Úterý 05. březen 2024 14:53
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Dodavatelské řetězce

C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
img

Fidelity International: Co nám japonské obráběcí stroje naznačují o výrobě ve světě?

29.02.2024 Nedávný vývoj objednávek obráběcích strojů v Japonsku vykresluje pozitivní obrázek výroby v roce 2024. Investoři by se však měli mít na pozoru před nezmapovaným územím.
img

Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut

27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina přepracuje pravidla pro podnikání, aby podpořila ekonomiku

09.02.2024 Ukrajinská vláda pracuje na revizi systému pravidel podnikání s cílem zrušit a aktualizovat stovky dokumentů. Chce tak podpořit podnikání a pomoci válkou zničené ekonomice v oživení. Agentuře Reuters to řekl náměstek ukrajinského ministra hospodářství Oleksij Sobolev.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Komora: Obchod ČR a Německa loni klesl o dvě procenta na 2,83 bilionu Kč

06.02.2024 Obrat vzájemného obchodu ČR a Německa v roce 2023 dosáhl 113 miliard eur, tedy asi 2,83 bilionu Kč, a proti předchozímu roku klesl o 1,76 procenta. Český vývoz do Německa vzrostl o 2,47 procenta, zatímco německý vývoz do Česka klesl o 6,1 procenta. S poukazem na předběžné údaje Spolkového statistického úřadu to dnes ČTK sdělila Česko-německá obchodní a průmyslová komora.
C:\fakepath\Srbsko.jpg

The Moscow Times: V Srbsku se usazují váleční migranti a roste podnikání Rusů

04.02.2024 Rusové zaregistrovali v Srbsku do konce roku 2023 přibližně 9000 nových podniků, přičemž v letošním roce by měl jejich počet dále růst, vyplývá z informací srbské agentury pro evidenci obchodních společností (APR). Údaje odrážejí zájem ruské komunity zapustit kořeny téměř dva roky poté, co ruská invaze na Ukrajinu vyvolala příchod přibližně 370.000 Rusů do této balkánské země, napsal server The Moscow Times.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
img

Akcie: Nové extrémy, problémy a příležitosti

19.01.2024 Klíčovou otázkou pro akciové trhy v roce 2024 je, zda nepřijde recese. Investoři by se měli soustředit na firmy podnikající v obranném průmyslu, kybernetické bezpečnosti a komoditách a na britské a evropské akcie. Měli by také snížit expozice v amerických megakorporacích.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WSJ: Kvůli útokům v Rudém moři může Evropa více ekonomicky zaostávat za USA

19.01.2024 Dopady konfliktů v Rudém moři, kde jemenští povstalci s podporou íránských revolučních gard útočí na velké obchodní lodě, doléhají především na Evropu. Narušena je totiž klíčová dopravní spojnice s Asií. Pokud se nepodaří situaci rychle vyřešit, hrozí, že Evropa bude ještě více ekonomicky zaostávat za Spojenými státy. Napsal to dnes americký ekonomický deník The Wall Street Journal (WSJ).
img

Komentář Bostice z Fedu k měnové politice USA. EURUSD ztrácí 0,2 %

18.01.2024 Výroky člena Federálního rezervního systému Christophera Bostice posílily americký dolar s odkazem na možnost globálních konfliktů, které by mohly opět zkomplikovat dodavatelské řetězce. Bostic zopakoval, že základním předpokladem je snížení sazeb počínaje třetím čtvrtletím, přičemž je třeba dávat pozor, aby ke snížení nedošlo příliš brzy a neriskovalo se obnovení poptávky a cenových tlaků. Americký prezident Biden naznačil, že americká armáda bude pokračovat v leteckých úderech na pozice Hútíů, v Jemenu a eskalace na Blízkém východě může být dalším pro-USD faktorem.
C:\fakepath\fomo-16012024.png

Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO

16.01.2024 Velké množství fundamentálních událostí v letošním roce může obchodníky a investory svádět k nepromyšleným obchodním akcím. Proč se vyhnout FOMO efektu, si řekneme v tomto článku.
img

Tesla zastaví výrobu v berlínské továrně

12.01.2024 Berlínská továrna americké automobilky Tesla od 29. ledna na dva týdny zastaví většinu výroby, chybí jí díly. Podle agentury DPA o tom ve čtvrtek večer informoval americký výrobce elektromobilů. Důvodem odstávky je narušení dodavatelských řetězců kvůli útokům jemenských povstalců podporovaných Íránem v Rudém moři.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa po americko-britských útocích na jemenské povstalce přidává čtyři procenta

12.01.2024 Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ministryně: Ukrajinská ekonomika letos vzroste o 4,6 procenta

12.01.2024 Ukrajinská ekonomika letos vzroste o 4,6 procenta, uvedla včera ukrajinská ministryně hospodářství Julija Svyrydenková. Potvrdila zároveň, že loni se ukrajinský hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o pět procent. Letošní růst přičítá zvýšení domácí spotřeby a očekávanému rozvoji obranného průmyslu, informovala agentura Reuters. Země už skoro dva roky čelí ruské vojenské invazi a s financováním státu jí pomáhají západní země.
img

Fidelity International: Rozkvět čínského trhu s pandími dluhopisy není tak černobílý

20.12.2023 Trh s pandími dluhopisy zaznamenal v roce 2023 boom, za což můžou i nízké náklady na půjčky v Číně pro zahraniční emitenty. Trh se však stále potýká s překážkami, včetně nízké likvidity, konkurence z offshorového trhu s dluhopisy „Dim Sum“ a rostoucího počtu mezinárodních společností, které diverzifikují své aktivity mimo Čínu.
C:\fakepath\Nippon.jpg

Americkou U.S. Steel kupuje za téměř 15 mld. USD japonská Nippon Steel

18.12.2023 Amerického výrobce oceli U.S. Steel kupuje za zhruba 14,9 miliardy dolarů (335 miliard Kč) japonská společnost Nippon Steel. Majitele tak změní i Košické železárny U.S. Steel Košice, dříve Východoslovenské železárny, které jsou jedním z největších zaměstnavatelů na Slovensku. Informuje o tom japonský list Nikkei, U.S. Steel cenu podle agentury AP potvrdila.
img

Invesco: Výhled akciového trhu pro rok 2024

06.12.2023 V roce 2023 jsme byli svědky toho, že některé inflační impulsy z doby Covidu začaly slábnout. Růst začal zpomalovat, což vyvolalo diskusi o tom, kdy by úrokové sazby mohly dosáhnout svého vrcholu a případně se snížit. Domníváme se, že tato debata bude ještě nějakou dobu živá a ekonomická data budou podrobně zkoumaná.
img

Akcie InMode po varování o zisku společnosti klesly o 10 %.

06.12.2023 Izraelská zdravotnická společnost Inmode (INMD.US) dnes klesá o více než 10 % poté, co snížila svůj celoroční výhled na rok 2023 s odkazem na silnější než očekávaný tlak makroekonomických faktorů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Zásobovací potíže v německém průmyslu klesly téměř na předkrizovou úroveň

13.11.2023 Problémy německých průmyslových podniků se zásobováním výrazně polevily a dostaly se téměř na předkrizovou úroveň. Na potíže s nedostatkem surovin a polotovarů si v říjnu stěžovalo pouze 18,2 procenta dotazovaných firem, zatímco v září to bylo 24 procent. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Ekonomové v diskusi v ČT: Česká ekonomika roste příliš pomalu

30.10.2023 Česká ekonomika roste příliš pomalu. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekli ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity v New Yorku, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a člen představenstva ČSOB Ján Lučan a hlavní poradce České bankovní asociace Miroslav Zámečník. Ekonomové také upozorňovali na to, že růst ekonomiky brzdí nedostatečně rozvinutá infrastruktura a nedostatečné koncepce dlouhodobého rozvoje.
img

Dopady umělé inteligence na ekonomiku

21.10.2023 „Adaptace AI bude spíše vleklý proces, než revoluční změna ze dne na den. V dalších letech bude její dopad na ekonomiku jen minimální a většího boomu se dočkáme možná až v příští dekádě. Vyspělé ekonomiky budou existenčně závislé na této technologii kvůli nepříznivé demografii,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
img

Utahuje ECB svou měnovou politiku až příliš?

22.08.2023 V posledních dvanácti měsících zvýšila ECB své úrokové sazby celkově o 425 bazických bodů. Po osmi letech záporných úrokových sazeb se tak v relativně krátkém čase dostaly sazby na nejvyšší úroveň v historii eurozóny. Na stole přitom zůstává ještě jedno čtvrt procentní zvýšení sazeb na zářijovém zasedání, kterým může ECB zakončit svůj nejagresivnější cyklus utahování měnové politiky.
img

Ekonomika v souladu s naší prognózou v Q2 nepatrně vzrostla

31.07.2023 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 % po stagnaci v prvním čtvrtletí. Tento vývoj byl plně v souladu s naší prognózou a rovněž s tržním konsensem. V meziročním vyjádření nadále ekonomika klesala, a to o 0,6 % y/y poté, co v prvním čtvrtletí klesla o 0,5 % y/y. Vliv na to měly hlavně dva po sobě jdoucí mezičtvrtletní poklesy HDP z druhé poloviny loňského roku, které ekonomiku uvrhly do technické recese.
img

Japonsko našlo odpověď na stárnutí a propad produktivity. Zemi mají zachránit roboti s generativní AI

27.07.2023 Japonské zkušenosti z výroby polovodičů a integrace robotiky se mohou stát základem dominance této země v oblasti AI. Kombinace dvou nejvýraznějších tržních témat letošního roku, japonských akcií a umělé inteligence, s sebou přináší celou vlnu nových příležitostí.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Americká asociace výrobců polovodičů vyzývá ke zmírnění čínských vývozních sankcí!

17.07.2023 Asociace polovodičového průmyslu (SIA) dnes vydala prohlášení týkající se možných dalších vládních omezení pro polovodiče. Podle sdružení: Podle sdružení SIA by "zavedení příliš širokých, nejednoznačných a někdy jednostranných omezení mohlo snížit konkurenceschopnost amerického polovodičového průmyslu, narušit dodavatelské řetězce, vyvolat značnou nejistotu na trhu a přimět Čínu k další eskalaci odvetných opatření".
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v červnu zpomalila na 9,7 procenta, dál patří mezi nejvyšší v Evropě

13.07.2023 Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
C:\fakepath\lithium.png

IEA: Obrat k čistým energiím zvyšuje poptávku po kritických kovech

11.07.2023 Obrat k čistým energiím zvyšuje poptávku po kritických kovech, uvedla ve své nové zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Trh s kobaltem, niklem, lithiem a mědí, které jsou zásadní pro výrobu elektromobilů, větrných turbín, solárních článků a dalších klíčových technologií pro energetickou transformaci, se za posledních pět let zdvojnásobil.
img

Lodní trhy podtrhují obavy o růst

08.06.2023 SAZBY: V lodní dopravě se uskutečňuje 90 % světového obchodu, což z ní činí barometr v reálném čase. Sazby za přepravu suchého nákladu i kontejnerovou přepravu klesly ze svých pandemických maxim (viz graf), protože dodavatelské řetězce a poptávka po zboží se normalizují. Ceny zůstávají pod tlakem, protože znovuotevření Číny zklamalo trhy s volně loženými komoditami a poptávka po dovozu z USA a Evropy se pohybuje pod úrovní před pandemií.
C:\fakepath\prumysl.jpg

CNBC: Firmy stále více vracejí výrobu ze zahraničí do míst blíže spotřebě

01.06.2023 Ve světě se stále více prosazuje trend návratu výroby ze zahraničí. Firmy se stále častěji snaží přenášet výrobu produktů, jako je oblečení a počítačové čipy, do oblastí, které jsou blíže místu konečného nákupu a spotřeby, a odvracejí se od výrobních velmocí, jako je Čína. Nový trend, který urychlila pandemie nemoci covid-19 a pak válka na Ukrajině, ale narušuje globální dodavatelské řetězce. Napsal to server americké televize CNBC.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Zástupci G7 představili další pomoc Kyjevu a iniciativu pro dodavatelské řetězce

14.05.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých světových ekonomik G7 na závěr třídenního jednání představili další pomoc Ukrajině, vytvořili novou iniciativu pro dodavatelské řetězce a slíbili řešení nedostatků v regulaci bankovního sektoru. Uvedli to včera ve společném prohlášení po setkání v japonském městě Niigata.
img

Zlepšující se nálada v tuzemské ekonomice

25.04.2023 Nálada v tuzemské ekonomice se v dubnu znovu zlepšila, jak dokumentují včera zveřejněná šetření mezi českými domácnostmi i podniky. Přestože jde pouze o tzv. měkké indikátory, z našeho pohledu se jedná o povzbuzující signál – tuzemská ekonomika má pravděpodobně to nejhorší již za sebou a po technické recesi přichází na řadu pozvolné hospodářské oživení. Začněme na straně spotřebitelů, kteří jsou dle šetření naladěni nejoptimističtěji za posledních 18 měsíců.
img

Forex: Nálada evropských podnikatelů se zlepšuje

21.04.2023 Dnes pozornost finančních trhů upoutá především zveřejnění předběžných odhadů PMI indikátorů za duben. V případě Německa i celé eurozóny očekáváme zlepšení nálady podnikatelů jak v oblasti zpracovatelského průmyslu, tak i služeb. Přispět by k tomu měly mizící obavy z recese či finanční krize, nižší ceny energií na velkoobchodních trzích a také oživení čínské ekonomiky.
img

Akcie týdne - C3.ai (13.04.2022)

13.04.2023 Softwarová společnost C3.ai (AI.US) je jedním z největších příjemců zájmu o umělou inteligenci. A jak naznačuje samotný burzovní ticker, je jednou z mála společností, které nabízejí přímou expozici ve vývoji produktů založených na umělé inteligenci. Analytici společnosti DA Davidson označili její technologii za průlomovou a přirovnali ji k raným disruptivním produktům společnosti Microsoft. Společnost má obchodní dohody s technologickými gignaty, jako jsou Amazon Web Services a Google Cloud, s nimiž ve 4. čtvrtletí 2022 identifikovala více než 350 nových obchodních aplikací.
img

SATS DJIA - vyhodnocení roku 2022

08.04.2023 V dnešním příspěvku, byť se zpožděním, krátce okomentuji výsledky obchodního systému SATS DJIA, jehož signály pravidelně zveřejňuji již více než rok.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

MMF: Čínsko-americké napětí by světovou ekonomiku mohlo stát dvě procenta HDP

06.04.2023 Čínsko-americké napětí by mohlo světovou ekonomiku oslabit o dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedl ve středu v své zprávě Mezinárodní měnový fond (MMF). Připomíná sérii nedávných zákonů přijatých na pozadí rostoucího napětí ve vztazích mezi Washingtonem a Pekingem a varuje, že postižené by podle jeho analýzy byly hlavně rozvojové trhy.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

Proč se staly kovy velmi nedostatkovým zbožím?

27.03.2023 Řada problému otřásla trhy s kovy a opět zvýšila strach o křehkost skladovacích a přepravních sítí, které mají v průmyslovém hospodářství důležitou roli. Poslední události ovlivnily spoustu nejprestižnějších světových obchodních domů a odhalily nedostatky nad sklady, které jsou napojené na Londýnskou burzu kovů.
img

Forex: Nálada nákupních manažerů v Evropě se zlepšuje

24.03.2023 Dnešní kalendář nabídne březnové indikátory PMI. Zatímco v Německu i eurozóně jako celku oproti únoru očekáváme mírný nárůst kompozitního PMI a jeho setrvání nad 50 body, v USA tržní konsenzus ukazuje opačným směrem. Ve prospěch eura by mohly vyznít americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za únor, u kterých odhadujeme jejich meziměsíční stagnaci. Zveřejněn bude také domácí konjunkturální průzkum, který ukáže, zda v březnu pokračovalo zmírňování pesimismu spotřebitelů.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Jahn: Škoda Auto bude muset kvůli Euro 7 propustit 3000 lidí a zavřít jednu halu

19.03.2023  V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset zavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů půjde o zhruba 10.000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
img

Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží

14.03.2023 INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo "závislost" Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v "den inflace" v průměru 2% pohyb. Nyní ji předstihly obavy o finanční systém, což vede ke zpřísnění podmínek. Boj proti nim byl důvodem založení Fedu v roce 1913.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
img

EURUSD pod trendovou linií 📉 Harker a Williams komentují měnovou politiku USA 💵

15.02.2023 Americký dolar vůči euru posiluje poté, co americká inflace včera vykázala nižší tempo poklesu a členové Federálního rezervního systému se vyjadřovali poměrně jestřábím tónem, což signalizuje prodloužení cyklu zvyšování sazeb. Kromě toho vůdce republikánů McDonell včera naznačil, že strana nebude stát v cestě zvýšení dluhového limitu a sníží tak riziko "defaultu" USA. Mírně holubičí zprávu Patricka Harkera, šéfa filadelfského Fedu, vyvážil jestřábí Thomas Williams, šéf newyorského Fedu.
img

CPI v USA

15.02.2023 „Inflace opět zpomalila, ale podrobnosti ukazují, že boj Fedu ještě zdaleka neskončil. Inflace ve službách je stále ohnivá a právě takovou inflaci se Fed snaží dostat pod kontrolu. Nejde přitom jen o nájemné - ceny služeb mimo nájemné stále meziročně vzrostly o 7 %. To je příliš vysoká hodnota.
img

Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám –⁠ ale jedno klíčové slepé místo přetrvává

15.02.2023 Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti.
img

Základní inflační tlaky stále polevují

14.02.2023 ODOLNOST: Americká inflace je největším číslem na trzích. Je hnacím motorem cyklu sazeb pro Fed spolu s riziky recese v oblasti makra a zisků. To se zvyšuje s tím, jak trhy "závisející na datech Fedu" hledají směr po nedávné úlevné rally. Po ročním statistickém převážení indexu a následném obratu v cenách benzinu a ojetých automobilů je nejistota ohledně inflace nadprůměrná a pouze dvě z posledních 12 měsíčních zpráv byly v souladu s prognózami. To způsobilo průměrný výkyv cen "inflačního dne" indexu S&P 500 o 1,9 % a indexu Stoxx 600 o 1,3 %. Náš nástroj pro sledování (viz graf) poskytuje útěchu, že růst je stále v základním klesajícím trendu, navíc investoři jsou již z velké části připraveni na špatné zprávy.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Kommersant: Omezení dovozu kvůli sankcím doléhá na další ruské firmy

01.02.2023 Počet ruských podniků, na které Západ uvalil sankce za vpád ruských vojsk na Ukrajinu, se za rok prakticky zdvojnásobil. Z původních asi 1600 se zvýšil zhruba na 2900 a s přihlédnutím k přidruženým firmám celkový počet takto zasažených společností už dosahuje 9800. S odvoláním na analytiky servisu Kontur.Prizma o tom dnes informoval ruský list Kommersant.
img

Výhled společnosti Tesla na rok 2023: V boji proti celosvětovému zpomalení prodeje automobilů je Evropa trhem, který je třeba sledovat

26.01.2023 Akcie elektromobilů se v posledním roce ocitly pod tlakem, přičemž ukázkovým příkladem EV je Tesla, která to pocítila v plné míře. Vedl k tomu trojí dopad obav z poptávky, problémů s výrobou/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. Všechny tyto skutečnosti se promítly do ceny akcií společnosti Tesla, která se v roce 2022 propadla o 65 %.
C:\fakepath\trader-18012023-47-zm.jpg

Aby válka skončila, musí Rusko prohrát, řekl Scholz v Davosu

18.01.2023 Pokud má válka skončit, musí ruská agrese vůči Ukrajině selhat, prohlásil dnes německý kancléř Olaf Scholz na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Šéf německé vlády varoval také před roztříštěnosti světa. V převážně ekonomicky laděném projevu však také vyzdvihl úsilí Německa a Evropy o překonání energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Fidelity International: Analytický průzkum 2023 – úleva od inflace na dohled

18.01.2023 Podle průzkumu společnosti pro rok 2023 se většina analytiků Fidelity International domnívá, že nákladové tlaky již dosáhly svého vrcholu, nebo že se tak stane na počátku tohoto roku.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Svět vstupuje do další fáze globalizace, myslí si šéf společnosti SAP

17.01.2023 Svět vstupuje do další fáze globalizace, a pokud jde o technologický sektor, jeho vyhlídky jsou příznivé. Řekl to dnes šéf německé společnosti SAP Christian Klein. Výhled podle něj nijak nekalí ani současné problémy, kdy se zvyšují úrokové sazby a zůstávají narušení dodavatelské řetězce.
C:\fakepath\Cina-mena-2.jpg

Růst čínské ekonomiky zpomalil na tři procenta, na vině je koronavirová politika

17.01.2023 Růst čínského hrubého domácího produktu v roce 2022 meziročně zpomalil na tři procenta. Oproti roku 2021 je to o 5,1 procentního bodu méně. Výsledek také zaostává za oficiálním cílem, který čínská komunistická strana stanovila na zhruba 5,5 procenta. Na vině pomalejšího růstu čínské ekonomiky jsou vládní omezení vyplývající z čínské nulové tolerance nákazy covidem-19, která držela miliony lidí doma, a propad na trhu s nemovitostmi, píší agentury AP a Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Průzkum Světového ekonomického fóra: Globální recese je letos pravděpodobná

16.01.2023 Dvě třetiny hlavních ekonomů ze soukromého a veřejného sektoru očekávají v letošním roce globální recesi. Ukázal to průzkum Světového ekonomického fóra (WEF). Přibližně 18 procent z nich přitom považuje recesi globální ekonomiky za velmi pravděpodobnou. To je více než dvojnásobek ve srovnání s předchozím průzkumem z loňského září.
img

Obavy z EV mohou být přehnané

13.01.2023 OBAVA: Akcie elektromobilů (EV) jsou pod tlakem, na který má trojí dopad obava z poptávky, problémy s výrobním/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. To začíná přinášet příležitosti pro dlouhodobé investory, protože poptávka je navzdory obavám stále relativně silná, dodavatelské řetězce se začínají normalizovat a ocenění se znovu dostává do stratosféry.
C:\fakepath\trader-12012023-24-zm.jpg

Odbyt koncernu Volkswagen loni klesl o sedm procent, více než předloni

12.01.2023 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen loni navzdory lepšímu druhému čtvrtletí klesl o sedm procent na 8,3 milionu vozů. Propad je hlubší než v předchozím roce, kdy se odbyt snížil na desetileté minimum. Volkswagen dnes zároveň uvedl, že si udržel pozici předního evropského výrobce elektromobilů s bateriemi. Odbyt čistě elektrických vozů meziročně vzrostl o 26 procent.
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Akciové indexy letos výrazně ztratily

30.12.2022 Tento rok akciové trhy výrazněji ztratily. Index PX v letošním roce spadl o 15,73 %, zatímco v loňském roce vzrostl o +38,84 %. První větší propad přišel se začátkem války na Ukrajině, která vedla k růstu cen energií. Dále pak trhy ovlivnily také vysoká inflace a problémy v odběratelsko-dodavatelských vztazích. Podobně tomu bylo ale i na ostatních evropských burzách měřených indexem STOXX Europe 600, který odepsal 12,56 % (loni +22,25 %), ale i za mořem, kde index S&P500 oslabil o 19,75 % (loni +26,89 %).
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

CNBC: Otevření Číny může krátce omezit dodavatelské řetězce, v 2023 podpoří růst

30.12.2022 Zrušení přísných protipandemických opatření v Číně přišlo dříve, než mnozí analytici čekali. Banka Goldman Sachs varuje, že uvolnění krátkodobě povede k nedostatku pracovní síly a narušení dodavatelských řetězců. Ekonomové na druhou stranu očekávají, že krok Pekingu bude mít pozitivní dopad na hospodářský růst Číny v roce 2023, napsal včera zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky

27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína revidovala hodnotu loňského HDP směrem vzhůru

27.12.2022 Čína revidovala svůj růst hrubého domácího produktu (HDP) v loňském roce o 0,3 procentního bodu směrem vzhůru na 8,4 procenta. S odvoláním na dnešní aktualizaci čínského statistického úřadu o tom informovala agentura Reuters. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.
img

3 způsoby, jak sledovat tržní zprávy na sociálních médiích

23.12.2022 Jsou platformy sociálních médií spolehlivým zdrojem obchodních zpráv?To je velká otázka vzhledem k dosahu a vlivu plat...
img

Vysoké sazby pouštějí investicím žilou. Někde to bylo potřeba jako sůl

21.12.2022 Rok 2022 se do investičních dějin zapíše jako rok vysoké inflace a také výrazného zvyšování úrokových sazeb. Centrální banky šláply razantně na brzdu, aby inflaci zkrotily. A odezva investičních aktiv napříč trhy byla bouřlivá. Propady jsme pozorovali od konzervativních státních dluhopisů, přes akcie, až po krypto svět, který se otřásá v základech. Investiční trhy kvůli zvyšování sazeb sice krvácí, ale po horečce z předchozích let trochu vychladnout potřebovaly.
img

Obnovitelné zdroje rostou

16.12.2022 RŮST: Investiční “boom” do obnovitelných zdrojů je stále silnější a viditelnější. Je podpořen cíli Pařížské dohody omezit růst globální teploty na 1,5 °C a byl urychlen důrazem na energetickou bezpečnost po ruské invazi na Ukrajinu a jejím energetickém "zbrojení". To podnítilo velkou politickou reakci, od amerického zákona o snížení inflace po plán REPowerEU, a Mezinárodní energetická agentura právě zvýšila svůj výhled obnovitelných zdrojů energie o 30 %.
img

Proč je úterní aktualizovaná inflace v USA nejdůležitějším číslem na světě

09.12.2022 TREND: Úterní listopadová zpráva o inflaci v USA je nejdůležitějším zbývajícím údajem tohoto roku. Tím spíše po nedávném dvouciferném růstu indexu S&P 500, který stále více ‚‚bojuje s Fedem‘‘. Konsensus předpokládá znepokojivě malý pokles celkové míry inflace o 7,7 % i meziroční míry jádrové inflace o 6,3 %, nicméně náš vlastní inflační tracker (viz graf) uklidňuje, že základní cenové tlaky se uvolňují. To poskytuje útěchu, že postupné oživení akciového trhu je podpořeno bez ohledu na úterní číslo. Inflace je hnacím motorem všeho, od zvyšování sazeb Fedu až po rizika recese a výhledy na zisky.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Evropa dále snižuje spotřebu plynu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
img

Akcie Tesly klesly v roce 2022 o 52 %

22.11.2022 Akcie společnosti Tesla Inc. včera klesly o více než 6,0 %, což donutilo analytiky revidovat své cenové cíle. Vzhledem k situaci, ve které se společnost nyní nachází, se analytici nyní domnívají, že akcie Tesly by musely vzrůst o neuvěřitelných 80 %, aby dosáhly své střední cílové ceny pro analytiky. Akcie společnosti, v jejímž čele stojí Elon Musk, již letos klesly o 52 % na 167,87 USD, což je výrazně pod odhady analytiků o 12měsíční průměrné ceně 302 USD. Letošní pokles snížil tržní kapitalizaci Tesly na pouhých 530 miliard dolarů, což je hodně daleko od hodnoty 1 bilionu dolarů, kterou měla v dubnu.
img

Globální obchodní tlaky, ale i světlé stránky

18.11.2022 TLAK: Objem světového obchodu je pod tlakem. Hospodářský růst se zpomaluje, poptávka se přeorientovává ze zboží na služby a obchodní bariéry se zvyšují. To kompenzuje rozplétání dodavatelských řetězců. WTO vidí, že objem světového obchodu letos zpomalí na 3,5 % z loňských 9,1 % a výhled na rok 2023 snížila na 1 % - zpomalení může přijít brzy. Přední společnost v kontejnerové dopravě Maersk vidí „temná mračna na obzoru“ a doručovatelský gigant FedEx předpovídá „celosvětovou recesi“. Otevřené ekonomiky zaměřené na zboží, jako je Německo, by trpěly oproti „uzavřenějším“ zemím nebo zemím zaměřeným na služby od USA a Číny po Španělsko a Itálii.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Míra inflace v USA v říjnu překvapivě klesla na 7,7 procenta

10.11.2022 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu počtvrté po sobě klesla. Překvapivě se snížila až na 7,7 procenta ze zářijových 8,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Meziměsíčně pak ceny vzrostly o 0,4 procenta, stejně jako v září. V obou případech je to příznivější vývoj, než čekali analytici.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu po srpnovém poklesu v září vzrostla

07.11.2022 Průmyslová výroba v Německu v září ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 0,6 procenta, zatímco v srpnu o 1,2 procenta klesla. Růst podpořila produkce energií a spotřebního a kapitálového zboží, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Meziročně se výroba zvýšila o 2,6 procenta, tempo růstu tak zrychlilo z 1,6 procenta v srpnu.
img

FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň

03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
img

Forex: Tuzemská ekonomika ve Q3 mezičtvrtletně stagnovala

01.11.2022 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle našeho odhadu mezičtvrtletně stagnovala. Zatímco průmyslová produkce ožila vlivem lépe fungujících dodavatelských řetězců, spotřeba domácností pod tlakem vysoké inflace pravděpodobně pokračovala v poklesu. Tržní konsensus je oproti nám mírně pesimističtější, když čeká mezičtvrtletní pokles HDP o 0,3 %. V indikátorech PMI a ISM z průmyslu se bude nadále mísit pozitivní vliv zkracujících se dodavatelských lhůt s negativním trendem klesající poptávky.
img

Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut

31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Zklamání z údajů o inflaci v USA naznačuje, že globální trh s dluhopisy bude ještě pokračovat

13.10.2022 „Dnešní údaje o inflaci v USA budou pro vystresované trhy velkým zklamáním a stvrzením postoje Federálního rezervního systému ke zvyšování úrokových sazeb před jeho zasedáním 2. listopadu.
img

EURUSD se odráží od denních minim po komentářích člena Fedu Kashkariho

12.10.2022 Pár EUR/USD dokázal smazat většinu dnešních ztrát po čerstvých komentářích Fedu Kashkari. Prezident Federální rezervní banky v Minneapolis řekl, že pohyb Fed v přírůstcích 75 bazických bodů je velmi agresivní a bagatelizoval návrh, že centrální banka se nepohybuje agresivně. Podle jeho názoru Fed zvýší sazby na možná 4,5 % a pak tam nějakou dobu zůstane, když bude hodnotit ekonomiku.
img

Nedostatek čipů nejvíce zasáhl evropské automobilky. Škody mohou být až 100 miliard eur

12.10.2022 Hlavní obětí nedostatku čipů se staly v posledních dvou letech automobilky. Podle odhadů pojišťovny Allianz Trade došlo k výpadku přibližně 18 milionů vozidel. Nejvíce se tato krize promítla v Evropě, kde škody analytici odhadují v loňském a tomto roce až na zhruba 100 miliard eur přidané hodnoty.
img

Paul Tudor Jones drží menší část bitcoinů

11.10.2022 Paul Tudor Jones stále drží malou část BTC. Během rozhovoru se CNBC o bitcoinové investici hovořil, jelikož věří, že BTC má hodnotu, která by mohla být v budoucnu realizována. Přiznal se však, že neví, kdy se tak stane a jak vysoko se mohou ceny v příštích letech vyšplhat.
img

Automotive výrazně pomohl k lepšímu výsledku průmyslu

07.10.2022 Průmyslová produkce v Česku rostla úctyhodným meziročním tempem a proti loňskému srpnu stoupla o 7,2 % (bez kalendářního očištění o 10,3 %). Potvrzuje se tak naše domněnka, že měsíční výsledky budou dále rozkolísané, zejména v důsledku vývoje v automobilovém sektoru. Ten samotný díky nízké srovnávací základně přidal k růstu přes 6 procentních bodů a byl hlavním důvodem úspěchu.
img

Forex: Trh práce v USA zůstává argumentem pro růst úrokových sazeb

07.10.2022 Globální trhy dnes budou bedlivě sledovat statistiky z amerického trhu práce za září. Oproti srpnu sice očekáváme zpomalení růstu zaměstnanosti, i tak podle nás dnešní data budou hovořit pro pokračování utahování měnové politiky Fedem. Euro naopak pravděpodobně nepodpoří srpnová průmyslová produkce v Německu. Na domácí půdě může vody finančního trhu rozvířit ČNB, která zveřejní objem svých intervencí za srpen, společně s devizovými rezervami ke konci září a rovněž zápis z posledního měnověpolitického zasedání.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý průmysl měl v srpnu méně zakázek, ekonomice hrozí recese

06.10.2022 Zakázky německého průmyslu se v srpnu oproti červenci snížily o 2,4 procenta, což je více, než se čekalo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Největší evropské ekonomice čím dál víc hrozí propad do recese, napsala agentura Bloomberg.
img

Výsledky společnosti H&M

30.09.2022 „Poslední aktualizace trhu společnosti H&M je prošpikována výhradami k číslům, což z ní dělá poněkud zavádějící zprávu. Nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na její podnikání, ale logické skoky v jejích číslech, které to mají obejít, jsou dechberoucí.
img

Spotřebitelské výdaje jsou tím nejmenším problémem společnosti Nike

30.09.2022 „Společnost Nike vykázala tržby, které překonaly očekávání. Její strategie přímého prodeje spotřebitelům se nadále vyplácí, když tržby meziročně vzrostly o 9 %, protože se zbavila závislosti na velkoobchodních partnerech.
img

Pomohou humanoidní roboti Tesle se zotavením? 💣

26.09.2022 Akcie Tesly však za rok ztratily 31 % a vracejí velkou část zisků z období pandemie, kdy cena vzrostla z 35 USD na téměř 400 USD za akcii:
img

Bitcoin dosáhl nejnižší týdenní uzavírací hodnoty od roku 2020

26.09.2022 Bitcoin, největší světové kryptoaktivum, klesl na nejnižší týdenní uzavírací hodnotu od konce roku 2020. Propad uprostřed týdne srazil cenu ve středu až na 18 117 USD na platformě eToro. Později v průběhu týdne se cena navzdory volatilnímu obchodování poněkud zotavila a nyní se pohybuje kolem 18 500 USD.
img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
img

Ranní shrnutí (15.09.2022)

15.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, ale rozsah tohoto pohybu se ani zdaleka nepřiblížil rozsahu výprodejů z předchozího dne. S&P 500 si připsal 0,34 %, Dow Jones se posunul o 0,10 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,74 %. Russell 2000 získal 0,38 %.
img

Fidelity International: Budoucnost nemovitostí

05.09.2022 Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou. Se současnými budovami nikdy nedosáhneme cílů nulových emisí uhlíku stanovených do roku 2050. Stavby se musí změnit a spolu s nimi musíme změnit i náš investiční přístup. U těch aktiv, která zůstanou stejná, hrozí, že zastarají a ztratí hodnotu.
img

Akcie Hewlett-Packard padají před otevřením burzy o 7 %📉

31.08.2022 Akcie Hewlett&Packard, běžně známý jako HP, před otevřením burzy ztrácí téměř 7 % kvůli slabším než očekávaným výsledkům a snížením odhadů do konce roku:
img

WalMart je po zveřejnění výsledků výše. BedBath roste v důsledku short squeeze 📈🧨

16.08.2022 WalMart dnes před otevřením americké obchodní seance vykázal výborné finanční výsledky, což se propsalo i do akcií dalších amerických maloobchodníků. Rostou tedy akcie společností Target a Costco:
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Robert Kiyosaki | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CCI | CEO | CFD | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Chop | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Mastercard | Akcie Netflix | Akcie Philip Morris | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devizové trhy | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Etoro | EUR CZK | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Investování do nemovitostí | ISM | Jádrová inflace | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurz rublu | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | PayPal | Pivot | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Tapering | Tesla Motors | Trh | Tržní zprávy | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | Cílová cena | Čistá marže | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Equal weight | EV | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Operativní zisk | P.A. | P/S | Provozní marže | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Čekací doba | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Paul Krugman | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Asijské obchodování | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Rabobank | DPA | Bernstein | Jackson Hole | Scotiabank | CNN | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Mitsubishi | Ole Hansen | Cantor Fitzgerald | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | BBC | FX strategie | Agentura DPA | Sója | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | Short squeeze | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Linie odporu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Znalost | Příprava | Přehled | Konzistence | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Handelsblatt | CME Fed Watch | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | FactSet | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Hospodářský růst USA | Cena mědi | Teroristický útok | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Ekonomický přínos | Úvěrová krize | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Hlavní ekonom britské centrální banky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | xStation | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Středoevropské devizové trhy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | HDP v eurozóně | Pew Research Center | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Venture Capital | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Swiss Life Select | Krize eura | CIBC | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Investování na finančních trzích | Kurzové intervence | Paul Tudor Jones | Coinbase | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | ETH | Invesco | Fincentrum | Dominik Stroukal | Binance | NEST | Tržní kapitalizace kryptoměn | Lithium | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Virtuální měny | Růstové akcie | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Rozvojové ekonomiky | Vývoj na finančních trzích | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | CIBC Capital Markets | Forint | Americký S&P 500 | Index RTS | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Správci kapitálu | Short signál | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Levné akcie | Globální investoři | BGA | Kompozitní index | Trh s ropou | NIESR | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Průzkum společnosti | Růst zisků | Pokles valuací | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Fungování trhů | Americké podniky | Index spotřebitelské důvěry | Český miliardář | Globální index | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | Bitcoin ETF | WEF | Ropný kartel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Slabší euro | Velké riziko | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Výsledky obchodního systému | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Výnosy dvouletých dluhopisů | Obiloviny | SPI Asset Management | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Silnější euro | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | Akciové strategie | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Economist Intelligence Unit | Investice firem | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Fibo retracement | South China Morning Post | Čínský trh | Wealth Management | Volný čas | Ceny niklu | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Obavy o světovou ekonomiku | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Indická ekonomika | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Globalizace trhů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | IMK | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Program odkupu akcií | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Korunové sazby | Snížení daní | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Aphria | Edge | Očekávaný růst | Zkušený trader | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | McKinsey | Huawei | Digitalizace | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | Larry Kudlow | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Budoucí podnikání | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zrušení cel | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Akcie Alibaby na burze | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Odborníci z oboru | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | 4G | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Volný obchod | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nakupovat zlato | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Disney+ | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Globální trh | Záměna | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Nákupní manažeři | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ed Yardeni | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Eva Miklášová | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | NTT | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Prezident Světové banky | David Malpass | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | RWE | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Americké výrobky | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Martin Kryštoff | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | Aurora Cannabis | Ztráta | Úbytek | NERV | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | TRIPS | Cena pšenice | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Peter Navarro | Index šanghajské burzy | Vývoj měnové politiky | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Investiční platformy | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Slabý ekonomický růst | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | CFA | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Návratnost | Commodity index | IKEA | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Výroba aut | Washington | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Výprodeje akcií | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Výroba průmyslu | Hýbat trhy | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Hormuzský průliv | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mzdová dynamika | Slabší data z průmyslu | Vliv na investice | Spotřební koš | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Konzervativní politik | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Valuace akcií | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Růst čínského hrubého domácího produktu | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Tesla Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zamyšlení | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Proaktivní přístup | Údaje o HDP | Macron | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ministr obchodu Wilbur Ross | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Změny cen | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Ředitel investic | Důchody | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Vysoká inflace | Starbucks | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daňová optimalizace | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Deník The Wall Street Journal | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Bipan Rai | Hrozba recese | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Ker Gibbs | Tým XTB | Empire State Index | Akcie 3M | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Společnost Berkshire Hathaway | Konjunkturální průzkum | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Index aktivity | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Zasedání OPECu | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Německé průmyslové podniky | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Pečlivé analýzy | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Profitovat | Čínský růst | Tencent | MSCI China | Brutální propady | Solidarita | Buy the dip | Medvědí trend | Propady cen | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Bleskový průzkum | Průzkum Fidelity | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | Situace kolem koronaviru | Tudor | Stimul | Pokles vývozu | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | PYPL | Obavy z ekonomických dopadů | Milton Friedman | Další pokles | Algoritmy | Unilever | MPSV | MF | Američtí senátoři | Komentátor | NPR | Hlavní centrální banky | Ministryně práce | Kongres | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Keynes | Fundament | Investiční banka Goldman Sachs | Chris Rupkey | Hotovost | Helikoptérové peníze | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Finanční prostředí | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Živobytí | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Izrael | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Jaderné války | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Americké žádostí o podporu | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Náročná práce | Práce | Jednání ČNB | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | IATA | AOL | DPH | Mexiko | Průmyslová produkce v únoru | Oživení v Číně | Ekonomové MMF | Eni | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Pavel Tykač | Situace na ropě | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | Velké americké banky | Rušení objednávek | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Ministři | Pomalé oživení | Znárodnění | Extrémní nárůst | Rutina | MI6 | Zpravodajské služby | CIA | Španělé | Pákistán | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Čínský celní úřad | Celní úřad | JPM.US | Čínské oživení | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | DAWN | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Massachusetts | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Vývoj průmyslové aktivity | Podnikatelské investice | EIU | Investoři z Wall Street | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Oživení eurozóny | Procter & Gamble | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Statistiky | Rozvíjející se země | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Japonský export | CMC | Rizikové averze | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Dílčí index | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Vyjádření ekonomů | Muriel Pénicaudová | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Debata | Tweety | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Legendární investor | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda | Větší pokles | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ropní piráti | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | ATH | Make UK | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Blízký východ | Tweet | Dopravci | HG měď | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Švédská ekonomika | Poměr PE | Německé průmyslové objednávky | Latinská Amerika | PEPSICO | Thomas Gitzel | FOMO | Hospodářství EU | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Americký obchodní deficit | Deficit amerického obchodu | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Předpokládaný zisk | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Wu-chan | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Evropský datový kalendář | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Auta | Dopad covid-19 | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Dění na trhu | Export do Číny | Manažerka | CL | Spekulovat | WMT.US | Spolková vláda | Fiskální stimul | Manažeři | České ceny | CATL | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Australská vláda | Akcie v Hongkongu | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Šéf firmy | Roční zhodnocení | Investment management | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Technologické centrum | JDE | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | Měsíční průzkum | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Koronavirové pandemie | Vládní intervence | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Akcie Intel | Spolkový sněm | Výrobce aut | Bohumil Trampota | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Šéf SB | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Süddeutsche Zeitung | Wells Fargo Asset Management | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | Cronos | Globální poptávka | Energetický gigant | Arizona | Investice do infrastruktury | Plán investic | Novartis | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Správce aktiv | Cardano | Vyšší daně | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Podnikatelské aktivity v USA | Mississippi | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Příjmy a výdaje | ARD | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Medtronic | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Sony | Japonská společnost | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Nový trend | Větší riziko | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Desinflační trend | Ceny | Krátkodobé trendy | Praha | Kolaps | American Depositary Receipt | Kolísání cen | Nadějné zprávy | Daňové příjmy státu | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Model 3 | Korekční fáze | MSCI Asia Pacific | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Bretton Woods | Progres | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Největší firmy | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Data z tuzemské ekonomiky | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Index výroby | Rekordní deficit | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Německý automobilový průmysl | Výzkumy | Indonésie | Digitální ekonomika | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Erdogan | Pokračování expanze | Produkční ceny | Capital.com | Hnojiva | Pokles tržeb | Odhady PMI | Období zvýšené volatility | Čínská komunistická strana | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | IT společnosti | SMIC | Big Tech | Klimatické změny | Delta Airlines | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Trafigura Group | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Investice amerických firem | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | NAHB | Robusta | Arabica | Rozdělení akcií | LG Chem | Elektromobily | Politici | Německý exportní průmysl | Exportní průmysl | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Pacifik | Micron | App Store | Biden | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | Epidemická situace | Udržitelné investování | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Paul Milgrom | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Oživení německé ekonomiky | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Rozvoj těžby | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Solární energie | JPM | Oliver Hart | Alvin Roth | George Akerlof | Zvolení Trumpa | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Poptávka a nabídka | Obchodování s futures | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pandemický program | CVX | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Jon Guinness | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Martin Malý | Šťastné obchodování | Akcie Coca-Coly | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Pinduoduo | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Zisky bank | Palo Alto Networks | Letecká doprava | MRNA | Růst amerického HDP | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické nerovnosti | Rovnováha na trhu | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | INTC.US | AAPL.US | Životní prostředí | Nio | Li Auto | GameStop | CD Projekt | Výběr akcií | Budoucnost investování | Anchorage | Siemens | Bayer | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Virgin Atlantic | Swingový výhled | Program QE | H&M | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Peníze navíc | Lael Brainardová | Emise akcií | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Velký kapitál | Růst průmyslové produkce | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Nálada investorů | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Rio Tinto | Makrodata EMU | Tržby z prodeje | Zpomalující inflace | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | SNY | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | WU | Německé ceny | MSCI ACWI | Situace na trhu | Toshiba | UPS | Sociální média | Short Interest | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Retailová asociace | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dialog | Grow Pharma | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Supercyklus | Akcie Hasbro | HAS | HAS.US | Akcie Hasbro (HAS.US) | Hasbro | Finanční výkonnost | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Trendové linie | Růst produktivity | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | V4 | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Nová strategie | Skluz | Air | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Čeští podnikatelé | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Rizika při obchodování | Freeport-McMoRan | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Špinavá energie | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemická opatření | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Společnost Nokia | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | CRM | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | xStation 5 | Loď Ever Given | Ever Given | Data z reálné ekonomiky | Kryptoměnový sektor | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Micron (MU.US) | Globální finanční systém | Umění | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Prudký růst cen | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Ochrana proti inflaci | Akcie Goldman Sachs | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | COIN | Držitelé kryptoměn | Akcie kryptoměnové burzy | Krypto trh | Optimistická očekávání | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | COP26 | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Intel (INTC.US) | Pepco | LME | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | Aktuality z komoditních trhů | HSBC Holdings | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Český PMI index v dubnu | PMI index v dubnu | U.S. Steel | Akcie U.S. Steel | Oživení na americkém trhu práce | Čistá energie | Hospodaření firem | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Panasonic | Inflace v České republice | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | WEN | Indická centrální banka | USDA | Řetězec Pepco | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Ceny realit | Korekce na kryptu | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Cenové trendy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Palo Alto | Těžaři | Regulační rizika | Ochota riskovat | Německé společnosti | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Meme akcie | Objem fúzí a akvizic | PCE index | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | První zvýšení sazeb | MNB | Martin Klass | Inflace v OECD | KOL | Růst v průmyslu | Firmy z EU | Evropské společnosti | Společnosti podnikající v Číně | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Spotřeba domácností | Zájem o komodity | Zajištění proti inflaci | Hyperinflační scénáře | Proinflační faktory | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Zdražování cen | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | XPeng | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Tržní prostředí | Další kryptoměny | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Reflační obchodování | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Zajištění bezpečnosti | Index podnikatelské nálady | CO2 | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | NASA | Hyperloop | Solární panely | Vyšší úroveň | Obchodní dovednosti | Obrovský potenciál | Růst kurzu akcií | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Jen-tchien v Číně | Karanténa v čínském přístavu | Mimořádná událost | Domino efekt | Domino efekt v globálním obchodě | Kontejnerový terminál | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Přístav v Číně | Technologie | Americký výrobce | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Veronica Clarková | MU.US | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Chování spotřebitelů | Očekávání zisku | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Iberdrola | UST | TSMC | Zvýšení produkce | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů | Podíl Číny | Smartphony | TSM | TSM.US | Americký trh | AI | COST | Nové tituly | Mutace delta | Recese ekonomiky | Současný trend | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Futures na kávu | BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Varianta delta | Rozsah škod | Boom | Omezené dodávky | Azure | Rekord | Klimatická politika | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Globální prodej | Guidance | Nedostatek zboží | University of Michigan | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Série příznivých zpráv | Logistika | Occidental Petroleum | Ceny akcií NIO | Projekce | Internetové obchody | Futures na železnou rudu | Skleníkové plyny | Trh práce v USA | Automobilové součástky | Logistické problémy | Delta varianta | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Strojové učení | Richard Clarida | Osobní počítače | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Index Russell | Asijské země | Dnešní kalendář | Spotové ceny ropy | Německý výrobce | Rozpočtové opatření | Zahraniční společnosti | Regulatorní prostředí | První odhad | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Čínské přístavy | Maynard Keynes | Tálibán | Hnutí Tálibán | Islamistické hnutí | Jaroslav Povšík | Medián | Podíl firem | Bonusy | CRH | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Základní pojmy | Začátečník | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Agilent | Nedostatek čipů | Růst výroby | Růst výroby v továrnách | Výroby v továrnách | New Oriental Education | Akcie New Oriental Education | Ranní glosa | Společnosti | Akcie společnosti Zoom | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | Káva robusta | Polská inflace | Evergrande | Nákladová inflace | China Evergrande | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Zájem o NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | TIPS | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Solana | Extrémní počasí | CEO skupiny | Vyšší hodnoty | Etherea | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Kompenzace | VanEck | Dopad vysokých cen energií | Zvýšení dluhového limitu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Paras Anand | Cenový šok | Křemík | Ceny kovového křemíku | Produkce v Číně | Omezení produkce v Číně | Kovový křemík | Jün-nan | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Přebudování britské ekonomiky | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Automotive | Objem německého vývozu | Organizovanost | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoj produkce | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Nedostatek polovodičů | Robotické společnosti | Americký podnikatel | Fidelity Leading Indicator | Crest Communications | Dodávky čipů pro autoprůmysl | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Adam Jonas | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Robert Koopman | Meta | Metaverzum | OSN v Glasgow | Klima | Meta Platforms | Odkupy akcií | IG Metall | Trh s elektromobily | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | SATS DJIA | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Další růst sazeb | Vědecký pokrok | Dopady inflace | Target | Akcie Walmartu | Celoroční výhled | Maloobchodní prodejce | Prodejce Target | Narušené dodavatelské řetězce | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Dell (DELL.US) | HPQ.US | Ruský trh | RTS | Ceny BTC | Podpora vývozu | Změny klimatu | Zahraniční politika | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Smíšené pocity | Potíže se zásobováním | Varianta omikron | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | Grayscale Bitcoin Trust | Vietnam | Zlotý | Největší švýcarská banka | Kmen omikron | Snížení nákupu aktiv | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Zemědělci | Digital Turbine | APPS | Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine | Konzultační služby | Výkon průmyslu | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Vánoční rally | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Pokles cen zlata | Dun & Bradstreet (D&B) | Bundesnetzagentur | Inflační situace | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Force | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Banka HSBC | Tlumit inflační tlaky | Problémy s nedostatkem čipů | Telefónica | Logistické společnosti | Covidové krize | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Ruský plyn | Analýza Cyrrus | Akcie v roce 2022 | Odbyt koncernu Volkswagen | Big tech | Cílové ceny | Húsíové | Hry | Cena akcií společnosti | Microsoft a Activision Blizzard | Technologie NFT | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Simon Peters | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Digitální ekonomiky | Inflační očekávání trhu | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Finanční rok | Stavební boom | Období zvýšené inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | EZJ | EZJ.UK | Luxusní zboží | Čtyřdenní pracovní týden | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Zisk EBIT | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ukrajina a Rusko | LOW.US | Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Motivace | Kyjev | Studená válka | Mezinárodní vztahy | Rusko a Ukrajina | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | MWh | EUR/MWh | Uzavření vzdušného prostoru | Frederic Horst | Cargo Facts Consulting | ANA Holdings | AirBridgeCargo Airlines | Cargolux | AirBridgeCargo | Poptávka po letecké nákladní dopravě | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Statista | Logistické firmy | Orsted | Prima | Zpřísnění sankcí | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zvezda | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | Východní Evropa | Sankce namířené proti Rusku | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Cox | Ředitel Intelu | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | Peter Siks | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Hospodářské škody | Společnost Intel | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Rostěch | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Palo Alto Networks Inc | Americký výrobce elektromobilů | Velké korporace | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Ruské dodavatelské řetězce | Allianz Trade | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Plynárenská společnost | MOL | Růst cen energií | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Zničení poptávky | Jednociferná inflace | Ben Laidler | Reddit IPO | Správa | Callie Cox | Investiční analytička | Železárny | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Investiční události | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Hlavní investiční analytik | Iva Palusková | Huw Pill | Occidental | ArcelorMittal | Největší výnosy | Covidové uzávěry | Covidové uzávěry v Číně | EMEA ETF | Svaz německého průmyslu | Šéfové | Nadnárodní firmy | ApeCoin | Rezervní fond | Uzávěry v Číně | Konfederace britského průmyslu | EasyJet (EZJ.UK) | DRI | Přijetí | Širší trh | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Snížení inflace | Velmi volatilní | Akcie TSMC | Prudký růst inflace | Rostoucí akcie | Prolomení parity | Inflace na Ukrajině | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Výsledky amerických bank | Míra inflace ve Spojených státech | Zastavení poklesu | Centrum | Americké ministerstvo obrany | Pentagon | Sloučení | Prime | Tony Danker | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Výrobci automobilů | Akcie společnosti PayPal | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Disney (DIS.US) | Ján Lučan | Konkurenční společnost | BedBath | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Dopady pandemie covidu | Největší vítězství | Dovoz z Ruska | Zastropování cen | Velké částky | Bolest | Výsledek HDP | Hewlett&Packard | Akcie Hewlett-Packard | Panda | Akcioví investoři | Budoucnost nemovitostí | SMC | Deflační prostředí | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Merge | Fenomén | Zastropování cen energií | Marka | Ruské ropy | Humanoidní roboti | The Moscow Times | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zajímavé příležitosti | Hmotné investice | Josh Gilbert | PayPal Holdings (PYPL.US) | Marek Pokorný | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Událost roku | Jaderná energie | Matěj Široký | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | Společnost TSMC | Taiwan Semiconductor | Zdravotní sestry | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Polovodiče | Akcie Taiwan Semiconductor | Akcie Taiwan Semiconductors | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | ERÚ | Nepokoje v Číně | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Steve Smith | Západní země | Inflační krize | Zajímavé investiční příležitosti | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Trafigura | Strukturální změny | Zpětné odkupy | Střední třída | Obchodní trendy | Růstový potenciál | Balkánské země | Pokles likvidity | Atraktivní příležitosti | Slábnutí inflačních tlaků | Výhled na rok 2023 | Vysoké sazby | ​​​​Hewlett&Packard | ​​​​Hewlett&Packard (HPQ.US) | USD za tunu | Farmacie | Otevření Číny | Čínský zdravotnický systém | Zdravotnický systém | Čínské zdravotnické úřady | Zdravotnické úřady | Grünheide | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Prezident Biden | ChatGPT | Akcie výrobců elektromobilů | Zero Covid | Freyer Battery | Rivan Automotive | Vývoj ceny akcií Nio | Zpráva Morgan Stanley | LKAB | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Christian Klein | SAP Christian Klein | Fáze globalizace | Globalizace | Silná koruna | Velké recese | Invest | Vyšší náklady | Global X | Pokles cen energií | AI.US | C3.ai (AI.US) | Výhled Saxo | Vestas | Euro 7 | Alphabet (Google) | Obnovitelné zdroje | Média | Akcie C3.ai | C3.ai | SVB | First Republic | Invesco Ltd. | Převzetí Credit Suisse | Zavedení Euro 7 | Martin Jahn | First Republic Bank | Počet obyvatel | Válka | Nálada nákupních manažerů | Nielsen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Tržby skupiny HARTMANN | HARTMANN | Finanční rok 2022 | Skupina HARTMANN | Infection Management | Divize skupiny | Skupina CMC | Očekávání pro rok | Očekávání pro rok 2023 | Nižší EBITDA | Účetní rok | Účetní rok 2023 | Marek Třeška | Semiconductor ETF | Spojení | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Náklady na půjčky | Partnerství | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Bělehrad | Expertka | Nové investice | EMEA | Duševní vlastnictví | Srbsko | IEA Fatih Birol | Ředitel IEA | Paolo Gentilon | Zástupci G7 | Komuniké | Přesun výroby | Vice | Kioxia | Omezení exportu | Transparentní | Odolnost ekonomiky | Automatizace | NINTENDO | Uplynulý rok | Vývoj tržeb | Směřování | Monitorování | Obrat k čistým energiím | DNO | Hospodářský model | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Generativní AI | Chatbot | Politické faktory | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | Nejhorší výsledek | Londýn | Větrná energetika | Firma Orsted | Firma SSE | GCube | Pojišťovna GCube | Odvětví obnovitelné energie | Obnovitelné energie | Simon Hogg | Norfolk | Rob Anderson | News | Plánování | Výrobci elektromobilů | Útok Hamásu | Hamás | Obchodování a investování | Hnutí Hamás | Dopady konfliktu | Dezinflační proces | Investice ve Spojených státech | Dopady umělé inteligence | Umělá inteligence dnes | Kontaktní centra | Softwarové inženýrství | Trend automatizace | Praxe v reálném čase | Adaptace AI | Miroslav Zámečník | Poradce České bankovní asociace | Přecenění | Nové technologie | Energetické tituly | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Zásobovací potíže v německém průmyslu | Zásobovací potíže | Potíže v německém průmyslu | Problémy německých průmyslových podniků | Problémy se zásobováním | Problémy se zásobováním v německém průmyslu | InMode | Akcie InMode | Akcie ve Spojeném království | Výhled akciového trhu | Asie a rozvíjející se trhy | Indie a Čína | Pandemie covidu | Jakub Matis | Nippon Steel | ProCent | Rok 2024 | Premiérka | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Demografické změny | Guvernér Britské centrální banky | Letadla | Dobrá zpráva | Dnes ČTK | Julija Svyrydenková | Ukrajinská ministryně hospodářství | FDI | Dotace | Prosperity | Rusové | Nárůst podniků | Nafta Industrija Srbije | Nafta Industrija Srbije (NIS) | Srbská ropná společnost | Moscow Times | Pravidla pro podnikání | Ekonomické trendy | Nuance | Mezinárodní ekonomie | Co je to obchod | Centre William Rappard | Řešení sporů | Pravidla a dohody | MFN | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Kolo jednání | Specializované dohody | Vliv na vývoz a dovoz | Přímý zahraniční investiční kapitál | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozvojová pomoc | Kontroverze a výzvy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Faktory ovlivňující obchod | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Regulace a právní normy | Právní normy | Globalizace a dodavatelské řetězce | Demografie | Světové hospodářské podmínky | Hospodářské podmínky | Jak funguje nabídka a poptávka? | Vliv obchodu | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchod a mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Růstový balíček
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Dodání likvidity komerčním bankám
Dodatečný kapitál
Dodatečný výnos
Dodatkové operace
Dodávání cen
Dodávání likvidity
Dodavatelé ETF
Dodavatelé neonu
Dodavatel plynu
Dodavatel plynu do EU

Následující klíčová slova

Dodavatelský řetězec
Dodávky a cenu plynu
Dodávky automobilů
Dodávky čipů
Dodávky čipů pro automobilky
Dodávky čipů pro autoprůmysl
Dodávky diamantů
Dodávky do Indie
Dodávky energií
Dodávky grafitu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
Potvrďte prosím... Zavřít