Významné události

Čemu věnovat pozornost dne 8. července? Přehled základního dění pro začátečníky
08.07.2025 V úterý není na programu žádné zveřejnění makroekonomických zpráv. Přesto nelze říci, že by trh byl v pondělí nečinný – i přes absenci klíčových makroekonomických událostí bylo k dispozici dostatek zpráv, na které mohl reagovat. Americký dolar během dne obecně posiloval, což do určité míry odporovalo charakteru zveřejněných ekonomických údajů a vývoje. Domníváme se, že euro i libra v současnosti procházejí další mírnou technickou korekcí – a nic víc.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 4. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.07.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD opět prudce oslabil, tentokrát však pád britské měny trval jen pět minut. Důvody čtvrteční síly amerického dolaru byly podstatně významnější než ty středeční. Přesto si dolar do konce čtvrtka nepřipsal ani jediný bod.

Jak 27. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
27.06.2025 Za prvé, Donald Trump začal znovu útočit na Federální rezervní systém, ale kvůli své frustraci očividně nedokázal přijít s ničím lepším než se zprávou, že je připraven vybrat nového šéfa Fedu. Powellovi končí mandát v květnu příštího roku, ale Trump už teď dychtivě hledá náhradu. Nedává to příliš smysl, protože během roku se může stát cokoli, ale Powell Trumpa natolik irituje, že ho chce – alespoň na papíře – co nejdříve nahradit.

Jak 27. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
27.06.2025 Ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD obchodoval převážně do strany, i když mírně nahoru. Uptrend v hodinovém časovém rámci zůstává neporušený. Euro se tento týden obchodovalo velmi nestandardně, protože obchodníci reagovali na nezvyklé fundamentální pozadí.

Jak 26. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.06.2025 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v růstu, který zahájil v úterý. Připomeňme, že v úterý byla oznámena dohoda o příměří mezi Izraelem a Íránem, což způsobilo prudký pokles poptávky po americkém dolaru, který je některými účastníky trhu stále vnímán jako "bezpečný přístav". Kromě toho se blíží termín 9. července, kdy vyprší platnost "preferenčních cel". Trumpova administrativa zatím kromě dohody se Spojeným královstvím žádnou obchodní dohodu neuzavřela. V médiích se prakticky neobjevují žádné informace o vyjednávání s jinými zeměmi, takže trh očekává to nejhorší, tedy obnovení cel, které by dále urychlilo inflaci a zpomalilo ekonomický růst, jehož oslabování je už patrné. Jerome Powell při vystoupení v Kongresu potvrdil, že během léta očekává růst inflace, zatímco měnová politika očividně ustoupila do pozadí.

Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
23.06.2025 Zlato, společně s akciovými indexy jako je například S&P 500, patří mezi nejpopulárnější a nejvíce obchodovaná aktiva. V tomto článku se zaměříme na jeho historickou výkonnost, volatilitu a korelace těchto aktiv z pohledu tradera. Zároveň, pokud budete chtít nastudovat tuto problematiku více do hloubky, uvnitř článku na vás čeká ebook zdarma.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.06.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný pokles ve druhé polovině dne, který bylo možné přičíst pouze faktorům, jež nebylo možné předem předvídat. Domníváme se, že americký dolar posílil v důsledku možné americké vojenské akce proti Íránu, na kterou Trump v posledních dnech důrazně upozorňoval, nebo šlo o "reakci s předstihem" na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému. Připomeňme, že Washington požadoval, aby Írán podepsal "jadernou dohodu", na jejímž základě by se Teherán měl vzdát jakéhokoli jaderného vývoje – i pro mírové účely. Teherán tyto podmínky odmítl. Trump trvá na tom, že Írán nesmí vlastnit jaderné zbraně, a je proto připraven na vojenský úder proti této zemi. Jedná se o další eskalaci konfliktu na Blízkém východě, a krátkodobě tak mohl dolar získat určitou podporu.

Prognóza pro pár EUR/USD na 16. června 2025
16.06.2025 V pátek se pár EUR/USD otočil ve prospěch amerického dolaru a uzavřel pod hladinou 100,0 % Fibonacciho korekce na úrovni 1,1574. Nestalo se tak bez důvodu, jak bude vysvětleno níže. Konsolidace pod úrovní 1,1574 otevírá prostor pro další pokles směrem k další Fibonacciho hladině 76,4 % – 1,1454. Pokud by však došlo k návratu nad úroveň 1,1574, opět by bylo možné očekávat růst eura směrem k 1,1645 a 1,1712.

GBP/USD – 16. června: Býci drží úroveň 1,3527
16.06.2025 V hodinovém grafu v pátek se pár GBP/USD dvakrát odrazil od hladině 127,2 % Fibonacciho retracementu na úrovni 1,3527 a vzrostl směrem k zóně rezistence 1,3611–1,3633. Předtím však od této rezistence opět prudce klesl zpět k 1,3527. Proto by dnešní další odraz od úrovně 1,3527 nahrával libře a dalšímu býčímu útoku směrem k 1,3611–1,3633. Konsolidace pod úrovní 1,3527 by znamenala ústup býků a umožnila medvědům cílit na zónu supportu 1,3425–1,3444.

Obchodní doporučení a analýza páru EUR/USD na 16. června: Přijde v pondělí nová bouře?
16.06.2025 Během pondělní seance se měnový pár EUR/USD pohyboval oběma směry. Nejprve došlo k prudkému poklesu kotací (pro ty, kteří ještě nespali), který byl vyvolán útokem Izraele na Írán. Následoval poměrně silný růst. Proč vlastně k obratu došlo? Proč dolar nepokračoval v posilování? Trh si velmi rychle připomněl jeden jednoduchý fakt — dolar už není považován za "bezpečný přístav".

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 16. června: Libra necítí odpor ze strany dolaru
16.06.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v pohybu nahoru. Pro lepší pochopení aktuálního dění je vhodné přejít na denní graf. Tam vidíme silnou rally, která začala přesně v den Trumpovy inaugurace. Od té doby jsme zaznamenali nanejvýš tři malé korekce. Jinými slovy, libra roste takřka nepřetržitě. Přirozeně, že pohyb v nižších časových rámcích nepůsobí tak jednoznačně. Objevují se korekce, které někdy trvají i několik týdnů. Nicméně to hlavní se nemění – dolar dál ztrácí na hodnotě.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.06.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal relativně silný vzestupný pohyb, i když britská libra zaznamenala během dne poklesy. Došlo k mnoha novým událostem. Například během evropské seance byla libra pod tlakem dubnových zpráv o HDP a průmyslové výrobě – oba ukazatele byly slabší než prognózy a vykazovaly negativní míru růstu.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. června: Slabý HDP pokazil libře celkový obrázek
13.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Poněkud překvapivě však libra tento týden posílila méně než euro. Britská měna se dostala pod tlak nejprve kvůli údajům o nezaměstnanosti a následně kvůli údajům o HDP a průmyslové produkci. Ačkoli jsme dříve poznamenali, že tyto zprávy nejsou mimořádně důležité, trh na ně reagoval výrazně. Nejdůležitější je, že data naznačila oslabení libry – a světe div se! – trh na ně konečně zareagoval ve prospěch USD. Přesto z toho dolar příliš nevytěžil. Libra oslabila jen mírně a krátkodobě – a to jen dvakrát. Jinak po většinu času stoupala. Výsledkem je, že posílila méně než euro a stále ještě nepřekonala svá tříletá maxima.

EUR/USD. 12. června. Rána pro dolar
12.06.2025 Dobrý den, vážení obchodníci! Ve středu pár EUR/USD pokračoval v růstu poté, co se odrazil od zóny supportu 1,1374–1,1...

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 12. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.06.2025 Ve středu měnový pár EUR/USD obnovil svůj vzestupný trend, který trvá už déle než čtyři měsíce. Přesněji řečeno, pokračuje od doby, kdy se Donald Trump stal prezidentem. Jak vidíme, pár prudce stoupá, slabě koriguje nebo konsoliduje v určitém rozmezí. Například tento týden se pár 2,5 dne pohyboval v úzkém cenovém rozmezí, než zase začal růst. Je pozoruhodné, že spouštěčem nového poklesu dolaru byla relativně nevýznamná událost: včera zveřejněná zpráva o inflaci v USA, která byla o 0,1 % nižší než očekávání. Taková odchylka nestačí k ospravedlnění poklesu dolaru o 80 pipsů. Problémem však není inflace, která v současné době má jen malý vliv na Federální rezervní systém v režimu pauzy. Skutečný problém spočívá v USA, kde pokračují masové protesty proti Trumpovi, nebyly podepsány žádné obchodní dohody a vztahy s Čínou a EU zůstávají napjaté. Tyto širší fundamentální faktory nadále tlačí americký dolar do hlubšího poklesu.

Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 9.–15. června?
11.06.2025 Burzovní almanach je fascinující nástroj, který mapuje historický vývoj finančních trhů den po dni. Nabízí přehled významných událostí, sezónních trendů, nečekaných pohybů a tržních vzorců, které se v daných obdobích opakují. Týden od 9. do 15. června je z hlediska historie poměrně bohatý – pojďme se podívat, co se v tomto období v minulosti událo.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 11. června: Libra si před novým růstem udělala přestávku
11.06.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval v úterý v poměrně chaotickém obchodování, tentokrát však s medvědím nádechem. Britská libra alespoň mírně oslabila poté, co se trend obrátil směrem dolů. Připomeňme, že před několika dny cena prorazila další trendovou linii (kanál), což signalizovalo vznik nového klesajícího trendu. V předchozích případech jsme však žádný skutečný pokles neviděli – a pokud k němu došlo, byl velmi krátkodobý.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 10. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.06.2025 Také pár GBP/USD se v pondělí obchodoval oběma směry. V pátek se cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, čímž se trend formálně změnil na medvědí. Formálně proto, protože jsme něco podobného zažili před týdnem, kdy se libra také konsolidovala pod předchozí linií vzestupného trendu. V té době jsme však nezaznamenali žádný významný pokles páru. Současné fundamentální pozadí tedy naznačuje, že každou chvíli je možné očekávat nový pokles dolaru – i když se vytvoří signál k nákupu nebo se trend obrátí směrem dolů. Trh nechce obchodovat s měnou země, jejíž prezident pravidelně chodí k soudu, podniká podivné a protiústavní kroky, podněcuje obchodní konflikty a neplní své volební sliby. Americká ekonomika se v současné době nachází na pokraji recese, ale nikdo neví, jaká nová cla Donald Trump zavede nebo zvýší. Jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš.

Jak 10. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a oběma směry. V ten den prakticky neexistovalo žádné makroekonomické pozadí, takže obchodníci příliš neměli na co reagovat. Samozřejmě, že z USA stále přichází mnoho zpráv, protože Donald Trump činí neustále nová rozhodnutí a vydává prohlášení, která šokují nejen ekonomy. Připomeňme, že 6. června vypukly v mnoha amerických městech masové protesty a nepokoje proti nové Trumpově imigrační politice. Trump v reakci na to nařídil nasadit Národní gardu a protesty potlačit, na což neměl právo bez souhlasu guvernérů a starostů příslušných měst a států. Opět tedy učinil jednostranné rozhodnutí a ukázal, že ostatní složky státní moci zřejmě existují jen pro forma. Podle našeho názoru je to další důvod, proč se trh bude snažit vyhýbat americkému dolaru za každou cenu. Podle našeho názoru je to další důvod, proč se trh bude za každou cenu vyhýbat americkému dolaru.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
09.06.2025 Také pár GBP/USD se v pátek obchodoval níže ze stejných důvodů jako pár EUR/USD. Dolar získal minimální podporu trhu díky slušným makroekonomickým údajům z druhé strany oceánu, ale tento růst neotevírá žádné nové perspektivy. Americká měna bohužel zůstává pod tlakem obchodní politiky Donalda Trumpa a trh má k dolaru jasnou averzi. Jen málokdo je ochoten riskovat investice do dolaru nebo americké ekonomiky uprostřed naprosté ekonomické nejistoty, kterou nyní otevřeně přiznávají všichni členové měnového výboru Federálního rezervního systému. Z technického hlediska se cena konsolidovala pod novou linií vzestupného trendu, ale ani tato skutečnost nic neznamená. Pokud se Trump v pondělí zaplete do dalšího skandálu nebo opět zvýší cla, americký dolar rychle a energicky obnoví svůj pokles, navzdory konsolidaci pod trendovou linií. Bohužel "faktor Trump" stále působí a je nemožné jej předvídat.

Jak 9. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek oslabil, a to z objektivních důvodů. Je však třeba poznamenat, že dolar ke konci dne posílil o "celých" 50 pipů. Těžko ale říkat, že 50 pipů je významný výsledek, zvlášť po vcelku obstojných a důležitých datech ze zámoří. Nonfarm payrolls ukázaly 139 000 nových pracovních míst mimo sektor zemědělství oproti očekávaným 130 000. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na 4,2 %. Upřímně, daly se očekávat mnohem slabší údaje. Údaje z USA sice nebyly optimistické, ale ani neuspokojivé. Trh práce zůstává stabilní a míra nezaměstnanosti nestoupá. Tato čísla samozřejmě časem nejspíš klesnou, protože Trumpova obchodní politika zatím nepřinesla americké ekonomice žádné pozitivní výsledky. Vlastně vůbec žádné výsledky. Pozice a vyhlídky dolaru proto zůstávají velmi nejisté.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 9. června: Jak dlouho dolar poroste tentokrát?
09.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v poměrně mírném poklesu a den zakončil poblíž známé rostoucí trendové linie. Připomeňme, že zhruba před 10 dny byla tuto linii prorazil a signalizoval tak konec uptrendu. Nicméně fundamentální pozadí spojené s obchodními konflikty Donalda Trumpa se zbytkem světa opět vyvinulo silný tlak na americký dolar a pár začal znovu stoupat. Teď bychom mohli být v podobné situaci. Fundamentální pozadí v pátek podpořilo prodejce, protože zprávy o nonfarm payrolls a míře nezaměstnanosti sice nebyly "silné", ale ani katastrofální. Jejich hodnoty byly průměrné a odpovídaly očekávání trhu. Nicméně za současných okolností, kdy americká ekonomika může zpomalovat kvůli Trumpovým clům, se mohly očekávat i horší údaje z trhu práce.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 5. června: Libra využívá šance
05.06.2025 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval výše, i když volatilita zůstala nízká. Britská libra však během dne rostla. Zatímco během evropské seance k tomu nebyly žádné silné důvody, během americké seance už se nějaké objevily. Již ráno byl ve Velké Británii zveřejněn index PMI ve službách, který dopadl lépe, než se očekávalo. Takže i tato zpráva – od které se nečekalo vůbec nic – vyvolala nové nákupy na páru. A co teprve zprávy ADP a ISM, které jsou významnější a zároveň přinesly zklamání? Trh logicky s radostí pokračoval ve výprodeji amerického dolaru.

Jak 5. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
05.06.2025 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu v souladu s novým trendem. Připomeňme, že cena se právě před týdnem usadila pod předchozí rostoucí trendovou linií, ale downtrend se nevytvořil. Fundamentální a makroekonomické pozadí nedovolilo trhu prodávat tento pár. Trumpova cla se nepodařilo soudně zrušit a americký prezident včera zvýšil cla na dovoz oceli a hliníku na 50 %. Obchodní jednání s Čínou a Evropskou unií zároveň dál stagnují. Tyto faktory stačily, aby americký dolar znovu začal oslabovat. Proti britské libře se však zdá, že může jen klesat, a to téměř bez korekcí, což je zvlášť patrné v grafech 4H a 1D. Včerejší makroekonomické pozadí také podpořilo libru, protože dvě nejdůležitější zprávy dne (ADP a ISM) zklamaly. Nová trendová linie opět podporuje býčí obchodníky.

Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 2. června – 8. června
04.06.2025 Burzovní almanach je nedoceněným pomocníkem každého investora, který chce nejen rozumět aktuálním trhům, ale umět i číst mezi řádky – v kontextu širších historických trendů. Historie nám totiž často nabízí cenné lekce, jak se trhy chovaly v obdobích podobných těm dnešním, a pomáhá lépe odhadnout možné scénáře do budoucna. Právě proto stojí za to sledovat významné události a statistiky, které se odehrály v konkrétních týdnech, jako je období od 2. do 8. června. Co nám tedy prozrazují historická data a zajímavé události v tomto týdnu?

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.06.2025 Také pár GBP/USD během pondělí posiloval. Celkový technický obraz britské libry se však mírně liší od situace u eura. Ano, libra roste stejně jako euro – dokonce ještě výrazněji. Na rozdíl od eura, které v hodinovém časovém rámci včera prorazilo předchozí maximum, se to libře zatím nepodařilo. To může naznačovat, že se britská měna nachází v oblasti překoupenosti. Připomeňme, že dříve proražená linie rostoucího trendu signalizuje možný obrat trendu. Silné fundamenty samozřejmě mohou přebít technický obraz – a právě toho jsme byli v posledních měsících často svědky.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.05.2025 Ve čtvrtek vykazoval pár GBP/USD podobný vývoj jako pár EUR/USD, avšak s nižší volatilitou. Byla prolomena linie vzestupného trendu, takže z technického hlediska lze očekávat další pokles páru a posílení dolaru. Existují pro to nějaké fundamentální důvody? To je těžká otázka, protože trh nadále ignoruje mnoho faktorů, které hovoří ve prospěch amerického dolaru. Včera vyšlo najevo, že soud pozastavil cla Donalda Trumpa uvalené na polovinu zemí světa, ale do večera soud své rozhodnutí o zrušení Trumpových cel znovu pozastavil. Situace v globální obchodní válce se tedy nezměnila. Od současných úrovní může dolar také pokračovat v poklesu, protože k tomu v současné době není potřeba mnoho. Nejlepší je spoléhat se na technické signály a nastavení, protože je velmi obtížné pochopit, kterým směrem se trh ubírá.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. května: Britská libra na hraně
29.05.2025 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pomalém poklesu, ale tentokrát bez jakékoli fundamentální podpory. Připomeňme, že dolar mohl v pondělí zaznamenat zvýšenou poptávku díky Trumpovu mírnějšímu postoji vůči EU a že objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA byly v úterý méně katastrofální, než se očekávalo. Formálně by tyto dva faktory mohly odůvodnit mírné posílení amerického dolaru. Nicméně toto mírné posílení jsme už zaznamenali a trh v posledních měsících využívá téměř každý faktor či zprávu proti dolaru. Proto je stále těžké předpovídat další růst dolaru, a to navzdory poklesu o 1 500 bodů během pouhých několika měsíců.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 29. května: Dolar láme všechny rekordy
29.05.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, který však stále zapadá do rámce převládajícího rostoucího trendu. Jinými slovy, stále pozorujeme korekci. Americký dolar měl včera jen málo důvodů pro další růst, ale klesající pohyb pokračoval ze setrvačnosti. Je třeba poznamenat, že těsně pod aktuální cenou se nachází důležitý support na úrovni 1,1274 spolu s linií rostoucího trendu. Zdá se pravděpodobné, že cena cílí právě na tyto technické úrovně. Vzhledem k aktuálním fundamentálním a makroekonomickým podmínkám nevidíme přesvědčivý důvod pro jejich průraz.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 29. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.05.2025 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem k linii vzestupného trendu a v noci na čtvrtek pod ní nečekaně prorazil. Jak jsme zmínili v článku o euru, pro prudký růst amerického dolaru neexistovaly žádné silné důvody. Dolar rostl tři dny po sobě, což se zdá být zvláštní. Technické korekce jsou samozřejmě možné vždy, ale na takový vývoj, jako je posilování dolaru, si obchodníci za poslední tři až čtyři měsíce nezvykli. Zápis z jednání Federálního rezervního systému zveřejněný ve středu večer nepřinesl žádné zásadně nové informace. Pohyb směrem dolů tedy může pokračovat, ale je důležité si uvědomit, že fundamentální pozadí se tento týden nezměnilo a selektivní zaměření trhu zůstává nedotčeno. Připomeňme, že trh v posledních měsících opakovaně ignoroval pozitivní faktory pro dolar. Nelze předpovědět, kdy trh začne opět brát v úvahu celý fundamentální obraz, a ne pouze zprávy související s globální obchodní válkou.

How to Trade the EUR/USD Pair on May 29? Simple Tips and Trade Analysis for Beginners
29.05.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pohybu dolů a v noci na čtvrtek zaznamenal prudký pokles Pro obnovení prudkého růstu dolaru nebyly včera a zvlášť v noci žádné pádné důvody. Americká měna posiluje už tři dny po sobě, což se jí už dlouho nestalo. A co je nejdůležitější, ve zpravodajském prostředí se nezměnilo nic, co by ospravedlnilo takto prudké posílení dolaru. Ve středu nebyly zveřejněny žádné zprávy ze Spojených států ani z EU a trh sebejistě ignoroval zápis z jednání Federálního rezervního systému. Už dříve jsme ale upozorňovali, že nezáleží jen na fundamentálních a makroekonomických, ale i na technických faktorech. Dolar během tříměsíčního poklesu překonal všechny rekordy, takže se schylovalo ke korekci. Předpovědět přesný okamžik, kdy účastníci trhu začnou vybírat zisky z dřívějších pozic, se nedá. Jediné, co můžeme, je pokusit se identifikovat obraty trendu v nižších časových rámcích pomocí technických nástrojů.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 27. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD dostal až na 1,3580, což je hodnota, kterou britská libra nezažila více než tři roky. Jak jsme již uvedli, libra může za tuto rally děkovat pouze Donaldu Trumpovi. Euro i libra vůči dolaru klesaly 16 let a teprve s příchodem Trumpa začaly prudce růst. Je zřejmé, že neroste euro ani libra, ale hroutí se americký dolar. Samotná libra si tedy za současný býčí pohyb nezaslouží žádnou zásluhu. Trump však může ještě několik měsíců tlačit dolar do propasti. Situace ohledně obchodních cel zůstává nejasná a Trumpův postoj k obchodním partnerům se mění každý týden. Jeden den je to "rozhovory postupují a chystá se velká dohoda" a druhý den "rozhovory selhaly a já zvyšuju cla". Trh už unavuje přizpůsobovat se Trumpově neustále se měnícímu postoji, takže nyní jednoduše prodává dolar a ignoruje jakékoli pozitivní zprávy – protože Trump je pravděpodobně následující den popře.

Jak 26. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.05.2025 Pár GBP/USD se v pátek také pohyboval směrem nahoru, a to díky celkovému uptrendu pozorovanému v posledních dvou týdnech, který vyvolalo rozhodnutí Donalda Trumpa zvýšit cla na dovoz z Evropské unie na 50 %. Osud dolaru byl tak v pátek zpečetěn. Americká měna by mohla ještě dlouho a bolestně klesat, protože minulý týden ukázal, že deeskalace obchodní války není v dohledu. Trump poskytl sankcionovaným zemím pouze tříměsíční "odklad", během kterého mu mohou předložit nabídku výhodnou pro USA. Sám v podstatě žádné ústupky dělat nehodlá. Stále chce uvalovat cla na polovinu světa výměnou za přístup na americký trh. Ani snížení cel pro Čínu nebylo součástí žádného procesu deeskalace – jednalo se o krok k záchraně bilaterálního obchodu. Cla byla upravena na úroveň, která alespoň okrajově umožňuje obchodovat.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.05.2025 V pátek měnový pár EUR/USD pokračoval v růstu po odrazu od úrovně 1,1267 během krátké korekce. Růstový trend zůstává neporušený, jak ukazuje trendová linie, a dolar se opět propadá do propasti – zdánlivě bez konkrétního důvodu. Ale "bez konkrétního důvodu" není zcela přesné. Důvodem je Donald Trump – a ten je relevantní už čtyři měsíce.

Prognóza pro EUR/USD na 21. května 2025
21.05.2025 V úterý se páru EUR/USD podařilo konsolidovat nad zónou rezistence 1,1260–1,1282, která dříve způsobila tři odrazy směrem dolů. Výsledkem bylo pokračování růstu eura, přičemž býci dokázali uzavřít nad hladinou 50,0% Fibonacciho retracementu na úrovni 1,1320. Tato konsolidace otevírá prostor pro další růst směrem k další zóně rezistence 1,1374–1,1380.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 21. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
21.05.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval do strany, ale ve středu brzy ráno obnovil svůj růstový pohyb. To naznačuje, že pokračující růstový trend, který trvá již čtvrtý měsíc a jehož hybnou silou je výhradně nová obchodní politika Donalda Trumpa, přetrvává. Trh si dopřál měsíc dlouhou přestávku, aby dolar co nejvíce korigoval, a nyní se zdá, že je připraven s novou silou obnovit prodej americké měny.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 21. května: Britská libra zůstává v bočním pásmu
21.05.2025 V úterý se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, který trvá už déle než měsíc a je jasně patrný. Zatímco v pondělí měl trh alespoň nějaké formální důvody pro intradenní trendový pohyb, v úterý nebyly přítomny vůbec žádné takové důvody. Výsledkem byl čistě pohyb do strany po celý den. Z fundamentálního ani makroekonomického pohledu není co analyzovat. Z technického hlediska pokračuje flat fáze a k tomu není co dodat.

Jak 21. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.05.2025 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval hlavně do strany, ale ve středu brzy ráno prudce vzrostl. V časovém rámci 4H je zřejmé, že cena je stále v horizontálním kanálu 1,3203–1,3440 a momentálně se blíží k jeho horní hranici. Prudký růst britské libry, který v podstatě odráží další pokles amerického dolaru, ale naznačuje potenciální obnovu uptrendu, který začal po nástupu Trumpa do úřadu v USA. Dolar dokázal v posledním měsíci jen mírně korigovat, ačkoli měl mnoho důvodů k výraznější rally. USA a Čína se dohodly na snížení cel o 115 %, cla pro 74 dalších zemí byla na tři měsíce snížena na 10 %, Federální rezervní systém se vrátil k jestřábímu postoji a Evropská centrální banka a Bank of England snížily klíčové sazby. Co ještě trh potřebuje, aby začal dolar kupovat? Za současných podmínek je fakt, že Trump je prezidentem, zřejmě dostatečně pádným důvodem k tomu, aby investoři nakupovali jakoukoli měnu kromě dolaru.

Prognóza pro pár EUR/USD na 20. května 2025
20.05.2025 Pár EUR/USD se v pondělí obrátil ve prospěch eura a potřetí se vrátil do zóny rezistence 1,1265–1,1282. Nový odraz od této zóny nijak neaktivoval medvědy, kteří zřejmě považují svou práci za dokončenou u úrovně 1,1081. Býci navzdory absenci důležitých dat v pondělí zaútočili, jako by Donald Trump uvalil nová cla nebo odvolal Jeroma Powella. Další odraz od zóny 1,1265–1,1282 může vyvolat další pokles k Fibonacciho úrovni 127,2 % na 1,1181, zatímco průraz nad tuto zónu zvýší pravděpodobnost dalšího růstu ke korekční úrovni 76,4 % na 1,1338.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 19. května: Dolar má problémy s růstem, ale nevzdává se
19.05.2025 Pár EUR/USD v pátek vykázal mírný pokles. Ačkoli by graf 5M mohl naznačovat, že pár strávil celý den v downtrendu, americký dolar posílil celkem jen o 19 pipů – sotva tolik, aby se dalo mluvit o růstu. Obecně americká měna dál pomalu posiluje, a to díky fundamentům, jako je neochota Federálního rezervního systému snižovat sazby a deeskalace obchodní války. Trh je ale vůči dolaru stále skeptický a nakupuje ho jen na pohled. Největším nepřítelem dolaru je v současnosti bohužel politika Donalda Trumpa.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.05.2025 V pátek se pár GBP/USD rovněž obchodoval níže, ačkoli k tomu neexistovaly žádné objektivní důvody. Zatímco euro si udržuje klesající trend, u britské libry se trend jeví spíše jako pohyb do strany. Nelze tedy říci, že by libra klesala v souladu s převládajícím směrem. Místo toho předvedla další náhodný pohyb v rámci flat rozpětí, ke kterému nebyly potřeba žádné události ani zprávy. Z makroekonomických událostí v pátek lze zmínit index spotřebitelské důvěry University of Michigan, který skončil pod očekáváním a také níže než předchozí hodnota. Ani zprávy o stavebních povoleních a zahájené výstavbě nenaplnily očekávání. Ale jaký má smysl to vůbec zmiňovat, když trh makroekonomické pozadí zcela ignoruje?

Existují důvody pro pokračování tržní rally? (Možný pokles AUD/USD a růst GBP/USD):
19.05.2025 Očekává se, že nadcházející týden bude chudý, pokud jde o významné události nebo dramatické zprávy, a že Donald Trump nepřinese žádné nové sliby, které by otřásly světem. Přesto budou existovat faktory, které stojí za to sledovat a které by mohly vyvolat lokální pohyby na trzích.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
16.05.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal minimální pohyb směrem vzhůru, nicméně pětiminutový časový rámec naznačuje, že se jednalo převážně o pohyb do strany. Velká Británie včera zveřejnila zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které podle očekávání neměly na pohyb páru žádný vliv, stejně jako makroekonomické údaje z USA. HDP Velké Británie v mezičtvrtletním vyjádření překonal očekávání, ale v meziročním vyjádření poklesl. Údaje o průmyslové výrobě zaostaly za očekáváním, což vedlo k rozporu mezi oběma zprávami. Celkově trh nadále demonstruje dvě věci. Zaprvé, zajímají ho pouze zprávy související s Trumpovými zásadními rozhodnutími a vývojem globální obchodní války. Zadruhé, bez ohledu na zprávy či události není připraven aktivně nakupovat dolar. Za poslední měsíc se páru GBP/USD nepodařilo po 700pipsové rally výrazněji korigovat.

Jak 13. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
13.05.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD prudce propadl. Obchodníci si pravděpodobně zvykli na představu, že americký dolar nedokáže výrazně posílit, ale varovali jsme, že k jeho růstu dojde, pokud eskalace obchodní války nabere opačný směr. V pondělí byla zveřejněna zpráva, že Čína a USA souhlasily se snížením cel o 115 % na 90 dní, což samozřejmě neznamená ještě konec obchodní války, ale zásadní krok tímto směrem určitě. Abychom to shrnuli, Trump předtím zavedl odklad pro 75 zemí, během něhož platila 10% cla, a později podepsal obchodní dohodu se Spojeným královstvím. I když žádný z těchto kroků neznamená definitivní konec obchodní války, signalizují příměří a deeskalaci. Právě proto dolar v reakci na tyto zprávy roste. Všechny ostatní faktory mají na pohyb páru stále jen omezený vliv.

Jak 9. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.05.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nečekaně opustil boční kanál, ve kterém se obchodoval po dobu tří týdnů. Stalo se tak během americké obchodní seance navzdory absenci zpráv s významnými makroekonomickými údaji a za situace, kdy Donald Trump opět upustil od zavedení nových cel či jiných radikálních opatření. Vysvětlit, proč včera skončilo právě rovné pásmo, je proto obtížné. Celkový technický obraz v podstatě dlouho naznačoval korekci. Dolar nemůže klesat donekonečna, ať mu Trump postaví do cesty, kolik chce překážek. Federální rezervní systém navíc ve středu večer znovu dospěl k jestřábímu rozhodnutí, když nesnížil klíčovou úrokovou sazbu, a Jerome Powell naznačil, že měnová politika nebude do konce roku 2025 uvolněna kvůli inflačním rizikům. Dolar měl tedy důvody k růstu. Jenže je měl už ve středu večer, ale pár začal klesat ve čtvrtek. Ani zasedání Bank of England s tím nemělo nic společného, protože britská libra se držela v bočním kanálu a rozhodnutí BoE bylo oznámeno několik hodin před začátkem poklesu EUR/USD.

Jak 7. května obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.05.2025 Pár GBP/USD v úterý vykázal výrazný růst, ačkoli zůstává v bočním kanálu, který všem obchodníkům nemusí být na první pohled zřejmý. V časovém rámci 1H se zmenšeným měřítkem je však vidět, že se cena od 16. dubna pohybuje mezi úrovněmi 1,3203 a 1,3440. Ano, ten kanál je široký, ale stále jde o obchody v rámci pásma. Včera jsme tedy viděli další růst britské měny, pro který nebyl žádný skutečný důvod – a ani nebyl třeba, protože cena se v bočním trhu často pohybuje chaoticky oběma směry. Dnes večer nás čeká zasedání Federálního rezervního systému a zítra zasedání Bank of England. Teoreticky by britská libra měla reagovat nervózně, protože BoE téměř jistě sníží klíčovou sazbu, zatímco Fed ji pravděpodobně ponechá beze změny. Znovu ale musíme upozornit, že ani zasedání centrálních bank momentálně nemají výrazný vliv na rozhodování obchodníků.

Čemu věnovat pozornost 6. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
06.05.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. V eurozóně a Německu bude zveřejněn druhý odhad dubnového indexu PMI ve službách, ale tyto údaje pravděpodobně nepřitáhnou větší pozornost. Připomeňme, že trh minulý týden fungoval bez problémů i přesto, že zcela ignoroval várku makroekonomických údajů z USA. Proto je nepravděpodobné, že by revidované indexy služeb v Evropě vzbudily zájem. Totéž platí i pro obdobný index ve Spojeném království. Co se týče USA, v dnešním kalendáři nejsou žádné významné události.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 5. května: Flat trend přetrvává
05.05.2025 Měnový pár EUR/USD během páteční seance obecně pokračoval v poklesu. Americký dolar během uplynulého týdne posílil, ale toto posílení se zdá být bez solidního opodstatnění. V pondělí dolar nečekaně oslabil o téměř 100 pipsů, aniž by k tomu existoval zřejmý důvod. Od úterý do pátku pak získal zpět přibližně 150 pipsů – přestože téměř všechna americká makrodata zveřejněná minulý týden výrazně zaostala za očekáváním. Proto tento nedávný růst nelze považovat za stabilní, důvěryhodný nebo fundamentálně podložený.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 5. května: křeče dolaru nepolevují
05.05.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek korigoval pondělní růst a obecnější uptrend. Celý týden od pondělí do pátku postrádal jakýkoli jasný důvod k pohybu. Domníváme se proto, že trh obchoduje podle vlastních pravidel, očekávání a instinktů. Většina makroekonomických údajů z USA z minulého týdne byla katastrofální a ani páteční údaje situaci příliš nezlepšily. Pokud by americký dolar aktuálně vykazoval silný a sebevědomý růst, mohli bychom se domnívat, že "temné dny" má už za sebou. Co teď vidíme, je ale jen technická korekce. Trh dál ignoruje většinu makroekonomických a fundamentálních faktorů.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 5. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
05.05.2025 V pátek se měnový pár EUR/USD stále obchodoval v rámci bočního kanálu mezi 1,1275 a 1,1424. V zásadě není moc co dodat – makroekonomické pozadí bylo opět ignorováno a pohyby byly nahodilé a chaotické. Na trhu se v pátek nic nezměnilo. Jediným pozoruhodným bodem byl odraz od úrovně 1,1275, na kterou jsme dříve upozorňovali. Tato úroveň tvoří spodní hranici bočního kanálu, takže se očekávalo, že její odraz spustí růstový pohyb. K žádnému silnému růstu však nedošlo, protože data z trhu práce v USA a údaje o nezaměstnanosti dopadly lépe, než se čekalo. NonFarm Payrolls za duben dosáhly 177 000 oproti předpovědi 130 000. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na 4,2 %. Objevil se však drobný kaz – březnové NFP byly revidovány směrem dolů z 228 000 na 185 000. Celkový balíček dat byl tedy neutrální, ačkoli trh s dolarem očekával horší výsledky.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.05.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD pokračoval v poklesu, i když celkový technický obraz stále silně připomíná pohyb do strany. Britská libra si udržuje býčí nádech, ale její nedávný růst je mnohem slabší než v předchozích obdobích. Stejně jako v případě eura neexistovaly žádné fundamentální důvody pro třídenní rally amerického dolaru. Připomeňme, že ve středu zveřejněný údaj o vývoji HDP USA za 1. čtvrtletí vykázal negativní hodnotu poprvé za tři roky. Zpráva JOLTS byla zklamáním, ADP report nesplnil očekávání a ISM Manufacturing PMI se oproti předchozímu měsíci zhoršil. Proto se domníváme, že dolar neměl žádné důvody pro růst. Přesto se trh dál obchoduje podle svých vlastních očekávání a tyto pohyby v grafech působí chaoticky. Účastníci často ignorují technické úrovně.

Jak 30. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.04.2025 Pár GBP/USD v úterý po dalším pondělním růstu korigoval dolů. Tyto pohyby ale v pondělí ani v úterý nepodpořily žádné fundamentální nebo makroekonomické důvody. Dokonce ani od Donalda Trumpa nepřišla žádná zajímavá zpráva. Nutno ale dodat, že trh nepotřebuje zprávy, aby ospravedlnil prodej amerického dolaru. Širší globální kontext a politika nově zvoleného amerického prezidenta jsou samy o sobě dostatečným důvodem k trvalému výprodeji americké měny. Pokud jde o běžné makroekonomické prostředí, obchodníci o ně stále nejeví zájem. Fundamentální faktory i měnová politika centrálních bank jsou úplně ignorovány. Další růst páru tentokrát zastavila úroveň 1,3440, ale kdo by dnes sázel na výrazné oživení dolaru?

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 29. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval poněkud smíšené pohyby, ať už se na to díváte z jakéhokoli úhlu. Na jedné straně pár předvedl silný růst, přestože mu k tomu neměl solidní důvod. Na straně druhé se v hodinovém časovém rámci držel v bočním kanálu, kde se obchoduje již tři týdny. V důsledku toho jsme sice v pondělí viděli poměrně dobrý trendový pohyb, ale celkový technický obrázek se nezměnil.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 29. dubna: Růst eura neovlivnil flat trend
29.04.2025 Flat trh neznamená, že se cena vůbec nehýbe. Naopak to znamená, že se cena pohybuje v omezeném horizontálním rozpětí — a v rámci tohoto rozpětí může růst i klesat. Americký dolar nadále nejeví známky poptávky, protože obchodníci stále čekají na vývoj globální obchodní války. Momentálně je pozornost zaměřena ne na Vietnam nebo Srbsko, ale na Čínu a Evropskou unii — tedy na země, kde jednání buď neprobíhají, nebo jsou teprve v rané fázi.

Jak 29. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
29.04.2025 Pár GBP/USD v pondělí vzrostl o 130 pipů. Takto vypadalo "nudný pondělí" bez makroekonomických zpráv nebo důležitých projevů. Britská libra získala více než jeden cent doslova z ničeho, což odráží její chování v posledních měsících. Libra neroste z nějakého konkrétního důvodu, ale jednoduše proto, že dolar stále oslabuje. A americký dolar oslabuje jen z jednoho důvodu a tím je Donald Trump. O tom, zda jedna osoba může ovládat trhy dlouhodoběji, by se dalo diskutovat donekonečna. Praxe ale ukazuje, že může.

Přehled pro pár GBP/USD na 29. dubna: Jsou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti důležité?
29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a většinou do strany, i když britská libra zůstala u mírného uptrendu a navzdory absenci tržně relevantních zpráv se stále po malých krůčcích šine nahoru. Tento týden nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco ve Spojených státech jich bude spousta – a to přitom nemluvíme o možných rozhodnutích nebo prohlášeních Donalda Trumpa, ale o makroekonomických údajích.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 29. dubna: libra šterlinků se vrací ke starým zvykům
29.04.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí opět obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl ani jeden fundamentální důvod. Na takový vývoj by si však už všichni obchodníci měli zvyknout. Zatímco euro má při absenci zpráv na téma eskalace obchodní války tendenci pohybovat se do strany, libře šterlinků se stále daří růst. Pokud by britská ekonomika vykazovala dobré výsledky a obchodní válka by na ni neměla žádný vliv, nebylo by o čem pochybovat. Jenže to tak není – libra dál roste prakticky bez reálného důvodu.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 28. dubna: Flat pokračuje
28.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v obchodování do strany. Ve druhé polovině minulého týdne se euro pohybovalo výhradně mezi úrovněmi 1,1321 a 1,1391, přičemž celkový boční kanál by bylo možné vymezit úrovněmi 1,1274 a 1,1457. Připomínám, že pohyby z pondělí a úterý minulého týdne raději ignorujeme, protože ve své podstatě vůbec neměly nastat. I kdybychom si na chvíli představili, že by Trump mohl odvolat Powella (což je nemožné), už druhý den od tohoto záměru ustoupil. Proto se domníváme, že pár je ve flatu od 11. dubna. A v tomto flatu zůstává, protože Trump přestal zavádět a zvyšovat cla na dovoz.

Jak 28. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.04.2025 Ani pár GBP/USD nevykazoval v pátek žádné zajímavé pohyby. Podobně jako euro, i britská libra se držela velmi blízko plochého pásma. Britská měna si však stále udržuje mírný růstový sklon, vůči dolaru projevuje skvělou odolnost a vůči americké měně prakticky neklesá. Většinu minulého týdne jsme pozorovali také zcela ploché obchodování s nízkou volatilitou. Trump si dal na týden pauzu od zavádění nových cel a sankcí a důležité zprávy, jako jsou údaje o obchodní aktivitě a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, trh nezaujaly. Další pohyb lze tedy očekávat, až dá Trump trhu novou informační bombu. V poslední době začal mírnit svou rétoriku vůči Číně a ujišťoval, že budoucí vztahy mezi oběma zeměmi budou vynikající a obchodní dohoda nepochybně uzavřena. Čína přitom uvedla, že s ním nejedná.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 28. dubna: libra nevěří v deeskalaci
28.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu do strany a držel se poblíž tříletých maxim. Fakt, že britská libra odmítá byť jen mírný korekční pokles, dokládá nedůvěru trhu v deeskalaci globální obchodní války, kterou rozpoutal Donald Trump. Připomeňme, že trhy často předjímají budoucí události, protože je to vynikající způsob, jak zahájit obchody na co nejvýhodnějších cenách v očekávání budoucích pohybů. Trh například začal započítávat uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému dva roky předtím, než k němu skutečně došlo.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 25. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
25.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným vzestupným trendem, ačkoli ve druhé polovině dne by byl logičtější pokles. V první polovině dne trh neovlivnily žádné významné události, zprávy ani oznámení ze strany Trumpa. Ve druhé polovině však byla zveřejněna poměrně významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, která ukázala březnový nárůst o 9,2 % oproti prognóze +2,0 %. Zaznamenal někdo nějakou reakci trhu nebo posílení dolaru? To je řečnická otázka a odpověď potvrzuje, že trh v současné době nevěnuje makroekonomickým údajům žádnou pozornost. Dolar začal přes noc posilovat, ale celkově se pár vrátil do bočního kanálu 1,1275–1,1424 vytvořeného na začátku týdne. Dolar tak může volně růst až k 1,1275, ale další růst vzbuzuje vážné pochybnosti.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 24. dubna: Deeskalace, nebo falešný poplach?
24.04.2025 Měnový pár GBP/USD sledoval ve středu tentýž trend jako pár EUR/USD. Britská libra se po dvou výrocích Donalda Trumpa přes noc také prudce propadla, pak se rychle zotavila a pak znovu klesla. Stojí za zmínku, že v první polovině dne libra převážně rostla, ačkoli britské makroekonomické údaje o podnikatelské aktivitě byly jen sotva "pozitivní". Americký dolar ve druhé polovině dne posílil, přestože údaje o podnikatelské aktivitě v USA lze také jen sotva považovat za silné. Dál tedy máme za to, že pohyby na trhu nejsou zcela logické.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
22.04.2025 Pár GBP/USD si během pondělí připsal výrazné zisky a obchodoval se v jasně rostoucím trendu. Hned první obchodní den týdne nepřinesl žádné důležité události ani z Velké Británie, ani ze Spojených států. Dokonce i Donald Trump tentokrát upustil od zavádění nových cel či sankcí. Přesto zůstává celkový sentiment na globálních trzích výrazně negativní vůči americkému dolaru. A tak i když jsme nečekali další pád USD hned při otevření trhu, zároveň už to nikoho nepřekvapí. Americký dolar oslabuje nepřetržitě už dva měsíce (celkově tři), a nový den opět přinesl jeho pokles – tentokrát znovu během noční seance. V tuto chvíli už USD nemá žádnou šanci. Jeho volný pád pokračuje.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 14. dubna: Dolar se stále propadá
14.04.2025 V pátek pokračoval měnový pár EUR/USD v extrémně silném růstu – což už vlastně nikoho nepřekvapilo. Vzájemná cla mezi USA a Čínou jsou stále vyšší, zatímco ostatní zprávy přestaly obchodníky zajímat. V současnosti má běžné makroekonomické pozadí na pohyb měn jen minimální vliv. Tyto údaje blednou ve stínu narativu obchodní války. Všichni na trhu chápou, že tato válka může zanechat hluboké stopy nejen na ekonomikách USA a Číny, ale i globálně. A hlavním "viníkem" je americký dolar. Proto ho trh dál prodává a Trumpova prohlášení o celních výjimkách už nikoho neohromí – nemění totiž celkový obrázek.

Jak 14. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.04.2025 I pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Důvody jsou stejné jako u páru EUR/USD. Celé makroekonomické pozadí nemělo pro obchodníky prakticky žádný význam ani v pátek, i když je třeba uznat, že makroekonomické údaje ze Spojeného království byly tentokrát silné. Únorové HDP vzrostlo o 0,5 %, tedy výrazně více, než se očekávalo, a průmyslová výroba se zvýšila o 1,5 %, také výrazně nad odhady. Britská libra proto zkraje dne získala další impuls k růstu. Jestli ho potřebovala, nevíme – roste totiž téměř každý den už tři měsíce. Další pohyb měnového páru bude nadále záviset na stavu globální obchodní války, zejména na vztazích mezi USA a EU a USA a Čínou.

Jak 10. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.04.2025 Pár GBP/USD strávil posledních 24 hodin růstem, pak poklesem a pak znovu růstem. Stejně jako dříve, ani teď nelze v hodinovém časovém rámci určit jasný trend. Co hodinu nebo dvě se objeví nové zprávy o vývoji obchodní války, nálada na trhu se neustále mění a pár se zmítá ze strany na stranu. Libra aktuálně roste, ale za hodinu může zase klesat.

Jak 9. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.04.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval mírně nahoru. Během dne se neobjevily žádné významné zprávy, až večer přišly informace o vyšších cel pro Čínu, které vyvolaly nový růst páru. Po předchozím propadu libry o 500 pipů by bylo předčasné předpokládat, že růstový trend skončil. Trump může situaci kdykoli "napravit". Aktuálně se téměř bojíme představit si, kam až může zajít, ale vývoj situace nás začíná fascinovat. Zatímco dříve se mnoho lidí chtělo dostat do USA a její ekonomiky, dnes se jich čím dál víc snaží držet se stranou. V USA se očekává recese, ale podle nás nemusí ani ona představovat ten nejhorší scénář. Trump sází vše na jednu kartu, nebere ohled na ekonomické důsledky a raději se raduje z vítězství v golfu. Stručně řečeno – dolar dál klesá a obchodní válka se dál vyostřuje.

Prognóza pro pár EUR/USD na 8. dubna 2025
08.04.2025 V pondělí pár EUR/USD dvakrát reagoval odrazem od úrovně Fibonacciho retracementu 76,4 %, otočil se ve prospěch eura a konsolidoval se nad zónou 1,0944–1,0957. Výsledkem může být další růst k další Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,1017). Konsolidace pod zónou supportu 1,0944–1,0957 by znovu hrála ve prospěch amerického dolaru a signalizovala možný návrat klesajícího trendu.

Přehled páru EUR/USD na 8. dubna: rok obchodních válek
08.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval s výraznou volatilitou, zvlášť když bylo "Nudné pondělí", kdy nebyly naplánovány žádné významné události. Přesto byl včerejšek všechno, jen ne nudný. Mnozí odborníci ho označili za "Černý" den. Akciové trhy zaznamenaly nebývalý pokles a kryptoměnové a ropné trhy se celý den obchodovaly směrem dolů. Tento článek se zaměřuje na měnový trh, zejména na americký dolar, který od nástupu Donalda Trumpa do úřadu oslabuje.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
07.04.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek prudký pokles, který je velmi obtížné vysvětlit – dokonce i zpětně. Ano, britská libra je překoupená a bezdůvodně drahá. Jediným důvodem jejího růstu v posledních měsících byl Donald Trump. Trh otevřeně ignoroval veškeré ostatní zprávy, události a ekonomická data. Co způsobilo, že americký dolar v pátek posílil o 300 pipsů? Zpráva o NonFarm Payrolls ukázala silné číslo, ale zpráva o nezaměstnanosti v USA byla horší, než se očekávalo. Jerome Powell zaujal jestřábí postoj, ale jeho projev proběhl až večer, zatímco dolar začal posilovat už v dopoledních hodinách. Celkově na trhu nadále vládne chaos.

Jak 4. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.04.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růstový pohyb. Vše z článků o euru platí i pro britskou libru. Jediným důvodem silného růstu libry v posledních měsících byla nová obchodní politika Donalda Trumpa. Jiné důvody prostě nejsou. Makroekonomické údaje ze Spojeného království jsou stále častěji neuspokojivé, než že by pozitivně překvapovaly, a trh reaguje výhradně na změny v systému globálního obchodu. A podle nás jsme teprve na začátku obchodní války. Očekává se, že mnoho zemí po celém světě zavede odvetná cla, zatímco Trump bude stupňovat americká cla, což by mohlo trvat donekonečna. Trhy v roce 2025 mohou zažít více než jen několik velkých otřesů. Začínající tradeři by si měli uvědomit, že pohyby, jaké jsme pozorovali ve středu a ve čtvrtek, mohou být v tomto roce běžné. Proto je potřeba vždy nastavit stop-loss.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. dubna: Trh zachvátila nová panika
04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal silný růstový pohyb. Upřímně řečeno, říkáme totéž už dva měsíce: kdykoli tento pár výrazně roste, je to jen kvůli Donaldu Trumpovi, který v USA zavádí nové dovozní tarify. Tento důvod je tak jednoduchý a zřejmý, že nevyžaduje žádné další vysvětlení. Je to prosté: Trump oznámí nové tarify – a dolar se okamžitě propadne.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?
04.04.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech."

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.04.2025 V úterý se pár GBP/USD nadále obchodoval ve flat rozpětí, stejně jako tomu bylo po dobu několika předchozích týdnů. Makroekonomické pozadí ve Spojeném království a USA nemělo prakticky žádný dopad na intradenní pohyb páru. Volatilita zůstává poměrně nízká a cena ani netestuje hranice bočního kanálu. Jak jsme upozorňovali na začátku týdne, silné makroekonomické nebo fundamentální pozadí samo o sobě není zárukou konce flat fáze nebo vzniku udržitelného trendu.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. března: Nonfarm Payrolls, Trump a nezaměstnanost mohou dolaru způsobit nové problémy
31.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval do strany poblíž svých maxim. Tento pohyb do strany přetrvává již několik týdnů a britské libře se po silné rally nepodařilo dosáhnout ani minimální korekce. Proto je velmi obtížné očekávat výrazný růst amerického dolaru, přestože širší trendy v denním a měsíčním časovém rámci zůstávají medvědí.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
31.03.2025 Pár GBP/USD se v pátek obchodoval do strany, na rozdíl od páru EUR/USD. A to je poněkud zvláštní. Britská libra se po dobu už několika týdnů pohybuje ve flat rozpětí bez jasných hranic. Nicméně pohyb do strany je jasně patrný. Libra ani neklesá, ani neroste. Zajímavé je, že euro nemělo v pátek dostatek důvodů k růstu, zatímco libra ano. HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí mírně překonal odhady (v meziročním srovnání) a maloobchodní tržby překonaly očekávání o 1,3 %. Pokud tedy měla nějaká měna v pátek posílit, byla to libra. Za zmínku také stojí, že nejnovější balíček cel Donalda Trumpa má mnohem větší dopad na Evropskou unii než na Spojené království. EU je navíc novými americkými cly ohrožena, zatímco Londýn může s Trumpem uzavřít dohodu. Ačkoli tedy už dlouho říkáme, že je růst libry nelogický, v pátek měla k růstu pádné důvody – na rozdíl od eura, které má v současnosti jen velmi málo silných karet.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 27. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pomalém poklesu. Oslabování eura je celkem logické, přestože obchodníci nadále ignorují většinu makroekonomických událostí. Trh v současné době obchoduje podle svých vlastních pravidel. Někdy směr pohybu odpovídá povaze makroekonomických údajů, někdy ne. Například včera tomu tak bylo. Zpráva o zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby v USA se ukázala být mnohem silnější, než se očekávalo, a americký dolar v důsledku toho vzrostl.

Prognóza pro EUR/USD na 21. března 2025
21.03.2025 Ve čtvrtek měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu a uzavřel pod hladinou 200,0% Fibonacciho retracementu na úrovni 1,0857. To naznačuje, že pohyb směrem dolů může pokračovat směrem k supportu na úrovni 1,0781–1,0797. Aktivita obchodníků je momentálně nízká, takže prudký páteční pokles je nepravděpodobný. Dalším cílem je však hladina 161,8% Fibonacciho koeficientu na úrovni 1,0734. V tuto chvíli se medvědi chabě pokoušejí prolomit převládající býčí trend.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 21. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
21.03.2025 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek pohyboval směrem dolů, ale ve středu večer libra na rozdíl od EUR/USD stabilně rostla. Znovu a znovu vidíme, že britská libra vykazuje vůči dolaru působivou odolnost. To lze vysvětlit postojem Bank of England, která právě ukončila své druhé letošní politické zasedání.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 21. března. Šance pro dolar?
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nadále frustroval obchodníky. Domníváme se, že nyní není nejlepší doba pro obchodování na forexovém trhu. Technický obrázek eura v hodinovém časovém rámci je velmi matoucí. Zdálo se, že včera cena konečně konsolidovala pod vzestupným kanálem. Připomeňme však, že již dříve prolomila trendové čáry, což ale nevedlo k sestupnému trendu. Cena klesla na úroveň 1,0823, kterou lze považovat za spodní hranici bočního pásma mezi 1,0823 a 1,0949. Místo dokončeného rostoucího trendu tak nyní máme pokračující flat (boční) trh.

Jak 21. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek po oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému klesl. Konečně přišlo určité posílení amerického dolaru a trh reagoval trochu logicky. Připomeňme, že zasedání FOMC lze považovat za jestřábí. Trh v posledních týdnech panikařil, zbavoval se dolaru a zároveň zohledňoval v cenách vše najednou – recesi v USA, agresivní snížení sazeb Fedu, hyperinflaci a tak dále. Jerome Powell a FOMC ale vysvětlil, že není důvod k obavám: americká ekonomika je stabilní, trh práce silný, Fed očekává jen dvojí snížení sazeb v roce 2025 a nejvyšší prioritou zůstává snížení inflace. Ano, prognózy HDP byly sníženy, ale prognózy inflace byly zvýšeny a vyšší inflace znamená, že sazby zůstanou vyšší po delší dobu nebo budou snižovány pomaleji.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. března – britská libra si pořád dělá legraci
21.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval... těžko říct, kterým směrem. Uptrend zůstává neporušený, ale cena včera prorazila pod spodní hranici rostoucího kanálu. V posledních dnech jsme byli svědky neklidných a nerozhodných pohybů –"cik-cak" a "plůtků". Volatilita klesla pod průměr. Zdá se, že trh neví, co dál: obchodníci nechtějí nakupovat dolar, ale nemají sílu nakupovat libru.

Jak 19. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.03.2025 V úterý pár GBP/USD věrně kopíroval pohyby páru EUR/USD. Britská libra často následuje euro a v některých případech jednoduše kopíruje jeho pohyby. Včera se euro obchodovalo velmi technicky, což obchodníkům umožnilo otevřít dva ziskové obchody. Libra však kopírovala kroky eura, ale aplikovala je na své vlastní cenové úrovně, které se neshodovaly s cenami eura.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 19. března: Trump je důležitější než Fed a BoE
19.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vykazoval růst, ačkoli k němu neměl fundamentální důvod. Ve Velké Británii se nic významného nestalo, ani nevyšla žádná důležitá zpráva a ve druhé polovině dne byly zveřejněny silné americké zprávy o průmyslové výrobě a bytové výstavbě. Dolar si však za zhruba dvě hodiny připsal jen asi 40 pipů a pak se vrátil k poklesu. Toto byl celý rozsah reakce trhu na pozitivní údaje z USA – krátce posílily dolar a pak obchodníci obnovili prodej. To je vše, co potřebujeme vědět o současné logice trhu.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 18. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
18.03.2025 Pár GBP/USD se i v pondělí pokusil obnovit svůj růstový pohyb a v hodinovém časovém rámci dokonce překonal poslední lokální maximum v rámci současného rostoucího trendu. Skutečnost, že pro nový růst libry neexistovaly žádné fundamentální důvody, již není překvapivá. Zpráva o maloobchodních tržbách v USA nebyla příliš silná, ale americký dolar klesal již před jejím zveřejněním. Obecně dolar klesá téměř každý den. Po prudkém poklesu, který začal před několika týdny, se americké měně nedaří korigovat směrem vzhůru. Pohyb libry je nyní čistě řízen dynamikou a makroekonomické a fundamentální pozadí nemá pro účastníky trhu prakticky žádný význam. Linie vzestupného trendu nadále signalizuje rostoucí trend, ale v dlouhodobém horizontu přetrvává klesající trend.

Jak 18. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí obnovil růst, ale zůstal v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0952. Jak už jsme zmínili, nejedná se o klasický boční kanál, ale za poslední jeden a půl týdne pozorujeme převážně boční pohyb. Klíčovým poznatkem je, že americký dolar odmítá růst a trh není ochoten ho nakupovat. DOlar během pondělní evropské obchodní seance klesal, ačkoli se neobjevily žádné zprávy ani významné události. Na začátku americké seance byla zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách v USA, jejíž hlavní výsledek vyšel o něco hůř, než se očekávalo. Jenže dolar tehdy už klesal. Další oslabování americké měny si lze těžko představit, protože trh se v poslední době chová logičtěji, než když byl dolar téměř denně masivně prodáván. Nová Trumpova cla však mohou vyvolat další vlnu výprodejů americké měny.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. března: Britská libra znovu letí na sever
18.03.2025 Měnový pár GBP/USD znovu vykázal růst, ačkoli k němu neměl důvod. Trh nakupuje britskou libru stále z pouhé setrvačnosti, podobně jako bitcoin. Ten často roste jednoduše proto, že ho všichni kupují v naději, že bude mít hodnotu několika milionů. Stejná logika platí i pro libru – kurz roste, takže obchodníci pokračují v nákupech, což podporuje další růst. V pondělí se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a jediná zpráva z USA podpořila dolar. Jenže americká měna neposílila ani v nejmenším. Donald Trump v ten den sice nepředstavil žádná nová cla ani sankce, ale dolaru nepomohlo ani to. Britská měna pokračovala po krátké pauze v růstu, jako by se nic nestalo. Hledat v současných pohybech logiku je zbytečné.

Obchodní doporučení a analýza pro měnový pár GBP/USD na 17. března: Libra nejeví zájem o ekonomiku
17.03.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírný pokles s minimální volatilitou. Ve skutečnosti britská měna klesá již tři dny po sobě a během této doby ztratila celkem 50 pipsů. V hodinovém časovém rámci se ceně zatím nepodařilo konsolidovat pod klíčovou hranicí. V současné době se po období silného růstu neobjevují žádné známky, které by naznačovaly začátek korekce. Zatímco páteční zpráva o vývoji HDP ve Spojeném království a zpráva o průmyslové výrobě ve Spojeném království byly zklamáním, ani index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA nenaplnil očekávání. Během evropské obchodní seance však měla britská libra oprávněné důvody k poklesu, nicméně, jak již bylo zmíněno, zdá se, že makroekonomické zprávy nemají pro účastníky trhu v tuto chvíli velký význam. Vzhledem k tomu, že Donald Trump je "na dovolené", obchodníci se zřejmě nechtějí zapojit do obchodování.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 13. března: Libra se rozhodla na nic nečekat
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD na rozdíl od eura ve středu pokračoval v pohybu nahoru. Britská měna nepřešlapuje na místě, ale využívá příznivých podmínek. Ačkoli euro včera stoupalo jen ztěžka – nejspíš se dostal na vrchol – libra má stále prostor k růstu, a přesně to dělá.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Zpráva o inflaci v USA měla způsobit alespoň mírný pokles dolaru, zejména proto, že dolar v posledních dvou měsících z různých důvodů klesal. Na lokální úrovni jsme pozorovali očekávanou reakci trhu na nižší americkou inflaci, jelikož by mohla přimět Federální rezervní systém k holubičímu postoji. Euro však nezaznamenalo žádný růst a trh nadále přehlíží všechny medvědí faktory. V důsledku toho je 90 % růstu libry připisováno především jedinému tématu – Trumpovým clům. Pohyb vzhůru se zpomaluje a celá rally libry se v denním časovém rámci jeví jako pouhá korekce. Po tak výrazném růstu je nyní náročné určit, zda dojde k obnovení hlavního klesajícího trendu.

EUR/USD. 12. března. Obchodní válka mezi USA a Kanadou je v plném proudu
12.03.2025 V úterý se pár EUR/USD upevnil nad 200,0% korekční hladinou na úrovni 1,0857 a pokračoval v růstu směrem k úrovni 1,0944, které býci ke konci dne úspěšně dosáhli. Odraz od této úrovně nahrával americkému dolaru, ale kdo ještě vůbec věří v sílu amerického dolaru? Pokles k 1,0857 je možný, ale uzavření nad 1,0944 zvýší pravděpodobnost dalšího posílení eura směrem k další Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,1056.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 12. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.03.2025 V úterý došlo na měnovém páru GBP/USD k výraznému růstu, který jako by se objevil z ničeho nic. Je důležité poznamenat, že trh v současné době ignoruje jak makroekonomické, tak fundamentální faktory. V opačném případě by libra spíše klesala než rostla. Hlavním důvodem slabosti dolaru je zřejmě Donald Trump. Stále není jisté, jak dlouho bude pokračovat v uvalování cel a sankcí na země, které se mu nelíbí. Stejně tak nevíme, jak dlouho bude trh reagovat pouze na základě "faktoru Trump".

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 12. března: Bohatství USA podle Donalda Trumpa
12.03.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zahájil novou vlnu vzestupného pohybu, přestože pro tento trend neexistují konkrétní důvody. Během dne se ve Spojeném království neodehrály žádné významné události a zpráva JOLT byla od počátku považována za druhořadou. Kdo se však nyní skutečně soustředí na makroekonomické údaje, když trh nadále ovlivňuje Donald Trump? V našem přehledu o euru jsme spekulovali, že by Trump mohl mít nějaký geniální plán, i když je těžké pochopit jaký, protože mnohé jeho kroky se zdají být zcela absurdní a negativně ovlivňují Ameriku i její občany.

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 12. března: Neúprosná rally pokračuje
12.03.2025 Měnový pár GBP/USD obnovil svůj růstový pohyb. Během posledních dvou nebo tří obchodních dnů se zdálo, že je mírný pokles ceny na spadnutí, ale nepodařilo se jí konsolidovat pod klíčovou úrovní 1,2863. V úterý se následně obnovil růst, k němuž přispěla nejen nová cla prezidenta Trumpa, ale i širší dynamika trhu.

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 11. března. Analýza vývoje obchodování na forexu
11.03.2025 K otestování ceny na úrovni 1,0849 došlo v době, když indikátor MACD právě začal klesat od nuly, což potvrdilo příznivý bod pro vstup do prodeje eura. To vedlo k poklesu páru o 25 pipsů, po kterém tlak na euro polevil.

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 11. března
11.03.2025 Euro a libra se dál obchodují ve vymezených kanálech, což naznačuje dobré růstové příležitosti. Rizikovější měnová aktiva jsou nicméně kupodivu stále značně poptávána navzdory současné situaci na akciových trzích.

Jak 11. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
11.03.2025 Britská libra se v pondělí pokusila pokračovat v pohybu nahoru, pak se obrátila dolů a nakonec zůstala v bočním pásmu podobně jako v posledních dvou dnech předchozího týdne. Jsme svědky plochého trhu na lokálních maximech. Zdá se, že trh čeká na nová Trumpova prohlášení, údaje o americké inflaci nebo jinou klíčovou událost. Dopad Trumpových cel na americkou ekonomiku byl už plně zohledněn, ale co požene euro a libru dál nahoru?

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD 10. března: Je britská libra vyčerpaná?
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek ráno znovu prudce vzrostl, ale pohyby během dne vypadaly velmi nelogicky. Pojďme si to rozebrat: Proč libra během evropské obchodní seance rostla? Odpověď zní: Nijak zvlášť nerostla, protože ve Spojeném království se v té době neodehrávaly žádné významné události. Byl růst libry ovlivněn eurem, které dostalo podporu z pozitivní zprávy o HDP? Pokud ano, odvíjí se zajímavý scénář, kdy libra roste zdánlivě z jakéhokoli důvodu.

Jak 10. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek pokusil pokračovat v růstu. Nutno ale dodat, že v první polovině dne nedošlo k žádným významným zpravodajským událostem, které by britskou libru ovlivnily. Euro jakýsi důvod k růstu mělo, protože zpráva o HDP eurozóny za 4. čtvrtletí byla nad očekávání silná. Začalo ale stoupat spíš před zveřejněním zprávy než v reakci na ni. Naopak libra takovou podporu postrádala. Proč tedy zase stoupala? Odpověď je prostá: Donald Trump.

Jak 7. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.03.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také zastavil. Britská libra ani americký dolar neměly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody k růstu či poklesu, protože ekonomické pozadí bylo slabé a fundamentální faktory vůbec žádné.Donald Trump si navíc vzal volno a zdržel se zavádění nových cel. Trh si proto dopřál zaslouženou přestávku.
Související klíčová slova:
Ark | Vytěsnění | Otočení trhu | Čína a USA | Index nákupních manažerů | Americká data | Býčí pohyb | Fibo | Měsíční předpovědi | Důležitý support | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Obchodování zlata | Kurz eura a dolaru | Nečekané pohyby | CryptoQuant | Zlotý | Prodej zboží | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Rostoucí akcie | Oživení cen | Long pozice | Dění v USA | Průmyslová výroba v eurozóně | EUR | Čistá úroková marže | Zkušenosti | Typy komoditních trhů | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Zpravodajské události | J&T | Vstupy | Koronavirové krize | Manipulování cenou | USDT | Oznámení výsledků | Držení obchodu | Plán obchodování EUR/USD | Pozitivní vliv | Jasný trend | Obchodování CFD | Obchodník | Overbalance | Opětovný pokles | Akciové trhy | Doba obchodování | Cenový pohyb | Jak obchodovat forex | Globální ekonomické trendy | Celkový zisk | Poplatky | Makroekonomika | BTC | Pip | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Společnost Evergrande | Index výdajů na osobní spotřebu | Dávky v nezaměstnanosti | Moskva | Situace v eurozóně | Stimulační balíček | Signature Bank | Delegace | Ochranné příkazy | Tržní cena | Boční kanál | YouTube | Bank of Japan | Sandbox | Dow Jones Industrial | Pád dolaru | Graf Kakaa (Cocoa) | Bezpečné útočiště | Silný support | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Aktiva | Zelená ekonomika | Citigroup | Geopolitické riziko | Dnes Trump | Pravděpodobné výsledky | Očekávané výsledky | Statistiky | Opačný trend | ALK.US | Příležitost k prodeji | Index PX | Výborné vyhlídky | Korelace | Střední Evropa | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Dovednosti | Ztráty peněz | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Příležitost k posílení | RDDT | Volný pád | Vnitropolitické problémy | Trend | Indexy na Wall Street | Neočekávané události | Zveřejnění výsledků hospodaření | Zveřejnění výsledků | Obchodování v trendu | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Odvetná cla vůči USA | Výnosy dluhopisů | Cla vůči USA | Pojišťovna | Zpracovatelské metody | Zvýšení cel | Podíl na trhu | Komunita | Události v minulosti | Proaktivní přístup | Americká zpráva | Nákupní pozice | Dny v týdnu | Výprodej bitcoinů | Line | Burzovní almanach | Počet akcií | Oživení poptávky | Srbsko | Německá průmyslová produkce | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jak to ovlivňuje forex | COT (Commitments of Traders) | Pokles indexu | ISM ve službách | Stříbro (XAG/USD) | Otevřít obchod | Index US500 | DOW.US | Britská libra | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Index aktivity | Simon Peters | Kroky Fedu | Chování trhu | APP | Akcie vzrostly | Hluboká znalost trhů | Přesnost | Spojení | Analýza Bitcoinu | Pravděpodobnost | Znehodnocení | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Základy fundamentální analýzy na forexovém trhu | Investment Management | Období konsolidace | Tržní kontext | Pokles měny | Výsledek zasedání Fedu | PMI ve službách v eurozóně | Korelace zlata | Alexandr Novak | DeFi | Naše prognóza | American Airlines (AAL.US) | Jak obchodovat měnový pár | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Citlivost trhu | ISM ve službách v USA | Pokles na trzích | Vliv na trh | Index spotřebitelské nálady | Indexy S&P | Důležité makroekonomické zprávy | Úspěch Amazonu | Párové obchodování | Technické signály | Short obchody | Holubičí tón | Cenové výkyvy | Pohyby cen | Kótování | Dolarový index | Zásoby plynu | Ethereum | Geopolitické napětí | Snížení cen | Break-Even | Prosperity | Inaugurace Donalda Trumpa | Vývoj finančních trhů | Kombinace indikátorů | Diverzifikace | Emocionální obchodování | Fundamentální analýzy na forexovém trhu | Údaje o inflaci | PLN | Jednoduché tipy | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Pokles dolaru | Vliv obchodní války | Žádné časové omezení | Charles Hoskinson | Spekulace a riziko | Cenový graf akcií | Sezónní výkyvy | Směrnice | Exchange | Výhled | Medvědí výhled | Nová historická maxima | Cla na EU | Otřesy | Volatilnější pohyby | Alaska Air Group (ALK.US) | Týden na akciových trzích | Bithumb | Allspring | Cherry Lane Investments | Udržení ziskovosti | Inflační cíle | Klidné období | Negativní účinky | Vznik a rozvoj burzy | Vliv politiky | Zisk z obchodu | Úroveň zkušeností | Rostoucí inflace | Online obchodování | Cena zlata | Raketové útoky | Makroekonomické statistiky | Ravi Menon | Výroky prezidenta | Commitments of Traders | ARK Innovation ETF | Reálné výnosy dluhopisů | Burza | Zprávy z USA | Hrubý domácí produkt (HDP) | PHLX | Makroekonomický základ | Hospodářský růst USA | Proti trendu | NZD/USD | Inflace v prosinci | Průraz trendové linie | Krátkodobí obchodníci | USD/SGD | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Halving | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Finanční produkt | Krátkodobé dluhopisy | Snížení produkce | Strach | Obchodní plán | Zavírací cena | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | DYDX | Analýza COT | Fibonacci retracement | Akče | Klesající trendová linie | App Store | Tradingové webináře | Klouzavé průměry | Comcast | Obavy investorů | Akcie dnes | Vladimír Holovka | P/S | Dodávky elektřiny | Snížení úrokových sazeb | Faktory ovlivňující ceny komodit | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Pandemický rok | Růst cen | Robert Greifeld | Vliv událostí | Konzistentní obchodování | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Thomas Martin | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Hodinový graf | Rozhodnutí centrálních bank | Digitální měna | Nové obchody | Trpělivost | Průmyslová výroba v září | Směnný kurz dolaru | Fibo retracement | Těžební farmy | Margin | Indikátor volatility | Korelace s akciemi | Dell Technologies | Růst nezaměstnanosti | Paramount | Důležité zprávy | Tržní reakce | Potravinové zásobování | Dividendy | Analytik krypto | Projev šéfa Fedu | Zajištění zisků | Klesající tržby | Flat pattern | Zlato a stříbro | Vybírání zisků | Rally pokračuje | Obchodní seance | Zmírnění inflace | Krypto trh | Financial Times | Posilování dolaru | Úspěch na forexu | Výrazný pohyb | Sentiment na trzích | Uvolnění měnové politiky | Kryptoměnové burzy | Válka na Blízkém východě | Horší výsledky | Signature | Investice proti inflaci | Nové pozice | Analýzy | Oslabování eura | Historie | Strategie mean reversion | Největší stablecoin | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Dobrý nápad | Wealth | Velké problémy | Probíhá výsledková sezóna | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Poslední den obchodování | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | YTD | Graf páru GBP/USD | Obchodní signály | Bohumil Trampota | Proražení | Konflikty | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Izraelský premiér | Pohyby trhu | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Americká inflace | Bydlení | Představitelé Fedu | Návrat Donalda Trumpa | Očekávání inflace | Dlouhodobější dopady | Pokračování poklesu | Volatilní cenové pohyby | HSBC | Propad ceny ropy | Fundamentální analýza pro začátečníky | Obchodní transakce | Oslabení české koruny | Tempo hospodářského růstu | Více obchodů | Zbývající akcie | Nepřesnost | Kolaps amerického dolaru | Formování cenových trendů | Isabel Schnabelová | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Výše mezd | Rychlý nárůst | Silný býčí trend | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Zvýšená důvěra | Infinera | Breakout | Trumpová | Dovozní cla | Ceny elektřiny | Zaměstnanost | Krátkodobý rostoucí trend | Výrazný růst inflace | Úspěšné obchodování s komoditami | Významné politické události | Růstová vlna | Nákup dolaru | Washington | Výrazný růst | MOONBEAM | Michael Barr | CZK | Dnešní zprávy | Výzkumy | Evropská měna | Michael Feroli | Výprodeje | VIG | Token | Růst společnosti | Strategy | Ideální čas | Makroekonomické reporty | Aktivita trhu | Odolnost měn | Evropská obchodní seance | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Ředitel XTB | Gap | Normalizace trhu | Vakcinace | Flat | Prudké výkyvy cen | Prodej státních dluhopisů | Ekonomické dominance | Pohyb ceny | Náklady | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | Korekční pohyb | Potenciální pokles | AAL.US | Události v eurozóně | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Výkon | Data z trhu | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Česká měna | PLN/EUR | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Akcie Teradyne | Nižší náklady | Nový trend | Pokles ceny komodity | Covid | Ministerstvo práce | CBRT | Úrovně Fibonacciho | Výsledkový týden | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Spotový trh | Reálné výnosy | Co to je Top-Down analýza? | Možné scénáře | Levels | Santiment | Klesající trend | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Živý komentář | Schválení ETF | Pokles ceny | Pokles nákladů na financování | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Změny trendu | GOOGL.US | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Důležité signály | Index ISM ve službách | Sell in May | Předseda Fedu | Inflace | Potenciál růstu | Indexy aktivity | Peníze | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Aktuální obchodní příležitosti | Cenové akce | Odhodlání | Brent | Stavební produkce | Pandemický rok 2020 | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | HUF/EUR | Snížení zadlužení | Indikátor | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Trading Hours | Společnost Alphabet | Odvetná cla | Harrisová | Volatilní poptávka | Dění na akciových trzích | Obchodní pásmo | Expert | Roční zhodnocení | Platný signál | Úrokové sazby | Euro dolů | Světové finanční trhy | P/E | Technický výhled trhu | Coinmarketcap | IT společnosti | Příležitost k nákupu | Avalanche | GLOBALT Investments | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Dolar roste | Graf ropy | Trumpovo oznámení | Všechny akcie | Posílení eura | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | Pravidla obchodování | SpaceX | Admirals | Reakce trhu | Boom | Historický vývoj | Timeframe | Všichni účastníci trhu | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Cena Brentu | D.R. Horton | Guvernér BoE | Obchodní týden | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Negativní zpráva | Obchodní jednání s Čínou | Alibaba | Blockchain | Nové signály | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Zásoby ropy | Americké volby | DeepSeek | BinanceCoin (BNB) | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Klesající tržby společnosti | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Klíčové úrovně | Růst | Koruna | Komplexní analýza | PoW | Falešný průraz | Bank Term Funding Program | GAAP | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Premiér Benjamin Netanjahu | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | MetaTrader | Akcie firmy | Dnešní ekonomický kalendář | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Diskont | BreakEven | Trendový kanál | Coinbase | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Těžební technologie | L.F. Investment | Data z USA | Konec obchodní války | Ghana | Výrazný propad | Krátkodobé obchody | Restriktivní fiskální politika | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Asset management | Trh práce | Volatility akciových trhů | Prezident Fedu | Crypto | Britská centrální banka | Nákup libry | Aktuální kurzy měn | Vítězství Donalda Trumpa | CL | Pokles inflace v USA | Proof of Work | Sektor spotřebního zboží | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Býčí výhled | Výroba v eurozóně | Vysoké sazby | Největší hráči | Objem obchodů | Zprávy a události | Obchodování v pátek | Technické nastavení | Dobrý výsledek | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Kamala Harrisová | On-Chain | Technický pullback | Evropské ekonomiky | Puma | Blok objednávek | Obrat trendu | Obchodovat na základě technické analýzy | Kongres | Uvolnit měnovou politiku | Zásoby ropy v USA | Investopedia | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Cena bitcoinu | Nike | Paramount Global | Long | Nejvyšší soud | Chování | CySEC | Kontrakty | Významné tržní pohyby | Cardano (ADA) | Evergrande | Americký index | EUR/PLN | Býčí rally | Predikovat budoucí reakce | Harris | LYNX Trading | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Dolary | Historická výkonnost indexů | Zasedání centrálních bank | AUD | Top-Down analýza | Obchodní příležitost | Juliána Mochnaľová | Huw Pill | JOLTS | Geopolitická situace | Čínský start-up DeepSeek | MinFin | Kurz bitcoinu | Nominální hodnota | Market Trading | Uskutečnění obchodů | Exxon Mobil | Analýza ceny akcií společnosti NVIDIA | S&P500 | Prodej dolaru | Fiskální a měnová politika | Raketový útok | Patrik Štefek | Olympijské hry | GlassNode | PMI pro sektor | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Ekonomické ukazatele | Microsoft (MSFT) | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Intradenní obchodování | Trh | Sezónnost | Index výrobní aktivity | Hodnota dolaru | Centrální banky | Amazon | Utility | Makroekonomické události | Zkušenost | Aktivity společnosti | Marka | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | Šéfka ECB | Překoupené zóny | Postavení na trhu | Rovnováha | Riziko volatility | Index polovodičů | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | Falešné signály | E*Trade | Snížení odměn | Open | Očekávání trhu | Ziskový obchod | Turecko | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Prezident USA | Více akcií | Index | Prezidentská debata | Dlouhodobý růst | Index MSCI World | Obchodní konflikty | Futures | Budoucí cenové pohyby | Měď | HUF | Solidní zisk | Směnný kurz | Webináře | Zveřejněná data | Ukončení carry trade | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Velké zisky | MMF | Platina (XPT/USD) | Obchodní znalosti | Nabídka | USA | Akcie Apple | Insider informace | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Řetězec restaurací | Eura | Otevřené obchody | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Pipy | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Počasí | Bílý dům | Kapitál | FinTech | Posílení | Období nejistoty | Aktivní obchodování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Silný růstový pohyb | Zavření trhu | Projev Jeroma Powella | Rizika investování | Mít trpělivost | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Týdenní shrnutí | Korelační koeficienty | Index STOXX Europe | Ústup inflace | Analytik trhů s kryptoměnami | Inflační indexy | Rok 2020 | Sentiment investorů | Graf Kakaa | Předstihové indikátory | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | S&P | xStation | Platina | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Bitcoin halving | Nepředvídatelnost | Léto | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Hedgeové fondy | Slabost americké ekonomiky | Web3 | Sázky | Akciové indexy | Akcie Amazon | Vice | První obchodní den | Christine Lagardeová | American Airlines | Starmer | Index pražské burzy PX | Ekonomický kalendář | Volatilita cen komodit | Tržní podmínky | Omezení cestování | Soukromý sektor | Řetězec | Fundamentální zprávy | INFN | Trhy v roce 2025 | Puma SE | NASDAQ: NVDA | Pozornost | Setkání ministrů financí EU | Obchodní napětí | Manipulace trhu | Libra ztrácí | Wall Street Journal | Ocel | Devizové trhy | Mary Dalyová | Swing | Ekonomický vývoj | Interactive Investor | Trumpova obchodní politika | Ekonomická zpráva | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Reakce trhů | Bilion | Očekávání analytiků | Příležitosti pro obchodování | Akcie Nike | Pád USD | Ropa | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Důvody pro posílení | Volatility | Intradenní volatilita | Asie | Rekordní hodnoty | Index Stoxx 600 | Poměr rizika a zisku | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Americká měna | Další růst | Kurz dolaru | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Bear Stearns | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Akcie Nvidia Corporation | Společná měna | Slabý trh | Čas růstu | Inflace v eurozóně | Pokračující pokles | Fiskální politiky | BoE Andrew Bailey | Kakao | Foreign Exchange | Mírný růst | Dobré zprávy z USA | KOL | Frank Zarb | Walter Todd | Teradyne | Bernard Madoff | Náhoda | Situace v USA | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Pád Berlínské zdi | Stablecoin | Regulace kryptoměn | Rostoucí trendový kanál | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Hlavní akciové indexy | Renomovaný analytik krypto trhu | Americké měny | Platební systémy | Fundamentální analýza forexu | Váhání | Časové omezení | Stabilní růst | Izrael | Samou | Blockchain etherea | Obraz trhu | Patterny | ARKK | Wood & Company | Twitter | Pohyb měnových párů | Pokračování vzestupného trendu | Program QE | Prudký propad | Oblečení | Výkonnost zlata | Ziskové marže | BinanceCoin | Index Nasdaq Composite | Setkání ministrů financí | Zajímavé příležitosti | Hodnota HDP | Dlouhodobý support | Ropa Brent | Krátkodobý výhled | G10 | Obchodní války | Trendlines | Ukazatele ocenění | ECB dnes | Bohatství | Dlouhodobý obchodní úspěch | Teradyne Inc. (NASDAQ: TER) | Oblast rezistence | Američtí investoři | Miliarda | Ifo | Akciový index | Řízení rizika | Kov | Kolísání měny | Nejnovější údaje | Hladina rezistence | Vývoj eura | Euro včera | Pokles podnikatelské aktivity | Momentum | Trendová linie | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Dovoz z Evropské unie | Protest | Měnové pohyby | TLTRO | Výhled pro GBP/USD | Dynamika trhu | Pojišťovna VIG | Domácnosti | Erste Group | Ark Innovation | Jednání mezi USA a Čínou | Analýza investice | XPT/USD | Bitcoin | New York Community Bancorp | Americké státní dluhopisy | Cla na Čínu | Dnešní volatilita | Inovace v zemědělství | Pokles prodeje | Burze | Kryptoměny dogecoin | Primární trend | Globální finanční krize | Obchodovat forex | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Balance | Nejziskovější | T-D | Zboží z Mexika | Obchodní výsledky | Výkonnost a volatilita | Aligator | Embargo na ropu | Býčí obrat | Renomovaný analytik krypto | Tržní sentiment | ISM index | Nižší minima | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Nízká likvidita | Celková inflace | Digitální hongkongský dolar | Eskalace | Makroekonomická zpráva | Volatilita je nízká | Slabé výsledky | Moody's | Elektromobily | 3M Company | Dopad na volatilitu | Směřování trhů | Energetický sektor | Souvislost s komoditami | Společnost GM | Pozitivní zpráva | Decentralizované finance | Ceny zemního plynu | Intel (INTC.US) | Prognózovaní | Podnikatelé | Moneta | Pepa Zeman | Úrovně supportu a rezistence | Obchodování forexu | Bancorp | Příjmy společnosti NVIDIA | Zpráva Commitment of Traders | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | Klidný trh | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Celkový tržní trend | Sektor služeb | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Fair Value | RECALL | Grónsko | Přístup k dolaru | Vliv na obchodování | Psychologický faktor | Regrese | Měkké komodity | Futures kontrakty | Znalost | Obchodování gapů | Studium externích faktorů | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Nastavení Stop-Lossů | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Dow (DOW.US) | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Sezónní výkyvy v cenách | Analýza ceny akcií | Analytici | Platforma xStation 5 | Čistý zisk | Obchodní dovednosti | Aukce | Zásady money managementu | Zisky akciových indexů | Nálada na trhu | Producer Price Index | Závislost | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Cenový index | Konec býčího trhu | Dobré obchodní signály | Fundamentální události | Stříbro | eXchange | Tlak na akcie | Micron Technology | Tržní nálada | Zmírnění obchodního napětí | Zájem o dolar | Obchodovat | Cla na dovoz | Směr trhu | Finanční instituce | Prostor pro další růst | Přístup k informacím | G7 | Pokles cen | Atraktivita carry trade | Měnové intervence | Globalt | Výkyvy cen | Snižování rizika | Vyšší sazby | Vzdělávací webináře | Finance | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Michigan | Pozemky | Short squeeze | ETF | Výrobce sportovního oblečení | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Nejhorší výsledek | Lineární regrese | Povaha obchodování | Dluhopisy | Analytika | Firma | Snížení ratingu | DCF | Obchodníci | Cenový graf | Efektivní obchodování | Poptávka | Uzavření trhů | Zklidnění trhů | Zasedání Bank of England | Investiční aktivita | Zboží dlouhodobé spotřeby | Odpor | Fundamentální analýzy | Obchodníci s ropou | Gamble | Zájem o akcie | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Graf ropy (CL) | TWD | Tržní trend | Conference Board | Pohyby eura | Pohyby měnových párů | Ark Investment Management | Pokračování trendu | Uchovatel hodnoty | Nárůst výnosů | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Powellův projev | Rok 2025 | AAL | Podnikání | Zpomalení inflace | MIFID | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Globální potravinové zásobování | Vývoj kurzu EUR/USD | Problémy | Hodnota eura | 3М | USA a Čína | Množství peněz | Akcie GM | Kanadský dolar | Plán obchodování | Trendový pohyb | Růst HDP | Moderní historie | Odvetná opatření | Mean reversion | Index PMI | Komerční banka | Euro vůči dolaru | Zavedení dovozních cel | Moving Average Convergence Divergence | Akcie na pražské burze | Bank of Canada | Dnešní údaje | Tržní korekce | Pohyby dolaru | Sázka | Výrazné pohyby | Tolerance rizika | Inflační indexy (CPI, PPI) | Bezpečné dluhopisy | Cenová akce | Úrovně rezistence | Ekonomové | Dobré časy | Ziskový potenciál | Squid | Tržní pohyb | Renomovaný analytik | Pravidla obchodního systému | Christine Lagarde | Peter Brandt | Zisky dolaru | Qualcomm | Boeing | Index Fedu | Spojené státy | Kolaps dolaru | NASDAQ: TER | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj situace | Americké burzy | Investiční cíle | Úsilí | Indexy PMI | JOLTS report | Čtení cenových patternů | Základy fundamentální analýzy | Nastavit stop-loss | Úroková sazba | Pohádkové zisky | Ottawa | Kolísání britské libry | Časový rámec | Úroveň rezistence | Technické korekce | Silicon Valley | Kalifornie | Jak obchodovat | Mistrovství světa | Austan Goolsbee | Rozvoj burzy NASDAQ | Investiční poradenství | Slevy | Býčí divergence | Zpracování komodit | Glassnode | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Platforma | Volby | Signál k nákupu (buy) | Facebook | Americké akcie | Nový týden | Vstoupit do trhu | Velmi volatilní | Nový americký prezident | Oslabování libry | Poměrové ukazatele | Shiba Inu | Politika centrálních bank | Swingová minima | Short pozice | Otevírací cena | Růst americké ekonomiky | Tržní chování | Objednávky | Iniciativa | Investice Cathie Wood | Sankce | Volatilní | Americké státy | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | Kurz libry | Varování | Intervence | Trh s kryptoměnami | ETH/USD | Slabá čísla | Dostatek likvidity | Pandemie | Směr trendů | Spotřebitelská důvěra | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Čtyřhodinový graf | Stanovení pevných stop-lossů | Zprávy z krypto | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | Hospodářství dané země | První odhad | West Texas Intermediate | Online platformy | Interní informace | Recese v USA | Měnové politiky | Finanční služby | Zprávy z Fedu | Uptrend | Nejistota okolo Brexitu | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Efekt investic | New York Community | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Nejlepší rozhodnutí | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Příjmy z ropy | Peněžní trhy | Pohyby na trzích | Podnikatelská aktivita v USA | Sazby centrální banky | Americké statistiky | Dotazník | Odhad HDP | Sellier&Bellot | Růstový potenciál | Průzkum hlavních trhů | Denní volatilita | Impulzivní pohyby | Polkadot | Pravidla systému obchodování | Trh se zlatem | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Start-up DeepSeek | Obchodní jednání | Prudký růst měny | Devalvace dolaru | Vyšší časové rámce | Investiční strategie | Bezpečný přístav | CNY | Změny v regulačních politikách | Rozhodnutí centrální banky | Vyhlídky amerického dolaru | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | ADP | AI | Pokles nákladů | Joe Biden | Společnost Philip Morris | Silný trend | Faktor Trump | Analytik Komerční banky | Průběžné výsledky | Obchodování eura | CMCSA | Podstatné kurzotvorné zprávy | Přeprodané zóny | Greenwood Capital | Investiční doporučení | Úvod do klíčových pojmů | TradingView | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Pracovní den | Prezidentské volby | Začátek trendu | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Dakota Wealth | Ochrana proti inflaci | Stabilní růstový trend | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Propad ceny | Tisková konference | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Forexoví obchodníci | Bývalý premiér | Růst mezd | Prezident ECB | Fibonacci | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | FTSE Russell | Technické indikátory | Koronavirus | Odvětví | Obchodní příležitosti | Sazby | Finanční poradenství | Obchodní pozice | Provozní marže | GBP/EUR | Nové peníze | PMI ve výrobě | Patria | Británie | Očištěný čistý zisk | Otevření obchodu | České koruny | USD graf | Podstata komodit | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Nové rekordní hodnoty | Zasedání v Jackson Hole | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Teradyne Inc. | Graf platiny | Prodejní příkazy | Prohlášení | Expanzivní fiskální politika | Události z politické scény | Generální ředitel | Různé typy komoditních trhů | Hlavní pravidla | Ether | Největší kryptoměna | Výhled poptávky po ropě | Historická výkonnost | Regulátor | Růst ceny komodity | Cathie Wood | Čtvrtletní výsledky společnosti | Obchodní dohoda | Výkyvy na forexových trzích | BNB | Průzkum | Firmy | XAG/USD | Dovozní clo | Medvědí divergence | Geopolitické události | Kolísání trhu | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Energetické tituly | Celkový sentiment | Průměrování | Silné výkyvy | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Graf EUR/USD | Přístupy k obchodování | Panika | Obchodní ředitel XTB | Murray | Pondělní obchodování | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Překážky | Klidné obchodování | Bank of Ghana | Trades | Fundamentální vs. Technická analýza | Zájem investorů | Intradenní strategie | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Dopad na finanční trhy | Kroky centrálních bank | Společnost Nike | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Gainesville Coins | Oslabení měny | Státní svátek | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | VFC | Globální ceny | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | ARK Investment Management LLC | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Comcast Corporation | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Hledání bezpečných investic | Divergence indikátoru | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Hry | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Banky v eurozóně | Akcie společnosti Nvidia | Fluktuace | Sideways | FTSE | CMCSA.US | Významné úrovně | Finanční analýzy | Stavitel domů | Index Sentix | Oscilátor | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Významné výkyvy cen | Zvýšení volatility | Forward P/E | Globální trhy | Pšenice | Pivotní body | Zpomalování inflace | Nákup eura | Období korekce | Celkový výsledek | Úspory | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Velcí hráči | T-D analýza | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | Ministr obchodu | Hodnota akcií | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Sláva | Zasedání centrální banky | Změny ve výrobních nákladech | První obchod | Obor podnikání | Strategie obchodování s komoditami | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Ředitelka | Akcie Teradyne Inc. | Cenový vývoj | Britská ministryně | NKE | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Polkadot (DOT) | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Obchodování páru EUR/USD | Evropský průmysl | Přeprodané podmínky | General Motors | CAD | Cenové války | Vznik a rozvoj burzy NASDAQ | Odhady analytiků | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | ETF na bitcoin | Deeskalace | Shortování | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Analytik krypto trhu | Exekutivní příkazy | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Tým RoboMarkets | Hospodaření | Dlouhodobé strategie | Ztráta | Indikátory sentimentu | Dluhové krize | Alphabet (GOOGL.US) | Nákupy dolaru | Institucionální investoři | FXstreet | EBITDA | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Pips | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Sam Stovall | Hospodářské politiky | Analýza ceny akcií společnosti | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Long Term | Eskalace konfliktu | Moving Average | Obchodník s komoditami | Bezpečná aktiva | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Konsolidace ceny | MAST | Intradenní obchody | ATH | Právo | FIAT | JPY | E-mini | Pražské burzy | Axios | Vývoj EUR/USD | Adidas | Pivot | INTC.US | Binance | Ekosystém | RSI | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Gazprombank | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | Arthur Hayes | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Tether (USDT) | Plyn | Mali | Vývoj dolaru | Karty | Čína | Capital | Naučte se obchodovat | Inovace | Úrovně supportu | STAR | WP | CZK/USD | Analýza ceny | Ceny | Spotřebitelský sektor | Forexový obchodník | Prognóza vývoje | Mastercard (MA.US) | ETH | Tržní pohyby | Financování | Monopol | FCF | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Short obchod | Mírná korekce | Obranný průmysl | COT report | Dukascopy | Změna politiky | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Gala | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | Nákupní obchod | Kryptoaktiva | Doporučení k obchodování | Jedno euro | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Hurikány | Digitální reklamy | SMA | Praxe | Mistrovství Evropy | Divergence | Makroekonomické faktory | GameStop | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Zlato a bitcoin | NYCB | Energetické úspory | Klíčová úroveň | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | PMČR | Investments | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Celní politiky | USD/EUR | Sentix | Výsledek voleb | Stratég | Současná cena | Ark Investment | Stablecoiny | Instituce | Propuštění | Shooting Star | Forint | Negativní korelace | Anomálie | Vstup do trhu | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Indexové fondy | EV | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Krátkodobé cenové pohyby | TSLA.US | Indikátor Ichimoku | České akcie | Obchodování GBP/USD | Výsledky amerických voleb | Dobře definovaný obchodní plán | eBook | Insider | Index DOW | IHNED | Swingový obchodník | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Metaverse | Algoritmy | CEO | Defi | 256/2004 | WACC | Dobrá zpráva | Rozhovor | Nové sankce | ERÚ | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Obchodní tipy | Singapur | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Reálné hodnoty | S/R zóny | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Channel | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Írán | Kurz eura k dolaru | TER | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Káva | Vlna poklesu | Vyšší hodnoty | Část zisků | Zisk | Obchodníci dnes | Přizpůsobovat se | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Tržní dynamiky | Ceny BTC | EURUSD | Spekulovat | Swapy | Sektor technologií | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Avast | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Zůstatek | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Tesla (TSLA.US) | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | MSCI World | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | COCOA | Quote | Jednotné měny | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Evropa | Cena eura | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Směnný kurz eura | Trigger | Ekonomické důsledky | Údaje | Krize v eurozóně | Potenciální změny | Technologické společnosti | Převodník měn | Návrat poptávky | ARK Innovation | CFRA | Inflace v Evropě | Posílení libry | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Rýže | Převzetí společnosti | Finanční krize | Ukazatel inflace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | SGD | EUR/USD a GBP/USD | Obraty trendu | Drahý kov | ex | Jakub Matis | Klesající tendence | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Čínská společnost | Platforms | Akciový index Nasdaq | Futures kontrakty na ropu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Spotová cena | Růst měny | Super Micro Computer | Jarda Tupý | Směřování | Tržní situace | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Primoco | CARA | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Obchodování forex | Časový horizont | Konsensus | Aktuální prognóza | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Guvernér | Trader | Jasný směr | Historické momenty | Dukascopy Europe | Cizí měny | Ceny akcií Nvidia | Americké akciové trhy | Index pražské burzy | GfK | Resistance | Světové události | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Výkyvy v cenách | Index relativní síly (RSI) | Trh s bydlením | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ztrátový týden | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Skokový nárůst | Pohyby ceny | Falešný signál | Visa (V.US) | Investování je rizikové | Obratu trhu | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Členové OPEC | To nejdůležitější | Zemědělské produkty | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Přirážka | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Nvidia Corporation | Session | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Světové indexy | Ztráty | Americká seance | Americký ISM | Regulační rámec | Analýza indikátorů | 1D | VIAC | Výhled trhů | Americké firmy | Philip Lane | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Prodejní pozice | Obecné trendy | Fundamentální výhled | Kupci | dApps | Nový Zéland | 5G | Návratnost | Celoroční projekce | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Pokračující výprodej | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Týdenní pivot | Makléř | Asijské seance | Cardano | Obchodní výhled | AAA | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Ekonomické nejistoty | Index cen | Kanceláře | Cenné lekce | ADP report | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | Realizovat zisk | Price Action | Flash Crash | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Obchodování v pásmu | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Těžaři bitcoinu | Živé vysílání | Technický indikátor | DXY | S&P 500 a Nasdaq 100 | Index Dow Jones Industrial Average | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | P/BV | Růstový trend | Atlantik | AMD | Energetická společnost | Úspěchy | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Den obchodování | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Ztrátový obchod | Světové ekonomiky | Uzavření gapu | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Silnější dolar | Propad tržeb | Rychlý růst | Sport | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Investice | Bear | Osobní příjmy | Keir Starmer | CBDC | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Skupina G7 | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Robinhood | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Špatné zprávy | Automatizace | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Sýrie | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Důvody k nákupu | Trhy s kryptoměnami | Pravidla hry | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | PMI za leden | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Index MSCI | Vítězství Harrisové | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Key level | Profitovat | Návratnost investic | Silné měny | Inaugurace | Značný pokles | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Politická stabilita | UST | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Milník | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Číst grafy | Akcie Amazon.com | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Kofola | GBPUSD | Řízení rizik | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Kurzotvorné zprávy | Mnozí investoři | Britské měny | Chytré kontrakty | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Graf indexu | Upozornění na rizika | Jersey | BitMEX | Jižní Korea | Média | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Politická nestabilita | Týdenní výkon | Revolut | Administrativa | DOGE | DJI | COVID-19 | Ceny americké ropy | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | NFP | Hypotéky | Obchodní dny | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Zhodnocení měny | Příjmy Ruska | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | CFRA Research | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Platforma xStation | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Jobless Claims | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Tokeny | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Obchodovanie | Colt | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | University of Michigan | Současný trend | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Premiér Benjamin | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Carry trade | Downtrend | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Stock market | Rostoucí trend | High | TIPS | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie Alphabetu | Akcie firem | Otočení trendu | Zakladatel | Příliv kapitálu | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Hladina supportu | Podpora | Definovaný obchodní plán | Historická data | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | Intuitive Surgical | Spojené království | Výstupní body | Evropský regulátor | Cena | Obchodování GBP | CMG | EU a USA | MicroStrategy | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Michael Brown | Příkaz Stop | Zadlužení | Pepperstone | Korelace Bitcoinu | Dolarové páry | Americký trh | Rick Meckler | Interpretace | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | Close | Vstupní a výstupní body | TSLA | Znalost trhu | Kurzy | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Teroristické útoky | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Etherea | Petrus | Výhledy | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | Erste | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Kypr | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Jednotná měna | Zlato | V.US | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Střední podniky | Poptávka po akciích | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Benjamin Netanjahu | Intel | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Ekonomické prognózy | Akcie Intelu | Forex trading | Bezpečnost | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Vlády | Americká vláda | INTC | ECN broker | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Netflix | GM | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | XTB | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Výraznější pokles | Intervenovat | Lithium | Americký Fed | API | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Jádrový CPI | Pozice | Barel ruské ropy | Stock | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Techničtí obchodníci | Spotová cena zlata | OCI | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Neustálé vzdělávání | Demokratické strany | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Obchodní ředitel | Market | Technologický sektor | Denní objem | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | LSEG | Support | General Electric | Gabriel Štefaňák | Valná hromada | Cenný papír | Transparentnost | Důležité informace | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Klíč k úspěchu | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Vybrat zisk | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Lepší pochopení | Vydání nových akcií | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Technologický pokrok | Jak číst grafy | Broker | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Trendy na trhu | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Pokles průmyslové výroby | Technologický gigant | Americké objednávky | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výprodej akcií | Finanční zprávy | Výkonný ředitel | Investiční ředitel | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Ekonomické trendy | Reddit | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Nákupní cena | NFT | Kansas City | Rezistence | Index Dow Jones | Projekce | Analytici společnosti | Jasné signály | Zpráva COT | Zpravodajství | Výhled poptávky | Klíčový support | Robert Pavlik | Spotřebitelská poptávka | Alaska Air Group | W1 | Ichimoku | Pozice dolaru | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | IPO | Pomalý růst | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | Těžba bitcoinů | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Cestování | Ceny americké ropy WTI | Emoce | Nové příležitosti | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Under Armour | D1 | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Celkový objem obchodů | Praktické tipy | Trendové pohyby | Silný dolar | Globální vývoj | Tvůrci trhu | 3M | Tržní podíl | Odhad inflace | US500 | Krypto komunita | Posilování amerického dolaru | Akcie skupiny | Údaje ISM | Posilování eura | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Události ve světě | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Australský dolar | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Mistrovství | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Pokles eura | Významné zprávy | Objemy obchodů | Dogecoin | Graf páru | United Parcel Service | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Stimulační program | Markets | USD/CHF | Významné pohyby | Oblast supportu | Invest | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | CVX | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | Libra klesá | Britský regulátor | Každý trader | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Technické patterny | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Velikost pozice | Těžaři | Zlepšení ekonomického výhledu | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | ECN | Inflační očekávání | Technologické inovace | Cherry Lane | Body | Index výdajů | Parita | Reverzní formace | Korekční fáze | Krypto | Politické otřesy | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Týdenní pokles | Americká cla | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | Úroveň supportu | Silné euro | Politické riziko | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | ADA | FUNDING | Poptávky po ropě | PMI pro sektor služeb | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Velká očekávání | Trend klesající | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Jestřábí politika | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | Obchodování na forexu | Transakční poplatky | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Brent a WTI | Nasdaq Composite Index | Cenový index výdajů | Američané | Zprávy z pražské burzy | Graf dne | Nízká inflace | Průmyslové kovy | Pohyb dolaru | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Americký HDP | COT | Strukturální problémy | Snížení cen komodit | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot