé cenové pohyby | TSLA.US | České akcie | Obchodování GBP/USD | Výsledky amerických voleb | Dobře definovaný obchodní plán | Insider | Index DOW | IHNED | Swingový obchodník | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Metaverse | Algoritmy | CEO | 256/2004 | Defi | WACC | Dobrá zpráva | Rozhovor | Nové sankce | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | S/R zóny | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Channel | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | Index Dow Jones Industrial | Írán | Kurz eura k dolaru | TER | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Káva | Vlna poklesu | Vyšší hodnoty | Zisk | Obchodníci dnes | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Tržní dynamiky | Ceny BTC | EURUSD | Spekulovat | Sektor technologií | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Avast | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Tesla (TSLA.US) | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | MSCI World | Prezident | Růst inflace | COCOA | Jednotné měny | Quote | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Evropa | Cena eura | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Směnný kurz eura | Trigger | Ekonomické důsledky | Údaje | Krize v eurozóně | Potenciální změny | Technologické společnosti | Převodník měn | Návrat poptávky | ARK Innovation | CFRA | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Rýže | Převzetí společnosti | Finanční krize | Ukazatel inflace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | SGD | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | ex | Jakub Matis | Klesající tendence | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Čínská společnost | Platforms | Akciový index Nasdaq | Futures kontrakty na ropu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Spotová cena | Růst měny | Super Micro Computer | Směřování | Tržní situace | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Primoco | CARA | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Obchodování forex | Časový horizont | Konsensus | Aktuální prognóza | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Ceny akcií Nvidia | Americké akciové trhy | Index pražské burzy | GfK | Resistance | Světové události | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Výkyvy v cenách | Index relativní síly (RSI) | Spready | Trh s bydlením | HDP | Měnové kurzy | Technology | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ztrátový týden | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Skokový nárůst | Pohyby ceny | Falešný signál | Investování je rizikové | Visa (V.US) | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Výprodej | Měnové páry | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | Zemědělské produkty | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Přirážka | ČTK | Novinky | Nvidia Corporation | Session | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Světové indexy | Ztráty | Americká seance | Americký ISM | Regulační rámec | Analýza indikátorů | 1D | VIAC | Výhled trhů | Americké firmy | Philip Lane | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Prodejní pozice | Obecné trendy | Fundamentální výhled | Kupci | dApps | Nový Zéland | 5G | Návratnost | Celoroční projekce | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Pokračující výprodej | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Institut ZEW | Týdenní pivot | Makléř | Cardano | Obchodní výhled | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Index cen | Kanceláře | ADP report | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | Realizovat zisk | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Těžaři bitcoinu | Technický indikátor | Živé vysílání | DXY | S&P 500 a Nasdaq 100 | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | P/BV | Růstový trend | Atlantik | AMD | Energetická společnost | Úspěchy | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Den obchodování | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Ztrátový obchod | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Propad tržeb | Rychlý růst | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Skupina G7 | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Robinhood | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Sýrie | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Důvody k nákupu | Trhy s kryptoměnami | Pravidla hry | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | PMI za leden | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Index MSCI | Vítězství Harrisové | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Key level | Návratnost investic | Silné měny | Inaugurace | Značný pokles | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Politická stabilita | UST | Trh s ropou | Milník | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Číst grafy | Akcie Amazon.com | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Kofola | GBPUSD | Řízení rizik | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Kurzotvorné zprávy | Mnozí investoři | Britské měny | Chytré kontrakty | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Upozornění na rizika | Jersey | BitMEX | Jižní Korea | Média | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Politická nestabilita | Týdenní výkon | DOGE | DJI | COVID-19 | Ceny americké ropy | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | NFP | Obchodní dny | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Zhodnocení měny | Příjmy Ruska | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | CFRA Research | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Platforma xStation | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Tokeny | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Obchodovanie | Colt | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Premiér Benjamin | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie Alphabetu | Akcie firem | Otočení trendu | Zakladatel | Příliv kapitálu | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Definovaný obchodní plán | Geopolitické faktory | QE | Intuitive Surgical | Spojené království | Výstupní body | Evropský regulátor | Cena | Obchodování GBP | CMG | EU a USA | MicroStrategy | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Michael Brown | Příkaz Stop | Zadlužení | Pepperstone | Korelace Bitcoinu | Dolarové páry | Americký trh | Rick Meckler | Interpretace | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | Close | Vstupní a výstupní body | TSLA | Znalost trhu | Kurzy | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Teroristické útoky | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Etherea | Petrus | Výhledy | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | Erste | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Jednotná měna | Zlato | V.US | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Střední podniky | Poptávka po akciích | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Benjamin Netanjahu | Intel | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Akcie Intelu | Forex trading | Bezpečnost | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Vlády | Americká vláda | INTC | ECN broker | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Netflix | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | XTB | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Výraznější pokles | Intervenovat | Lithium | Americký Fed | API | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Pozice | Jádrový CPI | Barel ruské ropy | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Techničtí obchodníci | OCI | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Neustálé vzdělávání | Demokratické strany | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Obchodní ředitel | Market | Technologický sektor | Denní objem | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | LSEG | Support | General Electric | Gabriel Štefaňák | Valná hromada | Cenný papír | Transparentnost | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Investice do bitcoinu | Klíč k úspěchu | Kvartální výsledky | Služby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Vydání nových akcií | OPEC | Technologie blockchain | Technologický pokrok | Jak číst grafy | Broker | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Pokles průmyslové výroby | Technologický gigant | Americké objednávky | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výprodej akcií | Finanční zprávy | Výkonný ředitel | Investiční ředitel | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Ekonomické trendy | Reddit | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Nákupní cena | NFT | Kansas City | Rezistence | Index Dow Jones | Projekce | Analytici společnosti | Jasné signály | Zpráva COT | Zpravodajství | Výhled poptávky | Klíčový support | Robert Pavlik | Spotřebitelská poptávka | Alaska Air Group | W1 | Ichimoku | Pozice dolaru | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | Těžba bitcoinů | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Cestování | Ceny americké ropy WTI | Emoce | Nové příležitosti | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Under Armour | D1 | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Celkový objem obchodů | Praktické tipy | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | 3M | Tržní podíl | Odhad inflace | US500 | Krypto komunita | Posilování amerického dolaru | Akcie skupiny | Údaje ISM | Posilování eura | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Události ve světě | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Mistrovství | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Pokles eura | Významné zprávy | Dogecoin | Graf páru | United Parcel Service | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Stimulační program | Markets | USD/CHF | Významné pohyby | Oblast supportu | Invest | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | CVX | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | Libra klesá | Každý trader | Britský regulátor | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Technické patterny | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Velikost pozice | Těžaři | Zlepšení ekonomického výhledu | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | ECN | Inflační očekávání | Technologické inovace | Cherry Lane | Body | Index výdajů | Parita | Reverzní formace | Korekční fáze | Politické otřesy | Krypto | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Týdenní pokles | Americká cla | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Úroveň supportu | Silné euro | Politické riziko | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | ADA | FUNDING | Poptávky po ropě | PMI pro sektor služeb | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Velká očekávání | Trend klesající | Intradenní obchodník | Jestřábí politika | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | Obchodování na forexu | Transakční poplatky | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Brent a WTI | Nasdaq Composite Index | Cenový index výdajů | Američané | Zprávy z pražské burzy | Graf dne | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Pohyb dolaru | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Americký HDP | COT | Snížení cen komodit | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot