Středa 29. červen 2022 04:55
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Pokles kurzu

C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka nečekaně zvýšila základní úrok na 7,75 procenta

28.06.2022 Maďarská centrální banka dnes šokovala finanční trhy razantním zvýšením základní úrokové sazby. Zvýšila ji o 1,85 procentního bodu na 7,75 procenta, Maďarsko tak nyní má nejvyšší základní sazbu v Evropské unii. Většina ekonomů podle průzkumu agentury Reuters očekávala zvýšení sazby o půl procentního bodu.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka snížila základní úrok a naznačila další snížení

29.04.2022 Ruská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 14 procent. Pokles úroků je vyšší, než čekali analytici. Banka zároveň uvedla, že vidí prostor k dalšímu snižování sazeb ve snaze vypořádat se s hospodářským poklesem a vysokou inflací.
img

Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 19. 4. 2022

19.04.2022 Dva dny se jednotná evropská měna nepohnula kvůli prodlouženému víkendu v Evropě. Při téměř úplné absenci jakékoli aktivity se tedy není čemu divit. Přesto prakticky nebylo pochyb o tom, že po zahájení obchodování bude euro dále klesat. Výsledky nedávného zasedání Rady guvernérů ECB investory jednoznačně zklamaly. Koneckonců, navzdory rychlému růstu inflace, evropský regulátor nadále provádí stejnou měnovou politiku, nedělá vlastně nic. Není ani jasné, jak dlouho bude program kvantitativního uvolňování trvat. Zatímco Federální rezervní systém oznámil největší zvýšení úrokových sazeb za několik desetiletí.
img

Bitcoin je pravděpodobně v medvědí vlajce, co to pro trh znamená? 

14.04.2022 V rámci dnešní analýzy se zaměříme na bitcoin (BTC) a altcoinový index, který reprezentuje koš altcoinů s největší kapitalizací. Pokud trh alespoň koutkem oka sledujete, určitě jste si všimli, že na začátku týdne pokračoval pokles kurzu. Netrval ovšem dlouho. Cena svůj pokles zastavila, a dokonce můžeme sledovat pokus o odraz. Zatím to ale pro bitcoin a altcoiny nevypadá zrovna růžově. Proto si prvně stanovíme diagnózu a nastíníme si nějaké možnosti z toho vyplývající.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské banky budou moci znovu prodávat lidem zahraniční měny v hotovosti

10.04.2022 Ruské banky budou moci od 18. dubna znovu prodávat fyzickým osobám zahraniční měny v hotovosti. Oznámila to v pátek ruská centrální banka, která tak zmírňuje svá regulační opatření, jejichž cílem je podpořit kurz domácí měny.
img

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\zbrojovka.png

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v lednu vystoupila na 48,7 procenta, překonala očekávání

03.02.2022 Míra inflace v Turecku v lednu vystoupila na 48,7 procenta a dostala se nejvýše za téměř 20 let. Informoval o tom dnes místní statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků, kteří čekali, že inflace vystoupí zhruba na 46 procent. V prosinci byla na 36,1 procenta.
img

Má solana (SOL) a decentraland (MANA) tržní dno již za sebou?

29.01.2022 V dnešní technické analýzerozebereme dva hodně známé a oblíbené coiny – solana (SOL) a decentraland (MANA). Oba uvedené trhy se mohly jenom v minulém roce těšit z obrovských zhodnocení, které dosahovaly tisícům procent. Jak ale jistě víte, tržní vývoj je již po mnoho týdnů velmi nepříznivý. Oba coiny tak ztratily podstatnou část ze svých alltimehigh úrovní. Nic ale neklesá věčně a my si ukážeme úrovně, které mohou pokles už opravdu zastavit.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl kvůli napětí mezi Moskvou a Západem klesá, slabé jsou také akcie

13.01.2022 Ruský rubl dnes kvůli rostoucím obavám z napětí mezi Moskvou a Západem klesá, oslabují ale i ruské akcie. Rubl se dostal pod zvýšený tlak poté, co náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že jednání mezi Ruskem, Spojenými státy a Severoatlantickou aliancí se dostala do slepé uličky a že není důvod v nejbližší době znovu zasedat k jednacímu stolu.
img

Crypto market update for December 23, 2021

23.12.2021 Hodnota bitcoinu se ve středu nezměnila. Obecně lze říci, že mírný pokles kotací tohoto nástroje pokračuje již několik týdnů. Takový další pokles kurzu první kryptoměny se v současné době jeví jako nanejvýš logický, protože pro kryptoměny je nyní příliš mnoho negativních faktorů. Zároveň může bitcoin získat podporu z vlnové analýzy, jelikož po poklesu o 27 000 USD nedošlo ke korekční vlně. Proto se domníváme, že právě v novém roce mohou kotace bitcoinu vzrůst na přibližně 55 000 USD. Poté se však pokles s největší pravděpodobností obnoví, protože jedna z vlnových struktur neexistuje. Na základě toho proběhne minimálně ještě jedno kolo poklesu na úroveň 41 394 USD nebo níže. Je třeba poznamenat, že prognózy mnoha analytiků pro rok 2021 se ukázaly jako neudržitelné. Navzdory tomu, že na trh neustále přicházejí zprávy o tom, že určité skupiny investorů nadále nakupují první kryptoměnu, nepodařilo se jí v posledních dvou měsících obnovit růstový trend. Mnozí analytici se navíc domnívají, že kurz kryptoměny se bude v příštích měsících pohybovat mezi 30 000 a 40 000 USD.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 22. prosince 2021

22.12.2021 Bitcoin v úterý vzrostl o 2 000 USD. Obecně však jeho kotace v posledních týdnech nadále mírně klesají. Již dříve bylo zmíněno, že další pokles kurzu první kryptoměny se nyní jeví jako nejlogičtější vývoj událostí. Faktorů, které naznačují pokles bitcoinu, je příliš mnoho – je příliš mnoho negativních zpráv pro celý segment kryptoměn. A přestože se někteří analytici a investoři domnívají, že je jen otázkou času, než BTC dosáhne hranice 100 000 USD, je třeba poznamenat, že bitcoin může nejen růst, ale také klesat. Koneckonců jeho minulé růstové trendy skončily poklesem o 85–90 %. Proč by se stejný scénář nemohl opakovat i tentokrát? Samozřejmě však nehovoříme o poklesu pod 40 000 USD. Z pohledu několika příštích měsíců sotva kdo věří, že bitcoin je schopen poklesu pod úroveň 30 000 USD. Nový kmen omikron, který zachvátil celý svět, může vést centrální banky k prodloužení platnosti stimulačních programů a odložení zvyšování úrokových sazeb na neurčito. To podpoří první kryptoměnu a také další. Proto je rozhodně příliš brzy na to, abychom bitcoin opustili. Nejprve je třeba pochopit, jaké důsledky bude mít nová vlna epidemie.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a slabé měně opět snížila úroky

18.11.2021 Turecká centrální banka navzdory vysoké inflaci a poklesu kurzu domácí měny pokračuje v uvolňování měnové politiky. Na dnešním zasedání se rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 15 procent. Centrální banka zahájila snižování úroků v září, kdy základní sazba činila 19 procent. Vyhověla tím tlaku ze strany tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který doufá, že nižší náklady na úvěry podpoří tureckou ekonomiku.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka snížila základní úrok o dva body na 16 procent

21.10.2021 Turecká centrální banka dnes nečekaně snížila základní úrokovou sazbu a dva procentní body na 16 procent. Navzdory rostoucí inflaci tak poskytne ekonomice stimuly, které požaduje prezident Recep Tayyip Erdogan. Rozhodnutí poslalo tureckou liru na nové minimum vůči dolaru.
C:\fakepath\shutterstock_1664816179.jpg

Strach, inflace a delta

20.08.2021 Včerejší obchodování se neslo ve znamení výprodejů. Vybíraly se zisky na akciích napříč celým světem, oslabovaly rizikové měny a průmyslové komodity ztratily i vyšší jednotky procent. Strach z vyšší inflace již pomalu vyprchává, do popředí se znovu vrací pandemie koronaviru, nyní v jeho delta variantě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
C:\\fakepath\\Tesla2.jpg

Tesla bude podle Muska přijímat bitcoiny vytěžené za pomoci čisté energie

14.06.2021 Americký výrobce elektrických aut Tesla obnoví transakce s bitcoiny, když těžaři, kteří ověřují transakce, budou více využívat obnovitelné zdroje energie. Uvedl to včera na twitteru ředitel Tesly Elon Musk.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka s novým guvernérem úroky nezměnila

15.04.2021 Turecká centrální banka dnes podle očekávání nechala základní úrokovou sazbu na 19 procentech. Opustila také slib, že pokud bude potřeba, měnovou politiku zpřísní, uvedla agentura Reuters. Měnový výbor banky zasedal poprvé pod vedením nového guvernéra Şahapa Kavcioglua, kterého do funkce v březnu dosadil prezident Recep Tayyip Erdogan. Předchozího guvernéra Naciho Agbala prezident zhruba po čtyřech měsících odvolal kvůli nesouhlasu s jeho přísnou měnovou politikou.
img

Zisky pro akcie i dluhopisy díky datům a sankcím

15.04.2021 Dnešek pomohl akciím zase o něco výš. V USA rostou S&P 500 a Nasdaq o procento a celoevropský Stoxx Europe 600 si připisuje 0,6 pct. Jako důležitá se vedle nových firemních výsledů ukázala makrodata, která dnes dopadla velmi dobře.
img

Day trading: Vše, co musíte znát + 7 extra tipů pro vaše lepší intradenní obchodování!

23.12.2020 Intradenní obchodování neboli day trading, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vzrušujících forem obchodování. Nabízí ty nejrychlejší možné zisky a dostatek obchodních příležitostí téměř každý den. Day traderům často stačí i jen několik minut k tomu, aby dokázali svůj účet velmi zajímavě zhodnotit, přičemž se nevystavují riziku, které vzniká, když držíte otevřenou pozici přes noc.
C:\fakepath\Ropa8.png

Komodity: Ceny ropy vystoupily na devítiměsíční maxima

17.12.2020 Ceny ropy se dnes vyšplhaly až na devítiměsíční maxima po zprávě o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Ke zdražování přispěl rovněž pokrok při jednání o nových opatřeních na podporu ekonomiky Spojených států.
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
C:\fakepath\eurusd-03082020-1.png

Forex: Dolar zahájil měsíc růstem, červenec byl nejhorší za deset let

03.08.2020 Dolar dnes na forexovém trhu zpevňuje, nový měsíc zahájil svižným růstem. Analytici ale dávají vzestup částečně do souvislosti s technickými faktory, jako je rušení spekulativních pozic na další pokles kurzu. Faktory, které stály za poklesem dolaru v předchozím měsíci, podle expertů stále platí, a proto je možné, že dolar začne opět slábnout.
C:\fakepath\eurusd-13072020-1.png

Forex: Dolar dál oslabuje, čeká se na statistiku a hospodářské výsledky

13.07.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje, a navazuje tak na vývoj z konce minulého týdne. Investoři čekají na další statistiku a také na hospodářské výsledky největších amerických firem, aby získali lepší představu o tom, zda je dosavadní optimismus ohledně hospodářského oživení namístě. Pokud nabudou dojmu, že ano, dolar by mohl klesat i nadále.
img

Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

02.07.2020 Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.
img

Akcie obrátily strmě dolů, slábnoucí korunu dnes čeká ČNB

24.06.2020 Akcie na globálních trzích si včera připsaly velmi pěkné zisky, načež je dnes úspěšně mažou. Evropské indexy ztrácejí 1 až 2 procenta. Spolu s nimi se níž veze ropa, zatímco trochu oživila poptávka po dluhopisech a další menší zisky si připisuje zlato.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
C:\fakepath\trhy2.jpeg

Riziko si hraje s měnami

24.02.2020 Hrozba rozšíření pandemie s dalekosáhlými důsledky pro globální ekonomiku a poptávku po průmyslových komoditách stále obchází finanční trhy. Situace v ohnisku v centrální Číně se sice začala stabilizovat, ale nová nakažení po desítkách hlásí Jižní Korea i Itálie a země začaly ihned situaci řešit omezením pohybu osob.
C:\fakepath\koruna.png

Koruna posiluje – prodat nebo nakoupit?

21.10.2019 Na pozitivní brexitové vlně se v posledních týdnech kromě britské libry svezla také česká koruna, která se vůči euru dostala na nejsilnější pozice od července. A to i přesto, že čísla z domácí ekonomiky v tomto měsíci spíše zklamala a Česká národní banka zřejmě k vyšším úrokům na svém dalším zasedání nepřistoupí.
img

Silná libra budí falešné naděje

14.10.2019 Indikátory britské ekonomiky jsou na podobné úrovni jako před krizí v 90. letech. Investoři se sice aktuálně těší z dalšího možného odkladu brexitu a posilující libry, ale momentální stav je pouze dočasný.
C:\fakepath\ceska-koruna.jpg

Historický vývoj české koruny

01.09.2019 Ceny zboží a služeb se v ČR od vzniku země v roce 1993 téměř ztrojnásobily, zatímco kurz české koruny posílil za tu dobu zhruba o čtvrtinu. Vyplývá to z analýzy Raiffeisenbank.
C:\fakepath\juan.jpg

Čínský jüan v srpnu klesl vůči dolaru nejvíce za 25 let

30.08.2019 Čínský jüan v srpnu oslabil vůči americkému dolaru o 3,8 procenta, což je nejvýraznější měsíční pokles od měnové reformy v roce 1994. Důvodem je obchodní válka se Spojenými státy a rovněž zpomalení čínské ekonomiky, uvedl britský list Financial Times. Analytici přitom ještě počítají s dalším oslabením jüanu.
C:\fakepath\eurusd-08082019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.8.2019

08.08.2019 Americké akcie včera navzdory počátečnímu propadu uzavřely bez výraznějších změn. Podle analytiků se totiž někteří investoři snažili využít nižších cen akcií k výhodným nákupům. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z negativního dopadu obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou na hospodářský růst. Na forexových trzích oslabil americký dolar.
C:\fakepath\eurusd-06082019-2.png

Čínský jüan po poklesu na 11leté minimum posiluje

06.08.2019 Po sestupu na nejslabší úroveň od finanční krize z roku 2008, kam se dostal v pondělí, dnes čínský jüan posiluje. Peking se podle analytiků zjevně snaží domácí měnu stabilizovat. Euro dnes naopak oslabuje, vůči dolaru ztrácí téměř 0,2 procenta na 1,1185 EUR/USD.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Akcie čínských firem v USA klesají

24.05.2019 Zhoršující se obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou způsobuje nejprudší výprodej čínských akcií obchodovaných v USA od globální finanční krize. Index S&P/BNY Mellon amerických depozitních poukázek (ADR) vydaných čínskými společnostmi od začátku tohoto měsíce klesl o 15 procent. Je tak na cestě vykázat nejhorší měsíční výkon od října 2008, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Institut NIESR zlepšil výhled britské ekonomiky

08.02.2018 Britská ekonomika v příštích dvou letech poroste rychleji, než se předpokládalo, a to zejména díky dobrému stavu světového hospodářství. Vyplývá to z nejnovějších prognóz britského institutu pro ekonomický a sociální výzkum NIESR. Institut nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v letošním i příštím roce zvýší o 1,9 procenta. V předchozím listopadovém výhledu přitom pro oba roky předpovídal růst 1,7 procenta.
img

Rozbřesk: Bílý dům verbálně zaintervenoval ve prospěch "podhodnoceného" eura

01.02.2017 Kdo jiný může zastínit americkou centrální banku v den, kdy má zasedání. Jedině nový americký prezident a to skrze verbální intervenci proti dolaru. Nebyl to sice přímo Donald Trump, ale šéf jeho ekonomický poradců Navaro a cílem nebyl silný dolar, ale slabé euro. Pozornost devizových trhů, která měla být plně soustředěna na dnešní zasedání Fedu, byla přesto rozptýlena úvahami o rostoucím protekcionismu a tím, jak by mohl poškodit perfektně šlapající německou ekonomiku.
465698811.jpg

Forex pro začátečníky

06.07.2016 Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
img

Euru již nepomáhají ani předstihové indikátory

22.03.2013 Poslední události na evropských finančních trzích euru rozhodně nepomáhají. Euro se během dnešního ranního...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Video | Peníze | Akciové indexy | Order Flow | Pullback | Backtesting | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Programování | Měnová politika | Česká měna | Turecko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Měnový trh | Intradenní obchodníci | Binární opce | Spready | Forex strategie | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | CFD | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ECN | Ekonomika | Emerging markets | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Hedge fondy | Forexový obchodník | Forward | Futures | Grafy | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Likvidní trh | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Order | Overnight | P/E | Papertrading | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Spotový trh | Spread | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swingový obchodník | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | WTO | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | EMU | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Zisk | Ziskový obchod | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Vývoj eura | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | NinjaTrader | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Trading strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Forex pro začátečníky | Akcie Apple | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bonus bez vkladu | Brent | Britské libry | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Ceny zlata | Co je to forex | Cyrrus | CZK | České koruny | Day trading | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | ECN broker | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská měna | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak obchodovat forex | Konfluence | Koruna posiluje | Kurz akcie | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Makléři | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | MetaTrader download | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování forex | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Řízení rizika | Sázky | Sierra Chart | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Založení účtu | Zkušenost | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy online | Předpověď | Zisky | Tradeři | Backtestování | Obchodní pravidla | EIA | ING | Andrej Babiš | Báze | Elon Musk | Free float | Indie | Intermediate | Obchodní den | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | Forex Pro | Reálné obchodování | Federální rezervní systém | Intraday trading | Paper trading | Skluz v plnění | Volby | Frustrace | Burze | Day trader | Investment | Capital Economics | Dow Jonesův index | Danske Bank | MSCI | TLTRO | BNY Mellon | Agentura AP | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Finanční regulace | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Backtestovat | Úspěch | Euro vůči dolaru | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Finanční aktiva | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | Přehled | Klid | Firemní investice | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Posilování koruny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prezident ECB | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Forexoví tradeři | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Styl obchodování | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Oficiální kurz domácí měny | Kurz domácí měny | Kryptoměny | TradingView | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Libra k dolaru | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Skrill | Neteller | Elektronické peněženky | Robustní strategie | Bankovní převod | Správné řízení rizika | Mobilní obchodování | Výhled | Bankéři | Poplatky | Historická data | Britská vláda | Slabé euro | Britská ekonomika | Spekulativní obchodování | Řízení peněz | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Krize | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | TRY | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Finanční domy | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Obchodování forexu | Německý Ifo index | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Swingoví obchodníci | Devizy | Investiční aktiva | Pokles kurzu eura | Ruské akcie | Měny rozvíjejících se zemí | Vstup na burzu | Intradenní obchody | BlueBay Asset Management | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | BlueBay | Jerome Powell | LYNX Trading | Crypto | Pokles bitcoinu | Analytik forexového trhu | Altcoiny | Index MOEX | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Obchodování Futures | Energetické akcie | Saxo | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Obchodovat forex | Čínské měny | Globální růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Obchodní rozhovory | Nové peníze | I-Trader | NIESR | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Vývoj české koruny | Propad cen ropy | Vývoj kurzu bitcoinu | Christopher Dembik | Obchodní platforma MetaTrader | Nejznámější kryptoměna | Starteepo | Náklady na úvěry | Měny považované za bezpečné | Globální index | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Budoucnost Bitcoinu | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické statistiky | Obchodní přístup | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Konopné akcie | Investice do marihuany | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Globální rizika | Statistický úřad | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Slabší dolar | CNY | Sázky na pokles | Nejznámější kryptoměny | Partners Capital International | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu čínského jüanu | Index ADR | S&P/BNY Mellon | Tencent Holdings | Index S&P/BNY Mellon | Index čínských firem | Hang Seng China Enterprises | Akcie čínských firem | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Volný čas | Akcie a ETF | Styl tradingu | STAR | Pokles úroků | Kurz kryptoměny | Snížení úroků | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Miroslav Frayer | Obavy z recese | Prodej na krátko | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Denní graf | Stablecoiny | Dot plot | Pokles ceny ropy | Pravidla strategie | UCITS | Úvěrová aktivita | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Silná libra | Hospodářské dopady | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | Obchodní model | Rozpočet | Majoritní akcionář | Patterny | Objem | Bílý dům | Obchod | Hypotéza | Včerejší obchodování | UCITS ETF | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Růst průmyslové výroby | Americký dolar dnes | Firma | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | PEGI | USA a Čína | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Zůstatek | Vysoké riziko | Generální ředitel | Největší pokles | Lagardeová | Nakupovat zlato | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | USDT | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Federální rezervní banka | 5G | Inflační cíle | Nezaměstnanost v eurozóně | Vládní bondy | Statistika | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | CBDC | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Celebrity | Zdražování | Problémy | Soukromé podniky | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Medvědí vlajka | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Plyn | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Záporné úrokové sazby | Obchodované akcie | AAPL | Sergej Rjabkov | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Roční růst | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Wirecard | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Dlouhodobí investoři | Point of Control | Eskalace konfliktu | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | Výrobce elektrických aut | Budoucnost | Ifo | Nový rekord | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Ukazatele | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | MOEX | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pohyby cen | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Japonský jen (JPY) | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Obchody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | PriceAction | Americké banky | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Valuace | COVID-19 | Britské měny | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Současná cena | WP | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Mince | Profitovat | Tencent | Stimuly | Výrazný vzestup | Krátkodobé dluhopisy | Důležitý support | Dopady pandemie | Aktuální situace | Snížení základní úrokové sazby | Měnový výbor banky | Texas | Další pokles | Kalifornie | Manufacturing | Domácnosti | Páka | Průmyslové komodity | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Alena Schillerová | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Umělá inteligence | Jednání ČNB | Údaje | Ztrátové obchody | Velké americké banky | Dobré návyky | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Activision Blizzard | Více peněz | AMC | Statistiky | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Evropské indexy | Budoucnost kryptoměn | Cenový pokles | Superpočítač | Americká centrální banka (Fed) | Prudké pohyby | Maloobchod | ATH | Spotřebitelské ceny v USA | Umělé inteligence | Inflace v Turecku | Dislokace | JDE | Unie | ČR | Česká zbrojovka Group | CZG | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | PEPP | Střední Evropa | Big data | Akcie big data | Americké CPI | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna | Akcie Wirecard | Stimulační program | Ziskové marže | eSports | eSports ETF | Online hry | Boom na trhu | Akcie Take Two Interactive | Take Two Interactive (TTWO) | TTWO | Akcie Electronic Arts | Electronic Arts (EA) | Lars Merklin | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Výplach | PlanB | Analytik PlanB | Cenové patterny | Životní úroveň | Konkrétní plán | Forward guidance | Pár EUR/USD | Časový úsek | Klesající tendence | Možné zisky | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Obchodní hodiny | Počty nakažených | Přeobchodování | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | P/E poměr | Lockdown | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | Příležitosti k obchodování | Praktické tipy | Proražení | Životní prostředí | Očkování | Utažení měnové politiky | Růst ceny | DOT | Situace na trhu | Melvin | Melvin Capital | Tržní reakce | Institut NIESR | Výhled britské ekonomiky | Objem akcií | Colt | Růstový trend | Silný růst | Decentraland | Decentraland (MANA) | Prezident Erdogan | Zisky pro akcie | Eurodolar dnes | Optimistická očekávání | Přeprodané oblasti | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Colt Canada Corporation | Těžaři | Meme akcie | Vývoj ceny dřeva | Ceny dřeva | René Holeček | Zajištění proti inflaci | Příležitosti | Bitcoiny vytěžené za pomoci čisté energie | Úroveň supportu | Prodej | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Revize strategie | UST | Pohyb kapitálu | Drahota | Výprodeje na trzích | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | Solana | Tim Ash | Vysoké ceny | MANA | Reálné úrokové sazby | Jason Tuvey | TIM | RTS | Omikron | | Kmen omikron | Tržní vývoj | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Informace z kryptoměnového trhu | Úrokové sazby v roce 2022 | Napětí mezi Moskvou a Západem | Základní úrok | Ruské banky | Altcoinový index | Akcionáři České zbrojovky | Colt Holding | Colt Holding Company | Sole Global Coordinator | Zrychlený úpis
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Pokles indexu PX
Pokles indexu S&P 500
Pokles inflace
Pokles inflačního očekávání
Pokles investic
Pokles japonského vývozu
Pokles jüanu
Pokles kapitálu
Pokles korunových úrokových sazeb
Pokles k supportu

Následující klíčová slova

Pokles kurzu britské libry
Pokles kurzu čínského jüanu
Pokles kurzu eura
Pokles libry
Pokles měny
Pokles na trzích
Pokles německé ekonomiky
Pokles obligací
Pokles počtu lidí bez práce
Pokles podnikatelské aktivity
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít